Wojna już nie domowa na Ukrainie 21.09.2022r.- 2647 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 217).


„Niemy krzyk”– dzień 851.

Przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin mówił o zmianie zachodniej retoryki dotyczącej wydarzeń na Ukrainie.

 Zaznaczył, że Waszyngton i Bruksela, które wcześniej mówiły, że ten konflikt należy „rozwiązać na polu bitwy”, teraz mówią, że kwestia wynegocjowania porozumienia pokojowego na Ukrainie zależy wyłącznie od decyzji podjętej w tej sprawie przez ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Zdaniem parlamentarzysty stało się tak z powodu niespełnionych oczekiwań Zachodu wobec „kontrofensywy” USZ oraz oburzenia obywateli wielu krajów UE konsekwencjami poparcia liderów krajów zachodnich dla probanderowskiego reżimu kijowskiego.

Przewodniczący Dumy Państwowej opublikował wpis na ten temat w swoim kanale Telegram.

Jak zauważył Wołodin, Waszyngton i Bruksela zaczęły twierdzić, że kwestia negocjacji pokojowego rozwiązania na Ukrainie zależy wyłącznie od ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

„Wcześniej nalegali na coś przeciwnego. Stwierdzili, że konflikt powinien być rozwiązywany wyłącznie na polu bitwy”- napisał Wołodin.

Jak zauważył przewodniczący Dumy Państwowej, stało się tak z kilku powodów. Po pierwsze, stwierdził Wołodin, ukraińska „kontrofensywa” nie spełniła oczekiwań USA i UE. Według parlamentarzysty Zełenski za dostarczoną Ukrainie broń i pomoc finansową „obiecał zwycięstwo” jej zachodnim sponsorom.

Wołodin zaznaczył ponadto, że wewnętrzna sytuacja polityczna w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej zmusza polityków do reagowania na wypowiedzi swoich obywateli o niedogodnościach związanych ze wsparciem Waszyngtonu i Brukseli dla władz ukraińskich.

„Inflacja, rosnące ceny, problemy z surowcami energetycznymi i inne trudności, z którymi musieli się zmierzyć, nie mogą ich nie niepokoić tuż przed samym początkiem zimy. Zdawali sobie sprawę, że z Zełenskim nie będzie zwycięstwa. I nie chcą ponosić odpowiedzialności za porażkę”– podsumował Wołodin.

Natomiast Dmitrij Polański, Pierwszy Zastępca Stałego Przedstawiciela Rosji przy ONZ, powiedział, że kraje zachodnie, zaopatrujące Kijów w artylerię dalekiego zasięgu i wyrzutnie rakiet, stają się wspólnikami zbrodni reżimu kijowskiego na ludności cywilnej Donbasu i Ukrainy. 

„Dostarczenie reżimowi kijowskiemu artylerii dalekiego zasięgu i wyrzutni rakietowych czyni naszych byłych zachodnich partnerów wspólnikami zbrodni Ukrainy przeciwko cywilom”– ogłosił na Twitterze.

W sierpniu stały przedstawiciel Rosji przy ONZ Wasilij Nebenzia powiedział, że kraje zachodnie, dostarczając broń na Ukrainę, stają się współsprawcami zbrodni przeciwko ludności cywilnej republik Donbasu. Czego dowodem są niemal codzienne zgłoszenia ostrzału Doniecka i innych miejscowości Donbasu ze strony USZ przy użyciu dostarczonej im z Zachodu broni. A przede wszystkim dalekosiężnej ciężkiej artylerii, rakiet i dronów.

Oficjalny przedstawiciel rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa potwierdziła oficjalne stanowisko rosyjskiego resortu dyplomacji, że ​​Zachód faktycznie stał się wspólnikiem ludobójstwa mieszkańców ŁRL i DRL, którzy codziennie giną i zostają ranni. Celowo też ostrzeliwana jest infrastruktura miejska oraz budynki mieszkalne, szkoły przedszkola i siedziby lokalnych administracji. Nie dość tego, ostatnio wśród personelu USZ stało się „modne” prowadzenie celowych ostrzałów w stronę pracowników Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, w czasie prowadzonych przez nich akcji ratowniczych, np. gaszenia pożarów czy też udzielania pomocy ludziom poszkodowanym w wyniku ukraińskich ostrzałów.

*

Popołudniowa (20.09.2022r. 13:50) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej nadal prowadzą specjalną operację wojskową.

W wyniku precyzyjnych uderzeń na punkty tymczasowego rozmieszczenia 81 lotnictwa i 66 brygady zmechanizowanej USZ na terenach osiedli Czerwony Oskol i Studenok obwodu charkowskiego 93 brygady zmechanizowanej w rejon Bogorodiczne w Donieckiej Republice Ludowej, zlikwidowano ponad 120 ukraińskich żołnierzy oraz zniszczono trzy czołgi i 12 pojazdów wojskowego przeznaczenia.

