Wojna już nie domowa na Ukrainie 13.08.2022r.- 2608 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 178).


„Niemy krzyk”– dzień 812.

Według wtajemniczonych z ukraińskiego Sztabu Generalnego, w Piaskach na północno-zachodnich obrzeżach wsi trwają walki, a dowództwo Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) już pospiesznie przygotowuje nową linię obrony w Wodianym i Pierwomaisku. 

Oryginalna ukraińska praktyka trzymania się ogródków warzywnych i pozostałości stref przemysłowych, nawet kosztem bezużytecznych strat własnych żołnierzy, stała się już nowożytną tradycją „zespołu Ze”.

W Kijowie z jakiegoś powodu uważają, że społeczeństwo samoistnej i zachodnia opinia publiczna w międzyczasie przyzwyczai się do kolejnej straty. Dlatego też te samobójcze linie obrony, robi się tylko w celu pomniejszenia utraty reputacji, nawet jeśli kilkuset zaczadzonych niepodległościowców pójdzie prosto do piekła na łono swego idola- Bandery.

Informacje o naprędce tworzonych nowych liniach oporu ukraińskich formacji zbrojnych są zgodne z raportami amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną (ISW). 

Eksperci amerykańscy piszą: „Media społeczne opublikowały materiał filmowy pokazujący, jak wojska rosyjskie zbliżają się bezpośrednio do Piasków 7 sierpnia i w połączeniu z niejasnym sformułowaniem raportu ukraińskiego sztabu generalnego, siły rosyjskie prawdopodobnie koncentrują się na natarciu na północnym zachodzie w kierunku na centrum wsi Piaski”. Ponadto Instytut nie uznał za nieudane „lokalne ataki lądowe Rosjan na południowy zachód od Doniecka w rejonie Marinki i Szewczenki”, czyli w dolnej szczęce obcęgów.

W swoich Telegramach „żółto-niebiescy”- nie bez złośliwej satysfakcji- po raz milionowy przypominają „Lusi” Arestowiczowi, że gada tylko porażające ludzką logikę głupoty. Okazuje się, że gadający szef „zespołu Ze” zaledwie kilka dni temu stwierdził, że nie ma sensu szturmować pozycji ukraińskich na umacniającym się od 8 lat odcinku od Awdiejewki do Marinki.

Twierdził, że każdy kto tam odważy się pojawić, natychmiast się go „zdemilitaryzuje”. Według (byłej) „Lusi” jest to dobre dla USZ ponieważ mężczyźni z obwodów donieckiego i ługańskiego przystąpili do ataku, jako: zmotywowani, wściekli i odpowiednio uzbrojeni faceci, a więc idealny materiał do utylizacji.

Ale kiedy stało się jasne, że Piaski, kluczowy ufortyfikowany obszar USZ na ukraińskiej „linii Mannerheima” [1] ciągnąca się od Awdiejewki do Marinki, nie uda się obronić, Arestowicz pokajał się mówiąc o sobie z lekką autoironią, że jest kłamcą. Na swoich stronach w sieciach społecznościowych napisał, że wszyscy „gardzą mną za kłamstwo”, ale wciąż standardowo obiecują otoczyć rosyjskie wojska w pobliżu Izjum. Na przykład sytuacja jest taka sama jak w Górskim (na północ od Gorłowki), „pamiętajcie, jak Rosjanie wrzucili Ukraińców do kotła, więc teraz wszystko będzie na odwrót”.

Wygląda na to, że na Bankowej bardzo poważnie spanikowali. Naczelny dowódca Załużny został zmuszony do przeniesienia rezerw z frontu południowego (Chersoń) i północnego (Charków) do Doniecka. Według źródeł niezależnych, ta trudna decyzja została podjęta z powodu krytycznych strat personelu w Piaskach, Marince i Awdiejewce.

Można spokojnie przyjąć, że pies szczeka a karawana jedzie dalej, zwłaszcza że Zachód powiązał 9 miliardów dolarów pomocy finansowej dla Kijowa z udanym atakiem na Chersoń. Zelja, jak i ludzie, którzy są z jego najbliższego otoczenia- a mający swoje strony na Facebooku, pokrzykują na generałów jak szaleni ganiąc ich, ale nie przeszkadzają im w przekazywaniu rezerw.

