Wojna domowa na Ukrainie 27.01.2022r.- 2410 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 676.

Rosyjska partia „Jedna Rosja” z wielką troską obserwuje Ukrainę zaopatrywaną w zachodnią śmiercionośną broń. 

„Robią to prawie wszystkie wiodące kraje NATO i to na dużą skalę”– powiedział Andriej Turczak, pierwszy zastępca przewodniczącego Rady Federacji, sekretarz Rady Generalnej partii „Jedna Rosja”.

„Tylko w tym roku wykonano dziesiątki lotów ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii na Ukrainę z systemami rakietowymi, granatnikami, bronią strzelecką, amunicją i nie tylko. Do kraju przyjeżdżają licznie tzw. instruktorzy– zwykli żołnierze NATO. Między innymi przygotowują różne ukraińskie jednostki wojskowe do działań bojowych na obszarach miejskich.

Jednocześnie wzrosła liczba ataków Ukraińskich Sił Zbrojnych. Cywile umierają, a w tym czasie zachodni kuratorzy popychają kijowską juntę do bezpośredniej inwazji na Donbas, uzbrajając bataliony narodowe, dla których bohaterami są Bandera i Hitler, a swastyka jest szanowanym znakiem.

„Uważam, że w tych warunkach Rosja powinna udzielić Ługańskiej i Donieckiej Republice Ludowej niezbędnej pomocy w postaci dostaw określonych rodzajów broni, aby zwiększyć ich zdolności obronne i odstraszyć agresję militarną wyraźnie przygotowywaną przez Kijów. Musimy powstrzymać reżim kijowski”– podkreślił Turczak.

Od 2014 roku, scenariusz rozwoju sytuacji na Ukrainie przypomina powrót do nazizmu i Bandery. 

„Niepokoi nas kwestia ochrony życia obywateli i rodaków rosyjskich mieszkających na terenie DRL i ŁRL”– powiedział Władimir Wasiliew, szef frakcji „Jedna Rosja” w Dumie Państwowej Federacji Rosyjskiej, zastępca sekretarza Rady Generalnej partii „Jedna Rosja”.

„Dzisiejsze działania państw NATO są nie tylko niepokojące, ale wywołują prawdziwy niepokój i dezorientację: wywołują histerię w światowych mediach i jednocześnie pompują Ukrainę śmiercionośną bronią Zachodu. Rozumiemy, że jest to przygotowanie do działań wojennych przeciwko ludności cywilnej i nie może pozwolić na eksterminację ludności cywilnej.

Długo czekaliśmy na rozsądne działania w Waszyngtonie, ale tak się nie dzieje. Słyszymy tylko o sankcjach i broni wchodzącej w strefę konfliktu. Scenariusz, który kolektywny Zachód demonstruje na Ukrainie, przypomina powrót do nazizmu i Bandery. Nie możemy tego znieść.

W Radzie Dumy, we frakcji, w partii konsultowaliśmy się w tej sprawie. Uważamy, że w warunkach nadchodzącej agresji nie możemy pozostawić ludzi na łasce reżimu kijowskiego.”– powiedział Władimir Wasiliew.

„Z zadowoleniem przyjmiemy każdą decyzję o udzieleniu pomocy republikom, aby móc przeciwstawić się zbliżającej się agresji ze strony Ukrainy, oraz propozycję Andrija Turczaka, Pierwszego Zastępcy Przewodniczącego Rady Federacji, Sekretarza Rady Generalnej Wszechrosyjskiej Partii Politycznej ‚Jedna Rosja’, w tym sensie jest to dla nas bardzo ważne.”– ogłosił to wczoraj, 26 stycznia, szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszilin.

„Na tle bezprecedensowych dostaw śmiercionośnej broni, wysyłania instruktorów i personelu wojskowego z krajów zachodnich na Ukrainę, co prowadzi jedynie do eskalacji, taka decyzja Rosji byłaby logicznym krokiem, opartym na rosnących zagrożeniach dla bezpieczeństwa obywateli Federacji Rosyjskiej mieszkających w Donbasie oraz wyraźną destabilizację sytuacji w ich granicach.

