Wojna już nie domowa na Ukrainie 16.09.2022r.- 2642 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 212).


 

„Niemy krzyk”– dzień 846.

W Samarkandzie rozpoczął wczoraj się szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW). 

To pierwsze od trzech lat spotkanie twarzą w twarz z udziałem przywódców krajów członkowskich i partnerów organizacji, w sumie 14 państw, którzy przyjechali do Uzbekistanu. Kreml już wcześniej zapowiedział, że przywiązuje szczególną wagę do obecnego forum. Oczekuje się, że Władimir Putin spotka się z przywódcami Chin, Indii, Iranu, Turcji, Pakistanu i innych krajów. Analitycy podkreślają, że SzOW staje się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla zachodnich związków politycznych, a jej rola w świecie rośnie na tle zmieniającej się sytuacji geopolitycznej.

O czym właśnie świadczy udział przywódców 14 państw: ośmiu państw uczestniczących w SzOW, a więc Indii, Kazachstanu, Kirgistanu, Chin, Pakistanu, Rosji, Tadżykistanu i Uzbekistanu oraz trzech państw o statusie obserwatorów przy organizacji: Białorusi, Iranu i Mongolii, a także dwa kraje w roli partnerów dialogu SzOW – Azerbejdżan i Turcja, a także przywódca Turkmenistanu.

Armenia miała również uczestniczyć w szczycie, ale Erewan poinformował dzień wcześniej, że premier Nikol Paszynian nie przyjedzie do Samarkandy ze względu na sytuację na granicy z Azerbejdżanem.

Kreml zaznaczył, że przywiązują do tego forum szczególną wagę. Asystent prezydenta Rosji Jurij Uszakow podkreślił, że pierwsze od trzech lat bezpośrednie spotkanie szefów państw SzOW odbędzie się na tle zakrojonych na szeroką skalę zmian geopolitycznych na świecie.

Następuje szybka nieodwracalna transformacja całego kompleksu stosunków międzynarodowych, stosunków, polityki, ekonomii, powstaje nowy model, oparty na prawdziwej wielobiegunowości i dialogu– powiedział Uszakow.

Według niego Rosja uważa, że ​​Szanghajska Organizacja Współpracy oferuje „prawdziwą alternatywę dla zachodniocentrycznych struktur i mechanizmów”.

Uszakow zapowiedział, że w agendzie szczytu znajdą się kwestie związane z dalszym wzmacnianiem potencjału SzOW w zakresie bezpieczeństwa i stabilności, rozpatrywane będzie uruchamianie wniosków z poszczególnych krajów o przystąpienie do organizacji w różnych statusach, kwestie wzmocnienia gospodarczego relacji, wzajemnych powiązań transportowych oraz wzmocnienia powiązań kulturalnych i humanitarnych w ramach stowarzyszenia.

Asystent prezydenta Rosji stwierdził, że Władimir Putin w Samarkandzie ma dwa dni ciężkiej pracy: głowa państwa ma odbyć szereg spotkań z uczestnikami forum.

Jednym z punktów agendy szczytu będzie rozszerzenie SzOW poprzez włączenie Iranu w jej skład. Sekretarz generalny organizacji Zhang Ming powiedział wcześniej, że przywódcy krajów uczestniczących podpiszą memorandum o zobowiązaniach Teheranu w związku z przystąpieniem do stowarzyszenia, a wraz z ich realizacją proces jego przyjęcia do SzOW zostanie zakończony.

Jeśli dojdzie to do skutku, to ​​Iran byłby cennym nabytkiem dla organizacji.

Iran to kraj o wykształconej populacji, o dużych zasobach, o wielkim potencjale geostrategicznym, ponieważ na północy otwiera się na serce Azji, a przez Zatokę Perską na Ocean Indyjski. Ponadto jest to kraj zaawansowany technologicznie z bardzo poważnymi rezerwami szerokiej gamy surowców naturalnych, prawie całego układu okresowego pierwiastków, w tym metali ziem rzadkich. Między innymi Iran stworzył własną produkcję mikroukładów i elektroniki.

Po wejściu Iranu do SzOW wszyscy członkowie stowarzyszenia odniosą ogromne korzyści z procesów integracyjnych, które obecnie zachodzą na bazie organizacji.

Na zbliżającym się szczycie najprawdopodobniej rozpocznie się rozpatrywanie wniosku Białorusi o członkostwo w SzOW. Ambasador Rosji w Republice Borys Gryzłow powiedział niedawno TASS, że Rosja w pełni popiera pragnienie Mińska, by stać się częścią tej międzynarodowej organizacji. Wyraził też przekonanie, że Białoruś wniesie znaczący wkład w osiągnięcie celów SzOW.

Ponadto dzień wcześniej w Taszkencie odbyła się ceremonia podpisania memorandów o nadaniu Egiptowi i Katarowi statusu partnerów w dialogu SzOW. Podobna procedura powinna odbyć się z udziałem wysokiego rangą przedstawiciela Arabii Saudyjskiej. Oczekuje się, że rozpocznie się proces nadawania tego statusu Bahrajnowi i Malediwom.

