Wojna już nie domowa na Ukrainie 18.03.2022r.- 2460 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 29).


Uziemiony pod Kijowem ukraiński  Bayraktar.

„Niemy krzyk”– dzień 696.

Ministerstwo Obrony FR zwróciło uwagę na gwałtowny wzrost w 2018 r. wśród mieszkańców Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej liczby zachorowań na gruźlicę wywołaną nowymi szczepami wielolekoopornymi.

Jak powiedział Igor Kirilłow, szef oddziałów ochrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej Sił Zbrojnych FR, dane te potwierdzili specjaliści Rospotrebnadzor.

„Może to wskazywać na celową infekcję lub przypadkowy wyciek patogenu z jednego z laboratoriów biologicznych znajdujących się na terenie Ukrainy”– powiedział Igor Kirilłow.

Szef oddziałów RKhBZ przypomniał także o nieodpowiedzialnych działaniach Stanów Zjednoczonych w tym kierunku w przeszłości.

„Tak więc w październiku 2010 roku prezydent USA Obama za zgodą Białego Domu uznał fakt prowadzenia nielegalnych badań na obywatelach Gwatemali, którzy zostali celowo zakażeni patogenami kiły i rzeżączki.

Federacja Rosyjska wielokrotnie wzywała do ujawnienia danych o wojskowej działalności biologicznej Pentagonu na terytorium państw trzecich, ale cały Zachód, na czele ze Stanami Zjednoczonymi, konsekwentnie blokował tę inicjatywę, preferując prowadzenie badań z pominięciem zobowiązań międzynarodowych ‚przez pełnomocnika’.

Będziemy nadal badać dowody i informować światową społeczność o nielegalnej działalności Pentagonu i innych amerykańskich agencji rządowych na Ukrainie”– podkreślił Kirilłow.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony przedstawiło dokumenty potwierdzające współpracę Stanów Zjednoczonych i Ukrainy w produkcji broni biologicznej. Departament obrony poinformował, że podczas prac ukraińscy naukowcy zidentyfikowali sześć rodzin wirusów, w tym koronawirusy, oraz trzy rodzaje bakterii chorobotwórczych. Ponadto, według ministerstwa, Instytut Medycyny Weterynaryjnej w Charkowie badano dzikie ptaki jako nosiciele wysoce zjadliwej ptasiej grypy.

Igor Kirilłow, szef Sił Obrony Radiacyjnej, Chemicznej i Biologicznej Sił Zbrojnych FR, przedstawił wyniki analizy dokumentów związanych z biologiczną działalnością wojskową USA na Ukrainie.

„Uważamy, że na terytorium Ukrainy powstały komponenty broni biologicznej”– powiedział Igor Kirilłow.

Według niego, świadczy o tym dokument z dnia 6 marca 2015 r., potwierdzający bezpośredni udział Pentagonu w finansowaniu wojskowych projektów biologicznych na Ukrainie.

„Zgodnie z utrwaloną praktyką amerykańskie projekty w zakresie reżymu sanitarno-epidemiologicznego na terenie krajów trzecich, w tym Afryki i Azji, są finansowane przez krajowe organy ds. zdrowia.

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na fakt, że Umowa o Wspólnych Działaniach Biologicznych została zawarta pomiędzy Departamentem Wojskowym USA a Ministerstwem Zdrowia Ukrainy. Jednak prawdziwym odbiorcą (odbiorcą) środków są laboratoria ukraińskiego Ministerstwa Obrony zlokalizowane w Kijowie, Odessie, Lwowie i Charkowie. Całkowita kwota finansowania wyniosła 32 miliony dolarów”– dodał Kirilłow.

Zauważył, że te laboratoria biologiczne zostały wybrane w ramach projektu do badania patogenów gorączki krwotocznej krymsko-kongijskiej, leptospirozy i hantawirusów, ponieważ patogeny te mają naturalne ogniska na Ukrainie iw Rosji.

