Wojna już nie domowa na Ukrainie 04.07.2022r.- 2568 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 138).


„Niemy krzyk”– dzień 773.

Premier Rosji Michaił Miszustin podpisał rezolucję w sprawie zakończenia udziału Federacji Rosyjskiej w częściowych i rozszerzonych umowach cząstkowych Rady Europy, wynika z dokumentu opublikowanego na oficjalnym internetowym portalu informacji prawnej rządu FR.

„Aby zatwierdzić wniosek Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej uzgodniony z Ministerstwem Obrony Cywilnej Federacji Rosyjskiej, sytuacjami nadzwyczajnymi i pomocami w przypadku katastrof, Ministerstwem Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej, Ministerstwem Edukacji Federacji Rosyjskiej , Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Federacji Rosyjskiej, Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej, Ministerstwo Sportu Federacji Rosyjskiej, Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego, Komunikacji i Środków Masowych Federacji Rosyjskiej, Ministerstwo Finansów Federacji Rosyjskiej, w sprawie zakończenia udziału Federacji Rosyjskiej w kolejnych częściowych i rozszerzonych umowach częściowych Rady Europy z dnia 16 marca 2022 r.”– poinformowała TASS

Tym samym Federacja Rosyjska wycofuje się z Grupy ds. Międzynarodowej Współpracy w zakresie Narkotyków i Uzależnień („Grupa Pompidou”), z częściowego porozumienia z 1990 roku powołującego Europejską Komisję na rzecz Demokracji przez Prawo, z częściowego otwartego porozumienia Rady Europy (CE ) w sprawie prognozowania, zapobiegania i pomocy w przypadku katastrof naturalnych i technologicznych, z Rozszerzonego Porozumienia Częściowego CE w sprawie Sportu, Rozszerzonego Porozumienia Częściowego CE w sprawie Szlaków Kulturowych, Rozszerzonego Porozumienia Częściowego CE „Obserwatorium Nauczania Historii w Europie” . Ponadto Rosja nie będzie już uczestniczyć w działaniach Europejskiego Funduszu Wspierania Koprodukcji i Dystrybucji Dzieł Kinematograficznych i Audiowizualnych (Eurimage) oraz Europejskiego Obserwatorium Audiowizualnego.

Ponadto, zgodnie z tym dokumentem, Fundacja Eurimage przy Radzie Europy jest wyłączona z „wykazu organizacji międzynarodowych i zagranicznych, których dotacje otrzymywane przez podatników nie podlegają opodatkowaniu i nie są uwzględniane dla celów podatkowych w dochodach rosyjskich organizacje- odbiorcy dotacji.”

Decyzja ta jest wynikiem zaleceń z dnia 11 czerwca br., które zostały opublikowane  w formie ustawy podpisanej przez prezydenta Rosji Władimira Putina o niewykonaniu w Rosji orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC) przyjętych po 15 marca 2022 r.– od momentu złożenia przez Federację Rosyjską wniosku do wycofać się z Rady Europy. W maju Rosja  podjęła decyzję o przesunięciu  płatności na podstawie decyzji ETPC na ruble. Pod koniec marca ETPC podjął decyzję o  zawieszeniu  rozpatrywania wszystkich skarg na Rosję po wystąpieniu Federacji Rosyjskiej z Rady Europy.

16 marca Komitet Ministrów Rady Europy (CMCE)  podjął decyzję o zniesieniu  uprawnień Rosji w organizacji od 16 marca. Wcześniej Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy (ZPRE)  ignorowało oficjalne oświadczenie Rosji w sprawie decyzji o wystąpieniu z Rady Europy i na nadzwyczajnym posiedzeniu przyjęła rezolucję zwaną „opinią”, w której wezwała Komitet Ministrów do rozważenia daty, od której Rosja przestanie być członkiem Rady Europy. Jednocześnie parlamentarzyści w żaden sposób nie zareagowali na fakt, że Rosja oficjalnie ogłosiła decyzję o wystąpieniu z Rady Europy. Jak podkreślono w rosyjskim MSZ, „państwa NATO i Unii Europejskiej, nadużywając swojej większości w Radzie Europy, konsekwentnie przekształcają tę organizację w instrument polityki antyrosyjskiej, odmawiając równego dialogu i wszelkich zasad dotyczących w którym powstała ta ogólnoeuropejska struktura”.

