Wojna domowa na Ukrainie 13.02.2022r.- 2427 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 693.

„Spotkanie doradców formatu normandzkiego w Berlinie pokazało, że trzech z czterech uczestników negocjacji nie jest gotowych do realizacji porozumień mińskich”– powiedział Dmitrij Kozak, wiceszef rosyjskiej administracji prezydenckiej.

„Stało się jasne, że przez te wszystkie lata, siedem lat– za dwa dni będzie to siedem lat mińskiego pakietu środków– graliśmy w grę. Okazało się, że trzech na czterech uczestników formatu normandzkiego nie jest gotowych do realizacji porozumień mińskich”– stwierdził Kozak.

Według niego, gdy wspominano zapisy dokumentu, partnerzy spotkania w Berlinie odpowiedzieli, że ich realizacja jest niemożliwa.

Natomiast w sprawie bezpośrednich rozmów przedstawicieli Kijowa z władzami Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, strona ukraińska na spotkaniu doradców normandzkiej czwórki zadeklarowała gotowość prowadzenia dialogu z samozwańczymi Ługańską i Doniecką Republiką Ludową tylko za pośrednictwem OBWE.

„Uważają, że (…) te rozmowy są możliwe tylko przez pośredników, że obecny przewodniczący OBWE powinien być pośrednikiem między Kijowem a Donbasem”– powiedział Dmitrij Kozak, dodając, że zdaniem Kijowa decyzje w sprawie pojawiających się sporów powinny być podejmowane wyłącznie w formacie normandzkim, czego nie przewidują żadne umowy i dokumenty.

Dlatego też, wiceszef rosyjskiej administracji prezydenckiej ocenił, że obecnie „uregulowanie konfliktu wewnątrzukraińskiego jest na poziomie zerowym na poziomie z 2015 roku.”

„Absolutnie absurdalna sytuacja, która pokazuje, że przez całe siedem lat od podpisania umowy był to kompletny blef. Jesteśmy na zero, gdzie zatrzymaliśmy się 9 marca 2015 r.”– powiedział Kozak.

Wynika z tego, że wiceszef administracji prezydenta FR Dmitrij Kozak, który przeprowadził rozmowę z głuchoniemymi w Berlinie, zmuszony był skorzystać z pomocy Cambridge Explanatory Dictionary of the English Language, aby przekonać swoich kolegów, że pojęcia „konsultacja” i „dyskusja” niosą odpowiedni ładunek semantyczny, a nie coś innego. I że skoro porozumienia mińskie przewidują bezpośredni kontakt między Kijowem a przedstawicielami DiŁRL, to nie może być innego, alternatywnego formatu. 

Klauzule porozumienia pokojowego „Mińsk-2” jednoznacznie wskazują, że przeprowadzenie wszystkich etapów przewidzianych w tej umowie powinno nastąpić w porozumieniu z przedstawicielami władz DiŁRL. A fakt, że Zełenski „nie jest gotowy, by siedzieć przy jednym stole z terrorystami”, nie jest żadnym powodem do przepisywania zobowiązań, które przyjął rząd z Kijowa.

Co najciekawsze, w Berlinie okazało się, że nieoczekiwanie stanowisko Kijowa podziela zarówno Berlin, jak i Paryż, które również wykazują absolutną niechęć do realizacji porozumień mińskich nie tylko w całości, ale przynajmniej ich głównych elementów. A to w związku z tym prowadzi- i tak już patową sytuację, w jeszcze większy impas. Bez żadnych szans rozwiązania problemu na drodze pokojowego dialogu.

Najbardziej obłudne i cyniczne w tym wszystkim jest to, że Rosja, która jako jedyna dokłada i dokładała wszelkich starań, aby doprowadzić do pozytywnego zamknięcia kwestii porozumień mińskich, regularnie staje się głównym oskarżanym o ich niedopełnienie. 

Z tego punktu widzenia istotne jest, że ​​dyskusje odbywają się w formacie zamkniętym. A warto byłoby relacjonować je na żywo, aby społeczność międzynarodowa (ale i też sami Ukraińcy) przekonali się na własne oczy, jak to Kijów sabotuje realizację porozumień mińskich, a przedstawiciele Francji i Niemiec otwarcie temu ulegają i sprzyjają. Pokazano by wtedy, jak sygnatariusze i poręczyciele szukają luk w tekstach porozumień, za pomocą których mają nadzieję odejść od wykonania zobowiązań lub przynajmniej kolejny raz opóźnić i odroczyć proces ich realizacji,

Z drugiej strony cały ten narzucony przez stronę ukraińską wyczerpujący maraton kręcenia się w kółko ma na celu jedno: zmuszenie Rosji do wycofania się z procesu negocjacji jako pierwszej. To pozwoliłoby pozostałej trójce formatu normandzkiego, ostatecznie i nieodwołalnie, wskazać głównego winowajcę, którym była by oczywiście Rosja. 

Jednakże liczenie na taki obrót sprawy przez „partnerów” negocjacji jest bardzo naiwny i wskazuje na to, jaki poziom merytoryczny przedstawia sobą strona zachodnia pertraktacji, ubezwłasnowolniona przez probanderowski reżym.

Coś mi to zaczyna przypominać czasy rozwijania skrzydeł na arenie międzynarodowej przez reżym hitlerowski w Niemczech.

Wtedy też prowadzono gorączkowe pertraktacje, ale faktycznym ich celem było wyłącznie zaspokojenie próżności tylko jednej strony.

Do czego taka postawa doprowadziła, chyba nie muszę przypominać?

*

A tym czasem, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, dwóch żołnierzy Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) zginęło w rejonie miejscowości Szczastie z powodu nieprzestrzegania przepisów bezpieczeństwa podczas usuwania niewybuchów.

„Jednostki ukraińskie ponoszą regularne straty pozabojowe. Potwierdziła to śmierć dwóch żołnierzy wsparcia inżynieryjnego 79 brygady”– poinformował na odprawie dla mediów oficer służby prasowej Departamentu Milicji Ludowej ŁRL Aleksander Mazeikin.

Rzecznik służby prasowej wyjaśnił, że do tragicznego zdarzenia doszło 11 lutego w rejonie Szczastii podczas usuwania niewybuchów.

„Żołnierze po zamknięciu obwodu elektrycznego i widząc, że nie doszło do wybuchu, z naruszeniem wymogów bezpieczeństwa, wyszli z ziemianki i skierowali się w stronę wykopu w celu zdetonowania amunicji. Podczas ich zbliżania się doszło do wybuchu, w wyniku którego dwóch żołnierzy zginął na miejscu z powodu odniesionych obrażeń”– wyjaśnił szczegóły incydentu Mazeikin.

 Poza tym, kolejny raz USZ ingerowały w prace UAV Misji OBWE w rejonie Stanicy Ługańskiej.

Kijowskie formacje zbrojne użyły walki elektronicznej ( EW ) do ingerencji w działanie bezzałogowych statków powietrznych ( UAV ) Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE na terenie miejscowości Stanica Łuańska. 

„W rejonie miejscowości Stanica Ługańska mobilna grupa Ługańska 20 batalionu EW, korzystając ze stacji ‚Bukowel-AD’, stłumiła sygnały kanałów kontrolnych bezzałogowych statków powietrznych Misji OBWE, aby uniemożliwić obserwatorom zarejestrowanie obecności sprzętu wojskowego rozmieszczonego w tej okolicy”– poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Resort obrony dodał, że fakt ten potwierdza raport z Misji OBWE z 11 lutego.

Ponadto, USZ umieściły pojazdy opancerzone na obszarach mieszkalnych miejscowości Stanica Ługanńka i wsi Makarowo.


„W strefie odpowiedzialności 79 brygady zarejestrowano obecność dwóch opancerzonych wozów rozpoznawczych i patrolowych BRDM-2 w osiedlu mieszkalnym miejscowości Stanica Ługańska oraz jednego opancerzonego wozu rozpoznawczego i patrolowego BRDM-2 w części mieszkalnej wsi Makarowo”– poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Służba prasowa Ministerstwa Obrony republiki przypomniała, że umieszczanie broni i sprzętu wojskowego przez kijowskie formacje zbrojne w osiedlach stanowi naruszenie trzeciego paragrafu Dodatkowych Środków przyjętych w celu zapewnienia reżimu zawieszenia broni i kontroli jego przestrzegania.