Precyzyjne uderzenia rosyjskich sił powietrznych na punkty tymczasowego rozmieszczenia 35 brygady morskiej USZ i 114 brygady Obrony Terytorialnej na terenach osiedli Nowogrigorówka i Nowaja Odessa w rejonie Mikołajewa likwidując ponad 70 nacjonalistów i niszcząc ponad 15 jednostek specjalnego sprzętu wojskowego i pojazdów.

Skoncentrowane ataki ogniowe na pozycje bojowe 59 zmotoryzowanej brygady piechoty USZ na terenach osad Ternowka i Andrejewka w obwodzie chersońskim wyeliminowały do ​​100 żołnierzy i zniszczyły siedem opancerzonych wozów bojowych. Ponadto w mieście Mikołajew zniszczono warsztaty fabryki pancernej, w których naprawiano sprzęt wojskowy tej jednostki.

W ciągu ostatniego dnia ataki lotnictwa operacyjno-taktycznego i wojskowego, sił rakietowych i artylerii uderzyły w sześć stanowisk dowodzenia USZ na terenach miejscowości Dolina, Tatianówka i Artemowsk w Donieckiej Republice Ludowej, Leżyno i Kirowo w obwodzie Zaporoża oraz w Bieriezniegowatoje, obwód Mikołajów, a także zniszczono 49 jednostek artylerii, siłę roboczą i sprzęt wojskowy w 142 obwodach.

Zniszczono pięć składów broni rakietowej i artyleryjskiej oraz amunicji na terenach miejscowości Siewiersk, Kateryniwka i Dobrowole w Donieckiej Republice Ludowej oraz Braginowka obwodu dniepropietrowskiego i Stepnoje obwodu Zaporoskiego.

Samoloty myśliwskie rosyjskich sił powietrznych zestrzeliły samolot Su-24 ukraińskich sił powietrznych w pobliżu wsi Nowożelannoje w Donieckiej Republice Ludowej.

W ciągu ostatniego dnia systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły 12 bezzałogowych statków powietrznych na terenach osiedli Pietrowskoje, Chanżenkowo, Błagowieszczenki w Donieckiej Republice Ludowej, Mołodieżnoje, Priozernoje, Muzykowka, Zielenowka, Posad-Pokrowskoje i Lubimówka w obwodzie chersońskim. W pobliżu miasta Chersoń zestrzelono dwie amerykańskie rakiety antyradarowe HARM.

Ponadto zniszczono w czasie wykonywanych przelotów: 27 pocisków amerykańskiego systemu rakiet wielokrotnego startu HIMARS, a także „Olcha” w regionie Doniecka, osiedla Czerwonopopówki w Ługańskiej Republice Ludowej, Nowaja Kachowka, Berisław, Werowka, Tomarino i Wiesieleje w regionie Chersonia.

Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono: 295 samolotów, 155 śmigłowców, 2007 bezzałogowych statków powietrznych, 375 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 5038 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 839 wozy bojowe wielokrotnego startu systemów rakietowych, 3403 dział artylerii polowej i moździerzowej oraz 5719 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.

* * *

Reżim kijowski uparcie kontynuuje prowokacje, aby stworzyć zagrożenie spowodowaną przez człowieka katastrofą w elektrowni atomowej w Zaporożu.

W ciągu dnia zarejestrowano pięć ostrzałów artyleryjskich podstacji elektroenergetycznej znajdującej się w bliskim sąsiedztwie elektrowni jądrowej.

W sumie z kontrolowanej przez Kijów miejscowości Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim wystrzelono 24 pociski artyleryjskie. Uszkodzony został jeden z budynków technicznych. Jednostki artyleryjskie USZ, które ostrzeliwały teren elektrowni jądrowej, zostały uciszone ogniem powrotnym.

Ustawa „O referendum Donieckiej Republiki Ludowej w sprawie przystąpienia do Federacji Rosyjskiej jako podmiotu Federacji Rosyjskiej” została wczoraj przyjęta przez deputowanych Rady Ludowej DRL

W nadzwyczajnej sesji plenarnej wziął udział szef DRL Denis Puszilin.

To dla mnie wielki zaszczyt ogłosić, że wczoraj postanowiłem zorganizować przygotowanie referendum. Żal mi życia cywilów, których doświadczyła wojna. Bez względu na ciężar strat jestem przekonany o słuszności drogi, którą wybraliśmy w 2014 roku”– zwrócił się do ustawodawców Puszilin.

