Wojna już nie domowa na Ukrainie 26.02.2022r.- 2440 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 9).


„Pokojowy” przekaz Ukrainy dla ludzi Donbasu.

„Niemy krzyk”– dzień 676.

„Po przeprowadzeniu przez Rosję operacji demilitaryzacji Ukrainy sytuacja w kraju powróci do negocjacji”– powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

„Nie brakowało nam dyplomatycznych rozwiązań konfliktu. Dlatego oczywiście wszelkie operacje zbrojne mające na celu przywrócenie jakiegoś rodzaju ładu demokratycznego, bez elementów ludobójstwa, bez elementów neonazizmu i militaryzmu, oczywiście wszystko to wróci do negocjacji i prezydent Putin, jeszcze raz zwracam uwagę na jego słowa, opowiadamy się za wyzwoleniem Ukrainy od militaryzmu i neonazizmu, aby zapewnić wszystkim narodom żyjącym w tym kraju możliwość określenia własnej przyszłości bez jakiejkolwiek presji z zewnątrz”– powiedział Ławrow na konferencji prasowej.

„Jesteśmy gotowi do negocjacji. W każdej chwili, gdy tylko siły zbrojne Ukrainy odpowiedzą na wezwanie naszego prezydenta, przestaną stawiać opór i złożą broń. Nikt ich nie zaatakuje, nikt nie będzie ich gnębił, niech wracają do swoich rodzin. I dajmy razem narodowi ukraińskiemu możliwość określenia własnego losu.”– powiedział Ławrow dziennikarzom.

„Ilja Kiwa, deputowany Wierchownej Rady z frakcji ‚Platforma Opozycji dla Życia’, zaproponował utworzenie grupy negocjacyjnej do wynegocjowania zakończenia przegranej już na Ukrainie wojny”– informuje RIA Nowosti .

„Dziś musimy zorganizować grupę negocjacyjną, która mogłaby, mając doświadczenie, wiedzę, autorytet w społeczeństwie, usiąść do stołu i znaleźć punkty kompromisu, bo wojna jest bez sensu, wojna jest przegrana, rosyjskie czołgi już dziś są w Kijowie a jego dalszą kontynuacją jest niszczenie ich ludzi”– powiedział Kiwa na kanale 112 TV.

Zaznaczył, że pierwszym krokiem do zakończenia wojny jest dymisja Zełenskiego, rządu i parlamentu, drugim zaś rozpoczęcie negocjacji.

Mając poważne obawy o zachowanie swego stanowiska, pełniący jeszcze obowiązki prezydenta Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, w przekazie wideo opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych, także zaproponował osobiście prezydentowi FR, przystąpienie do rozmów pokojowych:

„Chciałbym jeszcze raz zwrócić się do Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Na całej Ukrainie toczą się walki. Usiądźmy przy stole negocjacyjnym, aby powstrzymać śmierć ofiar konfliktu”– powiedział Zełenski.

„Prezydent Rosji Władimir Putin jest gotów wysłać do Mińska delegację na rozmowy z Ukrainą.”– odpowiedział na propozycję Zełenskiego, oficjalny przedstawiciel Kremla Dmitrij Pieskow, informuje RIA Nowosti .

Według propozycji przedstawionej przez rzecznika Kremla, w skład rosyjskiej delegacji wejdą przedstawiciele Ministerstwa Obrony, MSZ i administracji Kremla.

Zełenski ogłosił swoją gotowość do dyskusji o neutralnym statusie Ukrainy. Już na wstępie prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że celem operacji jest pomoc ŁRL i DRL, w tym poprzez demilitaryzację i denazyfikację Ukrainy. Co stanowi integralną część statusu neutralnego”– wyjaśnił Pieskow.

Co ciekawe, niemal natychmiast, „ukraińskie MSZ poinformowało stronę rosyjską o zerwaniu stosunków dyplomatycznych”– poinformowała na briefingu rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa, informuje RIA Nowosti .

