Wojna już nie domowa na Ukrainie 19.03.2022r.- 2461 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 30).


„Niemy krzyk”– dzień 697.

Prezydent Rosji Władimir Putin i kanclerz Niemiec Olaf Scholz przeprowadzili rozmowy telefoniczne, podczas których rosyjski przywódca ogłosił chęć kijowskiego reżimu przeciągnięcia rozmów pokojowych.”– poinformowała o tym służba prasowa Kremla.

Podczas rozmowy „zwrócono na to uwagę, że reżim kijowski stara się na wszelkie możliwe sposoby opóźniać proces negocjacji, wysuwając coraz bardziej nierealne propozycje. Mimo to strona rosyjska jest gotowa kontynuować poszukiwania rozwiązań zgodnych z jej dobrze znanymi, pryncypialnymi podejściami”– napisano w oświadczeniu biura prezydenta FR.

Putin dodał też, że „rosyjskie siły zbrojne robią wszystko, co możliwe, aby ratować życie ludności cywilnej, m.in. organizując bezpieczne korytarze dla ludności w celu opuszczenia miast w strefie działań wojennych”.

Prezydent Rosji Władimir Putin rozmawiał tego samego telefonicznie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

„Wymieniono się poglądami na temat sytuacji wokół Ukrainy”– poinformowała służba prasowa Kremla.

Podkreślono, że przywódcy dyskutowali o negocjacjach między Moskwą a Kijowem, Putin nakreślił fundamentalne podejście do wypracowania ewentualnych porozumień.

Chodzi o to, że Rosja i Ukraina- podczas ostatniej tury rozmów- zbliżyły swoje stanowiska w takich kwestiach, jak neutralny status Ukrainy i jej niewstąpienie do NATO.

O czym poinformował szef rosyjskiej delegacji, asystent prezydenta Rosji Władimir Miediński. Jednocześnie, według niego, w kwestii demilitaryzacji Ukrainy Moskwa i Kijów są „gdzieś w połowie drogi”. Dodał też, że o ewentualnym spotkaniu prezydenta Rosji Władimira Putina z Władimirem Zełenskim można będzie mówić dopiero po zatwierdzeniu tekstu umowy między obydwoma krajami.

Ogólnie, jak ocenił Władymir Miedyński, to „podczas negocjacji strony rosyjska i ukraińska maksymalnie zbliżyły swoje stanowiska”.

„Temat neutralnego statusu i nieprzystąpienia Ukrainy do NATO jest jednym z kluczowych punktów negocjacji, to jest punkt, w którym strony zbliżyły swoje stanowiska tak blisko, jak to możliwe”– cytuje  TASS Miedińskiego.

Dodał, że promowanie stanowisk negocjacyjnych na temat denazyfikacji i demilitaryzacji można oceniać „na różne sposoby”.

„Co do demilitaryzacji to powiedziałbym 50 do 50. Faktem jest, że nie jestem upoważniony do ujawniania żadnych szczegółów negocjacji i nie zrobię tego, ani konkretnych liczb, ani argumentów negocjujących stron, ale w tym część jesteśmy gdzieś w połowie drogi”– podkreślił szef rosyjskiej delegacji.

Wcześniej Mediński poinformował, że Rosja i Ukraina, po trzech rundach rozmów twarzą w twarz na Białorusi, zdecydowały się kontynuować je przez łącze wideo, aby zaoszczędzić czas, wysiłek i pieniądze.

„Strona rosyjska będzie nadal zwracać uwagę na znaczenie denazyfikacji Ukrainy, sprawa ta jest ważna dla każdego, kto za podstawę współczesnego porządku światowego uważa skutki II wojny światowej”– oświadczył Władimir Miediński.

Szef rosyjskiej delegacji Władimir Miedinski powiedział, że w rozmowach między Moskwą a Kijowem udało się także zbliżyć swoje stanowiska w sprawie neutralnego statusu Ukrainy.

