Wojna już nie domowa na Ukrainie 06.05.2022r.- 2509 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 78).


„Niemy krzyk”– dzień 714.

„Bojówkarze ukrywający się w Azowstalu zaproponowali wymianę ludności cywilnej za żywność i lekarstwa”– poinformował przedstawiciel dowództwa operacji wyzwolenia przedsiębiorstwa.

Dowództwo operacji wyzwolenia Azowstalu w Mariupolu stwierdziło, że ​​„musimy utrzymywać kontakty z osiadłymi tam nazistami azowskimi oraz przedstawicielami SBU w interesie ratowania pozostającej tam ludności cywilnej”

„W trakcie negocjacji zaproponowali nam wymianę zakładników cywilnych na żywność i lekarstwa. Określono warunki umowy jako piętnastu zakładników na tonę żywności, a także lekarstwa. Ostrzegali, że nikomu innemu nie wolno jechać na Ukrainę, teraz będą tylko wymieniani”– dodał przedstawiciel dowództwa.

Zaznaczył, że spotkał się już z podobnymi metodami: w szczególności w Syrii, w negocjacjach z bojownikami Państwa Islamskiego; „zaoferowali też wymianę ludzi wypuszczonych przez nich na wagę leków i żywności”.

„Więc nie są oni ‚bohaterami’, jak określa ich (prezydent Ukrainy Wołodymyr- dopisek mój) Zełenski, są zwykłymi terrorystami”– podsumował przedstawiciel dowództwa.

Wcześniej okazało się, że cywile, którzy opuścili Azowstal, nic nie wiedzieli  o możliwości bezpiecznej ewakuacji.
Przypomnę, że 2 maja  101 osób, w tym kobiety i dzieci, zostało ewakuowanych z terenu zakładu, wywieziono je do Bezimennoje w Donieckiej Republice Ludowej, gdzie dalej mogli już indywidualnie decydować o dalszym swym losie.


 Rosyjskie Siły Zbrojne otworzyły w godzinach od 8:00 do 18:00 czasu moskiewskiego 5, 6 i 7 maja korytarz humanitarny do ewakuacji ludności cywilnej. 
Ze względu na próbę dotarcia przez bojówkarzy z Azowa do pozycji strzeleckich sytuacja w Azowstalu pogorszyła się, ale przedsięwzięcie nie jest szturmowane.

Czy po takich decyzjach podjętych w kazamatach Azowstalu przez broniących się w nich nazistach, nie jest dla nikogo jasne, kogo tak na prawdę mają za przeciwnika żołnierze i oficerowie koalicji rosyjskiej na Ukrainie?
A więc najpierw naziści zwabili ludzi do fabryki, potem- chowając się za nimi jak za ludzką tarczą, ukryli się głęboko w lochach Azowstalu, a teraz chcą ich wymienić na żywność i leki, szacując życie człowieka na 66,6 kg. Dążąc w ten sposób tylko do jednego celu- ratowania własnej skóry.
Gorszy mógł być tylko kanibalizm- zjedzenie zakładników.
Jest to typowe zachowanie terrorystyczne.

Co teraz powiedzą ci „demokraci” z zagranicy, którzy bronili tych degeneratów?

Oto jasny przykład tego, kim są naziści i dlaczego trzeba z nimi walczyć.

Dmitrij Pieskow skomentował żądanie ukraińskich nacjonalistów z Azowstalu dotyczące wymiany zatrzymanych cywilów na żywność i lekarstwa.

Jego zdaniem, te wypowiedzi przypominają postulaty wysuwane przez terrorystów w Syrii.

„Jeśli chodzi o te żądania (…) Są one bardzo podobne do analogicznych żądań, które wcześniej zgłaszali terroryści w Syrii i gdzie indziej”– powiedział Pieskow.


Także, przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin nazwał działania ukraińskich bojowników w Mariupolu w zakładach Azowstal, którzy oferowali wymianę ludności cywilnej na żywność i lekarstwa, typowym zachowaniem terrorystycznym.

https://core.telegram.org/widgets

Mimo terrorystycznych metod walki i zaciętego oporu nazistów w lochach Azowstalu, „blokada transportowa półwyspu przez Ukrainę już nie istnieje”– powiedział w rozmowie z RIA Nowosti  Oleg Kriuczkow, doradca szefa Krymu ds. polityki informacyjnej.  

W tej chwili następuje przywrócenie komunikacji towarowej i pasażerskiej z wyzwolonymi regionami, powiedział Oleg Kriuczkow.

Wojsko rosyjskie w trakcie operacji specjalnej przejęło kontrolę nad regionem Chersonia i Azowskim regionem Zaporoża.

W tych regionach utworzono administracje cywilno-wojskowe.

