Wojna już nie domowa na Ukrainie 18.04.2022r.- 2491 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 60).


„Niemy krzyk”– dzień 696.

Republikańska prasa amerykańska zaczęła ostro krytykować Bidena za jego poważne niepowodzenia w polityce gospodarczej kraju. 

Washington Post jest sztandarową gazetą Republikanów i nie powstrzymuje się już w oskarżaniu demokratycznego prezydenta. Materiał Marka Thyssena, pokazuje, jak poważne są zarzuty, na które narażają się starzy wyjadacze polityczni w pokroju obecnego prezydenta Joe Bidena.

Prezydent Biden otrzymał w tym tygodniu więcej złych wiadomości, inflacja wzrosła do 8,5%, a jego poparcie spadło do 33%, zgodnie z najnowszym sondażem Uniwersytetu Quinnipiac, najniższym ze wszystkich głównych sondaży opinii publicznej podczas jego prezydentury.

Zwykle podczas kryzysu w polityce zagranicznej Amerykanie gromadzą się wokół wybranego przywódcy narodu. Teraz dzieje się odwrotnie. Amerykanie nie tylko potępiają jego działania podejmowane w gospodarce, ale jednocześnie już tylko 39% aprobuje działania Bidena w wojnie rosyjsko-ukraińskiej.

Amerykanie uważają politykę Bidena za katastrofę, a jego próby przekonania ich w inny sposób prowadzą do negatywnych rezultatów. Jedyną rzeczą, której ludzie nienawidzą bardziej niż nieudanego prezydenta, jest fikcyjny prezydent, który ich dodatkowo w żywe oczy okłamuje. Jeśli Biden chce zatrzymać ten bardzo negatywny bieg wydarzeń, oto kilka wskazówek dla Bidena, czego nie mówić narodowi amerykańskiemu.

Po pierwsze, powinien powstrzymać się od propagandy wg. której następuje wzrost płac w USA. Biden chwali się, że „pracownicy otrzymywali podwyżki” pod jego rządami i nastąpił „pozytywny wzrost płac realnych” spowodowany jego polityką. Ale Amerykanie doskonale zdają sobie sprawę, że wzrost płac został całkowicie zrekompensowany przez rekordową inflację spowodowaną jego własną polityką gospodarczą.

W lutym, kiedy inflacja wciąż wynosiła 7,5%, średnia godzinowa płaca netto spadła o 2,7% w porównaniu z rokiem poprzednim, skorygowana o inflację „12 kolejny miesięczny spadek wynagrodzenia skorygowanego o inflację”

Inflacja wzrosła o kolejne 1,2% od lutego do marca, największy miesięczny skok od 17 lat, co oznacza, że ​​płace realne spadły jeszcze bardziej. A gdy płace realne spadają, koszty benzyny i żywności rosną znacznie szybciej niż 8,5% inflacja.

Na tydzień przed inauguracją Bidena cena galona (4,55 litra) zwykłej benzyny w Stanach Zjednoczonych wynosiła 2,65 dolara; dziś jest to 4,07 dolara, a więc, aż o 65% więcej niż wtedy, gdy obejmował urząd. 

 • Ceny mięsa, drobiu i ryb wzrosły o 13,8%,
 • cena mleka wzrosła o 13,3%,
 • jajka wzrosły o 11,2%
 • ceny świeżych owoców wzrosły o 10,1%

Kiedy Amerykanów nie stać na zapełnienie swoich zbiorników i wózków z artykułami spożywczymi, nie chcą słyszeć, jak Biden przechwala się zdumiewającą podwyżką, którą im dał.

Po drugie, przestań bredzić o jakobym bardzo niskim bezrobociu. Biden chwali się, że doprowadził do „najszybszego spadku bezrobocia w historii prezydentury”.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest około 11,3 miliona nieobsadzonych miejsc pracy. Jednym z powodów rekordowej inflacji jest rekordowy niedobór siły roboczej. Ceny rosną, ponieważ podaż nie nadąża za popytem, ​​ponieważ firmy nie mogą znaleźć pracowników. Kiedy Biden twierdzi, że bezrobocie jest niskie, wydaje się, że nie ma on kontaktu z prawdziwym życiem właścicieli małych firm i konsumentów, którym mają problemy z obsługą.

