Wojna już nie domowa na Ukrainie 21.03.2022r.- 2463 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 32).


„Niemy krzyk”– dzień 699.

Były prezydent Petro Poroszenko jest osobiście winny tego, że rosyjskie wojska wkroczyły na Ukrainę.

Przynajmniej tak twierdzi doradca szefa prezydenta kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, bloger (i blagier)- uczestnik rozmów pokojowych w TGK- Aleksiej Arestowicz.

O czym poinformował w sobotę 19 marca, stwierdzając, że Poroszenko ponosi część winy za to, co dzieje się obecnie na Ukrainie, ponieważ sprowokował Rosję, wprowadzając do konstytucji państwa klauzulę o wstąpieniu Ukrainy do NATO.

„Poroszenko, kiedy to wprowadził, była to jego osobista technologia PR przedwyborczego. Już wtedy wiedział, że NATO nigdy nas nie zaakceptuje. I nie jest to ostateczna część winy za to, co dzieje się teraz na Ukrainie, spoczywa na tych, którzy przyjęli i promowali ten zapis w konstytucji”– cytują Arestowicza „Ukraińskie Wiadomości”.

Wcześniej, 15 marca, prezydent Wołodymyr Zełenski ogłosił konieczność uznania faktu, że mimo słów o otwartych drzwiach Sojusz wojskowy krajów NATO nie zamierza zaakceptować w swych szeregach Ukrainy.

Przypomnę, że 19 lutego 2019 r., prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał ustawę, która wyznaczała w konstytucji kurs Ukrainy na wejście do UE i NATO W preambule do konstytucji utrwalono sformułowanie o „europejskiej tożsamości narodu ukraińskiego i nieodwracalności kursu europejskiego i euroatlantyckiego”. Ponadto art. 102 Ustawy Zasadniczej stwierdza, że ​​prezydent jest „gwarantem realizacji strategicznego kursu państwa” o członkostwo w UE i NATO.

Kurs na wejście Ukrainy do politycznych i wojskowych stowarzyszeń państw zachodnich obrało nowe kierownictwo kraju po zamachu stanu w lutym 2014 roku.

I wszystko było cacy i koszernie, gdy każdy- łącznie z Zełenskim, popierali tą zapisaną w ukraińskiej konstytucji ideę. Oczywiście do momentu, gdy zniechęcona przeciąganiem się w nieskończoność rozmów mińskich-Rosja, gdzie impulsem była podjęta pod wpływem bojowego szaleństwa Kijowa opcja siłowego rozwiązania kwestii republik ludowych w Donbasie i Półwyspu Krymskiego, zmuszona została do interwencji ze strony swych SZ. Teraz, gdy sukcesy papierowe, zostały zamienione w realne klęski, to okazuje się, że nikt nie jest winny poza Poroszenką.

W tym kontekście jednak, nie rozumiem, dlaczego Arestowicz jest w tak wielkiej panice, jeśli w walkach na froncie na Ukrainie, już kilka dni temu ogłoszono „przełom”, który nie tylko ma doprowadzić do pokonania rosyjskiej armii, ale daje szansę na pochód do samej Moskwy, i odzyskanie starohistorycznych ziem ukraińskich na wschód od Doniecka.

Raczej powinien być zadowolony, a wręcz szczęśliwy, że dzięki geniuszowi oligarchy na stanowisku prezydenta Ukrainy, udało się wciągnąć doborowe jednostki SZ FR w „kocioł” na Ukrainie, gdzie zostaną one rozgromione, a USZ przystąpią do dynamicznej kontrofensywy zatrzymując się dopiero w Moskwie.

Arestowicz nie panikuj- głowa do góry!

Tym bardziej, że i wśród wyższej kadry oficerskiej polskich SZ znajduje się liczna grupa generałów, którzy w tej ukraińskiej glorii chcą uczestniczyć, ku chwale oręża polskiego.

Może to będzie kolejna wersja odsieczy wiedeńskiej- tym razem moskiewska?

