Wojna już nie domowa na Ukrainie 16.06.2022r.- 2550 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 120).


„Niemy krzyk”– dzień 755.

Na stronie NATO pojawił się komunikat: „Posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej na szczeblu ministrów obrony odbędzie się w środę 15 czerwca i czwartek 16 czerwca w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. Spotkaniu będzie przewodniczył sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg”

To zgromadzenie na Zachodzie zostało nazwane przez dziennikarzy „Ramstein-3”, nawiązując do serii szczytów, które miały wcześniej miejsce w niemieckiej bazie lotniczej o tej samej nazwie.

Wcześniej, nawiasem mówiąc, spodziewa się, że posiedzeniu przewodzić będzie amerykański sekretarz obrony Lloyd Austin.  Wraz z Austinem do Brukseli leci przewodniczący połączonych szefów sztabu Mark Milli, który według przesadzonych w Kijowie plotek popiera Załużnego, naczelnego dowódcy Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ), który jest jego nieoficjalnym podwładnym.

Prawdopodobnie Milli poda kilka soczystych szczegółów na temat konfliktu na Ukrainie i wyjaśni, dlaczego Ukraińskie Siły Zbrojne zaczęły tracić skuteczność bojową. 

W „niezależnej” liderzy „zespołu Ze”, otrzymawszy kolejny spis tematów z kancelarii prezydenta, i ponownie rozpoczęli starą śpiewkę o tym, że zasoby Sił Zbrojnych FR są na wyczerpaniu. Głoszą, że do jesieni zwyciężą obrońcy „niepodległości” zaopatrzeni szczodrze w nową zachodnią broń.

„Sytuacja na froncie zmienia się dynamicznie, dlatego decyzje należy podejmować zgodnie z tymi zmianami”– wyjaśnia żółto-błękitny ekspert   Żownirenko. 

„Rosja zmieniła taktykę prowadzenia działań wojennych (obecnie koncentruje siły i środki w odrębnych obszarach, ostatnio w Donbasie, gdzie potężnie używała artylerii), co wymaga również korekty pomocy, która trafia na Ukrainę z Zachodu”– dodaje Żownirenko.

Dla wyjaśnienia: Żownirenko to ta sama „Lusia” (pseudonim) Arestowicza, ale z pretensjami do solidności, jak przewodniczący zarządu Centrum Studiów Strategicznych Ukrainy. W „niezależnej” nazywany jest typowym sorosiątkiem, który prowadzi narrację o „bitwach do ostatniego Ukraińca”.

„Rammstein-3” rozpoczął się wczoraj (15 czerwca) roboczym obiadem, na który zaproszeni zostaną ministrowie obrony Finlandii, Gruzji, Szwecji i Ukrainy. Czekają też na europejskich biurokratów z zamiarem kolejnego finansowego dojenia. Na stronie internetowej NATO osobno podano, że kabała odbędzie się w środę, czyli sesja będzie zamknięta dla mediów. Ale 16 czerwca odbędą się aż dwa spotkania z udziałem tylko ministrów obrony krajów sojuszu, ale i tutaj informacje będą dokładnie filtrowane dla mediów.

W Kijowie zaczęły krążyć słuchy, że Zełenski („Ze”) poprosił Załużnego („Za”), aby trzymał się do wieczora 16 czerwca. Podobnie, biuro prezydenta zwróciło się o nowy pakiet wsparcia już z rezerwy sojuszu, głównie ze strony USA i Wielkiej Brytanii.

Dlatego mają wykazać, że mówienie o opłakanej sytuacji Ukraińskich Sił Zbrojnych w aglomeracji Lisiczańsko-Siewierodonieckiej jest „zdecydowanie przesadzone”.

Ukrnet donosi, że „Ze” nie może iść w kierunku propozycji Załużnego i wycofać wojsk na nową linię obrony, bo inaczej będzie musiał przyznać, że z powodu jego idiotycznej drużyny elitarne siły specjalne i „Legion Zagraniczny” zostały umieszczone w Siewierodoniecku. Co doprowadziło do tego, że praktycznie nic nie pozostało z tych potężnych sił.

Ukraiński Sztab Generalny ujawnił raport, z którego wynika, że ​​do rana 13 czerwca w fabryce Azot w Siewierodoniecku znajdowało się nie więcej niż dwieście osób personelu sił specjalnych USZ i 150 najemników, czyli w sumie jakieś 350 bojówkarzy.  Nawiasem mówiąc, najemników z Azota czeka los  Aslina i Pinnera– proces, wyrok śmierci i najprawdopodobniej egzekucja.

