Wojna już nie domowa na Ukrainie 19.05.2022r.- 2522 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 91).


„Niemy krzyk”– dzień 727.

Wtajemniczeni z otoczenia ukraińskiego prezydenta donoszą, że codziennie „zespół Ze” gorączkowo dyskutuje o zdobyciu Wyspy Węży, m.in. w związku z oczywistymi porażkami w Donbasie. 

Potwierdzeniem tego może być wypowiedź jaką wygłosił przewodniczący Obwodowej Administracji Wojskowej w Odessie Siergiej Braczuk. 

Powiedział dosłownie:

„Nie będę komentował, ale mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy kilka ważnych wydarzeń. Ponieważ ta Wyspa Węży jest strategiczna, wróg też to rozumie. Dlaczego nie powtórzyć tego, co wydarzyło się w regionie Charkowa”.

Bratczuk daje do zrozumienia, że ​​planowane są kolejne próby odzyskania kontroli przez Kijów nad strategiczną Wyspą Węży, gdyż wycofanie wojsk rosyjskich z Charkowa jest promowane na Ukrainie jako wielkie zwycięstwo. Jednak jego słowa należy traktować bardzo poważnie. Po utracie przez Siły Morskie FR krążownika rakietowego Moskwa wyraźnie zmienił się układ sił w basenie Morza Czarnego. Nie można mówić tu o tym, że Ukraińcy mają przewagę, ale niedocenianie ich też jest niebezpieczne i mogą jeszcze dotkliwie kąsać.

Według publicznych informacji pochodzących z „samoistnej” Stany Zjednoczone i Wielka Brytania uparcie popychają Ukrainę w kierunku zdecydowanego rozwiązania kwestii odblokowania Odessy od strony morza. I tu kluczową rolę, zdaniem Jankesów i mieszkańców deszczowego Albionu, odgrywa wspomniana wyspa, którą 7-8 maja próbowały  przejąć jednostki specjalne USZ wspomagane przez i Marynarkę Wojenną Ukrainy, wysyłając na śmierć około 100 bojowników niepodległości. 

W ukraińskiej telewizji „gadające głowy” powtarzają tylko, że konieczne jest przywrócenie tranzytu morskiego przez Odessę, inaczej sprzedaż 20 mln ton zboża za oceanem nie przyniesie żadnych zysków ze względu na ekstremalnie drogi transport samochodowy. Słychać nawet, że „Zachód nam pomoże” w zdobyciu Wyspy Węży, bo leży to w jego żywotnym interesie.

Natomiast w ukraińskich mediach pojawiają się głosy rozsądku, że „Zachód upatrzył sobie ukraińskie zboże, ale nikt z kijowskiej elity nawet nie omawia warunków umowy, mimo że pszenica i inne zboża są szczególnie potrzebne ‚samoistnej’ w czasie wojny”. A potem pojawiła się zrada, w której „zespół Ze” się nie spodziewał.

Okazuje się, że „podli” grażdanie wrzucają do sieci społecznościowych zdjęcia ogromnych konwojów ciężarówek ze zbożem, jadących głównie do Rumunii, oraz autotransporterów z luksusowymi samochodami jadących w kierunku Ukrainy. Wszystko to wywołuje tak silne negatywne emocje, że w sieciach społecznościowych można znaleźć wezwania do Putina, by „uderzył Kalibrami”.

„Masowe ziarno można wywieźć tylko statkami, podczas gdy samochody są zbyt rzucające się w oczy. Powoduje to burzę negatywności ze strony Ukraińców wobec działań prezydenta, która może przerwać cały wywóz zboża. Dlatego teraz jest taka rzeź na Wyspie Węży”– rozmawiają o tym na Facebooku patrioci Ukrainy, oczywiście zirytowani stanowiskiem Zełenskiego w sprawie Azowa.

A oto kolejny godny uwagi cytat z ukrnetu:

„Koledzy, warto wziąć pod uwagę szereg innych czynników, które wpływają na bitwę o Wyspę Węży. Oczywiście eksport zboża jest teraz ważny dla Zachodu i nie chcą tworzyć epickiego obrazu załadowanych ciężarówek, z brakiem paliwa na Ukrainie, to dość kosztowna przyjemność. Dlatego usunięcie blokady z portów Odessy jest zadaniem strategicznym”.