Już kiedyś- wcale nie tak dawno- był marsz na Kijów, to teraz może być marsz na Moskwę.

Problem tylko w tym, jak takie szaleństwa się skończą?

Bo przecież z nauki historii swego kraju bardzo dobrze wiemy, że Polacy dwa razy uczestniczyli w wyprawach na Moskwę. Pierwsza z nich zakończyła się w ostateczności rozbiorami, a druga całkowitym wymazaniem Polski z map świata i zagładą elit naszego narodu.

Czyż znowu dojrzeliśmy do takiego stanu amoku samobójczego?

Już to co zrobił PiS w ciągu 8 lat samodzielnych rządów- zgodnie z mandatem większości jego wyborców, jest dowodem na to, że część Polaków kroczyła na obłędną drogę samo-destrukcji.

*

Wojsko rosyjskie zaatakowało ośrodek szkolenia sił operacji specjalnych ukraińskich sił zbrojnych w obwodzie żytomierskim. 

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej, zlikwidowano ponad 100 żołnierzy sił operacji specjalnych (SSO) i zagranicznych najemników. Rosyjskie wojsko przeprowadziło również ataki rakietowe na dużą bazę magazynową paliw i smarów USZ oraz na zakład remontowy w Niżynie, gdzie naprawiano ukraińskie pojazdy opancerzone.

„Precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza uderzyły w ośrodek szkoleniowy Sił Operacji Specjalnych ukraińskich sił zbrojnych, w którym stacjonowali zagraniczni najemnicy, którzy przybyli na Ukrainę, w rejonie osady Owrucz w obwodzie żytomierskim”– wynika z oświadczenia rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Poza tym, „w ciągu ostatniego dnia rosyjskie lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe uderzyło w 89 celów wojskowych na terytorium Ukrainy”– poinformował podczas briefingu generał dywizji Igor Konaszenkow, rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Według niego jednostki Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zakończają już likwidację nacjonalistycznego batalionu „Donbas”.

„Rosyjskie siły zbrojne, w ramach operacji specjalnej na Ukrainie, kończą likwidację nacjonalistycznego batalionu ‚Donbas’ i posuwają się o 12 km dziennie”– poinformował generał dywizji Igor Konaszenkow, dodał, że oddziały rosyjskie dotarły do ​​granicy osady Nikolskoje i we współpracy z oddziałami DRL zablokowały osadę Sładkoje z trzech stron.

„Zgrupowanie wojsk Donieckiej Republiki Ludowej, rozwijające ofensywę, przejęło pełną kontrolę nad osadą Stepnoje i ściga wycofujące się jednostki 53 samodzielnej brygady zmechanizowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych”– poinformował Igor Konaszenkow.

„Zlikwidowano do 25 osób, dwa czołgi, dwa bojowe wozy piechoty i pięć pojazdów terenowych”– powiedział Konaszenkow.

Według niego „w kierunku Nowosiołówki Wtoraja oddziały DRL posunęły się na głębokość trzech kilometrów, przecięły drogę Kamienka-Wierchnietoreckoje i walczą z pierwszym batalionem spadochroniarzy 25 samodzielnej brygady powietrznodesantowej Ukraińskich Sił Zbrojnych.”

„Nocą opanowano dużą część miejscowości Wierchnietoreckoje, gdzie toczą się walki z drugim batalionem tej samej brygady. Łącznie do 40 osób, pięć transporterów opancerzonych i cztery pojazdy terenowe zostały zniszczone w tym kierunku w ciągu jednego dnia”– powiedział Konaszenkow.

Jednostki Rosyjskich Sił Powietrznodesantowych wyparły z osady na przedmieściach Kijowa personel wojskowy Batalionów Narodowych i Ukraińskich Sił Zbrojnych, który wycofując się, pozostawili czołgi, transportery opancerzone, dużo broni strzeleckiej, przeciwpancernej broń i amunicja w dobrym stanie.

