Wojna już nie domowa na Ukrainie 24.04.2022r.- 2497 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 66).


„Niemy krzyk”– dzień 702.

Przedstawiciele neonazistowskiego pułku Azowa (*grupy ekstremistycznej zakazanej w Rosji) publikują film z jasnym przekazem propagandowym. 

Na filmie widać, jak kilka osób w wojskowych mundurach z naszywkami „Azow” schodzi do bardzo głębokiej- przypominającej jakiś schron lub podziemne magazyny- piwnicy, a jedna z tych osób wyzywająco deklaruje przed kamerą, że „przynieśli dzieciom trochę jedzenia”. Jednocześnie widać, że ci ludzie niosą ze sobą niebieską plastikową torbę- taką jak na śmieci (papierowe), ale jej zawartość nie jest pokazywana kamerze. 

Tylko ten, kto ma broń, mówi:

„Troszki przyniósł wam słodycze. Zebrano resztki.”


Wtedy zaczyna się właściwie praca aktorów tej propagandówki, dla której rozpoczęto fabułę. Ludzie są pytani, gdzie są, jaka jest dzisiaj data i jak długo przebywali w tej piwnicy.

Przesłuchiwane kobiety i dzieci mówią, że są w zakładzie Azowstal w Mariupolu, że praktycznie nie ma już jedzenia i wody, że możliwość wypicia gorącej herbaty to dla nich święto, ale za to są wyjątkowo czyści i nie wyglądają na wycieńczonych z głodu. I prawie każdy z badanych mówi o potrzebie zapewnienia „korytarza humanitarnego”. Ponadto mówią o korytarzu na przejazd do Lwowa.

Jeśli te kobiety i dzieci rzeczywiście znajdują się w schronie przeciwbombowym w Azowstalu, to w tym materiale wideo bojownicy Azowa albo celowo nie informują ich, że te właśnie humanitarne korytarze, o których mówią, otwierają się codziennie od 14:00 do 16:00. Co więcej, w każdej chwili, jak dobrze wiadomo całemu światu, bo jest to wielokrotnie powtarzane i ogłaszane przez MO FR, Azowstal można bezpiecznie opuścić ( w tym i członkowie formacji zbrojnych) niosąc wysoko białą tkaninę, określając w ten sposób swoje zamiary. Albo ci w schronach przeciwbombowych doskonale zdają sobie sprawę z tej możliwości, ale bojownicy Azowa nadal używają ich jako żywych tarcz. Jest też trzecia opcja- kiedy wiele z tych osób, znając humanitarne korytarze, po prostu boi się wyjść na zewnątrz, bo można spodziewać się kul w plecy od „obrońców” przynoszących „resztki słodyczy”– tym bardziej, że widoczny jest na początku filmu strażnik z bronią pilnujący pomieszczenia, gdzie ukrywają się dzieci z ich opiekunami. Samo więc zabicie „zdrajców”, którzy zechcą skorzystać z korytarza humanitarnego nie stanowi- jak już wiadomo dla Azowców żadnego problemu. Tym bardziej, że ofiary zostaną przedstawione, tak jak w Buczy i wielu innych miejscach, jako dowód „zbrodni wojennej” popełnionej przez bojowników DRL lub Sił Zbrojnych FR.

Coby nie było celem tego emitowanego przez światowe media filmu, to jeden fakt jest oczywisty: sam „Azow” sygnalizuje, że przetrzymuje ludzi jako zakładników, wiedząc, że będzie miał dzięki temu możliwość opuszczenia terytorium zakładu Azowstal. Jednocześnie zabezpiecza sobie to, że nie będą atakowani w podziemiach, gdzie tarczą ich są dzieci. A to typowa działalność terrorystyczna, którą można próbować ukryć pod pretekstem dobrych intencji. Głównym zadaniem jest wydostanie się samemu. Natomiast pokazane na filmie kobiety i dzieci, to tylko przedmiot ich brudnych banderowskich targów.

