Wojna już nie domowa na Ukrainie 26.06.2022r.- 2560 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 130).


„Niemy krzyk”– dzień 765.

Ukraina otrzymała od USA długo oczekiwany system rakietowy HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System), o czym poinformował o tym minister wojny reżimu nazistowskiego Aleksiej Reznikow.

Nieco wcześniej Wielka Brytania dostarczyła przez Rumunię do obwodu odeskiego M270 MLRS (Multiple Launch Rocket System), które według źródeł ukraińskich są już wykorzystywane do uderzeń na Wyspę Węży.

Dostarczenie tych systemów jak zwykle wywołało w „zespole Ze” euforię i nadzieję na szybkie zwycięstwo Kijowa. Ten ostatni aspekt jest jednak raczej sztucznie podsycany w celu podniesienia morale ludności. Wygląda na to, że wojskowi wyjaśnili już funkcjonariuszom urzędu „Ze”, że dostarczona ilość (po cztery sztuki każdego rodzaju) jest całkowicie niewystarczająca do osiągnięcia jakichkolwiek znaczących wyników militarnych.

Należy zauważyć, że dostarczone systemy mają zasadniczo podobną charakterystykę i znajdują się w tej samej niszy taktycznej. Główna różnica między nimi polega na tym, że M142 ma sześć szyn i podwozie kołowe, natomiast M270 ma podwozie gąsienicowe i 12 szyn. HIMARS są znacznie lżejsze, co ułatwia ich transport drogą powietrzną, i są przeznaczone przede wszystkim do różnych działań mobilnych.

MLRS są opancerzone, co jest ważne w kontekście pojedynków artyleryjskich i rakietowych. Zakres używanej przez nich amunicji jest taki sam. Jednocześnie, oprócz konwencjonalnych pocisków rakietowych o zasięgu do 80 km, mogą one wystrzeliwać pociski operacyjno-taktyczne ATACMS (Army TACtical Missile System), które mogą trafiać w cele o zasięgu 165-310 km, a według niektórych doniesień nawet do 500 km. M270 weszły do służby w latach osiemdziesiątych, natomiast HIMARS są o dwadzieścia lat nowsze, bo weszły do służby w 2005 roku.

Warto zauważyć, że niektóre fakty wskazują na to, że dostawy i wykorzystanie tych systemów na Ukrainie były planowane jeszcze przed rozpoczęciem realizacji operacji specjalnej. Na przykład 6 stycznia 2022 r., dwa miesiące przed planowanym przez reżim nazistowski atakiem na ŁRL i Krym, na portalu zamówień publicznych rządu USA (SAM) pojawiło się zapytanie ofertowe dotyczące przekształcenia wojskowych ciężarówek w „pojazdy przeładunkowe” dla HIMARS. Sam fakt, że dodatkowe wozy doładowujące nie miały być budowane od podstaw, lecz przerabiane, wskazywał na pilny charakter zamówienia, co jest poszlaką, że miały być one wykorzystane na Ukrainie.

Jednak przed atakiem na Krym i ŁRL USZ posiadały już wcześniej imponujące zapasy systemów rakietowych wielokrotnego startu. Składało się na nie około 500 radzieckich wielkoprowadnicowych systemów rakietowych: „Gradów”, „Huraganów” i „Smerczy”, a także ich ukraińskich klonów: „Bastion”, „Tajfun” i „Werba”. W związku z tym, nie było potrzeby korzystania z systemów amerykańskich.

Dowodzi to, że Pentagon ma dość pilną potrzebę przetestowania swojej broni nie w warunkach wojen kolonialnych, gdzie była używana, ale w operacjach bojowych na dużą skalę z równorzędnym przeciwnikiem. MLRS są prawie dwadzieścia lat starsze od HIMARS, ale nie mają takich doświadczeń.

