Wojna już nie domowa na Ukrainie 19.06.2022r.- 2553 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 123).


„Niemy krzyk”– dzień 758.

Była kanclerz Angela Merkel w długim wywiadzie opowiedziała wyczerpująco na temat ostatnich miesięcy urzędowania i obecnego konfliktu z Rosją. 

 Angela Merkel przede wszystkim broniła swojej decyzji o budowie gazociągu Nord Stream 2. Nie wierzyła w słuszność polityki Wandel durch Handel, czyli w zmianę i ucywilizowanie Rosji przez relacje gospodarcze, ale była zwolenniczką utrzymywania powiązań handlowych z Moskwą jako drugą potęgą atomową na świecie.

Jak obecnie twierdzi, nie była to łatwa decyzja:

„Ówczesna teza brzmiała: jeśli Nord Stream 2 zacznie działać, Putin nie będzie już dostarczał gazu przez Ukrainę, a nawet ją zaatakuje. Zachód zadbał jednak o to żeby gaz w dalszym ciągu był kierowany przez terytorium Ukrainy, dzięki czemu kraj ten mógł nadal otrzymywać opłaty tranzytowe”– powiedziała była kanclerz.

Zwróciła też uwagę, że Rosja rozpoczęła operację specjalną na Ukrainie 24 lutego, gdy przez Nord Stream 2 nie płynął jeszcze gaz.

„W tym sensie gaz nie był bronią”– podkreśliła.

Merkel uzasadniała wówczas swoje działania także względami ekonomicznymi.

„Niemiecka gospodarka zdecydowała się wówczas na dostawy gazu z Rosji, ponieważ było to tańsze niż pozyskiwanie skroplonego gazu z Arabii Saudyjskiej, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a później także z USA”– wyjaśniła. Czyli, że decydowały wyłącznie czynniki ekonomiczne.

Angela Merkel powiedziała, że była gotowość, by „wykorzystać pieniądze podatników do wsparcia budowy dwóch terminali skroplonego gazu ziemnego w Niemczech. Jednak do ostatniego dnia mojego urzędowania żadna firma nie wybudowała terminalu LNG w Niemczech, ponieważ nie udało się znaleźć importera, który zarezerwowałby z wyprzedzeniem długoterminową przepustowość ze względu na wysoką cenę”. Tak więc, tu także zadziałał czynnik ekonomiczny.

Obecnie dla Niemiec bałtycki gazociąg Nord Stream 1 jest głównym rurociągiem dostarczającym rosyjski gaz. Natomiast gazociąg Nord Stream 2 został zbudowany, by jeszcze bardziej zwiększyć dostawy rosyjskiego gazu do Niemiec. Jak twierdzi Merkel, powodu rosyjskiej agresji wobec Ukrainy jednak nie został uruchomiony zgodnie z planem. Zapomniała tylko dodać o tym jak to różne instytucje niemieckie wkładały patyk w szprychy, aby jak tylko można opóźnić uruchomienie gazociągu. Ostatnią z tych instytucji był niemiecki urząd certyfikacji, który zawiesił bezterminowo uruchomienie tego gazociągu. Główną zaś przyczyną takiego stanu rzeczy były bezprecedensowe naciski na rząd Niemiec ze strony amerykańskiej administracji.

Była kanclerz Niemiec  Angela  Merkel  powiedziała, że ​​„pewne decyzje”, które podjęła podczas swojej kadencji, a także jej odejście w zeszłym roku, mogły wpłynąć na decyzję prezydenta Rosji Władimira Putina o rozpoczęciu operacji specjalnej na Ukrainie.

Jednocześnie ostrzegła, że choć „winien jest Putin”, to Zachód „powinien go potraktować poważnie”.

