Wojna już nie domowa na Ukrainie 05.07.2022r.- 2569 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 139).


„Niemy krzyk”– dzień 774.

W dniu stulecia rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego (SWZ) jej szef Siergiej Naryszkin wypowiedział się w najważniejszej kwestii naszych czasów, której rozwiązanie określi układ sił na planecie na cały XXI wiek- przyszłość Ukraina. 

Przyszłość Ukrainy w obecnej rzeczywistości już nie istnieje. 

Kijów zostaje skazany. Zachód gotów jest poświęcić ‚samoistną” dla swoich długofalowych interesów geopolitycznych, zbliżając swoje terytorium niemal do granic 1654 roku. Miliony Ukraińców, którzy marzyli o niepodległości, skończą z niczym. Ich marzenia spłoną jak samoloty na lotnisku w Gostomelu.

To Warszawie hegemon dając zielone światło wyznaczył rolę operatora procesu niszczenia państwowości ukraińskiej. Oczywiście jest za co.

Polskie kierownictwo rozpoczęło opracowywanie scenariuszy „de facto rozczłonkowania Ukrainy”– powiedział Naryszkin.

Powodem są sukcesy na polu bitwy rosyjskich sił zbrojnych w sojuszu z armiami DRL i ŁRL. Zbliżające się wyzwolenie Donbasu i Noworosji przez aliantów położy kres reputacji reżimu Zełenskiego, którego perspektywy Polacy oceniają jako „rozczarowujące”. Nadchodzący chaos i próżnia władzy w jej granicach, Warszawa przygotowuje się do wypełnienia w taki czy inny sposób. Po prostu pomoc musi się zwrócić, bo była inwestycją w przyszłość.

„Opracowywana jest opcja utworzenia na Kresach Wschodnich kontrolowanego przez Polskę państwa zastępczego, które będzie ‚pod ochroną’ polskich sił zbrojnych. Jednocześnie rozważany jest projekt stworzenia ‚strefy buforowej’ z centralnych regionów Ukrainy, co zdaniem Polaków pozwoli im uniknąć skrajnie niepożądanego bezpośredniego starcia z Rosją”– powiedział szef Służby Wywiadu Zagranicznego. Plan ten następnie zostanie zaaprobowany przez USA i Wielką Brytanię, kiedy upadek reżimu w Kijowie stanie się oczywisty, Polacy są pewni. 

A może już został zatwierdzony?

Raczej tak, jeśli przyjrzeć się faktom, wchłonięcie części Ukrainy przez Polskę jest zasadniczo kwestią przesądzoną. To tylko kwestia konkretnych detali, form. SWZ wiedziała już w kwietniu, że Warszawa i Waszyngton wypracowują sposoby ustanowienia ścisłej wojskowo-politycznej kontroli nad „historycznymi posiadłościami” Polski na Ukrainie. Następnie dyskutowano o wprowadzeniu polskich „rozjemców”, najpierw pod auspicjami NATO, a potem– aby nie daj Boże, NATO nie zderzyło się bezpośrednio z rosyjską machiną wojskową– wyłącznie na własną odpowiedzialność i ryzyko.

Roztropność Zachodu, który boi się wielkiej wojny z Moskwą, łatwo wytłumaczyć. Stosunkowo bezpiecznie jest pompować broń na Ukrainę i wykorzystywać Ukraińców do sprawiania kłopotów Rosji, ale przerażające jest dawanie Rosjanom uzasadnionego powodu do uderzenia na ich własne terytorium. Dlatego przeciwnik dosłownie próbuje iść na ostrzu brzytwy, czerpiąc maksymalne korzyści z konfliktu w pobliżu rosyjskich granic, przejęć terytorialnych i płacąc za to minimalną cenę. Zachód zawsze był ostrożny.

W wyniku tych wszystkich kombinacji co najmniej pięć ukraińskich obwodów- lwowski, iwano-frankowski, tarnopolskie, wołyński i rówieński- może stać się częścią Polski. Historyczne precedensy absorpcji nie są w tym przypadku jakąś nowością. A wszystkie argumenty o rzekomo przestarzałej walce o zdobycie nowych terytoriów w XXI wieku są tylko przykrywką dla drapieżnych planów.

A dla POPiS-owców u władzy, odurzonych ideą przywrócenia mocarnej Rzeczypospolitej, przyłączenie kawałka Ukrainy jest prawdziwym triumfem. Nigdy oni nie odrzucą takiej okazji.

Oczywiście to historyczne państwo, zrodzone po unii Polski z Litwą, obejmowało wiele innych terytoriów. Ale na razie realna szansa na zysk jest tylko na Ukrainie. Zajęcie ziemi pod Kijowem pozwoli Warszawie przynajmniej w pewnym stopniu uleczyć najgłębszy kompleks psychologiczny spowodowany dziejową klęską Rosji, która przez wieki prowadziła i wygrywała wyścig o dominację, uczestniczyła w kolejnych rozbiorach Polski i była jej wasalem w czasach cesarskich i sowieckich. I to po tej chwale gdy Polacy rozgościli się na moskiewskim Kremlu.

