Wojna już nie domowa na Ukrainie 20.09.2022r.- 2646 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 216).


„Niemy krzyk”– dzień 850.

Rosja do tej pory reagowała powściągliwie na ukraińskie ataki na infrastrukturę i ataki terrorystyczne Kijowa, powiedział Władimir Putin. 

Jednocześnie, rosyjski przywódca wyjaśnił, Siły Zbrojne Rosji zadały już szereg ostrzegawczych, ale tylko „delikatnych” ciosów. Prezydent zaznaczył również, że plan wojskowej operacji specjalnej na rzecz Donbasu nie podlega korekcie, jej cele są realizowane pomimo prób kontrofensywy Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ). Putin zwrócił także uwagę na dążenie reżimu kijowskiego do osiągnięcia zwycięstwa nad Rosją na polu bitwy, „odrzucając w kąt” porozumienia zawarte w podczas negocjacji w Stambule. Jednocześnie turecki przywódca Recep Tayyip Erdoğan od dawna opowiadał się za zorganizowaniem spotkania prezydentów Rosji i Ukrainy, ale, jak zauważył Putin, to Kijów odmówił dialogu z Moskwą.

W piątek 16 września wieczorem Władimir Putin odpowiadał na pytania dziennikarzy po szczycie Rady Szefów Państw Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW), który odbył się w Samarkandzie. 

Władimir Putin powiedział, że nie zna projektu gwarancji bezpieczeństwa Ukrainy zaproponowanego w tym tygodniu przez Kijów, ale przypomniał, że wynikiem wiosennych negocjacji w Stambule był projekt umowy, w którym stronie ukraińskiej udzielono „dość mocnych gwarancji” od najważniejszych krajów świata, z którymi Rosja ogólnie się zgodziła.

Zamiast tego, jak zauważył prezydent Federacji Rosyjskiej, reżim kijowski „wrzucił do pudła” te porozumienia, zapowiadając, że będzie dążył do zwycięstwa na polu bitwy.

„Cóż, flaga w ręku. Teraz po prostu próbują to zrobić, prowadząc tę ​​kontrofensywę”– zauważył rosyjski przywódca.

Prezydent Rosji ostrzegł też władze Kijowa przed konsekwencjami stosowania przez nie metod terrorystycznych.

„Odpowiedź będzie, jeśli w końcu nie zrozumieją, że takie metody są nie do przyjęcia. Zasadniczo nie różnią się one od metod terroryzmu”– wyjaśnił rosyjski prezydent.

Według niego Moskwa „na razie” z umiarem reaguje na ukraińskie ataki na infrastrukturę cywilną i na pospolite ataki terrorystyczne.

„Ostatnio Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej wykonały kilka delikatnych uderzeń, zakładamy, że ostrzegają. Jeśli sytuacja będzie się dalej rozwijać w ten sposób, odpowiedź będzie poważniejsza”– powiedział Putin, nie wyjaśniając w czym rzecz.

Mówiąc o przebiegu operacji specjalnej Władimir Putin podkreślił, że jej plan nie podlega korekcie, a prace nad realizacją przydzielonych zadań trwają, mimo prób kontrofensywy ze strony USZ. Przywódca państwa przypomniał, że głównym celem jest wyzwolenie Donbasu.

Według niego armia rosyjska stopniowo zajmuje coraz to nowe terytoria.

„Zwracam uwagę na to, że nie walczymy pełną armią, walczymy tylko częścią armii rosyjskiej, tylko częścią kontraktową. Oczywiście wynika to z pewnych parametrów personelu i tak dalej. Dlatego nie spieszymy się w tej części”– powiedział prezydent.

Odpowiadając na pytanie o dialog z Ukrainą Władimir Putin powiedział, że należy to uzgodnić w samym Kijowie.

„Pierwszym warunkiem jest to, że się zgadzają. Nie chcą. Pan Zełenski ogłosił, publicznie powiedział nie wiem gdzie, ale publicznie– że nie jest gotowy i nie chce rozmawiać z Rosją. Cóż, jeśli nie jest gotowy, nie musi”– zauważył rosyjski przywódca.

Jednocześnie poinformował, że prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan od dłuższego czasu proponuje zorganizowanie spotkania na szczycie między Rosją a Ukrainą.

„On naprawdę wnosi poważny wkład w rozwiązanie wielu poważnych problemów, które pojawiają się w związku z tym kryzysem. I jest rzeczą oczywistą, że proponuje również spotkanie z prezydentem Zełenskim, wierząc, że może to doprowadzić do jakiegoś pozytywnego rezultatu. Na tym spotkaniu o tym nie mówił”– powiedział Putin.

Rosja wypełnia swoje zobowiązania w zakresie organizacji eksportu ukraińskiego zboża, powiedział Władimir Putin. Jednocześnie wezwał innych uczestników tzw. food dealu do przestrzegania jej warunków.

„W dniu wczorajszym z ukraińskich portów wypłynęło 121 statków. Spośród 120 statków tylko trzy zostały wysłane do najbiedniejszych krajów w ramach programu żywnościowego ONZ. Około 35, może nieco więcej procent zboża eksportowanego z terytorium Ukrainy trafiło do krajów europejskich. Nie do biednych krajów, a już na pewno nie do najbiedniejszych krajów świata. A tylko 4,5% trafiło do krajów najbiedniejszych w ramach programu ONZ”– zaznaczył prezydent Rosji.