„Wczoraj dostaliśmy notę ​​z MSZ Ukrainy z zawiadomieniem o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z naszym krajem- to nie jest nasz wybór, jak rozumiecie”– powiedziała Zacharowa.

Zacharowa określiła zerwanie stosunków dyplomatycznych „logicznym skutkiem celowej rusofobicznej polityki władz Kijowa”.

Co oczywiście sprzeczne jest z deklaracją rozmów o zawarciu pokoju z Rosją, i dowodzi tylko kunktatorskiej postawy liderów obecnego obozu władzy w Kijowie. Chodzi o to, że przyciśnięci do muru (tak jak po wyzwoleniu Debalczewa, kiedy w gigantycznym kotle znalazło się około 10 tys. ukraińskich wojaków) podpiszą wszystko, ale później będą robili i tak swoje, czyli wykonywali polecenia swego protektora zza ocenau.

Przypomnę jeszcze, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił zerwanie stosunków dyplomatycznych z Rosją 24 lutego, po tym jak Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie specjalnej operacji wojskowej w Donbasie.

W związku z brakiem partnerów do negocjacji pokojowych po stronie rządowej, „prezydent Rosji Władimir Putin poprosił ukraińskie wojsko o przejęcie władzy w kraju we własne ręce”– informuje RIA Nowosti .


„Wygląda na to, że łatwiej nam będzie dojść do porozumienia niż z tą bandą narkomanów i neonazistów, którzy osiedlili się w Kijowie i wzięli jako zakładników cały naród ukraiński”– powiedział prezydent FR.

Szef rosyjskiego państwa wezwał także ukraińskich żołnierzy, by nie pozwalali radykałom używać cywilów jako żywych tarcz.

Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że władze Kijowa umieściły instalacje wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych „Grad” w dzielnicach mieszkaniowych stolicy Ukrainy. Jednocześnie od samego początku operacji MON wielokrotnie zgłaszał, że nie SZ FR nie będą prowadzić ostrzału wobec ludności cywilnej. Co zresztą dowodzą także liczne filmy zamieszczane przez ludność Ukrainy np. na YouTube.

Oficjalny przedstawiciel resortu obrony, generał dywizji Igor Konaszenkow powiedział też, że personel wojskowy Ukraińskich Sił Zbrojnych w Donbasie praktycznie nie stawiał oporu. Bitwy są prowadzone głównie przez nacbataliony.

W pobliżu lotniska Gostomel koło Kijowa, zginęło ponad 200 nacjonalistów z sił specjalnych Ukrainy

„Podczas zdobywania lotniska Gostomel na przedmieściach Kijowa armia rosyjska zlikwidowała ponad 200 nacjonalistów z jednostek specjalnych Ukrainy”– poinformował oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał dywizji Igor Konaszenkow, dodając, że „w rosyjskich siłach zbrojnych nie ma strat”.

Poza tym, jednostki rosyjskich Sił Zbrojnych zakończyły blokadę Czernihowa.

„W tej chwili jednostki Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zakończyły blokowanie miasta Czernihów”– poinformował wczoraj Igor Konaszenkow.

Według Konaszenkowa rosyjskie wojsko podejmuje wszelkie działania, aby zapobiec ofiarom cywilnym.

Ponadto, rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło blokadę Kijowa od strony zachodniej.

Oficjalny przedstawiciel rosyjskiego MON Igor Konaszenkow zapowiedział zablokowanie Kijowa przez oddziały rosyjskie od strony zachodniej.

„Obecnie główne siły Sił Powietrznych połączyły siły z rosyjskimi jednostkami desantowymi na lotnisku Gostomel, blokując miasto Kijów od zachodu”– poinformował przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Konaszenkow dodał, że według rosyjskiego wywiadu na Placu Szewczenki w Kijowie wśród budynków mieszkalnych, nacgwardziści rozlokowali instalacje wieloprowadnicowych systemów rakietowych Grad w celu uderzenia na lotnisko Gostomel.