Zagraniczne media, głównie z trzeciego świata, donosiły już, że „w obwodzie donieckim jednostki Rosji i DRL przejęły kontrolę nad wsią Piaski”. Operacja sprzątania pozwoliła im przejść na zachodnie obrzeża tej osady i zbliżyć się do Pierwomajska. Oczekuje się, że jednostki szturmowe rozwiną ofensywę w kierunku Wodianne, aby otoczyć siły ukraińskie w Awdiejewce od strony południowo-zachodniej.

Jeśli do niedawna nikt w Azji i Afryce nie słyszał o wsi Piaski- w powiecie jasinowskim obwodu donieckiego- liczącej przed rozpoczęciem operacji antyterrorystycznej (ATO) przez Kijów w Donbasie- nie więcej niż dwa tysiące mieszkańców, dziś dziennikarze wojskowi z różnych krajów wyjaśniają swoim czytelnikom, że skutek tego rozstrzygnięcia pod kontrolą Rosji będzie miało katastrofalne odniesienie dla USZ na tym froncie. Faktem jest, że oczyszczane są południowe przedmieścia Awdiejewki, która, jak już prorokował Kijów, stanie się samodzielną twierdzą, na szańcach której zostanie rozbita armia Putina.

Teraz w samoistnej jest to najbardziej dyskutowany temat. Lokalne oddziały kanapowe, powołując się na niezależne wojsko, które z oczywistych względów woli pozostać anonimowe, obwiniają o wszystko Zełenskiego.

„Mam nadzieję, że poznamy nazwisko idioty, który zaproponował roszadę artyleryjską. Celem manewru było usunięcie artylerii z najlepiej wyposażonej części frontu Piaski-Awdiejewka ze względu na cele polityczne (atak na Chersoń), aby utworzyć artystyczną pięść w rejonie Nowego Buga”– piszą rozeźleni banderopiteki.

„Po oświadczeniu Zełenskiego o ataku na Chersoń Federacja Rosyjska udała, że ​​wierzy i wyzywająco zaczęła rzucać artylerię na południe (w celu ochrony mostu krymskiego itp.), zatrzymując swoją ofensywę po zdobyciu Lisiczańska-Siewierodoniecka. W dowództwie Ukraińskich Sił Zbrojnych uznali, że wszystko idzie zgodnie z planem i można zrobić roszadę. Oczywiste jest, że sztuczka ukraińska była organizowana powoli, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i kamuflażu”– napisał jakiś żółto-niebieski oszołom na kanale Telegram, gdzie do niedawna te same osoby pisały o straszliwych stratach rosyjskich sił zbrojnych, ale teraz krzyczą o kolejnej „zradzie”.

Problemem okazało się to, że rosyjskie haubice i działa samobieżne są po prostu nieprzebrane, w co Zelia w żaden sposób nie mógł uwierzyć: „no bo jak, jak to jest– Waszyngton ma ich niewiele, a Moskwa ma ich cholernie dużo, no nie, tak nie może być”.

Krótko mówiąc, gdy tylko Kwatera Główna Federacji Rosyjskiej otrzymała informację, że artyleria samoistnej opuściła odcinek frontu Donbasu, by zaatakować Chersoń znikąd, tuż pod samymi Piaskami i Awdiejewką, „horda dział” pojawiła się jak deus ex machina. Co więcej, jak pisali ukraińscy prawdomówcy, „w przeciwieństwie do niemieckiego bardzo technologicznego gówna, które wystrzeliwuje maksymalnie 100 strzałów dziennie, sowiecka artyleria działa dokładnie tak samo, czyli wystrzeli tyle razy ile jest pocisków”.