Według plotek krążących w Odessie dyskutuje się tam o tym, że „walka o wyspę jeszcze się nie skończyła, ale dopiero się rozpoczęła”. Według opinii publiki Одесский фраер Rosjanie są tego świadomi i uderzają w aktywa wojskowe, które gromadzą się, by atakować Wyspę Węży.

W szczególności donosi się o zniszczeniu w wyniku uderzenia rakietą tureckiego drona rozpoznawczego Bayraktar TB2 i uderzeniu w lokalne lotnisko Szkolnyj. Nalot na „obiektu infrastruktury turystycznej” wynika z faktu, że w hotelu schroniły się siły specjalne i pływacy bojowi, w tym zagraniczni.

Jeszcze 16 maja, Dowództwo Operacyjne „Południe” USZ poinformowało, że rosyjskie wojsko dostarcza na Wyspę Węży sprzęt, głównie systemy obrony przeciwlotniczej. A w pobliżu znajdują się dwa statki Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej z pociskami manewrującymi na pokładzie.

Z kolei inny odeski publikator Хорошая Одесса poinformował, że ​​w rejonie Odessy odbywają się codzienne ćwiczenia Marynarki Wojennej Ukrainy w ramach przygotowań do desantu na wyspie. Plan operacji zakłada, że najpierw z platform morskich wystrzeliwane są małe brytyjskie pociski Brimstone (według najnowszych informacji ich zasięg wynosi 60 km, a masa ładunku głównego to 6,2 kg), następnie ląduje desant nurków, co powinno zapewnić osłonę. do głównego podestu. Tą demonstracją militarną dowodzą oczywiście odważni Brytyjczycy, którzy najwyraźniej przygotowują atak na nieszczęsną Wyspę Węży.

Z militarnego punktu widzenia zdobycie wyspy ma rzekomo pozwolić Ukraińskiej Marynarce Wojennej na zmuszenie Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej do wycofania jej sił na wschodnią część Morza Czarnego– do strefy niedostępnej dla ataków ukraińskich sił antyterrorystycznych, poza zasięgiem pocisków przeciw okrętowych oraz pływających jednostek bojowych i dronów. Załóżmy teraz, że obrońcy „niepodległej” instalują na Wyspie Węży swoje systemy obrony przeciwlotniczej. Czy oznacza to, że ​​mają wygraną w kieszeni.

Jednak nawet wśród prawdziwych „patriotów” Ukrainy jest znaczne grono sceptyków, którzy wierzą, że „wyślemy dużo chłopaków, ale wynik będzie zerowy”. Nawet jeśli wyobrażamy sobie, że desant się udał, Rosjanie natychmiast okryją żółto-niebieski garnizon „Kalibrami” lub jeszcze gorzej- „Sztyletami”. Co więcej, odległość od Odessy do upragnionego kawałka ziemi wynosi ponad 130 km, co nie wróży dobrze. Szybkie pochwały dla „bohaterów” nie zadziałają.

Dlatego, nie bez powodu zachodnie media rozpowszechniają informacje o „biblijnym głodzie” spowodowanym rosyjską blokadą. Tak więc z punktu widzenia propagandy medialnej „zespół Ze” po przez odblokowaniu drogi morskiej z portu w Odessie pozwoli spółce Arestowicz Co. na stworzenie pięknego obrazu karawan statków płynących do głodnych krajów, obładowanych do góry żółto-niebieską pszenicą mieniącą się jak samo złoto. 

W ten sposób Ukraina uratuje świat!

A obrońcy „demokratycznego” świata zasilą swoje konta w rajach podatkowych w prawdziwe złoto.

Jeszcze bardziej zabawna jest informacja, że ​​mając odblokowany port Ukraina i jej „wierni sojusznicy” będą w stanie szybko zorganizować zakrojone na szeroką skalę morskie dostawy sprzętu i sprzętu wojskowego, co niewątpliwie wpłynie na obraz działań wojennych. No tak, no, tak… ale co z przeciwokrętowymi „Bastionami” i rosyjskimi okrętami podwodnymi?