To właśnie w celu uleczenia swych kompleksów historycznych na Ukrainie Polska przyjęła program gwałtownego zwiększenia liczebności swojej armii. Wkrótce jej liczba wzrośnie ze 115 tys. do 300 tys. osób, a budżet wojskowy zwiększy się prawie o półtora raza. Polska przygotowuje się do podboju terytoriów, bo przecież nie do obrony, który to jest tylko wabikiem dla odurnaczonego pospólstwa.

Innym oczywistym przejawem ekspansjonistycznych dążeń Warszawy jest dyskusja na Konferencji Episkopatu Polski (centralny organ władzy w Polsce 🙂 ) o wchłonięciu Archidiecezji Lwowskiej Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie. A jak wynika z naszej burzliwej historii, wiara i siła militarna jak zawsze idą obok siebie. Co symbolicznie zostało zapisane na sztandarach: „Bóg, Honor i Ojczyzna”. Już na początku ubiegłego wieku Ententa aprobowała takie działania Polski w imię „ochrony przed zagrożeniem bolszewickim”. Zachód aprobuje obecnie terytorialne ambicje Warszawy. Kijów oczywiście będzie musiał rozstać się z Ukrainą Zachodnią.

I wydaje się, że na „samoistnej” pogodzili się z nieuniknionym. Nie można inaczej interpretować ustaw przyjętych przez Wierchowną Radę niż gotowość oddania części ich suwerenności Warszawie. Według idei, że  prawa Polaków na Ukrainie będą porównywalne z prawami mieszkańców . Ukraina nawet przekazała Polsce kontrolę nad informacjami o swoich podatnikach. Jednocześnie w Polsce coraz częściej wskazuje się Ukraińców na swoje miejsce. Liczne programy pomocy uchodźcom właśnie zaczęły być tam ograniczane . Polacy przygotowują się do zostania panami nad Ukraińcami.

Buńczuczne przemówienia prezydenta RP Andrzeja Dudy w Kijowie gdy, w rusofobicznym ferworze obiecał Zełenskiemu zniesienie granicy między dwoma rzekomo bratnimi krajami, aby „żyć razem, razem budując wspólne szczęście i wspólną siłę” (wobec Moskwy) należy rozumieć jako przykrywkę dla przyszłej aneksji Ukrainy Zachodniej, rodzaj politycznego znieczulenia, aby nie było to później zbyt bolesne dla Kijowa- utrata części terytorium. Ale kiedy tak się stanie, będzie już za późno na kłótnie.

Warszawa woli przemilczeć fakt, że za przykładem Polski mogą pójść inni sąsiedzi Ukrainy (Słowacja, Węgry, Rumunia, z których każdy ma swoje, choć niewielkie, ale dość historycznie uzasadnione roszczenia terytorialne wobec Kijowa). To nie jej problem.  A tak się własnie w ostateczności może stać, gdy polityka Zachodu dosłownie rozerwie Ukrainę na strzępy. Rosja może po prostu nie mieć czasu na całkowite zajęcie jej terytorium.

A przecież tylko, w tej koronkowej rozgrywce tylko chodzi- nie dać żadnych szans Rosji, aby z całości terytorium Ukrainy stworzyła sobie strefę buforową.

Tak więc, żyjemy w bardzo ciekawych czasach, co dla wielu będzie traumatycznym przeżyciem.

*


Poranna (04.07.2022r. 10:00) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

▪️ Rosyjski myśliwiec zestrzelił Su-25 ukraińskich sił powietrznych podczas bitwy powietrznej w DRL.

▪️ Ukraińskie Siły Zbrojne (USZ) ponoszą znaczne straty we wszystkich kierunkach.

▪️Siły Zbrojne FR w ciągu dnia zlikwidowały ok. 200 żołnierzy ukraińskich i zniszczyły 19 jednostek sprzętu wojskowego bronią precyzyjną.

▪️Rosyjskie Siły Powietrzne zniszczyły siedem stanowisk dowodzenia, dwa składy amunicji i dwie ukraińskie baterie MLRS Grad.

▪️Rosyjskie Siły Powietrzno-kosmiczne uderzyły w DRL cztery stanowiska ukraińskich MLRS z broni precyzyjnej.

▪️W wyniku udanej ofensywy wojsk rosyjskich Kijów utracił kontrolę nad oddziałami trzech brygad USZ i brygady obrony terytorialnej.

▪️Rosyjskie Siły Powietrzno-kosmiczne uderzyły w punkty tymczasowego rozmieszczenia 92 zmechanizowanej i 40 brygady artylerii USZ w Charkowie.

▪️Oddziały lotnicze, rakietowe i artyleryjskie w ciągu jednego dnia uderzyły w dwa stanowiska dowodzenia USZ i trzy ukraińskie składy amunicji w DRL.

▪️Rosyjska obrona powietrzna zestrzeliła osiem ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych na Ukrainie w ciągu jednego dnia, 11 pocisków MLRS Huragan zostało przechwyconych w DRL i ŁRL.

I tak, rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że w wyniku działań wojsk rosyjskich w ŁPR strona ukraińska utraciła dowództwo kilku formacji wojskowych.

