Wojna już nie domowa na Ukrainie 07.04.2022r.- 2480 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 49).


„Niemy krzyk”– dzień 685.

Szef niemieckiego rządu zadeklarował dalszą pomoc w dozbrojeniu Ukrainy.

„Naszym celem musi być, by Rosja nie wygrała tej wojny”– podkreślił kanclerz Olaf Scholz.

„Wszystko, co jest sensowne i szybko działa, zostanie dostarczone”– powiedział wczoraj (06.04.2022r) niemiecki kanclerz, podczas debaty w Bundestagu, na której rząd odpowiadał na pytania deputowanych.

Scholz zaznaczył, że jeśli chodzi o dostawy broni, to jego rząd „uruchomi wszystko, co jest słuszne i ma sens”. Dostawy te powinny przyczynić się do realizacji celu rządu niemieckiego, jakim jest niedopuszczenie, by Rosja wygrała wojnę w Ukrainie.

Cel ten „stoi za działaniami, które podejmujemy, jeśli chodzi o dostawy broni”– powiedział niemeicki kanclerz. Bronił też minister obrony Christine Lambrecht przed zarzutem, że nie reaguje ona wystarczająco szybko na zapotrzebowanie Ukrainy na broń. Lambrecht robi „wszystko, co jest możliwe w obliczu decyzji naszych sojuszników i mając na uwadze możliwości Bundeswehry”– zapewnił Olaf Scholz.

Następnie podkreślił, że jego rząd zerwał z praktyką poprzednich rządów polegającą na niedostarczaniu broni do stref objętych wojną. Było to „zerwanie z długą tradycją”– powiedział Scholz, dodając, że „jest to słuszna decyzja, którą rozważyliśmy, ale też podjęliśmy szybko”.

Według Scholza niemiecka broń już wniosła „znaczący wkład” w walki w Ukrainie. Jako przykład podał dostarczane przez Niemcy systemy obrony przeciwpancernej i przeciwlotniczej wraz z amunicją. Kanclerz przyznał, że dalsze dostawy są już negocjowane z Ukrainą. Dotyczy to nie tylko broni z zapasów Bundeswehry, ale także nowych systemów, które można nabyć na rynku zbrojeniowym.

Kanclerz Niemiec potępił Rosję za jej działania na Ukrainie:

„Przerażające obrazy z Buczy głęboko wstrząsnęły nami wszystkimi”– powiedział Scholz. Według niego, przed wycofaniem się „rosyjscy żołnierze dokonali tam masakry na ukraińskich cywilach, w tym dzieciach, kobietach i starcach”. Scholz podkreślił, że zabijanie ludności cywilnej jest zbrodnią wojenną, o czym oczywiście Niemcy bardzo dobrze wiedzą, mając na sumieniu miliony pomordowanych cywilów w czasie II WŚ. 
W ostrych słowach odrzucił rosyjskie twierdzenia, że nagrania z Buczy niedaleko Kijowa zostały sfałszowane.

„Cyniczne twierdzenie rozpowszechniane przez Rosję, że ta sprawa jest inscenizacją, obciąża tych, którzy rozpowszechniają to kłamstwo”– powiedział Scholz, dodając, że sprawcy i zleceniodawcy „muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności”.

Ciekawe tylko, skąd on czerpie tą wiedzę? Czyżby rząd niemiecki przeprowadził już niezależne i profesjonalne dochodzenie, wykluczające wszelkie pomyłki? Oskarżył więc a priori, co jest sprzeczne ze wszelkimi zasadami praworządności, tak bardzo umiłowanymi ostatnio przez naród niemiecki. Jednocześnie, ci jakże zatroskani losem ludzi prześladowanych i dokonywanymi na nich zbrodni, nie dostrzegają- nieukrywanego przez stronę ukraińską- faktu znęcania się przez banderonazistów nad jeńcami rosyjskimi. Może tu też, brak obiektywizmu i litości wynika z długiej niemieckiej tradycji zabijania i katowania rosyjskich (ale nie tylko) jeńców wojennych.

Jednakże, jak powiedział w Bundestagu niemiecki kanclerz, rosyjskie wojska dalej zabijają w Ukrainie i należy się spodziewać, że więcej takich zdjęć jak z Buczy ujrzy światło dzienne. Scholz ponownie wezwał prezydenta Rosji Władimira Putina do natychmiastowego zakończenia „niszczycielskiej i autodestrukcyjnej” wojny w Ukrainie.