Co więcej, ten film budzi również szereg pytań: na przykład pytanie, czy bojownicy przynoszą żywność cywilom ukrytym w podziemiach Azowstalu? Pytanie jest zasadne, bo dlaczego kilka godzinprzed upublicznieniem tego dramatycznego filmu zastępca dowódcy ekstremistycznej formacji Azow S. Palamar na antenie brytyjskiego kanału (jakoby nagranego z zakładu w Mariupolu) stwierdził, że nie ma żadnych powiązań z cywilami w Azowstalu, którzy pewnie sami się tam ukryli. A co więcej nie wie, ile osób cywilnych znajduje się w ujawnionym na filmie schronie.

Kolejne pytanie dotyczy palenia jasnych świateł w piwnicach, naładowanych telefonów, aktorów przedstawienia, biorąc pod uwagę, że większość dzielnic Mariupola jest pozbawiona energii. 

Jeśli więc jest elektryczność i komunikacja w kontrolowanej przez Azow części zakładu Azowstal, to dlaczego Palamar oświadczył, że nie ma żadnego związku z cywilami na terenie przedsiębiorstwa? Przecież jakoś ten prąd musi tam być dostarczany. Pewnie z generatorów spalinowych, które znajdują się pod kontrolą Azowa?

Powiem tak, film ten jest inscenizacją zrobioną dla doraźnych celów propagandowych, i nie da się tego ukryć. A zrobiony mógł być wszędzie- w Kijowie, Lwowie, czy też Odessie.

*

Poranna (23.04.22r.) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji. 

Najważniejsze informacje w skrócie:

▪️Trzy ukraińskie składy broni rakietowej i artyleryjskiej zostały zniszczone na terenie osady Czerwonnie.

▪️Rosyjskie siły rakietowe i artyleria wykonały w ciągu dnia 1098 misji ogniowych, w tym trzy Mi-8 w rejonie Czugujewa zostały zniszczone.

▪️Rosyjska obrona przeciwlotnicza w rejonie Charkowa zestrzeliła w powietrzu ukraiński Su-25.

▪️Dwa ukraińskie pociski taktyczne „Toczka-U” i trzy pociski wieloprowadnicowego systemu rakietowego zostały zestrzelone w powietrzu w pobliżu Czernobajewki.

Rosyjskie wojskowe rakiety dalekiego zasięgu o wysokiej precyzji unieruchomiły terminal logistyczny na lotnisku wojskowym w pobliżu Odessy, gdzie przechowywano dużą partię zagranicznej broni otrzymanej ze Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich. 

W ciągu dnia precyzyjne pociski powietrzne Sił Powietrzno-Kosmicznych Federacji Rosyjskiej uderzyły w 22 obiekty wojskowe Ukrainy, w tym dwa batalionowe punkty dowodzenia i obserwacyjne oraz jeden brygadowy punkt kontrolny, 11 twierdz, a także miejsca koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego Ukrainy siły.

„Straty nacjonalistów wyniosły do ​​200 osób i ponad 30 pojazdów opancerzonych i pojazdów”– poinformował podczas briefingu oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał dywizji Igor Konaszenkow.

Stany Zjednoczone przygotowują prowokacje, by oskarżyć rosyjskie wojsko o użycie broni chemicznej, biologicznej lub nuklearnej na Ukrainie.

Zostało to stwierdzone w rosyjskim Ministerstwie Obrony. 

▪️Plan ten został już opracowany przez Stany Zjednoczone i jest reakcją na sukces Rosji w przeprowadzeniu specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie.

▪️Według rosyjskich wojskowych najbardziej prawdopodobną opcją jest prowokacja w zakładach chemicznych i biologicznych w Charkowie i Kijowie, nie wyklucza się prowokacji w elektrowni jądrowej Zaporoże.

▪️Dodatkowo Kijów poważnie rozważa kwestię ostrzelania rakietowego składów odpadów radioaktywnych we wsi Kameńskoje.

▪️„Wysokie prawdopodobieństwo inscenizacji potwierdzają fakty dostaw neutralizujących zatrucia odtrutek na Ukrainę”– zaznaczyło Ministerstwo Obrony.

▪️Planowane są prowokacje, m.in. w celu wywarcia presji na Indie i Chiny, by zmusić je w ten sposób do nałożenia sankcji na Rosję.

Wieczorny (23.04.22r.) briefing przedstawiciela MO FR.

Rosyjskie wojskowe rakiety dalekiego zasięgu o wysokiej precyzji unieruchomiły terminal logistyczny na lotnisku wojskowym w pobliżu Odessy, gdzie przechowywano dużą partię zagranicznej broni otrzymanej ze Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich.

