Wojna już nie domowa na Ukrainie 25.02.2022r.- 2439 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 8).


Ukraińscy bojcy z 53 brygady poddali się wczoraj siłom ML DRL. A jeszcze dzień wcześniej ostrzeliwali cele cywilne w DRL w imię Bandery.

„Niemy krzyk”– dzień 675.

Moim skromnym zdaniem, Biden wraz z Zełenskim- oczywiście wspólnie, solidnie i solidarnie zapracowali sobie na Pokojową Nagrodę Nobla za 2022 rok.

Wczoraj przemówił sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg:

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg nazwał atak Rosji na Ukrainę bezpodstawnym. Według niego planowana jest inwazja.

„Sprzymierzone kraje NATO potępiają rosyjską agresję. Wzywamy Rosję do zaprzestania działań wojennych i przejścia do dyplomacji”– powiedział ze łzami w oczach sekretarz NATO.

Rosja stoi przed poważnymi konsekwencjami, powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Zaznaczył też, że sojusz wspiera Ukrainę i potępia działania strony rosyjskiej.

Rosja „zatrzasnęła drzwi” do dyplomatycznego uregulowania sytuacji na Ukrainie, powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

„Stali przedstawiciele państw członkowskich NATO zgodzili się na uruchomienie planu obronnego sojuszu, który zakłada rozmieszczenie sił reakcji w krajach bloku w czasie kryzysu na Ukrainie”- powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Według niego chodzi tu o kraje bloku wschodnie Sojuszu NATO.

W trybie pilnym, bo już dzisiaj: „25 lutego odbędzie się internetowy szczyt państw członkowskich NATO”– powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

„Kraj taki jak Rosja nie może być za żelazną kurtyną. Oczywiście możemy mieć problemy z wieloma stanami, ale tak czy inaczej mieliśmy problemy z tymi stanami zarówno wcześniej, jak i bez niego. Ale po prostu niemożliwe jest zamknięcie kraju takiego jak Rosja żelazną kurtyną”odpowiedział Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta.

„Sojusz nie planuje rozmieszczania swoich wojsk na terytorium Ukrainy, ale nadal będzie pomagać Ukraińskim Siłom Zbrojnym”– powiedział Jens Stoltenberg. Nie wyjaśnił przy tym, na czym konkretnie ta pomoc ma polegać. Pewnie chodzi mu o to, że NATO ma doprowadzić do tego, że z Rosją będzie walczyć do ostatniego Ukraińca?

A na Ukrainie, grupa siedmiu ukraińskich deputowanych pod przewodnictwem Wadima Nowińskiego nagrała apel do ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i wezwał go do natychmiastowego rozpoczęcia negocjacji z Rosją.

„Władimir Aleksandrowicz! 

Apelujemy do Państwa z prośbą o natychmiastowe rozpoczęcie negocjacji z Prezydentem Federacji Rosyjskiej w sprawie warunków zakończenia krwawej konfrontacji i zawarcia stosownej umowy”– napisano w oświadczeniu ukraińskich deputowanych.

Rosyjska operacja wojskowa na rzecz Donbasu nie jest prowadzona przeciwko narodowi Ukrainy, poinformował w oświadczeniu ogólnorosyjski ruch społeczny Nieśmiertelnego Pułku Rosji.

„Podobne wydarzenia przeszliśmy już w przededniu II wojny światowej, kiedy kierownictwo ZSRR liczyło na adekwatność ówczesnych przywódców państw zachodnich, próbując stworzyć koalicję antyhitlerowską, ale nie zostali wysłuchani. Rosja wyciągnęła właściwe wnioski z przeszłości”– napisano w przesłaniu.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że szef resortu Siergiej Szojgu polecił traktować ukraińskich żołnierzy z szacunkiem i organizować bezpieczne korytarze dla tych, którzy złożyli broń.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało również, że w wyniku rosyjskich uderzeń (do godziny 15:00) unieruchomiono 74 obiekty naziemne infrastruktury wojskowej Ukrainy, w tym 11 lotnisk Sił Powietrznych.

Ponadto podczas operacji specjalnej zestrzelono śmigłowiec bojowy i cztery drony szturmowe Bayraktar TB2.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało także, że Su-25 rosyjskich sił powietrznych rozbił się z powodu błędu technicznego na Ukrainie. Pilot jest już na miejscu swojej jednostki.

Władimir Putin powiedział, że operacja specjalna na Ukrainie jest koniecznym środkiem w obliczu zagrożeń dla bezpieczeństwa Rosji.

