Wojna domowa na Ukrainie 28.01.2022r.- 2411 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 677.

Według danych przedstawicielstwa DRL w WCKiK oraz w procesie negocjacji, w okresie sprawozdawczym pomiędzy spotkaniami grupy roboczej ds. bezpieczeństwa od 21 grudnia 2021 do 24 stycznia 2022 roku ze strony USZ odnotowano 48 naruszeń warunków zawieszenia broni (NWZB). 

Maksymalną liczbę – 46% – odnotowano w rejonie Doniecka, 29% – w rejonie Gorłówki i 25% – w rejonie Mariupola.

We wskazanym okresie 14 razy użyto ciężkiej broni zakazanej przez porozumienia mińskie, w tym dronów uderzeniowych UAV:

– 3-krotny atak zbrojny przy użyciu UAV- zrzucono 5 pocisków,

– 6 razy ostrzał przy użyciu moździerzy 120 mm- w sumie 33 miny,

– 5 razy ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm- w sumie 9 min.

Ponadto, zgodnie z raportami Misji OBWE, obserwatorzy nadal odnotowują obecność zakazanej broni i sprzętu USZ z naruszeniem linii wycofania, poza obszarami magazynowymi, w strefie bezpieczeństwa, a także bezpośrednio w obszarach mieszkalnych.

Powyższe statystyki wskazują na znaczny spadek wskaźników NWZB w okresie od trzeciej dekady grudnia do połowy stycznia. Jednak w przeddzień zbliżającego się spotkania doradców kwartetu normandzkiego, które odbyło się 26 stycznia, strona ukraińska przeprowadziła prowokacje, oskarżając Milicję Ludową DRL o ostrzał, którego nie popełniła.

*

 A tym czasem, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, wyniku ostrzału wsi Wiesiełogorowki przez kijowskie formacje zbrojne zginął żołnierz ML ŁRL.

„Dziś bojownicy kijowscy z pozycji 30 brygady w rejonie osady Troickoje otworzyli ogień z SPG-9 i ciężkich karabinów maszynowych w kierunku osady Wiesiełogorowka. Z przykrością informujemy, że w rezultacie- związku z agresją ukraińskich bojowników nasz żołnierz został zabity, wypełniając swój obowiązek ochrony republiki. Rodzinom i przyjaciołom zmarłego składamy szczere kondolencje”– poinformował przedstawiciel służby prasowej Wydziału Milicji Ludowej ŁRL Aleksander Mazeikin.

Przedstawiciel ML ŁRL zauważył, że stało się to „w czasie, gdy na platformach międzynarodowych toczy się ożywiona dyskusja o sytuacji w Donbasie, a kierownictwo ukraińskie śmiało deklaruje zaangażowanie w przebieg pokojowego rozwiązania konfliktu, Ukraińscy bojownicy demonstrują prawdziwe intencje reżimu kijowskiego na linii kontaktów wojskowych”.

Dodał, że „wróg skupił się na przygotowaniu i przeprowadzeniu prowokacyjnych działań mających na celu destabilizację sytuacji i stworzenie sprzyjających warunków do rozpoczęcia agresji”.

Poza tym, Ukraińskie Siły Zbrojne (USZ) w strefie „OPS” przeprowadziły ćwiczenia z działań ofensywnych.

Jedna z brygad USZ, działająca w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił, prowadziła zajęcia o tematyce ofensywnej wraz z rozwojem praktycznych działań na terenach miejskich i leśnych. 

„W 57 samodzielnej brygadzie piechoty zmotoryzowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych w zeszłym tygodniu personel został przeszkolony w zakresie ofensywnych tematów wraz z rozwojem praktycznych działań na obszarach miejskich i leśnych”– poinformował oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Iwan Filiponenko.

Filiponenko dodał, że obserwatorzy z departamentu obrony ŁRL „zobaczyli grupę oficerów brygady i jej dowódcę Anatolija Miszanczuka, którzy przeprowadzili rozpoznanie terenu”.

Planowanie jest też przeprowadzenie działań ofensywnych w 30 i 24 brygadach Ukraińskich Sił Zbrojnych.

Planowanie działań ofensywnych w przypadku rozpoczęcia agresji na ŁRL realizowane jest przez dowództwo 30 i 24 samodzielnych brygad zmechanizowanych Ukraińskich Sił Zbrojnych. 