„Blokada transportowa Krymu zorganizowana przez ukraińskie wojsko to już przeszłość. Teraz trwa proces przywracania ruchu pasażerskiego i towarowego”- podsumował doradca szefa Krymu ds. polityki informacyjnej.  

Wcześniej na Krymie  ogłoszono nagrodę  za schwytanie organizatorów blokady wody. W maju 2014 roku władze ukraińskie odcięły dopływ wody na półwysep z regionu Chersoniu kanałem, który zaspokajał 90% potrzeb półwyspu.

W związku z suszami, które wystąpiły, w 2020 r. sytuacja z zaopatrzeniem w wodę na Krymie stała się krytyczna. Ale latem 2021 r. minęły ulewne deszcze i sytuacja została rozwiązana.

Podczas wojskowej operacji specjalnej armia rosyjska wyzwoliła jednostkę hydrotechniczną Kanału Północnokrymskiego w obwodzie chersońskim. 3 marca woda Dniepru wpłynęła grawitacyjnie do Kanału Północnokrymskiego.

Tym sposobem życie na Krymie wróciło do normalności. Trwa obecnie jej przywracanie na trenach na północ i północny-zachód od Półwyspu Krymskiego.

Trwająca nadal obrona Azowców w Mariupolu procesu przywracania normalności- na północnych wybrzeżach Morza Azowskiego i Czarnego- nie zakłóci.

*

Poranna (05.05.22r. 10:00)  odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

▪️Zniszczono przez precyzyjne pociski rosyjskich sił powietrznych: sprzęt lotniczy na lotnisku wojskowym Kanatowo w obwodzie kirowogradzkim, dużą składnicę amunicji w mieście Nikołajew oraz magazyn paliwa dla ukraińskiego sprzętu wojskowego w rejonie żowtniewskim w obwodzie mikołajowskim.

▪️Ponadto uderzono w wysunięte stanowisko dowodzenia 17 samodzielnej brygady czołgów Ukraińskich Sił Zbrojnych, cztery obszary koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego oraz dwa magazyny sprzętu wojskowego na lotnisku wojskowym pod Kramatorskiem.


▪️Lotnictwo Rosyjskich Sił Powietrznych i Kosmicznych w nocy uderzyło w 93 obszary koncentracji siły roboczej i ukraińskiego sprzętu wojskowego.

▪️Oddziały artylerii trafiły w 32 stanowiska dowodzenia, 5 składów amunicji, 403 umocnień i rejonów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego oraz 51 stanowisk artylerii ukraińskiej. Zlikwidowano ponad 600 nacjonalistów i 61 jednostek uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

▪️Rosyjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 3 ukraińskie samoloty: Su-24, Su-27 i Su-25 oraz 14 dronów.

Wieczorna (05.05.22r. 18:00) odprawa Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, główne tezy:

– Precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza rosyjskich sił powietrznych uderzyły w stanowisko dowodzenia 24 samodzielnej brygady zmechanizowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych w pobliżu wsi Łoskutówka, dwóch nacjonalistycznych magazynów amunicji w obwodzie siewierskim, a także 28 obszarów koncentracja siły roboczej i sprzętu wojskowego,

– Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych w ciągu dnia uderzyło w czterdzieści pięć obiektów wojskowych Ukrainy, w tym: dwa stanowiska dowodzenia, 41 obszarów koncentracji siły roboczej i ukraińskiego sprzętu wojskowego, a także broń rakietową i artyleryjską zajezdnia w rejonie Wojewodowce na terytorium ŁRL.

– Siły rakietowe uderzyły w baterię artylerii na stanowiskach ogniowych w pobliżu wsi Zarożnoje, baterię wielu systemów rakiet „Huragan” w obwodzie mikołajowskim i cztery obszary koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego.

– Oddziały artylerii uderzyły w 6 stanowisk dowodzenia, 2 składy amunicji, 152 umocnienia i obszary koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego, a także w 38 jednostek artylerii Ukraińskich Sił Zbrojnych na stanowiskach ogniowych.

– Rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły w ciągu dnia trzy bezzałogowe statki powietrzne: nad osadami Małaja Kamyszewacha, obwód charkowski w Siewiersku w ŁRL, a także w rejonie Wyspy Węży bezzałogowy statek powietrzny „Bajraktar” TB-2″.

„Od marca Rosja dostarczyła Ukrainie 17,7 tys. ton pomocy humanitarnej”– poinformował generał pułkownik Michaił Mizincew, szef Centrum Kontroli Obrony Narodowej Federacji Rosyjskiej.

„Od 2 marca 2022 r. Federacja Rosyjska dostarczyła Ukrainie 17 737 ton niezbędnych artykułów, żywności, leków i środków medycznych oraz przeprowadziła 971 akcji humanitarnych”– powiedział generał Michaił Mizincew.

