Wojna domowa na Ukrainie 05.02.2022r.- 2419 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 685.

„Działalność służby prasowej Milicji Ludowej Donieckiej Republiki Ludowej, a także naszych kolegów w Ługańsku, zawsze miała na celu obiektywne i otwarte informowanie społeczności światowej o wydarzeniach mających miejsce zarówno w niepodległych republikach, jak i w Donbasie oraz jako całość.”– oświadczył wczoraj 4 lutego pułkownik Eduard Basurin, oficjalny przedstawiciel DML DRL.

 „Dzisiaj hosting internetowy YouTube zablokował oficjalne zasoby informacyjne Milicji Ludowej DRL i ŁRL, Ministerstwa Informacji DRL, a także Ługańskiego Centrum Informacyjnego, Państwowej Spółki Telewizyjno-Radiowej GTRK oraz kanału internetowego Yugo-Wostok. Jest to pogwałcenie podstawowych norm i zasad Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczących prawa do wolności informacji.

Uważamy, że atak na nasze zasoby internetowe jest częścią kampanii informacyjnej ‚Miażdżący miecz’ rozpętanej przez ukraińskie i zachodnie służby wywiadowcze przeciwko DRL i ŁRL. Celem jest blokada informacyjna niepodległych republik i pozbawienie nas możliwości szybkiego przekazywania światu informacji o przygotowaniu reżimu kijowskiego do agresji w Donbasie”– powiedział Eduard Basurin.

Pułkownik Basurin podkreślił jednak, że służba prasowa Milicji Ludowej Donieckiej Republiki Ludowej będzie kontynuować działania ujawniające agresywne plany kijowskiego zbrodniczego reżimu.

„W odpowiedzi na agresję informacyjną Ukrainy i Zachodu rozszerzymy nasze możliwości rozpowszechniania informacji”– podsumował wiceszef DML DRL.

Także służba prasowa Milicji Ludowej DRL donosi, że jej kanał YouTube został zablokowany przez administrację serwisu. 

W związku z taką sytuacją Milicja Ludowa przygotowała alternatywną platformę do zamieszczania materiałów wideo na rosyjskim hostingu wideo.

➖ https://rutube.ru/channel/23788847/  – NOWY kanał na hostingu wideo Rutube!

➖ https://t.me/nm_dnr  – „Telegramowy” kanał Milicji Ludowej

➖ http://armiyadnr.su/  – oficjalna strona Milicji Ludowej

➖ https://vk.com/unmdnr  – sieć społecznościowa „Vkontakte”

Także Milicja Ludowa ŁRL przygotowała alternatywne platformy do zamieszczania materiałów wideo na temat rosyjskiego i międzynarodowego hostingu wideo w oparciu o niezależny model blockchain:

➖https://rutube.ru/channel/23788829/ – NOWY kanał na hostingu wideo Rutube!

➖ https://bastyon.com/nm_lnr  – NOWY kanał na hostingu wideo Bastion!

➖ https://t.me/millnr  – „Telegram” Milicji Ludowej ŁRL

➖ https://mil-lnr.su/radio.html  – słuchaj radia Combat-FM online

➖ https://mil-lnr.su/  – oficjalna strona Milicji Ludowej

➖ https://vk.com/millnr  – sieć społecznościowa „Vkontakte”

➖ https://ok.ru/millnr  – sieć społecznościowa Odnoklassniki

➖ https://zen.yandex.ru/millnr  – platforma Yandex.Zen

*

A tym czasem na froncie w Donbasie- na jego donieckim odcinku, Milicja ludowa DRL ogłosiła odkrycie w osadach 16 sztuk sprzętu Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ).

Departament Milicji Ludowej Donieckiej Republiki Ludowej poinformował, że w ciągu tygodnia w osiedlach Donbasu znaleziono 16 jednostek sprzętu wojskowego ukraińskich sił bezpieczeństwa.

„Okupanci z Kijowa umieścili 16 jednostek uzbrojenia i sprzętu wojskowego w sześciu osadach”– powiedział przedstawiciel resortu.

Wyjaśnił również, że wśród wykrytego sprzętu znalazły się działa przeciwlotnicze BTR-70, ZU-23, trzy czołgi T-72, przeciwlotniczy system rakietowy Strela-10, BRDM-2 i inne lekko opancerzone pojazdy.

Ukraińskie  Siły Zbrojne i media przygotowują podróbki o rzekomej agresji ze strony ŁRL, DRL i Rosji.