Przy okazji, ukraińscy artylerzyści są przekonani, że osławione amerykańskie haubice M777 są dostarczane właśnie w tym samym celu, a instruktorzy, którzy ich szkolą, przede wszystkim oceniają możliwości użycia tych dział w warunkach działań bojowych i ognia kontrbateryjnego.

Amerykańskie instrukcje, by umieszczać HIMARSy na terenach zaludnionych, pod ochroną ludzkich tarcz i obrony przeciwlotniczej, tak by nie wyczerpały się zbyt szybko, zostały wydane po to, by mieć czas na zebranie reprezentatywnych danych o nich przed zniszczeniem systemów.

Chociaż Amerykanie zapewniają, że nie będą dostarczać banderowcom rakiet ATACMS, którymi mogliby uderzyć w terytorium Rosji, bardzo trudno uwierzyć, że odpuszczą sobie ten zamiar. Nie ulega wątpliwości, że ważne jest dla nich przetestowanie nie tylko samych rakiet, ale także rosyjskiej obrony przeciwrakietowej.

Jeśli chodzi o samych nazistów, to doskonale zdają sobie sprawę, że mają zbyt mało wyrzutni, zbyt mało pocisków, zbyt mało infrastruktury do napraw i konserwacji, by systemy rakietowe i artyleria dostarczana przez Zachód mogły pozytywnie wpływać na przebieg działań bojowych. I dlatego głównym celem ich wykorzystania jest cel informacyjny, psychologiczny, czyli stworzenie pozoru zwiększonej siły USZ. Kwintesencją czego ma być, najprawdopodobniej uderzenie na terytorium Rosji. W tym sensie plany Amerykanów i banderowców dotyczące użycia MLRS są całkowicie zbieżne.

I nie są one żadną tajemnicą.

Na przykład, szef Narodowego Centrum Zarządzania Obroną Federacji Rosyjskiej Michaił Mizintjew powiedział wcześniej, że według otrzymanych informacji wywiadowczych planowane jest rozmieszczenie amerykańskich MLRS w mieście Szostka w obwodzie sumskim i rażenie stamtąd terytorium Rosji. Co ciekawe nie trzeba do tego żadnych rakiet, bo przygraniczne osiedla są stamtąd trafiane nawet amunicją konwencjonalną. Planują jak widać, że ATACMS, którego niewątpliwie również będą chcieli przetestować w warunkach wojny z Rosją próbował, będzie mógł sięgać znacznie dalej. A więc, jednocześnie przetestują rosyjski system obrony powietrznej na dużej głębokości operacyjnej.

Amerykanie mają możliwość dokonania tego, nie łamiąc swej doktryny dotyczącej dostaw pocisków dalekiego zasięgu. Bo jak wiadomo, HIMARS-y są używane przez Rumunię, a MLRS-y przez Grecję, Holandię, Włochy i kilka innych krajów, które przecież nie zastrzegły, że nie dostarczą ich banderowcom.

A więc, kolejna odsłona wojny NARO-Rosja jeszcze przed nami. Oby tylko nie doszło do „ostatecznego rozwiązania” kwestii słowiańskiej. Już taka próba, w niedalekiej przeszłości była.

*

Poranna (25.06.2022r. 10:00) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Rosyjskie Siły Powietrzno-kosmiczne zaatakowały budynki cynkowni Megatex w Konstantinowce bronią o wysokiej precyzji, w wyniku czego zniszczono do 80 polskich najemników, zostało to potwierdzone przez Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej.

Podczas nalotów oddziały rakietowe i artyleria, siła robocza i sprzęt wojskowy zostały trafione w 284 okręgach. Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony, w obecnej sytuacji pracownicy ukraińskiej armii i obrony terytorialnej nadal odmawiają wykonywania zadań.

„Wróg nadal ponosi znaczne straty. W wyniku uderzeń z broni precyzyjnej Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych na budynki cynkowni Megatex we wsi Konstantinówka w Donieckiej Republice Ludowej, do 80 polskich najemników, 20 bojowych wozów opancerzonych i osiem wyrzutni rakietowych Grad zostały zniszczone”– powiedział w sobotę 25 czerwca oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał broni Igor Konaszenkow.

