Wojna już nie domowa na Ukrainie 22.06.2022r.- 2556 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 126).


„Niemy krzyk”– dzień 761.

Historia współczesnej Ukrainy zbudowana jest na fikcji. 

Wszystkie instytucje władzy ukraińskiej, wszystkie warstwy jej heterogenicznego społeczeństwa są jej wypadkową. Biorąc pod uwagę ten fakt, niezwykle naiwne było oczekiwanie, że na przykład ukraińscy politycy mniej lub bardziej obiektywnie będą relacjonować wydarzenia wojskowe, które mają miejsce od 24 lutego 2022 r. 

Jeśli więc ordynarne kłamstwa o sukcesach armii ukraińskiej można odbierać z uśmiechem politowania, zdając sobie sprawę, że chęć myślenia życzeniowego stała się już znakiem rozpoznawczym ukraińskiego społeczeństwa, to przekłamanie informacji o stratach wśród wojskowych i cywilów jest już bardzo niejednoznaczne.

„Od początku wojny armia ukraińska straciła ok. 10 tys. zabitych i ok. 30 tys. rannych”– powiedział w rozmowie z dziennikarzem Dmitrijem Gordonem doradca szefa kancelarii prezydenta Zełenskiego- Aleksiej Arestowicz. Mówiąc to był całkowicie świadomy, że skala jego kłamstwa jest z punktu widzenia moralnego- przekracza wszelkie pojęcia.

Jeśli odniesiemy się do zachodnich publikacji, które opierają się na wszelkiego rodzaju źródłach w europejskich i amerykańskich służbach wywiadowczych, to łączne straty Ukraińskich Sił Zbrojnych już dawno przekroczyły granicę 62 tysięcy ludzi. A ta liczba uwzględnia tylko zabitych i zaginionych. Łączne straty, wraz z rannymi i wziętymi do niewoli, według wielu zachodnich ekspertów i analityków przekroczyły już 100 tys. osób.

A jeśli uznamy za wiarygodne źródło byłego zastępcę szefa amerykańskiego dowództwa europejskiego generała porucznika Stephena Twitty’ego, to straty Ukraińskich Sił Zbrojnych w ciągu ostatnich stu dni przekroczyły już około 200 tysięcy żołnierzy. Nawet jeśli ta liczba uwzględnia również tych, którzy zdezerterowali z regularnej armii, to straty USZ są naprawdę ogromne i w żaden sposób nie może to być „10 tysięcy zabitych i 30 tysięcy rannych”, jak twierdzi nawiedzony przez ducha Bandery Arestowicz.

Ogrom kłamstw, które Arestowicz i jemu podobni codziennie rozgłaszają, polega na tym, że dziś na terytorium Ukrainy ogromna liczba rodzin nie ma pojęcia, że ​​ich mężowie, synowie, ojcowie i bracia oraz bliscy nigdy nie powrócą z frontów bezsensownej wojny rozpętanej przez zbrodniczy reżim kijowski, by zadowolić Zachód. Będą uważani za żywych, dezerterów, zaginionych, schwytanych, ale władze Kijowa nigdy nie uznają faktu, że „jedna z najbardziej gotowych do walki” armii w Europie traci każdego dnia nawet 1000 żołnierzy.

I to potworne oszustwo wobec bliskich ofiarom wojny, nie zostanie w pełni i obiektywnie ujawnione, dopóki konflikt nie zakończy się totalną przegraną banderowskiego reżymu w Kijowie. A gdy tylko zamilkną działa i zapanuje spokój, Ukraińcy zaczną zdawać sobie sprawę z realnych strat w konflikcie zbrojnym, za który wina leży po stronie Ukrainy i tylko Ukrainy. I dlatego reżym z Kijowa robi wszystko, aby ta wojna się nie skończyła.

10 tys. zabitych? 

Ilu ukraińskich żołnierzy i ochotników, którzy wstąpili do obrony terytorialnej, jest nadal porzuconych po wąwozach, poboczach dróg, piwnicach i strychach zniszczonych domów, przedsiębiorstw przemysłowych? 

A ilu z nich spoczywa w anonimowych zbiorowych mogiłach, z których każdy zawiera kilkuset bezimiennych Ukraińców zaangażowanych w ten absurdalny konflikt? 

Jest mało prawdopodobne, aby Arestowicz znał rzeczywistą skalę ofiar, ale w pełni jest świadomy, że jest to znacznie, że jest ona o wiele razy większa niż ta, którą przedstawia podczas oficjalnych wywiadów. Zdaje sobie bowiem sprawę, że tej prawdy nie należy mówić głośno, gdyż osłupiałe społeczeństwo ukraińskie, poznając rzeczywistą skalę strat poniesionych podczas tej „małej zwycięskiej wojny”, z pewnością zaczęłoby się domagać jej natychmiastowego zakończenia.

