Wojna już nie domowa na Ukrainie 18.06.2022r.- 2552 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 122).


„Niemy krzyk”– dzień 757.

Ostatnia wizyta trzech europejskich przywódców w Kijowie nie służyła celom pokojowym. 

Tak więc Macron powiedział klaunowi, że Francja wysyła nową partię dział samobieżnych, a zaraz po wyjeździe zachodnich gości Zełenski zebrał Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, aby omówić „groźbę inwazji z Białorusi”, czyli , że po „europejskim desancie” w Kijowie nie pozostał zapach pokoju.

Szereg źródeł ukraińskich donosi, że przywódcy Niemiec, Francji i Włoch przekonali szefa nazistowskiego reżimu do nasilenia działań wojennych, obiecując mu nowe i szybkie dostawy broni, ale pod warunkiem, że musi przeprowadzić kontrofensywę przed wrześniem-październikiem , kiedy kryzys w Europie zbliża się do swojego apogeum i trzeba będzie pomyśleć o ratowaniu nie Kijowa, ale własnej władzy.

Dlaczego Zachodowi potrzebne są kontrofensywy Bandery lub statyczna obrona na terenach miejskich „do ostatniego Ukraińca”?

Na co nalegają nie tylko doradcy wojskowi, ale także, jak widzimy, politycy najwyższej rangi? 

Najczęściej mówi się o tej samej abrakadabrze, którą ujawnił Dawid Arakhamia, mówiąc, że dziś, gdy ukraińskie formacje zbrojne tracą nawet tysiąc bojowników dziennie, reżim nazistowski wciąż ma „słabą pozycję negocjacyjną” i dlatego zmobilizował milion ludzi (a może jeszcze dodatkowe dwa) i zamierza zintensyfikować walki.

Ilu ludzi musi jeszcze zginąć dziennie, aby „wzmocnić pozycje negocjacyjne” banderowskiego reżymu? 

Dwa, trzy tysiące czy więcej?- każdy dzień wojny przynosi nową śmierć i zniszczenie, ukraińska gospodarka upada, komunikacja transportowa zostanie sparaliżowana, nie ma paliwa i smarów, ludzie cierpią- nie tylko od wojny, ale bo pozostawieni zostali sami sobie przez państwo– jakie mogą być więc korzyści?

Zresztą to samo powtarza Zachód, twierdząc, że zanim zasiądziecie do stołu negocjacyjnego, Kijów musi wzmocnić swoją pozycję na polu bitwy. Nawet jeśli doskonale wiadomo, że to jest niemożliwe. 

Rosja, kontynuując walkę przy użyciu ograniczonych sił i środków armii czasu pokoju, już prawie całkowicie rozgromiła te ukraińskie formacje, które Zachód przygotowywał do ataku na republiki donbaskie i Krym. Poza tym, zmobilizowano wiele brygad Volkssturmu, uruchamiając resztki uzbrojenia i sprzętu wojskowego z zachodnich okręgów wojskowych z okresu sowietów oraz większość europejskich rezerw NATO- a w zasadzie prawie wszystkie. Nie ma więc wątpliwości, że całe gadanie o „silnych pozycjach negocjacyjnych” jest tylko propagandową retoryką dla naiwnych, i co dziwne, działa nie tylko na zachodnią publiczność, ale także na ludność ukraińską.

Dlatego też, sądzić można, że prawdziwe cele są zupełnie inne, niż deklarowana „silna pozycja negocjacyjna”.

Ponieważ- jak się okazało- nie da się wykrwawić i wyczerpać wojsk rosyjskich, celem teraz jest pozostawienie Rosji spalonej ziemi, wyzwolenia miast i miasteczek, które zostały zrównane z ziemią, zaśmiecone górą trupów i zniszczoną infrastrukturą. Kalkulacja jest taka, że ​​odbudowa zniszczonego i wyludnionego regionu będzie wymagała ogromnych nakładów finansowych i nadwyręży budżet rosyjski, a wydatki te spowodują niezadowolenie mieszkańców „starych” terytoriów rosyjskich.