„Sprzęt i broń Ukraińskich Sił Zbrojnych przejęte przez rosyjskich spadochroniarzy zostaną przekazane żołnierzom Milicji Ludowej DRL i ŁRL”– informuje rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Natomiast podczas operacji wyzwolenia miasta Izyum w obwodzie charkowskim rosyjska Gwardia Narodowa (РосгвардиaRosgwardia) schwytała kilku przywódców formacji nacjonalistycznych i wspólników SBU.

„Podczas bitwy udało im się rozbudować przyczółek, a także schwytać kilku przywódców formacji nacjonalistycznych i wspólników SBU, przejąć ważne dokumenty. Dzięki kompetentnym działaniom sił specjalnych Gwardii Rosyjskiej udało im się odeprzeć ataki i utrzymać przyczółek, wykonać najtrudniejsze zadanie, a jednocześnie uratować życie żołnierzy i oficerów”– poinformowała Rosgwardia we wczorajszym oświadczeniu.

Odnotowano, że 40 żołnierzy i oficerów sił specjalnych zgłoszono do nagród za udział w wyzwoleniu miasta.

Ponadto, według przedstawicielstwa DRL w WCKiK, podczas do dania wczorajszego eskalacji konfliktu zbrojnego w republice zginęło 55 cywilów.

„W ciągu 31 dni eskalacji ze strony USZ zginęło 55 cywilów. 318 cywilów zostało rannych o różnym stopniu ciężkości (124 osoby z terytorium wyzwolonego wcześniej przez Siły Zbrojne DRL), w tym 22 dzieci”– poinformował we wczorajszym oświadczeniu przedstawiciel DRL w WCKiK.

W ciągu ostatnich 24 godzin zginęło siedmiu żołnierzy DRL.

„Niestety, w ciągu ostatniego dnia w walce o niepodległość, siedmiu obrońców Donieckiej Republiki Ludowej zginęło podczas służby wojskowej, a 24 zostało rannych”– poinformował wczoraj Eduard Basurin, zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej DRL.

 Według stanu na godzinę 18:00 20 marca ze strony USZ w regionie wystrzelono ponad 150 pocisków i min a z systemów rakiet wieloprowadnicowych 12 pocisków rakietowych.

„Od początku dzisiejszego dnia nasi żołnierze zniszczyli 24 ukraińskich najeźdźców, jeden czołg, trzy stanowiska ostrzału 100-mm dział przeciwpancernych MT-12 Rapier. Zdobyto dwa działa samobieżne 2S1, trzy pojazdy ciężarowe i dwa pojazdy opancerzone”– powiedział oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej DRL Eduard Basurin.

Dodał on, że w rejonie Gorłówki ośmiu żołnierzy 25 brygady powietrznodesantowej dobrowolnie złożyło broń i przeszło na stronę Donieckiej Republiki Ludowej. W sumie od początku specjalnej operacji wojskowej na stronę DRL dobrowolnie przeszło 288 żołnierzy Ukraińskich Sił Zbrojnych, 36 z nich znajduje się w placówkach medycznych.

Według przedstawiciela Milicji Ludowej, w ciągu dnia do godziny 18:00 ostrzeliwano 10 miejscowości republiki. W rezultacie zginęło dwóch cywilów, a trzech zostało rannych.

Natomiast, według raportu przedstawicielstwa DRL w WCKiK, ciągu ostatniego dnia zarejestrowano 26 faktów ostrzeliwania ze strony USZ terytorium republiki.

USZ prowadząc ostrzał terytorium DRL użyły następującej broni:

Rejon Gorłówki: wieloprowadnicowe systemy rakietowe MLRS – 11 pocisków, moździerze 120 mm – 33 min i 82 mm – 21 min, granatniki p.panc RPG-7 / SPG-9 – 7 granatów.

Rejon Doniecka: MLRS – 55 rakiet, artyleria 152 mm – 8 pocisków, artyleria 122 mm – 25 pocisków, moździerze 120 mm – 79 min.

W ciągu ostatniego dnia zginęło 2 cywilów a 28 osób zostało rannych  o różnym stopniu ciężkości (19 z nich na terytoriach wyzwolonych ostatnio przez Siły Zbrojne DRL), m.in. 4 dzieci, a także dwóch korespondentów wojennych z Chin.