Według Mizincewa od 5 maja w obwodach DRL, ŁRL, Charkowie i Zaporożu prowadzonych jest siedem akcji humanitarnych, podczas których ludność otrzyma 308,6 ton pomocy humanitarnej.

Z Ługańskiej Republiki Ludowej przekazano informacje o posuwaniu się wojsk sojuszu antynazistowskiego w kierunku aglomeracji lisiczańsko-siewierodonieckiej od południa. 

Ma miejsce zdobywanie terenu z jednoczesnym niszczeniem pozycji wroga i oczyszczaniem z jego bojówkarzy coraz to nowych terytoriów, m.in. wzdłuż rzeki Sieiwerskj Doniec.

Szef Czeczeńskiej Republiki Ramzan Kadyrow poinformował, że rosyjskie wojska i Milicja Ludowa ŁRL wkroczyli do miejscowości Niżne, położonej około 14 km (w linii prostej) od przedmieść Lisiczańska. W 2019 r. ludność osady Niżne, należącej do obwodu popasniańskiego, liczyła nieco ponad 2 tys. osób.

W przypadku sukcesu w pobliżu Niżnego, wojska koalicji będą miały możliwość przemieszczenia się zbieżnym frontem do Lisiczańska. Prawa flanka znajduje się wzdłuż Siewierskiego Dońca, lewa flanka jest wzdłuż drogi od strony miejscowości Zołotoje.

Jednocześnie pojawiły się już szanse na ostrzał artyleryjski pozycji wroga, które znajdują się na południowych i południowo-zachodnich obrzeżach Lisiczańska.

Zbliżanie się wojsk sojuszniczym do aglomeracji lisiczańsko-siewierodonieckiej ma miejsce także z innych kierunków: od strony Rubiżnego (kierunek północny), Nowoajdaru (kierunek wschodni) i Jampola (kierunek zachodni). Można zatem stwierdzić, że wrogie zgrupowanie pod Lisiczańska wpada w kurczący się pierścień z jedynym jak dotąd wyjściem- w kierunku Soledara (DRL).

W tym samym czasie w Popasnej posuwa się naprzód– kwartał po kwartale, rozbijając wroga i wypierając resztki ukraińskich formacji zbrojnych z poszczególnych budynków zamienionych w stanowiska obrony, na zachodnich obrzeżach miasta, które to jest również ważnym węzłem kolejowym.

Wieś Troickoje, z której bojówkarze ukraińscy regularnie ostrzeliwali Gorłówkę i jej przedmieścia, całkowicie znalazła się pod kontrolą sił zbrojnych DRL i Rosji. 

„Pierwszy samodzielny batalion zmechanizowany obrony terytorialnej DRL, przy wsparciu sił specjalnych, oczyścił wieś Troickoje z neonazistów i bojówkarzy kijowskich. Artyleria wroga nadal celowo niszczy tę wioskę z przejętych przez neonazistów pozycji w Nowosiołówce i Nowym Jorku (Nowgorodskoje)”- przekazano wczoraj w raporcie Wydziału Milicji Ludowej DRL.

Należy zauważyć, że podczas wyzwolenia Troickiego siły sojusznicze starały się w jak największym stopniu używać tylko broni ręcznej, aby uniknąć zniszczenia infrastruktury cywilnej.

Troickoje to niewielka wieś położona na południowy zachód od Gorłówki na obrzeżach wsi Nowgorodskoje, która nadal jest okupowana przez Ukrainę (przemianowana przez władze Kijowa na Nowy Jork). Gorłowka i jej przedmieścia- wsie Michajłowka, Pantelejmonowka, Ozerjanowka- były regularnie ostrzeliwane z tego kierunku.

Milicja ludowa Donieckiej Republiki Ludowej poinformowała wstępnie, że ​​od początku poprzedniego dnia zlikwidowano 32 ukraińskich nacjonalistów, cztery moździerze 120 mm i dwa wozy bojowe piechoty.

Należy zauważyć, że siły DRL zdobyły także dwie haubice 122 mm, dwa wozy opancerzone i jedną ciężarówkę, które to teraz będą służyć ML w jej dalszej walce z ukraińskim nazizmem.

Poza tym, jak poinformowało dzisiaj rano przedstawicielstwo DRL w WCKiK wciągu ostatniego dnia zarejestrowano 35 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył: wieloprowadnicowych systemów rakietowych MLRS „Grad”, artylerii 122 mm oraz moździerzy 120 mm i 82 mm.
Na odcinku Gorłowskim: MLRS „Grad”, artyleria 122 mm oraz moździerze 120 mm i 82 mm.

W sumie, w ciągu minionej doby USZ na terytorium DRL wystrzeliły 210 pocisków.

Pod ostrzałem wroga znalazły się tereny 9 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck (dzielnica Piotrowska, Kijowska i Kirowa), Zajcewo (południowe przedmieścia), Gorłówka (osiedla mieszkaniowe przy kopalniach im. Gagarina i Lenina), Szirokaja Bałka, Ozerjanowka, Panteleimonowka , Jasinowata oraz Mineralnoje i Łozowoje.