„To, co się dzieje, jest koniecznym środkiem. Po prostu nie zostawili szansy na zrobienie czegoś innego. Zagrożenia bezpieczeństwa powstały w taki sposób, że nie można było zareagować innymi środkami. Wszystkie próby są nieważne. Zero! Szczerze mówiąc, jestem nawet zaskoczony. Cóż, nie poruszyliśmy się ani o milimetr w jednej sprawie”– powiedział Putin podczas spotkania z przedstawicielami biznesu.

O godzinie 19:00 ogłoszono, że „wszystkie zadania przydzielone na ten dzień grupom wojsk Sił Zbrojnych FR zostały pomyślnie wykonane”– poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Z odprawy MON wynika, że ​​od początku operacji wojskowej zestrzelono dwa ukraińskie Su-27, dwa Su-24, jeden śmigłowiec i cztery drony uderzeniowe Bayraktar. W wyniku rosyjskich ataków wyłączone zostały 83 obiekty naziemne ukraińskiej infrastruktury wojskowej.

Dodatkowo zabezpieczono wejście wojsk rosyjskich do Chersonia. Kanał Północnokrymski został odblokowany, obecnie znowu doprowadza wodę na Krym.

Wielka Brytania nałożyła sankcje na rosyjski bank VTB i Aeroflot, ośwaidczył brytyjski premier Boris Johnson.

Londyn zakazuje Aerofłotu lotów do królestwa, ogranicza wielkość depozytów obywateli rosyjskich w brytyjskich bankach oraz zakazuje rosyjskim firmom handlu dolarami i funtami.

Wielka Brytania nakłada sankcje na Białoruś ze względu na jej „rolę” w sytuacji wokół Ukrainy, powiedział Boris Johnson.

Jednocześnie mówił o gotowości Wielkiej Brytanii do udzielenia azylu przywódcom Ukrainy. Jak wiemy z historii naszego kraju, w tym są wyjątkowo sprawni.

Aeroflot nie może obsługiwać lotów do Wielkiej Brytanii do odwołania, poinformował brytyjski regulator.

Na tym nie koniec, bo brytyjski holding Rolls-Royce tymczasowo przestanie kupować rosyjski tytan używany do produkcji silników lotniczych. I teraz nie wiadomo skąd oni wezmą tytan do produkcji swoich silników lotniczych. Pewnie nie będą go kupować z Rosji, tylko przy udziale pośredników, co oczywiście znacznie drożej kosztuje. No, ale przyjaciele rządu brytyjskiego, zrobią przy tym niezłą kasę……..

Jak poinformował Kreml, Władimir Putin omówił sytuację na Ukrainie z premierem Indii Narendrą Modim i przedstawił swoją fundamentalną ocenę agresywnych działań Kijowa wobec Donbasu.

„W tych okolicznościach, a także w związku z niedopuszczalnym dla Rosji rozwojem militarnym przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników z NATO na terytorium Ukrainy, podjęto decyzję o uruchomieniu specjalnej operacji wojskowej”– poinformowała służba prasowa Kremla w oświadczeniu.

Prezydent USA Joe Biden mówił o sytuacji na Ukrainie. Zapowiedział, że zamierza ograniczyć możliwości Rosji do prowadzenia interesów w dolarach, funtach i jenach.

Według szefa Białego Domu państwa G7 zgodziły się na ograniczenie możliwości Federacji Rosyjskiej w zakresie wysokich technologii. Ponadto nowe sankcje USA wobec Rosji wobec Ukrainy wpłyną na rosyjski program kosmiczny.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że Stany Zjednoczone nakładają sankcje na Sbierbank, VTB i Gazprombank.

Ponadto wprowadzane są sankcje blokujące wobec Otkritie Bank, Novikombank i Sovcombank.

Departament Skarbu USA nakazał wszystkim amerykańskim instytucjom finansowym zamknięcie rachunków korespondencyjnych Sbierbanku w ciągu 30 dni.

Bank Rosji i rząd będą wspierać banki objęte sankcjami zachodnimi, poinformował regulator w oświadczeniu.

„Wszystkie banki opracowały z wyprzedzeniem plan działań, aby zapewnić nieprzerwane funkcjonowanie w obliczu sankcji, a my oceniamy te plany jako adekwatne do sytuacji”– ogłosił Bank Centralny Rosji w specjalnym oświadczeniu.

Należy zauważyć, że wszystkie operacje banków w rublach zostaną przeprowadzone, a odpowiednie usługi będą świadczone wszystkim klientom w zwykły sposób. Wszystkie środki klientów w walutach obcych są również przechowywane i można je wypłacić w walucie rachunku.