Po trzecie, Biden powinien powstrzymać się od nacisków Kongres o zatwierdzenie dodatkowych wydatków. Biden nadal próbuje wskrzesić elementy swojego nieudanego programu „Pozostaw lepsze niż było”.

Ale powodem, dla którego senator Joe Manchin III uchylił ustawę, były jego obawy o inflację. W sytuacji, gdy inflacja staje się jeszcze wyższa, jest jeszcze mniej prawdopodobne, że będzie wspierał wzrost wydatków rządowych.

Amerykanie rozumieją, że wydatki socjalne Bidena o wartości 1,9 biliona dolarów, zamaskowane jako „pomoc wobec COVID-19”, pomogły stworzyć rekordową inflację i niedobory siły roboczej– i że zwiększone wydatki rządowe pogorszą sytuację. Sondaż Gallupa z października 2021 r. wykazał, że 52% Amerykanów uważa, że ​​rząd próbuje zrobić zbyt wiele niż go na to stać, w porównaniu z 41% rok wcześniej.

Na koniec niech Biden przestanie obwiniać rosyjskiego prezydenta Władimira Putina za niepowodzenia w polityce wewnętrznej. 

„Robię wszystko, co w mojej mocy (…) [aby- dopisek mój] rozwiązać problem podwyżek cen Putina”– powiedział Biden we wtorek. 

Jednak Amerykanie nie są tacy głupi za jakich mają ich politycy pokroju Bidena. A więc zdają sobie z tego sprawę, że rosyjska operacja specjalna na Ukrainie wpłynęła na ceny na stacjach benzynowych, a sondaż ABC/Ipsos pokazuje, że 71% opowiada się za udział Putina w tym procederze. Jednak pomimo tych kosztów 79% popiera jeszcze ostrzejsze sankcje wobec Rosji. To jest cena, jaką są gotowi zapłacić za wspieranie narodu ukraińskiego.

Ale to nie znaczy, że Amerykanie kupują propagandowe wynurzenia Bidena, by zrzucić winę na Putina. Większość 51% obwinia prezydenta za wzrost cen gazu, a 69% nie pochwala jego działań na rzecz ograniczenia inflacji.

Amerykanie wiedzą, że przed wybuchem wojny na Ukrainie, za Bidena, rozpoczął się najszybszy wzrost cen gazu od co najmniej ostatnich 30 lat. Wiedzą, że jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie Biden doprowadził już do najgorszej inflacji od czterech dekad. Obwiniając Putina o inflację, Biden wykorzystuje cierpienie narodu ukraińskiego do ukrycia swojej katastrofalnej polityki gospodarczej.

Pośród rosnącej inflacji i spadających płac realnych, przesłanie Bidena do narodu amerykańskiego brzmi: „nie wierz swoim własnym oczom”, bo wszystko jest lepsze niż widzisz i sądzisz. 

Amerykanie zdają sobie bardzo dobrze sprawę, że nie wszystko winien jest Putin, gdyż jak potwierdzają gwałtownie spadające wyniki sondażów poparcia dla Bidena, że główną przyczyną spadającego dobrobytu jest polityka prowadzona polityka przez obecnego prezydenta USA.

Na zakończenie dodam jeszcze, że w Polsce stosowana jest podobna narracja propagandowa, ale jednocześnie skutki polityki rządu PiS są jeszcze bardziej dotkliwe dla społeczeństwa- szczególnie tej jego części o niższych dochodach. Rozregulowanie wszystkich segmentów gospodarki oraz nieposkromione niczym wydatki na transfery socjalne i utrzymanie się przy władzy, osiągnęły już w Polsce poziom absurdalny. Po prostu PiS zniszczył dorobek ostatnich 30 lat ciężkiej pracy i wyrzeczeń społeczeństwa polskiego. Ale mimo tego, naiwnie- w swej narracji propagandowej, szef rządu obwinia za to całe zło rosyjskiego przywódcę 🙂

https://www.washingtonpost.com/opinions/2022/04/14/biden-polls-down-inflation-putin-spending/.