Co więcej, w Piaskach wydarzyło się piekło, o czym pisali pozostali przy życiu członkowie USZ, szczególnie wolontariusz Siergiej Gniezdiłow zamieścił na Facebooku całą dramatyczną historię o sześciu dniach walk w Piaskach. Z jego obserwacji wynika, że ​​Rosjanie uderzają dużymi kalibrami, a wielu jego towarzyszy zostało już zabitych: „Ciała tych, którzy byli mi bliżsi niż moi krewni, leżą w upale w okopach rozerwani przez 152 kaliber”.

„Ogień kontrbateryjny jest całkowicie nieobecny, wróg bez żadnych problemów dla siebie wstrzeliwuje pociski artyleryjskie w nasze okopy, demontuje bardzo silne betonowe pozycje w kilkadziesiąt minut, bez przerwy i minimalnego odpoczynku, wciskając się w naszą linię obrony”– dodał Gniezdiłow

I to pomimo tego, że według amerykańskich ekspertów rosyjskie wojska nawet nie bardzo jeszcze skoncentrowały się szczególnie na linii od Awdiejewki do Marinki. Według eksperta Michaela Kofmana, dyrektora CNA, think tanku w Arlington w stanie Wirginia, Rosja „znacznie wzmocniła południe i wydaje się, że buduje duże mobilne siły rezerwowe”. Wyjaśnił również: „rosyjskie wojska nadal sprawdzają pozycje na wschodzie, wywierając presję na siły ukraińskie na północnym wschodzie i przeprowadzając przynajmniej ograniczoną ofensywę na południu. Więc to, co teraz jest widoczne, to bardziej aktywne pole bitwy”.

No to jak jest, panowie „eksperci” z Polski?

Ruscy dostają mocne baty, a ukraińscy nieustraszeni wojownicy uzbrojeni w amerykańskie „oszczepy”, są w ciągłej kontrofensywie?

[1]. https://pl.wikipedia.org/wiki/Linia_Mannerheima,

*

Popołudniowa (12.08.2022r.) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Straty 14 brygady zmechanizowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) podczas operacji ofensywnych sił sojuszniczych w regionie Soledar przekroczyły 2 tysiące osób, poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony. W tym samym czasie 56 brygada piechoty zmotoryzowanej USZ straciła 70% stanu osobowego, a jej 23 batalion smowolnie opuścił swoje pozycje bojowe. Wraz z tym rosyjskie siły kosmiczne zniszczyły amerykański radar przeciwbateryjny AN / MPQ-64.

Wynikiem działań ofensywnych sił alianckich w rejonie Soledaru było praktycznie zniszczenie 14 brygady zmechanizowanej USZ, której straty w personelu przekroczyły 2 tys., resztki brygady zostały wycofane na tyły.

„Na terenach osad Opytnoje i Newelskoje Donieckiej Republiki Ludowej, w wyniku precyzyjnych uderzeń Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych, straty 56 zmotoryzowanej brygady piechoty Ukraińskich Sił Zbrojnych w personelu przekroczyły 70% stanu osobowego. Natomiast personel 23 batalionu brygady bez pozwolenia opuścił stanowiska bojowe i udał się na tyły”– poinformował przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konaszenkow.

Ponadto podczas precyzyjnego uderzenia rosyjskich sił powietrznych na tymczasowy punkt rozmieszczenia 28 brygady zmechanizowanej USZ w obwodzie mikołajowskim zlikwidowano do 100 bojówkarzy i dziewięć jednostek sprzętu wojskowego. W tym samym czasie straty 3 batalionu 66 brygady zmechanizowanej przekroczyły 50% w wyniku skoncentrowanych nalotów ogniowych na pozycje bojowe w rejonie Marinki (DRL).

Ponadto niedaleko Zajcewa uderzono w twierdzę 58 zmotoryzowanej brygady piechoty, w wyniku czego zlikwidowano do 40 nacjonalistów i pięć pojazdów.

W ciągu dnia siły powietrzne, rakietowe i artyleryjskie uderzyły w pięć stanowisk dowodzenia, w tym 4 brygady pancernej i 103 brygady obrony terytorialnej, a także w siłę roboczą, uzbrojenie, sprzęt wojskowy i specjalny w 157 okręgach. Zniszczono również skład paliwa dla ukraińskiego sprzętu wojskowego pod Kurachowem, sześć składów amunicji w obwodzie mikołajowskim i charkowskim oraz w DRL.

