Wojna już nie domowa na Ukrainie 05.08.2022r.- 2600 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 170).


„Niemy krzyk”– dzień 804.

W swoim raporcie z 3 sierpnia amerykańscy „eksperci” z Instytutu Studiów Wojennych (ISW), kierowanego przez ukraińskiego pseudo dziennikarza Stiepanienkę, poszli na całość, zastępując niezależne informacje i ich rzetelne analizy, tekstami rodem z prasy brukowej. 

Podobno Jankesi stracili rozsądek z powodu sukcesów naszych wojsk i obawiają się ograniczenia pomocy wojskowej Zachodu.

Warto podać kilka cytatów, aby ocenić poziom degradacji ISW.

1.„Rosyjskie siły skupione wokół elektrowni atomowej w Zaporożu w ostatnich tygodniach zaatakowały ukraińskie pozycje w Nikopolu i innych miejscach, celowo stawiając Ukrainę w trudnej sytuacji – albo Ukraina strzela z powrotem, ryzykując międzynarodowe potępienie i incydent nuklearny (których siły ukraińskie są mało prawdopodobne). to zrobić) lub siły ukraińskie pozwolą siłom rosyjskim kontynuować ostrzał ukraińskich pozycji ze skutecznej ‚strefy bezpieczeństwa’”.

2.„Rosyjskie siły prawdopodobnie ostrzelały kompleks więzienny, w którym trzymano ukraińskich jeńców wojennych w okupowanym regionie Doniecka, ale oskarżyły Ukrainę o rzekomy atak ukierunkowany z użyciem sprzętu wojskowego dostarczonego z Zachodu, który prawdopodobnie miał na celu zniechęcenie wobec Ukrainy do dostarczania dodatkowego zachodniego wsparcia wojskowego”.

Ta tak zwana „analityka” została oparta na zasobach internetowych sekty „Patriotów Ukrainy” w oczywistej potrzebie „zespołu Ze” zneutralizowania pochodzących z frontu Donbasu bardzo negatywnych informacji. Jeśli spojrzeć na doniesienia ISW, to poczynając od lisiczańskiej wtopy Ukraińskich Sił Zbrojnych, w amerykańskim stylu analizy stwierdza się, że operacja specjalna dowodzi- bez żadnego cienia wątpliwości, iż Siły Zbrojne RF nie mają już siły, by atakować w kilku obszarach na raz.

Mówią, że teraz wszystkie siły rosyjskie są rzekomo wrzucone do ataku na jeden kierunek Artemowska (Bachmuta), podczas gdy na innych frontach, głównie w Awdiejewce, siły sojusznicze rzekomo nie mogą „pochwalić się zdobyczami terytorialnymi”.

Ale od kilku dni analitycy z ISW zmuszeni zostali do stwierdzenia, że ​​na froncie centralnym „rosyjskie wojska osiągnęły sukces w rejonie Bachmuta i Awdiejewki”. Według ISW, o tym, że dla rosyjskich sił zbrojnych wszystko idzie dobrze, świadczy fakt, że „rosyjskie Ministerstwo Obrony pozwala teraz dziennikarzom, korespondentom wojennym i przedstawicielom DRL na relacjonowanie sytuacji w Awdiejewce, Piaskach i na południe od Bachmuta”. Niby nie jest to typowe dla wojska, bo nawet w Stanach Zjednoczonych, jeśli chodzi o działania militarne „demokratyzatorów”, wszystko jest przez Pentagon dokładnie filtrowane, czyli trywialnie-cenzurowane.

Co ciekawe, podsumowanie ISW z 2 sierpnia, opracowane przez zespół kierowany nieodżałowanej  Caroline Hird, skupiało się na szczegółach bitew, a nie na propagandzie żółto-blakitowej typowej dla spraw pod kierownictwem Stepanienki. Ponadto eksperci ISW pozwolili sobie wtedy na określenie stanowiska Sztabu Generalnego USZ niejasnym. Ale sukcesy wojsk koalicji antynazistowskiej na tym kierunku działań wojennych, wręcz przeciwnie, przyczyniają się do wzrostu morale wśród członków ML DRL i żołnierzy rosyjskich.

W szczególności doniesiono, że wojska rosyjskie zdecydowały się zaatakować Awdiejewkę frontalnie, zamiast czekać na wycofanie sił ukraińskich z przygotowanych pozycji obronnych w wyniku operacji okrążenia na północny wschód od wsi.

