Wojna już nie domowa na Ukrainie 12.04.2022r.- 2485 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 54).


„Niemy krzyk”– dzień 690.

Tylko trochę wolnego czasu miał w weekend i już przedobrzył z kokainą.

Armia ukraińska jest gotowa do zakrojonych na szeroką skalę operacji wojskowych na „wschodzie kraju”, władze ukraińskie podjęły wszelkie możliwe kroki, aby powstrzymać rosyjską ofensywę. W przyszłości Ukraina i „społeczeństwo światowe” będą tylko zwiększać presję na Moskwę. Zełenski to sam osobiście stwierdził.

Zainspirowany przyjazdem brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, prezydent Ukrainy nie tylko wyszedł z bunkra i nawet spacerował po Kijowie, ale także nagrał nową wiadomość wideo, w której wzywał do przygotowania się do bitwy w Donbasie. Według niego, w niedalekiej przyszłości armia rosyjska rozpocznie zakrojone na szeroką skalę operacje wojskowe na wschodzie kraju. Zełenski podkreślił, że armia ukraińska jest na to gotowa i „zareaguje”.

Mówiąc o przygotowaniach do decydujących walk z armią rosyjską, ukraiński prezydent podkreślił, że władze kraju robią wszystko, co możliwe, aby było to „zwycięstwo”, tj. proszą o jak najwięcej broni, błagają kraje zachodnie o różnorodną pomoc i nałożenie sankcji na Rosję, a także prowadzą z Rosją wojnę informacyjną. Kijów będzie nadal to wszystko robić, ale bardziej aktywnie, tym samym „przybliżając zwycięstwo”.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że ta kolejna wiadomość wideo Zełenskiego nie różniła się od poprzednich i sprowadzała się tylko do jednego: „Zachód nam pomoże”. W przypadku braku prawdziwych zwycięstw na polu bitwy trzeba wymyślać wirtualne i urządzać prowokacje według instrukcji nadesłanych z Zachodu.

Wcześniej informowano, że Kijów planuje odnieść „serię wielkich zwycięstw” w Donbasie, co ostatecznie powinno wzmocnić pozycję Ukrainy w negocjacjach z Rosją. O tym powiedział doradca Zełenskiego Podolak. A szef grupy negocjacyjnej Arachamia podkreślił, że warunki wysuwane przez Rosję są dla Kijowa nie do przyjęcia. Ogólnie rzecz biorąc, reżim kijowski stawia na bitwę w Donbasie, mając nadzieję na wyjście z niej, jeśli nie zwycięzcą, ale na pewno nie przegranym. Tylko aby to osiągnąć brakuje im tylko jednego………..doradców wojskowych w postaci np. generała Skrzypczaka i innych tego typu wybitnych strategów wojskowości.

A jak jest w realu?

„Wojska ukraińskie w okolicach Topolskiego w obwodzie charkowskim przekazały Siłom Zbrojnym Rosji zupełnie nowe czołgi z pełną amunicją”– poinformowało Ministerstwo Obrony.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało materiał filmowy z pracy załóg czołgów Zachodniego Okręgu Wojskowego podczas wyzwolenia wsi Topolskoje w rejonie Iziumskim w obwodzie charkowskim podczas specjalnej operacji wojskowej.

„Kiedy nas zobaczyli, podnieśli armaty na czołgi i nie było strzelania. Mieli nowe czołgi, przynajmniej przebieg, najwyraźniej wyciągnięte z magazynu. Z pełną amunicją. Wszyscy cieszyli się, że nie muszą strzelać. Po prostu się poddają, bo widzą nas, nasze czołgi, nasz sprzęt. I nie chcą już z nami walczyć”– powiedział Timur, dowódca kompanii czołgów w filmie opublikowanym przez Ministerstwo Obrony.

Według niego zadaniem było przejęcie osad i zapewnienie korytarza dla przejścia wojsk rosyjskich dalej na południe.

„Zaatakowaliśmy osadę, idąc jako część batalionowej grupy taktycznej na swoich czołgach, poszliśmy naprzód. Kiedy zajęliśmy osadę, oni (wróg- dopisek mój) uciekli i krzyczeli, że potrzebna jest im pomoc artyleryjska, potrzebny był fosfor, żeby nas wypalić, bo nie mogli już nic więcej zrobić”– dodał dowódca.

Jak podano w rosyjskim MO, podczas bitwy załogi czołgów korzystały z naturalnych schronów i zagłębień terenu po ostrzeliwaniu ukraińskich czołgów i pojazdów opancerzonych.