Uczestnicy szczytu zwrócą szczególną uwagę na sytuację w Afganistanie. 

„SzOW konsekwentnie opowiada się za kształtowaniem tego kraju jako pokojowego, stabilnego, zamożnego, wolnego od terroryzmu i narkotyków”– podkreślił Jurij Uszakow.

Przypomnę, że rok temu Stany Zjednoczone i ich sojusznicy po 20-letniej operacji antyterrorystycznej rozpoczęli pośpieszne wycofywanie swojego kontyngentu wojskowego z Afganistanu. Na tym tle talibowie rozpoczęli ofensywę przeciwko siłom zbrojnym prozachodniego rządu w Kabulu i błyskawicznie przejęli władzę w tym kraju.

Warto zauważyć, że przedstawiciele talibów nie zostali zaproszeni na szczyt w Samarkandzie, w związku z czym prowadzony będzie dialog na tematy afgańskie z uczestniczącym w forum Pakistańczykiem, Omarem Nessarem, badaczem z Instytutu Orientalistyki Rosyjskiej Akademii Nauk, dyrektorem Centrum Badań nad Współczesnym Afganistanem.

Istnieje uzasadniona opinia, że ​​Pakistan jest krajem numer jeden, który kontroluje talibów. Dlatego chcą z przedstawicielami Pakistanu porozmawiać o Afganistanie. Na tym szczycie uczestnicy będą chcieli uzyskać odpowiedź na główne pytanie: co tak naprawdę dzieje się w Afganistanie? Po zmianie rządu w Kabulu dostęp do informacji jest ograniczony. Społeczność ekspercka i oficjalne struktury straciły możliwość oceny rzeczywistej sytuacji, co dzieje się obecnie w Afganistanie. Ten kraj niestety pozostaje poważnym źródłem zagrożenia- logiczne jest, że zostanie na niego zwrócona szczególna uwaga.

Jednym z najbardziej oczekiwanych spotkań na forum będą rozmowy Władimira Putina z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Chiński przywódca weźmie udział w szczycie SzOW w ramach swojej pierwszej zagranicznej podróży od stycznia 2020 r., czyli od początku pandemii koronawirusa.

Jurij Uszakow zapowiedział wcześniej, że podczas spotkania przywódcy będą dyskutować m.in. o sytuacji wokół Ukrainy.

„Chiny mają zrównoważone podejście do kryzysu ukraińskiego, wyraźnie stwierdzają, że rozumieją powody, które zmusiły Rosję do rozpoczęcia specjalnej operacji wojskowej i oczywiście ta kwestia zostanie szczegółowo omówiona podczas zbliżającego się kontaktu”– powiedział Uszakow, dodając że negocjacje odbędą się 15 września. „Samo to spotkanie, biorąc pod uwagę specyfikę obecnej sytuacji międzynarodowej, ma szczególne znaczenie”– wyjaśnił asystent rosyjskiego przywódcy.

Sama wizyta Xi Jinpinga w Samarkandzie podkreśla rangę tego wydarzenia, a rozmowy przywódców Rosji i Chin mogą stać się najważniejszym spotkaniem szczytu.

Jeśli chodzi o dyskusję przywódców Federacji Rosyjskiej i Chin o sytuacji na Ukrainie, w jej kontekście możemy spodziewać się pogłębionych rozmów na temat interakcji rosyjsko-chińskich oraz rozszerzenia współpracy handlowej i gospodarczej. Rosja jest tym zainteresowana, ponieważ Chiny mogą dostarczyć jej niektóre towary objęte sankcjami. Chiny udzielają też Moskwie wsparcia dyplomatycznego na arenie międzynarodowej, więc jest o czym rozmawiać.

Niemal pewne, że rozmowy dotyczyć będą także kwestii Tajwanu w związku z ostatnimi prowokacjami amerykańskimi, m.in. wizyty w Tajpej spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi wraz z członkami delegacji Kongresu, a także problematyki stosunków międzynarodowych w regionie.

Eksperci spodziewają się także rozmów Władimira Putina z przywódcami Turcji i Indii. Kreml poinformował, że współpraca gospodarcza będzie omawiana z Recepem Tayyipem Erdoganem. Z kolei tureckie media podały, że głównymi tematami spotkania Erdogana z Putinem będzie realizacja tzw. umowy zbożowej, operacja specjalna na Ukrainie oraz sytuacja w Syrii.

Bez wątpliwości, umowa o eksporcie zboża będzie jedną z głównych kwestii do dyskusji.

To bardzo poważna sprawa i nie bez powodu znalazła się w programie negocjacyjnym. Będzie to dyskutowane w najpoważniejszy sposób, głównie w odniesieniu do krajów Afryki i Bliskiego Wschodu, gdzie sytuacja jest bardzo trudna, zwłaszcza w Etiopii i Libii, a także w Jemenie.