Natomiast, szef Roskosmosu Dmitrij Rogozin uważa, że ​​zablokowanie współpracy na ISS przez Stany Zjednoczone grozi niekontrolowanym zejściem stacji z orbity. Wyjaśnił, że korekcją orbity stacji zajmują się wyłącznie silniki rosyjskiego statku towarowego Progress MS.

„Jeśli zablokują współpracę z nami, kto uratuje ISS przed niekontrolowanym deorbitacją i wpadnięciem na terytorium Stanów Zjednoczonych lub Europy? Istnieje również możliwość zrzucenia 500-tonowej konstrukcji do Indii i Chin. Czy chcesz im taką perspektywą zagrozić? ISS nie lata nad Rosją, więc całe ryzyko jest po waszej stronie”- napisał Rogozin w swoim kanale Telegram.

*

A na froncie w Donbasie, Milicja Ludowa ŁRL poinformowała, że ​​ponad 30 ukraińskich wojskowych opuściło swoje pozycje w rejonie osad Nikołajewsk i Oktiabr.

„Według wstępnych danych ponad 30 osób opuściło pozycje Ukraińskich Sił Zbrojnych na terenach osad Nikołajewka i Oktiabr. Warto zauważyć, że właśnie na tych stanowiskach szeregowi ukraińscy żołnierze zostali pozostawieni przez swoich dowódców na pastwę losu”– napisano w oświadczeniu ML ŁRL.

Poza tym Ukraińskie Siły Zbrojne rozmieszczają sprzęt w pobliżu budynków mieszkalnych w Szczastii i Stanicy Ługańskiej, aby ukryć się za ludnością cywilną.

„Personel wojskowy sił zbrojnych Ukrainy stosuje zabronione metody walki”– ogłosił podpułkownik Milicji Ludowej Andrei Maroczko.

„Teraz nasz wywiad odnotowuje, że siły zbrojne Ukrainy wpychają sprzęt do wielopiętrowych budynków w miejscowości Szczastie. Również w miejscowości Stanica Ługańska pojazdy opancerzone są kierowane na podwórka posesji ludności cywilnej w taki sposób, że cywile z pewnością ucierpią, jeśli przeprowadzimy ostrzał”– powiedział Maroczko.

Dodał, że w Szczastii Ukraińskie Siły Zbrojne już prowadzą ostrzał z broni znajdującej się w pobliżu wieżowców.

Milicja Ludowa ŁRL zestrzeliła wczoraj bezzałogowy statek powietrzny USZ w pobliżu kopalni „Biełoreczeńskaja”

„W pobliżu kopalni Biełoreczeńskaja siły obrony przeciwlotniczej Milicji Ludowej ŁRL zestrzeliły bezzałogowy statek powietrzny Ukraińskich Sił Zbrojnych”– poinformowała służba prasowa resortu obrony ŁRL.

 A na donieckim odcinku frontu, żołnierze USZ złożyli broń.

15 żołnierzy 53 brygady dobrowolnie złożyło broń i następnie przeszło na stronę ML DRL, w tym jeden oficer i dwie kobiety.

Żołnierze Ukraińskich Sił Zbrojnych, którzy poddali się ML, rozlokowani byli pod Wołnowachą- na południowym odcinku frontu.

Projekt @wargonzo uzyskał fotograficzne potwierdzenie, że 14 ukraińskich żołnierzy zostało wziętych do niewoli pod Wołnowachą.


Sukcesy DRL w regionie Wołnowachą.

„W regionie Wołnowachy są sukcesy. Nasze wojska przesunęły się o kilka kilometrów. To najlepszy dzień w moim życiu. Wierzymy w zwycięstwo i idziemy do przodu”– poinformował wiceminister informacji DRL Daniła Bezsonow.


Dokładnie rzecz biorąc, to w ciągu minionego dnia ML DRL przesunęła się w tym rejonie o 7 km na zachód w głąb terytorium czasowo okupowanego przez USZ.

Ciekawie też wygląda sytuacja w rejonie Mariupola, ale o tym tyle na razie…… 

W ciągu ostatnich 24 godzin Przedstawicielstwo Donieckiej Republiki Ludowej w WCKiK zarejestrowało 139 naruszeń reżimu zawieszenia broni przez USZ.