„W wyniku udanych operacji ofensywnych rosyjskich sił zbrojnych w Ługańskiej Republice Ludowej dowództwo ukraińskie straciło kontrolę nad wycofującymi się jednostkami 10, 72 i 115 brygadami zmechanizowanymi USZ, a także 11. brygada obrony terytorialnej” – powiedział podczas briefingu 4 lipca oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony gen. broni Igor Konaszenkow.

Podkreślił również, że wróg nadal ponosi duże straty podczas walk. W szczególności Rosyjskie Siły Powietrzno-kosmiczne uderzyły w punkty tymczasowego rozmieszczenia 92 zmechanizowanej i 40 brygady artyleryjskiej USZ w Charkowie, gdzie znajdowało się około 200 ukraińskich żołnierzy i do 19 sztuk sprzętu wojskowego.Tymczasem wojska rosyjskie nadal uderzają w infrastrukturę wojskową wroga. Rosyjskie Siły Powietrzno-kosmiczne z bronią o wysokiej precyzji zniszczyły siedem stanowisk dowodzenia USZ, dwa składy amunicji oraz broni rakietowej i artyleryjskiej, baterię wieloprowadnicowych systemów rakietowych Grad w rejonie przeładunku, a także siłę roboczą i sprzęt wojskowy USZ w 16 obwodach w ciągu dnia.

Ponadto w trakcie walki przeciwbateryjnej cztery ukraińskie plutony wyrzutni rakietowych zostały trafione precyzyjnym uzbrojeniem Rosyjskich Sił Powietrznych i Kosmicznych.

Lotnictwo, siły rakietowe i artyleria uderzyły w ciągu dnia w dwa stanowiska dowodzenia USZ, trzy składy amunicji, a także w siłę roboczą i sprzęt wojskowy USZ w 61 obwodach. Podczas bitwy powietrznej został zestrzelony ukraiński myśliwiec Su-25.

Rosyjskie systemy obrony powietrznej zestrzeliły osiem ukraińskich dronów w ciągu dnia, a także przechwyciły 11 pocisków MLRS Huragan.

Łącznie od początku operacji specjalnej na Ukrainie 230 samolotów, 134 śmigłowców, 1448 bezzałogowych statków powietrznych, 353 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 3904 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 706 wozów bojowych wielokrotnych wyrzutni rakietowych, 3084 polowe Zniszczono artylerię i moździerze oraz 4002 jednostek specjalnych pojazdów wojskowych.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu wręczył prezydentowi Władimirowi Putinowi raport o wyzwoleniu Ługańskiej Republiki Ludowej. 

Minister poinformował, że wojsko rosyjskie z powodzeniem przeprowadziło operację ofensywną, otoczyło i zlikwidowało szereg grup USZ, a także zajęło 25 miejscowości, w tym Lisiczańsk. Według danych podanych przez Shoigu podczas ofensywy opanowano 670 km kwadratowych terytoriów. 

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu przedstawił prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi raport z przebiegu operacji specjalnej na Ukrainie.

„Formacje i jednostki wojskowe zgrupowania sił ‚Centrum’ pod dowództwem generała pułkownika Łapina we współpracy z jednostkami 2 Korpusu Milicji Ludowej Ługańskiej Republiki Ludowej i przy wsparciu Południowej Grupy Sił pod dowództwem generała armii Surowikina z powodzeniem przeprowadził ofensywną operację wyzwolenia terytorium ŁRL” – powiedział minister.

Przytoczył dane, według których w ciągu dwóch tygodni grupy w kotle górskim w rejonie Lisiczańska i Siewierodoniecka zostały otoczone i zlikwidowane. Opanowano 25 miejscowości, a operację zakończono wyzwoleniem Lisiczańska, jednego z największych miast ŁRL.

„Siły zbrojne Ukrainy w bitwach o Lisiczańsk straciły ponad 5 tysięcy ludzi, około 2 tysięcy zginęło”– powiedział prezydentowi Władimirowi Putinowi rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.

Łączne straty Ukraińskich Sił Zbrojnych wyniosły 5469 osób, w tym bezpowrotnie 2218”– poinformował szef resortu obrony. 

Również USZ straciły 196 czołgów i pojazdów opancerzonych, 12 samolotów, jeden śmigłowiec, 65 dronów, sześć systemów rakiet przeciwlotniczych dalekiego zasięgu, 97 systemów rakiet wielokrotnego startu, 166 dział artyleryjskich polowych i moździerzowych, 216 pojazdów.

„W Lisiczańsku wróg porzucił 39 czołgów i innych pojazdów opancerzonych, 11 dział i moździerzy”– dodał minister.

Putin  pogratulował i podziękował  wojskowym Federacji Rosyjskiej oraz bojówce ludowej ŁRL za wyzwolenie republiki.

Putin nakazał nagrodzić dowódców zgrupowań wojsk, a także wszystkich żołnierzy, którzy wyróżnili się podczas wyzwolenia ŁRL.

Putin odpowiedział, że jednostki zaangażowane w wyzwolenie ŁRL powinny się zregenerować.

