Wojna już nie domowa na Ukrainie 18.06.2022r.- 2552 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 122).


„Niemy krzyk”– dzień 757.

Ostatnia wizyta trzech europejskich przywódców w Kijowie nie służyła celom pokojowym. 

Tak więc Macron powiedział klaunowi, że Francja wysyła nową partię dział samobieżnych, a zaraz po wyjeździe zachodnich gości Zełenski zebrał Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, aby omówić „groźbę inwazji z Białorusi”, czyli , że po „europejskim desancie” w Kijowie nie pozostał zapach pokoju.

Szereg źródeł ukraińskich donosi, że przywódcy Niemiec, Francji i Włoch przekonali szefa nazistowskiego reżimu do nasilenia działań wojennych, obiecując mu nowe i szybkie dostawy broni, ale pod warunkiem, że musi przeprowadzić kontrofensywę przed wrześniem-październikiem , kiedy kryzys w Europie zbliża się do swojego apogeum i trzeba będzie pomyśleć o ratowaniu nie Kijowa, ale własnej władzy.

Dlaczego Zachodowi potrzebne są kontrofensywy Bandery lub statyczna obrona na terenach miejskich „do ostatniego Ukraińca”?

Na co nalegają nie tylko doradcy wojskowi, ale także, jak widzimy, politycy najwyższej rangi? 

Najczęściej mówi się o tej samej abrakadabrze, którą ujawnił Dawid Arakhamia, mówiąc, że dziś, gdy ukraińskie formacje zbrojne tracą nawet tysiąc bojowników dziennie, reżim nazistowski wciąż ma „słabą pozycję negocjacyjną” i dlatego zmobilizował milion ludzi (a może jeszcze dodatkowe dwa) i zamierza zintensyfikować walki.

Ilu ludzi musi jeszcze zginąć dziennie, aby „wzmocnić pozycje negocjacyjne” banderowskiego reżymu? 

Dwa, trzy tysiące czy więcej?- każdy dzień wojny przynosi nową śmierć i zniszczenie, ukraińska gospodarka upada, komunikacja transportowa zostanie sparaliżowana, nie ma paliwa i smarów, ludzie cierpią- nie tylko od wojny, ale bo pozostawieni zostali sami sobie przez państwo– jakie mogą być więc korzyści?

Zresztą to samo powtarza Zachód, twierdząc, że zanim zasiądziecie do stołu negocjacyjnego, Kijów musi wzmocnić swoją pozycję na polu bitwy. Nawet jeśli doskonale wiadomo, że to jest niemożliwe. 

Rosja, kontynuując walkę przy użyciu ograniczonych sił i środków armii czasu pokoju, już prawie całkowicie rozgromiła te ukraińskie formacje, które Zachód przygotowywał do ataku na republiki donbaskie i Krym. Poza tym, zmobilizowano wiele brygad Volkssturmu, uruchamiając resztki uzbrojenia i sprzętu wojskowego z zachodnich okręgów wojskowych z okresu sowietów oraz większość europejskich rezerw NATO- a w zasadzie prawie wszystkie. Nie ma więc wątpliwości, że całe gadanie o „silnych pozycjach negocjacyjnych” jest tylko propagandową retoryką dla naiwnych, i co dziwne, działa nie tylko na zachodnią publiczność, ale także na ludność ukraińską.

Dlatego też, sądzić można, że prawdziwe cele są zupełnie inne, niż deklarowana „silna pozycja negocjacyjna”.

Ponieważ- jak się okazało- nie da się wykrwawić i wyczerpać wojsk rosyjskich, celem teraz jest pozostawienie Rosji spalonej ziemi, wyzwolenia miast i miasteczek, które zostały zrównane z ziemią, zaśmiecone górą trupów i zniszczoną infrastrukturą. Kalkulacja jest taka, że ​​odbudowa zniszczonego i wyludnionego regionu będzie wymagała ogromnych nakładów finansowych i nadwyręży budżet rosyjski, a wydatki te spowodują niezadowolenie mieszkańców „starych” terytoriów rosyjskich.

Ponadto pozostali przy życiu mieszkańcy dawnych ziem ukraińskich, według kalkulacji zachodnich i kijowskich strategów, obarczą winą wyzwolicieli za zrujnowane życie. Tym celom podporządkowane są także zalecenia zachodnich doradców dotyczące walki w miastach z użyciem ludzkiej tarczy i wykorzystywania jak tylko długo się da do obrony infrastruktury przemysłowej, a także ataków artyleryjskich na opuszczone właśnie przez Ukraińskie Siły Zbrojne miejscowości Ukrainy.