„Dowództwo 30 i 24 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych planuje działania ofensywne, dowódcy wszystkich szczebli określają misje bojowe dla swoich jednostek. Sprzęt jest tankowany i trwa jego konserwacja”– poinformował Iwan Filiponenko, dodając, że resort obrony rejestruje „w jednostkach prowadzona jest aktywacja tylnych służb przeciwnika we wszystkich formacjach, uzupełnianie paliw i smarów oraz amunicji do ustalonych norm wojskowych”.

Dodatkowo Kijów wysłał mobilne grupy nasłuchu elektronicznego (WE) i wojny elektronicznej (EW) do linii kontaktu.

Ukraińskie dowództwo rozmieściło mobilne grupy wywiadu elektronicznego (WE) i walki elektronicznej (EW) na linii kontaktu.

„Na tereny osiedli Świetłodarsk, Troicko, Nowoługanskoje, Popasnaja, Nowotoszkowskoje, Szczastia i Stanica Ługańska odnotowuje się przybycie mobilnych grup EW, które mają podsłuchiwać negocjacje żołnierzy Milicji Ludowej” poinformował Iwan Filiponenko.


Nadto, armia ukraińska rozmieściła pojazdy opancerzone i działa przeciwlotnicze w pobliżu Makarowa i Popasna.

Wojska ukraińskie rozmieściły sprzęt wojskowy w pobliżu Popasnej i wsi Makarowo w obwodzie staniczno-ługańskim.

„W strefie odpowiedzialności 79 brygady zarejestrowano dwa opancerzone wozy bojowe w pobliżu wsi Makarowo. W strefie odpowiedzialności 24 brygady we wsi Pospaja zarejestrowano działko przeciwlotnicze ZU-23-2”–  poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

  Kijów rozmieścił cały arsenał broni obcej produkcji w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił na ługańskim odcinku frontu.

„Na dzień dzisiejszy w strefie OPS wiarygodnie udokumentowano obecność całego arsenału broni obcej produkcji, w szczególności: francuskie  granatniki przeciwpancerne  APILAS, amerykańskie karabinki Remington oraz amerykańskie karabiny snajperskie Barrett M107A1″– poinformował dziennikarzy szef Milicji Ludowej ŁRL Jan Leszczenko.

Leszczenko przypomniał, że niedawno „partia szwedzkich PTUR  (rakietowych systemów przeciwpancernych)  NLAW przybyła na Ukrainę z Wielkiej Brytanii, a Stany Zjednoczone dostarczyły 90 ton śmiercionośnej broni, z których większość bez wątpienia trafi do strefy OPS”.

„Nie ma potrzeby mówić o sprzęcie, na przykład kamerach termowizyjnych i innych środkach technicznych, jest on prezentowany w większej ilości w jednostkach Sił Zbrojnych Ukrainy”– powiedział szef departamentu resortu obrony ŁRL.

Zaznaczył, że „przemieszczanie jednostek i sprzętu wojskowego nasiliło się na całej Ukrainie, w tym w strefi operacji pacyfikacyjnej”.

Natomiast na donieckim odcinku frontu, według wczorajszego raportu SMM OBWE obserwatorzy zarejestrowali ostrzał USZ w stronę UAV krótkiego zasięgu Misji OBWE w pobliżu osady Piszczewik.

Ponadto obserwatorzy zarejestrowali fakty zagłuszania sygnału przez USZ z bezzałogowych statków powietrznych krótkiego zasięgu SMM OBWE podczas ich lotów w rejonie Piszczewika i Fiodorowki oraz zagłuszanie sygnału z UAV dalekiego zasięgu SMM OBWE podczas lotu w rejonie Piszczewika i Warwarowki.

Dodatkowo, w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu USZ przeprowadziły o godzinie 21:13 ostrzał z kierunku Talakowki w stronę Komiternowa- na południowym odcinku frontu, przy użyciu automatycznego granatnika przeciwpancernego AGS-17 (3 granaty). Tym samym USZ w ciągu minionej doby 1 raz naruszyły warunki rozejmu.

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu USZ w ciągu minionej doby również 1 raz naruszyły warunki rozejmu, prowadząc ostrzał wsi Wiesiełogorowka, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 i ciężkiego karabinu maszynowego.