W jednym ze swoich pierwszych poważnych wywiadów od czasu opuszczenia urzędu w grudniu, zaczerpniętym z niemieckiej sieci informacyjnej RND , Merkel powiedziała, że ​​próbowała rozmawiać z Putinem na temat europejskiego porządku bezpieczeństwa w zeszłym roku, ale rosyjski przywódca „nie był zainteresowany”

Była kanclerz przyznała, że pod koniec jej kadencji jej wpływ na szefa Kremla, Władimira Putina, osłabł: „Było przecież jasne, że nie będę już długo pozostawać na urzędzie i musiałam po prostu stwierdzić, że różne próby podejmowane w ubiegłym roku niczego więcej nie dały”– wyjaśniła Angela Merkel.

Putin– jej zdaniem– nie był więcej chętny do wzięcia udziału w spotkaniu na szczycie w tzw. formacie normandzkim, z udziałem przedstawicieli Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji.

„Z drugiej strony nie udało mi się również stworzyć dodatkowego europejsko-rosyjskiego formatu rozmów o europejskim porządku bezpieczeństwa obok formatu normandzkiego”– przyznała była kanclerz.

Merkel oceniła, że ​​jej odejście „może być wkładem” w obecny konflikt, ponieważ jej następca,  Olaf Scholz (określony przez ukraińskiego ambasadora w Berlinie mianem „pasztetowej„), wykazał „mniejsze zdolności dyplomatyczne”.

Przypomnę, że temat europejskiego porządku bezpieczeństwa został zgłoszony przez Rosję, wobec ciągłej ekspansji NATO na Wschód, aż do jej granic. Tym bardziej, że przy okazji zamachu stanu na Ukrainie, okazało się, że intencje tego niby Sojuszu obronnego są ewidentnie agresywne wobec Rosji.

Tak więc, zlekceważenie przez Stany Zjednoczone i Zachód propozycji Rosji aby rozwiązać kwestie europejskiego porządku bezpieczeństwa na drodze pertraktacji a następnie porozumienia, są główną przyczyną rozpoczęcia operacji specjalnej sił zbrojnych koalicji antynazistowskiej na Ukrainie.

*

Poranna (18.06.2022r. 10:00) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:


W ciągu dnia rosyjska armia uderzyła precyzyjnymi pociskami na 12 stanowisk ogniowych jednostek artylerii i moździerzy Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ). Zostało to stwierdzone w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej. Według przekazanych informacji naloty zniszczyły m.in. cztery plutony z haubicami M777 dostarczonymi na Ukrainę z zagranicy. W wyniku kolejnych ostrzałów rakietowych wojsk rosyjskich doszło do trafienia w zaplecze technologiczne do przerobu ropy i paliw na potrzeby zaopatrzenia USZ do prowadzenia działań bojowych w Donbasie.

„Wysokoprecyzyjna broń powietrzna i naziemna w rejonach Kremenczug i Lisiczańsk zniszczyła obiekty technologiczne do rafinacji magazynów ropy i paliwa przeznaczone do dostarczania ukraińskiego sprzętu wojskowego w Donbasie”– powiedział oficjalny przedstawiciel Ministerstwa Obrony FR Igor Konaszenkow.

Z kolei lotnictwo uderzyło w 62 obszary koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego USZ. W wyniku tych strajków zniszczono ponad 160 nacjonalistów, system obrony powietrznej Buk-M1, pięć wyrzutni rakietowych Grad, sześć czołgów i innych pojazdów opancerzonych, osiem dział artylerii polowej, sześć pojazdów specjalnych i trzy składy amunicji.

Ponadto rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły ukraiński samolot Su-25 i śmigłowiec Mi-24, osiem dronów, w tym Bayraktar TB2 w rejonie Chersonia.

Przechwycono także cztery ukraińskie pociski Toczka-U i 24 pociski Huragan.

Oddziały rakietowe uderzyły w 180 obszarów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego, 16 stanowisk dowodzenia, a także 32 stanowiska ogniowe jednostek artylerii i moździerzy USZ.