„Faktem jest, że nasze stanowisko jest bardzo jasne, wielokrotnie formułowane przez prezydenta, popierane przez cały nasz kraj. I nie można się z tego wycofać”– powiedział.

Miediński powiedział też, że kwestia zarządzania Donbasem jest kluczowa w negocjacjach między delegacją rosyjską i ukraińską.

„Strona ukraińska uważa, że ​​kwestia zarządzania terytoriami powinna być rozstrzygana centralnie w Kijowie, a my uważamy, że o kwestii zarządzania powinien decydować naród Donbasu”– powiedział szef rosyjskiej delegacji.

Według Medińskiego mieszkańcy Donbasu wypowiadali się w tej sprawie osiem lat temu i od tego czasu „zostają zmuszeni do prowadzenia wojny, broniąc własnej decyzji”.

„Strona ukraińska uważa, że ​​kwestia zarządzania terytoriami powinna być rozstrzygana centralnie w Kijowie, a my uważamy, że o kwestii zarządzania powinien decydować naród Donbasu”– wyjaśnił Władimir Miedińsk. 

Jeśli chodzi o toczące się pertraktacje, których inicjatorem była strona rosyjska, to czas gran na jej korzyść. Natomiast Kijów jest w tak dyskomfortowej sytuacji, że może teraz liczyć na jakiś cud lub podpisze w końcu porozumienie pokojowe, ale na skrajnie niekorzystnych dla siebie warunkach.

Dlatego też przeciąganie przez Waszyngton pertraktacji, bo od niego zależna jest kijowska scena polityczna, nie służy Ukrainie, tylko interesom Rosji.

Nie będę tu analizował jakie ma interesy w przeciąganiu konfliktu na Ukrainie amerykańska administracja, a jest ich cała masa, tylko interesującą nas tu kwestią operacji specjalnej SZ FR, które rozpoczęły działania zbrojne uprzedzając atak zmasowanych sił zbrojnych Ukrainy na republiki Donbasu.

Celami operacji specjalnej SZ FR na Ukrainie było:

 • zapobieżenie cierpieniom ludności Donbasu, która miała zostać poddana brutalnej ukrainizacji za pomocą ognia i miecza,
 • denazyfikacja, która ma zapobiec tego typu rozwiązaniom w przyszłości,
 • demilitaryzacja, aby przy swoich granicach nie mieć niebezpiecznego, agresywnego i wrogiego państwa,
 • neutralność, aby nie być narażonym na atak wojsk krajów NATO, na bardzo szerokim froncie południowym i południowo-wschodnim, który to w połączeniu ze stanem na północnej części Europy i fanki wschodniej, naraża Rosję na potencjalny bardzo niebezpieczny dla jej bytu państowego- synchronizowany atak. Podobnie jak to miało miejsce przy napaści wojskowej na ZSRR w czasach II WŚ,
 • zapewnienie republikom bezpiecznego terytorium i pełnej zagwarantowanej w ukraińskiej konstytucji suwerenności, albo jeśli to się nie uda- powołanie do życia suwerennych podmiotów państwowych, które same zadecydują o swej przyszłości.

Cele te są konsekwentnie realizowane, i jak zapewnia strona rosyjska, od nich nie odstąpi. A nie odstąpi dlatego, że są to dla niej żywotne kwestie, dotyczące jej przyszłości.

Dla Zachodu zaś- a przede wszystkim dla jego hegemona- istnienie silnej Rosji, w połączeniu z coraz śmielej sobie poczynającą ChRL, zagraża doprowadzeniu do końca idei „nowego porządku świata”. Oczywiście pod dyktatem Stanów Zjednoczonych- czyli globalnym neokolonialistą, który narzuci przemocą swój świat „antywartości”.

Te trzy idee, do realizacji których dążą elity „wolnego świata”, są sprzeczne z dobrem krajów i zamieszkujących je narodów, które po ich wprowadzeniu zostały by ujarzmione i upokorzone, a wszelkie ich bogactwa, tradycja, historia, zwyczaje i zdobycze, wyssane przez ciągle nienasycony establishment władzy i pieniądza Stanów Zjednoczonych.