Jednocześnie zwrócił uwagę na fakt, że amerykańskie firmy będące właścicielami tego produktu zajmują się eksportem zboża z Ukrainy.

„Amerykańskie firmy są w większości właścicielami tego zboża, w znacznej części. Okazało się, że ziemie na Ukrainie już dawno zostały sprzedane firmom amerykańskim, to jest ich ziarno, oni eksportują swoje ziarno”– zaznaczył rosyjski przywódca.

Szef państwa podkreślił, że Moskwie zależy na tym, by żywność trafiała do najbiedniejszych krajów świata.

„Idea upadku Rosji jest kultywowana na Zachodzie od dziesięcioleci”– powiedział Władimir Putin

„Od dziesięcioleci idea rozpadu Związku Radzieckiego i historycznej Rosji i Rosji jako takiej, jej rdzenia, jest nieustannie kultywowana w krajach zachodnich” zaznaczył.

Putin podkreślił, że ideę podziału Rosji na poszczególne części promował amerykański politolog Zbigniew Brzeziński. Jednocześnie później zmienił swoje stanowisko, uważając, że należy zachować Federację Rosyjską jako narzędzie w walce z Chinami. 

„Nie liczcie na to! Niech rozwiązują tam swoje zadania według własnego uznania”– powiedział Putin.

Mówiąc o obecnej sytuacji, rosyjski przywódca stwierdził, że kraje zachodnie, dawne mocarstwa kolonialne, nadal żyją w paradygmacie filozofii kolonialnej: „Przyzwyczajone są do życia cudzym kosztem. I nadal nie mogą pozbyć się tego paradygmatu w swojej praktycznej, codziennej polityce”– stwierdził Putin.

Władimir Putin nazwał schizofrenię kolejny pakiet antyrosyjskich sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone, które w szczególności objęły małoletnie dzieci szefa Czeczenii Ramzana Kadyrowa.

„Poddawanie nieletnich sankcjom jest oburzające. Wydaje mi się, że już przestali rozumieć, co robią”– powiedział rosyjski prezydent.

Rosyjski przywódca wyraził również niezrozumienie w związku z ograniczeniami wobec Rzecznik Praw Dziecka Marii Lwow-Biełowej: „Brała udział w usuwaniu naszych dzieci ze stref wojennych– z Syrii, z Iraku (…) To szlachetna misja . Co tu jest nie tak? Dziękuję należało powiedzieć.”

15 września administracja prezydenta USA Joe Bidena ogłosiła rozszerzenie sankcji wobec ponad 40 osób i ponad 30 podmiotów prawnych, w tym przedsiębiorstw z kompleksu wojskowo-przemysłowego i sektora high-tech w Rosji.

Kontynuując wątek kryzysu energetycznego, prezydent podkreślił, że przywódcy państw europejskich za wszelkie problemy zrzucają winę na Rosję „aby uchronić się przed oburzonymi obywatelami swoich krajów”.

Putin zwrócił jednocześnie uwagę, że na spadek wolumenu dostaw gazu z Rosji do Europy wpłynęły sankcje Polski na gazociąg Jamał-Europa, a także zamknięcie przez Ukrainę tłoczenia gazu jednym z nitek przez Ukrainę na jej terytorium.

„W końcu, jeśli są niecierpliwi, jeśli wszystko jest takie trudne, niech zniosą sankcje na Nord Stream 2, 55 mld metrów sześciennych rocznie. Wystarczy nacisnąć przycisk i gotowe. Nie, sami go zamknęli, zamknęli wszystko, nie mogą tego odkręcić, sankcjonują nowy gazociąg Nord Stream 2. Czy jesteśmy winni? Niech pomyślą o tym, kto jest za co winny i nie obwiniajcie nas za własne błędy”– powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej.

Putin zaznaczył, że Rosja zawsze wypełniała i będzie wypełniać swoje zobowiązania wynikające z kontraktów gazowych.

*

Popołudniowa (19.09.2022r. 13:10) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej nadal prowadzą specjalną operację wojskową.

W ciągu dnia precyzyjne uzbrojenie Sił Powietrzno-Kosmicznych (SP-K) uderzało w miejsca koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego 53, 58, 93 brygad zmechanizowanych na terenach osiedli Toreck, Zajcewo, Nikołajewka, a także 80 brygady desantowo-szturmowej w rejonie osady Siewiersk w Donieckiej Republice Ludowej. Zlikwidowano ponad 200 ukraińskich żołnierzy i zniszczono 11 pojazdów opancerzonych.

Precyzyjny nalot na akumulację siły roboczej i sprzętu 46 brygady lotniczej USZ w rejonie Biełogorki w obwodzie chersońskim zniszczył trzy jednostki pojazdów opancerzonych i wyeliminował do 15 ukraińskich żołnierzy.

W wyniku zmasowanego ostrzału w miejscu tymczasowego rozmieszczenia jednostek 59 zmotoryzowanej brygady piechoty USZ w rejonie osady Pierszotrawniewie w obwodzie dniepropietrowskim straty wroga wyniosły ponad 30 zabitych ukraińskich żołnierzy i ponad 50 rannych.

