Wojna już nie domowa na Ukrainie 06.04.2022r.- 2479 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 48).


„Niemy krzyk”– dzień 684.

Po drugim uderzeniu rosyjskich sił zbrojnych na lotnisko w Wasilkowie w obwodzie kijowskim oraz na centrum ostrzegania i kontroli lotnictwa i obrony przeciwlotniczej ukraińskich sił powietrznych propagandyści kijowscy rozpoczęli jazgot w duchu „co za głupie Moskale. Uderzają w zniszczoną już kwaterę główną”

Ale potem, zaciskając zęby, banderowcy zmuszeni byli przyznać, że w „zniszczonej kwaterze głównej” były jednak znaczne straty.

To znaczy, sprytni banderowcy, uznając, że pocisk nie trafi dwa razy w to samo miejsce, postanowił, po nieznacznym naprawieniu kwatery głównej, zacząć jej używać, co od razu odkrył rosyjski wywiad i natychmiast wysłał nowe siły na lotnisko, aby pogrzebać nadzieje, że w taki dziecinie prosty sposób rosyjski wywiad i rosyjskie rakiety mogą zostać oszukane. Oczywiście przez genialnych ukraińskich strategów wojskowych.

Pomimo obfitości ogłaszanych z pompą wirtualnych zwycięstw ukraińskich formacji zbrojnych w równoległej rzeczywistości, w realu ukronazistom się nie przelewa. Każdego dnia ukraińskie formacje tracą setki bojowników nie tylko w bitwach, ale także na tyłach, w wyniku ataków rakietowych i bombowych Sił Zbrojnych FR. 

Chociaż o tym nie pojawiają się w oficjalnym obiegu medialnym żadne informacje, bo reżim kijowski zabronił informowania o porażkach i klęskach, a ukraiński Sztab Generalny zabronił nawet telefonowania żołnierzom, aby „nie podkopywać morale i nie wywoływać paniki”. Ale te środki nie mogą zapobiec prowadzonym codziennie ostrzałom pozycji USZ oraz należącej do nich infrastruktury wojskowej.

Aby jakoś spowolnić nieunikniony proces denazyfikacji, kijowscy stratedzy postanowili uciec się do starej taktyki Bandery- zabezpieczyć kryjówkę. Ponieważ jednak ukrywanie się w lasach nie jest dobrym pomysłem w dobie UAV, śmigłowców i kamer termowizyjnych, dowództwo Ukraińskich Sił Zbrojnych zdecydowało o wycofaniu pozostałych jednostek i formacji ze stałych punktów rozmieszczenia i rozproszeniu ich w cywilnych zasobach mieszkaniowych, a także w miejscach takich jak szkoły, szpitale i przedszkola oraz innych budowlach publicznych i przemysłowych.

Oznacza to, że doświadczenie terrorystów w mundurach ukraińskiej armii walczących w Mariupolu i Charkowie zostało uznane za wzorowe i jest teraz przejmowane przez wszystkie formacje zbrojne reżimu nazistowskiego. Zdecydowano się również na umieszczenie ciężkiego sprzętu wojskowego w obiektach cywilnych– na podziemnych i zamkniętych parkingach centrów handlowych czy w halach fabrycznych. Jednak ta praktyka nie uratowała amunicji i wyrzutni wieloprowadnicowej rakiet MLRS „Grad” ukrytych w kijowskim centrum handlowym w dzielnicy Winogradar. W każdym jednak razie użycie „ludzkiej tarczy” staje się istotnym elementem ukraińskiej doktryny wojskowej.