W wyniku tego ostrzału zginął żołnierz ML ŁRL.

W wyniku ostrzału zginął żołnierz MO LPR.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

9 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 28 січня 2021 року.

Сала Україні!

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи.

Упродовж минулої доби, 27 січня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 2 порушення.

Так, на Луганщині, у безпосередній близькості до переднього краю оборони однієї з механізованих бригад Збройних Сил України, особовим складом опорного пункту було виявлено спробу проникнення диверсійно-розвідувальної групи противника.

Завдяки пильності та рішучості військовослужбовців Збройних Сил України ворог відмовився від своїх намірів та відступив на тимчасово окуповану територію.

Крім цього, неподалік МАРЇНКИ російські найманці обстрілювали позиції українських військ зі стрілецької зброї.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.

Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

Станом на 7 годину поточної доби порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

61 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 28.01.2022r.- 2411 dzień od nowego rozejmu.

 1. W temacie „kryzysu ukraińskiego”, czyli trwa rozsiewanie „fejków” przez zachodnie mediomatoły. Sekretarz prasowa Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu Emily Horne oficjalnie zaprzeczyła informacji dziennikarza CNN o tym jakoby w trakcie rozmowy z Zełenskim Biden miał mu powiedzieć o „nieuchronności rosyjskiej inwazji na Ukrainę”;
  https://strana.news/news/373875-belyj-dom-zajavil-chto-bajden-ne-preduprezhdal-zelenskoho-o-neizbezhnom-vtorzhenii-rf.html

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Ta strona jest tak redagowana przez ławrowa i putka że to chuj…. same tagi mówią o autorze którym ma jednostronny pogląd na ten konflikt. Ni jak nie przetłumaczysz debilowi że jest inaczej…. SZACUN za to że trolle z Pitrogordu to redagują i mają ponad 2 tysięczny dzień opisu. TOP OF THE TOP KAŁU. Najman mógłby od Was się uczyć : ) Polaki mają na was WYJEBANE i na te treści !!!

  Polubienie

 3. OT kosmiczne, czyli Chińczycy robią porządki na orbicie okołoziemskiej (na razie ze swoimi niedziałającymi satelitami). Cytat „Chiński satelita SJ-21 „wydaje się teraz funkcjonować jako holownik kosmiczny”, odciągając nniedziałajacego satelitę nawigacyjnego Compass G2 lub Beidou z drogi innym satelitom działającym na gęsto obsadzonej orbicie geosynchronicznej, zgodnie z nową analizą firma monitorująca przestrzeń handlową ExoAnalytic Solutions”;
  https://exoanalytic.com/chinas-sj-21-tugs-dead-satellite-out-of-geo-belt-trackers/

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Dla zainteresowanych, wywiad z ukraińskim ekspertem d/s energetyki Walentynem Zemlanskim o „kryzysie ukraińskim” i co się dzieje w związku z tym w Kijowie. Cytat „Pytanie; Czy Ukraińcy już spakowali walizki w oczekiwaniu na 150. rocznicę inwazji Rosji?
  „Atak Putina trwa głównie na łamach amerykańskich gazet i na amerykańskich stronach internetowych… Wyobraźmy sobie, że Rosja weszła i okupowała [Ukrainę] nie przejmując się sankcjami, zdrowym rozsądkiem, dyplomatyczną grą i tak dalej. Tak sobie weszła i zajęła. I co z tym zrobić? Zaczyna sie dławić w ciągu roku problemami z okupacja Ukrainy, co dodatkowo powoduje niezadowolenie w Rosji?”;
  https://golospravdy.eu/valentin-zemlyanskij-27-yanvarya-v-pryamom-efire/

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Tymczasem w świecie ukraińskich celebrytów ‚szok i niedowierzanie” po deklaracji popularnej ukraińskiej aktorki i celebrytki Sniżany Jehorowej o jej poparciu…dla WWP, wezwała takze swoich fanów do ogladania rosyjskiego kanału „Rossija 24” by „oczyścili swoje mózgi z szaleństwa” 🙂
  Warto przy tym przypomnieć że od 2006 do 2015 roku Jehorowa była zoną ukraińskiego piosenkarza i ‚szczyrego ukroptrioty” (znanego z banderowskich i antyrosyjskich „przyśpiewek”) Antona Mucharskiego;
  https://korrespondent.net/ukraine/4441814-ya-podderzhyvaui-putyna-ukraynskaia-veduschaia-oshelomyla-zaiavlenyem