Ponadto pozostali przy życiu mieszkańcy dawnych ziem ukraińskich, według kalkulacji zachodnich i kijowskich strategów, obarczą winą wyzwolicieli za zrujnowane życie. Tym celom podporządkowane są także zalecenia zachodnich doradców dotyczące walki w miastach z użyciem ludzkiej tarczy i wykorzystywania jak tylko długo się da do obrony infrastruktury przemysłowej, a także ataków artyleryjskich na opuszczone właśnie przez Ukraińskie Siły Zbrojne miejscowości Ukrainy.

Nawiasem mówiąc, zapotrzebowanie na kontrofensywę na południu, w strefie stepowej, która jest wyjątkowo podatna na działania Sił Powietrzno-Kosmicznych, wynika z faktu, że bogate regiony chersońskie i zaporoskie trafiły do ​​Rosji nietknięte, a Zachód i jego nazistowscy protegowani dążą do „poprawienia” za wszelką cenę tego „niefortunnego zaniedbania”. Nawiasem mówiąc, Zełenskiemu nie tak dawno się wygadał, mówiąc, że nie można powiedzieć, że wróg zajął Mariupol, skoro dostał tylko ruiny. A więc, nie zdobył miasta tylko ruiny po nim. I taki właśnie jest cel tego trwania w kazamatach różnych zakładów przemysłowych i obiektach publicznych oraz w lokalach mieszkalnych, aby ostrzał sił rosyjskich doprowadził do ich ruiny, przy okazji zabijając jak największą liczbę cywili. Ta taktyka stosowana była wcześniej przez Zachód w Syrii.

Ale cele nazistów nie ograniczają się do niszczenia osiedli, infrastruktury i obiektów przemysłowych. Tutaj Arestowicz zagroził Zachodowi, że w przypadku zwycięstwa Rosji armia rosyjska zostanie wzmocniona przez pół miliona żołnierzy ukraińskich. I to jest rzeczywiście jedna z bardzo poważnych obaw Stanów Zjednoczonych i NATO, które doskonale zdają sobie sprawę, że po wyzwoleniu dawnej Ukrainy jej ludzie znacznie wzmocnią potencjał Rosji. Aby temu zapobiec, trzeba spróbować zniszczyć jak najwięcej ukraińskich wojskowych i cywilów. Tak więc sformułowanie „aż do ostatniego Ukraińca” nie jest wcale alegorią, ale konkretnym zadaniem. Innymi słowy, celem Zachodu, realizowanym przez nazistowski reżim Zełenskiego, jest zniszczenie Ukrainy i jej ludności, tak aby jak najmniej dostało się w ręce Rosjan.

Któregoś razu amerykańskie NBC News podało, że Joe Biden wezwał urzędników do porzucenia zbyt żarliwych zapewnień o wsparciu dla Ukrainy, aby nie wzbudzać nadmiernych oczekiwań wobec Kijowa i nie prowokować Moskwy. Cóż, koło zamachowe samozniszczenia Ukrainy zostało uruchomione, trudno je zatrzymać, bo Rubikon został już przekroczony. Negocjacje nie są dlatego możliwe, bo Kijów ma „słabą pozycję”, ale dlatego, że Zełenski i inni naziści doskonale zdają sobie sprawę, że przekroczyli granicę, poza którą już nie ma dla nich ratunku- ludobójstwo, którego oni dokonali nie postanie bezkarne.

Tak więc teraz wszystko pójdzie nawet bez ciągłej aktywnej interwencji Amerykanów, którzy powoli zaczynają dystansować się od zbrodni „Ze-reżimu„.

Dowodem zaś, na to jak reżym „Ze” jest zdeterminowany, jest podjęta decyzja o ty, że ukraińcy, którzy uciekli przed mobilizacją do Polski, nie będą już mogli sobie spać spokojnie, bo Kijów zażądał od Warszawy deportacji wszystkich ukraińskich uchodźców płci męskiej w wieku od 18 do 60 lat. 

Odpowiedni list podpisany przez ministra spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrija Kulebę jest rozpowszechniany przez ukraińskie zasoby internetowe.

