Wojna już nie domowa na Ukrainie 31.08.2022r.- 2626 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 196).


„Niemy krzyk”– dzień 830.

29 sierpnia wojsko ukraińskie na bezpośrednie rozkazy Wołodymyra Zełenskiego podjęło próbę ofensywy w rejonie Mikołajewa i Chersonia w trzech kierunkach. 

Ta próba „zakończyła się sromotną klęską”, powiedział oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konaszenkow.

W wyniku podjętych natychmiast działań obronnych wojsk rosyjskich zniszczono 26 czołgów ukraińskich, 23 bojowe wozy piechoty, dziewięć innych pojazdów opancerzonych, zestrzelono dwa samoloty szturmowe Su-25.  Dodatkowo straty wroga wyniosły ponad 560 żołnierzy, podkreśliło Ministerstwo Obrony.

„W czasie walk zniszczono 26 ukraińskich czołgów, 23 bojowe wozy piechoty, dziewięć innych bojowych wozów opancerzonych, zestrzelono dwa samoloty szturmowe Su-25. Straty wroga w sile roboczej wyniosły ponad 560 żołnierzy. Kolejna próba ofensywnych działań wroga nie powiodła się żałośnie”- poinformował Igor Konaszenkow.

Wraz z nim nawigator śmigłowca bojowego Ka-52 opowiedział, w jaki sposób rosyjski personel wojskowy tłumi ofensywne działania wojsk ukraińskich.

„Kiedy doszło do niespodziewanej ofensywy wroga, otrzymaliśmy zadanie zniszczenia umocnień. Zaczynamy tam latać- gdzie doszło do nieoczekiwanej bitwy. Nasza misja nie zawiodła- stłumiliśmy tę ofensywę jako grupa, pomimo ekspozycji (namierzzenia elektroniczne- dopisek mój) i pocisków skierowanych w naszą stronę”– wyjaśnił nawigator śmigłowca bojowego.

Z kolei zastępca szefa wojskowo-cywilnej administracji obwodu chersońskiego Kirił Stremousow nazwał atak Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) na centrum administracyjne obwodu „błędem i fantazją”. Według niego, ataki ukraińskiego wojska na infrastrukturę cywilną tylko wzmacniają chęć lokalnych mieszkańców do przyłączenia się do Rosji.

„Wszystkie te naloty na Most Antonowski, na szkoły – jest coraz mniej ludzi, którzy chcą po tych ostrzałach chcą powrotu ukronazistów. W związku z tym rośnie liczba osób, które pójdą na referendum. Im więcej ziemi chersońskiej jest ostrzeliwane, tym więcej ludzi ich odrzuca, jest to naturalny proces (…) Coraz więcej zwolenników pojawia się w regionie Chersonia, aby udać się na referendum, dołączyć do Federacji Rosyjskiej, być podmiotem Federacji Rosyjskiej”– powiedział Kirił Stremousow.

Dodał też, że w regionie zbudowano kilka linii obronnych przez siły koalicji.

„Obwód chersoński jest całkowicie pod ochroną zawodowego wojska Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. Zbudowano kilka linii obronnych. Nic nie zagraża Chersonowi i regionowi Chersoniu”– powiedział Stremousow w rozmowie z RIA Novosti.

Jednocześnie szef Krymu Siergiej Aksionow porównał doniesienia o ofensywie USZ w kierunku południowym z wirtualnymi „atakami” na most krymski.

„Formacje ukraińskie ponoszą dotkliwe straty zarówno na południu, jak i we wszystkich innych kierunkach. Ale zachodni panowie muszą wykazywać aktywność, więc gang narkomanów i przestępców robi to, co potrafi najlepiej: podróbki i fałszerstwa informacji. A ludzie, którzy są rzuceni na pewną śmierć w celu uzyskania pozytywnego efektu informacyjnego (przez „zespół Ze”- dopisek mój), nie żałują narkomanów”– napisał w swoim kanale Telegram.

