Wojna już nie domowa na Ukrainie 21.05.2022r.- 2524 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 93).


„Niemy krzyk”– dzień 729.

Przemówienie inauguracyjne ministra obrony Federacji Rosyjskiej generała armii Siergieja Szojgu w Kolegium Ministerstwa Obrony Rosji. Główne tezy:

O przeprowadzeniu specjalnej operacji wojskowej

▫️ Wyzwolenie Ługańskiej Republiki Ludowej dobiega końca. Ukraińskie Siły Zbrojne, próbując opóźnić pochód wojsk rosyjskich, nie wypuszczają okolicznych mieszkańców z miast i używają ich jako żywych tarcz.

▫️ Doznając porażki „w terenie”, reżim kijowski dąży do osiągnięcia przynajmniej krótkoterminowych sukcesów w niektórych obszarach, uchodzących za duże.

▫️ W przeddzień Dnia Zwycięstwa władze ukraińskie podjęły ryzykowną próbę zdobycia Wężowej Wyspy. Ta wątpliwa akcja okazała się kompletną porażką. Wszelkie prowokacje będą nadal bezwzględnie tłumione.

▫️ Trwa blokada zakładu Azowstal. Zablokowani w zakładzie nacjonaliści zaczęli się poddawać. Jak dotąd 1908 osób złożyło broń. 

▫️ Rosyjskie Siły Zbrojne robią wszystko, aby zapobiec śmierci ludności cywilnej. Od początku specjalnej operacji wojskowej do Rosji ewakuowano ponad 1 377 000 osób z niebezpiecznych regionów republik ludowych, a także z Ukrainy.

▫️ Dziękuję personelowi za profesjonalizm, odwagę i heroizm w rozwiązywaniu zadań postawionych przez Naczelnego Wodza.


O sytuacji na zachodnim kierunku strategicznym

▫️ Sytuacja na zachodnim kierunku strategicznym charakteryzuje się wzrostem zagrożeń militarnych w pobliżu granic Rosji. W ciągu ostatnich ośmiu lat intensywność lotów amerykańskich bombowców strategicznych w Europie wzrosła 15-krotnie. Systematyczne stały się wizyty na Bałtyku amerykańskich okrętów z pociskami kierowanymi. 

▫️ Wnioski o członkostwo w NATO złożyli nasi najbliżsi sąsiedzi- Finlandia i Szwecja. W obszarze odpowiedzialności Zachodniego Okręgu Wojskowego wciąż narastają napięcia. Podejmujemy odpowiednie środki zaradcze.

▫️ Do końca roku w Zachodnim Okręgu Wojskowym powstanie 12 jednostek i pododdziałów wojskowych. Trwające działania organizacyjne są zsynchronizowane z dostarczaniem wojskom nowoczesnej broni i sprzętu wojskowego. 

 O wyposażeniu Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej w kompleksie z bezzałogowymi statkami powietrznymi średniego i dalekiego zasięgu

▫️ Bezzałogowe statki powietrzne są aktywnie wykorzystywane przez Siły Zbrojne do rozwiązywania szerokiego zakresu zadań. W ciągu ostatnich 10 lat intensywność ich lotów wzrosła 7-krotnie, roczny nalot – 23-krotnie. Od 2015 roku bezzałogowe statki powietrzne przez całą dobę monitorują sytuację na niemal całym terytorium Syrii. 

▫️ W trakcie specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie bezzałogowe statki powietrzne przeprowadzają rozpoznanie lotnicze, a na gęsto zabudowanych terenach dokonują selektywnych ataków ukierunkowanych na cele wroga, zapobiegając uszkodzeniom infrastruktury cywilnej i śmierci cywilów. Informacje uzyskane za pomocą dronów są przekazywane kontrolerom w czasie rzeczywistym. Dzięki temu wojska mogą szybko reagować na zmiany sytuacji i działać jak najskuteczniej.

▫️ Wojsku i marynarce wojennej nadal dostarczane są nowoczesne kompleksy z działającymi bezzałogowymi statkami powietrznymi.

▫️ W najbliższej przyszłości spodziewana jest dostawa strategicznych dronów. Ich zastosowanie pozwoli zapewnić bezpieczeństwo załogą lotniczym i znacznie obniży koszty rozwiązywania misji rozpoznawczych i ogniowych poprzez zmniejszenie zużycia amunicji i zasobów samolotów.