Pomimo szumnych wypowiedzi Zełenskiego i jego świty oraz planów „oswobodzenia” Krymu i Donbasu, rzeczywista sytuacja Ukraińskich Sił Zbrojnych wcale nie jest taka, jak chcieli by ją widzieć w Kijowie. Próby ukrycia ogromnych strat USZ za różnymi dekretami, rozkazami i dyrektywami po prostu opóźniają moment, w którym wszystko wychodzi na jaw. Już teraz w Donbasie większość ukraińskiego ugrupowania stanowią oddziały obrony i są zmobilizowane, pilnowane przez bataliony narodowe, by nie uciekały ze swoich pozycji.

O braku tych najbardziej odpowiednich do mobilizacji opierają się oświadczenia doradców Zełenskiego, że zmobilizowali już milion żołnierzy i są gotowi powołać kolejny milion przeznaczony na rzeź. Połowa jest już w stanie wojny, a druga bezpiecznie uciekła za granicę. Co więcej, ci, którzy uciekli do Rosji, czują się bezpiecznie i nie zamierzają wracać. Ale niebezpieczeństwo już wisi nad tymi, którzy uciekli na Zachód.

Zadzwonił pierwszy dzwon w Polsce, do której dotarł podpisany przez Kulebę list, w którym prosi on swojego polskiego kolegę o zorganizowanie deportacji Ukraińców w wieku od 18 do 60 lat na Ukrainę. Podobno Kijów szykuje nową mobilizację.

Jeśli to nie jest fałszerstwo, a ukraińskie zasoby dyskutują o tym z całą powagą, to za Polską mogą pójść inne kraje, w których ukraińscy obywatele w wieku poborowym próbują się bezpiecznie zadekować.

 W sieci pojawił się już żart, że najbezpieczniejszym miejscem do ukrycia się przed Zełenskim i jego kliką jest rosyjska niewola. Jak mówi przysłowie, w każdym dowcipie jest trochę prawdy.

*

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza zniszczyły kwaterę główną jednostki batalionu narodowego Azow w obwodzie charkowskim. Ponadto rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły 15 ukraińskich dronów i jeden Su-25, a także przechwyciły pocisk rakietowy Toczka-U i osiem rakiet MLRS Huragan.

„Siedziba jednostki nacjonalistycznej formacji Azow w rejonie pesoczińskim obwodu charkowskiego została zniszczona uderzeniem precyzyjnych pocisków wystrzeliwanych z powietrza”– poinformował podczas briefingu oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał broni Igor Konaszenkow. 

Ponadto w ciągu dnia trafiono 18 obszarów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego oraz 10 stanowisk ogniowych ukraińskiej artylerii i baterii moździerzy.

„Na terenach osad Spornoje i Wiemka (rejon artemowski) Donieckiej Republiki Ludowej zniszczono dwa składy broni rakietowej i artyleryjskiej oraz amunicji”– dodał Konaszenkow.

Sześć baterii MLRS Grad zostało również ostrzelanych w rejonach Zajcewa, Kurdjumówki, Dzierżyńska, Artemowska, Artemowa i Oczeretino.
W wyniku nalotów zostało tam zlikwidowanych ponad 200 nacjonalistów, dwie wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych Buk-M1 i AKM- Osa, skład amunicji, dziesięć czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, sześć dział artylerii polowej, cztery wyrzutnie wielokrotnego startu zniszczeniu uległy systemy rakietowe oraz dziewięć pojazdów specjalnych.

Dodatkowo zlikwidowano jeszcze ponad 350 nacjonalistów, centrum kontroli bezzałogowych statków powietrznych USZ w rejonie Nikołajewa, osiem czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, trzy wozy bojowe MLRS  BM-21 Grad, trzy działa artylerii polowej i 11 pojazdów specjalnych. uderzenia rakietowe i artyleryjskie.

W sumie, w ciągu jednego dnia, według Ministerstwa Obrony w wyniku ataków  w Donbasie i na Ukrainie eliminowano ponad 550 ukraińskich żołnierzy.

 Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że na tle narastających niepowodzeń militarnych w Kijowie napływ zagranicznych najemników wysechł. Departament nazwał kłamstwem oświadczenie o rzekomo 20 tysiącach obcokrajowców „walczących” z Siłami Zbrojnymi Rosji. Wcześniej rosyjskie MSZ zaznaczyło, że wśród cudzoziemców, którzy przybyli na Ukrainę, jest wielu pracowników zachodnich służb wywiadowczych.