Ponadto Ministerstwo Obrony podało, że ponad 300 ukraińskich żołnierzy i zagranicznych najemników, 35 jednostek ciężkiej broni zostało zniszczonych w obwodzie Mikołajowa w ciągu jednego dnia.

Według Konaszenkowa personel ukraińskiej armii i obrony terytorialnej nadal odmawia wykonywania zadań bojowych na froncie.

„Personel 64 batalionu 103 brygady obrony terytorialnej, stacjonujący we Lwowie, odmówił wyjazdu na obszar działań bojowych w Donbasie z powodu obsady nieprzeszkolonych rezerwistów i braku ciężkiego uzbrojenia”– powiedział Konaszenkow.

Tymczasem rosyjskie siły zbrojne kontynuują uderzenia na pozycje wojsk ukraińskich. Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe, oddziały rakietowe i artyleria uderzały w siłę roboczą i sprzęt wojskowy w 284 okręgach w ciągu dnia. Trafione zostały także dwa składy amunicji i broni rakietowej i artyleryjskiej w rejonie osady Wołczejarowka w Ługańskiej Republiki Ludowej oraz jednostki artyleryjskie i moździerzowe w 43 obwodach.

Osiem wyrzutni artylerii MLRS „Huragan” i dwa systemy artylerii, które ostrzeliwały Donieck i inne osiedla DRL, zostały trafione bronią precyzyjnej rosyjskich sił powietrznych w pobliżu Doniecka.

Ponadto zlikwidowano ponad 780 nacjonalistów, osiem czołgów i innych opancerzonych wozów bojowych, trzy systemy MLRS „Huragan”, dziesięć dział i moździerzy polowych oraz 13 pojazdów specjalnych zostało zniszczonych przez naloty rakietowe.

Systemy obrony powietrznej zniszczyły 21 ukraińskich dronów, a także przechwyciły pocisk balistyczny Toczka-U i 16 wyrzutni rakietowych.

Od rozpoczęcia operacji specjalnej na Ukrainie wojska rosyjskie zniszczyły łącznie 213 samolotów, 132 śmigłowce, 1355 dronów, 350 systemów rakiet przeciwlotniczych, 3797 czołgów i innych pojazdów opancerzonych, 670 wyrzutni rakietowych i 3012 artylerii dział polowych i moździerzy oraz 3848 jednostek specjalnych pojazdów wojskowych.

Należy zauważyć, że Milicja Ludowa DRL rankiem 25 czerwca poinformowała również o zniszczeniu przez siły republiki i Sił Zbrojnych FR trzech haubic M777, przekazanych ukraińskim wojskom przez państwa zachodnie.

Podczas operacji specjalnej na Ukrainie oddziały ŁRL, przy wsparciu wojsk rosyjskich, całkowicie wyzwoliły miasta Siewierodonieck i Borowskie. 

O czym poinformowało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej. Jak zaznaczono, całe lewobrzeżne terytorium Siewierskiego Dońca w granicach ŁRL znalazło się pod pełną kontrolą republiki.

Podczas operacji specjalnej na Ukrainie oddziały Ługańskiej Republiki Ludowej i wojsk rosyjskich całkowicie wyzwoliły miasta Siewierodonieck i Borowskie. 

W wyniku udanych działań ofensywnych miasta Siewierodonieck i Borowskoje, osiedla Woronowo i Sirotino Ługańskiej Republiki Ludowej zostały całkowicie wyzwolone”– powiedział generał broni Igor Konaszenkow.

Podkreślił, że wraz z wyzwoleniem Siewierodoniecka i Borowskiego całe lewobrzeżne terytorium Siewierskiego Dońca w granicach ŁRL znalazło się pod pełną kontrolą republiki.