*

Wczorajsza (17.04.22r. 11:00) odprawa MO FR.
 • W nocy precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza zniszczyły fabrykę amunicji w pobliżu wsi Browary w obwodzie kijowskim- poinformował oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał dywizji Igor Konaszenkow.
 • Lotnictwo operacyjno-taktyczne zniszczyło 68 instalacji wojskowych Ukrainy, w tym dwa lokalizatory oświetlenia i naprowadzania S-300 oraz jeden przeciwlotniczy system rakietowy Osa-AKM.
 • Również w nocy lotnictwo wojskowe uderzyło w cztery nagromadzenie siły roboczej i sprzętu, a także w kolumnę sprzętu podczas marszu. 
 • W tym samym czasie zniszczono ponad 50 ukraińskich żołnierzy, siedem bojowych wozów piechoty i transporterów opancerzonych oraz 14 pojazdów opancerzonych.
 • Oddziały rakietowe i artyleria uderzyły w 814 celów, w tym w 684 twierdze wroga i obszary koncentracji siły roboczej, podczas gdy rosyjskie systemy obrony powietrznej zestrzeliły 10 ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych.
 • W walkach rosyjskie siły zbrojne zniszczyły 1035 zagranicznych najemników, kolejnych 912 najemników odmówiło udziału w działaniach wojennych i uciekło z kraju– poinformował oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

„Przypomnę, że zagraniczni najemnicy nie mają statusu kombatantów zgodnie z Międzynarodowym Prawem Humanitarnym. Przybyli na Ukrainę, aby zarabiać na zabijaniu Słowian. Dlatego najlepszą rzeczą, jaka ich czeka, jest odpowiedzialność karna i długie kary pozbawienia wolności”– powiedział generał dywizji Igor Konaszenkow.

Poinformował także, że w trakcie ofensywnych operacji wyzwolenia Mariupola, na wniosek prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, 16 kwietnia przeprowadzono w dzielnicy Nadmorskiej specjalną operację uwolnić zakładników przetrzymywanych przez ukraińskich nazistów w tureckim meczecie.

„W wyniku bezinteresownych działań rosyjskiej grupy sił specjalnych meczet został uwolniony, zginęło 29 bojowników, w tym zagraniczni najemnicy. Zakładników, obywateli jednego z krajów WNP, uwolniono i przewieziono w bezpieczne miejsce”– podkreślił Konaszenkow.

Oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony przypomniał, że grupa ukraińska, otoczona i całkowicie zablokowana w Mariupolu na terenie hut Azowstal, została poproszona o dobrowolne złożenie broni i poddanie się w celu ratowania ich życia.

 • „Jednak kijowski reżim nacjonalistyczny, zgodnie z podsłuchem radiowym, zabronił negocjacji w sprawie kapitulacji, nakazując nazistom azowskim strzelać bez zastanowienia do każdego, kto chciał złożyć broń wśród ukraińskiego personelu wojskowego i zagranicznych najemników”– wyjaśnił Konaszenkow.
 • Według ukraińskich żołnierzy, którzy się poddali, na terenie przedsiębiorstwa Azowstal przebywa jeszcze do 400 zagranicznych najemników. „Większość z nich to obywatele krajów europejskich, a także Kanady. Już wcześniej informowaliśmy, że rozmowy radiowe pomiędzy bojownikami w Mariupolu prowadzone są w sześciu językach obcych. W przypadku dalszego oporu wszystkie zostaną zniszczone”– sprecyzował Konaszenkow.
 • Kijowski reżim nacjonalistyczny ściągnął na Ukrainę 6824 zagranicznych najemników z 63 państw, powiedział rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał dywizji Igor Konaszenkow.

Według niego największa grupa przybyła z Polski- 1717 osób, ok. 1,5 tys. najemników przybyło z USA, Kanady, a także z Rumunii.

„Zdecydowana większość najemników jest obecnie rozprowadzana w ramach grup ukraińskich w miastach Kijów, Charków, Odessa, Nikołajew i Mariupol. Ich dystrybucja przez grupowanie prowadzona jest przez regionalną kwaterę koordynacyjną tzw. Międzynarodowego Legionu Obronnego Ukrainy w mieście Biała Cerkiew. W wyniku działań wojennych liczba najemników stale spada i dziś wynosi 4877 osób”– poinformował Konaszenkow.