W wyniku zmasowanych nalotów ogniowych na miejsca koncentracji personelu i sprzętu 128 górskiej brygady szturmowej w rejonie Dolinki, 102 brygady obrony terytorialnej w rejonie rybneńskim obwodu zaporoskiego oraz miejsca tymczasowego rozmieszczenia wojsk batalion nacjonalistyczny „Sicz Karpacka” w Zaporożu, zlikwidowano ponad 70 ukraińskich żołnierzy i bojowników, a także zniszczono cztery jednostki pojazdów opancerzonych.

Uderzenia lotnictwa operacyjno-taktycznego i wojskowego, wojsk rakietowych i artylerii uderzyły w siedem stanowisk dowodzenia USZ na terenach osad Wierchniekamieńskoje, Wiemka, Zajcewo w Donieckiej Republice Ludowej, Połtawka, Czariwno obwodu zaporoskiego, Kostomarowka obwodu kirowogradzkiego, Barmaszowo obwodu mikołajowskiego, a także 52 jednostki artyleryjskie, siłę roboczą i sprzęt wojskowy USZ w 134 okręgach.

W Zaporożu precyzyjny nalot rosyjskich sił powietrznych zniszczył warsztaty w fabryce Iskra, w których serwisowano amerykańskie wyrzutnie wieloprowadnicowych systemów rakietowych HIMARS.

Rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły samolot Su-25 ukraińskich sił powietrznych w pobliżu wsi Aleksandrówka w obwodzie chersońskim.

Również w ciągu dnia 14 ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych zostało zestrzelonych w powietrzu na terenach osiedli Lidiewka, Nowomichajłowka, Czkałowo, Nowobachmutówka, Riasnoje, Werchnietoreckoje, Zawitne-Bażannia i Lubówka w Donieckiej Republice Ludowej, Snigirewka regionie mikołajewskim, Czernianka, Maksym Gorki w regionie Chersonia, a także region Dorożnianka w regionie Zaporoża.

Dwie amerykańskie rakiety antyradarowe HARM zostały przechwycone w rejonie osady Nowaja Kachowka w obwodzie chersońskim.

Ponadto na terenach osad Biełozerka i Czerwony Majak w obwodu chersońskim przechwycono dwie rakiety balistyczne Toczka-U oraz 24 rakiety wielorakietowych systemów rakietowych HIMARS i Olcha na obszarach osad Wołnowachy i Korsunia w Donieckiej Republice Ludowa, nad Chersoniem, w rejonie osady Tawrijsk, Berisław, Wiesełoje i Nowaja Kachowka w regionie Chersonia, a także na obszarze osady Czerwony Promień, obwód mikołajowski.

Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono: 294 samoloty, 155 śmigłowców, 1995 bezzałogowych statków powietrznych, 375 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 5028 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 839 wozy bojowe wielokrotnego startu systemów rakietowych, 3401 sztuk artylerii polowej i moździerzy oraz 5692 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.

Siły DRL, przy wsparciu armii rosyjskiej, w ciągu ostatniego dnia zlikwidowały ponad 30 bojówkarzy kijowskich. 

„Wspólne działania personelu wojskowego DRL i Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zniszczyły następującą broń i sprzęt wojskowy wroga: dwa systemy rakiet wielokrotnych BM-21 Grad, siedem pojazdów opancerzonych i pojazdów. Straty wśród personelu wroga wyniosły ponad 30 nacjonalistów”– poinformował dziś zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej Republiki Eduard Basurin.

Trzynaście osób zginęło na placu Komisarzy Baku w dzielnicy kujbyszewskiej w Doniecku w wyniku ostrzału przez USZ. Ogłosił wczoraj szef administracji miasta Aleksiej Kulemzin.

Według wstępnych danych, w wyniku ostrzału karnego na placu Komisarze Baku w obwodzie kujbyszewskim 13 zabitych cywilów. Liczba rannych jest ustalana„– poinformował burmistrz.

Według naocznych świadków pocisk trafił w przystanek komunikacji miejskiej. 

„Dwa pociski wpadły prosto na przystanek komunikacji miejskiej i sklep Jem. Teraz ostrzał na razie ustał”– podało źródło.

Dodało też, że pociski eksplodowały również w rejonie ulicy Wasniecowa. Na terenie ośrodka wypoczynkowego „Kujbyszew” nie było żadnych incydentów.

Pod ostrzałem znajdował się również targ „Sokół” w dzielnicy kirowskiej, gdzie zginęło trzech cywilów. Na terenie targowiska wybuchł pożar , który jednak szybko ugaszono.

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 60 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył – artylerii 155 i 152 mm oraz moździerzy 120 mm.
Na odcinku Jasinowatej – artyleria 155, 152 i 122 mm.
I na Gorłowskim – artyleria 155, 152 i 122 mm.

W sumie, w dniu wczorajszym w wyniku ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 243 sztuk różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 12 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck, a tam dzielnica kirowska, kijowska, kujbyszewska i piotrowska, a także Gołmowski, Gorłówka, Szirokaya Bałka, Nowosiełówka, Jasinowata, Mineralnoje, Jakowlewka, Makiejewka (rejon czerwonogwardyjski i kirowski), Jelenowka i Dokuczajewsk oraz Sławnoje.

W ciągu ostatniego dnia wpłynęły informacje o śmierci 10 cywilów w dzielnicy kujbyszewskiej w Doniecku i w Sławnoje.