Natomiast, według ostatniego raportu SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu obserwatorzy Misji nadal odnotowują aktywność zbrojną w strefie rejonu wycofywania nr. 3 Bogdanowka-Pietrowskoje.

Poza tym, mini-UAV SMM OBWE poddawane były zakłóceniom sygnału GPS, co zostało ocenione jako spowodowane podejrzeniem zagłuszania, podczas lotu nad Taramczukiem, Stepnoje.

Ponadto patrole SMM OBWE odnotowały obecność sprzętu wojskowego USZ w strefie bezpieczeństwa:

-1 bojowy wóz piechoty (BTR-4) w pobliżu osada Nowobachmutówka.

Dodatkowo, minionej doby na donieckim odcinku frontu USZ 1 raz naruszyły warunki rozejmu prowadząc o godzinie 15:25, z kierunku osady Łomakino w stronę Komiternowa- na południowym odcinku frontu, ostrzał przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (4 granaty).

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

7 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 13 лютого 2021 року.

Сала Україні!

Російсько-окупаційні війська продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті 22 липня 2020 року у рамках Тристоронньої контактної групи.

Упродовж минулої доби, 12 лютого, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 4 порушення режиму припинення вогню.

У напрямку ПІСКІВ окупанти вели вогонь з ручних протитанкових та автоматичних станкових гранатометів.

Поблизу населених пунктів ЛОПАСКИНЕ та ЛОБАЧЕВЕ російські найманці двічі задіяли безпілотні літальні апарати, за допомогою яких здійснили скидання пострілів ВОГ-17.

Неподалік НОВОЗВАНІВКИ збройні формування Російської Федерації відкривали вогонь з автоматичних станкових гранатометів.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.

Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли.

Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

Станом на 7 годину ранку поточної доби з боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym zdecydowanej większości filmów dokumentujących sytuację w republikach się nie ukazuje. Chyba, że coś w między czasie się zmieni.

**

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

 

86 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 13.02.2022r.- 2427 dzień od nowego rozejmu.

 1. Są już pierwsze „ofiary” US Army „broniącej” tzw. wschodniej flanki NATO. Cytat „Dwaj amerykańscy żołnierze wpadli w sobotę wieczorem do jeziora Ełckiego – poinformowała policja. Wcześniej funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o „dwóch awanturujących się mężczyznach” w pobliskim lokalu. Żołnierze wydostali się na brzeg – jeden sam, drugi z pomocą policjantów”;
  https://wydarzenia.interia.pl/warminsko-mazurskie/news-elk-dwaj-amerykanscy-zolnierze-wpadli-do-jeziora-po-awanturz,nId,5829756

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Z serii: wszyscy jesteśmy agentami Putina 🙂

  Napięta sytuacja na wschodzie Ukrainy udzieliła się politykom w programie „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET”. Bartosz Kownacki pytany o błędy polityki Zachodu wobec Rosji stwierdził, że w pewnym sensie to „Zachód stworzył Putina”. Na słowa posła PiS stanowczo zareagowała Barbara Nowacka (KO), która wypomniała partii rządzącej związki z Viktorem Orbanem, czy Matteo Salvinim. — Czy to są stronnicy Putina? Są (…) Niech pan się uspokoi, ja wiem, że to boli. Mnie boli głupota, którą robicie w polityce międzynarodowej — powiedziała posłanka KO.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/konflikt-rosja-ukraina-spiecie-politykow-w-studio-boli-mnie-glupota/ekxc7bb

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Konwój rosyjskiego sprzętu wojskowego został zauważony w sobotę w obwodzie homelskim na Białorusi – przekazuje niezależny portal MotolkoHelp. Na udostępnionym filmie widać ciężarówki Kamaz i Ural, a także wyrzutnie rakiet „Grad”. Film zarejestrowano w południowo-wschodniej części Białorusi, zaledwie 20 km od granicy z Ukrainą – w kierunku której poruszała się kolumna pojazdów. Źródło wskazuje, że nie było oficjalnych informacji z białoruskiego MON o jakiejkolwiek działalności wojskowej w tamtym regionie.
  https://www.tvp.info/58482644/rosja-zaatakuje-ukraine-konwoj-wojskowy-z-wyrzutniami-rakiet-na-bialorusi-tuz-przy-granicy-z-ukraina-obwod-homelski-jest-nagranie-wideo

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Panika wywołana przez USA dotyka ukraińską branżę lotniczą.

  Puste niebo nad Ukrainą. Nad tym krajem lecą tylko te cywilne samoloty, które lądują bądź startują z lotnisk na Ukrainie. Inne w zdecydowanej większości omijają ten kraj od zachodu lub wschodu. W sobotę nad większością Ukrainy operował za to bezzałogowy statek – dron RQ-4 Global Hawk US Air Force.
  https://nowiny24.pl/przerazajace-smutne-i-puste-niebo-nad-ukraina-w-sobote-nad-calym-krajem-krazyl-dron-rozpoznawczy-us-air-force-zdjecia/ar/c3-16045821

  Polubione przez 4 ludzi

   • Prawdopodobne scenariusze rozwiązania obecnej sytuacji to:
    – ugoda między USA/NATO vs Rosja (FR otrzymuje zapewnienie ,że Ukraina Gruzja nie wstapia do organizacji przez następne 20 lat) redukcja rakiet i baz w pobliżu Rosji.
    -nieformalna ugoda między FR i USA. Rosja zajmuje Donbas, kraje zachodnie inicjują sankcje, które nie dotykają firm rosyjskich tylko min zakazują wjazdu do UE rosyjskim urzędnikom.
    Oba scenariusze są prawdopodobne
    Przy czym dla „zachodu” (polityków) lepsza jest opcja nr 2

    Polubione przez 4 ludzi

  • Przeprasza za prywatę, ale wydaje mi się, że jednak dla republik (mieszkańców Donbasu) najlepsze rozwiązaniem byłoby gdyby jednak sprawa autonomii została rozwiązana definitywnie.
   Niech Kijów zaatakuje, będą straty wśród cywili, zdaje sobie z tego sprawę. I niech Kreml postawi kropkę nad „i”, albo wspomoże republiki militarnie i odeprze atak UA (poszerzy zakres republik), albo niech pozwoli na ewakuację ludności na tereny FR (przyjęcie uchodźców).
   Mija 7 lat od rozpoczęcia walk w Donbasie do szkół idą dzieci które urodziły się w czasie trwania wojny domowej. Mieszkańcom Donbasu należy się pokój, stabilizacja i możliwość rozwoju. Ułatwienia w handlu z FR czy nadawanie obywatelstwa FR (możliwość pobierania świadczeń emerytalnych) czy nawet dotowanie republik to pomimo wszystko ( w mym odczuciu) za mało.
   Za wstępniakiem szefa wszystkich szefów-Kreml powinien jednak określić jasne stanowisko-albo oddać Donbas Ukrainie i ewakuować całą prorosyjską ludność do Rosji, albo wcielić republiki do FR. Skoro Kijów nie chce realizować umów zawartych w MIńsk-2 to opcja nr 2 jest najbardziej humanitarną i honorową.
   Wiem, ze FR czeka za to powszechny ostracyzm państw zachodnich i kolejne szykany w postaci sankcji. Jednak pewne zasady moralne muszą być realizowane. Mieszkańcy Donbasu powinni mieć pewność, że ich los jednak się liczy, ze nie pozostali porzuceni przez Moskwę.
   Obecna sytuacja międzynarodowa sprzyja podjęciu radykalnych decyzji. Politycy z zachodu chcą pokazać swoją „siłę” po aneksji Donbasu będą mogli dywagować i szastać sankcjami.
   Ponadto zakończyłby się okres bezkarnego ostrzeliwania republik. Rosja to nie Donbas Ukraińcy chcieliby czy nie nie musieliby wycofać armię na wiele kilometrów (zgodnie z Mińsk-2), bo pierwszy ostrzał kontrbateryjny zniszczyłby ich artylerię i sie żywą.
   A jeśli Rosja nie chce wspierać republik to niech przyjmie ich mieszkańców do swego kraju, a nie pozwala na ciągłe narażanie ludności cywilnej- chociaż opcja nr 2 wydaje się bardziej prawdopodobne (nieformalna umowa miedzy FR a USA, ponad głowami rządzących w Kijowie).

