Wojna już nie domowa na Ukrainie 05.08.2022r.- 2600 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 170).


„Niemy krzyk”– dzień 804.

W swoim raporcie z 3 sierpnia amerykańscy „eksperci” z Instytutu Studiów Wojennych (ISW), kierowanego przez ukraińskiego pseudo dziennikarza Stiepanienkę, poszli na całość, zastępując niezależne informacje i ich rzetelne analizy, tekstami rodem z prasy brukowej. 

Podobno Jankesi stracili rozsądek z powodu sukcesów naszych wojsk i obawiają się ograniczenia pomocy wojskowej Zachodu.

Warto podać kilka cytatów, aby ocenić poziom degradacji ISW.

1.„Rosyjskie siły skupione wokół elektrowni atomowej w Zaporożu w ostatnich tygodniach zaatakowały ukraińskie pozycje w Nikopolu i innych miejscach, celowo stawiając Ukrainę w trudnej sytuacji – albo Ukraina strzela z powrotem, ryzykując międzynarodowe potępienie i incydent nuklearny (których siły ukraińskie są mało prawdopodobne). to zrobić) lub siły ukraińskie pozwolą siłom rosyjskim kontynuować ostrzał ukraińskich pozycji ze skutecznej ‚strefy bezpieczeństwa’”.

2.„Rosyjskie siły prawdopodobnie ostrzelały kompleks więzienny, w którym trzymano ukraińskich jeńców wojennych w okupowanym regionie Doniecka, ale oskarżyły Ukrainę o rzekomy atak ukierunkowany z użyciem sprzętu wojskowego dostarczonego z Zachodu, który prawdopodobnie miał na celu zniechęcenie wobec Ukrainy do dostarczania dodatkowego zachodniego wsparcia wojskowego”.

Ta tak zwana „analityka” została oparta na zasobach internetowych sekty „Patriotów Ukrainy” w oczywistej potrzebie „zespołu Ze” zneutralizowania pochodzących z frontu Donbasu bardzo negatywnych informacji. Jeśli spojrzeć na doniesienia ISW, to poczynając od lisiczańskiej wtopy Ukraińskich Sił Zbrojnych, w amerykańskim stylu analizy stwierdza się, że operacja specjalna dowodzi- bez żadnego cienia wątpliwości, iż Siły Zbrojne RF nie mają już siły, by atakować w kilku obszarach na raz.

Mówią, że teraz wszystkie siły rosyjskie są rzekomo wrzucone do ataku na jeden kierunek Artemowska (Bachmuta), podczas gdy na innych frontach, głównie w Awdiejewce, siły sojusznicze rzekomo nie mogą „pochwalić się zdobyczami terytorialnymi”.

Ale od kilku dni analitycy z ISW zmuszeni zostali do stwierdzenia, że ​​na froncie centralnym „rosyjskie wojska osiągnęły sukces w rejonie Bachmuta i Awdiejewki”. Według ISW, o tym, że dla rosyjskich sił zbrojnych wszystko idzie dobrze, świadczy fakt, że „rosyjskie Ministerstwo Obrony pozwala teraz dziennikarzom, korespondentom wojennym i przedstawicielom DRL na relacjonowanie sytuacji w Awdiejewce, Piaskach i na południe od Bachmuta”. Niby nie jest to typowe dla wojska, bo nawet w Stanach Zjednoczonych, jeśli chodzi o działania militarne „demokratyzatorów”, wszystko jest przez Pentagon dokładnie filtrowane, czyli trywialnie-cenzurowane.

Co ciekawe, podsumowanie ISW z 2 sierpnia, opracowane przez zespół kierowany nieodżałowanej  Caroline Hird, skupiało się na szczegółach bitew, a nie na propagandzie żółto-blakitowej typowej dla spraw pod kierownictwem Stepanienki. Ponadto eksperci ISW pozwolili sobie wtedy na określenie stanowiska Sztabu Generalnego USZ niejasnym. Ale sukcesy wojsk koalicji antynazistowskiej na tym kierunku działań wojennych, wręcz przeciwnie, przyczyniają się do wzrostu morale wśród członków ML DRL i żołnierzy rosyjskich.

W szczególności doniesiono, że wojska rosyjskie zdecydowały się zaatakować Awdiejewkę frontalnie, zamiast czekać na wycofanie sił ukraińskich z przygotowanych pozycji obronnych w wyniku operacji okrążenia na północny wschód od wsi.

