Wojna już nie domowa na Ukrainie 24.04.2022r.- 2497 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 66).


„Niemy krzyk”– dzień 702.

Przedstawiciele neonazistowskiego pułku Azowa (*grupy ekstremistycznej zakazanej w Rosji) publikują film z jasnym przekazem propagandowym. 

Na filmie widać, jak kilka osób w wojskowych mundurach z naszywkami „Azow” schodzi do bardzo głębokiej- przypominającej jakiś schron lub podziemne magazyny- piwnicy, a jedna z tych osób wyzywająco deklaruje przed kamerą, że „przynieśli dzieciom trochę jedzenia”. Jednocześnie widać, że ci ludzie niosą ze sobą niebieską plastikową torbę- taką jak na śmieci (papierowe), ale jej zawartość nie jest pokazywana kamerze. 

Tylko ten, kto ma broń, mówi:

„Troszki przyniósł wam słodycze. Zebrano resztki.”


Wtedy zaczyna się właściwie praca aktorów tej propagandówki, dla której rozpoczęto fabułę. Ludzie są pytani, gdzie są, jaka jest dzisiaj data i jak długo przebywali w tej piwnicy.

Przesłuchiwane kobiety i dzieci mówią, że są w zakładzie Azowstal w Mariupolu, że praktycznie nie ma już jedzenia i wody, że możliwość wypicia gorącej herbaty to dla nich święto, ale za to są wyjątkowo czyści i nie wyglądają na wycieńczonych z głodu. I prawie każdy z badanych mówi o potrzebie zapewnienia „korytarza humanitarnego”. Ponadto mówią o korytarzu na przejazd do Lwowa.

Jeśli te kobiety i dzieci rzeczywiście znajdują się w schronie przeciwbombowym w Azowstalu, to w tym materiale wideo bojownicy Azowa albo celowo nie informują ich, że te właśnie humanitarne korytarze, o których mówią, otwierają się codziennie od 14:00 do 16:00. Co więcej, w każdej chwili, jak dobrze wiadomo całemu światu, bo jest to wielokrotnie powtarzane i ogłaszane przez MO FR, Azowstal można bezpiecznie opuścić ( w tym i członkowie formacji zbrojnych) niosąc wysoko białą tkaninę, określając w ten sposób swoje zamiary. Albo ci w schronach przeciwbombowych doskonale zdają sobie sprawę z tej możliwości, ale bojownicy Azowa nadal używają ich jako żywych tarcz. Jest też trzecia opcja- kiedy wiele z tych osób, znając humanitarne korytarze, po prostu boi się wyjść na zewnątrz, bo można spodziewać się kul w plecy od „obrońców” przynoszących „resztki słodyczy”– tym bardziej, że widoczny jest na początku filmu strażnik z bronią pilnujący pomieszczenia, gdzie ukrywają się dzieci z ich opiekunami. Samo więc zabicie „zdrajców”, którzy zechcą skorzystać z korytarza humanitarnego nie stanowi- jak już wiadomo dla Azowców żadnego problemu. Tym bardziej, że ofiary zostaną przedstawione, tak jak w Buczy i wielu innych miejscach, jako dowód „zbrodni wojennej” popełnionej przez bojowników DRL lub Sił Zbrojnych FR.

Coby nie było celem tego emitowanego przez światowe media filmu, to jeden fakt jest oczywisty: sam „Azow” sygnalizuje, że przetrzymuje ludzi jako zakładników, wiedząc, że będzie miał dzięki temu możliwość opuszczenia terytorium zakładu Azowstal. Jednocześnie zabezpiecza sobie to, że nie będą atakowani w podziemiach, gdzie tarczą ich są dzieci. A to typowa działalność terrorystyczna, którą można próbować ukryć pod pretekstem dobrych intencji. Głównym zadaniem jest wydostanie się samemu. Natomiast pokazane na filmie kobiety i dzieci, to tylko przedmiot ich brudnych banderowskich targów.

