Wojna już nie domowa na Ukrainie 03.09.2022r.- 2629 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 199).


Ukraiński prezent dla mieszkańców Chersonia.

„Niemy krzyk”– dzień 833.

Stany Zjednoczone uczestniczą w przygotowaniu ukraińskiej „kontrofensywy”, współpracując z Kijowem w operacjach planistycznych, podała CNN, powołując się na źródła amerykańskie, zachodnie i ukraińskie.  

Z kolei kanał telewizyjny TASS  poinformował, że „w trakcie przygotowywania kontrofensywy Ukrainy Stany Zjednoczone wezwały Kijów do ograniczenia operacji pod względem geograficznym i celów, aby (…) nie ugrzęznąć na kilku frontach”.

Ukraina początkowo planowała szerszą kontrofensywę, ale w ostatnich tygodniach ograniczyła swoje plany w regionie Chersoniu, poinformowali przedstawiciele USA i Ukrainy.

Generał brygady amerykańskich sił powietrznych Patrick Ryder, rzecznik Pentagonu, powiedział stacji telewizyjnej CNN, że Waszyngton prowadzi regularny dialog wojskowy z Kijowem na różnych szczeblach. 

„Nie będziemy komentować konkretnych szczegółów takiej interakcji. Ogólnie rzecz biorąc, dostarczamy stronie ukraińskiej informacje, aby lepiej zrozumieli zagrożenia, z jakimi się borykają (…) Sami Ukraińcy podejmują ostateczne decyzje dotyczące swoich operacji”– wyjaśnił amerykański generał.

Dzień wcześniej były doradca szefa Pentagonu oskarżył władze USA o konflikt na Ukrainie. Jak podkreślił amerykański pułkownik Douglas McGregor, Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za wszystko, co dzieje się na Ukrainie, a Waszyngton stoi za prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, który następnie dyktuje plan działania Kijowowi.

W środę pojawiły się doniesienia, że ​​Siły Zbrojne Rosji skutecznie odpierają napór batalionów Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) w kierunku Chersonia. We wtorek rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że w wyniku klęski wojsk ukraińskich w próbie ataku na linii Mikołajewi-Krzywy Rógu i innych kierunkach, USZ poniosły ogromne straty.

„Skuteczne działania rosyjskiej grupy wojsk zniszczyły dziennie 48 czołgów, 46 bojowych wozów piechoty, 37 innych opancerzonych wozów bojowych, osiem pickupów z ciężkimi karabinami maszynowymi i zlikwidowały ponad 1200 ukraińskich żołnierzy”– poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony .  

Jednocześnie działania USZ pod Chersoniem pod względem taktycznym pokrywały się z działaniami armii ukraińskiej w pobliżu wsi Kodema w DRL. Jeśli w pierwszym przypadku do każdego z trzech sektorów frontu USZ wprowadzono do 20 czołgów i do dwóch batalionów piechoty, to w drugim przypadku atak przeprowadziło 20 czołgów i 30żołnierzy.

W tym samym czasie, zarówno w okolicach Chersonia, jak i w pobliżu wsi Kodem, USZ stosowały ataki dywersyjne i wtórne. Ale w obu przypadkach Siły Zbrojne RF zdołały pokrzyżować plany wroga.

Walki pod Chersoniem pokazały, że ani taktyka, ani nowoczesny sprzęt wojskowy NATO nie są w stanie przynieść sukcesu ukraińskiej armii. Niepowodzenie będzie miało długotrwały efekt psychologiczny. Żaden z celów ukraińskiej ofensywy pod Chersoniem nie został osiągnięty- w ciągu trzech dni walk USZ zostały w większości obszarów wycofane na swoje pierwotne pozycje.

Przyczółek, który udało im się zdobyć w rejonie Dawidowych Brodów, znajduje się całkowicie pod ostrzałem sił rosysjkich. Tam ukraińskie wojska ponoszą najstraszniejsze straty i pomimo wprowadzenia dodatkowych rezerw nie mogą nawet ruszyć do przodu. Mniej więcej to samo dzieje się w rejonie wsi Olgino, gdzie na śmierć i życie walczy 45 brygada sił specjalnych Rosyjskich Sił Powietrznych. W rzeczywistości jej żołnierze przetrącili kręgosłup ofensywie USZ.