„Siły Zbrojne Ukrainy i media w ramach kampanii informacyjnej ‚Miażdżący miecz’ przygotowują fałszywe informacje w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił o rzekomej agresji ze strony Rosji i republik. Donbasu.”– poinformował oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Iwan Filiponenko. 

„Nasz wywiad odnotowuje obecność przedstawicieli mediów z Estonii, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii na tyłach 95 samodzielnej brygady szturmowej”– dodał przedstawiciel ML ŁRL.

Filiponenko powiedział, że Wiaczesław Wesser, dowódca brygady Sił Zbrojnych, otrzymał osobiście instrukcje od dowódcy powietrznodesantowych sił szturmowych pułkownika Maksima Mirgorodskiego, aby zapewnić bezpieczeństwo i pracę ekipom filmowym, „które powinny wykazać agresję wobec społeczności zachodniej ze strony Rosji i republik ludowych”.

 Poza tym, USZ umieściły działo przeciwlotnicze w dzielnicy mieszkalnej Zołotoje.

Kijowskie formacje zbrojne umieściły działo przeciwlotnicze w strefie mieszkalnej miejscowości Zołotoje. 

„W strefie odpowiedzialności 24 brygady wykryto działo przeciwlotnicze ZU-23-2 w strefie mieszkalnej osady Zołotoje”– poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Ministerstwo Obrony ŁRL przypomniało, że rozmieszczenie broni i sprzętu wojskowego przez kijowskie formacje zbrojne w osiedlach stanowi naruszenie trzeciego paragrafu Dodatkowych Środków zapewniających reżim zawieszenia broni i kontroli jego przestrzegania.

Ponadto, USZ uniemożliwiały pracę UAV OBWE pod Popasną i Zołotoje.

„Kijowskie formacje zbrojne wykorzystywały wojnę elektroniczną (EW) do zakłócania działania bezzałogowych statków powietrznych (UAV) Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE na obszarach Popasnaja i Zołotoje”– poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

„Na terenach osiedli Popasnaja i Zołotoje mobilne grupy 20 batalionu EW, korzystając ze stacji ‚Bukowel-AD’, tłumiły sygnały kanałów kontrolnych bezzałogowych statków powietrznych Misji OBWE, aby uniemożliwić obserwatorom zarejestrowanie sprzętu wojskowego Ukraińskich Sił Zbrojnych rozmieszczonych na tych obszarach”– przekazano w raporcie służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Natomiast zgodnie z ostatnim raportem SMM OBWE, USZ kontynuują ostrzał obiektów technicznych Misji i blokują loty UAV należących do Misji:

-Będąc na północno-wschodnich obrzeżach osady Pawłopol po starcie UAV krótkiego zasięgu, o czym zgłoszono wcześniej, zespół Misji usłyszał 9 serii strzałów z broni ręcznej w odległości około 3 km na wschód. Według oceny ogień został otwarty w kierunku UAV.

-Mini-UAV SMM OBWE podlegały zakłóceniom sygnału GPS podczas lotu w pobliżu Pawłopol i w czasie trzech przelotów nad obszarami w pobliżu osady Moździeżnoje.

Ponadto, zgodnie z danymi nadzoru lotniczego, Misja znalazła w pobliżu miejsc zamieszkanych 21 świeżych kraterów w osadzie  Ternowka, a także w polu około 1 km na południowy zachód od wsi Nowosiołówka (55 km na południe od Doniecka), trzy prawdopodobne kratery (ocenia się, że są świeże) zostały znalezione na skrawku terenu w odległości 30–70 m na wschód od lokalnej drogi. Jednak ani w Terniwce, ani w Nowosiołówce, z niewiadomego powodu, obserwatorzy nie byli w stanie określić ani rodzaju użytej broni, ani kierunku, z którego zostały wystrzelone pociski.

Obserwatorzy Misji odnotowali także obecność sprzętu wojskowego USZ w strefie bezpieczeństwa:

-1 opancerzony wóz bojowy (typu BTR) w pobliżu miejscowości Mariupol.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

8 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 5 лютого 2021 року.

Сала Україні!

Упродовж минулої доби, 4 лютого, та станом на 7 годину ранку поточної доби з боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym filmów dokumentujących sytuację w republikach nie będzie. Chyba, że coś w między czasie się zmieni.


*


*


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

31 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 05.02.2022r.- 2419 dzień od nowego rozejmu.

