Wojna już nie domowa na Ukrainie 05.04.2022r.- 2478 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 47).


„Niemy krzyk”– dzień 683.

Rosja nie mogła wczoraj (4 kwietnia) zwołać i odbyć nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z prowokacją w ukraińskim mieście Bucza, czego odmówiła Wielka Brytania, która w tym miesiącu przewodniczy Radzie Bezpieczeństwa ONZ. 

O czym poinformowała oficjalna przedstawicielka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Temat prowokacji w Buczy, w której Zachód oskarża Rosję, już drugi dzień nie schodzi z łamach mediów ukraińskich, polskich i zachodnich. Dlatego wydaje się, że należałoby o nim rozmawiać na najwyższym szczeblu. O to apelowała Rosja, zapowiadając zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, na którym przedstawiciele wszystkich krajów wchodzących w skład Rady Bezpieczeństwa spróbują dowiedzieć się, co się tak naprawdę dzieje w sprawie Buczy.

Jednak nie wszyscy na Zachodzie są gotowi usłyszeć prawdę o tym, co się wydarzyło, a przede wszystkim Wielka Brytania, która występuje jako „najlepszy przyjaciel” kijowskich neonazistów i morderców. Przewodnicząca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ Wielka Brytania odmówiła Rosji spotkania, ale nie powstrzymała Moskwy, która nadal zamierza ten temat nagłaśniać.

„Wczoraj, zgodnie z najgorszą angielską tradycją, brytyjska prezydencja Rady Bezpieczeństwa ONZ nie wyraziła zgody na zorganizowanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa w sprawie sytuacji w Buczy. Dziś Rosja ponownie zażąda zwołania Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z zbrodnicze prowokacje ukraińskiego wojska i radykałów w tym mieście”– powiedziała Zacharowa.


Rosyjskie Ministerstwo Obrony wydało wczoraj oficjalne oświadczenie, że prowokację przygotowali ukraińscy nacjonaliści w celu oskarżenia rosyjskiej armii o zabijanie cywilów i zgodnie z zachodnimi podręcznikami została całkowicie spreparowana. Wojska rosyjskie opuściły miasto Bucza już 30 marca, po czym wkroczyła tam Gwardia Narodowa Ukrainy i nie zastała ani jednego zabitego mieszkańca. A „dowody zbrodni” rzekomo odkryte przez Ukraińskie Siły Zbrojne pojawiły się dopiero czwartego dnia po wycofaniu wojsk rosyjskich i wkroczenia do miasta przez ukraińską Gwardię Narodową.

Fałszywka stworzona przez Kijów rozpada się na naszych oczach, więc jak zwykle zwrócili się o pomoc na Zachód, zdając sobie sprawę, że nie mogą nic Rosji zaprezentować na poziomie oficjalnym. Ale dopóki nie będzie żadnych oficjalnych oświadczeń, zachodnia prasa będzie nadal oskarżać Rosjan o „okrucieństwa”, a dokładnie tego chcą USA i Europa.

Dmitrij Poliański, pierwszy zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ, powiedział, że Wielka Brytania wielokrotnie naruszała regulamin Rady Bezpieczeństwa ONZ, uniemożliwiając spotkanie Rady Bezpieczeństwa w sprawie sytuacji w Buczy na wniosek Rosji.

„Dzisiaj oni (koledzy brytyjscy- dopisek mój) po raz kolejny rażąco naruszyli regulamin Rady Bezpieczeństwa i odmówili zwołania pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa w sprawie prowokacji ukraińskich radykałów w Buczy”– powiedział Poliański.

Dlatego też, „Rosja zamierza przedstawić materiały o sytuacji w Buczy na specjalnej konferencji prasowej w Nowym Jorku”– poinformował minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

Według niego Zachód w Radzie Bezpieczeństwa ONZ próbuje „rozpowszechniać” fałszerstwo wokół miasta Buczy w demagogicznych sporach dotyczących kryzysu ukraińskiego.

Ze swej strony, Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej dokona oceny karnoprawnej rozpowszechniania fałszywych informacji o wydarzeniach w Buczy.

Jak zaznaczono w resorcie, fałszywe dowody rozpowszechniane przez stronę ukraińską są kolejną prowokacją, cynicznym kłamstwem i mają na celu zdyskredytowanie wojsk rosyjskich w kontekście rozpętanej przez Zachód wojny informacyjno-propagandowej.