 Teren huty Azowstal w Mariupolu został całkowicie wyzwolony od ukraińskich formacji zbrojnych.

„Podziemne obiekty przedsiębiorstwa, w których ukrywali się bojówkarze, przeszły pod pełną kontrolę rosyjskich sił zbrojnych. Łącznie od 16 maja podczas operacji 2439 nazistów Azowa i żołnierzy Ukraińskich Sił Zbrojnych , zablokowanych na terenie zakładu, złożyło broń i poddało się”-  poinformowało wczoraj wieczorem Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej.

Dodano, że wczoraj poddała się ostatnia grupa bojówkarzy w liczbie 531 osób, w tym wódz „Azowa” Denis Prokopenko. 

„Po zakończeniu operacji i całkowitym wyzwoleniu fabryki i miasta Mariupol od ukraińskich bojówkarzy, rosyjski minister obrony generał armii Siergiej Szojgu poinformował prezydenta Rosji Władimira Putina”– uzupełniło rosyjskie Ministerstwo Obrony. 

*


Briefing Ministerstwa Obrony Rosji (20.05.22r.). Skrót najważniejszych informacji:

▪️W ciągu dnia precyzyjne pociski rosyjskich Sił Powietrznych i Kosmicznych trafiły w cztery stanowiska dowodzenia, 45 obszarów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego oraz siedem składów amunicji i paliwa.

▪️Samoloty uderzyły w trzy stanowiska dowodzenia i 47 obszarów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy. W wyniku nalotów zginęło ponad 280 nacjonalistów, zniszczono 59 jednostek sprzętu wojskowego.

▪️Rakiety i artyleria uderzyły w 12 stanowisk dowodzenia, 213 rejonów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego, 24 jednostki artylerii i moździerzy na stanowiskach ogniowych oraz trzy składy amunicji.

▪️Rosyjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła w powietrzu w rejonie Charkowa 10 ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych.

▪️Ponadto przechwycono 17 ukraińskich rakiet systemu wielokrotnego startu Smercz.

W DRL w ciągu ostatniego tygodnia zginęło 10 cywilów , a 44 zostało rannych w wyniku działań wojennych. 

„W okresie od 13 maja do 19 maja 2022 r. zginęło 108 przedstawicieli organów ścigania i 10 cywilów. W tym okresie rannych zostało 516 przedstawicieli organów ścigania i 44 cywilów”– taką informację zgłosiło wczoraj biuro Rzecznika Praw Człowieka w DRL pod kierownictwem Darii Morozowej.


Według najnowszych danych Biura Rzecznika Praw Obywatelskich ofiarami konfliktu- do czasu jego rozpoczęcia- na terytorium DRL zostało co najmniej 7439 osób, w tym 105 dzieci.

 Armia ukraińska straciła w ciągu dnia ponad 20 bojowników i trzy sztuki sprzętu na kierunkach Donieck i Gorłówka.

„Żołnierze Federacji Rosyjskiej i Donieckiej Republiki Ludowej prowadzą udane wspólne operacje na terenie osiedli Awdijewka, Marinka i Gorłówka w celu zniszczenia fortyfikacji ukraińskich nacjonalistów”–  poinformował zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej w DRL Eduard Basurin.

Podał, że od początku dnia siły alianckie zlikwidowały ponad 20 ukraińskich nacjonalistów, stanowisko strzeleckie 122-mm haubicy D-30, jeden czołg i dwa bojowe wozy piechoty. Ponadto zdobyto bojowy wóz piechoty, dwa transportery opancerzone, działo przeciwlotnicze ZU-23-2 i ciężarówkę.

„Jednostki artyleryjskie nadal aktywnie działają na rzecz niszczenia wrogich pozycji strzeleckich, identyfikowania nagromadzeń sprzętu, niszczenia ziemianek i blokowania luk (w okrążeniu- dopisek mój). Dowódcy jednostek wykonują kompetentną pracę, aby zidentyfikować i zniszczyć wrogie stanowiska obserwacyjne i punkty ostrzału ”– dodał zastępca szefa DML DRL.

Według Basurina działania te zminimalizują straty ludności cywilnej na okupowanym terytorium i uniemożliwią wrogowi zdobycie przyczółka w budynkach mieszkalnych, jak miało to miejsce w Mariupolu.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

9 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 21 mая 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

*

*


https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

149 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 21.05.2022r.- 2524 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 93).

