Wojna już nie domowa na Ukrainie 01.04.2022r.- 2474 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 43).


„Niemy krzyk”– dzień 679.

Władze Ukrainy angażują w konfrontację z Rosją różne regiony i miasta, nawet te odległe od linii kontaktu z wojskami rosyjskimi. 

Kolejnym dowodem na to jest 80-tysięczne miasto Humań, położone w zachodniej części obwodu czerkaskiego.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony udostępniło zdjęcia otrzymane od miejscowej społeczności żydowskiej, z których wynikało, że bojówkarze nacjonalistyczni utworzyli skład amunicji na terenie nowo wybudowanej synagogi. 

Oczywiście synagoga ta może stać się obiektem uderzenia rakietowego ze strony SZ FR, mającego na celu zniszczenie znajdującego się w niej składu broni, tak jak to już miało miejsce w podobnych przypadkach.

Fakt ten może mieć daleko idące konsekwencje, bo ekipa prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego zdecydowała się na jak najbardziej aktywne zagranie „kartą żydowską”.

„Zdjęcia zrobione 21 marca pokazują formowanie się na terenie synagogi dwóch kolumn z nacjonalistami. Mienie, broń i amunicja przechowywane w budynku synagogi zostały najpierw załadowane przez nacjonalistów na wywrotki, a następnie zamaskowane jako worki z odpadami budowlanymi”– poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony w oświadczeniu.

Według resortu obrony junta z Kijowa wykorzystuje synagogę w Humaniu do celów wojskowych, aby wywołać międzynarodowy skandal w przypadku ostrzelania jej przez wojska rosyjskie.

„W trakcie specjalnej operacji wojskowej Siły Zbrojne Rosji nie atakują celów cywilnych. Zwłaszcza w miejscach kultu i wszelkich innych miejscach kultu publicznego. To reżim kijowski, łamiąc międzynarodowe prawo humanitarne i po prostu zasady moralności, wykorzystuje takie obiekty, jako punkty do magazynowania i transportu broni, a nazistów do udziału w działaniach wojennych”– powiedział Igor Konaszenkow, rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Z drugiej strony władzom ukraińskim nie jest potrzebny żaden prawdziwy powód do skandalu, byle tylko szalona wyobraźnia, specjaliści od montażu wideo i członkowie ugrupowań nacjonalistycznych, gotowi są zamienić swój kraj w spaloną ziemię.

Warto w tym miejscu przywołać fakt, jaki to wielki skandal próbowały nadmuchać zachodnie media (a szczególnie Polskie i polskojęzyczne) po tzw. ostrzale szpitala położniczego w Mariupolu. Jak się później okazało, na terenie tej placówki medycznej znajdowała się baza ukraińskiego wojska i nacjonalistów, ale nie było tam pacjentów. To prawda, że ​​materiały filmowe udostępnione światowym mediom przez Kijów na pierwszy rzut oka mówiły coś przeciwnego. Dokładna analiza zdjęć potwierdziła, że ​​ostrzał został zainscenizowany przez zawodowych statystów, grało swoje role także kilka rodzących kobiet, w tym popularna blogerka „piękności” na Ukrainie.

Podobnie wygląda sprawa domniemanego zbombardowania teatru dramatycznego w Mariupolu. W rzeczywistości teatr został zaminowany i wysadzony w powietrze przez bojówkarzy batalionu „Azow”

„Rosyjskie lotnictwo nie realizowało żadnych zadań związanych z atakami na cele naziemne w mieście Mariupol”– jasno stwierdził przedstawiciel rosyjskiego resortu obrony.

Powracając do tematu Humania i ogólnie tematu „żydowskiego”, jest on bardzo aktywnie promowany przez samego prezydenta Zełenskiego. Wszystko zaczęło się od tego, że niemal natychmiast po rozpoczęciu operacji specjalnej SZ FR na Ukrainie, władze ukraińskie oskarżyły Moskwę o zbombardowanie Babiego Jaru w Kijowie, miejsca rzezi Żydów, Cyganów i sowieckich jeńców wojennych przez nazistów w okresie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.  I chociaż niemal natychmiast cały świat dowiedział się, że wiadomość jest oczywistym fake newsem, Zełenski powtórzył tę fikcję 20 marca podczas przemówienia do członków izraelskiego Knesetu.