Uważa się też, że przywódcy Rosji i Turcji będą dyskutować o kwestii zwiększenia kosztów opłat przeprawy przez Bosfor, co bezpośrednio dotyczy Federacji Rosyjskiej.

Kreml poinformował też, że Władimir Putin przeprowadzi także rozmowy z premierem Indii Narendrą Modim. Podczas tego spotkania omówione zostaną kwestie strategicznej stabilności i interakcji w głównych formatach międzynarodowych, takich jak G20 i ONZ.

Rozmowa z przywódcą Indii jest ważne w kontekście amerykańskich prób wywierania większego wpływ na New Delhi jako tradycyjnego partnera Federacji Rosyjskiej. Stany Zjednoczone próbują włączyć Indie w orbitę swoich wpływów, z których Indie próbują się jakoś wyzwolić, w szczególności z różnych powiązań wojskowych grożących utratą neutralności w ich polityce konfrontacji z Rosją. Indie zgadzają się na udział w projektach gospodarczych Stanów Zjednoczonych, ale Stany Zjednoczone starają się zaangażować je we współpracę wojskową, w szczególności w projekt QUAD, który chcą przekształcić w azjatycki odpowiednik NATO. Zapewne tą kwestię zechce poruszyć rosyjski przywódca.

Uszakow zaznaczył również, że Władimir Putin spotka się na szczycie z przywódcami Iranu, Azerbejdżanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu, Kirgistanu i Pakistanu. Ponadto odbędzie się trójstronna rozmowa z przywódcami Chin i Mongolii.

W obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie trudno przecenić rolę szczytu Szanghajskiej Organizacji Współpracy z osobistym udziałem przywódców wszystkich krajów członkowskich, a także zaproszonych gości.

Obecnie sytuacja jest napięta i nie chodzi tylko o Ukrainę– jest napięta globalnie. Relacje między USA a Chinami ulegają eskalacji z powodu ścierania się koncepcji dwóch nurtów: świata jednobiegunowego- pod hegemonią amerykańską i wspierającą jego pozycję organizacją zbrojną NATO oraz wielobiegunowych, w których miejsce w gronie światowych przywódców jest także dla innych krajów. Widzimy, że wiele organizacji traci wiarygodność: OBWE pogubiła się w wydarzeniach wokół operacji specjalnej na Ukrainie, a wiele krajów krytykuje ONZ za nieskuteczność. Na tym tle rośnie znaczenie nowych organizacji, takich jak BRICS, czy też Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym– organizacja zbiorowego bezpieczeństwa niektórych państw członkowskich Wspólnoty Niepodległych Państw (ОДКБ) i oczywiście SzOW. Dlatego w warunkach takich turbulencji znaczenie tego spotkania w Samarkandzie niebywale wzrasta.

Atrakcyjność SzOW wynika także z niekonfrontacyjnego charakteru tej organizacji: nie jest to blok wojskowy, a jej działania nie są skierowane przeciwko komukolwiek. To stowarzyszenie krajów niezachodnich, które rozwijają i pogłębiają wzajemnie korzystną współpracę na platformie nie tylko gospodarczej.

Szanghajska Organizacja Współpracy jest wynikiem i symbolem kształtowania się wielobiegunowego świata. Jego rozwój- zarówno polityczny, jak i gospodarczy- nie przebiega tak samo jak w Europie czy też w USA, ale idzie wobec nich równoległym torem, będąc poza wpływami zjednoczonego Zachodu.

O zwiększonej roli SzOW w polityce światowej i regionalnej świadczy szeroki zakres zagadnień, które zostaną poruszone na szczycie, przyjęcie nowych państw do jej szeregów, a także osobisty udział przywódców państw członkowskich organizacji i jej partnerów. Nie mówiąc o tym, że kraje wchodzące w skład SzOW są liczącymi się liderami produkcji przemysłowej, nauki oraz o największym potencjale ludnościowym, które dynamicznie się rozwijają.

Dlatego też,tematy bezpieczeństwa, współpracy gospodarczej, humanitarnej i kulturalnej będą dyskutowane w Samarkandzie. Geografia organizacji zostanie rozszerzona– jest to bardzo ważne dla rodzącego się wielobiegunowego świata. 

Atrakcyjność SzOW zapewnia również fakt, że wszystkie decyzje w organizacji podejmowane są na zasadzie konsensusu, a każde państwo, niezależnie od wielkości, ma równą pozycję i prawo głosu.

Ta zasada przyciąga wielu uczestników, nic więc dziwnego, że Iran i wiele innych państw stara się o przyjęcie w poczet członków tej organizacji.

*

Popołudniowa (15.09.2022r. 13:30) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne (SP-K), wojska rakietowe i artyleria dokonują zmasowanych ataków ogniowych na jednostki i rezerwy wojsk ukraińskich.

W obwodzie charkowskim, w rejonie Odnorobowki i w samym Charkowie, zlikwidowano do 30 żołnierzy Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) i 10 jednostek sprzętu wojskowego zostało zniszczonych przez precyzyjne naloty na punkty tymczasowego rozmieszczenia 116 brygady obrony terytorialnej i oddział sił specjalnych Omega.

