Wojna domowa na Ukrainie 17.02.2022r.- 2431 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 697.

Z wypowiedzi ukraińskich urzędników i działań Kijowa, w tym na linii kontaktowej, wynika, że ​​Ukraina faktycznie wycofała się z porozumień mińskich. 

Taką opinię wyraził 16 lutego szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszilin w relacji na żywo w radiu Komsomolskaja Prawda.

Podkreślił on, że Ukraina utraciła podmiotowość i w ciągu ostatnich siedmiu lat nie wypełniła ani jednego punktu porozumienia pokojowego podpisanego przez jej przedstawicieli w Mińsku.

„Oprócz tego, że Kijów nie wypełnia porozumień mińskich od 2015 roku, Ukraina przyjęła w tym czasie wiele normatywnych aktów prawnych, które są sprzeczne zarówno z logiką porozumień mińskich, jak i logiką naszego postrzegania Ukrainy jako państwa. Bo, po pierwsze, nie zgodzimy się, że Ukraina dąży do członkostwa w NATO. Ukraina byłaby zobowiązana do konsultacji z nami i uzgodnienia tej kwestii w ramach porozumień mińskich.

 Obecnie chciałbym też zrozumieć: czy Zełenski i jego zespół są teraz w stanie wdrożyć proces usunięcia aspiracji do NATO z konstytucji? Wątpliwe. Czy Zełenski jest teraz gotów, wbrew opinii radykałów, usunąć te regulacje dotyczące łamania praw rosyjskojęzycznych mieszkańców reszty Ukrainy? Wątpliwe. A czy Zełenski jest gotów skreślić wszystkie inne regulacyjne akty prawne, które zostały przyjęte w ostatnim okresie po 2015 roku i naruszają prawa dużych grup ludności? I nie mówię tylko o Rosjanach. Niestety, bardzo w to wątpimy. Kto zatem jest winowajcą, a kto tak naprawdę przez oświadczenia ich urzędników, przez ich działania, w tym na linii kontaktu, wycofuje się lub już wycofał się z porozumień mińskich?”– powiedział Denis Puszilin.

Szef republiki dodał, że przez te wszystkie lata kierownictwo i zwykli obywatele Rosji wręcz przeciwnie wspierali mieszkańców Donbasu.

„To pozwala nam nadal wierzyć w Rosję. To w zasadzie stało się dla nas dominujące w 2014 roku po zamachu stanu– a mianowicie poparcie zwykłych ludzi w Rosji na portalach społecznościowych, komentarze, kiedy dokonaliśmy wówczas dla nas trudnego wyboru. Wybór pozostania sobą, dalszego mówienia i myślenia po rosyjsku, dalszego honorowania historii, w tym Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, honorowania weteranów i nie wstydzenia się, ale bycia z tego dumnym”– powiedział szef republiki.

Denis Puszilin z zadowoleniem przyjął decyzję deputowanych Dumy Państwowej o skierowaniu do prezydenta Rosji Władimira Putina apelu o uznanie Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej za niepodległe, suwerenne i niezawisłe państwa.

„Wiemy, że posłowie są wrażliwi na swoich wyborców. Prezydent Federacji Rosyjskiej również powiedział to wczoraj. Dlatego nie było to nieoczekiwane, ale bardziej przewidywalne. Serdecznie dziękujemy za tę decyzję. Cóż, czekamy na decyzję prezydenta Federacji Rosyjskiej. Jesteśmy przekonani, że będzie to prawidłowe, przemyślane i oparte na sytuacji geopolitycznej. Jesteśmy gotowi przyjąć każdą decyzję. Ufamy Rosji, ufamy Rosji”– podsumował przywódca DRL.

Natomiast sekretarz stanu USA Anthony Blinken oświadczył, że uznanie przez Rosję niezależności tzw. republik ludowych na Donbasie będzie oznaczało szybką i twardą odpowiedź ze strony USA i ich sojuszników.

„Uznanie przez Kreml tego wniosku oznaczałoby pełną odmowę wykonania przez rosyjski rząd swoich zobowiązań wynikających z porozumień z Mińska, które określają proces pełnej politycznej, społecznej i gospodarczej reintegracji tych części ukraińskiego Donbasu”– napisał w oświadczeniu szef amerykańskiej dyplomacji.

W jego ocenie byłoby to także naruszenie prawa międzynarodowego.

Ponadto, strona amerykańska, podobnie jak kraje NATO i Ukraina oświadczyły wczoraj, że nie widzą oznak wycofywania rosyjskich sił z granicy z Ukrainą, pomimo tego, iż rosyjskie Ministerstwo Obrony przekazało informację o tym, że realizowane przedsięwzięcia szkoleniowe zakończyły się, a uczestniczące w nich siły wracają do miejsc stałej dyslokacji.

Przypomnę, że dwa dni temu- 15 lutego 2022 roku Duma, izba niższa rosyjskiego parlamentu, przegłosowała rezolucję wzywają rosyjskiego prezydenta do uznania niezależności Donieckiej i Ługańskiej RL. Dokument nie posiada klauzuli wykonalności, a Władimir Putin nie zajął jak na razie oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Jednak zdaniem Kremla, „uznanie niezależności obu republik nie stoi w sprzeczności z porozumieniami z Mińska”– stwierdził wczoraj jego rzecznik, Dmitrij Pieskow.

„Prezydent stwierdził, że konieczne jest uregulowanie sytuacji na Donbasie, a zrobić to można tylko poprzez wykonanie umów z Mińska”– wyjaśnił Pieskow.