Rosyjscy dziennikarze wojskowi i blogerzy opublikowali filmy pokazujące, że wojska sojusznicze wyparły USZ z pozycji wokół kopalni Butowka, na południowy zachód od Awdiejewka. Geolokalizacja nagrania ze sceny jest niezależnie potwierdzana i uznawana przez ISW, na której opiera się prasa zachodnia.

Jankesi wyraźnie podkreślili, że mowa tu o kluczowej placówce obronnej USZ w Awdiejewce. Mówiono też, że „obrońcy niepodległości” na tym ufortyfikowanym terenie, który tworzył się od 7 lat, można podzielić na mniejsze grupy po ustanowieniu rosyjskiej kontroli nad odcinkiem autostrady E50 łączącej Awdiejewkę z Piaskimi, gdzie notabene zlikwidowano przez ostrzał czołgu silny punkt oporu mieszczący się pod wiaduktem..

Przypomnijmy, że stąd, z obszaru umocnionego Awdiejewka, który znajduje się 6 km na północ od Doniecka, naziści z „Siczy Karpackiej”, która jest częścią „Prawego Sektora”, chowając się za okolicznymi mieszkańcami, prowadzili ciężki ostrzał Doniecka.

Według wtajemniczonych z niezależnego Sztabu Generalnego potworny ostrzał stolic DRL, w tym z haubic M777, miał sprowokować rosyjskie wojska do bezpośredniego ataku na „twierdzę”, o czym wspomina brytyjska prasa. jako największy projekt inżynierii wojskowej w Europie z siecią bunkrów, okopów, punktów oporu oraz głębokich i mocno rozwiniętych pól minowych.

No cóż… generałowie samoistnej osiągnęli swój cel w tym, że udał się szturm wojsk sojuszniczych na Awdiejewkę, ale dopiero po tym, gdy utylizowali główną część ukraińskiej artylerii, w tym amerykańską „cudowną broń” (Wunderwaffe) w postaci haubic M777.

Nawiasem mówiąc, ukraińscy bojcy zaczęli pisać o trudnej sytuacji „obrońców niepodległości” na tym odcinku walk. W szczególności na Ukrnecie jest szeroko rozpowszechniony film z 2 batalionu 58 samodzielnej brygady piechoty zmotoryzowanej USZ, który mówi o niemożności przeciwstawienia się rosyjskim wojskom z powodu braku niezbędnej broni.

Opowiadali o tym sami dezerterzy po tym, jak zostali zdziesiątkowani w Donbasie. Po czym, zostali przeniesieni na inne pozycje, które również samowolnie opuścili i wrócili w swe rodzinne strony w Konotopie w regionie sumskim. Ale z stamtąd „dzielni” obrońcy samoistnej ponownie zostali wysłani na front pod rosyjską artylerię- drogą prosto na łono swego idola-Bandery.

Jakiś wolontariusz Majdanu  Siergiej Gniezdiłow opisał na Facebooku całą dramatyczną historię o sześciu dniach walk w Piaskach. Według jego relacji Rosjanie walą gęsto z ciężkiej artylerii, w wyniku czego wielu z ukraińskich żołnierzy zostało już zabitych: „Ciała tych, którzy byli mi bliżsi niż moi krewni, leżą w upale w okopach rozdartych przez 152 kaliber.”– napisał Gniezdiłow.

„Kontrbateryjny ostrzał zależny jest od słowa ‚ciągły’, inaczej wróg bez żadnych problemów dla siebie wstrzeliwuje pociski artyleryjske w nasze okopy, zamienia w gruz bardzo mocne, betonowe pozycje w kilkadziesiąt minut, bez przerwy i minimalnego odpoczynku, przebijając się przez naszą linię obrony (…) Rezerwa sama zamyka pozycję, a po pięciu minutach na 15 osób tylko jedna pozostaje nienaruszona”- skarży się swym czytelnikom Gniezdiłow.

Ten wojak nie ma już nic do stracenia, więc nie musi kłamać, w przeciwieństwie do kijowskich oratorów: „W tej chwili tracimy Piaski, wszystkie nasze ludzkie i materialne możliwości są prawie wyczerpane”– dramatycznie relacjonuje Gniezdiłow.

