Wojna już nie domowa na Ukrainie 27.06.2022r.- 2561 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 131).


„Niemy krzyk”– dzień 766.

Amerykańskie systemy rakiet wielokrotnego startu M142 HIMARS, z którymi Kijów wiąże duże nadzieje, są dalekie od statusu „superbroni” i pod pewnymi względami ustępują sowieckiemu MLRS. 

O tym w rozmowie z korespondentem DAN (Doniecka Agencja Nowości) powiedział ekspert wojskowy, wiceprezes Rosyjskiej Akademii Nauk o Rakietach i Artylerii Konstantin Siwkow.

HIMARS to te same instalacje, o które Ukraina błaga Zachód od ponad miesiąca. Kijów jest przekonany, że ta broń nie tylko wyrówna siły, ale także przejmie inicjatywę. Niedawno strona ukraińska otrzymała pierwsze cztery egzemplarze tych MLRS. Ale czy naprawdę są tak dobre?

„W odniesieniu do HIMARS MLRS wymyślono legendę dyżurną, że jest to swego rodzaju ‚superbroń’. W rzeczywistości jest to całkiem zwyczajny ciężki system rakietowy. W porównaniu z MLRS Huragan, to amerykański kompleks ma kaliber 240 mm, podczas gdy radziecki MLRS Huragan, który służy między innymi na Ukrainie, ma 220 mm. HIMARS trafia, w zależności od rodzaju pocisku, w odległości od 32 do 42 kilometrów, nasz kompleks trafia w cele w odległości 35 kilometrów. HIMARS ma sześć naprowadzaczy pocisków, a nasz Huragan ma 16”– powiedział Siwkow.

Oprócz nie najwyższych, jak zapewne chciał Kijów, cech, sprzęt produkcji amerykańskiej jest dostarczany reżimowi kijowskiemu w pojedynczych egzemplarzach. Dlatego nawet przy silnej chęci nie będzie to w stanie taktycznie wpłynąć na sytuację w regionie, ekspert jest pewien.  

„Po pierwsze, wartość HIMARS MLRS jest zbyt przesadzona. Tak, to potężna broń, tak, stanowi pewne zagrożenie. Ale cztery czy pięć egzemplarzy, które zostały dostarczone na Ukrainę, nie ma na nic żadnego wpływu. Po drugie, nie jest silniejszy niż ten sam sowiecki huragan”– mówi rozmówca agencji.

Ekspert był również bardzo sceptycznie nastawiony do oceny skuteczności innego systemu rakietowego, również produkcji amerykańskiej, na dostawy którego czeka Ukraina. Mówimy o RS- ЗО M270 MLRS na gąsienicowym podwoziu pancernym bojowego wozu piechoty Bradley.

„System M270 MLRS to, mówiąc w przenośni, dwa kompleksy HIMARS w jednym. Posiada 12 przelotek zamiast 6 o tym samym kalibrze- 240 mm. I w rzeczywistości jest to odpowiednik naszego Hragan MLRS”– dodaje Siwkow, podkreślając nie rolę, ale przeznaczenie dostarczanej broni.  „Amerykanie dostarczają broń Ukraińskim Siłom Zbrojnym w celu zabijania ludności cywilnej. Taktyka wojska ukraińskiego sprowadza się obecnie do zadawania maksymalnych szkód infrastrukturze cywilnej i ludności cywilnej. Dlatego prowadzą chaotyczny ostrzał miast Donbasu”.

Jak zauważył Siwkow, to właśnie chaotyczny ostrzał w regionie, który w ostatnich tygodniach stał się niezwykle rozpowszechniony, świadczy o niemożności nadawania oznaczeń celów artylerzystom kijowskich formacji zbrojnych. Na tym tle dla Stanów Zjednoczonych, delikatnie mówiąc, wydają się nieopłacalne, w rzeczywistości po nieudanych próbach wykorzystania ich siły do ​​rozpoznania i przekazania wyznaczenia celów żołnierzom ukraińskim.

„Ponieważ cały amerykański wywiad kosmiczny ma kilkugodzinne opóźnienie w dostarczaniu informacji do strony ogniowej. W tym czasie sama informacja traci na wartości”– podkreśla fachowiec-artyleryjsko-rakietowy.