W wyniku zmasowanych ataków ogniowych straty 24 i 28 brygady zmechanizowanej USZ na terenach osiedli Krasnoje Znamja i Nowogrigorówka w obwodzie mikołajowskim oraz 46 brygady lotniczej USZ na terenach miejscowości Suchoj Stawok i Biełogórka obwodu chersońskiego zlikwidowano i zraniono około 500 żołnierzy oraz ponad 40 jednostek sprzętu wojskowego.

Na terenie osady Spornoje w Donieckiej Republice Ludowej podczas nieudolnych działań 10 górskiej brygady szturmowej USZ zginęło ponad 80 ukraińskich żołnierzy oraz zniszczono osiem pojazdów opancerzonych i pięć pickupów.

Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe, wojsk rakietowych i artylerii uderzyły w siedem stanowisk dowodzenia USZ na terenach miejscowości Dobropolje i Artemowsk w Donieckiej Republice Ludowej, Kamyszewacha w obwodzie zaporoskim, Olgino w obwodzie Chersonia, Kalinówka, Murachowka, Noworosyjsk w obwodzie mikołajowskim, a także zniszczyły 42 jednostki artylerii, siłę roboczą i sprzęt wojskowy USZ w 116 obwodach.

Pięć składów broni rakietowej i artyleryjskiej oraz amunicji zostało zniszczonych na terenach osad Prikolotnoe, Izyum w obwodzie charkowskim, Krasnoye, Seversk i Novogrigorovka w Donieckiej Republice Ludowej.

W ciągu dnia systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły 12 ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych na terenach osad: Snigirewka i Ternowe Pody w obwodzie mikołajowskim, Ziemlianki, Kamienka, Nowopetrikowka, Kiriłłówka, Nikokołajka i Staromichajłowka w Donieckiej Republice Ludowej, Maksym Gorki, Piatichatka i Czkałowo w obwodzie Chersonia, a także Smiełoje w regionie Zaporoża.

Ponadto zniszczono w powietrzu na terenie Perewalska w Ługańskiej Republice Ludowej i mieście Donieck dwa pociski balistyczne Toczka-U, a także 30 pocisków rakietowych systemów wielokrotnego startu HIMARS i Alder na terenach kachowskiej elektrowni wodnej, nad Chersoniem i wsi Trudowoje, obwód zaporoski .

Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono: 293 samoloty, 155 śmigłowców, 1960 bezzałogowe statki powietrzne, 374 systemy rakiet przeciwlotniczych, 4934 czołgi i inne opancerzone wozy bojowe, 835 wozy bojowe wielokrotnego startu systemy rakietowe, 3387 dział i moździerzy polowych oraz 5602 jednostek specjalnych pojazdów wojskowych.

 Miejscowość Majorsk na północ od Gorłówki została wyzwolona od ukraińskich najeźdźców

„Od 15 września 2022 r. na terenie Donieckiej Republiki Ludowej grupa wojsk DRL i ŁRL, przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych FR, wyzwoliła Majorsk”- zgłoszone wczoraj w Komendzie Głównej Obrony Terytorialnej DRL.

Należy zauważyć, że Majorsk jest już trzecią wyzwoloną osadą w ciągu ostatnich dwóch dni. Dzień wcześniej wojska koalicji rosyjskiej  wyzwoliły dwie wsie w dystrykcie artemowskim – Nikołajewka i Nikołajewka Pierwaja. 

Majorsk to niewielka osada na północ od Gorłówki, składająca się zaledwie z kilku ulic. Znajduje się na rozwidleniu autostrad do Dzierżyńska i Artemowska. W pobliżu osady znajduje się duża podstacja elektryczna „Majorskaja” 750 kV, która zasila śluzę kanału „Sewierski Doniec-Donbass”, a także stację kolejową „Majorskaja”. Podczas konfliktu wyposażono tu potężny ufortyfikowany obszar USZ, w tym stąd wróg ostrzeliwał Gorłówkę.

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 52 fakty ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył artylerii 155 i 152 mm.
Na na odcinku Jasinowatej- artyleria 155 i 152 mm.
I na Gorłowskim – artyleria 155 i 152 mm, czołgi, moździerze 120 mm

W sumie, w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 244 sztuk różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 10 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck, a tam dzielnica woroszyłowska, leninska, kirowska, kijowska, kujbyszewska i piotrowska, a takze Gołmowski, Zajcewo, Gorłówka, Nowobachmutówka, Mineralnoje, Jakowlewka, Jasinowata, Makiejewska (rejon czerwonogwardyjski) oraz Dokuczajewsk .

W ciągu ostatniego dnia pojawiły się informacje o śmierci 3 cywilów w dzielnicy woroszyłowskiej w Doniecku oraz w Makiejewce, a także w niedawno wyzwolonym Swietłodarsku.