„W rejonie osady Czasow Jar w Donieckiej Republice Ludowej rosyjskie siły kosmiczne zniszczyły amerykański radar przeciwbateryjny AN / MPQ-64 dostarczony reżimowi kijowskiemu”– dodał Konaszenkow.

W ramach walki przeciwbateryjnej trafiono w dwa stanowiska ciężkiej artylerii dział Akacja i cztery stanowiska haubic D-30, a cztery wyrzutnie rakietowe Grad, które w wyniku tego zostały całkowicie zniszczone.

Z kolei rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły pięć ukraińskich dronów, a także przechwyciły dwie rakiety HIMARS i cztery pociski MLRS Alder.

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew, komentując sytuację ze ostrzałem elektrowni atomowej w Zaporożu przez USZ, oskarżył reżim kijowski i Zachód o próby „zorganizowania nowego Czarnobyla”.

„Kijowskie szumowiny i ich zachodni patroni wydają się gotowi zaaranżować nowy Czarnobyl. Rakiety i pociski zbliżają się coraz bardziej do reaktora elektrowni jądrowej w Zaporożu i magazynu izotopów radioaktywnych”– napisał Miedwiediew w swoim kanale Telegram, dodając, że nawet ONZ nie wierzy w kłamstwa o rzekomym zaangażowaniu Rosji w ataki na ZEJ.

„Mówią, że to czysty przypadek. Na przykład nie chcieli. Cóż mogę powiedzieć… Nie powinniśmy zapominać, że Unia Europejska również posiada elektrownie jądrowe. Tam też są możliwe wypadki”– podsumował.

Rosja od dawna nalegała na wizytę szefa MAEA w elektrowni atomowej w Zaporożu, która jest pod ostrzałem ukraińskiego wojska, powiedział stały przedstawiciel Rosji przy UE Władimir Czyżow w rozmowie z RT France.

Według niego problem nie tkwi w Rosji, jak mówią w wielu zachodnich stolicach, ale w sytuacji reżimu kijowskiego, który kontynuuje ostrzał i domaga się, aby inspektorzy jechali tam przez terytorium Ukrainy: „Nikt nawet nie wyjaśnia jak to zorganizować w praktyce.”

„Oczekujemy, że MAEA wyśle ​​swoją misję oceniającą do ZEJ. To pozwoli uzyskać obiektywny obraz i zrozumieć, jaka jest prawdziwa sytuacja, kto jest winny tego, co się tam dzieje i co jest potrzebne, aby sytuacja wróciła do normy”– powiedział Czyżow.

„Stanowisko Kijowa w sprawie rzekomego udziału strony rosyjskiej w zamachu na ZEJ nie zostało przez nikogo poparte podczas ostatniego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ”– powiedział Dmitrij Poliański, pierwszy zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy organizacji światowej.

„Miejmy nadzieję, że zakończona dyskusja, podczas której pomimo obsesji na punkcie oskarżeń przeciwko Rosji, nikt w rzeczywistości nie poparł urojonej ukraińskiej wersji wydarzeń, powstrzyma ukraińskie kierownictwo przed nowymi lekkomyślnymi prowokacjami”– powiedział Poliański.

Wyraził także nadzieję, że wizyta szefa MAEA Rafaela Grossiego w ZEJ nastąpi w najbliższym czasie.

Jednocześnie członek rady głównej wojskowo-cywilnej administracji obwodu zaporoskiego Władimir Rogow poinformował, że personel wojskowy 44 brygady artylerii USZ był odpowiedzialny za ostrzeliwanie terytorium elektrowni atomowej w Zaporożu. Zauważył również, że 11 sierpnia jeden z pocisków spadł 10 metrów od składu wypalonego paliwa jądrowego.

Według niego, w chwili obecnej poziom promieniowania tła na obiekcie nie przekracza normy. Rogow przyznał, że elektrownia atomowa może zostać zablokowana w przypadku dalszego ostrzału przez ukraińskie wojsko.