Zauważa, że ​​Amerykanie z oczywistych względów nie korzystają z innych sposobów zbierania informacji. Na przykład bezzałogowe statki powietrzne rozpoznania strategicznego RQ-4 Global Hawk, które podczas porozumień mińskich były często krążyły na niebie nad regionem, czy załogowe samoloty rozpoznawcze nie latają nad Ukrainą, ponieważ przestrzeń powietrzna jest kontrolowana przez rosyjskie Siły Powietrzne.

Przypomnienie DAN: strategiczny bezzałogowiec RQ-4 Global Hawk produkcji amerykańskiej jest największym seryjnym bezzałogowcem powietrznym na świecie pod względem rozmiarów i masy. Jego długość to 13,3 metra, rozpiętość skrzydeł to około 35 metrów, a masa startowa to blisko 15 ton. V-tail wykonany jest z materiałów kompozytowych. Samolot może przenosić ładowność 900 kg. Obejmuje różne urządzenia do rozpoznania radarowego, elektronicznego i elektroniczno-optycznego. W 2012 roku koszt jednego takiego UAV oszacowano na 140 milionów dolarów, a godzinę lotu na 24 tysiące dolarów.

Dyrektor generalny rosyjskiego Biura Analiz Wojskowo-Politycznych Aleksander Michajłow wyraził z kolei poważne wątpliwości, czy Amerykanie będą ściśle przestrzegać ogłoszonych decyzji, a w szczególności nie dostarczać amunicji rakietowej dalekiego zasięgu do systemów HIMARS.

„Jakakolwiek rozbudowa jakiejkolwiek broni na terytorium Donbasu, zwłaszcza że te systemy walki są używane przez stronę ukraińską, jak widzimy, bezkrytycznie i praktycznie bez zwracania uwagi na status celu, nie zakończy się niczym dobrym. Uderzane są obszary mieszkalne Doniecka i innych miast Republiki”– powiedział Michajłow.

Aby temu zapobiec, zdaniem eksperta, siły sojusznicze muszą podjąć w porę działania w celu zneutralizowania tych kompleksów przed dotarciem do linii ognia w Donbasie lub na południu Ukrainy. Ponadto każda broń ma na celu zabijanie, a minimalizacja strat jest jednym z głównych zadań stawianych w ramach operacji specjalnej przez Prezydenta Federacji Rosyjskiej.

„Dobrze znamy możliwości zasięgowe tych systemów. I znowu mówimy o pewnym ograniczeniu zasięgu używanej amunicji rakietowej. Ale jak, że tak powiem, czy dostawcy tych systemów i amunicji do nich będą uczciwi, to zasadnicze pytanie. I oczywiście w żadnym wypadku nie należy tracić z pola widzenia groźby, że broń (z Ukrainy) może być użyta z większym zasięgiem niż uzgodniono podczas dostaw, na przykład z zasięgiem ponad 80 km”– mówi rozmówca DAN.

https://dan-news.info/world/amerikanskie-rszo–ne-superoruzhie-no-dopuskat-ih-na-pole-boja-nelzja./

*

Poranna (25.06.2022r. 10:00) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Siły Zbrojne RF rozpoczęły atak za pomocą precyzyjnie kierowanej broni i pocisków Kalibr na ośrodki szkoleniowe kilku ukraińskich formacji wojskowych. Poinformowało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej. W wyniku nalotów i ostrzałów kilka brygad z rezerw strategicznych Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) całkowicie utraciło zdolność bojową, ich przeniesienie do strefy walk zostało przerwane. Ponadto zlikwidowano ponad 720 nacjonalistów, a także 12 czołgów i innych opancerzonych wozów bojowych zostało zniszczonych w wyniku rosyjskich nalotów, sił rakietowych i artylerii w ciągu dnia. Samolot MiG-29 sił ukraińskich został zestrzelony w bitwie powietrznej.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że w wyniku uderzenia sił rosyjskich na pozycje USZ szereg formacji wojskowych Ukrainy utraciło zdolność bojową. Poinformował o tym podczas briefingu 26 czerwca oficjalny przedstawiciel resortu obrony, generał broni Igor Konaszenkow.

