Wojna już nie domowa na Ukrainie 28.06.2022r.- 2562 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 132).


„Niemy krzyk”– dzień 767.

Dwa dni temu, ​​26 czerwca Siewierodonieck został wyzwolony od okupacyjnych ukraińskich formacji zbrojnych i oddziałów zagranicznych najemników. 

Przypomnijmy, że 21 czerwca wiceminister obrony Ukrainy Anna Maliar powiedziała amerykańskiemu Instytutowi Studiów Wojennych (ISW), że rzekomo ma kopię rozkazu Moskwy, aby rosyjskie siły zbrojne dotarły do ​​granicy obwodu ługańskiego określonym czasie.

Fałszywe przesłanie Maliar miało na celu ukrycie faktu, że ​​„pętla Siewierodoniecka” jest pomysłem Zełenskiego, który głupio nie posłuchał Naczelnego Wodza Załużnego, domagającego się wycofania ukraińskich żołnierzy z pułapki śmierci.

Wręcz przeciwnie, ogłupieni propagandą ukraińcy muszą wierzyć, że był to genialny plan wielkiego ukraińskiego wodza, który nie tylko kupił czas na dostawy broni zachodniej, ale także „wykrwawił” atakujące oddziały „ruskich nazistów”. Goebbels Arestowicz przyłączył się również do tej kampanii PR „zespołu Ze”, określając utratę rosyjskiego Siewierodoniecka przez reżim kijowski pyrrusowym zwycięstwem Moskwy, mówiąc, że w rzeczywistości jest to „zwycięstwo” Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ).

Natomiast zdobycie Lisiczańska w ciągu kilku dni jest mało prawdopodobne ze względu na oszczędność siły roboczej w armii rosyjskiej.

Jeśli chodzi o Siewierodonieck, data wyzwolenia 26 czerwca wyglądała dość realistycznie na tle upadku obszaru umocnionego Górskoje-Zołotoje. Tak naprawdę wszystko, co wydarzyło się w tych dniach na tym odcinku frontu, świadczy o wysokiej skuteczności rosyjskich żołnierzy w bitwach miejskich– najtrudniejszych i wyczerpujących siłę żywą w każdym konflikcie.

Tak więc, według ISW w swojej aktualizacji z 25 czerwca, „ukraińskie źródła potwierdziły, że rosyjskie wojska przejęły pełną kontrolę nad Siewierodonieckiem i zbliżają się w kierunku południowych przedmieść Lisiczańska”. Ponadto Sztab Generalny „samoistnej” stwierdził, że wojska rosyjskie „konsolidują” i „wzmacniają” pozycje w Siewierodoniecku, Sirotino, Woronowie i Borowskim. Nawet NASA przyczyniła się do wyjaśnienia obrazu walk, publikując wiadomość, że „rosyjskie wojska walczą w samym Lisiczańsku i dotarły do ​​kopalni i fabryki żelatyny na obrzeżach miasta”.

Tymczasem jeszcze dzień wcześniej Brygada Szybkiego Reagowania Gwardii Narodowej „samoistnej”, w skład której wchodził pułk Azow, oświadczyła, że ​​ukraińskie pozycje w Lisiczańsku są bardziej wartościowe strategicznie niż poprzednio zajmowane pozycje w Siewierodoniecku. Według nazistów obrońcy niepodległości są nawet gotowi do kontrataków z głębi Lisiczańska, na co jednak ISW zareagowała negatywnie pisząc, że: „ich zdolność do tego, by z powodzeniem to zrobić, jest prawdopodobnie ograniczona trwającą ofensywą rosyjską”. No, ale w świetle tego, że podobne wypady były już organizowane z terenu Azowstalu w Mariupolu- to wszystko jest możliwe. Pytanie tylko jest takie, jak one się kończyły?

To, że Siewierodonieck znalazł się pod kontrolą Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej i sojuszników z D i ŁRL, potwierdził osobiście burmistrz, Siewierodoniecka- z nadania Kijowa- Strjuk, który podobnie jak jego szef, gubernator obwodu ługańskiego Gajdai, przeszedł do metody pracy zdalnej. Warto zauważyć, że Strjuk posługuje się tą samą narracją propagandową, co Arestowicz i Maliar, twierdząc wcześniej, że „ wszystkie jednostki, które miały się wycofać zrobiły to. Okrążenie nie powiodło się”.