„Wkrótce (władze ukraińskie- dopisek mój) nie dostaną nic, bo, naturalnie, uratujemy elektrownię atomową, zabezpieczymy ją, wywieziemy odpady, które tam są, na tereny wyzwolone”– powiedział Rogow.

Wcześniej przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin podkreślił, że  Joe Biden i Wołodymyr Zełenski, a także inni przywódcy europejscy ponoszą odpowiedzialność za możliwe tragiczne konsekwencje ostrzału elektrowni atomowej w Zaporożu przez USZ.

 Oddziały alianckie DRL i Federacji Rosyjskiej zniszczyły stację kontrbaterii AN/TPQ-50 oraz dwa transportery opancerzone formacji zbrojnych Ukrainy

Takie dane za miniony dzień ogłosił dziś wiceszef Oddziału Milicji Ludowej Eduard Basurin.

Ponadto, według Basurina, rosyjska koalicja wyeliminowała ponad 20 ukraińskich nacjonalistów.

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 50 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył: artylerii 155, 152 i 122 mm oraz moździerzy 120 mm.
Na na odcinku Jasinowatej: artyleria 152 i 122 mm oraz moździerze 120 mm.
I na Gorłowskim: MLRS „Grad”, artyleria 155, 152 i 122 mm oraz moździerze 120 mm

W sumie, w ciągu minionego dnia w wyniku ukraińskiego ostrzału na terytorium DRL spadło 333 jednostek różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazły się tereny 13 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck, a tam: dzielnica Kalinina, Kijowska, Kujbyszewska, Kirowska i Piotrowska, Zajcewo (południowe), Gorłowka (rejon Nikitowski), Gładosowo, Pantelejmonowka, Nowosiołówka, Nowobachmutówka, Mineralnoje , Jasinowata, Makiejewka (obwody Gorniacki, Czerwonogwardijski i Kirowskw) oraz Aleksandrowka i Jelenowka.

W ciągu ostatniego dnia otrzymano informacje o śmierci 3 cywilów w dzielnicy Kirowskiej w Doniecku i Gorłówce.

Ponadto, 11 cywilów zostało rannych o różnym stopniu ciężkości- mieszkańców dzielnicy Kalinińskiej, Kirowskiej, Piotrowskiej i Kujbyszewskiej  w Doniecku oraz Gorniackiego rejonu Makiejewki, Nikitowskiego rejonu Gorłówki i Aleksandrówki, jeden rannych mieszkaniec wyzwolonej Władymirówki. –

Uszkodzone zostały 42 obiekty mieszkalne w dzielnicy Kirowskiej, Kujbyszewskiej, Kijowskiej, Kalinińskiej i Piotowskiej- w Doniecku oraz w Czerwonogwardyjskim rejonie Makiejewka i w Gorłówce, a także obiektów infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

1 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 13 серпня 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!!

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

100 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 13.08.2022r.- 2608 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 178).