Nie mniej dotkliwy niż ochrona personelu i sprzętu przed rosyjskimi pociskami, reżim nazistowski stoi przed problemem ratowania resztek paliwa i smarów. Kijów już dawno zrezygnował z zasiewów. Jednak według najbardziej optymistycznych prognoz, pozostałe paliwo do dyspozycji banderowców wystarczy na maksymalnie dwa do trzech tygodni działań wojennych. Musi być jednak również chroniony przed uderzeniami rakiet. Temu tematowi poświęcone było spotkanie Zespołu Ze, podczas którego dowództwo Ukraińskich Sił Zbrojnych ostrzegło Zełenskiego, że nie są w stanie ochronić infrastruktury paliwowej przed rosyjskimi uderzeniami. Dwa tygodnie temu nakazał maksymalne zabezpieczenie magazynów ropy naftowej i rafinerii ropy naftowej. Na pokrycie rafinerii rzucono prawie wszystkie najnowocześniejsze ukraińskie systemy obrony powietrznej – C-300 i Buk-M1, a także Osa-AKM. Udało im się nawet zestrzelić kilka pocisków,

Jako jeden ze środków zachowania zapasów paliw i smarów zaproponowano pilną odbudowę części zbiorników zniszczonych już magazynów i rafinerii. Jednak drugi cios na lotnisko w Wasilkowie w obwodzie kijowskim oraz na centrum ostrzegania i kontroli lotnictwa i obrony przeciwlotniczej ukraińskich sił powietrznych zadał kłam takiej koncepcji. Postanowiono więc przechowywać pozostałości paliw i smarów w cysternach rozproszonych i zamaskowanych, w wagonach kolejowych, a także we wszystkich nadających się do tego zbiornikach umieszczonych w zakładach przemysłowych.

Tym samym naziści starają się ratować swoje siły i zasoby, maksymalnie je rozpraszając, co prawie całkowicie wyklucza możliwość nie tylko dużych operacji ofensywnych/kontrofensywnych, ale także tworzenia ciągłych, gęstych linii obronnych. I faktycznie oznacza to, że formacje ukraińskie przechodzą do taktyki małych grup, a właściwie do działań partyzanckich na terenach miejskich, gdzie główną osłoną przed wrogimi ciosami nie są lasy, góry i bagna oraz tereny niedostępne, ale cywile i cele cywilne.

W ten sposób stało się oczywiste, że nie będzie żadnej kontrofensywy ratującej żołnierzy, którzy ugotują się w donbaskim kotle.

I nie tylko, takiej kontrofensywy, ale wszelkich innych zorganizowanych działań podejmowanych na większą skalę, a więc niweczących sukcesy rosyjskiej operacji specjalnej na Ukrainie.

W tym kontekście, jeśli nie zdajemy sobie sprawę, jak może wyglądać dalsza strategia obronna ukraińskich formacji zbrojnych, wystarczy przeanalizować działania bojowe podejmowane w Syrii ramach tamtejszego państwa islamskiego.

Pytaniem tylko jest: czy Rosji potrzebne jest pełne zwycięstwo i pokonanie USZ?

Otóż, cele operacji specjalnej na Ukrainie zostały prosto, ale i też bardzo precyzyjnie określone.

A są nimi:

-denazyfikacja,

-demilitaryzacja,

-zatwierdzenie statusu państwa neutralnego przez Ukrainę,

-odzyskanie Donbasu w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkającym tam Rosjanom.

Czy w tym celu trzeba zdobywać jakiekolwiek miasto na Ukrainie, poza Donbasem?

*

  Poranna odprawa Ministerstwa Obrony Rosji:

– zeszłej nocy wysoce precyzyjna broń morska w rejonie Oczakowa zniszczyła Centrum Szkolenia Ukraińskich Sił Specjalnych, które służyło m.in. do przyjmowania zagranicznych najemników,

– precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza zniszczyły 4 magazyny paliwa dla wojsk ukraińskich pod Krzemieńcem, Czerkasami, Zaporożem i Nowomoskowskiem,

– w nocy rosyjskie siły lotnicze i rakietowe uderzyły w 134 obiekty wojskowe Ukrainy, w tym 8 stanowisk dowodzenia i centrów łączności, 1 radar S-300, 1 wyrzutnię Toczka-U, 6 składów amunicji i 2 składy paliw, a także 85 umocnień i obszarów koncentracji ukraińskiego sprzętu wojskowego,

Od początku operacji zniszczono 125 ukraińskich samolotów, 91 śmigłowców, 398 dronów, 226 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 1969 czołgów i innych bojowych pojazdów opancerzonych, 214 instalacji MLRS, 852 działa.