Rany o różnym stopniu nasilenia otrzymało 12 cywilów w dzielnicy kujbyszewskiej i kirowskiej w Doniecku, a także wStaromichajłowce, Gorłówce i Makiejewce oraz w niedawno wyzwolonym Swietłodarsku, Nikolsku i Oktiabr. 

Uszkodzonych zostało 18 budynków mieszkalnych w dzielnicy kirowskiej, woroszyłowskiej i kijowskiej w Doniecku oraz w Gorłówce, Jasnoje i Staromichajłowce, a także 6 obiektów infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

6 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 16 вересень 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

103 uwagi do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 16.09.2022r.- 2642 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 212).

 1. Szwecja publikuje dokument o amerykańskiej strategii zniszczenia unijnej gospodarki
  Szwedzka publikacja Nya Dagbladet opublikowała dokument o tajnych planach Stanów Zjednoczonych zmiażdżenia gospodarki Europy za pomocą konfliktu na Ukrainie i wywołanego nim kryzysu energetycznego. Według autorów raportu w efekcie europejska gospodarka „nieuchronnie upada”, a Stany Zjednoczone będą mogły wykorzystać na swoją korzyść odpływ kapitału w wysokości nawet 9 bilionów dolarów.
  Opracowany przez analityków RAND dokument zatytułowany „Osłabić Niemcy, wzmocnić USA” mówi, że istnieje „krytyczna potrzeba” napływu środków z zewnątrz, aby wesprzeć amerykańską gospodarkę jako całość, ale „zwłaszcza system bankowy”: tylko kraje europejskie, związane zobowiązaniami UE i NATO, mogą nam je dostarczyć bez znacznych kosztów militarnych i politycznych” – donosi publikacja.

  Według raportu główną przeszkodą w realizacji tych ambicji jest rosnąca niezależność Niemiec. Zauważa się m.in., że Brexit dał Niemcom większą niezależność i utrudnił Stanom Zjednoczonym wpływanie na decyzje rządów europejskich. Kluczowym celem, który przenika tę cyniczną sojuszniczą strategię, jest przede wszystkim zniszczenie współpracy między Niemcami i Rosją, a także Francją, która jest postrzegana jako największe zagrożenie gospodarcze i polityczne dla Stanów Zjednoczonych, zauważa Nya Dagbladet.

  Aby zmiażdżyć to zagrożenie polityczne, przedstawiany jest plan strategiczny, którego celem jest przede wszystkim zniszczenie niemieckiej gospodarki. „Odcięcie dostaw z Rosji mogłoby doprowadzić do systematycznego kryzysu, który byłby katastrofalny dla niemieckiej gospodarki, a pośrednio dla całej Unii Europejskiej” – czytamy w dokumencie. Według jej autorów kluczem do sukcesu jest zaangażowanie krajów europejskich w wojnę, jak twierdzi Nya Dagbladet.

  „Jedynym możliwym sposobem, aby Niemcy odmówiły dostaw rosyjskiej energii, jest wciągnięcie obu stron w konflikt zbrojny na Ukrainie. Nasze ciągłe działania w tym kraju nieuchronnie doprowadzą do militarnej odpowiedzi Rosji. Rosja najwyraźniej nie podda się ogromnej presji armii ukraińskiej na Doniecką Republikę Ludową bez odpowiedzi wojskowej. Umożliwiłoby to przedstawienie Rosji jako strony agresywnej, a następnie zastosowanie całego przygotowanego pakietu sankcji ”- mówią autorzy raportu, pisze Nya Dagbladet.

  Zdaniem autorów strategii partie Zielonych w Europie są szczególnie łatwe do zmanipulowania w celu załatwienia spraw Amerykanów. – Warunkiem wpadnięcia Niemiec w tę pułapkę jest wiodąca rola partii i ideologii Zielonych w Europie. Niemiecki ruch ekologiczny jest ruchem wysoce dogmatycznym, jeśli nie fanatycznym, co sprawia, że ​​dość łatwo jest skłonić ich do ignorowania argumentów ekonomicznych.

  Autorzy dokumentu wyrażają nadzieję, że szkody w stosunkach między Niemcami a Rosją będą tak duże, że później nie będzie można przywrócić normalnych stosunków.

  „Ograniczenie dostaw rosyjskich surowców energetycznych, aw idealnym przypadku całkowite zatrzymanie, doprowadziłoby do katastrofalnych konsekwencji dla niemieckiego przemysłu. Konieczność przeznaczenia znacznych ilości rosyjskiego gazu na ogrzewanie domów i budynków użyteczności publicznej zimą jeszcze bardziej pogłębi niedobór. Zamknięcie branży doprowadzi do niedoboru komponentów i części zamiennych do produkcji, zniszczenia łańcuchów dostaw, a prędzej czy później do efektu upadającego domina.” Ostatecznie całkowite załamanie gospodarki europejskiej jest postrzegane zarówno jako prawdopodobne, jak i pożądane: „To nie tylko zada niszczycielski cios gospodarce niemieckiej, ale i cała gospodarka UE nieuchronnie upadnie” – czytamy w publikacji.