Uszkodzone zostały 33 domy w Doniecku, Czerwonym Partyzancie i Jasinowatej oraz 6 obiektów infranstuktury cywilnej .

Ostrzał ze strony USZ prowadzono w kierunku następujących miejscowości:

Zajcewo (południowe obrzeża), Gorłówka (osiedle mieszkaniowe przy kopalni im. Gagarina), Michajłówka, Żeleznaja Bałka, Krasny Partizan, Jasinowata, Łozowoje, Donieck (rejon Pietrowski i osiedle mieszkaniowe przy kopalni Trudowskaja) ), Aleksandrówka i Ługańskoje.

Łącznie w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 239 pocisków.

Poza tym, kijowskie siły zbrojne 1 raz w ciągu minionej doby ostrzelały teren w strefie odpowiedzialności ŁRL. 

„Zarejestrowano jeden ostrzał ze strony formacji zbrojnych Ukrainy”– poinformowało przedstawicielstwo republiki we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni (WCKiK).

Pod ostrzałem artyleryjskim kijowskich sił zbrojnych znajdował się teren miejscowości Pierwomajsk.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

6 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 21 марта 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na ich kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym zdecydowanej większości filmów dokumentujących sytuację w republikach się nie ukazuje. Chyba, że coś w między czasie się zmieni- w co szczerze wątpię.

*


https://www.youtube.com/watch?v=Ffq6_x3ExuU

https://www.youtube.com/watch?v=SQLAU_P-TLA

https://www.youtube.com/watch?v=07DIFEFYSU8

https://www.youtube.com/watch?v=gRHI-kwna9g

https://www.youtube.com/watch?v=Len2CwKMcVI

https://www.youtube.com/watch?v=X9oFfTNE7HY

https://www.youtube.com/watch?v=e9ACk29hwwk

*

https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA


https://www.youtube.com/watch?v=Hq6B8SLUzvo

https://www.youtube.com/watch?v=yTy0pKHAgmc

https://www.youtube.com/watch?v=OQ1keDmR1vk

https://www.youtube.com/watch?v=kJ-fZQ7kM4k©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

104 uwagi do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 21.03.2022r.- 2463 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 32).

   • Aby podbudować morale, które słabnie z dnia na dzień. Po chwilowej euforii przyszło zwykłe zmęczenie i rozczarowanie. W dodatku do opinii publicznej doszły kolejne informacje: Rosja nie zbankrutowała, kurs rubla jest stabilny, Mariupol jest otoczony, wojska ukraińskie powoli, ale stale wycofają się, w miastach zaczyna brakować jedzenia i podstawowych artykułów, wojska FR ostrzeliwują nawet odległe miasta na Ukrainie. Straty rosną, pracy brak, zachodnie kraje nie mówią już nawet o nowych sankcjach, pomoc militarna przestała płynąć.

    Polubione przez 6 ludzi

 1. Z polskojęzycznych portali

  Około 200 Białorusinów walczy obecnie na Ukrainie przeciwko Rosjanom. Kolejni mają być w trakcie szkoleń. Białorusini utworzyli nawet własny batalion imienia Konstantego Kalinowskiego.
  https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-bialorusini-walcza-na-ukrainie-przeciwko-rosji-za-wolnosc-wa,nId,5907155#crp_state=1

  Zgodnie z informacją przekazywaną regularnie od prezesa ukraińskiego banku centralnego system bankowy Ukrainy jest stabilny i zabezpieczony pomimo trwającej wojny.
  https://www.forbes.pl/finanse/wojna-rosji-z-ukraina-jak-ukraincy-i-rosjanie-radza-sobie-z-dostepem-do-pieniedzy/tn2f5b4
  Komentarz: Czyli jak zawsze sukces goni sukces.

  Polubione przez 7 ludzi

 2. Rosjanom ponoć brakuje już rakiet.
  To zaradny naród i jeszcze jedną znaleźli zawiniętą w onucy kamandira.
  Przy zmianie onuc wyleciała i zniszczyła skład amunicji i koszary międzynarodowej brygady we wsi Sielec na południe od Sambora.