Departament obrony zauważył, że próba przekształcenia strefy przemysłowej przedsiębiorstwa Azot w Siewierodoniecku w gniazdo oporu na wzór mariupolskiego Azowstalu została udaremniona. Terytorium przedsiębiorstwa znajduje się pod kontrolą sił Milicji Ludowej ŁRL, podkreśliło Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej.

Szef Czeczenii Ramzan Kadyrow w swoim kanale Telegram także poinformował o uwolnieniu strefy przemysłowej i lotniska Siewierodonieck. 

Według niego z terenu zakładu Azot została wypuszczona grupa cywilów.


„Z terenu zakładu Azot zwolniono 800 cywilów. Terytorium jest oczyszczane z resztek band, całe jego terytorium jest kontrolowane. Trwają również prace nad uporządkowaniem osady Borowskoje”napisał Kadyrow.

 Podkreślił, że „jeden z trudnych punktów obrony Ukrainy nie trwał długo”.

Wieczorem 24 czerwca poinformowano również o zablokowaniu miasta Lisiczańsk od południa przez wojska rosyjskie z grupy wojsk „Centrum”. Jak podano w pilnym oświadczeniu rosyjskiego Ministerstwa Obrony, rosyjski personel wojskowy przedarł się przez dobrze przygotowaną obronę ukraińskich formacji. Odnotowano również, że Południowa Grupa Sił doprowadziła do całkowitej klęski okrążonej grupy Ukraińskich Sił Zbrojnych w „górskim kotle” (rejon miejscowości Górskoje-Zołotoje).

  Milicja ludowa DRL, przy wsparciu wojsk rosyjskich, w ciągu dnia stłumiła dwa punkty ostrzału ukraińskich bojowników na północ od Doniecka. 

„W dniu dzisiejszym wspólne działania personelu wojskowego DRL i Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zniszczyły następującą broń i sprzęt wojskowy wroga: jeden MLRS BM-21 Grad, jeden BSP Furia, dwa pojazdy opancerzone. Dwa punkty ostrzału wroga zostały stłumione na obszarach osad Awdiejewka i Nowgorodskoje (Nowy Jork- po ukraińsku)”– poinformował wczoraj zastępca szefa Departamentu ML Eduard Basurin.

Powiedział też, że w walce o wyzwolenie DRL zginął jeden żołnierz Milicji Ludowej, trzech zostało rannych.

 Poza tym w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 29 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył: wieloprowadnicowych systemów rakietowych MLRS „Grad”, artylerii 155, 152 i 122 mm oraz moździerzy 120 mm.
Na odcinku Gorłowskim: MLRS „Grad” oraz artyleria 152 i 122 mm.

W sumie, w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 185 sztuk różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 13 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck (a tam dzielnice: kijowska, kirowska i kujbyszewska), Gorłówka (osiedle mieszkaniowe przy kopalni imienia Gagarina), Makiejewka (obwód czerwonogwardyjski), Gołmowski, Dolomitnoje, Pantelejmonowka, Michajłowka , Jasinowata, Jakowlewka , Mineralnoje, Staromichajłowka oraz Aleksandrowka i Krzemieniec.

Rany o różnym nasileniu odniósł jeden cywil z wcześniej wyzwolonego terytorium – osady Władimirowki. O pomoc medyczną poprosił też mężczyzna urodzony w 1973 roku, który został  ranny 18.06.2022r.

Uszkodzono 21 budynków mieszkalnych w dzielnicy Kujbyszewskiej w Doniecku oraz w Makiejewce, Snieżnoje i Jasinowatej oraz 1 obiekt infrastruktury cywilnej.*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

1 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 26 червень 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

*

*©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

111 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 26.06.2022r.- 2560 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 130).