*

 Ukraińskie Siły Zbrojne (USZ) rozmieściły w strefie OPS punkty dyżurne dla kierowania lotnictwem.

Żołnierze USZ rozmieścili punkty dyżurne kierowania lotnictwem w rejonie tzw. Operacji Połączonych Sił (OPS). 

„Od 13 lutego br. w osiedlach Lisiczańsk i Liman, na bazie wydzielonych kompanii radarowych 1 brygady radiotechnicznej Ukraińskich Sił Zbrojnych, funkcjonują już rozmieszczone punkty dyżuru kierowania lotnictwem z 204 i 831 brygad lotnictwa taktycznego”– poinformował oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Iwan Filiponenko.

Oficjalny przedstawiciel ML ŁRL zaznaczył, że „po zainstalowaniu i przetestowaniu działania środków technicznych, dyżurnym punktom naprowadzania lotnictwa polecono zachować ciszę radiową do odwołania”.

„Kwatera główna brygad 24 i 30 zmechanizowanej, 57 zmotoryzowanej piechoty, 17 pancernej, 79 powietrznodesantowej i 26 brygady artyleryjskiej Ukraińskich Sił Zbrojnych Grupy Operacyjno-Taktycznej ‚Północ’ otrzymała instrukcje decyzji o zastosowaniu bojowym” – dodał Filiponenko.

Poza tym, USZ uniemożliwiają nadal pracę dronów SMM OBWE w pobliżu Michajłówki i Zołotoje.

Kijowskie siły zbrojne wykorzystały wojnę elektroniczną (EW) do ingerencji w działanie bezzałogowych statków powietrznych (UAV) Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE na terenach wsi Michajłowka i Zołotoje. 

„Na terenach osiedli Michajłowka i Zołotoje mobilne grupy 20 batalionu EW, korzystając ze stacji ‚Bukowel-AD’, tłumiły sygnały kanałów kontrolnych bezzałogowych statków powietrznych Misji OBWE, aby uniemożliwić obserwatorom zarejestrowanie sprzętu wojskowego rozmieszczonego na tych obszarach”– poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Ponadto, USZ rozmieściły 22 czołgi w pobliżu wsi Podlesnoje w rejonie Popasniańskim.

„W strefie odpowiedzialności 79 brygady odnotowano obecność 22 czołgów T-72 w pobliżu osady Podlesnoje”– poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Ministerstwo Obrony republiki przypomniało, że umieszczanie broni i sprzętu wojskowego przez kijowskie formacje zbrojne w osiedlach stanowi naruszenie trzeciego paragrafu Dodatkowych Środków przyjętych i podpisanych przez stronę ukraińską, w celu zapewnienia reżimu zawieszenia broni i kontroli jego przestrzegania.

Natomiast, zgodnie z ostatnim raportem SMM OBWE, USZ nadal blokują loty UAV Misji:

-Mini-UAV SMM OBWE podlegał zakłóceniom sygnału GPS podczas lotu w pobliżu Krasnogorowka.

-UAV dalekiego zasięgu SMM OBWE poddane zostały zakłóceniom sygnału GPS podczas lotu w pobliżu Nowoandrejewki i Nowotroickoje.

Dodatkowo, w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, USZ 2 razy naruszały warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 17 granatów.

Ostrzały przeprowadzono w następujących godzinach:

 16:30, z kierunku północnych obrzeży Zajcewa w stronę jego południowych rejonów- w pobliżu Gorłówki, przy użyciu automatycznego granatnika sztalugowego AGS-17 (15 granatów),

20:35, z kierunku Wodianoje w stronę Komiternowa- na południowym odcinku frontu, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (2 granaty) oraz broni maszynowej.

Natomiast, na ługańskim odcinku frontu w ciągu ostatniej doby sytuacja na linii kontaktu znacznie się zaostrzyła

„Kijów podejmuje próby eskalacji konfliktu w Donbasie”– oświadczył szef Milicji Ludowej ŁRL Jan Leszczenko.

Wcześniej przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni informowało, że kijowskie siły zbrojne od początku dnia pięciokrotnie naruszyły „reżim milczenia” w strefie odpowiedzialności ŁRL. 

Ostrzelano tereny Zołotoje-5, wsie Sokolniki, Wieselenkoje, Niżneje Łozowoje i osadę Donieckij.

„W ciągu ostatnich 24 godzin sytuacja na linii kontaktu uległa znacznej eskalacji. Wróg, na bezpośredni rozkaz wojskowo-politycznego kierownictwa Kijowa, podejmuje próby eskalacji konfliktu”– powiedział Leszczenko.

Jednocześnie wezwał on międzynarodowych obserwatorów „do rejestrowania faktów agresywnych przedsięwzięć kijowskich bojowników i podjęcia natychmiastowych działań w celu zapobieżenia rozlewowi krwi w Donbasie”.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 17 лютого 2021 року.

Сала Україні!

Російсько-окупаційні війська продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті 22 липня 2020 року у рамках Тристоронньої контактної групи.

Упродовж минулої доби, 16 лютого, з боку збройних формувань Російської Федерації зафіксовано 8 порушень режиму припинення вогню, 2 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

По околицях СТАНИЦІ ЛУГАНСЬКОЇ та НОВОЗВАНІВКИ російські найманці вели вогонь з мінометів калібру 82 мм.

Поблизу ЛОБАЧЕВЕ та ВОДЯНОГО окупанти задіяли безпілотні літальні апарати, за допомогою яких здійснили скидання пострілів ВОГ-17 та ВОГ-25.