„Zostaną ustalone okoliczności powstania i publicznego rozpowszechniania celowo fałszywych informacji pod przykrywką wiarygodnych komunikatów”– ogłoszono na stronie internetowej Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej.

„Stany Zjednoczone nie otrzymały niezależnego potwierdzenia informacji o licznych ofiarach śmiertelnych wśród ludności cywilnej na ukraińskiej Buczy”– powiedział wysoki rangą urzędnik Pentagonu.

„Nie możemy niezależnie potwierdzić doniesień o okrucieństwach w Buczy (…) Nie możemy tego niezależnie i odpowiedzialnie potwierdzić”– cytuje wysokiego rangą urzędnika Pentagonu RIA Nowosti.

Stały przedstawiciel Rosji przy ONZ Wasilij Nebenzia powiedział, że rosyjska armia nie miała nic wspólnego z prowokacją w Buczy.

Dyplomata zaznaczył, że od samego początku było oczywiste, że jest to „kolejna przygotowana prowokacja mająca na celu zdyskredytowanie i odczłowieczenie rosyjskiego wojska oraz wywarcie politycznego nacisku na Rosję”.

Według Nebenziego wojsko rosyjskich sił zbrojnych „nie ma nic wspólnego z okrucieństwem wobec ludności cywilnej”.

Mimo tych zapewnień, pojawiła się już informacja o osobie, która jakoby jest odpowiedzialna za przypisywane SZ FR zbrodnie na ludności cywilnej w Buczy:

Nie wiadomo w jaki sposób, i do tego tak szybko, autorzy pomówienia doszli do swego wniosku, ale sytuacja w Buczy stała się kolejnym pretekstem do rozszerzenia sankcji wobec Rosji, Jenym z pierwszych, którzy ochoczo zaproponowali odpowiedniej mocy sankcje, był szef rządu PiS, Mateusz Morawiecki, który tym razem przeszedł sam siebie, domagając się aby sankcje objęły wszystkich członków rosyjskiej partii rządzącej „Jedna Rosja”, których jest ponad 2 mln.

Wyobraźmy sobie teraz jakimi zasobami informacji musiały by dysponować odpowiednie urzędy UE oraz jak technicznie możliwe by było precyzyjne ustalenie pełnych danych osobowych 2 mln członków tej partii. Powiem tak, nawet ustalenie wszystkich danych osobowych członków PiS- byłoby nie lada wyzwaniem, a co tu mówić o tej skali operacji jaką by było umieszczenie na serwerach służb UE danych osobowych wszystkich członków partii „Jedna Rosja”. Po prostu, propozycja Morawieckiego dowodzi tylko, na jakim on tak na prawdę świecie żyje i nie jest to świat realny, tylko całkowicie oderwany od jakiejkolwiek rzeczywistości.

Pod pretekstem incydentu w Buczy, także prezydent Francji Emmanuel Macron- powiedział w radiu France Inter, że nowe sankcje mogą zostać nałożone na Rosję z powodu tego, co wydarzyło się w ukraińskim mieście Bucza.

„To, co wydarzyło się w Buczy zobowiązuje nas do wprowadzenia nowej serii sankcji. Planujemy skoordynować wysiłki z naszymi europejskimi partnerami, w szczególności z Niemcami”– powiedział Macron.

Tym samym udowodnił, jaką dwulicową postawę reprezentuje wobec Rosji, bo z jednej strony usiłuje grać rolę rozjemcy, a z drugiej- jest bezwzględnym egzekutorem sankcji. Można przyjąć, że pod presją światowego hegemona, postawa taka staje się dominująca wśród państw członków Sojuszu NATO.

Tu od początku, tj. od zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego, o nic innego nie chodzi, jak tylko o…….sankcje, sankcje i jeszcze raz sankcje.

Tylko do czego nas ta polityka sankcji doprowadzi?