   Polubione przez 4 ludzi

   • Zgadzam się w 100%. Zachodni „partniorzy” tak czy owak sankcję nałożą. Z każdego możliwego powodu jaki się tylko przytrafi. Ledwo Rosja W SWOICH GRANICACH postawiła wojsko, a już odtrąbiono inwazję, a media prześcigają się w debilnych newsach na ten temat. Rosja jest tu zbyt zachowawcza, a ludzie cierpią. Ten konflikt trwa dłużej niż II wojna światowa, ale zachodnich „partniorów” nic nie obchodzi los 4mln mieszkańców Donbasu. Ich interesuje status quo czyli przeciągający się konflikt u granic Rosji.
    Jutro być może dowiemy się więcej, bo Duma Państwowa musi rozważyć projekt uznania DRL/ŁRL. Osobiście nie spodziewam się żadnego przełomu. Ciągle trąbią o realizacji mińskich porozumień, a tak jak przekazał Szef we wstępniaku – nic się nie ruszyło ani o krok w kierunku pokoju. A najgorsze, że zachodni „partniorzy” w dupie mają partnerskie zasady i nie interesuje ich nacisk na ukraińskie władze, aby te zrealizowały punkt po punkcie wytyczne podpisane przez Poroszenkę.
    Ofensywa ukraińska dałaby pretekst do wkroczenia rosyjskich wojsk, ale jednocześnie sprawiłby, że Rosja stałaby się stroną konfliktu choć bardzo chce tego uniknąć. Tylko co to za różnica, skoro od lat opinia publiczna jest manipulowana o agresywnej Rosji i tak się już to przyjęło, że na przykładzie choćby Krymu to większość osób uważa, że Rosja napadła na Ukrainę, a teraz chce ją wykończyć. Wystarczy poczytać publikacje i komentarze pod nimi, albo nawet podpytać znajomych.

    Polubione przez 3 ludzi

   • „……Kreml powinien jednak określić jasne stanowisko-albo oddać Donbas Ukrainie i ewakuować całą prorosyjską ludność do Rosji, albo wcielić republiki do FR. „- niekoniecznie, bo jest jeszcze opcja osetyńska…….pamiętaj, że to co obecnie wyczyniają na Ukrainie, kiedyś się skończy. Dlatego też, jakieś drastyczne kroki podejmowane dziś, zaszkodzą temu co wydarzyć się może w przyszłości (może nawet nie tak odległej, jakby się wydawało).

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 2 ludzi

 5. „Haniebna zdrada” czyli na Ukrainie jako przedstawicielkę tego państwa na konkursie finałowym wybrano ukraińska piosenkarkę Aline Pasz która jak sie okazało jeździła występowąć na „okupowanym” (według Kijowa) Krymie, a nawet w FR, za co trafiła na „czarną listę” skandalicznego portalu „Mirotworec”;
  https://strana.today/showbiz/376498-holosovanie-opredelilo-kto-poedet-v-italiju-predstavljat-ukrainu-na-evrovidenii.html
  >https://ic.pics.livejournal.com/hrono61/14012115/3223845/3223845_original.jpg

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Tymczasem ukraiński parlamentarzysta z proprezydenckiej frakcji „Sługa Narodu” Jegor Czernew nazwał straszenie „inwazją FR” operacja specjalna USA której celem jest „demonizacja Federacji Rosyjskiej w świecie” i zmobilizowanie NATO. Ma ona mieć także zadanie zaszkodzenia rosyjskiej gospodarce bez wywoływania konfliktu zbrojnego. Jednocześnie przyznał jednak, że traci na tym takze Ukraina, ale według niego „to jest wojna i nie obejdzie się bez strat”;
  https://strana.today/news/376545-v-sluhe-naroda-nazyvajut-informatsiju-o-vtorzhenii-spetsoperatsiej-ssha.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Czytam tę żałosną prorosyjską propagandę w wykonaniu autora bloga i jego przydupasów komentatorów od dłuższego czasu, do tej pory jedynie obserwowałem z niesmakiem, ale najwyższy czas skomentować te wynurzenia rodem ze sputniknews.

  „Coś mi to zaczyna przypominać czasy rozwijania skrzydeł na arenie międzynarodowej przez reżym hitlerowski w Niemczech.”

  To zdanie przelewa czarę goryczy, bo to Rosja, państwo, gdzie ciągle miliony obywateli nawet nie mają kibla w domu, jest agresorem wsadzającym nos w nie swoje sprawy. To Putin jest Hitlerem XXI wieku.

  Żałosna jest ta ruska propaganda obwiniająca Ukrainę o nieprzestrzeganie porozumień mińskich. Oczywiście, że Ukraina, która do podpisów została zmuszona przez Rosję przystawiającą jej pistolet do głowy, nie może tych porozumień przestrzegać, bo ich wdrożenie, zwłaszcza w zakresie przyznania Donbasowi szerokiej autonomii, oznacza koniec niezależności Ukrainy i wpadnięcie w ruską strefę wpływów. Donbas zawsze będzie sabotował prozachodnie reformy i uniemożliwi poprawę gospodarczej sytuacji kraju.

  Teraz bandyta Putin wraz z resztą ruskiej swołoczy szykuje się do inwazji na Ukrainę i mordowania tysięcy żołnierzy i cywilów. Biorąc pod uwagę siły zgromadzone pod granicą i na Białorusi, przygotowania weszły w końcową fazę. A wśród propagandzistów rosyjskich widzimy zwrot: jeszcze niedawno wyśmiewali zagrożenie rosyjską inwazją, teraz już ostrzegają przed atakiem Ukrainy na Donbas, co będzie musiało się spotkać z odpowiedzią Rosji.

  To ostatnie jest żałosne w świetle dostarczanych dowodów. Amerykanie pokazują zdjęcia satelitarne jednoznacznie dowodzące gromadzenia wojsk rosyjskich w okolicach granicy z Ukrainą. Rosjanie i ludowe republiki nie pokazują żadnych dowodów na swoje twierdzenia dotyczące nadchodzącego ataku Ukrainy, ale pewnie i tak znajdą się tłuki, które uwierzą w te bzdury, więc propaganda jest skuteczna.

  Czyli będzie jak zawsze: nastąpi operacja fałszywej flagi, która będzie dla Rosji casus belli. Propagandziści z tego bloga, podobnie jak cała reszta, zmienią ton i będzie obwiniać Ukrainę za wojnę, która wybuchnie, bo „Rosja tylko się broni”. Rosja zawsze tylko się broni, przy okazji mordując tysiące ludzi.

  Jeśli jednak stanie się tak, jak przewiduję, autor bloga jako przedstawiciel rosyjskiej agentury i propagandy może liczyć się z wizytą prokuratury, już ja się o to postaram. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że czytając to zapewne parsknął ze śmiechu, bo siedzi sobie bezpiecznie w Moskwie lub Sankt Petersburgu, a polska prokuratura mu niestraszna. Działania służb mogą jednak przynajmniej doprowadzić do likwidacji ekspozycji naszych obywateli na propagandowy syf i zbanowania na terenie Polski.

  Polubienie

   • Do psychiatry to powinien udać się szur, który w każdym krytycznym, antyrosyjskim wpisie widzi „ABWherę”.

    Do psychiatry powinien udać się też osobnik, który neguje doniesienia Amerykanów o potencjalnej inwazji Rosjan, poparte solidnymi poszlakami w postaci dowodów satelitarnych na gromadzenie wojsk ruskich na granicach, za to Puszilinowi i ruskim mediom nie dającym żadnych dowodów wierzy na słowo, że Ukraińcy są takimi kretynami, by zaatakować Donbas w obliczu największego od 2014 zgromadzenia wojsk rosyjskich w pobliżu Ukrainy.

    Przyszłość opisałem i waszą przyszłą reakcję na potencjalną inwazją pełnoskalową też: powiecie „Ukrainy wina”. Możliwe oczywiście, że Putin blefuje, albo się wycofa, gdy dostanie jakieś drobne ustępstwa, ogłaszając wielki tryumf w postaci np. wycofania zachodnich instruktorów wojskowych z terytorium Ukrainy, co właśnie teraz się dzieje.

    Na razie poszlaki są na tyle silne, by jednoznacznie stwierdzić: Rosja szykuje się do pełnoskalowego ataku na Ukrainę, lub usilnie stara się przekonać Zachód, że do takiego atakuje się szykuje. Nie szykuje się do żadnej „obrony Donbasu przed ukraińskimi faszystami”, bo do tego celu bez problemu wystarczyłyby im oddziały zgromadzone w pobliżu Ukrainy na początku 2021 roku.

