Wojna już nie domowa na Ukrainie 26.05.2022r.- 2529 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 98).


„Niemy krzyk”– dzień 734.

„Rosyjskie Siły Zbrojne pociskami o wysokiej precyzji zniszczyły warsztaty fabryki Motor Sicz, która produkowała silniki lotnicze dla lotnictwa wojskowego na Ukrainie”– poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony. 

Przeprowadzono również uderzenie rakietowe w rejon stacji kolejowej Pokrowskoje w obwodzie dniepropietrowskim, gdzie zniszczono jednostki Ukraińskich Sił Zbrojnych, które zostały skierowane do Donbasu. Ponadto władze obwodu zaporoskiego, idąc w ślady za regionem chersońskim, ogłosiły zamiar integracji z Federacją Rosyjską. W regionie została już wprowadzona strefa dwuwalutowa.

Tak więc, jak wspomniano na początku, w Zaporożu precyzyjne pociski dalekiego zasięgu zniszczyły warsztaty produkcyjne fabryki Motor Sicz, w której produkowano silniki lotnicze dla lotnictwa bojowego Sił Zbrojnych Ukrainy. 

„Wysoce precyzyjne pociski powietrzne i morskie dalekiego zasięgu w mieście Zaporoże zniszczyły warsztaty produkcyjne fabryki Motor Sicz, która produkowała silniki lotnicze dla lotnictwa bojowego Sił Powietrznych Ukrainy”– poinformował przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał dywizji Igor Konaszenkow.

„W rejonie dworca kolejowego Pokrowskoje w obwodzie dniepropietrowskim zniszczono jednostki rezerwy Ukraińskich Sił Zbrojnych, które zostały przeniesione w celu wzmocnienia zgrupowania wojsk ukraińskich w Donbasie”– dodał Konaszenkow.

Pociski trafiły również w trzy stanowiska dowodzenia wojsk ukraińskich, centrum radiotechniczne Ukraińskich Sił Zbrojnych, centrum logistyczne 72 brygady piechoty zmotoryzowanej, dwie bazy paliwowe, dwa stanowiska radarowe obrony przeciwlotniczej, a także 16 obszarów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego.

Z kolei lotnictwo rosyjskie zaatakowało dwa składy broni artyleryjskiej i amunicji w obwodzie charkowskim i mikołajewskim, kwaterę główną obrony terytorialnej w Soledarze, 46 obszarów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego, w wyniku czego ponad 300 ukraińskich nacjonalistów zginęło oraz zostało wyłączone z akcji 46 jednostek sprzętu wojskowego.

Oddziały rakietowe i artyleria uderzyły w 51 stanowisk dowodzenia Ukraińskich Sił Zbrojnych, 385 rejonów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego oraz 53 jednostki artylerii i moździerzy na stanowiskach ogniowych.

Według przedstawiciela rosyjskiego Ministerstwa Obrony, rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły ukraiński śmigłowiec Mi-8, a także 11 ukraińskich dronów, w tym Bayraktar TB2.

W związku z prowadzoną operacją specjalną i sukcesami w jej realizacji, „obwód zaporoski nie wróci pod kontrolę reżimu kijowskiego”– powiedział Władimir Rogow, członek rady głównej wojskowo-cywilnej administracji regionu. 

„Przyszłość dla regionu zaporoskiego może być tylko jedna– powinien być częścią Rosji, powinien stać się pełnoprawnym podmiotem Federacji Rosyjskiej. Nie potrzebujemy ‚szarych stref’, nie potrzebujemy Zaporoskiej Republiki Ludowej. Chcemy być częścią Rosji, tak jak zawsze byliśmy od setek lat”– powiedział Rogow w wywiadzie dla RIA Nowosti.

Rogow zwrócił też uwagę na to, że ludność regionu zaporoskiego jest „całkowicie rosyjska w mentalności” i wyraził przekonanie, że regionalne centrum zostanie całkowicie uwolnione od ukraińskich nacjonalistów.

„Ukraińscy nacjonaliści rozumieją też, że nie będą wstanie utrzymać Zaporoża, więc już wycofują swoje majątki z miasta i wyprowadzają swoje rodziny”– stwierdził Rogow.

Jednocześnie w wyzwolonej części regionu została już wprowadzona strefa dwuwalutowa- można płacić zarówno w hrywnach, jak i rublach. Początek rozliczeń transakcji w rublach natychmiast znacznie ożywił gospodarkę regionu Zaporoża, dodał Rogow.