 1. Ministerstwo Obrony Rosji: ukraińskie siły zbrojne podjęły kolejną próbę uderzenia na Wyspę Węży.
  „Przeciwnik ponownie bezskutecznie próbował zaatakować samolotami i systemami wielokrotnych wyrzutni rakietowych Wyspę Węży. Po odparciu ataku przeciwlotniczy system rakietowo-artyleryjski Pantsir-S zestrzelił samolot Su-25 ukraińskich sił powietrznych i 12 rakiet” – podała agencja TASS.
  Konaszenkow zauważył, że nie było ofiar wśród załogi garnizonu ani zniszczeń.
  Wcześniej Konaszenkow powiedział, że rosyjskie systemy obrony powietrznej zniszczyły 21 ukraińskich dronów w ciągu jednego dnia, w tym w pobliżu Wyspy Węży.
  https://cont.ws/@Borislav/2317754

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Udana, spontaniczna pomoc Polaków uchodźcom z Ukrainy słabo znajduje odwzorowanie w przewozach koleją towarów z/na Ukrainę. Nie z braku chęci, lecz realiów – niedostatków w infrastrukturze nieprzygotowanej do tak dużej skali masowego transportu towarów. Dlatego pociągi z Ukrainy utykają na polskiej sieci kolejowej na wiele godzin, a jeszcze dłużej czekają przed polską granicą.
  https://www.wnp.pl/logistyka/pomoc-ukrainie-zatkala-polska-kolej,592113.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. OT ze szczytu G7, czyli Johnson i Macron nagle się bardzo „zakolegowali” i wspólnie stwierdzili że (cytat) „teraz jest moment krytyczny dla dalszego przebiegu wojny na Ukrainie i jest szansa na punkt zwrotny”. Johnson miał także znowu przestrzegać by nie rozpoczynać negocjacji pokojowych teraz poniewaz byłoby to niekorzystne dla Ukrainy a „granie na rzecz Rosji”;
  https://strana.today/news/397154-dzhonson-i-makron-schitajut-v-vojne-v-ukraine-pojavilsja-shans-dlja-pereloma.html
  Z kolei Biden i Scholz (cytat) „zgadzają się co do konieczności dyplomatycznego rozwiązania konfliktu na Ukrainie”. Plus „Zarówno prezydent Biden, jak i kanclerz Niemiec Scholz pozostają zaangażowani w udzielanie pomocy w zakresie bezpieczeństwa Ukrainie. Obaj zgadzają się z prezydentem Zełenskim, że ostatecznie należy znaleźć wynegocjowane rozwiązanie tego konfliktu. Jednak nie wdali się w szczegółowe informacje na temat tego, jak to osiągnąć „. – powiedział dziennikarzom urzędnik administracji Bidena…„Musimy trzymać się razem” – powiedział Biden podczas spotkania z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem”;
  https://strana.today/news/397156-ssha-i-hermanija-khotjat-zavershit-vojnu-v-ukraine-mirnymi-perehovorami.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Pojawiła się informacja ile obecnie siły ukraińskie posiadają w stanie gotowosci bojowej haubic M777 kalibru 155 mm. Według amerykańskiego „The National Interest” na chwilę obecną ze 108 takich haubic będących na stanie Sił Zbrojnych Ukrainy zdatne do uzycia mają być tylko 34, reszta miała zostać juz zniszczona lub musiała wrócić na tyły w celu remontu…
  https://t.me/boris_rozhin/55193