Aby zmanipulować ten negatywny przekaz, kijowscy filmowcy wraz z Brytyjczykami w przeddzień „Ramstein-3” szykować zaczęli materiał o fałszu ukraińskiej klęski, o indywidualnych porażkach obrońców niepodległości i oczywiście w tle, o „okrucieństwach orków”.

Głównym celem jest przekonanie Niemców o potrzebie dostaw ciężkiej broni. Problem z Niemcami polega na tym, że w deklarują oni wszelkiego rodzaju wsparcie dla Ukrainy, ale w rzeczywistości, nic się nie dzieje i wszystko pod różnymi pretekstami zwalnia.

Bankowa spodziewa się, że na zbliżającym się zjeździe ministrów obrony sojusz z Niemcami będzie nadal problematyczny. Dlatego Załużny otrzymał polecenie przeprowadzenia psychicznego ataku na Christinę Lambrecht, szefową departamentu obrony Republiki Federalnej, wspomagać go ma Ursula von der Leyen, która również będzie wywierać presję.

Tymczasem zagraniczne media zaczęły dużo pisać o problemach Ukraińskich Sił Zbrojnych. W szczególności. Telewizyjny kanał Fox News twierdzi, że przywódcy polityczni Ukrainy nie zaakceptowali propozycji Pentagonu, aby wycofać wojska z Donbasu w rejony Dniepru, Połtawy i Zaporoża.

Nawiasem mówiąc, wojsko amerykańskie, z którym rozmawiano, uważa, że ​​jeśli Rosjanie dokończą okrążenie i zniszczą znajdujące się w nim najlepiej przygotowane jednostki USZ w Lisiczansku-Siewierodoniecku, to jednostki Sił Zbrojnych FR będą już mogły przeprowadzić bez większych trudów ofensywę w dowolnym kierunku „niezależnej”, a szczególnie w rejonie Odessy.

Teraz Stany, podobnie jak boty porochowe z Facebooka (ze środowiska Poroszenki), spowalniają transfer ciężkiej broni na Ukrainę, rzekomo z powodu nieporozumień w podejściu do prowadzenia kampanii wojskowej. Trudno ocenić, na ile to prawda, ale takie sygnały dochodzą również zza oceanu. Tyrania Zełenskiego w zasadzie działa na korzyść Bidena. Z jednej strony będzie ktoś winien klęski Ukraińskich Sił Zbrojnych Ukrainy, z drugiej „Ze” jest motywowany do walki.

Nie ma wątpliwości, że na spotkaniu „Ramstein-3″ Austin i Millie po raz kolejny ogłoszą swoje zaniepokojenie. Nie, nie powiedzą o tym opinii publicznej, ale Załużny otrzyma maksymalne wsparcie Jankesów w swojej taktycznej konfrontacji z „Ze” w sprawie Siewierodoniecka.

Co nie oznacza, że Zachód oficjalnie odwraca się od Zełenskiego, bo on nadal ma silne poparcie jako postać medialna. Biały Dom rozumie, że wyrzucając klauna z Bankowej, Stany Zjednoczone natychmiast zniszczą i tak już kruchy antyrosyjski front zachodni. Z drugiej strony wielu amerykańskich ekspertów jednogłośnie zaczęło komentować, że Ukraina już przegrała. Niektóre niezależne kanały telegramowe wyjaśniają, dlaczego ten flash mob się rozpoczął.

Po pierwsze, „zespół Ze” już przygotowuje obywateli na to, że za przyszłą klęskę Ukraińskich Sił Zbrojnych oskarży Zachód (takie głosy już się pojawiły w Polsce, min. dość agresywnie wypowiedział się Morawiecki), które nie dostarczyły broni w wystarczającej ilości.

A po drugie, na Bankowej zaczął się moralny kryzys, albo, co gorsza, ostateczna utrata zdrowego rozsądku, co zauważyli także jankesi. Jakimi trzeba być naiwnym, żeby za pomocą rozpowszechnianej bezsensownej paplaniny próbować nakłonić NATO do transferu jak największej ilości najnowocześniejszej broni.