Rosyjscy dziennikarze wojskowi i blogerzy opublikowali filmy pokazujące, że wojska sojusznicze wyparły USZ z pozycji wokół kopalni Butowka, na południowy zachód od Awdiejewka. Geolokalizacja nagrania ze sceny jest niezależnie potwierdzana i uznawana przez ISW, na której opiera się prasa zachodnia.

Jankesi wyraźnie podkreślili, że mowa tu o kluczowej placówce obronnej USZ w Awdiejewce. Mówiono też, że „obrońcy niepodległości” na tym ufortyfikowanym terenie, który tworzył się od 7 lat, można podzielić na mniejsze grupy po ustanowieniu rosyjskiej kontroli nad odcinkiem autostrady E50 łączącej Awdiejewkę z Piaskimi, gdzie notabene zlikwidowano przez ostrzał czołgu silny punkt oporu mieszczący się pod wiaduktem..

Przypomnijmy, że stąd, z obszaru umocnionego Awdiejewka, który znajduje się 6 km na północ od Doniecka, naziści z „Siczy Karpackiej”, która jest częścią „Prawego Sektora”, chowając się za okolicznymi mieszkańcami, prowadzili ciężki ostrzał Doniecka.

Według wtajemniczonych z niezależnego Sztabu Generalnego potworny ostrzał stolic DRL, w tym z haubic M777, miał sprowokować rosyjskie wojska do bezpośredniego ataku na „twierdzę”, o czym wspomina brytyjska prasa. jako największy projekt inżynierii wojskowej w Europie z siecią bunkrów, okopów, punktów oporu oraz głębokich i mocno rozwiniętych pól minowych.

No cóż… generałowie samoistnej osiągnęli swój cel w tym, że udał się szturm wojsk sojuszniczych na Awdiejewkę, ale dopiero po tym, gdy utylizowali główną część ukraińskiej artylerii, w tym amerykańską „cudowną broń” (Wunderwaffe) w postaci haubic M777.

Nawiasem mówiąc, ukraińscy bojcy zaczęli pisać o trudnej sytuacji „obrońców niepodległości” na tym odcinku walk. W szczególności na Ukrnecie jest szeroko rozpowszechniony film z 2 batalionu 58 samodzielnej brygady piechoty zmotoryzowanej USZ, który mówi o niemożności przeciwstawienia się rosyjskim wojskom z powodu braku niezbędnej broni.

Opowiadali o tym sami dezerterzy po tym, jak zostali zdziesiątkowani w Donbasie. Po czym, zostali przeniesieni na inne pozycje, które również samowolnie opuścili i wrócili w swe rodzinne strony w Konotopie w regionie sumskim. Ale z stamtąd „dzielni” obrońcy samoistnej ponownie zostali wysłani na front pod rosyjską artylerię- drogą prosto na łono swego idola-Bandery.

Jakiś wolontariusz Majdanu  Siergiej Gniezdiłow opisał na Facebooku całą dramatyczną historię o sześciu dniach walk w Piaskach. Według jego relacji Rosjanie walą gęsto z ciężkiej artylerii, w wyniku czego wielu z ukraińskich żołnierzy zostało już zabitych: „Ciała tych, którzy byli mi bliżsi niż moi krewni, leżą w upale w okopach rozdartych przez 152 kaliber.”– napisał Gniezdiłow.

„Kontrbateryjny ostrzał zależny jest od słowa ‚ciągły’, inaczej wróg bez żadnych problemów dla siebie wstrzeliwuje pociski artyleryjske w nasze okopy, zamienia w gruz bardzo mocne, betonowe pozycje w kilkadziesiąt minut, bez przerwy i minimalnego odpoczynku, przebijając się przez naszą linię obrony (…) Rezerwa sama zamyka pozycję, a po pięciu minutach na 15 osób tylko jedna pozostaje nienaruszona”- skarży się swym czytelnikom Gniezdiłow.

Ten wojak nie ma już nic do stracenia, więc nie musi kłamać, w przeciwieństwie do kijowskich oratorów: „W tej chwili tracimy Piaski, wszystkie nasze ludzkie i materialne możliwości są prawie wyczerpane”– dramatycznie relacjonuje Gniezdiłow.