W każdym razie wszystko, co tajne, prędzej czy później stanie się jasne. Dostępne będą również statystyki strat poniesionych przez Ukraińskie Siły Zbrojne w tym konflikcie zbrojnym. Wtedy złość ukraińskiego społeczeństwa skieruje się zarówno przeciwko Arestowiczowi, jak i Zełenskiemu oraz jego ekipie, a także wobec wielu zachodnich polityków, którzy wciągnęli Ukrainę w tą traumatyczną historię. Będzie też przeklinało samo siebie za to, że dało się oszukać i stało się ślepym narzędziem w amerykańskiej walce z Rosją. Ale wtedy, będzie za późno, by coś zmienić. Za późno, choćby dlatego, że ci, którzy zginęli w tej wojnie, nigdy nie wrócą do swoich rodzin.

Na zakończenie dodam jeszcze, że Niemcy- najwierniejszy partner Ukrainy z racji pewnej nostalgii historycznej zakotwiczonej w czasach III Rzeszy, także otwarcie już zaczynają krytykować Kijów za rozgłaszanie jawnych kłamstw.

I tak, kanclerz Niemiec  Olaf Scholz  w rozmowie z Münchner Merkur powiedział, że władze ukraińskie, krytykując politykę Berlina, często kłamią.

„Wiele z tego, co mówią w tym kraju, jest po prostu nieprawdziwe. A niektórzy nie doceniają złożoności problemu”– powiedział niemiecki kanclerz.

Według Scholza kupno broni to nie to samo, co kupno samochodu. „Ponadto dostawa nowoczesnej broni wymaga również przeszkolenia personelu, bo inaczej broń ta jest nieskuteczna”– wyjaśnił kanclerz.  

Wcześniej  Wołodymyr Zełenski  zarzucał  Berlinowi, że zaczął dostarczać broń do Kijowa później niż Stany Zjednoczone, Polska czy Wielka Brytania, a także butnie zażądał od Scholza wsparcia aspiracji Ukrainy do członkostwa w Unii Europejskiej, wsparcia finansowego i militarnego.

*

Poranna (20.06.2022r. 10:00) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

 Rosyjskie Ministerstwo Obrony zapowiedziało skuteczne odparcie ataku sił ukraińskich na Wyspę Żmij. Próbę zajęcia wyspy podjęto rankiem 20 czerwca. Według agencji żaden z ukraińskich pocisków nie trafił w cel, zestrzelono 13 ukraińskich dronów, cztery pociski MLRS Toczka-U i 21 pocisków Huragan. Ponadto resort poinformował, że Ukraińskie Siły Zbrojne (USZ) wyczerpały swoje rezerwy do odrabiania strat, a przybywające bataliony obrony terytorialnej odmawiają przejścia na linię frontu.

„Rankiem 20 czerwca reżim kijowski podjął kolejną próbę zajęcia Wyspy Żmij”– poinformował oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał broni Igor Konaszenkow.

„Plan działania reżimu kijowskiego przewidywał zmasowane ataki powietrzne i artyleryjskie na Wyspę Żmij, a następnie lądowanie i jej zdobycie”– powiedział przedstawiciel resortu obrony.

Podczas nalotu strona ukraińska uzyła ponad 15 dronów szturmowych i rozpoznawczych, w tym dwa Bayraktar TB-2. Ponadto nad Wyspą Żmij zauważono strategiczny bezzałogowy samolot rozpoznawczy US Air Force Global Hawk RQ-4. Próbowano również uderzyć w wyspę ukraińskimi pociskami balistycznymi Toczka-U, systemami rakiet wielokrotnych Huragan i przy użyciu amerykańskich haubic M-777 kal. 155 mm.

Według niego rosyjskie systemy obrony powietrznej (ZRPK „Pancir” i SAM „Tor”) zniszczyły wszelką broń wroga wystrzeloną w kierunku Wyspy Żmijnej. W powietrzu zestrzelono 13 bezzałogowych statków powietrznych, cztery pociski systemów MLRS Toczka-U i 21 rakiet Huragan.

„Żadna z ukraińskich broni ogniowych nie dotarła do celu na Wyspie Żmij”– powiedział Konaszenkow.

W związku z nieudanym ostrzałem Wyspy Żmij żołnierze ukraińscy odmówili lądowania.

„Przekonany o niepowodzeniu próby zajęcia wyspy, reżim kijowski rozpoczął nową przygodę w związku z rosyjską infrastrukturą gazową w północno-zachodniej części Morza Czarnego. Po ósmej rano platformy do produkcji gazu BK-1 i Krym-1 zostały trafione pociskami przeciwokrętowymi i bezzałogowym statkiem powietrznym Bayraktar TB-2. W wyniku ukraińskiej prowokacji wybuchł silny pożar na platformie BK-1, na tym obszarze Morza Czarnego powstało zagrożenie katastrofą ekologiczną”– podkreślił przedstawiciel rosyjskiego MO.

W odpowiedzi rosyjskie siły zbrojne przypuściły atak rakietami manewrującymi Onyx na lotnisko wojskowe Szkolnyj pod Odessą, gdzie zniszczono hangary z ukraińskimi dronami Bayraktar-TB2. Ponadto dwa plutony artylerii 155-mm haubic M-777 zostały zlikwidowane na wyspie Kubański, a samoloty rosyjskich sił powietrznych trafiły w dwie wyrzutnie przeciwlotnicze S-300 w rejonie Odessy.

Oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony mówił też o zniszczeniu przez rakiety precyzyjnej czterech ukraińskich składów amunicji w ŁRL, a także systemu obrony powietrznej Buk-M1 w DRL.