 1. Odnośnie dzisiejszego ‚wstępniaka”, sami na siebie bicz kręcą. Cytat „Kurs Meta, spółki matki Facebooka, spada w czwartek o ponad 26 proc. po tym, jak firma podała słabsze od oczekiwań prognozy dotyczące wzrostu przychodów w kolejnym kwartale. Wraz z Facebookiem tracą także inne media społecznościowe”;
  https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/akcje-mediow-spolecznosciowych-leca-na-leb-na-szyje-facebook-z-najwiekszym-spadkiem-w/fwj9c6m

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Dla zainteresowanych, a rtykuł o skandalicznym zachowaniu ukraińskich kibiców podczas odbywajacego się w Amsterdamie meczu Ukraina – Rosja w futsalu. Cytat „W Amsterdamie po raz pierwszy od 14 lat w piłkę nożną zagrały reprezentacje Ukrainy i Rosji. W półfinale mistrzostw Europy w futsalu Ukraina przegrała z Federacją Rosyjską wynikiem 2:3..Od meczu oczekiwano nie tylko sportowej, ale i politycznej intensywności. I zgodnie z oczekiwaniami pokazali to kibice ze strony ukraińskiej. Z ich trybun słychac było pieśni o „trupach Moskali”…W pewnym momencie konferansjer na arenie poprosił nawet fanów o nie śpiewanie takich piosenek”;
  https://strana.news/news/375153-match-ukraina-rossija-po-futzalu-i-krichalki-o-moskaljakh.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Tymczasem amerykański „Bloomberg” juz ogłosił „inwazję FR na Ukrainę’, ale zaraz się z tego „njusa” wycofał…
  https://nypost.com/2022/02/04/bloomberg-accidentally-reports-that-russia-invaded-ukraine/
  https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/13625659
  „Pomyłkę” skomentował rzecznik Kremla Pieskow (cytat) „To nie mogła być prowokacja, to nie była prowokacja – nie należy tu przesadzać” – powiedział rzecznik Kremla, zauważając, że sama agencja już przeprosiła za fałszywą publikację…„Ale ta sytuacja pokazuje, jak niebezpieczne są w ogóle takie napięcia, które panują i które są prowokowane codziennymi agresywnymi wypowiedziami, które słyszymy z Waszyngtonu, ze stolic europejskich, z Londynu, bo to są te oświadczenia, właśnie działania mające na celu skoncentrowanie wojsk u naszych granic i tak dalej, to właśnie działania polegające na codziennym, zapełnianiu Ukrainy bronią prowadzą do właśnie takiego napięcia, a podczas takiego napięcia każda iskra jest niezwykle niebezpieczna – podkreślił Pieskow”;
  https://tass.ru/politika/13626385

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Według „Süddeutsche Zeitung” władze w Kijowie wysłały do Berlina list ze szczegółową listą broni , którą strona ukraińska chce otrzymać od Niemiec. Jednak niemiecki parlament wciąz się sprzeciwia wysłaniu uzbrojenia na Ukrainę, cytat „Kijów umieścił w dokumencie listę potrzebnej mu broni i sprzętu wojskowego: systemy obrony powietrznej średniego zasięgu, przenośne systemy rakiet przeciwlotniczych, przenośne systemy walki elektronicznej z bezzałogowymi pojazdami powietrznymi, systemy broni mikrofalowej, elektroniczne systemy radarowe , a także noktowizory, kamery dozorowe i amunicję.
  Przy czym w Bundestagu nie wspomina się jednak o dostawach broni do Kijowa. Wręcz przeciwnie, wzywają Ukrainę do powściągliwości, jeśli chodzi o broń z Niemiec”;
  https://strana.news/news/375188-v-hermanii-rassmotrjat-vopros-postavok-oruzhija-v-ukrainu.html

  Polubione przez 4 ludzi

   • A Berlin na to w odpowiedzi, nie damy bo sami nie mamy. Cytat „Po tym, jak Ukraina wysłała do Niemiec list ze szczegółową listą poszukiwanej broni , w niemieckich mediach pojawiły się informacje, że sama RFN nie dysponuje zasobami wojskowymi, których zażądał Kijów…Ponadto, według publikacji, minister obrony Christine Lambrecht zostanie poinformowana podczas wizyty w wojsku 7 lutego, że „ochrona przed zagrożeniami z powietrza jest również kwestią niepokojącą wojska lądowe”. Systemy obrony powietrznej Patriot, taktyczne pociski balistyczne i pociski manewrujące przyjęte przez Bundeswehrę czekają na wymianę lub modernizację…„Ukraina może też potrzebować amunicji, ale zapasy Bundeswehry są puste. A ich uzupełnienie będzie wymagało 20 miliardów euro. Ponadto same Niemcy nie mają kamizelek kuloodpornych, których potrzebuje Ukraina” – podsumowały niemieckie media”. „Adolfy” nie takie głupie jak ‚Lachy” co by „ostatnia koszulę” z siebie zdzierać byle tylko Ukrainca zadowolić…
    https://strana.news/news/375237-v-hermanii-prokommentirovali-ocherednoe-trebovanie-kieva-okazat-voennuju-pomoshch.html