Prezydent Abchazji Asłan Bżanija podpisał dekrety uznające niepodległość Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej.

Poinformowano o tym wczoraj w MSZ DRL, powołując się na oświadczenie Asłana Bżanija.

„Podążając w duchu naszej przyjaźni z narodami DRL i ŁRL, uznając za konieczne zaangażowanie się w ich los w przyszłości, szczerze życząc naszym braciom bezpiecznego i zrównoważonego rozwoju, dziś podpisałem dekrety uznające niepodległość Donieckiej Republiki Ludowej oraz niepodległość Ługańskiej Republiki Ludowej. Jestem absolutnie przekonany, że całe społeczeństwo abchaskie popiera tę decyzję” – cytuje słowa prezydenta Abchazji MSZ DRL.

*

A tym czasem na froncie w Donbasie, Ukraińskie Siły Zbrojne (USZ) odmówiły udzielenia gwarancji bezpieczeństwa SMM OBWE.

USZ odmówiły udzielenia gwarancji bezpieczeństwa obserwatorom Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE podczas jej ewakuacji ze Stanicy Ługańskiej do Ługańska. Poinformował o tym Roman Iwanow, wiceszef przedstawicielstwa ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni (WCKiK).

Zaznaczył, że biuro ŁRL w WCKiK otrzymało wczoraj, 25 lutego, „informację z SMM OBWE o wniosku bezpieczeństwa o ewakuację misji z wysuniętej bazy w Stanicy Ługańskiej po kontrolowanej przez Ukraińców stronie terytorium do Ługańska”. Iwanow stwierdził, że „misja zapewniła wszystkie gwarancje bezpieczeństwa”, a WCKiK było gotowe zapewnić misji bezpieczny przejazd.

„Ale w ostatniej chwili SMM OBWE poinformowało, że Ukraińskie Siły Zbrojne nie zapewniły żadnych gwarancji bezpieczeństwa, czyli strona ukraińska odmówiła udostępnienia korytarza do ewakuacji misji międzynarodowej” – poinformował wiceszef WCKiK, dodając, że „uważamy ten fakt za próbę wykorzystania przez stronę ukraińską międzynarodowych obserwatorów jako żywej tarczy w celu ukrycia ich przestępczych działań”.

Jednostki ŁRL przesunęły się o 12 kilometrów w kierunku Siewierodoniecka.

„Wojska DRL i ŁRL rozwijają sukces ofensywy przeciwko wojskom ukraińskim przy wsparciu rosyjskich sił zbrojnych”– powiedział dziennikarzom rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony Igor Konaszenkow.

„Grupy wojsk DRL i ŁRL rozwijają sukces ofensywy na pozycje Ukraińskich Sił Zbrojnych przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Jednostki Ługańskiej Republiki Ludowej na kierunku Siewierodoniecka szybko dotarły na głębokość 12 kilometrów”– powiedział generał.

Dodał, że oddziały Donieckiej Republiki Ludowej w kierunku Wołnowacha posunęły się 11 kilometrów w głąb obrony batalionów nacjonalistycznych.

Według Konaszenkowa jednostki ukraińskie w większości nie biorą udziału w działaniach wojennych, zaciekły opór stawiają jedynie bataliony ukraińskich nazistów.

„Ponadto z wyprzedzeniem Służba Bezpieczeństwa Ukrainy infiltrowała grupy znanych nacjonalistów liczące 25-30 osób, które przeszły specjalne szkolenie, w regularnych jednostkach wojskowych ukraińskich sił zbrojnych.”– poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji.

Milicja Ludowa  ŁRL kontynuuje konsolidację sukcesu podczas operacji wyzwolenia obwodu ługańskiego.

Żołnierze Milicji Ludowej ŁRL kontynuują konsolidację sukcesu w ramach operacji wyzwolenia kontrolowanych przez Kijów regionów obwodu ługańskiego. 