*

Poranna odprawa Ministerstwa Obrony Rosji:

– siły DRL zajęły ufortyfikowany teren i wyzwoliły Nowobachmutówkę, w czasie walk zniszczono siły wielkości kompanii 25 ukraińskiej brygady powietrznodesantowej,

– siły ŁRL posunęły się o 2 km i zablokowały Nowotoszkowskoje od wschodu i południa,

– rosyjskie wojsko w nocy pod Lisiczańskiem zniszczyło nalotem stanowisko dowodzenia 24 samodzielnej brygady zmechanizowanej armii ukraińskiej i pobliskie magazyny wojskowe,

– wczoraj podczas ataku na lotnisko Bałownoje na przedmieściach Nikołajewa potwierdzono zniszczenie trzech śmigłowców ukraińskich sił zbrojnych,

– w nocy lotnictwo rosyjskie uderzyło w 14 obiektów wojskowych Ukrainy, w tym 2 stanowiska dowodzenia, 2 instalacje Buk-M1 w okolicach Krasnogórki i Wierchnietoreckoje, 1 baterię artylerii, 2 składy broni i 3 składy paliw, 6 umocnień i rejony koncentracji sprzętu wojskowego.

Powiedział też, że w ciągu ostatnich 24 godzin Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej nadal uderzały w infrastrukturę wojskową Ukrainy, w tym w 11 stanowisk bojowych i rejonów koncentracji wojsk ukraińskich.

Podsumowanie wczorajszego dnia przez rosyjski MON.

Jednostki ŁRL, kontynuując ofensywę, posuwały się 2 kilometry dziennie i blokowały osady Nowotoszkowskoje, Borowskie i Metelkino,

– w ciągu dnia lotnictwo operacyjno-taktyczne Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych uderzyło w 17 obiektów wojskowych Ukrainy. Wśród nich: dwa stanowiska dowodzenia i centra łączności, dwie składy amunicji i jeden magazyn paliw, a także 11 umocnień i rejonów koncentracji wojsk ukraińskich,

– rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły w powietrzu w pobliżu osady Siewierodonieck dwa bezzałogowe statki powietrzne,

– w sumie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczeniu uległy: 125 samolotów, 91 śmigłowców, 394 bezzałogowe statki powietrzne, 226 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 1948 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 212 wyrzutni rakietowych, 838 dział i moździerzy polowych oraz 1842 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.

Od początku rosyjskiej operacji specjalnej na stronę Donieckiej Republiki Ludowej przeszło 571 ukraińskich żołnierzy. 

„Od początku specjalnej operacji wojskowej 571 żołnierzy Ukraińskich Sił Zbrojnych dobrowolnie przeszło na stronę Donieckiej Republiki Ludowej”– przekazał przedstawiciel Milicji Ludowej DRL o czym informuje RIA Nowosti.

Wcześniej komisarz ds. praw człowieka w ŁRL Wiktoria Sierdiukowa powiedziała, że ​​ukraińscy jeńcy wojenni przebywający na terenie Ługańskiej Republiki Ludowej nie chcą wracać do wojska.

Według niej, w tej chwili  na terytorium republiki złożyło broń 170 ukraińskich żołnierzy .

 Władze Kijowa zignorowały inicjatywę DRL dotyczącą przekazania ciał zmarłych żołnierzy ukraińskich.

„Byliśmy gotowi jednostronnie przenieść szczątki zmarłego personelu wojskowego USZ na Ukrainę. Jednak przedstawiciele Kijowa pozostawili naszą inicjatywę bez odpowiedzi. A sytuacja jest podobna nie tylko w Mariupolu, ale także w Wołnowacha, a także na innych wyzwolonych terytoriach”–   t poinformowała wczoraj Rzecznik Praw Obywatelskich DRL, szefowa międzyresortowej komisji ds. poszukiwania osób zaginionych Daria Morozowa.

Podkreśliła, że ​​Kijów „delikatnie mówiąc, nie potrzebuje tych ludzi, a uczucia żon i matek poległych żołnierzy są absolutnie obojętne”. W takim przypadku szczątki ukraińskich bojowników zostaną pochowane na terenie DRL.

Wcześniej dzisiaj poinformowano, że Międzyresortowa Komisja Poszukiwań Osób Zaginionych rozpoczęła poszukiwania i identyfikację ciał w Mariupolu. Wśród znalezionych ciał jest wielu ukraińskich żołnierzy.

David Cacchione, koordynator projektu Karawana Antyfaszystowska, lider włoskiego ska-punkowego zespołu Banda Bassotti, zwrócił się do władz DRL o pomoc w zwrocie do ojczyzny ciała włoskiego obywatela, który zginął w Donbasie, gdzie walczył na stronie republiki od 2015 roku. Wygłosił taki apel na konferencji prasowej w Donieckiej Agencji Informacyjnej.

