Wojna już nie domowa na Ukrainie 08.04.2022r.- 2481 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 50).


„Niemy krzyk”– dzień 686.

Dwoje byłych niemieckich ministrów złożyło do Prokuratury Federalnej doniesienie o podejrzeniu popełnienia zbrodni wojennych w Ukrainie przez Władimira Putina i blisko 100 innych osób.

 Złożone w Karlsruhe doniesienie o podejrzeniu popełnienia zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości w Ukrainie liczy 40 stron. Wśród setki domniemanych sprawców wymienia się także prezydenta FR Władimira Putina, poza tym 32 członków Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej oraz członków rosyjskich sił zbrojnych.

Doniesienie o podejrzeniu popełnienia zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości w Ukrainie rosyjskiego prezydenta wraz z kolejnymi 100 osobami złożyła, była minister sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Schnarrenberger oraz były minister spraw wewnętrznych Gerhart Baum (oboje z liberalnej FDP) podkreślają, że nie jest to jedynie krok symboliczny, ale przesłanie do wszystkich zaangażowanych w działania zbrojne w Ukrainie, które może wpłynąć na ich przebieg. 

„Sprawcy muszą wiedzieć, że poza Rosją zawsze mogą zostać aresztowani, nie tylko w Niemczech, ale w każdym państwie prawa”– oświadczyli wczoraj (07.04.22r.) Leutheusser-Schnarrenberger i Baum.

„Powinni wiedzieć, że mogą stanąć przed niemieckim sądem. I to nie tylko dziś czy jutro, tylko w każdej chwili swego życia”– wyjaśnili, dodając, że „nie chodzi nam tylko o pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców na czele państwa, ale o wszystkich sprawców”.

Szkoda tylko, że nie byli oni tak bardzo konsekwentni ze skazywaniem nazistowskich zbrodniarzy wojennych z okresu II WŚ. oraz banderonazistów, którzy w ciągu ostatnich ośmiu lat dopuścili się- nie tylko w Donbasie, licznych zbrodni (tak licznych, że mało tu miejsca aby je wszystkie spisać), a także choćby ostatnimi- zbrodniami wojennymi na jeńcach rosyjskich. Tu jest, ze strony tych zatroskanych praworządnością ze strony Rosji- niemieckich polityków, martwa cisza. Dlatego tą ich inicjatywę można uznać wyłącznie za zachodnią narrację propagandową wpisującą się w akcję dyskredytacji przywództwa rosyjskiego.

Przypomnę, że tak się składa, że od 2002 roku w Niemczech obowiązuje Międzynarodowy kodeks karny, który umożliwia oskarżenie i skazanie w Niemczech sprawców ludobójstwa, zbrodni wojennych czy zbrodni przeciwko ludzkości, popełnionych za granicą i przez obcokrajowców. „Nie potrzeba tu niemieckiego sprawcy, miejsca zbrodni w Niemczech czy niemieckich ofiar”– i tak w styczniu br. na podstawie tej zasady sąd w Koblencji skazał na dożywocie Syryjczyka  Anwara R. za zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione w trakcie wojny domowej w Syrii.

„Prawo jest bronią w tej sytuacji. I chcemy jej użyć”– powiedział wczoraj jeden z inicjatorów doniesienia o podejrzeniu popełnienia zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości w Ukrainie rosyjskiego prezydenta wraz z kolejnymi 100 osobami, Gerhart Baum. Jak dodał, ataki na zamieszkane tereny na Ukrainie, na konwoje z uchodźcami czy przedszkola świadczą o tym, że prawo międzynarodowe humanitarne „zostało zdeptane”.

„Rosyjskie społeczeństwo obywatelskie zostało zduszone zapewne w ramach przygotowań do wojny, aby nie stawiało oporu”– ocenił Baum, dodając, że „jeżeli uda nam się choć niewielu przywołać do rozsądku będzie to wielki postęp”.