Zełenski powiedział też o Humanie:

„Pierwszego dnia rosyjskie pociski uderzyły w nasze miasto Humań, miejsce, które co roku odwiedzają dziesiątki tysięcy Izraelczyków na pielgrzymkę do grobu  cadyka Nachmana”.

Ale izraelscy politycy, w przeciwieństwie do ukraińskich, najwyraźniej nie stracili zdrowego rozsądku i nie reagowali na emocjonalne okrzyki ukraińskiego prezydenta. Dlatego, jak można przypuszczać, podjęto decyzję, aby faktycznie znaleźć sposób na zaszkodzenie nowo wybudowanej synagogi w świętym dla Żydów Humaniu. Z pewnością taka prowokacja nastawiłaby światową społeczność przeciwko Rosji.

Faktem jest, że w Humaniu każdego roku w Rosz Haszana (żydowski Nowy Rok) ponad 30 tysięcy pielgrzymów z całego świata przybywa do grobu założyciela bracławskiego chasydyzmu, rabina Nachmana. W tym samym miejscu w Humaniu znajduje się dom pradziadka Nachmana– założyciela całego chasydyzmu Izraela  Baal Szem Towa .

Ale z wojskowego punktu widzenia Humań w zasadzie, podobnie jak synagoga, nie może być przedmiotem zainteresowania wojsk rosyjskich. Jednak jest to kolejny dowód na to, że w taki sposób właśnie prowadzone są na Ukrainie kampanie wojny informacyjnej. Powody, a raczej fikcyjne historie, wybiera się te, które mają silny efekt emocjonalny. I nie ma się co dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę, że ekipa rządząca na Ukrainie wywodzi się ze środowiska związanego z realizowaniem programów telewizyjnych. A więc w temacie fikcji jest jak najbardziej profesjonalna.

A więc, szpital położniczy, teatr, synagoga, miejsce masowych egzekucji z okresu II wojny światowej– to bardzo działa na podświadomość i zapada w pamięci.

Nie zapominaj, że opanowanie totalne przestrzeni informacyjnej (również i w Polsce), rozpowszechnianie fałszywek, podsycanie histerii w mediach to procesy kontrolowane. A dyrygenci całej tej akcji są dalecy od prawdy i zasad moralnych.

Z punktu widzenia skompromitowanej junty, zrozumiałe są próby zorganizowania przez nią prowokacji w pobliżu synagogi w Humaniu, a także doniesienia o bombardowaniu Babiego Jaru, czy też szpitala położniczego w Mariupolu.

W tym wszystkim chodzi o to, że Zełenski chce, aby Izrael poparł Ukrainę, która jest teraz neutralna.

A Tel Awiw można zrozumieć, bo ważna jest dla niego pozycja Moskwy na Bliskim Wschodzie. Rosja i Izrael zawarły w szczególności porozumienia w sprawie Syrii. Rosja obiecała nie wspierać Iranu w jego antyizraelskiej polityce, a także prowadzić powściągliwą politykę w dostawach broni do Teheranu.

Dlatego bardzo ważne jest, aby Izrael nie występował przeciwko Rosji. Z drugiej strony Tel Awiw nie chce, aby ukraińscy oligarchowie żydowscy i Zełenski bardzo przy tym ucierpieli. Grając właśnie tą kartą, Zełenski próbuje przechylić szalę na swoją korzyść. Aby to zrobić, wymyśla przeróżne skecze kabaretowe.

Od reżimu na Ukrainie można oczekiwać wszystkiego, nawet wysadzenia w powietrze elektrowni jądrowej, użycia broni chemicznej, czy też biologicznej . A następnie obwinienia za to Federację Rosyjską. Zresztą grunt pod takie operacje pod fałszywą flagą, są przygotowywane propagandowo wcześniej, aby ludzie od razu po dokonaniu prowokacji doszli do właściwych dla sprawcy incydentu wniosków

Należy być przygotowanymi na takie zwroty akcji. W tym fakt, że Zachód może wywołać wojnę nuklearną. Wcześniej inscenizując jakiś mocno oddziałujący  na świadomość publiczną incydent. Oznacza to, że musimy być gotowi na wojnę nuklearną prowadzoną w naszym regionie przez szeroko pojęty Zachód, i w jego interesie.

Ten problem nie powinien być przemilczany. 