Podjęcie takiej decyzji znacznie wzmocni nasze zdolności obronne, a biorąc pod uwagę konieczność przeciwdziałania najnowszym rodzajom broni, pozwoli skuteczniej chronić życie i zdrowie ludności cywilnej Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej,”– oświadczył Puszilin.

26 stycznia, szef DRL Denis Puszilin wziął także udział w transmisji na żywo społeczno-politycznego talk-show „60 Minut” na kanale telewizyjnym „Rosja 1”, gdzie zwrócił uwagę na znaczenie dla Donbasu oświadczenia pierwszy zastępca przewodniczącego Rady Federacji Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej, sekretarz Rady Generalnej Wszechrosyjskiej partii politycznej „Jedna Rosja” Andrieja Turczaka w w kwestii udzielenia pomocy republikom Donbasu w konfrontacji z agresją ukraińską.

Pozostaje tylko powitać z radością te propozycje sekretarza Rady Generalnej Jednej Rosji Andrieja Turczaka i ‚Jednej Rosji’ jako całości . Chciałbym powiedzieć, że jest to bardzo ważne dla Donbasu. Zwłaszcza teraz, na tle tego, jak gorąco dzieje się ze wszystkich stron w agendzie informacyjnej i bezpośrednio na linii kontaktu– powiedział Denis Puszilin.

Puszilin podkreślił też, że ​​już trwają prace ze strony wojska w celu dokładnego określenia, jakiej broni brakuje.

Ale jeszcze raz powiem, że interesuje nas przede wszystkim broń zaawansowana technologicznie– wyjaśnił Puszylin.

Zdaniem szefa republiki prawdopodobieństwo inwazji Ukrainy zależy od decyzji politycznej lub od tego, jak silna będzie presja ze strony Zachodu.

Jeśli istnieje coś takiego (presja Zachodu- dopisek mój). Fakt, że w tej chwili wszystko jest gotowe do działań ofensywnych na Ukrainie, jest już oczywiste. Czy ta okazja zostanie wykorzystana, czy też nie zostanie wykorzystana– niestety nikt Ci nie powie. A my ze swojej strony musimy być gotowi do ochrony ludności cywilnej– podsumował Denis Puszilin.

Inicjatywę Andrieja Turczaka, pierwszego zastępca przewodniczącego Rady Federacji, sekretarza Rady Generalnej partii „Jedna Rosja”, skomentował szef rosyjskiej dyplomacji, Siergiej Ławrow.

„Stanowisko Rosji jest jednoznaczne- konieczne jest ścisłe przestrzeganie porozumień mińskich, które Ukraina sabotuje”- powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

„Tutaj mamy jednoznaczne stanowisko. Jesteśmy zwolennikami bezwarunkowej realizacji porozumień mińskich, które sabotuje Ukraina. Zachodni kuratorzy ukraińskiego reżimu na czerwcowym spotkaniu Putina i Bidena w Genewie zapewnili nas, w tym także Amerykanów, że przypilnują wykonanie przez Kijów zobowiązań wynikających z zestawu środków, które zostały podpisane w Mińsku w 2015 roku , przede wszystkim w kwestii nadania Donbasowi specjalnego statusu”– powiedział Ławrow przedstawicielom mediów.

„Wychodzę z tego, że ten obowiązek spoczywa na Zachodzie i musi zapewnić, że Kijów wywiąże się z porozumień mińskich, wtedy wszystkie pytania znikną”– dodał Ławrow.

https://denis-pushilin.ru/news/kommentarij-glavy-dnr-denisa-pushilina-k-zayavleniyu-andreya-turchaka/,

https://denis-pushilin.ru/press/denis-pushilin-ukrainy-vse-gotovo-k-nastupatelnym-dejstviyam/.

*

A tym czasem, kijowskie formacje zbrojne- na ługańskim odcinku frontu, rozmieściły pojazdy opancerzone w pobliżu Szczastii i Trechizbence.

„W strefie odpowiedzialności 79 brygady (USZ) zauważono transporter opancerzony ‚Nowator’ w pobliżu osady Trechizbenka i dwa transportery opancerzone w pobliżu osady Szczastia”– poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Ministerstwo Obrony ŁRL przypomniało, że umieszczanie broni i sprzętu wojskowego przez USZ w osiedlach stanowi naruszenie trzeciego paragrafu Dodatkowych Środków podpisanych w celu zapewnienia reżimu zawieszenia broni i kontroli jego przestrzegania.