Rany o różnym stopniu nasilenia otrzymało 13 cywilów w dzielnicy kujbyszewskiej i kirowskiej w Doniecku, a także w wyzwolonym niedawno Nikipolu.

Uszkodzonych zostało 33 budynków mieszkalnych w dzielnicy piotrowskiej, kirowskiej i kujbyszewskiej w Doniecku oraz w Dokuczajewsku, Gorłówce i Makiejewce, a także 9 obiektów infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

1 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 20 вересень 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania lin
ku do źródła.

84 uwagi do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 20.09.2022r.- 2646 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 216).

 1. https://t.me/boris_rozhin/64476
  I więcej wspaniałych wiadomości.
  W celu zapewnienia bezpieczeństwa głosowanie w referendum w DRL będzie miało charakter zarówno osobisty, jak i zdalny, aby uwzględnić obiektywnie istniejące problemy bezpieczeństwa związane z ukraińskim terroryzmem. Najlepsze amerykańskie doświadczenie z głosowaniem mailowym – w rzeczywistości!

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w wywiadzie dla amerykańskiego nadawcy powiedział, że pokój zakłada odzyskanie przez Ukrainę okupowanych terytoriów.

  Wypowiedzi Erdogana dla amerykańskiego nadawcy publicznego PBS zacytował we wtorek portal rp.pl. „Wszystko, czego chcemy, to zakończenie tej walki pokojem” – powiedział prezydent Turcji, twierdząc, że „zawsze tego żądał i to rekomendował”. Polityk podkreślił, że „ludzie umierają i na koniec nikt nie wygra”. https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/erdogan-wzywa-rosje-do-oddania-ukrainie-zajetych-obszarow/
  Kresy – wiadomości, wydarzenia, akt

  Polubione przez 1 osoba

 3. Władze Unii Europejskiej powinny przestać mówić o nowym pakiecie sankcji wobec Rosji, które tylko pogłębią kryzys energetyczny w Europie. Stwierdził to podczas przemówienia na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ we wtorek 20 września węgierski minister spraw zagranicznych i zagranicznych stosunków gospodarczych Peter Szijjártó.

  «Unia Europejska powinna wreszcie przestać odwoływać się do ósmego pakietu sankcji [wobec Rosji] i wskazywać na środki, które jeszcze bardziej pogłębią kryzys dostaw energii» — powiedział Szijjártó. https://pl.news-front.info/2022/09/20/szijjarto-wezwal-ue-do-zaprzestania-rozmow-o-nowym-pakiecie-sankcji-wobec-rosji/

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin odniósł się do inicjatywy przeprowadzeniu referendów aneksyjnych na zajętych terytoriach Ukrainy.

  Wołodin zabrał głos na temat referendum w czasie wtorkowego, plenarnego posiedzenia izby niższej rosyjskiego parlamentu. „Jeśli podczas bezpośredniego wyrażenia woli opowiedzą się, by być częścią Rosji, koledzy, będziemy ich wspierać, zgadzacie się się z tym? I muszą to zrozumieć, że oczekujemy od nich swobodnego wyrażenia woli” – słowa Wołodina zacytował portal „Komsomolskiej Prawdy”. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/rosja/rosyjska-duma-poprze-aneksje-donbasu-i-obwodu-chersonskiego/

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Dowództwo rosyjskiej Floty Czarnomorskiej wycofało część okrętów podwodnych z portu w Sewastopolu na Półwyspie Krymskim do Noworosyjska w Kraju Krasnodarskim w południowej Rosji – przekazał we wtorek brytyjski resort obrony.

  Relokacja jest prawdopodobnie spowodowana niedawną zmianą poziomu zagrożenia w obliczu zwiększonych ukraińskich zdolności do uderzeń dalekiego zasięgu – napisał brytyjski resort obrony we wtorkowej aktualizacji wywiadowczej. „W ciągu ostatnich dwóch miesięcy zaatakowano siedzibę dowództwa floty i główną bazę lotnictwa floty” – podkreślono. https://kresy.pl/wydarzenia/brytyjski-wywiad-rosja-wycofala-czesc-okretow-podwodnych-z-portu-na-krymie/

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Denis Puszylin ogłosił, że referendum o włączeniu w skład Rosji odbędzie się nie tylko w jego nieuznawanej republice, ale i na innych terenach.

  Już w dniach 23-27 września referendum o przyłączeniu do Rosji ma zostać przeprowadzone na obszarach kontrolowanych przez Doniecką i Ługańską Republiką Ludową oraz obszarze obwodu chersońskiego okupowanym przez Rosję od lutego bieżącego roku. Informację taką podał przewodniczący DRL Denis Puszylin, ale też rząd ŁRL, twierdzi agencja informacyjna RIA Nowosti. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/donieccy-separatysci-oglosili-date-referendum-o-przylaczeniu-do-rosji/

  Polubione przez 5 ludzi

 7. https://t.me/brekotins/4986
  Dzięki SWO: Terytorium Chabarowskie przeszło na płatności za gaz w rublach przed terminem.
  Wyobraźcie sobie poziom i zakres masochizmu gospodarczego: od 2005 r. region rosyjski kupował rosyjski gaz od amerykańskiej firmy Exxon Mobil za dolary amerykańskie.
  reszta pod linkiem