Ponadto należy umieć dostrzegać ukraińskie prowokacje i je demaskować. Bo jednego, czego należy się bać to ciemnego luda wymanewrowanego w- tak naprawdę- niechcianą i nikomu nie potrzebną wojnę. Niech konflikt na Ukrainie, będzie tylko konfliktem wewnątrzukraińskim, bo jak wiadomo bez wątpienia zasłużyli sobie (a bynajmniej najbardziej aktywna część tego społeczeństwa) na to co obecnie mają.

Zasłużyli sobie, bo historia ich niczego nie nauczyła, zaś tak przez nich upragnione państwo- traktowane jest wyłącznie jak teren do szybkiego wzbogacenia się kosztem innych, taktowane jako łup. Pozostawiając w ten sposób za sobą ruiny i zgliszcza.

No i właśnie te ruiny i zgliszcza widzimy obecnie na Ukrainie.

*

Poranna (31.03.22r) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji:

– wojska rosyjskie przejęły pełną kontrolę nad Złotą Niwą, przekroczyły rzekę Kaszlagach i okopały się na korzystnej linii, posuwały się 6 km dziennie,

– siły ŁRL po oczyszczeniu Żytłowki z ukraińskich bojowników, posuwają się o 5 km i walczą na przedmieściach Kremiennej,

– wieczorem pociski manewrujące z powietrza zniszczyły duże bazy paliwowe w Dniepropietrowsku, Lisiczańsku, Czugujewie i Nowomoskowsku, z których ukraińska grupa w Donbasie była zaopatrywana w paliwo,

– w nocy rosyjskie samoloty uderzyły w 52 obiekty wojskowe Ukrainy, w tym 4 stanowiska dowodzenia, 1 S-300 na południe od Izyum i 1 Buk-M1 koło Kurachowa, 2 MLRS, 1 skład broni rakietowej i artyleryjskiej, 2 składy paliwa oraz 38 umocnień i obszarów koncentracji sprzętu wojskowego,

Od początku operacji zniszczono 124 ukraińskie samoloty i 77 śmigłowców, 216 rakiet przeciwlotniczych, 341 dronów, 1815 czołgów i innych opancerzonych wozów bojowych, 195 wyrzutni rakietowych, 762 działa.

Wieczorna odprawa (31.03.22r.) MON FR: 

–  reżim kijowski próbował ewakuować się z Mariupola dwoma helikopterami Mi-8 ukraińskich nacjonalistów z pułku MSWU „Azow”

–  Milicja Ludowa DRL ze zdobytego amerykańskiego kompleksu rakietowego „Stinger” zestrzeliła jeden ukraiński śmigłowiec Mi-8, który spadł w rejonie osady Rybackiej,

–  drugi ukraiński Mi-8 – został uszkodzony trafionym pociskiem, poleciał w kierunku morza, ale rozbił się 20 km od brzegu,

–   jednostki ŁRL kontynuują działania ofensywne na obrzeżach Siewierodoniecka, po przejściu 2 km dziennie zniszczono ponad 40 osób personelu ukraińskiej brygady,

–   ML DRL ustanowiła kontrolę nad częścią osady Nowobachmutówka. Ponad 50 osób nacjonalistów zginęło w ciągu jednego dnia

–   w ciągu dnia samoloty operacyjno-taktyczne uderzyły w 28 obiektów wojskowych Ukrainy,

–   jeden ukraiński śmigłowiec Mi-24 został zestrzelony w powietrzu przez obronę przeciwlotniczą 30 km na zachód od miasta Izjum, a także 4 ukraińskie bezzałogowe statki powietrzne.

Także Milicja Ludowa DRL poinformowała, że ​​wczoraj pod Mariupolem zniszczyła dwa śmigłowce wojsk ukraińskich i zapobiegła próbie ewakuacji przywódców nacjonalistów.

„Kierownictwo polityczne w Kijowie podjęło kolejną próbę ewakuacji przywódców ukraińskich nacjonalistów z Mariupola. Dziś rano nasze systemy obrony przeciwlotniczej w pobliżu Mariupola wykryły i zniszczyły dwa wrogie śmigłowce, z których jeden spadł w rejonie Rybackoje. Drugi helikopter spadł do morza, a liczba zlikwidowanych nacjonalistów jest określana”– poinformowano w oświadczeniu ML DRL.