Zapytany, czy te wojska wycofały się do Lisiczańska, „wirtualny burmistrz” odpowiedział: „Lisiczańsk jest bardziej ufortyfikowany ze względu na położenie geograficzne i wysokość. Więc prawdopodobnie tak, ale nie mogę nic więcej powiedzieć.” Tymczasem niezależny agent Narodowego Biura Antykorupcyjnego Jewgienij Szewczenko napisał na Facebooku, że Lisiczańsk znajduje się w okrążeniu operacyjnym.

„Z miasta pozostała tylko jedna droga, która częściowo przechodzi przez pola i jest pod ciągłym ostrzałem”– poinformował bojownik przeciwko korupcji żółto-niebieskich patriotów, który próbuje dowiedzieć się, gdzie udali się z Siewierodoniecka jego ukraińscy obrońcy.

„W samym mieście sytuacja pozostaje niezwykle trudna: brak ludzi, brak czołgów, brak artylerii i brak lotnictwa. A sytuacja niestety się pogorszy. Walki toczą się dalej”– dodał ze smutkiem Szewczenko, ale nie powiedział, dlaczego na linii frontu nie ma zachodniej pomocy wojskowej.

W ukrnecie dał się słyszeć niewyobrażalny wrzask. Pracownicy mediów Arestowicza udowadniają, że wszystko jest w porządku, podczas gdy żołnierze kanapowi byłego prezydenta Poroszenki gryzmoli w kanałach Telegramu, że „dzięki Zielonce sytuacja jest znacznie gorsza niż w Debalcewe”. Jest jasne, że roboty prochowe (pula byłego prezydenta Poroszenki) chcą w ten sposób pomniejszyć skutki swoich klęsk lat 2014-2015, ponieważ- nawet w okresie wojny- nadal trwa toczy się wewnętrzna walka o władzę.

Według wtajemniczonych z urzędu prezydenta Sztab Generalny Ukrainy otrzymał rozkaz, by wytrwać do końca szczytu NATO, który odbędzie się 28-30 czerwca w Madrycie. Niezależnym mediom i liderom opinii publicznej polecono także wyciszyć wszelkie informacje o klęsce, aby– jak tłumaczą wzięci do niewoli ukraińscy bojówkarze– uzyskać tym sposobem od Sojuszu dalszą pomoc w postaci nowej broni, antyrosyjskich sankcji i innych posunięć uderzających w Moskwę.

W rozkazie Sztabu Generalnego Ukrainy „trzymać Siewierodonieck do końca czerwca” miasto zostało po cichu opuszczone przez jego obrońców. W przestrzeni medialnej hasło „ratujemy naszych ludzi w Azocie” niespodziewanie przekształciło się w nowy cel: „ratujemy naszych ludzi z Lisiczańska” i to wszelkimi możliwymi siłami. Rezerwy są już tutaj przenoszone z Nikołajewa i Charkowa, co powoduje duże irytację wśród wojska. Według różnych szacunków w kotle znajduje się od 5 do 8 tysięcy ukraińskich żołnierzy, których los może być smutniejszy niż Azowitów. Nikt nie zezwoli mięsu armatniemu na ewakuację do niewoli.

Ze Sztabu Generalnego Ukrainy wyciekły już informacje, że 26 czerwca został zniszczony konwój ciężkiego sprzętu USZ, który próbował przebić się z Lisiczańska do Bachmuta. Został skutecznie zaatakowany przez rosyjskie samoloty, po czym szczątki zostały zrównane z ziemią przez artylerię Sił Zbrojnych RF. Kiedy doniesiono o tym Zełenskiemu, nie przyjął tej wiadomości do siebie- nie uznając jej, podobnie jak Hitler w swym bunkrze w Berlinie- nadal uważał, że ostatecznie wygra i planował coraz to nowe kontrofensywy. Wiec i jego wzorem „Ze” powiedział aby „nie obciążać go drobiazgami”.