A na donieckim odcinku frontu, pododdziały USZ na kierunkach Donieck, Gorłówka i Mariupol otrzymały nowe partie amunicji.

„Przybycie eszelonów z paliwem, smarami i amunicją, przeznaczonych do uzupełnienia zaopatrzenia wojskowo-operacyjnego 25, 56, 54, 53 i 36 brygad Ukraińskich Sił Zbrojnych znajdujących się na linii kontaktu”– poinformował zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej DRL Eduard Basurin, powołując się na dane wywiadowcze.

Dodał, że dostawy amunicji oraz paliwa i smarów do magazynów brygadowych będą odbywać się nocą po wiejskich drogach, aby ukryć ten fakt przed OBWE i okolicznymi mieszkańcami. Ponadto ukraińskie kierownictwo negocjuje z zagranicą dostawy specjalnych rodzajów amunicji i pocisków.

„Ukraińskie kierownictwo polityczne negocjuje z krajami NATO, które przechowują starą amunicję do systemów artyleryjskich sowieckich będących na uzbrojeniu Sił Zbrojnych Ukrainy. Kwestia zaopatrzenia Ukraińskich Sił Zbrojnych w pociski artyleryjskie 152 mm jest dyskutowana między resortami obrony Czech i Ukrainy”– podkreślił Basurin.

Natomiast, według ostatniego raportu SMM OBWE, mini-UAV Misji został podany zakłóceniom sygnału GPS podczas lotu nad obszarem w pobliżu osady Rozówka.

Ponadto obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu wojskowego USZ w strefie bezpieczeństwa:

-2 transportery opancerzone (BTR-80) w części  mieszkalnej miejscowości Pawłopol.

Na donieckim odcinku frontu zapadła wczoraj cisza przed burzą. Wynika to z tego, że USZ obawiają się, że w wyniku ostrzału zwrotnego sprowokowanego przez działania ukraińskich formacji zbrojnych zostanie zakłócony proces przygotowań do operacji specjalnej na wielką skalę wobec Ł i DRL.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

8 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 27 січня 2021 року.

Сала Україні!

Упродовж минулої доби, 26 січня, та станом на 7 годину ранку поточної доби з боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***
©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

56 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 27.01.2022r.- 2410 dzień od nowego rozejmu.

 1. W jednostce wojskowej znajdującej się na terytorium zakładów ‚Juzmasz” w Dnieprze doszło do strzelaniny, Jeden z żołnierzy miał otworzyć ogień z broni maszynowej do swoich „kolegów”, zabijając czterech (lub pięciu) z nich i raniąc jednego, a nastepnie zbiegł z miejsca zdarzenia;
  https://informator.ua/ru/v-dnepre-20-letniy-soldat-rasstrelyal-svoih-sosluzhivcev-4-pogibli-est-ranenye
  Według informacji przekazanych przez doradcę ministra spraw wewnętrznych Antona Heraszczenko sprawca jest 20-letni zołnierz ukraińskiej Gwardii Narodowej, urodzony w Izmaile w obwodzie odeskim Artem Riabczuk, nie zdradzający wcześniej żadnych „odchyleń od normy”;
  https://strana.news/news/373648-v-mvd-ukrainy-rasskazali-o-soldate-rasstreljavshem-svoikh-sosluzhivtsev-v-dnepre.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. „Cyrk na kółkach” w sprawie „kryzysu ukraińskiego” trwa w najlepsze. Amerykańska „CBS” poinformowała ze Biały Dom rozmyślił sie i nie nałoży sankcji przeciwko WWP, chociaż wcześniej tym wygrażał. Według korespondentki stacji powodem takiej zmiany są…”trudności techniczne” jakie mogły by wyniknąć z takich sankcji, czyli m.in problemy dla WWP w podróżowaniu na negocjacje…
  https://strana.news/news/373637-belyj-dom-peredumal-vvodit-sanktsii-protiv-putina-chtoby-ne-sozdavat-tekhnicheskie-trudnosti-cbs.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Żołnierzom Sił Zbrojnych Ukrainy odebrano telefony, aby zapobiec wyciekowi informacji o ofensywie
  https://novorosinform.org/u-bojcov-vsu-otobrali-telefony-chtoby-isklyuchit-utechku-informacii-o-nastuplenii–88348.html