Ponadto region powrócił do używania herbu z czasów, gdy Gubernatorstwo Taurydzkie było częścią Imperium Rosyjskiego.

„W czasach Ukrainy próbowano zmienić herb. Zamiast gwintówek rosyjscy żołnierze zaczęli używać muszkietów. To było takie fałszowanie heraldyki”– powiedział członek głównej rady administracji wojskowo-cywilnej obwodu zaporoskiego.

Jak powiedział Fiodor Strzyżowski, rzecznik Stałej Misji Federacji Rosyjskiej przy ONZ: „Ukraina już dawno przestała być bezpieczna dla pracowników mediów, zwłaszcza tych będących w opozycji do władz kraju”.

„Dziś wiele osób mówiło o rzekomo gwarantowanym bezpieczeństwie dziennikarzy na Ukrainie. Oczywiście rozumiemy, że dziś na Zachodzie można mówić o Ukrainie albo dobrze, albo wcale, ale muszą istnieć przynajmniej jakieś rozsądne granice tego oszustwa”– powiedział podczas nieformalnego spotkania członków Rady Bezpieczeństwa ONZ dotyczącego formuły Arria na temat „Ochrona dziennikarzy”.

Dyplomata zwrócił też uwagę na brak postępów w śledztwie w sprawie śmierci ponad 20 dziennikarzy „podczas konfliktu zbrojnego w Donbasie, czego Zachód stara się nie zauważać”. W szczególności przypomniał morderstwa fotoreportera Andrieja Stenina, publicysty Olesa Buziny, dziennikarza Pawła Szeremeta, korespondenta Igora Korneljuka i inżyniera dźwięku Antona Wołoszyna.

„Niestety nie ma postępów w śledztwach w sprawie wspomnianych morderstw, a także w zdecydowanej większości przypadków przemocy, nie mówiąc już o naruszeniach wolności słowa. Szkoda, że ​​podczas dzisiejszego spotkania nikt nie miał odwagi poruszyć tej kwestii”– podkreślił Strzyżowski.

Ponadto zwrócił uwagę na pojawienie się na terytorium Ukrainy „ fabryk fejków”– medialnej propagandy o bezprecedensowej skali, które szerzą dezinformację zarówno na Zachodzie, jak i wśród ludności Ukrainy.

„Jutro prowokacje organizowane według zachodnich wytycznych w przestrzeni informacyjnej mogą stać się globalnym zagrożeniem, także dla obecnych odbiorców”– wyjaśnił rzecznik Stałej Misji Federacji Rosyjskiej przy ONZ.

*


Poranna (24.05.2022r. 10:00) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

▪️ W Zaporożu pociski zniszczyły warsztaty fabryki Motor Sicz, która produkowała silniki dla ukraińskiego lotnictwa wojskowego, w tym dla dronów.

▪️ W pobliżu stacji Pokrowskoje w obwodzie dniepropietrowskim zniszczono jednostki odwodu armii ukraińskiej, które zostały przeniesione w celu wzmocnienia zgrupowania w Donbasie.

▪️ 3 stanowiska dowodzenia armii ukraińskiej zostały trafione rakietami, w tym stanowisko dowodzenia 14 brygady zmechanizowanej i centrum łączności pod Wrubowcem i Bachmutem, centrum radiotechniczne armii ukraińskiej pod Dnieprowskim w obwodzie mikołajowskim, centrum logistyczne 72 zmotoryzowanej brygady piechoty pod Soledarem, 2 bazy paliwowe pod Kowiaginem i Bezludowką w obwodzie charkowskim, 2 stanowiska radarowe obrony przeciwlotniczej i sprzęt wojskowy w bazie magazynowej pod Bachmutem.

▪️ Uderzenie samolotów, w tym w 2 składy artylerii w pobliżu Doliny w obwodzie charkowskim i Posada-Pokrowski w obwodzie mikołajowskim oraz w kwaterę główną ukraińskiej obrony w Soledarze.

▪️ Rosyjska obrona przeciwlotnicza nad Barmaszowem w rejonie Mikołajowa zestrzeliła śmigłowiec Mi-8 Ukraińskich Sił Powietrznych.

Wiceminister spraw zagranicznych Andriej Rudenko powiedział, że nie ma jeszcze informacji o tym, które kraje mogą brać udział w pracach międzynarodowego trybunału w DRL nad bojownikami pułku azowskiej Gwardii Narodowej, którzy poddali się pod Azovstal. Podkreślił, że Rosja nie rozważa możliwości wymiany bojowników Azowa przed procesem, donosiły media.