Na Zachodzie prasa- i nasi eksperci oraz emerytowana generalicja- już zareagowali na klęskę USZ w obwodzie ługańskim. „Ukraina dokonuje strategicznego odwrotu w Donbasie”– pisze The World Street Journal. Oznacza to, że samobójcza strategia Zełenskiego jest już znana nie tylko w Sojuszu, ale także w zachodnich mediach głównego nurtu. Znaleźli się już decydenci z NATO, którzy podczas szczytu w Madrycie mogą decydować o przebiegu największego konfliktu w Europie od czasów zakończenia II WŚ, ale nic nie mówią o dalszych zabawkach dla „zespołu Ze”. Wydaje się, że USA i UE zdały sobie sprawę, że antyrosyjska koncepcja straciła już rację bytu, w obliczu klęski zachodniej polityki uprzykrzania życia Rosji. Widać też wyraźnie, że pogodzono się także z możliwością utraty części terytorium Ukrainy, a tym samym wstrzymania ekspansji NATO na południowej flance. Okrążenie Rosji po prostu się nie udało, czego dowodzą kojne przegrane bitwy „jednej z największych armii świata”– zawiedzionej nadziei Zachodu.

*

Poranna (27.06.2022r. 10:00) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Jak poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony, cztery precyzyjne pociski rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych trafiły w warsztaty koncernu rakietowego Artem, zlokalizowane w dzielnicy Szewczenkowski w Kijowie, gdzie produkowano amunicję do ukraińskich MLRS. Przedstawiciel MO FR zwrócił też uwagę na to, że cywilna infrastruktura miasta nie została naruszona. Ponadto niedaleko rafinerii ropy naftowej w Lisiczańsku zniszczono dwie grupy dywersyjno-rozpoznawcze najemników. W szczególności wyeliminowano gruzińskich najemników zamieszanych w nadużycia i morderstwa rosyjskich żołnierzy pod Kijowem w marcu 2022 roku.

„Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne rozpoczęły atak czterema precyzyjnymi rakietami wystrzelonymi z powietrza na warsztaty koncernu rakietowego Artem w obwodzie szewczenkowskim w Kijowie”– poinformował oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał broni Igor Konaszenkow. Według niego przedsiębiorstwo to produkowało amunicję do ukraińskich wieloprowadnicowych systemów rakiet.


„Według danych kontroli obiektywnej, wszystkie cztery pociski osiągnęły cel. Obiekt zostaje trafiony. Infrastruktura cywilna miasta Kijowa nie została uszkodzona w wyniku użycia broni o wysokiej precyzji”– powiedział Konaszenkow.

W tym samym czasie ukraińskie rakiety S-300 i Buk-M1 próbowały przechwycić rosyjskie precyzyjne pociski przy użyciu ponad 10 swoich pocisków.

„Z powodu braku połączenia między wyrzutniami systemów obrony przeciwlotniczej a sprzętem radiowym znajdującym się na terenach miejskich, dwa pociski przeciwlotnicze S-300 zostały zestrzelone w powietrzu przez ukraiński Buk. Przypuszczalnie jeden ze zestrzelonych pocisków przeciwlotniczych spadł na budynek mieszkalny”– wyjaśnił Konaszenkow.

Również ponad zlikwidowano 40 ukraińskich żołnierzy i 12 jednostek sprzętu wojskowego zostało zniszczonych przez precyzyjne uzbrojenie Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych podczas ataku na punkt rozmieszczenia 106 batalionu 63 brygady piechoty zmotoryzowanej USZ w Nikołajewie.

W ramach walki kontrbateryjnej w rejonie Doniecka zniszczono trzy wyrzutnie wieloprowadnicowych systemów rakietowych Grad, baterię haubic M777 155 mm, dwie baterie artylerii haubic 152 mm Hiacynt, a także dwa plutony samodzielnych stanowisk artyleryjskich 2S1 Gwoździk, z których prowadzono ostrzał Doniecka i innych miast DRL.

Z kolei rosyjskie systemy obrony powietrznej zniszczyły 10 ukraińskich dronów i przechwyciły dwa pociski taktyczne Toczka-U.