Szef wojskowo-cywilnej administracji rejonu Berisławskiego obwodu chersońskiego Andrij Kostiuk zwrócił uwagę, że ostrzał ukraińskich nacjonalistów nie ustał od wieczora 28 sierpnia.

W szczególności zniszczeniu uległa szkoła, przedszkole, budynek powiatowego związku konsumenckiego oraz pięciopiętrowy budynek mieszkalny.

„Strzelają do budynków, niszczą infrastrukturę miasta”– skomentował ostrzały ze strony USZ.

„Budynki kościoła, szkoły i domu towarowego zostały uszkodzone w wyniku ostrzału przez Siły Zbrojne Ukrainy w mieście Berisław w obwodzie chersońskim”– poinformowała dziennikarzy wojskowo-cywilna administracja rejonowa.

„W Berisławiu ataki rakietowe Ukraińskich Sił Zbrojnych 29 sierpnia zniszczyły dach wielopiętrowego budynku mieszkalnego na ulicy Chersońskiej nr. 165, obok niego zniszczone zostały dwa prywatne domy mieszkalne oraz budynek szkoły nr.4, która 1 września przygotowywała się na przyjęcie uczniów. Zniszczony został budynek miejskiego urzędu pracy przy ulicy. Szewczenki nr. 20/1, Kościół Wniebowzięcia NMP uszkodzony. Dodatkowo zniszczeniu uległ budynek centralnego domu towarowego na ulicy 1 maja nr. 244 w budynkach mieszkalnych wybito szyby”– podsumowała straty wojskowo-cywilna administracja rejonu Berisławia.

USZ poniosły duże straty w wyniku klęski wojsk ukraińskich po ofensywie Zełenskiego przeprowadzonej na na jego osobiste rozkazy w rejonie Mikołajewa oraz Krzywego Rogu i niektórych innych kierunków. Zostało to stwierdzone w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej. Wojska rosyjskie zlikwidowały ponad 1,2 tys. ukraińskich żołnierzy, zniszczyły 48 czołgów, 46 bojowych wozów piechoty i inny sprzęt. Rozbita została również 128 samodzielna górska brygada szturmowa USZ. Ponadto ponad 100 bojówkarzy i najemników formacji Krakena i Legii Międzynarodowej zostało zlikwidowanych przez skoncentrowane ataki ogniowe.

„Skuteczne działania rosyjskiej grupy wojsk zniszczyły w ciągu dnia 48 czołgów, 46 bojowych wozów piechoty, 37 innych bojowych wozów opancerzonych, osiem pickupów z ciężkimi karabinami maszynowymi i zlikwidowały ponad 1,2 tys. ukraińskiego personelu wojskowego. Odpierając ofensywę wroga, wojska rosyjskie pokonały jednostki 128 samodzielnej górskiej brygady szturmowej Ukraińskich Sił Zbrojnych przeniesionej specjalnie do udziału w operacji z Ukrainy Zachodniej. Pięciu żołnierzy tej brygady złożyło broń i poddało się”– powiedział podczas odprawy generał porucznik Igor Konaszenkow, rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

*

Popołudniowa (30.08.2022r.) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Żołnierze z Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ), w wyniku próby kontrofensywy na kierunku Mikołajew-Krzywy Róg, której przeprowadzenie nakazał osobiście prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, stracili ponad 1,2 tys. personelu. Poinformował o tym we wtorek 30 sierpnia oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał broni Igor Konaszenkow.

„Skuteczne działania rosyjskiej grupy wojsk zniszczyły w ciągu dnia 48 czołgów, 46 bojowych wozów piechoty, 37 innych opancerzonych wozów bojowych, 8 pickupów z ciężkimi karabinami maszynowymi i zlikwidowały ponad 1200 ukraińskich żołnierzy”– powiedział Konaszenkow.

Według Ministerstwa Obrony, odpierając ofensywę, wojsko rosyjskich sił zbrojnych pokonało jednostki 128 samodzielnej górskiej brygady szturmowej USZ przeniesionej z zachodniej Ukrainy. Pięciu ukraińskich szturmowców zdążyło złożyć broń i poddać się.