Tak więc tylko wersja- o propagandowym zwycięstwie na Wyspie Węży mającego przyćmić prawdziwy dramat kapitulacji Azowstalu i niepowodzeń w rejonie aglomeracji lisiczańsko-siewierodonieckiej- wydaje się bardziej prawdopodobna. O odblokowaniu Odessy nie ma mowy. Samo rzucenie po raz kolejny ukraińskich sił specjalnych na pewną śmierć jest trudne do zaakceptowania nawet dla odmóżdżonego „zespołu Ze”. W związku z tym z góry przygotowywana jest kolejna narracja, a to o tym, że ​​„Ukraina próbowała zrobić na złość agresorom, by uratować świat przed śmiercią głodową”– no, ale jak zwykle się to nie udało. Zaś zboże spokojnie jedzie sobie konwojami TIR-ów do Rumunii.

Przypuszczalnie w Kijowie rozumieją już awanturniczy charakter możliwego ataku na wyspę. 

Przypomnijmy, że ostatni rozkaz zaporowo głupiego ataku na Wyspę Węży wydał osobiście Zełenski, podczas gdy głównodowodzący USZ Załużny i jego Sztab Generalny sprzeciwili się tej operacji. Tak czy inaczej, ukraińscy oficerowie nie mogą konkurować z brytyjskimi „specjalistami wojskowymi”, którzy chętnie podejmują absurdalne decyzje, bo to nie oni osobiście wystawiają się na rosyjskie kule i rakiety.

*

Poranna (18.05.2022r. 10:00) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

▪️ 2 ukraińskie stanowiska dowodzenia zostały trafione rakietami w ciągu dnia, w tym dowództwo obrony terytorialnej pod Soledarem w DRL oraz lokalizacja jednostek najemników z krajów europejskich w Nikołajewie i Krasnogorowce.

▪️ Dodatkowo 2 ukraińskie samoloty Su-24 zostały zniszczone na lotnisku wojskowym pod Dniepropietrowskiem, a także dywizjon ukraińskich S-300 pod Nikołajewem oraz 4 składy artyleryjskie pod Ugledarem, Pokrowskim, Soledarem i Bachmutem w DRL.

▪️ Ponad 270 nacjonalistów zginęło w nalotach, a 54 jednostki sprzętu wojskowego zostały zutylizowane.

▪️ Oddziały rakietowe i artyleria uderzyły w 147 jednostek artylerii i moździerzy na stanowiskach ogniowych, w tym pod Podgórnym ukraińską baterię 155-mm haubic M777 wyprodukowanych w USA .

▪️ W pobliżu Protopopówki w obwodzie charkowskim zniszczono przeprawę pontonową zbudowaną przez jednostki ukraińskie w celu sforsowania rzeki Siewierski Doniec.

▪️ Rosyjska obrona przeciwlotnicza nad Trypillą w DRL zestrzeliła ukraiński Su-25 i MiG-29 pod Kamienną Jarugą w obwodzie charkowskim.


Rosyjski wicepremier Jurij Borysow poinformował, że rosyjski personel wojskowy podczas specjalnej operacji na Ukrainie używa bojowych systemów laserowych nowej generacji.
 

Według wicepremiera kompleks nosił nazwę „Zadira”. Borysow określił, że jest w stanie zniszczyć UAV w ciągu pięciu sekund na dystansie 5 km. Nowa broń, jak zauważył Borysow, wykorzystuje zasadę uszkodzeń termicznych.
Natomiast wicepremier Rosji Marat Chusnullin powiedział, że strona rosyjska odbuduje wszystkie wyzwolone terytoria Ukrainy.

Teraz przeprowadzamy oceny, nie jestem jeszcze gotowy, aby je określić. Ale wszystkie decyzje o tym, co przywrócimy (wszystkie wyzwolone terytoria- dopisek mój), sfinansujemy to, zostały podjęte”– potwierdził wicepremier.

Deputowani moskiewskiej Dumy Miejskiej zaproponowali nazwanie terytorium w pobliżu ambasady USA w Moskwie placem Obrońców Donbasu.

„Proponuje się nadanie nazwy ‚Plac Obrońców Donbasu’ nienazwanego terenu na skrzyżowaniu ulic Bolszoj Dewjatinski i Koniuszkowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie ambasady USA”– poinformowała służba prasowa moskiewskiej Dumy Państwowej.

Proponuje się również zmianę adresu Ambasady USA- w przypadku pozytywnej decyzji będzie ona zlokalizowana na Placu Obrońców Donbasu.


Dowództwo Obrony Terytorialnej DRL poinformowało wczoraj, że prawie tysiąc ukraińskich bojówkarzy poddało się w zakładzie Azowstal

 „Łącznie z terenu huty Azowstal w Mariupolu złożyło się 962 bojówkarzy ukraińskich”– poinformowano w raporcie. 