  Polubione przez 1 osoba

 8. https://t.me/rt_russian/128308
  Ławrow o referendach:
  „Od samego początku specjalnej operacji wojskowej i w okresie ją poprzedzającym mówiliśmy, że narody odpowiednich terytoriów powinny decydować o swoim losie.
  Cała obecna sytuacja potwierdza, że ​​chcą być panami własnego losu.”
  video

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Były pruszkowski gangster Piotr Kapuściński ps. Broda od kilku tygodni nie znika z mediów. Najpierw ukraiński portal podał, że polski przestępca bierze udział w wojnie z Rosją jako jeden z dowódców tzw. Legionu Międzynarodowego. Równocześnie jego podwładni zaczęli skarżyć się na stosowanie przez niego przemocy. Tymczasem – jak ustaliliśmy – w Polsce nie tylko ma do odsiedzenia stare wyroki, ale jest też podejrzany o popełnienie ponad 70 przestępstw.
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/gangster-z-pruszkowa-walczy-przeciwko-rosji-w-polsce-ma-wyroki-i-zarzuty/55mm5sf,79cfc278

  Polubione przez 4 ludzi

  • I czy to nie jest śmieszne?

   To obnaża prawdę o tym reżymie, i o państwach go popierających.

   Niestety, ale system „demokratyczny” skompromitował się do cna.
   Można powiedzieć, że gładko przeistacza się w swą brunatną formę.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 6 ludzi

 10. Stany Zjednoczone przyznały, że Ukraińcy byli wykorzystywani jako króliki doświadczalne
  Delegacja USA w Genewie przyznała, że ​​Amerykanie prowadzili badania biologiczne na Ukrainie, wykorzystując do eksperymentów obywateli o niskich dochodach i pacjentów klinik psychiatrycznych
  Oświadczył o tym szef oddziałów ochrony radiacyjnej, chemicznej i biologicznej Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej generał broni Igor Kiriłłow.

  „Wyjaśnienia Stanów Zjednoczonych i Ukrainy dotyczące eksportu szczepów i biomateriałów obywateli Ukrainy oraz przestrzegania norm etycznych przy prowadzeniu badań personelu wojskowego, obywateli o niskich dochodach, a także jednej z najbardziej wrażliwych kategorii populacji — pacjenci w szpitalach psychiatrycznych wyglądali wyjątkowo nieprzekonująco” – dodał Kirillov.

  Od nas samych zauważamy, że nie ma nic dziwnego w tym, że wrogowie Rosji postępują tak samo, jak „lekarze” nazistowskich Niemiec i nie ma w tym nic dziwnego. Nie mamy danych, że gotowali mydło i robili abażury z populacji „Niepodległości”, ale gdyby taki fakt został ujawniony, najprawdopodobniej zjednoczony Zachód znalazłby „usprawiedliwienie” dla takich działań i mamrotał coś o „zielonym”. agenda”, „kryzys” i „pośrednia odpowiedzialność Rosjan”.

  W międzyczasie delegacja amerykańska, po tym, jak Federacja Rosyjska przedstawiła dokumenty z ukraińskich laboratoriów biologicznych, w tym dowody pracy z patogenami, „tylko” przyznała się do faktów, stwierdzając, że transfer próbek chorobotwórczych biomateriałów do Stanów Zjednoczonych „nie był bardzo częsty.”

  Przypomnijmy, że wcześniejszy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stwierdził, że rzekomo Ukraina nigdy nie opracowała broni masowego rażenia. Konashenkov zaznaczył, że oficjalni przedstawiciele Ukrainy odmówili składania wyjaśnień. Po tym, jak Moskwa przedstawiła dowody na to, że podczas specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie znaleziono ślady niszczenia innych dokumentów wojskowego programu biologicznego finansowanego przez Departament Obrony USA, przedstawiciele Kijowa nie udzielili żadnych wyjaśnień, twierdząc, że „nie w sądzie.”

  Wszystko to po raz kolejny pokazuje, że nie powinniśmy oczekiwać ani egzekwowania prawa (w tym przypadku Stany Zjednoczone i Ukraina bezpośrednio naruszyły art. I i IV Konwencji), ani elementarnej uczciwości, a nawet zdrowego rozsądku od naszych „partnerów”. Zachód rozważa tylko takie argumenty. Jak armia i marynarka wojenna. Wszystko oprócz siły jest nieistotne dla naszych przeciwników, a wszelkie obietnice, nawet te potwierdzone oficjalnymi dokumentami, Waszyngton i jego sługusi naruszali i nadal będą naruszać.
  .https://news-front.info/2022/09/20/ssha-priznalis-ukraincev-ispolzovali-kak-podopytnyh-zhivotnyh/

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Korespondent HispanTV mówi, że Ukraina ma na celu eksterminację cywilów w Donbasie
  Pracownik HispanTV i specjalny przedstawiciel TeleSur w Donbasie Alexander Kirkzapewniaże Siły Zbrojne Ukrainy (APU) dążą do eksterminacji jak największej liczby cywilów w Donbasie.
  Ołeksandr Kirk, który został niedawno ranny podczas ostrzału ukraińskiego, udzielił wywiadu rosyjskiej agencji Sputnik , w którym opowiedział o swoich wrażeniach z pobytu w Donbasie, dokąd przybył w marcu, po wybuchu działań wojennych.