  Polubione przez 5 ludzi

 6. W temacie gazowym. Niemieckie „Deutsche Welle” informuje ze w związku z zarejestrowaniem przez spółke „Nord Stream 2 AG” spółki „Gas for Europe” która będzie zarządzała niemieckim odcinkiem gazociągu „Nord Stream 2” Niemiecka Federalna Agencja ds. Sieci ma wznowić tymczasowo zawieszoną certyfikację gazociągu;
  https://www.dw.com/ru/gazprom-sozdal-v-germanii-firmu-radi-sertifikacii-sp-2-chto-nuzhno-znat/a-60580576

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Tymczasem w Kijowie, kolejna rozprawa sądowa przeciwko Poroszence zakończona decyzją sądu o kontynuowaniu posiedzeń w lutym. Zebrani pod sądem zwolennicy Poroszenki (POROCHOBOTY) za udział w „spontanicznym” proteście w obronie swojego „idola” dali się nagrać jak pobieraja za to ‚wypłatę”. Cytat „Na nagraniu widać, jak młody chłopak pobiera dane z kart bankowych uczestników akcji i wprowadza je do swojego telefonu. Pozostali dwaj mężczyźni robią to samo. Następnie jeden z nich podchodzi do terminala płatniczego IBOX i dokonuje przelewów na karty”;
  https://strana.news/news/373933-storonniki-poroshenko-poluchili-denhi-za-aktsiju-pod-sudom-video.html

  Polubione przez 5 ludzi

 8. W temacie „kryzysu ukraińskiego”. GenSek NATO Stoltenberg oznajmił że „NATO i Rosja mogą osiągnąć porozumienie w sprawie bezpieczeństwa, jeśli Moskwa nie zdecyduje się na użycie siły militarnej”. I dalej „Według niego Rosja nadal rozmieszcza swoje wojska w pobliżu granic Ukrainy, ale jednocześnie inicjuje spotkania ze Stanami Zjednoczonymi i NATO i „to dobry znak”;
  https://korrespondent.net/world/4441917-nato-veryt-chto-s-rossyei-mozhno-dohovorytsia
  Oświadczenie Stoltenberga potwierdza wcześniejsze informacje z „Euractiv” któremu „wysoki rangą przedstawiciel NATO reprezentujący państwo członkowskie UE w Brukseli” miał m.in powiedzieć „Uwierz mi, Amerykanie naprawdę chcą natychmiastowej deeskalacji z Rosją”, powiedział źródło, dodając, że NATO wie, że bezpośrednim zagrożeniem jest Rosja, ale jest również świadome, że zagrożeniem w „szerszym obrazie” są Chiny, które teraz obserwuja sobie wygodnie „zapasy dwóch potężnych słoni”, a także „Jednocześnie, dodało źródło, może być dobrym pomysłem, żeby Zachód też „pociągnął Ukrainę trochę za ucho”, bo niektórzy w Kijowie dokonywali niepotrzebnych prowokacji…„Są też problemy na Ukrainie, kto jest u władzy, kto ma przewagę w armii…”…W sprawie Rosji źródło NATO oceniło, że nie planuje inwazji…„Aby zaatakować tak duży kraj z takimi siłami wojskowymi [jak Ukraina], potrzebujesz sił wojskowych większych niż te, które zostały obecnie rozmieszczone” – powiedział źródło…Podkreślił, że NATO nie ma ani obowiązku, ani prawa do interwencji militarnej na Ukrainie, ponieważ nie jest ona członkiem Sojuszu, ale gdyby to państwo NATO zostałoby zaatakowane, sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej”;
  https://www.euractiv.com/section/defence-and-security/news/european-nato-source-de-escalation-with-russia-is-possible-tomorrow/

  Polubione przez 5 ludzi

  • Skończy się tak jak od dawna wieszczymy na forum: inwazji zbrojnej nie będzie, USA, UE i FR dojdą do porozumienia, które będzie „zdradą” Ukrainy. W zamian władze w Kijowie otrzymają trochę broni z demobilu i jakieś kredyty.
   Politycy z zachodu będą mogli pochwalić się, że dzięki ich staraniom uniknięto III Wojny Światowej, a Ukraina (Polska?) i jej mieszkańcy zapłacą za tą cała hucpę.