Zginęło również ponad 200 bojówkarzy, w tym około 40 najemników z zagranicy.

29 sierpnia Wołodymyr Zełenski wezwał rosyjskich żołnierzy do wycofania się z Ukrainy.

Tego samego dnia rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że wojska ukraińskie podjęły próbę przeprowadzenia wielkiej ofensywy w obwodzie mikołajowskim i chersońskim w trzech kierunkach i poniosły ciężkie straty.

Poza tym, rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że Siły Powietrzno-Kosmiczne (SP-K) Federacji Rosyjskiej zniszczyły warsztaty fabryki Interwzrywprom  («Интервзрывпром») w Krzywym Rogu, która produkowała materiały wybuchowe na potrzeby (USZ). 

„W mieście Krzywy Róg w obwodzie dniepropietrowskim precyzyjna broń rosyjskich sił powietrznych zniszczyła warsztaty produkcyjne fabryki Interwzrywprom, która produkowała materiały wybuchowe i inne produkty dla wojsk ukraińskich”– powiedział Konaszenkow.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zauważyło również, że reżim kijowski kontynuuje prowokacje w celu stworzenia zagrożenia katastrofą spowodowaną przez człowieka w elektrowni atomowej w Zaporożu. Tak więc 29 sierpnia rosyjskie wojsko przechwyciło cztery drony szturmowe USZ.

„Jeden z dronów spadł na dach budynku specjalnego budynku nr. 1, w którym składuje się amerykańskie paliwo jądrowe i stałe odpady radioaktywne. Uniknięto szkód i ofiar. Ponadto w ciągu ostatniego dnia ukraińska artyleria wystrzeliła dwa pociski na teren elektrowni jądrowej, które eksplodowały w bezpośrednim sąsiedztwie specjalnego budynku nr. 1”– powiedział Konaszenkow.

Według niego ukraińska artyleria strzelała z pozycji w obwodzie Marganiec w obwodzie dniepropietrowskim, rosyjskie siły zbrojne ogniem zwrotnym stłumiły siłę ognia USZ.

„Sytuacja radiacyjna w elektrowni jądrowej Zaporoże pozostaje normalna”– zapewnił Konaszenkow.

Kreml po raz kolejny podkreślił, że specjalna operacja wojskowa wspierająca republiki Donbasu przebiega zgodnie z wyznaczonymi celami. Poinformował o tym sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, komentując oświadczenie Władimira Zełenskiego, że Ukraina odzyska terytoria, które uważa za własne.

„Specjalna operacja wojskowa trwa, prowadzona jest metodycznie, toczy się zgodnie z istniejącymi planami. Wszystkie cele zostaną osiągnięte”– powiedział.

Mówiąc o publikacji amerykańskiej gazety The Washington Post o rzekomej dostawie irańskich dronów do Rosji, Pieskow zauważył, że ta medium to publikuje ostatnio dużo fałszywek.

„Washington Post, niestety, publikuje ostatnio wiele dziwnych informacji. Jeśli chodzi o nasze relacje z Iranem, to wiadomo, rozwijają się one dynamicznie, rozwijały się wcześniej, rozwijają się teraz i będą się rozwijać”– wyjaśnił rzecznik Kremla.

Dmitrij Pieskow wyraził także nadzieję, że zapowiadana misja MAEA do zaporoskiej elektrowni jądrowej odbędzie się i odbędzie „zgodnie z ustaleniami”. Sekretarz prasowy prezydenta Rosji spodziewa się również, że państwa europejskie wykorzystają swoje wpływy na Kijów i zabronią dalszego ostrzeliwania terenu elektrowni atomowej w Zaporożu.

„Będziemy nadal zwracać uwagę całej światowej społeczności na nieodpowiedzialne zachowanie ukraińskiego wojska, które ostrzeliwując elektrownię atomową w Zaporożu, zagraża temu obiektowi i pobliskim terytoriom, a nawet w znacznie szerszej geografii”– wyjaśnił rzecznik Kremla.