Co więcej, ten film budzi również szereg pytań: na przykład pytanie, czy bojownicy przynoszą żywność cywilom ukrytym w podziemiach Azowstalu? Pytanie jest zasadne, bo dlaczego kilka godzinprzed upublicznieniem tego dramatycznego filmu zastępca dowódcy ekstremistycznej formacji Azow S. Palamar na antenie brytyjskiego kanału (jakoby nagranego z zakładu w Mariupolu) stwierdził, że nie ma żadnych powiązań z cywilami w Azowstalu, którzy pewnie sami się tam ukryli. A co więcej nie wie, ile osób cywilnych znajduje się w ujawnionym na filmie schronie.

Kolejne pytanie dotyczy palenia jasnych świateł w piwnicach, naładowanych telefonów, aktorów przedstawienia, biorąc pod uwagę, że większość dzielnic Mariupola jest pozbawiona energii. 

Jeśli więc jest elektryczność i komunikacja w kontrolowanej przez Azow części zakładu Azowstal, to dlaczego Palamar oświadczył, że nie ma żadnego związku z cywilami na terenie przedsiębiorstwa? Przecież jakoś ten prąd musi tam być dostarczany. Pewnie z generatorów spalinowych, które znajdują się pod kontrolą Azowa?

Powiem tak, film ten jest inscenizacją zrobioną dla doraźnych celów propagandowych, i nie da się tego ukryć. A zrobiony mógł być wszędzie- w Kijowie, Lwowie, czy też Odessie.

*

Poranna (23.04.22r.) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji. 

Najważniejsze informacje w skrócie:

▪️Trzy ukraińskie składy broni rakietowej i artyleryjskiej zostały zniszczone na terenie osady Czerwonnie.

▪️Rosyjskie siły rakietowe i artyleria wykonały w ciągu dnia 1098 misji ogniowych, w tym trzy Mi-8 w rejonie Czugujewa zostały zniszczone.

▪️Rosyjska obrona przeciwlotnicza w rejonie Charkowa zestrzeliła w powietrzu ukraiński Su-25.

▪️Dwa ukraińskie pociski taktyczne „Toczka-U” i trzy pociski wieloprowadnicowego systemu rakietowego zostały zestrzelone w powietrzu w pobliżu Czernobajewki.

Rosyjskie wojskowe rakiety dalekiego zasięgu o wysokiej precyzji unieruchomiły terminal logistyczny na lotnisku wojskowym w pobliżu Odessy, gdzie przechowywano dużą partię zagranicznej broni otrzymanej ze Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich. 

W ciągu dnia precyzyjne pociski powietrzne Sił Powietrzno-Kosmicznych Federacji Rosyjskiej uderzyły w 22 obiekty wojskowe Ukrainy, w tym dwa batalionowe punkty dowodzenia i obserwacyjne oraz jeden brygadowy punkt kontrolny, 11 twierdz, a także miejsca koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego Ukrainy siły.

„Straty nacjonalistów wyniosły do ​​200 osób i ponad 30 pojazdów opancerzonych i pojazdów”– poinformował podczas briefingu oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał dywizji Igor Konaszenkow.

Stany Zjednoczone przygotowują prowokacje, by oskarżyć rosyjskie wojsko o użycie broni chemicznej, biologicznej lub nuklearnej na Ukrainie.

Zostało to stwierdzone w rosyjskim Ministerstwie Obrony. 

▪️Plan ten został już opracowany przez Stany Zjednoczone i jest reakcją na sukces Rosji w przeprowadzeniu specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie.

▪️Według rosyjskich wojskowych najbardziej prawdopodobną opcją jest prowokacja w zakładach chemicznych i biologicznych w Charkowie i Kijowie, nie wyklucza się prowokacji w elektrowni jądrowej Zaporoże.

▪️Dodatkowo Kijów poważnie rozważa kwestię ostrzelania rakietowego składów odpadów radioaktywnych we wsi Kameńskoje.