 1. https://t.me/UkraineHumanRightsAbuses/4254
  Teraz wyszło na jaw więcej szczegółów, których potrzebuje nasza FSB.
  Ten David jest zamieszany w co najmniej jedno morderstwo więźnia!!!
  Ofiarą był Ormianin, wolontariusz z Federacji Rosyjskiej.
  Widziano go żywego na wideo z tym Davidem (uwaga na tatuaż), a później znaleziono go martwego w śmietniku w kajdankach ze śladami tortur. Co więcej, przez jakiś czas nasze kanały podawały tego Ormianina jako Azowca, którego rzekomo zabili jego własne kamraty, ale tak nie jest, ten Ormianin jest naszym wolontariuszem, o czym sami (Azow) pisali.
  foto, video

  Polubione przez 4 ludzi

 2. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1564168
  TROJKA :
  1. Całkowicie odnaleźli jednostkę, której żołnierz, z sygnałem wywoławczym Jakub, na rozkaz dowódcy, zastrzelił i torturował rosyjskie wojsko 28 marca.
  Znajdziemy was wszystkich dranie.
  2. Na zdjęciu Andrey Yangolenko, starszy porucznik policji, dowódca batalionu Slobozhanshchina. Na jego rozkaz wszyscy rosyjscy żołnierze zginęli w mleczarni na Malaya Rogan. Znaleźliśmy to miejsce jako pierwsze.
  Cóż, Andriej Aleksandrowicz, jak myślisz, jak szybko odbędzie się spotkanie z sudoplatowitami i zukerkami?
  Znajdźmy wszystkich. Nawet po 80 latach.
  Czy nadal mieszkasz na Molodyozhnaya, bracie?
  3. Masz dwóch chłopców, a także miałeś żonę Drobot (Yangolenko) Inna Vladimirovna (korona uziemiona) Winnica, za. Karol Marks i brat Jangolenki Siergiej Aleksandrowicz z Lipkuwatówki są zamknięci.
  Uwielbiam cukierki 🍬?
  4. Twój brat Seryoga został wysłany przez sudoplatowitów do kompostu, więc…. 😏
  foto

  Polubione przez 4 ludzi

 3. https://t.me/RVvoenkor/13037
  Niemieckie miny będą teraz działać przeciwko ukraińskim pojazdom opancerzonym
  Dzielne trofea czyli kilka przeciwpancernych przeciwlotniczych min kierowanych PARM-DM 12, opracowanych przez specjalistów z niemieckiej firmy Messerschrrtitt
  foto

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Wczoraj była dyskusja na temat filmiku z Buczy zapodanego przez Manięprzepraszania
  Abraxas1211 stwierdził, że skoro to amerykańska gazeta opublikowała, to musi by to dowodem w sprawie zbrodni wojennej Rosjan.

  „Wkład” Hollywood w sprawę „zbrodni w Buczy”, czyli „nowe dowody” przedstawione przez AMERYKAŃSKIE MEDIOMATOŁY mające potwierdzać że w Buczy pod Kijowem wojska FR dokonały ‚zbrodni wojennej”. Niech sobie każdy sam obejrzy te „dowody” i i odpowie chociaż na jedno pytanie, czyli DLACZEGO UJAWNIONE ZOSTAŁY DOPIERO TERAZ?
  https://strana.today/news/391821-nyt-pokazal-video-s-buchi-vo-vremja-okkupatsii-rossijan.html

  Pytanie: DLACZEGO UJAWNIONE ZOSTAŁY DOPIERO TERAZ?
  Odpowiedź: Bo w NYT (The New York Times) musiano lepiej nad fałszywką popracować.
  CNN się pospieszyła, to i robotę spartoliła.
  Co nie znaczy, że jak się za materiał z NYT wezmą fachowcy to niedoróbek nie zauważą.

  Poniżej o fałszywce opublikowanej przez CNN
  Post Rozbijam na dwie części bo linków w nim jest kilka
  i Akismet zesłał by go do spamu.
  .

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Dowód rosyjskich zbrodni wojennych czy też fałszywka?
  W filmie jest wiele dziwnych momentów, które przy uważnym oglądaniu pozostawiają pytania.
  .https://t.me/ukr_leaks_eng/257
  To tylko kilka chwil prowokacji.