„Znajdujemy się niedaleko skrzyżowania, znajdującego się za rzeką Siewierskij Doniec, skąd nasze jednostki udają się na już wyzwolone terytoria, aby kontynuować konsolidację sukcesu i wyzwalanie całego terytorium Ługańskiej Republiki Ludowej”– powiedział Filiponenko.


Milicja Ludowa ŁRL znalazła brytyjski granatnik przeciwpancerny NLAW na stanowiskach opuszczonych przez USZ.

„To jedno z pierwszych zachodnich trofeów naszych żołnierzy, którzy wyzwolili osadę Łopaskino. To tak zwana broń obronna Ukraińskich Sił Zbrojnych, którą dostarczyły kraje zachodnie, ale oczywiście byli albo słabo wyszkoleni, albo słabo zmotywowani Ponieważ w ogóle nie strzelali, a według naszych raportów, chłopaki, znaleziono obok porzuconego karabinu”– poinformował Filiponenko.

  

W ciągu ostatniego dnia Ukraińskie Siły Zbrojne 61 razy ostrzelały terytorium DRL. 

„W ciągu ostatniego dnia misja zgłosiła 61 przypadków ostrzału przez siły zbrojne Ukrainy. 5 cywilów zginęło, a 13 zostało rannych”– poinformowało dzisiaj przedstawicielstwo DRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji reżimu zawieszenia broni.

Odnotowano również, że w wyniku ostrzału zniszczonych zostało 51 budynków mieszkalnych, a 38 obiektów infrastruktury cywilnej zostało poddanych celowym atakom. Ostrzał przeprowadzono we wszystkich kierunkach, w sumie na ostrzeliwanym obszarze znalazły się 23 miejscowości, w tym Donieck, Gorłówka, Dokuczaejwsk i przedmieścia Jasinowatej.

Ostrzał prowadzono przy użyciu wyrzutni rakietowych MLRS „Grad”, systemu rakietowego „Toczka-U”, artylerii 152 i 122 mm, różnego rodzaju: moździerzy, granatników, broni strzeleckiej, w tym wielkokalibrowej. Łącznie na terytorium DRL spadło w 686 sztuk amunicji o kalibrze powyżej 12,7 mm.

Siły DRL wyzwoliły jeszcze dwie osady w kierunku Mariupola, dwie kolejne zostały opuszczone przez wroga.

„W rejonie Mariupola jednostki Milicji Ludowej przejęły kontrolę nad osadami Pawlopola i Piszczewika, a także terenami i drogami do nich przylegającymi”– poinformował dziś zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej Republiki Eduard Basurin.

Basurin dodał, że „żołnierze batalionu morskiego 36 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych, chcąc ratować życie, wycofali się ze swoich pozycji w rejonie Gnutowoje i Tałakowki”.

Jak podano w raporcie Milicji Ludowej DRL, wieś Trudowskoje koło Wołnowachy również przeszła pod kontrolę ML DRL. 

Podsumowanie operacyjne ML ŁRL na dzień od 25 do 26 lutego.

Kijowskie siły zbrojne 9 razy ostrzelały terytorium ŁRL.

Poinformowało o tym przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni (WCKiK).

„Ze strony ukraińskich formacji zbrojnych odnotowano dziewięć ataków na siedem osiedli republiki”– podano w raporcie.

W wyniku ostrzału osady Donieckij zginęło dwóch cywilów, a jeden został ranny, kilka domów uległo uszkodzeniu.

Ministerstwo Obrony: Oddziały ŁRL dotarły na głębokość 30 kilometrów terytoriów dotychczas okupowanych przez ukraińskie formacje zbrojne.

„Wojska ŁRL i DRL, przy wsparciu Sił Zbrojnych Rosji, kontynuują ofensywę przeciwko pozycjom wojsk ukraińskich, opanowały osady Bachmutówka i Greczyszkino”– poinformował dziś generał dywizji Igor Konaszenkow, rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji.

Według Konaszenkowa, specjalna operacja wojskowa trwa, grupy wojsk DRL i ŁRL, przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, w ciągu jednego dnia rozszerzyły przełomowe obszary w obronie wroga i nadal rozwijają sukces ofensywy.

