Wojna już nie domowa na Ukrainie 16.06.2022r.- 2550 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 120).


„Niemy krzyk”– dzień 755.

Na stronie NATO pojawił się komunikat: „Posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej na szczeblu ministrów obrony odbędzie się w środę 15 czerwca i czwartek 16 czerwca w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. Spotkaniu będzie przewodniczył sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg”

To zgromadzenie na Zachodzie zostało nazwane przez dziennikarzy „Ramstein-3”, nawiązując do serii szczytów, które miały wcześniej miejsce w niemieckiej bazie lotniczej o tej samej nazwie.

Wcześniej, nawiasem mówiąc, spodziewa się, że posiedzeniu przewodzić będzie amerykański sekretarz obrony Lloyd Austin.  Wraz z Austinem do Brukseli leci przewodniczący połączonych szefów sztabu Mark Milli, który według przesadzonych w Kijowie plotek popiera Załużnego, naczelnego dowódcy Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ), który jest jego nieoficjalnym podwładnym.

Prawdopodobnie Milli poda kilka soczystych szczegółów na temat konfliktu na Ukrainie i wyjaśni, dlaczego Ukraińskie Siły Zbrojne zaczęły tracić skuteczność bojową. 

W „niezależnej” liderzy „zespołu Ze”, otrzymawszy kolejny spis tematów z kancelarii prezydenta, i ponownie rozpoczęli starą śpiewkę o tym, że zasoby Sił Zbrojnych FR są na wyczerpaniu. Głoszą, że do jesieni zwyciężą obrońcy „niepodległości” zaopatrzeni szczodrze w nową zachodnią broń.

„Sytuacja na froncie zmienia się dynamicznie, dlatego decyzje należy podejmować zgodnie z tymi zmianami”– wyjaśnia żółto-błękitny ekspert   Żownirenko. 

„Rosja zmieniła taktykę prowadzenia działań wojennych (obecnie koncentruje siły i środki w odrębnych obszarach, ostatnio w Donbasie, gdzie potężnie używała artylerii), co wymaga również korekty pomocy, która trafia na Ukrainę z Zachodu”– dodaje Żownirenko.

Dla wyjaśnienia: Żownirenko to ta sama „Lusia” (pseudonim) Arestowicza, ale z pretensjami do solidności, jak przewodniczący zarządu Centrum Studiów Strategicznych Ukrainy. W „niezależnej” nazywany jest typowym sorosiątkiem, który prowadzi narrację o „bitwach do ostatniego Ukraińca”.

„Rammstein-3” rozpoczął się wczoraj (15 czerwca) roboczym obiadem, na który zaproszeni zostaną ministrowie obrony Finlandii, Gruzji, Szwecji i Ukrainy. Czekają też na europejskich biurokratów z zamiarem kolejnego finansowego dojenia. Na stronie internetowej NATO osobno podano, że kabała odbędzie się w środę, czyli sesja będzie zamknięta dla mediów. Ale 16 czerwca odbędą się aż dwa spotkania z udziałem tylko ministrów obrony krajów sojuszu, ale i tutaj informacje będą dokładnie filtrowane dla mediów.

W Kijowie zaczęły krążyć słuchy, że Zełenski („Ze”) poprosił Załużnego („Za”), aby trzymał się do wieczora 16 czerwca. Podobnie, biuro prezydenta zwróciło się o nowy pakiet wsparcia już z rezerwy sojuszu, głównie ze strony USA i Wielkiej Brytanii.

Dlatego mają wykazać, że mówienie o opłakanej sytuacji Ukraińskich Sił Zbrojnych w aglomeracji Lisiczańsko-Siewierodonieckiej jest „zdecydowanie przesadzone”.

Ukrnet donosi, że „Ze” nie może iść w kierunku propozycji Załużnego i wycofać wojsk na nową linię obrony, bo inaczej będzie musiał przyznać, że z powodu jego idiotycznej drużyny elitarne siły specjalne i „Legion Zagraniczny” zostały umieszczone w Siewierodoniecku. Co doprowadziło do tego, że praktycznie nic nie pozostało z tych potężnych sił.

Ukraiński Sztab Generalny ujawnił raport, z którego wynika, że ​​do rana 13 czerwca w fabryce Azot w Siewierodoniecku znajdowało się nie więcej niż dwieście osób personelu sił specjalnych USZ i 150 najemników, czyli w sumie jakieś 350 bojówkarzy.  Nawiasem mówiąc, najemników z Azota czeka los  Aslina i Pinnera– proces, wyrok śmierci i najprawdopodobniej egzekucja.

Aby zmanipulować ten negatywny przekaz, kijowscy filmowcy wraz z Brytyjczykami w przeddzień „Ramstein-3” szykować zaczęli materiał o fałszu ukraińskiej klęski, o indywidualnych porażkach obrońców niepodległości i oczywiście w tle, o „okrucieństwach orków”.

Głównym celem jest przekonanie Niemców o potrzebie dostaw ciężkiej broni. Problem z Niemcami polega na tym, że w deklarują oni wszelkiego rodzaju wsparcie dla Ukrainy, ale w rzeczywistości, nic się nie dzieje i wszystko pod różnymi pretekstami zwalnia.

Bankowa spodziewa się, że na zbliżającym się zjeździe ministrów obrony sojusz z Niemcami będzie nadal problematyczny. Dlatego Załużny otrzymał polecenie przeprowadzenia psychicznego ataku na Christinę Lambrecht, szefową departamentu obrony Republiki Federalnej, wspomagać go ma Ursula von der Leyen, która również będzie wywierać presję.

Tymczasem zagraniczne media zaczęły dużo pisać o problemach Ukraińskich Sił Zbrojnych. W szczególności. Telewizyjny kanał Fox News twierdzi, że przywódcy polityczni Ukrainy nie zaakceptowali propozycji Pentagonu, aby wycofać wojska z Donbasu w rejony Dniepru, Połtawy i Zaporoża.