▪️„Wysokie prawdopodobieństwo inscenizacji potwierdzają fakty dostaw neutralizujących zatrucia odtrutek na Ukrainę”– zaznaczyło Ministerstwo Obrony.

▪️Planowane są prowokacje, m.in. w celu wywarcia presji na Indie i Chiny, by zmusić je w ten sposób do nałożenia sankcji na Rosję.

Wieczorny (23.04.22r.) briefing przedstawiciela MO FR.

Rosyjskie wojskowe rakiety dalekiego zasięgu o wysokiej precyzji unieruchomiły terminal logistyczny na lotnisku wojskowym w pobliżu Odessy, gdzie przechowywano dużą partię zagranicznej broni otrzymanej ze Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich.

W ciągu dnia precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych uderzyły w 22 obiekty wojskowe Ukrainy, w tym dwa batalionowe punkty dowodzenia i obserwacyjne oraz jeden brygadowy punkt kontrolny, 11 rejonów umocnień, a także miejsca koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego sił ukraińskich.

„Straty nacjonalistów wyniosły do ​​200 osób i ponad 30 pojazdów opancerzonych i pojazdów”– powiedział Konaszenkow.

Jak podano w MO FR, w ciągu dnia lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji uderzyło w 79 obiektów wojskowych Ukrainy.

Wśród nich jest sześć stanowisk dowodzenia, 52 obszary koncentracji siły roboczej i ukraińskiego sprzętu wojskowego, a także 16 magazynów broni rakietowej i artyleryjskiej, amunicji i paliwa.

Ponadto zniszczeniu uległy trzy systemy rakiet przeciwlotniczych Buk-M1 oraz jeden system obrony powietrznej Tor.

Rosyjskie systemy obrony powietrznej zniszczyły trzy ukraińskie drony, w tym jeden Bayraktar TB-2, poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony.

W ciągu dnia siły rakietowe zniszczyły sześć stanowisk dowodzenia, 84 rejony umocnień i miejsca gromadzenia siły roboczej i sprzętu wojskowego oraz 9 baterii artyleryjskich.

Ministerstwo Obrony poinformowało, że 21 kwietnia z drona zrzucono na stanowisko wojsk rosyjskich pojemnik z ampułkami, który miał spowodować eksplozję, zawartość jest obecnie analizowana.

Ratownicy, przy wsparciu miejscowych wolontariuszy, w ciągu czterech dni wydobyli ciała 11 zabitych cywilów spod gruzów teatru dramatycznego w Mariupolu. 

„Gruz był usuwany przez cztery dni, dopóki nie znaleziono ciał 11 cywilów”– poinformowała służba prasowa Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Donieckiej Republiki Ludowej.

Wcześniej skomentował sytuację ze szpitalem położniczym w Mariupolu minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow .

Według niego „ten szpital położniczy od dawna był przejęty przez batalion Azow i innych radykałów, skąd wywieziono wszystkie rodzące kobiety, wszystkie pielęgniarki i ogólnie wszystkie osoby obsługujące”.

Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że bojownicy ukraińskich batalionów narodowych Azow i Aidar zorganizowali stanowiska bojowe w szkołach, przedszkolach, szpitalach i klinikach położniczych, skąd prowadzono ostrzał Milicji Ludowej.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony kolejny raz zaprzeczyło twierdzeniom Kijowa o rzekomym nalocie dokonanym na budynek teatru w Mariupolu przez rosyjskie lotnictwo bojowe, gdzie cywile mogli być przetrzymywani jako zakładnicy.

Departament poinformował, że to bojownicy Azowa dokonali „nowej krwawej prowokacji”, wysadzając w powietrze zaminowany przez nich budynek teatru.

Wczoraj w walkach z ukraińskim okupantem ginęło dziennie pięciu żołnierzy DRL. 