У бік ЛУГАНСЬКОГО противник відкривав вогонь зі станкових протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

Неподалік МАР’ЇНКИ збройні формування Російської Федерації обстрілювали позиції українських захисників зі стрілецької зброї.

У напрямку СИЗОГО противник вів вогонь зі станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів.

Окрім цього по КАТЕРИНІВЦІ – з станкових протитанкових гранатометів та автоматичних гранатометів.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок ворожих дій немає.

Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

За поточну добу з боку збройних формувань Російської Федерації зафіксовано 2 порушення із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

По околицях ПРИЧЕПИЛІВКИ російські найманці вели вогонь з артилерії калібру 122 мм.

Поблизу ВОДЯНОГО окупанти обстрілювали позиції українських захисників з мінометів калібру 120 мм.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym zdecydowanej większości filmów dokumentujących sytuację w republikach się nie ukazuje. Chyba, że coś w między czasie się zmieni.

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

63 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 17.02.2022r.- 2431 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price podczas swojego briefingu stwierdził ze tak naprawde to strona amerykańska nigdy nie podawała dokładnych (dziennych) dat kiedy ma nastąpić „inwazja FR na Ukrainę” 🙂 Cytat „Jeden z dziennikarzy powiedział, że „dzień inwazji” był zaplanowany na 16 lutego, ale do tego nie doszło i zapytał, czy to oznacza, że ​​wywiad się mylił. price odpowiedziała przecząco..„Nie sądzę, żebyście na słyszeli jak z jakiejkolwiek mównicy wskazujemy dokładny dzień inwazji. Słyszycie tylko, jak próbujemy przekazać, że Rosja stworzyła okazję do ataku w dowolnym momencie” – powiedział [Price] 🙂
  https://strana.news/news/377268-v-hosdepe-zajavili-chto-ssha-ne-nazyvali-tochnykh-dat-rossijskoho-vtorzhenija-v-ukrainu.html
  Z kolei amerykański ‚POLITICO”, zbliżone do Demokratów, jednak „nie odpuszcza” i podaje nowa „datę na którą warto zwrócić uwagę”, czyli po 20 lutym, ponieważ w tym dniu konczy sie Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa;
  https://strana.news/news/377282-politico-nazvala-novye-vremennye-ramki-rossijskoho-vtorzhenija-v-ukrainu.html
  Źródło;
  https://www.politico.com/newsletters/national-security-daily/2022/02/16/feb-16-was-always-a-distraction-00009532

  Polubione przez 5 ludzi

 2. W Kijowie kolejne protesty drobnych przedsiębiorców (tzw. FOPów) przeciwko restrykcjom wprowadzanym w zwiazku z epidemią koronawirusa. Protestujący dotarli pod siedzibe ukraińskiego parlamentu gdzie starli sie ochraniającymi go ‚siłowikami”;

  https://strana.news/news/377324-v-kieve-pod-radoj-nachalis-stolknovenija-mezhdu-fopami-i-silovikami.html
  https://korrespondent.net/city/kiev/4448281-vozle-rady-proyskhodiat-stychky-fopov-s-polytseiskymy

  Polubione przez 5 ludzi

 3. W temacie inflacji na Ukrainie.
  Ceny mięsa rok do roku zwiększyły się nawet o 30%.
  Ceny detaliczne schłodzonej wieprzowiny w styczniu 2022 r. były średnio o 7,7% wyższe niż przed rokiem, przy czym ceny wołowiny wzrosły o 31%, a tuszki i filety z kurczaka o odpowiednio 28% i 30,5%.
  https://www.unian.net/economics/agro/v-ukraine-rastut-ceny-na-myaso-chto-podorozhalo-menshe-vsego-novosti-11706292.html
  Komentarz: Rosną ceny chleba, kaszy i innych podstawowych produktów i to pomimo restrykcji ustawowych zatwierdzonych przez rząd w Kijowie. A emerytury wzrosły o 200 hrywien. Oj czeka Ukrainę kolejna fala eutanazji osób „niepotrzebnych”: rencistów, emerytów czy też osób niesamodzielnych.

  Polubione przez 6 ludzi

 4. „Haniebna zdrada” przewodniczącego proprezydenckiej parlamnetarnej frakcji „Sługa Narodu Dawida Arachamiji który stwierdził ze największe zachodnie mediomatoły (czyli m.in CNN, Bloomberg i WSJ) rozprzestrzeniają gorsze „fejki” niż „rosyjscy propagandziści”. Cytat „Polityk zauważył, że najnowsze publikacje wielu największych mediów na świecie dotyczące rosyjskiej agresji militarnej zawierają podróbki, gorsze niż dziennikarki kanału Rossija 1 Olgi Skabejewej i rosyjskiego propagandysty Władimira Sołowjowa…„Myślę, że za dwa, trzy tygodnie, kiedy się wszystko uspokoi, powinniśmy zrobić retrospektywną analizę tego, jak wielkie, bardzo znane media zaczęły rozpowszechniać [fałszywe] informacje gorsze niż Skabajewa i Sołowjow. Kompletne fejki w CNN, Bloomberg, WSJ itd. Musimy to zbadać, ponieważ są to elementy wojny hybrydowej” – powiedział Arachamija”;
  https://focus.ua/politics/506776-huzhe-chem-skabeeva-arahamiya-kritikuet-zapadnye-smi-za-feyki

  Polubione przez 6 ludzi

  • „Musimy to zbadać, ponieważ są to elementy wojny hybrydowej”- nareszcie doszli do tego, że cała ta hucpa na Ukrainie, to jest element wojny hybrydowej prowadzonej przez światowego hegemona przeciwko Rosji.