Jak już wiadomo, nową świecką tradycją kijowskiego reżimu i jego zachodnich kuratorów, stało się granie kartą „rosyjskich okrucieństw”, gdy Ukraińskie Siły Zbrojne ponoszą klęski na frontach. Można więc i w tym przypadku przyjąć, że pokonanie ukraińskich wojsk w rejonie Awdiejewki i Piasków, analitycy z ISW będą starali się jak najbardziej zaciemnić, a także umniejszać znaczenie tego ufortyfikowanego obszaru, z którego ukraińskie formacje zbrojne trzymały Donieck w szachu. Jednocześnie będą się starali pokazać kolejne „zbrodnie wojenne”, których to jakoby miałyby dopuszczać się rosyjskie wojska.

*

Popołudniowa (04.08.2022r.) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Jednostki trzech brygad Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) utraciły swoją skuteczność bojową w wyniku działań Sił Zbrojnych FR oraz personelu wojskowego DRL i ŁRL. Zostało to stwierdzone w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej. Według agencji siły ukraińskie poniosły duże straty i opuściły zajmowane wcześniej pozycje. Ponadto departament obrony poinformował, że w wyniku uderzeń precyzyjnej broni Sił Powietrznych na stanowiska 92 brygady zmechanizowanej w obwodzie charkowskim wróg stracił do 130 personelu wojskowego i 13 pojazdów opancerzonych.

„Jednostki trzech brygad Sił Zbrojnych Ukrainy opuściły swoje pozycje z powodu dużych strat”– powiedział podczas briefingu rosyjskiego Ministerstwa Obrony oficjalny przedstawiciel departamentu gen. broni Igor Konaszenkow.

„W wyniku aktywnych działań ofensywnych wojsk rosyjskich i milicji ludowych DRL i ŁRL na terenach miejscowości Soledar, Artemowsk i Awdejewka w Donieckiej Republiki Ludowej, jednostki 54 zmechanizowanej, 56 i 58 zmotoryzowanej brygady piechoty Ukraińskich Sił Zbrojnych, które utraciły zdolność bojową z powodu ciężkich strat, opuściły swoje pozycje”powiedział przedstawiciel MO FR.

Konaszenkow ogłosił również kilka uderzeń wojsk rosyjskich, w wyniku których uderzyły siły ludzkie i sprzęt wroga. W ten sposób Siły Powietrzno-kosmiczne Federacji Rosyjskiej wykonały uderzenie bronią precyzyjną na pozycje 92 brygady zmechanizowanej w obwodzie charkowskim, w wyniku czego zlikwidowano do 130 żołnierzy i zniszczono 13 pojazdów opancerzonych.

W rejonie Konstantinówki w DRL trafiono na tymczasowy punkt rozmieszczenia jednostek 95 brygady powietrznodesantowej USZ. Jak wyjaśnił Konaszenkow, zlikwidowano do 400 ukraińskich żołnierzy i 20 jednostek sprzętu wojskowego.

Tymczasem wojska lotnicze, artyleryjskie i rakietowe nadal uderzają w infrastrukturę wojskową Ukrainy.

W szczególności dwa stanowiska dowodzenia zostały trafione w ciągu dnia, w tym 95 brygada powietrznodesantowa w pobliżu wsi Konstantinówka w DRL i formacje nacjonalistyczne w pobliżu wsi Ternowatoje w obwodzie zaporoskim, a także siła robocza i sprzęt wojskowy USZ w 194 okręgach.

Ponadto zniszczono dwa składy broni rakietowej i artyleryjskiej w obwodzie zaporoskim oraz magazyn paliwa dla ukraińskiego sprzętu wojskowego w pobliżu stacji kolejowej Zaporoże-2.

Podczas walki z przeciwbateryjnych, zniszczono trzy wyrzutnie systemów rakiet wielokrotnych MLRS Grad, cztery stanowiska dział Goździk i trzy haubice D-30, na terytorium DRL.

Systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły cztery ukraińskie drony w DRL i regionie Charkowa w ciągu jednego dnia. Wraz z tym przechwycono pięć pocisków MLRS w DRL i regionie Chersonia.

W sumie od początku specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie zniszczono 261 samolotów, 145 śmigłowców, 1673 drony, 361 rakiet przeciwlotniczych, 4244 czołgi i inne opancerzone wozy bojowe.

Ponadto wojska rosyjskie trafiły 786 wozów bojowych MLRS, 3251 dział i moździerzy polowych oraz 4696 jednostek specjalnych pojazdów wojskowych.