Nawiasem mówiąc, zapotrzebowanie na kontrofensywę na południu, w strefie stepowej, która jest wyjątkowo podatna na działania Sił Powietrzno-Kosmicznych, wynika z faktu, że bogate regiony chersońskie i zaporoskie trafiły do ​​Rosji nietknięte, a Zachód i jego nazistowscy protegowani dążą do „poprawienia” za wszelką cenę tego „niefortunnego zaniedbania”. Nawiasem mówiąc, Zełenskiemu nie tak dawno się wygadał, mówiąc, że nie można powiedzieć, że wróg zajął Mariupol, skoro dostał tylko ruiny. A więc, nie zdobył miasta tylko ruiny po nim. I taki właśnie jest cel tego trwania w kazamatach różnych zakładów przemysłowych i obiektach publicznych oraz w lokalach mieszkalnych, aby ostrzał sił rosyjskich doprowadził do ich ruiny, przy okazji zabijając jak największą liczbę cywili. Ta taktyka stosowana była wcześniej przez Zachód w Syrii.

Ale cele nazistów nie ograniczają się do niszczenia osiedli, infrastruktury i obiektów przemysłowych. Tutaj Arestowicz zagroził Zachodowi, że w przypadku zwycięstwa Rosji armia rosyjska zostanie wzmocniona przez pół miliona żołnierzy ukraińskich. I to jest rzeczywiście jedna z bardzo poważnych obaw Stanów Zjednoczonych i NATO, które doskonale zdają sobie sprawę, że po wyzwoleniu dawnej Ukrainy jej ludzie znacznie wzmocnią potencjał Rosji. Aby temu zapobiec, trzeba spróbować zniszczyć jak najwięcej ukraińskich wojskowych i cywilów. Tak więc sformułowanie „aż do ostatniego Ukraińca” nie jest wcale alegorią, ale konkretnym zadaniem. Innymi słowy, celem Zachodu, realizowanym przez nazistowski reżim Zełenskiego, jest zniszczenie Ukrainy i jej ludności, tak aby jak najmniej dostało się w ręce Rosjan.

Któregoś razu amerykańskie NBC News podało, że Joe Biden wezwał urzędników do porzucenia zbyt żarliwych zapewnień o wsparciu dla Ukrainy, aby nie wzbudzać nadmiernych oczekiwań wobec Kijowa i nie prowokować Moskwy. Cóż, koło zamachowe samozniszczenia Ukrainy zostało uruchomione, trudno je zatrzymać, bo Rubikon został już przekroczony. Negocjacje nie są dlatego możliwe, bo Kijów ma „słabą pozycję”, ale dlatego, że Zełenski i inni naziści doskonale zdają sobie sprawę, że przekroczyli granicę, poza którą już nie ma dla nich ratunku- ludobójstwo, którego oni dokonali nie postanie bezkarne.

Tak więc teraz wszystko pójdzie nawet bez ciągłej aktywnej interwencji Amerykanów, którzy powoli zaczynają dystansować się od zbrodni „Ze-reżimu„.

Dowodem zaś, na to jak reżym „Ze” jest zdeterminowany, jest podjęta decyzja o ty, że ukraińcy, którzy uciekli przed mobilizacją do Polski, nie będą już mogli sobie spać spokojnie, bo Kijów zażądał od Warszawy deportacji wszystkich ukraińskich uchodźców płci męskiej w wieku od 18 do 60 lat. 

Odpowiedni list podpisany przez ministra spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrija Kulebę jest rozpowszechniany przez ukraińskie zasoby internetowe.

Pomimo szumnych wypowiedzi Zełenskiego i jego świty oraz planów „oswobodzenia” Krymu i Donbasu, rzeczywista sytuacja Ukraińskich Sił Zbrojnych wcale nie jest taka, jak chcieli by ją widzieć w Kijowie. Próby ukrycia ogromnych strat USZ za różnymi dekretami, rozkazami i dyrektywami po prostu opóźniają moment, w którym wszystko wychodzi na jaw. Już teraz w Donbasie większość ukraińskiego ugrupowania stanowią oddziały obrony i są zmobilizowane, pilnowane przez bataliony narodowe, by nie uciekały ze swoich pozycji.

O braku tych najbardziej odpowiednich do mobilizacji opierają się oświadczenia doradców Zełenskiego, że zmobilizowali już milion żołnierzy i są gotowi powołać kolejny milion przeznaczony na rzeź. Połowa jest już w stanie wojny, a druga bezpiecznie uciekła za granicę. Co więcej, ci, którzy uciekli do Rosji, czują się bezpiecznie i nie zamierzają wracać. Ale niebezpieczeństwo już wisi nad tymi, którzy uciekli na Zachód.

Zadzwonił pierwszy dzwon w Polsce, do której dotarł podpisany przez Kulebę list, w którym prosi on swojego polskiego kolegę o zorganizowanie deportacji Ukraińców w wieku od 18 do 60 lat na Ukrainę. Podobno Kijów szykuje nową mobilizację.

Jeśli to nie jest fałszerstwo, a ukraińskie zasoby dyskutują o tym z całą powagą, to za Polską mogą pójść inne kraje, w których ukraińscy obywatele w wieku poborowym próbują się bezpiecznie zadekować.

 W sieci pojawił się już żart, że najbezpieczniejszym miejscem do ukrycia się przed Zełenskim i jego kliką jest rosyjska niewola. Jak mówi przysłowie, w każdym dowcipie jest trochę prawdy.