„Wszystko rozważymy po słusznym skazaniu ukraińskich bojowników, którzy się poddali, wydaniu wyroku, wtedy mogą być inne kroki. Wcześniej wszystkie rozmowy o wymianie są przedwczesne ”- kommiersant relacjonuje słowa Rudenki.  

Wiceminister spraw zagranicznych podkreślił też, że Rosja jest gotowa do dialogu ze wszystkimi zainteresowanymi zaprowadzeniem pokoju. Jednak słowa prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, że Kijów powróci do negocjacji dopiero po powrocie wojsk rosyjskich na pozycje przed 24 lutego, każą Moskwie wątpić w szczerość jego pragnienia pokoju.

„Trudno jest ocenić to stwierdzenie jako konstruktywne. Przypominam, że Ukraina aktywnie uczestniczyła w negocjacjach od pierwszego dnia operacji specjalnej i nie stawiała żadnych warunków” – komentował swoje słowa Rudenko.

Wiceminister spraw zagranicznych nie był też w stanie sformułować stanowiska resortu wobec pomysłu zastępcy szefa chersońskiej administracji wojskowo-cywilnej Kiryła Stremousowa utworzenia rosyjskiej bazy wojskowej w regionie. „Komentowanie tego jest przedwczesne, po raz pierwszy o tym słyszę” – powiedział Rudenko.

Wcześniej szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Pushilin  poinformował, że żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy i zagraniczni najemnicy, którzy poddali się z Azowstalu, znajdują się na terytorium DRL, przygotowywane są dla trybunału dokumenty.

Przypomnijmy, że w miniony piątek rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu poinformował prezydenta Władimira Putina, że ​​teren zakładu Azowstal został całkowicie wyzwolony. Poddało się 2439 nazistów Azowskich i żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy. Dowódca nazistowskiego pułku „Azow” musiał zostać wywieziony z fabryki samochodem pancernym, aby uchronić mieszkańców Mariupola przed represjami. Rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało materiał filmowy z wyjścia ostatnich bojowników Azowa (zakazanych w Rosji) z zakładu Azowstal w Mariupolu.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił prawo bojowników do „ratowania życia”. W Kijowie i na Zachodzie to, co się dzieje, nazywają nie kapitulacją, ale „ewakuacją”.

Brytyjski The Guardian doniósł o losie „Azowitów”, którzy w zeszłym tygodniu masowo wyszli z piwnic „Azowstalu” z podniesionymi rękami. 

Denis Prokopenko, dowódca oddziału specjalnego Azowskiej Gwardii Narodowej, skontaktował się telefonicznie z żoną i powiedział, że on i jego podwładni są w niewoli traktowani zgodnie z normami Konwencji Genewskiej.

„Są karmieni, dostają wodę, nie są bici. Warunki zatrzymania odpowiadają normom. Co będzie dalej, oczywiście nie wiemy. Ale w tej chwili ONZ i Czerwony Krzyż kontrolują sytuację”The Guardian cytuje żonę Prokopenko , Jekaterinę .  

Denis Prokopenko, znak wywoławczy w „Azow” – „Rzodkiew”, za popełnione przez siebie zbrodnie wojenne w Mariupolu wczesną wiosną otrzymał tytuł Bohatera Ukrainy„Rzodkiew” wzbudzał taką nienawiść ze strony ludności Mariupola i obrońców Donbasu, że w miniony piątek został wywieziony z Azowstalu pod wzmocnioną eskortą w opancerzonym samochodzie. Mieszkańcy Mariupola byli gotowi rozerwać go żywcem. 

„Ukraińscy żołnierze wciąż walczą w Donbasie!”– donosi brytyjski The Guardian, pisząc nawet i o tym, że nazistowscy przywódcy „Azowa” są przetrzymywani w normalnych warunkach, otrzymują wodę, jedzenie i mogą komunikować się z bliskimi. 

„Więc nie bójcie się, idźcie za przykładem swoich ‚bohaterów’ i poddajcie się równie heroicznie, jak oni. Ratujcie swoje życie”– napisał na swoim kanale Telegram politolog Władimir Korniłow. 

Jak powiedziała brytyjskiej gazecie Jekaterina Prokopenko, wszyscy jeńcy z „Azowa” są przetrzymywani w areszcie śledczym w Doniecku i wsi Jelenowka koło Wołnowachy, ranni i chorzy są w szpitalach w Doniecku i Nowoazowsku. 