Według oficjalnych danych przedstawicielstwa DRL w WCKiK , na terytorium w granicach przed rozpoczęciem działań operacji specjalnej, w ciągu ostatniego dnia otrzymano informację o śmierci 4 cywilów: w Jasinowatej, w Gorłówce i w Doniecku w dzielnicy Piotrowskiej.


Rannych zostało 3 cywilów, w tym dziecko urodzone w 2009 roku zamieszkujące dzielicę Piotrowska w Doniecku oraz kolejne dziecko z Jasinowatej.

W dzielnicach Kijowskiej i Piotrowskiej w Doniecku oraz w Jasinowatej i Gołówce uszkodzeniu uległy 44 obiekty mieszkaniowe oraz 8 infrastruktury cywilnej.

ŁRL: podsumowanie operacyjne za dzień od 5 maja do 6 maja.

Ukraińskie Siły Zbrojne w ciągu ostatniego dnia 2 razy ostrzeliwały terytorium strefy odpowiedzialności ŁRL. 

„Ze strony ukraińskich formacji zbrojnych odnotowano dwa ataki na osady Pierwomajsk i Gołubowskie z użyciem dział artyleryjskich kalibru 122 mm (4 pociski) i moździerzy kalibru 120 mm (4 miny)”– poinformowało przedstawicielstwo republiki we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji (WCKiK) reżimu zawieszenia broni.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

4 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 06 mая 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

*

*


https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

158 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 06.05.2022r.- 2509 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 78).

 1. Ukraina codzienność. Cytat „Pod Kijowem szabrownicy „wyczyścili” kompleks hotelowy, skąd nawet wynieśli garnki…Policja obwodu kijowskiego zdemaskowała grupę maruderów, którzy obrabowali podmiejski kompleks we wsi Filippowiczi na kwotę ponad 500 tysięcy hrywien…Według policji pięciu mieszkańców w wieku od 18 do 57 lat od kilku dni czyściło kompleks hotelowo-restauracyjny w rejonie buczańskim. Napastnicy wynieśli meble, stoły, dywany, naczynia, lampy, głośniki, a nawet naczynia i patelnie”;
  https://strana.today/news/389760-pod-kievom-marodery-obokrali-hostinichnyj-kompleks-.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Cd – Sofia Sapiega, partnerka Pratasiewicza, skazana na sześć lat więzienia

  Jak poinformowano w piątek, Sapiega została skazana z dwóch artykułów kodeksu karnego dotyczących podżegania do nienawiści oraz nielegalnego gromadzenia lub rozpowszechniania danych innych osób. Niezależny portal Zerkalo.io zwraca uwagę, że początkowo Sapiega miała postawione zarzuty w ramach siedmiu artykułów kodeksu karnego.

  Sapiega ma również zapłacić grzywnę w wysokości 167,5 tys. rubli białoruskich (ok. 219 tys. zł) oraz opłaty sądowe. Wyrok nie jest prawomocny.

  Proces Rosjanki rozpoczął się 28 marca i odbywał się za zamkniętymi drzwiami. W odróżnieniu od obserwowanej w ostatnim czasie na Białorusi praktyki sądowej stosowanej podczas procesów związanych z protestami po wyborach z 2020 roku, Sapiega w sądzie nie była umieszczana w klatce.

  Rosjanka zgodziła się na współpracę ze śledztwem.

  Sapiega zwróciła się również do białoruskiego przywódcy Alaksandra Łukaszenki z wnioskiem o ułaskawienie.

  Media wskazywały wcześniej, że sześć lat więzienia to minimalna kara, jaka może jej grozić.
  Białoruskie media sugerowały również, że po wyroku może ona zostać ułaskawiona lub poddana ekstradycji do Rosji.

  Z informacji mediów wynika, że zarówno Sapiega jak Pratasiewicz początkowo przebywali w areszcie, jednak później zmieniono im środek zapobiegawczy na areszt domowy. (PAP)

  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8413486,bialorus-sofia-sapiega-wyrok-skazana-wiezienie.html

  Zapewne Batko, jako ,,Ojciec Wyrozumiały” wybaczy winy tym ,,dzieciakom marnotrawnym”.