Dodajemy, że Zaporoże i Nowomoskowsk leżą około stu kilometrów od okupowanego przez Ukrainę części terytorium DRL. Obecnie trwa operacja okrążenia zgrupowania Donbas armii ukraińskiej. 

Natomiast na wieczornej odprawie Igor Konaszenkow- oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony poinformował, że rosyjska armia zniszczyła we wtorek 5 kwietnia 33 ukraińskie obiekty wojskowe, w tym osiem stanowisk dowodzenia i trzy magazyny.

„Wśród nich jest osiem stanowisk dowodzenia, trzy składy logistyczne, a także 21 twierdz i obszarów koncentracji sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy”– powiedział przedstawiciel MON.

„Precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza w rejonach osiedli Złoczew i Czugujew zniszczyły stanowisko dowodzenia jednostki obrony terytorialnej, magazyn paliwa i fabrykę naprawy pojazdów opancerzonych”– wyjaśnił Igor Konaszenkow.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało też, że rosyjskie wojsko w ciągu jednego dnia ewakuowało ponad 18 tys. osób z niebezpiecznych regionów Ukrainy, ŁRL i DRL.

„W ciągu ostatnich 24 godzin rosyjskie siły zbrojne, bez udziału władz ukraińskich, ewakuowały do ​​Rosji 18 654 osoby z niebezpiecznych regionów Ukrainy, a także Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, w tym 2837 dzieci, a łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej już 620 760 osób, z czego 122 684 dzieci„– powiedział na odprawie Michaił Mizincew, szef Centrum Kontroli Obrony Narodowej Federacji Rosyjskiej.

Poza tym, ukraińskie bataliony narodowe zwiększyły intensywność ostrzału odcinka korytarza humanitarnego przylegającego do Mariupola. 

„Od 31 marca 2022 r. bojownicy batalionów nacjonalistycznych nigdy nie przestrzegali wymogu przestrzegania reżimu milczenia, a 4 i 5 kwietnia 2022 r. zwiększyli intensywność masowego ostrzału, w tym z użyciem moździerzy, na odcinku korytarz humanitarny przylegający do Mariupola”– powiedział Michaił Mizincew.

Helikoptery Ukraińskich Sił Zbrojnych ponownie wystartowały wczoraj z obwodu dniepropietrowskiego w kierunku Mariupola. 

Mowa o śmigłowcach Mi-8 Sił Powietrznych USZ, które ponownie wysłało naczelne dowództwo w celu przeprowadzenia ewakuacji przywódców formacji narodowej „Azow” (zakazanej w Federacji Rosyjskiej jako ekstremistyczna) oraz dowództwa innych jednostki USZ znajdujących się w Mariupolu. Próba zakończyła się jednak fiaskiem.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że dwa śmigłowce Sił Powietrznych SZU zostały zniszczone przez rosyjskich strzelców przeciwlotniczych w rejonie Mariupola. Według oficjalnego przedstawiciela departamentu, generała dywizji Igora Konaszenkowa, śmigłowce próbowały wejść w kierunku portu od strony morza. Lot odbył się na bardzo niskich wysokościach.

Do zniszczenia ukraińskiego wiropłatu wykorzystano przenośne przeciwlotnicze systemy rakietowe, będące na uzbrojeniu armii rosyjskiej.

W tej chwili nie ma jeszcze danych o tym, jakie straty poniósł wróg podczas nieudanej próby ewakuacji dowódców „Azowa”. Jednocześnie pojawiają się sugestie, że były to dwa z trzech Mi-8, których lot jeszcze kilka dni temu zakończył się sukcesem. Po wydarzeniach, w których udało się uciec kilku śmigłowcom Sił Powietrznych USZ, dowództwo rosyjskie podjęło dodatkowe działania w celu wzmocnienia systemu obrony przeciwlotniczej armii na terenie miasta. I te działania już przyniosły rezultaty.