Cios zadano precyzyjnym uzbrojeniem Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych i pociskami Kalibr na terytorium 169 ośrodka szkoleniowego wojsk lądowych w rejonie osady Desna, obwód Czernihów, 199 ośrodka szkoleniowego oddziałów desantowo-szturmowych w rejonie Teterewki w obwodzie żytomierskim, a także 184 centrum szkoleniowe USZ w pobliżu wsi Stariczi w obwodzie lwowskim.

„W wyniku nalotów 65, 66 zmotoryzowana brygada piechoty oraz 46 brygada powietrzno-desantowa ze strategicznych rezerw Ukraińskich Sił Zbrojnych, które ukończyły szkolenie na tych poligonach, całkowicie utraciły zdolność bojową. W ten sposób zaplanowane przeniesienie tych formacji do strefy walki zostało zakłócone”– powiedział Konaszenkow.

Ponadto lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe, oddziały rakietowe i artyleria zaatakowały siłę roboczą i sprzęt wojskowy wroga w 286 regionach. Trafione zostały także jednostki artylerii i moździerzy w 62 okręgach, dwa stanowiska dowodzenia i cztery składy amunicji.

Ponadto dziesięć zestawó wieloprowadnicowych systemów rakietowych zostało trafionych przez precyzyjne bronie rosyjskich sił powietrznych w kierunku Doniecka. Zlikwidowano ponad 720 nacjonalistów oraz 12 czołgów i innych opancerzonych wozów bojowych, 16 pojazdów specjalnych zostało zniszczonych w wyniku nalotów, wojsk rakietowych i artylerii.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony zauważyło również, że wróg ponownie podjął nieudaną próbę uderzenia samolotami i wielokrotnymi systemami rakietowymi na Wyspę Węży.

„W wyniku odparcia ataku przeciwlotniczego systemu rakietowo-działowego Pancyr-S zestrzelono samolot Su-25 Sił Powietrznych Ukrainy oraz 12 rakiet. Nie ma ofiar wśród personelu garnizonu i nie ma zniszczeń”– powiedział przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Wraz z tym rosyjskie systemy obrony powietrznej zniszczyły osiem ukraińskich dronów i zestrzeliły 19 wielu wyrzutni rakiet. Ponadto samolot MiG-29 sił ukraińskich został zestrzelony w bitwie powietrznej.

Dzień wcześniej wyzwolone zostały miasta Siewierodonieck i Borowskie. Ministerstwo Obrony zauważyło, że sukces wojsk rosyjskich i sił republik ludowych Donbasu znacznie obniża morale i stan psychiczny personelu armii ukraińskiej.

„W 30 brygadzie zmechanizowanej, rozmieszczonej w pobliżu Artiomowska, zdarzają się masowe przypadki pijaństwa, używania narkotyków i nieuprawnionego opuszczania pozycji bojowych”– zauważyło ministerstwo.

Wcześniej Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że rosyjskie wojsko znalazło w obwodzie charkowskim opuszczony magazyn z obcą bronią i miejscem zamieszkania żołnierzy ukraińskich sił zbrojnych.

„W zaimprowizowanym magazynie zlokalizowanym w budynku mieszkalnym znaleziono próbki broni obcej produkcji porzuconej podczas odwrotu przez formacje reżimu kijowskiego: nieużywane przenośne systemy obrony przeciwlotniczej (MANPADS) Javelin i NLAW”– podało ministerstwo.

Należy zauważyć, że cała znaleziona broń zostanie przekazana siłom republik Donbasu w celu dalszego wyzwolenia terytoriów DRL i ŁRL.

Ponadto na ścianach budynku mieszkalnego, w którym mieści się ukraińskie wojsko, znaleziono nazistowskie symbole.


Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu dokonał inspekcji rosyjskiej grupy żołnierzy biorących udział w operacji specjalnej na Ukrainie. 

Minister wysłuchał raportów dowódców o aktualnej sytuacji i wręczył odznaczenia żołnierzom zasłużonym w misjach bojowych. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zauważyło, że podczas inspekcji Szoigu zwrócił również szczególną uwagę na stworzenie wszystkich niezbędnych warunków życia rosyjskiego personelu wojskowego w tymczasowych punktach rozmieszczenia.