Następnie głowa państwa z inicjatywy ustawodawczej przedłożyła do rozpatrzenia projekt ustawy „O referendum w sprawie przystąpienia do Federacji Rosyjskiej jako podmiotu Federacji Rosyjskiej”. Puszilin wyjaśnił, że dokument ustala tryb przeprowadzania plebiscytu, określania miejsc, ustala rodzaje i tryb głosowania.   

„Donbas wraca do domu. Myślę, że rachunek jest na czas. Proszę posłów o wsparcie. Terminy referendum to 23-27 września”– podkreślił przywódca DRL.

Przyjęcie ustawy o referendum zostało jednogłośnie poparte w dwóch czytaniach.

Dzień wcześniej izby publiczne DRL i ŁRL  zainicjowały  natychmiastowe referendum w sprawie przystąpienia republik do Federacji Rosyjskiej. Tego samego dnia Puszilin zaprosił Pasecznika  do zjednoczenia  w celu wypracowania kroków do jego przygotowania, m.in. w kwestiach bezpieczeństwa. 

 Szef DRL Denis Puszilin zwrócił się do prezydenta Rosji Władimira Putina w sprawie referendum w sprawie przystąpienia do Federacji Rosyjskiej. Tekst apelu został opublikowany na oficjalnym kanale Telegramu przywódcy DRL. 

„Drogi Władimir Władimirowicz! 

W przypadku pozytywnej decyzji po referendum, co do której nie mamy wątpliwości, proszę o jak najszybsze rozpatrzenie kwestii przystąpienia Donieckiej Republiki Ludowej do Federacji Rosyjskiej. Cierpiący od dawna mieszkańcy Donbasu zasługują na to, by być częścią Wielkiego Kraju, który zawsze uważali za swoją Ojczyznę”– napisano w apelu. 

Puszilin zaznaczył, że ludność Donbasu czekała na to wydarzenie od 2014 roku, odkąd 11 maja postanowili odgrodzić się od nacjonalistycznego reżimu Kijowa, popierając niepodległość republiki w referendum 11 maja. 

„Ludzie najbardziej czekają na to wydarzenie. To jest główne dążenie mieszkańców Donbasu – być częścią Federacji Rosyjskiej”– podkreślił Puszilin, dodając, że taka decyzja byłaby przywróceniem sprawiedliwości historycznej, za którą tęsknią miliony Rosjan.

Referenda w republikach Donbasu w sprawie przystąpienia do Rosji mają ogromne znaczenie dla polityki światowej.  

„Referenda w Donbasie mają ogromne znaczenie nie tylko dla systemowej ochrony mieszkańców ŁRL, DRL i innych wyzwolonych terytoriów, ale także dla przywrócenia sprawiedliwości historycznej”– powiedział wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew.

Według niego referenda na dziesięciolecia zmienią wektor rozwoju nie tylko w Rosji, ale i całej społeczności światowej.

„Po ich odbyciu i przyjęciu nowych terytoriów do Rosji, geopolityczna transformacja na świecie stanie się nieodwracalna”– podkreślił wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa.

Na głosowanie w referendum w sprawie przystąpienia do Federacji Rosyjskiej na sąsiednich terytoriach przeznaczono cztery dni, a tylko jeden- w lokalach wyborczych. Ogłosił to wczoraj przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej DRL Władimir Wysocki.

Referendum w sprawie przystąpienia DRL do Federacji Rosyjskiej odbędzie się w dniach 23-27 września. Poinformowano, że głosowanie odbędzie się w  formacie mieszanym

„W tym okresie głosowanie odbędzie się na terenach przyległych– cztery dni, w lokalach wyborczych– w ciągu jednego dnia”– powiedział przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej RP. 

Należy przypomnieć, że wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie Centralnej Komisji Wyborczej w sprawie referendum.

Na terytorium Rosji zostaną również zorganizowane lokale wyborcze dla referendów w sprawie wejścia obwodów DRL, ŁRL, Zaporoże i Chersoń do Federacji Rosyjskiej. 

Wiceprzewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej Federacji Rosyjskiej Nikołaj Bułajew poinformował wczoraj rosyjskich dziennikarzy.

„Na terenie Rosji będą dziesiątki lokali wyborczych, które zawsze organizujemy dla innych krajów iw tym przypadku dajemy możliwość. Lokale wyborcze będą otwarte, będą działać”– powiedział Bułajew.

Według niego, Centralna Komisja Wyborcza udzieli wszelkiej możliwej pomocy regionom, które ogłosiły przeprowadzenie referendów. 

„Jestem pewien, że obserwatorzy z Rosji w ogóle z CKW Federacji Rosyjskiej będą na referendach i z godnością wypełnią tę misję”– zaznaczył wiceprzewodniczący. 