W zestrzelonym helikopterze pod Mariupolem przeżyło dwóch członków formacji zbrojnej „Azow”:

Żołnierze DRL w ciągu ostatniego dnia rozbili 42 bojowników ukraińskich formacji zbrojnych.

„W ciągu ostatniego dnia nasi żołnierze zniszczyli 42 ukraińskich nacjonalistów, 13 stanowisk ogniowych, dwa wozy bojowe piechoty, jeden pojazd opancerzony i jedną ciężarówkę. Zdobyto jeden czołg, jeden opancerzony pojazd ratunkowy i dwa pojazdy opancerzone”– poinformował wiceszef Departamentu Milicji Ludowej DRL Eduard Basurin.

Dodał, że 15 żołnierzy 25 brygady powietrznodesantowej, 56 brygady piechoty zmotoryzowanej i 30 brygady zmechanizowanej dobrowolnie złożyło broń i przeszło na stronę Donieckiej Republiki Ludowej.

Poza tym, „czterech żołnierzy Milicji Ludowej (NM) DRL zginęło w ciągu jednego dnia”– powiedział wiceszef Departamentu ML Eduard Basurin.

„Z przykrością informujemy, że w ciągu ostatniego dnia w walce o niepodległość czterech obrońców Donieckiej Republiki Ludowej zginęło na linii służby wojskowej, a 25 zostało rannych”– poinformował Basurin.

Ukraińskie siły bezpieczeństwa nie dostaną żadnej szansy opuszczenia Mariupola. 

O tym powiedział sekretarz prasowy Milicji Ludowej DRL Eduard Basurin w wywiadzie dla  RIA Novosti . Ale gwarantują zachowanie życia.

„Dostali już taką ofertę, odmówili. Dlatego uważa się ich, że nie są już bojownikami, są przestępcami. Ponieważ zabijali cywilów. Tak, gwarantujemy uratowanie im życia, ale nie sądzę, że pozwolimy im odejść”– powiedział przedstawiciel republiki.


Sześciu ukraińskich neonazistów zostało schwytanych podczas próby ucieczki z Mariupola

„Po wzięciu do niewoli każdy z ‚odważnych’ ukraińskich żołnierzy staje się bardzo wyrozumiały, potępia swoje przywództwo, przeprasza narody Rosji i Ukrainy za działania antyludzkie, wzywa do złożenia broni skierowanej przeciwko rosyjskim przedstawicielom organów ścigania i kapitulacji”– poinformował szef Czeczeńskiej Republiki Ramzan Kadyrow.

Podkreślił, że stosunek do takich więźniów jest najbardziej humanitarny. Są karmieni, mają zapewnioną opiekę medyczną, otrzymują leki, mają możliwość telefonicznego kontaktu z bliskimi. 

„Nikt nie strzela do części ciała, z nikogo się nie kpi ani nie zabija. Jesteśmy przeciwni takim sadystycznym metodom, które są typowe dla nazistów z gangu Azowa”– dodał Kadyrow.

 Administracja miasta Mariupol została utworzona w Donieckiej Republice Ludowej. Stanowi o tym dekret nr. 108 podpisany przez szefa DRL Denisa Puszilina.

„Postanawiam utworzyć administrację lokalną Donieckiej Republiki Ludowej – administrację miasta Mariupol”– napisano w dekrecie szefa DRL.

Puszilin polecił też kierownictwu administracji zadbać o wypracowanie i zatwierdzenie stanowiska samorządu, jego struktury i kadry. Podjęto również decyzję o utworzeniu administracji regionalnej w Mariupolu, powołaniu jej pracowników i zatwierdzeniu regulaminów tych organów. Wszystkie te działania muszą być skoordynowane z administracją Szefa DRL.

Dekret został podpisany i opublikowany 31 marca. Wchodzi w życie w dniu podpisania.

Mariupol to największe miasto na wybrzeżu Morza Azowskiego, jeden z kluczowych ośrodków hutnictwa w Donbasie i ważny port morski. Walki o Mariupol rozpoczęły się 25 lutego, podczas których miasto zostało całkowicie zablokowane. Teraz dobiega końca oczyszczanie Mariupola z nazistów. Według różnych poinformowanych źródeł wiadomo, że ponad 90% miasta znajduje się pod kontrolą DRL.

Konwój humanitarny Ministerstwa Sytuacji  Nadzwyczajnych FR- 121 z rzędu, przybył wczoraj do Doniecka. Zostało to zgłoszone w wydziale ratownictwa DRL.