„Ich użycie może być zamaskowane jako naturalne ogniska chorób. Dlatego ten projekt otrzymał dodatkowe finansowanie, a terminy jego realizacji zostały przedłużone”– powiedział przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Ponadto w trakcie badania projektu P-781 dotyczącego przenoszenia chorób na ludzi przez nietoperze okazało się, że prace były prowadzone na bazie laboratorium w Charkowie wraz z niesławnym Centrum Lugar w Tbilisi, jednym kuratorów był kierownik biura DTRA w Ambasadzie USA w Kijowie, Wintrall.

„Podczas realizacji tych projektów wyizolowano sześć rodzin wirusów (w tym koronawirusy- dopisek mój) oraz trzy rodzaje bakterii chorobotwórczych (czynniki wywołujące dżumę, brucelozę i leptospirozę- dopisek mój). Wynika to z głównych cech tych patogenów, które czynią je atrakcyjnymi dla celów infekcji: lekooporności, szybkiego rozprzestrzeniania się ze zwierząt na ludzi itd.”– powiedział szef sił ochrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej Sił Zbrojnych RF. 

Rosja prosi USA i Ukrainę o dostarczenie danych dotyczących laboratoriów biologicznych na terytorium Ukrainy, powiedziała Maria Zacharowa.

„Nerwowa, a zarazem całkowicie bezcelowa, pozbawiona dowodów reakcja tylko potwierdza słuszność rosyjskich roszczeń do wyjątkowo niebezpiecznych i nielegalnych działań, o których mowa powyżej (…) Po raz kolejny domagamy się od Kijowa i Waszyngtonu wszelkich informacji o wojskowej aktywności biologicznej w laboratoriach na terenie Ukrainy oraz podjęcia wszelkich niezbędnych kroków w celu rozwiązania tego problemu. Nie musicie nic mówić do mikrofonu ani szukać wymówek. Dajcie nam dokumenty”– powiedział oficjalny przedstawiciel rosyjskiego MSZ.

 Oficjalna przedstawicielka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała, że ​​Moskwa mogłaby wykorzystać konwencję do konsultacji w sprawie biolaboratorium na Ukrainie ze względu na milczenie Kijowa i krajów zachodnich.

„Wasze uparte milczenie, niechęć do mówienia o tym na forach organizacji międzynarodowych, ukrywanie faktów, niszczenie dowodów i nerwowa reakcja (…) Nie wykluczamy uruchomienia mechanizmów art. 5 i 6 konwencji, zgodnie z którymi państwa-strony muszą konsultować się ze sobą w rozstrzyganiu kwestii dotyczących celów konwencji lub w związku z realizacją jej postanowień, a także współpracować przy prowadzeniu wszelkich postępowań w sprawie ewentualnych naruszeń zobowiązań pod dokumentem”– oświadczyła rzeczniczka rosyjskiej dyplomacji.

Przypomnę, że do czasu operacji specjalnej SZ FR, laboratoria na Ukrainie były starannie ukrywane, pracowali w nich bezpośrednio amerykanie, laboratoria były budowane i tworzone za amerykańskie pieniądze, a opiekę nad nimi sprawuje Ministerstwo Obrony Stanów Zjednoczonych (Departament Obrony Stanów Zjednoczonych). Mało tego– tego typu laboratoria wojskowo-biologiczne tworzą znajdującą się pod kontrolą Pentagonu siatkę, i zajmują się badaniami nad oddziaływaniem przez bakterie i wirusy na konkretny typ puli genowej, należącej do ludzi bądź do fauny czy do flory. W efekcie, od tego czasu, gdy amerykańscy wojskowi zaczęli okrywać Ukrainę siecią CRL (laboratoriów biologicznych) w celu „zmniejszenia zagrożenia biologicznego”, ilość i skala tego rodzaju zagrożeń wzrosła kilkakrotnie.

W roku 2005 pomiędzy Ministerstwem Ochrony Zdrowia Ukrainy a Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych podpisano umowę o współpracy w dziedzinie zapobiegania rozpowszechniania technologii, patogenów i wiedzy, które mogą zostać wykorzystane przy tworzeniu broni biologicznej. W ramach umowy zmodernizowano wiele laboratoriów Ministerstwa Ochrony Zdrowia oraz laboratoriów weterynaryjnych. 