 W minionym dniu w obronie republiki zginęło czterech żołnierzy ML DRL, a dziewięciu zostało rannych.

„Z przykrością informujemy, że podczas pełnienia służby wojskowej w walce o niepodległość zginęło czterech obrońców Donieckiej Republiki Ludowej, a dziewięciu zostało rannych”– poinformował wczoraj wiceszef Departamentu Milicji Ludowej Eduard Basurin.

Siły DRL, przy wsparciu Rosji, w ciągu dnia zniszczyły siedem sztuk sprzętu wroga i ponad dwa tuziny bojówkarzy.

„Wspólne działania personelu wojskowego Donieckiej Republiki Ludowej i Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zniszczyły broń i sprzęt wojskowy wroga: haubicę 155 mm M777, czołg, trzy moździerze 120 mm, dwie ciężarówki z amunicją”– powiedział Eduard Basurin, dodając, że ML zlikwidowała także ponad 20 nacjonalistów.

Siły alianckie wyzwoliły od ukraińskich najeźdźców trzy wsie i osadę w południowo-zachodniej części DRL. 

„Na dzień 31 sierpnia 2022 r. na terenie Donieckiej Republiki Ludowej grupa wojsk DRL i ŁRL przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych FR wyzwoliła 275 miejscowości, w tym Kliuczewoje, Wołodino, Orlińskoje, Zawitne Bażannja”- ogłoszono dzisiaj w Komendzie Głównej Obrony Terytorialnej DRL.

Wsie Wołodino, Orlińskoje, Zawitne Bażannja i wieś Kliuczewoje znajdują się na zachód od Wołnowachy w pobliżu granicy z regionem Zaporoża. W ostatnich latach należały one do okręgu Wołnowacha, wcześniej do okręgu Wielikonowoselkowskiego, który został zlikwidowany przez ukraińskich okupantów w 2020 roku. Centrum administracyjnym powiatu jest miejscowość Wielkaja Nowosielka.

Dzień wcześniej DML DRL poinformował o zniszczeniu przez marines Sił Zbrojnych RF ważnych obiektów USZ w Wielkiej Nowosiołce: umocnień oraz posterunków dowodzenia i obserwacji, a także tymczasowego punktu zakwaterowania.

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 39 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył: artylerii 155, 152 i 122 mm oraz moździerzy 120 mm.
Na odcinku Jasinowatej – artyleria 155 i 152 mm.
I na Gorłowskim – MLRS „Grad”, artyleria 155, 152 i 122 mm oraz moździerze 120 mm.

W sumie, w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadły 222 sztuki różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 12 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck, a tam dzielnica kirowska, piotrowska i kujbyszewska, a także Gołmowski, Żowanka, Zajcewo, Gorłówka, Szirokaja Bałka, Pantelejmonowka, Nowobachmutówka, Jasinowata, Makiejewka (rejon Czerwonogwardyjski) oraz Jelenowka.

W ciągu ostatniego dnia otrzymano informację o śmierci 2 cywilów w dzielnicy piotrowskiej w Doniecku.

10 cywilów zostało rannych o różnym stopniu ciężkości- mieszkańców dzielnicy piotrowskiej, kirowskiej i kujbyszewskiej w Doniecku, w tym w wyzwolonej spod okupacji ukraińskiej osadzie Stawki.

Uszkodzonych zostało 19 budynków mieszkalnych w dzielnicach piotrowskiej i kujbyszewskiej w Doniecku oraz Aleksandrówce i Gorłowce, a także obiektów infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

9 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 31 серпня 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

163 uwagi do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 31.08.2022r.- 2626 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 196).