Towary humanitarne obejmowały produkty żywnościowe dla priorytetowego zaopatrzenia ludności dotkniętej katastrofą, w tym na wyzwolonych terytoriach DRL, a także mobilne elektrownie.

Dystrybucja pomocy humanitarnej odbywać się będzie zgodnie z nadesłanymi wnioskami na posiedzeniach Państwowej Komisji ds. Zapobiegania i Likwidacji Sytuacji Kryzysowych i Bezpieczeństwa Pożarowego.

Należy zauważyć, że do DRL codziennie przybywa konwój humanitarny z Rosji. Ponad 86 ton ładunku dostarczono dzień wcześniej.

New York Post informację o skutkach wojny na Ukrainie zilustrował zdjęciem dokumentującym ostrzał Doniecka przez armię ukraińską.

Amerykańskie wydanie New York Post zilustrowało artykuł o „rosyjskim ostrzale miast” zdjęciem zrujnowanego domu w Doniecku, zniszczonego przez atak rakietowy i ostrzał artyleryjski ze strony USZ.

Artykuł opisuje „ataki na Kijów i Czernihów”, a ilustracja do niego pokazuje wynik uderzenia ukraińskiego pocisku rakietowego Toczka U w budynek mieszkalny w Doniecku, o czym informowałem we wczorajszej relacji z wojny na Ukrainie. 

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL zgłosiło  15 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

USZ prowadząc ostrzały terytorium DRL używały następującej broni:

Rejon Gorłówki: artyleria 122 mm – 14 pocisków.

Rejon Doniecka: wieloprowadnicowe systemy rakietowe MLRS – 60 pocisków, artyleria 122 mm – 90 pocisków.

W ciągu ostatniego dnia wpłynęły informacje o 34 rannych cywilach (32 z wcześniej wyzwolonych terytoriów), w tym 3 dzieci.

Nadal nie można ustalić rzeczywistej liczby ofiar cywilnych: znaczna ich liczba znajduje się na wyzwolonych terytoriach DRL.

Uszkodzone zostały 4 domy w dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku i Jelenowce, a także 3 obiekty infrastruktury cywilnej .

Ostrzał ze strony USZ prowadzono w kierunku następujących miejscowości:

Ozierjanowka, Jasinowata, Makiejewka, Donieck (rejon Piotrowski), Jasnoje, Signalnoje, Aleksandrówka, Ługańskoje, Jelenowka i Dokuczajewsk.

W sumie, w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadły 164 pociski.

Ponadto, kijowskie siły zbrojne 4 razy w ciągu minionej doby ostrzeliwały terytorium znajdujące się w strefie odpowiedzialności ŁRL.


„Cztery ataki na trzy osiedla zostały odnotowane ze strony ukraińskich formacji zbrojnych”– poinformowało przedstawicielstwo ŁRL w WCKiK.


W wyniku ostrzału zniszczono budynki mieszkalne w Zołotoje-5, osadę Donieckij i miejscowość Gołubowskoje.


*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

6 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 01 квітня 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na ich kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym zdecydowanej większości filmów dokumentujących sytuację w republikach się nie ukazuje. Chyba, że coś w między czasie się zmieni- w co szczerze wątpię.


*

*

https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA

https://www.youtube.com/watch?v=eVjwTfXuJl0

https://www.youtube.com/watch?v=SCHyv_DYQ0E

https://www.youtube.com/watch?v=CWLdBLEn8oY

https://www.youtube.com/watch?v=tAzfjhpEPKE

https://www.youtube.com/watch?v=GETBHPwGdfo
https://www.youtube.com/watch?v=xpmjIiE2zxE

https://www.youtube.com/watch?v=MLmjvdeOsVM

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.


139 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 01.04.2022r.- 2474 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 43).

 1. https://t.me/military_events_in_Ukraine/2534
  „Rosyjsko-ukraiński teatr działań potrzebuje pojazdu wielozadaniowego, zdolnego wytrzymać szeroki wachlarz zagrożeń”
  NATO wspólnie z Ukrainą opracowało program modernizacji czołgów i bojowych wozów piechoty zdolnych do przeciwstawienia się Rosji. Wszystko to – prawie miesiąc przed rozpoczęciem operacji specjalnej.
  W dalszym ciągu analizujemy dokumenty pobierane przez Zespół XakNet z serwerów ukraińskiego MSZ. To na przykład wspólny program modernizacji pojazdów opancerzonych. Jako głównego rywala uznano rosyjskie T-72B3 i BMP-3, a nawet zakładano przyszłe „operacje bojowe”, choć uwzględniają one również sprzęt chiński.
  Po stronie NATO w tabelach wymieniono Szwecję (właściwie kraj neutralny). Dokument datowany jest na 1 lutego.