Pracę załóg czołgów wspierały mobilne grupy zmotoryzowanych jednostek strzeleckich na wozach bojowych piechoty BMP-2 oraz transportery opancerzone BTR-82A z ręcznymi granatnikami przeciwpancernymi i miotaczami ognia.

Departament dodał, że jednostki Sił Zbrojnych Rosji kontynuują przerzuty sił i marsze w trakcie rozwoju ofensywy w obwodzie charkowskim.

A więc jeszcze kilka takich „sukcesów” ukraińskiej armii, a pozostaną po niej tylko wspomnienia. Zaś sprzęt jakiego domaga się natrętnie Zełenski od Zachodu, tradycyjnie zasili stan uzbrojenia sił zbrojnych D i ŁRL.

*

 Poranna odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje: 

– Lotnictwo operacyjno-taktyczne Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych uderzyło w 78 obiektów wojskowych Ukrainy. 

– Od początku operacji specjalnej na Ukrainie Siły Zbrojne FR zniszczyły 441 dronów, 239 instalacji MLRS oraz 2079 czołgów i pojazdów opancerzonych. 

– Siły Zbrojne Rosji zniszczyły wyposażenie dywizji rakiet przeciwlotniczych S-300 dostarczone z Europy pociskami morskimi Kalibr.

– W rejonie Chersonia ukraiński śmigłowiec wojskowy Mi-24 został zestrzelony w powietrzu przy użyciu broni ręcznej. 

– Rakiety w rejonie osady Wielikaja Nowosiełowka zniszczyły bazę naprawczą Ukraińskich Sił Zbrojnych , w tym przeciwlotnicze zestawy rakietowe Buk-M1 i i Osa-AKM

– Rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły w powietrzu w pobliżu wsi Izjum dwa ukraińskie samoloty Su-25

– Podczas niszczenia wyposażenia dywizji S-300 zlikwidowano około 25 osób personelu Ukraińskich Sił Zbrojnych.

– Siły Zbrojne RF zniszczyły 9 czołgów, 5 samobieżnych stanowisk artyleryjskich Akacja, 5 MLRS Grad i ponad 60 nacjonalistów w Donbasie uderzeniem precyzyjnej broni.

„Ponadto na terenach osad Nikołajew i Żowtniewie zniszczono dwa składy amunicji, a w rejonie Uspienowka radar do oświetlania i naprowadzania przeciwlotniczego systemu rakietowego S-300”– poinformował przedstawiciel MO FR. 

Dodatkowo w wyniku precyzyjnych uderzeń w rejony osad Wozdwiżenka-2 i Iwanówka w obwodzie donieckim zniszczono: dziewięć czołgów, pięć samobieżnych jednostek artyleryjskich 2S3 Akacja, pięć wyrzutni rakietowych BM-21 Grad i zlikwidowano ponad 60 nacjonalistów.

Rosyjskie Siły Powietrzno-kosmiczne wczoraj po południu w rejonie okupowanego przez Ukrainę miasta Czasow Jar (55 km na północ od Doniecka) zniszczyły stanowisko dowodzenia wojsk ukraińskich w Donbasie za pomocą systemu rakiet lotniczych Kindżał– poinformował oficjalny przedstawiciel MON Igor Konaszenkow.

„Na terenie wsi Czasow Jar system rakietowy Kindżał zniszczył zakopane, dobrze bronione stanowisko dowodzenia zgrupowania wojsk ukraińskich w Donbasie”– powiedział Konaszenkow.

Ponadto precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza w rejonie okupowanego Selidowa zniszczyły ukraińską taktyczną wyrzutnię rakiet Toczka-U, dwie wyrzutnie rakiet w podziemnym schronie, dwa zakamuflowane skupiska broni i sprzętu wojskowego oraz zlikwidowały około 40 osób nacjonalistów.

W rejonie okupowanej Nowogródówki zniszczono bazę nazistów organizacji terrorystycznej „Prawego Sektora”.

 Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało też, że: rosyjskie siły specjalne 5 km na południe od Izjum zlikwidowały jednego z liderów zakazanego w Rosji „Prawego Sektora”, Tarasa Bobanicza.

Departament poinformował, że od 2014 roku Bobanicz brał udział w kijowskiej akcji karnej w Donbasie i osobiście wydawał rozkazy ostrzału artyleryjskiego z broni ciężkiej dzielnic mieszkalnych Doniecka i Ługańska, przez co jest winny setek śmierci cywilów w DRL i ŁRL, w tym dzieci.