  Pełne śledztwo jest poniżej

  Dowód zbrodni wojennych czy inna fałszywa? Szczegółowa analiza głośnego raportu CNN.
  12 maja 2022
  CNN wyemitowało obszerny raport o tym, jak żołnierze rosyjskich sił zbrojnych zastrzelili z zimną krwią w plecy dwóch ukraińskich cywilów.

  Do nagrania z monitoringu rzeczywistego patrolu Zbrojnych RF z kontroli środowiska i ludności cywilnej został dodany „inscenizowany” materiał filmowy.
  Zabrano je w innym miejscu i terminie, na temat popuszczania terenu przez wojska FR.
  Część wideo, celowo złej jakości, przedstawia czterech aktorów. Dwie pozostałe to rosyjskie „pozofiary”.

  Kluczowe momenty w podróbce:
  ▪️ Niespójność w rozmieszczeniu cieni w różnych filmach
  ▪️ Przycięte i miejsca, w których są widoczne, niektóre nagrania z różnych dni
  ▪️ Dziwactwa w inscenizacji: wojsko czekace na komendę, niejasne, gdzie poszedł dalej wojskowy, wycięto część śmierci strzóża
  ▪️ Wnętrze stróżówki są inne na różnych ujęciach
  ▪️ Mundury Sił Zbrojnych Rosji nie pasują
  ▪️ Postępowanie jest mistrzczołgowe znaczenie”, nie ma takiej jednostki
  ▪️ W pierwszej części raportu był podobno prawdziwy patrol. Ale tam nikt nie strzela do cywilów.

  { Materiał jest obszerny i szczegółowy, pełno w nim dokumentacji faktograficznej ]
  Czytaj całość na :
  https://telegra.ph/Proof-of-war-crimes-or-another-fake-A-detailed-analysis-of-the-high-profile-CNN-report-05-12

  Ad Manieprzepraszania
  Kiedyś na blogu pełno było linków do Szarija.
  Ostatnio nic szczególnego , godnego uwagi nie publikuje…
  Chyba tym listem gończym SBU robi mu legendę.
  Ale coś nazbyt do naszego Bolka ‚podobna jest ta legenda .

  Zauważ co o nim piszą autorzy powyższej publikacji:
  Anatoli Shariy na swoim kanale YouTube, wyraża swoje zaufanie do autentyczności filmu.
  Jego publiczność działa w ten sam sposób w swych komentarzach, kontrując kontrowersyjnych, którzy analizując film mają zdanie odmienne.
  No ale okazało się , że Anatolij Szarij poddany był ostatnio represjom i to nie jeden raz,
  stąd ta zapewne zmiana jego retoryki.
  .

  Polubione przez 6 ludzi

 6. Jeszcze w temacie „Azowstali” i jej tajemnic. Profesor stosunków międzynarodowych Michael Brenner (Uniwersytet w Pittsburghu) spekuluje na temat oficerów NATO którzy mieli tam przebywać, według niego przed kapitulacją mogli oni zostać zlikwidowani, a ich ciała zmasakrowane tak by nie mozna ich było rozpoznać, w celu zapobieżenia dalszemu zaognieniu na linii FR – NATO. Cytat „Im większa perspektywa zakłopotania Zachodu, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że przesiewanie tych, którzy się teraz poddają, definitywnie zidentyfikuje osoby lub ostateczne dowody ich działań. Z prostego powodu: jakikolwiek zachodni personel wojskowy ukryty w kompleksie przemysłowym AZOWSTAL, prawdopodobnie juz nie żyje. Zabici przez Brygadę Azow i inne powiązane grupy neonazistowskie, a następnie unieszkodliwieni w sposób zapewniający, że ich ciała nie będą mogły zostać odkryte ani zidentyfikowane. Motyw? Aby oszczędzić rządom zachodnim kosztów politycznych, które by wynikły, gdyby udokumentowano, że wzięły udział w konflikcie – i aby uniknąć umniejszania chwały bohaterskich obrońców”;
  https://www.veteranstoday.com/2022/05/19/did-nato-order/
  Ps. Warto przy tym dodać że Aleksander Chodakowski, d-ca baonu ‚Wostok” relacjonował ze tuż przed kapitulacją ostatniej grupy z „Azowstali” było tam słychać wybuchy, podobno nawet wyszli stamtąd jacys ranni w wyniku wybuchu „ukrowojacy” którzy tłumaczyli ze dokonywali tego na rozkaz swojego dowództwa…