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Na froncie Ukraińcy odnoszą kolejne sukcesy: Rosjanie zdobyli miasto Izjum. Serio, tak właśnie i to dosłownie wyglądają na Das Onet ukraińskie sukcesy

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-ukraina-37-dzien-inwazji-relacja-na-zywo/1fc93lj

  Niemal cały Azowstal został już z ziemią zrównany. Azowcy schronili się pod ziemią, gdzie jest aż sześć pięter podziemnych kondygnacji. Artyleria i lotnictwo pracują nad tym. Szacuje się całkowicie usunąć nazistowski guz w Mariupolu w ciągu paru dni.

  Polubione przez 7 ludzi

 3. Tzw. ekspert z rządowego Ośrodka Studiów Wschodnich o nazwisku Konończuk:

  Społeczeństwo rosyjskie jest na poziomie nazistowskich Niemiec

  https://dorzeczy.pl/opinie/283555/ekspert-rosjanie-sa-teraz-na-poziomie-nazistowskich-niemiec.html

  Czy to się nie klasyfikuje do tzw. „mowy nienawiści”?:

  „Ekspert ocenił, że „deputinizacja” Rosji byłaby dziś znacznie trudniejsza niż denazyfikacja Niemiec po 1945 roku. – Społeczeństwo rosyjskie, jeśli chodzi o stopień życia w równoległej rzeczywistości, jest na poziomie, jaki mieliśmy w nazistowskich Niemczech w latach 1944-1945 – mówił wiceszef OSW”

  Polubione przez 6 ludzi

  • Ja to myślę, że on powinien bardziej się martwić, żeby nie został ustanowiony do pionu. Ci ludzie sami sprawiają wrażenie, jakby byli skończonymi naziolami.
   Chyba pora na reset.

   Polubione przez 5 ludzi

 4. Hehe, przed chwilą włączyłem przypadkiem Polsat.
  A tam Pawlak udziela rad, jak sobie poradzić, gdy Rosja żąda rubli za paliwa.
  Jak się ogrzewać według Pawlaka?
  Ogrzewać się pompami ciepła….
  Ależ to genialna rada… wuju.

  A samochody na holzgas.
  To mój wkład w genialne pomysły…

  Polubione przez 7 ludzi

 5. http://www.sport.interia.pl/reprezentacja-polski/news-rosji-nie-ma-ale-inni-mozliwi-rywale-polski-tez-sa-watpliwi-,nId,5927789

  Hm, czyżby rozmowy o rozliczeniu w petrojuanie za saudyjską ropę wchodziły w decydująca fazę?

  I jeszcze cymes: „Zarzuty dotyczą Arabii Saudyjskiej, ale obciąża także jej sojuszników. Są wśród nich np. Senegal i Maroko, które już na katarskim mundialu są, a także Emiraty Arabskie…”

  Oczywiście brak w tekście informacji, jakie państwo jest najbliższym sojusznikiem AS (choć być może już nie, skoro dziennikarska psiarnia została nagle spuszczona ze smyczy na temat wojny w Jemenie) albo jakie inne środkowoeuropejskie mocarstwo z urojenia szkoli saudyjskich pilotów wojskowych.