Cokolwiek by nie było, ale „Ramstein-3” raczej nie wywoła sensacji. NATO przydzieli kolejny pakiet pomocy wojskowej, a „zespół Ze” ogłosi, że „obrońcy niepodległości” w Siewierodoniecku nie zginęli na próżno. Dzięki nim Ukraińskie Siły Zbrojne w końcu dostaną upragnioną Wunderwaffe, która jak ich idolowi Hitlerowi „zapewni zwycięstwo”

Możliwe też jest, że Załużny zostanie koronowany przez Sojusz na szarą eminencję, a Zełenskiemu zostanie przydzielona rola, do której on tylko się faktycznie nadaje, nadwornego klauna.

*


Poranna (15.06.2022r. 10:00) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

„W obwodzie lwowskim pociski Kalibr zniszczyły magazyn amunicji broni przekazywanej Ukrainie przez państwa NATO, w tym haubice 155 mm M777– poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony. 

Ponadto precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza zniszczyły dużą liczbę broni i sprzętu wojskowego ze Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich, które zostały dostarczone ukraińskim siłom zbrojnym w Donbasie. W tym samym czasie w wyniku nalotów zlikwidowano ponad 300 nacjonalistów, dziesięć czołgów i innych pojazdów opancerzonych. Rosyjskie systemy obrony powietrznej zestrzeliły także sześć ukraińskich dronów, samolot Su-25 i przechwyciły 12 pocisków systemu wielokrotnego startu rakiet Huragan.

Ponadto precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza na lotnisku wojskowym Wozniesiensk w obwodzie Nikołajewskim zniszczyły sprzęt lotniczy Sił Powietrznych Ukrainy, stację radarową kontroli przestrzeni powietrznej w obwodzie Lisiczańskim w Ługańskiej Republiki Ludowej, system obrony powietrznej Buk-M1 system w pobliżu Soledaru, składy amunicji w obwodach Górskoje i Werchniekamenskoje, a także dwa stanowiska dowodzenia Sił Zbrojnych Ukrainy i centrum komunikacyjne na terenach osiedli Periejezdnoje i Iwano-Darieki w DRL.

 Rosyjskie siły zbrojne zniszczyły w północno-zachodniej części DRL kolejną partię broni dostarczanej na Ukrainę ze Stanów Zjednoczonych i Zachodniej Europy.

Broń i wyposażenie USZ zostały zniszczone na terenach stacji kolejowych Dobropoje i Krasnoarmejsk w części DRL zajętej jeszcze przez wojska ukraińskie. 

 Wieś Rassadki, położona w pobliżu Swietłodarska, znalazła się pod kontrolą DRL.

„Na dzień 15 czerwca 2022 r. na terenie Donieckiej Republiki Ludowej zgrupowanie oddziałów DRL i ŁPR, przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych FR, wyzwoliło i ustanowiło pełną kontrolę nad 238 osiedlami, w tym nad Rassadkami”  zgłoszono wczoraj w Komendzie Głównej Obrony Terytorialnej DRL.

Według dowództwa siły alianckie rozwijają także ofensywę na Słowiańsk. 

Natomiast, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK poinformowało o 77 faktach ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył: wieloprowadnicowe systemy rakietowe MLRS „Grad”, artylerię 155, 152 i 122 mm oraz moździerzy 120 mm.
Na odcinku Gorłowskim: artyleria 152 i 122 mm oraz moździerze 120 i 82 mm.

W sumie, w ciągu minionej doby USZ wystrzeliły na terytorium DRL 386 jednostek różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 14 miejscowości republiki:

jej stolica Doniecka (Dzielnice Kujbyszewska i Kijowska), Gorłówka (obwody Kalinina, Centralnogorodskoj i Nikitowski), Makiejewka (obwody Kirowski i Czerwonogwardyjski), Dolomitnoje, Zajcewo (południowe obrzeża) , Gołmowski, Ozerjanowka, Pantelejmonowka, Wierchnietoreckoje, Mineralnoje, Jakowlewka, Jasinowata oraz Krzemieniec i Jelenowka.

W ciągu ostatniego dnia przekazano informację o śmierci jednego i obrażeniach drugiego cywila we wsi Ziemianki i miejscowości Makiejewka.

W dzielnicach Kijowskiej i Kujbyszewskiej w Doniecku oraz w Gorłówce, Wierchnietoreckoje i Makiejewce, wyniku ukraińskich ostrzałów uszkodzeniu uległo 46 budynków mieszkalnych , a także 7 obiektów infrastruktury cywilnej.