Według rosyjskiego MO od 2019 r. Bobanicz pełnił funkcję zastępcy dowódcy „Prawego Sektora” ds. działań jednostek rezerwowych, był jednym z ideologów teorii „wyższości rasy ukraińskiej”, a także był osobiście zaangażowany w ataki i zabójstwa ludności rosyjskojęzycznej na Ukrainie.

Według rosyjskiego MO, rosyjskie siły zbrojne będą nadal poszukiwać i niszczyć liderów ukraińskich organizacji neonazistowskich.

No i w ten sposób, na łono Bandery odszedł kolejny ukraiński „bohater” narodowy, tak bardzo hołubiony przez polskojęzyczne media, i niektórych z wrażych żurnalistów w Polsce.

Ale za to, „na Ukrainę przybyła grupa francuskich wojskowych i żandarmów, która będzie próbowała ukryć zbrodnie wojenne przed Kijowem i sfabrykować oskarżenia przeciwko rosyjskim siłom zbrojnym”– powiedział Michaił Mizincew, szef Rosyjskiego Centrum Kontroli Obrony Narodowej.

Według niego, żołnierze francuskich sił specjalnych, wraz z ekspertami technicznymi z żandarmerii i francuskiego MSW, przybyli na Ukrainę 11 kwietnia przez Niemcy i Polskę tzw. korytarzem dyplomatycznym.

„Biorąc pod uwagę uprzedzenia francuskich ‚specjalistów’, nie można liczyć na bezstronne śledztwo. Podobno głównym obszarem ich działalności będzie ukrywanie licznych zbrodni wojennych na ludności Ukrainy, donieckiej i ługańskiej republik ludowych, popełnionych przez władze ukraińskie w ciągu ostatnich ośmiu lat, a także fabrykowanie oskarżeń przeciwko Siłom Zbrojnym (FR- dopisek mój)” – powiedział Mizintsev, który kieruje międzyresortowym dowództwem koordynującym działania humanitarne na Ukrainie.

Dodał też, że na terenie Ukrainy działa obecnie cała sieć zagranicznych specjalistów od informacji i psychologicznego oddziaływania na ludność, którzy zawodowo zajmują się produkcją „brudnych przedstawień”

„Jestem pewien, że nie jeden raz zobaczymy owoce ich antyrosyjskich działań”– sprecyzował Mizincew.

„Port w Mariupolu znalazł się pod kontrolą sił Donieckiej Republiki Ludowej”– powiedział szef DRL Denis Puszilin.

Wcześniej Puszilin obiecywał, że operacja wyzwalania terytorium DRL zostanie zintensyfikowana.  Kierunki, w których należy przyspieszyć działania, zostały już nakreślone.

Jednakże, przedstawiciel Milicji Ludowej Donieckiej Republiki Ludowej Eduard Basurin powiedział, że nie ma sensu szturmować frontalnie podziemnych fortyfikacji zakładów Azowstal w Mariupolu.

„W tej chwili musimy poradzić sobie z blokowaniem tego zakładu, znaleźć wszystkie wyjścia i wejścia- w zasadzie można to zrobić. A potem zwróć się, jak sądzę, do oddziałów chemicznych, które znajdą sposób na wypalenie krety z ich dziur”– powiedział Basurin na „Kanale 1”– rosyjskiej telewizji. 

Wcześniej Basurin powiedział, że na terenie zakładu Azowstal w Mariupolu przebywa około 3-3,5 tys banderowców. 

Szef Czeczenii Ramzan Kadyrow powiedział, że ukraińscy nacjonaliści zamienili fabrykę Azowstal w twierdzę z bunkrem.

Dlatego też, specjalne grupy szturmowe z miotaczami ognia przygotowane już są do oczyszczenia Azowstalu w Mariupolu.

W siłach zbrojnych Rosji i DRL szkoli się grupy szturmowe w celu neutralizacji formacji narodowych Ukrainy w zakładach Azowstal

„Jednostki szturmowe zostały przygotowane do działań w złożonych budynkach przemysłowych, które używają miotaczy ognia piechoty o napędzie rakietowym do niszczenia pozycji nazistów azowskich”– zostało to ogłoszone wczoraj przez Wydział Milicji Ludowej DRL.

Zwraca się uwagę, że wcześniej skuteczność tej taktyki została udowodniona podczas szturmu na struktury naziemne i podziemne mariupolskiego kombinatu hutniczego żelaza i stali im. Iljicza.


Chyba na samą myśl o tym nazistom robi się ciepło?