Szoigu odwiedził stanowiska dowodzenia, gdzie słyszał raporty od dowódców o aktualnej sytuacji i działaniach wojsk rosyjskich na głównych obszarach operacyjnych.
„Szef resortu wojskowego zwrócił szczególną uwagę na organizację kompleksowego wsparcia działań wojennych, a także stworzenie wszystkich niezbędnych warunków życia rosyjskiego personelu wojskowego w tymczasowych punktach rozmieszczenia”– zaznaczył resort obrony.

Ponadto Szoigu wręczył medal Złotej Gwiazdy Bohatera Rosji i Order Odwagi rosyjskim żołnierzom, którzy wyróżnili się w misjach bojowych.

Ambasador Ługańskiej Republiki Ludowej w Rosji Rodion Mirosznik poinformował, że jeszcze na terenie zakładu Azot w Siewierodoniecku mogą przebywać setki osób cywilnych.

Przypomnijmy, że 25 czerwca poinformowano o ewakuacji ludności cywilnej z zakładu Azot. Jak zauważył szef Czeczenii Ramzan Kadyrow, ukraińskie wojsko, które ukrywało się na terenie przedsiębiorstwa, nie poinformowało okolicznych mieszkańców o możliwości ewakuacji i otrzymania pomocy, żywności i lekarstw od wojsk rosyjskich.

Jak później zauważył ambasador ŁRL, ewakuacja została wstrzymana z powodu ponownego ostrzału z kierunku Lisiczańska. Dlatego według niego w podziemiach mogą nadal znajdować się ludzie.

„Niektórzy z tych, którzy wyszli, powiedzieli, że w schronach, które nie komunikują się ze sobą, mogą być setki innych cywilów”– poinformował na Telegramie Mirosznik.

Mirosznik powiedział też, że ukraińskie wojsko próbowało zmusić ludność cywilną do opuszczenia lochów zakładu: podpalali ściany i drzwi, próbowali zadymiać szczeliny i kanały powietrzne schronów.

„Wychodząc, naziści zaminowali wiele wejść do schronów. Zainstalowano wiele pułapek i rozstępów. Teraz nasi saperzy pracują z nimi”– powiedział.

Milicja ludowa DRL, przy wsparciu wojsk rosyjskich, w ciągu dnia zlikwidowała dwa punkty ostrzału ukraińskich bojowników w okolicach Gorłówki i Doniecka. 

„W dniu dzisiejszym wspólne działania personelu wojskowego DRL i Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zniszczyły następującą broń i sprzęt wojskowy wroga: dwie instalacje BM-21 Grad MLRS, jeden pojazd opancerzony. Dwa punkty ostrzału wroga zostały stłumione na obszarach osiedli Pierwomajskoje i Kurdiumówka”– poinformował wczoraj wieczorem zastępca szefa Departamentu NM Eduard Basurin.

Powiedział też, że w walce o wyzwolenie DRL trzech żołnierzy Milicji Ludowej zostało rannych.

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 33 fakty ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył: wieloprowadniocowych systemów rakietowych MLRS „Grad”, artylerii 152 i 122 mm oraz moździerza 120 mm.
Na odcinku Gorłowskim: MLRS „Grad”, artyleria 152 i 122 mm oraz moździerz 120 mm.

W sumie, w ciągu minionej doby USZ wystrzeliły ba terytorium DRL 254 jednostek różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 11 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck (dzielnice kirowska i kujbyszewska), Gorłówka (osiedle mieszkaniowe przy kopalni imienia Gagarina), Nowobachmutówka, Gołmowski, Dolomitnoje, Bajrak, Dolia, Pantelejmonowka, Staromichajłowka, Jelenowka i Ługańskoje.

W ciągu ostatniego dnia otrzymano informację o śmierci 2 cywilów w Gorłówce i Dolie.

Rany o różnym stopniu nasilenia otrzymało 9 cywilów w rejonie kujbyszewskim w Doniecku i Gorłówce, m.in. dwóch mężczyzn z wcześniej wyzwolonego terytorium – Swietłodarska i Nikolskiego.

Również przy wykonywaniu urzędowych obowiązków rejestrowania zbrodni wojennych USZ na ludności cywilnej ranny został ekspert wojskowy z przedstawicielstwa DRL w WCKiK.