Ponadto Konaszenkow poinformował o próbach ukraińskiego dowództwa, aby „zatrzymać chaotyczne przemieszczanie personelu wojskowego” jednostek USZ w obwodzie lisiczańskim wobec sukcesów rosyjskich sił zbrojnych w wyzwoleniu Donbasu.

Według niego rosyjska artyleria zniszczyła oddział nazistowskiej formacji „Prawy Sektor”, która miała zajmować stanowiska personelu pierwszego batalionu 72 brygady zmechanizowanej USZ w rejonie Wołczejarowki.

Oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony wskazał również, że Kijów utracił kontrolę nad swoimi wojskami w kierunku lisiczańskim. 

„Tak więc dowódca 115 samodzielnej brygady zmechanizowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych, który umieścił swoje stanowisko dowodzenia w tylnej strefie, stracił kontrolę nad swoimi jednostkami, co doprowadziło do bezpowrotnej utraty 80% personelu i około 70% wyposażenia 138. batalionu tej brygady w czasie walk”– podkreślił przedstawiciel rosyjskiego resortu obrony.

Ponadto jednostki rosyjskie zniszczyły w pobliżu lisiczańskiej rafinerii dwie grupy dywersyjno-rozpoznawcze najemników, których łączna liczba wynosiła 14 osób.


„Pierwsza grupa była ‚międzynarodowa’ i składała się z obywateli różnych państw europejskich. Druga obejmowała tylko najemników z Gruzji, którzy wchodzili w skład tzw. Legionu Gruzińskiego. W szeregach tej formacji bandytów walczą głównie przestępcy. Zniszczeni bojownicy gruzińscy biorą udział w brutalnych torturach i mordach rosyjskich żołnierzy pod Kijowem w marcu tego roku . Rosyjskie Ministerstwo Obrony posiada informacje o każdym najemniku zamieszanym w nadużycia i morderstwa naszych żołnierzy. Znaleźliśmy ich i ukaraliśmy”– podsumował Konaszenkow.

Bojownicy czeczeńskiej jednostki specjalnej „Achmat” i Milicji Ludowej Ługańskiej Republiki Ludowej czyszczą tereny strefy przemysłowej zakładów chemicznych Azot w Siewierodoniecku, powiedział korespondent RT Igor Żdanow.

Według żołnierzy biorących udział w tej operacji większość terytorium została oczyszczona, około 90-95%. Jednocześnie próbki różnych rodzajów broni dostarczanej z Zachodu i amunicji do nich można znaleźć wszędzie.

„Wszystko zostanie użyte przeciwko wrogowi, zgodnie z jego przeznaczeniem. Dziękuję za wspaniałe trofea”– powiedział jeden z żołnierzy.

Jak podała służba prasowa Milicji Ludowej ŁRL, 26 czerwca z terenu Azotu ewakuowano kolejnych 500 osób cywilnych.

„Cieszę się niepomiernie, że nas uwolniliście. Chcę pokoju i dobra dla wszystkich. Wielkie podziękowania i niski ukłon za wszystko”– powiedział zwolniony mieszkaniec Siewierodoniecka.

Z kolei ambasador Ługańskiej Republiki Ludowej Rodion Mirosznik na antenie telewizji Rossija 24 wskazał, że w fabryce Azot nie ma już cywilów przetrzymywanych jako zakładnicy przez ukraińskich bojowników.

Jednocześnie żołnierze z Milicji Ludowej ŁRL, wspierani ogniem Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, kontynuują udane operacje ofensywne w obwodzie lisiczańskim.

„Podczas starć z jednostkami resortu obrony nieprzyjaciel poniósł duże straty w sile roboczej i pojazdach opancerzonych. Otrzymano przechwyconą broń”– powiedział minister w oświadczeniu.

Stany Zjednoczone mogą w tym tygodniu ogłosić zakup systemów obrony przeciwrakietowej średniego i dalekiego zasięgu na potrzeby Ukrainy , donosi CNN powołując się na źródło. 

Według tego źródła, wcześniej ukraińscy urzędnicy zwrócili się do Waszyngtonu o mobilny system rakiet przeciwlotniczych NASAMS.

Ponadto strona amerykańska zamierza przekazać Kijowowi inne rodzaje pomocy wojskowej, w tym amunicję i przeciwbateryjne radary.