Natomiast w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 34 fakty ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg prowadził ostrzały przy użyciu: wieloprowadnicowego systemu rakietowego MLRS „Grad” oraz artylerii 152 mm i 122 mm.
W rejonie Gorłówski: artylerii 122 mm.

W ciągu minionej doby USZ wystrzeliły łącznie na donieckim odcinku frontu 189 sztuk różnego rodzaju amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazły się tereny 8 miejscowości republiki:

stolica Donieck (obwody Piotrowski, Kujbyszewski i Kirowski), Gołmowski, Pantelejmonowka, Gorłówka (osiedle mieszkaniowe przy kopalniach im. Izotowa i 6/7), Jasinowata, Aleksandrówka i Jelenowka oraz Dokuczajewsk.

W ciągu ostatniego dnia otrzymano informacje o 2 zabitych i 7 rannych cywilach.

Ze względu na niemożność szybkiego ustalenia wszystkich faktów dotyczących ofiar cywilnych na wcześniej wyzwolonym terytorium republiki, przedstawicielstwo DRL w WCKiK przechodzi na cotygodniowe dostarczanie zbiorczych statystyk.

Uszkodzonych zostało 41 budynków mieszkalnych w okręgach Kirowskim, Piotrowskim i Kujbyszewskim w Doniecku, Jelenowce, Jasinowatej, Aleksandrówce i Andrejewce, a także 3 obiekty infrastruktury cywilnej. 

Poza tym, w ciągu minionej doby kijowskie siły zbrojne 5 ostrzelały terytorium w rejonie odpowiedzialności ŁRL.

„Pięć ataków na cztery miejscowości zostało odnotowanych ze strony ukraińskich formacji zbrojnych”– poinformowało przedstawicielstwo ŁRL w WCKiK.

W wyniku ostrzału ranny został mieszkaniec osadzie Frunze i uszkodzona została tam zabudowa mieszkalna.

Straty kijowskich sił zbrojnych na ługańskim odcinku frontu w ciągu ostatniego dnia wyniosły 35 żołnierzy.

„W trakcie starć z jednostkami resortu obrony w ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel poniósł straty w zasobach ludzkich i sprzęcie wojskowym, a mianowicie: 35 osób; 2 czołgi; 6 transporterów opancerzonych; 3 pojazdy”– poinformował oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej ŁRL Iwan Filiponenko.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

8 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 12 квітня 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na ich kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

НА ДОНЕЦЬКОМУ ТА ЛУГАНСЬКОМУ НАПРЯМКАХ УКРАЇНСЬКІ ЗАХИСНИКИ ПРОДОВЖУЮТЬ БОРОНИТИ НАШУ ЗЕМЛЮ.

Завдяки умілим діям та майстерності військовослужбовців угруповання Об’єднаних сил протягом поточної доби було успішно відбито 6 атак ворога. Наші воїни завдали втрат російським окупантам.

Зокрема, українські захисники знищили 4 танки, 5 одиниць броньованої та 26 одиниць автомобільної техніки, 8 артилерійських систем противника.

Підрозділи протиповітряної оборони в небі українського Донбасу збили два вертольоти та чотири безпілотних літальних апарата ворога.

Українські військовослужбовці продовжують мужньо та героїчно стримувати навалу агресора!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym zdecydowanej większości filmów dokumentujących sytuację w republikach się nie ukazuje. Chyba, że coś w między czasie się zmieni- w co szczerze wątpię.


**


ht
tps://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLAhttps://www.youtube.com/watch?v=O4O-HjU9yY0

https://www.youtube.com/watch?v=-YfkEOD4Xvk

https://www.youtube.com/watch?v=OYp2-lv82Qg

https://www.youtube.com/watch?v=zB_oLbch5-c

https://www.youtube.com/watch?v=OCGkgnDCwg8


https://www.youtube.com/watch?v=0oWEBNczpOE


https://www.youtube.com/watch?v=fHSEo_AJrkY

https://www.youtube.com/watch?v=qaxDWYIGQ-M

https://www.youtube.com/watch?v=HJWxsTkmBHE

https://www.youtube.com/watch?v=AMBZa6xYpbY

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

151 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 12.04.2022r.- 2485 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 54).