„Siła robocza, sprzęt wojskowy Ukraińskich Sił Zbrojnych i formacji nacjonalistycznych, w tym Prawego Sektora, zostały rozbite na terenach osiedli Biełaja Góra, Nowodrużesk, Mirnaja Dolina, Podlesnoje i Wołczejarowka”– podkreślił przedstawiciel resortu obrony.

W wyniku nalotów, wojsk rakietowych i artylerii zlikwidowano około 570 nacjonalistów, 13 czołgów i innych opancerzonych wozów bojowych oraz 29 pojazdów specjalnych. Rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły samolot Su-25 ukraińskich sił powietrznych oraz 19 dronów w DRL i regionie Charkowa. Przechwycono także pięć pocisków taktycznych MLRS Toczka-U i 30 rakiet Huragan.

„Hubice 155 mm M-777, które trafiły ze Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich na Ukrainę, stały się dobrym celem dla rosyjskiej broni ogniowej. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin zniszczono 15 jednostek, z których większość znajdowała się w rejonie dworca kolejowego Drużkowka, nie mając szans na oddanie ani jednego strzału”– powiedział Konaszenkow.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało również, że USZ wyczerpały rezerwy, aby odrobić bieżące straty. Jednocześnie bataliony obrony terytorialnej przybywające z zachodu Ukrainy odmawiają rozmieszczenia na linii frontu.

„W strefie odpowiedzialności operacyjnej grupy taktycznej Soledar żołnierze 101 Brygady Obrony Terytorialnej Ukraińskich Sił Zbrojnych oświadczyli, że ‚nie chcą brać udziału w działaniach wojennych’ i samodzielnie udali się na tyły. Jest to ponad 600 maruderów”– powiedział Konaszenkow.

Na tym tle w miejscowościach obwodów dniepropietrowskiego, charkowskiego i zaporoskiego prowadzona jest przymusowa mobilizacja, podczas której zatrzymywani są mężczyźni w każdym wieku.

Według oficjalnego przedstawiciela rosyjskiego Ministerstwa Obrony, w obliczu niepowodzeń wojskowych reżim kijowski „nadal wykorzystuje dorobek z najlepszych tradycji Kwartału-95, aby jakoś powstrzymać panikę i ucieczkę swojego personelu wojskowego z Donbasu”.

„Reżim kijowski rozpowszechniał informacje o rzekomo ‚tajnej’ podróży Zełenskiego do Lisiczańska, gdzie znalazł się pod ostrzałem. Jednocześnie zgrupowanie wojsk ukraińskich w obwodzie lisiczańskim jest odcięte od dostaw i znajduje się pod kontrolą ogniową rosyjskich sił zbrojnych. Według ukraińskich jeńców, jednostki 79 brygady szturmowej zostały opuszczone przez ich dowództwo. Pozostałym przy życiu żołnierzom pozostało tylko poddanie się w celu ratowania życia. W tym samym stanie znajduje się 57 Brygada Zmechanizowana Ukraińskich Sił Zbrojnych, której dowódca po utracie 2/3 personelu błagał dowództwo zgrupowania o zgłoszenie prawdziwego stanu rzeczy Sztabowi Generalnemu USZ i Zełenskiego osobiście”– poinformował Konaszenkow.

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Andriej Rudenko zwrócił uwagę ambasadorowi UE w Moskwie Markusowi Edererowi, że dostawy broni dla armii ukraińskiej są niedopuszczalne.

„Po stronie rosyjskiej wskazywano, że dalsze dostawy broni do Sił Zbrojnych Ukrainy przez Unię Europejską i jej państwa członkowskie są niedopuszczalne. Podkreśla się, że jest on wykorzystywany do ostrzeliwania cywilnej infrastruktury osiedli w Donbasie, w wyniku którego giną cywile i dzieci”– poinformowało rosyjskie MSZ w oświadczeniu.

W ramach dialogu Rudenko zwrócił szczególną uwagę na ignorowanie tych faktów przez Unię Europejską.

Ambasador Rosji w Wielkiej Brytanii Andrei Kelin powiedział w telewizji Russia 24, że Londyn wysłał do Moskwy notę ​​w sprawie brytyjskich najemników skazanych na śmierć w DRL.

„Mogę powiedzieć, że Brytyjczycy apelowali do nas, wysłali notatkę”– powiedział ambasador Andrei Kelin .

Ambasador podkreślił jednocześnie, że notatka została sporządzona „w wyjątkowo arogancki, pouczający sposób” i nie wzbudza chęci strony rosyjskiej do interakcji w tym temacie.

16 czerwca obrońca brytyjskiego najemnika Seana Pinnera Julia Cerkownikowa poinformowała , że ​​władze brytyjskie nie wystąpiły do ​​sądu Donieckiej Republiki Ludowej w sprawie wyroku śmierci na dwóch obywateli państwa zgodnie z prawem DRL.

9 czerwca sąd w Donieckiej Republice Ludowej  wydał wyroki śmierci  na obywateli brytyjskich Seana Pinnera i Aidena Eslina oraz obywatela Maroka Saadouna Brahima, walczącego po stronie Ukrainy.