I tu znowu wtrącę swoje trzy gorsze, bo dlaczego strona niemiecka przez ponad 8 lat konfliktu zbrojnego w Donbasie, nie dostrzegała dokonywanych tam przez ukraińskie formacje zbrojne zbrodni wobec ludności cywilnej? Czyżby Rosjanie byli wobec Ukraińców, niższą rasą, którą można zabijać i okrutnie dręczyć? Dlaczego wtedy nie reagowano i nie przywoływano z pełnym oburzeniem Kijowa do zaprzestania tych zbrodni? Podobnie wygląda sprawa nierozliczonych zbrodni ukraińskich z okresu II WŚ, co jest najbardziej skandaliczne, że w głównej mierze dotyczyły one ludności polskiej, a więc kraju który obecnie udaje, że takich zbrodni nie było, i co gorsza uznało reżym probanderowski z Kijowa za przyjazny Polsce.

No, ale powracając do wczorajszej debaty w Bundestagu na temat sytuacji na Ukrainie, to również przewodnicząca niemieckiego parlamentu Baerbel Bas w ostrych słowach skrytykowała domniemane rosyjskie zbrodnie wojenne.

Ale, mając odrobinę przyzwoitości zażądała ona przeprowadzenia niezależnego śledztwa w sprawie masakry w Buczy i postawienia winnych przed sądem. Ważna jest opinia międzynarodowa.

„Bez prawdy nie może być sprawiedliwości, łamanie praw człowieka musi być udokumentowane w każdym przypadku, a ofiary wysłuchane”– powiedziała przytomnie Bas.

Natomiast rzecznik niemieckiego rządu Steffen Hebestreit powtórzył, że rząd niemiecki ma dowody na to, że zabójstwa cywilów w Buczy były zbrodniami wojennymi. Jak przyznał Hebestreit, przeanalizowano zdjęcia satelitarne wykonane w mieście w marcu. Ponadto istnieją wiarygodne wskazówki, że w marcu na tym obszarze rozmieszczono rosyjskie siły zbrojne i bezpieczeństwa.

Z dostępnych informacji wynika, że siły te były również „zaangażowane w przesłuchiwanie więźniów, którzy następnie zostali straceni”– powiedział rzecznik niemieckiego rządu, dodając, że „celowe zabójstwa oraz obecność jednostek rosyjskich sił zbrojnych i bezpieczeństwa są zatem dowodem na to, że rosyjski prezydent i głównodowodzący Putin co najmniej przyzwalał na łamanie praw człowieka i zbrodnie wojenne, aby osiągnąć swoje cele”. Czyli: denazyfikacji, demilitaryzacji i zapewnienia bezpieczeństwa dla ludności rosyjskojęzycznej we wschodniej części Ukrainy.

Podczas debaty w niemieckim parlamencie kanclerz Scholz wyraził także nadzieję na szybkie porozumienie w sprawie finansowania pomocy dla uchodźców z Ukrainy na konferencji rządu w Berlinie i rządów krajów związkowych w czwartek, 7 kwietnia. Stwierdził on, że należy szybko dojść do porozumienia, aby „można było przystąpić do realizacji właściwych zadań”. Zachętą musi być wielka solidarność wobec ukraińskiej ludności cywilnej. „Ta pomoc jest ważna i przynosi dobre efekty”– podsumował niemiecki kanclerz.

*

Poranna odprawa (06.04.22r.) Ministerstwa Obrony Rosji:

– dziś rano rakiety powietrzne i naziemne zniszczyły 5 baz paliwowych w rejonach Radechowa, Kazatin, Prosjana, Nikołajew i Nowomoskowsk, skąd zaopatrywane były wojska ukraińskie w rejonach Charkowa, Nikołajewa i Donbasu,

– w nocy rosyjskie siły lotnicze i rakietowe uderzyły w 24 obiekty wojskowe Ukrainy, w tym przeciwlotniczy system rakietowy Osa-AKM, 5 składów logistycznych, a także 11 umocnień wojskowych i rejonów koncentracji sprzętu wojskowego wojsk ukraińskich,

– rosyjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła w powietrzu 4 ukraińskie drony w rejonie Berdiańska, Górniaka, Uwańskiego i Czernobajewki.

Rosyjskie Siły Zbrojne zniszczyły bazę paliwową precyzyjnymi rakietami wystrzeliwanymi z powietrza w rejonie Charkowa

„Precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza w rejonie Charkowa zniszczyły bazę paliwową w rejonie osady Czugujewa, z której dostarczano paliwo na wyposażenie wojsk ukraińskich”– poinformował w środę dziennikarzy Igor Konaszenkow, oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony.
Poza bazą paliw zaatakowano w tym rejonie również magazyny uzbrojenia i sprzętu wojskowego USZ.

Kanaszenkow dodał, że dodatkowo na stacji kolejowej Łozowaja w obwodzie charkowskim (30 km od granic DRL- dopisek mój) zniszczono nagromadzenie sprzętu wojskowego i broni obcej produkcji dostarczanej na zaopatrzenie ukraińskich sił zbrojnych .