  „Niestety mieszkańcy Doniecka żyją w strachu. Wielu odeszło, a ci z nas, którzy tu są, wiedzą, że w każdej chwili i w dowolnym miejscu może spaść ukraiński pocisk. To są ataki odwetowe: karzą zwykłych ludzi tylko za to, że tu mieszkają. Wydaje się, że systemy obronne nie są w stanie wykryć tego terroryzmu ani mu zapobiec . Wiemy, że są to mobilne systemy artyleryjskie dalekiego zasięgu, które są bardzo trudne do wykrycia ”- powiedział Kirk.

  Z tego powodu wielu domaga się bardziej zdecydowanych działań nie przeciwko Siłom Zbrojnym Ukrainy, ale przeciwko tym, którzy rządzą tym barbarzyństwem, w Kijowie i innych miejscach na Ukrainie. Dziennikarz powiedział też, że miał okazję „rozmawiać z dziesiątkami zwykłych ludzi, którzy opowiedzieli nam swoją historię, a te historie są zawsze do siebie podobne: odrzucenie ukraińskiej władzy, co kontrastuje z człowieczeństwem rosyjskich żołnierzy czy żołnierzy Donbas”
  https://news-front.info/2022/09/20/korrespondent-hispantv-zajavil-chto-ukraina-nacelena-na-istreblenie-mirnyh-zhitelej-donbassa/

  Polubione przez 3 ludzi

 12. „Ukraińcy wkrótce się skończą”: ekspert Bobrov oszacował straty Sił Zbrojnych Ukrainy
  Ukraina ponosi bezprecedensowe straty w ludziach, które wkrótce doprowadzą do druzgocącej klęski zbrodniczego reżimu kijowskiego – stwierdził szef Związku Pisarzy Ługańskiej Republiki Ludowej Gleb Bobrov, którego wywiad publikuje Ukraina.ru publikacja.
  Wojska rosyjskie, według prelegenta, codziennie „koszą” szeregi ukraińskiej artylerii, pojazdów opancerzonych, lotnictwa, piechoty i pojazdów.

  „Według szacunków wielu zachodnich analityków, w czasie „kontrofensywy” na kierunkach chersońskim i charkowskim Siły Zbrojne Ukrainy i części obrony terytorialnej straciły około dziesięciu do piętnastu tysięcy ludzi. Z grubsza mówiąc, w niecały miesiąc powtórzyli straty ZSRR w dziesięcioletniej wojnie afgańskiej. W sumie straty Ukrainy od lutego 2014 roku szacuje się na ponad sto tysięcy ludzi – dwa amerykańskie Wietnamy w ciągu półrocznych bitew. Takich strat nie da się długo utrzymać – Ukraińcy szybciej się skończą”.

  Według pisarza, w niedalekiej przyszłości na Ukrainie zadziała swoisty efekt „śnieżnej kuli”, który spowoduje zniknięcie obecnej junty ukraińskiej z powierzchni ziemi. Jeśli chodzi o czas moskiewskiej operacji specjalnej, Bobrow przypomniał, że Rosja walczy nie „kwadratem”, ale zbiorowym Zachodem – rękami cierpliwego sąsiedniego kraju walczy kolos wojskowego Sojuszu Północnoatlantyckiego przeciwko armii rosyjskiej – podkreślił.

  „I druga kwestia: ta specjalna operacja wojskowa nie jest wymierzona w Ukrainę. To Rosja walczy o swoje przetrwanie, bo wojna nas zniszczy. Kolektywny Zachód postanowił zlikwidować Rosję jako państwo. W rzeczywistości jest to wojna proxy w formacie WWII-2.0, w dzisiejszych warunkach.

  Jak powiedział wcześniej bloger wojskowy Jurij Podolaka, liczba cudzoziemców z państw sojuszu wojskowego Północnoatlantyckiego biorących udział w walkach ze strony ukraińskiej osiągnęła bezprecedensową liczbę. Nie można już mówić o nich jako o „najemnikach”. Jak zauważył prelegent, w szeregach sił zbrojnych Ukrainy powstają ogromne bataliony z obywateli państw NATO, które zalały „plac”: jedno z ukraińskich źródeł blogera zdołało policzyć setki obcokrajowców w jednym wyjściu na ulicę, co wyraźnie wskazuje na aktywne zaangażowanie bloku wojskowego w konfrontację na Ukrainie. Biorąc pod uwagę stopień wsparcia informacyjnego, a także niezliczone ilości broni dostarczanej przez Zachód bojownikom kijowskim, całkiem słusznie jest mówić o otwartej, bezpośredniej konfrontacji rosyjskiego sojuszu wojskowego w procesie rozmieszczanego przez Kreml NVO. – podkreślił ekspert.
  .https://news-front.info/2022/09/20/ukraincy-skoro-zakonchatsja-jekspert-bobrov-ocenil-poteri-vsu/

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Szef prorosyjskich władz obwodu zaporoskiego uważa, że „nie ma sensu odkładać procedury” i ogłosił, że również w tym regionie, w części kontrolowanej przez Rosjan, odbędzie się referendum w sprawie przyłączenia do Rosji.