Uszkodzonych zostało 18 budynków mieszkalnych w dzielnicach Kujbyszewskiej i Kirowskiej w Doniecku oraz w Gorłówce i Dolie, a także 3 obiekty infrastruktury cywilnej.

ŁRL: podsumowanie operacyjne na dzień 26-27 czerwca.

Ukraińskie Siły Zbrojne w ciągu ostatniego dnia 3 razy ostrzelały na terytorium strefy odpowiedzialności ŁRL. 

„Ze strony formacji zbrojnych Ukrainy zanotowano trzy ataki na osady Stachanowa i Krzemieńnaja przy użyciu taktycznego systemu rakietowego Toczka-U (1 rakieta), dział artyleryjskich 122 mm (7 pocisków) i moździerzy kalibru 120 mm (12 min)”– poinformowało przedstawicielstwo republiki we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji (WCKiK) zawieszenia broni .

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 27 червень 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

86 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 27.06.2022r.- 2561 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 131).

 1. USA ogłoszą zakup systemu obrony przeciwrakietowej ziemia-powietrze średniego i dalekiego zasięgu dla Ukrainy
  , CNN

  (CNN)USA planują ogłosić już w tym tygodniu, że kupiły zaawansowany system obrony przeciwrakietowej ziemia-powietrze średniego i dalekiego zasięgu dla Ukrainy, dowiaduje się CNN źródło zaznajomione z ogłoszeniem.

  Prezydent Joe Biden , który obecnie spotyka się z przywódcami G7 w Niemczech na szczycie poświęconym głównie Ukrainie, ogłosił niedawno , że Stany Zjednoczone zapewnią Ukrainie „bardziej zaawansowane systemy rakietowe i amunicję”, ponieważ wojna z Rosją będzie się toczyć

  W odpowiedzi na prośby sił ukraińskich prawdopodobnie w tym tygodniu zostanie ogłoszona inna pomoc wojskowa, w tym dodatkowa amunicja artyleryjska i radary przeciwbateryjne.
  Ukraińscy urzędnicy poprosili o system obrony przeciwrakietowej, znany jako system NASAMS, biorąc pod uwagę, że broń może uderzać w cele oddalone o ponad 100 mil, chociaż siły ukraińskie prawdopodobnie będą musiały zostać przeszkolone w zakresie systemów, podało źródło.
  System NASMAS ten sam, który chroni Waszyngton, DC i obszar wokół stolicy kraju.

  W zeszłym tygodniu administracja Bidena ogłosiła dodatkowe 450 milionów dolarów pomocy wojskowej dla Ukrainy, dając jej cztery kolejne systemy rakiet wielokrotnego startu i amunicję artyleryjską dla innych systemów.
  A na początku tego miesiąca administracja Bidena poinformowała, że ​​zapewnia Ukrainie dodatkowy miliard dolarów pomocy wojskowej, która obejmuje dostawy dodatkowych haubic, amunicji i systemów obrony wybrzeża.
  CNN podało w zeszłym tygodniu , że amerykańskie oceny wojny coraz częściej przewidują długą i wyczerpującą bitwę we wschodniej części Ukrainy, z dużymi stratami personelu i sprzętu po obu stronach
  .
  Urzędnicy amerykańscy uważają, że siły rosyjskie planują utrzymać intensywne ataki na wschodzie, charakteryzujące się uderzeniami ciężkiej artylerii i rakiet, z zamiarem osłabienia sił ukraińskich i determinacji NATO z biegiem czasu.

  „Będziemy nadal przewodzić światu w udzielaniu historycznej pomocy wspierającej walkę Ukrainy o wolność” – napisał prezydent w artykule opublikowanym w New York Times w zeszłym miesiącu.

  https://edition.cnn.com/2022/06/26/politics/us-missile-defense-system-ukraine-coming-announcement/index.html

  Komentarz:
  ”… amerykańskie oceny wojny coraz częściej przewidują długą i wyczerpującą bitwę”,
  aż do ostatniego zombie – ukraińskiego żołnierza.