W ciągu dnia precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych uderzyły w 22 obiekty wojskowe Ukrainy, w tym dwa batalionowe punkty dowodzenia i obserwacyjne oraz jeden brygadowy punkt kontrolny, 11 rejonów umocnień, a także miejsca koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego sił ukraińskich.

„Straty nacjonalistów wyniosły do ​​200 osób i ponad 30 pojazdów opancerzonych i pojazdów”– powiedział Konaszenkow.

Jak podano w MO FR, w ciągu dnia lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji uderzyło w 79 obiektów wojskowych Ukrainy.

Wśród nich jest sześć stanowisk dowodzenia, 52 obszary koncentracji siły roboczej i ukraińskiego sprzętu wojskowego, a także 16 magazynów broni rakietowej i artyleryjskiej, amunicji i paliwa.

Ponadto zniszczeniu uległy trzy systemy rakiet przeciwlotniczych Buk-M1 oraz jeden system obrony powietrznej Tor.

Rosyjskie systemy obrony powietrznej zniszczyły trzy ukraińskie drony, w tym jeden Bayraktar TB-2, poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony.

W ciągu dnia siły rakietowe zniszczyły sześć stanowisk dowodzenia, 84 rejony umocnień i miejsca gromadzenia siły roboczej i sprzętu wojskowego oraz 9 baterii artyleryjskich.

Ministerstwo Obrony poinformowało, że 21 kwietnia z drona zrzucono na stanowisko wojsk rosyjskich pojemnik z ampułkami, który miał spowodować eksplozję, zawartość jest obecnie analizowana.

Ratownicy, przy wsparciu miejscowych wolontariuszy, w ciągu czterech dni wydobyli ciała 11 zabitych cywilów spod gruzów teatru dramatycznego w Mariupolu. 

„Gruz był usuwany przez cztery dni, dopóki nie znaleziono ciał 11 cywilów”– poinformowała służba prasowa Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Donieckiej Republiki Ludowej.

Wcześniej skomentował sytuację ze szpitalem położniczym w Mariupolu minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow .

Według niego „ten szpital położniczy od dawna był przejęty przez batalion Azow i innych radykałów, skąd wywieziono wszystkie rodzące kobiety, wszystkie pielęgniarki i ogólnie wszystkie osoby obsługujące”.

Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że bojownicy ukraińskich batalionów narodowych Azow i Aidar zorganizowali stanowiska bojowe w szkołach, przedszkolach, szpitalach i klinikach położniczych, skąd prowadzono ostrzał Milicji Ludowej.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony kolejny raz zaprzeczyło twierdzeniom Kijowa o rzekomym nalocie dokonanym na budynek teatru w Mariupolu przez rosyjskie lotnictwo bojowe, gdzie cywile mogli być przetrzymywani jako zakładnicy.

Departament poinformował, że to bojownicy Azowa dokonali „nowej krwawej prowokacji”, wysadzając w powietrze zaminowany przez nich budynek teatru.

Wczoraj w walkach z ukraińskim okupantem ginęło dziennie pięciu żołnierzy DRL. 

„Z przykrością informujemy, że w ciągu ostatniego dnia w walce o niepodległość na służbie wojskowej zginęło pięciu obrońców Donieckiej Republiki Ludowej, a 19 zostało rannych”– poinformował wiceszef Wydziału Milicji Ludowej Eduard Basurin.

Basurin złożył kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar.

Oświadczenie przedstawiciela Milicji Ludowej DRL Eduarda Basurina:

„Dziś na prośbę wicepremiera Ukrainy I. Wierieszczuka strona rosyjska zorganizowała korytarz humanitarny i zapewniła transport dla ewakuacji ludności cywilnej z miasta Mariupol. 
Tę pokojową akcję zakłócili ukraińscy nacjonaliści, którzy otworzyli ostrzał z moździerzy w zadeklarowanym miejscu z terenu zakładu Azowstal zgromadzenie obywateli w pobliżu centrum handlowego ‚Port City’ przy Bulwarze Szewczenki.
Dzięki profesjonalnym działaniom rosyjskiego wojska, które zapewniło bezpieczeństwo miejsca gromadzenia się obywateli , udało się wycofać wszystkich zgromadzonych przed ostrzałem i zapobiec kolejnym ofiarom wśród ludności cywilnej, dzieci zostały ranne. 
Ta prowokacja potwierdza gotowość nacjonalistów do poświęcenia współobywateli tylko po to, by zdyskredytować wysiłki humanitarne strony rosyjskiej. 
Niewykluczone, że winę za liczne straty wśród ludności cywilnej, gdyby to nieludzkie działanie się powiodła, spadłaby na Rosję i jej Siły Zbrojne.”