Siły DRL, przy wsparciu armii rosyjskiej, w ciągu jednego dnia zlikwidowały 35 bojówkarzy kijowskich. O tym

„Wspólne działania personelu wojskowego DRL i Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zniszczyły następującą broń i sprzęt wojskowy wroga: dwie instalacje artyleryjskie, jeden czołg, cztery transportery opancerzone. Straty wśród personelu wroga wyniosły ponad 35 nacjonalistów”– poinformował dziś zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej Republiki Eduard Basurin.

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 50 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył  – artylerii 152 mm, czołgów oraz moździerzy 120 mm.
Na odcinku Jasinowatej – artyleria 155 i 152 mm.
I na odcinku Gorłowskim – artyleria 155 i 152 mm.

W sumie, w ciągu minionej doby USZ wystrzeliły na terytorium DRL 184 sztuki różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 11 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck, a tam dzielnica kirowska, kijowska, kujbyszewska i piotrowska, a także Gołmowski, Zajcewo, Gorłówka, Pantelejmonowka, Jasinowata, Mineralnoje, Jakowlewka, Kasztanowo, Makiejewka (rejon kirowski) oraz Aleksandrowka.

W ciągu ostatniego dnia otrzymano informacje o zranieniu 6 cywilów w dzielnicy piotrowskiej, kujbyszewskiej i kirowskiej  w Doniecku, a także w wyzwolonej niedawno Nowoandrejewce.

Uszkodzonych zostało  21 budynków mieszkalnych w dzielnicy kirowskiej i kujbyszewskiej w Doniecku oraz w Gorłówce, a także obiekty infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

1 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 20 вересень 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania lin
ku do źródła.

102 uwagi do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 21.09.2022r.- 2647 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 217).

  • To jest znakomity ruch władz FR i oby wysłać tych ,,Nawalnych” na front, niech pokażą, czy potrafią krzyczeć na Rosję w Rosji za amerykańskie pieniądze, czy jedząc rosyjski chleb będą potrafili bronić Rosji przed rzeczywistym wrogiem. Gdybym miał taką możliwość wysłał bym tych różnych Sorosowych krzykaczy na pierwszą linię frontu niech pokażą swój rzekomy patriotyzm na polu walki.

   Polubione przez 3 ludzi

  • https://t.me/ukraina_ru/101670
   W obwodzie chersońskim kompania ukrobojewików została całkowicie zniszczona na polu minowym
   W wyniku zniszczeń ogniowych sił 28. brygady ukroterrorystycznych formacji zbrojnych na terenie wsi Prawdino w obwodzie chersońskim zniszczeniu uległo ponad 200 bojowników i 21 sztuk sprzętu wojskowego.
   4 kompania 2 batalionu została właściwie całkowicie zlikwidowana z winy dowódcy brygady, który wysłał ją do kontrataku na pole minowe, poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony.

   Polubione przez 2 ludzi

  • Sami zaminowali teren i sami weszli na własne miny, więc wszystko jest w ,,najlepszym porządku”. To się nazywa profesjonalizm, co? Zachodnie ścierwa udają, że nie widzą tej żenady i degrengolady upaińskiej, którą sami stworzyli i firmują. J..i psychopaci.

   Polubione przez 1 osoba

 1. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński powiedział, że nie wierzy, iż Rosja użyje broni jądrowej w wojnie na Ukrainie.

  Powiedział to w wywiadzie dla „Bild”.

  „Nie wierzę, że użyje tej broni. Nie sądzę, by świat pozwolił mu na użycie tej broni – powiedział Zelensky.

  Mimo to Zelensky nie odrzuca całkowicie ryzyka.
  „Nie możemy zajrzeć do wnętrza głowy tego człowieka, istnieje ryzyko” – uważa Zelensky.
  Jednak – jak powiedział – nie należy ulegać groźbom Putina.
  „Jutro Putin może powiedzieć: oprócz Ukrainy chcemy jeszcze jedną część Polski, inaczej użyjemy broni jądrowej. Nie możemy iść na takie kompromisy – powiedział Zelensky.
  https://strana.today/news/408461-zelenskij-schitaet-to-putin-ne-primenit-jadernoe-oruzhie-v-ukraine-.html

  Polubione przez 1 osoba

 2. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński po raz pierwszy skomentował ogłoszoną dziś przez Władimira Putina częściową mobilizację w Rosji.

  W wywiadzie dla „Bild” powiedział, że „Putin chce utopić Ukrainę we krwi, ale także we krwi swoich żołnierzy”.