Jeśli chodzi o taktykę Ukraińców, najwyraźniej działali oni zgodnie z podręcznikami szkoleniowymi tych krajów, w których studiowali w ostatnich miesiącach. I tak, w trakcie ofensywy USZ wrzuciły do ​​boju część jednostek szkolonych w ramach 3 brygad, które przyswoiły sobie instrukcje NATO, a więc aktywny zwiad– pokonywanie priorytetowych celów bronią rakietową– identyfikowanie słabych punktów w obronie rosyjskich sił zbrojnych. W odpowiedzi uzyskały; wyselekcjonowanie ich mocnych punktów, próbę ich neutralizacji i wyjście na flankę, a następnie- ostrzeliwanie Kindżałami w celu zniszczenia wszelkiej siły żywej.

Wszystko to przebiegało z powyższym schematem, kiedy USZ dotarli do frontu linii obronnych strony przeciwnej. Tutaj artyleria Federacji Rosyjskiej dokonała masakry, i cała ta zachodnia taktyka prowadzenie walki stałą się bezużyteczna dla Ukraińców. Bo gdy artyleria pracuje prowadząc zmasowany ciężki ostrzał, nie ma sensu chować się za pancerzami czołgów, które są systematycznie ostrzeliwane gęstym ogniem. Szanse na przeżycie w takiej sytuacji są minimalne.

Drugim decydującym czynnikiem sukcesu Sił Zbrojnych FR jest odporność rosyjskich żołnierzy. Ofensywa USZ rozbiła się na jednostkach Rosyjskich Sił Powietrznych, których większość personelu ma bardzo poważne doświadczenie bojowe–  m.in. w Syrii. Ani ostrzał moździerzowy, ani haubic nie był w stanie wyprzeć rosyjskich spadochroniarzy z ich pozycji. Wykazali nie tylko twardy opór, ale też całkowicie pokonali wroga. Podobno straty wroga są bardzo poważne, pilnie potrzebują krwi, szpitale w Mikołajewie nie radzą sobie z ogromną liczbą rannych i są wywożeni nie tylko do Odessy, ale według nie potwierdzonych oficjalnie informacji, nawet do Rumunii. Klęska ofensywy USZ na południu zapowiada się jako punkt zwrotny w przebiegu operacji specjalnej Federacji Rosyjskiej. Jest oczywiste, że USZ kontynuują ataki na pozycje rosyjskie, ponieważ ich rezerwy są dość poważne- a siły Rosjan są w porównaniu z tym wielokrotnie mniejsze. Teraz, na chersońskim odcinku frontu, rozstrzygają się losy przynajmniej letniej i jesiennej części kampanii w ukraińskim teatrze. A w dalszym horyzoncie czasowym- los całej Ukrainy. Historia tworzy się na naszych oczach pod Chersoniem. A jednocześnie jest oczywiste, że wydarzenia układają się tam na niekorzyść Kijowa i jego zaoceanicznego hegemona, co jest w dużej mierze zasługą rosyjskich oddziałów powietrznodesantowych. To właśnie spadochroniarze stali się głównym ogniwem rosyjskiej obrony. Klęska na południu będzie najsilniejszym psychologicznym ciosem dla reżimu w Kijowie. A sama Ukraina czeka już tylko na katastrofalne konsekwencje tej szaleńczej eskapady. Kijów musi zrozumieć, że to wszystko jest bezsensownym oporem, który doprowadzi kraj do całkowitego upadku.

Chyba, że większości tego społeczeństwa obojętne jest to, że hegemon będzie prowadził wojnę z Rosją do ostatniego żywego u’kraińca?

*

Popołudniowa (02.09.2022r. 15:30) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Reżim kijowski kontynuuje nieudane próby zdobycia przyczółka na niektórych obszarach na kierunku Mikolaev-Krzywy Róg.

Lotnictwo Rosyjskich Sił Powietrznych, wojsk rakietowych i artylerii zadaje znaczne straty jednostkom i rezerwom wojsk ukraińskich.