   Już na początku wojny domowej w Donbasie nadmieniłem o tym w jednym ze swoich wpisów, co podchwycił Misiaczek i odwracając sytuację ukuł propagandową frazę , że to „Rosja prowadzi wojnę hybrydową”.

   Jakby te wszystkie kolorowe rewolucje i inne zamachy stanu pod auspicjami CIA nie były wojnami hybrydowymi w imię interesów Stanów Zjednoczonych- a raczej jej różnego rodzaju lobby biznesowego.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 6 ludzi

 5. Tymczasem „amerykańscy partnerzy” załatwili ukraińskiego przedsiębiorcę Maksyma Polikaowa wymuszając na nim sprzedaż jego wiekszościowego udziału w firmie Firefly Aerospace za…1 dolara. Polikaow „podziekował im w następujący sposób „Oddaję moje 58% udziałów w Firefly Aerospace za 1 dolara współzałożycielowi i partnerowi Tomowi. Drogi Amerykański Komitecie ds. Inwestycji Zagranicznych, Siły Powietrzne USA i 23 inne amerykańskie agencje, które mnie zdradziły i potępiły mnie za moje działania w ciągu ostatnich 15 miesięcy – mam nadzieję, że jesteście szczęśliwe”. Dla przypomnienia, Poliakow stał się „ofiarą Amerykanów” ponieważ władze USA uznały że jego firma moze „wyprowadzać cenne technologie z USA na Ukraine oraz do innych państw”;
  https://www.epravda.com.ua/rus/news/2022/02/17/682449/

  Polubione przez 6 ludzi

 6. W temacie dzisiejszej sytuacji w pobliżu linii „frontu” na Donbasie. Ukraiński portal „Strana” opublikował artykuł w którym m.in omówiono sprawę ostrzału przedszkola w Stanicy Ługańskiej (obwód ługański pod kontrola Kijowa). Strona ukraińska jak wiadomo o ostrzał przedszkola oskarżyła „separatystów”, ale jak sie okazuj ich pozycje znajduja sie…8 km od budynku (!) (mapki w linku) przy tym cały teren pomiędzy nimi a przedszkolem jest zabudowany;
  https://strana.news/news/377295-chto-proiskhodit-na-donbasse-17-fevralja.html

  Polubione przez 6 ludzi

   • w typowo ukrodebilnym stylu.

    Tam już wszystko na żywioł oddolny idzie.
    SBU czapy już nad tym nie trzyma,
    z kontrolą band ukronazioli już sobie nie radzi…

    Ale to niesie niebezpieczeństwo,
    bo to podnosi prowokacje na coraz to wyższy poziom.
    teraz, aby przebić się przez ten feko’chłam ze swa prowokacją,
    musza ją zrobić niezwykle głośną i obficie krwawą i to jak najszybciej,
    zanim te fejko’chłamy spowszednieją i całkiem się skompromitują.

    Polubione przez 6 ludzi

    • Nie myślcie sobie, że w centrum informacyjnym na Ukrainie pracują tylko raby o wąskich horyzontach, którzy zadowolą się miską barszczu.
     Ukraińscy funkcjonariusze TsIPSO (Centrum Informacji i Operacji Psychologicznych)- bo oni tu mowa, nie bez powodu jedzą chleb z sałem, a nawet z kiełbasą. Obywatele Rosji regularnie spotykają się z nimi w postaci „córki oficera” lub innych obywateli osobiście obrażonych przez Putina. I trudno znaleźć prawdziwych fachowców. Bo ci, którzy zajmują się informacją, pracują lub piszą przez długi czas sami i czytają innych, potrafią odróżnić fałszerstwo od rzeczywistości.

     W 2014 roku ukraińscy specjaliści pod okiem specjalistów ze Stanów Zjednoczonych napisali na kolanie fałszerstwo, że Bandera ukrzyżował 11-letniego chłopca i ciągnął jego ciało za czołgiem. Wrzucili tę fałszywkę do zasobów w internecie, a tam bez sprawdzania po prostu rozpowszechniła się w Internecie. Niektórzy z tych, którzy byli na czele tej dystrybucji, byli prawdziwymi agentami wpływu wroga, dobrze osadzeni na informacyjnej linii frontu drugiej strony konfliktu.

     Dzisiejszy poranek był mniej więcej taki sam, dobrze zaplanowany zabieg. Z pewnością niewiele osób nie słyszało, żeby do przedszkola wleciał pocisk. Rozpowszechniono informację: „Przedszkole w Nowej Kondraszówce (ŁRL). Dziś rano przyleciał tu pocisk w stronę ukraińskich bojowników” oraz zdjęcie:

     Co ciekawe, zlokalizowano Nową Kondraszówkę jako osadę, która jest pod kontrolą Ukraińskich Sił Zbrojnych. I oczywiście ukraińskie media też to „dostrzegły”. Choć 99,999% tych, którzy wcześniej wiedzieli, przepojeni boleścią pisało, że to ŁRL ostrzeliwała przedszkole.

     Jest ,to ad hoc przygotowana fałszywa przez Centrum Informacji i Operacji Psychologicznych Ukraińskich Sił Zbrojnych o „ostrzelaniu przedszkola” we wsi Ługańskaja (strona ukraińska). Należy zwrócić tu uwagę na całkowicie nienaruszone szkło na zewnętrznym zdjęciu i starannie ułożone piłki na półkach. Przy takich zniszczeniach spowodowanych eksplozją tak to się nie prezentuje. Nie ma możliwości!!!