Żołnierze Milicji Ludowej DRL, przy wsparciu armii rosyjskiej, w ciągu ostatniego dnia zlikwidowali 78 bojowników ukraińskich.

„W ciągu ostatniego dnia nasi żołnierze zlikwidowali 78 ukraińskich nacjonalistów, trzy bojowe wozy piechoty, jeden czołg i jeden pojazd opancerzony. Zdobyto jedną samobieżną haubicę 2S3 Akatsiya, jeden bojowy wóz piechoty i działo przeciwlotnicze ZU-23-2”–  poinformował wiceszef Wydziału Milicji Ludowej Eduard Basurin.

Dodał, że 26 żołnierzy z 56 i 25 brygady dobrowolnie złożyło broń i przeszło na stronę Donieckiej Republiki Ludowej.

„Apeluję do żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, aby poszli za przykładem swoich towarzyszy i unikali rozlewu krwi. Dobrowolnie składając broń, ratujesz swoje życie”– podsumował Basurin.

Natomiast po stronie DRL 5 żołnierzy ML zginęło, 22 zostało rannych w ciągu ostatniego dnia. 

„Z przykrością informujemy, że w ciągu ostatniego dnia w walce o niepodległość na służbie wojskowej zginęło pięciu obrońców Donieckiej Republiki Ludowej, a 22 zostało rannych”– powiedział Basurin.

Przekazał również kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar.

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 26 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

USZ prowadząc ostrzał terytorium DRL użyły następujących rodzajów broni:

Rejon Gorłówki: wieloprowadnicowe systemy rakietowe MLRS – 15 rakiet, artyleria 122 mm – 38 pocisków, moździerz 120 mm – 15 min, systemy wyrzutni sterowanych rakiet przeciwpancernych PTUR – 1 rakieta, automatyczne granatniki AGS-17 – 39 granatów, ciężkie karabiny maszynowe – 1 raz, broń strzelecka – 3 razy.

Rejon Doniecka: MLRS – 10 rakiet, artyleria 122 mm – 68 pocisków, moździerz 120 mm – 11 min.

W ciągu ostatniego dnia otrzymano potwierdzone informacje o około 40 rannych cywilach (39 z wcześniej wyzwolonych terytoriów), w tym 1 dziecko.

Nie da się ustalić rzeczywistej liczby ofiar cywilnych: znaczna ich liczba znajduje się na nie wyzwolonych jeszcze terytoriach DRL.

Uszkodzonych zostało 19 budynków mieszkalnych w donieckiej dzielnicy Piotrowskiej oraz w Aleksandrówce, Jelenowce, Nichajłówce i Jasinowatej, a także 3 obiekty infrastruktury cywilnej. 

Ostrzał ze strony USZ prowadzono w kierunku następujących miejscowości:

Zaicewo (południowe obrzeża), Gorłówka (osiedla mieszkaniowe przy kopalni 6/7 i imienia Gagarina), Szirokaja Bałka, Żieleznaja Bałka, Ozierjanowka, Michaiłówka, Pantelejmonowka, Jasinovata, Jakowlewka, Donieck (rejon Piotrowski) , Aleksandrówka, Jelenowka.

W sumie, w wyniku wczorajszych ostrzałów ze strony USZ na terytorium DRL spadło 197 pocisków.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu kijowskie siły zbrojne 5 razy ostrzeliwały teren w strefie odpowiedzialności ŁRL.

„Pięć ataków na dwie osady zostało odnotowanych ze strony ukraińskich formacji zbrojnych– poinformowało przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni (WCKiK).

W wyniku ostrzału ranny został mieszkaniec miejscowości Donieckij, uszkodzono tam też budynki mieszkalne, gazociąg i podstację transformatorową.

Od początku dnia dzisiejszego kijowskie siły zbrojne dokonały jednego ostrzału, wystrzeliwując 40 pocisków w rejon Donieckiego z wieloprowadnicowego systemu wyrzutni rakiet BM-21 Grad.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 06 квітня 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na ich kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym zdecydowanej większości filmów dokumentujących sytuację w republikach się nie ukazuje. Chyba, że coś w między czasie się zmieni- w co szczerze wątpię.