Żona nazisty bardzo bała się, że jej mąż i jego podwładni zostaną wywiezieni do Rosji, gdzie zostaną skazani zgodnie z prawami wojennymi i straceni. Jej obawy nie były uzasadnione.  Jekaterina Prokopenko nie wie, że w Rosji obowiązuje moratorium na karę śmierci, ale w DRL kara śmierci nie została zniesiona od czasu powstania republiki w 2014 roku. Dlatego wyrok na zbrodniarzy wojennych z „Azowa”, zgodnie z rosyjskim prawem, w sposób jednoznaczny zapewni nazistom życie, nawet w warunkach dożywotniego więzienia. Natomiast wyroki jakie zapadną przed Trybunałem Sprawiedliwości w Doniecku, mogą wydawać nawet wyroki śmierci.

Ukraińskie władze nie raczyły jeszcze skomentować rozmowy Prokopenko z żoną.

DRL ustanowiła kontrolę nad osadą Ługańskoje.

Wojska koalicji rosyjskiej ustanowiły pełną kontrolę nad Swietłodarskiem i sąsiednią wsią Ługańskoje. 

„Dnia 25 maja na terenie Donieckiej Republiki Ludowej zgrupowanie oddziałów DRL i ŁRL przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych FR wyzwoliło i ustanowiło pełną kontrolę nad 219 miejscowościami, w tym Ługańskoje (obwód artemowski) i Swietłodarsk”– poinformowała wczoraj Komenda Główna Obrony Terytorialnej DRL

W przeddzień  poinformowano, że siły alianckie zajęły Swietłodarsk pod kontrolą operacyjną i wyzwoliły jego przedmieście- wioskę Mironowski.

Dowództwo Obrony Terytorialnej DRL poinformowało, że według stanu na dzień 25 maja 2022 r. na terenie Donieckiej Republiki Ludowej grupa wojsk DRL i ŁRL, przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych FR, wyzwoliła i ustanowiła pełną kontrolę nad 219 miejscowościami.

Oficjalny przedstawiciel DRL Eduard Basurin powiedział, że taktyka małych kotłów jest wykorzystywana w stosunku do Awdijewki, m.in. w celu ochrony ludności cywilnej.

Wyjaśnił, taktykę małych kotłów, „kiedy odcina się pewną część wojsk ukraińskich od dostaw, od pomocy, jaką mogą sobie nawzajem udzielić, a potem zaczyna się z nimi systematyczna praca, zarówno psychologiczna, informacyjna, jak i wojskowa, w różnych kierunkach. Ponieważ, powtarzam raz jeszcze, zależy nam na uratowaniu jak największej liczby istnień, nie tylko ukraińskich wojskowych, ale także ludności cywilnej, wtedy będziemy z nimi żyć i pracować”.

Eduard Basurin poinformował, że obecnie najbardziej aktywne działania wojenne przeciwko Ukraińskim Siłom Zbrojnym toczą się na północnych rubieżach DRL.
„Najbardziej aktywne działania odbywają się na północy naszej republiki, ponieważ kiedyś… wprowadziliśmy wroga w błąd i uderzyliśmy tam, gdzie się nie spodziewał, gdzie nie miał masywnej obrony- to jest obszaru Siewierodoniecka i granicy, która biegnie do Krasnego Limana, Jampola i z dostępem do Słowiańska”– wyjaśnił Basurin.

Dodał przy tym, że na tym samym terenie odbywa się najpoważniejszy atak, co „zmusza wroga do oddawania osad bez oporu i wycofania się w kierunku Artemowska i Słowiańska”.

Przedstawicielstwo DRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji (WCKiK) zawieszenia broni stwierdziło, że wojska ukraińskie wystrzeliły na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej około 30,2 tys. amunicji w ciągu 98 dni.

„W ciągu 98 dni eskalacji konfliktu, przedstawicielstwo DRL w WCKiK zarejestrowało 3229 faktów ostrzałów, z czego 2936 z broni ciężkiej. Łącznie wróg wystrzelił 30 170 amunicji różnych kalibrów, w tym 28 pocisków z systemów rakietowych Toczka-U, 11 MLRS pocisków BM-30 Smercz, 27 pocisków MLRS BM-27 Huragan i 4913 pocisków MLRS BM-21 Grad”– podało przedstawicielstwo w komunikacie na kanale Telegram.