     Następnie należy zwrócić uwagę na ogrodzenie, które samo w sobie było gotowe do upadku, ale wytrzymało eksplozję. Nie dość tego cały plafon oświetlenia na suficie, jakimś cudem też ocalał. A że od strony ulicy pod dziurą nie ma rozbitej cegły, ani nawet po prostu gruzu. Chirurgiczne cięcie?

     Chodzi o to, że kraiński CIPSO rozpoczął wojnę informacyjną. Lansuje się obraz okrutnego wroga, który przed niczym się nie cofnie. Nawet przed ostrzałem przedszkola. Rozpoczęła się rekrutacja blogerów, którzy będą pisać „o okrucieństwach rosyjskich sił okupacyjnych” na terytorium Ukrainy. Internet będzie wypełniony inscenizowanymi grabieżami, gwałtami, morderstwami. Może nawet niezbyt wzorowo wyreżyserowanymi, ale w negatywnej roli pojawi się „rosyjski okupant”. Na pewno zgwałci Ukrainkę, później powie z jakiej jednostki pochodzi, a nawet pokaże dokumenty. Oczywiście ruskie.

     Ale oto, czego ukraińscy żołnierze nie przemyśleli sprawy do końca (jak to już z nimi często bywa): otóż, jak można pisać o „okrucieństwach rosyjskich okupantów” bez oddania terytorium tym samym „okupantom”? Nie trzeba mieć głowy jak Einstein , aby zrozumieć jedną rzecz, która jest bardzo nieprzyjemna dla pracowników tajnych służb USZ: przeprowadzisz atak, który z pewnością przerodzi się w kontratak. A wtedy terytoria, na których znajdują się ukraińskie jednostki wojskowe, zostaną zajęte. To jest jedyny sposób, skąd będzie pochodził „rosyjski okupant” na terytorium kontrolowanym przez Ukrainie.

     Tak to już zostało zaplanowane: najpierw „chłopcy ukrzyżowani” i przedszkole „z dziurą w ścianie”, a potem dziesiątki tysięcy zabitych i zaginionych „chłopców” z Wołynia i spod Lwowa oraz Zakarpacia, Kijowa i Odessy.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 5 ludzi

     • cytat ‚ŁRL” oskarżyła Ukrainę o zainscenizowania ostrzału przedszkola…Oświadczenie takie złożył wieczorem 17 lutego „oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL”, porucznik Iwan Filiponenko…Według niego, na zdjęciach przedszkola opublikowanych przez stronę ukraińską ściany są poważnie zniszczone, ale szyby w oknach są wszędzie nienaruszone. Każdy, kto kiedykolwiek widział uszkodzenia budynków w wyniku prawdziwego ostrzału, powie, że to niemożliwe…Ponadto „ŁRL” podało, że ostrzał przedszkola w Stanicy Ługańskiej był prowadzony pod takim kątem, że mogli strzelać tylko ze wschodu. Stanowisko rzekomej broni, z której wystrzelono, znajduje się na terytorium kontrolowanym przez Siły Zbrojne Ukrainy”;
      https://strana.news/news/377446-lnr-obvinila-ukrainu-v-instsenirovke-obstrela-detsada-v-stanitse-luhanskoj.html

      Polubione przez 3 ludzi

 7. Dobra i rozsądna argumentacja Rosjan dlaczego nie maja zamiaru atakować Ukrainy. Ale czy Zachód to zrozumie, wątpię.
  XXXXXXXX

  Dlaczego Rosjanie nie „zaatakują” Ukrainy.

  Bo Rosjanie przyjeżdżają tylko tam, gdzie się ich oczekuje i gdzie chcą ich pomocy.
  Amerykanie są przyzwyczajeni do otwierania drzwi nogami i wpadania bez zapowiedzi.
  Rosyjska mądrość ludowa mówi, że „nie można zmusić kogoś do zrobienia czegoś miłego”.
  Rosja nie potrzebuje Ukrainy jako kolonii. Sama Ukraina nie chce być rosyjską prowincją.
  Dlaczego więc tracić czas, energię i pieniądze na świadomie problematyczne aktywa?
  Po co próbować wziąć siłą coś, co nie przyniesie nic poza ogromnymi problemami i wydatkami?
  Po co narzucać się i podporządkowywać sobie tych, którzy nas nie potrzebują?
  Po co starać się robić dobrze na własny koszt tym, którzy tego nie potrzebują?
  Po co brać odpowiedzialność za tych, którzy jej nie chcą i którzy wolą być poddanymi zachodniego pana, niż mieszkać pod jednym dachem z tobą i być twoim bratem?
  Po co nam to wszystko, skoro Rosja już dawno dała do zrozumienia, że relacja „kolonia-metropolia” nie jest dla niej i nie potrzebuje podwładnego/podporządkowanego, ale odpowiedniego sąsiada i partnera. Nie mamy wystarczająco dużo wolnego czasu, entuzjazmu i pieniędzy, aby reedukować kogoś innego. Nie idziemy tam, gdzie nas nie chcą lub nie są mile widziani.
  Nie uszczęśliwiamy ludzi na siłę i nie uszlachetniamy tam, gdzie nikt nas nie potrzebuje.
  Nie jesteśmy przygotowani do denazyfikacji gburów i tłumaczenia prostych prawd, że nazizm, antysemityzm i rusofobia są złe, ani do zastanawiania się, co zrobić z tymi, którzy tego nie rozumieją. Nie jesteśmy gotowi na bycie dawcą i opiekunem. Nie jesteśmy gotowi na bycie darczyńcą i nianią. Nie jesteśmy gotowi, by być sprzątaczami i nadzorcami. Co więcej, my po prostu nie chcemy.
  Tak, bardzo współczujemy nazistowskim dzieciom, ale nie chcemy rozwiązywać ich problemów. Zwłaszcza, że sami tego nie chcą. I to jest tylko część powodów, dla których Rosjanie nie przyjadą.
  I zbiorowy Zachód może rzucać się ile chce w histerii, dosłownie wymuszając na nas „inwazję” na Ukrainę – ale do tego nie dojdzie. Ponieważ zbawiony może być tylko ten, kto chce być zbawiony. A Ukrainie jest dobrze z tym, co jest. Więc, przykro mi, ale nie. Donbas – tak. Ukraina nie jest.
  Nie, dopóki o to nie poproszą i nie zażądają.
  A więc, panowie Amerykanie, sami noście swoje walizki bez rączki. Nie jesteśmy waszymi tragarzami. I nie będziemy ratować twojej reputacji naszym kosztem. To jest twój krzyż, który musisz teraz dźwigać. Do końca. Ukraina. Który, dzięki waszym wysiłkom, jest już blisko.
  A ostrzegaliśmy cię…