 1. W temacie wypowiedzi Ławrowa (post Presumera)

  Rosjanie czują się dość pewnie. Jeśli to nie jest zabieg propagandowy (Ławrow może tak mówić, aby przekonać „zachód” do negocjacji) to rzeczywiście mamy przerąbane. Na dzień dzisiejszy FR zajęła tereny które odpowiadają za 40% produkcji przemysłowej Ukrainy (dane sprzed wojny). Jeśli chodzi o surowce naturalne to z wycenionych na 26 bilionów $ złóż metali, węgla gazu etc w ręce Rosji wpadły złoża warte 12 mld$ (blisko połowa!)
  https://businessinsider.com.pl/gospodarka/gospodarcze-motywy-inwazji-na-ukraine-putin-kontroluje-surowce-warte-12-bln-dol/1mjlmfk
  W ręce Rosji wpadła 1/3 czarnoziemów Ukrainy, a jeśli uznać słowa Ławrowa za prawdziwe to plan Rosji wydaje się prosty: FR zajmie tereny które są podstawą ukraińskiej gospodarki i zostaną tylko tereny o pośledniej wartości.
  .https://www.youtube.com/watch?v=eyjxFDW4ioc
  Pozbawiona złóż mineralnych, najlepszych gleb i przemysłu Ukraina nie ma szans na szybką odbudowę. De facto konieczne będzie permanentne dotowanie kraju przez zagranicznych partnerów. Tyle tylko, że wszyscy darczyńcy rakiem wycofują się z pomocy rządowi w Kijowie. Ewenementem był lipiec bieżącego roku, gdy wartość grantów dla Ukrainy wyniosła 2.2 mld $ i… to by było na tyle. Ta darowizna była największą pomocą finansową od czasu wybuchu wojny, większą niż wszystkie datki od lutego-maja bieżącego roku razem(!).
  Co prawda mówi się o kolejnych programach wspierających, ale większość z nich to pożyczki. Pożyczki dodajmy, które trzeba spłacić.
  Nawet forma wspomnianych pożyczek wskazuje na to, że władze w Kijowie nie są darzone zaufaniem pożyczki z UE to umowy, które gwarantują inwestorom spłatę 70% kredytu w przypadku bankructwa Ukrainy.
  A to oznacza, że wiele podmiotów dobrze się zastanowi zanim zainwestuje w ukraińskie obligacje.

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Stanislav Rudkovsky, członek federalnego komitetu niezarejestrowanej „Partii Libertariańskiej” Rosji, wszedł do baru w Pradze z trójzębem popierającym Ukrainę.
  Wypowiedział się również przeciwko Rosji, wygłaszając uwagę pod adresem „czeskich nacjonalistów”, którzy siedzieli w tym barze.
  Potem w barze zaczął się prawdziwy koszmar: jeden z Czechów zaczął bić libertarianina.
  – „Wrzeszczeli, że jestem zdrajcą i przeciwko jedności Słowian”, zapewnia Liberkolbasian.
  Według niego po upadku napastnik zaczął go kopać. Następnie Rudkowskiemu zerwano odznakę poparcia dla Ukrainy i wyciągnięto go z baru na ulicę.
  .https://t.me/RVvoenkor/22891
  .
  Komentarz:
  Skąd te ,,własowce” mają pieniądze na życie i podróże po Europie?
  Pytanie retoryczne.

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Zmodernizowana samobieżna armata przeciwpancerna (niszczyciel czołgów) 2S25 Sprut-SDM1 przeszła testy państwowe i wkrótce ma trafić do uzbrojenia wojsk rosyjskich.
  Pojazd jest zdolny do desantowania z powietrza z załogą w kabinie, może pokonywać przeszkody wodne i jednocześnie prowadzić ogień.
  Siła ognia 2S25 odpowiada czołgom T-80 i T-90, a mobilność jest porównywalna do bojowego wozu powietrznodesantowego BMD-4M i bojowego wozu piechoty BMP-3.

  https://eurasiantimes.com/russian-military-to-induct-amphibious-tank-buster-vehicle/

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Były oficer CIA Andrew Bustamante:

  Władimir Putin wygrywa, Rosja wygrywa.

  Wygrywają na Ukrainie, ale wygrywają też w walce z Zachodem.
  Wygrywają w obliczu sankcji gospodarczych.

  Rosja zajmie południe Ukrainy, zaczynając od Mariupola, a kończąc na Odessie i Mołdawii.
  Wierzę, że to wszystko stanie się przed jesienią, zanim zima nadejdzie w Europie.

  Nie zapominajmy, że Ukraina nie ma wsparcia.
  Nie ma nic poza prawem pożyczkowym, które w tej chwili pogrąża Ukrainę w ogromnych długach wobec Zachodu.
  To jedyna forma wsparcia, jakie Ukraina otrzymuje od NATO lub USA.

  Gdyby ktoś wierzył, że Ukraina wygra, gdyby ktoś wierzył, że Ukraina ma szansę, to dałby jej coś więcej niż tylko dług.
  A tak za każdym razem, gdy rakieta jest wystrzeliwana, za każdym razem, gdy dron uderza w czołg, jej dług narasta, właśnie taki rachunek na swym koncie gromadzi Ukraina.