  Do Donbasu przybędzie Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, aby określić główny kierunek strajku – Milicja Ludowa
  https://novorosinform.org/glavkom-vsu-priedet-v-donbass-dlya-opredeleniya-glavnogo-napravleniya-udara—narodnaya-miliciya-88346.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Wbrew temu o czym „pieją na okragło” m.in mediomatoły.pl, czyli ze „atak FR na Ukrainę tuz tuż” burmistrz Mariupola (terytorium obwodu donieckiego pod kontrolą Kijowa) Wadim Bojczenko w wywiadzie dla „Financial Times” stwierdził m.in że nie widzi oznak eskalacji konfliktu na Donbasie ze strony „separatystów” i FR, a w zamian za to obwinił własnie Zachód o „podgrzewanie” konfliktu. Cytat „Wojna toczy się w telewizji i na portalach społecznościowych. Ale naprawdę nie sądzę, żeby faktycznie istniało ryzyko wybuchu takiej wojny… Nie widać oznak wzmożonej aktywności naszych wschodnich przyjaciół (Rosja – przyp. red. ). Myślę, że nasi zaprzyjaźnieni politycy (na zachodzie – przyp. red. ) eskalują sytuację. To jest część negocjacji i każdy chce napiąć muskuły – powiedział [burmistrz Mariupola]”;
  https://strana.news/news/373688-mer-mariupolja-zajavil-chto-ne-vidit-nikakikh-priznakov-rossijskoj-eskalatsii.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. A tu jeszcze o bzdura wypisywanych przez zachodnie mediomatoły o „kryzysie ukraińskim”. Jeden z najbardziej szmatławych brytyjskich „brukowców” czyli „The Sun” nawypisywał głupot o tym jak to „Rosjanie oszukali zachodnie „. Według „The Sun” Rosjanie mieli jeździć po wojskowych bazach lotniczych samochodami „symulując w ten sposób start dużej ilosci samolotów wojskowych w kierunku Ukrainy”…
  https://strana.news/news/373647-the-sun-pishet-chto-rossija-sprovotsirovala-paniku-po-povodu-napadenija-na-ukrainu.html
  Źródło, czyli „rynsztok” 🙂
  https://www.thesun.co.uk/news/17454239/russia-panic-fake-signals-ukraine/