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Ukraina może stracić 6 miliardów dolarów wpływów z eksportu zboża. Jest to skutek blokady portów przez siły rosyjskie, które uniemożliwiają sprzedaż milionów ton pszenicy i kukurydzy – przekazał w poniedziałek Reuters.
  https://forsal.pl/swiat/ukraina/artykuly/8384028,rosjanie-blokuja-porty-ukraina-moze-stracic-6-miliardow-dolarow-z-eksportu-zboza.html
  Komentarz: Czytałem też, ze Rosjanie zajęli kilka statków wypełnionych zbożem (nie wiem na ile to prawda) i wiele silosów w których składowano zapasy ( to akurat pewne).

  Polubione przez 5 ludzi

  • I w temacie
   Według ukraińskiego ministra rolnictwa Romana Łeszczenki cytowanego przez dziennik online „Delo” rząd w Kijowie opracowuje już plan wznowienia eksportu zboża koleją do innych państw, „aby zapobiec ewentualnemu światowemu kryzysowi żywnościowemu”.

   Łeszczenko sprecyzował, że dotychczas 80 proc. ukraińskiego eksportu zboża odbywało się przez porty Morza Czarnego, które obecnie są zablokowane przez Rosjan.

   Bukareszteńska telewizja Digi24 informuje, że zamiarem negocjujących stron jest eksportowanie ukraińskich zbóż koleją przez Mołdawię do Rumunii, aby stamtąd za pośrednictwem jednego z czarnomorskich portów były one kierowane do innych państw świata.
   https://www.money.pl/gospodarka/ukraina-probuje-zapobiec-kryzysowi-zywnosciowemu-czy-pomoga-jej-w-tym-sasiedzi-6749732912929536a.html

   Polubione przez 5 ludzi

  • Zawsze w czasie działań wojennych konfiskuje się zboża, bo to ma kontrolę nad rynkiem żywności ten ma kontrolę nad społeczeństwem…….znali tą oczywistą prawdę nawet w Egipcie faraonów tysiące lat przed naszą erą.

   Pozdrawiam,

   Polubione przez 6 ludzi

 4. Utworzenie „solidarnego mostu lotniczego” dla uchodźców z Ukrainy zaproponowała minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock​. Powołała się na szacunki mówiące, że konieczne będzie przyjęcie ośmiu milionów osób uciekających przed rosyjską agresją. Zdaniem Baerbock uchodźcy powinni być lokowani nie tylko w Europie, ale i obu Amerykach.
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-niemiecki-msz-z-ukrainy-ucieknie-osiem-milionow-uchodzcow,nId,5908094#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  Komentarz: To po odliczeniu ludności, która zostanie na terenach podbitych przez Rosjan zostanie tylko garstka ludzi… stepy znów opustoszeją, ciekawe tylko kto wykorzysta te okazje.

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Ciag dalszy sprawy ujawnienie pozycji ukraińskiej armii na terenie centrum handlowego „Retrovile” w Kijowie, które stało sie następnie celem ataku rakietowego. Aresztowano już „zradnika”, który opublikował nagranie jak z terytorium centrum wystrzeliwane sa pociski „GRAD”, wychwalajac przy tym ‚robotę naszych chłopaków” (to znaczy „ukrowojaków”)…
  https://t.me/boris_rozhin/35032

  Polubione przez 6 ludzi

 6. Kolejne tradycyjne już widoczki z ukraińskich ulic…
  https://t.me/boris_rozhin/35023
  …które postanowił skomentować doradca szefa MSW Ukrainy Wadim Denisenko który stwierdził że „wiązanie i rozbieranie marudera nie uważa za oznakę zdziczenia w czasie wojny”, a takze że jest to skutek tego że brakuje policjantów;
  https://strana.today/news/382732-sovetnik-hlavy-mvd-rasskazal-kak-otnositsja-k-narodnoj-rasprave-nad-maroderami.html