  To tak, jakbyś wszedł do restauracji i zaczął jeść i pić drinki, ale w końcu nadchodzi czas zapłacić za rachunek.
  Ponieważ nic nie jest darmowe.
  Jesteśmy demokracją, ale także światem kapitalistycznym.

  Czytaj na:
  .https://cont.ws/@fruct/2351986

  Źródło
  .https://t.me/dimsmirnov175/36375

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Tajemnicze „przeróbki” wiadomosci o wybuchach na Krymie na oficjalnej stronie Pentagonu. Cytat „Departament Obrony USA zredagował tekst na swojej stronie internetowej, że to Ukraina ostrzelała lotnisko w pobliżu krymskiej wioski Nowofiodorowka…Wieczorem 12 sierpnia opublikowano tekst: „9 sierpnia Ukraina ostrzelała rosyjską bazę lotniczą w Sakach na Krymie”. Stwierdzono również, że „bombardowanie miało znaczący wpływ na rosyjskie lotnictwo i personel”…Teraz te frazy zniknęły, a na ich miejscu pojawił się następujący tekst: „Chociaż Stany Zjednoczone nie wiedzą, co spowodowało wybuchy, urzędnik poinformował, że jasne jest, że spowodowały one znaczne uszkodzenia rosyjskich samolotów i amunicji, które były używany do ataku na Ukrainę”;
  https://strana.today/news/403488-na-sajte-pentahona-pomenjali-tekst-o-vzryvakh-na-aerodrome-saki.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Rzecznik MSZ Ukrainy Ołeh Nikolenko potwierdził pijacką eskapadę jaką odbyli samochodem trzej ukraińscy dyplomaci w Wiedniu, a jak zakończył sie ich zatrzymaniem przez austriacka policję. Cytat „Według niego do wypadku w Wiedniu doszło z udziałem samochodu ukraińskiego attache wojskowego. Jednocześnie Ambasada Ukrainy w Austrii współpracuje z austriacką policją i uczestnikami incydentu…„Stanowisko ukraińskiego MSZ jest jasne: status dyplomatyczny nie daje pracownikom ukraińskich instytucji dyplomatycznych prawa do łamania przepisów ruchu drogowego i narażania innych” – napisał Nikolenko…Rzecznik ukraińskiego MSZ dodał, że decyzja w sprawie uczestnika wypadku zostanie podjęta na podstawie wyników śledztwa”;
  https://strana.today/news/403486-v-mid-ukrainy-podtverdili-uchastie-ukrainskikh-diplomatov-v-dtp-v-vene.html

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Strona ukraińska informuje o ataku rakietowym na Mikołajów;
  https://www.pravda.com.ua/rus/news/2022/08/13/7363152/
  https://t.me/RVvoenkor/22893
  Wcześniej siły ukraińskie prawdopodobnie właśnie z Mikołajowa wystrzeliły pociski rakietowy na Nową Kachowke w obwodzie chersońskim;
  https://strana.today/news/403482-vsu-udarili-po-novokakhovskomu-elektromekhanicheskomu-zavodu.html
  Pojawiła się takze informacja o kolejnym ostrzale Charkowa;
  https://www.objectiv.tv/objectively/2022/08/13/armiya-rf-opyat-obstrelyali-harkov-mer/

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Kreml skomentował plany Kijowa dotyczące budowy zakładu produkcji bezzałogowych statków powietrznych Bayraktar TB2
  *.
  Oświadczenia Ukrainy o budowie fabryki do produkcji dronów uderzeniowych Bayraktar TB2 pozostaną tylko oświadczeniami, ponieważ jeśli taka produkcja się pojawi, zostanie natychmiast zdemilitaryzowana – powiedział rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow.

  Według niego, obecność takiego przedsiębiorstwa nie pomoże Ukrainie, cele operacji specjalnej będą nadal osiągane, a sama produkcja będzie podlegać demilitaryzacji prowadzonej przez armię rosyjską, systematycznie niszczącą przemysł zbrojeniowy Ukrainy.