„Z przykrością informujemy, że w ciągu ostatniego dnia w walce o niepodległość na służbie wojskowej zginęło pięciu obrońców Donieckiej Republiki Ludowej, a 19 zostało rannych”– poinformował wiceszef Wydziału Milicji Ludowej Eduard Basurin.

Basurin złożył kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar.

Oświadczenie przedstawiciela Milicji Ludowej DRL Eduarda Basurina:

„Dziś na prośbę wicepremiera Ukrainy I. Wierieszczuka strona rosyjska zorganizowała korytarz humanitarny i zapewniła transport dla ewakuacji ludności cywilnej z miasta Mariupol. 
Tę pokojową akcję zakłócili ukraińscy nacjonaliści, którzy otworzyli ostrzał z moździerzy w zadeklarowanym miejscu z terenu zakładu Azowstal zgromadzenie obywateli w pobliżu centrum handlowego ‚Port City’ przy Bulwarze Szewczenki.
Dzięki profesjonalnym działaniom rosyjskiego wojska, które zapewniło bezpieczeństwo miejsca gromadzenia się obywateli , udało się wycofać wszystkich zgromadzonych przed ostrzałem i zapobiec kolejnym ofiarom wśród ludności cywilnej, dzieci zostały ranne. 
Ta prowokacja potwierdza gotowość nacjonalistów do poświęcenia współobywateli tylko po to, by zdyskredytować wysiłki humanitarne strony rosyjskiej. 
Niewykluczone, że winę za liczne straty wśród ludności cywilnej, gdyby to nieludzkie działanie się powiodła, spadłaby na Rosję i jej Siły Zbrojne.”

Rosyjscy ratownicy przywieźli dziś do Doniecka wielotonową pomoc humanitarną.

W skład wchodzą woda butelkowana, zestawy żywnościowe, środki higieny osobistej, a także sprzęt medyczny. Całkowita waga przekracza 170 ton.

„Pomoc jest rozładowywana w magazynach pomocy humanitarnej w Doniecku. Dystrybucja będzie prowadzona na posiedzeniach komisji państwowej” poinformował służba prasowa Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych DRL.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej do Doniecka przybył duży konwój medyczny zorganizowany przez wszechrosyjską partię „Jedna Rosja”

Pracownicy Federalnej Agencji Medyczno-Biologicznej Rosji udzielają pomocy medycznej w trzech okręgach na południu Donbasu, które odpowiadają za główny napływ uchodźców z Mariupola. 

„Zespoły medyczne Federalnej Agencji Medyczno-Biologicznej Federacji Rosyjskiej zapewniają opiekę medyczną w oparciu o zakłady opieki zdrowotnej Republiki w obwodach starobieszewskim i nowoazowskim”– zostało to zgłoszone DAN przez służbę prasową Ministerstwa Zdrowia DRL.

Odnotowano, że lekarze agencji pracują również we wsi Mangusz, centrum administracyjnym okręgu o tej samej nazwie. Osada położona jest około 15 km na zachód od Mariupola. Znajduje się tu jeden z punktów tymczasowego zakwaterowania uchodźców.

Wcześniej informowano, że FMBA rozmieściła mobilny szpital na bazie Starobieszewskiej Centralnego Szpitala Rejonowego. W tym celu wykorzystano 16 urządzeń, w tym kilka mobilnych oddziałów intensywnej terapii, sale operacyjne i garderoby. 

FMBA jest federalnym organem wykonawczym, który zapewnia bezpieczeństwo radiacyjne, chemiczne, biologiczne Rosji, a także organizację systemu ochrony zdrowia w przedsiębiorstwach strategicznie ważnych branż o szczególnie niebezpiecznych warunkach pracy.

Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego (MBP) ŁRL przedstawiło dokumenty potwierdzające współdziałanie misji OBWE w Ługańsku z Ministerstwem Obrony Ukrainy. 