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Baaardzo interesujacy artykul, z baaardzo interesujacymi video francuskiej telewizji France24… ale niestety, reportaze w jezyku francuskim. Na razie to niesmialy poczatek – narracja francuska wyraznie sie zmienia. W reportazu z Lisiczanska, ekipa francuskiej telewizji nie jest mile widziana – co zauwaza francuska dziennikarka. Masa ludzi ktora sie wypowiada, oczekuje wylacznie wojsk rosyjskich… i nie ukrywaja swojej wrogosci do wszystkiego co ukrainskie, i do wojska ukrainskiego w szczegolnosci, ktore probuje ich wywiesc na terytorium bedace jeszcze w gestii UPAdliny. Z masy – moze tysiaca mieszkancow Lisiczanska, jedynie dziesieciu zdecydowalo sie wyjechac.
  Dzis po raz pierwszy obejrzalem cos co mnie podbudowalo – tak wyrazny zwiazek tych ludzi z Rosja, byl wzruszajacy… i jakze prawdziwy. Mialo sie wrazenie, ze ci liczni mieszkancy Lisiczanska sa obywatelami Rosyjskiej Federacji, nienawidzacymi ukrainskich najezcow. Kiedy francuska dziennikarka zapytala, czemu nie chca pojechac w bezpieczne miejsce z zolnierzami UPAdliny, tlum jej odpowiedzial, ze oczekuja jak na boskie zmilowanie ich rosyjskich braci ! Jestem przekonany, ze po tym reportazu francuska ekipa juz nigdy nie bedzie strona UPAdliny !
  Goraco polecam artykul wraz z reportazami, poniewaz mimika tych ludzi jest nie do zapomnienia !
  Tytul artykulu « Od odwrotu do klęski » https://reseauinternational.net/de-la-retraite-a-la-debacle/

  Polubione przez 4 ludzi

  • Coś z twojego „ogródka”. Cytat „Telewizja francuska opublikowała wywiad z francuskim najemnikiem z ukraińskiego „Legionu Międzynarodowego”. Nazywa się Karel, ma 27 lat. Walczy od samego początku konfliktu. Boi się schwytania przez Rosjan. Powiedział, że 1 czerwca na Ukrainie zginął inny Francuz Wilfried Bleriot, ale według Karela [łącznie] zlikwidowano już co najmniej kilkunastu Francuzów”;
   https://t.me/infantmilitario/78513

   Polubione przez 3 ludzi

   • Nie znalazlem zadnego sladu Karela z legionu cudzoziemcow na UPAdlinie we francuskim internecie. Szkoda, ze nie podali kanalu francuskiej telewizji w ktorym wystepowal… Mam nadzieje, ze zakopia go w piachu UPAdliny… i nie zdąży juz wrocic do Francji. Dosyc juz mamy takich we Francji. Francja juz dla wielu osobistosci jest w stanie wojny domowej !

    Polubione przez 3 ludzi

 6. Geroman

  liaa_G 🤯🖕 🖕💉🖕🤯
  *
  Gepard nie odpala się ciągłym ogniem.
  Nie, nie rób nam tego.
  #Jesteśmy zgubieni #Lambrecht #Gepard #Bundeswehra #Nie mój rząd #Świat się z nas śmieje
  .https://twitter.com/liaaG11/status/1541010920570224640

  Komentarze z netu:
  *
  Mniej niż 40 sekund seksu 😅
  Szybkostrzelność wynosi 550 strzałów na minutę na lufę brońi, co daje łączną szybkostrzelność 1100 strzałów. Gepard byłby wtedy w stanie wykorzystać cały zapas amunicji w mniej niż 40 sekund ciągłego ostrzału.”
  *
  W rzeczywistości zazwyczaj strzelasz krótkimi salwami.
  Strzelanie Geparda
  .https://www.youtube.com/watch?v=9kvdhth6mSo
  Gepard 1a2 w Todendorf
  i ładnie podkręć bas, wtedy wideo wypada dobrze.