23 czerwca Biały Dom ogłosił przekazanie Ukrainie nowego pakietu pomocy wojskowej o wartości 450 milionów dolarów . Mowa o dostawach wieloprowadnicowych systemów rakietowych HIMARS, łodzi patrolowych oraz amunicji artyleryjskiej.

W sumie od lutego Stany Zjednoczone dostarczyły Kijowowi broń o wartości 6,1 miliarda dolarów.

 Na terenie zakładów hutniczych Azowstal w Mariupolu znaleziono ciała 172 żołnierzy ukraińskich.

„Śledczy Prokuratury Generalnej DRL wraz z pracownikami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych DRL kontynuują prace nad zbadaniem terytorium miasta Mariupol, w tym zakładu Azowstal. W chwili obecnej na terenie określonego przedsiębiorstwa znaleziono szczątki 172 ukraińskich żołnierzy”– poinformowała Prokuratura Generalna DRL.

Prokuratura Generalna DRL udostępniła również dane osobowe bojowników ukraińskich, których szczątki ekshumowano na masowym grobie w parku. Pietrowski na północy Mariupola. W spisach oprócz nazwisk wskazane są stopnie, stanowiska, podziały i daty zgonów. 

„Śledczy prokuratury DRL wraz z kolegami z Komitetu Śledczego Rosji znaleźli wykazy z danymi identyfikacyjnymi pochowanych na miejscu zdarzenia, co umożliwiło ich identyfikację”przekazano w raporcie Prokuratury Generalnej DRL.

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 26 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył: wieloprowadnicowych systemów rakietowych MLRS „Grad”, artylerii 152 i 122 mm oraz moździerza 120 mm.
Na odcinku Gorłowskim: MLRS „Grad”, artyleria 152 i 122 mm oraz moździerz 120 mm.

W sumie, w ciągu ostatniej doby USZ wystrzeliły na terytorium DRL 162 sztuk różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 9 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck (dzielnice Kujbyszewska i Piotrowska), Makiejewka (rejon czerwonogwardyjski), Dolomitnoje, Gołmowski, Nowobachmutowka, Mineralnoje, Jasinowata oraz Jelenowka i Dokuczajewsk.

W ciągu ostatniego dnia napłynęły informacje o śmierci 5 cywilów w Makiejewce i Jasinowatej, w tym dwóch z wcześniej wyzwolonego terytorium- Swietłodarska.

Rany o różnym stopniu nasilenia odniosło 24 cywilów, w tym dwoje dzieci urodzonych w 2007 roku w dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku, pozostali pochodzili z Gorłówki, Makiejewki i Jasinowatej, w tym czwórka z nich pochodzi z wcześniej wyzwolonego terytorium – Swietłodarska.

Uszkodzonych zostało 28 budowli mieszkaniowych w dzielnicy Piortowskiej w Doniecku oraz w Makiejewce, Jelenowce, Gorówce i Jasinowatej, a także 12 obiektów infrastruktury cywilnej.

I jeszcze, podsumowanie operacyjne z ŁRL na dzień od 27 do 28 czerwca.

Ukraińskie Siły Zbrojne w ciągu ostatniego dnia 2 razy ostrzeliwały terytorium strefy odpowiedzialności ŁRL. 

„Ze strony ukraińskich formacji zbrojnych w osadach Zimogorie i Swietłodarsk odnotowano dwa ostrzały z użyciem taktycznego systemu rakietowego Toczka-U (jedna rakieta) i zamontowanych granatników przeciwpancernych (cztery granaty). W wyniku ostrzału w Swietłodarsku zginęło dwóch cywilów, a cztery osoby zostały ranne” – poinformowało przedstawicielstwo republiki we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji (WCKiK) reżimu zawieszenia broni.
*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

3 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 28 червень 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

*

*

https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA
©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

109 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 28.06.2022r.- 2562 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 132).