W ciągu zaledwie jednego dnia działań wojennych w tym kierunku wróg stracił 13 czołgów, 19 bojowych wozów piechoty, 12 innych opancerzonych wozów bojowych, 11 pickupów z ciężkimi karabinami maszynowymi i zlikwidowano ponad 330 żołnierzy. Do niewoli trafiło dwóch ukraińskich żołnierzy.

Dwa ukraińskie samoloty szturmowe Su-25 i jeden myśliwiec MiG-29, przystosowane do użycia amerykańskich pocisków przeciwlokacyjnych HARM, zostały zestrzelone w pobliżu Andrejewki w obwodzie chersońskim.

W ciągu dnia rosyjskie siły kosmiczne uderzyły przy użyciu broni o wysokiej precyzji w tymczasowy punkt rozmieszczenia 17 brygady czołgów w rejonie osady Berezniegowatoje, a także hangary z bronią i sprzętem wojskowym 46 brygady lotniczej w regionie Biełaja Krynica w regionie Mikołajewa. Zlikwidowano ponad 40 ukraińskich żołnierzy i zniszczono do 10 jednostek sprzętu wojskowego.

Ponadto na wschód od osady Michajłowka w Donieckiej Republice Ludowej zniszczono sztab dowodzenia 56 brygady piechoty zmotoryzowanej. W wyniku precyzyjnego uderzenia rosyjskich sił powietrznych na stanowisko dowodzenia zlikwidowano 18 żołnierzy, w tym 12 oficerów, a 31 żołnierzy zostało rannych.

Z powodu ciężkich strat personel oddziałów 110 brygady zmechanizowanej, zajmując stanowiska na terenach osiedli Awdiejewka i Opytnoje Donieckiej Republiki Ludowej, odmówił wykonania misji bojowych i opuścił swoje pozycje.

Skoncentrowane ostrzały ogniowe na stanowiska bojowe 60 brygady piechoty w rejonie osad Dobrjanka i Nowoworoncówka w obwodzie chersońskim zabiły ponad 30 i raniły do ​​15 nacjonalistów.

Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe, siły rakietowe i artyleria nadal atakują obiekty wojskowe na terenie Ukrainy.

W ciągu dnia trafiono: wyrzutnie wieloprowadnicowych systemów rakietowych „Olcha” w rejonie osady Nowomariewka w obwodzie mikołajowskim, osiem stanowisk dowodzenia USZ na obszarach osady Dacznoje w obwódzie charkowskim oraz w Aleksandrówkce, Artemowsku i Konstantinówku w Donieckiej Republice Ludowej, Werchniej Tersie, obwód zaporoski, Biełoj Krinicy, Welikoje Artakowie i Basztance w obwodzie Mikołajewa, a także 42 jednostki artylerii, siła robocza i ukraiński sprzęt wojskowy w 134 obwodach. 

Sześć magazynów broni rakietowej i artyleryjskiej zostało zniszczonych w Charkowie, Cirkunach i Andrejewki w obwodzie charkowskim oraz w Sewersku, Soledarrze w Donieckiej Republice Ludowej i Dobroje w obwodu Nikołajewa.

W pobliżu wsi Woskresenk w Donieckiej Republice Ludowej zniszczono wyrzutnię systemu rakiet przeciwlotniczych Buk-M1.

W ciągu dnia rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły dwanaście bezzałogowych statków powietrznych na terenach osad Jakowenkowo, Borszczewka w obwodzie charkowskim, Błagodatnoje, Styła i Walerianowka w Donieckiej Republice Ludowej, Nesterjanka, Kopani w obwodzie zaporoskim, a także jako Zielenyj Gaj w obwodzie Chersonia.

W rejonie Nowej Kachowki w obwodzie chersońskim zestrzelono pocisk antyradarowy produkcji USA HARM.

Ponadto przechwycono 14 pocisków amerykańskiego systemu rakiet wielokrotnego startu HIMARS nad terenem osady Styła w Donieckiej Republice Ludowej, nad Chersoniem, Berisławem i Nową Kachowką w obwodzie chersońskim.

Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczeniu uległy: 283 samoloty, 151 śmigłowców, 1864 bezzałogowe statki powietrzne, 372 systemy rakiet przeciwlotniczych, 4711 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 823 wozy bojowe wielokrotnego startu systemów rakietowych, 3364 dział i moździerzy polowych oraz 5217 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.

Siły alianckie przełamały linie obrony ukraińskich nacjonalistów w Donbasie, rosyjskie wojsko przejęło kontrolę nad dużym obszarem obronnym Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) w regionie Piasków, powiedział rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu podczas telekonferencji. 

Jednocześnie zwrócił uwagę, że podczas odwrotu żołnierze ukraińscy pozostawili dużą liczbę rannych, którym zapewnił opiekę medyczną personel wojskowy Sił Zbrojnych FR. Jednocześnie szef rosyjskiego MON zaznaczył, że USZ kontynuują próby ataków na terytoria kontrolowane przez siły sojusznicze w celu „stworzenia iluzji zdolności wobec zachodnich kuratorów do przeprowadzenia ofensywy”.

Rosyjskie wojska, przy wsparciu sił Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, przedarły się przez obronę Sił Zbrojnych Ukrainy w Donbasie, powiedział minister obrony Siergiej Szojgu podczas telekonferencji w departamencie.

„W ciągu ostatnich dwóch tygodni Siły Zbrojne Rosji wraz z oddziałami milicji ludowej Ługańskiej i Donieckiej republik ludowych przejęły kontrolę nad dużym ośrodkiem obronnym Ukraińskich Sił Zbrojnych we wsi Piaski. Echelonowana i zinżynierowana obrona nacjonalistów została zlikwidowana”– powiedział Szojgu.

Według niego, wycofując się, armia ukraińska pozostawiła dużą ilość broni, a także porzuciła rannych, którym zapewniono wykwalifikowaną opiekę medyczną przez wojsko rosyjskie.

Szef Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej zauważył również, że rosyjskie wojsko dotarło do granicy administracyjnej obwodu mikołajowskiego w obwodzie aleksandrowskim i wyzwoliło osadę Błagodatnoje. W tym samym czasie wróg ponosi znaczne straty, próbując zorganizować ofensywę na Mikołajew-Krzywy Róg i na innych kierunkach.

„Podkreślam, że ta akcja została zaplanowana przez biuro Zełenskiego wyłącznie w celu stworzenia iluzji wśród zachodnich kuratorów o zdolności Ukraińskich Sił Zbrojnych do przeprowadzenia ofensywy”– powiedział Szojgu.

Mówiąc o precyzyjnych uderzeniach na ważne cele wojskowe na Ukrainie, szef departamentu obrony powiedział, że w ciągu ostatniego miesiąca zniszczono 601 systemów ciężkiej broni i artylerii, głównie produkcji zachodniej, a 174 stanowiska dowodzenia brygadami i batalionami zostały trafione. Ponadto w tym okresie zestrzelono 19 samolotów, sześć śmigłowców i 188 dronów oraz przechwycono 226 rakiet HIMARS.

Minister zaznaczył, że maleje napływ zagranicznych najemników. Według niego ich liczba zmniejszyła się ponad 3,5-krotnie od początku rozpoczęcia operacji specjalnej 2831 najemników zostało zlikwidowanych.

„Będziemy kontynuować wyzwalanie Donbasu i tworzenie warunków gwarantujących bezpieczeństwo Federacji Rosyjskiej”– wyjaśnił Szojgu.

Osobną część swojego wystąpienia Siergiej Szojgu poświęcił sytuacji wokół elektrowni atomowej w Zaporożu, która od połowy lipca jest regularnie ostrzeliwana przez USZ z użyciem broni dostarczonej z Zachodu.