  Źródło: https://news-front.info/2022/02/12/yuliya-vityazeva-pochemu-russkie-ne-budut-napadat-na-ukrainu

  Polubienie

 8. A propos co się dzieje z wojskami FR przy granicy z Ukraina, „Radio Erewań”…pardon miało byc Pentagon nadaje, czyli „opili sie krwi” i wracają na wcześniejsze pozycje 🙂 Cytat „Szef Pentagonu Lloyd Austin powiedział, że USA widzą, jak niektóre rosyjskie wojska „powoli zbliżają się do granicy z Ukrainą, uzupełniając zapasy oddanej krwi”…
  https://strana.news/news/377367-v-pentahone-zajavili-chto-rossijskie-vojska-medlenno-dvizhutsja-k-ukrainskoj-hranitse.html

  Polubione przez 6 ludzi

 9. OT z FR, cytat „Rosja będzie zmuszona zareagować”. Rosja udzieliła Stanom Zjednoczonym pisemnej odpowiedzi w sprawie reakcji na propozycje dotyczące bezpieczeństwa…W dokumencie czytamy, że „strona amerykańska nie udzieliła konstruktywnej odpowiedzi na podstawowe elementy projektu traktatu przygotowanego przez stronę rosyjską ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie gwarancji bezpieczeństwa”…Rosja, jak ostrzegło rosyjskie MSZ, będzie zmuszona odpowiedzieć…„W przypadku braku gotowości strony amerykańskiej do uzgodnienia stanowczych, prawnie wiążących gwarancji zapewnienia naszego bezpieczeństwa ze strony Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników, Rosja będzie zmuszona odpowiedzieć, m.in. poprzez wdrożenie środków o charakterze wojskowo-technicznym”;
  https://strana.news/news/377375-ssha-poluchili-pismennyj-otvet-rossii-v-ramkakh-dialoha-o-bezopasnosti.html
  Plus FR wydaliła zastepce Ambasador USA w Moskwie Barta Gorman’a, strona amerykańska poinformowała że podejmie w odpowiedzi podobne kroki;
  https://strana.news/news/377390-rossija-vyslala-zamestitelja-posla-ssha-barta-hormana.html

  Polubione przez 5 ludzi

 10. Ann Appelbaum, stały współpracownik The Atlantic Council,

  tak to żona zdRadka Sikorskiego, tego co to Rosję (rodzaj żeński) po jajach chciałby skopać,
  stwierdziła z żąlem:

  ,,Trzeba było rozmawiać z Rosją z pozycji siły – teraz jest za późno na zmianę retoryki..”
  .
  Zachodni urzędnicy i dyplomaci przez długi czas byli zbyt łagodni w negocjacjach z Rosją, co doprowadziło do tego, że świat stoi teraz na krawędzi katastrofalnej wojny,
  Tak z pewnością stwierdza regularny współpracownik The Atlantic Council Ann Applebaum.

  Jej zdaniem trzeba było rozmawiać z Rosją z pozycji siły i trafiać w słabe punkty, ale teraz jest już za późno na zmianę retoryki.

  Podróż Liz Truss do Moskwy zakończyła się niepowodzeniem. Podczas konferencji prasowej po spotkaniu Ławrow porównał ich rozmowę do „rozmowy między osobą głuchą i niemą”, a później powiedział dziennikarzom, że pomyliła regiony rosyjskie z ukraińskimi, najwyraźniej po to, by dodać zniewagi do obrażeń.
  Według Ann Appelbaum, Ławrow, podobnie jak rosyjski prezydent Władimir Putin, używa agresji i sarkazmu jako narzędzi okazywania pogardy dla rozmówcy, przedstawiania negocjacji jako bezużytecznych, zanim jeszcze się rozpoczną, w celu wywołania strachu i apatii.
  A Truss powinna była być tego świadoma i zamiast ponownie wygłaszać puste oświadczenia na temat zasad i wartości, powinna była bardziej agresywnie rozpocząć konferencję prasową.

  💢💥❗ „Dobry wieczór panie i Panowie! Miło mi dołączyć do was po spotkaniu z moim rosyjskim kolegą Siergiejem Ławrowem.

  Tym razem nie zawracaliśmy sobie głowy omawianiem ewentualnych umów, których nie będzie się trzymał i obietnic, których nie dotrzyma. Zamiast tego poinformowaliśmy go, że inwazja na Ukrainę pociągnie za sobą bardzo, bardzo poważne konsekwencje – poważniejsze, niż mógł sobie wyobrazić.