Wśród nich odnaleziono „Listę obiektów infrastrukturalnych w obwodzie ługańskim, które mogą ulec zniszczeniu w wyniku ostrzału”, w którym wskazano również ich lokalizację. 

Według MBP dane te zostały zebrane przez szefa zespołu Siewierodonieck OBWE Jarosława Kuraka w imieniu zastępcy szefa Ługańskiego zespołu ds. praw człowieka Pilar Castro Moto.

Poza tym, w ciągu ostatnich 24 godzin przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 41 przypadków ostrzału przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył: wieloporwadnicowe wyrzutnie rakietowe MLRS „Grad”, artylerię 152 mm i 122 mm, moździerze 120 mm i 82 mm.
Na odcinku Gorłowskim użyto również artylerii 122 mm, moździerzy 120 mm i 82 mm, granatników RPG-7/SPG-9, ciężkich karabinów maszynowych i broni strzeleckiej.

W sumie w wyniku wczorajszych ostrzałów ze strony USZ na terytorium DRL spadło 277 pocisków.

Pod ostrzałem wroga znalazły się tereny 10 miejscowości republiki:

stolica Donieck (dzielnica Piotrowska, Kujbyszewska i Kijowska oraz teren Volvo Center), Zajcewo, Gorłówka (osiedla kopalń im. Gagarina, 6/7 i Izotowa), Pantelejmonowka , Jasinowata, Makiejewka ( wieś Ziemlianki), Łozowoje, Staromichajłowka, Dolja, Ługańskoje i Jelenowka.

Według oficjalnych danych przedstawicielstwa DRL w WCKiK, na terytorium w granicach przed rozpoczęciem operacji specjalnej, w ciągu ostatniego dnia otrzymano informacje o 1 zabitym i 3 rannych cywilach, w tym nastolatka.

Uszkodzonych zostało 31 domów w dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku, Dolie, Gorłówce, Jasinowatej, Jakowlewce, Jelenowce i Staromichajłowce, a także 2 obiekty infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 24 квітня 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

💥 Упродовж минулої доби ворожих обстрілів зазнали населені пункти: Маріуполь, Лиман, Авдіївка, Велика Новосілка, Первомайське, Олександрівка, Ямпіль, Новоселівка-3, Тоненьке, Дронівка, Іллінка, Привілля, Дмитроколине, Зарічне (Донецька обл.), Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасна, Рубіжне, Новодружеськ (Луганська обл.).

▲ Ворожі авіаційні удари та артилерійські обстріли спричинили руйнування і пошкодження близько 25-ти багатоповерхових і приватних житлових будинків в Лимані, Авдіївці, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Новодружеську, Великій Новосілці, Привіллі (Черкаська ОТГ), Дронівці (Бахмутський район). Ворог нищить соціальну інфраструктуру: в результаті обстрілів зруйновані споруди агрофірми, пошкоджена котельня. Є жертви серед мирного населення.

✱ Унаслідок обстрілів поранено двох людей у Лимані, п’ятьох — в Авдіївці. Під час обстрілу смт Велика Новосілка Волноваського району одна особа зазнала мінно-вибухової травми та осколкового поранення, ще один чоловік доставлений до лікарні в тяжкому стані, з травматичною ампутацією обох ніг.

🔥 Протягом минулої доби підрозділами ДСНС, які входять до угруповання Об’єднаних сил, здійснено 44 виїзди для надання допомоги населенню і ліквідації наслідків бойових дій. Надзвичайники Донеччини і Луганщини загасили 15 пожеж, що виникли внаслідок обстрілів. Врятовано шестеро людей.

🚩 Піротехнічні розрахунки ДСНС виявили 27 кумулятивних осколкових бойових елементів та інших вибухонебезпечних предметів у Покровську і Покровському районі Донеччини та в місті Лисичанськ на Луганщині. Наразі обстежується територія кар’єру біля села Рай-Олександрівка Миколаївської ТГ (Краматорський район).