„Od 18 lipca zarejestrowano 29 ataków, wystrzelono 120 pocisków artyleryjskich, użyto 16 dronów kamikaze. Jednocześnie władze ukraińskie otwarcie kłamią, że rosyjskie siły zbrojne, ukrywając się za ważnymi obiektami energetycznymi, ostrzeliwują Ukraińskie Siły Zbrojne z systemów artyleryjskich dalekiego zasięgu. Odpowiedzialnie oświadczam, że na terenie elektrowni jądrowej i w jej okolicach nie mamy ciężkiej broni. Mam nadzieję, że komisja MAEA przekona się o tym osobiście”– wyjaśnił szef MON

Według niego Kijów stwarza realne zagrożenie katastrofą nuklearną w Europie, uderzając w obiekty ZEJ, czyli terroryzm nuklearny.

Zwrócił też uwagę, że Kijów kontynuuje prowokacje, mimo wizyty specjalistów MAEA. 1 września ostrzelano nie tylko elektrownię atomową w Zaporożu, ale także trasę przemieszczania się członków misji. Stłumiono także próbę zajęcia elektrowni, wojska rosyjskie zniszczyły dwie grupy dywersyjne oraz barki samobieżne z oddziałami USZ.

„Stany Zjednoczone i Unia Europejska celowo uciszają sytuację wokół stacji, zachęcając w ten sposób do tak lekkomyślnych działań. Z kolei Rosja robi wszystko, aby zapewnić bezpieczną eksploatację zaporoskiej elektrowni jądrowej. Mamy nadzieję, że obiektywne rezultaty działań misji MAEA zostaną przekazane społeczności światowej. Podkreślam, że w przypadku dalszych prowokacji cała odpowiedzialność za ewentualne sytuacje awaryjne spoczywa w całości na władzach ukraińskich” – podsumował Shoigu.

Dzień wcześniej stała misja rosyjska przy ONZ wystąpiła o spotkanie Rady Bezpieczeństwa ONZ na 6 września „w świetle trwającego ostrzału ZEJ przez Ukrainę”, a także „lekkomyślną prowokację reżimu kijowskiego w celu niedopuszczenia do wizyty inspektorów MAEA w elektrowni” Jednocześnie dyrektor generalny MAEA Rafael Grossi, na podstawie wyników wstępnej oceny sytuacji, poinformował o wielokrotnym naruszeniu integralności fizycznej obiektów na terenie elektrowni jądrowej Zaporoże.

 Od początku roku 878 cywilów DRL padło ofiarą ukraińskiej agresji. Takie dane opublikowało dziś Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich Republiki Darii Morozowej.

W tym samym czasie rannych zostało 2907. Liczba zabitych przedstawicieli organów ścigania od początku roku wynosi 2923, a rannych zostało 12273.

W sumie od początku konfliktu w Donbasie na terytorium DRL zginęło 8842 osób, z czego 119 to dzieci. Dane są podawane bez uwzględnienia wyzwolonych obszarów.

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 52 fakty ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył artylerii 155 i 152 mm.
Na odcinku Jasinowatej – artyleria 152 mm.
I na Gorłowskim – MLRS „Grad”, artyleria 155 i 152 mm, czołg.

W sumie, w ciągu minionego dnia USZ wystrzeliły na terytorium DRL 293 sztuk różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 8 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck, a tam dzielnica woroszyłowska, kalininska, kijowska, kujbyszewska, kirowska i piotrowska, a także Zajcewo, Gorłówka, Pantelejmonowka, Nowobachmutówka, Jasinowataja oraz Makiejewka (rejon czerwonogwardyjski),

W ciągu ostatniego dnia otrzymano informację o śmierci 6 cywilów, m.in. nastolatek urodzony w 2008 roku- w dzielnicy kujbyszewskiej, woroszyłowskiej, i kalininskiej  w Doniecku oraz w czerwonogwardyjskim rejonie Makiejewki.

17 cywilów zostało rannych o różnym stopniu ciężkości w dzielnicy piotrowskiej, kirowskiej, kujbyszewskiej, woroszyłowskiej i kalininskiej w Donieckuoraz w Makiejewce i Debalczewie.

Uszkodzonych zostało 30 budynków mieszkalnych w dzielnicy piotrowskiej, kujbyszewskiej, woroszyłowskiej i kalininskiej w Doniecku oraz w rejonie czerwonogwardyjskim w Makiejewce i w Gorłówce, a także 13 obiektów infrastruktury cywilnej.