Nawiasem mówiąc, wojsko amerykańskie, z którym rozmawiano, uważa, że ​​jeśli Rosjanie dokończą okrążenie i zniszczą znajdujące się w nim najlepiej przygotowane jednostki USZ w Lisiczansku-Siewierodoniecku, to jednostki Sił Zbrojnych FR będą już mogły przeprowadzić bez większych trudów ofensywę w dowolnym kierunku „niezależnej”, a szczególnie w rejonie Odessy.

Teraz Stany, podobnie jak boty porochowe z Facebooka (ze środowiska Poroszenki), spowalniają transfer ciężkiej broni na Ukrainę, rzekomo z powodu nieporozumień w podejściu do prowadzenia kampanii wojskowej. Trudno ocenić, na ile to prawda, ale takie sygnały dochodzą również zza oceanu. Tyrania Zełenskiego w zasadzie działa na korzyść Bidena. Z jednej strony będzie ktoś winien klęski Ukraińskich Sił Zbrojnych Ukrainy, z drugiej „Ze” jest motywowany do walki.

Nie ma wątpliwości, że na spotkaniu „Ramstein-3″ Austin i Millie po raz kolejny ogłoszą swoje zaniepokojenie. Nie, nie powiedzą o tym opinii publicznej, ale Załużny otrzyma maksymalne wsparcie Jankesów w swojej taktycznej konfrontacji z „Ze” w sprawie Siewierodoniecka.

Co nie oznacza, że Zachód oficjalnie odwraca się od Zełenskiego, bo on nadal ma silne poparcie jako postać medialna. Biały Dom rozumie, że wyrzucając klauna z Bankowej, Stany Zjednoczone natychmiast zniszczą i tak już kruchy antyrosyjski front zachodni. Z drugiej strony wielu amerykańskich ekspertów jednogłośnie zaczęło komentować, że Ukraina już przegrała. Niektóre niezależne kanały telegramowe wyjaśniają, dlaczego ten flash mob się rozpoczął.

Po pierwsze, „zespół Ze” już przygotowuje obywateli na to, że za przyszłą klęskę Ukraińskich Sił Zbrojnych oskarży Zachód (takie głosy już się pojawiły w Polsce, min. dość agresywnie wypowiedział się Morawiecki), które nie dostarczyły broni w wystarczającej ilości.

A po drugie, na Bankowej zaczął się moralny kryzys, albo, co gorsza, ostateczna utrata zdrowego rozsądku, co zauważyli także jankesi. Jakimi trzeba być naiwnym, żeby za pomocą rozpowszechnianej bezsensownej paplaniny próbować nakłonić NATO do transferu jak największej ilości najnowocześniejszej broni.

Cokolwiek by nie było, ale „Ramstein-3” raczej nie wywoła sensacji. NATO przydzieli kolejny pakiet pomocy wojskowej, a „zespół Ze” ogłosi, że „obrońcy niepodległości” w Siewierodoniecku nie zginęli na próżno. Dzięki nim Ukraińskie Siły Zbrojne w końcu dostaną upragnioną Wunderwaffe, która jak ich idolowi Hitlerowi „zapewni zwycięstwo”

Możliwe też jest, że Załużny zostanie koronowany przez Sojusz na szarą eminencję, a Zełenskiemu zostanie przydzielona rola, do której on tylko się faktycznie nadaje, nadwornego klauna.

*


Poranna (15.06.2022r. 10:00) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

„W obwodzie lwowskim pociski Kalibr zniszczyły magazyn amunicji broni przekazywanej Ukrainie przez państwa NATO, w tym haubice 155 mm M777– poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony. 

Ponadto precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza zniszczyły dużą liczbę broni i sprzętu wojskowego ze Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich, które zostały dostarczone ukraińskim siłom zbrojnym w Donbasie. W tym samym czasie w wyniku nalotów zlikwidowano ponad 300 nacjonalistów, dziesięć czołgów i innych pojazdów opancerzonych. Rosyjskie systemy obrony powietrznej zestrzeliły także sześć ukraińskich dronów, samolot Su-25 i przechwyciły 12 pocisków systemu wielokrotnego startu rakiet Huragan.

Ponadto precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza na lotnisku wojskowym Wozniesiensk w obwodzie Nikołajewskim zniszczyły sprzęt lotniczy Sił Powietrznych Ukrainy, stację radarową kontroli przestrzeni powietrznej w obwodzie Lisiczańskim w Ługańskiej Republiki Ludowej, system obrony powietrznej Buk-M1 system w pobliżu Soledaru, składy amunicji w obwodach Górskoje i Werchniekamenskoje, a także dwa stanowiska dowodzenia Sił Zbrojnych Ukrainy i centrum komunikacyjne na terenach osiedli Periejezdnoje i Iwano-Darieki w DRL.

 Rosyjskie siły zbrojne zniszczyły w północno-zachodniej części DRL kolejną partię broni dostarczanej na Ukrainę ze Stanów Zjednoczonych i Zachodniej Europy.

Broń i wyposażenie USZ zostały zniszczone na terenach stacji kolejowych Dobropoje i Krasnoarmejsk w części DRL zajętej jeszcze przez wojska ukraińskie. 

 Wieś Rassadki, położona w pobliżu Swietłodarska, znalazła się pod kontrolą DRL.

„Na dzień 15 czerwca 2022 r. na terenie Donieckiej Republiki Ludowej zgrupowanie oddziałów DRL i ŁPR, przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych FR, wyzwoliło i ustanowiło pełną kontrolę nad 238 osiedlami, w tym nad Rassadkami”  zgłoszono wczoraj w Komendzie Głównej Obrony Terytorialnej DRL.

Według dowództwa siły alianckie rozwijają także ofensywę na Słowiańsk. 

Natomiast, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK poinformowało o 77 faktach ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył: wieloprowadnicowe systemy rakietowe MLRS „Grad”, artylerię 155, 152 i 122 mm oraz moździerzy 120 mm.
Na odcinku Gorłowskim: artyleria 152 i 122 mm oraz moździerze 120 i 82 mm.