    Jeśli żadnego ataku nie będzie, zostawię was samych sobie, byście się pławili dalej w uwielbieniu do bandyty Putina i kraju, w którym połowa obywateli żyje w totalnym syfie i nie posiada toalety w domu, w kontraście do waszego wyśmiewania USA, nazywania bankrutem jednego z najbogatszych państw na świecie z wysokim średnim poziomem życia obywateli, rozwiniętą innowacyjną gospodarką i światowym centrum technologicznym.

    Polubienie

  • Witam Pana.

   Po pierwsze z tego co mi wiadomo to /nazwisko autora, miejsce zamieszkania były już kilkakrotnie podawane do powszechnej wiadomości. Dla Pana wiadomości-autor to Polak i NIC co pisał nie podpadało od KK Polski 🙂
   Rozumiem, ze poglądy autora nie przypadły Panu Panu do gustu niemniej jak mniemam jest Pan zwolennikiem wolności słowa (wszak wraża Rosja ogranicza owe prawo 🙂 ) zatem to, że autor ma odmienne od Pana zdanie w kwestiach geopolityki nie powinno, aż tak Pana razić. Co najwyżej może się Pan ze zdaniem autora nie zgadzać (Pana Prawo).
   Po drugie pisze Pan wprost, że Ukraina NIE REALIZUJE postanowień Mińsk-2. I pokrętnie tłumaczy Pan to (za ukraińską propagandą), że podpisała owe porozumienia pod przymusem. Tak, Ukraina przegrała walki w Donbasie, tak FR wspierała separatystów środkami finansowymi, dostawami sprzętu i podawaniem informacji wywiadowczych.
   Nie ma za to dowodów na wysyłanie regularnego wojska FR do Donbasu. Najprawdopodobniej w szeregach „dobrowolców” służyli głownie studenci i weterani wojny w Afganistanie, a tylko sporadycznie wojskowi z FR, którzy brali urlop (!). I te kilka-kilkanaście zorganizowanych batalionów wystarczyło do klęski UA. Gdyby iść tym śladem to praktycznie w każdym konflikcie na kuli ziemskiej stroną było USA-wszak najemnicy, wojskowi i z „Blackwater” („Academia) brali udział w każdym przewrocie wojence 🙂
   Polecam Panu cykl reportaży z Vice News” o agresji FR na Ukrainę, oraz informacje zawarte w ukraińskich mediach. Miałby Pan świadomość ,ze cała zawierucha mogłaby być uniknięta, gdyby nie decyzje kilku polityków z Ukrainy, którzy woleli rozwiązania siłowe, zamiast dialogu.
   Ponadto zapewne byłby Pan niemile zaskoczony, ze wśród „wrażych” agentów Kremla, którzy byli za autonomia Donbasu pojawiło się wielu polityków z Ukrainy. Niektórzy po pewnym czasie zmieniali strony dla których walczyli.
   .https://www.youtube.com/playlist?list=PLw613M86o5o7a0FGlPRdt47xiDiggbNsZ
   Reasumując: gdyby iść za pańskim tokiem rozumowania to Francja, Włochy i Katar powinny być poddane ostracyzmowi za atak i okupację Libii (obalenie Kadafiego). A USA powinno być odgrodzone od świata zewnętrznego za liczne agresje na neutralne kraje 🙂
   W tym samym czasie gdy FR wspierała separatystów, „zachód” wspierał materialnie, finansowo i sprzętowo Ukrainę w w walkach o Donbas. Ciężko mówić tu asymetrii-zachód wspierał jedną ze stron konfliktu, FR drugą. Ofiarami byli Rusini zamieszkujący te tereny, bez względu na przynależność polityczną, religijną.
   Polecam obejrzeć wszystkie odcinki Vice News o konflikcie w Donbasie. Informuje Pana, że nie są to agenci Rosji, a ponadto byli przetrzymywani przez separatystów , więc do FR nie pałają miłością. Zatem ich reportaże nie są prorosyjskie, ponadto wygrali wiele nagród dziennikarskich za swoje publikacje.
   Pomimo tego może czekać Pana pewnego rodzaju szok, bo gdyby porównać informacje podawane przez polskojęzyczne media i te z „Vice News” to.., wiele informacji może się wydać Panu podawanych przez Kreml.
   W duży skrócie:
   -Większość mieszkańców Krymu BYŁA ZA przyłączeniem do FR.
   – UA była źle zarządzana, dowodzona i wyposażona w 2014/2015 roku
   – dochodziło do częstych ostrzałów obiektów cywilnych przez UA (szerszy temat, polecam porównać stronę OBWE-(zdecydowanie nie prorosyjską) i informacje tam zawarte. Można doznać szoku gdy porówna się liczbę ofiar cywilnych i KTO za nie odpowiada.
   https://www.osce.org/special-monitoring-mission-to-ukraine
   -UA przegrała wojnę wojnę z separatystami i nielicznymi ochotnikami z FR. Przy okazji polecam cykl reportaży „twardy pancerz” z dziennika zbrojnego. Jest

   Z mej strony. Nie jestem agentem Kremla 😀 Uważam jednak, że obecny konflikt zbrojny na Ukrainie to WOJNA DOMOWA, która jest zastępczą wojną miedzy USA i Rosji Ofiarami konfliktu jest głównie ludność Ukrainy i Donbasu., a cały konflikt MÓGŁBY być dawno rozwiązany dyplomatycznie.
   Według mnie ludność KRYMU nie chciała zostać w ukraińskiej strefie, pozostać częścią Ukrainy. Uważam, że cały „Majdan niezależności” był finansowany przez zagraniczne podmioty i głównym celem było osłabienie Rosji, a nie dobrobyt i wolność Ukrainy. Ponadto masakra „niebiańskiej sotni” nie była zrealizowana przez Janukowycza- tego polityka uważam, za złodzieja i malwersanta, ale nie jest on osobą, która chciałaby mieć krew cywili na rękach.
   Uważam, że całą ruchawkę na Donbasie można było uniknąć. Uważam, że zachodnie państwa były nie fair wobec Ukrainy. Powinny albo wesprzeć w pełni Kijów finansowo i militarnie, albo rozładować sytuację wewnętrzną przed wybuchem walk o Donbas.
   W obecnej sytuacji najbardziej cierpią niewinni- mieszkańcy Donbasu. Co ważne większość osób zamieszkujących ten obszar NIE CHCE powrotu do Ukrainy. Dlatego MOIM ZDANIEM najlepszym rozwiązaniem byłoby jakieś polityczne porozumienie na linii Ukraina-Rosja. W zamian za odszkodowanie finansowe Ukraina mogłaby się zrzec pretensji do Donbasu i Krymu. Tego jednak nie chcą władze w Kijowie. Gdyby doszło do porozumienia to wszelkie klęski gospodarczo-socjalne nie mogłyby być zrzucone na działania FR. Ponadto władze musiałyby się tłumaczysz tysięcy zabitych podczas konfliktu.
   Ponadto polecam przeczytać memorandum Budapesztańskie w oryginale, a także postanowienia zawarte w Mińsk-2, może Pan się niemile zdziwić jakie infrmacje OBA dokumenty zawierają.:)

   Polubione przez 5 ludzi

   • P.S\
    Gdyby czytał Pan blog codziennie to zauważyłby Pan, że według autora i większości komentujących to pełnowymiarowy konflikt zbrojny Ukraina-FR nam nie grozi 🙂 Politycy z „zachodu” podtrzymują narrację o konflikcie, aby przysłonić poważne problemy wewnętrzne w ich krajach.
    Ba, władze w Kijowie starają się uspokoić sytuację, wszak same pogłoski o możliwym ataku na Ukrainę powodują poważne straty dla Ukrainy

    Polubione przez 4 ludzi

    • P.P.S
     proszę przeczytać kilka wpisów „maniaprzepraszania” o rodzinach prominentnych polityków. którzy żyją w nieuznawanych republikach. Dla pana wiadomości nawet wśród rodzin największych radykałów (Liaszko), są pewne rozbieżności. Min siostra Laszki służy (służyła?) w milicji nieuznawanej przez Polskę ŁRL.