  Teraz planujemy całkowicie zablokować eksport rosyjskiego gazu – Europa znajdzie źródła dostaw gazu w innych krajach.

  Teraz przygotowujemy się do udzielenia pomocy ukraińskiemu ruchowi oporu – a jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy ją nieść przez dziesięć lat.

  Teraz czterokrotnie zwiększamy nasze poparcie dla rosyjskiej opozycji i rosyjskich mediów. Chcemy mieć pewność, że Rosjanie zaczną słyszeć prawdę o tej inwazji tak wyraźnie, jak… tak dużo jak to możliwe.

  A jeśli chcesz osiągnąć zmianę reżimu na Ukrainie, będziemy pracować nad zmianą reżimu w Rosji”.

  – Ann Applebaum zasugerowała wersję aplikacji dla minister Liz Truss.

  Truss mogła dodać do swojego oświadczenia „odrobinę zniewagi, tak jak robi to Ławrow” i głośno na konferencji powinna zastanawiać się:

  💥❗ „Jak oficjalna pensja Ławrowa pozwala mu płacić za luksusowe nieruchomości, którymi cieszy się jego rodzina w Londynie”.
  Powinna także wymienić wielu innych rosyjskich urzędników rządowych, którzy wysyłają swoje dzieci na studia do Paryża i Lugano.

  „Powinna ogłosić, że wszystkie te dzieci zostaną wydalone z Zachodu, niech wracają do swych domów z rodzicami.
  💥 Nigdy więcej amerykańskiej szkoły w Szwajcarii!
  💥 Nigdy więcej mieszkań w Knightsbridge!
  💥 Nigdy więcej jachtów na Morzu Śródziemnym ”
  – pisze Ann Appelbaum.

  Zauważa, że ​​Zachód, kiedy wchodzi w dialog z „nowym rodzajem autokratów”, czy to przywódcami Rosji, Chin, Wenezueli czy Iranu, ma do czynienia z ludźmi, których nie interesują porozumienia i podpisywanie dokumentów, z ludźmi. którzy szanują tylko brutalną siłę.
  Dlatego trzeba zmienić ton rozmów.

  „Kiedy słuchają naszych dyplomatów, nie słyszą niczego, co naprawdę zagrażałoby ich pozycji, ich władzy i ich osobistemu bogactwu.
  Nikt poważnie nie zastanawiał się, czy Niemcy powinni teraz pozbyć się swojej zależności od rosyjskiego gazu, że Francja powinna zabronić partiom politycznym przyjmującym pieniądze od Rosjan, ani że Wielka Brytania i Stany Zjednoczone powinny zabronić rosyjskim oligarchom kupowania nieruchomości w Londynie i Miami.

  Nikt poważnie nie powiedział, że najwłaściwszą reakcją na wojnę informacyjną Putina przeciwko naszemu systemowi politycznemu jest wojna informacyjna przeciwko jego systemowi .

  Jest przekonana, że ​​świat stoi teraz na krawędzi wojny, która może przerodzić się w katastrofę, ale ten straszny moment stał się uosobieniem nie tylko porażki dyplomacji, ale także porażki zachodniej wizji – upartej odmowy część dyplomatów, dziennikarzy i inteligencji, aby zrozumieć, w jakie państwo zamienia się Rosja.

  A może, dodaje Appelbaum, jest już za późno na zmianę retoryki i rozmowy z Rosją, żeby usłyszała Zachód.

  https://cont.ws/@Severro/2209338

  Komentarz:

  Eugeniusz – Wczoraj 19:17
  Apelbaumowie – oni są jak ten Trocki …
  Wszyscy goje muszą ze sobą walczyć, a oni – Żydzi – nimi rządzić …

  ***********.

  Ten jej artykuł to typowo żydowski chutzpah.

  Córka Ławrowa mieszka w Moskwie.
  Wróciła ją do domu zaraz po studiach
  https://kvartiraidoma.ru/pl/yurisprudenciya/kak-skladyvalas-sudba-i-karera-docheri-sergeya-lavrova-sergei-lavrov.htm

  Co nie znaczy, że inni aparatczycy niższego szczebla nie mają córek na Zachodzie
  https://www.o2.pl/artykul/corka-rzecznika-kremla-odpowiada-na-oskarzenia-o-szpiegostwo-6469793879627393a

  W zmienionej rosyjskiej konstytucji wprowadzono dodatkowe ograniczenia w sprawowaniu funkcji publicznych.
  Zakaz posiadania dodatkowego obywatelstwa i rezydentury w innym państwie dotyczył również członków rządu, parlamentarzystów i władz lokalnych.
  Ma to zaostrzyć selekcję kandydatów na te stanowiska, a jednocześnie wyjść naprzeciw oczekiwaniom rosyjskiego społeczeństwa.
  Albowiem rosyjskie społeczeństwo krytycznie odnosi się do posiadania podwójnego obywatelstwa przez urzędników państwowych, którzy korzystają z różnych zagranicznych przywilejów (np. posiadania aktywów czy edukacji dzieci poza Rosją).

  Na to, by zlikwidować w elitach władzy V kolumnę potrzebny jest czas i konsekwencja w działaniu.
  Początki, już zrobiono, wprowadzono odpowiednie ustawy i zaczęto je skutecznie wdrażać.