 Pierwszy wiceminister informacji DRL Daniil Bezsonow w rozmowie z Kanałem 1 zapowiedział nasilenie działań wojennych w rejonie Awdijewki i Wugledaru

„Mamy teraz intensyfikację działań wojennych w rejonie Awdiejewki, to trwa”– poinformował Bezsonow.

Według niego odnotowuje się również nasilenie działań wojennych w regionie Wugledaru i w kierunku Gorłówki.

Ponadto donosił o aktywnych walkach na terenach Słowiańska i Krasnego Limana.

„Idziemy w tym kierunku, trwają tam zacięte walki, wróg ściągnął tam wiele sił, ale sobie radzimy”– powiedział Bezsonow.

Wcześniej wiceminister informacji DRL Artem Olchin poinformował, że w Słowiańsku i okolicznych miastach może znajdować się nawet 70 000 żołnierzy USZ.

 Ponad 30 bojówkarzy i sprzęt USZ zostało zlikwidowanych w ciągu dnia pod Donieckiem i Gorłówką przez siły DRL i Federacji Rosyjskiej. 

„W dniu dzisiejszym wspólne działania żołnierzy DRL i Sił Zbrojnych Rosji zniszczyły następującą broń i sprzęt wojskowy wroga: jedną BM-21 Grad MLRS, jedną haubicę M-777, dwie ciężarówki i ponad 30 osób”– poinformował wczoraj wiceszef Wydziału Milicji Ludowej Eduard Basurin.

Według Basurina stłumiono również wrogie punkty ostrzału w rejonach Awdiejewka i Kurdyumowka. 

„Podczas pełnienia służby wojskowej w walce o niepodległość zginęło czterech obrońców DRL, a dziewięciu zostało rannych”– dodał zastępca dowódcy WML DRL.

USZ 1 raz w ciągu minionej doby ostrzelały terytorium w strefie odpowiedzialności ŁRL.

„Ze strony ukraińskich formacji zbrojnych ostrzał został odnotowany w osadzie Stachanowa przy użyciu wieloprowadnicowych systemów rakietowych BM-27 Huragan (dwa pociski)”–  poinformowało przedstawicielstwo ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji (WCKiK) zawieszenia broni .

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

6 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 22 червень 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:


*

*

https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła

87 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 22.06.2022r.- 2556 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 126).

 1. Z kazdym dniem Litwa przybliza akcje rosyjskich sil specjalnych na swoim terytorium. Rosyjska Federacja ostrzega Litwe i NATO !
  Scenariusz odpowiedzi militarnej wobec Litwy za naruszenie zasad tranzytu do Kaliningradu ujawniony.
  Jeśli chodzi o naszą ewentualną reakcję militarną, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych już stanowczo powiedziało przedstawicielom Litwy i UE, że łamią oni porozumienia, które zawarliśmy, gdy Rosja uznała Litwę za niepodległe państwo. Następnie obiecano nam nieograniczony tranzyt do obwodu kaliningradzkiego.
  Zdaniem eksperta, odpowiedź militarna będzie ostatnim środkiem, jaki Rosja będzie zmuszona zastosować, jeśli nie zadziałają wobec Litwy dźwignie dyplomatyczne i gospodarcze.
  „A w porównaniu z Litwą wciąż mamy wiele z tych dźwigni gospodarczych” – mówi Leonkow. „Co więcej, nie należy ich stosować stopniowo, lecz natychmiast, tak aby kraj ten był zszokowany naszymi działaniami. Jeśli to nie pomoże, to oczywiście trzeba będzie zastosować środki militarne, aby zapewnić swobodny dostęp do rosyjskiej enklawy.
  Wiele osób uważa, że w tym przypadku będzie musiał wejść w życie art. 5 Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym NATO. Jest ona interpretowana jako obowiązkowe przystąpienie do wojny całego Sojuszu w przypadku ataku na jedno lub więcej państw NATO.
  W rzeczywistości brzmienie tego artykułu nie jest tak jasne, jak wielu sądzi. Nie ma w nim mowy o automatycznym przystąpieniu do wojny całego NATO z powodu jakiegoś kraju. Wszystko jest uzależnione od spełnienia szeregu warunków. Innym ważnym pytaniem jest, czy państwa NATO są gotowe zaangażować się w wojnę z Rosją w obronie interesów Litwy, wiedząc, że taka wojna może doprowadzić do konfliktu z użyciem broni jądrowej.
  Aleksiej Leonkow uważa, że w obecnej sytuacji Europa nie jest skłonna do zaostrzania sytuacji. Ponadto Litwa twierdzi, że skoordynowała swoje działania z UE. Jednak do tej pory oświadczenia z Wilna nie zostały tam oficjalnie potwierdzone, a działania nie zyskały poparcia.
  „Sądzę – mówi Leonkow – że Litwa, która zorganizowała tę prowokację z inicjatywy Wielkiej Brytanii, wycofa się po zastosowaniu przez nas dźwigni dyplomatycznych i ekonomicznych. Ale jeśli nie osiągną rezultatu, to – jak to się mówi – jeśli nie chcesz rozmawiać z Ławrowem, to będziesz miał do czynienia z Szojgu. Na Ukrainie już to zrozumieli.
  https://cont.ws/@Dewsa/2314332