     Polubione przez 4 ludzi

   • Szkoda twoich wysiłków i tak go nie przekonasz bo on ma swój ‚rzeczywisty obraz sytuacji” i wszelkie „wychnięcie” (niejakiego Michała Króla) poza to byłby szokiem poznawczym po którym mógłby już nie dojść do siebie 🙂

    Polubione przez 3 ludzi

    • Zawsze staram się przekonać adwersarzy w pokojowy i kulturalny sposób. Mam przynajmniej czyste sumienie, że zrobiłem co mogłem, aby uchronić tego człowieka przed złem.
     Swoją drogą ciekawe co ów Pan chciałby zrobić? Bo z jego słów wynika, że liczy na pełnowymiarowy konflikt FR-Ukraina. Przecież musiał czytać, ze USA i Wielka Brytania wycofują wojska z Ukrainy. I na co NAJWYŻEJ może liczyć Kijów to wsparcie finansowe (kredyty) i dostawy lekkiego uzbrojenia.
     Śmiech na sali 😀 Przecież Rosja ma wystarczająco pocisków rakietowych ( o broni nuklearnej nie wspomnę), żeby zniszczyć cały kraj w przeciągu kilku dni bez narażani własnych żołnierzy 😀

     Do Pana zlotykrul (btw dlaczego u otwarte?) JAK według Pana powinna postąpić Polska w wypadku większego konfliktu? Wysłać wojsko na Ukrainę wypowiedzieć wojnę FR? A może przyjąć kilka milionów Ukraińców do Polski
     Z całym szacunkiem, ale w pełnowymiarową wojnę nie wierzą nawet politycy z Ukrainy. Ta wojenna narracja jest spowodowana głównie odwróceniem uwagi polityków „zachodnich” od wewnętrznych problemów. W Polsce jest to afera podsłuchowa, wzrost rat kredytów i i rosnąca inflacja ( o walkach wewnętrznych w PiS nie wspominając).
     „Kijów” nawołuje do spokoju. Obecna narracja szkodzi gospodarce tego kraju. Spada liczba inwestycji, nierezydenci (zagraniczni inwestorzy) pozbywają się ukraińskich obligacji. Raty pożyczek rosną w zastarczającym tempie. Spada konsumpcja, a ludzie wycofują środki z lokat.

     Mam wrażenie, że za dwa-trzy tygodnie Biden i inni politycy ogłoszą sukces-Rosyjscy żołnierze po ćwiczeniach wrócą do koszar (jak zwykle). FR otrzyma jakieś gwarancje od NaTO i kazda ze stron ogłosi sukces, no może poza Ukrainą i Polska.

     Polubione przez 4 ludzi

     • Niżej odniosłem się do części argumentów i nawet zgodziłem się z niektórymi kwestiami (np. kwestią woli mieszkańców Krymu w kwestii przynależności do Rosji, uważam, że nie ma szans na powrót Krymu do Ukrainy i nawet Krym tego nie chce, Ukraina musi się z tym pogodzić).

      Czego chcę? Chcę, by nie było żadnej wojny i wszelkie zainteresowane strony się dogadały, nastąpiła odwilż, Rosja nie zaatakowała, na granicy Donbasu i reszty Ukrainy zawieszenie broni było w pełni przestrzegane.

      Oby było tak, jak Pan pisze, ale działania Rosji napawają niepokojem.

      „Krul” to nawiązanie do Janusza Korwin Mikke, którego wyborcą przed wieloma laty byłem (już nie jestem). Ze względu na zamiłowanie do monarchii jest on nazywany „królem”, co niektórzy prześmiewczo i drwiąco zmieniają na „krula”. Taka jest geneza ksywki, dlatego uśmiałem się czytając analizy mojego nicka w wykonaniu domorosłych poszukiwaczy agentury.

      Polubione przez 1 osoba

   • Bardzo elegancka i kulturalna wypowiedź, ale obawiam się, że tenże jegomość ma problem czytania ze jednoczesnym zrozumieniem. Rusofobia to ciężki przypadek.

    Polubione przez 3 ludzi

   • W wolnej chwili zapoznam się z materiałami vice news i innymi. Dziękuję za zaskakująco konstruktywną odpowiedź.

    Nie odniosę się w tej chwili do wszystkich opinii i informacji w Pańskim wpisie.

    Natomiast z pewnymi rzeczami zgodzę się. Zgodzę się na przykład, że mieszkańcy Krymu generalnie w zdecydowanej większości popierali wejście do Rosji i są prorosyjscy, tak zresztą było jeszcze przed 2014, a zmiana władzy na prozachodnią z lekko nacjonalistycznym zacięciem była inicjatorem tych zmian.

    Podobna sytuacja dotyczy też Donbasu, choć w mniejszym stopniu, to dane sugerują, że ten region również był przed 2014 prorosyjski.

    I nie jestem jakimś fanem „reżimu kijowskiego”, uważam, że Ukraina powinna podejść do rozwiązywania problemu wojny domowej w inny, bardziej konstruktywny sposób. Wewnętrzne antyrosyjskie nastroje jednak utrudniają takie rozwiązanie (obecnie te nastroje dotyczą nawet regionów rosyjskojęzycznych na terenie Ukrainy), a partia Zelenskiego zapewne natychmiast utraciłaby sporo poparcia, gdyby zdecydowali się na duże ustępstwa. Nie jest jednak tak, że Rosja sobie nie zasłużyła na takie nastroje na Ukrainie – jest to z punktu widzenia zewnętrznego obserwatora w pełni zrozumiałe.

    Optymalnym rozwiązaniem byłoby włączenie republik do Rosji, nawet z punktu widzenia Ukrainy, byłby to prawda cios dla „prestiżu”, ale przy tym znacznie lepszy ruch z punktu widzenia szans na zbliżenie z Europą, pozbycie się regionów prorosyjskich.

    Rosja jednak nie jest zainteresowana takim rozwiązaniem, dlatego naciska na realizację porozumień. Republiki mają służyć jako koń trojański uniemożliwiający wejście do NATO i integrację z UE. Nikt w Rosji nie ma też ochoty na wydawanie kasy na odbudowę gospodarczą Donbasu, lepiej byłoby, by zajęła się tym Ukraina.

    Natomiast nie o tym pisałem w moim wpisie.

    Pisałem o jednej konkretnej rzeczy, specyficznej narracji dotyczącej OBECNEJ sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej, a także ukraińsko-białoruskiej. To prawda, że komentatorzy na tym blogu, a także autor, uznawali prawdopodobieństwo wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej za niskie.

    Natomiast ostatnio pojawiła się silna narracja w rosyjskich mediach, za którą powtarza również autor bloga, że Ukraina szykuje się do siłowego odbicia Donbasu. Czyli, że Ukraińcy są totalnymi kretynami, którzy zaatakują Donbas w momencie największej koncentracji wojsk rosyjskich od 2014. Najbardziej przerażające są wypowiedzi Puszilina, który grozi, że Ukraina w wypadku ataku zostanie członkiem państwa związkowego razem z Rosją i Białorusią, oczywiście wbrew woli 90% Ukraińców, wśród których niechęć do Rosji jest większa niż kiedykolwiek.

    Dla mnie to jednoznaczne szykowanie gruntu pod operację fałszywej flagi, która zostanie zapewne na tym blogu potraktowana jako prawdziwy atak Ukraińców. Ewentualnie podbicie stawki w negocjacjach z Zachodem.

    Oczywiście Amerykanie nie przedstawili żadnych dowodów na to, że Rosja chce obalić władze w Kijowie lub faktycznie zaatakować w przyszłym tygodniu. Natomiast dowody na to, że wojsk rosyjskich oraz sprzętu jest w pobliżu Ukrainy najwięcej od wielu, wielu lat, są jednoznaczne i porażające. Republiki i rosyjskie media nie przedstawiły porównywalnych dowodów na rzekome przygotowania do agresji w wykonaniu Ukrainy.

    Dla mnie, na zasadzie brzytwy Ockhama, sama koncentracja rosyjskich wojsk jest wystarczającym dowodem na ich intencje. Czyli: chcą zaatakować Ukrainę lub przekonać Zachód, że chcą zaatakować.

    Próba zaprzeczenia powyższym faktom to absurd i prostytuowanie logiki.