Masowa kapitulacja bojców z Azowstalu rozpoczęła się 16 maja. 

Los ukraińskich bojówkarzy, którzy poddali się w zakładzie Azowstal w Mariupolu, rozstrzygnie sąd. 

„Jeśli chodzi o zbrodniarzy wojennych, jak również tych, którzy są nacjonalistami, ich los, jeśli złożyli broń, powinien decydować sąd. Sąd decyduje, jeśli jest to zbrodniarz nazistowski, o rodzaju kary”– powiedział dziennikarzom szef DRL Denis Puszilin.

Według Puszilina za zbrodniarzy wojennych uważa się nie tylko dowódców ukraińskich formacji zbrojnych, ale także tych, którzy wykonywali ich rozkazy, a także „niosą ideologię nazistowską w swoich działaniach i czynach, zwłaszcza w stosunku do ludności cywilnej”.

Poza tym, Denis Puszilin poinformował, ze „zakład metalurgiczny Azowstal w Mariupolu zostanie zburzony”.

„W miejsce Azowstalu planowane są inne projekty. Może to być miejsce technoparku, dzielnica mieszkaniowa lub obszar parku”– dodał Puszilin

Dwudziestu ośmiu żołnierzy dwóch brygad ukraińskich formacji zbrojnych dobrowolnie złożyło broń w ciągu jednego dnia. 

„Jedenastu żołnierzy 25 brygady powietrznodesantowej i siedemnastu żołnierzy 54 brygady zmechanizowanej dobrowolnie złożyło broń i przeszło na stronę Donieckiej Republiki Ludowej”– poinformował zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej DRL Eduard Basurin.

„W ciągu ostatniego dnia w walkach zginęło trzech żołnierzy DRL, kolejnych 12 zostało rannych”– powiedział Eduard Basurin. 

Według niego w ciągu dnia ostrzeliwanych ze strony ukraińskiej zostało 8 osiedli DRL, w wyniku których rannych zostało 3 cywilów.

Wojska ukraińskie strzelały z artylerii rakietowej i armatniej, a także z moździerzy, łącznie wystrzelono ponad 140 sztuk amunicji.

Milicja ludowa Donieckiej Republiki Ludowej poinformowała też o zlikwidowaniu 30 ukraińskich nacjonalistów dziennie. 

Trafiono w trzy punkty ostrzału, jeden system rakietowy BM-21 Grad 120 mm, jeden bezzałogowy statek powietrzny Fury, jeden pojazd opancerzony i dwa wozy szturmowe Pegasus.Władze ukraińskie przygotowują masowe mordy ludności cywilnej w okupowanej Konstantinowce.

„Według zeznań pojmanych żołnierzy Ukraińskich Sił Zbrojnych, w Konstantinówce w Donieckiej Republiki Ludowej reżim kijowski pod przywództwem zachodnich kuratorów przygotowuje kolejną prowokację według scenariusza z Buczy”  poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony w odniesieniu do jeńców ukraińskich.

Należy zauważyć, że w celu realizacji tych planów ukraińscy bojówkarze ubrani w rosyjskie mundury wojskowe mają strzelać do cywilów przed kamerami, a materiały fotograficzne i wideo, w tym te zrobione przez rejestratory samochodów rzekomo przypadkowo przejeżdżających obok, zostaną szeroko rozpowszechnione na Zachodzie po wyzwolenie miasta od wojsk ukraińskich.

„Wyrafinowanie takich cynicznych i okrutnych prowokacji na sugestię zagranicznych kuratorów bez przesady przekreśliło wszelkie istniejące normy moralności, a współcześni ukraińscy nacjonaliści w kontekście stosowanych nieludzkich metod stali się ‚spadkobiercami’ nazistów z okresu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej”– podkreśliło Ministerstwo Obrony FR. 

Natomiast w ciągu ostatnich 24 godzin przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 41 przypadków ostrzału przez USZ terytorium Ukrainy.

W rejonie Doniecka wróg użył: wieloprowadnicowe systemy rakietowe MLRS „Grad” oraz artylerię 122 mm.
Na odcinku Gorłowskim użyto również artylerii 122 mm, a także moździerzy 120 mm, granatników RPG-7 i broni strzeleckiej.