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Cytat „Jeden z największych banków na świecie, JP Morgan, wezwał do obniżenia oficjalnego kursu hrywny z 29,25 UAH/$ do 35-35,6 UAH/$. Amerykański konglomerat finansowy przewiduje też, że Ukraina otrzyma od Zachodu 20 mld dolarów pomocy finansowej…W konkluzji zauważono również, że istnieje ryzyko opóźnienia w otrzymaniu tych środków, co zdaniem analityków banku zagraża stabilności finansowej kraju i kursowi hrywny…„Wymagany jest szybki powrót do jakiejś formy elastyczności kursów walut. Jedynym sposobem sprostania oczekiwaniom jest rozpoczęcie zbliżania się do równoległego rynku walutowego, który wynosi około 35-35,6 UAH / $ – jest to kurs walutowy w kantorach bankowych” – czytamy w komunikacie…„Jeśli polityka nie zostanie szybko zmieniona, istnieje znaczne ryzyko wyczerpania rezerw NBU, bardzo dużej dewaluacji i poważnego zagrożenia dla stabilności finansowej i makroekonomicznej” – napisał w nocie JP Morgan…Należy zauważyć, że od marca do maja 2022 r. rezerwy złota i walut obcych brutto Banku Narodowego zmniejszyły się z 28,1 mld USD do 26,1 mld USD”;
  https://strana.today/news/397297-bank-jp-morgan-prizval-oslabit-kurs-hrivni-v-ukraine.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Ukromedia informuja o ‚wybuchach” w Dnieprze. Cytat „W poniedziałek 27 czerwca w Dnieprze i obwodzie rozległy się odgłosy wybuchów. Nie wydano jednak żadnego ostrzeżenia o nalocie…Zauważono, że mieszkańcy Dniepru i obwodu słyszeli kilka eksplozji. Użytkownicy zgłaszają, że dźwięk jednej z eksplozji był szczególnie silny, słychać go było oprócz Dniepru, w także w rejonach sinelnikowskim i novomoskowskim”;
  https://apostrophe.ua/news/society/accidents/2022-06-27/jiteley-dnepra-napugali-gromkie-vzryivyi-chto-proishodit-v-gorode-i-oblasti/272837