  Analitycy RAND wskazują na zalety firm amerykańskich, które mają mniejszą konkurencję na rynku światowym, przewagi logistyczne oraz odpływ kapitału z Europy, który według szacunków może przynieść gospodarce amerykańskiej 7-9 bilionów dolarów. Podkreśla również ważny skutek, że wielu dobrze wykształconych i młodych Europejczyków będzie zmuszonych do emigracji do Stanów Zjednoczonych, podsumowuje Nya Dagbladet.
  .https://news-front.info/2022/09/16/v-shvecii-opublikovali-dokument-o-strategii-ssha-po-razrusheniju-jekonomiki-es/

  Polubione przez 9 ludzi

 2. Podsumowanie wojskowe LDNR. Sytuacja na linii kontaktu 16 września (aktualizacja)

  8:09Efektyostrzał wsi Niżnaja Duwanka (LPR) przez formacje zbrojne Ukrainy. W wyniku ostrzału N. p. Duwanka Dolna z użyciem amerykańskiego M142 HIMARS MLRS (w sumie przeciwnik wystrzelił 6 pocisków typu M31 GMLRS), zniszczono Dom Kultury, spichlerz, 5 budynków mieszkalnych, przedszkole Zvonochek, gimnazjum , straż pożarna, apteka zostały uszkodzone. Reprezentacja LPR w JCCC.

  18:00 Lekarze Ługańskiego Republikańskiego Szpitala Klinicznegorenderowanieprofesjonalna pomoc medyczna dla rannych żołnierzy NM LNR.

  17:45 Siły Zbrojne Ukrainy prowadzą ostrzał na wioskę Gołmowski na Gorłowce, informuje burmistrz Gorłowki Iwan Prichodko.

  17:43 Aleksiej Kulemzin donosi o ostrzale Doniecka:

  – obwód Pietrowski – wystrzelono 9 pocisków kalibru 152 mm;

  – Okręg Kirowski – wystrzelono 5 pocisków próbki NATO o kalibrze 155 mm.

  17:27 W wyniku ostrzału VFU, 1220 abonentów Aleksandrówki i Krzemieńca w obwodzie Pietrowskim w Doniecku zostało pozbawionych prądu.

  16:25Lejekw rejonie Pietrowskim w Doniecku po przybyciu ukraińskiego pocisku.

  16:13 Podczas ostrzału osiedli w dzielnicy Pietrowski w Doniecku bojownicy ukraińscy zranili mężczyznę urodzonego w 1969 roku. obok szpitala nr 14, a także kobieta urodzona w 1953 roku. na ul. Stachanow.

  15:39 Przewodniczący Rady Ludowej LPR Denis Miroshnichenko złożył kondolencje w związku ze śmiercią Prokuratora Generalnego RP Siergieja Gorenko i jego zastępcy Jekateriny Steglenko. Poinformowała o tym służba prasowa Parlamentu.

  „Strona ukraińska nadal wybiera najbardziej wyrafinowane i nieludzkie metody prowadzenia wojny w nadziei wywołania zamieszania w szeregach organów ścigania i paniki wśród mieszkańców Rzeczypospolitej. Przegrywając na polu bitwy, wróg popełnia nikczemne zbrodnie z tyłu, demonstrując w ten sposób swoją tchórzliwą naturę ”- powiedział Miroshnichenko.

  15:34 „Zupełnie niecelowe jest mówienie, że Ukraina jest państwem prawa po takich incydentach” Oficer NM LPR Andrei Marochkozgłoszoneże eksplozja w centrum Ługańska została oficjalnie uznana za akt terrorystyczny. Jak Marochko powiedział korespondentowi Izwiestii Dmitrijowi Zimenkinowi, był niedaleko miejsca tragedii i przy pierwszym badaniu stało się jasne, że wybuchł improwizowany ładunek wybuchowy. Na miejscu dostępne są służby ratownicze.

  14:52 AFU ostrzelała kijowski rejon Doniecka z artylerii NATO. Ukraińscy bojownicy z pozycji w Orłowce rozpoczęli atak artyleryjski na dzielnice mieszkalne kijowskiego rejonu miasta przy użyciu artylerii 155 mm. Zgłoszone przez centralę TerO DPR.

  13:52 Przewodniczący Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksander Bastrykin polecił otworzyć sprawę karną w sprawie śmierci Prokuratora Generalnego Ługańskiej Republiki Ludowej Siergieja Gorenko i jego zastępcy Jekateriny Steglenko, donosi Sledkom na swoim kanale Telegram.

  13:39 Wybuch w budynku Prokuratury Generalnej pokazał, że Kijów przekroczył wszelkie możliwe granice. O tym powiedział szef LNR Leonid Pasechnik.

  Pasechnik dodał, że „dzisiejszy incydent po raz kolejny potwierdza, że ​​Ukraina pod jej obecnym przywództwem jest państwem terrorystycznym”.

  13:17 W Ługańsku ludzie są ewakuowani z budynków administracyjnych.