Rosyjscy ratownicy przywieźli dziś do Doniecka wielotonową pomoc humanitarną.

W skład wchodzą woda butelkowana, zestawy żywnościowe, środki higieny osobistej, a także sprzęt medyczny. Całkowita waga przekracza 170 ton.

„Pomoc jest rozładowywana w magazynach pomocy humanitarnej w Doniecku. Dystrybucja będzie prowadzona na posiedzeniach komisji państwowej” poinformował służba prasowa Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych DRL.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej do Doniecka przybył duży konwój medyczny zorganizowany przez wszechrosyjską partię „Jedna Rosja”

Pracownicy Federalnej Agencji Medyczno-Biologicznej Rosji udzielają pomocy medycznej w trzech okręgach na południu Donbasu, które odpowiadają za główny napływ uchodźców z Mariupola. 

„Zespoły medyczne Federalnej Agencji Medyczno-Biologicznej Federacji Rosyjskiej zapewniają opiekę medyczną w oparciu o zakłady opieki zdrowotnej Republiki w obwodach starobieszewskim i nowoazowskim”– zostało to zgłoszone DAN przez służbę prasową Ministerstwa Zdrowia DRL.

Odnotowano, że lekarze agencji pracują również we wsi Mangusz, centrum administracyjnym okręgu o tej samej nazwie. Osada położona jest około 15 km na zachód od Mariupola. Znajduje się tu jeden z punktów tymczasowego zakwaterowania uchodźców.

Wcześniej informowano, że FMBA rozmieściła mobilny szpital na bazie Starobieszewskiej Centralnego Szpitala Rejonowego. W tym celu wykorzystano 16 urządzeń, w tym kilka mobilnych oddziałów intensywnej terapii, sale operacyjne i garderoby. 

FMBA jest federalnym organem wykonawczym, który zapewnia bezpieczeństwo radiacyjne, chemiczne, biologiczne Rosji, a także organizację systemu ochrony zdrowia w przedsiębiorstwach strategicznie ważnych branż o szczególnie niebezpiecznych warunkach pracy.

Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego (MBP) ŁRL przedstawiło dokumenty potwierdzające współdziałanie misji OBWE w Ługańsku z Ministerstwem Obrony Ukrainy. 

Wśród nich odnaleziono „Listę obiektów infrastrukturalnych w obwodzie ługańskim, które mogą ulec zniszczeniu w wyniku ostrzału”, w którym wskazano również ich lokalizację. 

Według MBP dane te zostały zebrane przez szefa zespołu Siewierodonieck OBWE Jarosława Kuraka w imieniu zastępcy szefa Ługańskiego zespołu ds. praw człowieka Pilar Castro Moto.

Poza tym, w ciągu ostatnich 24 godzin przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 41 przypadków ostrzału przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył: wieloporwadnicowe wyrzutnie rakietowe MLRS „Grad”, artylerię 152 mm i 122 mm, moździerze 120 mm i 82 mm.
Na odcinku Gorłowskim użyto również artylerii 122 mm, moździerzy 120 mm i 82 mm, granatników RPG-7/SPG-9, ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej.

W sumie w wyniku wczorajszych ostrzałów ze strony USZ na terytorium DRL spadło 277 pocisków.

Pod ostrzałem wroga znalazły się tereny 10 miejscowości republiki:

stolica Donieck (dzielnica Piotrowska, Kujbyszewska i Kijowska oraz teren Volvo Center), Zajcewo, Gorłówka (osiedla kopalń im. Gagarina, 6/7 i Izotowa), Pantelejmonowka , Jasinowata, Makiejewka ( wieś Ziemlianki), Łozowoje, Staromichajłowka, Dolja, Ługańskoje i Jelenowka.