  Polubione przez 2 ludzi

 4. W temacie ukraińskiego zboża. Cytat „W wyniku sezonu siewnego Ukrainie nie grozi kryzys żywnościowy, ale z powodu zablokowania portów Morza Czarnego Ukraina straciła co najmniej dwie trzecie eksportu zboża…Poinformował o tym prezes Centrum Badań Antykryzysowych, ekonomista Jarosław Załiło…„Udało nam się zasiać około 75% ubiegłorocznej powierzchni, jest to bardzo dobry wskaźnik dla kampanii siewnej w warunkach wojennych. Biorąc pod uwagę kompleks czynników, w których akcja siewna miała miejsce w tym roku – ryzyko militarne, utrata części terytoriów, problemy z paliwem, braki kadrowe, zwłaszcza w rejonach frontowych „Myślę, że akcja siewna się powiodła. To przede wszystkim zasługa naszego systemu produkcji rolnej – zarówno dużych gospodarstw, jak i drobnych rolników. I pomoc rządu w dostarczaniu paliwa”…Według niego taki wskaźnik powierzchni zasiewów nie stanowi dla Ukrainy zagrożenia w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego…Głównym powodem spadku eksportu produktów rolnych nie jest zmniejszenie powierzchni zasiewów, ale brak normalnej logistyki zaopatrzenia z powodu zablokowania portów Morza Czarnego – powiedział ekspert…„Teraz Ukraina stara się jak najlepiej wykorzystać alternatywne drogi eksportu: kolej, porty naddunajskie i bałtyckie. Rząd poinformował, że planuje eksportować 2,2 mln ton zboża miesięcznie. Wcześniej osiągnęliśmy 6-8 mln ton. To jest ta różnica, którą tracimy z powodu wojny.Istnieją limity przepustowości nie tylko dla nas, ale także dla naszych kontrahentów.Niemożliwe jest technicznie przywrócenie normalnych wolumenów dostaw bez odblokowania portów na Morzu Czarnym, a je można odblokować tylko środkami wojskowymi – zauważa Żałiło”;
  https://strana.today/news/397261-posevnaja-v-ukraine-proshla-uspeshno-kak-dlja-uslovij-vojny-ekspert.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. W przypadku wybuchu III wojny światowej Londyn zostanie zbombardowany jako pierwszy.
  Andrey Gurulyov, członek komisji obrony, zagroził dziś NATO, mówiąc, że „jest jasne, że zagrożenie dla świata pochodzi od Anglosasów”. Gurulyov powiedział, że jeśli wybuchnie wojna z NATO, Rosja uderzy najpierw na Londyn.
  Rosną obawy, że Rosja może zaatakować Litwę i wywołać globalny konflikt.
  Andrey Gurulyov, polityk Dumy Państwowej, bliski sojusznik Władimira Putina, groził Wielkiej Brytanii na antenie publicznego nadawcy Rossiya 1.
  Apokaliptyczne ostrzeżenia pojawiają się w obliczu ponownych obaw, że wojna na Ukrainie może przerodzić się w konflikt globalny, ponieważ Litwa, członek NATO, zablokowała dostawy towarów objętych sankcjami do rosyjskiej enklawy Kaliningradu.
  Gurulyov powiedział, że jedynym sposobem na zapobieżenie blokadzie jest rosyjska inwazja na kraje bałtyckie, która prawdopodobnie wywołałaby III wojnę światową.
  Gurulyov powiedział, że jedynym sposobem na zapobieżenie blokadzie jest rosyjska inwazja na kraje bałtyckie, która prawdopodobnie wywołałaby III wojnę światową.
  Stwierdził:
  „Po pierwsze, w pierwszej operacji lotniczej zniszczymy całą grupę satelitów kosmicznych wroga. Nikogo nie będzie obchodziło, czy są to Amerykanie czy Brytyjczycy, wszyscy będą postrzegani jako NATO.
  „Po drugie, zniszczymy cały system obrony przeciwrakietowej, wszędzie i w 100%”.
  „Po trzecie, na pewno nie zaczniemy od Warszawy, Paryża czy Berlina. Pierwszym, który zostanie zniszczony, będzie Londyn.
  54-latek, członek komisji obrony w rosyjskim parlamencie, dodał: „Jest jasne, że zagrożenie dla świata pochodzi od Anglosasów.
  „W ramach operacji niszczenia obiektów krytycznych Europa Zachodnia zostanie odcięta od zasilania i całkowicie unieruchomiona.
  „Wszystkie punkty zasilania zostaną zniszczone. A w trzecim etapie zobaczę, co Stany Zjednoczone powiedzą Europie Zachodniej, aby kontynuowała swoją walkę na mrozie, bez żywności i elektryczności.
  Litwa, członek NATO, zablokowała dostawy towarów do rosyjskiej enklawy Kaliningradu, co rozgniewało Putina.
  Prezydent Rosji Władimir Putin wznosi toast, uczestnicząc w wirtualnym formacie podczas ceremonii otwarcia Forum Biznesu BRICS.
  „Zastanawiam się, jak oni (USA) poradzą sobie z utrzymaniem dystansu. To jest wstępny plan, celowo pomijam pewne momenty, ponieważ nie powinny być one omawiane w telewizji”.
  Generał odrzucił proponowane przez innych rosyjskich ekspertów plany utworzenia korytarza przez Litwę, który zaopatrywałby Kaliningrad, znajdujący się pomiędzy państwami NATO – Polską i Litwą.
  „Jeśli jednak Zachód zdecyduje się na zablokowanie obwodu kaliningradzkiego, podjęta zostanie decyzja o przeprowadzeniu operacji strategicznej w celu jego odblokowania.
  „Ale jako wojskowy doskonale rozumiem, że nikomu nie będzie zależało na zrobieniu korytarza.
  „Jeśli zaczniemy pracować, będziemy pracować właściwie.
  „Wszystko zostanie uprzątnięte, bo po co zostawiać wrogów za plecami?”.
  Gurulyov jest byłym zastępcą dowódcy południowego okręgu wojskowego Rosji.
  Służył w siłach rosyjskich w Syrii.
  https://reseauinternational.net/londres-sera-la-premiere-a-etre-bombardee-pendant-la-troisieme-guerre-mondiale/

  Polubione przez 6 ludzi

 6. Kreml postanowił „przyspieszyć” wydarzenia na bałtyckim froncie proxy, starając się zmusić wroga do wprowadzenia całego schematu działań w „szarej strefie” wcześniej, niż chciałby sam przeciwnik.
  Z pomocą Łukaszenki Moskwa bezpośrednio zasygnalizowała Stanom Zjednoczonym i Wielkiej Brytanii rychłe rozmieszczenie taktycznej broni jądrowej na Białorusi, natomiast pośredni sygnał w tym kierunku zawiera wzmiankę o możliwym pojawieniu się tego typu broni jądrowej w Kaliningradzie .