  *******.

  Najpierw Angielka Liz Truss a teraz ta Niemra Lambrecht…
  Chyba z tym wicem o anglosaskich blondynkach jest coś na rzeczy… 😁😆

  A my się śmiejemy z Błaszczaka i z jego Abrampsów parkujących w Bramie Smoleńskiej

  Polubione przez 5 ludzi

 7. https://t.me/zhdanovrt/1164
  Stanowisko strzeleckie Sił Zbrojnych Ukrainy w zniszczonych przez pocisk w zakładach chemicznych Azot.
  Na terenie przedsiębiorstwa wojska ukraińskie rozrzucały wszędzie próbki broni dostarczanej przez Zachód. Milicja ludowa LPR już to wszystko wprowadziła do obiegu i zdobywa trofea. Są bardzo wdzięczni Kijowowi i zbiorowemu Zachodowi za uratowanie republikańskiej amunicji.
  video

  Polubione przez 3 ludzi

 8. https://t.me/voenacher/23267
  „Pilne ⚡️ „Azowcy” zabijali, a następnie palili ciała obcych najemników.
  W jednym z bunkrów w zakładzie Azovstal znaleźliśmy krematorium, w którym zniszczono kilkanaście ciał najemników. Najprawdopodobniej, zdając sobie sprawę, że niewoli nie da się uniknąć, „Azowcom” wydano polecenie zniszczenia cudzoziemców.
  Spalono dokumenty i rzeczy osobiste, ale najwyraźniej w pośpiechu naziści nie sprawdzili wyniku, a może z powodu swojej głupoty. Część dokumentów nie została doszczętnie spalona, ​​znaleźliśmy szczątki paszportu obywatela USA i wiele innych interesujących dowodów.
  Co więcej, ten bunkier jest pierwszym, ale nie jedynym, z takimi niespodziankami dla światowej społeczności.”
  video

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Ruch oporu w okupowanym Melitopolu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. dolarów za głowę szefa kolaboracyjnych władz miasta – oświadczył w piątek lojalny wobec władz w Kijowie mer Melitopola Iwan Fedorow, cytowany przez „Ukraińską Prawdę”.
  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-ruch-oporu-wyznaczyl-nagrode-10-tys-dolarow-za-glowe-kolaboracyjnego-szefa-wladz-melitopola/
  Komentarz: Swego czasu „Benia” wyznaczał takie nagrody z głowę separatysty. Nigdy ich nie wypłacił. Mam wrażenie ,że strona rosyjska jednak zaoferuje więcej za głowy partyzantów.

  Polubione przez 4 ludzi

  • To nie jest żaden „ruch oporu”, a bandyci (wywodzacy się głównie spośród „weteranów ATO”) opłacani przez SBU którzy jeszcze w ‚wolnej i demokratycznej” Ukrainie w ten sam sposób „zlikwidowali” wielu „niewygodnych” dla kijowskiej „wierchuszki” ludzi m.in Pawła Szeremeta…

   Polubione przez 4 ludzi

 10. Blogera Spriteera coś na wspominki wzięło…

  A co mi tam…zapodam linka. Poplotkujemy na poziomie ,,Pudelka”
  Choć wiem, że pan Maniaprzepraszania na samo słowo ,,Striełkow” ma alergię.

  😲😁😜

  ***.

  19 PAŹDZIERNIKA 2015, 07:01 |
  Miłosne selfie Igora Striełkowa i jego żony „wysadzili” ukraiński Internet
  .https://www.topnews.ru/news_id_83098.html
  ***.

  W grudniu 2014 r. Striełkow poślubił rodowitą Krym Mirosławę Reginską,
  Striełkow z nową żoną.
  Podczas obrony Słowiańska Striełkow miał romans z sekretarką.
  .https://cafe-ayo.ru/decor/strelkov-s-zhenoi-vo-vremya-oborony-slavyanska-strelkov-krutil-roman-s.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Pod Putinem , który tu się wyświetił , jakiś troll podpiął mu tego Ihora Hirkina,
   Chciałem zapodać poprawny link, wchodzę na jego blog a tam już Hirkina nie ma.
   Widocznie Spriteer , jak go zobaczył to link od trolla usunął.