15 marca Sekretarz Generalny Rady Europy  otrzymał  zawiadomienie o wystąpieniu Rosji z organizacji i zamiarze wypowiedzenia Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Szef rosyjskiej delegacji przy ZPRE Piotr Tołstoj powiedział, że Rosja dobrowolnie  wychodzi  z Rady Europy, jest to świadoma i wyważona decyzja. Za zerwanie dialogu z Radą Europy zarzucił winę państwom NATO, które wykorzystywały temat praw człowieka do realizacji własnych interesów geopolitycznych i ataków na Rosję.

10 marca rosyjskie MSZ wydało oświadczenie, że Federacja Rosyjska nie  będzie już  uczestniczyć w Radzie Europy, ponieważ nieprzyjazne Rosji kraje UE i NATO nadal niszczą radę i wspólną organizację przestrzeni humanitarno- prawnej w Europie.

*

Poranna (03.07.2022r. 10:00) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Minister obrony Siergiej Szojgu poinformował prezydenta Rosji Władimira Putina o wyzwoleniu Ługańskiej Republiki Ludowej. Jak wyjaśnił minister, w wyniku udanych działań wojennych ustanowiono pełną kontrolę nad Lisiczanskiem i innymi pobliskimi osadami. Łączna powierzchnia ziem wyzwolonych w ciągu ostatnich 24 godzin wyniosła 182 km kwadratowe. 

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu poinformował prezydenta Rosji Władimira Putina o wyzwoleniu Ługańskiej Republiki Ludowej.

„Minister obrony Federacji Rosyjskiej, generał armii Siergiej Szojgu, poinformował Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Władimira Putina o wyzwoleniu Ługańskiej Republiki Ludowej”– podało w oświadczeniu Ministerstwo Obrony.

Shoigu zauważył, że w wyniku udanych działań wojennych ustanowiono pełną kontrolę nad Lisiczanskiem i kilkoma pobliskimi osadami, z których największe to Biełogorowka, Nowodrużesk, Małorjazancewo i Białą Górą.

Jak zauważył szef MON, łączna powierzchnia wyzwolonych w ciągu ostatniego dnia terytoriów wyniosła 182 km kwadratowe. 


Tymczasem operacja specjalna na Ukrainie trwa. 

Jak powiedział na odprawie rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konaszenkow, oddziały Grupy Centrum pod dowództwem generała pułkownika Aleksandra Łapina wraz z Południową Grupą Sił pod dowództwem generała armii Siergieja Surowikina zamknęły okrążenie wokół Lisiczańska.

„Ukraińska grupa wojsk jest całkowicie zablokowana w kolejnym kotle. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni na tym terenie poddało się 38 ukraińskich żołnierzy, z których większość to lokalni mieszkańcy, którzy zostali przymusowo zmobilizowani w szeregi Ukraińskich Sił Zbrojnych”– powiedział Konaszenkow.

Według niego w Lisiczańsku walczą rosyjskie wojska i siły Ługańskiej Republiki Ludowej, kończąc klęskę okrążonego wroga. 

„Strona ukraińska ponosi duże straty”– poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony.

„W rejonie osady Marinka w Donieckiej Republice Ludowej 54 brygada zmechanizowana Ukraińskich Sił Zbrojnych w ciągu kilku dni walk straciła ponad 60% swojego personelu i sprzętu. Pozostały personel jest zdemoralizowany i odmawia wykonywania misji bojowych”– powiedział Konaszenkow.