Aby uzmysłowić sobie niebezpieczeństwo kryjące się w amerykańskich laboratoriach, można przekonać się po pojawieniu się na Ukrainie niespodziewanych wypadków botulizmu, chorób zakaźnych układu pokarmowego, świńskiej grypy, a nawet odry. Można więc oskarżyć amerykańskie laboratoria biologiczne na Ukrainie o rozpowszechnienie chorób zakaźnych i epidemii.

Na przykład gdzie na Ukrainie wykryto wypadki botulizmu: obwód iwano-fraknkowski (78 przypadków), obwód odesski (6 przypadków), obwód lwowski (5 przypadków), obwód czerniowiecki (3 przypadki), obwód dniepropietrowski (1 przypadek), obwód kirowogradzki (1 przypadek).

8 marca podsekretarz stanu USA Victoria Nuland stwierdziła w wystąpieniu w komisji spraw zagranicznych Senatu, że na Ukrainie istnieją „ośrodki badań biologicznych” i że USA starają się zapobiec, by trafiły w ręce Rosjan, którzy mogą wykorzystać je do celów propagandowych i prowokacji.

Co było dla opinii publicznej szokiem, bo jak dotychczas administracja amerykańska zaprzeczała tym informacją określając je mianem „fake newsów”.

W odniesieniu do oświadczeń rosyjskich, o amerykańskich laboratoriów biomilitarnych, rzecznik MSZ Chin, Zhao Lijian, powiedział w środę 16 marca, że USA mają obowiązek przestrzegać „Konwencji o zakazie broni biologicznej” i są również zobowiązane do wyjaśnienia obaw społeczności międzynarodowej.

Zhao Lijian powiedział, że w rzeczywistości społeczność międzynarodowa od dawna jest poważnie zaniepokojona działalnością biomilitarną prowadzoną przez Stany Zjednoczone w kraju i za granicą. Nie jest to problem laboratorium USA na samej Ukrainie, ani nie jest to nowy problem wynikający z obecnej sytuacji.

Zhao Lijian po raz kolejny wezwał stronę amerykańską do zmiany stanowiska, które polega na sprzeciwie wobec ustanowienia mechanizmu kontroli. Wskazał, że pomoże to przywrócić wiarę społeczności międzynarodowej w wypełnianie przez USA zobowiązań międzynarodowych, a także przyczyni się do podnoszenia poziomu globalnego bezpieczeństwa biologicznego.

„Władze Ukrainy powinny zniszczyć niebezpieczne patogeny trzymane w państwowych laboratoriach, aby uniknąć potencjalnego wycieku, który doprowadziłby do rozprzestrzeniania się chorób”– poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Odnosząc się do kontaktów z władzami Ukrainy przed i w trakcie rosyjskiej operacji specjalnej, WHO napisała, że współpracuje z ukraińską służbą zdrowia od kilku lat, aby promować praktyki, które pozwolą zapobiec „przypadkowemu lub celowemu wyciekowi patogenów chorobotwórczych”.

„W ramach tej współpracy WHO zdecydowanie zaleciła ukraińskiemu ministerstwu zdrowia (…) zniszczenie niebezpiecznych patogenów, aby zapobiec ich możliwemu rozprzestrzenieniu”– poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia.

https://cyberdefence24.pl/social-media/rosyjska-dezinformacja-wycelowana-w-ukraine-fake-newsy-o-sekretnych-laboratoriach-i-broni-biologicznej,

https://www.money.pl/gospodarka/rosyjska-propaganda-glosi-fake-newsy-obalono-teorie-o-laboratoriach-broni-biologicznej-w-ukrainie-6745424788167264a.html,

https://wyborcza.pl/7,75399,28202784,spiskowa-teoria-o-przyczynach-ataku-na-ukraine-rosja-niszczy.html?disableRedirects=true,

https://owp.org.pl/index.php/935-raport#!/ccomment.