Prowadząc ostrzał terytorium DRL użyto następującej broni:

Rejon Gorłówki: artyleria 122 mm – 12 razy (152 pociski), moździerze 120 mm – 8 razy (125 min) i 82 mm – 9 razy (56 min) oraz granatniki  RPG-7- 9 razy (125 granatów) i  AGS-17 – 7 razy (111 granatów).

Rejon Doniecka: artyleria 122 mm – 4 razy (38 pocisków), moździerze 120 mm – 11 razy (123 miny) i 82 mm – 5 razy (65 min) granatniki RPG-7 / SPG-9 – 2 razy (13 granatów) i AGS-17 – 3 razy (54 granaty), a także broń maszynowa – 1 raz.

Rejon Mariupola: artyleria 122 mm – 22 razy (254 pociski), moździerze 120 mm – 38 razy (343 miny) i moździerze 82 mm – 6 razy (82 miny) oraz granatniki RPG-7 / SPG-9 – 2 razy (15 granatów).

W ciągu ostatniego dnia zginęło 2 cywilów, a 12 zostało rannych.

W rejonie Doniecka i Gorłówki uszkodzeniu uległy 53 budynki mieszkalne.

29 obiektów infrastruktury cywilnej i 2 pojazdy zostały poddane celowym atakom ze strony USZ.

USZ prowadziły ostrzały w kierunku następujących miejscowości:

Gorłowka, Zajcewo (południe), Wierchnietoreckoje (południe), Ozierjanówka, Szirokaja Bałka, Wasiljewka, Mineralnoje, Signalnoje, Donieck, Żabunki, Aleksandrowka, Staromichajłowka, Jeleowo, Ługańskoje, Dokuczajewsk, Grigorowka, Biełaja Kamienka, Nowomarjewka, Nowołaspa, Szewczenko, Nikołajewka, Tawriczeskoje, Niebiereżnoje, Pietrowski, Bezimiennoje, Oktiabr, Zaiczenko, Kominternowo, Sachanka, Krasnoarmeiskoje, Leninskoje, Dzierżińskoje, Sosnowskoje.

W wyniku wczorajszego ostrzału ze strony USZ na terytorium DRL spadło 1715 pocisków.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu, w ciągu minionej doby USZ 33 razy naruszyły warunki rozejmu.

Ze strony formacji zbrojnych Ukrainy zanotowano 33 ataki na 10 osiedli republiki”– poinformowało przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni (WCKiK).

W wyniku ukraińskiego ostrzału w Pierwomajsku uszkodzeniu uległy cztery budynki mieszkalne i dwa obiekty infrastrukturalne, a także domy w osadach Donieckij i Gołubowskoje.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

1 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 25 лютого 2021 року.

Сала Україні!

Станом на 07.00 ранку 25 лютого ситуація в Донецькому оперативному районі залишається контрольованою.

Російські війська продовжують обстрілювати позиції Об’єднаних сил, міста та об’єкти цивільної інфраструктури.

В районі Щастя, Станиці Луганської, Лобачевого та Біловодська вночі ворожі диверсійно-розвідувальні групи неодноразово намагалися зайти у тил наших військ, але були вчасно виявлені та знищені.

Українські захисники нанесли артилерійські удари по вогневих позиціях та скупченнях російської техніки. Інформація про втрати противника уточнюється.

Об’єднані сили впевнено утримують власні позиції та дають гідну відсіч загарбникам.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym zdecydowanej większości filmów dokumentujących sytuację w republikach się nie ukazuje. Chyba, że coś w między czasie się zmieni.

Ps. Jako że materiału filmowego jest bardzo dużo, wzt. podaję dziś tylko linki do filmów.

https://www.youtube.com/watch?v=w4jwQFM_71M

https://www.youtube.com/watch?v=7OxgsEuYKNQ

https://www.youtube.com/watch?v=T9x6M0JZ1Io

https://www.youtube.com/watch?v=VfE7zSxvck8

https://www.youtube.com/watch?v=ppCCjg3hbBM

https://www.youtube.com/watch?v=OBC6VYg74Fc

https://www.youtube.com/watch?v=sVMYncKbRJI

https://www.youtube.com/watch?v=nzBRL-ST1BU

https://www.youtube.com/watch?v=whG4wwnuXDg

https://www.youtube.com/watch?v=88QmCZEEXv4

https://www.youtube.com/watch?v=aS4L0LcIrTY

https://www.youtube.com/watch?v=Z07ZQGUCdRY


https://www.youtube.com/watch?v=oRWj8jTyy6s
*

https://www.youtube.com/watch?v=Yk1nAeolBuA

https://www.youtube.com/watch?v=Apzx9jk4VOM

https://www.youtube.com/watch?v=Mn0F6jOk7Q0

https://www.youtube.com/watch?v=49oBgO7GOAM

https://www.youtube.com/watch?v=0ymwWQMl9f8

https://www.youtube.com/watch?v=LZCduX5vaaw

https://www.youtube.com/watch?v=FlUzLnqnbxwhttps://www.youtube.com/watch?v=mj4FiDHTkFI