Jak sądzicie, dlaczego w USA żyje niewielka grupa ludzi, którzy posiadają majątek większy niż pozostałej 95% populacji świata?

Skąd się ten majątek tam wziął?

To serwowane fałszywe idee, wysysają jak odkurzacz wszystko co cenne z terytoriów podporządkowanych i zniewolonych.

Rosja, w tym kontekście jest bardzo łakomym kęskiem, co rozumiał już Napoleon, a przed nim lity I RP, a jednocześnie ubezwłasnowolnienie jej neutralizuje zagrożenie ze strony Chin- a szerzej- ze strony Azji.

Tak jest prawdziwy cel tej hucpy, która dzieje się przy naszych granicach, i już bardzo negatywnie zaczyna odbijać się na poziomie życia Polaków.

Czy więc, w naszym interesie jest wygrana wojna przez wrogą nam- Polakom, Ukrainę, czy też wprowadzenie „ruskiego mira” w strefie buforowej, pod lufami SZ FR?

*

„Rosyjskie Siły Zbrojne zniszczyły parking z ukraińskimi samolotami bojowymi w zakładzie naprawy samolotów we Lwowie”– poinformował rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konaszenkow.

„Rano 18 marca precyzyjna broń dalekiego zasięgu uderzyła w infrastrukturę wojskową Ukrainy. W wyniku ostrzału zniszczono parking z ukraińskimi samolotami bojowymi przy zakładzie naprawy samolotów we Lwowie, a także składy amunicji i ukraińskiego sprzętu wojskowego na przedmieściach Nikołajewa i Wozniesieńska”– powiedział Igor Konaszenkow podkreślając, że lotnictwo rosyjskie nie prowadziło i nie prowadzi żadnych misji bojowych mających na celu zniszczenie budynku szpitala, innych budynków w Dniepropietrowsku. 

Rosyjskie Ministerstwo Obrony wyjaśniło, że w Dniepropietrowsku oficerowie SBU zaminowali jeden z budynków szpitala miejskiego nr. 2 i chcą go wysadzić w powietrze podczas przelotu nad miastem dowolnego rosyjskiego samolotu.

„Według wiarygodnych informacji w Dniepropietrowsku pracownicy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, którzy ewakuowali personel i pacjentów medycznych, zaminowali jeden z budynków szpitala miejskiego nr. 2 przy ulicy Nigojana. Podczas przelotu nad Dniepropietrowskiem planowane jest wysadzenie zaminowanego budynku szpitala. Podkreślam- każdego rosyjskiego samolotu”- poinformował Konaszenkow.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało też, że załogi lotnictwa wojskowego Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji przeprowadziły ataki rakietowe na twierdze ukraińskich nacjonalistów.

Według personelu opublikowanego przez departament wojskowy załogi przeprowadzały strajki parami z niskich i ekstremalnie niskich wysokości.

„W wyniku nalotu zniszczono twierdzę kompanii ukraińskich nacjonalistów i zakamuflowanych pojazdów opancerzonych” – poinformowało ministerstwo.

Wcześniej informowano, że jednostki Donieckiej Republiki Ludowej, przy wsparciu Sił Zbrojnych Rosji, kontynuują zacieśnianie okrążenia i prowadzą operacje wojskowe przeciwko ugrupowaniom nacjonalistycznym w centrum  Mariupola.

Poza tym, duża podziemna składnica amunicji lotniczej wojsk ukraińskich w obwodzie iwano-frankowskim została zniszczona przez uderzenie systemu rakietowego „Kindżał” z hipersonicznymi rakietami aerobalistycznymi. 

 Ponadto rosyjski nadbrzeżny system rakietowy „Bastion” zlikwidował w obwodzie odeskim ośrodki wywiadu radiowego i elektronicznego Ukraińskich Sił Zbrojnych.

