Wojna już nie domowa na Ukrainie 22.09.2022r.- 2648 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 218).


„Niemy krzyk”– dzień 852.

Produkowany w USA pocisk przeciwradarowy AGM-88 HARM, używany przez ukraińskie lotnictwo, jest jednym z najniebezpieczniejszych dla rosyjskich systemów przeciwlotniczych. 

Amerykański pocisk AGM-88 HARM będący na uzbrojeniu Ukrainy bez wątpienia stanowi poważne zagrożenie dla rosyjskich systemów przeciwlotniczych w rejonie specjalnej operacji wojskowej. Są w stanie trafić w stacje radarowe nadzoru i naprowadzania. Jednak załogi obsługi systemów rakietowych opracowały taktykę przeciwdziałania temu zagrożeniu.

Dodatkowo, w ukraińskich siłach powietrznych nie ma w użyciu na froncie zbyt wielu przerobionych samolotów bojowych na obsługę amerykańskich pocisków przeciwradarowych, takich jak myśliwce MiG-29 czy bombowce Su24M.

Konwersja ukraińskich samolotów na nośniki amerykańskich pocisków AGM-88 HARM nie jest powszechna. Z jednej strony dlatego, że w Siłach Powietrznych Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) nie ma tak wielu tych myśliwców i bombowców frontowych. Z drugiej strony nie jest tak łatwo zintegrować standardową rakietę NATO, na przykład z MiG-29 w stylu sowieckim, czyli takimi jakie są na stanie Sił Powietrznych USZ.

MiG-29 armii ukraińskiej jest nadal produkcji radzieckiej i nie ma odpowiedniego wyposażenia do stosowania precyzyjnej broni kierowanej przeciwko celom naziemnym. W rzeczywistości większość ukraińskich MiG-ów to myśliwce przechwytujące cele w powietrzu.

Tylko osiem myśliwców MiG-29MU1 i jeden samolot MiG-29MU2 przeszło modernizację w ukraińskich przedsiębiorstwach lotniczych– drugi zmodernizowany egzemplarz czekał na swoją kolej w jednym z ukraińskich zakładów naprawy samolotów. W sumie, według otwartych danych, w stanie na 2019 r. Siły Powietrzne Ukrainy posiadały w 37 tego typu samolotów bojowych.

Pocisk naprowadzający AGM-88 HARM został wprowadzony do służby w Stanach Zjednoczonych w 1983 roku w celu niszczenia pocisków przeciwlotniczych lub systemów rakietowo-artyleryjskich działających na promieniowanie anten radarowych. Skrót HARM oznacza High-speed Anti-Radiation Missile, co oznacza „szybki pocisk antyradarowy”.

Mniej podatny na tradycyjne rodzaje zakłóceń, takie jak wyłączenie radaru po wykryciu wystrzelenia pocisku, HARM oblicza lokalizację celu i jest w stanie trafić w niego nawet po wyłączeniu radaru. Najnowsze modyfikacje mają na celu zniszczenie radaru ze zmianą częstotliwości pracy. Głowica bojowa przenosi ponad 60 kg materiałów wybuchowych.

Cechą pocisku HARM jest jego zdolność do automatycznej zmiany celu podczas lotu. Jeśli cel radarowy, któremu towarzyszy głowica naprowadzająca pocisku, przestanie działać, rozpoczyna się poszukiwanie kolejnego celu. W tym samym czasie rakieta zapisuje tor lotu do pierwszego celu- aby w przypadku nieodnalezienia innego celu trafić w pierwszy zgodnie ze współrzędnymi, które zachowały się w jej pamięci przed jego wyłączeniem.

Po raz pierwszy taki pocisk antyradarowy został użyty podczas zbrojnej agresji na Libię w 1986 roku. AGM-88 HARM był również używany w Iraku w 1991 roku, podczas agresji NATO na Jugosławię w 1999 roku oraz w szeregu konfliktów zbrojnych z udziałem Stanów Zjednoczonych.

Znany jest przypadek ataku pilota amerykańskiego myśliwca F-16 pociskiem HARM amerykańskiego systemu obrony powietrznej Patriot podczas inwazji na Irak w 2003 roku. Incydent został rozpoznany przez dowództwo koalicji, nie zgłoszono żadnych ofiar ani szkód. A przechwycenie atakującego pocisku przez kompleks przeciwlotniczy nie powiodło się.