Dodał, że punkt tymczasowego rozmieszczenia 127 samodzielnej brygady Obrony Terytorialnej w Charkowie został zlikwidowany przez uderzenie broni precyzyjnej sił powietrznych i kosmicznych. Zlikwidowano ponad 100 ukraińskich żołnierzy i zniszczono 15 jednostek sprzętu wojskowego.

Ponadto Siły Powietrzno-Kosmiczne zaatakował bazę zagranicznych najemników na północnych obrzeżach miasta Nikołajew, likwidując do 120 najemników.

Zniszczono m.in. oddział 5 Oddzielnego Pułku Szturmowego 1 Oddzielnej Brygady Prezydenta Ukrainy im. hetmana Bohdana Chmielnickiego. Zginęło 18 ukraińskich bojówkarzy, dwóch dostało się do niewoli, reszta uciekła.

Milicja Ludowa ŁRL odnotowała również, że wojska ukraińskie ponoszą w czasie walk krytyczne straty i porzucają obcą broń.

„Tak więc w trakcie starć z jednostkami departamentu obrony wróg ponosi krytyczne straty w sile roboczej i pojazdach opancerzonych, a także porzuca obcą broń”– ogłosił departament w oświadczeniu opublikowanym na Telegramie.

Wojska rosyjskie nadal uderzają w infrastrukturę wojskową Ukrainy. Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne, używając precyzyjnej broni, zniszczyły dziesięć stanowisk dowodzenia USZ, siedem składów amunicji, a także siłę roboczą i sprzęt wojskowy przeciwnika w 15 obwodach. Trafiono także trzy stanowiska artylerii i pięć moździerzy.

Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe, siły rakietowe i artyleria zaatakowały 32 stanowiska dowodzenia USZ, skład amunicji, a także siłę roboczą i sprzęt wojskowy w 287 okręgach.

Rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły dwa ukraińskie Su-25 i dziesięć ukraińskich dronów. Przechwycono osiem pocisków MLRS, w tym cztery wyrzutnie rakietowe HIMARS dostarczone do Kijowa z zagranicy oraz cztery rakiety Huragan.

Łącznie od początku operacji specjalnej na Ukrainie zniszczono: 229 samolotów ukraińskich, 134 śmigłowców, 1440 dronów, 353 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 3893 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 704 wyrzutni rakietowych, 3078 artylerii polowej i moździerzy, a także 3979 sztuk specjalnych pojazdów wojskowych.

Szef DRL Denis Puszilin pogratulował dziś mieszkańcom Ługańskiej Republiki Ludowej wyzwolenia spod ukraińskiego reżimu. 

„Drogi Leonidzie Iwanowiczu (Paseczniku- dopisek mój)! Mieszkańcy Ługańskiej Republiki Ludowej! Bracia! Z głębi serca, wraz z obywatelami sojuszniczej Donieckiej Republiki Ludowej, gratuluję długo oczekiwanego wyzwolenia spod ukraińskiego neonazistowskiego reżimu. Przez osiem długich lat szedłeś do tego momentu, pokonując wiele trudności, ale osiągnąłeś swój cel. Dziś zaczyna się nowa historia, w którą wchodzimy razem”- napisano na oficjalnej stronie głowy państwa. 

Puszilin przypomniał, że to zwycięstwo było możliwe dzięki poświęceniu żołnierzy Donbasu i Rosji, którzy zapłacili za to bezcennym życiem.

„Spełnił się dług ich pamięci, spełniło się ich marzenie: od teraz Ługańska Republika Ludowa jest wolna”– dodał przywódca DRL.

Asystent szefa MSW Ługańskiej Republiki Ludowej Witalij Kisielow powiedział, że rozpoczęły się walki o miasto Siewiersk w Donieckiej Republice Ludowej.

„Walki o Siewiersk już się rozpoczęły”– napisał na swoim kanale Telegram.

Siewiersk znajduje się prawie 30 km na zachód od Lisiczańska.

Obrońcy DRL wraz z wojskiem rosyjskim zlikwidowali podczas ostatniego dnia ponad 60 ukraińskich bojówkarzy. 