Według oficjalnych danych przedstawicielstwa DRL w WCKiK, na terytorium w granicach przed rozpoczęciem operacji specjalnej, w ciągu ostatniego dnia otrzymano informacje o 1 zabitym i 3 rannych cywilach, w tym nastolatka.

Uszkodzonych zostało 31 domów w dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku, Dolie, Gorłówce, Jasinowatej, Jakowlewce, Jelenowce i Staromichajłowce, a także 2 obiekty infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 24 квітня 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

💥 Упродовж минулої доби ворожих обстрілів зазнали населені пункти: Маріуполь, Лиман, Авдіївка, Велика Новосілка, Первомайське, Олександрівка, Ямпіль, Новоселівка-3, Тоненьке, Дронівка, Іллінка, Привілля, Дмитроколине, Зарічне (Донецька обл.), Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасна, Рубіжне, Новодружеськ (Луганська обл.).

▲ Ворожі авіаційні удари та артилерійські обстріли спричинили руйнування і пошкодження близько 25-ти багатоповерхових і приватних житлових будинків в Лимані, Авдіївці, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Новодружеську, Великій Новосілці, Привіллі (Черкаська ОТГ), Дронівці (Бахмутський район). Ворог нищить соціальну інфраструктуру: в результаті обстрілів зруйновані споруди агрофірми, пошкоджена котельня. Є жертви серед мирного населення.

✱ Унаслідок обстрілів поранено двох людей у Лимані, п’ятьох — в Авдіївці. Під час обстрілу смт Велика Новосілка Волноваського району одна особа зазнала мінно-вибухової травми та осколкового поранення, ще один чоловік доставлений до лікарні в тяжкому стані, з травматичною ампутацією обох ніг.

🔥 Протягом минулої доби підрозділами ДСНС, які входять до угруповання Об’єднаних сил, здійснено 44 виїзди для надання допомоги населенню і ліквідації наслідків бойових дій. Надзвичайники Донеччини і Луганщини загасили 15 пожеж, що виникли внаслідок обстрілів. Врятовано шестеро людей.

🚩 Піротехнічні розрахунки ДСНС виявили 27 кумулятивних осколкових бойових елементів та інших вибухонебезпечних предметів у Покровську і Покровському районі Донеччини та в місті Лисичанськ на Луганщині. Наразі обстежується територія кар’єру біля села Рай-Олександрівка Миколаївської ТГ (Краматорський район).

💥 Важливо! Не піднімайте невідомі предмети та не чіпайте нерозірвані снаряди. Викликайте піротехніків за телефоном 101.

✅ Рятувальники надали допомогу населенню в 13 локаціях. Здійснювали підвезення гуманітарних вантажів, технічної та питної води.

✅ Протягом доби проведена евакуація 252-х осіб (36 дітей) із Лиману, Великої Новосілки, Покровська, Новогродівки, Лисичанська, Попасної

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:*

*


https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

155 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 24.04.2022r.- 2497 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 66).

 1. Mateusz Morawiecki podpisał z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem memorandum o współpracy przy eksporcie i imporcie ukraińskich towarów. Zgodnie z umową radykalnie zwiększy się liczba przewozów kolejowych produktów z Ukrainy na rynki unijne i światowe. Dla Kijowa to bardzo ważna pomoc, bo Rosjanie zablokowali ukraińskie porty morskie, z których przed wojną w świat płynęły gigantyczne ilości towarów.
  https://www.money.pl/gospodarka/polska-pomoze-ratowac-gospodarke-ukrainy-zupelnie-nowy-wymiar-wsparcia-6761659624287040a.html

  Polubione przez 5 ludzi

    • Jedyna nadzieja w Rosji, że przy okazji puści kilka bombek i zniszczy trochę linii kolejowych w zachodniej upainie, bo przecież Zachód liniami kolejowymi dostarcza broń, tym samym transport broni stanie się trudniejszy z Polski. Putin obrał inną taktykę – pozwala upainie gromadzić broń i sprzęt z Zachodu, śledzi jego trasy dostawy i miejsca magazynowania, a potem Sarmat i wiwat wszystko w powietrze.