W sierpniu 2022 r. Stany Zjednoczone dostarczyły Ukrainie pociski AGM-88 HARM. Według urzędników Pentagonu można je wystrzelić z samolotów radzieckich. USZ używają tej amunicji samonaprowadzającej do niszczenia systemów obrony powietrznej średniego i dalekiego zasięgu typu S-300 Faworyt i S-400 Triumf.

Niezależnie od tego, jak niebezpieczny jest taki pocisk jak AGM-88 HARM, obsługi systemów obrony powietrznej Sił Powietrzno-Kosmicznych i Sił Lądowych Federacji Rosyjskiej wypracowały podczas ćwiczeń środki zaradcze. Jedną z tych metod jest wyłączenie radaru lub zmiana częstotliwości operacyjnej lokalizatora, nazywa się to manewrem częstotliwości.

Dodatkowo, nowoczesne rosyjskie systemy obrony powietrznej krótkiego zasięgu skutecznie przechwytują i zestrzeliwują pociski antyradarowe HARM. Chodziło tu o system obrony powietrznej Tor-M2 i przeciwlotnicze systemy rakietowe Pancyr-S1.

W pierwszym przypadku działa samobieżne Tor-M2 są uzbrojone w szybkie pociski przechwytujące pionowego wystrzelenia. Ta ostatnia okoliczność wyklucza obecność „martwej”, niestrzelalnej strefy bezpośrednio nad instalacją. Ponadto wystrzelenie w pionie pozwala na wprowadzenie strefy ostrzału pod każdym kątem.

System pocisków przeciwlotniczych i dział Pancyr-S1 łączy w sobie 12 pocisków i dwa szybkostrzelne działka kal. 30 mm. Radary i optyczne systemy śledzące pozwalają na jednoczesne ostrzeliwanie czterech celów. Jeśli z jakiegoś powodu obiekt powietrzny przebije się przez strefę rażenia pocisków, to działa przeciwlotnicze nie pozwolą mu przeniknąć przez zaporę ogniową.

Z otwartych źródeł wiadomo również, że kompleksy krótkiego zasięgu i dalekiego zasięgu systemy obrony powietrznej S-300 i S-400 tworzą tzw. warstwowy system obrony powietrznej. Pod tym względem wszystkie elementy systemu nakładają się na siebie zarówno pod względem zasięgów, jak i obszarów dotkniętych. Ponadto, wystrzeliwując pocisk przeciwradarowy, mobilnym kompleksom znacznie łatwiej jest strzelać w kierunku pozycji i opuszczać ją w odpowiednim tempie.

Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony, 2 września w rejonie Chersonia zestrzelono dwa ukraińskie samoloty szturmowe Su-25 i jeden myśliwiec MiG-29, przystosowane do użycia pocisków US HARM. Można to prawdopodobnie uznać za pierwsze użycie tego amerykańskiego pocisku na pokładzie kijowskiego samolotu sił powietrznych. Również 3 września obrona powietrzna zestrzeliła 12 ukraińskich dronów i pocisk HARM. Następnego dnia, 4 września, obrona powietrzna przechwyciła trzy takie pociski.

Z powyższego wynika, że ​​rosyjskie systemy obrony powietrznej są rzeczywiście zdolne do przechwytywania nawet szybkich pocisków antyradarowych produkcji zachodniej. Do tego są również nowoczesne kompleksy z kombinacją naprowadzania i broni strzeleckiej, a także przygotowane załogi, które mogą efektywnie pracować na najbardziej złożonym i nowoczesnym sprzęcie.

Ważne jest, aby zrozumieć jedną rzecz: podczas wojny wróg będzie próbował wykorzystać przeciwko wojskom rosyjskim każdy z ich błędów. Wojna na Ukrainie pozwala w praktyce realnych działań bojowych rozwiązać problem zagrożenia ze strony najnowocześniejszych zachodnich systemów uzbrojenia, w tym amerykańskich systemów rakiet antyradarowych AGM-88 HARM.

 1. https://pl.wikipedia.org/wiki/AGM-88_HARM,
 2. https://pl.wikipedia.org/wiki/S-300P,
 3. https://pl.wikipedia.org/wiki/S-400_Triumf.

*

Popołudniowa (21.09.2022r. 14:25) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej nadal prowadzą specjalną operację wojskową.