*

„Rosyjskie lotnictwo w ciągu jednego dnia zniszczyło 11 systemów rakiet przeciwlotniczych, w tym dywizję S-300 Ukrainy”– poinformował oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał dywizji Igor Konaszenkow. 

Ponadto zestrzelono śmigłowce Mi-24 i Mi-8 oraz 12 bezzałogowych statków powietrznych Ukraińskich Sił Zbrojnych.

„Wieczorem 16 marca precyzyjne pociski wykonały nalot na magazyn amunicji we wsi Sarny w obwodzie rówieńskim”– powiedział Konaszenkow.

Według niego, w wyniku ostrzalu zniszczono magazyny rakiet i amunicji, w tym dla kompleksu taktycznego Toczka-U.

Przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony poinformował także, że rosyjskie samoloty wojskowe uderzyły w 29 ukraińskich obiektów wojskowych, w tym 6 składów amunicji i 14 miejsc gromadzenia sprzętu wojskowego.

„Wśród nich jest jedna instalacja systemu wielokrotnego startu rakiet, trzy stanowiska dowodzenia, w tym jedno polowe mobilne stanowisko dowodzenia brygady, sześć składów amunicji i 14 miejsc gromadzenia sprzętu wojskowego”– dodał.

„Badania nad przenoszeniem chorób na ludzi przez nietoperze są systematycznie prowadzone w Charkowie od wielu lat pod kontrolą Stanów Zjednoczonych”– poinformował Igor Konaszenkow.

„Zostaną przedstawione nowe dokumenty dotyczące eksportu dużej ilości biomateriałów ludzkich z terytorium Ukrainy do Wielkiej Brytanii i innych krajów europejskich. W najbliższym czasie opublikujemy nowy pakiet dokumentów otrzymanych od ukraińskich pracowników laboratoriów biologicznych i przedstawimy wyniki ich badań”– oświadczył przedstawiciel resortu obrony FR.

Rosyjska koalicja zajęła dwie wsie na południowy zachód od Ugledaru, okrążając jednostki Ukraińskich Sił Zbrojnych (MAPA):

Siły koalicji rosyjskiej kontynuowały ruch z południa (od Wołnowachy) na północ (do wsi na zachód od Doniecka), osłaniając z dwóch stron strategicznie ważną osadę Ugledar. 

„Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej, kontynuując udaną ofensywę, przejęły kontrolę nad osadami Nowomajorskoje i Preczistówka. Przesunięcie frontu na ten dzień wynosi 10 kilometrów”– powiedział Konaszenkow.

Siły zbrojne DRL straciły czterech żołnierzy we wczorajszych walkach, kolejnych 19 zostało rannych.

Czterech żołnierzy Milicji Ludowej zginęło, kolejnych 19 zostało rannych w walkach w ciągu dnia. 

„Niestety w ciągu ostatniego dnia w walce o niepodległość czterech obrońców DRL zginęło podczas służby wojskowej, a 19 zostało rannych”– poinformował zastępca szefa DML DRL Eduard Basurin.

Przekazał kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar, a rannym życzył szybkiego powrotu do zdrowia. 

Obecnie w DRL toczą się walki o Mariupol, Marinkę i Awdiejewkę oraz wsie pod Gorłówką. 

W DRL ogłoszono przypuszczalnie zlikwidowanie trzech instruktorów wojskowych ze Stanów Zjednoczonych

„Podczas wyzwolenia Marinki prawdopodobnie zginęło trzech instruktorów ze Stanów Zjednoczonych”– poinformowała Milicja Ludowa DRL.

Departament odnotował, że podczas walk zniszczono tu twierdzę pierwszego batalionu zmechanizowanego 54 brygady Sił Zbrojnych Ukrainy. Podczas oględzin znaleźli ślady obcej broni, a także rzeczy osobiste amerykańskich instruktorów najemników, którzy brali udział w działaniach wojennych po stronie ukraińskich batalionów narodowych.

„W plecaku obok szczątków jednego z bojowników znaleziono amerykańską flagę Tennessee, a także inne przedmioty, które umożliwiły zidentyfikowanie zmarłych jako kapitana Michaela Hawkera, porucznika Logana Shrooma i porucznika Cruza Toblina, którzy przybyli na Ukrainę mając na celu zabijanie cywilów w Donbasie w 2018 roku”– donosi Milicja Ludowa DRL.