  Według niego, decyzja o częściowej mobilizacji wskazuje na problem Rosji z siłą roboczą w wojsku. Zelensky nie odrzuca też całkowicie ryzyka użycia przez Rosję broni jądrowej, mówiąc jednak, że nie wierzy w taką możliwość.
  „Nie wierzę, że użyje tej broni. Nie sądzę, by świat pozwolił mu na użycie tej broni – powiedział Zelensky.
  Jednocześnie namawiał, by nie iść na kompromis z Putinem.
  Zelensky powiedział też, że nie oglądał wystąpienia Putina.
  „Mam wszystkie informacje, których potrzebuję. W tym wystąpieniu nie było dla mnie nic nowego – powiedział Zelensky. https://strana.today/news/408465-vladimir-zelenskij-otreahiroval-na-objavlennuju-mobilizatsiju-v-rf.html

  Polubione przez 1 osoba

  • Zełenski czuje coraz bardziej pętlę, która zaciska się na jego szyi. Wiadomo, że przegra tę wojnę, to kwestia czasu i ten czas, który kradnie powinien wykorzystać lepiej. Miliony Ukraińców chciało by go dostać w swoje ręce i osobiście mu ,,podziękować” za śmierć dziesiątek, może setki tysięcy własnych żołnierzy oraz tych, którzy na zawsze zostali kalekami, jeżeli sprawy przybiorą odpowiedni obrót USA/NATO sprzątną go sami. Nieważne jest kto i w jaki sposób wykona wyrok, a co zostanie podane do publicznej wiadomości.

   Polubione przez 4 ludzi

 3. Prezydent Ukrainy Volodymyr Zelenskyy wystąpi na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ dziś około godziny 00:00 czasu kijowskiego.

  Sekretarz prasowy prezydenta Serhij Nikiforow powiedział Stranie.

  „Nie będzie to przemówienie, ale nagrane przemówienie wideo. Przedstawi propozycje rozwiązania obecnej sytuacji i zapobiegania podobnym wydarzeniom w przyszłości” – powiedział Nikiforov.

  Przypomnimy, że Zgromadzenie Ogólne ONZ zezwoliło Zelensky’emu na przesłanie nagranego przemówienia wideo.

  Pisaliśmy też o pierwszym komentarzu Zelenskiego do ogłoszonej przez Putina częściowej mobilizacji. https://strana.today/news/408468-press-sekretar-zelenskoho-ozvuchil-vremja-vystuplenija-prezidenta-ukrainy-na-henassamblee-oon.html

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Polskie Ministerstwo Finansów stwierdziło, że ukraińscy uchodźcy powinni płacić w Polsce podatki nawet od dochodów, które uzyskują na Ukrainie.

  Poinformowały o tym służby prasowe polskiego Ministerstwa Finansów.

  „Dochody Ukraińców od ukraińskich pracodawców powinny być opodatkowane w Polsce, jeśli Ukrainiec przebywa w Polsce dłużej niż 183 dni” – czytamy w oświadczeniu.

  W takim przypadku opodatkowaniu podlegają w szczególności dochody uzyskane przed osiągnięciem 183 dni.

  Od sierpnia 2022 roku ponad 1 mln 320 tys. Ukraińców otrzymało w Polsce PESEL (numer podatkowy oznaczający ochronę czasową). Część z nich nadal pracuje u ukraińskich pracodawców i płaci podatki na Ukrainie. https://strana.today/news/408464-dokhody-ukrainskikh-bezhentsev-v-polshe-budut-oblahatsja-nalohami.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Rosyjski ruch opozycyjny Vesna, po ogłoszeniu przez prezydenta Rosji Władimira Putina częściowej mobilizacji w Rosji, wezwał Rosjan do wyjścia na protest o godz. 19 na centralne place miast.

  „Tysiące rosyjskich mężczyzn – naszych ojców, braci i mężów – zostanie wrzuconych do maszynki do mięsa, jaką jest wojna. Za co będą umierać? Za co matki i dzieci będą wylewać łzy?”. – podał ruch w oświadczeniu.

  We wschodniej Rosji już rozpoczęły się protesty. Jednak do tej pory były one nieliczne.

  Na przykład w Tomsku rozpoczął się już wiec przeciwko mobilizacji. Policja zaczęła zatrzymywać protestujących. W Nowosybirsku stróże prawa zebrali się już na placu, na którym ma się odbyć wiec antymobilizacyjny.