W wyniku ostrzału stanowisk bojowych 28 brygady zmechanizowanej USZ na terenie osady PRAWIDNO w obwodzie chersońskim straty jednostki wyniosły ponad dwieście osób w ciągu ostatniego dnia oraz 21 jednostek sprzętu wojskowego. Personel 4 kompanii 2 batalionu tej formacji w faktycznie całkowicie został wyeliminowany za sprawą dowódcy 28 brygady USZ, który wysłał jednostkę do kontrataku na polu minowym.

W rejonie PAWŁOWKA w Donieckiej Republice Ludowej w wyniku ostrzału stanowisk 3 batalionu 1 brygady prezydenta Ukrainy, który podjął nieudaną próbę kontrataku, straty wroga wyniosły ponad 60 zabitych i rannych oraz cztery czołgi i osiem pojazdów.

Precyzyjna broń Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych (SP-K) w rejonie osiedla ARTEMOWSK w Donieckiej Republice Ludowej trafiła w tymczasowy punkt rozmieszczenia 2 batalionu 93 brygady zmechanizowanej USZ. Zlikwidowano ponad 75 bojowników oraz zniszczono dziewięć jednostek sprzętu wojskowego.

Uderzono w wyniku nalotów lotnictwa operacyjno-taktycznego i wojskowego, a także ostrzałów ze strony wojsk rakietowych i artylerii w osiem stanowisk dowodzenia USZ na terenach miejscowości ARTEMOWSK, SWIATOGORSK, ALEKSANDRÓWKA, JAROWAJA w Donieckiej Republice Ludowej, KUPIAŃSKU, CZERWONYM OSKOLE obwód charkowski, punkt tymczasowego rozmieszczenia formacji nacjonalistycznej „Donbas” w rejonie NIKOŁAJEWKI w Donieckiej Republice Ludowej, a także zniszczono 68 jednostek artylerii, siłę roboczą i sprzętu wojskowego w 147 okręgach.

Zniszczono 12 składów amunicji i uzbrojenia na terenach osady KAMIENKA w obwodzie charkowskim, KRASNOARMIEJSK, DIMITROW i SEWIERSK w Donieckiej Republice Ludowej, a także BIEŁAJA KRYNICA w obwodzie chersońskim.

W ciągu dnia systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły 11 bezzałogowych statków powietrznych na terenach Miejscowości STAROMAJORSKOJE, PIETROWSKOJE oraz KARPOWKA w Donieckiej Republice Ludowej, STEPNOJE, BOBROWY KUT, MIROLJUBOWKA, KRASNOSELSKOJE, WOŁKOWSKOJE i CZARIWNOJE. W tym jeden bezzałogowy statek powietrzny „Bajraktar” na terenie osady DMITRENKO, region Chersonia.

Ponadto 28 pocisków amerykańskiego systemu rakiet wielokrotnego startu HIMARS i trzy amerykańskie pociski przeciwradarowe HARM zostały zniszczone w powietrzu na obszarach osiedli ŚWISTUNOWKA w Ługańskiej Republice Ludowej, CZERNOBAJEWKA, ZAWIETNOJE oraz w rejonie Elektrociepłowni KACHOWKA z regionie Chersonia.

Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono: 295 samolotów, 155 śmigłowców, 2018 bezzałogowych statków powietrznych, 375 zestawów rakiet przeciwlotniczych, 5052 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 841 zestawów wyrzutni rakietowych, 3405 sztuk artylerii polowej i moździerzy oraz 5743 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.

***

Ukraińska artyleria kontynuowała ostrzał miasta ENERGODAR i terytorium elektrowni atomowej Zaporoże. W wyniku wybuchu ukraińskiego pocisku dużego kalibru uszkodzeniu uległa jedna z rur wodociągu technicznego Pierwszego Systemu Bezpieczeństwa Piątego Bloku Energetycznego. Ponadto, dziś wieczorem ukraińska artyleria uderzyła w linię energetyczną biegnącą od piątego bloku elektrowni atomowej w pobliżu miasta ENERGODAR.

Ostrzelanie stacji odbywało się ze stanowisk ogniowych USZ w rejonie osady MARGANEC. Jednostki artyleryjskie USZ zostały stłumione ogniem powrotnym. Obecnie sytuacja radiacyjna w elektrowni jądrowej Zaporoże pozostaje normalna.