Dalszych zdjęć oszczędzę Państwu, bo są bardzo drastyczne.

Służby specjalne DRL przejmują dane osobowe informatorów SBU.

Żołnierze Milicji Ludowej na wyzwolonych ziemiach znaleźli pendrive’y z danymi informatorów SBU, poinformował Eduard Basurin, wiceszef DML DRL.

„Mamy do dyspozycji media elektroniczne z listami mieszkańców współpracujących z SBU, którzy donosili na swoich przyjaciół i sąsiadów, którzy nie podzielają gloryfikacji zbrodniarzy hitlerowskich i represyjnej ukrainizacji, a także przekazywali informacje o obiektach wojskowych, żołnierzach i mieszkańcach DRL”– powiedział Basurin.

Dodał, że w tej chwili republikańscy eksperci badają te dane. Jednocześnie, w interesie śledztwa, zastępca DML DRL nie określił, gdzie dokładnie skonfiskowano pendrive’y. Wiadomo jedynie, że obecnie określa się miejsce pobytu informatorów i stopień ich udziału w zbrodniach na ludności cywilnej.


Ponadto, międzynarodowa organizacja Human Rights Watch wezwała władze ukraińskie do zaprzestania publikowania filmów z rosyjskimi jeńcami wojennymi na portalach społecznościowych i naruszania ich praw ludzkich oraz godności osobistej, co jest niezgodne z Konwencją o jeńcach wojennych.

W ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 20 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

USZ prowadząc ostrzał terytorium DRL użyły następującej broni:

Rejon Gorłówki: moździerze 120 mm – 11 min i 82 mm – 8 min.

Rejon Doniecka: artyleria 122 mm – 26 pocisków, moździerze 120 mm – 74 miny i 82 mm – 15 minut, granatnik automatyczny AGS-17 – 20 granatów, broń strzelecka – 1 raz.

W ciągu ostatniego dnia rannych zostało 18 cywilów, 11 z nich na terytoriach wyzwolonych przez Siły Zbrojne DRL.

Uszkodzonych zostało 16 budynków mieszkalnych w Doniecku, Krzemieńcu, Gorłówce i Aleksandrowce oraz 1 obiekt  infrastruktury cywilnej .

Ostrzał ze strony USZ prowadzono w kierunku następujących miejscowości:

Zajcewo (południowe obrzeża), Gorłówka (osiedle mieszkaniowe przy kopalni im. Gagarina), Donieck (rejon Pietrowski), Krzemieniec, Staromichajłowka, Ługańskoje, Signalnoje, Jelenowka, Aleksandrowka, Dokuczajewsk i Jasnoje .

Łącznie w wyniku wczorajszego ostrzału terytorium DRL przez USZ spadły 154 pociski.

Kijowskie siły zbrojne w ciągu ostatniej doby 5 razy ostrzelały na terytorium w rejonie odpowiedzialności ŁRL.

„Pięć ataków na pięć miejscowości zostało odnotowanych ze strony ukraińskich formacji zbrojnych”– poinformowało przedstawicielstwo ŁRL w WCKiK.

W wyniku ukraińskiego ostrzału uszkodzona została fabryka żelazostopów w Stachanowie, domy i obiekty infrastrukturalne w Pierwomajsku, Zołotoje-5 oraz osada Kalinowo.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

3 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 18 марта 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na ich kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym zdecydowanej większości filmów dokumentujących sytuację w republikach się nie ukazuje. Chyba, że coś w między czasie się zmieni- w co szczerze wątpię.

*

*

https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

69 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 18.03.2022r.- 2460 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 29).