Według rosyjskiego resortu obrony Kijowowi nie udaje się powstrzymać „procesu wyjazdów najemników do innych krajów lub z powrotem do miejsc swego zamieszkania”.

Rosyjski resort obrony monitoruje i ewidencjonuje pobyt na Ukrainie każdego obcego najemnika, w tym instruktorów, którzy przybyli szkolić, asystować w obsłudze i naprawie zachodniego uzbrojenia dostarczanego na Ukrainę.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zwraca uwagę na to, że ​​Polska jest liderem pod względem liczby najemników reprezentowanych na Ukrainie, z której przybyło 1831 osób. Spośród nich 378 zostało już zlikwidowanych, kolejne 272 wróciły. Następna jest Rumunia, skąd na Ukrainę przybyło 504 najemników- 102 zginęło, 98 wróciło do ojczyzny.

Z Wielkiej Brytanii, która zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby najemników, na Ukrainę przybyły 422 osoby. Spośród nich 101 zmarło, 95 pozostało.

Liderem liczby najemników wśród krajów Ameryki jest Kanada, skąd przybyło 601 najemników. 162 z nich zmarło, 169 wróciło do domu. 530 najemników przybyło ze Stanów Zjednoczonych na Ukrainę. Spośród nich 214 zostało wyeliminowanych, 227 wróciło do domu.

Gruzja jest liderem pod względem liczby najemników, którzy przybyli na Ukrainę wśród krajów Bliskiego Wschodu, Zakaukazia i Azji. Według Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej z tego kraju przybyło 355 najemników, z czego 120 zostało zniszczonych, a 90 opuściło Ukrainę.

Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony na dzień 17 czerwca na Ukrainie przebywają najemnicy i specjaliści od broni z 64 krajów. Od 24 lutego na Ukrainę przybyło 6956 osób, z czego 1956 zginęło, 1779 wyjechało.

„Do tej pory żyje jeszcze 3221 najemników, którzy nie zostali jeszcze schwytani lub nie dotarli do granicy z Ukrainą”– podsumował departament.

Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Obrony zwróciło uwagę, że od początku maja napływ zagranicznych najemników na Ukrainę do udziału w działaniach wojennych przeciwko rosyjskiemu wojsku praktycznie się wyczerpał. Resort przypomniał też najemnikom, że zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym nie są uważani za kombatantów, w najlepszym wypadku grozi im odpowiedzialność karna.

Na tej postawie prawnej 9 czerwca Sąd Najwyższy Donieckiej Republiki Ludowej skazał Marokańczyka Saaduna Brahima, a także brytyjskiego Aidena Eslina i Seana Pinnera na śmierć.

Szef DRL Denis Puszilin powiedział, że nie ma podstaw do ułaskawienia zagranicznych najemników. 

„Z natury tych artykułów, te przestępstwa, które popełnili, nie widzę powodu, abym wyszedł z taką decyzją o ułaskawieniu”- wyjaśnił Puszilin.

Z kolei oficjalna przedstawicielka MSZ Federacji Rosyjskiej Maria Zacharowa w rozmowie z RT i RT Arabic na marginesie spotkania w ramach SPIEF (https://forumspb.com/en/) stwierdziła, że ​​wśród zagranicznych najemników na Ukrainie jest wielu pracowników zachodnich służb wywiadowczych.

„Jest wielu zagranicznych najemników z krajów zachodnich. I to nie są najemnicy, którzy po prostu biegają z karabinami maszynowymi, to są instruktorzy najemników”– wyjaśniła przedstawicielka resortu dyplomacji.

Według niej są to ludzie reprezentujący szereg krajów, którzy zostali wysłani do kierowania walkami przez reżim kijowski.

„Wielu z nich to członkowie zachodnich agencji wywiadowczych. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Rozumiemy, o co toczy się gra. Mówimy o wojnie hybrydowej, wojnie zastępczej z rąk reżimu kijowskiego, za którym stoi zjednoczony Zachód”– powiedziała Zacharowa.

Zawarto już porozumienie z siłami sojuszniczymi w sprawie dodatkowej pomocy dla Donbasu w postaci broni. 