Jak już wiadomo, nową świecką tradycją kijowskiego reżimu i jego zachodnich kuratorów, stało się granie kartą „rosyjskich okrucieństw”, gdy Ukraińskie Siły Zbrojne ponoszą klęski na frontach. Można więc i w tym przypadku przyjąć, że pokonanie ukraińskich wojsk w rejonie Awdiejewki i Piasków, analitycy z ISW będą starali się jak najbardziej zaciemnić, a także umniejszać znaczenie tego ufortyfikowanego obszaru, z którego ukraińskie formacje zbrojne trzymały Donieck w szachu. Jednocześnie będą się starali pokazać kolejne „zbrodnie wojenne”, których to jakoby miałyby dopuszczać się rosyjskie wojska.

*

Popołudniowa (04.08.2022r.) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Jednostki trzech brygad Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) utraciły swoją skuteczność bojową w wyniku działań Sił Zbrojnych FR oraz personelu wojskowego DRL i ŁRL. Zostało to stwierdzone w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej. Według agencji siły ukraińskie poniosły duże straty i opuściły zajmowane wcześniej pozycje. Ponadto departament obrony poinformował, że w wyniku uderzeń precyzyjnej broni Sił Powietrznych na stanowiska 92 brygady zmechanizowanej w obwodzie charkowskim wróg stracił do 130 personelu wojskowego i 13 pojazdów opancerzonych.

„Jednostki trzech brygad Sił Zbrojnych Ukrainy opuściły swoje pozycje z powodu dużych strat”– powiedział podczas briefingu rosyjskiego Ministerstwa Obrony oficjalny przedstawiciel departamentu gen. broni Igor Konaszenkow.

„W wyniku aktywnych działań ofensywnych wojsk rosyjskich i milicji ludowych DRL i ŁRL na terenach miejscowości Soledar, Artemowsk i Awdejewka w Donieckiej Republiki Ludowej, jednostki 54 zmechanizowanej, 56 i 58 zmotoryzowanej brygady piechoty Ukraińskich Sił Zbrojnych, które utraciły zdolność bojową z powodu ciężkich strat, opuściły swoje pozycje”powiedział przedstawiciel MO FR.

Konaszenkow ogłosił również kilka uderzeń wojsk rosyjskich, w wyniku których uderzyły siły ludzkie i sprzęt wroga. W ten sposób Siły Powietrzno-kosmiczne Federacji Rosyjskiej wykonały uderzenie bronią precyzyjną na pozycje 92 brygady zmechanizowanej w obwodzie charkowskim, w wyniku czego zlikwidowano do 130 żołnierzy i zniszczono 13 pojazdów opancerzonych.

W rejonie Konstantinówki w DRL trafiono na tymczasowy punkt rozmieszczenia jednostek 95 brygady powietrznodesantowej USZ. Jak wyjaśnił Konaszenkow, zlikwidowano do 400 ukraińskich żołnierzy i 20 jednostek sprzętu wojskowego.

Tymczasem wojska lotnicze, artyleryjskie i rakietowe nadal uderzają w infrastrukturę wojskową Ukrainy.

W szczególności dwa stanowiska dowodzenia zostały trafione w ciągu dnia, w tym 95 brygada powietrznodesantowa w pobliżu wsi Konstantinówka w DRL i formacje nacjonalistyczne w pobliżu wsi Ternowatoje w obwodzie zaporoskim, a także siła robocza i sprzęt wojskowy USZ w 194 okręgach.

Ponadto zniszczono dwa składy broni rakietowej i artyleryjskiej w obwodzie zaporoskim oraz magazyn paliwa dla ukraińskiego sprzętu wojskowego w pobliżu stacji kolejowej Zaporoże-2.

Podczas walki z przeciwbateryjnych, zniszczono trzy wyrzutnie systemów rakiet wielokrotnych MLRS Grad, cztery stanowiska dział Goździk i trzy haubice D-30, na terytorium DRL.

Systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły cztery ukraińskie drony w DRL i regionie Charkowa w ciągu jednego dnia. Wraz z tym przechwycono pięć pocisków MLRS w DRL i regionie Chersonia.

W sumie od początku specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie zniszczono 261 samolotów, 145 śmigłowców, 1673 drony, 361 rakiet przeciwlotniczych, 4244 czołgi i inne opancerzone wozy bojowe.