W sumie, w wyniku ukraińskich wczorajszych ostrzałów na terytorium DRL spadło 216 jednostek różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazły się tereny 13 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck (dzielnice Piotrowska i Kijowska), Gorłówka (osiedla mieszkaniowe kopalń 6/7 i Komsomolec), Pantelejmonowka, Michajłowka, Ozerjanówka, Żeleznaja Bałka, Wasiljewka, Jasinowata, Jakowa , Mineralnoje, Aleksandrówka i Jelenowka oraz Dokuczajewsk.

Według oficjalnych danych przedstawicielstwa DRL w WCKiK, na terytorium republiki w jej w granicach przed rozpoczęciem się działań operacji specjalnej, w ciągu ostatniego dnia otrzymano informację o śmierci 2 mężczyzn: urodzonych w 1960 i 1982 roku.

Poza tym zostało rannych 5 cywilów: kobiety urodzone w 1946, 1953 i 1944, mężczyźni urodzeni w 1961 i 1993 mieszkańców dzielnicy Kujbyszewskiej i Piotrowskiej w Doniecku oraz w Jasinowatej.

Uszkodzonych zostało 11 budynków mieszkalnych w dzielnicach Kujbyszewskiej i Piotrowskiej w Doniecku oraz w Jelenowce i Gorłówce, a także 4 obiekty infrastruktury cywilnej.

ŁRL: podsumowanie operacyjne na dzień od 18 maja do 19 maja.

Ukraińskie Siły Zbrojne 2 razy w ciągu minionego dnia ostrzelały do ​​terytorium w strefie odpowiedzialności ŁRL. 

„Ze strony formacji zbrojnych Ukrainy zanotowano trzy ataki na osadę Pierwomajsk z użyciem dział artyleryjskich kalibru 152 mm i 122 mm (9 pocisków) . w 1978 r. i kobieta urodzona w 1951 r.), a także cztery domy zostały zniszczone”– poinformowało przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji (WCKiK) zawieszenia broni.  

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

7 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 19 mая 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

*

*


https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

137 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 19.05.2022r.- 2522 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 91).

 1. OT z kącika humoru..

  @Clintehrlich
  Niska jakość porad, jakie prezydenci USA otrzymują na temat Rosji, jest… oszałamiająca.
  Oto jeden z doradców Trumpa skarżący się, że Putin „dziwnie pachniał” na spotkaniu.
  Jaki był zapach? Czystość.
  Pachniał „świeżo wyprane”. To ją zaniepokoiło.🙃

  .https://twitter.com/ClintEhrlich/status/1527040618756644864

  Nie miał feromona… Nie czuć go było… chłopem .
  No cóż … Eleganckiego mężczyznę potem
  kobieta czuje po tem…

  https://www.washingtonexaminer.com/news/putin-smelled-odd-and-declined-to-eat-at-bizarre-dinner-former-trump-official

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Vera Van Horne
  @Veravanhorne
  Rebelianci z Doniecka wykorzystali schwytanych ukraińskich saperów – W #Azovstal w Mariupolu jest wiele min do usunięcia…
  .https://twitter.com/VeraVanHorne/status/1526797162708979717

  Nie! Własnym oczom nie wierzę! To nie są jeńcy a uzbrojeni ukraińscy żołnierze.
  W 1:02 minucie filmu saper ma ukraińskie szewrony i jest UZBROJONY w karabinek AKMS.
  Czyżby to byli już żołnierze z nowo tworzonej ukraińskiej armii ?

  Polubione przez 4 ludzi

 3. WIĘCEJ UKRAIŃSKICH WIEWIÓREK DLA ZDESPEROWANEGO ZACHODU DO POŚCIGU ZA ZWYCIĘSTWEM NAD ROSJĄ.

  [ wybrany fragment ]

  Kapitulacja pozostałych sił ukraińskich ukrywających się w trzewiach huty Avostal w Mariupolu to tylko kolejna cegła w murze grobu, który Rosja buduje dla ukraińskiego wojska i ukraińskich nazistów (nie zapominajmy o celach Putina – demilitaryzacja i denazyfikacji).

  A jaka jest odpowiedź Ukrainy? Udają, że tak się nie dzieje?
  Nie, wciskają bzdury, że jest to uporządkowane wycofanie się i wielkie zwycięstwo.

  Ponadto Ukraina rozpoczęła przepakowywanie memów propagandowych, aby odwrócić uwagę świata od spustoszenia, jakie Rosja spuszcza na ukraińską armię i jej składy broni.