„Grupa wojsk Ługańskiej Republiki Ludowej posunęła się na głębokość 30 kilometrów i zdobyła osady Bachmutówka i Greczyszkino. Formacje i jednostki wojskowe Donieckiej Republiki Ludowej, posuwając się w kierunku Nowomajskoje, posunęły się o kolejne 6 kilometrów”– poinformował przedstawiciel rosyjskiego MON, dodając, że wycofujące się bataliony nacjonalistyczne wysadzają podstacje elektryczne i mosty na rzekach za nimi, stosując zasadę spalonej ziemi.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 26 лютого 2021 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja niecierpliwie czekam na ich kolejne bajki o potędze ich kraju.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym zdecydowanej większości filmów dokumentujących sytuację w republikach się nie ukazuje. Chyba, że coś w między czasie się zmieni.

Ps. Jako że materiału filmowego jest bardzo dużo, wzt. podaję dziś tylko linki do filmów.

https://www.youtube.com/watch?v=OIBfCkqTf5k

https://www.youtube.com/watch?v=bIthEMDO-74

https://www.youtube.com/watch?v=YAk-FmEhE54

https://www.youtube.com/watch?v=T-6BZBkqZlM

https://www.youtube.com/watch?v=1w_EcKXSe2w

https://www.youtube.com/watch?v=5MG_pXf1Ppo

https://www.youtube.com/watch?v=2TLztX6uEpUhttps://www.youtube.com/watch?v=XWY2zZmRJwg