„Zniszczono następującą broń i sprzęt wojskowy wroga: dwa BM-21 Grad MLRS, trzy ciężarówki i ponad 60 pracowników”- powiedział dziś zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej DRL Eduard Basurin.

Dodał, że stłumione zostały również dwa punkty ostrzału wroga w rejonie Awdiejewki i Niewielskoje.

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia armia kijowska wystrzeliła na terytorium DRL prawie 250 sztuk amunicji. 

Użyto artylerii rakietowej i armatnią, moździerze, granatniki, a także zdemontowane działa z  niekierowanymi pociskami lotniczymi.  

Ostrzał trwał od rana do późnego wieczora. Zostały ostrzelana dzielnice Kijowska, Kirowska, Kujbyszewska i Piotrowska w Doniecku oraz Staromichajłowka, Aleksandrowka, Krzemieniec, Makiejewka, Jasinowata, Mineralnoje, Jakowlewka, Nowobachmutowka, Nowosiełowka, Pantelejmonowka, Gorłówka, a także Michaiłowka, Dolomitnoje, Bajrak i Gołmowskij.

Wieczorem obrona przeciwlotnicza DRL została użyta jednocześnie w kilku obszarach. Wrogie pociski zostały przechwycone. Fragmenty spadły w dzielnicach Leninskiej, Kalinińskiej, Budionnowskiej w stolicy i pobliskiej Makiejewce.

W wyniku ostrzałów w ciągu minionej doby ze strony USZ zginęło 5 osób cywilnych , kolejnych 13 cywilów zostało rannych. Wśród ofiar jest dwoje dzieci- dziewczynki urodzone w 2011 i 2007 roku. Większość zabitych i rannych pochodzi z Makiejewki. Wieczorem miasto znalazło się pod ostrzałem działek artyleryjskich kal. 152 i 155 mm oraz pocisków MLRS Grad.

Zostało także uszkodzonych ponad 20 budynków mieszkalnych w obiektach wielomieszkaniowych i prywatnych, szkoła, sklep, samochód, gazociągi. Ponadto w ciągu dnia kilka tysięcy abonentów gospodarstw domowych w różnych miastach i regionach pozostawało bez prądu.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

9 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 0липень 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:**


https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

104 uwagi do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 04.07.2022r.- 2568 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 138).

 1. 💥

  Nawet istnienie Ukrainy jako państwa w tej postaci oznacza nieskończoną wojnę z Rosją.
  Dlatego jedyną akceptowalną opcją dla Rosji dokończenia NWO jest zniknięcie Ukrainy jako państwa z politycznej mapy świata.

  ***

  { wybrane fragmenty z artykułu ]

  Jednym z rezultatów szczytu G7, który odbył się w południowych Niemczech, w zamku Elmau w Bawarii, było końcowe oświadczenie państw G7 o wsparciu dla Ukrainy z dnia 27 czerwca 2022 r.
  Oto kilka cytatów z tego dokumentu:

  „Będziemy nadal zapewniać wsparcie finansowe, humanitarne, wojskowe i dyplomatyczne oraz wspierać Ukrainę tak długo, jak to będzie potrzebne .
  Czyniąc to, zobowiązujemy się do wykazania się globalną odpowiedzialnością i solidarnością, gdy pracujemy nad rozwiązywaniem międzynarodowych konsekwencji rosyjskiej agresji, szczególnie dla najsłabszych”.
  „Będziemy nadal koordynować wysiłki w celu zaspokojenia pilnych potrzeb Ukrainy na sprzęt wojskowy i obronny. Będziemy również nadal koordynować wysiłki, aby zapewnić Ukrainie wsparcie materialne, szkoleniowe i logistyczne, wywiadowcze i gospodarcze w celu budowy jej sił zbrojnych”.
  (…)

  Wzrasta dostawy broni dla reżimu nazistowskiego w Kijowie – od lekkiej do średniej, a teraz do coraz cięższej.
  Kto w lutym 2022 roku mógł sobie wyobrazić, że Zachód będzie stopniowo przechodził od dostaw broni strzeleckiej, RPG, ppk, MANPADS do dostaw czołgów, bojowych wozów piechoty, transporterów opancerzonych, artylerii dział samobieżnych i holowanych, rozpoznania i uderzenia UAV, MLRS, pociski przeciwokrętowe i samoloty bojowe produkcji radzieckiej ?