https://www.youtube.com/watch?v=ZBSM7mU1hdw

https://www.youtube.com/watch?v=9_mICDB_mAo

https://www.youtube.com/watch?v=Y-EltYFQNMc

https://www.youtube.com/watch?v=RgF5CVLvVQI

https://www.youtube.com/watch?v=PB2Xi2n9tFk

https://www.youtube.com/watch?v=7zXPtci5ahc

https://www.youtube.com/watch?v=DF1XT96fy6s

https://www.youtube.com/watch?v=iKumgBXvlHk

https://www.youtube.com/watch?v=SSRa4tW8Kmo

https://www.youtube.com/watch?v=bxwUZNniLDw

https://www.youtube.com/watch?v=CdGDYrrgwwo

https://www.youtube.com/watch?v=fg_0C3HPaek

https://www.youtube.com/watch?v=Fi59BpvQzXs

https://www.youtube.com/watch?v=vK0306e753A

https://www.youtube.com/watch?v=E4as6jPj61E

https://www.youtube.com/watch?v=16O-bW141mc

https://www.youtube.com/watch?v=67CtvrdbkTM

https://www.youtube.com/watch?v=taTqZIJGtXI

https://www.youtube.com/watch?v=1hClap0Utpw

https://www.youtube.com/watch?v=uQwpOicA_qo

https://www.youtube.com/watch?v=Rm1eOdMcPFohttps://www.youtube.com/watch?v=_k0CYdl9ZSg

https://www.youtube.com/watch?v=PCcbMIqRwSA

https://www.youtube.com/watch?v=UW8H55b7P_4

*


https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA


https://www.youtube.com/watch?v=C9LvxBGC-4U
https://www.youtube.com/watch?v=NDZx8lffeh4

https://www.youtube.com/watch?v=LWXpE08ugEw

https://www.youtube.com/watch?v=kpRH4LSxcHA


https://www.youtube.com/watch?v=9N8v8UTiGxU

https://www.youtube.com/watch?v=A1qrm8U_jl4

https://www.youtube.com/watch?v=R0dUdH0h-YM

https://www.youtube.com/watch?v=bx-LXPzezlA

https://www.youtube.com/watch?v=aXp6IJG6KpQ

https://www.youtube.com/watch?v=sRJyAfYkOpU

https://www.youtube.com/watch?v=guTZUa8jElQ

https://www.youtube.com/watch?v=vpBgLFODLao

https://www.youtube.com/watch?v=_5i5rcdRdAg

https://www.youtube.com/watch?v=1W1SQo99gnw


https://www.youtube.com/watch?v=UP6FVRmbxR0


https://www.youtube.com/watch?v=x27Kh53kp0khttps://www.youtube.com/watch?v=ITSvHiRvBPM

https://www.youtube.com/watch?v=3WO_tNymn-I

https://www.youtube.com/watch?v=V45lexKD9HQ©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

162 uwagi do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 25.02.2022r.- 2439 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 8).

 1. Cytat „Rosja zablokowała rezolucję ONZ potępiającą operację wojskową na Ukrainie. Chiny wstrzymały się od głosu…W nocy 26 lutego Rada Bezpieczeństwa ONZ rozpoczęła dyskusję na temat sytuacji wokół Ukrainy. Kilka krajów przedłożyło Radzie Bezpieczeństwa ONZ rezolucję potępiającą operację militarną Rosji na Ukrainie. Jednak Rosja to zablokowała”;
  https://strana.today/news/379033-rossija-zablokirovala-voon-rezoljutsiju-sosuzhdeniem-voennoj-operatsii-vukraine.html

  Polubione przez 2 ludzi

 2. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1498921 В Киеве активно ведутся бои, особенно у метро Берестейская, где находится 101-я отдельная бригада охраны Генштаба всу
  https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1498990 Военнослужащие 57 омпбр ВСУ сложили оружие
  https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1498993 Niebienzja w ONZ o sytuacji na Ukrainie
  https://pl.sputniknews.com/20220225/nato-zalozylo-na-ukrainie-bombe-zegarowa-dla-rosji-17442264.html

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.