ŁRL: podsumowanie operacyjne na dzień od 15 do 16 czerwca.

W ciągu minionej doby USZ 4 razy ostrzelali terytorium w rejonie odpowiedzialności ŁRL. 

„Ukraińskie formacje zbrojne przeprowadziły cztery ataki na osiedla Stachanowo, Krinicznoje i Troickoje przy użyciu wielowyrzutniowych systemów rakietowych BM-27 Huragan (22 pociski). W wyniku ostrzału w Stachanowie zginęło 6 osób, w tym 2 nieletnich, rannych zostało 14 cywilów. Uszkodzone zostało 16 wielomieszkaniowych i 2 domy prywatne, przedszkole ‚Kołokolczik’ i supermarket ‚Absolut’. Dwóch cywilów padło ofiarą ostrzału we wsi Krinicznoje , jeden został ranny. Jeden dom został zniszczony. wsi Troickoje , gdzie cywil został ranny w wyniku ostrzału”- poinformowało przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji (WCKiK) reżimu zawieszenia broni. 

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

9 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 16 червень 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:*

*


https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA
©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła

118 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 16.06.2022r.- 2550 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 120).

 1. Ujawniono cel przybycia do Kijowa czterech europejskich przywódców jednocześnie.

  16 czerwca, po spotkaniu Ramstein-3 i wczorajszym szczycie NATO w Brukseli, do Kijowa przybyli jednocześnie czterej europejscy przywódcy: prezydenci Francji Emmanuel Macron i rumuński Klaus Iohannis, kanclerz Niemiec Olaf Scholz i premier Włoch Mario Draghiego.
  Do tej pory prowadzili rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
  Eksperci określili cele tej niezwykłej wizyty grupowej.

  Rosyjscy analitycy sugerują, że Macron, Scholz i Draghi przyjechali do Kijowa, aby omówić wspólny plan wyjścia z trwającego konfliktu zbrojnego na terytorium Ukrainy i nakłonić Zełenskiego do rozpoczęcia negocjacji z Rosją.
  Propozycje oparte są na planie Włoch, popartym przez Watykan.
  Przyjęcie przez władze ukraińskie tej inicjatywy wiąże się bezpośrednio z dalszą europejską perspektywą Kijowa.
  Ukraina otrzyma status kraju kandydującego do członkostwa w UE z pewnym zestawem dodatkowych „towarów”, które są pozbawione zasad dla unijnych biurokratów.

  Jednocześnie przyjazd rumuńskiego przywódcy wiąże się z dyskusją na temat nowego korytarza transportowego i przyszłych losów Mołdawii i Pridnestrovie.

  Najpotężniejsze kraje UE chcą zastąpić niespokojną i problematyczną Polskę bardziej zrównoważoną i przewidywalną Rumunią, aby za jej pośrednictwem kontynuować pomoc wojskową dla Ukrainy i jednocześnie prowadzić kontrolowany eksport ukraińskiej żywności.

  💥 Kijów powinien ograniczyć kontakty z Warszawą i rozbudować z Bukaresztem.
  Nie ukrywają też, że Mołdawia ma szansę na wejście do UE i NATO przed Gruzją i Ukrainą.

  Później doradca szefa MSW Ukrainy Wiktor Andrusiw potwierdził obawy ukraińskich analityków. Powiedział, że przywódcy krajów europejskich chcą posadzić Kijów przy stole negocjacyjnym z Moskwą, aw zamian za status kandydata do UE przekonać Ukrainę do ustępstw terytorialnych wobec Rosji.

  https://topcor.ru/26291-nazvany-celi-pribytija-v-kiev-srazu-chetyreh-evropejskih-liderov.html

  Komentarz:
  I tak nasze z PiSPojebu dyplomatołki – USmańskie kompradory wy*ebano na zbity ryj z Ukrainy.

  Polubione przez 6 ludzi

  • Nie ma sie co ludzic ! Tych czterech debili, ktorzy przyjechali do komika, wcale nie sa mniej glupi, niz ci POPISowi ! Cale to towarzystwo jest w jednakowym stopniu uposledzone !