Według Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej łączne straty strony ukraińskiej od początku operacji specjalnej wyniosły 206 samolotów, 132 śmigłowce, 1241 dronów, 343 systemy rakiet przeciwlotniczych, 3613 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych , 547 wieloramiennych wozów bojowych z wyrzutniami rakiet, a także 2032 artylerii polowej i moździerza, 3687 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.

W ciągu dnia wojska ukraińskie wystrzeliły ponad 440 pocisków na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej, poinformowała w oświadczeniu Milicja Ludowa DRL. 

Ostrzały prowadzono przy użyciu wielu systemów rakiet startowych „Huragan” i „Grad”, a także z artylerii armat o kalibrze 155, 152 i 122 mm.

„Ogień został wystrzelony w dzielnicach dziesięciu osiedli republiki. W wyniku ostrzału zginęło trzech cywilów, a dziesięciu zostało rannych. Uszkodzonych zostało 51 budynków mieszkalnych, osiem obiektów infrastruktury cywilnej i dwa pojazdy”– poinformowała Milicja Ludowa w oficjalnym oświadczeniu.

W tym samym czasie, według departamentu obrony DRL, w ciągu dnia siły republiki wraz z siłami zbrojnymi RF zniszczyły dwie instalacje MLRS BM-21 Grad, dwa pojazdy ciężarowe i ponad 50 personelu. Ponadto stłumiono dwa punkty ostrzału wroga w rejonie miejscowości Awdiejewka i wioski Opytnoje.

Tymczasem siły ŁRL nadal negocjują ewentualną kapitulację z bojówkarzami ukraińskimi, którzy zasadzili się w fabryce Azot w Siewierodoniecku. 

Poinformował o tym komendant Siewierodoniecka Wiktor Dubina, podkreślając, że jak dotąd pertraktacje nie przyniosły pozytywnych rezultatów. Nie licząc nielicznych grup dezerterów, którzy od kilku już dni trafiają do niewoli w ŁRL.

Co potwierdził dzień wcześniej oficer Milicji Ludowej LPR Andriej Maroczko, któy powiedział, że niektórzy żołnierze USZ przebywający na terenie zakładów Azot w Siewierodoniecku zaczęli się poddawać. Jednocześnie zauważył, że liczba poddających się i ich przynależność do tej czy innej jednostki nie została jeszcze ujawniona.

Przypomnijmy, że 14 czerwca rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło wniosek strony ukraińskiej o zorganizowanie korytarza humanitarnego do ewakuacji ludności cywilnej z zakładu Azot w Siewierodoniecku. W kolejnych dniach resort obrony stwierdził, że władze Kijowa przerwały ewakuację, a bojówkarze wykorzystali przerwę humanitarną do przegrupowania.

Obecnie w fabryce Azot przebywa około 1,2 tys. cywilów i 2,5 tys. bojowników, z czego aż jedna czwarta to zagraniczni najemnicy.

ŁRL poinformowała, że ​​wojska rosyjskie i ługańskie zdołały zdobyć przyczółek w strefie przemysłowej zakładów Azot w Siewierodoniecku. Natarcie komplikuje użycie przez ukraińskie wojska pojemników z bardzo toksycznymi pestycydami.

Z kierunku Izjum dochodzą doniesienia o wyrównaniu linii frontu na obszarze na południe od wcześniej wyzwolonego miasta Izyum w regionie Charkowa. 

Według najnowszych informacji wojska rosyjskie posuwały się w kierunku Izjum-Sławiańsk, w wyniku czego Siły Zbrojne FR wyzwoliły osadę Mazanowka w Donieckiej Republice Ludowej. Ta wieś terytorialnie należy do obwodu kramatorskiego DRL i znajduje się na południe od Dołgenkija.

W tym kierunku linia frontu wyrównała się na odcinku Kurulka– Mazanowka– Dolina– Bogorodicznoje nad Sewierskim Dońcem.

Natarcie wojsk rosyjskich z Bogorodicznego faktycznie blokuje resztki wojsk ukraińskich na południowym (prawym) brzegu rzeki Sewerskij Doniec w pobliżu osiedli Priszib i Sidorowo na południe od Światogorska i na północ od Słowiańska.