  Po Tomsku i Nowosybirsku, wiec przeciwko mobilizacji odbędzie się także w rosyjskim mieście Barnauł. Na placu pojawili się głównie młodzi ludzie. Sądząc po zdjęciu, zlot nie jest duży – kilkadziesiąt osób. https://strana.today/news/408470-v-rossii-prokhodjat-mitinhi-protiv-chastichnoj-mobilizatsii-.html

  Polubione przez 1 osoba

 6. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1623875
  Pilnie (USZ usuwa pola minowe w pobliżu Doniecka)
  W przededniu referendum neonaziści podejmują szereg działań na froncie Krasnogorovka-Staromikhaylovka, które pozwalają na wyciągnięcie wniosków na temat zbliżającego się uderzenia.
  W szczególności bojownicy grupy terrorystycznej UG (Państwo Ukraińskie) usuwają pola minowe i ponownie demonstrują działalność UAV nad donieckim rejonem Pietrowskim.
  WarGonzo

  Polubione przez 4 ludzi

 7. https://t.me/vsvyaznoi/7727
  „Mówimy o świecie, w którym nie ma sprawiedliwości. Zaczyna kształtować się nowy porządek, który zastąpi istniejący i nie ma wątpliwości, że zostanie stworzony” – powiedział prezydent Iranu Ibrahim Raisi podczas 77 sesji generalnej ONZ.
  video

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Przygotowania do referendów: informacja na 21 września
  16:29 Komisja Wyborcza obwodu chersońskiego zapowiedziała, że ​​w ciągu 5 dni od głosowania ogłosi wyniki referendum.

  12:42 Rozpoczęła się praca korpusu Wolontariusze dla Rosji na Zaporożu

  Aktywna młodzież regionu zjednoczyła się w ruchu wolontariackim, aby nie słowem, ale czynem wyrazić swoją aktywną postawę obywatelską, aby pokazać chęć dokonania własnego wyboru.

  Od 21 do 27 września wolontariusze będą pomagać mieszkańcom obwodu zaporoskiego informować obywateli i przeprowadzać referendum.

  12:01 Po aneksji Donbasu do Rosji nie może być mowy o negocjacjach z Ukrainą – Słucki.

  11:20 Bezpieczeństwo w lokalach wyborczych podczas referendum zapewni wojsko DRL i Rosji – szef DRL Denis Pushilin na kanale Rossiya24.

  11:15 Zastępca szefa chersońskiej VGA Kirill Stremousov ogłosił, że dwie osady w obwodzie mikołajowskim znajdujące się pod kontrolą Federacji Rosyjskiej – miasto Snegirewka i wieś Aleksandrowka – „wchodzą w skład obwodu chersońskiego”. Taka decyzja, zdaniem Stremousova, pozwoli mieszkańcom tych osiedli na udział w referendum.

  11:01 Po referendach atak na wyzwolone terytoria stanie się atakiem na Rosję ze wszystkimi tego konsekwencjami, powiedział wiceprzewodniczący Rady Federacji Konstantin Kosaczow.

  11:00 Nie mamy moralnego prawa oddawać bliskich nam osób na rozerwanie przez kata, nie możemy nie odpowiedzieć na ich pragnienie określenia własnej przyszłości – Władimir Putin
  .https://news-front.info/2022/09/21/podgotovka-k-referendumam-informacija-na-21-sentjabrja/

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Protestujący na Słowacji wyszli z hasłami poparcia dla Rosji
  W Bratysławie zgromadziło się około trzech tysięcy osób, pisały lokalne publikacje.
  Pisze o tym kanał telegramowy Sputnik Near Abroad.

  Głównymi przyczynami protestu są wzrost cen energii, inflacja i polityka Słowacji.

  Jak zauważa kanał TG, niektórzy uczestnicy akcji sprzeciwiali się wsparciu Ukrainy.

  Organizatorami wiecu była partia opozycyjna „Kierunek – Socjaldemokracja”.

  Protestujący nieśli ze sobą ciekawe plakaty z napisami „Za Słowację! Dla Rosji!”.

  „Kim oni są, jeśli nie „agentami Kremla?” – pomyślał słowacki rząd.
  .https://news-front.info/2022/09/21/protestujushhie-v-slovakii-vyshli-s-lozungami-v-podderzhku-rossii/

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Operacja Denazyfikacja Ukrainy: podsumowanie operacyjne 21 września (aktualizacja)
  16:08 W Zaporożu w wyniku ostrzału trzech dzielnic miasta zniszczeniu uległy obiekty infrastruktury i domy w sektorze prywatnym. Trzy osoby również zostały ranne.

  15:00 Wojsko rosyjskie odparło atak prezydenckiej brygady Sił Zbrojnych Ukrainy w Donbasie.

  Wróg stracił ponad 60 osób zabitych i rannych, podało rosyjskie Ministerstwo Obrony. Pododdziały Sił Zbrojnych FR zniszczyły 12 składów amunicji Sił Zbrojnych Ukrainy w Charkowie, obwodzie chersońskim i Donbasie. Siły Zbrojne Ukrainy straciły ponad 200 osób w pobliżu Prawdino w obwodzie chersońskim. Systemy obrony powietrznej i samoloty Sił Powietrznych zestrzeliły 11 dronów, w tym Bayraktar, a także 28 pocisków HIMARS i trzy pociski HARM. Reżim kijowski kontynuuje ostrzał elektrowni atomowej w Zaporożu, wczoraj jego siły uszkodziły rury układu chłodzenia.