Eksperci wojskowi przedstawicielstwa DRL w WCKiK potwierdzili ostrzał dzielnicy woroszyłowskiej w Doniecku przy użyciu artylerii 155 mm, a także określili kierunek ostrzału. 

Ustalono, że USZ przeprowadziły ostrzał z kierunku swoich pozycji znajdujących się na terenie osady Karłowka.

Miejsce ostrzału znajduje się w rejonie odpowiedzialności 56 brygady strzelców zmotoryzowanych pod dowództwem płk Siergieja Anatolijewicza Sirczenki, zaś szefem artylerii 56 brygady strzelców zmotoryzowanych USZ jest płk Artem Juriewicz Puczkow.

Naprawiono uszkodzenia infrastruktury cywilnej pod następującymi adresami:

 • ul. Postyszewa – pocisk spadł na terenie ostatniego przystanku tramwajów miejskich,
 • ul. Postyszewa nr. 1 – „Centralne Laboratorium Kontroli”,
 • ul. Artema nr. 1 „a” – teren Donieckiego Zakładu Metalurgicznego.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

3 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 03 вересень 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

126 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 03.09.2022r.- 2629 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 199).

 1. Minister Edukacji i Nauki wziął udział w „Dniu Wolności Ukrainy 2022” oraz „Dniu Otwartych Drzwi dla obywateli Ukrainy”, które odbyły się w Akademii Polonijnej w Częstochowie. Wydarzenia przebiegały pod hasłem: „Ukraina potrzebuje specjalistów”.
  – Każdego dnia musimy pamiętać, o tym, co się dzieje w Ukrainie. Europa zapomina – mówił minister Przemysław Czarnek w Akademii Polonijnej w Częstochowie.
  https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szef-mein-w-czestochowie-kazdego-dnia-musimy-pamietac-o-tym-co-sie-dzieje-na-ukrainie-europa-zapomina
  Może lepiej jednak by minister zajął się jednak polskimi nauczycielami.
  https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-spiecie-czarnka-z-mazurkiem-nie-panski-interes-co-ja-robie-z,nId,6258142#crp_state=1

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Kronika bitew w #Mikołajowie-#KrywyRih Kierunek
  30 sierpnia — 2 września 2022
  Mapy interaktywne od Rybara
  1/

  2/

  *****;
  3/

  Bitwa o Chersoń: sytuacja na stronie Andreevsky
  do godz. 20.00 dnia 3 września tego roku

  W ciągu dnia Siłom Zbrojnym Ukrainy udało się całkowicie zająć wieś Blagodatovka, korzystając z przeprawy wywołanej dzień wcześniej przez Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej, i odblokować oddziały otoczone na południowym brzegu Ingulet.

  ▪️Dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy skoncentrowało wszystkie dostępne rezerwy i siły w celu rozbudowy przyczółka na odcinku frontu Andriejewskiego: pod Posad-Pokrowskim, pod Wysokopolem i pod Śnigirewką aktywność wroga ogranicza się do rzadkich ostrzałów i działań małych grup.

  ▪️Na trasie wieś Bereznegovatoe – stancja Bereznegovatoe – Ternovka – Blagodatovka – ndreznegovatoe – ndreznegovatoe – stancja Bereznegovatoe – Ternovka – Blagodatovka – ndreznegovatoe
  Dostrzeżono „Leopardy” niemieckie, oraz ZSU wyborowy (90) wyborowy.

  ▪️Najprawdopodobniej przynajmniej jedna przeprawa pontonowa została częściowo odrestaurowana w rejonie Andreevki: do połowy dnia jeździły tam ciężarówki z tłuczonym kamieniem i ziemią, które wylewały nasyp ziemny.

  ▪️Liczba sprzętu przeniesionego na południowe wybrzeże spadła: naoczni świadkowie donoszą, że to się zaczyna.
  Ludzie są przywożeni cywilnymi ciężarówkami i zwykłymi autobusami, po przejściu przez Pongulza oni rozpraszają się

  ▪️Sprzęt i personel są przenoszone do Suchej Stawki: to ostatnie znane miejsce koncentracji Sił Zbrojnych Ukrainy, wczoraj wyrzucono ich z Bezymennego i Karlomarksowskiego, Kostroma jest w szarej strefie.