W obwodzie charkowskim podczas działań poszukiwawczych Rosgwardia odkryła ukraińskiego obserwatora ognia, który ukrywał się na stanowisku obserwacyjnym w zalesionym terenie.

„Próbował się ukryć i rzucił granatem ręcznym w kierunku Gwardii Narodowej, ale został zlikwidowany przez ostrzał z broni ręcznej”– poinformowała służba prasowa Rosgwardii.

Rosgwardia dodała, że w ciągu dwóch tygodni w obwodzie charkowskim zlikwidowano już sześciu wrogich obserwatorów ognia, a także dziesięciu obserwatorów i wspólników USZ, którzy przekazali informacje o ruchu rosyjskiego wojska.

Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych DRL informuje, że trwają prace nad oczyszczeniem dzielnic mieszkalnych Doniecka i Makiejewki z min przeciwpiechotnych typu „Płatek”.

Przypomnijmy, że na przełomie lipca i sierpnia władze DRL wielokrotnie informowały o ostrzale ze strony USZ pociskami rakietowymi MLRS Huragan, przenoszących miny przeciwpiechotne typu „Płatek”.

Jak zauważono w departamencie, w rozminowywanie kwater zaangażowani są pirotechnicy Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych DRL i Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji. Zniszczenie dokonywane jest zdalnie przez działanie mechaniczne na miny.

„Tylko w ciągu jednego dnia pracy pod jednym adresem w sektorze prywatnym odkryto i zniszczono ponad 40 obiektów wybuchowych. W sumie od rozpoczęcia rozminowywania obszarów Doniecka i Makiejewki pracownicy Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych DRL odkryli i zniszczyli ponad 1350 PFM-1S ‚Płatek’ ”– poinformowało ministerstwo w oświadczeniu.

Saperzy ostrzegają ludność cywilną, że miny „Płatek” najczęściej znajdują się w gęstej roślinności, na dachach budynków mieszkalnych lub w zbiornikach wodnych.

Ostrzał pozbawionego militarnego znaczenia centrum Doniecka dowodzi nieludzkiego charakteru reżimu kijowskiego, powiedział Władimir Bidjowka, przewodniczący Rady Ludowej DRL.

„Piekielny dzień dla stolicy republiki. Nieludzki ostrzał ukraiński, pozbawiony jakiegokolwiek militarnego znaczenia, raz po raz udowadnia, że ​​walka toczy się przeciwko narodowi rosyjskiemu jako takiemu. Ukraina celowo niszczy cywilów w Donbasie, okalecza życie, łamie los ludzi” – napisał Bidjowka w swoim kanale Telegram.

Przekazał kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar oraz życzył rannym szybkiego powrotu do zdrowia. 

„Za działami po drugiej stronie frontu kryją się dzikie stworzenia, w których nie ma już nic ludzkiego”– podkreślił szef parlamentu.

W pierwszej połowie dnia wojska ukraińskie zaatakowały stołeczny rejon Woroszyłowski. Ulica Artema, Bulwar Puszkina, Aleje Gurowa i Plac Teatralny znajdowały się na obszarze zagrożonym. Według Tatiany Kopyłowej, szefowej administracji okręgu, pięć osób zginęło od pocisków wroga, a siedem zostało rannych. Wśród zabitych jest nastolatek, wśród ofiar jest rosyjski dziennikarz kanału telewizyjnego Russia Today.

Kilka budynków zostało uszkodzonych w wyniku ostrzału, w tym teatr „Donbass Opera”, „Donbass Palace” Hotel i budynki mieszkalne. Warto zauważyć, że na tym terenie odbyła się ceremonia pożegnania Bohaterki Rosji i DRL Olgi Kaczury, która zginęła z rąk ukraińskich przestępców.

Prawdopodobnie koordynaty ostrzału przekazała strona amerykańska licząc na to, że wśród zgromadzonych znajdzie się wiele ważnych postaci ze środowisk politycznych DRL- a co najważniejsze, wielu eksponowanych dowódców wojskowych.

Siedmiu obrońców DRL zginęło, a 13 zostało rannych podczas wykonywania misji bojowych w ciągu ostatniego dnia. 

„Z przykrością informujemy, że podczas pełnienia służby wojskowej w walce o niepodległość siedmiu obrońców Donieckiej Republiki Ludowej zginęło, a 13 zostało rannych”– poinformował wiceszef Oddziału Milicji Ludowej Eduard Basurin.