Doniesienie przygotował adwokat Nikolaos Gazeas, który pracował m.in. dla rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Opierał się na publicznie dostępnych dokumentach organizacji pozarządowych, ukraińskich władz, w tym ukraińskich tajnych służb, które zawierały nazwiska i stopnie wojskowe rosyjskich żołnierzy. Jak powiedział, „w skardze szczegółowo wyliczono domniemane zbrodnie wojenne– od ataku na dawną elektrownię atomową w Czarnobylu po zbombardowanie szpitala położniczego w Mariupolu. Ujęto w nim także masakrę ludności cywilnej w ukraińskim miasteczku Bucza”. Czyli we wszystkich tych przypadkach, które opisywane były przez media w ramach nagonki propagandowej wobec prowadzonej na Ukrainie operacji specjalnej SZ FR.

Ale, też, według niemieckiego adwokata prokuratorzy federalni będą mogli wykorzystać także informacje pozyskane przez niemieckie służby, jeżeli zapadnie decyzja o wszczęciu śledztwa. Wskazał m.in. na jakoby przechwyconą przez niemiecki wywiad BND komunikację radiową rosyjskiej armii dotyczącą masakry w Buczy. Poinformował o tym wcześniej niemiecki tygodnik „Der Spiegel”.

Śledztwo w sprawie domniemanych zbrodni wojennych w Ukrainie wszczął także Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze. Autor doniesienia niemiecki adwokat Nikolas Gazeas uważa jednak, że równoległe postępowania różnych instytucji mają sens, a nawet mogą wzajemnie się uzupełniać.

Ogólnie można to uznać, jako szum informacyjny mieszczący się w egzotyce prowadzonej obecnie wściekłej nagonki propagandowej, wobec wszystkiego co rosyjskie. Nagonki wynikającej z bezsilnej wściekłości, że Rosja postanowiła wreszcie zareagować właściwie na podstępne działania NATO prowadzone wobec niej pod dyktando światowego hegemona.

 https://www.dw.com/pl/masakra-w-buczy-niemiecki-wywiad-pods%C5%82ucha%C5%82-rosyjskich-%C5%BCo%C5%82nierzy/a-61390169.

*


Poranna odprawa (07.04.22r.) Ministerstwa Obrony Rosji.

– siły ML DRL całkowicie oczyściły Sładkoje z nacjonalistów,

– w nocy rosyjskie wojsko zniszczyło 4 bazy paliwowe w pobliżu Nikołajewa, Zaporoża, Charkowa i Czugujewa precyzyjnymi pociskami powietrznymi i morskimi, z których zaopatrywano ukraińskie zgrupowania wojsk pod Charkowem, Nikołajewem i w Donbasie,

– rosyjskie samoloty uderzyły w 29 obiektów wojskowych Ukrainy, w tym 2 stanowiska dowodzenia, radar S-300 w rejonie Kurachowa, 7 baterii artyleryjskich, skład uzbrojenia oraz 10 umocnień i rejonów koncentracji ukraińskiego sprzętu wojskowego,

Oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konaszenkow powiedział także podczas briefingu, że rosyjskie wojsko zaatakowało skupisko ukraińskiego sprzętu wojskowego w obwodzie żytomierskim.

„W ciągu dnia precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza uderzyły w akumulację ukraińskiego sprzętu wojskowego na stacji kolejowej Nowograd-Wołyński w obwodzie żytomierskim. W wyniku ataku zniszczone zostały rezerwy przeznaczone na przerzut grupy wojsk ukraińskich w Donbasie”– powiedział Konaszenkow.

Ponadto lotnictwo operacyjno-taktyczne Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji uderzyło w ciągu dnia w 42 obiekty infrastruktury wojskowej Ukrainy.

W szczególności zniszczeniu uległo stanowisko dowodzenia, dwie polowe składy amunicji, a także 12 umocnień i rejonów koncentracji sprzętu wojskowego Ukraińskich Sił Zbrojnych.

Wieczorna odprawa (07.04.22r.) odprawa MO Rosji.