  ▪️Artyleria, wojsko i lotnictwo taktyczne nadal pracują nad pelidem rozmieszczanym po pustym stepie wymyka się personelowi obiektywnej kontroli: pomimo obiektywnych strat strony ukraińskiej,.

  .https://t.me/s/rybar

  Polubienie

   • Odnośnie rosyjskiego kanału telegram Rybar, inny rosyjski kanał telegram RVvoenkor tak podsumowuje jego „njusy”. Cytat „Zamęczano nas pytaniem, dlaczego nie piszemy o „Leopardach” Sił Zbrojnych Ukrainy na froncie chersońskim…Nie pisaliśmy też o generałach/oficerach NATO ukrywających się w Mariupolu…Nie pisaliśmy o podziemnych laboratoriach biologicznych w Azovstalu i innych odkryciach krążących w sieci…Żadna z tych hipotez ostatecznie nie okazała się prawdziwa…Jesteśmy też pewni, że w obwodzie chersońskim nie było leopardów i nie ma ich w ogóle na Ukrainie, nikt ich nie dostarczył…Czołgi i lotnictwo dostarczane do Kijowa są wyłącznie typu radzieckiego…Tak jak zapomniano o micie generałów NATO, tak wkrótce zapomnimy o leopardach”;
    https://t.me/RVvoenkor/24971
    Ps. Także wszystkim forumowiczom radzę by najpierw skonfrontowali informacje z paru źródeł, a dopiero później sie nimi ekscytowali…

    Polubione przez 6 ludzi

   • Tak , Abraxas.
    Rosjanie ich gorąco do tego w goście, rzec można zapraszali.
    Nawet im ku temu dzień wcześniej specjalnie most pontonowy wybudowali,

    Podjazdy na most zrobili i drogę żwirem utwardzili
    Deskami jeno szpary i dziury w moście wyłożyli.
    Sam się dziwię, że go jeszcze nie ozłocili…

    Przecież starożytny chiński strateg wykładał w swej księdze ,,Sztuka wojny”,
    ,,Zbuduj wrogowi złoty most, którym będzie się mógł z honorem wycofać” …

    Abraxas, cały ten obecny kontratak to ,,ustawka”, jeden wielki pic na niby a nie rzeczywista walka.

    Abraxas, to co tam przez ten most w kocioł wjechało, to jest ukraińska brygada ,,łapiduchów” sprzątająca trupy i rannych z pola bitwy.
    Weszła tylko lekko uzbrojona piechota w nosze i czarne worki doposażona i rozbiegła się po lesie
    A ta fama z tymi włoskimi Leosiami, co ich Włosi na stanie nie mają, to ściema dla dla ruskiego netu, taki psyop – psychologiczna operacja dla hordy wojowników z RuNetu, co by za bardzo nie wyła, że się nie dorzyna w kotle Ukropów

    Rosjanie sprawili sobie ,,czarny pijar” tym , że w tym kotle artylerią zlikwidowali kilkaset Ukraińców, biorąc do nie woli tylko dwóch – słownie dwóch- wyciągniętych z bagażnika samochodu, gdzie się przed ruskim specnazem ukryli.
    To była rzeź, powiem więcej, wcale bym się nie zdziwił, gdyby ich potem Zachód oskarżał, że ,,plantowali” artylerią nawet tych co białą flagą machali.

    A tak, patrz pan , jaki humanitaryzm, nawet im most utwardzili, zmiast wysadzić , by z placu boju mogli rannych i truposzów pozbierać i ewakuować.

    A w RuNecie Ukraińcy jakie pochwały dostają – walczyli tak jak ci ,,300 Spartanie”, stąd taka rzeź i tylko dwóch jeńców – zwiadowców – wyciągniętych z bagażnika stojącego na poboczu zepsutego samochodu.