 1. https://t.me/RKadyrov_95/1863
  BRAT „Hamas” z bojownikami kontynuuje sprzątanie osiedli Mariupola. Tym razem bandyci osiedlili się w jednym z prywatnych domostw i wyrazili chęć nie poddawania się, dla zmierzenia swojej siły.
  Był to bardzo, bardzo zły wybór, gdy stawiali opór jednostce wojsk rosyjskich, która jest profesjonalnie wyszkolona do niszczenia bandytów na terenach miejskich i leśnych. Isa Taymaskhanov nie daje drugiej szansy.
  video

  Polubione przez 5 ludzi

 2. OT z Germanistanu (dawniej Niemcy), cytat „Dawny doradca ds. polityki wojskowej byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel, były generał brygady Erich Vad, w wywiadzie dla agencji dpa sprzeciwił się dostawom broni ciężkiej na Ukrainę. To potencjalnie „droga do III wojny światowej” – powiedział. Ostrzegł też przed nadawaniem Putinowi etykietki despoty, z którym nie można rozmawiać…Zdaniem Vada skomplikowane uzbrojenie, takie jak czołg Leopard czy bojowy wóz piechoty Marder, mogą być obsługiwane i używane prawidłowo tylko po długim przeszkoleniu i dlatego nie mają one ani obecnie, ani w przewidywalnej przyszłości żadnego militarnego zastosowania dla Ukraińców”;
  https://nczas.com/2022/04/12/byly-doradca-merkel-ostrzega-jesli-nie-chcemy-iii-wojny-swiatowej-predzej-czy-pozniej-musimy/

  Polubione przez 7 ludzi

  • „……nie mają one ani obecnie, ani w przewidywalnej przyszłości żadnego militarnego zastosowania dla Ukraińców”- dla Ukraińców nie mają, ale Rosjanom przydałby się taki prezent od towarzyszy niemieckich.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 5 ludzi

 3. W temacie możliwego embarga na rope z FR. Cytat „Embargo Unii na ropę z Rosji oznacza ogromny szok, także cenowy…OPEC ostrzega przed największym w historii szokiem podażowym na rynku ropy i ocenia, że całkowite zastąpienie rosyjskich dostaw surowca do Europy byłoby praktycznie niemożliwe – zwróciła uwagę Dorota Sierakowska, analityk surowcowa Domu Maklerskiego BOŚ”;
  https://www.wnp.pl/nafta/embargo-unii-na-rope-z-rosji-oznacza-ogromny-szok-takze-cenowy,567734.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Sekretarz Stanu USA Blinken powiedział że USA nie mogą potwierdzić użycia broni chemicznej na Ukrainie. Cytat „Dodał jednak, że Waszyngton „posiada wiarygodne informacje, że siły rosyjskie mogą używać różnych środków do tłumienia zamieszek”…
  https://strana.today/news/386065-ssha-ne-podtverzhdajut-primenenie-khimoruzhija-v-mariupole.html
  Ps. I tak to z użycia „śmiercionośnej broni chemicznej” robi się „spryskanie gazem łzawiącym”…

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Prezes Banku Światowego David Malpass zapowiedział pomoc finansową dla Ukrainy. – Mówimy o programie, który wspomoże Ukrainę teraz, aby była w stanie przetrwać – powiedział Malpass w „Faktach po Faktach” w TVN24. Ukraina ma otrzymać w ramach różnych instrumentów finansowych około 1,5 miliarda dolarów.
  https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/rosja-ukraina-pomoc-dla-ukrainy-prezes-banku-swiatowego-david-malpass-komentuje-5672583

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Od 5 kwietnia obowiązuje ustawa nr 2142-IX, uchwalona przez Radę Najwyższą Ukrainy 24 marca, zawieszająca, na czas trwania tam stanu wojennego, cło i VAT na większość importowanych towarów. Preferencje te nie dotyczą wyrobów alkoholowych i tytoniowych, a także niektórych innych towarów, w tym materiałów radioaktywnych. Wprowadzone zawieszenie dotyczy też ukraińskiego podatku akcyzowego na samochody. Wolny od cła jest nie tylko import dokonywany przez firmy, ale też przez osoby nieprowadzące biznesu.
  https://www.rp.pl/podatki/art36065501-bez-barier-na-granicy-ukraina-zawiesila-cla

  Polubione przez 1 osoba

 7. https://t.me/georgia_man/1845
  Gruzińscy wolontariusze zaczynają opuszczać Ukrainę
  Były gruziński minister obrony Irakli Okruashvili, który walczył z Rosjanami na Ukrainie, wraca do ojczyzny.
  Były szef gruzińskiego resortu obrony napisał o tym na swoim portalu społecznościowym i opublikował zdjęcie z przejścia Kraków-Korchova na granicy polsko-ukraińskiej.
  „Pokój Ukrainie. Wkrótce powrócą inni Gruzini” – napisał Irakli Okruashvili.
  foto

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.