 1. Cytat „Niemcy uważają, że Rosja jest w stanie otworzyć drugi front…Rosja jest w stanie otworzyć drugi front – mówi inspektor generalny niemieckich sił zbrojnych Eberhard Zorn…Zdaniem wojskowego Zachód nie powinien lekceważyć militarnej potęgi Moskwy, która jego zdaniem ma potencjał do otwarcia drugiego frontu…„Większość rosyjskich sił lądowych może być obecnie skoncentrowana na Ukrainie, ale mimo to nie powinniśmy lekceważyć potencjału rosyjskich sił lądowych do otwarcia drugiego teatru działań” – powiedział generał…Poza armią Rosja dysponuje także flotą i lotnictwem – przypomniał Zorn…„Większość rosyjskiej floty nie brała jeszcze udziału w wojnie na Ukrainie, a rosyjskie siły powietrzne wciąż mają znaczny potencjał, co również stanowi zagrożenie dla NATO” – powiedział…Odnosząc się do sytuacji militarnej na Ukrainie, Zorn powiedział, że dynamika rosyjskiej ofensywy wyhamowała, ale Rosja posuwa się do przodu…„Wspierani przez zmasowany ostrzał artyleryjski idą do przodu” – powiedział inspektor Bundeswehry”;
  https://strana.today/news/405667-rossija-sposobna-otkryt-vtoroj-front-eberkhard-tsorn.html
  Źródło;
  >https://www.reuters.com/world/dont-underestimate-russias-military-strength-german-defence-chief-warns-2022-08-31/

  Polubione przez 2 ludzi

  • Rosjanie utknęli, Rosjanie uciekają, Rosjanie idą do przodu. Niech się NATO wreszcie zdecyduje na którąś z tych wersji, bo jak widać gubi się we własnych kłamstwach.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Jakaś w miarę pozytywna informacja

  W ciągu pół roku wojny w Ukrainie na świadczenia dla uchodźców, którzy przyjechali do naszego kraju, wydano 1,04 mld zł – dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”.
  Najwięcej, bo 960 mln zł, przeznaczono na 500+, które obecnie otrzymuje 403 tys. ukraińskich dzieci.
  Prawie 46 mln zł kosztowała wypłata kapitału rodzinnego, którym objętych jest 15,4 tys. dzieci, a 27,5 mln zł – zasiłki rodzinne przyznawane przez
  gminy.
  Ze statystyk wynika jednak, że nie wszyscy Ukraińcy, którzy uzyskali numer PESEL, korzystają z tego rodzaju wsparcia. – Wypłaty 70 tys. świadczeń zostały wstrzymane ze względu na wyjazd rodzin z Polski – poinformował nas ZUS.
  https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8527668,ukraincy-uchodzcy-miliard-zlotych.html
  Komentarz: Dlaczego w miarę pozytywna? Po pierwsze są odbierane świadczenia tym, którzy wyjechali z Polski, po drugie…obawiałem się, że kwoty socjalu dla uchodźców będą znacznie wyższe.

  Polubienie

 3. ❗️🇬🇧🇺🇦Sytuacja w kierunku Nikolaevsko-Krivoy Rog
  do końca 31 sierpnia 2022 r.

  🔻Trzeciego dnia ofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy na Chersoń nieprzyjaciel postanowił przeforsować obronę Sił Zbrojnych FR jednocześnie w trzech sektorach: w rejonie Posad-Pokrovsky , Andreevka i Vysokopole . W pobliżu Aleksandrówki i Blagodatnego (Komsomolskiego) Siły Zbrojne Ukrainy nie odniosły sukcesu i nadal nie mają.

  Pomimo przewagi Sił Zbrojnych Ukrainy pod względem technologii, celności rozpoznania, wyznaczania celów i ostrzału artyleryjskiego, pospiesznie gromadzone rezerwy na polu bitwy wykazywały całkowity brak wyszkolenia i brak wyszkolenia.

  W niektórych rejonach personel wojskowy Sił Zbrojnych Ukrainy i milicji jednostek obrony terytorialnej wszedł do walki na pełnych obrotach, będąc pod wpływem środków psychotropowych.