*

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza zniszczyły kwaterę główną jednostki batalionu narodowego Azow w obwodzie charkowskim. Ponadto rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły 15 ukraińskich dronów i jeden Su-25, a także przechwyciły pocisk rakietowy Toczka-U i osiem rakiet MLRS Huragan.

„Siedziba jednostki nacjonalistycznej formacji Azow w rejonie pesoczińskim obwodu charkowskiego została zniszczona uderzeniem precyzyjnych pocisków wystrzeliwanych z powietrza”– poinformował podczas briefingu oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał broni Igor Konaszenkow. 

Ponadto w ciągu dnia trafiono 18 obszarów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego oraz 10 stanowisk ogniowych ukraińskiej artylerii i baterii moździerzy.

„Na terenach osad Spornoje i Wiemka (rejon artemowski) Donieckiej Republiki Ludowej zniszczono dwa składy broni rakietowej i artyleryjskiej oraz amunicji”– dodał Konaszenkow.

Sześć baterii MLRS Grad zostało również ostrzelanych w rejonach Zajcewa, Kurdjumówki, Dzierżyńska, Artemowska, Artemowa i Oczeretino.
W wyniku nalotów zostało tam zlikwidowanych ponad 200 nacjonalistów, dwie wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych Buk-M1 i AKM- Osa, skład amunicji, dziesięć czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, sześć dział artylerii polowej, cztery wyrzutnie wielokrotnego startu zniszczeniu uległy systemy rakietowe oraz dziewięć pojazdów specjalnych.

Dodatkowo zlikwidowano jeszcze ponad 350 nacjonalistów, centrum kontroli bezzałogowych statków powietrznych USZ w rejonie Nikołajewa, osiem czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, trzy wozy bojowe MLRS  BM-21 Grad, trzy działa artylerii polowej i 11 pojazdów specjalnych. uderzenia rakietowe i artyleryjskie.

W sumie, w ciągu jednego dnia, według Ministerstwa Obrony w wyniku ataków  w Donbasie i na Ukrainie eliminowano ponad 550 ukraińskich żołnierzy.

 Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że na tle narastających niepowodzeń militarnych w Kijowie napływ zagranicznych najemników wysechł. Departament nazwał kłamstwem oświadczenie o rzekomo 20 tysiącach obcokrajowców „walczących” z Siłami Zbrojnymi Rosji. Wcześniej rosyjskie MSZ zaznaczyło, że wśród cudzoziemców, którzy przybyli na Ukrainę, jest wielu pracowników zachodnich służb wywiadowczych.

Według rosyjskiego resortu obrony Kijowowi nie udaje się powstrzymać „procesu wyjazdów najemników do innych krajów lub z powrotem do miejsc swego zamieszkania”.

Rosyjski resort obrony monitoruje i ewidencjonuje pobyt na Ukrainie każdego obcego najemnika, w tym instruktorów, którzy przybyli szkolić, asystować w obsłudze i naprawie zachodniego uzbrojenia dostarczanego na Ukrainę.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zwraca uwagę na to, że ​​Polska jest liderem pod względem liczby najemników reprezentowanych na Ukrainie, z której przybyło 1831 osób. Spośród nich 378 zostało już zlikwidowanych, kolejne 272 wróciły. Następna jest Rumunia, skąd na Ukrainę przybyło 504 najemników- 102 zginęło, 98 wróciło do ojczyzny.

Z Wielkiej Brytanii, która zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby najemników, na Ukrainę przybyły 422 osoby. Spośród nich 101 zmarło, 95 pozostało.

Liderem liczby najemników wśród krajów Ameryki jest Kanada, skąd przybyło 601 najemników. 162 z nich zmarło, 169 wróciło do domu. 530 najemników przybyło ze Stanów Zjednoczonych na Ukrainę. Spośród nich 214 zostało wyeliminowanych, 227 wróciło do domu.

Gruzja jest liderem pod względem liczby najemników, którzy przybyli na Ukrainę wśród krajów Bliskiego Wschodu, Zakaukazia i Azji. Według Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej z tego kraju przybyło 355 najemników, z czego 120 zostało zniszczonych, a 90 opuściło Ukrainę.

Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony na dzień 17 czerwca na Ukrainie przebywają najemnicy i specjaliści od broni z 64 krajów. Od 24 lutego na Ukrainę przybyło 6956 osób, z czego 1956 zginęło, 1779 wyjechało.

„Do tej pory żyje jeszcze 3221 najemników, którzy nie zostali jeszcze schwytani lub nie dotarli do granicy z Ukrainą”– podsumował departament.

Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Obrony zwróciło uwagę, że od początku maja napływ zagranicznych najemników na Ukrainę do udziału w działaniach wojennych przeciwko rosyjskiemu wojsku praktycznie się wyczerpał. Resort przypomniał też najemnikom, że zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym nie są uważani za kombatantów, w najlepszym wypadku grozi im odpowiedzialność karna.