  14:42 Wojska ukraińskie straciły ponad 200 osób w pobliżu wsi Prawdino w obwodzie chersońskim, dowódca brygady wysłał kontratak na pole minowe – Ministerstwo Obrony Rosji.

  14:03 W Zaporożu i Dniepropietrowsku przyjazdy do obiektów Sił Zbrojnych Ukrainy.

  13:50 Nie było decyzji o zmianie statusu Północnego Okręgu Wojskowego i wprowadzeniu stanu wojennego – Pieskow w rozmowie z TASS.

  13:30 W Nowej Kachowce naziści ostrzeliwali infrastrukturę mieszkaniową. Śledczy Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej zbadali zniszczenia w mieście Nowaja Kachowka w obwodzie chersońskim, które zostało ostrzelane przez nazistów za pomocą systemu rakietowego Toczka-U. W wyniku ostrzału przez hitlerowców rannych o różnym stopniu ciężkości zostało rannych 5 cywilów.

  11:03 Po referendach atak na wyzwolone terytoria stanie się atakiem na Rosję ze wszystkimi tego konsekwencjami – powiedział wiceprzewodniczący Rady Federacji Konstantin Kosaczow.

  10:36 AFU wystrzelił ponownie w nocy w elektrowni jądrowej Zaporoże.

  Jak poinformowano RT w administracji Energodaru, przerwy zostały zarejestrowane 100 metrów od obwodu stacji. W efekcie uszkodzeniu uległa linia wysokiego napięcia oraz urządzenia komunikacyjne jednego z bloków energetycznych.

  Żadna krzywda.

  10:33 NATO walczy z Rosją, każdego dnia naziści dokonują aktów terrorystycznych, m.in. na terenie Rosji – Matwienko. Oświecona Europa nigdy nie potępiała tak nieludzkich czynów – powiedział przewodniczący Rady Federacji.

  10:32 Elektrownia atomowa Zaporoża została ostrzelana przez Ukrainę, uszkodzona została linia wysokiego napięcia i sprzęt komunikacyjny jednego z bloków energetycznych – władz.

  09:29 Za udział Ukraińców w referendach na wschodzie kraju, a organizatorom – do 10 lat – mediom, groził Wierieszczuk karą pozbawienia wolności do 5 lat.

  09:00 Dla bezpieczeństwa referendum wzmocniono ugrupowanie obrony przeciwlotniczej w obwodzie zaporoskim – członek wojskowo-cywilnej administracji obwodu Władimir Rogow.

  08:24 Obywatele Ukrainy na terytoriach niekontrolowanych przez Kijów za udział w referendach w sprawie przystąpienia do Rosji mogą zostać skazani na odpowiedzialność karną w postaci pozbawienia wolności do pięciu lat, powiedział ukraiński wicepremier Wierieszczuk. Organizatorom plebiscytów grozi od pięciu do dziesięciu lat więzienia z konfiskatą mienia.

  08:05 Elektrownia atomowa Zaporoże ponownie znalazła się pod ostrzałem ukraińskich bojowników. Około godziny 01:00 uszkodzeniu uległa aparatura łączności bloku nr 6, wyłączono transformator blokowy i transformatory na potrzeby własne bloku.

  08:04 Donoszą o ataku rakietowym na tamę w Pieczyngach w obwodzie charkowskim.
  .https://news-front.info/2022/09/21/operacija-po-denacifikacii-ukrainy-operativnaja-svodka-21-sentjabrja-obnovljaetsja/

  Polubione przez 2 ludzi

 11. Za tydzień Rosja będzie większym państwem. Ukraińskie wojska staną się agresorem na terenach Federacji Rosyjskiej, które trzeba zniszczyć wszelkimi dostępnymi środkami. No, no, a się porobiło.

  Polubione przez 6 ludzi

 12. https://t.me/sputnik/13734
  Mieszkańcy Karagandy podziwiali ślad po starcie kosmicznego pojazdu nośnego Sojuz 2.1 z Bajkonuru
  Przypomnijmy, że statek kosmiczny „K. E. Tsiołkowski” (Sojuz MS-22) jest już na orbicie okołoziemskiej.
  Na pokładzie jest pochodzący z Kazachstanu inżynier pokładowy Dmitrij Petelin.
  Wideo od subskrybenta

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Odnoszę wrażenie, że dzisiaj komentujących jest jakby mniej. Czyżby po wczorajszych i dzisiejszych informacjach niektórzy zostali odwołani na konsultacje do swoich central, po instrukcje?☺☺. Ps. a tam, taki żarcik, taki.