– zgrupowanie wojsk rosyjskich sił zbrojnych, rozwijając ofensywę, całkowicie zablokowało osadę Nowomichajłowki i zaczęło oczyszczać ją z nacjonalistów, 

– ścigając wycofujące się jednostki 54 brygady zmechanizowanej wojsk ukraińskich, oddziały rosyjskich sił zbrojnych zablokowały też osadę Wugledar i walczą teraz o jego uwolnienie z rąk nacjonalistów, 

– w ciągu jednego dnia w tym rejonie została zniszczona wzmocniona kompania piechoty zmotoryzowanej i pluton czołgów wojsk ukraińskich, 

– Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej nadal uderzają w infrastrukturę wojskową Ukrainy. W ciągu dnia precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza uderzyły w grupę ukraińskiego sprzętu wojskowego na stacji kolejowej Nowograd-Wołyński w obwodzie żytomierskim. W wyniku ataku zniszczono rezerwy przeznaczone na przeniesienie do zgrupowania wojsk ukraińskich w Donbasie. 

– lotnictwo operacyjno-taktyczne Sił Powietrznych Rosji uderzyło w 42 obiekty wojskowe Ukrainy. Wśród nich: stanowisko dowodzenia, dwie polowe składy amunicji, dwie wyrzutnie rakietowe, a także 12 umocnień wojskowych i miejsc koncentracji ukraińskiego sprzętu wojskowego, 

– rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły w powietrzu dwa ukraińskie śmigłowce wojskowe: Mi-8 i Mi-24 w pobliżu miasta Chersoń, a także trzy bezzałogowe statki powietrzne, w tym dwa- Bajraktar TB-2 na terenach miejscowości Krzywy Róg i Trudowoj. 

– w sumie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczeniu uległy: 125 samolotów, 95 śmigłowców, 416 bezzałogowych statków powietrznych, 2003 czołgi i inne bojowe wozy opancerzone.

Szef rosyjskiego Centrum Kontroli Obrony Narodowej generał pułkownik Michaił Mizincew powiedział, że strona ukraińska z dziesięciu uzgodnionych korytarzy humanitarnych nie zadeklarowała ani jednego w kierunku Rosji.

„Strona ukraińska ogłosiła na ten dzień dziesięć korytarzy humanitarnych na kierunkach do Zaporoża i Doniecka, żaden z nich w kierunku Federacji Rosyjskiej”– poinformował Michaił Mizincew.

Jednocześnie podkreślił, że strona rosyjska, podobnie jak siły DRL i ŁRL, ściśle przestrzegają reżimu zawieszenia broni na wszystkich szlakach ewakuacji ludności cywilnej.

Główne bitwy w centralnej części Mariupola dobiegły końca, powiedział dla telewizji Rosja 24 Eduard Basurin, przedstawiciel Milicji Ludowej DRL.

„Jeśli chodzi o sytuację w Mariupolu, w centralnej części miasta: można powiedzieć, że główne bitwy się skończyły”– poinformował Basurin.

Według niego walki przeniosły się do portu miasta i na teren zakładu Azowstal.

Eduard Basurin poinformował, że na terenie zakładu Azowstal w Mariupolu przebywa około 3-3,5 tys. bojowników z nacjonalistycznego ugrupowania Azow.

„Zakładamy, że zostało około 3-3,5 tysiąca. Ale nadal trzeba liczyć się z tym, że mieszkańcy Mariupola, niektórzy z nich wzięli broń, więc liczba może być znacznie wyższa”– powiedział Basurin na antenie programu telewizyjnego Rosja 1.

Milicja ludowa Donieckiej Republiki Ludowej poinformowała, że ​​ukraińscy nacjonaliści podpalili statek w porcie Mariupol.

Bojownicy ukraińscy przeprowadzili kolejną prowokację. Specjalsi 83 TsIPSO i nacjonaliści z Azowa podpalili statek patrolowy Donbass”– głosi wiadomość na kanale Telegram .

Poinformowano również, że turecki statek Azburg także został wcześniej podpalony.

Dodano, że na pokładzie obu statków nadal trwa pożar, obserwuje się dym.

Wcześniej DRL podało informację, że nacjonaliści ukraińscy strzelali do obcych statków, aby stworzyć pozory, że jest to rezultat ostrzałów artyleryjskich ze strony Sił Zbrojnych FR.

Sukcesy zgrupowania wojsk Donieckiej Republiki Ludowej na dzień 7 kwietnia 2022 r.