  Wnioski z powyższego są następujące.

  Oświadczenie G7 o bezterminowej pomocy wojskowej i finansowej dla Ukrainy, jej zawartość ilościowa i jakościowa wskazuje, że strategia „wojny z ostatnim Ukraińcem” staje się imperatywem.
  Nie będzie innej strategii.

  To podejście nie pociąga za sobą remisu.
  Jedna ze stron konfliktu zbrojnego musi ponieść miażdżącą porażkę.
  To nie jest wojna o życie, ale o śmierć.

  Nieokreślona pomoc militarna i finansowa Zachodu dla Ukrainy oznacza nieskończoną wojnę z Rosją. Dlatego jedyną akceptowalną opcją zakończenia przez Rosję specjalnej operacji wojskowej pozostaje…

  zniknięcie Ukrainy jako państwa z politycznej mapy świata.

  Czytaj całość:
  https://russtrat.ru/comments/29-iyunya-2022-0010-10912

  Komentarz:

  Ten artykuł ukazał się nie na niszowym portalu dla turbopatriotów
  ale na opiniotwórczym portalu jakim jest RUSSTRAT.

  Dyrektorem Instytutu Panina Elena Władimirowna znana rosyjska polityk, była członkini Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej (frakcja Zjednoczonej Rosji), przewodnicząca Moskiewskiej Konfederacji Przemysłowców i Przedsiębiorców, doktor nauk ekonomicznych, profesor.

  Polubione przez 9 ludzi

 2. https://t.me/sputnik/8007
  Wyzwolenie LPR świętowano w kosmosie.
  Rosyjscy kosmonauci i Korporacja Roscosmos pogratulowali szefowi LPR zwycięstwa w bitwie o republikę.
  „To długo wyczekiwany dzień, na który mieszkańcy okupowanych terenów czekali od ośmiu lat. Jesteśmy pewni, że 3 lipca 2022 roku na zawsze zapisze się w historii Republiki”
  Na cześć wyzwolenia LPR nasi kosmonauci Oleg Artemyev, Denis Matveev i Sergey Korsakov rozwinęli flagę LPR na ISS.
  Zdjęcie: Roskosmos

  Polubione przez 9 ludzi

 3. https://t.me/sputnik/7995
  Znany amerykański ekonomista Jeffrey Sachs powiedział, że winę za to, co dzieje się na Ukrainie, ponoszą Stany Zjednoczone i NATO.
  Podczas okrągłego stołu w Hiszpanii Sachs powiedział, że powodem walk na Ukrainie była uporczywa ekspansja NATO na wschód.
  video

  Polubione przez 11 ludzi

 4. https://t.me/nezhurka/2350
  Siły alianckie, które ustanowiły kontrolę nad Lisiczańskiem, zdobyły wiele trofeów. Tak więc pułk Achmat otrzymał do dyspozycji 4 ukraińskie ciężkie pojazdy opancerzone Varta w stanie gotowości, donosi korespondent RIA Nowosti. Wszystkie te maszyny są wyposażone w amerykańskie radia.
  video

  Polubione przez 7 ludzi

 5. Co będzie następnym celem rosyjskiego natarcia w obwodzie donieckim? Według „przesławnego” amerykańskiego „instytutu” ma to być miasto Siewiersk…
  https://strana.today/news/398112-posle-zakhvata-lisichanska-rossijskaja-armija-planiruet-nastupat-na-seversk-institut-izuchenija-vojny.html
  …z kolei w „The New York Times” spekulują ze bedzie to Bachmut (dawniej Artemowsk);
  https://strana.today/news/398097-kakoj-plan-u-rossii-posle-zakhvata-luhanskoj-oblasti-.html