https://www.youtube.com/watch?v=8FEwcak19LI

https://www.youtube.com/watch?v=QHuKZZ7hyjU

https://www.youtube.com/watch?v=T6L7xkMlvHo

https://www.youtube.com/watch?v=Z_x_XZUaRj0

https://www.youtube.com/watch?v=ogzt6B-fd1g

https://www.youtube.com/watch?v=2Rjl-7lZ20Y

https://www.youtube.com/watch?v=KkiSWaLc2Xo

https://www.youtube.com/watch?v=yvCLrGZmEg0

https://www.youtube.com/watch?v=_tYik9X1YXc

https://www.youtube.com/watch?v=6b3o6kSyKK8

https://www.youtube.com/watch?v=6hFOMe985RY

https://www.youtube.com/watch?v=8C5p-Au0XBU

https://www.youtube.com/watch?v=tjsC8nOBetk

https://www.youtube.com/watch?v=TjtFqvUPyOo

https://www.youtube.com/watch?v=U95OGDMKpoo

https://www.youtube.com/watch?v=kYFBixqj7ZM


https://www.youtube.com/watch?v=XiQ4zyDAT7g

https://www.youtube.com/watch?v=-ECh42i90m4

https://www.youtube.com/watch?v=Ho40J7dRlGQ


https://www.youtube.com/watch?v=OCYcD_f4U50

*

https://www.youtube.com/watch?v=Rxmn7usg_Ic

https://www.youtube.com/watch?v=WjxhpVY9Hk8

https://www.youtube.com/watch?v=D8J-RbAelso

https://www.youtube.com/watch?v=6pYtD1vEuns

https://www.youtube.com/watch?v=7GQUXZgzalk

https://www.youtube.com/watch?v=0X8XR67Ea1A

https://www.youtube.com/watch?v=SBBJ_JzV8u4

https://www.youtube.com/watch?v=UYid_E_dV3I

https://www.youtube.com/watch?v=B6vjCPpcmn8

https://www.youtube.com/watch?v=JFjjAO3nncI

https://www.youtube.com/watch?v=gwynp5d5sCA

https://www.youtube.com/watch?v=482ERTPLv_A

https://www.youtube.com/watch?v=22sgPqwf6Cg

https://www.youtube.com/watch?v=wR8WqUy6EcM

https://www.youtube.com/watch?v=uzO1edvKyaQ

https://www.youtube.com/watch?v=Bj4z21VMssE

https://www.youtube.com/watch?v=HKv8cjhAfuU

https://www.youtube.com/watch?v=oNEuwsaTWMc


https://www.youtube.com/watch?v=pmLWlLanbkc

https://www.youtube.com/watch?v=6menEEi13VI

https://www.youtube.com/watch?v=R-wWY1gYEmw

https://www.youtube.com/watch?v=t187OnHgbDI

https://www.youtube.com/watch?v=W_ywz8x-fCA

https://www.youtube.com/watch?v=aIdkoUBck74

https://www.youtube.com/watch?v=A7UQtWl4wWc

https://www.youtube.com/watch?v=rPGCwYWy_nk

https://www.youtube.com/watch?v=Ln6fLgML6Ms

https://www.youtube.com/watch?v=mi3hzanvlMQ

https://www.youtube.com/watch?v=ejD8XSzSb8k

https://www.youtube.com/watch?v=aBfEEzpJmS0

https://www.youtube.com/watch?v=bzSAjQZXDOE

https://www.youtube.com/watch?v=6IGUFJmAffo

https://www.youtube.com/watch?v=Tln8Z64Btd4

https://www.youtube.com/watch?v=XBMpi4BHtS4

https://www.youtube.com/watch?v=Z4xbhCesy8w

https://www.youtube.com/watch?v=LRrtCrVmTL0

https://www.youtube.com/watch?v=2aobk0zX7Is

https://www.youtube.com/watch?v=NGaXcqMjiM0https://www.youtube.com/watch?v=vx21iyosFGE

https://www.youtube.com/watch?v=RwLlFRgbp6Y

https://www.youtube.com/watch?v=TiNrhH7btFUhttps://www.youtube.com/watch?v=vBl3c6tIBvM

https://www.youtube.com/watch?v=D_svqSVjiy0

https://www.youtube.com/watch?v=hsHvS0zzVNo

https://www.youtube.com/watch?v=-iOjLy19VpE

https://www.youtube.com/watch?v=TJPpIazJ5w8

https://www.youtube.com/watch?v=Xf1V1zlSfj8

*


https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA

https://www.youtube.com/watch?v=HgeCkGZrPRs

https://www.youtube.com/watch?v=5a98VhFrUyA

https://www.youtube.com/watch?v=y6Rb0QZz5aI

https://www.youtube.com/watch?v=yEemYjYRYsg

https://www.youtube.com/watch?v=RQn8fdb7ZLQ

https://www.youtube.com/watch?v=iOEje92-Iww
https://www.youtube.com/watch?v=wWprlkNs2j8

https://www.youtube.com/watch?v=xnbkqiS0214https://www.youtube.com/watch?v=Cu1AYNoL2jw


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

195 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 26.02.2022r.- 2440 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 9).

 1. Nie wiem czy to nie fake news

  W walkach pod Kijowem zginął generał Magomed Tuszajew, dowódca 141. Pułku Zmotoryzowanego Czeczeńskiej Gwardii Narodowej – poinformowała w sobotę późnym wieczorem agencja Interfax-Ukraina, cytując ukraińskie ministerstwo obrony.
  Podobno zniszczono cały konwój Czeczenów.

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-wojna-na-ukrainie-trzeci-dzien-rosyjskiego-ataku,nzId,1933,akt,270439#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubione przez 2 ludzi

  • Dla wyjaśnienia, CNN opublikowało „njus” o obywatelu USA rzekomo zabitym na Ukrainie przez Rosjan, okazuje sie jednak że wcześnie to samo zdjęcie zostało wykorzystane przez CNN w „njusie” o Amerykaninie rzekomo zabitym przez talibów…

   Polubione przez 2 ludzi

 2. uzupełnienie do wcześniejszej informacji
  Пресс-секретарь департамента информации МИД Китая Лицзянь Чжао