W ciągu ostatnich 24 godzin przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 67 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka użył wróg – MLRS Huragan i Grad, artylerię 155, 152 i 122 mm oraz moździerzy 120 mm. 

W rejonie Jasinowatej – artyleria 152 mm i moździerze 120 mm .

W rejonie Gorłówki- artyleria 152 i 122 mm.

W sumie spadło na terytorium DRL 434 jednostki różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga były terytoria 11 miejscowości republiki: Donieck (dzielnice Woroszyłowska, Kijowska, Kalininska, Kujbyszewska, Leninska, Kirowska i Piotrowska), Gołmowski, Zajcewo (południe), Gorłówka, Pantelejmonowka, Nowobachmutówka, Jasinowataja, Makiejewska(Kirowski i Czerwonogwardyjski rejon), Staromichajłowka, Aleksandrowka i Jelenowka.

 W ciągu ostatnich 24 godzin otrzymano informację o śmierci sześciu cywilów w donieckich dzielnicach Woroszyłowskiej i kirowskiej.

Rany o różnym stopniu nasilenia otrzymało 30 cywilów w dzielnicach Woroszyłowskiej, Kijowskiej, Kirowskiej i Kujbyszewskiej w Doniecku, Staromichajłowce, a także w obwodach Czerwonogwardyjskim i Kirowskim w Makiejewce. Uszkodzonych zostało 38 budynków mieszkalnych w dzielnicach Kirowskiej, Kujbyszewskiej, Woroszyłowskiej, Leninskiej, Kijowskiej i Piotrowskiej w Doniecku oraz w Gorłowce, Ługańskoje i Gołmowskim, a także rejonie Czerwonogwardyjskim w Makiejewce oraz 11 obiektów infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 05 серпня 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

149 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 05.08.2022r.- 2600 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 170).

 1. Niemieckie przedsiębiorstwo Quantum-Systems zawarło umowę z ministerstwem obrony Ukrainy na dostawę dronów rozpoznawczych Vector eVTOL.
  Zakup jest finansowany z niemieckich środków przeznaczonych na zwiększenie możliwości bojowych wojsk ukraińskich.
  Powołując się na względy bezpieczeństwa nie podano informacji o liczbie zamówionych dronów i stacji kierowania oraz o terminach dostaw.
  Ma to zostać ujawnione dopiero po przekazaniu niemieckiego sprzętu ukraińskiemu użytkownikowi…

  https://soldat-und-technik.de/2022/08/fuehrung-kommunikation/32266/vector-aufklaerungsdrohnen-ukraine/

  Polubione przez 1 osoba

 2. Panie mania, co się u was dzieje? Pamiętam jeszcze parę miesięcy temu był pan, był AdN i jeszcze Bladyswit i co jakiś czas ktoś was odwiedzał. Było was mniej, informacje były rzetelne i miało się wrażenie ze się jest na porządnym blogu. Teraz to całkiem inny świat u was. Jedna, może dwie osoby pod rożnymi nickami zaśmiecają wam całego bloga. Az nieprzyjemnie was odwiedzać.
  Z. Kutrzebowski to ta sama parafia co wcześniej przeze mnie wymienieni. Jest ich jak grzybów po deszczu.

  Polubione przez 2 ludzi

   • Niestety. Taka jest cena popularności bloga AdNovum .

    O! Pojawił się na blogu AdNovum owsik Brutuska…
    Nie. Mam na myśli owies chodzący.

    To ,,zboże” plew nie daje a jako chwast inne zboża trzebi…
    właśnie odstrzelił wam Z. Kutrzebowskiego…
    Nic dziwnego, przecież dąży do tego, by na blogu
    ,,był pan (Mania) , był AdN i jeszcze Bladyswit i co jakiś czas ktoś was odwiedzał.”

    Na blogu Bruska nie ma ,,analiwtyków od Antoniego”, bo blog jest prowadzony przez ,,AmBiWalentnych”.