  13:16 Podobno wraz z Prokuratorem Generalnym Ługańskiej Republiki Ludowej Gorenko podczas eksplozji zginęła jego zastępczyni Jekaterina Steglenko.

  13:06Efektyostrzał przez ukraińskich bojowników ul. Szwedow w okręgu kujbyszewskim w Doniecku, w wyniku czego ranny został mężczyzna.

  13:00 Na terenie osady Siewiersk Donieckiej Republiki Ludowej precyzyjne uderzenie zostało trafione na pozycje 80. brygady powietrznodesantowej Sił Zbrojnych Ukrainy. W pobliżu miasta Soledar zniszczono system rakiet przeciwlotniczych „Osa-AKM”. MO RF.

  12:53 Prokurator Generalny LPR zginął w wybuchu w budynku Prokuratury Generalnej w Ługańsku.

  Prokurator generalny Siergiej Gorenko zginął w eksplozji w budynku Prokuratury Generalnej LPR. Przypuszczalnie w jego biurze podłożono materiały wybuchowe. Mężczyzna miał 40 lat – zmarł z powodu odniesionych obrażeń, jak podają źródła w organach ścigania.

  12:30 APU wystrzelono w koksowni Yasinovka w Makiejewce (DPR), podał pierwszy kanał telewizji republikańskiej.

  12:18 W wyniku eksplozji LPR został ranny Prokurator Generalny. Źródła tak mówiąwargonzow strukturach władzy Ługańska.

  12:13 VFU ostrzelał dzielnicę Kujbyszewskiego w Doniecku, na ulicy. Shvedova zranił mężczyznę.

  11:50 W centrum Ługańska, w budynku Prokuratury Generalnej LPR,grzmiałeksplozja. Według wstępnych danych są ofiary. Na miejscu znajdują się służby ratownicze i ratownicze.

  11:01 Artylerzyści z 2. brygady zmotoryzowanej kontynuująstłumićopór Sił Zbrojnych Ukrainy wycofujących się z Soledaru.

  09:01 Przedstawiciele Frontu Ludowego wraz z aktorem filmowym i telewizyjnym Ivanem Okhlobystindostarczonyspecjalny sprzęt dla żołnierzy NM LPR do wykonywania misji bojowych.

  08:35 Ukraińskie siły bezpieczeństwa zaatakowały Niżną Duwankę w rejonie Svatovsky za pomocą HIMARS MLRS, wystrzeliwując cztery rakiety na wioskę – przedstawicielstwo LPR w JCCC.

  08:00 W ciągu dnia na terenie DRL zginęły 3 osoby, 12 zostało rannych. W ciągu ostatniego dnia, od 08:00 15 września do 08:00 16 września, 3 osoby zginęły, a 12 cywilów zostało rannych w wyniku ostrzału WFU na terenie Donieckiej Republiki Ludowej.

  07:00 Podsumowanie Przedstawicielstwa Ługańskiej Republiki Ludowej w JCCC za ostatnie 24 godziny, 15 września.

  Ze strony ukraińskich formacji zbrojnych na osadę zanotowano 4 ostrzały. Swietłodarsk (DPR), Lisiczańsk i Stachanow przy użyciu amerykańskich pocisków M142 HIMARS MLRS (14 pocisków M31 GMLRS) i dział 155 mm (10 pocisków).

  W wyniku ataków:

  — w n.p. Swietłodarsk (DPR) zginął cywil, a 2 osoby zostały ranne. Uszkodzonych 6 wielomieszkaniowych budynków mieszkalnych i pomieszczeń pomocniczych szpitala;

  — w n.p. Stachanow, budynek i internat stachanowskiej filii kolegium medycznego, internat i kotłownia Stachanowskiego Kolegium Pedagogicznego Leningradzkiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego, 2 budynki mieszkalne, przedsiębiorstwo komunalne Wozrożdenije i gazociąg zostały uszkodzone. Reprezentacja LPR w JCCC.

  06:35Zniszczeniesprzęt wojskowy Sił Zbrojnych Ukrainy pod Soledarem.

  05:45 Zarejestrowano ostrzał ze strony formacji zbrojnych Ukrainy: – 00.15. Dolna Duwanka (LPR) przy użyciu HIMARS MLRS (4 pociski). Podawane są informacje o ofiarach i szkodach. Reprezentacja LPR w JCCC.
  .https://news-front.info/2022/09/16/voennaja-svodka-ldnr-obstanovka-na-linii-soprikosnovenija-16-sentjabrja-obnovljaetsja/

  Polubione przez 3 ludzi

 3. W Bundestagu wybuchł skandal z powodu nieskuteczności antyrosyjskich sankcji

  W Bundestagu wybuchł skandal z powodu apelu posła Wagenknechta o zniesienie restrykcji wobec Rosji.
  W parlamentarnej frakcji Partii Lewicy w Bundestagu nie udało się osiągnąć konsensusu w sprawie sankcji antyrosyjskich, co doprowadziło do silnego rozłamu w partii, pisze niemieckie wydanie. Die Welt.