„Pewnego dnia zmarł niestety jeden z mieszkańców Włoch, który walczył po stronie DRL, nazywa się Edi Ongaro. Na froncie walczy cały czas od 2015 roku. Jego rodzina naprawdę ma nadzieję, że uda im się zdobyć ciało i prosi władze DRL o pomoc w przeniesieniu go do ojczyzny”- powiedział Cacchione.

Powiedział też, że rodzina zmarłego żołnierza internacjonalisty nie ma kontaktów z władzami DRL w celu uzyskania pozwolenia i zabrania jego ciała.

Edi Ongaro urodził się w Portogruaro, w prowincji Wenecja. W 2015 roku przyjechał do Donbasu, aby pomóc w walce z ukraińskimi nacjonalistami i uciskiem ludności rosyjskojęzycznej. W rozmowie z zagranicznymi mediami powiedział: „Póki oddycham, póki krew płynie w moich żyłach, zostanę w DRL, by bronić Republiki. I nie wyjdę stąd.” 

W szeregach sił zbrojnych DRL otrzymał sygnał wywoławczy „Bozambo”

Bozambo zginął pod koniec marca w bitwach pod Awdijewką. W tym momencie Ongaro był z innymi kolegami w okopie i spadł tam granat ręczny. Bozambo przykrył granat swoim ciałem i uratował swoich towarzyszy kosztem życia.

 Ukraiński nazizm można porównać do „Państwa Islamskiego” w centrum Europy. Opinię tę wyraził w rozmowie z RT Daniił Bezsonow, pierwszy wiceminister informacji Donieckiej Republiki Ludowej.

„Ukraiński nazizm jest przede wszystkim niebezpieczny dla samych Ukraińców i niebezpieczny dla Europejczyków. Ukraiński nazizm to ISIS w centrum Europy. Zobacz, ile skarg z krajów europejskich na uchodźców… ilu nazistów przedostało się do Europy pod postacią uchodźców, teraz zaczną się tam grupować. Od wewnątrz mogą przeprowadzać ataki terrorystyczne w Europie, aby zmusić Europę do wpasowania się w wojnę z Rosją”– powiedział Bezsonow.

Według Bezsonowa Europa wciąż „uczy się o ukraińskich nazistach” na podstawie własnego przykładu.

A tym czasem, na donieckim odcinku frontu w ciągu minionej doby, według raportu przedstawicielstwa DRL w WCKiK, zgłoszono 21 przypadków ostrzału ze strony USZ.

USZ prowadząc ostrzał terytorium DRL użyły następującej broni:

Rejon Gorłówki: artyleria 152 mm – 3 pociski, artyleria 122 mm – 8 pocisków, moździerz 120 mm – 13 min, rakietowe systemy przeciwpancerne PTUR- 2 rakiety, granatniki RPG-7/SPG-9 – 10 granatów, broń strzelecka – 1 raz.

Rejon Doniecka: wieloprowadnicowe systemy rakietowe MLRS BM-27 „Huragan” – 2 rakiety, artyleria 152 mm – 1 pocisk, artyleria 122 mm – 56 pocisków, moździerz 120 mm – 5 min.

W ciągu ostatniego dnia potwierdzono informacje o 28 rannych cywilach (23 z wcześniej wyzwolonych terenów), w tym 1 dziecko.

Nie da się ustalić rzeczywistej liczby ofiar wśród ludności cywilnej: znaczna ich liczba nie znajduje się na wyzwolonych terytoriach DRL.

Uszkodzonych zostało 17 budynków mieszkalnych w obwodach Piotrowskim i Lenina  w Doniecku oraz Aleksandrowkce i Jasinowatej, a także 9 obiektów infrastruktury cywilnej.

Ostrzał ze strony USZ prowadzono w kierunku następujących miejscowości:

Bajrak, Gorłówka (osiedle mieszkaniowe przy kopalni imienia Gagarina), Krasny Partizan, Szirokaja Bałka, Ozierjanovka, Pantelejmonowka, Jasinowata, Makiejewka, Donieck (obwód Piotrowski, Kirowski, Lenina oraz osiedle mieszkaniowe przy kopalni Trudowska) i Aleksandrówka.

W sumie w wyniku wczorajszych ostrzałów ze strony USZ na terytorium DRL spadło 100 pocisków.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu USZ 9 razy w ciągu minionego dnia ostrzelały terytorium znajdujący się w strefie odpowiedzialności ŁRL.