Rosyjskie taktyczne systemy rakietowe „Iskander-M” w niedzielę w nocy z 17 na 18 kwietnia zniszczyły stanowisko dowodzenia zmechanizowanej brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych.

Stało się to po tym, gdy schwytany żołnierz ukraiński zeznał w czasie przesłuchania o lokalizacji stanowiska dowodzenia. Informacja została potwierdzona, postanowiono więc wykorzystać nadarzającą się okazję i zniszczyć tę kwaterę główną bronią o wysokiej precyzji.

Obliczenia obsługi rosyjskich Iskanderów przeprowadzały wystrzeliwane rakiety w obszar o wskazanych współrzędnych. Celnym trafieniem udało się zniszczyć wrogie stanowisko dowodzenia i ponad stu ukraińskich żołnierzy.

Dowódca baterii startowej zapewnił, że wysoka wydajność kompleksu Iskander-M pozwoliła na idealne wykonanie zadania.

„Wysokie parametry użytkowe kompleksu (Iskander-M) umożliwiły perfekcyjne wykonanie zadania. Do tej pory zrealizowaliśmy już ponad 10 startów bojowych, zdobyliśmy ogromne doświadczenie, które pozwoli nam w przyszłości wykonywać powierzone zadania z wysoką jakością”– powiedział dowódca baterii startowej Iskanderów.

Dodał, że na świecie nie ma obecnie odpowiedników rosyjskich systemów rakietowych. Wyjaśnił też, że po każdym odpaleniu jednostki szybko zmieniają pozycje, aby uniknąć ewentualnego uderzenia odwetowego.


Żołnierze DRL, przy wsparciu rosyjskich sił zbrojnych, zlikwidowali 61 bojowników ukraińskich, stanowisko artylerii Goździk i wrogie pojazdy pancerne.

„W ciągu ostatniego dnia nasi żołnierze zniszczyli 61 ukraińskich nacjonalistów, działo samobieżne 2S1 Goździk 122 mm, bojowy wóz piechoty, dwa transportery opancerzone i ciężarówkę”–  poinformował wczoraj zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej Republiki Eduard Basurin.

Dodał, że siły zbrojne DRL „zdobyły czołg i dwa wozy bojowe piechoty”.

„Dowódca 36 brygady morskiej USZ, Władymir Baranjuk został znaleziony zabity w Mariupolu, znaleziono jego rzeczy osobiste i broń”– poinformował Eduard Basurin.  

Ogólnorosyjski Front Ludowy i Rosyjska Federacja Bokserska dostarczyły dziś do Doniecka około 180 ton pomocy humanitarnej. 

„Przesyłka pomocy humanitarnej o łącznej wadze około 180 ton została dostarczona do DRL. Ładunek zawierał paczki żywnościowe i produkty spożywcze – płatki zbożowe, konserwy, makarony, masło, cukier, herbatę – wodę, artykuły higieny osobistej, a także artykuły pierwszej potrzeby”– poinformował przedstawiciel Frontu Ludowego Artem Dunajew.

Dodał, że część pomocy- około 50 ton żywności, wody i artykułów higieny osobistej- trafi do potrzebujących w Mariupolu. Odnotowano, że ładunek humanitarny został wysłany z Frontu Ludowego i Federacji Bokserskiej Federacji Rosyjskiej w ramach kampanii #MYVESTE. 

Wczoraj też pomoc dotarła do ŁRL. Łączna waga ładunku dla obu republik przekroczyła 400 ton.

Wszechrosyjski Front Ludowy (ONF) to ruch społeczny, który powstał w 2011 roku z inicjatywy prezydenta Rosji Władimira Putina. Celem jest zjednoczenie sił politycznych i społecznych w celu rozwiązania priorytetowych zadań rozwojowych.

Pułkownik ML ŁRL Władimir Połupołtinnik powiedział, że bojownicy Ukraińskich Sił Zbrojnych boją się poddać, ponieważ sami giną za takie próby.