  Polubione przez 7 ludzi

 7. https://t.me/istorijaoruzijaZ/2310
  Były ambasador USA w Rosji, a teraz lobbysta Ukrainy, Michael McFall, w odpowiedzi na pytanie „przez cały 2021 r. rozmawialiśmy z Ukrainą o przystąpieniu do NATO. Czy nasi dyplomaci kłamali? odpowiedział „Oczywiście, to jest prawdziwy świat!” i śmiał się
  video

  Polubione przez 6 ludzi

 8. „Haniebna zdrada” czyli podczas gdy wszyscy oczekują „bankructwa FR” faktycznie postepuje bankructwo Ukrainy o czym informuje amerykański „Bloomberg”. Cytat „Agencja Moody’s Investors Service obniżyła rating kredytowy Ukrainy do trzeciego najniższego poziomu, ponieważ trwająca dłużej niż oczekiwano wojna zwiększa ryzyko związane ze zdolnością do obsługi zadłużenia kraju…Agencja obniżyła ocenę Ukrainy o oczko do Caa3, obecnie oceniając ją na równi z seryjnymi bankrutami, takimi jak Ekwador i Belize. Na poziomie ratingu Caa3, Moody’s spodziewa się poprawy sytuacji w przypadku niewypłacalności, zazwyczaj między 65% ​​a 80%, zgodnie z opublikowanym w piątek komunikatem…„Podczas gdy Ukraina korzysta z dużych zobowiązań międzynarodowego wsparcia finansowego, które pomagają złagodzić bezpośrednie ryzyko płynności, wynikający z tego znaczny wzrost długu publicznego prawdopodobnie okaże się nie do utrzymania w perspektywie średnioterminowej” – napisano w oświadczeniu”;
  >https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-05-20/moody-s-downgrades-ukraine-as-drawn-out-war-raises-debt-risks

  Polubione przez 7 ludzi

  • mała errata: spodziewa się ,że uda się odzyskać od 65 do 80 pożyczonych środków.

   Na Ukrainie załamał się cały system finansów, nawet gdyby cudownie nastał pokój to odbudowa potencjału gospodarczego naszego sąsiada nie mogłaby zostać uzyskana bez gigantycznego wsparcia z zewnątrz. A takiego wsparcia nie będzie, nie ma na to woli politycznej. W USA trwają przymiarki do wyborów, a temat Ukrainy jest bardzo drażliwy, gdy Kongres zatwierdzał kolejny pakiet pomocy dla tego kraju jednocześnie odrzucił wniosek o pomoc dla małych firm.
   Ryzyko stagnacji/recesji w USA rośnie, podobnie jest w UE. Dlatego większość krajów nie chce ładować miliardów euro w pomoc Ukrainie.
   Tymczasem z powodu załamania się gospodarki finanse państwowe na „już” potrzebują 5 mld $/miesiąc, aby tylko wypełnić swoje zobowiązania wobec seniorów, inwalidów i pracowników publicznych (oraz zapłacić żołd).
   Nawet po deeskalacji konfliktu możliwe te potrzeby się nie zmniejszą-konieczne będą miliardy $/miesięcznie przez kolejny rok, aby państwo mogło funkcjonować. Takich pieniędzy nie ma i nie będzie, chyba, że zajmie się majątki należące do FR.