    Polubione przez 1 osoba

    • Ciesze się bardzo ze się odezwałeś prawie bym ten wpis przegapił. Właśnie czekałem na ta ostatnia kropelkę aby dzban się przelał. Byłem niezdecydowany ale co za dużo to i niezdrowo.
     Brusek to, Brusek tamto, skąd te szczekanie na niego? Czyżby za to, ze się na tobie poznał chory człowieku i ciebie pogonił. Mam rozumieć, ze jak ciebie mania lub AdN zbanują, to pójdziesz na innego bloga i będziesz ich tez oczerniał? Co za charakter! Wstyd i hańba!
     Przyjdzie czas, to Mania i AdN tez się na tobie poznają, a jak im przyjdzie do głowy sprawdzić wszystkie te nicki i porównać je ze stylem pisania, a może nawet sprawdzić twoje PC-ID, to zobaczą co z ciebie za dr. Hyde&Jekyll.
     P.S. Masz przystojnego wujka (?) często się nim chwalisz. Co rodzina to rodzina, tylko naucz go poprawnie mówić po polsku.

     Polubienie

     • Nie mogę odpisać na blogu Bruska, bo mam tam permanentnego bana.

      I po co te insynuacje milordzie?
      Już po raz drugi wchodzisz na blog AdNovum, tylko po to, by prowokować awanturę z ,,wielonickowym”, jak mnie zwiesz.

      A jednak jesteś owsikiem Brutus’ka.

      Brutus, bo wbił nóż w plecy AdNovum.
      Dałem mu to do zrozumienia i od tego czasu zaczęły się podchody.

      Brusek jako zwyczajny bloger powinien znać tylko mój adres IP,
      Skąd ma dostęp do moich danych personalnych?
      Od swego ambiwalentnego politruka prowadzącego?
      Dlaczego, by mnie zaszantażować, upublicznił moje dane personalne na swym blogu?

      Zwisa mi ten szantaż, ale to co robi Brusek, to kwestia zasad, a kto je z tak niskich pobudek łamie, jest Bolkiem i nie zasługuje na szacunek.
      Nie ja wszczynałem awantury, ale, taki jak Ty, jego owsik Światowid, którego poszczuł na mnie, by mieć pretekst do permbana.

      Polubione przez 2 ludzi

   • Przepraszam mania, ponieważ wspomniałem o was dwóch (AdN), a post jest z wczoraj wiec wprowadzam go tez na pana post. Inaczej ujdzie pańskiej uwadze, a nie chce o was pisać za plecami. Post do Presumersa

    Ciesze się bardzo ze się odezwałeś prawie ze bym ten wpis przegapił. Właśnie czekałem na ta ostatnia kropelkę aby dzban się przelał. Byłem niezdecydowany ale co za dużo to i nie zdrowo.
    Brusek to, Brusek tamto, skąd te szczekanie na niego? Czyżby za to, ze się na tobie poznał chory człowieku i ciebie pogonił. Mam rozumieć, ze jak ciebie mania lub AdN zbanują, to pójdziesz na innego bloga i będziesz ich tez oczerniał? Co za charakter! Wstyd i hańba!
    Przyjdzie czas, to Mania i AdN tez się na tobie poznają, a jak im przyjdzie do głowy sprawdzić wszystkie te nicki i porównać je ze stylem pisania, a może nawet sprawdzić twoje PC-ID, to zobaczą co z ciebie za dr. Hyde&Jekyll.
    P.S. Masz przystojnego wujka (?) często się nim chwalisz. Co rodzina to rodzina, tylko naucz go poprawnie mówić po polsku.

    Polubienie

    • Powiedz, a kogo owsikiem ty jesteś.
     Właśnie przez takie głupie pisanie robisz sobie wrogów, czasami śmiertelnych. Czy to tylko ja i Brusek z którymi zadarłeś, a może excar tez? Zapomniałeś? Jak pamiętam z innymi tez zadzierałeś. A wiec permanentnie szukałeś i szukasz guza. Nie wiem co tobą kieruje, jasność umysłu na pewno nie, bo inaczej byś przychodził na bloga i pisał do tematu bloga. Z tym fałszywym kajaniem się tez nie jesteś szczery. Przy konflikcie z excarem używałeś innych nicków, co ci on zarzucił, a ty potwierdziłeś. Wiec nie twierdz, ze użyłeś tylko jednego. Jak ktoś zaczyna kłamać, a ktoś inny weźmie go pod obserwacje, to wychodzą wszystkie kłamstwa na wierzch.
     Kłamca zawsze się pogubi i tak jest z twoimi kłamstwami.
     Jesteś osobą która w głupi sposób prowokuje i nie zastanawia się nad tym co pisze i jakie mogą być tego konsekwencje. Jak ja mogę być Bruska owsikiem jak mnie tez w tym samym czasie co ciebie zbanował na tydzień. Tego tez nie wiedziałeś? Przecież u AdN o tym wspominałem.
     Może i Brusek wbił noż w plecy AdN, nie wiem tego, bo nigdy się tym nie interesowałem. Powstaje pytanie, co ciebie to interesuje? Przecież to nie jest twoja parafia. Niech oni sobie to wyjaśniają. Nikt ciebie nie nauczył, żeby nie wsadzać nosa w nie swoje sprawy, czy chcesz się AdN przymilić.
     Myślisz, ze komuś się podoba jak osoba trzecia wcina się w konflikt który jej nie dotyczy. Już sam ten przykład pokazuje jak konfliktowym człowiekiem jesteś. Zastanów się nad tym co piszesz i pamiętaj o konsekwencjach głupiego pisania.
     Podsumowując, piszesz obrażając innych bez powodu używając głupich przezwisk (w jakim celu to robisz?), prowokujesz, kłamiesz, próbujesz rozegrać jednych przeciwko drugim (AdN-Brusek) i na końcu udajesz aniołka (dzisiejszy twój wpis u AdN). Dziwisz się wiec, ze użyłem do opisu twojej osoby dr Jekyll&Hyde. A może ty rzeczywiście nie wiesz, ze to wszystko co wyżej napisałem, robisz. Jeśli tak, to nie wróże ci długiego życia.