   Polubione przez 3 ludzi

 11. Strona rosyjska informuje ze w nowym „kotle” w Lisiczańsku znalazła się m.in ukraińska parlamentarzystka z proprezydenckiej frakcji „Sługa Narodu” Mariana Bezuhła. Dla przypomnienia według „szczyrego ukropatrioty” RedNacza portalu „Censor.net” Jurija Butusowa Zełenski osobiście wyznaczył ją do dowodzenia „kontrofensywą” mającą doprowadzic do wyparcia sił rosyjskich z Siewierodoniecka, do której skierowano ‚elitarne” jednostki ukraińskiej armii i zagranicznych „ochotników”, a która zakończyła sie kompletną katastrofą;
  https://t.me/boris_rozhin/55202

  Polubione przez 3 ludzi

 12. OT z Turcji, czyli rzecznik Prezydenta Turcji oficjalnie poinformował że Ankara nie przyłączy się do antyrosyjskich sankcji ponieważ przyniosły by one negatywne skutki dla tureckiej gospodarki. I co najlepsze strona turecka wydało takie oświadczenie po tym jak dzień wczęsniej pojawił się u nich zastępca sekretarza skarbu USA Wally Adeyemo, który jak się można domyślać chciał po prostu „przekupić” Ankarę;
  https://strana.today/news/397182-turtsii-otkazyvaetsja-vvodit-sanktsii-protiv-rossii-iz-za-ikh-ekonomicheskoj-nevyhody.html

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Ukraińskie siły zbrojne ostrzeliwuja Gorlowke – ofiary śmiertelne i ranni.
  Co najmniej sześciu cywilów w Gorłowce zostało rannych w wyniku ostrzału prowadzonego przez ukraińskich bojowników, poinformował burmistrz miasta Iwan Prichodko.
  Według niego, w niedzielę 26 czerwca ukraińskie siły zbrojne kilkakrotnie ostrzelały wieś Korolenko w centralnej dzielnicy Gorłowki, raniąc czterech cywilów. Dwie inne osoby zostały ranne w miejskiej osadzie Golmovsky.
  Według Sztabu Obrony Terytorialnej, wśród rannych cywilów jest kobieta i dziecko. Poszkodowani są obecnie pod opieką lekarską.
  Według najnowszych informacji, życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo, a kobieta zmarła w szpitalu.
  „Niestety, zmarł mieszkaniec wsi Golmowski, urodzony w 1955 r., który został ranny w wyniku dzisiejszego ostrzału VFU. Jestem pewien, że nie-ludzie, którzy popełnili to przestępstwo, zostaną sprawiedliwie ukarani” – powiedział Prichodko.
  https://novorosinform.org/vsu-podvergli-massirovannomu-obstrelu-gorlovku–est-ranenye-i-pogibshie–98221.html

  Polubione przez 5 ludzi

 14. „Nie bójcie się, jesteśmy Rosjanami”: opublikowano nagranie wideo z brytyjskim najemnikiem schwytanym w pobliżu Nikołajewa.
  W sieci pojawiło się nagranie wideo z momentu pojmania brytyjskiego najemnika Andrew Hilla w okolicach Nikołajewa, które mówi o okrucieństwie ukraińskich bojówkarzy wobec rosyjskich jeńców.
  Na nagraniu widać, jak rosyjscy bojownicy zwracają się do najemnika po angielsku i oferują mu wodę. „Nie bójcie się, jesteśmy Rosjanami, nie bójcie się. Czy chcesz się napić? Che, przyniesiemy mu coś do picia?”. – powiedział rosyjski żołnierz.
  Kanał Telegram „Signal” przypomina, że Hill już podczas pierwszego przesłuchania powiedział, że jest zawodowym instruktorem i że na Ukrainie znalazł się w „żywym piekle”.
  Jednocześnie nazwał innych najemników „złymi ludźmi i sadystami” i stwierdził, że znęcanie się nad rosyjskimi więźniami to okrucieństwo, jakiego nigdy nie widział.
  https://novorosinform.org/ne-bojsya-my-russkie-opublikovano-video-pleneniya-britanskogo-naemnika-pod-nikolaevom-98217.html

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.