    Polubione przez 3 ludzi

 5. Kolejna „zdrada”, czyli w udzielonym przez siebie francuskim mediom wywiadzie zastępca sekretarza generalnego NATO Mircea Geoana podał dwa powody, dla których Ukraina nie zostanie w najbliższym czasie włączona do sojuszu. Mają być to opóźnienia we wprowadzaniu reform przez władze w Kijowie oraz brak zgody w tej sprawie wewnątrz samego sojuszu;
  https://strana.news/news/375174-pochemu-ukrainu-poka-ne-berut-v-nato-mircha-dzhoane.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Ukraińska codzienność. W Hulajpolu w obwodzie zaporoskim policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę który wdarł sie do biura zastępcy burmistrza, a następnie oblał urzędnika piwem;
  https://strana.news/news/375204-v-zaporozhe-politsija-zaderzhala-muzhchinu-on-oblil-chinovnika-pivom-i-sorval-zasedanie.html
  W Kijowie „weteran ATO” pracujacy na jednej z budów zadźgał nożem swojego kolegę z pracy. Do zdarzenia doszło w trakcie libacji alkoholowej, a powodem miał być „przechwałki” zabitego na temat jego służby w tzw. strefie ATO (obecnie OZS) na Donbasie i umiejetności ‚walki na noże”;
  https://strana.news/news/375156-v-kieve-byvshij-atoshnik-zarezal-zemljaka-posle-pjanoj-ssory.html
  Wyjaśniła się sprawa 68 samochodów należacych so Sadu Najwyższego Ukrainy które „znikneły” z parkingu znajdujacego się w jego poblizu. Jak się okazało miały one zostać tylko przetransportowane na inny parking ponieważ na tym na którym znajdowały się do tej pory utrudniały dojazd i ewentualna akcję służb ratowniczych;
  https://m.censor.net/ua/photo_news/3314271/mashyny_zpid_verhovnogo_sudu_ne_kraly_kerivnyk_aparatu_onovleno_foto

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Ciekawe artykuł tłumaczący skad sie wzięły takie rekordowe wzrosty wynagrodzeń na Ukrainie w zeszłym roku. Cytat „Na Ukrainie – rekord wynagrodzeń. Według Państwowej Służby Statystycznej w grudniu ubiegłego roku przeciętne wynagrodzenie w kraju natychmiast wzrosło o 3100 hrywien, czyli o 21,5%, do prawie 17,5 tys. hrywien…Rekord wynagrodzeń nie wpłynął jednak na portfele większości Ukraińców…Skąd więc wzięła się ewidencja wynagrodzeń z Państwowej Służby Statystycznej?
  „Najprawdopodobniej pojawiła się dość wysoka średnia, biorąc pod uwagę ogromne pensje urzędników i najwyższych menedżerów przedsiębiorstw państwowych. Co więcej, grudzień obfituje w różne premie i roczne wypłaty” – mówi Natalia Zemlianska, szefowa związku przedsiębiorców i przedsiębiorców”;
  https://strana.news/articles/analysis/374938-kak-chinovniki-posposobstvovali-rekordnomu-rostu-zarplat-v-ukraine.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Artykuł wart przeczytania, czyli (cytat) „Realizacja porozumień mińskich oznacza upadek reżimu w Kijowie i tańszy gaz dla Europy. Kijów publicznie oświadczył, że realizacja porozumień mińskich jest dla władz ukraińskich nie do przyjęcia. Jest to otwarty krok w kierunku wojny…Teraz władze ukraińskie otwarcie przyznają, że nie będą ich realizować, co oznacza, że Rosja ma możliwość jednostronnego wycofania się z nich, czyli uznania republik ludowych, zawarcia z nimi sojuszu wojskowego i dostarczenia im wysokiej jakości broni…Stany Zjednoczone wyślą broń do Kijowa, Rosja wyśle broń do Doniecka, a uchodźcy z Ukrainy pojadą do Europy”;
  https://myslpolska.info/2022/02/04/kijow-oszukal-w-sprawie-porozumien-minskich/