  Polubione przez 6 ludzi

 14. Putin zabrał głos po orędziu: Więcej błędów nie będzie

  – Patriotyzm jest istotą natury i charakteru narodu rosyjskiego – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin na koncercie z okazji 1160. rocznicy narodzin rosyjskiej państwowości. Według prezydenta rosyjskie wojsko i ochotnicy wykazują najwyższe ludzkie cechy podczas specjalnej operacji wojskowej, walcząc dzielnie jak bracia – przekazał portal Moskwa 24.

  Według prezydenta, Rosja przekonała się, że „nawet chwilowe osłabienie suwerenności jest błędem”. Putin podkreślił, że przeciwnicy państwa rosyjskiego nie będą już dłużej czekać na jego powtórzenie.

  – W takich okresach samo istnienie Rosji było zagrożone, więcej takich błędów nie będzie. Nie ulegniemy szantażowi i zastraszaniu – powiedział Putin.

  – W imię ratowania mieszkańców Donbasu. W imię spokojnego nieba dla naszych dzieci i wnuków, w imię naszego ojczyzny, która zawsze będzie tylko wolna i niezależna – zakończył.
  .https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/nazywo/na-zywo-wojna-w-ukrainie-210-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,3043,akt,211952,mHash,0bacc45da82b39fb27aef3bbf9ab56c2

  Polubione przez 3 ludzi

  • Kamraci to taka realna siła jak Urban w polskim Episkopacie. To jest żydowska ustawka Konfederacji, gdzie Korwin-Mikke, Braun i Winnicki to wszystko pejsate trolle i wszyscy udają Polaków. Żydzi zawsze obstawiali i obstawiają wszystkie strony barykady na scenie politycznej i kto by nie zwyciężył w wyborach oni zawsze wygrywają.

   Polubione przez 3 ludzi

   • Ja cie nie przekonam, trzeba było posłuchać tego nagrania…na początku jest wywiad nazistów z OMZRIK-a w radio….oni się naprawdę boją….reszta jest w rękach ludzi, a więc i twoich.
    Pozdrawiam

    Polubione przez 2 ludzi

   • A jednak, męczyło mnie to przez noc. Dziwię się, że równasz konfę do Rodaków Kamratów, ale widocznie zupełnie jesteś nie w temacie. Zresztą o tym świadczy Twoja wypowiedź. Skurwysyn Winnicki (tak, on w ten sposób nazwał wszystkich co popieraja Rosję), Korwin, Bosak już dawno pokazali ich pisowski charakter. A wiesz, co różni Kamractwo od całej tej reszty partii i partyjek? Otóż to, że powstaje jako związek oddolnie, z przez szarych ludzi pozakładanych stowarzyszeń. Nie ma centrali, nie ma żydków z warszawiwu. Każde stowarzyszenie jest sobie samo sterem i żeglarzem. Słyszałeś o czymś takim wcześniej? Ito jest bujda na resorach, ze zawsze żydzi nas rozgrywali. Już zapomniałeś o Dmowskim, przespałeś Samoobronę i Leppera?
    To co Ty napisałeś, to jest właśnie w myśl działania żydowskiego…zniechęcić Polaków, dać im grillować, pracować a polityka zajmą sie lepsi….właśnie pokazują ci „lepsi” co potrafią….
    Miłego….Śmierć wrogom Ojczyzny!!

    Polubienie

 15. Takie OT

  Krakowscy radni Prawa i Sprawiedliwości wnieśli pod obrady Rady Miasta projekt rezolucji, w którym chcą uznania Rogera Watersa za persona non grata w związku z jego wypowiedziami na temat rosyjskiej agresji na Ukrainę. W kwietniu brytyjski muzyk ma zaplanowany koncert w Tauron Arenie Kraków.
  https://muzyka.dziennik.pl/news/artykuly/8552670,roger-waters-persona-non-grata-w-krakow-rezolucja-putin-rosja.html

  W Krakowie Ukrainiec zdewastował jedno z udostępnionych uchodźcom z Ukrainy mieszkań na osiedlu, zbudowanym dla polskich rodzin w ramach rządowego programu. Według osoby, która nagłośniła sprawę, było to celowe działanie Ukraińców, którym kazano opuścić mieszkania. Policja twierdzi, że „to odosobniony przypadek”.
  https://kresy.pl/wydarzenia/krakow-ukrainiec-zdewastowal-udostepnione-uchodzcom-mieszkanie-zbudowane-dla-polakow/
  Komentarz: Jeśli sprawcami są młodzi silni mężczyźni to proponuje, aby ich przekierować do ukraińskiego WKU. Na froncie będą mogli wykazać się zawziętością i chęcią niszczenia (wrogiego) sprzętu.

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.