„Sądząc po zabitych i schwytanych, teraz prawie 90%, a nawet 99%, to rezerwiści powołani na początku operacji specjalnej. Wszyscy są głównie z obwodu lwowskiego (…) już umieszczają (w okopach. –  RT ) straż graniczną, żandarmerię wojskową, a nawet schwytali jednego waisznika (wojskowa policja drogowa- dopisek mój) (…) wsadzili go do okopu, powiedzieli że tylko na dwa dni, a następnie o nim zapomnieli”– powiedział Władimir Połupołtinnik .

Według niego więźniowie mówią, że kiedy jechali do Donbasu, ich nastrój „był bojowy, dobry”.

„Drugiego dnia wszyscy zrozumieli, gdzie są. Ale jak uciekać (…) Wydawało się, że pięć osób próbowało uciec, ale wszyscy zostali zatrzymani przez swoich. I boją się nam poddać, bo ich koledzy znowu zareagują. Mogą tylko poddać się w całej jednostce”– powiedział Połupołtinnik.

Natomiast w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 34 fakty ostrzelania terytorium republiki przez USZ.

W rejonie Doniecka wróg użył: wieloprowadnicowe systemy rakiet owe MLRS „Grad”, artylerię 122 mm i moździerze 120 mm.
Na odcinku Gorłowskim: artyleria 122 mm, moździerze 120 mm i 82 mm, przeciwpancerne granatniki SPG-9 i broń strzelecka.

W wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 227 pocisków.

Pod ostrzałem wroga znalazły się tereny 9 miejscowości:

stolica Donieck (rejon Kirowski i Piotrowski), Gorłówka (punkt kontrolny „Gorłówka”, osiedla mieszkaniowe przy kopalń im. Gagarina i 6/7), Gołmowskij, Pantelejemowka, Ozierianowka, Głubokaja Bałka, Szirokaja Bałka, Jasinowata oraz Staromichajłowka i Dolja.

W ciągu ostatniego dnia otrzymano informację o 5 rannych cywilach.

Ze względu na niemożność szybkiego ustalenia wszystkich faktów dotyczących ofiar cywilnych na wcześniej wyzwolonym terytorium republiki, WCKiK DRL przechodzi na cotygodniowe dostarczanie zbiorczych statystyk.

W wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów uszkodzonych zostało 35 domów w okręgu Piotrowskim w Doniecku, Charczysku i Jelenowce oraz 2 obiekty infrastruktury cywilnej.

W dniu poprzednim zanotowano 42 ostrzały od strony USZ.

ML ŁRL, podsumowanie operacyjne na dzień 17-18 kwietnia.

Ukraińskie Siły Zbrojne 9 razy ostrzelały terytorium w rejonie odpowiedzialności ŁRL. 

„Ze strony ukraińskich formacji zbrojnych zarejestrowano dziewięć ataków na osady Donieck, Pierwomajsk i Kalinowo z użyciem dział artyleryjskich kalibru 152 mm i 122 mm (59 pocisków) oraz systemów rakiet wieloprowadnicowych BM-21 Grad (80 pocisków rakietowych)”– poinformowało przedstawicielstwo republiki we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji (WCKiK) reżimu zawieszenia broni

 Raport przedstawicielstwa ŁRL w WCKiK informuje także i o tym, że w wyniku ostrzału rannych zostało dwóch mieszkańców Pierwomajska, uszkodzono także budynki mieszkalne.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

5 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 18 квітня 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na ich kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Протягом минулої доби, 17 квітня, підрозділами ДСНС, що входять до угруповання Об’єднаних сил, здійснено 30 виїздів на ліквідацію наслідків бойових дій: пожежі, руйнування інфраструктури, знешкодження вибухонебезпечних предметів.

💥 Ворожих обстрілів зазнали населені пункти: Маріуполь, Авдіївка, Торське, Вугледар, Добропілля, Новопіль, Новгородське, Слов’янськ, Нью-Йорк (Донеччина), Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Кремінна, Привілля, Попасна, Золоте (Луганщина). Є жертви серед цивільного населення.