„Ze strony ukraińskich formacji zbrojnych zarejestrowano dziewięć ataków na pięć miejscowości”- poinformowało przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni (WCKiK).

W ciągu ostatniego dnia Ukraińskich Siły Zbrojne zniszczyły jeden i uszkodziły 11 budynków mieszkalnych na terenie ŁRL.

„W wyniku ostrzału terytorium Ługańskiej Republiki Ludowej w osadzie Pierwomajsk kobieta urodzona w 1954 roku doznała urazu w wyniku wybuchu miny; budynek mieszkalny został zniszczony; 11 budynków mieszkalnych zostało uszkodzonych, uszkodzeniu uległa linia napowietrzna (linia wysokiego napięcia) 35 kV w Bieriezowskim”– poinformowała służba prasowa Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych ŁRL.

Straty kijowskich sił zbrojnych na ługańskim odcinku frontu w ciągu ostatniego dnia wyniosły 20 żołnierzy.

„W trakcie starć z jednostkami resortu obrony w ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel poniósł straty w zasobach ludzkich i sprzęcie wojskowym, tj.: 20 osób, 2 transportery opancerzone i 3 pojazdy”– poinformował oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Iwan Filiponenko.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

1 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 05 квітня 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na ich kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym zdecydowanej większości filmów dokumentujących sytuację w republikach się nie ukazuje. Chyba, że coś w między czasie się zmieni- w co szczerze wątpię.


*


*

https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA


https://www.youtube.com/watch?v=NuDdQ40WPm0

https://www.youtube.com/watch?v=wEI4wGZwoZA

https://www.youtube.com/watch?v=Q6XIgWbunfM

https://www.youtube.com/watch?v=XerpKbnAYs0

https://www.youtube.com/watch?v=Zp5-w1jGMaY

https://www.youtube.com/watch?v=CTAvapMJK_k

https://www.youtube.com/watch?v=IuhKExEc1V0

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

129 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 05.04.2022r.- 2478 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 47).

 1. Tutaj w kontekście wojny na Ukrainie. Minister edukacji Czarnek wybiela nazistowskie Niemcy:

  „Ja bym nawet powiedział, że, oczywiście nie jestem takim wnikliwym znawcą historii II wojny światowej, ale wydaję mi się, wydaję mi się, że przynajmniej w początkach wojny Niemcy raczej starali się, poza wyjątkami, Frampol czy Wieluń, raczej starali się ostrzeliwać jednak cele nie cywilne ale wojskowe, a osiedla mieszkaniowe, szpitale czy szkoły zostawiali w spokoju, raczej. Natomiast tu mamy ewidentnie od samego wojny wprost na osiedla mieszkaniowe bez żadnego straszenia militarnego, wprost ataki na szpitale z wielkim krzyżem namalowanym na dachu i tak cel był chyba jeszcze lepszy dla nich, żeby tam te bomby spuszczać i zabijać, mordować dzieci, mordować sieroty, mordować niepełnosprawnych, a później wchodzić, kneblować, obcinać uszy. Jest poranek, nie chcę też epatować już, bo i dzieci mogą słuchać, więc widzieliście państwo co tam się dzieje. Czym się różni Putin od Hitlera?”

  https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/118539/Przemyslaw-Czarnek-Wczesniej-przybywalo-w-systemie-kilkanascie-tysiecy-dzieci-dziennie-Dzis-mamy-ponizej-5-tysiecy

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Cytat „Ławrow – o słowach Zełenskiego, że „nie będą nawet mówić o demilitaryzacji i denazyfikacji”: Jeśli delegacja ukraińska nadal mówi, że potrzebne są dodatkowe kroki ze strony Federacji Rosyjskiej. Jeśli nadal kategorycznie odmawia, tak jak teraz, nawet omawiania sprawy denazyfikacji i demilitaryzacji, przywrócenia praw języka rosyjskiego. Jeśli nadal będą deklarować, że nie mają problemów z prawami ludności rosyjskiej i z nazyfikacją wszystkich dziedzin życia kraju, to nie sądzę, aby przyczyniło się to do dalszego przebiegu procesu negocjacyjnego. Dlatego po raz kolejny chcemy wezwać tych, którzy kierują działaniami Kijowa, a wiemy, kim są, do uświadomienia sobie ich odpowiedzialności za bezpieczeństwo w Europie, za przyszłość ładu światowego, o zapewnienie przestrzegania wszystkich zasad Karty Narodów Zjednoczonych”;
  https://t.me/boris_rozhin/39991