„W większym stopniu dotyczy to broni (…) Jest już zrozumienie, że zostaną wykorzystane dodatkowe zdolności sił sojuszniczych”– powiedział szef DRL Denis Puszilin.

Wcześniej Pushilin zapowiadał konieczność  użycia dodatkowych sił sojuszniczych w związku ze wzmożonym ostrzałem przez ukraińskie formacje zbrojne miejscowości na terytorium republiki.

Puszilin wyraził przekonanie, że specjalna operacja wojskowa zakończy się „całkowitym zwycięstwem” sił sojuszniczych.

 W Donieckiej Republice Ludowej w ciągu tygodnia zginęło 27 cywilów, a 111 zostało rannych w wyniku ukraińskiej agresji.

„W okresie od 10 czerwca do 16 czerwca 2022 r. zginęło 67 osób z personelu republikańskich sił zbrojnych i 27 cywilów, w tym jedno dziecko. W tym okresie rannych zostało 388 wojskowych i 111 cywilów”- poinformowało wczoraj biuro Rzecznika Praw Człowieka w DRL Darii Morozowej.

Pięć osób wczoraj zostało rannych w Doniecku.

Przedstawicielstwo DRL w WCKiK opublikowało informacje o ofiarach cywilnych w wyniku ostrzału USZ w Doniecku:

Dzielnica Kijowska: 
– na ulicy Pokryszewa nr. , dwóch mężczyzn urodzonych w 1947 i 1956 zostało rannych.
– na ulicy Porucznika Schmidta nr. 27 ranny mężczyzna urodzony w 1931 r. 

Dzielnica Piotrowska:
– na ulicy Wołoczajewskiej nr. 7, kobieta urodzona w 1934 roku została ranna.
– na ulicy Wołczajewskiej nr. 1/3 ranny mężczyzna urodzony w 1950.

Informacje o skutkach ostrzału wciąż napływają.

W Makiejewce ranna została kobieta 

Zostało to zgłoszone w kwaterze głównej obrony terytorialnej DRL.

„W wyniku ostrzału USZ w rejonie Kirowskim, we wsi Sewiernj Batman, ranny został cywil. Obecnie otrzymuje pomoc medyczną”- przekazano w raporcie.

W wyniku ostrzału wsi Gołmowski przez ukraińskich oprawców zginęła kobieta

Ogłosił to szef Gorłówki Iwan Prichodko.

W wyniku ostrzału USZ wsi Gołmowski dwóch cywilów, urodzonych w 1983 r. i urodzonych w 1938 r., zostało poważnie rannych. Obaj ranni byli hospitalizowani, w tej chwili otrzymują opiekę medyczną. Jedna kobieta zmarła”– powiedział szef administracji. 

W ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 63 fakty ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył: wieloprowadnicowych systemów rakietowych MLRS „Huragan” i „Grad” oraz artylerii 155, 152 i 122 mm.
Na odcinku Gorłowskim: – artyleria 152 i 122 mm oraz moździerze 120 i 60 mm.

W sumie, w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 420 jednostek różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazły się tereny 9 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck (rej. woroszyłowski, kijowski, kujbyszewski i piotrowski), Makiejewka (rej. kirowski i czerwonogwardyjski), Gorłówka, Dolomitnoje, Zajcewo (południowe obrzeża), Ozerjanówka, Szirokaja Bałka, Panteleimonowka oraz Wierchnietoreckoje i Jasinowata.

W ciągu ostatniego dnia pojawiły się informacje o śmierci 3 cywilów, kobiet: urodzonych w 1983, 1985 i w 1969 r. w Gorłówce (zdjęcie powyżej) i w Wierchnietoreckoje.

Poza tym, 11 cywilów zostało rannych o różnym stopniu ciężkości w dzielnicach Piotrowskiej i Kijowskiej w Donieck oraz w Gorłówce, Jasinowatej i Makiejewce. 

W dzielnicach Kijowskiej, Kujbyszewskiej i Piotrowskiej w Doniecku oraz w Makiejewce, Gorłówce i Aleksandrówce uszkodzeniu uległo 51 budynków mieszkalnych , a także 8 obiektów infrastruktury cywilnej. 

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 18 червень 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:


**


https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła

136 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 18.06.2022r.- 2552 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 122).