Зранку 17 квітня внаслідок обстрілу с. Новопіль Волноваського р-ну від травм, несумісних із життям, загинув літній чоловік; удень важких поранень зазнала жителька м. Красногорівка Покровського району — громадянка похилого віку перебуває в тяжкому стані.

Ворожі обстріли спричинили руйнування та пошкодження житлових будинків у селищах Велика Новосілка та Нью-Йорк. Окрім того, в місті Добропілля пошкоджено залізничну станцію та колії, в Нью-Йорку — стадіон та газопровід, інші споруди. Надзвичайники ліквідували 13 пожеж.

Піротехнічні розрахунки ДСНС виявили та знешкодили 33 кумулятивні осколкові бойові елементи в селі Комар Волноваського р-ну та в місті Покровськ.

💥 Важливо! Не піднімайте невідомі предмети та не чіпайте нерозірвані снаряди. Викликайте піротехніків за телефоном 101.

Рятувальники надали допомогу населенню в 12 локаціях: здійснювали підвезення гуманітарних вантажів, технічної та питної води; в Рубіжному сім людей врятовані з-під завалів зруйнованих будинків, у Кремінній — розблоковані з пошкодженого укриття.

☑️ Протягом доби проведена евакуація 175 осіб (із яких 10 дітей) із Вугледара, Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Кремінної.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

YouTube– globalny cenzor w internecie, zablokowało strony DRL i ŁRL, w związku z tym zdecydowanej większości filmów dokumentujących sytuację w republikach się nie ukazuje. Chyba, że coś w między czasie się zmieni- w co szczerze wątpię.

*

*

https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

177 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 18.04.2022r.- 2491 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 60).

 1. Masowe kapitulacji w Mariupolu.
  Najwyższa ofiara, jakiej pragnął Żeleński i jego sponsorzy, nie nastąpi

  image_pdfimage_print
  przez Avica .

  Zełenski nakazał wszystkim bojownikom uwięzionym w Mariupolu walczyć na śmierć i życie.
  Nie z powodów wojskowych czy dyplomatycznych, ale tylko po to, by jak najdłużej przedłużyć wojnę w swoim kraju, aby zniszczyć armię rosyjską, zgodnie z rozkazem jego anglo-amerykańskich panów.
  Czy Żeleński zostanie kiedyś osądzony za to, że kazał zabić wszystkich, którzy chcieli się poddać?
  Po wojnie to Rosjanie się tym zajmą, bo na Zachodzie byłoby to raczej gratulacje.

  Na szczęście ten nieuzasadniony zbiorowy nakaz samobójstwa nie został zrealizowany.
  Od kilku dni chodzą w małych grupach, a w tę niedzielę ponad 700 złożyło broń.

  Tak czy inaczej, ta kapitulacja jest katastrofą dla NATO, nie dlatego, że jego pełnomocnicy przegrali poważną bitwę, ale przede wszystkim dlatego, że przede wszystkim wśród więźniów jest wielu kombatantów z krajów członkowskich Organizacji, którzy szkolili ukraińską armię w standartach NATO i wspierali ją w walce jako doradcy.

  Schwytanie setek jeńców całkowicie obala legendę, którą drążą zachodnie media, zgodnie z którą dzielni ukraińscy żołnierze w obliczu rosyjskich żołnierzy wolą walczyć do śmierci niż poddać się czy negocjować .

  .https://www.youtube.com/watch?v=yVJYzyCqVbY

  Polubione przez 8 ludzi

 2. https://t.me/ukr_leaks/2397
  Siły zbrojne Ukrainy zachowują się tak samo jak syryjscy dżihadyści.
  Taką opinię wyraził amerykański dziennikarz George Elayson po obejrzeniu masowych grobów cywilów zabitych przez reżim kijowski.
  Korespondent powiedział, że w ciągu zaledwie 5 minut śledczy znaleźli 5 ciał i wszystkie z odciętymi głowami.
  „Wojsko tego nie robi. Może z wyjątkiem terrorystów ISIS. Co robimy z terrorystami?” Elison zakończył retorycznie.
  video