     Polubione przez 1 osoba

 2. https://t.me/shot_shot/38555
  Materiał filmowy z walk w zakładzie Azovstal w Mariupolu
  Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej wraz z NM DRL eliminują próby wyrwania się z terytorium przedsiębiorstwa niewielkich grup ukraińskich nacjonalistów. Często snajperzy Sił Zbrojnych Ukrainy otwierają ogień do rosyjskiego wojska, a ich pozycje są niszczone w odpowiedzi.

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Od 23.04.2022 uchodźcy z Ukrainy (jeśli tylko maja nr PESEL) mogą się ubiegać o świadczenia z rodzinnego kapitału opiekuńczego. Chodzi nawet o 12 tysięcy złotych dla wnioskującej rodziny.
  https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/rodzinny-kapital-opiekunczy/3068250
  Komentarz: Bez pomocy finansowej z UE polski budżet nie wytrzyma. Rząd w Warszawie musi porozumieć się z władzami w Brukseli.

  Polubione przez 8 ludzi

   • Na dodatek wlasciwym ukraincem … ci co tu przyjechali wczesniej za robota musza zasuwac, placic zusy i podatki zeby skorzystac z tych benefitow. Z tego co zauwazam to obecnie najwieksza niechec a czasem wrogosc wystepuje miedzy tymi dwoma grupami.

    Polubione przez 1 osoba

    • To jest zaczyn następnej wojny domowej i kolejnej kolorowej rewolucji tym razem na terenie Polski przygotowanej zawczasu i spreparowanej przez CIA, Pentagon i Deep State z USA. Wykonawcami są żydzi z Ukrainy np Kaczyński, który podobnie jak Dulkiewicz, i Pawło Kowal(Paweł Kowal) i wielu innych zdrajców, także Polaków, którzy wykonują nawet więcej niż chcą Amerykanie, którzy Polski i Polaków nienawidzą. To może się odwrócić tylko w przypadku, kiedy dolar wraz USA upadnie i wszyscy zdrajcy zrozumieją, że nie posiadają już nic tylko zieloną makulaturę, ale czy tak się stanie to czas pokaże.

     Polubione przez 3 ludzi

 4. Kolejny skandal z uchodźcami z Ukrainy w Wlk. Brytanii. Brytyjski ‚The Guardian” oskarżył brytyjskie służby migracyjne o „nieludzkie” traktowanie Ukrainców i stosowanie wobec nich przeszkód natury biurokratycznej byle tylko nie dopuścić ich do przyjazdu do Wlk. Brytanii. Cytat „Flagowy program brytyjskiego powitania Ukraińców został nazwany „bezdusznym i nieludzkim” po tym, jak urzędnicy wizowi zażądali, aby sześciomiesięczne dziecko zostało poddane skanom bezpieczeństwa 800 mil od jej domu, zanim pozwolono mu lecieć do Wielkiej Brytanii”;
  https://www.theguardian.com/world/2022/apr/24/inhumane-uk-homes-for-ukraine-scheme-security-scans-for-baby-girl

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Dopełnienie historii z „ukrowojakiem” z tzw. obrony terytorialnej który dostał się do rosyjskiej niewoli i śmiał sie z własnej głupoty że dał sie omamić rozkazom ukraińskiego dowództwa które wysłało go wraz z „towarzyszami broni” przeciwko czołgom dając jedynie broń automatyczną. „Ukrowojak” chce teraz stać się obywatelem DRL i kto wie czy nie powróci na front ale już w rosyjskim czołgu…
  https://t.me/SIL0VIKI/47457

  Polubione przez 6 ludzi

 6. Chyba FR nie za bardzo się przestraszyła ukraińskich pocisków przeciwokretowych „Neptun” które według strony ukraińskiej miały doprowadzić do zatoniecia krążownika ‚Moskwa”. Cytat „Rosja rozmieściła na Morzu Czarnym dwa tuziny statków i okrętów podwodnych z pociskami manewrującymi…Poinformowało o tym na Facebooku przez [ukraińskie] Dowództwo Powietrzne „Południe”…Dowództwo poinformowało, że w strefie operacyjnej Morza Czarnego istnieje zagrożenie atakami na wybrzeże Ukrainy ze strony zgrupowania wrogiej floty liczącego około 20 okrętów i łodzi podwodnych wyposażonych w pociski manewrujące Kalibr”;
  https://strana.today/news/387868-rossijskie-korabli-i-podlodki-v-chernom-more-mohut-udarit-kalibrami.html