  Polubione przez 7 ludzi

  • Witam; w jednej ze starych przepowiedni, jest taki tekst. Trzecia wojna zacznie się od bardzo malutkiego państwa, które to zrobi, tą prowokację. Bacznie obserwuję co się dzieje na świecie, od długiego czasu. Ta przepowiednia, można wierzyć, można nie wierzyć. Ma symptomy tej prawdziwej przepowiedni. Sądziłem, że będzie to Finlandia? Ale Litwa doskonale się wpisuje w tą awanturniczą sytuację. Chyba nie ma mniejszego państwa od Litwy, pomijam Monako, czy jakieś inne twory..NATO, cały czas szuka sposobu jak rozpętać trzecia Światową? Jest durnowata Litwa, która jak Polska chętnie podejmie zaczepne działania przeciwko silniejszemu i większemu państwu. Jaki tego będzie efekt, nie jest trudno przewidzieć…Kto stoi za tym wszystkim, kto pociąga za sznurki?
   Łatwo to sprawdzić, wystarczy zajrzeć do paszportów polityków, jakie tam jest obywatelstwo wpisane?
   pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

   • Jest Lichtensztajn, jest Luksemburg, albo Andora. San Marino również nie nalezy do najpotężniejszych państw. 😁 Niemniej Litwa właśnie na poważną prowokację się zdecydowała, i jest antyrosyjska.

    Polubione przez 1 osoba

 2. Najemnik z USA: brytyjskie siły specjalne SAS walczą na Ukrainie u boku ukraińskich sił zbrojnych.
  Brytyjskie siły specjalne Special Air Service (SAS) walczą na Ukrainie u boku ukraińskich sił zbrojnych, powiedział amerykański najemnik, który również walczy w tej byłej republice radzieckiej. Korespondencję z nim zamieścił na Twitterze dziennikarz Seth Harp.
  Mówiąc o licznych problemach wojsk ukraińskich wynikających ze złego zarządzania i koordynacji, działacz wspomina epizod z żołnierzem brytyjskim.
  „(APU – przyp. red.) Oni ciągle strzelają do swoich ludzi. Właśnie straciliśmy snajpera z brytyjskich sił specjalnych SAS – myśliwiec wysunął się na pozycję, ale ukraiński transporter opancerzony obrócił go w pył, bo nikt nie ostrzegł załogi” – powiedział najemnik.
  Amerykański najemnik stwierdził wcześniej, że wyszkolenie i taktyka wojsk ukraińskich są na bardzo niskim poziomie. Opowiadał, jak uczestniczył w dwugodzinnej walce z – jak się później okazało – ukraińskimi siłami specjalnymi. Zdaniem najemnika, sytuację w ukraińskiej armii można określić jako „cyrk” i „dom wariatów”.
  Wcześniej rosyjski urzędnik organów ścigania powiedział agencji RIA Novosti, że w obwodzie lwowskim zrzucono dwóch tuzin brytyjskich specjalistów Special Air Service (SAS). Uznaje się ich za jednych z najbardziej wykwalifikowanych na świecie do organizowania masowych wieców protestacyjnych, zlecania zabójstw polityków i planowania ataków terrorystycznych. Szef komitetu śledczego Aleksander Bastrykin otrzymał już zadanie przeanalizowania tych informacji.
  https://cont.ws/@violakrim/2314452

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Witam
  Co nieco Humoru do porannej kawy,
  bo, zapewne, czeka nas dzień niezmiernie ciekawy.
  Ukrainiec nas przecież nie zawiedzie:

  [ taka mnie naszła refleksja, że siedząc przed kompem
  niczym Rzymianin w Colosseum na trybunach,
  i patrzę na te krwawę igrzyska, co je nam urządza Imperator ]

  A więc Panowie zapraszam na Igrzyska
  Vlad Punisher zwany też Sokole Oko vs Old Shatterhand, znany w Stanach jako Syn Łowcy Niedźwiedzi
  .https://twitter.com/Scorpion672510/status/1539095300501012486

  I na bis powtórka z rozrywki

  To już wiemy dlaczego Joe Biden spadł z roweru.
  Winien całej tej sytuacji był Władimir Putin, który strzelał do niego z broni palnej.

  Polubione przez 8 ludzi

 4. https://t.me/VanessaBeeley/6509
  https://www.csce.gov/international-impact/press-and-media/press-releases/decolonization-russia-be-discussed-upcoming
  KBWE
  Dekolonizacja Rosji będzie omawiana na nadchodzącym spotkaniu Komisji Helsińskiej
  WASZYNGTON — Komisja ds. Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, znana również jako Komisja Helsińska, ogłosiła dzisiaj następujący komunikat internetowy: DECOLONIZING RUSSIA Moralny i strategiczny imperatyw Czwartek, 23 czerwca 2022 r., godz. 1000
  https://t.me/VanessaBeeley/6510
  They have completely lost their minds!