Jednocześnie pojawiają się doniesienia, że ​​w Siewierodoniecku trwa operacja dzielenia grup ukraińskich nacjonalistów i zagranicznych najemników na oddzielne małe oddziały na terenie strefy przemysłowej- zakładu Azot

Przypomnijmy, że na początku dnia poddało się tam kilku ukraińskich żołnierzy. Jednocześnie sytuacja jest taka, że ​​zagraniczni najemnicy również strzelają do ukraińskiego wojska, jeśli nagle zdecydują się złożyć  broń  i poddać się. Tym samym członkowie zagranicznych prywatnych sił zbrojnych wraz z przedstawicielami narodowych batalionów Ukrainy przejmują funkcje swego rodzaju oddziałów zaporowych, blokując możliwość kapitulacji zmobilizowanych żołnierzy sił zbrojnych Ukrainy i obrony terytorialnej

Śmigłowiec Mi-24 ukraińskich formacji zbrojnych został zestrzelony przez rosyjskie systemy obrony powietrznej na północny zachód od Doniecka. 

Poinformował o tym dziś oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konaszenkow.

„Rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły śmigłowiec Mi-24 Ukraińskich Sił Powietrznych w rejonie Archangielska (kontrolowana przez Kijów wieś na północny zachód od Doniecka)”– powiedział Konaszenkow.

Dodał też, że ukraińskie pociski balistyczne Toczka-U zostały przechwycone w pobliżu Kalinowa i Ałmaznoje, a także kilka pocisków systemu rakietowego Huragan zostało zniszczonych nad Donieckiem, Jasinowatą, Wierchnietoreckim, Ługańskoje i Nowoaleksandrowką.

Precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza trafiły w cztery wyrzutnie wieloprowadnicowych systemów rakietowych „Grad” w rejonach Awdiejewki, Keramika oraz Żelannoje i cztery plutony 155-mm haubic M777 w rejonach Lastoczkino, Oczeretino, Wodjanoje, Żelannoje w Donieckiej Republice Ludowej.

Należy zauważyć, że osady te znajdują się na północny zachód od Doniecka na terytorium DRL tymczasowo kontrolowanym przez Kijów. Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony, precyzyjna broń powietrzna i naziemna w pobliżu Kremenczuga i Lisiczańska zniszczyła obiekty technologiczne do rafinacji magazynów ropy i paliw, które mają zaopatrywać ukraińską grupę w Donbasie.

Łącznie dziennie podczas operacji specjalnej zginęło 460 bojówkarzy ukraińskich.

Oficjalny przedstawiciel Komitetu Sledczego FR Swietłana Petrenko poinformowała o zatrzymaniu dwóch kolejnych dowódców wojsk ukraińskich – Ilji Masliczenko i Jewgienija Wacznenko.

Według śledczych zajmują się oni znęcaniem się nad ludnością cywilną Donbasu.

Petrenko zauważyła, że od 24 lutego do 3 marca Masliczenko jest podejrzany o wydawanie rozkazów ostrzeliwania budynków mieszkalnych i obiektów socjalnych ŁRL.

„Strzały doprowadziły do ​​rozległych zniszczeń prywatnych gospodarstw domowych i infrastruktury, w tym hotelu Mir, miejskiego kompleksu sportowego, przedszkola i placówki medycznej”– poinformowała Swietłana Petrenko.

Natomiast Wacznenko jest podejrzany o zabicie cywila w DRL.
Wojska rosyjskie wyzwoliły wioskę w obwodzie kramatorskim i wyprostowały linię frontu na północny zachód od Słowiańska.

Z kierunku Izyum dochodzą doniesienia o wyrównaniu linii frontu na obszarze na południe od wcześniej wyzwolonego miasta Izyum w regionie Charkowa. Według najnowszych informacji wojska rosyjskie posuwały się w kierunku Izium-Sławiańska, w wyniku czego Siły Zbrojne FR wyzwoliły osadę Mazanowka Donieckiej Republiki Ludowej. Ta wieś terytorialnie należy do obwodu kramatorskiego DRL i znajduje się na południe od Dołgenkija.