Wcześniej informowano, że Praga wysłała na Ukrainę bojowe wozy piechoty, czołgi T-72 i „podstawowe materiały wojskowe”. Zdjęcia z ich ruchu na peronach kolejowych w Czechach zostały opublikowane dzień wcześniej. 

Ponadto Siły Zbrojne FR zniszczyły stanowisko dowodzenia ukraińskiej 56 brygady i nacjonalistyczną bazę w obwodzie donieckim.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało także o tym, że ukraińskie służby specjalne przygotowują poważną prowokację z użyciem substancji trujących w obwodzie charkowskim.

„Według potwierdzonych informacji, w mieście Pierwomajsk w obwodzie charkowskim ukraińskie służby specjalne przygotowują poważną prowokację z użyciem trujących substancji. Na terenie stowarzyszenia produkcyjnego Czimprom oficerowie SBU zaminowali magazyn ze 120 tonami chloru”– powiedział Igor Konaszenkow, oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Wyjaśnił, że „planowane jest wysadzenie tego repozytorium, aby oskarżyć Rosję o rzekome spowodowanie katastrofy chemicznej, w wyniku której zginęli lokalni mieszkańcy”.

Trzech żołnierzy DPR zginęło, 18 zostało rannych w ciągu ostatniego dnia.

„Z przykrością informujemy, że w ciągu ostatniego dnia w walce o niepodległość trzech obrońców Donieckiej Republiki Ludowej zginęło podczas służby wojskowej, a 18 zostało rannych” poinformował wiceszef Wydziału Milicji Ludowej Eduard Basurin. 

Przekazał również kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar. 

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 15 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

USZ prowadząc ostrzały terytorium DRL użyli następującej broni:

Rejon Gorłówki: moździerze 120 mm – 22 min i 82 mm – 20 min, automatyczne granatniki AGS-17 – 78 granatów, ręczny granatnik przeciwpancerny RPG-7 – 2 granaty, broń strzelecka – 2 razy.

Rejon Doniecka: wieloprowadnicowe systemy rakietowe MLRS – 20 pocisków, artyleria 122 mm – 47 pocisków.

Uszkodzone zostały 3 budynki mieszkalne w donieckim rejonie Piotrowskim oraz w miejscowości Aleksandrowka, a także 4 obiekty infrastruktury cywilnej .

Ostrzały ze strony USZ prowadzono w kierunku następujących miejscowości:

Gorłówka (osiedle mieszkaniowe przy kopalni 6/7), Szirokaja Bałka, Żieleznaja Bałka, Jasinowata, Donieck (rejon Kirowski oraz teren osiedla mieszkaniowego przy kopalni Trudowskaja), Aleksandrówka, Jelenowka, Dokuczajewsk.

W sumie, w wyniku wczorajszych ostrzałów ze strony USZ na terytorium DRL spadło 189 pocisków. Nie ma ofiar wśród ludności cywilnej.

Ponadto, na ługańskim odcinku frontu kijowskie siły zbrojne 6 razy w ciągu minionej doby ostrzelały terytorium w strefie odpowiedzialności ŁRL.

„Ze strony ukraińskich formacji zbrojnych zanotowano sześć ataków na dwie miejscowości”– poinformowało przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni (WCKiK).

Zostały zniszczone domy mieszkalne w wyniku ostrzału miejscowości Donieckij.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

3 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 07 квітня 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na ich kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym zdecydowanej większości filmów dokumentujących sytuację w republikach się nie ukazuje. Chyba, że coś w między czasie się zmieni- w co szczerze wątpię.


*

*

https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLAhttps://www.youtube.com/watch?v=CKZ_is7a5Vc

https://www.youtube.com/watch?v=0M1sOAI_R3Q

https://www.youtube.com/watch?v=sq1Jn2n-tM8


https://www.youtube.com/watch?v=jHFZBlOgf7I

https://www.youtube.com/watch?v=LSCSKAuJL3o

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

149 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 07.04.2022r.- 2480 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 49).

 1. https://t.me/denazi_UA/5703
  Wydaje się, że Waszyngton rozumie się tylko jeden język – jednoznaczne ostrzeżenia.
  Po pierwsze, rzecznik chińskiego ministerstwa obrony Tan Kefei powiedział, że Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza podejmie skuteczne środki w celu powstrzymania zagranicznej ingerencji i prób uzyskania niepodległości Tajwanu.
  Stany Zjednoczone ogłosiły następnie, że planowana podróż amerykańskiej delegacji Kongresu na Tajwan pod przewodnictwem Nancy Pelosi została NAGLE przełożona, ponieważ przewodnicząca Izby Reprezentantów zaraziła się koronawirusem 🤨