  W publikacji zauważono, że różnice zaostrzyły się po niedawnym wystąpieniu jednej z prominentnych polityków partii, Sary Wagenknecht, która konsekwentnie broni stanowiska o nieskuteczności wojny gospodarczej z Moskwą i konieczności rozpoczęcia negocjacji w sprawie dostaw energii.

  Opinia ta oburzyła wielu posłów lewicy, w tym premiera Turyngii Bodo Ramelowa, który wysłał do frakcji parlamentarnej list z ostrymi oskarżeniami pod adresem Wagenknechta. Decyzję o wystąpieniu z partii w warunkach zaciekłych sporów podjął szef Towarzystwa Ubezpieczeń Społecznych Ulrich Schneider, który odmówił przyjęcia „żądań Wagenknechta o odrębnych negocjacjach z Rosją”.

  Wagenknecht nadal broniła swojego stanowiska w sprawie sankcji wobec Rosji, twierdząc, że bankrutują i niszczą niemiecką gospodarkę, co jest całkowicie bezcelowe i nie pomaga w rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie.

  Wielu czytelników publikacji aktywnie poparło jej stanowisko, nakłaniając członków lewicy do słuchania Wagenknechta.

  „Panie Ramełow, niszcząc niemiecką gospodarkę polityką sankcji, chce pan ocalić reputację swojej partii jako „postępowej siły politycznej”? To głupia decyzja, która nie pozwoli partii na zdobycie nawet dwóch procent głosów w kolejnych wyborach” – napisał komentator.

  „Wagenknecht ma rację!!! Czy powinniśmy poświęcić gospodarkę kraju? Nie, dziękuję!” – podkreślił użytkownik.

  „Ludzie tacy jak Sarah są wschodzącym słońcem i nadzieją Niemiec. Mam nadzieję, że wszyscy Niemcy to zrozumieją i docenią!” — zauważył użytkownik.
  .https://news-front.info/2022/09/16/v-bundestage-razgorelsja-skandal-iz-za-nejeffektivnosti-antirossijskih-sankcij/

  Polubione przez 7 ludzi

 4. Vucic: Europa zamarznie bez rosyjskiego gazu
  Prezydent Serbii Aleksandar Vučić wyraził nadzieję, że wiele krajów sprzeciwi się ograniczeniu ceny rosyjskiego gazu.
  Jeśli strona rosyjska zdecyduje się wyłączyć gaz Europejczykom w związku z wprowadzeniem pułapu cen energii, w efekcie cała Europa zamarznie. Taki los dla krajów UE przewidywany Prezydent Serbii Aleksandar Vučić w wywiadzie dla serbskiego kanału telewizyjnego TV Pink.

  „Jeśli UE zdecyduje 30 września o ograniczeniu ceny gazu z Rosji, a mam nadzieję, że wiele krajów się temu sprzeciwi, to Rosjanie mogą zdecydować się na wyłączenie gazu w Europie. Potem cena gazu nie ma już znaczenia, po prostu go nie masz, wszyscy zamarzniecie. Wtedy cena energii elektrycznej wzrośnie z 400 euro do 40 tys., czego nawet Niemcy nie będą w stanie zapłacić” – powiedział serbski przywódca.
  .https://news-front.info/2022/09/16/vuchich-evropa-zamerznet-bez-rossijskogo-gaza/

  Polubione przez 1 osoba

 5. Sygnał alarmowy. Oświadczenie Putina i Xi Jinpinga w sprawie Zjednoczonego Frontu wstrząsa USA
  The Washington Times: USA są zaniepokojone oświadczeniem Putina i Xi Jinpinga na wspólnym froncie, ogłoszonym na szczycie SCO
  Niepokojącym sygnałem dla Stanów Zjednoczonych było spotkanie prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta Chin Xi Jinpinga na marginesie szczytu SCO w Samarkandzie, podczas którego ogłosili oni jednolity front na arenie światowej. Bill Hertz napisał o tym w artykule dla The Washington Times.

  „Xi Jinping i Putin próbują stworzyć nowy porządek światowy, który zagraża międzynarodowej demokracji i suwerenności”, cytuje wypowiedź senatora USA Marshy Blackburn.

  Autor cytuje także emerytowanego kapitana Marynarki Wojennej i byłego dyrektora wywiadu amerykańskiej Floty Pacyfiku Jima Fanella, który uważa, że ​​spotkanie przywódców podkreśliło rosnący strategiczny sojusz między Chinami a Rosją. Fanell jest przekonany, że ten sojusz nie wróży dobrze Zachodowi.

  „Ważnym strategicznym skutkiem jest to, że nowy sojusz obiecuje konfrontację lub wojnę na dwóch frontach przeciwko Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom” – czytamy w publikacji.
  .https://news-front.info/2022/09/16/trevozhnyj-signal-zajavlenie-putina-i-si-czinpina-o-edinom-fronte-vzvolnovalo-ssha/

  Polubione przez 7 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.