W tym kierunku wyrównała się linia frontu na odcinku Kurulka – Mazanovka – Dolina – Bogorodichnoye.

Natarcie wojsk rosyjskich z Bogorodichnego faktycznie blokuje resztki wojsk ukraińskich na południowym (prawym) brzegu rzeki Seversky Doniec w pobliżu osiedli Priszib i Sidorowo na południe od Światogorska i na północ od Słowiańska.

Żołnierze DRL, przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych Rosji, w ciągu ostatniego dnia zlikwidowali ponad 50 ukraińskich bojowników.

„Wspólne działania żołnierzy DRL i rosyjskich sił zbrojnych zniszczyły następującą broń i sprzęt wojskowy wroga: dwa MLRS BM-21 Grad, dwa pojazdy ciężarowe i ponad 50 osób” poinformowano w Wydziale Milicji Ludowej DRL.

Należy zauważyć, że udało się również stłumić dwa wrogie punkty ostrzału w pobliżu kontrolowanych Awdiejewka i Piaski na północny zachód od Doniecka.

Specjalna operacja wojskowa na Ukrainie i Donbasie rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku. Do tej pory pod kontrolę DRL przeszło już 238 miejscowości.

Natomiast w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 59 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył: wieloprowadnicowych systemów rakietowych MLRS „Grad”, czołgu, artylerii 155 i 122 mm oraz broń dużego kalibru – 1 raz i broni strzeleckiej – 2 razy.
Na odcinku Gorłowskim: artyleria 152 i 122 mm.

W sumie, w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 475 jednostek różnej amunicji o kalibrze nie mniejszym niż 12,7mm.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 9 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck (dzielnice Woroszyłowska, Kijowska, Kujbyszewska, Kalinina, Kirowska, Budiennowska i Piotrowska) oraz Makiejewka (rejon kirowski i Czerwonogwardyjski), Gorłówka (rejon Nikitowski), a także Gołmowski, Pantelejmonowka, Michajłowka, Zajcewo, Jasinowata, Mineralnoje i Jakowlewka.

W ciągu ostatniego dnia napłynęły informacje o śmierci 5 cywilów, m.in. dwóch pracowników Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych DRL- uczestniczących w gaszeniu pożaru.

Urazy o różnym stopniu ciężkości odniosło 24 cywilów (dwoje dzieci urodzonych w latach 2007 i 2015), w tym trzech pracowników Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych DRL, w dzielnicach Kujbyszewskiej, Kijowskiej, Woroszyłowskiej i Piotrowskiej w Doniecku, a także w miejscowości Komsomolskoje. W tym kobieta urodzona w 1996 r. z wcześniej wyzwolonego terytorium- Władimirowki.

Uszkodzonych zostało 36 domów w dzielnicach Kujbyszewskiej, Kijowskiej, Woroszyłowskiej i Piotrowskiej w Doniecku oraz w Komsomolskoje i Gorłówce, a także 19 obiektów infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

3 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 19 червень 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:


*
*
https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła

63 uwagi do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 19.06.2022r.- 2553 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 123).

 1. Ukraińskie koleje informują o dużych opóźnieniach (do 5 godzin) pociągów przyjeżdżających do Dniepru i na terytorium obwodu dniepropietrowskiego. Nie podano przyczyn, ale można sie domyślać że ma to zwiazek ze wczorajszymi atakami rakietowymi na terytorium obwodu dniepropietrowskiego przeprowadzonymi przez FR;
  https://strana.today/news/396149-poezda-na-dnepr-kremenchuh-i-kropivnitskij-budut-priezzhat-s-zaderzhkoj-v-5-chasov.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • „Azov”,” Ajdar”, „Sicz Karpacka”, batalion OUN-te oddziały zostały zniszczone/rozbite przez siły FR.
   Takie pytanie, czy został jakiś batalion nacjonalistyczny który nie ucierpiał (zbytnio) od czasu rozpoczęcia wojny?