  Według American Military News następną – drugą fałszywą wiewiórką, która pojawiła się w świecie mediów, jest twierdzenie, że trwa zamach stanu, aby obalić Putina :

  Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego powiedział, że zamach stanu w celu obalenia prezydenta Rosji Władimira Putina już trwa.

  Ukraina nie może już dłużej wytrzymać „udanych” postaw obronnych, takich jak Mariupol czy Popasnaya. Nie sądzę, aby do sierpnia Ukraina była w stanie utrzymać obronę.

  Ukraiński psychopata ciągle rzuca galaretką w ścianę medialną, mając nadzieję, że coś się przyklei.
  Czy to rak czy Parkinson? Być może wczesny Alzheimer.
  Ukraiński generał Budanow gwiżdże obok płonącego krematorium. Oddając się rozpaczliwej fantazji, która nie zmienia rzeczywistości na ziemi i w powietrzu – wojska rosyjskie metodycznie eliminują ukraińskie pozycje obronne w Donbasie i są w stanie okrążyć w okolicach Siewierodoniecka nawet 15 tys. ukraińskich bojowników.

  Czytaj o wszystkich ukraińskich ,,wiewiórkach” na:
  https://sonar21.com/more-ukrainian-squirrels-for-the-desperate-west-to-chase/

  Poniżej link na wywiad Budanowa szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego na temat zamachy stanu w celu usunięcia Putina.

  Polubione przez 6 ludzi

  • Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego powiedział, że zamach stanu w celu obalenia prezydenta Rosji Władimira Putina już trwa.

   Budanow powiedział również, że Putin jest poważnie chory na raka, a zamach stanu mający na celu odsunięcie go od władzy już posuwa się do przodu.

   „Europa postrzega Rosję jako duże zagrożenie. Boją się jej agresji.
   Walczymy z Rosją od ośmiu lat i możemy powiedzieć, że ta mocno nagłośniona rosyjska potęga to mit” – powiedział Budanow.
   „Nie jest tak potężna jak się zdaję. To tylko horda ludzi z bronią”.

   Budanow powiedział, że rosyjska porażka militarna doprowadzi do odsunięcia Putina od władzy.

   „Ostatecznie doprowadzi to do zmiany kierownictwa Federacji Rosyjskiej.
   Ten proces został już rozpoczęty, a oni w ten proces już wkraczają”.

   Zapytany, czy miał na myśli zamach stanu, Budanow odpowiedział:
   „Tak. Zdążają już w tym kierunku i nie da się tego procesu zatrzymać.”

   https://americanmilitarynews.com/2022/05/coup-to-oust-putin-is-underway-ukrainian-general-claims/

   Polubione przez 3 ludzi

 4. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1562973
  Annalena Baerbock – od małego żuczka do dużej suki
  Niemcy oczywiście tracą przywództwo w Europie. Oceńcie sami, wypowiedzi urzędników nie są już traktowane poważnie, a niektórzy ambasadorowie w Niemczech nazywają Scholza „pasztetową”. I dobrze, gdyby zostałoby to powiedziane gdzieś na uboczu, a nie publicznie.
  Wszystko jest jednak przejrzyste – polityka zagraniczna Niemiec pozostawia wiele do życzenia. Całkowicie straciła dawną silną i niezależną pozycję na rzecz Stanów Zjednoczonych i Francji. Jedyne, o co teraz martwią się niemieccy urzędnicy, to program ukraiński ze szkodą dla wszystkich ich interesów państwowych. O jakich mistrzostwach tu mówimy? Tylko w mierzeniu głębokości upokorzenia. Ministrowie niemieccy spieszą się z wykonaniem rozkazów Waszyngtonu, które zostały wypowiedziane, a nawet nie zostały jeszcze pomyślane.
  Weźmy na przykład niemiecką minister spraw zagranicznych Annalenę Burbock. Całą karierę polityczną zbudowała w Partii Zielonych, gdzie opowiadała się za pokojem na świecie, pomagała kotom i psom. Prosto Niemka Teresa i Angelina Jolie w jednym. Teraz, po otrzymaniu teki ministerialnej, diametralnie zmieniła się jej retoryka i obszar zainteresowań – agresywna rusofobia, wypowiedzi o potrzebie rozszerzenia NATO, „Chwała Ukrainie” z żądaniami coraz większych dostaw uzbrojenia dla Sił Zbrojnych Ukrainy .
  Co się stało, dlaczego urocza pani tak bardzo się zmieniła? Wszystko jest banalne. Wielka polityka jest tak zaaranżowana, że ​​albo rozkazujeszsz, albo tobie rozkazują. W przypadku Burbocka diagnoza może być jednoznaczna – amerykańska suka.
  foto