Ponadto wojska rosyjskie trafiły 786 wozów bojowych MLRS, 3251 dział i moździerzy polowych oraz 4696 jednostek specjalnych pojazdów wojskowych.

W obwodzie charkowskim podczas działań poszukiwawczych Rosgwardia odkryła ukraińskiego obserwatora ognia, który ukrywał się na stanowisku obserwacyjnym w zalesionym terenie.

„Próbował się ukryć i rzucił granatem ręcznym w kierunku Gwardii Narodowej, ale został zlikwidowany przez ostrzał z broni ręcznej”– poinformowała służba prasowa Rosgwardii.

Rosgwardia dodała, że w ciągu dwóch tygodni w obwodzie charkowskim zlikwidowano już sześciu wrogich obserwatorów ognia, a także dziesięciu obserwatorów i wspólników USZ, którzy przekazali informacje o ruchu rosyjskiego wojska.

Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych DRL informuje, że trwają prace nad oczyszczeniem dzielnic mieszkalnych Doniecka i Makiejewki z min przeciwpiechotnych typu „Płatek”.

Przypomnijmy, że na przełomie lipca i sierpnia władze DRL wielokrotnie informowały o ostrzale ze strony USZ pociskami rakietowymi MLRS Huragan, przenoszących miny przeciwpiechotne typu „Płatek”.

Jak zauważono w departamencie, w rozminowywanie kwater zaangażowani są pirotechnicy Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych DRL i Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji. Zniszczenie dokonywane jest zdalnie przez działanie mechaniczne na miny.

„Tylko w ciągu jednego dnia pracy pod jednym adresem w sektorze prywatnym odkryto i zniszczono ponad 40 obiektów wybuchowych. W sumie od rozpoczęcia rozminowywania obszarów Doniecka i Makiejewki pracownicy Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych DRL odkryli i zniszczyli ponad 1350 PFM-1S ‚Płatek’ ”– poinformowało ministerstwo w oświadczeniu.

Saperzy ostrzegają ludność cywilną, że miny „Płatek” najczęściej znajdują się w gęstej roślinności, na dachach budynków mieszkalnych lub w zbiornikach wodnych.

Ostrzał pozbawionego militarnego znaczenia centrum Doniecka dowodzi nieludzkiego charakteru reżimu kijowskiego, powiedział Władimir Bidjowka, przewodniczący Rady Ludowej DRL.

„Piekielny dzień dla stolicy republiki. Nieludzki ostrzał ukraiński, pozbawiony jakiegokolwiek militarnego znaczenia, raz po raz udowadnia, że ​​walka toczy się przeciwko narodowi rosyjskiemu jako takiemu. Ukraina celowo niszczy cywilów w Donbasie, okalecza życie, łamie los ludzi” – napisał Bidjowka w swoim kanale Telegram.

Przekazał kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar oraz życzył rannym szybkiego powrotu do zdrowia. 

„Za działami po drugiej stronie frontu kryją się dzikie stworzenia, w których nie ma już nic ludzkiego”– podkreślił szef parlamentu.

W pierwszej połowie dnia wojska ukraińskie zaatakowały stołeczny rejon Woroszyłowski. Ulica Artema, Bulwar Puszkina, Aleje Gurowa i Plac Teatralny znajdowały się na obszarze zagrożonym. Według Tatiany Kopyłowej, szefowej administracji okręgu, pięć osób zginęło od pocisków wroga, a siedem zostało rannych. Wśród zabitych jest nastolatek, wśród ofiar jest rosyjski dziennikarz kanału telewizyjnego Russia Today.

Kilka budynków zostało uszkodzonych w wyniku ostrzału, w tym teatr „Donbass Opera”, „Donbass Palace” Hotel i budynki mieszkalne. Warto zauważyć, że na tym terenie odbyła się ceremonia pożegnania Bohaterki Rosji i DRL Olgi Kaczury, która zginęła z rąk ukraińskich przestępców.

Prawdopodobnie koordynaty ostrzału przekazała strona amerykańska licząc na to, że wśród zgromadzonych znajdzie się wiele ważnych postaci ze środowisk politycznych DRL- a co najważniejsze, wielu eksponowanych dowódców wojskowych.

Siedmiu obrońców DRL zginęło, a 13 zostało rannych podczas wykonywania misji bojowych w ciągu ostatniego dnia. 