    Jeszcze na koniec postrzelają, powalczą, no chyba, że, znając mentalność Ukrów, zechcą tam pozostać, no ale wtedy pomiędzy tymi ,,włoskimi Leopierdami” musiałyby stać zaporowe sotnie Krakena.

    Polubione przez 1 osoba

 3. W temacie „atomowych” sankcji zachodu przeciwko FR. Cytat „Dochody Rosji z ropy i gazu rosną nie pomimo, ale dzięki zachodnim sankcjom. Taką opinię wyraził francuski dziennikarz telewizyjny Francois Lenglet na antenie kanału telewizyjnego RTL…”Ona (Rosja) dosłownie pływa w pieniądzach…Nie pomimo, ale dzięki sankcjom, które podniosły ceny (na ropę i gaz), uwalniając spekulacje rynkowe. Nieco mniejszy wolumen po znacznie wyższej cenie, co oznacza dużo więcej pieniędzy” – powiedział Lenglet…Powiedział, że podczas gdy zachodni nabywcy ropy i gazu muszą oszczędzać, walczyć z rosnącą inflacją w swoich krajach i zaciskać pasa, Rosja zarabia ogromne pieniądze na sprzedaży swoich surowców energetycznych…„Kraje europejskie zapłaciły Putinowi ponad 86 miliardów euro od 24 lutego… To 3700 euro na sekundę. Rozmawiałem przez półtorej minuty, w tym czasie ponad 300 000 euro poszło z Europy do Rosji i to nie liczy innych krajów” – powiedział dziennikarz”;
  https://strana.today/news/406060-rossija-kupaetsja-v-denhakh-iz-za-evropejskikh-sanktsij-frantsuzskij-zhurnalist-fransua-lenhle.html
  Ps. Wniosek z tego taki ze dla każdego „wolnościowca” (to znaczy zwolennika „wolnego rynku”) właśnie obecna FR powinna być przykładem jak się „kosi frajerów” 🙂

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Kolejny „njus” z „juesej”, czyli DEGRENGOLADA postępuje. Cytat „Podręczniki edukacji zdrowotnej w kalifornijskim hrabstwie Newport Mesa podają, że istnieje ponad 10 orientacji seksualnych i osiem płci…Informuje Fox News Digital…Podręcznik zamówiony przez District of Newport Mesa zatytułowany Kompleksowe umiejętności zdrowotne dla szkoły średniej stwierdza, że ​​istnieje osiem odrębnych tożsamości płciowych, w tym androgyniczne, bigender, niezgodne z płcią, kwestionujące płeć i niebinarne…Program nauczania w okręgu szkolnym Newport Mesa stwierdza również, że istnieje 10 różnych orientacji seksualnych, w tym androseksualnych, poliseksualnych, skolioseksualnych, demiseksualnych i ginoseksualnych”…
  https://strana.today/news/406066-v-ssha-detej-obuchajut-chto-sushchestvuet-bolee-10-seksualnykh-orientatsij-i-vosem-polov.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Odnośnie rosyjskiego kanału telegram Rybar, inny rosyjski kanał telegram RVvoenkor tak podsumowuje jego „njusy”. Cytat „Zamęczano nas pytaniem, dlaczego nie piszemy o „Leopardach” Sił Zbrojnych Ukrainy na froncie chersońskim…Nie pisaliśmy też o generałach/oficerach NATO ukrywających się w Mariupolu…Nie pisaliśmy o podziemnych laboratoriach biologicznych w Azovstalu i innych odkryciach krążących w sieci…Żadna z tych hipotez ostatecznie nie okazała się prawdziwa…Jesteśmy też pewni, że w obwodzie chersońskim nie było leopardów i nie ma ich w ogóle na Ukrainie, nikt ich nie dostarczył…Czołgi i lotnictwo dostarczane do Kijowa są wyłącznie typu radzieckiego…Tak jak zapomniano o micie generałów NATO, tak wkrótce zapomnimy o leopardach”;
  https://t.me/RVvoenkor/24971
  Ps. Także wszystkim forumowiczom radzę by najpierw skonfrontowali informacje z paru źródeł, a dopiero później sie nimi ekscytowali…

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.