W sumie, w ciągu minionej doby USZ wystrzeliły na terytorium DRL 386 jednostek różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 14 miejscowości republiki:

jej stolica Doniecka (Dzielnice Kujbyszewska i Kijowska), Gorłówka (obwody Kalinina, Centralnogorodskoj i Nikitowski), Makiejewka (obwody Kirowski i Czerwonogwardyjski), Dolomitnoje, Zajcewo (południowe obrzeża) , Gołmowski, Ozerjanowka, Pantelejmonowka, Wierchnietoreckoje, Mineralnoje, Jakowlewka, Jasinowata oraz Krzemieniec i Jelenowka.

W ciągu ostatniego dnia przekazano informację o śmierci jednego i obrażeniach drugiego cywila we wsi Ziemianki i miejscowości Makiejewka.

W dzielnicach Kijowskiej i Kujbyszewskiej w Doniecku oraz w Gorłówce, Wierchnietoreckoje i Makiejewce, wyniku ukraińskich ostrzałów uszkodzeniu uległo 46 budynków mieszkalnych , a także 7 obiektów infrastruktury cywilnej.

ŁRL: podsumowanie operacyjne na dzień od 15 do 16 czerwca.

W ciągu minionej doby USZ 4 razy ostrzelali terytorium w rejonie odpowiedzialności ŁRL. 

„Ukraińskie formacje zbrojne przeprowadziły cztery ataki na osiedla Stachanowo, Krinicznoje i Troickoje przy użyciu wielowyrzutniowych systemów rakietowych BM-27 Huragan (22 pociski). W wyniku ostrzału w Stachanowie zginęło 6 osób, w tym 2 nieletnich, rannych zostało 14 cywilów. Uszkodzone zostało 16 wielomieszkaniowych i 2 domy prywatne, przedszkole ‚Kołokolczik’ i supermarket ‚Absolut’. Dwóch cywilów padło ofiarą ostrzału we wsi Krinicznoje , jeden został ranny. Jeden dom został zniszczony. wsi Troickoje , gdzie cywil został ranny w wyniku ostrzału”- poinformowało przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji (WCKiK) reżimu zawieszenia broni. 

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

9 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 16 червень 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:*

*


https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA
©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła

118 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 16.06.2022r.- 2550 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 120).

 1. Kobiety, które uciekły z Azotu, mówiły o obcych najemnikach w fabryce.
  W Siewierodoniecku, który znajduje się w rękach ukraińskich bojowników, jest wielu zagranicznych najemników – powiedzieli agencji RIA Novosti cywile, którym udało się uciec ze schronu przeciwbombowego w fabryce.
  Anna i jej synowa Alina z dziećmi od dwóch miesięcy (od 5 kwietnia) mieszkają w piwnicy tzw. drugiego punktu kontrolnego „Azot”, po tym jak pocisk trafił w ich dom.
  „Wielu najemników, bardzo wielu. Ilu ich było, nie wiem, stali osobno od innych. Mówili głównie po angielsku. I w innych językach obcych” – powiedziała Anna.
  Najemnicy obcokrajowcy i ukraińscy bojownicy nie pozwolili cywilom opuścić piwnic.
  Walki o Siewierodonieck trwają od początku maja. W zeszłym tygodniu minister obrony Siergiej Szojgu ogłosił całkowite wyzwolenie dzielnic mieszkalnych miasta.
  https://ria.ru/20220616/naemniki-1795631436.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Media: w rosyjskim sprzęcie wojskowym znaleziono amerykańskie chipy.
  WP: Amerykański Departament Handlu i FBI badają, w jaki sposób amerykańska elektronika trafiła do rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego.
  Władze USA badają, w jaki sposób wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych chipy zostały zainstalowane w niektórych egzemplarzach rosyjskiego sprzętu wojskowego znalezionego na Ukrainie – pisze dziennik „Washington Post”, powołując się na źródła.
  Według publikacji, wyprodukowane w USA mikroukłady i inne elementy elektroniczne zostały znalezione „w rosyjskich systemach radarowych, bezzałogowych statkach powietrznych, czołgach, naziemnym sprzęcie kontrolnym i statkach przybrzeżnych”.
  Należy zauważyć, że przez wiele lat firmy amerykańskie mogły legalnie sprzedawać podstawowe układy scalone do Rosji bez uprzedniej zgody rządu.
  https://ria.ru/20220616/oruzhie-1795635573.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. W zwiazku ze spadkiem dostaw gazu z FR „Nord Stream” spowodowanego nie dostarczeniem przez niemieckiego ‚Siemensa” urządzeń na wymianę w wyniku sankcji na FR, cena gazu na giełdach w Europie przekroczyła już 1500 dolarów za tysiac metrów sześciennych;
  https://strana.today/news/395741-tsena-na-haz-v-evrope-vyrosla-do-1500-iz-za-sokrashchenija-postavok-rf.html
  Natomiast minister gospodarki Niemiec Robert Habeck wezwał obywateli do zmniejszenia zużycia energii. Cytat „Dostawy spadną do dziennego maksimum 67 milionów metrów sześciennych. w porównaniu do 167 milionów metrów sześciennych. na początku tygodnia. Już za dwa dni wolumen dostaw do Niemiec zmniejszy się o 60%…Na swoim Twitterze Habeck napisał, że „czas” zacząć oszczędzać na zużyciu energii. Według niego każda [zaoszczędzona] kilowatogodzina pomaga w tej sytuacji”;
  https://strana.today/news/395744-v-hermanii-prizvali-sokratit-potreblenie-enerhii-iz-za-problem-s-postavkami-haza-iz-rf.html

  Polubione przez 7 ludzi

 4. Ukraina to kraj ,,kiełkujących” krzyży

  *.
  Każdego dnia w Donbasie we wschodniej Ukrainie ginie lub jest rannych do 1000 ukraińskich żołnierzy, przy czym średnio od 200 do 500 zabitych i znacznie więcej rannych, powiedział w środę jeden z najwyższych urzędników ukraińskich.

  Według Davida Arakhamia, który prowadzi negocjacje Ukrainy z Rosją i jest jednym z najbliższych doradców Zełenskiego, w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba ta znacznie wzrosła.

  Ukraina zwerbowała do wojska milion ludzi i jest w stanie zwerbować kolejne dwa miliony, powiedział Arakhamia, więc ma liczebność, by kontynuować walkę w Donbasie, gdzie Rosja stopniowo zdobywa terytorium .