  Polubione przez 5 ludzi

 3. „Haniebna zdrada”!!! Cytat „New York Times pisze, że Siły Zbrojne Ukrainy ostrzelały bombami kasetowymi wioskę niedaleko Iziumu [w obwodzie charkowskim]…Amerykańska gazeta The New York Times opublikowała reportaż z niedawno wyzwolonej przez ukraińskie wojska Husarówki w obwodzie charkowskim [to niedawne „wyzwolenie” miało nastąpić…27 marca 🙂 można sprawdzić wchodzac na link w artykule], w którym twierdzi, że wieś została ostrzelana przez ukraińskie siły zbrojne bombami kasetowymi…Z materiału dziennikarzy Thomasa Gibbonsa-Neffa i Johna Ismay’a wynika, że ​​od początku marca wieś Husarowka ostrzeliwały ukraińskie wojska. W tym przypadku najprawdopodobniej użyto amunicji kasetowej zakazanej przez konwencje międzynarodowe”;
  https://strana.today/news/386971-new-york-times-obvinila-vsu-v-obstrele-husarovki-kassetnymi-bombami.html
  Źródło;
  >https://www.nytimes.com/2022/04/18/world/europe/ukraine-forces-cluster-munitions.html

  Polubione przez 6 ludzi

 4. A to ci niespodzianka! Cytat „Pentagon ogłasza zwiększenie rosyjskiej obecności wojskowej na wschodniej i południowej Ukrainie – CNN…Według wysokich rangą urzędników Departamentu Obrony USA od końca zeszłego tygodnia Rosja dodała 11 batalionowych grup taktycznych (BTG) do swoich sił we wschodniej i południowej Ukrainie, co łącznie daje 76 rosyjskich BTG”;
  https://strana.today/news/386980-rossija-usilivaet-voennoe-prisutstvie-na-juhe-i-vostoke-ukrainy-pentahon.html
  I tu warto się zatrzymać i wyjaśnić co to „batalionowa grupa taktyczna (BTG)”. Według oficjalnej nomenklatury jest to mieszany zwiazek taktyczny liczący od 600 do 800 żołnierzy…
  https://en.wikipedia.org/wiki/Battalion_tactical_group
  …wiec wychodzi na to ze obecnie FR walczy na Ukrainie przy pomocy około 53 tysięcy żołnierzy (76 x 700)…

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Charków.
  Ratownicy udzielający pomocy medycznej ofiarom ostrzału,
  gdy nagle rosyjska artyleria uderza ponownie.
  .
  .https://twitter.com/i/status/1515681777259618304

  Żenujący widok.
  Najpierw ratownicy porzucają rannych i w panicznej ucieczce tratują rannego leżącego przy drzwiach,
  potem uciekający żołnierze nie zważając na rannych tłoczą się i przepychają przy drzwiach do schronu..
  Jeden – TYLKO JEDEN – sanitariusz zachowuje się jak mężczyzna i nadal udziela pomocy rannej dziewczynie.

  Polubione przez 6 ludzi

  • Zauważ osmalone wyjście do bunkra…

   Bunkier oberwał Trzmielem. Eksplodująca wewnątrz ,,mieszanka zapalająca” wypchnęła na zewnątrz powietrze z tlenem, Nawet jeśli nie zostali wypaleni ogniem, bo bunkier był głęboki, to po prostu udusili się spalinami.

   Na filmach z II wojny światowej widzisz nieraz jak piechota obrzuca granatami okna strzelnicze bunkra.
   Jeśli uda im się wrzucić granat do wewnątrz załoga się poddaje, bo po eksplozji granatu wewnątrz bunkra powietrze z tlenem zostaje wyparte na zewnątrz, wewnątrz pozostają same spaliny, załoga bunkra nie ma czym oddychać.

   *****.

   ,,Pułkownik DRL Eduard Basurin mam rozumieć został uwolniony?
   Ta jego wypowiedź odnośnie zastosowania broni chemicznej chyba była niefortunna i osobistym pomysłem żeby wykurzyć azovców.
   Ktoś co wie więcej na ten temat?”