   Polubione przez 7 ludzi

  • A generalnie media francuskie i ich „zaproszeni goscie” bredza na potege ! Jakby ktos oglosil konkurs, na najbardziej debilna brednie ! Ogladajac, czytajac i sluchajac ma sie wrazenie, ze Francja to jeden wielki azyl psychiatryczny. Napisalem „azyl”, a nie „szpital”, poniewaz nie ma nikogo, kto zajmowalby sie leczeniem.

   Polubione przez 8 ludzi

  • Pytanie ile tych ustępstw miało by być. Czy Rosja dostanie Odessę i Charków czy chodzi raczej o federalizację Ukrainy w takim kształcie jakim jest z wyłączeniem Ługańska i Doniecka.

   Polubione przez 3 ludzi

   • Włochy przedstawiają na forum ONZ plan pokojowy dla Ukrainy krok po kroku – donoszą media

    https://legaartis.pl/blog/2022/05/20/wlochy-przedstawiaja-na-forum-onz-plan-pokojowy-dla-ukrainy-krok-po-kroku-donosza-media/

    Włoski plan ma cztery punkty:

    – zawieszenie broni i likwidacja linii frontu pod nadzorem ONZ;
    – szybkie wstąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej oraz obranie przez nią neutralnego statusu (rezygnacja z przystąpienia do NATO);
    – porozumienie między Ukrainą a Rosją odnośnie terytoriów Donbasu i Krymu w celu rozstrzygania sporów poza granicami uznanymi przez społeczność międzynarodową;
    – zawarcie wielostronnego traktatu o pokoju i bezpieczeństwie w Europie, który miałby zapewniać kontrolę zbrojeń i zapobiegać konfliktom.

    1.- Czyli bezwarunkowa kapitulacja Rosji i wycofanie wszystkich jej wojsk z Ukrainy.
    2.- Po wycofaniu wojsk Rosja negocjuje z Ukrainą status Krymu i Donbasu w ramach państwa Ukrainy w granicach uznanych przez społeczność międzynarodową.

    Nic więc dziwnego, że o tym planie Rosja z mediów się dowiaduje.

    *****.

    Niemcy, Francja, Włochy i Rumunia za nadaniem Ukrainie statusu kandydata do UE

    💥 Zełenski: im więcej broni dostaniemy, tym prędzej wyzwolimy nasze ziemie
    Rosyjska agresja wobec Ukrainy to agresja wobec całej Europy; im więcej broni dostaniemy od sojuszników, tym prędzej wyzwolimy nasze ziemie – powiedział ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w czwartek w Kijowie na wspólnej konferencji prasowej z przywódcami Niemiec, Francji, Włoch i Rumunii.

    Zełenski dodał, że rozmowy z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem, premierem Włoch Mario Draghim i prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem dotyczyły dalszych sankcji wobec Rosji oraz powojennej odbudowy Ukrainy.

    💥 Macron: To Ukraina zdecyduje o kontekście i formacie rozmów pokojowych, nie zażądamy od niej ustępstw wobec Rosji
    Ukraina sama zdecyduje o kontekście i formacie rozmów pokojowych, nigdy nie zażądamy od niej ustępstw w jej konflikcie z Rosją – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron w czwartek w Kijowie na wspólnej konferencji prasowej z przywódcami Ukrainy, Niemiec, Włoch i Rumunii. Zapowiedział, że Francja przekaże Ukrainie dodatkowe sześć systemów artyleryjskich Caesar.
    Zapewnił, że Europa będzie z Ukrainą aż do jej zwycięstwa.

    💥 Scholz: Rosja musi wycofać swoje wojska i zgodzić się na rozmowy pokojowe
    Rosja musi wycofać swoje wojska z Ukrainy i zgodzić się na rozmowy pokojowe – powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz w czwartek w Kijowie,

    Jak dodał Scholz, Niemcy będą wspierać Ukrainę „tak długo, jak będzie ona tego potrzebować”. . Zapewnił, że Berlin stoi po stronie Ukrainy w obronie jej suwerenności.
    Niemiecki kanclerz określił rosyjską agresję wojskową przeciwko Ukrainie jako działanie „świadczące o epokowej zmianie”.
    Jego zdaniem „Rosja w sposób gwałtowny chce zmienić granice w Europie, co jest nie do przyjęcia”.