  „Nasza pozycja negocjacyjna jest w rzeczywistości dość słaba, więc nie chcemy siedzieć przy stole, jeśli jesteśmy w tej sytuacji. Musimy ją w jakiś sposób odwrócić” –
  powiedział Arakhamia, podkreślając potrzebę kontrataku, aby odzyskać utracone terytorium.

  Ukraiński negocjator powiedział, że Rosja była w dużej mierze odizolowana od sankcji z powodu wysokich cen ropy, ale pełne skutki odczuje dopiero za trzy lub cztery lata.

  „Pytanie brzmi, czy my (Ukraina) nadal będziemy tu za trzy lub cztery lata, aby cieszyć się pokazem”.

  💥 https://www.axios.com/2022/06/15/ukraine-1000-casualties-day-donbas-arakhamia

  ***.
  Fotoreportaż z jednego z cmentarzy pod Charkowem
  💥 .https://t.me/boris_rozhin/53741

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Dla zainteresowanych, artykuł z ukraińskiego portalu „Strana” o tym dlaczego władze w Kijowie zaczęły nagle ujawniać informacje o coraz większych stratach sił ukraińskich na froncie w szczególnie na Donbasie. Jak wyjaśniono w artykule taka nagłą szczerosć władz w Kijowie moze mieć związek z chęcią wymuszenia przez nie na „zachodnich partnerów” zwiększenia i przyspieszenia przekazywania wszelakiej pomocy. Może to być jednak takze kolejna odsłona „wojny” jaka prowadzi „ekipa” Zełenskiego ze Sztabem Generalnym Ukrainy na którego czele stoi generał Załużny, bardzo popularny w „strukturach siłowych” i wśród „ukropatriotów”. Cytat „Pojawiła się też wersja, że ​​wypowiedź Arachamii odzwierciedla także pewien konflikt między Bankową a dowództwem Sił Zbrojnych Ukrainy…Plotki o tym napięciu krążyły od dawna . Naczelny dowódca Walerij Załużny na początku wojny zaczął szybko zdobywać popularność, zwłaszcza po tym, jak wojska rosyjskie staneły w miejscu i zaczęły ponosić straty pod Kijowem…W społeczeństwie to Załużny był postrzegany jako „organizator zwycięstwa”. To, jak donosiło wówczas wiele mediów, wywołało polityczną „zazdrość” w Kancelarii Prezydenta…Ale ta „zazdrość”, jeśli jakaś była (oficjalnie wszelkie problemy w stosunkach naczelnego wodza z prezydentem były negowane), jeszcze nie wyszła na jaw. Aż pewnego dnia Zełenski nagrał przekaz wideo, w którym faktycznie uczynił Załużnego odpowiedzialnym za kiepskie wyposażenie armii ukraińskiej…”Poprosiłem głównodowodzącego sił zbrojnych Ukrainy o zwrócenie uwagi na doniesienia mediów, że niektórzy nasi wojskowi nie mają środków ochrony osobistej. Doniesienia, które otrzymuję znacznie różnią się od tego, o czym mówi się w społeczeństwie. Oczekuję, sprawdzenia co i jak jest dostarczane do wojska. W strefie działań wojennych każdy powinien mieć dość wszystkiego, aby się chronić” – powiedział Zełenski we wtorek wieczorem…Innymi słowy, prezydent podejrzewa głównodowodzącego o sfałszowanie danych o zaopatrzeniu armii. Przy tym, przedstawił [podejrzenia] przed całym krajem, a nie w rozmowie twarzą w twarz z Załużnym”;
  https://strana.today/news/395732-poteri-ukrainy-na-fronte-i-pochemu-oni-rastut.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. „Komentarz” jednego z „ukrowojaków”, leżącego obecnie w szpitalu, do wywiadu z bliskim współpracownikiem z ‚Kwartału 95″ Zełenskiego Jewhenem Koszowojem, w którym ten tłumaczył sie że nie poszedł walczyć na front ponieważ…nie ma przeszkolenia wojskowego. Cytat „W czym oni sa lepsi od nas? Mają lepszą krew, czy [moze] są władcami kraju”…
  https://t.me/Ukr_G_M/5364