Dowództwo Obrony DRL: z dniem 7 kwietnia 2022 r. na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej oddziały DRL przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych FR wyzwoliły i ustanowiły pełną kontrolę nad 160 miejscowościami, w tym Nowogrigorowką (obwód Wołodarski), Pannowką , Sużenką, Ługowem, Sadowem, Fiodorówką, Kalczinówką, Nazarówką, Ukrainką, Republika, Ksenowką, Noworomanówką, Siergiejewką, Starczenkowem, Peremogą, Priazowskim, Szewczenką (obwód Perszotrawnowy), Iljiczowskiem, Czerwonoj, Szirokoj Bałku i Rybackoje. 

Trwa oczyszczanie u banderonazioli Mariupola.

Czterech żołnierzy DRL zginęło, 26 zostało rannych w ciągu ostatniego dnia. Poinformował o tym wiceszef Wydziału Milicji Ludowej Eduard Basurin.

„Z przykrością informujemy, że w ciągu ostatniego dnia w walce o niepodległość czterech obrońców Donieckiej Republiki Ludowej zginęło podczas służby wojskowej, a dwudziestu sześciu zostało rannych”– powiedział Basurin.

Przekazał również kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar.

Pomimo strat po stronie ML DRL, że wróg ponosi większe straty. Wczoraj rano poinformowano, że Milicja Ludowa DRL wyeliminowała 83 ukraińskich radykałów i zniszczyła ich dziewięć punktów ostrzału.

„Konwój humanitarny Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej, 127 z rzędu, przybył dziś do Donieckiej Republiki Ludowej”– poinformowała wczoraj służba prasowa wydziału ratownictwa DRL.

Ładunek zawiera żywność, podstawowe przedmioty i materiały budowlane do priorytetowego zaopatrzenia ludności dotkniętej konsekwencjami wojny, w tym na wyzwolonych terytoriach DRL. Całkowita waga to ponad 43 tony.

Dystrybucja pomocy humanitarnej odbywać się będzie na posiedzeniach Państwowej Komisji ds. Zapobiegania i Likwidacji Zdarzeń oraz Bezpieczeństwa Pożarowego zgodnie z nadesłanymi wnioskami.

Dzień wcześniej konwój humanitarny z Rosji dostarczył do DRL ponad 400 ton pomocy.

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 32 fakty strzelania przez USZ terytorium republiki.

W kierunku Doniecka nieprzyjaciel użył wieloprowadnicowego systemu rakietowego MLRS Grad, artylerii 152 mm i 122 mm oraz moździerzy 120 mm, wypuszczając 260 jednostek różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazły się tereny dziewięciu miejscowości republiki:

stolica DRL Donieck (obwód Kujbyszewski i obwód Piotrowski oraz osiedle mieszkaniowe przy kopalni Trudowskaja), Gorłówka (osiedle mieszkaniowe przy kopalni 6/7, osada Komarowa, osada Fiodorówka oraz osiedle mieszkaniowe przy kopalni im. Gagarina), Pantelejmonowka, Żieleznaja Bałka, Zaicewo, Jasinowata, Makiejewka (zielonka wiejska), Aleksandrówka, Signalnoje.

W ciągu ostatniego dnia potwierdzono informacje o 23 rannych cywilach ( 21 z wcześniej wyzwolonych terenów), w tym 1 dziecko.

Nie można ustalić wszystkich faktów dotyczących ofiar cywilnych: znaczna ich liczba znajduje się na jeszcze niewyzwolonych terytoriach DRL.

 W dzielnicach Piotrowskiej i Kujbyszewskiej w Doniecku oraz w Aleksandrówce, Makiejewce, Gorłówce oraz Jasinowatej  uszkodzeniu uległy 43 budynki mieszkalne , a także 3 obiekty infrastruktury cywilnej .

Ponadto, na ługańskim odcinku frontu, kijowskie siły zbrojne ostrzelały 4 razy w ciągu minionego dnia terytorium w strefie odpowiedzialności ŁRL.

„Ze strony ukraińskich formacji zbrojnych w osadzie Donieckij i w osadzie Kalinowo zarejestrowano 4 ostrzały z pocisków artyleryjskich kalibru 152 mm (27 pocisków) i moździerzy kalibru 120 mm (10 min)”- poinformowało przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni (WCKiK).