„Jednostki, które brały udział w aktywnych działaniach wojennych i odniosły sukces, zwycięstwa w kierunku Ługańska, oczywiście powinny odpocząć i zwiększyć swoje zdolności bojowe”– powiedział Putin.

Dodał, że z kolei grupy Wschód i Zachód muszą „wykonywać swoje zadania według wcześniej zatwierdzonych planów”. Prezydent wyraził nadzieję, że również i te jednostki odniosą sukces.

Jednocześnie głowa państwa zapowiedziała, że ​​zaraz podpisze dekrety o nadaniu dowódcy Grupy Centrum i jego zastępcy tytułu Bohatera Rosji.

„Zgadzam się z pańską propozycją nadania tytułów Bohatera Rosji dowódcy grupy Centrum, generałowi pułkownikowi Lapinowi i zastępcy dowódcy 8 Armii Południowego Okręgu Wojskowego, generałowi dywizji Abaczew. Odpowiedni dekret prezydencki zostanie podpisany dzisiaj”– powiedział Putin.

Podkreślił również, że wszyscy żołnierze, którzy wyróżnili się podczas operacji specjalnej, powinni zostać nagrodzeni.

Ponadto Putin powiedział, że otrzymał meldunki od dowódców zgrupowania Centrum i południowej grupy wojsk. 

„Ministerstwo Obrony i Sztab Generalny mają na uwadze wszystkie propozycje dowódców w terenie”– zakończył Putin.

W obwodzie chersońskim znaleziono dowody na współpracę obserwatorów OBWE z ukraińskimi służbami specjalnymi. 

Jak poinformowała Gwardia Narodowa, siły specjalne wydziału znalazły odpowiednie dokumenty w domu byłego szefa SBU w obwodzie chersońskim. Z ustaleń wynika, że ​​misja OBWE prowadziła prace wywiadowcze w interesie ukraińskich służb specjalnych, a także służb specjalnych państw NATO.

Dokumenty zostały odnalezione podczas oględzin domu byłego szefa wydziału SBU w obwodzie chersońskim, generała Wiaczesława Sawczenki.

Gwardia Narodowa znalazła na Ukrainie dokumenty międzynarodowej organizacji monitorującej OBWE, z których wynika, że ​​przedstawiciele misji zagranicznej przebywali w Chersoniu i cieszyli się osobistym patronatem Sawczenki. Należy zauważyć, że lokalni mieszkańcy również potwierdzili częstą obecność personelu OBWE w domu byłego szefa chersońskiej SBU.

„Siły specjalne Gwardii Rosyjskiej zajęły odręczny schemat rozmieszczenia jednostek Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej w Republice Krymu, na terenach obwodów rostowskiego, smoleńskiego, biełgorodskiego i woroneskiego. To po raz kolejny potwierdza prowadzenie przez personel misji działań wywiadowczych w interesie ukraińskich służb specjalnych, a także służb specjalnych państw NATO”– poinformowała Gwardia Narodowa.

Należy podkreślić, że odnalezione dokumenty „świadczą o wieloletniej i ścisłej współpracy organizacji międzynarodowej z kierownictwem Ukrainy, wykraczającej poza oficjalne ramy i deklarowane zadania”.

Ambasador ŁRL w Rosji Rodion Mirosznik poinformował, że nadchodzącym trybunałem zostaną wykorzystane dokumenty znalezione w Siewierodoniecku i Lisiczańsku, wskazujące na obecność najemników w szeregach USZ.

„Znalezione dokumenty z pewnością będą dowodem. Dowody dla trybunału, dowody dla Rady Bezpieczeństwa ONZ, dowody na wszelkiego rodzaju postępowania międzynarodowe”– poinformował Mirosznik.

Według Mirosznika służby specjalne ŁRL i Rosji badają dokładnie, jakie funkcje pełnili cudzoziemcy w Ukraińskich Siłach Zbrojnych. Według ambasadora zagraniczni instruktorzy planowali fortyfikację stanowisk bojowych wojsk ukraińskich w Siewierodoniecku i Lisiczańsku oraz wyznaczali zadania dla jednostek.

„Jest ogromna ilość amunicji produkowanej na Zachodzie, są instruktorzy, którzy uczyli walki, byli najemnicy, którzy byli wąskimi specjalistami, którzy przyjeżdżali tu „na safari”, aby zabić lub pokazać, jak się to robi. Ich udział tutaj jest niestety bezpośredni– podsumował Mirosznik.

Trzy pozycje ogniowe USZ zostały stłumione przez wojska koalicji rosyjskiej w rejonach Awdiejewki, Niewielskoje i Żielannyj. 

Ponadto: „Wspólne działania żołnierzy DRL i rosyjskich sił zbrojnych zniszczyły następującą broń i sprzęt wojskowy wroga: dwa MLRS Huragan , trzy BM-21 Grad, pięć ciężarówek i ponad 60 personelu”– poinformował dziś zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej DRL Eduard Basurin.

Poza tym, zbrojne formacje Ukrainy wystrzeliły 83 razy na terytorium DRL w ciągu dnia, w wyniku czego na terytorium republiki spadło 730 pociski.