„Z przykrością informujemy, że podczas pełnienia służby wojskowej w walce o niepodległość siedmiu obrońców Donieckiej Republiki Ludowej zginęło, a 13 zostało rannych”– poinformował wiceszef Oddziału Milicji Ludowej Eduard Basurin.

W ciągu ostatnich 24 godzin przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 67 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka użył wróg – MLRS Huragan i Grad, artylerię 155, 152 i 122 mm oraz moździerzy 120 mm. 

W rejonie Jasinowatej – artyleria 152 mm i moździerze 120 mm .

W rejonie Gorłówki- artyleria 152 i 122 mm.

W sumie spadło na terytorium DRL 434 jednostki różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga były terytoria 11 miejscowości republiki: Donieck (dzielnice Woroszyłowska, Kijowska, Kalininska, Kujbyszewska, Leninska, Kirowska i Piotrowska), Gołmowski, Zajcewo (południe), Gorłówka, Pantelejmonowka, Nowobachmutówka, Jasinowataja, Makiejewska(Kirowski i Czerwonogwardyjski rejon), Staromichajłowka, Aleksandrowka i Jelenowka.

 W ciągu ostatnich 24 godzin otrzymano informację o śmierci sześciu cywilów w donieckich dzielnicach Woroszyłowskiej i kirowskiej.

Rany o różnym stopniu nasilenia otrzymało 30 cywilów w dzielnicach Woroszyłowskiej, Kijowskiej, Kirowskiej i Kujbyszewskiej w Doniecku, Staromichajłowce, a także w obwodach Czerwonogwardyjskim i Kirowskim w Makiejewce. Uszkodzonych zostało 38 budynków mieszkalnych w dzielnicach Kirowskiej, Kujbyszewskiej, Woroszyłowskiej, Leninskiej, Kijowskiej i Piotrowskiej w Doniecku oraz w Gorłowce, Ługańskoje i Gołmowskim, a także rejonie Czerwonogwardyjskim w Makiejewce oraz 11 obiektów infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 05 серпня 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

149 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 05.08.2022r.- 2600 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 170).

 1. Sejmowa komisja do spraw służb specjalnych spotkała się dzisiaj na zamkniętym posiedzeniu, by zająć się sprawą dymisji szefa Agencji Wywiadu Piotra Krawczyka. Jednocześnie wystawiła opinię na temat nowego jej „zwierzchnika”, czyli – co potwierdza nieoficjalne wcześniej informacje – pułkownika Bartosza Jarmuszkiewicza, który do tej pory pełnił funkcję zastępcy szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

  https://infosecurity24.pl/sluzby-specjalne/agencja-wywiadu/dymisja-szefa-agencji-wywiadu

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Siły ukraińskie kontynuują także ostrzał terytorium Zaporoskiej Elektrowni Jadrowej, najprawdopodobniej z leżącej po drugiej stronie rzeki Dniepr miasta Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim. Oczywiscie strona ukraińska jak zwykle zaprzecza jakoby z ostrzałem miała coś wspólnego;
  https://strana.today/news/402466-na-zaporozhskoj-aes-prohremeli-vzryvy-v-enerhodare-chastichno-propal-svet.html
  https://t.me/vrogov/3988

  Polubione przez 3 ludzi

 3. 🔴 Rosja przestaje uznawać Szwajcarię za państwo neutralne.

  Ta wiadomość wydaje się o wiele ważniejsza, niż jest w rzeczywistości.
  Trudno to wytłumaczyć , jak szerokie to może nieść konsekwencję.
  ***.
  Rosja informuje Szwajcarię, że rozmowy syryjskie w Genewie zostaną wstrzymane, ponieważ Szwajcaria utraciła neutralność po przystąpieniu do antyrosyjskich zachodnich sankcji.