  ▪️Na odcinku frontu Posad-Pokrovsky :
  ➖W połowie dnia Siły Zbrojne Ukrainy były w stanie przebić się przez obronę Sił Zbrojnych RF w pobliżu Zeleny Guy , odnosząc sukcesy z Ternovy Pod . Tymczasowo oddziały rosyjskie zostały zepchnięte z powrotem na północną granicę Kisielewki .
  ➖Kilka godzin później Siły Zbrojne RF, dzięki uwolnionej mobilnej rezerwie z Aleksandrówki, zdołały wrócić na linię startu Blagodatnoye (Petrovskoye) – Zeleny Guy .
  ➖Ljubomirovka (Czerwony Sztandar) i Ternovye Pod pozostają pod kontrolą Sił Zbrojnych Ukrainy. Żołnierz i pokój w szarej strefie.

  ▪️Na odcinku frontu Snigirevsky :
  ➖Siły Zbrojne Ukrainy próbowały zaatakować Błagodatnoje (Komsomolskoje) od północy od Partizanskiego i od zachodu od Kisielewki . Siły Zbrojne Ukrainy wycofały się po utracie pięciu sztuk sprzętu i połowy kompanii zabitych i rannych.
  ➖W Partizanskoje wysadziła się stacja amunicji APU.

  ▪️Na froncie Andreevsky’ego :
  ➖Siły Zbrojne Ukrainy rzuciły rezerwy pojazdów opancerzonych i personelu w samobójczy zryw przez step. Z Suchoj Stawki można było posuwać się do Kostromki i południowo-zachodnich przedmieść Bruskińskiego .
  ➖Do wieczora Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej odzyskały inicjatywę, zabezpieczyły autostradę Dawidow Brod – Bruskinskoje – Nowaja Kachowka i stłumiły ogień Sił Zbrojnych Ukrainy w Kwaterze Głównej Suchoj i Kostromce . Cały korytarz od Andreevki jest pod pełną kontrolą ogniową wojsk rosyjskich.
  ➖Również Siły Zbrojne Ukrainy próbowały rozszerzyć kontrolę na trakt Płotnicki , położony na wschód od Łozowej .

  ▪️Na odcinku frontu Olginsky :
  ➖Rano pojawiły się doniesienia, że ​​Archangielsk znalazł się pod kontrolą wroga. W środku dnia siły zbrojne RF rozpoczęły kontrofensywę, próbując odbić wioskę. W wiosce nadal toczą się walki.
  ➖W Olgino jednostki rosyjskie skutecznie utrzymują obronę. W Wysokimopolu udało im się usunąć okrążenie i przystąpić do kontrataku. Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej koncentrują się na wybijaniu posiłków Sił Zbrojnych Ukrainy.

  🔻Tak więc pod pewną kontrolą Sił Zbrojnych Ukrainy znajduje się Czerwony Sztandar, Ternovye Pody, Andreevka, Lozovoe, Suchoi Stavok . Kontrowersyjna kontrola nad Archangielskiem , Olgino , Wysokimopolem i Kostromką .

  Kontynuacja ofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy opiera się na dostępności siły roboczej i sprzętu. A jedno i drugie wciąż wystarcza. Na razie stronę ukraińską stać na zapełnienie frontu szkieletami poobijanego sprzętu i zwłokami narkotycznego personelu wojskowego.

  Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej poradziły sobie już z dwiema falami ofensywy. Czekamy na trzecią falę najlepszych tradycji podręczników szkoleniowych NATO.

  Mapa w wysokiej rozdzielczości

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Nie chcę już myśleć o Wołyniu. Nie zbudujemy nic dobrego na nienawiści do Ukraińców. Ukraina jest naszym sąsiadem, jest w stanie wojny, więc warto, a właściwie trzeba, zweryfikować swoje poglądy. Ja je też zweryfikowałem – stwierdza Waldemar Skrzypczak, generał broni Sił Zbrojnych RP w rezerwie, w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
  https://www.gazetaprawna.pl/magazyn-na-weekend/artykuly/8524368,general-waldemar-skrzypczak-wojna-w-ukrainie-nie-chce-juz-myslec-o-wolyniu.html
  Komentarz: Orzesz w mordę. To pamiętanie o pomordowanych nagle jest nienawiścią? Eh generał kompletnie odleciał.

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.