  Polubione przez 10 ludzi

 3. Strona rosyjska publikuje dane ile jeszcze „ochotników” z zagranicy ma przebywać na Ukrainie i brać udział w walkach. Ma to być 635 osób, w tym tylko (parszywa) 13 z Polski na szczęscie…
  https://t.me/boris_rozhin/40010
  Tu powiększenie wykresu gdyby sie nie otwierał;
  >https://i.ibb.co/dM8Hjnd/635-05-04-2022-1.jpg
  I tak to jest ze zapowiadanych „legionów”, „brygad” na końcu okazuje sie że wszystkich zdolnych i chetnych do walki udaje sie zebrać tylko batalion…

  Polubione przez 7 ludzi

 4. Kolejna „zdrada” tym razem ze strony Gruzji. Cytat „Gruzja nazwała Ukrainę rezerwatm dla gruzińskich przestępców…Gruzja skomentowała oświadczenia władz ukraińskich, że Tbilisi pomaga Rosji w przemycie objętych sankcjami towarów…Gruzińska wicepremier Teya Tsulukiani nazwała Ukrainę „rezerwatem dla gruzińskich przestępców” 🙂
  https://strana.today/news/385006-v-hruzii-nazvali-ukrainu-zapovednikom-dlja-hruzinskikh-prestupnikov.html

  Polubione przez 6 ludzi

 5. „Najlepsze” dopiero przed nami? Cytat „Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA, generał Mark Milley przewidział, że działania wojenne na Ukrainie mogą trwać jeszcze kilka lat…Wojskowy powiedział o tym, przemawiając 5 kwietnia na przesłuchaniu w Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów Kongresu USA…„Na Ukrainie będzie dużo więcej walk na lądzie. Myślę, że będzie to bardzo przedłużający się konflikt. Myślę, że mierzony co najmniej latami. Nie jestem pewien co do dekady, ale na pewno co najmniej lata – powiedział Milley…Według niego „mówimy o bardzo długim konflikcie zapoczątkowanym przez Rosję”…„Wierzę, że NATO, Stany Zjednoczone, Ukraina, a także wszyscy sojusznicy i partnerzy wspierający Ukrainę będą się w to angażować przez dłuższy czas” – dodał”;
  https://strana.today/news/385011-kak-dolho-prodlitsja-vojna-v-ukraine-rastjanetsja-na-neskolko-let.html
  Ps. Jak widać USA/UK ma zamiar „wojować” z FR do ostatniego Ukrainca (i oby nie do ostatniego „kontynentalnego” Europejczyka)…

  Polubione przez 7 ludzi

 6. Cytat ‚W Radzie Bezpieczeństwa ONZ w sprawie tragedii w Buczy Chiny stanęły po stronie Rosji…Kraje zachodnie jednogłośnie oskarżyły Rosję…Jednocześnie przedstawiciel Chin zajął stanowisko zbliżone do Federacji Rosyjskiej. Przedstawiciel Chin powiedział, że „wszelkie zarzuty dotyczące wydarzeń w Buczy muszą być potwierdzone faktami”. Według Pekinu sankcje „nie są skutecznym rozwiązaniem problemu, wręcz przeciwnie, stworzą nowe złożone problemy”…Jednocześnie Chiny wezwały do ​​przestrzegania prawa humanitarnego i ochrony dóbr cywilnych. Przedstawiciel Chin wezwał także USA, NATO i UE do podjęcia dialogu z Rosją w celu rozwiązania różnic”;
  https://strana.today/news/385009-v-oon-rossija-otritsala-prichastnost-svoikh-vojsk-k-ubijstvam-v-buche-kitaj-podderzhal.html