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Dla zainteresowanych, kolejny artykuł z ukraińskiego portalu „Strana” o sytuacji w ukraińskiej gospodarce, tym razem o „zwijaniu się” sieci supermarketów. Jako pierwsza ogłosiła to ogólnoukraińska sieć „Silpo”, która swoja decyzję tłumaczy załamaniem się łańcuchów dostaw towarów oraz znacznym spadkiem obrotów;
  https://strana.today/news/382726-kak-rabotajut-supermarkety-ukrainy-vo-vremja-vojny.html

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Jako ze „dzień zdrad dniem straconym”, szefowa niemieckiego resortu obrony Christine Lambrecht oświadczyła ze Niemcy nie są w stanie zorganizować nowych dostaw uzbrojenia na Ukrainę ponad te które zostały juz wcześniej uzgodnione. ‚Na osłodę’ dodała jednak, że Niemcy będą nadal wspierać Ukrainę…
  https://strana.today/news/382727-postavki-oruzhija-iz-frh-v-ukrainu-ne-vyjdut-za-ramki-uzhe-sohlasovannoho.html

  Polubione przez 5 ludzi

  • Ta pomoc ma być nakierowana na wsparcie uchodźców. Min w Mołdawii ma odbyć się szczyt pod przywództwem Niemiec w którym to będą omawiane kwestie wsparcia finansowego i relokacji uchodźców z Ukrainy.

   Polubione przez 5 ludzi

 9. Tymczasem ‚The Wall Street Journal” ujawnił że USA już dostarczaja Ukrainie stary poradziecki sprzęt pplot. Jest to sprzet zakupiony przez stronę amerykańska nawet kilkadziesiąt lat temu (m.in wyrzutnie S-300 zakupione na początku lat 90-tych od Białorusi) w celu badania technologii wojskowych stosowanych w ZSRR;
  >https://www.wsj.com/articles/u-s-sending-soviet-air-defense-systems-it-secretly-acquired-to-ukraine-11647878422

  Polubione przez 5 ludzi

 10. OT z Hiszpanii. Według oficjalnych informacji w Madrycie odbył się masowy protest hiszpańskich rolników (miało ich być 150 tysiecy) przeciwko rosnącym cenom paliw i brakowi reakcji na to ze strony centrolewicowego rządu. Cytat „Masowa demonstracja odbyła się dzień po tym, jak tysiące demonstrantów, wezwanych przez skrajnie prawicową partię Vox, zaprotestowało przeciwko rosnącym cenom żywności, energii i paliw…Niosąc hiszpańskie flagi i dmuchając w gwizdki, demonstranci szli w niedzielę centralnymi alejami stolicy, często prowadzeni przez traktoryz właczonymi klaksonami…Slogany na transparentach protestacyjnych głosiły: „Koszty wciąż rosną”, „Jesteśmy farmerami na drodze do wyginięcia” i „Wiejski świat SOS”;
  https://www.france24.com/en/live-news/20220320-spain-hit-by-yet-another-mass-protest-over-rising-prices
  https://t.me/boris_rozhin/35006

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Tymczasem w UE nie porozumiano się w sprawie nałozenia sankcji na surowce energetyczne, na co naciskały władze w Warszawie. Cytat „Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej nie zgodzili się w poniedziałek, czy i jak nałożyć sankcje na lukratywny sektor energetyczny Rosji w związku z inwazją na Ukrainę. Niemcy twierdzą, że blok jest zbyt zależny od rosyjskiej ropy, aby podjąć decyzję o embargo…Jeden z dyplomatów UE powiedział, że niektórzy mają nadzieję, że do czerwca UE znajdzie wystarczająco dużo alternatywnych źródeł energii, aby poważnie rozważyć embargo na ropę. Nie ustalono jednak żadnej daty, a inne państwa UE mogą mieć na myśli inne cele…Niemcy i Holandia powiedziały, że UE jest zależna od rosyjskiej ropy i gazu i nie może się teraz odciąć…„Kwestia embarga na ropę nie jest kwestią tego, czy tego chcemy, czy nie, ale kwestią tego, jak bardzo jesteśmy uzależnieni od ropy” – powiedziała dziennikarzom niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock…„Niemcy importują dużo (rosyjskiej ropy), ale są też inne państwa członkowskie, które nie mogą powstrzymać importu ropy z dnia na dzień”, powiedziała, dodając, że blok powinien zamiast tego pracować nad zmniejszeniem swojej zależności od Moskwie ze względu na swoje potrzeby energetyczne’
  https://www.reuters.com/world/europe/eu-mull-russian-oil-embargo-with-biden-set-join-talks-2022-03-21/