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Tymczasem gubernator obwodu sumskiego Dmytro Zwickij alarmuje o tym że siły FR poszerzaja „swoja strefe okupacyjną na terytorium obwodu”. Cytat „Mieliśmy zajętą i okupowaną tylko południową część obwodu, a dziś zaczynają się umacniać w wielu samorządach [obwodu]. Zaczynają szukać władz lokalnych [by z nimi współpracowały]. Rozumiemy , że jest to początek okupacji centralnej części obwodu sumskiego”;
  https://t.me/boris_rozhin/38779
  https://strana.today/news/384440-hubernator-zhivitskij-zajavil-o-rasshirenii-okkupatsii-v-sumskoj-oblasti.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Ciąg dalszy sprawy ukraińskiego rajdu na składy paliwa w rosyjskim Biełgorodzie. Pomimo ze o atak MO FR oficjalnie obwiniło o atak strone ukraińska…
  https://strana.today/news/384419-v-minoborony-rf-obvinili-ukrainu-v-udare-po-neftebaze-v-belhorode.html
  …strona ukraińska temu zaprzecza, m.in sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Daniłow powiedział ze to ‚robota miejscowych”…
  https://strana.today/news/384435-ukraina-ne-imeet-otnoshenija-k-vzryvam-na-belhorodskoj-neftebaze-danilov.html
  …w podobnym tonie wypowiedział się doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Arestowycz który stwierdził ze Ukraina prowadzi tylko operacje obronne na swoim terytorium, a wybuchy mogły byc m.in skutkiem zaniedbań;
  https://strana.today/news/384397-udary-v-belhorode-kommentarij-arestovicha.html
  Ps. „Cyrk na kółkach”, zawsze to „klęska byłą sierotą”, a na Ukrainie okazuje się jest na odwrót…

  Polubione przez 6 ludzi

 8. Gubernator obwodu odeskiego Maksym Marczenko alarmuje że siły FR ostrzeliwuja przedmieścia Odessy „Iskanderami”…
  https://strana.today/news/384443-horod-v-okrestnostjakh-odessy-obstreljali-iskanderami.html
  …a „gubernator obwodu ługańskiego” a raczej to co z niego jeszcze pozostało pod kontrolą Kijowa, alarmuje ze siły ŁRL/FR kontynuują ofensywę z rejonu Popasnej i Ruzbieznego na północny-zachód oraz południowy-zachód od Sewierodniecka i Lisiczańska gdzie bronią sie oddziały ukraińskiej „Grupy Armii Donbas”. Wygląda wiec na to że siły ŁRL/FR chcą odciąć te dwa miasta wraz ze znajdujacymi się w nich siąłmi ukraińskim od reszty północnego zgrupowania „Grupy Armii Donbas”;
  https://strana.today/news/384404-rossijane-khotjat-nastupat-v-dvukh-napravlenijakh-mezhdu-kremennoj-i-rubezhnym-i-v-popasnoj-.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Odnalazła się „Marianna z mariupolskiego szpitala”, która jak wiadomo miała przeżyć „ostrzał ze strony sił FR”, a potem „umrzeć”…
  https://wpolityce.pl/swiat/589788-zmarla-ciezarna-kobieta-ewakuowana-ze-szpitala-w-mariupolu
  …okazuje się ze jest cała i zdrowa i opowiada jak to wszystko było naprawdę, czyli że siły ukraińskie urządziły sobie w szpitalu „baze wojskową”;
  https://t.me/boris_rozhin/38786
  https://t.me/boris_rozhin/38785

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Funkcjonariusze ukraińskiego Państwowego Biura Śledczego na jednym z punktów granicznych pomiędzy Ukrainą a Wegrami zatrzymali mężczyznę, jak sie okazało generała SBU Leonida Piata, który próbował uciec z Ukrainy posługujac sie dokumentami wystawionymi na mężczyznę niezdolnego do słuzby wojskowej;
  https://t.me/boris_rozhin/38784
  https://www.unian.net/society/voyna-v-ukraine-pogranichniki-poymali-generala-sbu-s-lipovoy-spravkoy-novosti-ukrainy-11769058.html
  https://strana.today/news/384434-heneral-major-sbu-pytalsja-sbezhat-iz-ukrainy-v-venhriju-pod-vidom-rjadovoho.html

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Strona rosyjska informuje ze granicy pomiędzy Ukrainą a FR na terytorium obwodu biełgorodzkiego, a gdzie często dochodzi do „przenikania” sił ukraińskich, mają pilnować dwie kompanie zwerbowane z „ukrowojaków” zamieszkujacych tereny pograniczne, którzy przeszli dobrowolnie na stronę rosyjską. Oczywiście nie będzie to tak jak na Ukrainie, czyli dostana bron i „hulaj dusza piekła nie ma”, ale będa miec „kuratorów” z sił FR;
  https://t.me/surf_noise1/9963