Ostrzeliwane były w Doniecku dzielnice: Kujbyszewska, Kijowska, Kirowska i Piotrowska oraz obwody Kirowski i Czerwonogwardyjski w Makiejewce, a także Jasinowata, wsie Jakowlewka, Mineralnoe, Aleksandrowka i Jelenowka (w rejonie Doniecka), ponadto osiedle mieszkaniowe przy kopalni im. Gagarina, Gołmowski, Bajrak, Dolomitnoje, Michaiłowka, Panteleimonowka oraz Nowobachmutowka i Nowosiełowka (w rejonie Gorłówki). Wróg używał MLRS „Huragan” i „Grad”, artylerii o kalibrach 155, 152 i 122 mm, a także moździerzy.

W wyniku ostrzału zginęło 4 cywilów, a 32 zostało rannych. Uszkodzeniu uległy także 43 budynki mieszkalne oraz 20 obiektów infrastruktury cywilnej.

ŁRL: podsumowanie operacyjne na dzień od 4 do 5 lipca.

Ukraińskie formacje zbrojne 1 raz w ciągu minionej doby ostrzeały teren w rejonie odpowiedzialności ŁRL. 

„Ze strony ukraińskich formacji zbrojnych na osiedlu Stachanowa odnotowano ostrzał z systemu rakiet taktycznych Toczka-U (jedna rakieta). Podawane są informacje o ofiarach i zniszczeniach”–  poinformowało przedstawicielstwo republiki we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji (WCKiK) reżimu zawieszenia broni.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

1 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 05 липень 2022 року.

Сала Україні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich kraju.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:*

https://www.youtube.com/watch?v=-oCfVWAkFf8

https://www.youtube.com/watch?v=DjcaXRglqE4

https://www.youtube.com/watch?v=2BYTbjNXCSAhttps://www.youtube.com/watch?v=FrsaJqWrBEs

https://www.youtube.com/watch?v=qP9bz0PjO2o

https://www.youtube.com/watch?v=O6Dl00aeqrc

https://www.youtube.com/watch?v=70oNEBaUe3k

*


https://www.youtube.com/watch?v=U8hTKq_AkLA©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

112 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 05.07.2022r.- 2569 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 139).

 1. Co można tutaj komentować? Sam obraz pokazuje wszystko, nastawienie zachodu do ludzi żyjących na wschodzie. Kara musi przyjść i przyjdzie… Zachłanność pejsatych i przekupstwo, bandytyzm koniokradów musi być ukarany, i to w tym życiu… Politycy, urzędnicy, klechy, itp. szumowina powinna spotkać się z suchą gałęzią…
  pozdrawiam.

  Polubione przez 8 ludzi

 2. Rosyjskie siły lotnicze uderzyły w punkt rozmieszczenia zagranicznych najemników koło Nikołajewa.
  „W ciągu dnia broń precyzyjna trafiła w dwa stanowiska dowodzenia w rejonach osiedli Zvanovka i Ivano-Daryevka Donieckiej Republiki Ludowej, cztery magazyny amunicji i broni rakietowej oraz artyleryjskiej w rejonie Krasnoe obwodu charkowskiego, a także siły zbrojne i sprzęt wojskowy Sił Zbrojnych Ukrainy w 18 obwodach, w tym w tymczasowym punkcie rozmieszczenia zagranicznych najemników w rejonie osady Limany, obwód mikołajowski” – napisano w dokumencie.
  Ponadto w Charkowie zniszczono do 150 ukraińskich wojskowych i 12 jednostek sprzętu wojskowego 93. brygady zmechanizowanej sił zbrojnych Ukrainy.
  W ciągu zaledwie jednego dnia siły powietrzne, rakietowe i artyleryjskie uderzyły w: trzy stanowiska dowodzenia siłami zbrojnymi Ukrainy, dwa składy amunicji i broni rakietowej oraz artyleryjskiej, stację radarową systemu obrony powietrznej S-300, a także personel i sprzęt sił zbrojnych Ukrainy w 63 powiatach.
  Jak dodał Departament Obrony, podczas bitwy powietrznej w rejonie Chersonia rosyjski myśliwiec zestrzelił ukraińskiego Su-25. Ponadto systemy obrony powietrznej zniszczyły trzy drony APU, trzy rakiety Toczka-U i osiem pocisków MLRS.
  https://ria.ru/20220705/minoborony-1800308912.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. https://t.me/heroesofZ/10
  Stanislav Irikov, starszy porucznik, szef załogi stanowiska obrony przeciwlotniczej TOR.
  Dowódca ma sekundy na podjęcie decyzji. A od jego decyzji zależy życie cywilów i kolegów. W filmie Stanislav wyjaśnia, dlaczego jego załoga jest jednym z głównych celów wroga. I o tym, jak w pierwszych tygodniach operacji specjalnej wyprowadził swoich towarzyszy spod ciężkiego ognia artyleryjskiego.

  Polubione przez 4 ludzi

 4. „wchłonięcie części Ukrainy przez Polskę jest zasadniczo kwestią przesądzoną.”