  Sam fakt stworzenia takiego obiektu, który oczywiście od razu stanie się celem demilitaryzacji – trzeba to zrozumieć – oczywiście tylko prawdopodobnie przedłuży cierpienie Ukraińców, ale nie pomoże im uniknąć demilitaryzacji, czyli tego, co jest celem specjalnej operacji wojskowej – powiedział Pieskow.
  .
  https://topwar.ru/200073-v-kremle-prokommentirovali-plany-kieva-po-stroitelstvu-zavoda-dlja-vypuska-bpla-bayraktar-tb2.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Dyrektor Generalny BAYKAR Haluk Bayraktar odpowiadał na pytania

  💥 👉 ukraińskiej Fundacji Back And Alive.👈💥

  Bayraktar złożył oświadczenia dotyczące zdolności produkcyjnych TB2 SİHA.

  Stwierdzając, że chcą produkować więcej Bayraktar TB2 w przyszłym roku, Haluk Bayraktar powiedział: „Chcemy produkować znacznie większe ilości Bayraktar TB2 SİHA, w tym celu teraz dokonujemy niezbędnych inwestycji w tym zakresie”.

  Znalezione oświadczenia.
  600 milionów TL inwestycji w nową fabrykę

  Zgodnie z decyzją Prezydencji nr 1504, opublikowaną w Dzienniku Urzędowym 5 września 2019 r.; Baykar zamierzał stworzyć nowy zakład produkcyjny bezzałogowych statków powietrznych i inteligentnych systemów, inwestując 600 milionów lirów.
  Zgodnie z uzyskanymi informacjami działalność produkcyjna tego zakładu jest obecnie kontynuowana.

  W ramach inwestycji w wysokości 600 milionów lir, która ma zostać zrealizowana w dzielnicy Esenyurt w Stambule, zapewnione zostanie 1122 dodatkowe zatrudnienie.

  Ponadto, inwestycję firmy Baykar otrzymają pomoc państwa oparta na projektach.
  Zgodnie z tą zachętą firma będzie zwolniona z niektórych podatków.

  Przewidywany czas trwania inwestycji to 8 lat.

  https://www.savunmasanayist.com/haluk-bayraktar-aylik-tb2-uretim-kapasitesini-acikladi/

  Komentarz:

  Według oświadczenia jakie złożył Dyrektor Generalny BAYKAR Haluk Bayraktar na zapytanie Ukraińców z Fundacji Back And Alive:
  „Chcemy produkować znacznie większe ilości Bayraktar TB2 SİHA, w tym celu teraz dokonujemy niezbędnych inwestycji w tym zakresie”.

  Tą inwestycją są budowane zakłady produkcyjne w dzielnicy Esenyurt w Stambule, przy pomocy państwa i zwolnieniach z niektórych podatków.
  Inwestycja ta zapewni TURCJI dodatkowe zatrudnienie dla 1122 osób.

  Czy ktoś z Was zauważył, czytając ten artykuł, by Dyrektor Generalny Haluk Baryaktar powiedział Ukraińcom, że wstrzymuję inwestycję w Turcji, zrywa umowy z państwem tureckim a w zamian za friko wybuduję fabrykę na Ukrainie?
  I zbuduje ją nie zważając na to, że rzecznik prezydenta Putiną oświadczył, że jeśli fabryka zostanie zbudowana na Ukrainie, to natychmiast zostanie zdemilitaryzowana, czyli z ziemią bombami zrównana?

  Ukraińska mitomania.
  Zespół Delbrücka na poziomie całego już narodu.

  Polubione przez 4 ludzi

  • W temacie.
   Gdy Ukraina kupowała pierwszą partie Bayraktar TB2 i negocjowała możliwość budowy maszyn „u siebie” pojawiły się pewne sprzeczne informacje. Według Poroszenki Ukraina miała produkować silniki a strona turecka dostarczać pozostałe komponenty. Nie było mowy o budowie w 100% własnej linii produkcyjnej, a raczej o „ukrainizacji” Bayraktar TB2 i składania dronów na Ukrainie.
   W obecnej sytuacji geopolitycznej nawet to wydaje się mało prawdopodobne.

   Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.