DRL blokuje ukraińskie zgrupowanie w Awdijewce, Marince i Ugledarze.

„Siły zbrojne Donieckiej Republiki Ludowej blokują i otoczą ukraińskie ugrupowanie w Awdijewce, Marince i Ugledarze” – powiedział w piątek Eduard Basurin, oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej DRL.

Istnieje blokada tej grupy, bo to są duże miasta” – powiedział na antenie rosyjskiego programu Kanał 1, komentując sytuację na kierunkach Awdijewkce, Marince i Ugledarze.

Według niego siły DRL otoczą tę grupę, starają się nie pozwolić jej wyjść na pomoc do Charkowa.


Sztab obrony terytorialnej DRL poinformował, że siły Donieckiej Republiki Ludowej wyzwoliły już 97 miejscowości.
„Na dzień 18 marca 2022 r. grupa wojsk DRL wyzwoliła 97 miejscowości na terenie Donieckiej Republiki Ludowej, w tym Preczistowkę i Nowomajorskoje”– ogłoszono na stronie centrali w kanale Telegram.

Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Obrony podało, że jednostki ŁRL, przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej wyzwoliły już ponad 90% terytorium republiki.

Straty kijowskich sił zbrojnych w ciągu ostatniego dnia wyniosły 70 żołnierzy.

„Podczas starć z jednostkami resortu obrony w ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel poniósł straty w zasobach ludzkich i sprzęcie wojskowym, a mianowicie: 70 personelu, i 3 bojowe wozy piechoty”– poinformował oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Iwan Filiponenko.

Poza tym, jak informuje przedstawicielstwo DRL w WCKiK, ciągu ostatniego dnia doszło do 37 faktó ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

USZ prowadząc ostrzał terytorium DRL używały następującej broni:

Rejon Gorłówki: wieloprowadnicowe systemy rakietowe MLRS – 60 rakiet, artyleria 122 mm – 20 pocisków, moździerz 120 mm – 20 min, granatniki RPG- 7/AGS-9 – 9 granatów, broń strzelecka – 1 raz.

Rejon Doniecka: MLRS – 60 rakiet, artyleria 152 mm – 5 pocisków, artyleria 122 mm – 18 pocisków, moździerze 120 mm – 118 min.

W ciągu ostatniego dnia zginęło 4 cywilów, 26 zostało rannych, w tym 22 z terytoriów wyzwolonych wcześniej przez Siły Zbrojne DRL.

Uszkodzonych zostało 26 obiektów mieszkalnych w Doniecku, Jasinowatej, Aleksandrówce, Wiesiełoje, Mineralnoje i Makiejewce, a także 11 obiektów infrastruktury cywilnej.

W nocy z 18 na 19 marca miejscowość Jasinowata została poddana zmasowanemu ostrzałowi przy użyciu systemu rakiet MLRS. W wyniku agresji USZ odnotowuje się liczne zniszczenia zasobu mieszkaniowego i infrastruktury społecznej miasta.

Ostrzał ze strony USZ prowadzono w kierunku następujących miejscowości:

Dolomitnoje, Zaicewo (południowe obrzeża), Gorłówka (osiedla mieszkaniowe przy kopalniach im. Izotowa i im. Gagarina), Ozierjanówka, Michajłówka, Wierchnietoreckoyj, Pantelejmonowka, Jasinowata, Makeiejewka, Wiesiełoje, rejon Doniecki (powiat Kijowski oraz teren osiedli mieszkaniowych kopalń Trudowskaja i Oktiabrskaja), Aleksandrówka, Krzemieniec, Jelenowka i Ługańskoje.

Łącznie w wyniku wczorajszych ostrzałów ze strony USZ na terytorium DRL spadło 311 pocisków.

Wojska ukraińskie w ciągu jednego dnia ostrzelały dwie osady na terenie ŁRL.

„Ze strony ukraińskich formacji zbrojnych odnotowano dwa ostrzały w dwóch osadach republiki”– poinformowało przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni (WCKiK).