  Polubione przez 5 ludzi

 9. „Sułtan” Erdogan wrócił z wizyty w Kijowie z nieoczekiwanym „prezentem”? Cytat „Dwa dni po wizycie u prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ogłosił, że zaraził sie „Omikronem”…Ogłosił to w kanale Telegram…„Dzisiaj moja żona i ja uzyskaliśmy pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 po wystąpieniu łagodnych objawów. Na szczęście mamy łagodną postać choroby, którą zidentyfikowaliśmy jako odmianę Omicron…Będziemy kontynuować naszą pracę w domu”;
  https://strana.news/news/375222-cherez-dva-dnja-posle-vizita-v-kiev-k-zelenskomu-prezident-turtsii-erdohan-objavil-o-zarazhenii-omikronom.html

  Polubione przez 2 ludzi

 10. OT z Dalekiego Wschodu, czyli ‚zdrada” Japonii? Cytat „USA wzywają Japonię do rozważenia sankcji wobec Rosji w przypadku inwazji na Ukraine…Japonia jednak odłożyła odpowiedź na żądanie USA, obawiając się możliwych konsekwencji dla stosunków z Rosją i kwestii dwustronnych, w tym długotrwałego sporu terytorialnego, w którym Tokio szuka przełomu, podają źródła”;
  https://english.kyodonews.net/news/2022/02/1d30b2247a67-us-urges-japan-to-consider-sanctions-on-russia-if-ukraine-invaded.html

  Polubione przez 5 ludzi

 11. OT – Katarski gaz dla Europy

  Katar kategorycznie odmawia skierowania swojego gazu z Azji, aby pomóc europejskiej gospodarce.
  inwestycje finansowe.

  Katar produkował 182,8 mld m sześc. gazu rocznie w 2016 roku.
  Dziś liczba ta może sięgać 210-250 mld m sześc., ale tylko te wolumeny są rozbieżne w całej Azji i są kontrakty długoterminowe.

  W Europie dołożono wszelkich starań, aby Katar zrezygnował z trasy azjatyckiej i przekierował swój gaz, aby pomóc gospodarce europejskiej przezwyciężyć skutki spowolnienia gospodarczego. Tak, ale w Katarze szybko dali do zrozumienia, że ​​z wielu powodów nie będą w stanie spełnić takich europejskich wymagań.

  Jednocześnie Katar zgadza się na nieznaczne zwiększenie dostaw, ale w żadnym wypadku nie pozostawi nabywców w Chinach i innych bez zakontraktowanego paliwa.

  Ponadto Katar żąda od Europy zawarcia długoterminowej umowy na dostawy, co nie jest również zgodne z aktualną polityką gazową europejskich sprzedawców, którzy planują zarabiać pieniądze na różnicach cen w krótkoterminowych umowach dostawy, przetaczając gaz z jednego statku na drugi.
  Katar domaga się również wycofania roszczeń antymonopolowych i zaprzestania wszczynania spraw sądowych w tej sprawie.
  Co więcej, zakazują jakiekolwiek rewersów ich gazu, aby Polska i inne kraje nie mogły zarabiać na odsprzedaży katarskiego gazu Ukrainie.

  Więc jak mają wyglądać te katarskie dostawy gazu?

  Jeśli Europa spełni wymagania Kataru, z pewnością będzie to miało dla Rosji znaczenie.
  Oznaczałoby to, że Europa ma podwójne standardy w tym ich Pakiecie Energetycznym.
  W przypadku Rosji nie stać ich na to samo, ale czy pójdą na ustępstwa z Katarem?

  Ciekawie będzie to zobaczyć

  Czytaj całość:
  https://cont.ws/@fybcbvjd/2200116

  ********.

  Trzeba było negocjować z Gazpromem: Katar postawił trudne warunki dostaw gazu do UE

  Bruksela nie może już tak po prostu zejść z antyrosyjskiego kursu, dlatego aktywnie poszukuje alternatywnych dostawców błękitnego paliwa. Jednym z nich może być Katar, ale Doha od razu postawiła przywództwu UE szereg nieprzyjemnych warunków.

  💥 Po pierwsze , Europejczycy powinni przestać sprzedawać swój gaz poza UE. Nie zgadzają się dawać Polsce ani komukolwiek innemu możliwości zarobienia na odsprzedaży surowców Ukrainie w emiracie Bliskiego Wschodu.