*

*

https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLAhttps://www.youtube.com/watch?v=nA5dPNDHYYY
https://www.youtube.com/watch?v=HYM1wu2RCWM

https://www.youtube.com/watch?v=LBYxSsU2yXA

https://www.youtube.com/watch?v=a41RfKnnoXE

https://www.youtube.com/watch?v=QbidAUn7T4Q

https://www.youtube.com/watch?v=cR1wYlyBQng


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

151 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 06.04.2022r.- 2479 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 48).

 1. Ostre wystąpienie w PE włoskiej eurodeputowanej Francesci Donato w sprawie „wydarzeń w Buczy”. Włoska eurodeputowana zakwestionowała to co strona ukraińska przedstawiła w sprawie wydarzen w Buczy i wezwała do przeprowadzenia niezależnego śledztwa w tej sprawie. Wywołała tym wściekłość i polemike ze strony wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Piny Picierno;
  https://t.me/RVvoenkor/6913
  https://thetimeshub.in/francesca-donato-there-is-no-evidence-on-bucha-and-there-is-a-clash-in-the-eu-parliament-with-pina-picierno
  https://www.fanpage.it/politica/leuroparlamentare-francesca-donato-che-ha-messo-in-dubbio-gli-orrori-di-bucha-in-plenaria/

  Polubione przez 6 ludzi

 2. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1536693
  Bękart
  Burmistrz Charkowa odwodzi mieszkańców od ewakuacji – inaczej nie będzie się za kim schować
  Burmistrz Charkowa Terechow nagrał wiadomość wideo, w której zachęcał mieszkańców do pozostania w mieście.
  Oczywiście nacjonaliści ukraińscy planują ponownie użyć mieszczan jako „ludzkiej tarczy”, jak w Mariupolu.
  Dodajmy, że ONZ wezwała do zbadania doniesień o łamaniu praw człowieka na Ukrainie.

  Polubione przez 1 osoba

 3. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1536659
  18+
  Pojawiły się szczegóły dotyczące wojskowego z batalionu Azov, zatrzymanego w zeszłym tygodniu w obwodzie leningradzkim.
  Jewgienij Pozdniakow wydostał się z Mariupola rosyjskim korytarzem humanitarnym i próbował uciec do Estonii, ale nie zdążył. Piszą, że studiując jego telefon, okazało się, że Pozdnyakov przeszedł szkolenie bojowe w Azowie, a nawet przeszedł ceremonię inicjacji poprzez zbiorowy gwałt (tradycję prezentowaną Ukronacbatom przez instruktorów NATO). Tak, i pozostał w „Azowie” „dziewczyną” dla dowódców.
  A potem życzliwi ludzie wrzucili zdjęcia i filmy z telefonu Pozdnyakova. Nie będziemy udostępniać filmów, bo gejowskie porno wcale nie jest naszym tematem, ale jest ich tam mnóstwo🤦‍♀. Ale zdjęcia warte są bardziej szczegółowego przestudiowania. Są symbole nazistowskie, mordy na rosyjskich żołnierzach i cywilach.
  A co najważniejsze, teraz, dzięki zbiegłemu шмаре Pozdnyakovu, wielu jego faszystowskich wspólników jest znanych z twarzy. A denazyfikacja wraz z pozbyciem się tych nazistów jest już kwestią czasu.

  Polubione przez 3 ludzi

 4. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1536612
  Ukraińscy dranie dotarli do starca i staruszki, którzy wzięli ich za rosyjskich żołnierzy i powitali ich Czerwonym Sztandarem Zwycięstwa. Jeden z ukraińskich wojowników dał babci konserwy, była zachwycona. Ale potem, kiedy odebrał jej Sztandar Zwycięstwa i zaczął tupać słowami „Chwała Ukrainie”, staruszka zwróciła im torbę z konserwami i zaczęła wyjaśniać znaczenie czerwonej flagi, i to jej rodzice walczyli pod tym sztandarem.
  video

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.