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

4 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 19 марта 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na ich kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym zdecydowanej większości filmów dokumentujących sytuację w republikach się nie ukazuje. Chyba, że coś w między czasie się zmieni- w co szczerze wątpię.

*

*

https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

112 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 19.03.2022r.- 2461 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 30).

  • To ukropska wariacja historii dombaskiego staruszka, który miał poczęstować banderowców 8 lat temu. Te gamonie już nawet nie potrafią wymyślić nowej bajeczki. Niestety, kto śledzi temat, zna tę historię.

   Polubione przez 8 ludzi

   • Akurat ta historia ze staruszkiem ( o ile mamy te samą anegdotę na myśli) ponoć była prawdziwa.
    W obwodzie Ługańskim jakiś dziadek „poczęstował ukrowojaków” miodem w którym był granat-efekt kilku zabitych i rannych. Dziadek „wpadł” kilka miesięcy później, bo chciał powtórzyć cały plan jeszcze raz.
    Złapany przyznał się do zarzucanych czynów i podał, że cały „atak terrorystyczny” był zemsta za to co jego wnuczce zrobiły „ukrowojaki” z roty specjalnej „Tornado”.
    Co do babci nie wiem czy te zdarzenie miało rzeczywiście miejsce, bo to dziwne, że po pierwszych objawach u pierwszego zatrutego (ludzie mają różną tolerancję na trucizny i masę ciała) reszta rosyjskich żołnierzy po prostu czekała na śmierć.

    Polubione przez 4 ludzi

  • Też to widziałem – znaczy sam nagłówek. Te paszteciki powinny się nazywać pierogi ukraińskie i być serwowane klientom w polskich probanderowskich restauracjach.

   Polubione przez 1 osoba

   • U mnie lokal, gdzie widzę zamienione „ruskie” na „ukraińskie” przy pierogach jest raz na zawsze spalony. Niech karmią swoich sobie podobnych toksycznym produktem.

    Polubione przez 3 ludzi

    • A dlaczego nie ”Uszka Wołyńskie”?

     ,,Uszka Dzieci Wołyńskich” – pierożki nazwane tak ku pamięci pomordowanych polskich dzieci na Wołyniu.

     Powtarzajmy to na forach netu to się wbije w podświadomość

     Utrwali się, jak minie ten medialny show i moda na ,,ukrainizmy” a zaczną się problemy związane z asymilacją roszczeniowych uchodźców ukraińskich kosztem tubylców –
     kosztem wsparcia potrzeb mieszkaniowych młodych małżeństw i tych najstarszych obywateli, bezbronnych wobec galopującej inflacji , których pozbawi się rewaloryzacji emerytur i rent.

     Budżet nie jest z gumy,
     ktoś musi zapłacić za te szalenstwa PiSPOjebu

     Polubione przez 4 ludzi

 1. https://t.me/boris_rozhin/34258
  Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej informuje o schwytaniu pracownika głównego wydziału SBU w obwodach donieckim i ługańskim, który był bezpośrednio zaangażowany w organizowanie działalności dywersyjnej i terrorystycznej na terenie republik ludowych.

  Polubione przez 6 ludzi

 2. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1521546
  Przewodniczący gruzińskiego parlamentu powiedział, że Bachva Chikobava został wyeliminowany w Mariupolu podczas walki z bojownikami Sił Zbrojnych FR/DPR.
  Wcześniej był pułkownikiem w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Gruzji, uczestnikiem wojny 2008 roku. Do 2012 roku kierował Wydziałem Zadań Specjalnych Departamentu Policji Samegrelo i Zemo Svaneti. W 2014 Chikobava przeniósł się na Ukrainę i dołączył do Batalionu Azov.