  💥 Po drugie , Katar domaga się dokładnie tego samego, co Gazprom zaoferował Europejczykom – kontraktów długoterminowych. Nie chcą dostarczać gazu na żądanie. Nie jest to korzystne z punktu widzenia planowania.

  💥 I po trzecie , Doha domaga się zamknięcia śledztwa antymonopolowego przeciwko Katarze. Zaczęło się w 2018 roku, kiedy Komisja Europejska zaczęła podejrzewać, że umowy zawarte z bliskowschodnim dostawcą gazu utrudniają wolny handel paliwem w UE. Istotną rolę w pojawiającym się żądaniu odegrały również postępowania sądowe między Polską a Gazpromem.

  Czytaj na
  https://cont.ws/@sam8807/2200067

  Polubione przez 4 ludzi

 12. OT z Francji, czyli idee generała De Gaulle’a ciągle żywe. Cytat „Francuska kandydatka na prezydenta Marine Le Pen zamierza wycofać kraj z NATO, jeśli zostanie wybrana [na urząd Prezydenta Francji]…Ogłosiła to w sobotę 5 lutego, przemawiając w Reims na spotkaniu z wyborcami…„Musimy swobodnie bronić naszych interesów, wyrwać się z logiki bloków wojskowych… Dlatego opuścimy zjednoczone dowództwo NATO, aby nie dać się już wciągać w konflikty innych ludzi”;
  https://strana.news/news/375260-frantsija-vyjdet-iz-nato-esli-le-pen-stanet-prezidentom-.html

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Dla zainteresowanych, artykuł o dzisiejszym skandalicznym „fejku” z amerykańskiej agencji „Bloomberg” o tym jakoby „FR rozpoczęła inwazję na Ukrainę”, za który później „Bloomberg” się kajał. Do „Bloomberga” przyłączył się także niemiecki „szmatławiec” „Bild” publikując „tajne materiały” jak ma wygladac „inwazja FR na Ukrainę”. Cytat „Dziś wieczorem na stronie internetowej agencji Bloomberg pojawił się komunikat „Rosja najeżdża Ukrainę”. Materiał oznaczono słowem Live: to znaczy pomyślano, że będzie to „gorąca” zaktualizowana historia ze szczegółami „inwazji”…Ale jakoś trudno wytłumaczyć, co się stało, jako pomyłkę…Po pierwsze , temat jest niezwykle ostry i kontrowersyjny. I jest oczywiste, że publikacje o początku jakiejkolwiek wojny – zwłaszcza w Europie – muszą być niezwykle ściśle kontrolowane przez redakcję. Oznacza to, że prawdopodobieństwo przypadkowego wydania takich wiadomości, a nawet w jednym z najbardziej wpływowych mediów, jest praktycznie zerowe…Po drugie , notatka wyszła w dniu otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, które Amerykanie bojkotują. To samo w sobie wyglądało symbolicznie. I wzbudziły podejrzenia o jakieś celowe działanie”;
  https://strana.news/news/375219-blumberh-i-bild-pishut-o-vtorzhenii-rossii-pravda-ili-fejk.html

  Polubione przez 3 ludzi

 14. Kto „wymusił” na Zełenskim zrezygnowanie z aresztowania Poroszenki? Cytat „Justin Trudeau i Chrystia Freeland [szefowa kanadyjskiego resortu finansów, po matce pochodzaca z banderowskiej rodziny zbiegłej do Kanady po IIWŚ] wystosowali osobiste apele, aby przekonać ukraiński rząd, by nie aresztował i nie więził byłego prezydenta Petra Poroszenki, gdy ten wrócił do domu w połowie stycznia, mówią dwa źródła w Ottawie i jedno w Kijowie…Po kanadyjskiej interwencji ukraińskie przywództwo zdecydowało o deeskalacji narastającego kryzysu wewnętrznego w czasie wzmożonych napięć z Rosją”;
  https://www.theglobeandmail.com/politics/article-canada-credited-for-preventing-arrest-of-former-ukrainian-president/

  Polubione przez 3 ludzi

 15. 7 lat temu, w te same mroźne lutowe dni, siły Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej odpierały ataki wroga w Uglegorsku. Armia ukraińska spaliła tam wszystko na swojej drodze. Przez tydzień zaciekłych walk miasto zostało praktycznie zmiecione z powierzchni ziemi. 5 lutego 2015 r. Siły Zbrojne Ukrainy przyznały się do porażki i opuściły miasto, a Uglegorsk stał się początkiem dużej operacji Debalcewo.

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.