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 60 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył – MLRS BM-21 „Grad” oraz artylerii 155 i 152 mm.
Na odcinku Jasinowatej – artyleria 155 i 152 mm oraz NAR (bez użycia lotnictwa).
I na Gorłowskim – MLRS „HIMARS„, artyleria 155, 152 i 122 mm, czołgi oraz moździerze 120 mm.

W sumie, w ciągu minionej doby USZ wystrzeliły na terytorium DRL 296 sztuk różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 10 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck, a tam dzielnica kirowska, kijowska, kujbyszewska i piotrowska, a także Gołmowski, Zajcewo, Gorłówka, Szirokała Bałka, Pantelejmonowka, Nowoselówka, Jasinowata, Mineralnoje oraz Makiejewka (czerwonogwardyjska dzielnica).

W ciągu ostatniego dnia pojawiły się informacje o śmierci 1 cywila w wyzwolonym niedawno Krasnym Limanie. 

8 cywilów zostało rannych w dzielnicy piotrowskiej i kujbyszewskiej w Doniecku oraz w Gorłówce i Granitnoje, a także w wyzwolonej niedawno Walerianówce i Krasnym Limanie.

Uszkodzonych zostało 26 budynków mieszkalnych w dzielnicy kujbyszewskiej, kirowskiej i kijowskiej w Doniecku oraz w Gorłówce, Staromichajłowce i Makiejewce, a także 5 obiektów infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 21 вересень 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania lin
ku do źródła.

124 uwagi do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 22.09.2022r.- 2648 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 218).

 1. Dostawy nowej broni na Ukrainę odbywają się w niespotykanie szybkim tempie, ale Ukraińskie Siły Zbrojne nadal skarżą się na jej krytyczne braki, co wskazuje na to, że zachodnia broń jest dostarczana nie do ukraińskiej armii, ale bezpośrednio na czarny rynek. Taką opinię wyrazili w swoim artykule eksperci bułgarskiej gazety Dnewen Trud. https://pl.news-front.info/2022/09/22/bulgarskie-media-oskarzaja-ukraine-o-masowy-handel-bronia/

  Polubione przez 2 ludzi

  • Stany Zjednoczone nie rezygnują z dostaw broni Ukrainie, mimo że duża część tych dostaw niemal natychmiast trafia na czarne rynki i w ręce terrorystów, co wcześniej miało miejsce w Libii, Afganistanie i Iraku. Taką opinię wyrazili eksperci agencji informacyjno-analitycznej Rubaltic.
   Analitycy zauważają, że sytuacja z odsprzedażą broni najprawdopodobniej nie jest tajemnicą dla zachodnich elit. Jak przyznał były dowódca sił specjalnych USA Milburn, Waszyngton traci kontrolę nad ładunkiem wojskowym w momencie, gdy ten wkracza na terytorium Ukrainy. Według Jurija Kotenoka, korespondenta wojennego, w «cieniu» internetu trwa wartki handel zachwalanymi «Javelinami», bonusem jest ich dostawa na terenie całej Europy. https://pl.news-front.info/2022/09/22/usa-nadal-uzbrajaja-ukraine-mimo-ze-czesc-broni-jest-rozkradana-rubaltic/

   Polubione przez 3 ludzi

   • Tutaj bardziej chodzi o sprzedaż broni wyprodukowanej przez amerykańskie i brytyjskie prywatne koncerny, które zapewniają sobie w ten sposób zbyt, obroty i zyski. Akurat to, że wyprodukowana broń trafia na czarny rynek poprzez ukraińskich i innych wojskowych, cywili nie ma żadnego znaczenia dla psychopatów, bo przecież za wszystko i tak zapłacą podatnicy amerykańscy, brytyjscy, australijscy, kanadyjscy i wszyscy podatnicy z krajów NATO i UE. Pragnę przypomieć, że amerykański budżet na obronność wynosił w 2021 ponad 700 mld $ i to w czasie względnego pokoju na świecie, a wartość budzętów obronnych na całym świecie należy pomnożyć co najmniej przez 2. To jest kolejna niepowtarzalna okazja dla nich, żeby wydrenować budżety poszczególnych państw, narodów i do imentu zubożyć całe kraje i społeczeństwa uzasadniając to rzekomym dobrem. Poprzez własne media eskalują zagrożenie ze strony Rosji, dla świata, które tak naprawdę nie istnieje, aby plądrować bez pamięci nasze pieniądze, które odbierają nam bezczelnie w postaci dziesiątek danin i podatków. I chyba tutaj tylko Krzysztof Mróź z pewnymi małymi wyjątkami szczerze uwierzył, że Rosja to istny potwór, który go pożre żywcem i bez ostrzeżenia. Dlatego tak ważne w życiu jest układanie sobie własnych puzzli w swoim umyśle bez oglądania się na opinie innych ludzi, w oparciu o własne pragnienie poznania prawdy i własne, logiczne wyciągnięte wnioski. Tej cennej umiejętności pozbawiają nas: system edukacji, media, religie, społeczeństwo i co oczywiste sprzedane elity państw, które nigdy o nas nie dbały, ani nie dbają w co usilnie wierzą miliony Polaków.