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Zbliża się ostateczny koniec „Grupy Armii Donbas”? Strona rosyjska informuje o koncentracji sił których jedynym celem ma byc ostateczne odcięcie tego ukraińskiego zgrupowania i jego likwidacja. Cytat „Konflikt na Ukrainie powoli zbliża się do swojego apogeum, przynajmniej apogeum pierwszego etapu konfrontacji – bitwy o Donbas. Już 28 marca przewidywaliśmy, że sytuacja rozwija się w taki sposób, że należy spodziewać się częściowego lub całkowitego wycofania Sił Zbrojnych FR z północy Ukrainy i przeniesienia ich na front wschodni. Wszystko to wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku dni. Nie wiemy, czy była to pierwotna strategia Sił Zbrojnych RF, czy jest to przekształcenie pierwotnego planu w celu naprawienia błędów taktycznych kampanii ale nie o to chodzi, bo w tej sytuacji jest to jedyna słuszna decyzja”;
  https://t.me/boris_rozhin/38796
  https://t.me/voenacher/13755
  >https://www.youtube.com/watch?v=KxBBy_PCm4g

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Tradycji staje sie zadość, czyli Wlk. Brytania jak zwykle walczy…”do swojego ostatniego sojusznika”. Cytat „Wielka Brytania jest zaniepokojona, że ​​Stany Zjednoczone, Francja i Niemcy będą naciskać na Ukrainę, by „uregulowała” i poczyniła znaczące ustępstwa w rozmowach pokojowych z Rosją, poinformowano The Times…Źródło w rządzie wyższego szczebla powiedziało, że pojawiły się obawy, że sojusznicy byli „nadmiernie chętni” do zawarcia wczesnego porozumienia pokojowego, dodając, że porozumienie powinno zostać osiągnięte tylko wtedy, gdy Ukraina jest w najsilniejszej możliwej pozycji”;
  >https://www.thetimes.co.uk/article/dont-back-down-britain-urges-ukraine-wmtfkv3pn

  Polubione przez 4 ludzi

 14. W temacie „ochotników” z Zachodu którzy przyjechali na Ukrainę „pobawić się w wojnę z FR”. Jak informuje kanadyjski „National Post” władze w Kijowie nareszcie zrobiły cos sensownego, czyli oficjalnie wstrzymały nabór do tzw. legionu ochotniczego. Powodem takiej decyzji jest to że napłynęła do niego cała masa niedoświadczonych i niewyszkolonych „ochotników” których wartosc bojowa jest żadna, a dodatkowo stanowia obciążenie dla samych Ukrainców (wyposażenie w bron, wyżywienie itd);
  https://nationalpost.com/news/world/ukraine-pauses-new-recruiting-to-foreign-legion-as-it-grapples-with-non-military-volunteers

  Polubione przez 4 ludzi

 15. Amerykański „Bloomberg” przyznaje ze poparcie dla WWP w FR zamiast spadać z powodu wojny na Ukrainie rośnie i osiągnęło już najwyższy poziom od 2017 roku, czyli 83%. Cytat „Około 83% poparło działania Putina jako prezydenta w ankiecie przeprowadzonej w dniach 24-30 marca na 1632 respondentów, co stanowi wzrost o 12 punktów procentowych w porównaniu z poprzednim miesiącem i najwyższy od 2017 roku, podało moskiewskie Centrum Lewady. Odsetek zgadzający się, że kraj zmierza we właściwym kierunku, podskoczył o 17 punktów procentowych do 69%, najwyższy od czasu, gdy Levada zaczęła rejestrować odpowiedzi w 1996 roku”;
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-03-31/russians-embrace-putin-s-ukraine-war-as-kremlin-muzzles-dissent

  Polubione przez 4 ludzi

 16. Ostateczny „wyrok” na południowe zgrupowanie „Grupy Armii Donbas” dogorywające własnie w Mariupolu. Tzw. gubernator obwodu donieckiego z nadania Kijowa Pawło Kirilenko podczas występu w ukromediach oficjalnie ogłosił że żadnej „deblokady” miasta nie bedzie, ze względu na „położenie geograficzne i rozmieszczenie sił wroga”. Odniósł sie w ten sposób do rozpaczliwych apeli ze strony „obersturmbannführera” (to znaczy zastępcy dowódcy) neonazistowskiego pułku „Azow” Światosława Palamara;
  https://strana.today/news/384462-hubernator-donetskoj-oblasti-o-nevozmozhnosti-deblokady-mariupolja-hde-vojuet-polk-azov.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.