    Polubione przez 1 osoba

    • No dobra to dlaczego władze w Kijowie twierdzą coś zupełnie przeciwnego, czyli że żadnej „inwazji” nie będzie i nic sobie z niej nie robia do tego stopnia że w piatek wieczór trójka z kijowskiej „wierchuszki”, czyli Zełenski (prezydent Ukrainy), Jermak (szef jego administracji) oraz Daniłow (sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy) balangowali sobie w restauracji znajdujacej sie TYLKO 30 km od granicy z FR? Cytat „Nawiasem mówiąc, z klubu, położonego wzdłuż Alei Akademika Kurczatowa 1A, do punktu kontrolnego „Hoptowka” na granicy z Federacją Rosyjską, jest tylko 30 kilometrów. Co ciekawe, tego samego wieczoru zachodnie media poinformowały świat, że Biden i przywódcy USA spodziewają się inwazji Rosji na Ukrainę już w przyszłym tygodniu”;
     https://strana.news/news/376462-zelenskij-ermak-i-danilov-otmetili-v-restorane-kharkova-sanktsii-protiv-kanala-nash.html

     Polubione przez 3 ludzi

     • Pojęcia nie mam, natomiast domniemanie jest takie, że napięcie wywołało ucieczkę inwestycji z Ukrainy, spadek kursu hrywny, wzrost oprocentowania obligacji i konieczność płacenia większych odsetek za dług.

      Stąd chęć uspokojenia inwestorów i własnej ludności, bo ewentualna panika tylko pogorszyłaby sytuację, inwazja nie jest pewna na 100% (opisałem wyżej 2 opcje rozwiązania sytuacji), a wysoko postawieni politycy zawsze zdążą uciec w sytuacji, gdy sytuacja stanie się na serio podbramkowa.

      Polubione przez 1 osoba

     • Gdybyś sobie zadał troche trudu i przejrzał moje wpisy, a ja sie nie specjalizuje „w rosyjskiej propagandzie” wbrew pozorom, a w tym co pojawia się w ukraińskich mediach to zauważyłbyś ze własnie w ukromediach pojawiły sie informacje o tym że Ukraina stała się „ofiarą ataku spekulantów” i to bynajmniej nie tych zza ich wschodniej granicy…

      Polubione przez 3 ludzi

    • Również dziękuję za konstruktywną i kulturalną odpowiedź. Niestety, ale na forum bardzo często pojawiają się osoby, które nie dość, że posługują się językiem wprost z rynsztoka to czasami nawet starają się judzić stałych bywalców bloga („false flag”), żeby tylko móc oskarżyć komentujących o przynależność do agentury rosyjskiej i nienawiść do Ukraińców.
     Dlatego większość komentujących jest dość „cięta” na osoby które wprost grożą podaniem do prokuratury za działalność agenturalną dla obcego państwa.
     Aby nie było niejasności-nie jesteśmy agentami wpływu, po prostu wymieniamy się informacjami o Ukrainie i… krytykujemy politykę wschodnia „Warszawy”. Pewnie dlatego podpina się nam „agenturalność”.
     Z mej strony chciałem nadmienić, że od Ukraińców nie żywię jakiejś urazy, pomimo pewnych zaszłości rodzinnych/historycznych. Mam za to zastrzeżenia do działań tamtejszych elit i wszelkiej maści neobanderowców.

     Co do Pana tezy o mobilizacji wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą. Cóż, ilość wojsk FR waha się od 80-120 tysięcy. Tak jest od 2015 roku i NIC od tego czasu się nie zmieniło. Dla porównania Ukraina ma około 240 tysięcy żołnierzy (etatowo powinna 262 tysiące, ale wiele wakatów jest nieobsadzonych)+ gwardię narodową+ jakieś oddziały „samoobrony” (ochotnicze bataliony).. Siły rosyjskie przy granicy są zbyt nieliczne, aby przeprowadzić pełnoskalową operację. Mogą, co najwyżej , pokusić się o operację odbicia części Donbasu.
     Na pewno są zbyt słabe aby można było myśleć o okupacji Kijowa.
     A dlaczego FR prowadzi ćwiczenia i podciągnęła kilkanaście nowych batalionów? Zapewne z tego powodu co wyżej nawet Pan wspomniał. Kreml nie musi atakować Ukrainy, wystarczy, że będzie stosował presję, a „Kijów” zapłaci za to drogo: min ucieczka inwestorów i drogie kredyty
     Narracja wojenna jest też korzystna nie tylko z powodów wizerunkowych (Putin jako twardziej), ale i finansowych. Ceny gazu i ropy rosną ze względu na niepokój związany z możliwością wojny.
     https://www.money.pl/gospodarka/gazprom-sprzedal-niemal-tyle-samo-gazu-ale-zarobil-na-tym-dwa-razy-wiecej-6734919110605504a.html
     Na ten szczegół zwrócił swego czasu nawet „krul” (Kowin-Mikke). Nota bene Pan Janusz był przeciwnikiem NSII, jednak obecnie twierdzi, ze najlepszym rozwiązaniem byłoby uruchomienie gazociągu ASAP. Unormowałoby to ceny gazu na rynku europejskich i ZMNIEJSZYŁO wpływy do budżetu FR.

     Czy Rosja zaatakuje? Szczerze w to wątpię. Nie sądzę też żeby doszło do jakiejś większej prowokacji (rosyjskiej czy ukraińskiej) w Donbasie. Obecny stan zawieszenia jest na rękę rosyjskim elitom. Płaci za to Ukraina i przykładowo Polska(wysokie ceny gazu).
     Cała ta narracja Bidena o zbliżającej się wojnie zapewne jest tylko zabiegiem, które ma przekonać wyborców, że konieczne były jakieś ustępstwa i dzięki twardemu stanowiskowi Waszyngtonu udało się uniknąć wojny (sukces polityczny).
     Rosja stroszy piórka, podobnie jak USA, jednak to tylko przedstawienie, które ma pomóc odwrócić uwagę obywateli od poważniejszych problemów (wzrost rat kredytów i inflacja).

     Polubione przez 3 ludzi

   • A co do mojego grożenia prokuraturą, to już napisałem wyżej: tylko w przypadku pełnoskalowej wojny i ewentualnego usprawiedliwienia agresji pełnoskalowej w wykonaniu Rosjan (w sumie jeśli autor w takiej sytuacji zmieni zdanie i agresji nie będzie usprawiedliwiał, w co wątpię, to zamknie mi usta). Dopóki Rosjanie sobie stoją na granicy i nikogo nie atakują, można sobie pisać co się zechce, popieram wolność słowa, ale usprawiedliwianie i popieranie morderstw to już coś innego.

    Polubione przez 1 osoba

  • „Czyli będzie jak zawsze: nastąpi operacja fałszywej flagi, która będzie dla Rosji casus belli.”- a kiedy to „zawsze” bywało?

   Daj choć jeden przykład, bo wobec Jankesów można ich wymienić dziesiątki, jeśli nawet nie setki.

   Po drugie: a jeśli okaże się, że w tym przypadku piszesz bzdury, bo do żadnej ze strony Rosji agresji nie będzie, to co ty zmanipulowany „patrioto” zrobisz, odszczekasz pod stołem, czy jak kundelek z podwiniętym ogonem znikniesz w niebycie infosfery?

   Pamiętaj, że kiedyś może nastąpić moment przebudzenia, a jest on bolesny.

   A poza tym, nie strasz mnie prokuraturą, bo to tylko dowodzi twojej miałkości…….i poziomu etycznego (jeśli wiesz o co chodzi).

   Polubione przez 1 osoba

   • Nie muszę znikać pod stołem, bo wyżej opisałem dwa możliwe rozwiązania, w jednym z nich Rosja nie atakuje. Przyznałem, że jest możliwe, że ataku nie będzie, a Rosja chce tylko przekonać Zachód, że jest pewny, by podbić stawkę.

    Co do fałszywej flagi w wykonaniu Rosji: 1999 rok i eksplozje w budynkach mieszkalnych na terenie Rosji się kłaniają, fałszywie przypisane czeczeńskim terrorystom, co posłużyło jako pretekst do drugiej wojny w Czeczenii.

    Niżej doprecyzowałem temat prokuratury: tylko w wypadku, gdy Rosja zaatakuje na pełną skalę, będzie mordować na Ukrainie, a autor bloga będzie to popierał i usprawiedliwiał.

    Polubione przez 1 osoba

    • „Co do fałszywej flagi w wykonaniu Rosji: 1999 rok i eksplozje w budynkach mieszkalnych na terenie Rosji się kłaniają, fałszywie przypisane czeczeńskim terrorystom, co posłużyło jako pretekst do drugiej wojny w Czeczenii.”- masz na to jakieś niezbite dowody, czy też znowu oddajesz się spekulacjom?