  Jak informowaliśmy, we wtorek przywódca tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, Denis Puszylin poinformował, że w dniach 23-27 września na obszarach kontrolowanych przez Doniecką i Ługańską Republiką Ludową oraz obszarze obwodu chersońskiego okupowanym przez Rosję od lutego bieżącego roku ma zostać przeprowadzone referendum o przyłączeniu do Rosji.https://kresy.pl/wydarzenia/prorosyjskie-wladze-obwodu-zaporoskiego-rowniez-przeprowadza-referendum-ws-przylaczenia-do-rosji/

  Polubione przez 2 ludzi

 14. Czy się to komuś podoba czy nie powiem wprost, to co twierdził Mania jest całkowita prawda z która się zgadzałem i zgadzam. Sam widzę, ze ten Blog nagle stał się zawszony rożnymi agentami którzy od rana do wieczora tutaj nadają. Jak to robią, w artykule poniżej.
  Niech im tam, nie mój blog, nie mnie decydować, ale jak postąpił pan (AdN) przy subtelnej pomocy presuma (w nagrodę odszedł na zasłużony urlop) z mania, to zakrawa na kpinę. Człowiek, który tak się zasłużył dla tego bloga został ot tak nagle kopnięty w du…e tylko dlatego ze powiedział prawdę. Tak się nie postępuje z ludźmi panie AdN, zwłaszcza takimi, którym zawdzięcza pan parę lat współpracy i który pana tak długo wspierał.

  Aby panu i co niektórym tutaj uzmysłowić jakie gniazdo szerszeni się tutaj zaległo, to proszę przeczytać sobie co na ten temat pisze niezależne RT DE o podobnej sytuacji w Niemczech, którzy maja ten sam problem z agentami systemu. Widać tu rękę i jedna linie UE.
  Proszę przeczytać jak agenci zaskrobuja sobie wasze łaski i jak świadomie działają na bloga i tutejszych piszących. Mania to widział i…. został za to usunięty. Powstaje pytanie, dlaczego został zignorowany i wykopany człowiek, który działając w dobrej wierze i ochronie bloga został przez pana zneutralizowany?

  Poniżej artykuł z RT DE:

  Telegram i spółka: ochrona konstytucyjna wykorzystuje „trolli internetowych” do wzniecania nienawiści

  Według raportu w Süddeutsche Zeitung, Urząd Ochrony Konstytucji najwyraźniej prowadzi setki fałszywych kont w mediach społecznościowych. Mówi się, że szpiedzy używają ich do „wzniecania kłopotów” w nadzorowanych grupach czatowych. W ten sposób należy również wpływać na nastroje

  Operacje psychologiczne, tzw. psy-ops, są tak stare jak same działania wojenne. Poprzez rozpowszechnianie ukierunkowanych, fałszywych informacji, przeciwnik ma być skłoniony do wydania informacji lub wykonania określonych czynności – całkowicie w rozumieniu manipulatora. Taktyka często stosowana przez służby specjalne do manipulowania ludźmi za granicą. W Niemczech jednak wydaje się, że służby specjalne w trakcie takich akcji wolą celować we własną ludność, a nie w cudzoziemców. Tak wynika z raportu opublikowanego w poniedziałek przez Süddeutsche Zeitung (SZ).

  W wywiadzie dla SZ urzędnicy Urzędu Ochrony Konstytucji przyznali się teraz do prowadzenia sieci fałszywych kont w mediach społecznościowych – w większości sklasyfikowanych jako „prawicowe ekstremistyczne” – w celu umieszczania rasistowskich haseł na dowolnych kanałach i podżegania przeciwko uchodźcom, a także znienawidzonym „politykom systemu” i „zdrajcom narodu”. Innymi słowy, szpiedzy mają wpływać na nastrój w obserwowanych grupach czatowych. Według raportu SZ, niemiecki wywiad wewnętrzny zatrudnia w tym celu setki „wirtualnych agentów” – na koszt podatników.

  Oprócz rzekomych prawicowych grup czatowych, profesjonalna „grupa trolli” celuje głównie w kanały mediów społecznościowych sceny lewicowych ekstremistów, islamistów, ale także „ideologii spiskowej”. „Trzeba się tam najpierw trochę rozgrzać” – wyjaśnił SZ agent. „Zobacz, które hasła działają”. Aby zdobyć zaufanie innych użytkowników, trzeba zaprezentować się jak najbardziej autentycznie. Dlatego kierowano się tym, by sama „grała trochę prawicowego radykała”:

  „Aby być naprawdę wiarygodnym, nie wystarczy udostępniać lub lubić wypowiedzi innych, trzeba również samemu tworzyć wypowiedzi. Oznacza to, że agenci również prowokują i podburzają.”

  Agenci mają świadomość, że wzmacniają ludzkie światopoglądy. Jednak częścią jej pracy jest „karmienie” sceny. Co dokładnie miała na myśli, nie wynika jednak z raportu. Według wcześniejszego śledztwa Süddeutsche Zeitung, wirtualni agenci odegrali wiodącą rolę w dochodzeniu w sprawie ekstremistycznej grupy czatowej „Vereinigte Patrioten”. Kilku członków grupy było podejrzanych o tworzenie prawicowej organizacji terrorystycznej. Zarzuca się im również planowanie porwania federalnego ministra zdrowia Karla Lauterbacha (SPD).