  Polubione przez 6 ludzi

 6. Tymczasem pojawiła się informacja że „rosyjska dziennikarka” pochodzenia ukraińskiego (czym się sama chwaliła) Maria Owsiannikowa która wsławiła się „antywojennym protestem” w rosyjskiej TV, a ostatnio zwolniła się z pracy w niemieckim „Die Welt” (w którym była zatrudniona od kwietnia)…wraca do FR. Jak tłumaczy „dziennikarka” zrobiła to tylko dlatego ze czeka ja rozprawa przed jednym z sądów w Moskwie o pozbawienie ja przez byłego meża praw rodzicielskich do córki. Owsiannikowa twierdzi ze chce wygrać proces i wywieźć córke z FR by mogła „dorastać w wolnym świecie”;
  https://strana.today/news/398095-zhurnalistka-marina-ovsjannikova-vozvrashchaetsja-v-rossiju.html

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Nagrania z kamer monitoringu w rosyjskim Biełgorodzie na których widać przylot ukraińskich „Toczek” i zestrzelenie ich przez obronę pplot. Według strony rosyjskiej rakiety (miały być 3 uzbrojone w głowice kasetowe) miały zostać wystrzelone „od strony Charkowa”. Dla przypomnienia strona ukraińska bredzi że to „Rosjanie sami sie ostrzelali”;
  https://strana.today/news/398129-v-seti-pojavilos-video-rakety-letjashchej-v-storonu-belhoroda.html

  Polubione przez 6 ludzi

 8. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1585946
  „Wczoraj byłem niedaleko linii frontu na kierunku Nikolaeva w regionie Chersonia, spojrzałem na żniwa . Mocne i trudne wrażenia.
  USZ ostrzeliwuje pola. Kombajny zbierają do rozpoczęcia ostrzału artyleryjskiego. Później chwają się w ukrycia. Pola płoną. Setki hektarów pszenicy i jęczmienia.
  Sprzęt płonie na polach. Co prawda, jeszcze nie od trafień. Widziałem spalone automaty do podlewania Fregat, system nawadniający. Dziesiątki milionów rubli za każdego. Po spalonym polu kroczy tornado popiołu. Wygląda przerażająco i symbolicznie – czarny martwy pył nienarodzonego chleba zabiera niebo. Symbol zbliżającego się głodu na świecie.
  Zapamiętaj te strzały, spójrz na kratery z artylerii Sił Zbrojnych Ukrainy na polach, w przypadku pytań o to, kto jest winny” – napisał w swoim kanale TG korespondent wojskowy Roman Saponkow.
  video

  Polubione przez 9 ludzi

 9. Wczoraj na ,,blogu wiadomym” niejaki ex car stwierdził, że u AdNovum jakiś ,,dyżurny troll’ się zagnieździł, nawet dziś z niejakim milordem temat dalej wałkują.

  Widać , że Wam współczują…
  Sprawdziłem któż to może być zacz, rzeczywiście, niejakiego Presumera nadzwyczaj, aż nadto tu było…