  Polubione przez 7 ludzi

 3. Xinhua opublikował dłuższy odczyt z rozmów Biden-Xi.

  .Wskazuje się w nich na brak zmiany stanowiska Chin.
  Xi nie zasugerował roli, jaką Chiny mogą odegrać w zakończeniu wojny.
  I użył swojego ulubionego zdania, by zrzucić winę na Stany Zjednoczone:
  „Niech ten, który przywiązał dzwonek na szyi tygrysa, teraz sam go zdejmie”.

  Zaś Liu Xin, słynny prezenter wiadomości w Chinach, skomentował wczorajsze rozmowy chińsko-amerykańskie jednym zdaniem:
  Administracja USA do Chin: „Czy możesz mi pomóc pokonać twoich przyjaciół, abym mógł skupić się na pokonaniu ciebie w przyszłości? ”

  Polubione przez 6 ludzi

  • Cytat „Sytuacja na Ukrainie świadczy o braku potrzeby istnienia takich bloków jak NATO – MSZ Chin…Chiński wiceminister spraw zagranicznych Le Yucheng powiedział, że sytuacja na Ukrainie stała się „dowodem na to, że nie ma potrzeby istnienia bloków takich jak NATO”…„Bloki wojskowe to podstawy zimnej wojny. Po upadku Związku Radzieckiego Sojusz Północnoatlantycki miał odejść w przeszłość, podobnie jak Układ Warszawski. Jednak NATO nie tylko nie zostało rozwiązane, ale zaczęło się rozszerzać i można sobie teraz oglądać, do czego to doprowadziło: to kryzys ukraiński stał się dla nas ostrzeżeniem” – powiedział Le Yucheng…Le Yucheng dodał, że Pekin sprzeciwia się rozszerzeniu sojuszu na wschód i nie akceptuje jednostronnych sankcji…„Chiny nie akceptują również jednostronnych sankcji, które są stosowane bez rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i przy braku wystarczających podstaw, potwierdzonych przez prawo międzynarodowe” – powiedział Le Yucheng”;
   https://strana.today/news/382473-kitaj-v-mid-knr-zajavili-chto-konflikt-v-ukraine-pokazal-nenuzhnost-nato.html
   Ps. Jak zwykle chińska dyplomacja stosuje taktykę „Przyczajony tygrys, ukryty smok”…

   Polubione przez 6 ludzi

  • Plus (cytat) „Chiny nie wykazują gotowości do poddania się żądaniom USA w zakresie interakcji z Rosją i sytuacji na Ukrainie, eksperci nie oczekują takich kroków od Pekinu…Informuje o tym The Washington Post…Gazeta pisze, że prezydent USA Joe Biden podczas rozmowy telefonicznej ostrzegł prezydenta Chin Xi Jinpinga „o poważnych konsekwencjach”, jeśli Chiny „poprą Rosję”. Niewiele jednak wskazuje na to, że Xi Jinping przyjął przekonanie Bidena, że ​​jego kraj nie powinien przyjść z pomocą Rosji, pisze gazeta…The Washington Post stwierdził, że komentarze strony chińskiej po rozmowie „najwyraźniej nie wskazywały na zmianę stanowiska”…W obszernym oświadczeniu wydanym przez MSZ po apelu Chiny ostro skrytykowały sankcje, w tym najwyraźniej te, które USA mogą nałożyć na Pekin za pomoc Rosji”;
   https://strana.today/news/382501-kitaj-mozhet-podderzhat-rf-v-vojne-s-ukrainoj.html

   Polubione przez 4 ludzi

   • Amerykanie stają się coraz bardziej żałośni. Sami przyznają, że nie mogą i nie chcą walczyć z Rosją, więc szukają frajera, który zrobi to za nich. Na Chiny liczyć nie mogą, a kraje UE to mikro mięczaki, które same oczekują pomocy. A sankcje yankesi mogą sobie wsadzić w buty – będą wyżsi.