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Co się dzieje na zachodniej granicy Ukrainy informuje ukraiński kanał „Strana”. Cytat „Porzucaja samochody i idą pieszo. Narasta napływ ukraińskich uchodźców na zachodnią granicę…W ciągu ostatnich dwóch dni przez przejścia graniczne na zachodnich granicach Ukrainy wyjechało już prawie 200 tys. osób, z czego połowa do Polski (w czasie pokoju jest to wielokrotnie mniej). Reszta – na Węgry, Słowację, Rumunię i Mołdawię…Przed granicą – tysiące samochodów na dziesiątki kilometrów, na przejściu dla pieszych „Szegini” w obwodzie lwowskim – pandemonium i ścisk…Na samochodowych przejściach granicznych z Polską, gdzie tymczasowo otwarto dodatkowe przejścia dla pieszych (w szczególności w Uhrynowie i Rawie-Ruskiej), do granicy trzeba przejść 3-5 km”;
  https://strana.today/news/379083-na-zapadnoj-hranitse-prodolzhajut-rasti-ocheredi-s-behushchimi-ot-vojny-ukraintsami-.html

  Polubione przez 2 ludzi

   • Ukraińskie siły zbrojne tłumaczą, że owe samoloty i tak nie były zdolne do lotu, a sprawne maszyny tuż przed atakiem zostały poderwane w powietrze i uniknęły zniszczenia.
    Na razie wiadomo, że Ukraina ewakuowała parę samolotów transportowych.
    Jeśli ktoś nie oglądał: Polecam obejrzeć raport z defence24 o ukraińskim lotnictwie

    Polubione przez 1 osoba

 4. Tymczasem „głowny agent Kremla” w „juesej” czyli Donald Trump na wiecu swoich zwolenników na Florydzie. Cytaty „Trump bezpośrednio zaatakował swoich poprzedników za umożliwienie rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi inwazji na inne kraje…„Jak wszyscy rozumieją, ta przerażająca katastrofa nigdy by się nie wydarzyła, gdyby nasze wybory nie były sfałszowane, a ja byłbym prezydentem” – kontynuował Trump. „Bardzo proste: to by się nie wydarzyło. Za Busha Rosja najechała Gruzję. Za Obamy Rosja zajęła Krym. Za Bidena Rosja najechała na Ukrainę…Reporterzy zapytali mnie, czy uważam, że prezydent Putin jest mądry; odpowiedziałem: ‚Oczywiście, że jest mądry – na co mi odpowiedziano: ‚cóż za straszna wypowiedź…Trump dodał, że mówi, że Putin jedynie przechytrza Bidena, naszych „głupich” przywódców i innych światowych przywódców…Problem nie polega na tym, że Putin jest mądry, co oczywiście jest, ale że nasi przywódcy są głupi – do tej pory pozwalali mu ujść na sucho z tą parodią i atakiem na ludzkość…Putin gra na Bidenie jak na bębnie i nie jest to miłe do oglądania, a tak łatwo byłoby mi powstrzymać tę parodię”;
  https://www.newsmax.com/politics/conservative-save-america-speech-sleeping-giant/2022/02/26/id/1058661/

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Tymczasem zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w białoruskim Homlu pojawiła sie delegacja FR która miała prowadzić negocjacje z Ukrainą…
  https://strana.today/news/379232-delehatsija-rossii-pribyla-v-belorussiju-na-perehovory-s-ukrainoj.html
  …jednak Zełenski odmówił wysłania delegacji ponieważ z tego miasta „leca rakiety na Ukrainę”, twierdzac ze w zamian zaoferował jako miejsce negocjacji takie miasta jak Warszawa, Stambuł, Baku…
  https://strana.today/news/379236-obrashchenie-zelenskoho-27-fevralja-k-belarusi.html
  …jednocześnie doradca Zełenskiego Mychajło Podoljak poinformował ze (cytat) „stanowisko prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego pozostaje takie samo – tylko prawdziwe negocjacje i bez ultimatum”;
  https://strana.today/news/379238-zelenskij-vystupaet-za-realnye-perehovory-bez-ultimatumov.html

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.