   Polubione przez 5 ludzi

 9. Nowe informacje z frontu z ukraińskiego portalu ‚Strana”, a tam możemy przeczytać m.in o tragicznej sytuacji zgrupowania ukraińskiej „Grupy Armii Donbas” w Siewierodoniecku. Cytat „Ale dziś głównym frontem jest Siewierodonieck. Prawie nic o nim nie mówi się w obu raportach Sztabu Generalnego. Ale gubernator Siergiej Gajdai przekazał dwie ważne wiadomości. Po pierwsze, walki trwają już drugi dzień na obrzeżach Siewierodoniecka. Po drugie, Rosjanie wysadzili Most Pawłogradzki między Siewierodonieckiem a Lisiczanskiem…To znacznie skomplikuje komunikację jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy utrzymujacychh Siewierodonieck ze światem zewnętrznym. Oznacza to, że zrobiono to w celu okrążenia miasta. Ale Hajdaj jednocześnie mówi, że nadal istnieje połączenie komunikacyjne z Lisiczanskiem…Jednocześnie wojskowe kanały telegramów w Federacji Rosyjskiej piszą, że Rosjanie odcięli grupę w Siewierodoniecku od Lisiczańska”. Jest także o sytuacji pod Charkowem, czyli „ostatecznym krachu ukrainskiej kontrofensywy” (cytat) „Według „Institute For the Study of War” (USA) wojska rosyjskie odzyskały już część pozycji na północ od Charkowa, wcześniej wyzwolone przez Siły Zbrojne Ukrainy. Ale w Kijowie oficjalne potwierdzenie tego nie zostało wydane”;
  https://strana.today/news/391980-severodonetsk-otrezajut-s-zapada-vsu-hotovjatsja-kontratakovat-chto-izmenilos-na-87-j-den-vojny-.html

  Polubione przez 6 ludzi

  • Cytat „Prezydent Zełenski twierdzi, że Ukraina będzie walczyła aż do zwycięstwa” i znowu wychodzi na to ze nawet nie chce im się czytać tego co piszą ukromedia, ponieważ Zełenski już tak nie opowiada. Cytat „Prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że uzna za zwycięstwo, jeśli Ukraina zdoła powrócić na linię demarkacyjną z 24 lutego…Stwierdził, że bardzo trudno byłoby odzyskać wszystkie terytoria Ukrainy środkami wojskowymi i kosztowałoby to ogromną liczbę ukraińskich istnień…Zełenski powiedział, że po osiągnięciu linii 24 lutego powinien rozpocząć się drugi etap – w drodze negocjacji odzyskać pozostałe terytorium”;
   https://strana.today/news/392006-zelenskij-zajavil-chto-budet-schitat-pobedoj.html

   Polubione przez 4 ludzi

 10. Jakoś powoli umyka naszej uwadze to, że gaz łupkowy w Donbasie był prawdziwym powódem wojny NATO na Ukrainie.
  *****.

  Ten artykuł powstał w lutym 2021 roku, rok przed rosyjską operacją specjalną
  – opublikowany był w Donbass Insider.

  Na okupowanych przez Ukraińców częściach Donbasu rozpoczęło się „ludobójstwo łupkowe”.
  Jeśli produkcja gazu niszcząca wszelkie życie nie zostanie zatrzymana, za trzy dekady Donbas stanie się terytorium nie do zamieszkania.

  (…)

  Stany Zjednoczone i sojusz, który służy ich interesom, potrzebują wojny w Donbasie jako przykrywki dla dochodowych projektów gospodarczych i politycznych.
  Dlatego przeznaczają ogromne środki na pomoc wojskową dla Ukrainy, szkolą i uzbrajają jej żołnierzy.

  Gra demokratyczna dobiegła końca, wraz z ciasteczkami Nulanda.
  Dochodzi do brutalnego i systematycznego gwałtu na Ukrainie dokonywanych przez kolonizatorów.

  Ludobójstwo w łupkach czai się w Donbasie..

  Czytaj całość
  https://thewallwillfall.org/2022/05/16/shale-genocide-in-donbass-the-real-reason-for-nato-war-in-ukraine/

  Polubione przez 4 ludzi

  • Czytałem art przed 2021 w tej sprawie. Ogólnie rzecz biorąc wydobycie gazu w Donbasie to bańka mająca na celu dymanie inwestorów.
   Natomiast przyczyn wojny na Ukrainie jest kilka i są powszechnie znane.

   Polubione przez 1 osoba

   • Gaz łupkowy na Donbasie dla Amerykanów skończył się bańką, bo tereny gazonośne w większości znalazły się pod kontrolą Rosji.
    Jeśli weźmiemy to pod uwagę, to przestaniemy się dziwić dlaczego Separatyści nie zajęli całego Donbasu.