  Polubione przez 4 ludzi

 7. W stronę interwencji NATO w Donbasie? Artykul w ktorym autor przewiduje wymazanie z mapy swiata, panstw dziejszego bloku NATO, przez rosyjskie sily zbrojne ! Rosjanie tylko na to czekaja, wg autora !!!
  Mimo ponawianych przez Bidona deklaracji, że USA nie wyślą wojsk na Ukrainę, wydaje się, że wyprzedzają go ekstremiści. Wesley Clark, były głównodowodzący sił sojuszniczych USA-NATO, otwarcie wzywa do interwencji wojskowej NATO na Ukrainie:
  « NATO musi interweniować. Uczyńmy to oficjalnie i nakażmy Rosjanom przerwanie ognia. Konfliktu nie da się powstrzymać bez interwencji NATO. »
  Jest oczywiste, że w Waszyngtonie nie rządzi Bidon, lecz kompleks wojskowo-przemysłowy i najbardziej skrajne amerykańskie „jastrzębie”. Te jastrzębie złym okiem patrzą na oczywistą klęskę Ukrainy, klęskę ogłaszaną nawet przez najbardziej antyrosyjskich zachodnich ekspertów wojskowych!
  Ponieważ na miejscu rosyjska artyleria uderza bez przerwy, a oddziały ukraińskie zamieniają się albo w stosy trupów, albo w zupełną ruinę. Nawet zachodnia broń nie robi różnicy, ponieważ Ukraińcy nie są w stanie jej właściwie obsługiwać, gdyż nie zostali odpowiednio przeszkoleni. Te, które nie zostały zniszczone przez nasze uderzenia, pozostają niewykorzystane na ziemi… i wpadają w ręce wojsk rosyjskich!
  Interwencja NATO byłaby całkowitą zmianą gry… ale nie w sposób, jakiego życzyłby sobie Zachód: Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że Rosja użyłaby swojej nowej broni, aby uderzyć na masową skalę, „coś, czego nigdy nie widzieliście” – powiedział Władimir Putin. Ja sam mam tylko bardzo ograniczony obraz naszej nowej broni, ale to, co wiem, daje mi 200% pewności, że będzie to decydujący i śmiertelny cios dla NATO i USA.
  Wydaje się bowiem, że Zachód i NATO nieco zapomniały o ostatecznym celu naszej operacji wojskowej na Ukrainie: chodzi po prostu o to, by Ukraina nie stała się na stałe lotniskowcem NATO u naszych granic, a idąc dalej, jest to walka na śmierć i życie z globalistami. Interwencja NATO tylko przyspieszyłaby bieg wydarzeń, ponieważ Rosja bez problemu zniszczyłaby dużą część obozu globalistów.
  A w Rosji wielu ludzi – i nie tylko – mówi sobie, że w ostatecznym rozrachunku nie byłoby to złe rozwiązanie, które pozwoliłoby raz na zawsze położyć kres globalistycznej pladze.
  W stronę interwencji NATO w Donbasie? Artykul w ktorym autor przewiduje wymazanie z mapy swiata, panstw dziejszego bloku NATO, przez rosyjskie sily zbrojne ! Rosjanie tylko na to czekaja, wg autora !!!
  Mimo ponawianych przez Bidona deklaracji, że USA nie wyślą wojsk na Ukrainę, wydaje się, że wyprzedzają go ekstremiści. Wesley Clark, były głównodowodzący sił sojuszniczych USA-NATO, otwarcie wzywa do interwencji wojskowej NATO na Ukrainie:
  « NATO musi interweniować. Uczyńmy to oficjalnie i nakażmy Rosjanom przerwanie ognia. Konfliktu nie da się powstrzymać bez interwencji NATO. »
  Jest oczywiste, że w Waszyngtonie nie rządzi Bidon, lecz kompleks wojskowo-przemysłowy i najbardziej skrajne amerykańskie „jastrzębie”. Te jastrzębie złym okiem patrzą na oczywistą klęskę Ukrainy, klęskę ogłaszaną nawet przez najbardziej antyrosyjskich zachodnich ekspertów wojskowych!
  Ponieważ na miejscu rosyjska artyleria uderza bez przerwy, a oddziały ukraińskie zamieniają się albo w stosy trupów, albo w zupełną ruinę. Nawet zachodnia broń nie robi różnicy, ponieważ Ukraińcy nie są w stanie jej właściwie obsługiwać, gdyż nie zostali odpowiednio przeszkoleni. Te, które nie zostały zniszczone przez nasze uderzenia, pozostają niewykorzystane na ziemi… i wpadają w ręce wojsk rosyjskich!
  Interwencja NATO byłaby całkowitą zmianą gry… ale nie w sposób, jakiego życzyłby sobie Zachód: Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że Rosja użyłaby swojej nowej broni, aby uderzyć na masową skalę, „coś, czego nigdy nie widzieliście” – powiedział Władimir Putin. Ja sam mam tylko bardzo ograniczony obraz naszej nowej broni, ale to, co wiem, daje mi 200% pewności, że będzie to decydujący i śmiertelny cios dla NATO i USA.
  Wydaje się bowiem, że Zachód i NATO nieco zapomniały o ostatecznym celu naszej operacji wojskowej na Ukrainie: chodzi po prostu o to, by Ukraina nie stała się na stałe lotniskowcem NATO u naszych granic, a idąc dalej, jest to walka na śmierć i życie z globalistami. Interwencja NATO tylko przyspieszyłaby bieg wydarzeń, ponieważ Rosja bez problemu zniszczyłaby dużą część obozu globalistów.
  A w Rosji wielu ludzi – i nie tylko – mówi sobie, że w ostatecznym rozrachunku nie byłoby to złe rozwiązanie, które pozwoliłoby raz na zawsze położyć kres globalistycznej pladze.
  https://reseauinternational.net/vers-une-intervention-de-lotan-au-donbass/

  Polubione przez 7 ludzi

  • Szachownica. Jeśli USA poświęcą UE (same plusy) w zamian za takie osłabienie Rosji że ta nie wspomoże Chin to, we własnym mniemaniu, są wygrani bo z azjatyckimi partnerami pokonają Chiny. A Rosja i UE przestaną się liczyć jako gracze ekonomiczni.

   Polubione przez 3 ludzi

   • Tak też kombinowali Angole wobec Hitlera. I jak się skończyło?

    Imperium brytyjskie, nad którym „słońce nigdy nie zachodzi”- szlag trafił.

    To samo będzie z tą marionetką diaspory.

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 2 ludzi

 8. Wśród ukraińskich internautów krąży kontrowersyjny obrazek. Duda, Morawiecki i Kaczyński… klęczą przed szefem tamtejszego IPN-u
  18 lutego 2018
  .http://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2018/02/obrazek.jpg

  Co ciekawe, w pierwotnej wersji cała trójka
  klęczy przed… Stepanem Banderą.

  Jest jeszcze obraz z Piłsudzkim, ale w ukronecie przyjęły się tylko te dwie jego – powyższe wersje.
  .https://gfx.wiadomosci.radiozet.pl/var/radiozet-wiadomosci/storage/images/media/images/tydzienpils/260811-1-pol-PL/tydzienpils.jpg