Na tej postawie prawnej 9 czerwca Sąd Najwyższy Donieckiej Republiki Ludowej skazał Marokańczyka Saaduna Brahima, a także brytyjskiego Aidena Eslina i Seana Pinnera na śmierć.

Szef DRL Denis Puszilin powiedział, że nie ma podstaw do ułaskawienia zagranicznych najemników. 

„Z natury tych artykułów, te przestępstwa, które popełnili, nie widzę powodu, abym wyszedł z taką decyzją o ułaskawieniu”- wyjaśnił Puszilin.

Z kolei oficjalna przedstawicielka MSZ Federacji Rosyjskiej Maria Zacharowa w rozmowie z RT i RT Arabic na marginesie spotkania w ramach SPIEF (https://forumspb.com/en/) stwierdziła, że ​​wśród zagranicznych najemników na Ukrainie jest wielu pracowników zachodnich służb wywiadowczych.

„Jest wielu zagranicznych najemników z krajów zachodnich. I to nie są najemnicy, którzy po prostu biegają z karabinami maszynowymi, to są instruktorzy najemników”– wyjaśniła przedstawicielka resortu dyplomacji.

Według niej są to ludzie reprezentujący szereg krajów, którzy zostali wysłani do kierowania walkami przez reżim kijowski.

„Wielu z nich to członkowie zachodnich agencji wywiadowczych. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Rozumiemy, o co toczy się gra. Mówimy o wojnie hybrydowej, wojnie zastępczej z rąk reżimu kijowskiego, za którym stoi zjednoczony Zachód”– powiedziała Zacharowa.

Zawarto już porozumienie z siłami sojuszniczymi w sprawie dodatkowej pomocy dla Donbasu w postaci broni. 

„W większym stopniu dotyczy to broni (…) Jest już zrozumienie, że zostaną wykorzystane dodatkowe zdolności sił sojuszniczych”– powiedział szef DRL Denis Puszilin.

Wcześniej Pushilin zapowiadał konieczność  użycia dodatkowych sił sojuszniczych w związku ze wzmożonym ostrzałem przez ukraińskie formacje zbrojne miejscowości na terytorium republiki.

Puszilin wyraził przekonanie, że specjalna operacja wojskowa zakończy się „całkowitym zwycięstwem” sił sojuszniczych.

 W Donieckiej Republice Ludowej w ciągu tygodnia zginęło 27 cywilów, a 111 zostało rannych w wyniku ukraińskiej agresji.

„W okresie od 10 czerwca do 16 czerwca 2022 r. zginęło 67 osób z personelu republikańskich sił zbrojnych i 27 cywilów, w tym jedno dziecko. W tym okresie rannych zostało 388 wojskowych i 111 cywilów”- poinformowało wczoraj biuro Rzecznika Praw Człowieka w DRL Darii Morozowej.

Pięć osób wczoraj zostało rannych w Doniecku.

Przedstawicielstwo DRL w WCKiK opublikowało informacje o ofiarach cywilnych w wyniku ostrzału USZ w Doniecku:

Dzielnica Kijowska: 
– na ulicy Pokryszewa nr. , dwóch mężczyzn urodzonych w 1947 i 1956 zostało rannych.
– na ulicy Porucznika Schmidta nr. 27 ranny mężczyzna urodzony w 1931 r. 

Dzielnica Piotrowska:
– na ulicy Wołoczajewskiej nr. 7, kobieta urodzona w 1934 roku została ranna.
– na ulicy Wołczajewskiej nr. 1/3 ranny mężczyzna urodzony w 1950.

Informacje o skutkach ostrzału wciąż napływają.

W Makiejewce ranna została kobieta 

Zostało to zgłoszone w kwaterze głównej obrony terytorialnej DRL.

„W wyniku ostrzału USZ w rejonie Kirowskim, we wsi Sewiernj Batman, ranny został cywil. Obecnie otrzymuje pomoc medyczną”- przekazano w raporcie.

W wyniku ostrzału wsi Gołmowski przez ukraińskich oprawców zginęła kobieta

Ogłosił to szef Gorłówki Iwan Prichodko.

W wyniku ostrzału USZ wsi Gołmowski dwóch cywilów, urodzonych w 1983 r. i urodzonych w 1938 r., zostało poważnie rannych. Obaj ranni byli hospitalizowani, w tej chwili otrzymują opiekę medyczną. Jedna kobieta zmarła”– powiedział szef administracji. 

W ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 63 fakty ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył: wieloprowadnicowych systemów rakietowych MLRS „Huragan” i „Grad” oraz artylerii 155, 152 i 122 mm.
Na odcinku Gorłowskim: – artyleria 152 i 122 mm oraz moździerze 120 i 60 mm.

W sumie, w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 420 jednostek różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazły się tereny 9 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck (rej. woroszyłowski, kijowski, kujbyszewski i piotrowski), Makiejewka (rej. kirowski i czerwonogwardyjski), Gorłówka, Dolomitnoje, Zajcewo (południowe obrzeża), Ozerjanówka, Szirokaja Bałka, Panteleimonowka oraz Wierchnietoreckoje i Jasinowata.