  Polubione przez 6 ludzi

 7. Podczas „wirtualnego” wystąpienia w ONZ Zełęnski „zasugerował wydalenie Federacji Rosyjskiej z organizacji” w związku z tym co (według strony ukraińskiej) stało się w Buczy oraz wywołaniem przez FR „kryzysu żywnościowego, który może doprowadzić do głodu w Afryce i Azji:, a jeżeli do tego by nie doszło to wezwał do…samorozwiązania sie ONZ;
  https://strana.today/news/384991-zelenskij-prizval-ustranit-rossiju-iz-oon.html
  Podobno najwiekszy sojusznik Kijowa, czyli USA okazały zrozumienie dla „frustracji Zełenskiego” z powodu członkostwa w RB ONZ ale nie widzą możliwosci zmiany obecnej sytuacji…
  https://t.me/boris_rozhin/40051

  Polubione przez 6 ludzi

 8. https://t.me/boris_rozhin/40085
  Obywatelka Ukrainy pochodzenia żydowskiego została eksmitowana z polskiego hotelu na skargę jej rodaków za twierdzenie, że Charków został ostrzelany przez Siły Zbrojne Ukrainy. W końcu pani, zmęczona atakami, powiedziała: „Nie p… di, bo inaczej serce się stanie”.
  video

  Polubione przez 3 ludzi

 9. https://t.me/vysokygovorit/7190
  Krótko o Izumie. Dziś o 5 rano jednostki 20. Armii Połączonych Sił Zbrojnych (252 MSP z 3. Wysłenskiej Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych) zajęły wieś Brażkowka, o którą przez kilka dni toczyły się zacięte walki. W tej chwili Siły Zbrojne Ukrainy ciągną siły i przygotowują się do kontrataku.

  Polubione przez 4 ludzi

 10. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1535411
  W wyniku ostrzału artylerii rakietowej reżimu kijowskiego na osiedla Izyum 2 godziny temu rannych zostało 7 cywilów. Zginęło 5 osób. ZSU używa amunicji kasetowej mieście. barbarzyński sposób prowadzenia wojny. Cóż, dla reżimu neonazistowskiego to norma. Ale pamiętaj, aby obejrzeć i posłuchać wideo. Rosyjscy lekarze wojskowi ratują cywilów.

  Polubione przez 4 ludzi

 11. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1535408
  USA podziela frustrację Zełenskiego z powodu członkostwa Rosji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, ale nie widzą sposobu na zmianę sytuacji, mówi Biały Dom
  Biały Dom potwierdził, że nowe sankcje wobec przedstawicieli rosyjskiego rządu i instytucji finansowych zostaną ogłoszone 6 kwietnia
  Biały Dom potwierdził, że nowy pakiet zachodnich sankcji będzie zawierał zakaz nowych inwestycji w Rosji

  Polubione przez 3 ludzi

 12. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1535390
  41 dzień rosyjskiej operacji specjalnej na Ukrainie. Najważniejsze:
  🔸 Nacjonalistyczne formacje Ukrainy w Mariupolu odmówiły złożenia broni i wyjścia korytarzami humanitarnymi, więc miasto zostanie wyzwolone przez siły Federacji Rosyjskiej i DRL – poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony
  🔸Przywódców nacjonalistycznego batalionu Azowskiego, przeciwko którego bojownikom w Federacji Rosyjskiej wszczęto sprawę karną, ponownie nie udało się ewakuować z Mariupola, zestrzelono dwa lecące w ich kierunku ukraińskie śmigłowce Mi-8
  🔸 W kierunku Siewierodoniecka oddziały LPR przedarły się przez obronę wojsk ukraińskich, niszcząc do 50 osób i 9 pojazdów opancerzonych
  🔸 Pociski precyzyjne w rejonach Złoczewa i Czuguewa zniszczyły stanowisko dowodzenia ukraińskiej obrony terytorialnej, magazyny paliw i zakład naprawczy
  🔸 W rejonie Oczakowa zniszczono Centrum Szkolenia Ukraińskich Sił Specjalnych, które służyło również do przyjmowania zagranicznych najemników. Zniszczone zostały również 4 magazyny paliw dla wojsk ukraińskich pod Krzemieńcem, Czerkasami, Zaporożem i Nowomoskowskiem.
  🔸 W ciągu dnia trafiono 33 obiekty wojskowe Ukrainy, w tym 8 stanowisk dowodzenia, 21 twierdz i rejony koncentracji sprzętu wojskowego
  🔸 Wczoraj na Ukrainie odbyła się nowa inscenizowana strzelanina we wsi Moszczun w obwodzie kijowskim, w której „cywile” rzekomo zostali zabici przez rosyjskie siły zbrojne, poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony.
  🔸 Zastępca sekretarza generalnego ONZ Griffiths powiedział, że w ciągu 6 tygodni na Ukrainie zginęło co najmniej 1430 cywilów, z czego ponad 121 to dzieci. Jutro zamierza rozmawiać w Kijowie o perspektywach humanitarnego zawieszenia broni
  🔸 Pieskow powiedział, że Kreml wątpi w możliwość przeprowadzenia teraz bezstronnego międzynarodowego śledztwa w sprawie prowokacji w Buczy
  🔸 Mówiąc o perspektywach spotkania Putina z Zełenskim, Pieskow zaznaczył, że Moskwa nie odrzuca tej możliwości, ale dopiero po uzgodnieniu dokumentu
  🔸 Nebenzya przedstawił Radzie Bezpieczeństwa ONZ dowody na to, że oskarżenia przeciwko Rosji w sprawie Buczy są fałszywe. Według niego Moskwa zakłada, że ​​będą kolejne prowokacje, takie jak w Buczy i próby oczerniania rosyjskich żołnierzy.