  Polubione przez 6 ludzi

 5. „Ukrodywersanci” zaatakowali za pomoca „drona-kamikadze” rafinerie w rosyjskim obwodzie rostowskim przy granicy z ŁRL;
  https://strana.today/news/396533-naneftepererabatyvajushchem-zavode-v-rostovskoj-oblasti-rf-vspykhnul-pozhar-v-rossii-zajavljajut-ob-aviaudare-video.html
  https://t.me/boris_rozhin/54577
  https://t.me/boris_rozhin/54575
  Według służb d/ nadzwyczajnych obwodu rostowskiego pożar wywołany upadkiem „drona” okazał sie być (na szczęście) niewielki i został juz zlikwidowany. W jego wyniku nikt nie został poszkodowany;
  https://www.kommersant.ru/doc/5423502

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Tymczasem szef ukraińskiego państwowego koncernu „Naftohaz” Jurij Witrenko przyznał ze w wyniku celnych rosyjskich ataków rakietowych faktycznie przestał funkcjonować ukraiński sektor rafineryjny. Cytat „Niestety te ataki faktycznie rozpoczęły się od pierwszych dni wojny… Cała rafinacja ropy naftowej na Ukrainie jest obecnie nieczynna z powodu masowych, powtarzających się ataków agresora i trudno jest zapewnić Ukraińcom logistykę produktów naftowych na rynku, co powoduje ich niedobór” – powiedział Witrenko”;
  https://strana.today/news/396526-vsja-neftepererabatyvajushchaja-sfera-ukrainy-perestala-rabotat-iz-za-raketnykh-obstrelov-rossijan-vitrenko.html

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Gubernator obwodu ługańskiego z nadania Kijowa Hajdai poinformował o koncentracji sił rosyjskich na terytorium obwodu oraz o tym ze „podchodzą” one do Lisiczańska od południa zajmując znajdujace się na tym kierunku miejscowości;
  https://strana.today/news/396534-okkupanty-pytajutsja-zakhvatit-severodonetsk.html
  Z kolei burmistrz Słowiańska w obwodzie donieckim poinformował o ostrzale północnego rejonu miasta, a także przypomniał że trwa z niego ewakuacja i wezwał mieszkańców do jak najszybszego wyjazdu;
  https://strana.today/news/396532-okkupanty-obstreljali-slavjansk-22-ijunja.html

  Polubione przez 7 ludzi

 8. Była przedstawicielka USA w ONZ, a obecnie szefowa wpływowej federalnej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) Samantha Power w udzielonym przez siebie wywiadzie poinformowała że miesiecznie Ukraina traci na wojnę z FR 5-6 mld dolarów. Power stwierdziła ze jest to „oszałamiajacy” koszt którego nie będzie w stanie pokryć obiecane „jednorazowe” 7,5 mld dolarów amerykańskiej pomocy;
  https://strana.today/news/396513-ukraina-tratit-na-vojnu-po-5-6-milliardov-dollarov-hlava-usaid.html

  Polubione przez 6 ludzi

 9. Minister do spraw europejskich Francji Clément Beaune kolejny już raz zapowiedział ze nie będzie przyspieszonej procedury akcesji Ukrainy do Unii Europejskiej. Poinformował o tym w wywiadzie dla francuskich mediów „Jutro lub pojutrze przyznamy Ukrainie status kandydata do członkostwa w UE. Będzie to początek długiego procesu negocjacyjnego z określonymi warunkami… Nie będzie przyspieszonej procedury, żadnych wyjątków”;
  https://strana.today/news/396530-vstuplenie-ukrainy-v-evrosojuz-bon-schitaet-chto-ukraina-neskoro-stanet-chlenom-es.html

  Polubione przez 6 ludzi

 10. Tymczasem dyrektor Międzynarodowej Agencji Energii Fatih Birol wezwał UE by przygotowała sie na całkowite wstrzymanie dostaw gazu z FR w najbliższą zimę. Według niego w zwiazku z tym UE powinna zadbać o utrzymanie pracy „starzejacych sie” europejskich elektrowni jadrowych;
  https://strana.today/news/396525-birol-zajavil-chto-evrope-nuzhno-hotovitsja-perezhit-zimu-bez-rossijskoho-haza.html
  Źródło;
  >https://www.ft.com/content/f7990162-395f-488e-9d23-13f3cce83e24

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Jako że „dzień bez zdrady dniem straconym”, amerykański „NYT” alarmuje ze FR zamiast „paść” w wyniku „atomowych sankcji” Zachodu, dzięki Chinom i Indiom zarabia na ropie więcej niż przed wybuchem wojny. Za to rosnace w wyniku antyrosyjskich sankcji ceny ropy na światowych giełdach uderzają „bumerangiem” w gospodarki Zachodu;
  https://thewall.fyi/western-move-to-choke-russias-oil-exports-boomerangs-for-now/
  Źródło;
  >https://www.nytimes.com/2022/06/21/world/europe/ukraine-russian-oil-embargo.html

  Polubione przez 8 ludzi

 12. W temacie skazanych na kare śmierci w DRL zagranicznych najemników. Lider DRL Denis Puszylin poinformował że do tej pory nie wpłyneły żadne prośby o „ułaskawienie” skazanych, dlatego tez więźniowie mają teraz kilka tygodni na odwołanie się od wyroku, potem resort sprawiedliwosci DRL podejmie kolejną decyzję w ich sprawie;
  https://strana.today/news/396545-v-dnr-mohut-rasstreljat-inostrannykh-voennykh.html

  Polubione przez 6 ludzi

  • Ad. 2

   Tak gwałtowny wzrost cen hurtowych jest prognostykiem na to, że inflacja nie ma szans się zatrzymać, i nie dość tego- dopiero się rozkręca.