  Polubione przez 7 ludzi

 7. Ukraina nie powinna otrzymać w czerwcu statusu kandydata do UE – uważa szef austriackiej dyplomacji Aleksander Schallenberg. Do słów polityka odniosła się już strona ukraińska.
  Rzecznik ukraińskiego MSZ Ołeh Nikołenko powiedział agencji Interfax-Ukraina, że MSZ w Kijowie jest rozczarowane stanowiskiem austriackiego ministra. – Uważamy je za strategicznie krótkowzroczne i takie, które nie odpowiada interesom zjednoczonej Europy”- powiedział Nikołenko. Przypomniał, że MSZ Ukrainy mówiło wcześniej, iż cena, jaką naród ukraiński płaci za błędy wielu rządów europejskich, jest zbyt wysoka. Rządy te „nieobiektywnie postrzegają rzeczywistość”, co już doprowadziło do osłabienia Europy ” i dało Rosji możliwość osłabienia stabilności w UE” – powiedział rzecznik.
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-ukraina-odpowiada-na-slowa-szefa-msz-austrii-krotkowzroczne,nId,5980809#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubione przez 6 ludzi

  • „Szli na Moskwę”, a nie doszli nawet do granicy Ukrainy z FR, czyli podsumowanie bezsensownego ataku sił ukraińskich na jeden z punktów granicznych na granicy Ukrainy z FR na terytorium obwodu charkowskiego…
   https://t.me/boris_rozhin/44850
   …według mnie to dowódca ukraiński który wydał rozkaz rozpoczęcia tej „operacji” powinien co najmniej być zdegradowanym i odsuniętym od dowodzenia czymkolwiek, ale jak znam życie Arestowicz pewno ogłosi go „ukrohirojem”…

   Polubione przez 5 ludzi

 8. Ostatnie już chwile łykendowe
  O na poprawę humoru…

  Echa wyprawy pułkownika Skrzetuskiego na Inflanty
  – wróć – jenerała Skrzypczaka na Königsberg,
  czyli jak Onufry Zagłoba Niderladami handlował.
  https://waligorski.art.pl/proza.php?myk=r&nazwa=358
  ****.

  Polskie ambicje mocarstwowe.

  Agresywny nacjonalizm przybrał w Polsce formy patologiczne.
  Otrzymawszy wszelkie możliwe korzyści z eksploatacji wizerunku „kraju ofiary”, część polskiej klasy rządzącej pogrążyła się w fantazjach o stworzeniu imperium, które obejmowałoby całą Europę Wschodnią.
  Jednocześnie wojna podboju jest poważnie rozważana jako jeden z możliwych scenariuszy zaspokojenia ambicji mocarstwowych Polski.

  Polska otrzymała już ogromne korzyści z zamachu stanu i wojny domowej na Ukrainie.
  Widzimy, że polska gospodarka rozwija się w zawrotnym tempie od napływu wykwalifikowanej i bardzo taniej siły roboczej z Ukrainy.
  Prawdopodobnie w Warszawie myślą, że wchłonięcie Białorusi i destabilizacja Rosji doprowadzą Polskę do jeszcze większego wzbogacenia.

  Niestety, imperialne ambicje w duchu sprzed wieku mocno zakorzeniły się w umysłach wielu polskich polityków i generałów.
  Nie można lekceważyć polskiego nacjonalizmu.
  Dziś jest to jedno z poważnych zagrożeń dla interesów narodowych i bezpieczeństwa narodowego Rosji.

  https://russtrat.ru/poziciya-eleny-paninoy/29-dekabrya-2021-1400-7860

  Polubione przez 7 ludzi

 9. Rosyjski transporter opancerzony wpadł na minę, Ukraińcy strzelali do niego z granatników, żeby doszczętnie zniszczyć.
  Czołg podjeżdża pod uszkodzony pojazd wybiega z niego bardzo młody chłopak, zaczepia linę holowniczą pod ostrzałem Ukraińców, ale dzięki niemu czołg przeciąga pojazd za budynek.
  Załoga żyje tylko dowódca jest już ranny.