 1. Lmao to jest to, co umożliwiają liberałowie i Zachód.
  Zachowanie chore psychicznie
  👇 .https://twitter.com/PelmeniPusha/status/1541858799966879745
  Gdzieś w Polsce, czyli w PiSPOlinie

  Proukraińskie zombie. Europa jest skazana.
  .https://twitter.com/Angelo4justice3/status/1541437515147517952

  Pomóżcie podzielić się tymi smutnymi obrazami, afrykańscy imigranci zostali zabici przez marokańską policję na hiszpańskiej granicy na rozkaz Unii Europejskiej
  .https://twitter.com/durao_paulo/status/1541675927276593153
  *.
  .https://twitter.com/durao_paulo/status/1541710025063817218

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Biden przemawiał w Madrycie bez telepromptera.
  Być może dlatego w „kluczowym momencie dla NATO” trochę się zdezorientował co do zagrożeń, jakie niesie ze sobą sojusz – lub odwrotnie.
  „Najważniejsze jest to, że sojusz wspólnie zagraża swojej pozycji… radząc sobie z zagrożeniami i wzmacniając swoją pozycję przeciwko zagrożeniom ze Wschodu i Południa” – powiedział.
  .https://twitter.com/spriteer_774400/status/1541893377033211908

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Globalny kryzys żywnościowy! Putin odwołuje się do francuskiej historii, aby zilustrować światowy kryzys żywnościowy.
  .https://www.youtube.com/watch?v=OqTOkwZJ3U0
  Dostępne polskie napisy

  Komentarz pod filmem:
  I chodzi o to, że mówi Ameryce, że nie musisz być hegemonicznym przeciwnikiem dla świata, po prostu wejdź do rodziny mężczyzny i kobiety i pomóż nam zmienić planetę, jeśli nie raj, to przynajmniej piękne miejsce do pracy i grać jako zjednoczona rodzina.

  79

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Rybar

  Ofensywa na Donbas: sytuacja na wschodzie Ukrainy
  do końca 28 czerwca 2022 r.

  ▪️W nocy w graniczącym z Ukrainą okręgu sewskim w obwodzie briańskim został zestrzelony dron armii ukraińskiej . Kolejny ukraiński BSP został zniszczony w okolicach Kurska .

  ▪️Jednostka 127. brygady została rozmieszczona na północy obwodu charkowskiego w celu odstraszenia rosyjskich ataków, a pluton czołgów 92. brygady został wysłany do Slatino.
  ➖W Charkowie naloty rakietowe przeprowadzono na pozycje 92. OMB i Azowskiego Pułku Narodowego. Zlikwidowano ponad 100 ukraińskich żołnierzy i zagranicznych najemników.

  ▪️W Donbasie siły alianckie nadal napierają na wroga.
  ➖Na południowych obrzeżach Lisiczańska dochodzi do starć w strefie przemysłowej i wsi Biała Góra.
  ➖Siły alianckie kontynuują zaciekłą walkę o terytorium Lisiczańskiej Rafinerii Naftowej i Maloryazantsevo .
  ➖Na zachód od Lisiczańska Siły Zbrojne FR przekroczyły Doniec Siewierski w rejonie Privolye i okopały się na okupowanym przyczółku.
  ➖Na obrzeżach Bachmuta i Soledar jednostki ukraińskie ustawiają wysezonowane pozycje obronne w oczekiwaniu na ofensywę sił alianckich.
  ➖Ukraińskie dowództwo spodziewa się ataku wojsk rosyjskich na Semigorye w celu okrążenia Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie TPP Uglegorsk i kontrolowania odcinka drogi Debalcewo-Bachmut.
  ➖NM DPR prowadzi bitwy pozycyjne w pobliżu Ugledar .

  ▪️W Dniepropietrowsku na terenie Dnieprowskiego Zakładu Lokomotyw i magazynów w pobliżu stacji kolejowej „Baza Wtorczermeta” uderzyły obiekty Sił Zbrojnych Ukrainy .

  ▪️W kierunku Zaporoża Siły Zbrojne FR zaatakowały pozycje wroga w Oriechowie i Zaliznychnych .

  ▪️W kierunku Krzywego Rogu trwa wzajemny ostrzał . Rosyjska artyleria uderzyła w obiekty AFU w okręgach Zelenodolsk i Shirokovskiy .

  Mapa o dużej rozdzielczości

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.