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Doradca szef Biura Prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowicz dał sie złapać na prymitywnym „fejku”. Według niego zdjecie które przedstawił ma pokazywać rozkręcone przez „ukropartyzantów” tory w obwodzie chersońskim co ma powodować problemy w transporcie dla „rosyjskich okupantów”. Jak się jednak okazało zdjecie przedstawia tory rozkradzione pod Baranowiczami na Białorusi jeszcze w 2020 roku…
  https://t.me/RVvoenkor/4520

  Polubione przez 6 ludzi

 13. Tymczasem członkini Izby Reprezentantów Kongresu USA republikanka Marjorie Taylor Greene oskarżyła administracje Biden’a że w ramach pomocy finansowej dla Ukrainy będzie wspierać „nazistowskie milicje Zełenskiego”, a nie „zwykłych Ukrainców”. Cytat „Republikańska przedstawicielka Georgii Marjorie Taylor Greene powiedziała w niedzielę, że pomoc ze Stanów Zjednoczonych prawdopodobnie zostanie przeznaczona na finansowanie „milicji nazistowskich” zamiast zwykłych Ukraińców…Greene rozpowszechniła swoje oświadczenie na cały świat w niedzielę za pośrednictwem swojego konta na Twitterze . Napisała, że ​​jest przeciwna „wojnie Putina” i inwazji, która nastapiła pod koniec lutego. Powiedziała również, że ukraiński prezydent Wołodymr Zełenski używa własnego wojska do „torturowania własnego narodu”;
  https://www.newsweek.com/marjorie-taylor-greene-says-nazi-may-getting-bidens-ukraine-aid-1689862

  Polubione przez 5 ludzi

 14. – Istnieją obawy, że Rosja może zaatakować Polskę. Polski rząd się do tego przygotowuje – powiedział ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca w wywiadzie dla Kanału 24. Ambasador Ukrainy w Polsce mówił o pomocy, której Polacy udzielają Ukraińcom uciekającym przed wojną. Wspomniał też o przyjęciu ustawy o obronie ojczyzny.
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-ambasador-ukrainy-sa-obawy-ze-rosja-moze-zaatakowac-polske,nId,5908301#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  Komentarz: Na pewno Rosja nie uderzy gdy jest zajęta walkami na Ukrainie.

  Polubione przez 4 ludzi

  • A miało być ich dziesiątki tysięcy…..armie całe!!!!!!

   Tak przynajmniej informują polskojęzyczne mendia……..kto im pisze te fakenewsy?

   W Telawiwie, czy na rabini na Manhattanie?

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

 15. Europejskie wsparcie na dozbrojenie Ukrainy ma sięgnąć miliarda euro

  Informuje o tym agencja Interfax-Ukraina, powołując się na „Die Zeit”. Do tej pory Unii Europejskiej dla ukraińskiej armii sięgało 500 mln euro. Ministra spraw zagranicznych Niemiec Annalena Bearbock w rozmowie z dziennikiem wspomniała, że fundusze te powinny zostać podwojone. Wiadomość ta zbiega się z dzisiejszym szczytem europejskiej Rady do spraw Zagranicznych, w którym wzięli udział szefowie dyplomacji państw członkowskich UE.
  https://oko.press/dzis-piata-runda-rozmow-ukrainy-i-rosji-mariupol-okrazony-rosjanie-stawiaja-ultimatium-dzien-26-wojny-na-zywo/

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.