  Informuję, gwoli wyjaśnienia, z kim macie do czynienia,

  Oto ja 😈👹👺 troll wielonickowy 😁😜🤪

  Polubione przez 5 ludzi

  • Scott Ritter podsumowuje szczyt NATO w Madrycie. Cytat „Jego zdaniem wyniki szczytu NATO w Madrycie można nazwać porażką, ponieważ w rzeczywistości nie podjęto na nim żadnych nowych decyzji. Nawet ogłoszona umowa z Turcją, która umożliwiłaby Finlandii i Szwecji przystąpienie do Sojuszu, jest w zawieszeniu. Prezydent Erdogan zapowiedział już, że decyzję o możliwości przystąpienia państw Europy Północnej do NATO podejmie turecki parlament na podstawie wyników wypełniania przez Helsinki i Sztokholm ich zobowiązań wobec strony tureckiej. Aby to zrobić, zdaniem Rittera, Szwedzi i Finowie będą musieli „sprowadzić do Turcji ponad 70 głów” Kurdów, z których wielu jest obywatelami tych krajów, co stawia ich władze przed poważnym dylematem”. I dalej (cytat) „Jednocześnie Ritter nazwał zapowiedzianą decyzję o zwiększeniu sił szybkiego reagowania NATO w Europie Wschodniej idiotyczną, ponieważ w przypadku działań wojennych te siły, które nie mają ciężkiego uzbrojenia, zostaną po prostu zniszczone…Ritter uważa, że ​​szczyt w Madrycie miał na celu zademonstrowanie stałego znaczenia organizacji. Do tego właśnie zmierza idea kolejnej ekspansji Sojuszu…Niemniej jednak nawet zapowiadane decyzje o powrocie do realiów zimnej wojny i konfrontacji z Rosją, a także wpisanie Chin na listę zagrożeń raczej nie zdołają ożywić Sojuszu Północnoatlantyckiego, gdyż Europa i Stany Zjednoczone Państwa po prostu nie są gotowe na prawdziwe militarne odstraszanie. Świadczy o tym choćby wypowiedź Bidena z marcowej wizyty w Polsce. Mówiąc o „świętych obowiązkach” z piątego artykułu o zbiorowej obronie, prezydent USA powiedział, że w przypadku ataku na któregoś z członków Sojuszu, inne kraje powinny natychmiast opracować środki zaradcze. Ritter zauważa, że ​​Biden nie mówi o „natychmiastowej reakcji wojskowej”;
   https://riafan.ru/23517712-amerikanskii_voennii_analitik_nazval_proshedshii_v_madride_sammit_nato_zhestom_otchayaniya

   Polubione przez 8 ludzi

 10. Tymczasem szef MSZ Ukrainy Kuleba „wylewa żale” na „zachodnich partnerów” w wywiadzie dla ukromediów na to ze nie chcą Ukrainy przyjać do NATO. Według Kuleby Zachód stosuje „podwójne standardy” w tej kwestii, gdyż oficjalnie odmawia akcesji Ukrainie z powodu obawy przed „eskalacją napięć z FR” i rozszerzenia granicy z FR, a jednocześnie zezwala by do sojuszu przyłaczyły się Finlandia oraz Szwecja;
  https://nv.ua/world/geopolitics/vstuplenie-shvecii-finlyandii-v-nato-obnulilo-otgovorki-dlya-ukrainy-zayavil-kuleba-novosti-ukrainy-50254126.html

  Polubione przez 8 ludzi

 11. „Brytole” znowu w swoim „stajlu”, czyli gotowi „rabować nie swoje”. Cytat „Liz Truss rozważa przejęcie rosyjskich aktywów w Wielkiej Brytanii, aby przekazać je Ukrainie…Wielka Brytania chce pójść za przykładem Kanady i przejąć aktywa Rosjan w Wielkiej Brytanii, aby przekazać je Ukrainie, powiedziała Liz Truss…Truss powiedziała parlamentarzystom w zeszłym tygodniu, że popiera pomysł, aby rząd mógł przejąć zamrożone rosyjskie aktywa w Wielkiej Brytanii i przekazać je ofiarom wojny Rosji na Ukrainie…Powiedziała: „Popieram tę koncepcję. Przyglądamy się temu bardzo uważnie. Kanadyjczycy właśnie uchwalili przepisy. Jest to kwestia, nad którą pracujemy wspólnie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Ministerstwem Skarbu, ale z pewnością zgadzam się z tą koncepcją. Musimy tylko dobrze poznać szczegóły”;
  https://www.theguardian.com/world/2022/jul/03/liz-truss-mulls-seizure-of-russian-assets-in-uk-to-give-to-ukraine

  Polubione przez 6 ludzi

  • ,,Dlatego też uważam, że Kartagina powinna zostać zniszczona.”