  Polubione przez 4 ludzi

 3. https://businessinsider.com.pl/finanse/waluty/rosyjski-rubel-tak-mocny-nie-byl-od-wybuchu-pandemii-odbiorcy-gazu-posluchali-putina/cjmhheb

  w artykule jest o kolosalnym błędzie Putina przez który rubel się umcnił cytuję: „Teraz Putin zastanawia się pewnie, czy rubla za bardzo nie umocnił. Co WWP nie zrobi to katastrofa. Do tego rezerwy Rosji ustabilizowały się na poziomie 600 mld USD. Nadwyżka handlowa Rosji to 158 mld (czyli ich roczna nadwyżka jest większa niż całe rezerwy finansowe Polski)

  Polubione przez 8 ludzi

 4. Rosja przedstawiła ONZ dowody zbrodni popełnionych przez ukraińską armię. Rosyjscy dyplomaci przedstawili dowody zbrodni ukraińskiego wojska i grup nacjonalistycznych, w tym uniemożliwienie ewakuacji ludności cywilnej, na nieformalnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie „formuły Arria” w piątek.
  Nebenzia zwrócił uwagę kolegów na rozmieszczenie ciężkiego sprzętu przez Siły Zbrojne Ukrainy na terenach mieszkalnych i wykorzystywanie cywilów jako żywych tarcz, co stanowi naruszenie międzynarodowego prawa humanitarnego. „Mamy powody, by sądzić, że wszystkie te zasady są systematycznie łamane przez ukraińską armię i formacje paramilitarne. Wielu naocznych świadków zeznaje, że armia ukraińska wykorzystuje ludność cywilną jako zakładników, jako żywe tarcze” – powiedział dyplomata.
  Podczas spotkania zaprezentowano schemat rozmieszczania przez ukraińskie wojsko swoich pozycji w budynkach mieszkalnych i infrastrukturze cywilnej. Czołgi znajdują się na pierwszym piętrze, cywile są pilnowani w środku, a snajperzy, personel wojskowy z MANPADS i ciężką bronią pracują na górnych poziomach i na dachu.
  Dyplomaci pokazali nagrania wideo z wywiadów z cywilami, którzy opowiadali, jak udało im się opuścić strefy objęte wojną. Według nich, ukraińska armia strzelała do samochodów ludzi próbujących ewakuować się korytarzami humanitarnymi. Jeden z mieszkańców występujących w nagraniu kategorycznie zaprzeczył, jakoby w eksplozji w teatrze w Mariupolu brała udział rosyjska armia.
  Włoski dziennikarz i dokumentalista Giorgio Bianchi podkreślił, że dezinformacja i propaganda przedłużają konflikt. „Jestem Europejczykiem. Nie chcę, aby w Europie rozprzestrzeniały się fałszywe historie” – powiedział. Jako przykład takich historii podał doniesienia o uderzeniu wojsk rosyjskich na teatr w Mariupolu.
  Dziennikarze pokazali swoje reportaże, w których rozmawiali z mieszkańcami DRL i ŁRL, w tym Mariupola. Ich rozmówcy stwierdzili, że ukraińskie wojsko i członkowie Batalionu Azow ostrzelali dzielnice mieszkalne, narazili na niebezpieczeństwo ludność cywilną i umieścili sprzęt w budynkach cywilnych.
  Wiecej w linku https://cont.ws/@voenkorr/2279851

  Polubione przez 8 ludzi

 5. Głos rozsądku zza Atlantyku. Cytat „Ukraina: Wielka amerykańska wojna propagandowa…To właśnie utkwiło mi w gardle: miliardy dolarów naszych podatników wysyłane są w celu podsycenia wojny, w której Stany Zjednoczone nie mają żadnego interesu w zakresie bezpieczeństwa narodowego. Nawet Obama powiedział to samo w 2016 roku. Tyle pieniędzy na zakup broni i płacenie pensji i emerytur skorumpowanym ukraińskim urzędnikom rządowym. I walkę z dezinformacją ? Podczas gdy nasze miasta niszczeją, a miliony Amerykanów są bez pracy? Czy ty żartujesz? Wszystko po to, aby kolejna wojna zastępcza osłabiła Rosję . I zapełniła konta machiny wojennej Deep State. I przez cały ten czas biurokraci z Waszyngtonu i ich pieski w mediach wylewają swoje kłamstwa i uwagi, jakby byli Ewangelią. Tę wojnę należy nazwać „Wielką amerykańską wojną propagandową”…
  https://www.americanthinker.com/blog/2022/05/ukraine_the_great_american_propaganda_war.html

  Polubione przez 6 ludzi

 6. Transformacja energetyczna w Europie może zostać zatrzymana, zanim jeszcze się rozpocznie. Aby zapewnić produkcję energii wiatrowej i słonecznej, potrzebne są rezerwy niezbędnych metali, ale łańcuchy dostaw, zwłaszcza w Europie, cierpią z tego powodu. Głównym dostawcą aluminium, niklu i cynku jest Rosja. Niemal cały lit i metale ziem rzadkich wykorzystywane w Europie są również dostarczane z zagranicy. Swoją postawą wobec Rosji i Chin moze nie dostac tych i innych metali o kluczowym znaczeniu.
  Tym razem Stany Zjednoczone nie mogą przyjść z pomocą, ponieważ same starają się zmniejszyć swoją zależność od zagranicznych źródeł ważnych metali i minerałów.
  https://cont.ws/@VolniiVeter/2279872