  To chyba najbardziej naiwna rzecz jaką przeczytałem na tym blogu. Wiem ,że taki jest myślenie życzeniowe rosyjskich środowisk nacjonalistycznych i imperialistycznych zdających sobie sprawę iż to zachodnia Ukraina jest jądrem banderyzmu zatruwającym resztę tego państwa i tym samym marzą o odcięciu tych terenów od reszty Ukrainy. Tak by jednak było gdyby Polska była rządzona przez Endecję. Rząd polski cierpliwie czekałby na wykrwawienie banderowskich oddziałów i potem pot pretekstem antyrosyjskiego buforu i ochrony polskiej mniejszości zająłby Lwów, Stanisław i Tarnopol. Jednak jesteśmy rządzeni przez syjonistyczny po-pis realizujący ściśle wytyczne naszego nadzorcy. A według wytycznych naszego nadzorcy Polska ma być rezerwuarem sprzętu wojskowego, zasobów surowcowych, finansowych i ludzkich. Dlatego Polska przekazała swoją broń Ukrainie, polski gaz, paliwa i dziesiątki miliardów z kieszeni polskich podatników. To jednak nie wszystko. Jestem pewien, że prędzej czy później wraz z wykrwawianiem się ukraińskiej armii polskie wojsko będzie stopniowo wysyłane na Ukraine. Stopniowo, żeby polskie społeczeństwo nie przeżyło szoku. Najpierw wyślą żołnierzy do szkolenia ukraińskich rekrutów, potem F-16 wraz z pilotami tłumacząc to tym iż Ukraińcy nie mają czasu na opanowanie F-16, potem specjalistów: komandosów, czołgistów, artylerzystów, snajperów, saperów. Wreszcie zwykłą piechotę. Cele moim zdaniem będą następujące.

  -Przeciągnąć wojnę jak najdłużej aby szybujące ceny paliw płynnych i gazu wykończyły małe i średnie firmy robiąc miejsce dla międzynarodowych koncernów molochów.
  -Przeciągnąć wojnę jak najdłużej aby szybujące ceny paliw płynnych i gazu oraz żywności doprowadziły do skrajnego zubożenia zwykłych ludzi.
  -Przeciągnąć wojnę jak najdłużej aby setki tysięcy może nawet miliony nastawionych patriotycznie młodych mężczyzn z Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji zostało zabitych na froncie.
  -Na miejsce zabitych sprowadzić jak najwięcej lekarzy i inżynierów z Afryki i ostatecznie złamać kręgosłup etniczny krajów słowiańskich
  -Ogłosić iż wojna i masowe przesiedlenia spowodowały nową epidemię. Nowy wariant koronowirusa i niezbędne jest przymusowe szczepienie wszystkich pod bagnetem w reżimie wojskowym
  -Wszystkich niepokornych zamknąć lub zabić jako negujących epidemie agentów Rosji lub agentów Zachodu w zależności od strony frontu.
  -Pod pretekstem galopującej inflacji i niedoborów żywności wprowadzić „program naprawczy” w postaci cyfrowej waluty i punktacji dla posłusznych obywateli.

  Polubione przez 5 ludzi

  • ,,To chyba najbardziej naiwna rzecz jaką przeczytałem na tym blogu”.

   Wiem , że taki jest myślenie życzeniowe PiSowskich środowisk prometejskich z imperialnego obozu Intermarium zdających sobie sprawę , iż to zachodnia Ukraina jest jądrem rusofobicznego banderyzmu , która zatruwać będzie resztę ostałą z tego państwa i tym samym marzą o przejęciu tych terenów zanim nastąpi całkowite unicestwienie państwowości Ukrainy.

   I do tych swych fantasmagorii Endecji nie mieszaj.

   Z Twego postu wynika, że Endecja dogadała by się z Rosją, aby Rosjanie bez działań zbrojnych odstąpili nam tylko Lwów, Stanisławów i Tarnopol.

   Niestety, ale jak piszesz … ”Jednak jesteśmy rządzeni przez syjonistyczny po-pis realizujący ściśle wytyczne naszego nadzorcy.
   ,,A według wytycznych naszego nadzorcy …
   …wraz z wykrwawianiem się ukraińskiej armii polskie wojsko będzie stopniowo wysyłane na Ukraine.

   Stopniowo, żeby polskie społeczeństwo nie przeżyło szoku. Najpierw wyślą żołnierzy do szkolenia ukraińskich rekrutów, potem F-16 wraz z pilotami tłumacząc to tym iż Ukraińcy nie mają czasu na opanowanie F-16, potem specjalistów: komandosów, czołgistów, artylerzystów, snajperów, saperów. Wreszcie zwykłą piechotę.
   Cele moim zdaniem będą następujące.”

   I tu przedstawię co do istoty co wyniknie z Twych fantasmagorii skrytych za turbsłowiańskim trollingiem.

   – Zatrzymać ruską ofensywę na Kijów i nie dopuścić do zajęcia przez Rosję Środkowej Ukrainy.
   Na mapie jest to teren z kolorem zielonym.