     Cytat:

     „W opublikowanych w książce „Wysadzić Rosję” autorstwa byłego agenta FSB Aleksandra Litwinienki i Jurija Fielsztinskiego autorzy dowodzą, że zamachy były przeprowadzone przez funkcjonariuszy FSB i stanowiły casus belli, który miał usprawiedliwić zbrojną pacyfikację Czeczenii. To właśnie agenci FSB mieli podkładać bomby pod bloki mieszkalne, aby sprowokować II wojnę czeczeńską, gdyż Rosjanie I wojnę czeczeńską przegrali (….)

     Jednak wielu ekspertów odnosi się krytycznie wobec powyższych teorii. Rosyjscy dziennikarze Andriej Sołdanow i Irina Borogan uważają, że incydent w Riazaniu był w rzeczywistości jedynie ćwiczeniem szkoleniowym FSB[3]. Strobe Talbott, były zastępca amerykańskiego sekretarza stanu, zwrócił uwagę na brak przekonujących i jednoznacznych dowodów na udział rosyjskich służb specjalnych w zamachach[4]. Z kolei prof. Robert Bruce Ware z Southern Illinois University Edwardsville argumentował, że najprostszym wytłumaczeniem wybuchów w blokach mieszkalnych jest to, że rzeczywiście dokonali ich islamscy ekstremiści[5].”

     https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamachy_na_budynki_mieszkalne_w_Rosji_(1999)

     Czy „ciocię Wiki” też podasz do prokuratury?

     Polubione przez 4 ludzi

    • Powiedz mi, jeśli tak bezkrytycznie wierzysz w UPA-ińską narrację propagandową, to czy Polacy- mieszkańcy Kresów Wschodnich II RP, wymordowali się sami?

     A może, po prostu był to odwet znękanej i zniewolonego przez Polaków ukraińskiego narodu, za liczne zbrodnie dokonane na nim wcześniej przez tychże Polaków- w tym głównie: dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i zniedołężniałych?

     Odpowiedz mi na to jako Polak- patriota, który rusofobię wyssał wraz z mlekiem matki.

     Polubione przez 3 ludzi

     • Jaką narrację propagandową?

      Zaprzeczacie temu, że Rosja na granicy z Ukrainą gromadzi bezprecedensowe ilości sprzętu i BTG o liczebności największej od 2014 roku?

      To są dane nie tylko amerykańskiego wywiadu, ale i wnioski OSINT na podstawie powszechnie dostępnych danych. To nie jest żadna propaganda UPA, tylko to, przed czym ostrzega Zachód, nawet Niemcy dotychczas bagatelizujący zagrożenie nakazują własnym obywatelom opuszczenie Ukrainy.

      Potępiam zbrodnię wołyńską i zbrodnie UPA na Polakach. Uważam też, że ukraińskie władzy powinny się odciąć od zbrodniarza Bandery zamiast używać go jako spoiwa jedności narodowej. Zaskoczeni?

      Natomiast nie zmienia to fundamentalnej oceny obecnego konfliktu i nie stanowi usprawiedliwienia dla inwazji Rosji na Ukrainę, potępienie zbrodni UPA nie oznacza, że obecnie żyjący Ukraińcy zasługują na podobne czyny ze strony putinowskiego reżimu.

      A rusofobem nie jestem, co najwyżej putinofobem. Życzę wszystkim Rosjanom, aby kiedyś obalili bandytów obecnie rządzących tym krajem, przeprowadzili ekonomiczne reformy i zmienili Rosję w państwo dobre do życia dla wszystkich obywateli, nie tylko oligarchów. Niech toalety pojawią się w mieszkaniach wszystkich obywateli rosyjskich (rozbawił mnie ból o podawanie powszechnie znanych danych i oskarżenie o powtarzanie narracji mediomatołów), a poziom życia przeciętnego Rosjanina niech podniesie się chociaż do poziomu życia statystycznego Polaka.

      Polubione przez 1 osoba

     • „Zaprzeczacie temu, że Rosja na granicy z Ukrainą gromadzi bezprecedensowe ilości sprzętu i BTG o liczebności największej od 2014 roku?”- Rosja, jako kraj w pełni suwerenny, na swoim terytorium może swoje wojska przesuwać tam gdzie uważa za stosowne- nie pytając się nikogo o zezwolenie. Natomiast twierdzenie, że skierowała je w pobliże granic z Ukrainą, jest to po prostu marne kłamstwo, po czyż 160 km od granicy (czyli w większej odległości niż np. z Lublina do granicy z Ukrainą), jest równoznaczne ze strefą graniczną?

      „To są dane nie tylko amerykańskiego wywiadu”- i te dane zachowaj tylko dla siebie, bo dla mnie nie są one dogmatem wiary.

      „…i nie stanowi usprawiedliwienia dla inwazji Rosji na Ukrainę,”- czyli a prori przyjmujesz, że ta inwazja już się odbyła- nie czekając nawet do tego 16 lutego- o czym bredził stetraczały Biden, który już sam nie wie o czym mówi.

      „…..obalili bandytów obecnie rządzących tym krajem”- a dlaczego tak ciebie obchodzi Rosja- martw się o swoją Ojczyznę, i to kto w niej rządzi.

      Polubione przez 2 ludzi

    • I znowu „język mediomatołów” czyli Czeczeni to „bojownicy o wolnosć i demokracje” walczący z „moskiewską tyranią” a nic o tym że w „wolnej” Czeczenii zaroił sie od „islamistów – wahabitów” z całego świata, których dośc mieli już nawet sami Czeczeni i nad którymi nie byli w stanie zapanować. A ci z kolei zamierzali „ponieść dżihad” i ‚wyzwalać” wszystkich muzułmanów w FR, którzy zreszta w zdecydowanej większosci tego „wyzwolenia” (czytaj narzucenia szariatu) nie chcieli. No i zaczęli robić „wypady” do sąsiadującego z Czeczenią Dagestanu i to był faktyczny powód tzw. drugiej wojny czeczeńskiej. Itd itp…

     Polubione przez 4 ludzi

    • Ad – złotegokrula vel jaruzello

     Co ty, qurwa wiesz o Rosji.
     Uciekłeś z niej, stąd ta wiedza o niej ?
     Co się takim ekspertem od ruskich sraczy robisz?

     A niby dlaczego mam wierzyć tobie psycholowi z fobią
     a nie temu emigrantowi co do Rosji z Zachodu wrócił?

     ,,A rusofobem nie jestem, co najwyżej putinofobem. Życzę wszystkim Rosjanom, aby kiedyś obalili bandytów obecnie rządzących tym krajem, przeprowadzili ekonomiczne reformy i zmienili Rosję w państwo dobre do życia dla wszystkich obywateli, nie tylko oligarchów. Niech toalety pojawią się w mieszkaniach wszystkich obywateli rosyjskich (rozbawił mnie ból o podawanie powszechnie znanych danych i oskarżenie o powtarzanie narracji mediomatołów),a poziom życia przeciętne go Rosjanina niech podniesie się chociaż do poziomu życia statystycznego Polaka.”

     Jestem …putinofobem, to do psychiatry.
     Blog to nie kozetka u psychoanalityka

     ,a poziom życia przeciętne go Rosjanina niech podniesie się chociaż do poziomu życia statystycznego Polaka.”

     ,, przecietny… do statystycznego…” – co za słowotok

     Zacytuję Ci ponownie słownik
     krul to
     (1.1) pot. pejor. osoba o bardzo wysokiej samoocenie lecz bardzo niskich możliwościach i miernym intelekcie

     Swymi wpisami na ta ksywkę w 100% normę wykonałeś.

     *****

     My żyjemy już ponad 30 lat w tym Europejskim Elizjumi
     a Ty nas do tej Rosji przyrównujesz?
     Na 16 państw zajmujemy pod tym względem16 miejsce.

     Nie o take my Polske walczyly.

     Poczytaj sobie krulu jak żyją Polacy

     ***.

     Tak mieszkają Polacy. Ponad 2 mln nie ma toalety.

     Pod względem liczby istniejących mieszkań w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców Polska ze współczynnikiem 393 plasuje się dopiero na 14. miejscu na 16 europejskich krajów ujętych w rankingu Deloitte „Property Index 2021”.