W ciągu ostatniego dnia pojawiły się informacje o śmierci 3 cywilów, kobiet: urodzonych w 1983, 1985 i w 1969 r. w Gorłówce (zdjęcie powyżej) i w Wierchnietoreckoje.

Poza tym, 11 cywilów zostało rannych o różnym stopniu ciężkości w dzielnicach Piotrowskiej i Kijowskiej w Donieck oraz w Gorłówce, Jasinowatej i Makiejewce. 

W dzielnicach Kijowskiej, Kujbyszewskiej i Piotrowskiej w Doniecku oraz w Makiejewce, Gorłówce i Aleksandrówce uszkodzeniu uległo 51 budynków mieszkalnych , a także 8 obiektów infrastruktury cywilnej. 

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 18 червень 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:


**


https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła

136 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 18.06.2022r.- 2552 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 122).

 1. 💥💥💥💥💥

  Dziś podczas zaciętej bitwy w strefie przemysłowej Siewierodoniecka schwytano dowódcę słynnego batalionu narodowego „Aidar” Siergieja Melniczuka. To ta suka strzela do Doniecka, organizując krwawe zbrodnie na cywilach.
  .https://twitter.com/PelmeniPusha/status/1538173756258062337

  Simonov K.V. 🇬🇧🇺🇸🇷🇸🇸🇾🇦🇺🇨🇦🇬🇧🇧🇬🇫🇷
  @Simonovkvramble

  ZOSTAŁ ZŁAPANY!❗️
  ❗️ OFICJALNE INFORMACJE DOSTĘPNE!

  Dziś podczas zaciętej bitwy w strefie przemysłowej Siewierodoniecka schwytano dowódcę słynnego batalionu narodowego „Aidar” Siergieja Melniczuka.
  To ta suka ostrzeliwuje Donieck, dokonując krwawych okrucieństw na cywilach.

  Polubione przez 7 ludzi

 2. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1576733
  W obwodzie żytomierskim będzie sądzona nauczycielka języka ukraińskiego za zaprzeczenie agresji wojskowej na Ukrainę.
  Według Prokuratury Generalnej, na spotkaniu metodycznego stowarzyszenia nauczycieli lingwistów zaczęła przekonywać kolegów, że nie ma wojny, ale jest „operacja specjalna”, podczas której wojska rosyjskie udzielają „pomocy dla ludzi braterskich”, i to, co wydarzyło się w Buczy, zostało zainscenizowane.

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Amerykanie pod wrażeniem reakcji Putina na słowa Bidena.
  Użytkownicy Twittera w Stanach Zjednoczonych docenili reakcję prezydenta Rosji Władimira Putina na wypowiedź szefa Białego Domu Joe Bidena na temat amerykańskiej inflacji.
  Wcześniej Biden wielokrotnie wiązał rekordową inflację w USA z sytuacją na Ukrainie i rosyjskim przywódcą. Na przykład, przemawiając po ogłoszeniu majowych danych o inflacji w USA, która okazała się najwyższa od ponad 40 lat, powiedział, że państwa „nigdy nie widziały czegoś takiego, jak putinowski podatek od żywności i benzyny w tym samym czasie”. Przemawiając na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Sankt Petersburgu, prezydent Rosji zauważył, że takie wypowiedzi są skierowane do tych, „którzy nie potrafią czytać i pisać”.
  „To znaczy, prawie wszyscy liberalni mieszkańcy Zachodu” – powiedział Grudnik.

  „My nazywamy ich po prostu Demokratami” – zażartował Southpaw Nothin.

  „Chodzi o Joe Bidena” – zasugerowała Itsameila.

  „Inflacja przyspieszyła, gdy Biden objął urząd, ale to wciąż ‚wina Putina’. Jeśli w to wierzysz, jesteś beznadziejny” – powiedział John Smith.

  „Sytuacja na Ukrainie wpłynęła na Zachód dopiero wtedy, gdy sam Zachód zdecydował się nałożyć sankcje na własny naród” – jest przekonany Jonathan Falcon.
  Jak zauważył Putin na sesji plenarnej SPIEF, ekonomiczny blitzkrieg przeciwko Rosji początkowo nie miał szans powodzenia, a broń w postaci sankcji, jak pokazała praktyka ostatnich lat, jest „obosieczna”. Zdaniem wicepremiera Rosji Aleksieja Owerczuka, wojna gospodarcza przeciwko Moskwie nie przebiegła zgodnie z planem tych, którzy ją rozpoczęli. Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew, mówiąc o konsekwencjach sankcji antyrosyjskich, stwierdził, że doprowadzą one do pełnego kryzysu żywnościowego na świecie, a w niektórych krajach grozi głód.
  https://cont.ws/@potap1956/2311583

  Polubione przez 5 ludzi

  • Mimo, ze drukarki pieniędzy pracują pełną parą, to tymi papierkami świat się nie wyżywi, jeśli będzie niedobór żywności.
   A będzie, ze względu na bardzo wysokie koszty zewnętrzne: paliw, nawozów i energii elektrycznej.