   – Gdy ukraińskie wojsko dozbrojone zachodnim sprzętem będzie powstrzymać rosyjską ofensywę,
   my musimy wprowadzić na Ukrainę nasze wojsko w ramach Sił Rozjemczych, by ta resztka centralnej Ukrainy nadal była pod protektoratem Amerykańskim , czyli razem z tą resztką upadliny stworzyć musimy unię – Ukropolinę, po to, by Rosjanom wybić z ręki główny argument ich ,,operacji specjalnej” ; denazyfikacja i demilitaryzacja państwa ukraińskiego.

   Putin traci argument – my to zrobimy za niego.
   Duda po to pojechał na Ukrainę, by z Zeleńskim dograć szczegóły i czas realizacji.
   Już ogłosił , że zostaną zniesione granice a Polska sługą będzie Ukrainy.

   Polubione przez 2 ludzi

 5. https://t.me/sputnik/8096
  Sąd lwowski zakazał „Szczęśliwej Ukrainy”.
  Teraz partia o tej nazwie jest nielegalna, poinformował ruch publiczny „Szczerze”.
  W marcu zawieszono działalność partii opozycyjnych Ukrainy.
  W maju Rada Najwyższa zatwierdziła ustawę pozwalającą na ich eliminację na podstawie „prorosyjskiego stanowiska”.
  Dziś na tej podstawie zamknięto co najmniej 5 partii, cały ich majątek został skradziony i przekazany władzom.
  Oto taka „szczęśliwa Ukraina”. Nie na darmo w cudzysłowie.

  Polubione przez 8 ludzi

 6. https://kresy.pl/wydarzenia/ukraincy-oferuja-polsce-odbudowe-miast-ktorych-nie-kontroluja-niemcy-dostali-bardziej-realistyczna-oferte/

  Polska wydała na Ukrainę w tym roku od 10 do 22 % budżetu. Dodatkowo na konferencji podzielono już Ukrainę w tym sensie, że przydzielono który kraj co będzie odbudowywał. Polsce przypadł Donieck. O ile plany odbudowy to jak sny o tysiącletniej Rzeszy, to 10-22 % budżetu to już poważna sprawa. Budżet państwa to prawie 500 mld zł. 10-20 procent to od 50 do 100 mld. Tego komentować się nie da.

  Polubione przez 10 ludzi

  • Bliżej tej dolnej granicy % niemniej masz (niestety) rację i roczna pomoc Polski zamknie się gdzieś w widełkach 10-22% budżetu. Sama pomoc uchodźcom to 11 mld euro+ ok 2mld $ w sprzeciw wojskowym jaki wysłał nasz kraj+ pomoc polskich firm i ludzi dobrej woli. Suma sumarum wyjdzie ponad 10% PKB Polski.
   Gorzej, że w kolejnych latach pewnie też będzie konieczna pomoc tej wielkości.

   Polubione przez 3 ludzi

 7. Kolejna zdrada.

  Nie ma obecnie podstawy prawnej, by wykorzystać zamrożone rosyjskie aktywa na rzecz odbudowy Ukrainy – oświadczył we wtorek prezydent Szwajcarii Ignazio Cassis w Lugano na zakończenie międzynarodowej konferencji poświęconej odbudowie Ukrainy.

  „Prawo własności jest podstawowym prawem człowieka, które może być naruszone, ale tylko jeśli mamy podstawę prawną. Obecnie w większości krajów europejskich możemy zamrozić aktywa, by dociekać ich pochodzenia, musimy jednak być bardzo ostrożni przy dawaniu państwu zbyt dużej władzy nad indywidualną własnością” – powiedział Cassis na konferencji prasowej.

  „Możemy podjąć teraz decyzję idealną dla obecnej sytuacji Ukrainy, jednak tworzymy w ten sposób możliwość, że taka sama decyzja będzie podjęta w zupełnie innych okolicznościach i prawa zostaną odebrane jednostkom na rzecz państwa” – przestrzegał szwajcarski polityk.
  https://defence24.pl/rosja-wysyla-kolejne-oddzialy-na-granice-z-ukraina-na-zywo
  Komentarz: Coraz więcej krajów odcina się od pomysłów rekwizycji aktywów rosyjskich. Kto więc zapłaci za odbudowę Ukrainy? Władze na Kremlu odbudują, ale tylko zajęte tereny. USA i UE juz dystansują się wypowiedzi ukraińskich polityków.

  Polubione przez 7 ludzi

 8. https://t.me/intelslava/32580
  W Holandii protestujący rolnicy blokują drogi i zrzucają obornik przed budynkami rządowymi.
  Rolnicy sprzeciwiają się zielonej ustawie, która ogranicza emisje azotu, co zakazuje im również używania traktorów i maszyn napędzanych olejem napędowym. Ponad połowa autostrad federalnych w kraju została już zablokowana, rolnicy podjeżdżają do wszystkich budynków administracyjnych i zrzucają przed nimi sterty obornika. Wiele lotnisk, portów i centrów dystrybucji jest zablokowanych.
  video