    Polubione przez 3 ludzi

 4. Dopełnienie „peremohy” jaką dziś „ukrowojaki” odniosły nad Ambasadorem Białorusi (patrz jeden z moich wczesniejszych wpisów). Cytat „Ambasador Białorusi Igor Sokół poinformował, że wszystkich jedenastu pracowników ambasady Białorusi opuściło Ukrainę”;
  https://strana.today/news/382492-posol-belarusi-ihor-sokol-vse-sotrudniki-posolstva-belarusi-pokinuli-ukrainu.html
  Ukraińskie koleje poinformowały takze o zawieszeniu wszystkich połączeń kolejowych pomiędzy Ukraina i Białorusią;
  https://strana.today/news/382479-hlava-ukrzaliznytsi-poblahodaril-belorusov-za-prekrashchenie-zhd-soobshchenija.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Czyżby „GIGANTOZDRADA” coraz bliżej? Amerykański ‚Washington Post” poinformował że przebieg wojny na Ukrainie zmusił Zełenskiego do rozważenia ustępstw wobec Rosji w celu zakończenia niszczycielskiego konfliktu, nie ujawniono jednak na czym owe „ustępstwa” mają polegać. Co najciekawsze „Washington Post” informuje ze zawarcia porozumienia pokojowego z FR w którym Ukraina „ustapi” obawiają się „zachodni partnerzy” Kijowa. Cytat „Urzędnicy amerykańscy i europejscy obawiają się, że jeśli rosyjski prezydent Władimir Putin zdoła użyć siły militarnej do wywołania zmian politycznych na Ukrainie, może zastosować tę samą taktykę gdzie indziej. The Washington Post donosi, że mieszane sygnały ze strony Zełenskiego mówiące o tym, jak blisko jest osiągnięcia porozumienia, tylko zwiększyły obawy na Zachodzie o kierunek rozmów”;
  https://strana.today/news/382490-zelenskij-hotov-k-ustupkam-pered-rf-smi.html
  Źródło;
  >https://www.washingtonpost.com/national-security/2022/03/18/russia-ukraine-peace-negotiations/

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Ciąg dalszy wzajemnych oskarżeń w kijowskiej „wierchuszce” o „zdradę”, „kapitulanctwo”. Tym razem ukraińska parlamentarzystka z frakcji ‚Europejska Solidarnosć” Poroszenki Iryna Heraszczenko oskarżyła Zełenskiego i jego „kamandę” o to ze (cytat) „mimo ostrzeżeń Zachodu przygotowania do wojny nie były prowadzone z wyprzedzeniem”. Dodatkowo Heraszczenko potwierdziła to o czym od dawna informuje strona rosyjska czyli ze Zełenski wraz z rządem „ukrywaja się na zachodniej Ukrainie” (!!!)
  https://strana.today/news/382476-irina-herashchenko-raskritikovala-ze-ej-zhestko-otvetil-anton-herashchenko.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Mariupol, cytat „Wróg jest zdemoralizowany, Mariupol będzie nasz” – mówi żołnierz sił DRL, który obecnie bierze udział w walkach o miasto. A ukraiński Sztab Generalny potwierdza jego słowa. Według najnowszych danych straty ukraińskich brygad sięgają już 60%”;
  https://t.me/boris_rozhin/34266
  W tych rejonach miasta które „oczyszczono” z neonazistów z ‚Azowa” wraca jaka taka normalnosć;
  https://t.me/boris_rozhin/34300
  https://t.me/boris_rozhin/34288
  A tu jeden z „hirojów” który próbował „ewakuować sie” z Mariupola w cywilnym ubraniu, ale został zatrzymany na punkcie kontrolnym w Berdiańsku;
  >https://www.youtube.com/watch?v=RRNYg0Zdiuw

  Polubione przez 3 ludzi

 8. W ten weekend ,,Stara Szafa Gra”
  muzykę na wyciszenie emocji z całego dnia

  Plik piosenek Marka Knopflera

  pierwsza: Brothers In Arms – Dire Straits
  druga: If This Is Goodbye – Mark Knopfler & Emmylou Harris
  te dwie pierwsze to moje ulubione, najchętniej słuchane.

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Kolejny sukces ukraińskiej armiii?