  Polubione przez 9 ludzi

 5. https://t.me/boris_rozhin/49489
  O Trypollii i Vladimirovkie potwierdzają z pola.
  Władimirówka została zajęta przez nasze siły desantowe.
  Trypolis – PKW „Wagner.
  Pilipchatino nie zostało jeszcze wyzwolone.
  Sytuacja w Nowej Kamence jest nadal niejasna. Istnieją doniesienia, że ​​ona również została zabrana, ale jak dotąd nie są one w 100% potwierdzone.
  Droga do Lisiczańska jest faktycznie zagrożona całkowitą kontrolą ognia przez Siły Zbrojne FR.
  https://t.me/boris_rozhin/49487
  mapka

  Polubione przez 4 ludzi

 6. A tymczasem (cytat) „19 maja szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji Walerij Gierasimow rozmawiał telefonicznie z Markiem Milley’em, przewodniczącym Połączonych Szefów Sztabów w Stanach Zjednoczonych…Poinformowało o tym rosyjskie Ministerstwo Obrony…”Omówiono kwestie będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, w tym sytuację na Ukrainie” – napisano w oświadczeniu ministerstwa…Ministerstwo Obrony dodało, że rozmowa odbyła się z inicjatywy strony amerykańskiej”;
  https://strana.today/news/391762-nachalnik-henshtaba-ssha-milli-pozvonil-kollehe-iz-rossii-herasimovu.html
  Ps. Gdzieś tam w norce żoliborskiego gnoma dał sie słyszeć pomruk niezadowolenia 🙂

  Polubione przez 5 ludzi

 7. O sytuacji ukraińskiej „Grupy Armii Donbas” na terytorium obwodu ługańskiego poinformował gubernator obwodu z nadania Kijowa Hajdaj. Według niego siły FR/ŁRL kontynuują szturm Sewierodoniecka oraz staraja się przejąć kontrolę nad trasą Lisiczansk – Bachmut, czyli ostatnią drogą łączacą terytorium obwodu ługańskiego pod kontrolą Kijowa z terytorium obwodu donieckiego, zwanego w ukromediach „drogą życia”;
  https://strana.today/news/391739-v-luhanskoj-oblasti-rossija-vsemi-silami-pytaetsja-zakhvatit-severodonetsk-i-trassu-na-bakhmut.html
  Oczywiście według Hajdaja w wyniku walk i ostrzałów oraz nalotów giną tylko cywile…
  https://strana.today/news/391756-v-severodonetske-za-den-pohibli-12-chelovek-40-raneny-hubernator.html
  …ponieważ jak wiadomo Siły Zbrojne Ukrainy składaja się tylko z „osób w podeszłym wieku, nieletnich oraz kobiet z dziećmi”…

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Tymczasem pojawiło się nagranie na którym „obersturmbannführer” Pułku MSW Ukrainy ‚Azow” Światosław Palamar ksywa „Kalyna” „heroicznie” zaprzecza jakoby poddał sie „procedurze ewakuacji” do „kurortów jenieckich” na terytorium DRL i FR. Swój „heroiczny czyn” wytłumaczył „trwaniem operacji której szczegółów nie może zdradzić”…
  https://t.me/bbbreaking/125291
  Ps. Oj dużo sie „makulatury” zebrało przez te 8 lat „współpracy z zachodnimi partnerami” którą trzeba zutylizować…