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Tymczasem uaktywniła sie organizacja „FEMEN” której jednak z „aktywistek” tradycyjnie wpół obnażona, ale z małym dzieckiem na rękach, pojawiła się pod siedzibą Biura Prezydenta Ukrainy w Kijowie. Podobno „protestowała” w ten sposób przeciwko wprowadzonej niedawno na Ukrainie przymusowej rejestracji wojskowej kobiet;
  https://strana.news/news/373713-aktivistka-femen-ustroila-aktsiju-pod-ofisom-prezidenta-foto.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. OT z Germanistanu (dawniej Niemcy). Międzynarodowa firma „YouGov” działająca w branży badań rynku, sondaży i analizy danych opublikowała wyniki swoich badań niemieckiej opinii publicznej w których m.in pytano ją o stosunek do „NS2”, WWP oraz dostaw uzbrojenia na Ukrainę. I tak 59% Niemców sprzeciwia się dostawom broni na Ukrainę, a tylko 20% je popiera. Z kolei 61% badanych chciałoby by Kanclerz Niemiec udał sie „jak najszybciej” do Moskwy by przeprowadzić negocjacje pokojowe (w sprawie „kryzysu ukraińskiego”) z WWP. Ponadto 47% respondentów opowiedziało się za uruchomieniem „NS2”, a 33% było przeciw, 19% nie miało zdania w tej sprawie;
  https://strana.news/news/373694-v-hermanii-mnohie-protiv-postavok-oruzhija-v-ukrainu.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. OT z Węgier, czyli Budapeszt nie ulega „histerii” i trzyma się swojego „twardego kursu” wobec Kijowa. Cytat „Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto powiedział, że jeśli Ukraina nie zrezygnuje z polityki wobec mniejszości narodowych , to znacznie ograniczy to zdolność rządu węgierskiego do udzielenia Kijowa wsparcia w przypadku konfliktu z Federacją Rosyjską…„Szczerze powiedziałem moim kolegom z UE i NATO, że jeśli Ukraińcy nie wycofają się z tej polityki, poważnie ograniczy to zdolność rządu węgierskiego do udzielenia Ukrainie jakiegokolwiek wsparcia, także w przypadku konfliktu” – powiedział minister”;
  https://strana.news/news/373708-v-venhrii-zajavili-chto-politika-kieva-otnositelno-natsmenshistv-zatrudnjaet-okazanie-pomoshchi-ukraine.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Pojawił sie oficjalny komunikat MSZ FR w sprawie amerykańskiej odpowiedzi na rosyjskie gwarancje bezpieczeństwa. Cytat „Minister spraw zagranicznych Sergiej Ławrow; Co do treści dokumentu. Jest tam reakcja, która pozwala liczyć na początek poważnej rozmowy, ale na tematy drugorzędne. W tym dokumencie nie ma pozytywnej reakcji na główną kwestię. Główną kwestią jest nasze jasne stanowisko w sprawie niedopuszczalności dalszej ekspansji NATO na wschód i rozmieszczenia broni uderzeniowej, która mogłaby zagrozić terytorium Federacji Rosyjskiej…Na początku lat 90., w 1990 r., kiedy Niemcy jednoczyły się i rozwiązywano kwestie bezpieczeństwa europejskiego, obiecano nam że nie będą rozszerzać NATO nawet o cal na wschód od Odry. Fakty te są dobrze znane i przedstawione w wielu wspomnieniach postaci z Wielkiej Brytanii, USA i Niemiec. Jednak teraz kiedy ten temat zaczął być bardzo ostro omawiany, po raz pierwszy powiedziano nam, że zapewnienia są ustne. Potem, gdy pokazaliśmy wspomnienia, nasi zachodni partnerzy zaczęli odnosić się do tego, że nie było to do końca poważne, byli źle zrozumiani”;
  https://mid.ru/ru/foreign_policy/news/1796041/

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Kryzys energetyczny w UE. Cytat „Gazprom poinformował o minimalnych rezerwach gazu na Ukrainie i w Europie…Zapełnienie ukraińskich podziemnych magazynów gazu jest na minimalnym poziomie. Od 25 stycznia spadła do 11,8 mld m3. m. To o 45,4% (o 9,8 mld m sześc.) mniej niż przed rokiem, a 3,5 mld m sześc. m mniej niż w dniu rozpoczęcia wtłaczania w kwietniu 2021 r. Takie dane dostarczył rosyjski „Gazprom”…Według monopolisty w europejskich podziemnych magazynach pozostaje mniej niż jedna czwarta gazu wpompowanego latem”;
  https://strana.news/news/373699-hazprom-zajavil-o-minimalnykh-zapasakh-haza-v-ukraine-i-v-evrope.html

  Polubione przez 4 ludzi

 11. W temacie dzisiejszej masakry w Dnieprze. Do dymisji podał sie głównodowodzący ukraińskiej Gwardii Narodowej generał Mykoła Bałan biorąc na siebie pełną odpowiedzialność za wszystko co sie stało, zawiesił także dowództwo jednostki w której doszło do tragedii, by nie mogło wpływać na toczące się śledztwo;
  https://strana.news/news/373754-hlava-natshvardii-ushel-v-otstavku-posle-intsidenta-v-dnepre.html
  I „oczywista oczywistość” czyli w sprawie pojawił sie „rosyjski ślad”. Jedna z ukraińskich dziennikarek ujawniła bowiem że zanim zabójca zaciągnął sie do Gwardii Narodowej jego matka i siostra (cała rodzina to „staroobrzędowcy”) wyjechały niedawno do FR…
  https://strana.news/news/373750-strelba-na-juzhmashe-27-janvarja-novosti-dnepra-chto-novoho-stalo-izvestno.html