  Według raportu, celem internetowych agentów jest przyjęcie do wewnętrznych kręgów. Poznanie szczególnie wpływowych osób na scenie wymaga jednak czasu, mówi agent. Działa to tylko poprzez zbliżenie się do „grubej ryby” poprzez „wspólnych znajomych”. „Każdy potrzebuje przyjaciół”. Według agenta, wiele ofiar tych orwellowskich metod inwigilacji nie miało pojęcia, jak wiele kont w ich grupach czatowych jest już prowadzonych przez agentów ochrony konstytucyjnej.

  „To jest przyszłość w zbieraniu informacji” – odpowiedział SZ bezimienny szef jednego z państwowych urzędów. W 2019 roku z rozmachem zwiększono środki na takie misje. Według anonimowego informatora SZ bodźcem do tego było zabójstwo polityka CDU Waltera Lübcke, przeciwko któremu wcześniej w sieci było wiele agitacji. Tymczasem fałszywych kont prowadzonych przez władze jest tak dużo, że konieczne są ogólnokrajowe porozumienia. W przeciwnym razie mogliby się wzajemnie celować.

  Ale ogromna masa fałszywych kont jest konieczna – powiedział: Radykalne kręgi, tłumaczył SZ agent, często mają „strukturę cebulową”. Aby dostać się do wewnętrznego kręgu, nowicjusze są najpierw przesłuchiwani, ich postawa ideologiczna „sprawdzana”. „Czytałeś to? Co na to powiesz?” zlustrował. Jako agent musisz być w stanie odpowiedzieć na to natychmiast. W przeciwnym razie zostaniesz wyrzucony, ponieważ „grupy prawicowe” – są wyjątkowo paranoiczne.

  Z czasem rośnie niebezpieczeństwo, że sami agenci pogubią się w ideologiach, przyznał SZ wysoki rangą urzędnik Urzędu Ochrony Konstytucji. „Trzeba mieć pewien profil psychologiczny”. Według niego ci agenci, którzy spędzają całe dnie na portalach społecznościowych, są narażeni na zwiększone ryzyko, że sami nabiorą się na tamtejsze narracje. Ci, którzy poruszają się przez cały dzień w „zamkniętym światopoglądzie”, muszą zawsze pracować, aby zachować dystans, powiedział urzędnik. „Zamknięte światopoglądy mają tendencję do bycia logicznymi samymi w sobie”.

  Psychologowie zatrudnieni w Urzędzie Ochrony Konstytucji mają więc zapobiegać „poślizgom” cyber agenta. Ale jeśli któryś z nich odpłynie, pełnią również rolę strażników. Na pytanie, jak często się to zdarzało, wysoki urzędnik odpowiedział jedynie milczeniem. Praca wirtualnego agenta polega na tym, by dzień i noc krzątać się po okolicy i spierać się w sensie poszczególnych ideologii – i „wciąż pozostawać prostym”, wyjaśnił:

  „Trzeba zrozumieć scenę, nie stając się jednocześnie jej częścią. Nie każdy może się tego nauczyć”.

  https://rtde.xyz/inland/149400-auf-telegram-und-co-verfassungsschutz/

  Polubione przez 2 ludzi

   • Co prawda nie do mnie to pytanie jest skierowane, ale ponieważ wcześniej podjąłem ten sam temat, to postaram sie odpowiedzieć:
    – blog na ktory z przyjemnością wchodziłem od 2014 roku, gdy powstał po premierze na Neonie i z pewnością znalezienia nie tylko informacji z „drugiej strony frontu”, ale co najważniejsze w większości przypadków prawdziwych staje się zbiorem linków do systemowych mediów. Obecnie komentarze sa tak skonstruowane, że nie atakują bezpośrednio Rosji, ale gloryfikują banderyzm i upadline. Jest tego tak dużo, że trzeba sie przebijać do informacji po które się tutaj przychodzi.
    A WIĘC O CO NAM MOŻE CHODZIĆ?
    Źle było z Manią, Presumerem? Teraz masz Justusa vel onuce po kocie, Mroza pisanego przez z z kropką, kilkunastu mniej zasłużonych ale równie zaprzysięgłych wrogów prawdy….
    Mogę się jedynie domyślać o co Tobie chodzi w tym działaniu, ale czy uda Ci się przebić z prawdą przez aż taki potok szamba?
    Dla mnie osobiście największa potwarzą jest linkowanie tutaj odbytu propagandowego NEXTA, najprawdopodobniej część z tych ugrzecznionych srolli, to ludzie stamtąd. Pisałem już co to za agenda, kto za nią płaci i jakie ma zadania na Białorusi, Ukrainie i w Polsce….
    Pozdro

    Polubione przez 1 osoba

   • A i jeszcze jedno: nie stoje po żadnej ze stron, bo nie znam osobiście nikogo….jednak zmieniło sie bardzo duzo tutaj i z tego co do mnie napisałeś w komentarzu, Ty doskonale wiesz o tym….zdajesz sobie doskonale sprawę z tego co tu się dzieje od pewnego czasu. Wiec dlaczego nic z tym nie robisz? jaki masz w tym interes, ze tworzysz oślą łączkę dla srolli z NEXTA i innych tego typu miejsc?
    Dlaczego godzisz sie na to, aby konfidenci, zadaniowcy akurat u Ciebie mieli swój poligon doświadczalny?

    Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.