  Polubione przez 7 ludzi

 9. Miedwiediew wątpi, by Ukraina istniała jako państwo za dwa lata.
  Kijów zwraca się do USA o uruchomienie dostaw gazu o wartości kilku miliardów dolarów w ramach reaktywowanego przez Bidona programu Lend-Lease, który umożliwił opanowanie Europy po II wojnie światowej. Na swoim kanale Telegram, który już zaskoczył swoją zjadliwością, Miedwiediew mówi, że wątpi, by Ukraina istniała jako państwo za dwa lata, kiedy będzie musiała zapłacić. Rzeczywiście, nasuwa się pytanie.
  Kijów zwrócił się do USA z prośbą o dostarczenie gazu, za który zapłaci za dwa lata. Należy pamiętać, że Ukraina wprowadziła już zakaz eksportu gazu ziemnego, węgla i oleju opałowego. Ze względu na sytuację wszystko trzeba zachować na rynek krajowy i spróbować przetrwać zimę.
  Ironia tego wszystkiego nie zna granic. Lend-Lease Act pochodzi z czasów II wojny światowej i jest ustawą o pomocy wojskowej, którą Stany Zjednoczone wprowadziły w ramach pomocy dla aliantów. Pomoc ta okazała się szczególnie opłacalna dla Amerykanów, gdy trzeba było ją spłacić. W przypadku Ukrainy logika jest podobna, z tą różnicą, że tym razem chodzi o wsparcie reżimu, który wykorzystuje grupy neonazistowskie do utrzymania władzy.
  Bidon zdecydował o jego reaktywowaniu, aby zapewnić terminowe wypłacanie pomocy wojskowej wysyłanej na Ukrainę. Neonazistowska demokracja” jest fajna, ale biznes jest święty. Jak ujawnia Foreign Policy, Ukraina domaga się, by w pakiecie kredytowym znalazły się również dostawy gazu, które są niezbędne, by kraj mógł przetrwać nadchodzącą zimę.
  „Inną propozycją, którą rozważa Ukraina, jest uzyskanie finansowania od amerykańskiego Międzynarodowego Korpusu Finansowania Rozwoju (DFC), banku rozwoju rządu USA, aby pomóc w opłaceniu gazu w krótkim terminie…. Rzecznik DFC Pooja Jhunjhunwala odmówiła komentarza na temat trwających rozmów z Ukrainą, ale powiedziała: „DFC działa w ramach swoich uprawnień statutowych, aby pomóc w rozwiązaniu bezprecedensowego kryzysu energetycznego na Ukrainie i w Europie oraz zmniejszyć dominację Rosji w dostawach energii do Europy, poprzez wspieranie inwestycji w infrastrukturę energetyczną i związaną z energią.
  Schemat przejęcia Ukrainy wydaje się być dobrze opracowany, a dla Europy po II wojnie światowej działał on doskonale. Sytuacja jest jednak inna: podczas gdy kraje europejskie przetrwały po wojnie, nie jest pewne, czy Ukraina przetrwa jako państwo w ciągu kilku lat. Jak słusznie zauważa Miedwiediew:
  „Widziałem informację, że Ukraina chce otrzymywać LNG od zagranicznych właścicieli na zasadzie dzierżawy z płatnością za dostawę za 2 lata. W przeciwnym razie następnej zimy po prostu zamarznie.
  Mam tylko pytanie. A kto powiedział, że za dwa lata Ukraina nadal będzie istniała na mapie świata? Amerykanów to już nie obchodzi – tak bardzo zainwestowali w projekt „antyrosyjski”, że wszystko inne jest dla nich błahostką…”.
  W rzeczywistości Ukraina jako państwo istnieje od 2014 roku, jej granice państwowe nie zostały ustalone od tego czasu, a jej instytucje nie funkcjonują już normalnie; co więcej, zaczyna być skubana politycznie, a więc i terytorialnie, przez Polskę w celu „proeuropejskiego demokratycznego trawienia”. Wszystko, co dziś pozostało z Ukrainy, to niepewne terytorium i ludność wrzucona w wir bratobójczej walki w obronie interesów, które jej nie dotyczą.
  https://reseauinternational.net/medvedev-doute-de-lexistence-de-lukraine-comme-pays-dici-deux-ans/

  Polubione przez 4 ludzi

 10. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1576043
  Pojawiają się doniesienia, że ​​od strony Artomowska i Słowiańska w kierunku Siewierska i Łysiczańska nie ma już bezpiecznych dróg dla Sił Zbrojnych Ukrainy, którymi ukraińska grupa mogłaby przerzucić swoje rezerwy.
  Droga z Artomowska do Lisiczańska jest kontrolowana przez wojska rosyjskie na kilku odcinkach fizycznie, a ogniowo prawie na całej jej długości.
  Dzień wcześniej, podczas próby przemieszczenia Sił Zbrojnych Ukrainy z Artomowska w kierunku Siewierska, na trasie zgrupowania ukraińskiego zadano cios, w wyniku którego kilka sztuk sprzętu zostało zniszczonych.
  Евгений

  Polubione przez 4 ludzi

 11. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1575999
  Kluczowe wypowiedzi Aleksieja Millera, prezesa zarządu PJSC Gazprom:
  ▪Wszystkie giełdy spot sprzedające gaz są niepłynne;
  ▪Rynki towarowe doświadczają zmian tektonicznych i szoków cenowych;
  ▪Nord Stream 2 jest pod ciśnieniem, a dostawy gazu można rozpocząć już teraz;
  ▪Sankcje i kontrsankcje wpłynęły na globalny rynek energii;
  ▪Program gazowy Gazpromu na Wschodzie został przyspieszony i będzie przyspieszał;
  ▪Gazprom pomyślnie przeszedł okres gwałtownych spadków i wzrostu zapotrzebowania na gaz;
  ▪Popyt na surowce zastępuje obecnie popyt na rezerwy walutowe;
  ▪Zarys nowego ładu gospodarczego świata wyznaczy Rosja;
  ▪Rosja otrzymuje szansę na redystrybucję światowych zasobów energetycznych w celu zapewnienia sprawiedliwych dostaw;
  ▪Globalne instytucje światowe straciły na znaczeniu;
  ▪Odchodzi dominacja dolara, „nasz produkt – nasze zasady”;
  ▪Ceny gazu w rodzimej Rosji są absolutnie stabilne i przewidywalne;
  ▪Siemens naprawia silniki dla przepompowni Nord Stream tylko w swoim zakładzie w Kanadzie;

  Główne wypowiedzi szefa Avtovaz:
  ▪ Avtovaz planuje opracowanie nowej, w pełni rosyjskiej platformy pojazdów w ciągu 3-4 lat;
  ▪ Avtovaz planuje wznowienie produkcji samochodów Łada Vesta i Largus w perspektywie średnioterminowej;
  ▪AvtoVAZ przeznaczy 1 mld rubli w 2022 r. na prace badawczo-rozwojowe, część z nich na opracowanie nowej platformy samochodowej.