     P.S. Ja nic z tego co napisałem nie cofnąłem i dalej czekam abyś mnie oficjalnie przeprosił za nazwanie mnie świnią. Tego ci nie popuszczę. Moja cierpliwość ma swoje granice. Nie doczekam się, to pofatygujemy się osobiście do ciebie i poproszę uprzejmie o przeprosiny.

     Polubienie

  • Trochę Pan przesadza. Większość to stałe sprawdzone osoby wrzucające sprawdzone informacje. Trafiają się też nowi, albo starzy/nowi, ale jakoś nie zauważyłem żeby tu robili zamęt. Blog trzyma poziom i nadal jest najlepszym źródłem informacji. OD LAT

   Polubione przez 2 ludzi

 3. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1600074
  Ramzan Kadyrow potwierdził, że wczoraj podczas spotkania Putina z Erdoganem w Soczi brał udział w negocjacjach z przedstawicielami Turcji.
  Zaznaczył, że spotkał się z tureckimi ministrami spraw zagranicznych i obrony:
  „Odbyliśmy nieformalną bogatą i owocną rozmowę, podczas której doszliśmy do wspólnej opinii o potrzebie nawiązania ścisłej współpracy między Turcją a Republiką Czeczeńską w różnych kwestiach”.
  Kadyrow dodał, że został zaproszony do Turcji, aby przedyskutować „szeroki zakres zagadnień współpracy”: „Oczywiście przyjąłem zaproszenie”.

  Polubione przez 4 ludzi

 4. https://t.me/newsfrontnotes/26952
  Siły Zbrojne Ukrainy porzuciły strategiczne wyżyny, które okrążają Artemowsk i wycofały się do miasta
  Dowódca 20. batalionu Milicji Ludowej LPR ze znakiem wywoławczym „Jackson” powiedział, że Siły Zbrojne Ukrainy porzuciły strategiczne wyżyny, które osłaniały Artemowsk i wycofały się do miasta.
  To strategiczny szczyt, po którego utracie kijowskie siły bezpieczeństwa zostały zmuszone do wycofania się do samego miasta. Dlaczego tak się stało, nie jest jasne, skoro większość okopów jest nienaruszona i armia ukraińska mogła się tu bronić dość długo. Mimo to wycofali się.
  Teraz walki toczą się już bezpośrednio o samo miasto. Długo tego nie utrzymają, bo to właśnie te wyżyny pozwalają kontrolować sytuację i trzymać armię ukraińską na muszce.
  Korespondent wojskowy News Front Alexander Reka
  video

  Polubione przez 2 ludzi

 5. https://t.me/sputnik/10206
  Litewsccy przewoźnicy cierpią z powodu decyzji litewskich banków o wstrzymaniu transakcji pieniężnych z Rosją.
  „Podczas transportu urządzeń przemysłowych z portu w Kłajpedzie do Kazachstanu napotykamy coraz większe problemy” – powiedział właściciel lokalnej firmy zarządzającej flotą 130 ciężarówek.
  Przewoźnicy nie widzą dziś racjonalnych rozwiązań płacenia za paliwo w Rosji, korzystając z dróg i innych usług.

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.