   Zbyt ogólnie i nieprecyzyjnie wypowiedział się na temat metody wypalania bunkrów i kanałów Azowstalu,,rakietowymi miotaczami ognia” RPO Trzmiel , czyli przenośnymi ,,termobarykami” – ,,mini’bombami próżniowymi”.
   Ten rodzaj broni ,,leży w gestii wojsk chemicznych”,

   Morderczy Trzmiel: rosyjski rakietowy miotacz ognia
   https://www.chip.pl/2022/04/przenosne-bronie-termobaryczne-rpo-a-trzmiel/

   ***
   W Rosji powstaje następca Trzmiela

   O istnieniu prac nad nowym miotaczem płomieni poinformował centralny organ prasowy Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej „Czerwona Gwiazda”, gdzie na jego łamach z okazji święta rosyjskich wojsk obrony radiologicznej, chemicznej oraz biologicznej został przeprowadzony wywiad z dowódcą tego komponentu generałem-porucznikiem Igorem Kiriłłowem.

   W wywiadzie niemałą część poświęcono rozwojowi nowoczesnej techniki, która ma służyć temu konkretnemu rodzajowi.

   Najciekawszą kwestią wydają się słowa dotyczące trwających prac nad nową bronią, tudzież następcą rakietowego miotacza ognia RPO Trzmiel. RPO-2 zdaniem dowódcy rosyjskich wojsk chemicznych ma charakteryzować się ulepszonymi parametrami i zwiększonymi możliwościami bojowymi względem radzieckiego pierwowzoru. Nowa broń ma posiadać zainstalowane celowniki oraz co ciekawsze – mogłaby być przystosowana do użytkowania w bezzałogowych statkach powietrznych.

   https://defence24.pl/technologie/w-rosji-powstaje-nastepca-trzmiela

   Polubione przez 6 ludzi

 6. OT z Dalekiego Wschodu. Cytat „Wan Wenbin, zastępca dyrektora Departamentu Informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej: „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni pogarszającą się sytuacją praw człowieka w Stanach Zjednoczonych. Dowody wskazują, że dyskryminacja rasowa i przestępstwa związane z przemocą organów ścigania nie są odosobnionymi epizodami, ale długotrwałymi problemami systemowymi w Stanach Zjednoczonych…W Stanach Zjednoczonych 93,7% miejscowych muzułmanów twierdzi, że islamofobia wpływa na ich zdrowie emocjonalne i psychiczne. 81% Amerykanów pochodzenia azjatyckiego twierdzi, że rośnie liczba przypadków przemocy wobec nich. W 2020 roku z powodu użycia broni palnej zginęło 45 222 osób, o 43% więcej niż w 2010 roku…Stany Zjednoczone zamieniają się w kraj, w którym prawa człowieka są systematycznie łamane. Stany Zjednoczone nie mają prawa wypowiadać się w sposób nieodpowiedzialny na temat stanu praw człowieka w innych państwach. Stany Zjednoczone muszą uznać własne poważne naruszenia praw człowieka i zająć się przyczynami, które prowadzą do tych naruszeń w ich kraju” 🙂
  https://t.me/orda_mordora/11476

  Polubione przez 6 ludzi

 7. Strona rosyjska informuje że w trakcie walk w okolicach Iziumu w obwodzie charkowski rozbiła „elitarną” jednostke ukraińskiego ‚specnazu” która miała za zadanie przedostać sie na tyły sił FR atakujących w rejonie dawnej tzw. strefy OZS na Donbasie i dokonywać tam aktów dywersji. na dowód opublikowano zdjęcia przejetego uzbrojenia…
  https://t.me/RVvoenkor/8561
  …oraz jeńców;
  https://t.me/boris_rozhin/43364

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Cytat „Analitycy uważają, że w ciągu najbliższych dwóch lat w USA może nastąpić pogorszenie koniunktury…Analitycy jednego z największych światowych banków inwestycyjnych Goldman Sachs Group uważają, że prawdopodobieństwo recesji gospodarczej (upadającej gospodarki) w Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych dwóch lat wynosi 35%”;
  https://strana.today/news/386996-ssha-mozhet-stolknutsja-s-padeniem-ekonomiki-v-blizhajshie-dva-hoda.html
  Źródło;
  >https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-04-17/goldman-sachs-sees-u-s-recession-odds-at-35-in-next-two-years

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.