W wyniku ostrzałów został ranny cywil oraz uszkodzono i zniszczono budynki mieszkalne.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

4 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 08 квітня 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na ich kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym zdecydowanej większości filmów dokumentujących sytuację w republikach się nie ukazuje. Chyba, że coś w między czasie się zmieni- w co szczerze wątpię.


*

*

https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLAhttps://www.youtube.com/watch?v=hRzj82qqDAc

https://www.youtube.com/watch?v=XuWW8qZIKXs

https://www.youtube.com/watch?v=X3W1Fl3Y_tA

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

110 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 08.04.2022r.- 2481 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 50).

 1. Tymczasem Słowacja zgodnie z wczesniejszymi zapowiedziami w zamian za przekazane Ukrainie poradzieckie zestawy pplot S-300 otrzymała od USA systemy „Patriot”. Cytat „W oświadczeniu wydanym przez Pentagon sekretarz obrony USA Lloyd Austin wyjaśnił, że zlecił wysłanie jednego systemu obrony powietrznej Patriot na Słowację. Jednak szef słowackiego Ministerstwa Obrony Jarosław Nagy powiedział, że jego kraj otrzyma cztery takie kompleksy w zamian za przekazane Ukrainie S-300”;
  https://strana.today/news/385517-pentahon-peredal-slovakii-odin-zrk-patriot-vmesto-kompleksa-pvo-s-300.html

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Oficjalny komunikat rzecznika Ministerstwa Obrony FR generała Igora Konaszenkowa dotyczacy sytuacji w Mariupolu. Cytat „Według podsłuchów radiowych w Mariupolu przebywa znaczna liczba zagranicznych najemników. Poinformował o tym oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał dywizji Igor Konaszenkow….Według niego znajdują się na okupowanych terenach miasta wraz z nazistami z zakazanego w Federacji Rosyjskiej batalionu Azow i niedobitkami ukraińskich sił zbrojnych. Konaszenkow powiedział, że oprócz ukraińskiego i rosyjskiego łączność radiowa prowadzona jest w sześciu innych językach, głównie europejskich”;
  https://rg.ru/2022/04/08/minoborony-v-mariupole-nahoditsia-bolshoe-kolichestvo-naemnikov-iz-evropy.html

  Polubione przez 6 ludzi

 3. https://t.me/opersvodki/3036
  Ramzan Kadyrow publikuje materiał filmowy z bitew o Mariupol. Każdego dnia miasto staje się coraz czystsze od banderowców. Jeśli bandyci są unieruchomieni w dobrze ufortyfikowanych pomieszczeniach i nie zamierzają się poddać, używana jest cięższa, niezawodna broń.
  video

  Polubione przez 4 ludzi

 4. https://t.me/boris_rozhin/40953
  Przy okazji, o zmarłych.
  Dziś pojawiła się informacja, że ​​nasi zaoferowali ukrom ze świty Kima, aby zabrali 59 ukraińskich 200x (o ile dobrze rozumiem, zebrano je w obwodach chersońskim i mikołajowskim) i sami ich pochowali. Żadnych wymian, po prostu przyjdź i odbierz. Oni odmówili.

  Polubione przez 4 ludzi

 5. https://t.me/russian_truth_is_real/1797
  „Chińscy dziennikarze, którzy udali się na przedmieścia Kijowa w poszukiwaniu tak zwanych rosyjskich „okrucieństw”, nie znaleźli dowodów. Miejscowi twierdzą, że to Rosjanie dali im jedzenie”.
  *Oto prawda. Tylko ani Stany Zjednoczonym, ani Zachodowi, tej całej bandzie, od dawna ona nie potrzebna *
  video