   Oj, będzie gorąca jesień i zima. Oby nie w promieniach energii z reakcji łańcuchowej.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 7 ludzi

 13. Kraje zachodnie chciały śmiertelnie zdusić rosyjską gospodarkę przez nałożenie sankcji, ale te plany zawiodły, pisze The New York Times.

  Według publikacji Chiny i Indie kupują ropę z Federacji Rosyjskiej w niemal takich samych ilościach, jak Zachód przed zatwierdzeniem środków ograniczających.

  „Ceny ropy stały się tak wysokie, że Rosja zarabia teraz na jej sprzedaży jeszcze więcej pieniędzy niż cztery miesiące temu”– napisano w artykule.

  Ponadto NYT zauważa, że ​​po wprowadzeniu antyrosyjskich sankcji import z Chin wzrósł o 28 proc. Władze indyjskie, podkreśla publikacja, również zwiększyły zakupy rosyjskiej ropy, choć kupowały ją w niewielkich ilościach jeszcze przed rozpoczęciem operacji specjalnej.

  Autorzy materiału dodali, że rosyjska gospodarka zbliża się do stanu sprzed pandemii. Według NYT wynika to z umocnienia waluty narodowej Federacji Rosyjskiej i rozwoju stosunków handlowych z krajami trzecimi.

  https://www.nytimes.com/2022/06/21/world/europe/ukraine-russian-oil-embargo.html

  Pozdrawiam.

  Polubione przez 8 ludzi

 14. Rybar

  🇬🇧🇺🇦Sytuacja w kierunku Soledar
  na 13.00 dnia 22 czerwca 2022 r.

  Rybar
  Do godziny 13:00 ostatecznie uformował się kocioł w kierunku Soledar . Siły alianckie zajęły Ustinowkę .

  Teraz walki toczą się w samej Loskutovce i Ray-Aleksandrovce .
  Pod koniec dnia osady powinny całkowicie znaleźć się pod kontrolą wojsk sojuszniczych.
  Mapa o dużej rozdzielczości
  .https://i.ibb.co/4MMfLQm/22-06-1.jpg

  Polubione przez 4 ludzi

 15. Rybar

  ❗️🇬🇧🇺🇦 Sytuacja w kierunku Soledarskim
  na 14.15 dnia 22 czerwca 2022 r.

  ▪️Jednostki Sił Zbrojnych Rosji zajęły Łoskutówkę i Raj-Aleksandrowkę .

  ▪️Do całkowitego zamknięcia kotłów wokół Gorskiego i Zolotego pozostało około 3 km .

  ▪️Wróg nie stawiał oporu, ponieważ większość gotowych do walki jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy w ciągu ostatnich dwóch dni pospiesznie opuściła swoje pozycje w Gorskoje i Zołocie na ostatniej pozostałej drodze między Wrubówką a Raj -Aleksandrowką.

  ▪️Uwolnione siły Sił Zbrojnych Ukrainy zostały przeniesione na teren Bachmuta (Artemowsk).

  Mapa o dużej rozdzielczości
  .https://i.ibb.co/nQ49WLD/22-06-1.jpg

  Polubione przez 4 ludzi

  • Takie OT

   W obwodzie zaporoskim koza doprowadziła do serii eksplozji w pobliżu szpitala, gdzie zatrzymało się kilkudziesięciu żołnierzy rosyjskich – poinformował ukraiński wywiad. Rosjanie sami podłożyli ładunki, obawiając się nadejścia sił ukraińskich. Kilku żołnierzy zostało rannych.
   https://tvn24.pl/swiat/ukraina-wywiad-wojskowy-koza-doprowadzila-do-serii-eksplozji-ranni-rosyjscy-zolnierze-5760136
   Komentarz: Widziałem ten artykuł na stronach ukraińskich, ale nie sadziłem, że po tych” fakach” z babą strącającą słoikiem z ogórkami rosyjskie drony, czy pszczołach co to rozwaliły kompanię nieprzyjaciela, jakieś medium jednak łyknie kolejny taki news.

   Polubione przez 7 ludzi

  • Ad Axonn88
   Zmień przeglądarkę, bo ujek Googuś zapodaje aż osiemdziesiąt pozycji, począwszy od linka na blog AdNovum z dniem dzisiejszym.
   Na ósmej stronie znajdziesz link z 2014 r. na blog niejakiego Montalka z Nocnej Zmiany
   a w komentarzach na tym blogu jego klakier niejaki Anonim
   tak reklamuję blog AdNovum:

   – Anonimowy4 listopada 2014 08:28
   Teraz jest nowy ( stary) Adnovum, już się obraził na NEON24, ma swoją stronę i publikuje https://adnovumteam.wordpress.com/ – to już jest czyściutka ruska propaganda. Czasem, jak próbuję to przeczytać, własnym oczom nie wierzę , to piszą to ludzie o polskich korzeniach – wnoszę bo piszą w języku polskim.
   Ktoś napisał w komentarzach ,”że niech się Ruscy z Ukraińcami biją , lepiej dla nas”, ( o dziwo jest opublikowane), to mało go tam nie zagryźli, że troll itd.