  Polubione przez 4 ludzi

 9. W temacie nowej „mądrości etapu” ogłoszonej przez KC PD (Komitet Centralny Partii Demokratycznej) w Waszyngtonie, czyli ‚walka z Putinem na Ukrainie to walka ze światowym głodem”. Cytat „Z powodu wojny na Ukrainie liczba ludzi na świecie, którzy nie mają wystarczającej ilości żywności, wzrosła już o 440 milionów ludzi – do 1,6 miliarda ludzi…Informuje o tym „The Economist”, który wydał cały numer zatytułowany „The Approaching Food Crash”…Na okładce magazynu umieszczono zdjęcie trzech kłosków…Według prognoz ekspertów, jeśli dostawy zboża nie zostaną wznowione, „setki milionów ludzi więcej może znaleźć sie poniżej granicy ubóstwa”…Rosja i Ukraina dostarczają 28% światowego handlu pszenicą, 29% jęczmienia, 15% kukurydzy i 75% oleju słonecznikowego…W krajach rozwijających się ludzie wydają 25% swojego budżetu na żywność, w Afryce – do 40%. W Egipcie chleb stanowi 30% wszystkich kalorii…Następnie publikacja naprowadza na głowna myśl – konieczne jest odblokowanie czarnomorskich portów Ukrainy pod eskortą okrętów wojennych NATO…„Federacja Rosyjska musi zezwolić na ukraińską żeglugę; Ukraina musi oczyścić podejście do Odessy; a Turcja musi przepuścić eskortę morską przez Bosfor”;
  https://strana.today/news/391741-miru-hrozit-holod-iz-za-vojny-v-ukraine-esli-ne-budut-deblokirovany-porty-the-economist.html
  Źródło;
  >https://www.economist.com/leaders/2022/05/19/the-coming-food-catastrophe

  Polubione przez 3 ludzi

  • Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste.
   Znieść sankcje nałożone na Rosję.
   Aż dziw, że tak prostego rozwiązania problemu nie rozważacie.

   ****.

   Rosyjskie MSZ w odpowiedzi na apel ONZ o otwarcie dostępu do portów morskich na Ukrainie prosi o rozważenie m.in. możliwości zniesienia sankcji antyrosyjskich.
   Tak stwierdził wiceminister spraw zagranicznych Andrei Rudenko.

   „Tu trzeba nie tylko zaapelować do Federacji Rosyjskiej, ale też dogłębnie przyjrzeć się całemu zespołowi przyczyn, które spowodowały obecny kryzys żywnościowy, a przede wszystkim są to sankcje nałożone na Rosję przez USA i UE” – powiedział dyplomata.

   Podkreślił, że sprawę należy rozpatrywać kompleksowo.

   W ten sposób Rudenko skomentował apel dyrektora Światowego Programu Żywnościowego ONZ (WFP) Davida Beasleya do prezydenta Rosji Władimira Putina z prośbą o otwarcie portów morskich na Ukrainie dla eksportu zboża.

   https://www.gazeta.ru/politics/news/2022/05/19/17768810.shtml?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&updated

   Polubione przez 2 ludzi

 10. Propaganda sukcesu trwa…
  – Czujemy się odpowiedzialni za zdolność państwa ukraińskiego i jego obywateli do samoobrony — powiedział niemiecki minister finansów Christian Lindner podczas spotkania grupy G7. Prawdopodobnie państwa wchodzące w skład tej grupu zaspokoją krótkoterminowe potrzeby finansowe Ukrainy, szacowane na 15 miliardów dolarów.
  Dodał, że Niemcy zdają sobie sprawę, jak wielkie pieniądze są potrzebne Ukrainie w najbliższej przyszłości. – Jestem dość optymistyczny, że będziemy w stanie na tym spotkaniu G7 zebrać fundusze, które pozwolą Ukrainie bronić się w ciągu najbliższych miesięcy — dodał niemiecki minister.
  https://www.money.pl/gospodarka/ukraina-zyskala-waznego-sprzymierzenca-pomoze-zasypac-finansowa-dziure-6770534683753440a.html
  Komentarz: Te środki to nic innego jak pożyczki. Darowizny żadnej nie ma , chociaż są to kredyty niskooprocentowane, to i tak rząd w Kijowie będzie je musiał zwrócić , prędzej lub później.

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Propaganda sukcesu część dalsza
  Jak informuje amerykańska stacja CNN, państwa NATO nie spodziewają się w najbliższych tygodniach zmian na froncie ukraińsko-rosyjskim. Eksperci Sojuszu Północnoatlantyckiego uważają jednak, że Siły Zbrojne Ukrainy wkrótce mogą dysponować potencjałem, który umożliwi odbicie okupowanego przez Rosję Donbasu i Półwyspu Krymskiego.
  https://www.tvp.info/60259560/nato-uwaza-ze-ukraina-ma-szanse-odpic-donbas-i-krym
  Komentarz: Proszę zwrócić uwagę na link: „odpić”

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.