  Polubione przez 4 ludzi

 12. OT ukraińsko-tureckie. Na Ukrainie trwają „przygotowania” do majacej sie odbyć w lutym tego roku wizyty „sułtana” Erdogana, czyli…tureckie „specsłużby” wyłapują wszystkich tureckich obywateli na terytorium Ukrainy uznanych za „wrogów politycznych”. Tym razem tureckie „specsłużby” zatrzymały przebywajacego na Ukrainie byłego oficera tureckiej armii który miał złożyć wniosek o przyznanie mu azylu politycznego. Według tureckich mediów miał juz jednak zostać przewieziony na terytorium Turcji;
  https://strana.news/news/373776-bozkir-nuri-hokhan-spetssluzhby-turtsii-pokhitili-v-ukraine-politemihranta-i-voennoho.html

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Kolejna oferta z Niemiec dla Ukrainy w sprawie „pomocy wojskowej”. Tym razem „sprytna inaczej” szefowa niemieckiego MSZ Annalena Baerbock zaoferowała Ukrainie, oprócz hełmów wojskowych”…odrestaurowanie bunkra pod Odessą 🙂 Oprócz tego Baerbock przypomniała takze że „ukraińscy oficerowie uczestniczyli w programach edukacji wojskowej w ramach Federalnego Ministerstwa Obrony Niemiec, a „wsparcie Niemiec dla Ukrainy w ramach funduszu powierniczego NATO od 2014 roku wynosi ponad 8 mln euro”;
  https://www.ukrinform.ru/rubric-polytics/3392949-slemy-i-bunker-pod-odessoj-berbok-rasskazala-kak-germania-podderzivaet-ukrainu.html

  Polubione przez 5 ludzi

 14. Kolejna zdrada

  „Uzasadnione obawy” Rosji dotyczące bezpieczeństwa w związku z Ukrainą trzeba potraktować poważnie i rozwiązać, a rozszerzanie sojuszy nie zapewni bezpieczeństwa – ocenił w czwartek szef MSZ Chin Wang Yi w rozmowie z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem.
  https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/chiny-rosja-ma-uzasadnione-obawy-w-zwiazku-z-ukraina,532710.html
  Komentarz: Czyli Chiny też już zmieniły swój stosunek do władz w Kijowie. Dawniej Państwo Środka starało się byc neutralnym w konflikcie, teraz pod presją państw NATO zmieniły swoja formułę. To zła wiadomość dla Kijowa, Chiny są jednym z głównych parterów handlowych i jednym z nielicznych inwestorów.
  Dochodzi jeszcze kwestia bezprawnego zagarnięcia „Motor Sicz” i niespłaconych pożyczek.

  Polubione przez 5 ludzi

 15. Z naszego podwórka
  Kluby PiS, KO, Lewicy, PSL i koło Polska 2050 poparły w środę projekt uchwały dotyczący wsparcia Ukrainy w obliczu możliwej agresji Rosji na jej terytorium. – Droga do UE musi być dla Ukrainy otwarta – przekonywał Maciej Konieczny z Lewicy. Głos w sprawie zabrali też politycy Konfederacji. – Nie da się robić polityki tylko poprzez używanie apeli. To już czasem lepiej nic nie mówić, niż tylko „Brukselo pomóż, Brukselo sankcje” – ocenił Dobromir Sośnierz.
  https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-wspolna-uchwala-poslow-ws-ukrainy-bez-poparcia-konfederacji,nId,5794014#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubione przez 5 ludzi

  • W czwartkowym głosowaniu projekt uchwały poparło 456 posłów,
   Przeciw był tylko poseł Konfederacji – Grzegorz Braun.
   Nikt nie wstrzymał się od głosu.
   Trzech posłów z Januszem Kurwinem Mikke na czele zrobiło ,,taktyczny unik”.

   Polubione przez 5 ludzi

  • Tak więc, wobec Ukrainy- jest ogólno-partyjny konsensus, a reszta to tylko zagrywki pod publiczkę.

   Czyli mamy: patriotów, dobrych patriotów, jeszcze lepszych patriotów, mega patriotów, patriotów prawdziwych i patriotów zawodowych, ale żaden nie występuje w interesie POLSKI I POLAKÓW!!!!!!!!!

   To się skończy bardzo źle……..

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.