  .https://twitter.com/KevorkAlmassian/status/1555225711090311170

  ****.
  Komentarze Szwajcarów z netu:

  Taki jest urok pracy Ursuli von der Leyen i Jensa Stoltenberga.
  Czy możesz sobie wyobrazić, że Niemcy sabotują swoją ogromną gospodarkę produkcyjną, tylko po to żeby wujek Sam poklepał ich po plecach?
  *.
  Jestem Szwajcarem i jestem bardzo oburzony sankcjami wobec Rosji.
  Mam najgłębszą pogardę dla naszej Rady Federalnej.
  To, co zrobił mój rząd, nazywam zdradą.
  *.
  Głupio, że Szwajcaria dołączyła do mentalnej mafii.
  Ale przestraszone szwajcarskie korporacje międzynarodowe i zagraniczne rządy naciskały na Szwajcarów, by nałożyli sankcje.
  Szwajcaria straciła teraz kluczową część swojego wizerunku i z czasem spowoduje straty finansowe, ponieważ wiele narodów widzi, że nie jest neutralna.
  *.
  Ci idioci powiedzieli nawet, że przyłączą się do sankcji przeciwko Chinom, jeśli rozpoczną operację przeciwko Tajwanowi
  *.
  Nasze drobne elity sprzedają wszystkie wartości i zasady, które przez wieki uczyniły Szwajcarię wielką. Naprawdę nimi gardzę.
  *.
  To niefortunne, ponieważ Genewa była postrzegana jako miejsce spotkań świata.
  Źle jest, gdy Szwajcarię zastępuje Ankara.
  *.
  Może lepiej prowadzić rozmowy w RPA 🇿🇦 lub w Indiach 🇮🇳 czy Brazylii 🇧🇷.
  Szwajcaria w ostatnich miesiącach zrezygnowała z neutralności.

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Burmistrz Słowiańska w obwodzie donieckim Wadim Liach namawia mieszkańców miasta którzy nie chca sie z niego ewakuować, pomimo nakazu takiej ewakuacji, oferujac im…”podróży do Francji z zakwaterowaniem i pomocą społeczną”. Cytat „„Ci, którzy mają paszporty i prawo do wyjazdu za granicę, mogą skorzystać z możliwości spędzenia zimy we Francji. Wybraliśmy wspaniały miejski program dla mieszkańców Słowiańska – osiedlą się w rodzinach lub otrzymają osobne mieszkania socjalne, wyżywienie i pomoc socjalną. Dzieci będą mogły chodzić do przedszkola i szkoły” – poinformował Liach”;
  https://strana.today/news/402502-zhiteli-slavjanska-smohut-vyekhat-vo-frantsiju-mer-.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. W temacie „deportacji” Ukrainców. Cytat „Wicepremier Iryna Wereszczuk nie wyklucza, że ​​po ewakuacji obwodu donieckiego , obowiązkowa ewakuacja zostanie przeprowadzona także w innych obwodach Ukrainy, gdzie trawają masowe ostrzały, są problemy humanitarne i trudności w przygotowaniach do sezonu grzewczego”. Na chwilę obecną Wereszczuk nie ujawniła które obwody miały by się znaleźć „w kolejce” do obowiazkowej ewakuacji stwierdzając tylko że decyzje o tym będa należały do szefów obwodowych administracji;
  https://strana.today/news/402493-vlasti-mohut-vvesti-objazatelnuju-evakuatsiju-dlja-zhitelej-rehionov-v-zone-boevykh-dejstvij.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. ‼️🇷🇺💰🇹🇷Putin i Erdogan zgodzili się rozpocząć częściową płatność w rublach rosyjskich za dostawy rosyjskiego gazu do Turcji – Novak‼️
  .https://twitter.com/AZmilitary1/status/1555599684076539908
  .

  Najważniejsze ze wspólnego oświadczenia Putina i Erdogana po rozmowach w Soczi:

  Putin i Erdogan podkreślili, że ważne jest zachowanie jedności politycznej i integralności terytorialnej Syrii;
  Prezydenci Federacji Rosyjskiej i Turcji uzgodnili, że kolejne posiedzenie Rady Współpracy Wysokiego Szczebla odbędzie się w Turcji;

  Prezydenci Rosji i Turcji podkreślili konieczność zapewnienia realizacji porozumień stambulskich, w tym niezakłóconego eksportu zboża do Federacji Rosyjskiej;

  Putin i Erdogan zgodzili się na zwiększenie obrotów handlowych między Rosją a Turcją, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom obu stron w kwestiach energetycznych;

  Prezydenci zgodzili się na zwiększenie współpracy Rosji i Turcji w sektorze transportu, przemysłu, rolnictwa, budownictwa;

  „Pomimo obecnych wyzwań regionalnych i globalnych” Putin i Erdogan potwierdzili wolę Rosji i Turcji dalszego rozwoju stosunków