    Jakie te złoża są wielkie nikt nie wie , podobno są to największe w Europie zasoby gazu łupkowego, ale produkcja się nie odbywa, ze względu na wycofanie się z inwestowania firm zachodnich (Chevronu w 2014 r.), gdyż te najbardziej obiecujące złoża znalazły się pod kontrolą separatystów
    https://energia.rp.pl/surowce-i-paliwa/art35730761-ukraina-zwieksza-wlasne-wydobycie-gazu-i-ropy-lupki-czekaja-na-inwestorow

    Jedną z głównych przyczyn interwencji Rosji na Donbasie w 2014 i w Syrii w 2015 było utrącenie konkurencji dla Gazpromu.
    Na Donbasie Amerykanie wykryli podobno ogromne złoża gazu łupkowego, to raz a po drugie, to powstał projekt, by przez Syrię poprowadzić rurociąg z katarskim gazem do Europy.
    Gdyby te dwa projekty Amerykanom się udały, to Gazprom byłby zmarginalizowany a Rosja straciła by całkiem na znaczeniu.
    Była by dziś niczym a swój gaz musiałaby sprzedawać za kopiejki.

    Tak więc, dla Rosji był to główny, wręcz egzystencjonalny, powód do wsparcia militarnego separatystów na Donbasie i Assada w Syrii.

    Oczywiście Sprawa z Krymem była bardziej złożona, bo oprócz ogromnych złóż ropy na wodach przybrzeżnych wokół Krymu , dochodziła jeszcze sprawa z ich bazą wojenną w Sewastopolu, na którą pozwolenie po upadku Janukowycza Ukraińcy chcieli anulować i z bazą wojenną Amerykanów na Krymie, na którą, podobno, dali im zezwolenie.

    Przyczyn wojny na Ukrainie jest kilka i są powszechnie znane, ale są to przyczyny wtórne, to propagandowy dym przed lustrami rozdmuchiwany.
    Dopóki Rosja ma możliwości sprzedaży gazu i ropy , to jej gospodarka się kręci i ma zapewniony spokój wewnętrzny a na zewnątrz do obrony wystarczy jej broń atomowa na hipersonicznych nośnikach.

    Polubione przez 1 osoba

  • Jako bonus biznesy Huntera Bidena z Burismą na Ukrainie

   Hunter Biden i firma zgarnęli 11 MILIONÓW USD w latach 2013-2018 za pracę z Burismą i Chińczykami | Codzienna poczta online

   https://mobile.twitter.com/bennyjohnson/status/1527374681430339588

   Hunter Biden i jego firma zgarnęli 11 MILIONÓW dolarów w latach 2013-2018 za swoją pracę dla Burismy i chińskiego biznesmena oskarżonego o oszustwo i wybili 200 000 dolarów miesięcznie, wynika z nowej analizy jego dysku twardego.

   https://www.dailymail.co.uk/news/article-10834373/Hunter-Biden-firm-raked-11-MILLION-2013-2018-work-Burisma-Chinese.html

   Polubione przez 1 osoba

 11. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1564392
  Ukraińscy naziści zabili swoją ranną dziewczynę-snajperkę, powiedział Apta Alaudinow, asystent szefa Czeczenii.
  „Oni, zdając sobie sprawę, że nie mogą przyjść jej z pomocą, wzięli i po prostu nakryli ją moździerzami i zabili. Oznacza to, że ich technologia wojenna jest bardzo osobliwa ”- powiedział Alaudinov.
  I wielu wciąż szuka czegoś od osoby z nazistów, nie wiedząc, jak radzą sobie z własnymi.
  video

  Polubione przez 3 ludzi

 12. AZOW. CZĘŚĆ III
  Dziś ostatni film o zbrodniach batalionu ochotniczego, a później pułku azowskiego. Na rękach każdego bojownika tej jednostki jest krew niewinnych obywateli Ukrainy. Jednak nigdy nie dostali kary, na jaką zasłużyli!
  W nowym filmie:
  – ideologia nazistowska batalionu;
  – najemnicy zagraniczni w szeregach „Azowa”;
  – branie zakładników, tortury, zastraszanie cywilów.
  Azov od dawna stał się „kieszonkową” armią Arsena Awakowa. To dzięki niemu batalion został zreformowany w pułk, otrzymał artylerię, czołgi i jest lepiej zaopatrzony niż wszystkie jednostki Gwardii Narodowej. Dlatego Awakow systematycznie odrzuca wszelkie oskarżenia o neonazizm w szeregach batalionu. Dlatego Awakow promuje ludzi z Azowa w szeregi organów ścigania.
  Tak wygodnie jest mieć własną armię.

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.