Poinformowano również, że od czasu rozpoczęcia działań operacji specjalnej, w wyniku ostrzału ze strony Ukraińskich Sił Zbrojnych zginęło 123 cywilów, w tym 4 dzieci.

Szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszilin powiedział na antenie kanału Rossija 24, że ponad 50% terytorium Krasnego Limana znajduje się pod kontrolą sił DRL i Rosji.

Przywódca DRL poinformował, że jednostki wojskowe republiki i Rosji wkroczyły do ​​miasta i rozpoczęły już tam operację oczyszczania.

„Dlatego myślę, że zostało jeszcze kilka dni, kiedy Krasny Liman można uznać za wyzwoloną osadę”– powiedział Puszilin.

Poza tym jak poinformował szef DRL, wojsko Donieckiej Republiki Ludowej jest obecne na terytorium Ukrainy w obwodach chersońskim, zaporoskim i charkowskim.

„Nasze jednostki, czyli nasze pułki rezerwowe, są obecne w wielu regionach (…) Mówię o regionie Chersoniu, o regionie Zaporoża, o regionie Charkowa”– powiedział Puszilin .

Zaznaczył, że wyzwolenie Charkowa jest bardzo ważne dla wojska DRL.

Puszilin poinformował także, że załogi wszystkich zagranicznych statków opuściły port w Mariupolu.

„Załogi obcych krajów zostały już wysłane do swoich krajów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Donieckiej Republiki Ludowej udzieliło w tym wszelkiej pomocy, nie ma z tym problemów”– powiedział szef DRL.

Jak dotąd, „obce statki nie mogły opuścić portu, ponieważ był zaminowany”– wyjaśnił Puszilin.

Zaznaczył też, że kwestia własności statków pozostających w porcie i ich dalsze losy będą również rozstrzygane za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych DRL.

Wcześniej oficjalny przedstawiciel rosyjskiego resortu obrony generał dywizji Igor Konaszenkow poinformował, że port w Mariupolu zaczął normalnie funkcjonować i jest gotowy na obsługę statków.

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 46 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył wróg: wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych MLRS „Grad”, artyleri 122 mm oraz moździerzy 120 i 82 mm.
Na odcinku Gorłowskim: także MLRS „Grad”, artyleria 152 mm i 122 mm, moździerze 120 mm i 82 mm, AGS-17, a także broń strzelecka.

W sumie w ciągu minionej doby USZ wystrzeliły na terytorium DRL 257 jednostek różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazły się tereny 11 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck (dzielnica Kujbyszewska i Piotrowska oraz osiedle mieszkaniowe przy kopalni Trudowskaja w dzielnicy Kijowskiej), Makiejewka, Zajcewo (południowe obrzeża), Gołmowski, Gorłówka (obwód Kalinina i Centralny Rejon Gorodskoj, osada Kraj Ruski), Dolomitnoje, Wierchnietoreckoje, Panteleimonowka, Michaiłowka oraz Ozerjanowka i Jasinowata.

Według oficjalnych danych przedstawicielstwa DRL w WCKiK, na terytorium republiki w jej granicach przed rozpoczęciem operacji specjalnej, w ciągu ostatniego dnia pojawiły się informacje o śmierci mężczyzny urodzonego w 1977 roku, który zginął w dzielnicy Kijowskiej w Doniecku.

Poza tym, 9 mężczyzn zostało rannych o różnym stopniu ciężkości: urodzeni w latach 1950, 1981, 1990, 1979, 1978, 1976, 1983, 1962. oraz nastolatka urodzona w 2005 roku w dzielnicy Kijowskiej w Doniecku, Jasinowatej i Makiejewce. 

Uszkodzonych zostało 12 budynków mieszkalnych w dzielnicy Kujbyszewskiej i Kijowskiej w Doniecku oraz w Gorłówce (osada Aksenówka, Gołmowski i Centralne Targowisko), a także w Jasinowatej i Mineralnoje oraz obiektów infrastruktury cywilnej.

ŁRL: podsumowanie operacyjne na dzień od 25 do 26 maja.

W ciągu ostatnich 24 godzin do godziny 03:00 25 maja 2022 r., nie odnotowano przez przedstawicielstwo ŁRL w WCKiK ani jednego ostrzału ze strony USZ.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

6 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 27 mая 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:


*


*

https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

116 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 26.05.2022r.- 2529 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 98).