   Przypomnę, że w czasach „wielkiego kryzysu” w Stanach Zjednoczonych miliony hektarów ziemi rolnej było ugorowanych ze względu na ich porzucenie przez farmerów, którzy po prostu zbankrutowali. W Polsce w tym czasie w niektórych regionach zapanowała bieda i autentyczny głód.

   Teraz może czekać Nas dokładnie to samo- co paradoksalne, byłaby to „kara” za wyciągnięcie rąk po nieswoje w postaci „500+”.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

   • Zastanawiam się co w praktyce oznacza zbankrutowanie amerykańskiego farmera. Jakie miał on obciążenia że przerosły jego możliwości ogarnięcia tematu. Oczywiście nie chodzi o hodowcę bydła ale o zwykłego farmera. Aktualnie w Polsce, baaardzo zgrubnie wygląda to tak: ubezpieczenie KRUS ok 200 pln na osobę miesięcznie, podatek gruntowy 10 pln/hektar miesięcznie. Nie uwzględniając dopłat obszarowych bo te by pokryły wszelkie koszta – sprzedać trochę płodów rolnych, zimą np. piec chleb na zamówienie czy robić sery, przetwory i można spoko doczekać do lepszych czasów.

    Polubione przez 3 ludzi

    • Widzę, że jesteś zwolennikiem teorii, że chłopom (farmerom) wszystko samo rośnie………może i rośnie tylko, że jeszcze trzeba z czegoś żyć i się utrzymać. A co najważniejsze, kupić nawozy, paliwo, serwisować sprzęt i maszyny….itd, itd.

     A poza tym , po co ta jałowa dyskusja?

     Proszę zgłębić się w niuanse ekonomiczne i społeczne „wielkiego kryzysu”- i tyle!

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 4 ludzi

    • Polecam sobie poczytać „Grona Gniewu” Steinbeck’a, to powieść „stara ale jara” i co najciekawsze przywoływana każdorazowo gdy w USA dochodzi do kryzysów społeczno-ekonomicznych odbijających sie własnie najczęściej na amerykańskich farmerach.

     Polubione przez 5 ludzi

 4. https://t.me/boris_rozhin/54115
  Kadyrow ogłosił zdobycie wsi Metelkino koło Siewierodoniecka.
  Według niego w ciągu ostatniego tygodnia walk o wieś Siły Zbrojne Ukrainy straciły w niej od 600 do 700 osób. Teraz w Metelkinie odbywa się oczyszczanie i rozminowywanie.
  Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy częściowo potwierdził wypowiedzi Kadyrowa https://t.me/boris_rozhin/54114, wskazując, że Siły Zbrojne FR odniosły sukces w Metelkinie i okopały się we wsi.
  mapka

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Czego możemy się nauczyć z wizyty europejskich przywódców w Kijowie, jeśli nie kapitulacji Europy?
  Po przejściu triumwiratu „Unii Europejskiej” w Kijowie można się w końcu zastanowić, co zostało z Europy… Ich wątpliwości co do dozbrajania Ukrainy, co do przystąpienia do UE zostały rozwiane jednym machnięciem ręki, a atlantyckie nastawienie państw europejskich jest absolutnie całkowite. W takim tempie to właśnie Europę pogrzebiemy w Kijowie, własnymi rękami, własną słabością, podczas gdy atlantycki Zachód rozpocznie pierwszą wojnę światową.

  Macron, Scholtz i Draghi pojechali w czwartek do Kijowa, nie po to, by – jak zapowiadano – ponownie wyrazić poparcie Europy dla Ukrainy, ale raczej po to, by podporządkować kraje europejskie atlantyckiemu dogmatowi. Nawet prezydent Rumunii, który w odróżnieniu od polskiego jest bardzo reprezentacyjny, został przyczepiony do ogona, Europa Wschodnia musiała wspierać ruch, zachowując przy tym dyskrecję.
  Na jego konferencji prasowej przedstawiono następujące kwestie: Ukraina musi zostać zaakceptowana jako kandydat do członkostwa w UE (Turcja jest tam od dawna, ale to symboliczne), dostarczonych zostanie kolejnych 6 karabinów Cezar – lepszych do strzelania do cywilów, integralność terytorialna Ukrainy jest święta i to do niej należy decyzja, jak zakończyć tę wojnę.
  « Rozmowy z Ukrainą będą prowadzone po jej kapitulacji. »
  Ponieważ, szczerze mówiąc, celem jakichkolwiek rozmów jest obecnie zmuszenie drugiej strony do politycznego wycofania się, ponieważ konflikt nie został wyczerpany. To właśnie powiedział Macron w Kijowie, mówiąc, że Ukrainie należy pomóc w prowadzeniu wojny – długiej, bo nikt nie wie na razie, jak może wyglądać zwycięstwo. Trudność w tym konflikcie polega na tym, że nie jest to klasyczny konflikt, a wyczerpie go dopiero załamanie się modelu globalnego zarządzania lub ideologiczna kapitulacja Rosji. Ale wszyscy rozumieją, że wymiar militarny ma fundamentalne znaczenie dla wsparcia pozycji politycznej, dlatego armia rosyjska posuwa się naprzód, zabezpieczając terytoria, dlatego Zachód dostarcza broń i środki Ukrainie (która według Stoltenberga będzie uzbrojona przez NATO), dlatego przygotowywane są inne możliwe terytoria konfliktu (na przykład Mołdawia, która może otrzymać status kandydata do wejścia do UE tego lata – co jeszcze?).