  Prezydenci podkreślili kluczowe znaczenie relacji opartych na zaufaniu między Rosją a Turcją dla osiągnięcia stabilności regionalnej i międzynarodowej

  Putin i Erdogan zgodzili się zacząć płacić za dostawy rosyjskiego gazu w rublach, powiedział wicepremier Novak.
  „Stopniowo przechodzimy na płatność w walucie krajowej, część dostaw zostanie już opłacona w rublach rosyjskich.
  To naprawdę nowy etap, który otwiera nowe możliwości, w tym dla rozwoju naszych stosunków monetarnych i finansowych”

  Polubione przez 3 ludzi

 7. OT z Wlk. Brytanii. Cytat „Kandydatka na premier Wielkiej Brytanii Liz Truss wezwała Brytyjczyków do przygotowania się na ciężką zimę z powodu kryzysu energetycznego…„Wiem, że zima będzie ciężka” – ostrzegła kandydatka na premiera…Aby rozwiązać ten problem, jeśli zostanie wybrana na urząd premiera, obiecała promować wykorzystanie surowców z Morza Północnego, energii jądrowej i odnawialnych źródeł energii…The Times wcześniej ostrzegał, że od grudnia ciągłe przerwy w dostawie prądu mogą dotknąć nawet 6 milionów brytyjskich gospodarstw domowych”;
  https://strana.today/news/402511-liz-trass-prizvala-zhitelej-velikobritanii-hotovitsja-k-tjazheloj-zime.html

  Polubione przez 3 ludzi

 8. 🆕🔥🔥🔥
  Ostatniego dnia Ukraińskie Siły Zbrojne zmierzające w kierunku Chersoniu straciły:
  – do 150 żołnierzy zabitych i rannych;
  – siedem rozpoznawczych UAV;
  – siedem pojazdów opancerzonych;
  – dwa czołgi T-72;
  – pięć czołgów T-64;
  – haubica M777;
  – około 350 pocisków dla MLRS Grad i Uragan;
  Po uderzeniu operacyjnego lotnictwa taktycznego zniszczono tymczasowy punkt rozmieszczenia nacjonalistów,
  przechwycono pocisk kompleksu taktycznego „Toczka-U”
  🔥🔥🔥.
  .https://twitter.com/ILRUSSO1/status/1555575611648884737

  Polubione przez 4 ludzi

   • Widzę, ze u was dr. jekyll & hyde vel Nieszczep, vel plasibo 81, vel Ĵustus, vel Veritas J-23, vel Nina Frakstain von Nymsdorf, vel Presumers dobrze zaśmieca bloga. U konkurencji ludzie go pogonili, wiec pokazuje się tam sporadycznie. Nikt go tam nie akceptuje znając już tego chorego człowieka, wiec szaleje u was.
    Tego typa się nie pozbędziecie. On zmienia nicki jak mu pasuje. Gubi się w tym, gdyż stylu pisania nie można tak szybko zmienić jak nicka, więc sam się zdradza. On szaleje na wielu blogach raz pod męskim nickiem, raz pod żeńskim. Ot rozdwojenie jaźni, a może więcej niż rozdwojenie. Kto tam wie.

    Polubione przez 3 ludzi

    • Prawdopodobnie jest to „bot” z „cyberjednostki” stworzonej przez ‚Pana Antoniego” Maciarewicza w „Bydgoszczu” (jak mawiał minister Rotfeld alias Rostowski). Trzeba im przyznać że sie „wygryźli” w tej kwestii (to znaczy „produkcji botów”) ale zapewne nie jest to „polska mysl techniczna”, a „pomoc techniczna” z USA 🙂

     Polubione przez 2 ludzi

     • ,,Jestem tym kim jestem, Imion moich nikt nie odsłoni” – Ptah
      Napis na portalu świątyni Ptaha w Memfis – Stare Państwo Egiptu

      Co też się człowiek o sobie nie dowie…
      Jestem dr. jekyll & hyde vel Nieszczep, vel plasibo 81, vel Ĵustus, vel Veritas J-23, vel Nina Frakstain von Nymsdorf, vel Presumers z Predynastycznego Sumeru.

      Polubienie

 9. Ad AdNovum.

  Uprzejmie proszę o ustosunkowanie się do wpisu – maniaprzepraszania , 5 sierpnia, 2022 at 20:28.