  Polubione przez 5 ludzi

 13. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1535569
  Wczoraj Zełenski wypowiedział niezwykle cyniczne słowa o mieszkańcach Mariupola, którzy uciekli z piekła wojny, nazywając wszystko, co opowiadają o tygodniach, które przeżyli w piwnicach – inscenizacją i montażem.
  Według Zełenskiego w Mariupolu mieszkają pierwszorzędni artyści, błyskotliwi aktorzy i aktorki, którzy umiejętnie odgrywają rozpacz, złość, przerażenie, zamęt, ból.
  video

  Polubione przez 3 ludzi

 14. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1535633
  Nowe wideo dowodzącego okrucieństwa banderowców:
  Napisy w języku hiszpańskim i angielskim.
  Ukrainka jedzie karetką i opowiada, jak ukraińscy bojownicy dosłownie wypalają cywilów ze swoich domów.
  A ci cywile, którzy z podniesionymi rękami szli w kierunku terrorystów z Sił Zbrojnych Ukrainy i Batalionów Narodowych, są rozstrzelani na miejscu.

  Polubione przez 3 ludzi

 15. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1535600
  W Niżnym Tagile zatrzymano trzech podejrzanych o wyłudzenie od żony rosyjskiego jeńca wojennego.
  Mieszkanka regionu Niżny Nowogród opublikował informacje o swoim zaginionym małżonku w sieciach społecznościowych. Nieznana osoba przesłała jej z portali społecznościowych nagranie z przesłuchania jej schwytanego męża, przeprowadzonego przez ukraińskie siły bezpieczeństwa, po czym zażądał 10 milionów rubli, aby uratować mu życie.
  Napastnicy zaczęli wywierać presję na kobietę, wysyłając zdjęcia czyichś kończyn i grożąc, że zabiją jej męża. Skontaktowała się z policją, która złapała oszustów. Okazali się bezrobotnymi młodymi ludźmi w wieku od 22 do 28 lat, teraz trafiają do aresztu.
  To nie pierwszy przypadek oszukania rosyjskich krewnych wojskowych: na początku marca w obwodzie nowosybirskim oszuści z ramienia Komitetu Matek Żołnierzy zaczęli dzwonić do rodziców wojskowych i proponować im przekazanie pieniędzy w celu uratowania ich dzieci z niewoli.

  Polubione przez 3 ludzi

 16. https://t.me/voenkorKotenok/34134
  4 kwietnia batalionowe grupy taktyczne NM DRL całkowicie przejęły kontrolę nad osadą. Novobakhmutovka (DPR), wybijając stamtąd wroga. Konfrontowali się z nami bojowiki z 25 brygady. W Nowobachmutowce zostali „wymanewrowani” przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych RF, eliminując przynajmniej wrogą kompanię. Tak więc istnieją warunki wstępne do utworzenia kotła Avdiivka dla ZSU.
  Po próbach zmierzenia się z Avdiivką i jednoczesnych znacznych stratach, dzięki Bogu, takie działania praktycznie nie są obserwowane, co w konsekwencji doprowadziło do zmniejszenia liczby strat, chociaż są. Wywiad – artyleria – lotnictwo: to w tym trójkącie rozwijają się ofensywne operacje sił sojuszniczych na kierunku Avdeevka, które przynoszą efekty. Jest postęp, aczkolwiek powolny.

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.