  Polubione przez 4 ludzi

  • Poniżej zamieszczam do publicznej wiadomości list do Władimira Putina, który wysłałem przez Ambasadę Rosji w Warszawie tuż po rozpoczęciu działań Rosji na Ukrainie. Proszę o wyrozumiałość jeżeli chodzi o jego ton, a na swoje usprawiedliwienie powiem, że pisałem go pod ,,wpływem”, a to wcale mnie nie usprawiedliwia w żałosnym i zmiłowania godnym tonie tegoż listu, ponieważ miałem chyba ze 2 promile we krwi. Oczywiście nie mam pojęcia, czy tenże list został przeczytany przez kogokolwiek w Ambasadzie Rosji w Warszawie, ale przynajmniej spróbowałem. Wiem, że czytają mnóstwo listów od ludzi, którzy piszą z krajów uznanych przez Rosję za nieprzychylne lub wrogie stąd moja ,,pisanina”

   Ambasada Republiki Rosyjskiej w Warszawie

   Szanowny Pan Władimir Putin
   Prezydent Federacji Rosyjskiej.
   Do rąk własnych.

   Szanowny Panie Prezydencie!

   Jako Polak i obywatel Polski pragnę Panu pogratulować politycznego zmysłu i umiejętności oceny sytuacji nie tylko na Ukrainie, ale także w tzw. Zachodnim świecie, który jest opanowany przez psychopatów sensu stricto niszczycieli naszej Ziemi i jej mieszkańców. Chociaż mam 50 lat od wielu lat śledzę Pańskie poczynania na arenie międzynarodowej i widzę u Pana ogromną troskę o własnych obywateli, determinację w walce o los zwykłych ludzi także w innych krajach Europy Zachodniej i całego świata. Niestety, siły zła na naszej planecie całkowicie omamiły miliony, setki milionów ludzi na Ziemi kłamstwami, którzy wierzą mediom i które to kłamstwa uważają za swoje własne sumienie i myśli oraz wyrazicieli ich woli. Walka pomiędzy siłami dobra i zła powoli dobiega końca, ponieważ nasza planeta Ziemia znajduje się w szczególnym okresie swojej okresowej zmienności tak, jak znalazła się choćby 2000 lat temu, kiedy upadło Cesarstwo Rzymskie. Wojna z Ukrainą jest tego dobitnym przykładem, a psychopatyczne zachowania Zelenskiego – odurzonego narkotykami, batalionu Azow, P4 itp. Kołomojskiego, który nienawidzi chyba wszystkich ludzi, Sorosa, Schwaba, Bidena, Hilary Clinton, Gatesa, Rotszyldów, Rockefellerów i wielu, wielu innych psychopatów są przyczynkiem do Pańskich działań wojennych. Uważam, że posiada Pan w swoim sztabie doradców bardzo mądrych ludzi takich jak Siergiej Głazijew, Siergiej Ławrow, Maria Zacharowa, Dmitrij Pieskow i mnóstwo bardzo mądrych ludzi, którzy prawdę potrafią nazywać prawdą, a kłamstwo – kłamstwem.