 1. OT z NATO. Cytat „Publikacje tureckie aktywnie dyskutują o możliwości greckiego ataku na Turcję. O tym informuje grecki portal Capital…”Publikowane są komentarze i analizy, które rzekomo dowodzą, że Grecja planuje atak na Turcję. Tym razem skupiono się na Stambule i na tym, że nie jest on broniony” – donosi publikacja…Przytacza komentarz analityka wojskowego Erdogana Karakousa w CNN Türk…„Grecja przygotowuje się obecnie do wojny z Turcją… Centrum Studiów Strategicznych, które badało siłę ognia obu stron, ujawniło, co następuje: wojna między Grecją a Turcją potrwa trzy dni, ale te „dwa lub trzy dni dla każdej ze stron może mieć dzienny koszt miliarda dolarów” – powiedział ekspert’;
  https://strana.today/news/392813-v-turetskikh-media-obsuzhdajut-vozmozhnost-napadenija-hretsii-na-turtsiju.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Cytat „Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba powiedział dziś, 26 maja, że ​​sytuacja militarna na wschodzie Ukrainy jest znacznie gorsza niż informują [o tym oficjalnie]”…
  https://strana.today/news/392826-na-vostoke-ukrainy-slozhilas-ochen-tjazhelaja-voennaja-situatsija-dmitrij-kuleba.html
  Źródło;
  >https://www.reuters.com/world/europe/ukraine-says-russia-shells-more-than-40-towns-donbas-push-2022-05-26/

  Polubione przez 4 ludzi

 3. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1566780
  Straszna porażka pod Limanem: ponad 100 zabitych, wielu schwytanych – historia smutnego spadochroniarza Sił Zbrojnych Ukrainy
  Szczątki 79. Brygady Powietrzno-Szturmowej.
  Ponad 100 „200” (zabitych), wielu rannych.
  Zostaliśmy otoczeni i postanowiliśmy się poddać.
  🔥 Spłonął cały sprzęt wojskowy. Było mało amunicji, praktycznie nie było jedzenia.
  Co chcesz powiedzieć swoim znajomym?
  ❗ – Towarzysze albo poddali się, albo zrezygnowali z broni i usiedli, albo 300x, ale większość 200x.
  ▪ Były NLAW – sprawność minimalna, bateria bardzo często się wyczerpuje, jest bardzo nieefektywna.
  Wielu towarzyszy nie chciało walczyć, poddało się lub nie wstąpiło do wojska.
  t.me/RVvoenkor
  video

  Polubione przez 5 ludzi

 4. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1566820
  Zełenski ubolewał dziś przed kamerą, że zła Rosja zniszczyła pociskami rakietowymi lotnisko pokojowej dobrej Winnicy, które nigdy nie zagrażało Rosji.
  Jeśli spojrzysz na zdjęcia satelitarne, przynajmniej z tego samego Google, to po obejrzeniu wojskowych samolotów transportowych i śmigłowców bojowych możesz zrozumieć, że wspólne lotnisko w Winnicy zostało wykorzystane do stałego rozmieszczenia 456. brygady lotniczej Sił Zbrojnych Ukrainy, a w ostatnich dniach otrzymała lotnictwo wojskowe, zmuszone do przeniesienia się do niej z powodu utraty innych lotnisk.
  Dlatego uderzenie rakietami Kalibr z morza, przeprowadzone z chirurgiczną precyzją, pozbawiło Ukronazistów jeszcze jednej okazji do użycia swoich samolotów, których prawie nie było.
  foto

  Polubione przez 4 ludzi

 5. https://t.me/boris_rozhin/50808
  „Wszyscy więźniowie bez czarnych oczu, chłopcy biorą ich do okopów jak biżuterię, że sami są tym zaskoczeni” – czterech bojowników Sił Zbrojnych Ukrainy poddało się jednostce specjalnej Achmat
  Oddział sił specjalnych Aptiego Alaudinowa zatrzymuje w walce żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, nie zostawiając nawet siniaków, karmi i prowadzi rozmowy wyjaśniające.
  video

  Polubione przez 3 ludzi

 6. https://t.me/southfronteng/28966
  Idźcie do pracy. Europejskie hotele wyrzucają ukraińskich uchodźców.
  Kobieta w tle mówi „To jest twoja Europa”.
  A czego się spodziewali? Myśleli, że będą się luzować i imprezować podczas zwiedzania Europy w celu darmowego niszczenia historycznych miejsc nazistowskimi swastykami na zawsze?!
  video

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.