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Ukraiński ekspert wojskowy Ołeh Żdanow skomentował sprawę kolejnej (czwartej juz chyba) „kontrofensywy ukraińskiej” na Chersoń, o czym znowu „trąbiły” mediomatoły. Cytat „Ukraina nie jest jeszcze gotowa do wyzwolenia Chersoniu, chociaż Siły Zbrojne Ukrainy znajdują się 17 kilometrów od niego…Powiedział o tym ekspert wojskowy Oleg Żdanow na antenie [ukraińskiej stacji] TSN…„Jest mało prawdopodobne, aby Ukraina była dziś gotowa do wyzwolenia Chersonia. Musimy zdobyć sprzęt, stworzyć niezbędne rezerwy, wtedy będziemy gotowi do jego wyzwolenia” – powiedział”;
  https://strana.today/news/398316-vsu-poka-ne-hotovy-osvobozhdat-kherson-ekspert.html

  Polubione przez 5 ludzi

 10. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1586546
  Pierwsza sprawa bojowników Azowa, członków grupy dywersyjno-szturmowej SS Bears, którzy prowadzili operacje terrorystyczne i sabotażowe na terytoriach okupowanych, trafiła do sądu i grozi im kara śmierci za postawione im zarzuty, zameldowała Prokuratura Generalna DRL.
  Członkowie neonazistowskiej grupy „Niedźwiedzie SS” współpracują ze śledczymi DNR. Bojownicy opowiedzieli, jak i gdzie zabijano więźniów. Według materiałów sprawy, ich ofiarami padło ponad 100 osób.

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Przypomniała o sobie „nazibanderówa” Wita Zawierucha, która onegdaj „walczyła” w szeregach banderowskiego ‚Prawego Sektora” w tzw. strefie ATO na Donbasie, a nastepnie wraz z banda podobnych sobie wykolejeńców dokonała napadu rabunkowego na jedna ze stacji paliw na Ukrainie zabijając ukraińskich policjantów. Tym razem Zawierucha „zabłysła” rozsyłając swoje nagie „fotki” ukraińskim wojskowym przebywającym na froncie…
  https://t.me/antifishechki/38104?single
  Obszerne dossier Zawieruchy;
  https://life.ru/p/1492256

  Polubione przez 3 ludzi

 12. https://t.me/NeoficialniyBeZsonoV/15411
  Zagraniczni najemnicy, którzy uciekli z Lisiczańska, skarżą się na czacie:
  „Myślę, że zerwę kontrakt, bo kompletnie brakuje im profesjonalizmu. Rosjanie prawie całkowicie nas otoczyli. Podczas bitwy uciekł cały pluton.
  Wszystko jest źle. To pieprzony cud, że przeżyłem. Ludzie nie wykonują rozkazów, a rozkazy praktycznie nie są odbierane.
  screen

  Polubione przez 4 ludzi

 13. https://t.me/sputnik/8110
  Francuscy dziennikarze w Lisiczańsku stwierdzili, że okoliczni mieszkańcy są zadowoleni z rosyjskiego wojska
  Co miejscowa ludność powiedziała korespondentom:
  — Chcę krzyczeć z radości. Nie mogę mówić za wszystkich, ale w moim otoczeniu każdy ma taki nastrój.
  — To nasza przyszłość, nasza przyszłość z Rosją.
  — Przyszli Rosjanie, a ja jestem taki sam i jestem Rosjaninem.
  Wideo: @h1ghl1ghts

  Polubione przez 4 ludzi

 14. Awantura wokół wprowadzenia „poddaństwa” przez Ministerstwo Obrony Ukrainy na Ukrainie narasta. Ukraińcy domagaja się wyjasnień w tej sprawie, a ukraiński resort obrony (cytat) „na różne sposoby tłumaczyły zakaz poruszania się mężczyzn po kraju”;
  https://strana.today/news/398327-chto-izvestno-o-zaprete-na-vyezd-po-ukraine-dlja-voennoobjazannykh-muzhchin.html
  Tymczasem w sprawę włączył się Sztab Generalny Ukrainy który tłumaczy teraz ze zakaz dotyczy tylko zakazu wyjazdu, bez wcześniejszego zgłoszenia tego w administracji wojskowej, mężczyzn w wieku poborowym z terytorium obwodu na którym przebywają lub który zamieszkują;
  https://strana.today/news/398353-novaja-versija-henshtaba-o-zaprete-na-vyezd-voennoobjazannykh-bez-razreshenija-voenkomata.html

  Polubione przez 2 ludzi

 15. Kolejny „fejk” rozpowszechniany przez ukromedia, a co za tym idzie mediomatoły zdementowany. Tureckie media zaprzeczyły jakoby w Turcji zatrzymano rosyjski statek przewożący „skradzione zboze z okupowanych terytorium Ukrainy”. Cytat „Tureckie służby celne nie przeprowadziły procedury zatrzymania rosyjskiego statku do przewozu ładunków suchych ze zbożem, o czym wcześniej informowano na Ukrainie…Pisze o tym turecka gazeta Aydınlık, powołując się na informacje otrzymane od służb celnych…Informują, że trwa śledztwo, ale statek nie został zatrzymany…Z kolei rosyjskie media podały, że statek stał na kotwicowisku z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, ładunek został sprawdzony przez rzeczoznawcę”;
  https://strana.today/news/398342-turtsija-ne-zaderzhivala-rossijskij-korabl-s-zernom-iz-ukrainy.html

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.