   Tzw. polski rząd nie reprezentuje ani Polski, ani Polaków i od 1989 roku nigdy nie reprezentował, a jedynie udawał polskie korzenie i pochodzenie, ale służył od dziesiątek lat syjonistycznym, psychopatycznym indywiduom ulokowanym w USA, Izraelu, zachodnich rządach, których możemy słuchać na co dzień. Kaczyński, Morawiecki, Tusk w istocie nienawidzą Polaków, i innych Słowian, a jedynie chcieli by wciągnąć Polskę i Polaków w wojnę pomiędzy Polskę i Rosję nawet bez wsparcia NATO i USA i w zasadzie to robią. Dezinformacja w polskich mediach od czasu rozpoczęcia działań zbrojnych na Ukrainie przez Rosję jest niespotykana w najnowszej historii świata, a wspieranie banderowskiego reżimu jest ich wewnętrznym nakazem plemiennym. Zapewne dostrzegacie jako Rosjanie, że dezinformacja właśnie w Polsce osiągnęła swoje apogeum i Polacy mają nie wiedzieć o niczym, a mają być mięsem armatnim podobnie jak Ukraińcy. Cynizm, pogarda i lekceważenie innych ludzi jest domeną takich psychopatów jak Biden, którego syn Hunter jest heroinistą, dziwkarzem i narzędziem swojego ,,chorego ojca” do wyciągania pieniędzy z innych narodów, który czerpał i czerpie miliony dolarów z Ukrainy zatrudniony przez ukraińskich i amerykańskich psychopatów. Opinia publiczna w Polsce jest zalewana przez Zachodnie agencje Public Relation, które są wściekle kłamliwe i należą do Sorosa, Rotszyldów, Rockefellerówi innych Bezosów, Musków, którzy są jak wirus: nie wiedzą, że atakując gospodarza i go zabijając sami zginą, bo są po prostu pasożytami. Mieszkam niedaleko granicy ukraińskiej w Polsce ok 80 km i obserwuję te niedobitki Batalionu ,,Azov”, ,,C14” ,,Prawyj Sektor” i innych banderowców i proszę Pana osobiście zabijcie te ścierwa banderowskie, bo one przechodzą na stronę polską, NATO-wską i zrobią nam w Polsce krwawą łaźnię za niedługo, a syjonistyczne i żydowskie rządy w Polsce nigdy nie dbały o dobro Polski i Polaków. Ponieważ znam język rosyjski dosyć dobrze ze szkoły podstawowej i średniej i rozumiem go w ok. 80 procentach bez tłumaczenia rozumiem Pańskie stwierdzenia i oświadczenia oraz innych członków Rządu Rosji w tym P. Zacharowej, p. Ławrowa, D. Pieskowa i wielu innych. Tak, jak lituje się Pan nad zwykłymi ukraińskim cywilami w całej rozległej Ukrainie proszę o zlitowanie się nad innymi słowiańskimi cywilami – Polakami, którzy są ogłupiani kłamstwami od co najmniej stu lat i przez 5 pokoleń nie mogli nabyć mądrości ani politycznego zmysłu. Jeżeli Pan uważa, że zwykli ludzie w Europie Zachodniej, USA nagle przejrzą na oczy i zrozumieją, że ich elity prowadzą ich na pewną śmierć, głód, niedobór surowców, chaos to chyba jest Pan optymistą, chociaż nie wykluczam, że w pewnym momencie, tuż przed upadkiem zrozumieją swoje faktyczne położenie, a upadek tzw Zachodniego świata jest już bliski. Wasz sojusz z Chinami, Indiami, Iranem i niektórymi krajami Ameryki Łacińskiej jest dosłownie rozbiciem jednobiegunowego świata na drobne kawałki, a zastraszanie innych narodów przez USA poprzez jednostronne żądania, bombardowanie w przypadku nieposłuszeństwa i spełnianie ich zachcianek właśnie się kończy. Tzw sankcje USA i rządów innych krajów UE są ni mniej, ni więcej niż samobójczym sabotażem elit przeciwko swoim obywatelom, których chcą zagłodzić, umrozić(gaz, węgiel) i nie zdają sobie z tego sprawy w pogoni za władzą kontrolą i pogardą dla ich wolnej woli jako ich własnych wyborców.

   Łączę wyrazy sympatii i słowiańskiej solidarności

   Polubione przez 7 ludzi

   • List jest swietny – gratuluje ! Jest niemozliwe, zeby ktos majacy 2 promile we krwi napisal taki list. Jest bardzo mozliwe, ze list moze trafic w rece adresata !

    Polubione przez 4 ludzi

    • Szanowny Panie jest to jak najbardziej możliwe, ale nigdy nie badałem poziomu alkoholu we krwi i nie piję alkoholu w jakichś niesamowitych ilościach, ale po prostu mi się kiedyś ,,ulało”, a u Polaka czy Rosjanina to, co w sercu, to na języku i w duszy, stąd moja wypowiedź. Te 2 promile to taka ,,umowna” wartość i proszę nie przywiązywać do tego jakiejkolwiek wagi. Serdecznie pozdrawiam.

     Polubione przez 2 ludzi

 7. Siły ukraińskie są zmuszone do pozostawania na linii frontu, podczas gdy rosyjska artyleria miażdży je. Rozkaz został wydany, ponieważ „Zachód” naciskał na prezydenta Ukrainy, aby nie zawierał pokoju z Rosją. Konsekwencją tego będzie pewne zniszczenie armii ukraińskiej.
  Rosja wykorzystuje najlepsze dostępne środki, aby zniszczyć armię ukraińską. W terenie oznacza to masowe, systematyczne i bezwzględne użycie artylerii.
  Doniesienia o wysokim morale wśród ukraińskich żołnierzy powstrzymujących rosyjskie postępy to myślenie życzeniowe w porównaniu z rzeczywistością na polu walki. Morale nie zastąpi siły ognia. Morale jest niszczone, gdy żołnierze są poddawani skoncentrowanemu ostrzałowi artyleryjskiemu.
  Swietny artykul do przeczytania o dominacji rosyjskiego wojska, nad wojskiem UPAdliny !
  https://lesakerfrancophone.fr/les-forces-ukrainiennes-sont-obliges-de-rester-sur-la-ligne-de-front-pendant-que-lartillerie-russe-les-pulverise