  Jest to rzeczywiście pierwsza wojna światowa, która toczy się na naszych oczach.
  https://reseauinternational.net/que-retenir-du-passage-des-dirigeants-europeens-a-kiev-sinon-la-capitulation-de-leurope/

  Polubione przez 3 ludzi

 6. https://t.me/chub_detection/3104
  Jak różni są ukraińscy nacjonaliści w swoich pozycjach przed i… po złożeniu broni, ale z podniesionym ✋🤚. To jakiś metafizyczny proces. Możesz oglądać od rana do wieczora. Dwa filmy – przed i po. Żołnierz 95 ODSHb APU. Rozpoznany przez rodzinę. Krewni przez telefon pytają go: „Jak możemy Ci pomóc?”. On, płacząc, odpowiada: „Nic. Poczekaj, aż wszystkie te śmieci się skończą. Nikt mnie nie bije. Karmią nas, poją i opiekują się nami. Wszystko jest w porządku. Zabrali nas przedwczoraj. Było nas czterech .Zniszczyli wszystko.” Krewni płaczą i mówią: „Dzięki Rosjanom za uratowanie nas. Dziękuję za tak dobre traktowanie naszych ludzi”.

  Polubione przez 5 ludzi

 7. https://t.me/infantmilitario/77968
  Poinformowano, że dzisiaj o godzinie 13:20 w pobliżu wsi Szyrokoje w obwodzie mikołajowskim samolot szturmowy Su-25 Sił Powietrznych Ukrainy zaatakował pozycje 107. batalionu zmechanizowanego 63. oddzielnej brygady zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy. W przyjacielskim ogniu zginęło ponad 20 ukraińskich żołnierzy.

  Polubione przez 6 ludzi

 8. https://t.me/olegyasynsky/176
  „Kategorycznie sprzeciwiam się wszelkiej jednomyślności i ideologicznemu marszowi w formacji. W każdym społeczeństwie, w interesie jego rozwoju, niezbędna jest ożywiona dyskusja społeczna i miejsce dla wszelkich szczerych wątpliwości i niezgody.
  Ale żeby było to możliwe, trzeba najpierw uwolnić przestrzeń informacyjną od demagogii, manipulacji i hipokryzji. Oczywiście to tylko naiwne życzenie bez żadnych przepisów.
  Na widok dzisiejszej zerowej reakcji większości obecnych „przeciwników wojny” na celowe systematyczne niszczenie dzielnic mieszkalnych Doniecka przez Siły Zbrojne Ukrainy – co nie ma najmniejszego znaczenia militarnego – nie mogę uwierzyć w zdolność tych ludzi do współczucia czyjegoś bólu. Kiedy część z nich, uważających się za historyków lub socjologów, poważnie mówi o „wizycie delegacji europejskich sił pokojowych w Kijowie”, brakuje mi wyobraźni, by przyznać, że nie widzą lub nie rozumieją roli państw NATO w aktualnej tragedii.
  Dlatego każdy dialog z hipokrytami jest tak szybki i gwarantuje, że przerodzi się w głupotę lub współudział.”
  Олег Ясинский

  Polubione przez 4 ludzi

 9. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1576905
  „Rosja jest tu na zawsze!” – w obwodzie charkowskim ogłosili wydawanie rosyjskich paszportów
  Przedstawiciele Jednej Rosji przybyli do Kupjanska, kontrolowanego od marca przez wojska rosyjskie. Na spotkaniu z mieszkańcami deputowany do Dumy Państwowej Artem Turow wyjaśnił obywatelom procedurę pracy otwartego centrum humanitarnego Jedna Rosja w obwodzie charkowskim, w którym według deputowanego będzie się tylko rozwijać.
  Ważną wypowiedź w kwestiach społecznych wygłosił także Aleksander Sidyakin, szef komitetu wykonawczego partii. Opowiedział mieszkańcom o rychłym przybyciu do Kupjanska lekarzy z niezbędnymi lekami oraz o dalszych planach rozpoczęcia procedury nadawania wszystkim obywatelstwa rosyjskiego. Na zakończenie swojego przemówienia zapewnił mieszkańców, że Rosja na zawsze przybyła na te ziemie.
  Readovka
  video