  Polubione przez 5 ludzi

 12. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1576010
  Promsvyazbank chce do września otworzyć około 50 oddziałów w LPR i DPR.
  O tym mówił na SPIEF-2022 prezes banku Petr Fradkov.
  Obecnie na terenie DRL i LPR otwarto już dwa oddziały i około 20 pododziałów.
  9 czerwca w republikach otwarto pierwsze oddziały Promsvyazbanku.
  Niemal od razu pojawiły się przy nich kolejki osób chcących otrzymać karty „Mir”.
  @SputnikLive
  vbideo

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Sąd we Lwowie zakazał działalności kolejnych partii na Ukrainie zarzucając im „prorosyjskość”. Są to „Partia Szarija” czyli ugrupowanie popularnego ukraińskiego blogera Anatolija Szarija…
  https://strana.today/news/395752-sud-v-ukraine-zapretil-partiju-sharija.html
  …oraz ugrupowania „Lewicowa Opozycja” którego jedną z liderek jest Natalia Witrenko, matka prezesa ukraińskiego państwowego koncernu „Naftohaz” Jurija Witrenki;
  https://strana.today/news/395766-sud-v-ukraine-zapretil-partiju-levaja-oppozitsija.html

  Polubione przez 4 ludzi

 14. Ofiary Wołynia w grobie się przewracają

  Flagi banderowskie na podarowanych przez Polskę czołgach ☠️
  .https://twitter.com/Scorpion672510/status/1530585643138666497

  Ale karma do Ukraińców powraca – w klątwę Wołyniaków spalonych w kościołach się obraca.

  Podczas kontrataku armia ukraińska straciła cały batalion czołgów, składający się z 30 pojazdów opancerzonych T-72M1, które Polska przekazała Siłom Zbrojnym Ukrainy.

  A ci przeżyli – widocznie banderowcami nie byli.
  .https://twitter.com/Scorpion672510/status/1534947883367161856

  Polubione przez 6 ludzi

 15. Tymczasem amerykański NBC News informuje ze Biden był niezadowolony z ostatniej retoryki sekretarzy Departamenów Obrony i Stanu którzy stwierdzili że ​​USA chcą, aby Ukraińcy wygrali wojnę z Rosją, a nie tylko się bronili oraz że celem obecnej amerykańskiej polityki jest takie osłabienie Rosji by juz nie mogła nikogo zaatakować. Według „źródeł” ​​NBC News Biden miał zadzwonić do nich i powiedzieć, że posunęli się za daleko oraz by nie wzbudzali w Kijowie nierealistycznych oczekiwań i nie prowokowali Rosji;
  >https://www.nbcnews.com/politics/national-security/secretaries-defense-state-said-publicly-us-wanted-ukraine-win-biden-sa-rcna33826

  Polubione przez 5 ludzi

 16. https://t.me/opersvodki/5799
  Ministerstwo Obrony ogłosiło nowe szczegóły dotyczące amerykańskich bioprojektów na Ukrainie i Kubie oraz ich konsekwencje:
  – Od co najmniej 2011 roku na Ukrainie przeprowadzane są eksperymenty na pacjentach psychiatrycznych, jeden z amerykańskich kuratorów niejednokrotnie odwiedzał laboratorium pod Charkowem;
  – Stany Zjednoczone przeprowadziły testy na niezabezpieczonych społecznie obywatelach Ukrainy z neuromodulatorami, które spowodowały nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego;
  – W ramach amerykańskiego wojskowego projektu biologicznego p-268 na Ukrainie badano wirusy zdolne do zarażania gryzących komarów przenoszących gorączkę;
  – Na Kubie w latach 70. i 80. dochodziło do „celowych wybuchów” wirusa dengi, przenoszonego przez komary Aedes – te same, które badano na Ukrainie. Jednocześnie jedynym miejscem na Kubie, w którym nie doszło do wybuchu epidemii wirusa Dengue, była amerykańska baza w Guantanamo Bay, gdzie wojsko zostało wcześniej zaszczepione;
  – w ćwiczeniach zastosowano tularemię, której częstość występowania w DRL wielokrotnie wzrosła, uznawana przez NATO za jeden z priorytetowych bioczynników;
  – finansowanie przez USA projektów ukraińskich od 2015 r. wiąże się ze wzrostem zachorowań na choroby zakaźne w DRL i ŁRL, w tym tularemię o 9,5 raza;
  – „Wyjaśnienia” Pentagonu nie odpowiadają na prawdziwe pytania, w rzeczywistości Stany Zjednoczone budują swój potencjał wojskowo-biologiczny, a Ukraina pełni rolę poligonu;
  – Przyciąganiem inwestycji w te projekty osobiście zajmowali się Joe Biden i jego syn Hunter.

  Polubione przez 5 ludzi

 17. https://t.me/ukr_leaks_eng/403
  PROWOKACJA USZ W TEATRZE MARIUPOL OCZAMI ŚWIADKÓW I EKSPERTÓW⚡️
  W marcu tego roku ukraińskie media zaczęły oskarżać Rosję o celowe naloty na Teatr Dramatyczny w Mariupolu. Jest to jednak kolejna prowokacja zorganizowana przez ukraińskich skazańców. Ogromna ilość fizycznych dowodów, wnioski wysoko wykwalifikowanych ekspertów, a także relacje naocznych świadków wskazują, że teatr został zniszczony w wyniku detonacji potężnego ładunku wewnątrz budynku.
  Zobacz szczegóły w filmie!

  Polubione przez 4 ludzi

 18. https://t.me/boris_rozhin/53883
  Źródła ukraińskie podają, że od 1 września elektrownia jądrowa Zaporoże przejdzie pod pełną kontrolę Rosatomu, o czym poinformowano już miejscowych pracowników.
  Wcześniej informowano, że elektrownia atomowa będzie wykorzystywana do rozwoju terytoriów wyzwolonych, a Ukraina, jeśli chce, może kupować energię elektryczną od ZNPP (do 20% całkowitej produkcji Ukrainy). A może nie kupować.