  Polubione przez 5 ludzi

 2. https://t.me/chub_detection/349
  Major Wasiliuk Roman Wiktorowicz 19.05.1989 Kijów. Pilot SU-25 student drugiego roku Instytutu Lotnictwa i Obrony Powietrznej Akademii Obrony Narodowej Ukrainy.
  Przez siły obrony powietrznej DRL został zrzucony z nieba na ziemię, po czym podniósł ✋🤚 i pozostał w DRL

  Polubione przez 5 ludzi

 3. https://t.me/denazi_UA/5708
  Najemnik z zagranicy przyznał fakt masowych rozpraw nad jeńcami rosyjskimi. Pochodzący z Danii „Jonas” na kanale TV 2 opowiedział, jak postępują z pojmanymi żołnierzami rosyjskimi.
  „Wcześniej słyszałem o udanej wymianie jeńców wojennych, ale co jest faktycznie. Ludzi zabijają. Udało mi się zapoznać z kilkoma pojmanymi Rosjanami przed ich egzekucją” – powiedział w wywiadzie.
  Duńczyk nazwał działania Sił Zbrojnych Ukrainy i batalionów narodowych zbrodniami wojennymi i podkreślił, że osobiście nie brał udziału w egzekucjach więźniów
  video po duńsku

  Polubione przez 5 ludzi

 4. https://t.me/neoficialniybezsonov/10916
  Włoski dziennikarz Giorgio Bianchi na antenie włoskich mediów twierdzi, że wersja zachodnich mediów o winie Rosji za zbrodnie wojenne w mieście Bucza to szaleństwo.
  „Rosjanie starają się ostrożnie iść do przodu, chroniąc życie cywilów. Widziałem w Wołnowacha i Mariupol doskonałe relacje między cywilami a rosyjskim wojskiem.
  Gdyby np. w Buczy naprawdę zabijali cywilów, gwałcili kobiety i dzieci, to czy zostawiliby te wszystkie trupy na środku ulicy, idealnie przygotowane do optymalnej kompozycji dla fotografów? To jest głupie i nielogiczne.
  Chcę przypomnieć, jak w Afganistanie wojsko USA i NATO strzelało do cywilów jak w grach wideo, odcinając zmarłym palce. Wygrał ten, który zebrał najwięcej palców. Kto ujawnił te okropności? Julian Assange. Gdzie on teraz jest? W więzieniu za ujawnienie tych tajemnic…”
  video

  Polubione przez 5 ludzi

 5. https://t.me/OpenUkraine/12826
  Odeski Urząd Celny ubrał 122. Brygadę Teroborony w garnitury Brioni, Versace, Chanel, Armaniego oraz kurtki i dżinsy Louis Vitton, Prada, Hugo Boss.
  Wspaniali banderowcy w Odessie, celnicy odbierają marki modowe i wyprowadzają je przez Volkssturm, w chwili gdy dowódca Volkssturmu pieprzy transseksualistę w osobistym oceanarium – miasto jest w dobrych rękach
  fotki

  Polubione przez 4 ludzi

 6. https://t.me/novostldnr/3833
  Chiny przy imporcie rosyjskich produktów rozliczają się w juanach.
  Co więcej, Chińczycy robią to bezpośrednio, całkowicie omijając dolar amerykański w operacjach i nawet bez ubezpieczenia transakcji w firmach zachodnich.
  Pisze o tym Bloomberg.
  „Nagle” handel międzynarodowy bez dolara amerykańskiego jest możliwy i to w pełnym cyklu transakcji finansowych.
  foto

  Polubione przez 3 ludzi

 7. https://t.me/rt_russian/104603
  Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach projektu „Archiwa Pamiętaj Wszystko…” opublikowało nowe dokumenty dotyczące zbrodni i okrucieństw ukraińskich nacjonalistów.
  Dokonywali napadów rabunkowych, torturowali i zabijali personel wojskowy i ludność cywilną, a także niszczyli infrastrukturę znajdującą się za liniami armii sowieckiej.
  Tak więc w memorandum członka Rady Wojskowej 1. Frontu Ukraińskiego do szefa GlavPURKKI opisano rozprawę banderowców nad żołnierzami Armii Czerwonej:
  „Zwłoki zmarłych były pocięte, wydłubano oczy, odcięto języki, nosy i uszy. Porucznikowi Towarzyszowi Martyniukowi rozcięto brzuch i odcięto ręce. Starszy sierżant Sidorow i jeden żołnierz Armii Czerwonej zostali spaleni w połowie.
  A w raporcie z dnia 16 listopada 1944 r. Opisano rzeź mieszkanki wsi Novoshino: „Dom spalono, a gospodynię żywcem wrzucono do ognia. Spalili ją, ponieważ jej krewny jest strzelcem w batalionie NKWD.
  fotki

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.