💥 Важливо! Не піднімайте невідомі предмети та не чіпайте нерозірвані снаряди. Викликайте піротехніків за телефоном 101.

✅ Рятувальники надали допомогу населенню в 13 локаціях. Здійснювали підвезення гуманітарних вантажів, технічної та питної води.

✅ Протягом доби проведена евакуація 252-х осіб (36 дітей) із Лиману, Великої Новосілки, Покровська, Новогродівки, Лисичанська, Попасної

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:*

*


https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

155 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 24.04.2022r.- 2497 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 66).

 1. Szwajcaria przeciwko Czajkowskiemu.

  1. W Szwajcarii, która straciła neutralność, odwołano operę Czajkowskiego Dziewica orleańska:

  Gallen Festival odwołał operę Czajkowskiego Dziewica z Orleanu. Organizatorzy szwajcarskiego pleneru uznali muzykę rosyjskiego kompozytora za nieodpowiednią w swoim programie na tle obecnej sytuacji geopolitycznej. Ponadto opera dedykowana jest Joannie d’Arc, a akcja toczy się w kulminacyjnym momencie wojny stuletniej.

  https://www.mk.ru/culture/2022/04/22/operu-chaykovskogo-orleanskaya-deva-otmenili-v-shveycarii.html

  Wcześniej orkiestra Cardiff (Wielka Brytania) odmówiła wykonania Czajkowskiego, a ostatnio orkiestra meksykańska usunęła utwory kompozytora ze swojego repertuaru.
  Ponadto niedawno Konkurs Czajkowskiego został wykluczony z Federacji Konkursów Muzycznych.
  Z jakiegoś powodu Piotr Iljicz najwięcej zyskuje w zachodniej polityce „znoszenia kultury rosyjskiej”.

  Zrobili to wszystko oczywiście z mody na rusofobię, ale Szwajcarzy miał drugi powód, by nie kochać naszego kompozytora.
  Oto, co pisał o nich Czajkowski w 1889 r.:

  „Okazało się, że orkiestra w Genewie jest nieistotna w składzie i składa się z trzeciorzędnych muzyków orkiestrowych. Jak sobie poradzę z tą prowincjonalną orkiestrą, na pewno nie wiem.

  Орлеанская дева, действие IV картина 1: No. 23, Финальная…

  Polubione przez 5 ludzi

 2. https://t.me/RVvoenkor/9435
  Dowódca podziemnej brygady morskiej modli się do świata o uratowanie ich z Azovstali.
  Siergiej Wołyń relacjonował sytuację w zakładzie w Mariupolu jako krytyczną i śmiertelną dla Sił Zbrojnych Ukrainy i nazistów.
  Jest wielu rannych, każdego dnia wielu nowych zabitych i rannych. Sytuacja gwałtownie się pogarsza, problemy z amunicją, lekami, żywnością.
  Kiedy Gonczarenko próbował oskarżyć Putina, dowódca brygady 36. brygady piechoty morskiej wprost odmówił i ogólnie sprawiał wrażenie zwykłego zdrowego człowieka, uznając, że sytuacja jest niezwykle krytyczna i nie można jej już rozwiązać środkami wojskowymi, oraz ogólnie pokój jest lepszy niż wojna.
  video

  Polubione przez 4 ludzi

 3. W siedzibie OBWE w Mariupolu porzucone archiwum, a w nim wszystkie raporty terenowe OBWE od 2014 roku, udokumentowano tysiące ukraińskich zbrodni wojennych, które OBWE ukryła następnie w oficjalnych raportach misji na Ukrainie.
  W garażu budynku OBWE pod adresem Mariupol, Primorsky Boulevard, 25, znaleziono magazyn włoskich min moździerzowych. Etykiety na skrzyniach wskazują, że zostały one zapakowane do wysyłki drogą morską w dniach 2022-3-11.
  Dla organizacji monitorującej dostarczanie broni jednej ze stron konfliktu jest co najmniej dziwne.

  https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1549737

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.