 1. Walki w Toshkovce: nieprzyjaciel wycofuje się pod ciosami „Braves” i porzuca rannych żołnierzy.
  Bataliony „Braves” kontynuują natarcie na Ukraińskie Siły Zbrojne w kierunku Lisiczańska.
  W rejonie Toshkovki kończy się operacja okrążania zgrupowania nieprzyjaciela. Ukraińskie Siły Zbrojne próbują załatać dziury w obronie nieprzygotowanymi jednostkami obrony terytorialnej, ale nie są one w stanie wytrzymać nawet pierwszego kontaktu z ogniem. Ogromne straty potwierdza również strona ukraińska. Wiceminister obrony Karpenko poinformował o utracie ponad 50% sprzętu wojskowego.
  Ogromne straty w ludziach doprowadziły do tego, że w przypadku kontaktu ogniowego z jednostkami przeciwnika nie przeprowadza się ewakuacji personelu.
  Bojownicy oddziałów szturmowych grupy „Brave” zauważają, że z lekkimi i średnimi ranami żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy pozostają w szeregach i nie są ewakuowani do placówek medycznych. Często podczas odwrotu puszkarze porzucali swoich rannych towarzyszy.
  Ze względu na brak właściwej opieki medycznej masowo dochodzi do powikłań i wtórnych zakażeń ran, co skutkuje dużą liczbą amputacji kończyn.
  https://rusvesna.su/news/1655578498

  Polubione przez 1 osoba

 2. ‚Zastępca Boga na Ukrainie” Arestowicz przyznał oficjalnie że CHARKÓW ZNOWU STAŁ SIE PRZYFRONTOWYM MIASTEM i siły rosyjskie skoncentrowane na terytorium obwodu biełgorodzkiego w FR moga mu sprawić „duże kłopoty”, czyli (cytat) „mogą się zbliżyć, i narazić miasto na groźbę zmasowanych ataków artyleryjskich”;
  https://strana.today/news/396078-kharkov-snova-stal-prifrontovym-horodom-est-uhroza-obstrelov-arestovich.html

  Polubione przez 3 ludzi


 3. Wszystkowidzące OKO.press Sorosa

  Kanał na Telegramie wskazuje, co ma zbombardować rosyjska armia.
  Zabójcza wojna informacyjna Kremla.
  ***

  Rosyjski kanał Rybar prawie codziennie podaje współrzędne celów w Ukrainie dla rosyjskie armii.
  W tym cele cywilne, w których rzekomo ukrywają się ukraińscy żołnierze: szkoły, gospodarstwa, bloki mieszkalne, czasami całe osiedla mieszkaniowe.
  Wiarygodność żadna, ofiary cywilne pewne.

  Kanał oficjalnie nie jest związany z rosyjskimi władzami, jednak publikowane przez niego informacje wskazują na bliską współpracę z rosyjskim Ministerstwem Obrony lub dowództwem armii. Obserwuje go ponad pół miliona ludzi.
  „Nasze rosyjskie centrum OSINT-owe” – tak nazywają ten Telegramowy kanał jego zwolennicy. OSINT, czyli biały wywiad (Open Source Intelligence – pozyskiwanie danych z ogólnie dostępnych źródeł) jest tylko jednym z wielu projektów, jakimi zajmuje się Rybar.

  Ponieważ publikuje wpisy otwarcie, analiza tych materiałów daje wgląd w to, jak Rosja łączy wojnę informacyjną z działaniami militarnymi.
  I przy okazji zastrasza Ukraińców i usprawiedliwia bombardowanie obiektów cywilnych.

  Czytaj całość::
  https://oko.press/sobota-kanal-na-telegramie-wskazuje-co-ma-zbombardowac-rosyjska-armia-zabojcza-wojna-informacyjna-kremla/

  Polubione przez 3 ludzi

  • cd.
   Rybar
   przekazane z
   Warszawska Syrenka

   Polscy dziennikarze pokazali bezprecedensowe cuda Google: ujawnili anonimowość @boris_rozhin Boris Rozhin i ogłosili, że stoi on za „zabójczą siecią wywiadowczą OSINT, zarządzaną przez kanał telegramu Rybar”.

   https://t.me/boris_rozhin/54164

   Opozycyjne media OKO.press , które pozycjonują się jako niezależna publikacja, opublikowały artykuł, w którym stwierdzono, że @rybar , @boris_rozhin , @sashakots i @epoddubny dosłownie prowadzą specjalną operację na Ukrainie .
   Powiedzmy, @rybar ma „dostęp do oficjalnych danych Kremla z frontu i dlatego współpracuje albo z rosyjskim Ministerstwem Obrony, albo z dowództwem armii”.