   Polubione przez 5 ludzi

 9. OT z Germanistanu (dawniej Niemcy). Cytat „W piątek wieczorem nieznane osoby uszkodziły budynek Konsulatu Generalnego Ukrainy w niemieckim Hamburgu. Poinformowało o tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy 28 stycznia…”Rano pracownicy konsulatu znaleźli wybite okno placówki, a także prawdopodobnie rzucony [w nie] kamień”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4441880-henkonsulstvo-ukrayny-v-hamburhe-podverhlos-napadenyui-myd

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Prasa francuska: Nie czekając na „atak” Rosji na Ukrainę, Stany Zjednoczone postanowiły zwołać Radę Bezpieczeństwa ONZ

  Stany Zjednoczone wystąpiły o spotkanie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Ukrainy, choć wcześniej obiecały zwołać je tylko w przypadku eskalacji działań wojennych. Jest to napisane we francuskim wydaniu Le Monde.

  Tematem spotkania, jak można się domyślić, będzie Rosja i jej plany „zdobywania” Ukrainy. Najwyraźniej Waszyngton postanowił nie czekać dłużej na rozpoczęcie „inwazji”, przesuwając datę jej rozpoczęcia, ale z góry obwinić Rosję, podnosząc ten temat pod dyskusję ONZ.

  Początkowo Stany Zjednoczone zamierzały odbyć w piątek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa, ale potem prezydent Francji Emmanuel Macron chciał rozmawiać przez telefon z Władimirem Putinem, co złamało wszystkie plany Amerykanów. Spotkanie musiało zostać przełożone na poniedziałek 31 stycznia – to ostatni dzień, kiedy Norwegia przewodniczy Radzie Bezpieczeństwa ONZ, od 1 lutego przewodnictwo przechodzi na Rosję. Według USA w przyszłym miesiącu znacznie trudniej będzie zwołać posiedzenie Rady Bezpieczeństwa na temat Ukrainy.

  Jak powiedział przy tej okazji stały przedstawiciel USA przy ONZ Linda Thomas Greenfield, Rosja będzie obwiniana za koncentrację 100 tys. Karta ONZ.” Waszyngton zamierza przedstawić członkom Rady Bezpieczeństwa ONZ wszystkie fakty świadczące o destabilizującej roli Rosji w świecie.

  Jednocześnie Stany Zjednoczone rozumieją, że bez względu na to, jaką decyzję podejmą, Rosja, korzystając ze swojego prawa, zawetuje ją. Jednak zostanie izolowana przed zjednoczonym frontem innych członków Rady Bezpieczeństwa, potępiających ją, powiedział ambasador USA przy ONZ Linda Thomas Greenfield.

  https://www.lemonde.fr/international/article/2022/01/27/crise-en-ukraine-la-russie-regrette-le-refus-americain-de-limiter-l-elargissement-de-l-otan_6111209_3210.html

  Polubione przez 6 ludzi

  • My sobie tutaj gadu-gadu o Ukrainie, a tymczasem na Dalekim wschodzie. Cytat „Im bardziej USA i Japonia zaangażują się w sprawę Tajwanu, tym bardziej będą tego żałować w przyszłości, powiedział dziś rzecznik chińskiego Ministerstwa Obrony Wu Qian…Wu Qian wygłosił to oświadczenie na konferencji prasowej, komentując fakt, że Japonia i Stany Zjednoczone podsycają histerię wokół tematów związanych z Tajwanem, a także twierdzą, że Chiny są zagrożeniem i burzycielem międzynarodowego porządku”;
   http://russian.people.com.cn/n3/2022/0128/c31521-9950544.html

   Polubione przez 6 ludzi

 11. Komentarze z RuNetu

  🙄😉😏😁

  Stany Zjednoczone w Radzie Bezpieczeństwa ONZ zażądały ukarania Rosji

  – Rosja opóźnia zaplanowaną przez nas inwazję, wyczerpuje Ukrainę, denerwuje Sojusz, rzuca wyzwanie Światowej Wspólnocie! – powiedział pełnomocny przedstawiciel L.T. Greenfield przemawiając w Radzie Bezpieczeństwa.
  – Ze względu na działania Rosji już od listopada byliśmy zmuszeni trzykrotnie przesuwać zaplanowane terminy nakładania sankcji !