 1. Kolejny raz głos w sprawie „deblokady” Mariupola, czego domaga się były „dowódca” pułku ‚Azow”, a obecnie „fuhrer” neonazistowskiego ‚Korpusu Narodowego” Andrij Biłeckij, doradca Szefa Biura Prezydenta oficer sił ukraińskich Ołeksij Arestowicz. Cytat „Według Arestowicza, najbliższe Mariupolowi jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy toczą najcięższe walki w [rejonie] na północ od Wołnowachy. Walczą z przeważającymi siłami wroga i nie może być mowy o odblokowaniu Mariupola…Pozostałe jednostki znajdują się ponad 100 kilometrów od Mariupola. Jeśli ruszą w kierunku Mariupola, znajdą się na pustym stepie pod nalotami…Arestowicz powiedział, że nie ma militarnego rozwiązania problemu blokady Mariupola. Jest tylko droga polityczno-dyplomatyczna. Jednocześnie, jak wynika ze słów Arestowicza, dotyczy to sytuacji humanitarnej (organizacja ewakuacji ludności cywilnej). Jeśli chodzi o wojsko, to według doradcy szefa Biura Prezydenta historia znała wiele przykładów, kiedy w jeszcze gorszych sytuacjach siły obronne utrzymywały się przez kilka miesięcy…„Rozwiązanie militarne jest obecnie niemożliwe. Na co dzień mamy do czynienia z rozwiązaniem politycznym. Ewakuacja już się rozpoczęła. Wojna jest procesem dwukierunkowym i nie wszystko zależy od nas” – dodał Arestowicz”;
  https://strana.today/news/382369-arestovich-rasskazal-mozhno-li-deblokirovat-mariupol.html

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Ambasada FR w Waszyngtonie domaga się od Białego Domu ujawnienia danych dotyczących laboratoriów Pentagonu które funkcjonowały na Ukrainie. Cytat „Stany Zjednoczone muszą ujawnić informacje o wojskowej aktywności biologicznej na Ukrainie, nie można mówić o celach pokojowych, gdy za całą działalnością stoi Pentagon, poinformowała ambasada rosyjska w Waszyngtonie”;
  https://ria.ru/20220318/laboratorii-1778765843.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Skutki ataku rakietowego na obiekty wojskowe, w tym koszary, w Mikołajowie, skąd według gromkich zapewnień strony ukraińskiej wczoraj ruszyła „kontrofensywa” na Chersoń znajdujacy się pod kontrolą sił FR;
  https://novosti-n.org/news/Raketnij-obstrel-Nykolaeva-razbyrayut-zavali-est-pogybshye-schet-na-desyatky-chelovek-vydeo–237541
  Uwaga! Zdjecia drastyczne;
  https://t.me/boris_rozhin/33964
  I jeszcze w temacie czyli wbrew gromkim zapewnieniom burmistrza miasta nie zadziałał alarm pplot. Według niego był to skutek tego że atak nastapił z Chersonia, znajdujacego się niedaleko od Mikołajowa i był tak „błyskawiczny” ze nie zdążyły na niego zareagować osoby odpowiedzialne za obsługę systemu alarmowego miasta;
  https://novosti-n.org/news/-Nas-atakovaly-yz-Hersona-mi-prosto-ne-uspely-pochemu-utrom-v-Nykolaeve-ne-srabotala-syrena-237552
  Na razie nie ma informacji, ilu „ukrowojaków” zginęło w wyniku ataku.

  Polubione przez 5 ludzi

 4. W temacie tworzenia „pomostu lądowego” pomiedzy Krymem a DRL/ŁRL. Ukromedia informują o tym ze siły FR zatrzymały sekretarza rady miejskiej w Nowej Kachowce (obwód chersoński) oraz ze ma być „torturowany”, czyli zmuszany do zmiany antyrosyjskiej postawy na prorosyjską;
  https://strana.today/news/382368-v-novoj-kakhovke-rossijane-pokhitili-sekretarja-horsoveta-vasileva.html
  W Berdiańsku (obwód zaporoski) siły FR miały zatrzymać takze dziennikarkę „Hromadske.ua” (które powstało z „grantów” pochodzących z USA od „organizacji pozarządowych” powiązanych z Soros’em);
  https://strana.today/news/382363-zhurnalistku-hromadskoho-viktoriju-roshchinu-zaderzhali-v-berdjanske.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.