  Efekt musi być chyba już widoczny, skoro słychać z The American Council wycie i skowyt jewrejów pokroju tej Ann Appelbaum,
  tu cytat:
  ,,A może, jest już za późno na zmianę retoryki i rozmowy z Rosją, żeby usłyszała Zachód”.
  skowyczy Anne Appelbaum

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Zdrada
  Premier Wielkiej Brytanii twierdzi, że ostrzelanie przedszkola w Stanicy Ługańskiej, o które Ukraina oskarżyła separatystów, było operacją typu „false flag”.

  Jak podawaliśmy, strona ukraińska twierdzi, że siły nieuznawanej Ługańskiej Republiki Ludowej dokonały w czwartek rano ostrzału artyleryjskiego miasta Stanica Ługańska znajdującego się pod kontrolą Kijowa. Wśród uszkodzonych budynków było przedszkole; rannych zostało trzech pracowników placówki.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/johnson-ostrzelanie-przedszkola-w-donbasie-bylo-operacja-pod-falszywa-flaga/

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Niepotwierdzone informacje

  Rosjanie odpowiedzieli na propozycje Waszyngtonu w zakresie bezpieczeństwa – ustalił Reuters. Warunkiem wstępnym deeskalacji kryzysu na Ukrainie ma być m.in. wstrzymanie dostaw broni dla ukraińskiej armii i wycofanie już dostarczonej.
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-usa-rosja-wysuwa-zadania-wstepne-warunki-deeskalacji-kryzysu,nId,5838638#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Demonstracja solidarności z ukraińskim społeczeństwem odbędzie się dziś w Warszawie o godz. 18.00 na Placu Defilad. Pałac Kultury i Nauki zostanie z tej okazji podświetlony na żółto i niebiesko – w barwach ukraińskich. Do udziału w wiecu zachęca prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
  https://um.warszawa.pl/-/warszawa-solidarna-z-ukraina-dzis-o-18-na-placu-defilad
  https://tvn24.pl/tvnwarszawa/srodmiescie/warszawa-manifestacja-w-centrum-stolicy-warszawa-solidarna-z-ukraina-5603134
  Komentarz: Może z 60osób było na tej manifestacji. Ciekawe ilu z nich to urzędnicy z warszawskiego ratusza i konsulatu Ukrainy ? 🙂

  Polubione przez 5 ludzi

 14. Taka ciekawostka

  Eksperci oceniają, że blokada tranzytu kolejowego między Polską i Ukrainą wpłynęła na ograniczenie handlu m.in. z Rosją, ale nie zaszkodziła polskiemu udziałowi w Nowym Jedwabnym Szlaku, ponieważ w tym wypadku większość ruchu i tak odbywa się przez Białoruś. Blokada ograniczyła jednak rosnącą dynamikę wzrostu przewozów na kierunku ukraińskim.
  https://www.rynekinfrastruktury.pl/mobile/kolejna-tura-polskoukrainskich-rozmow-dotyczacych-tranzytu-towarow-80346.html
  Komentarz: Czyli de facto strona polska nie musiała iść na żadne ustępstwa. Blokada dotykała mocniej stronę ukraińską niż polskie przedsiębiorstwa.

  Polubione przez 3 ludzi

 15. Kolejny już raz sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Daniłow (formalnie „obywatel ŁRL”) ogłosił w ukromediach że nie widzi oznak by miało dojśc do „inwazji FR na Ukrainę na pełną skalę”, czyli wbrew temu o czym „trąbią” cały czas „zachodni partnerzy”Kijowa z Waszyngtonu i Londynu. Jednocześnie jednak nie wykluczył prowokacji ze strony rosyjskiej;
  https://strana.news/news/377459-danilov-opjat-otritsaet-uhrozu-vtorzhenija-rossii-v-ukrainu.html

  Polubione przez 4 ludzi

 16. W temacie ewentualnych sankcji przeciwko FR w razie „inwazji na Ukrainę”. „Bloomberg” informuje o tym że z inicjatywy Włoch UE chce by zostało z nich wyłączone wszystko co mogłoby negatywnie odbic sie na europejskim sektorze energetycznym;
  https://strana.news/news/377443-v-evrope-obsuzhdajut-iskljuchenie-enerheticheskoho-sektora-iz-sanktsij-protiv-rossii.html
  Źródło;
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-02-17/europe-moves-to-shield-economy-from-possible-russia-sanctions
  Ps. To ci dopiero będą „atomowe sankcje”, jak zapowiadali w Waszyngtonie, które nie „dotkną’ ani sektora bankowego (SWIFT), ani sektora energetycznego (NS2)…

  Polubione przez 5 ludzi

 17. „Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba poinformował, że na wschodniej Ukrainie odnotowano wystrzał czołgu.” – uprzejmie donosi Interia-pl. Ani słowa kto zaobserwował… z czyjego czołgu ?! I dalej: „Yaşar Halit Çevik, główny obserwator specjalnej misji obserwacyjnej OBWE na Ukrainie powiedział, że w ciągu nocy na linii frontu doszło do 500 eksplozji, głównie w obwodzie ługańskim”… prymitywne to, że aż w oczy szczypie. I jeszcze ze 30 takich wklejek, te najznamienitsze TŁUSTYM DRUKIEM, żeby jakiś TEMPAK inaczej nie pomyślał… rzygać się chce. Manipulacje i kłamstwa pomieszane z faktami fruwają na wysokości lamperii… cóż, był kiedyś taki zespół – z Wałbrzycha. Miałem zaszczyt podziwiać ich z bardzo bliska kilka razy, w roku 1991 też: https://youtu.be/jbmHKxuy9qI?t=421
  Dobrej nocy.

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.