  Polubione przez 6 ludzi

 8. Cytat „Minister finansów Ukrainy Serhij Marczenko powiedział, że nie jest zadowolony z szybkości, z jaką napływa pomoc finansowa z zagranicy…Marczenko powiedział to na konferencji internetowej, donosi Guardian…Według ministra Ukraina walczy o zbilansowanie swojego budżetu po 10 tygodniach wojny…Marczenko wezwał także do całkowitego międzynarodowego embarga na dostawy rosyjskiej ropy i gazu…Według niego, z powodu „niewystarczającej ilości nałożonych sankcji” Moskwa nadal czuje się „dość komfortowo” ze względu na wysokie ceny ropy i gazu”;
  https://strana.today/news/389763-finansovaja-pomoshch-s-zapada-postupaet-v-ukrainu-slishkom-medlenno-ministr-finansov.html

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Wiceminister spraw zagranicznych Chin Le Yucheng ostro o postępowaniu Zachodu w sprawie konfliktu na Ukrainie. Cytat „Wiceminister podkreślił, że Chiny nie mają egoistycznych interesów w obecnej sytuacji wokół Ukrainy i nadal pracują nad nawiązaniem pokojowego dialogu. Jest przekonany, że wiele światowych mocarstw nawet nie próbuje powstrzymać kryzysu, a jedynie dolewa oliwy do ognia,,,„Starają się wykorzystać ten kryzys do osłabienia Rosji i walki z nią do ostatniego Ukraińca” – powiedział Le Yucheng…Poruszył także temat rozszerzenia NATO na wschód…„Wykorzystywanie konfliktu między Rosją a Ukrainą do udowodnienia „potrzeby rozszerzenia NATO na wschód” jest typowym odwróceniem przyczyny i skutku, kiedy chcą oni pokazać przyczynę choroby jako receptę na nią” – powiedział Le Yucheng”;
  https://strana.today/news/389762-zapad-vosprinimaet-ukrainu-v-roli-pushechnoho-mjasa-mid-kitaja.html

  Polubione przez 7 ludzi

 10. Zelenski sie nacpal i bredzi, ze wojska rosyjskie nie chca walczyc !
  Prezydent Ukrainy wątpi w rychłe zakończenie projektu NWO. W rozmowie z przedstawicielami brytyjskiego ośrodka analitycznego Chatham House prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński powiedział, że nie widzi woli Moskwy ani do walki, ani do zakończenia operacji specjalnej. Informuje o nim bank RBC.
  Zelensky powiedział również, że jeśli armia ukraińska zostanie zlikwidowana w Azowstalu, to negocjacje pokojowe z Rosją „nie będą mogły się odbyć w przyszłości”. Jednocześnie dodał, że Kijów zamierza wezwać Rosje do wycofania wojsk na linię kontaktu sprzed 23 lutego.
  https://novorosinform.org/zelenskij-zayavil-o-negotovnosti-rossii-k-zaversheniyu-specoperacii-94781.html

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Tymczasem Ukraincy zajumuja się „łapaniem kogo się da” na „wymianę z FR/DRL/ŁRL”. Jak miała poinformować BBC (!) zatrzymany (i juz wypuszczony ale z zakazem wyjazdu z Hiszpanii) ukraiński bloger Anatolij Szarij (wyjechał z Ukrainy jeszcze za „reżimu Janukowycza” który chciał się nim takze „zaopiekować”) w razie ekstradycji na Ukrainę ma stać sie „zakładnikiem na wymianę”…
  https://t.me/denazi_UA/9112

  Polubione przez 5 ludzi

 12. Chyba już oficjalny koniec „ukrobajki” o „trafieniu rosyjskiej fregaty pociskami neptun przy Wyspie Węży”. Czyli sam „naczelny spec od g.wnianej propagandy” (jak go „ochrzcił” burmistrz Dniepra Fiłatow) , czyli Ołeksij Arestowicz nie chciał potwierdzić tego „wstrząsającego njusa”…
  https://strana.today/news/389782-udar-po-korablju-admiral-makarov-u-ostrova-zmeinyj-ne-podtverdil-arestovich.html

  Polubione przez 7 ludzi

 13. Kolejna „haniebna zdrada” z Austrii. Cytat „Większość obywateli Austrii sprzeciwia się przystąpieniu ich kraju do NATO i przyjęciu Ukrainy do Unii Europejskiej…Świadcza o tym wyniki ankiety IFDD opublikowane przez Austria Presse-Agentur….Według sondażu 75% respondentów sprzeciwiło się wejściu Austrii do NATO. Pomysł ten poparło tylko 14% respondentów…46% osób, które odpowiedziały na pytania, negatywnie oceniło ideę przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej, a 38% ją poparło”;
  https://strana.today/news/389800-bolshinstvo-avstrijtsev-protiv-prinjatija-ukrainy-v-es-opros.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.