  Polubione przez 5 ludzi

 10. Kiedy „nasze wadzunie” wpadną na pomysł by zaczać kupować węgiel od…Indii. Cytat ‚Indie dramatycznie zwiększyły zakupy rosyjskiego węgla w ciągu ostatnich trzech tygodni pomimo globalnych sankcji wobec Moskwy. Od 27 maja do 15 czerwca zakupy wzrosły sześciokrotnie, ponieważ handlowcy oferują Indiom zniżki do 30%…Ponieważ europejscy importerzy unikają handlu z Moskwą, indyjscy nabywcy skupują ogromne ilości rosyjskiego węgla pomimo wysokich kosztów transportu…Według niepublikowanych danych rządu indyjskiego, zakupy węgla i produktów powiązanych wzrosły ponad sześciokrotnie w ciągu 20 dni (27 maja do 15 czerwca) w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Wyniosły [łącznie] 331,17 mln dolarów…Podobnie indyjskie rafinerie skupowały tanią rosyjską ropę. Wartość zakupów w tym samym okresie wzrosła 31-krotnie w porównaniu do ubiegłego roku, do 2,22 mld USD.Tak zwiększone wolumeny przypisuje się faktowi, że rosyjscy handlowcy oferowali Indiom zniżki [od 25% do 30%]”;
  https://strana.today/news/396044-indija-uvelichila-zakupku-uhlja-u-rossii.html

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Ukromedia ujawniają jak miało dojść do utraty kontroli nad obwodem chersońskim, według tych informacji mieli się do tego przyczynić…funkcjonariusze SBU. Cytat „Szybka okupacja obwodu chersońskiego stała się możliwa dzięki zdradzie zwerbowanego wcześniej oficera SBU, asystenta szefa regionalnego Departamentu Służby Igora Sadochina…Opowiedział o tym…przewodniczący chersońskiej rady obwodowej Ołeksandr Samojlenko [teraz „rezydujacy na wygnaniu” w Kijowie]…„Uważa się, że to on przekazał wrogowi sieć pól minowych i koordynował działania lotnictwa rosyjskiego, gdy towarzyszył konwojowi chersońskiego SBU w czasie ewakuacji. Został zatrzymany w marcu. A po kontroli, jak ja wnioskuję, prezydent Ukrainy zdymisjonował szefa SBU w obwodzie chersońskim Sierhija Kryworuczko i pozbawił go stopnia generalskiego. Pracuja tam teraz funkcjonariusze organów ścigania – wyjaśnił urzędnik”;
  https://strana.today/news/396049-hlava-khersonskoho-oblsoveta-nazval-prichinu-bystroj-okkupatsii-rehiona-rossijanami.html
  Ps. No to teraz mamy odpowiedź na kogo „neonazistowsko-banderowską dziadówe” o ksywie „Tajra” mogli wymienić…

  Polubione przez 5 ludzi

  • Ps. Dla mnie szeregowy sił DRL/FR/ŁRL ma większa wartość niż ta „neonazistowsko-banderowska dziadówa” dlatego też gdyby pojawiła się taka możliwość to bez oporu bym ją wymienił, tym bardziej że jak znam rosyjskie „specsłużby” już ją do cna „oprawiły”…

   Polubione przez 5 ludzi

  • „IMPOSTOR 2.0” czyli ciekawe czy jej „mackaliki” czegoś” nie „zaimplementowali” w środku, jak wcześniej Nadii Sawczenko, i za jakiś czas (w domyśle „na rozkaz Kremla”) nie zacznie wygłaszać „dziwnych” opinii na temat wony z FR 🙂

   Polubione przez 5 ludzi

 12. To co aktualnie dzieje sie w zakladzie Azot w Siewierodoniecku, zaczyna bardzo przypominac wydarzenia z zakladow Azov w Mariupolu. Ile jeszcze helikopterow UPAdlina poswieci, by probowac ratowac bandytow w Siewierodoniecku ??
  Siły zbrojne Ukrainy straciły dwa śmigłowce podczas próby ewakuacji zagranicznego personelu wojskowego z zakładów Azot w Sewerodoniecku.
  Ambasador Ługańskiej Republiki Ludowej w Federacji Rosyjskiej, Rodion Mirosznik, powiedział, że z terenu w pobliżu zakładów Azot będą ewakuowani helikopterem. Najwyraźniej wozy bojowe ruszyły na ratunek dowódcom jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy i wyeliminowały zagranicznych instruktorów. Na swoim kanale w Telegramie dyplomata ujawnił tajemnicę głównego przedsięwzięcia w Siewierodoniecku, na którego terytorium przebywa obecnie około 2,5 tys. bojowników (z czego aż jedną czwartą stanowią zagraniczni najemnicy), a także ponad tysiąc cywilów wziętych przez nich jako zakładnicy.
  Video w linku https://cont.ws/@RomanChuk/2311684

  Polubione przez 2 ludzi

 13. @Pelmenipusha
  ·6h
  Ukraińskie kanały są teraz zajęte dyskusją o tym, że MI6 przekazało do Kancelarii Prezydenta i Sztabu Generalnego informacje, że Rosja celowo nie zamyka okrążenia w kierunku Siewierodoniecka, aby APU zapełniło pułapkę. 1/2

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.