  Po szczycie z Łukaszenką Kreml przeprowadził medialną prowokację o „pilnym spotkaniu Putina na Kremlu”, której celem jest stworzenie wrażenia rzekomej decyzji o przebiciu się przez mityczny korytarz suwalski do Kaliningradu.
  Sygnał ten został wzmocniony „odbiciem lustrzanym” nadzienia Mi-6 w Guardianie „mieszkańcy korytarza obawiają się śmierci podczas rosyjskiego ostrzału”, powołując się na „źródło wojskowe na Litwie”.

  Tak więc w dniu szczytu G7 Kreml daje Johnsonowi i Bidenowi sygnał „jesteśmy gotowi na wasze prowokacje w obwodzie kaliningradzkim, zacznijcie je”.

  Gra jest niezwykle ryzykowna. Ale najwyraźniej nie ma innego wyjścia – bałtycki front proxy musi zostać „otwarty” na pełną głębię swoich schematów blokowych, zanim rozpocznie się nowa faza NWO na Ukrainie.
  Czyste aż do fiksacji.
  https://cont.ws/@Sage/2318636

  Komentarz:
  ,, – bałtycki front proxy musi zostać „otwarty” na pełną głębię swoich schematów blokowych, zanim rozpocznie się nowa faza NWO na Ukrainie”.

  Co ten bloger wspomina o jakiejś ,, nowej fazie NWO na Ukrainie”.
  Czyżby Rosjanie dostosowywali swoją strategię do tej amerykańskiej doktryny ,,wojny długotrwałej” na Ukrainie?

  Polubione przez 3 ludzi

 7. W temacie „bumerangów” uderzajacych w Zachód z powodu antyrosyjskich sankcji. „The Wall Street Journal” alarmuje że z powodu niedoborów gazu z FR do Niemiec zamknięcie rozważa zarząd niemieckiego giganta w branży chemicznej przedsiebiorstwa „BASF”. Cytat „„Wstrzymanie produkcji w tym zakładzie będzie ogromnym problemem”, powiedział Peter Westerheide, starszy ekonomista BASF. „Nigdy wcześniej nie widzieliśmy takich sytuacji. Trudno to sobie wyobrazić”…Według kierownictwa BASF, jeśli kompleks chemiczny otrzyma ponad 50% maksymalnej objętości gazu, eksploatacja kompleksu będzie mogła być kontynuowana. Ale jeśli wskaźnik spadnie poniżej tego poziomu, praca kompleksu będzie musiała zostać zatrzymana…Jednocześnie natychmiastowe zawieszenie pracy całego kompleksu może spowodować jego krytyczne uszkodzenie i spowodowac poważne zagrożenia bezpieczeństwa”;
  https://strana.today/news/397309-nekhvatka-rossijskoho-haza-v-hermanii-privedet-k-ostanovke-zavoda-basf.html
  Źródło;
  >https://www.wsj.com/articles/russian-gas-cuts-threaten-worlds-largest-chemicals-hub-11656316625?page=1

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Dmitrij Miedwiediew obecnie wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej skomentował pomysł byłego ministra z Łotwy by NATO i UE „zabrały Kaliningrad FR”. Cytat „Jakis tam zwykły przygłup, były minister z Łotwy, wysłał sygnał o tym ze NATO i UE zabierają nam Kaliningrad. Widaz że wypił, albo zjadł cos niedobrego. Proponuje [bowiem] rozpocząć IIIWŚ. Przyjdzie do siebie – bedzie sie bał każdego szelestu pod drzwiami. I dobrze. Pamięć mamy [bowiem] dobrą…”;
  https://t.me/medvedev_telegram/123

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.