  Z góry bardzo dziękuję za informację zwrotną w rzeczonym zakresie.

  Pozdrawiam.

  Polubienie

 10. Rosyjskie Ministerstwo Obrony wydało oficjalny komunikat na temat dzisiejszego ostrzału terytorium Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej w Energodarze na terytorium obwodu zaporoskiego znajdującego sie pod kontrolą FR. Cytat „Ukraińskie wojsko wystrzeliło 20 pocisków kal. 152 mm w stronę Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej w mieście Energodar w piątek, 5 sierpnia. Poinformuje o tym rosyjskie Ministerstwo Obrony. Podobno w ciągu godziny – od 16.20 do 17.24 – ukraińskie wojsko trzykrotnie ostrzelało elektrownię. Według Ministerstwa Obrony jeden z oddziałów 45. brygady artylerii wojsk ukraińskich strzelał z pozycji strzeleckich w pobliżu miejscowości Marganiec [obwód dniepropietrowski], która znajduje się na przeciwległym brzegu kontrolowanego przez Kijów Zbiornika Krzemieńczuckiego”;
  https://www.kp.ru/online/news/4862900/

  Polubione przez 2 ludzi

 11. OT medyczne. Cytat „W USA brakuje szczepionki przeciwko małpiej ospie. Popyt na jedyną zarejestrowaną w USA szczepionkę znacznie przewyższył dostępność…Pisze o tym The Wall Street Journal…Według pracowników medycznych tysiące osób znajduje się na liście oczekujących na szczepienia w Nowym Jorku, Chicago i San Francisco (gdzie ogłoszono stan wyjątkowy z powodu wirusa). Osoby najbardziej narażone na zakażenie zostaną zaszczepione…Do tej pory przypadki koncentrowały się wśród homoseksualistów płci męskiej”…
  https://strana.today/news/402524-v-ssha-nekhvatka-vaktsiny-ot-ospy-obezjan.html

  Polubione przez 3 ludzi

 12. NATO może zrobić więcej, by pomóc Ukrainie bronić się przed rosyjską inwazją, bez ryzykowania otwartym konfliktem między Sojuszem a Rosją – przekonuje na łamach „Foreign Affairs” amerykański politolog Dan Altman. Zaznacza, że jednym z takich działań powinno być pozwolenie na to, by żołnierze sojuszniczych wojsk mogli dobrowolnie walczyć na Ukrainie….

  https://defence24.pl/kryzys-ukrainski-raport-specjalny-defence24/media-nato-moze-pomoc-ukrainie-poprzez-ochotnikow

  Polubienie

 13. W temacie dozbrajania Ukrainy. Cytat „Od początku wojny Bułgaria potajemnie wysłała przez Polskę na Ukrainę ponad cztery tysiące ton broni…Takie oświadczenie. przekazał p.o. ministra gospodarki Bułgarii Aleksander Michajłow, informuje [bułgarski portal] Nova.bg…„W ciągu pierwszych czterech miesięcy od początku wojny – do 30 czerwca – podpisano zezwolenia na eksport bułgarskiej broni o wartości miliarda 16 mln euro. W tym czteromiesięcznym okresie do znajdujacego sie przy granicy z Ukrainą lotniska w Polsce [Rzeszów?] dostarczono 4200 ton bułgarskiej broni – poinformował [bułgarski urzędnik]”;
  https://strana.today/news/402532-bolharija-cherez-polshu-otpravila-v-ukrainu-4200-tonn-oruzhija.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Ta sama metoda co w czeskich Vrbieticach .
   To na pewno byli oficerowie rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Aleksandr Miszkin i Anatolij Czepiga,
   *.
   Aleksander Miszkin i Anatolij Czepiga znani również pod pseudonimami Rusłan Boszyrow i Aleksander Petrow, są poszukiwani przez Wielką Brytanię i oskarżani o próbę zabójstwa byłego agenta GRU Siergieja Skripala w brytyjskim Salisbury.
   Para szpiegów jest również podejrzana o udział w grupie dywersyjnej GRU, która spowodowała eksplozję w składach broni w Czechach w 2014 roku.
   .https://www.thesun.co.uk/wp-content/uploads/2018/11/NINTCHDBPICT000444659721.jpg

   Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.