     W czołówce rankingu, z wynikiem ponad 500, znalazły się: Portugalia, Bułgaria oraz Francja.

     Gigantyczna luka mieszkaniowa to jedna strona problemu. Inna kwestia to brak odpowiednich warunków w części istniejących mieszkań. W Polsce ponad 1,2 mln domostw nie ma łazienki, a prawie 900 tys. toalety – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

     https://www.money.pl/gospodarka/tak-mieszkaja-polacy-ponad-2-mln-nie-ma-toalety-6683101642738656a.html

     ********.

     Łazienka to dla części Polaków luksus. Milion mieszkań jej po prostu nie ma

     Wiosną, latem, jesienią i zimą po wodę trzeba iść do studni. Pralka? Można wstawić tylko model z czasów PRL-u. To dla Polski powinien być wstydliwy problem. Blisko milion mieszkań nie ma łazienki, a pół miliona – dostępu do wody.
     https://i.wpimg.pl/784x/filerepo.grupawp.pl/api/v1/display/embed/837afc94-f3d6-4cef-8895-68bbc5d0d4dc
     Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce jest blisko milion mieszkań (domów i lokali) bez łazienki. Ubikacja? Nie ma jej w niemal 900 tys. mieszkań. Tam, gdzie nie ma łazienki, nie ma gdzie wstawić toalety. Pozostaje wychodek. Dostępu do wody z kolei nie ma około 500 tys. rodzin.
     https://www.money.pl/gospodarka/lazienka-to-luksus-dla-czesci-polakow-milion-mieszkan-jej-po-prostu-nie-ma-6555052072811008a.html

     ******

     Polska bez wygód. Zobacz, gdzie w XXI w. brakuje łazienek, toalet i wodociągów [MAPY]
     Są w Polsce gminy, w których w połowie mieszkań nie ma łazienki, a w toalecie spłuczki. Zobacz na mapach, ile jeszcze jest do zrobienia.

     https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,25178240,polska-bez-wygod-zobacz-gdzie-w-xxi-w-brakuje-lazienek.html

     Polubione przez 3 ludzi

  • Tak to się tam żyje w tym Jankeestanie

   Bruce Springsteen – My Hometown (from Born In The U.S.A. Live: London 2013)

   .
   Streets of Philadelphia, Kensington Ave Story, “Highlight” For the month of August,

   Polubione przez 4 ludzi

 8. Ciekawostki na temat sekretarza Rady Obrony i Bezpieczeństwa Ukrainy Ołeksija Daniłowa, okazuje się ze formalnie jest on…”obywatelem Ługańskiej Republiki Ludowej” gdyż posiada od 2018 roku jej paszport…
  >https://twitter.com/DonbassSegodnya/status/1492792889868316674
  …dodatkowo w ŁRL wciąż przebywa 89-letnia matka Daniłowa którą jak sam opowiadał miał wywieźć na terytorium „wolnej i demokratycznej” Ukrainy. Cytat „Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony poinformował wcześniej, że zabrał matkę z niekontrolowanego terytorium…W Ługańsku mieszka matka sekretarza RBNiO Ołeksija Daniłowa. Kobieta ma 89 lat, ma synów i wnuki, ale sąsiedzi pomagają jej przetrwać na tymczasowo niekontrolowanym terenie, a ona otrzymuje emeryturę od władz „ŁRL”;
  https://sharij.net/kto-zh-tut-budet-horonit-menya-90-letnyaya-mat-danilova-zhivyot-v-luganske-na-pensiyu-ot-lnr

  Polubione przez 4 ludzi

  • Tu jeszcze kolejne ciekawostki o paszporcie ŁRL Daniłowa. Okazuje się że Daniłow tak bardzo pragnał go miec że wykorzystał w tym celu „uproszczoną procedurę” jego pozyskania wpłacając 2 tysiące dolarów na specjalny „fundusz rozwoju sił zbrojnych ŁRL” 🙂 A po co mu był paszport ŁRL? Cytat „Daniłow musiał sprzedać swoje mieszkanie w Ługańsku i tylko obywatele LPR mogą to zrobić i usunąć je z ewidencji zgodnie z miejscowym prawem. A więc nie tylko to, że po sprzedaży nieruchomości Daniłow zapłacił również podatek do lokalnego budżetu. To już (paszport + dwie opłaty) opiera się nie tylko na oskarżeniach o separatyzm, ale o zdradę stanu na szczególnie dużą skalę”;
   https://www.kp.ru/daily/27363.5/4545205/?from=smi2

   Polubione przez 3 ludzi

 9. Coś się chyba będzie działo!
  Jakaś akcja fałszywej flagi?
  Wnioskuję to z uaktywnienia kundelków jastrzębi zza wielkiej kałuży, które szczekają na niedźwiedzia i pokazuje swoje kiełki.
  Sądząc po awatarze jest to „bohaterski” neobanderowiec który z radosnym uśmiechem wyzwala i uszczęśliwia edukowaniem w obozach reintegracyjnych ludność okupowanego Donbasu.
  Marzy mu się, że jest królem w złotych szatach!

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Dopełnienie informacji zamieszczonej przeze mnie powyżej o strzelaninie w barze w jednej z miejscowosci na terytorium obwodu donieckiego pod kontrola Kijowa. Cytat „Dziś, 13 lutego, w kawiarni przy linii „frontu”w Hranitnoje doszło do strzelaniny, w wyniku której zginął żołnierz Gwardii Narodowej i cywil”. Jak informuja ukromedia sprawcy strzelaniny to ukraińscy wojskowi którzy zostali juz zatrzymani
  https://daily.dialog.ua/246262_1644769385

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Tymczasem na Ukrainie (cytat) „Prawdziwy exodus biznesowych odrzutowców rozpoczął się dziś z Ukrainy po ogłoszeniu wstrzymania [przez Zachód] lotów nad naszym krajem…Odrzutowce biznesowe to z reguły dwusilnikowe samoloty odrzutowe średniego zasięgu wyposażone w kabiny klasy biznes o pojemności od 5 do 50 osób do przewozu pasażerów VIP…Lecą z Kijowa do Nicei, Monachium, Wiednia, Cypru i innych krajów UE…Ponadto kilka prywatnych samolotów wystartowało z Dniepru w nieznanym kierunku…Obecnie na ukraińskim niebie znajduje się pięć prywatnych samolotów, które lecą poza granice kraju. I ten proces trwa cały dzień”;
  https://strana.news/news/376598-biznes-dzhety-nachali-massovo-pokidat-ukrainu.html
  Pojawiła się takze nieoficjalna informacja o tym ze swoje „cenności| próbuje wywieźć Poroszenko, korzystajac z samochodów wypożyczonych od Achmetowa;
  https://t.me/ZE_kartel/4063

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Rzecznik Pentagonu John Kirby kolejny już raz potwierdził wcześniejsze zapowiedzi Biden’a o tym że „wojska amerykańskie nie będą walczyć na Ukrainie w przypadku rosyjskiej inwazji”. Cytat „„Prezydent USA Joe Biden dał jasno do zrozumienia, że ​​wojska amerykańskie nie będą walczyć na Ukrainie” – powiedział John Kirby…Według niego użycie wojsk amerykańskich nawet do ewakuacji obywateli amerykańskich z kraju „zwiększyłoby ryzyko pomyłki i zwiększyłoby prawdopodobieństwo starcia między siłami rosyjskimi i amerykańskimi”, co zdaniem rzecznika Pentagonu przeniosłoby sytuację „na nowy poziom”…Kirby dodał, że obywatele amerykańscy na Ukrainie nadal mają możliwość samodzielnego opuszczenia kraju bez pomocy wojska”;
  https://strana.news/news/376608-kirbi-zajavil-chto-amerikanskie-voennye-ne-budet-voevat-v-ukraine.html

  Polubione przez 4 ludzi

 13. I proszę jak ‚zachodnie spekulanty” skubią Ukrainców, cytat „Ukraiński rząd podjął decyzję o przeznaczeniu 16,6 mld hrywien (592 mln USD), by utrzymać loty przez ukraińską przestrzeń powietrzną. Ma to „zagwarantować bezpieczeństwo lotów na Ukrainie firmom ubezpieczeniowym i leasingowym” – podkreślił premier Denys Szmyhal”;
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-ukraina-ponad-pol-miliarda-dolarow-na-utrzymanie-ruchu-lotni,nId,5829991

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.