  Do listy zabitych w czasie walk rosyjskich generałów Ukraińcy dopisali właśnie dowódcę 8. Armii Andrieja Mordwiczowa. Według informacji ukraińskiego sztabu miał on zginąć na lotnisku w Czornobajiwce pod Chersoniem, kiedy artyleria ostrzelała jego stanowisko dowodzenia.
  https://www.newsweek.pl/swiat/wojna-w-ukrainie-rosyjscy-generalowie-gina-w-walkach-dlaczego-sa-tak-blisko-frontu/tnnsj2b

  Polubione przez 3 ludzi

   • Wg rosyjskojęzycznej wersji wikipedii faktycznie wczoraj zginał. Jest to opisane jako wstępna informacja strony ukraińskiej, faktycznie miał zginąć na lotnisku.

    Polubione przez 2 ludzi

     • Tu masz jeszcze w temacie (cytat) „Administratorzy rosyjskojęzycznej sekcji Wikipedii (ru.wikipedia.org) otrzymali powiadomienie od Roskomnadzoru z ostrzeżeniem o zablokowaniu. Może zostać wprowadzony środek restrykcyjny dla artykułu „Rosyjska inwazja na Ukrainę (2022)”.

      „Roskomnadzor wysłał zawiadomienie z Prokuratury Generalnej grożąc zablokowaniem Wikipedii za artykuł „Inwazja Rosji na Ukrainę (2022)”, podała rosyjska Wikipedia”;
      https://www.kommersant.ru/doc/5238814

      Polubione przez 2 ludzi

     • Większości faktów nie zniekształca, ale euroatlantyckie ich interpretacje są uwypuklane, rosyjskie negowane lub ignorowane. czyli krótko mówiąc, trzeba oddzielić fakty od propagandy. Wikipedyści to ludzie posiadający swoje poglądy, więc nie ma się co dziwić, że przelewają je na artykuły w Wikipedii.

      Polubione przez 2 ludzi

 10. W temacie sprawy oskarżeń byłego kapitana samolotu ‚Mrija” który stwierdził że to faktycznie niedbalstwo strony ukraińskiej doprowadziło do zniszczenia go podczas walk o lotnisko w Hostomelu pod Kijowem. Cytat „Przedsiębiorstwo Państwowe Antonow odpowiedziało na zarzuty o straconą szansę uratowania samolotu An-225 Mrija przed rosyjskim ostrzałem…„Upowszechniane informacje o pośrednich przyczynach zniszczenia samolotu AN-225 Mrija opierają się wyłącznie na osobistych opiniach i osądach wartościujących dowódcy załogi Mrija Dmytro Antonowa. Nie można ustalić kluczowego czynnika zniszczenia AN-225 -225 z powodu zajęcia lotniska Antonow przez federację rosyjską” – czytamy w oświadczeniu…Ponadto firma dodała, że ​​rozpowszechnianie niezweryfikowanych informacji podczas działań wojennych „jest niedopuszczalne i szkodliwe dla bezpieczeństwa Ukrainy”;
  https://strana.today/news/382472-zavod-antonov-oproverh-vozmozhnost-spasti-mriju.html

  Polubione przez 2 ludzi

 11. 6623 osoby ewakuowano w sobotę z ukraińskich miast korytarzami humanitarnymi – poinformował Kirył Tymoszenko, zastępca szefa kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. To mniej ludzi niż zdołało wyjechać poprzedniego dnia.

  Według przedstawionych danych z oblężonego miasta Mariupol ewakuowano 4128 osób.
  https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/ukraina-6623-osoby-ewakuowano-korytarzami-humanitarnymi-z-miast,557309.html

  Polubione przez 5 ludzi

 12. OT na poprawę humoru

  Przychodzi Ławrow do Putina i opowiadą:
  – A wiesz, wczoraj nocą ktoś w Londynie zgwałcił Teresę May.
  Putin go pyta:
  – Całą Rosję oto oskarżyli, czy tylko mnie?

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.