    💥 Draghi: Musimy odważnie walczyć z wywołanym przez Rosję problemem i zorganizować eksport zboża
    Musimy zorganizować eksport zboża z Ukrainy, odważnie walczyć z wywołanym przez Rosję problemem, tak jak walczy prezydent Wołodymyr Zełenski, i działać razem – oświadczył premier Włoch Mario Draghi w Kijowie.
    Według Draghiego Rosja „nie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom” w sprawie umożliwienia przez nią eksportu zbóż z Ukrainy.
    „Są dwa tygodnie na rozminowanie portów” – ostrzegł. Dodał, że jeśli nie zostaną dotrzymane pilne terminy, „zbliży się nieuchronny dramat” głodu. Zaapelował o stworzenie bezpiecznych korytarzy do transportu zboża, by „uniknąć katastrofy”.
    „Jedynym sposobem jest rezolucja ONZ, która ureguluje żeglugę na Morzu Czarnym, co Rosja dotąd odrzucała” – zaznaczył.

    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemcy-Francja-Wlochy-i-Rumunia-za-nadaniem-Ukrainie-statusu-kandydata-do-UE-8358344.html

    Polubione przez 3 ludzi

    • Cytat „Umowy o zakazie dostaw niektórych rodzajów broni do Kijowa zostały oficjalnie potwierdzone w celu uniknięcia konfrontacji wojskowej z Rosją. Powiedział o tym prezydent Francji Emmanuel Macron…„Mówicie o nieoficjalnym porozumieniu, ale to jest prawie oficjalne stanowisko partnerów z NATO, że pomagamy Ukrainie się bronić, ale nie idziemy na wojnę z Rosją. Dlatego osiągnięto porozumienie, aby nie dostarczać pewnych broni, takich jak samoloty szturmowe czy czołg [oczywiscie chodzi o te wyprodukowane na Zachodzie]i” – powiedział francuski przywódca…Według niego decyzja została podjęta „z powodu obaw przed wciągnięciem w wojnę z Rosją”. Macron dodał, że Zełenski jest świadomy tej umowy”;
     https://strana.today/news/395808-makron-priznal-sushchestvovanie-dohovora-ne-postavljat-nekotorye-vidy-oruzhija-ukraine.html

     Polubione przez 3 ludzi

    • NATOwskie dziwki usiłują ratować doopę hegemona zza wielkiej wody, wracając do stanu sprzed 24 lutego. Jedyne wyjście dla Rosji, to zdenazyfikować całą UPAdlinę. Tu nie ma pośrednich rozwiązań, ponieważ pozostawienie najdrobniejszej części Ukrainy poza kontrolą Rosji, będzie ogłoszone przez NATO jako porażka Rosji, a co więcej, ta szczątkowa UPAdła będzie nadal pompowana zachodnią bronią, jej armia – szkolona przez Zachód, i wszystko wróci do stanu sprzed 24 lutego. Jak to powiedział Gustlik Jeleń: „Jak ci dzika świnia w szkodę wlezie, to do miedzy ino odganiasz?”. Nie ma wyjścia, Rosja musi iść za ciosem i doprowadzić sprawę do końca.

     Polubione przez 6 ludzi

 2. Zycie powraca.
  Mariupol jak Feniks z popiołów się odradza.

  .https://twitter.com/Levi_godman/status/1537498979549708288
  Mariupol – rozpoczęto budowę 12x budynków mieszkalnych, supermarketu i szpitala
  Celem jest zakończenie tego do 1 listopada

  Komentarze:

  – Imponujące, jak szybko to się stało. Czy to domy dla ludności?

  – Nie jest jasne, co do przeznaczenia tych budynków, ale reporterka mówi również, że równolegle budują tymczasowe mieszkania dla przesiedleńców, które, jak się spodziewają, zaczną być gotowe pod już koniec tego miesiąca.

  – Tak. Osiedle mieszkaniowe.
  Powstaje też ogromny szpital.
  Równolegle jakiś czas temu przybyło z Rosji mnóstwo maszyn i zaczęło oczyszczać ulice z gruzów.
  Lokalna policja pilnuje, aby nie było grabieży z opuszczonych domów.