  Polubione przez 5 ludzi

 19. Ewidentny debil Macron, chce byc ostatnim prezydentem Francji… Ten uposledzony francuski kurdupel, uwaza sie za Napoleona ! A ja jestem pewien, ze skonczy on rowniez jak Napoleon… w najlepszym wypadku ! Swietny artykul o francuskim idiocie… i nie tylko o nim !
  Idiota Macron przygotowuje Francje do wojny z Rosją… i nikt nie reaguje.
  W poniedziałek Emmanuel Macron powiedział prasie, że weszliśmy na drogę gospodarki wojennej, wprowadzając nadzwyczajne środki, w tym rekwizycje wojskowe. Ta zapowiedź, która bardzo wyraźnie przygotowuje do wojny z Rosją, chyba nikogo nie zaskoczyła ani nie zaszokowała. Czy jesteśmy tak zahipnotyzowani, że nawet najgorsze i najbardziej absurdalne rzeczy już nas nie budzą? A przecież wojna z Rosją to coś zupełnie przeciwnego, niż leży w interesie naszego kraju.
  Dlatego też Emmanuel Macron wybrał mikrotrotroturbinę na targach broni w Satory w zeszły poniedziałek, aby wyjaśnić, że weszliśmy na drogę gospodarki wojennej. Wezwał przy tym do ponownego przeanalizowania ustawy o programach wojskowych i przyjęcia przepisów, które umożliwiałyby rekwizycje wojenne.
  Sprytnie, ten atak na prawo własności nie został przytoczony przez AFP, która bez wątpienia chciała utrzymać Francuzów w ich zwykłej apatii. Aby o tym przeczytać, trzeba będzie poszperać w nagłówkach gazet Bernarda Arnault… Już to samo w sobie jest wskazówką, że dotowana prasa nie czuje się zobowiązana do mówienia czegokolwiek, do ujawniania czegokolwiek ani do myślenia o strategii prezydenckiej, która rozpoczyna się i powinna zająć najbliższe miesiące. Wojna ! Psychopata, który okupuje Élysée, ma na ustach tylko to słowo !
  W czasie swojej prezydentury Macron z oczywistą przyjemnością wcielał się w rolę bohatera trojańskiego.
  W ciągu poprzednich pięciu lat ogłosił już, że toczy wojnę z wirusem.
  Tym razem nie jest to już wojna z wirusem, ale wojna z prawdziwą bronią, prawdziwymi żołnierzami i prawdziwymi wrogami. Jest to o wiele bardziej tragiczne.
  Ale z kim prowadzimy wojnę?
  Przygotowujemy się do wojny z wielkim złym Putinem, któremu musimy przeciwstawić „broń wysokiej jakości”. Tak więc, nie mówiąc tego jasno, solidarnie z tym łajdakiem Zelenskim i jego nazistowskimi batalionami, zmierzamy do bezpośredniej konfrontacji z Rosjanami.
  Można było sobie wyobrazić demokratyczną debatę na ten temat, tym bardziej demokratyczną, że Putin dysponuje bronią hipersoniczną, która w ciągu kilku godzin, a nawet minut, może odesłać Francję do średniowiecza.
  Ale tej demokratycznej debaty, która jak wiemy, jest brudnym słowem w umyśle Macrona, prezydent najwyraźniej nie chce, ponieważ wie, że żaden Francuz nie jest gotów umierać za Kijów. Można znaleźć indoktrynowanych burżujów z tyłu, którzy wzywają do wojny, można znaleźć indoktrynowanych burżujów, którzy sami są gotowi prowadzić wojnę.
  Tak jak w 1914 r. Tyle że tym razem zniszczenia będą o wiele bardziej masowe, a indoktrynowani burżuje nie zrozumieli jeszcze, że w przygotowywanej hipersonicznej konfrontacji nie będzie już ani tyłu, ani przodu. Kiedy Putin naciśnie przycisk, by ich zabić, nie będą mieli nawet czasu, by wskoczyć do swoich hybrydowych SUV-ów i pojechać na wieś – zostaną wymazani z zycia na długo przed otwarciem drzwi.
  Do dalszego czytania goraco polecam https://reseauinternational.net/macron-prepare-la-guerre-totale-contre-la-russie-et-personne-ne-bronche/

  Polubione przez 5 ludzi

 20. A un do wojska był przynależniony…
  .https://twitter.com/i/status/1537057933393113089

  Oprócz tego, że władze ukraińskie gorączkowo mobilizują do wojska swych obywateli we wszystkich zakątkach kraju na wszystkie możliwe sposoby, teraz wyciągnęły ręce nawet po uchodźców.
  .https://pbs.twimg.com/media/FVYxVVTWUAEnvo2?format=jpg&name=large

  Dlatego kraje przyjmujące uchodźców mogą odetchnąć z ulgą.
  W końcu teraz nie muszą tolerować wybryków ukraińskich uchodźców na własny koszt, ale mogą po cichu złapać wszystkich poborowych, aby przypomnieć im o miłości do ojczyzny.

  Nie mamy wątpliwości, że „dobry sąsiad” czyli Polska będzie w czołówce działań popularyzatorskich patriotyzmu wśród ukraińskich uchodźców..😁

  Polubione przez 8 ludzi

 21. Ławrow mówi, że kontakty z Europą zniknęły z priorytetów Rosji.
  Moskwa zawsze współpracowała z Zachodem i Wschodem, ale obecnie kontakty z Europą zniknęły z priorytetów Rosji. Taką opinię wyraził w czwartek minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w wywiadzie dla telewizji NTV, udzielonym na marginesie Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Sankt Petersburgu (SPIEF).
  Video w linku https://cont.ws/@BernardShaw17/2310305

  Polubione przez 5 ludzi

 22. https://t.me/HersonVestnik/5181
  W ciągu ostatniego dnia Siły Zbrojne Ukrainy w kierunku Chersoniu straciły ponad 90 zabitych i rannych, stanowisko ogniowe 152 mm 2A65 Msta-B, trzy czołgi, dwa pojazdy opancerzone i magazyn amunicji. Zdobyto jeden bojowy wóz piechoty, dwa pojazdy opancerzone KrAZ Spartan i pięć pojazdów towarowych.
  foto

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.