   Polubione przez 5 ludzi

   • Te „elitarne” jednostki są na bieżąca uzupełniane nieszczęśnikami z „folkszturmu”, czyli tzw. obrony terytorialnej dlatego tez nie dziwię się jak ci pojmani „ajdarowcy’ (etc) później ze łzami w oczach się tłumaczą że oni niem chcieli i nie mają nic wspólnego z jednostkami których częścią nominalnie byli.

    Polubione przez 3 ludzi

 2. OT z Mołdawii, dziesiątki tysiecy ludzi wyszło na ulice w Kiszyniowie w proteście przeciwko obecny prozachodnim władzom. Cytat „Na głównym placu Kiszyniowa zebrał się wiec przeciwko prezydent Mai Sandu. Akcję zorganizował ruch Nowe Życie, który jest zbliżony do partii Szor, uważanej za prorosyjską…Informują o tym lokalne media…Organizatorzy podają, że w wydarzeniu wzięło udział ponad 40 tysięcy osób…Ludzie protestują przeciwko podwyżkom cen paliw, żywności, wysokim taryfom na gaz ziemny i energię elektryczną…Ludzie skandują: „Precz z Maią Sandu”, „Odejdź, już nas nie reprezentujesz”;
  https://strana.today/news/396170-protesty-v-moldove-video-kak-desjatki-tysjach-ljudej-protestujut-protiv-prezidenta-sandu.html

  Polubione przez 6 ludzi

 3. Od początku wojny w Ukrainie do Rosji wywieziono 1 936 911 osób, w tym 307 423 dzieci – powiadomił szef Narodowego Centrum Zarządzania Obroną Rosji Michaił Mizincew, cytowany przez propagandowe media. Według Mizincewa, siły ukraińskie upozorowały ataki na domy w obwodzie mikołajowskim, by oskarżyć o to siły rosyjskie
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-06-19/wojna-w-ukrainie-prawie-2-miliony-osob-wywieziono-do-rosji/

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Putin odnosi zwycięstwa na całym świecie – od rosnących cen gazu w Ameryce, po silniejsze sojusze w Afryce. Tak sytuację ocenia Edward Luttwak, strateg wojskowy, który doradza rządom na całym świecie.
  Putin odniósł szereg zwycięstw poza polem bitwy. Najbardziej oczywistym z nich jest zniszczenie gospodarki jego globalnych wrogów
  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/putin-obecnie-wygrywa-wojne-z-ukraina-nie-tylko-na-polu-bitwy/pgk4fhq

  Polubione przez 5 ludzi

  • „Putin odniósł szereg zwycięstw poza polem bitwy. Najbardziej oczywistym z nich jest zniszczenie gospodarki jego globalnych wrogów”- te gospodarki zniszczyły się same, za co oczywiście obwiniają Putina……

   Lata życia ponad stan musiały do tego doprowadzić…….w Polsce też bekniemy za złodziejstwo i rozdawnictwo rządów POPiS-u.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

 5. https://t.me/milinfolive/85410
  Okazało się, że Pavel Dobrotvorsky, który nosił znak wywoławczy „Istorik”, został zniszczony przez siły Sił Zbrojnych RF. Paweł był koordynatorem nacjonalistycznej organizacji „Call of Yar”, organizatorem procesji z pochodniami. Brał czynny udział w nauczaniu dzieci na specjalnych obozach szkoleniowych. Dokładne miejsce i okoliczności zgonu nie są określone, jednak ukraińskie publikacje odnotowują, że Paweł służył w siłach specjalnych.
  Drugie i trzecie zdjęcia pokazują przykłady obywatelskiej kreatywności tego obywatela. Cóż, następne sabaty z pochodniami odbędą się bez niego.
  foto

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.