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Jako że „dzień bez zdrady dniem straconym”. Cytat „Reuters poinformował o negocjacjach między Kanadą a Niemcami w sprawie rozwiązania problemu z Nord Stream…Kanada i Niemcy negocjują w sprawie sprzętu dla gazociągu Nord Stream, podczas których kraje starają się znaleźć rozwiązanie problemu…„Rząd Kanady aktywnie negocjuje z Niemcami w sprawie tych turbin. Pracujemy nad decyzją”- agencja cytuje fragmenty oświadczenia anonimowego przedstawiciela kanadyjskiego Ministerstwa Zasobów Naturalnych”. Dla przypomnienia, wstrzymanie tych dostaw do FR spowodowało że strona rosyjska musiała obniżyć ilość gazu przesyłanego gazociagiem „Nord Stream”;
  https://iz.ru/1350934/2022-06-16/reuters-soobshchilo-o-peregovorakh-kanady-i-frg-dlia-resheniia-problemy-s-severnym-potokom

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Swietny artykul… ale dluuuuugi i zakonczony bardzo ladna rosyjska piosenka – pt « Proces już się rozpoczął, teraz najważniejsze jest, aby nie przeszkadzać ».
  Zacytuje jedynie jego poczatek – reszte prosze przeczytac w linku.
  Wygląda na to, że Zachód nie będzie czekał na bezpośrednie sankcje ze strony Moskwy, gdyż potrzeba ich wprowadzenia znika raz po raz sama. Długo oczekiwane zmniejszenie dostaw gazu do Europy przez Gazprom jest tylko jednym z elementów tej serii „samo z siebie”, tak samo jak cena rynkowa gazu od razu wystrzeliła sama z siebie.
  Mechanizm działa już jak w zegarku: nałożono sankcje na nawozy, ceny żywności wzrosną, zakazano sprzedaży chipów, zastanów się, skąd wziąć neon i metale ziem rzadkich. Podobnie jest z ropą naftową: nie jest odległy dzień, w którym zostanie pobity historyczny rekord z lat 2000, niezależnie od chaosu panującego na rynku cen gazu.
  W końcu prawie wszystko na świecie, co jest związane z wytwarzaniem realnych wartości materialnych, zamyka się w Rosji, która w naturalny sposób chwyciła Zachód za gardło, bez większego aktywnego udziału z jego strony.
  W zasadzie nie jest to zaskakujące. Powtarzano to już setki razy: nie ma recepty na złom. Rosja, tak samo niepostrzeżenie jak zajęła Krym i wkroczyła do Syrii, przekształciła się w militarno-energetyczne supermocarstwo, potencjalnie zdolne doprowadzić połowę świata do epoki kamiennej. Nikt nie będzie w stanie nic z tym zrobić, tak jak sama Rosja może teraz spokojnie patrzeć, jak pękają bańki mydlane. A one dosłownie pękają. Cóż, itd…
  https://cont.ws/@alex581210/2310206
  A to, gdyby komus nie chcialo sie czytac… piosenka konczaca ten swietny artykul

  Jeszcze raz polecam – artykul jest na prawde swietny !

  Polubione przez 3 ludzi

 5. OT z Wlk. Brytanii. Kolejny artykuł z brytomediów o tym jak traktowani sa uchodźcy z Ukrainy w Wlk. Brytanii. Okazuje się że setki ukraińskich rodzin które wpuszczono do Wlk. Brytanii, a które miały mieć zapewnione lokum obecnie są bezdomne i zmuszone do korzystania z pomocy opieki społecznej. Cytat „Według oficjalnych danych setki ukraińskich rodzin zostało bez dachu nad głową w Anglii po przybyciu na wizy mające zapewnić im miejsce do życia. Od końca lutego co najmniej 480 ukraińskich rodzin z dziećmi i 180 samotnych dorosłych wystąpiło do rad o pomoc w walce z bezdomnością”;
  https://www.theguardian.com/world/2022/jun/16/hundreds-of-ukrainian-refugees-left-homeless-in-england-data-shows

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Na dobranoc
  szczypta francuskiego poczucia humoru

  Francuski piesek Papillon
  czyli Emmanuel Macron dał głos:
  ,,Cały świat był świadkiem zbrodni wojennych popełnionych na ziemi ukraińskiej.
  Aby zapewnić, że sprawcy tych zbrodni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności i ukarani zgodnie z prawem międzynarodowym, pozostajemy zmobilizowani.
  Aby zebrać dowody, nasi eksperci są na pierwszej linii frontu”.

  Tylko polityk może przekazać „silne przesłanie” bez faktycznego wskazywania strony odpowiedzialnej za zbrodnie wojenne…
  .https://twitter.com/VeraVanHorne/status/1537522864781500421

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.