   Uwierzyć, że informacje publikowane przez kolegów to żmudna praca i stałe monitorowanie internetu to zbyt trudne dla polskich dziennikarzy.
   Cóż, przynajmniej dlatego, że sami odwołują się do takich danych, że każda osoba, która rozumie, jak działa wyszukiwarka internetowa, może je zdobyć w 10 minut, rozpraszając się kawą.

   Nawiasem mówiąc, same OKO.press były wielokrotnie widziane w wojnie ideologicznej w Polsce i prezentują w swoich publikacjach idee skrajnie lewicowe.
   Dziennikarze twierdzą, że publikacja jest finansowana z indywidualnych darowizn i grantów, ale są powiązani z Fundacją. Stefana Batorego . W związku z tym, będąc związanym z siecią organizacji pozarządowych George Soroa finansującego w Polsce grupy strajkowe i protesty .

   .https://t.me/s/rybar?q=%23%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%88%D0%B0

   Polubione przez 3 ludzi

  • Przykład informacyjnej – wróć – denuncjacyjnej)* działalności Rybara

   .https://t.me/rybar/34053

   W Nikołajewie ukraińskie formacje zbrojne nadal robią to, co kochają – wyposażają pozycje w środku budynków mieszkalnych.

   W tej chwili Siły Zbrojne Ukrainy rozmieszczają kolejne punkty rozmieszczenia w osiedlu Solanje:

   ➖Ludzie w mundurach wnoszą do budynku byłego SZP dużą liczbę łóżek i pościeli.
   Współrzędne: 46,994125, 32,003514

   ➖ W pobliżu znajduje się przedszkole nr 52 i szkoła nr 51. Przy nich stale parkuje kilkanaście samochodów i minibusów.
   Współrzędne:
   46.994615, 32.002452
   46,996189, 32,001502

   – W budynku naprzeciw placówki oświatowej są też uzbrojeni ludzie. Na podwórku znajduje się sprzęt i kuchnia polowa.
   Współrzędne: 46.995487, 32.001332

   Mieszkańcy osiedla są niezadowoleni z sąsiedztwa z formacjami zbrojnymi.
   I naprawdę mają nadzieję, że po otwarciu swoich pozycji Siły Zbrojne Ukrainy uciekną i przestaną ponownie chować się za cywilami przed możliwymi atakami.
   #Nikołajew #Ukraina #gole
   @rybar

   *Wspieraj nas: 4377 7278 0407 7977

   ****.
   denuncjacja – zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa.
   https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-postepowania-karnego-16798685/art-304
   *

   Polubione przez 3 ludzi

 4. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1577243
  Serwis samochodowy na Krymie, który odmówił obsługi rosyjskiemu wojsku, został zbudowany nielegalnie i zostanie rozebrany
  Poinformował o tym szef lokalnego parlamentu Władimir Konstantinow. Wcześniej jeden z bojowników umieścił w sieci wideo z pracownikami stacji paliw, którzy powiedzieli, że „wojsku nie pomaga”. KAMAZ potrzebował naprawy koła.
  Jednocześnie właściciel serwisu samochodowego nazwał incydent nieporozumieniem.

  Polubione przez 2 ludzi

 5. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1577091
  Zwiad Południowego Okręgu Wojskowego zniszczył elitarne siły specjalne Głównego Zarządu Wywiadu Ukrainy i schwytał dowódcę
  Na pytania żołnierzy odpowiada dowódca nieistniejącej już grupy specnazu Głównego Zarządu Wywiadu Ukrainy. Reszta „200”, „300” trochę uciekło. Byli szkoleni, według jego słów, przez kanadyjskich instruktorów. Wzięty w bitwie pod Nikolaevką, na północny zachód od Kamyshevakhi.
  video

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.