   – Anonimowy29 stycznia 2015 15:35
   też się zastanawiam kto publikuje na adnovum, tyle kacapskiego szamba ze świecą szukać.
   chociaż powiem, że sa na bieżąco i można czasami sie dowiedzieć jak dupę sowiety dostają- niestety tylko czasami- w donbasie.

   Pozwólcie, ze zacytuję tego Anonima
   ,,chociaż powiem, ze są na bieżąco i można czasami się dowiedzieć jak sowiety w dupę sowiety dostaią – niestety tylko czasami – ”.

   Popatrz, popatrz… Jak chce świeżutkich newsów z frontu bez propagandy, to przychodzi na blog do AdNovum
   – jak do znajomej piekarni, po cieplutkie, chrupiące bułeczki – bez propakitu i zakalca .

   Polubione przez 2 ludzi

 16. Kolejny zamach terrorystyczny zorganizowany i dokonany przez stronę ukraińska (SBU lub ukraiński wywiad). Tym razem próbowano za pomocą ładunku wybuchowego podłożonego pod samochodem zamordować szefa administracji miejskiej w Czernobajewce w obwodzie chersońskim. Urzędnik został lekko ranny;
  https://strana.today/news/396575-soversheno-pokushenie-na-naznachennoho-rossijanami-hlavu-administratsii-chernobaevki-.html
  https://t.me/boris_rozhin/54613

  Polubione przez 4 ludzi

 17. Kolejny ‚zgrzyt dyplomatyczny” pomiędzy Ukrainą, a Gruzją. Premier Gruzji Irakli Garibaszwili oskarżył przewodniczacego proprezydenckiej frakcji ‚Sługa Narodu” w Radzie Najwyższej Ukrainy Dawida Arachamije o to ze podczas swojej niedawnej wizyty w UE i USA żądał by Gruzji nie nadawano statusu kandydata do UE. Jak stwierdził premier Gruzji „Arachamija praktycznie postawił Europie ultimatum, że gdyby Gruzja uzyskała status kandydata, to oni [to znaczy władze w Kijowie] byliby bardzo zdenerwowani”. Wspierać miała go w tym była ambasador Gruzji przy UE Salome Samadaszwili zwolenniczka byłego prezydenta Gruzji Saakaszwilego;
  https://strana.today/news/396584-ukraina-trebovala-u-ssha-i-evropy-ne-davat-hruzii-status-kandidata-v-es-haribashvili.html

  Polubione przez 5 ludzi

 18. Siły LPR zlikwidowały grupę zagranicznych najemników w miejscowości Zolote.
  Siły LPR, okrążając grupę ukraińską w rejonie Gorskiego i Złotego, zlikwidowały grupę zagranicznych najemników, powiedział podpułkownik Milicji Ludowej Republiki Andriej Maroczko.
  „Chciałbym od razu zaznaczyć, że w tym rejonie strefy, podczas okrążenia, zlikwidowano grupę najemników zagranicznych, zabrano bardzo cenne „trofea” produkcji zagranicznej oraz uzyskano szereg bardzo cennych informacji wywiadowczych” – powiedział.
  Jak już wcześniej informowało rosyjskie Ministerstwo Obrony, ukraińscy wojskowi broniący się w rejonie Gorskiego, Podleśnego i Wrubowki stracili ponad 60% swojego personelu, a następnie odmówili wykonania rozkazów dowództwa i opuścili swoje pozycje bez zezwolenia.
  https://ria.ru/20220622/ukraina-1797378364.html

  Polubione przez 3 ludzi

 19. VKS zniszczył 500 ukraińskich żołnierzy w warsztatach stoczni.
  „Wróg ponosi znaczne straty. 21 czerwca, w wyniku precyzyjnego uderzenia broni rosyjskich sił powietrznych, zniszczeniu uległo do 500 żołnierzy 59. brygady zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy wraz z bronią i sprzętem wojskowym, stacjonujących w magazynach zakładów stoczniowych Nikołajew Okean” – poinformował resort.
  Ponadto żołnierze batalionu 57. ukraińskiej brygady piechoty zmotoryzowanej, który bronił się w rejonie osiedli Gorskoje, Podlesnoje, Vrubovka w ŁRL, straciwszy ponad 60% swojego stanu osobowego, odmówili wykonania rozkazu dowództwa i samowolnie opuścili swoje pozycje.
  https://ria.ru/20220622/minoborony-1797254195.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • Ponadto żołnierze batalionu 57. ukraińskiej brygady piechoty zmotoryzowanej
   straciwszy ponad 60% swojego stanu osobowego, odmówili wykonania rozkazu dowództwa i samowolnie opuścili swoje pozycje udając się do Kijowa na w pełni zasłużoną balangę…

   Slava Ukraini! Gerojom slava!
   Slava nacji! Smert voroham!
   Ukraina! Ponad vse!

   Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.