  Przedstawiciel Federacji Rosyjskiej przy ONZ V.A. Nebenzya w swojej odpowiedzi częściowo przyznał się do winy swojego kraju za nieprzeprowadzenie inwazji na Ukrainę zgodnie z planem, ale jednocześnie zwrócił uwagę, że amerykańscy koledzy nie zadają sobie trudu uzgodnienia początkowych terminów inwazji wojsk rosyjskich z kompetentnymi urzędnikami rosyjskimi. Ministerstwo Obrony.

  Podsumowując, ambasador Rosji przy ONZ Nebenzya V.A. zwrócił się do strony amerykańskiej o ponowną zmianę dat rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie na późniejsze, ponieważ komisja konkursowa w Ministerstwie Obrony Rosji nie rozwiązała jeszcze całkowicie problemu ustalenia priorytetu kierunku ataku na Ukrainę , w związku z czym nie jest w stanie dokonać inwazji w terminie zaplanowanym przez amerykańskiego wnioskodawcę

  komentował
  Wasilij Veresk
  Zwykła osoba jak wszyscy inni.

  * * *

  Polubione przez 7 ludzi

 12. W temacie „inwazji FR na Ukrainę” i jak się do niej „przygotowuje” sama Ukraina. Ukromedia poinformowały że w schronie w piwnicy przy głównej ulicy Kijowa który miał służyć w czasie nalotów powstał klub ze striptizem. Wiadomo, że w dni powszednie wejście do klubu kosztuje 400 hrywien, ochroniarz klubu zapewnił, jednak że w razie niebezpieczeństwa ludzie będą bez przeszkód wpuszczani do lokalu 🙂
  https://kiev.strana.news/374003-v-kieve-na-bolshoj-vasilkovskoj-vmesto-bomboubezhishcha-v-podvale-rabotaet-strip-klub.html

  Polubione przez 5 ludzi

 13. Wyłowione z netu:

  🚨🇩🇰Dania:

  Duńska minister obrony Trine Bramsen mówi, że jej kraj rozmieści cztery myśliwce F-16 w pobliskiej litewskiej bazie lotniczej.

  Ciekawe komentarze pod artykułem”

  Cóż, komentując tutaj , ona jest Ministrem Obrony, jej górna ociężałość jest prawdopodobnie bronią masowego rozpraszania uwagi 🤣🤣🤣

  *****.

  Wysoki rangą urzędnik USA ujawnił spór między USA a NATO, jeśli chodzi o ich odpowiedzi wobec agresji Rosji na Ukrainę – obaj zgodzili się na małą rosyjską inwazję – ale NATO powiedziało – tylko wtedy, gdy żołnierze nosić będą maski – podczas gdy USA nalegały, aby wszyscy Rosjanie musieli zostać zaszczepieni przed wejściem na Ukrainę. 😀

  Polubione przez 5 ludzi

 14. I kolejne „zdrady”. „Bloomberg” informuje o tym ze członkowie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i inni wyżsi urzędnicy administracji Biden’a rozmawiali w tym tygodniu z kierownictwem banków, w tym Citigroup, Bank of America, JPMorgan Chase & Co. i Goldman Sachs Group, w związku z ich zaniepokojeniem że nowe sankcje przeciwko FR mogą zaszkodzić ich interesom;
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-01-28/wall-street-briefed-by-biden-team-on-possible-russia-sanctions
  Z kolei ‚Wall Street Journal” poinformował że w ślad za Niemcami USA również odmówiły rozważenia, w ramach nowych sankcji, kwestii odłączenia Rosji od SWIFT . Ponadto administracja Biden’a oświadczyła także, że nie zamierza nakładać na FR sankcji wpływających na eksport ropy i gazu;
  >https://www.wsj.com/articles/biden-sanctions-plan-targets-russian-banks-companies-and-imports-if-ukraine-is-attacked-11643387219

  Polubione przez 5 ludzi

 15. W muzyce nocą
  Красивая музыка (танец цветов под вальс) !!!
  plik pięknej muzyki 25 piosenek z kwiatami w tle.
  Mam nadzieje, ze spodoba się paniom
  odwiedzającym blog AdNovum

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.