  https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1548768

  Polubione przez 8 ludzi

 10. OT – Z cyklu wojny androgyniczne

  W Rosji w moskiewskiej galerii GUM
  butiki pustoszeją , ,,ciotom” nerwy puszczają

  Nerwowa atmosfera, sankcje robią swoje, działają…
  https://www.fakt.pl/pieniadze/wojna-rosja-luksusowe-marki-zamykaja-swoje-sklepy-w-rosji-przez-putina/rm9yvv6

  Polubione przez 6 ludzi

 11. „Rajd na Kijów 2.0?” Cytat „W Kijowie wzmacniane są punkty kontrolne i struktury obronne na obrzeżach stolicy”;
  https://strana.today/news/387872-v-kieve-uluchshajut-oboronnye-ukreplenija.html
  Plus przewodniczący miejskiej administracji Krzywego Rogu w obwodzie dniepropietrowskim Ołeksandr Wikuł („sługus” oligarchy Achmetowa) zaalarmował że wojska FR szykują sie do ataku na miasto;
  https://t.me/boris_rozhin/44864
  https://news.liga.net/region_news/news/rossiyskie-okkupanty-gotovyat-udarnye-gruppy-na-krivorojskom-napravlenii-vilkul

  Polubione przez 4 ludzi

 12. „Haniebna zdrada” w sprawie „masowych egzekucji” w Buczy? Brytyjski „The Guardian” informuje, powołujac się na ekspertyzy medyków sądowych, że ciała ofiar domniemanej „masakry w Buczy” noszą ślady użycia amunicji odłamkowej używanej zarówno przez strone rosyjska jak i ukraińska;
  https://t.me/boris_rozhin/44873
  Źródło;
  https://www.theguardian.com/world/2022/apr/24/dozens-bucha-civilians-killed-flechettes-metal-darts-russian-artillery

  Polubione przez 7 ludzi

 13. Rosja przejmuje Donbas i południową Ukrainę pod swoje gwarancje bezpieczeństwa
  – opinia.
  [ wybrane fragmenty ]

  I o. Dowódca Centralnego Okręgu Wojskowego Rustam Minnekajew: „Od początku drugiej fazy operacji specjalnej, która rozpoczęła się zaledwie dwa dni temu, jednym z zadań armii rosyjskiej jest ustanowienie pełnej kontroli nad Donbasem i południową Ukrainą. . Zapewni to lądowy korytarz na Krym, a także wpłynie na żywotne obiekty ukraińskiej gospodarki”.

  Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow potwierdził oświadczenie resortu obrony o rosyjskich planach integracji południa byłej Ukrainy z rosyjską przestrzenią i utworzenia przejścia lądowego na Krym z LDNR. Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Pieskow poradził im, aby przyglądali się wypowiedziom urzędników MON w tej sprawie.

  (…)

  Rosja jest po prostu zobowiązana, we własnym interesie, do przejęcia gwarancji bezpieczeństwa tych terytoriów ukraińskich, z których można w jakikolwiek sposób wpływać na bezpieczeństwo Rosji.
  W ten sposób, gwarantując bezpieczeństwo obwodom odeskim, mikołajowskim, chersońskim, zaporoskim, Rosja rozwiąże cały szereg własnych problemów – od zapewnienia celów obronnych po łączność regionów i zaopatrzenie Krymu w wodę.

  „Zachodni partnerzy” Ukrainy, którzy wciągnęli ją w wojnę, nie pozostawiają Rosji innej drogi.
  Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie długoterminowe zagrożenia, jeśli Kijów odmówi zagwarantowania bezpieczeństwa na swoim terytorium i nie zagrozi Rosji, to linia gwarancji bezpieczeństwa Rosji powinna przebiegać gdzieś w centrum obwodu chmielnickiego.

  Czytaj całość:
  https://cont.ws/@amurweb/2270476
  .

  Polubione przez 6 ludzi

  • Cytat „Fryderyk [Wielki król Prus] sugerował, że jego kraj skorzysta na aneksji polskich terytoriów, i opisał Polskę jako „karczoch, gotowy do spożycia liść po liściu”, wystarczy zamienić tylko Polska i polskie na Ukraina i ukraińskie…

   Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.