   Ceterum censeo Carthaginem esse delendam [łac., ‘poza tym uważam, że Kartagina powinna zostać zniszczona’],
   słowa, jakimi Katon Starszy Cenzor kończył przemówienia w senacie rzymskim, żądając zniszczenia Kartaginy pokonanej w II wojnie punickiej (202 p.n.e.);

   ,,Dlatego jedyną akceptowalną opcją zakończenia przez Rosję specjalnej operacji wojskowej pozostaje…
   zniknięcie Ukrainy jako państwa z politycznej mapy świata”.
   Cytat z RUSSTRAT

   Polubione przez 7 ludzi

  • Wojna artyleryjska w Ukrainie.
   Dlaczego decyduje o wszystkim, a Ukraina jej nie wygrywa

   A czy całe NATO mogło by sobie pozwolić na to?

   Niedawno magazyn „Komputer Świat” opublikował porównanie pod względem ilościowym sprzętu Rosji i pięciu najsilniejszych krajów NATO. Jeśli chodzi o artylerię konwencjonalną, to NATO posiada 2,8 tys. sztuk sprzętu, podczas gdy Rosja 7,5 tys. sztuk. Równie źle wygląda sytuacja w kategoriach artylerii rakietowej (NATO: 1,8 tys. sztuk – Rosja: 3,3 tys. sztuk) oraz artylerii samobieżnej (NATO: 2,7 tys. sztuk – Rosja: 6,5 tys. sztuk). Oczywiście, NATO dysponuje bardziej nowoczesnym i precyzyjnym sprzętem, ale przy tak dużych dysproporcjach ilość zaczyna pokonywać jakość. Widać to gołym okiem na froncie w Donbasie.

   Rosja kontra NATO — sprawdzamy potencjał wojskowy odwiecznych rywali
   https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/rosja-kontra-nato-sprawdzamy-potencjal-wojskowy-odwiecznych-rywali/v1jnzv5

   Polubione przez 3 ludzi

 12. Kolejny „njus” z „juesej”, czyli „wojna na górze” pomiedzy Biden’em, a..Bezos’em. Cytat „Jeden z najbogatszych ludzi świata Jeff Bezos publicznie skrytykował prezydenta USA Joego Bidena. Ten drugi zaapelował do koncernów, by obniżyły ceny paliw. Szef Amazona odpowiedział mu krótkim, ale treściwym komentarzem”;
  https://businessinsider.com.pl/gospodarka/bezos-krytykuje-bidena-poszlo-o-inflacje-i-ceny-paliw/4md4t4b

  Polubione przez 5 ludzi

 13. Firma oferująca do niedawna węgiel z Rosji w poniedziałek wysłała klientom informację, że ma na sprzedaż ekogroszek z węgla wydobytego w Kazachstanie i Ukrainie.
  https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/do-polski-dotarl-wegiel-z-kazachstanu-mialo-byc-tanio-jest-rozczarowanie/mxr70mf,79cfc278
  Komentarz: Swego czasu czytałem o uchwale ukraińskiego parlamentu ZAKAZUJĄCYM sprzedaży węgla/gazu zagranicę. Czyżby kolejny przewał?

  Polubione przez 8 ludzi

  • ale jak? Polska przekazuje Ukrainie sprzęt za darmo, inne rzeczy też pewnie za darmo, bierze pożyczkę z zewnątrz i te pieniądze wprost przekazuje za darmo Ukraińcom, a Ukraińcy sprzedają Polsce węgiel po cenach rynkowych – 2800 za tonę – czyli drożej za ten z Kolumbii i Australii?

   Polubione przez 4 ludzi

  • Węgiel jedzie trasą tą samą co zawsze, z Donbasu
   faktury tylko jadą teraz drogą okrężną
   via Kazachstan – Rumunia – Mołdawia i Ukraina

   Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.