  Polubione przez 4 ludzi

 6. https://t.me/lady_north/909
  Znana jest tożsamość Norweżki z Międzynarodowego Legionu Ukrainy. Sandra Andersen Eira jest byłym członkiem norweskiego parlamentu lapońskiego z Finnmarku.
  Z zawodu kobieta jest rybakiem, w Norwegii ten zawód uważany jest za jeden z najniebezpieczniejszych, a kobiety są w nim rzadkością. Tym Sandra tłumaczy fakt, że potrafiła dostosować się do warunków wojskowych. Przeraża ją myśl o powrocie do domu – atmosfera walki wydaje się o wiele bardziej znajoma.
  Sandra jest także członkiem tzw. „Brudnej Dwunastki” – grupy najemników, w której oprócz niej jest także pięciu mężczyzn z USA i Wielkiej Brytanii. Podlegają legionowi międzynarodowemu.
  foto

  Polubione przez 3 ludzi

 7. https://t.me/rt_russian/104791
  ⚡️Wyłącznie RT
  Ukraiński bojownik zabił mieszkańca Mariupola: nie potrafił odpowiedzieć, co to jest palyanitsa („chleb” po ukraińsku).
  Członkowie obrony terytorialnej na całej Ukrainie używają tego słowa na określenie „dywersantów”. Jeden ze schwytanych żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, Anton Czerednik, w zeznaniach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych DRL opowiedział, jak za to przeszył mężczyznę serią z automatu.
  Inny bojownik, Anton Baidrakov, zastrzelił mieszkankę Mariupola, ponieważ odmówiła przejścia z nim do innego pokoju:
  „Mówię:” Chodźmy po dobroci…” Na co ona mówi: „Nie, nigdzie się nie wybieram”. Po czym zdjąłem zabezpieczenie i oddałem do niej strzał z AKS-u.
  Wyniósł ciało na zewnątrz. Później Baidrakov pokazał, do której dziury go wrzucił: „Trochę się bałem, to było trochę interesujące, jak to jest – jak człowiek umiera”.

  Film dzięki uprzejmości oficera wojskowego Andrey @RtrDonetsk Rudenko.

  Polubione przez 3 ludzi

 8. https://t.me/denazi_UA/5848
  „Zdzierali weteranom wstążki, zmuszali ich do krzyczenia »Chwała Ukrainie!«”
  W wyzwolonym Melitopolu zatrzymano ukraińskiego nazistę Aleksandra Pugacza, członka ugrupowania Azowskiego zakazanego w Federacji Rosyjskiej.
  W Dniu Zwycięstwa zrywał wstążki św. Jerzego weteranom Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i zmuszał ich do krzyku „Chwała Ukrainie”.
  Teraz zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za to, co zrobił. Trwa denazyfikacja Ukrainy
  video

  Polubione przez 3 ludzi

 9. https://t.me/dobnass_novosti/23728
  Rząd USA z rosnącym niepokojem przygląda się kampanii wyborczej we Francji, obawiając się ewentualnego dojścia do władzy Marine Len Pen, donosi Politico.
  Cytując trzech anonimowych urzędników administracji USA, pisze, że z punktu widzenia Waszyngtonu zwycięstwo Le Pen we francuskich wyborach prezydenckich „mogłoby zdestabilizować zachodnią koalicję przeciwko NATO, zaczęłoby wątpić w potrzebę dalszego bycia częścią sojuszu.
  foto

  Polubione przez 3 ludzi

 10. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1538162
  „Nacjonaliści dokonali masowej eksterminacji ludności polskiej, żydowskiej, a także Ukraińców, którzy nie sympatyzowali z nacjonalistami”
  Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej opublikowało nowe dokumenty z informacjami o okrucieństwach ukraińskich nacjonalistów podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i po jej zakończeniu.
  Opisuje metody propagandy nienawiści i konkretne przypadki czystek etnicznych, w których brały udział bandery.
  Według historyków bestialskie okrucieństwo ukraińskich nacjonalistów podyktowane było chęcią przypodobania się nazistom.
  foto

  Polubione przez 3 ludzi

 11. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1538161
  Ministerstwo Obrony pokazało materiał filmowy przedstawiający ruch sprzętu wojskowego na przeprawie pontonowej przez rzekę Seversky Doniec.
  Rozpoznanie trasy i bezpieczeństwo natarcia kolumny zapewniają drony i jednostki rozpoznawcze.
  Departament odnotował, że przed odwrotem Sił Zbrojnych Ukrainy i batalionów narodowych wysadzili mosty drogowe i kolejowe.
  video

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.