    Polubione przez 6 ludzi

 2. Stany Zjednoczone muszą kierować się zdrowym rozsądkiem i nie dopuścić do członkostwa Ukrainy w Sojuszu Północnoatłantyckim pod jakimkolwiek pretekstem. Taką opinię wyrazili w artykule eksperci amerykańskiej konserwatywnej agencji informacyjno-analitycznej 19 Fortyfive.
  «Lekkomyślna i nieuczciwa polityka Zachodu wobec Rosji już przyczyniła się do powstania konfliktu. Teraz Rosja podnosi stawkę, zwiększając swoją gotowość bojową, a żaden członek NATO nie chce dalszej eskalacji tej sytuacji. Amerykanie nie popierają dodania Ukrainy do długiej listy państw zależnych od obronności USA» — zaznacza magazyn. https://pl.news-front.info/2022/09/22/w-zadnym-wypadku-nie-mozna-dopuscic-ukrainy-do-nato-19-fortyfive/

  Polubione przez 3 ludzi

 3. https://t.me/margaritasimonyan/12128
  „W międzyczasie gdy państwo zajmuje się odroczeniami, sama to proponuję. „Będziemy nadal działać”, jak śpiewali najlepsi.
  Złap flash moba.
  Każdy bogacz wybiera 100 poborowych i co miesiąc płaci im określoną kwotę, na jaką może sobie pozwolić.
  Zacznę od siebie. Napisz do mnie w komentarzach. To nie pierwszy rok, w którym wypłacam co miesiąc drugą emeryturę moim emerytowanym subskrybentom, teraz będę płacić co miesiąc moim subskrybentom, którzy poszli na front. Emeryci, nie bójcie się, jedno nie anuluje drugiego.
  Napisz w komentarzach. Chłopaki sprawdzą wszystkie dane, odetną oszustów (gdzie by byli bez nich?), a ja chętnie pomogę potrzebującym. I jestem wdzięczny za tę okazję.
  Zamożni ludzie, dołączcie do nas! O każdym napiszę tutaj. I nie wstydź się. Z jednej strony nie jest w naszej tradycji mówienie o dobroczynności. Z drugiej strony dlatego jest jej tak mało.
  Nie tylko zły przykład jest zaraźliwy. Dobry też.
  Czekamy.”

  Polubione przez 1 osoba

 4. Prezydent Francji Emmanuel Macron wezwał do kontynuowania procesu negocjacji w sprawie Ukrainy.

  Macron mówi, że „wszystko musi być zrobione”, by powrócić do negocjacji.

  Prezydent Francji powiedział, że „nie będzie przedstawiał żadnych interpretacji wydarzeń na Ukrainie”, aby swoimi uwagami nie „zaostrzyć eskalacji”.

  „Musimy zrobić wszystko, by gdy Ukraina będzie zdolna, strony wróciły do stołu negocjacyjnego… Naszym obowiązkiem jest dalsze wspieranie Ukrainy, by mogła bronić swojego terytorium, choć nie jesteśmy w stanie wojny z Rosją” – tłumaczył Macron stanowisko Paryża.
  Źródło: https://rusvesna.su/news/1663837148

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Zastępca przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji, Dmitrij Miedwiediew, nakreślił wczoraj rezultaty decyzji prezydenta Rosji Władimira Putina.

  „1. Odbędą się referenda i republiki Donbasu i inne terytoria zostaną przyjęte do Rosji.

  2. Obrona wszystkich zaanektowanych terytoriów zostanie znacznie wzmocniona przez rosyjskie siły zbrojne.

  3. Rosja zapowiedziała, że do takiej obrony mogą być wykorzystane nie tylko zdolności mobilizacyjne, ale także każda rosyjska broń, w tym strategiczna broń jądrowa i broń nowej zasady.

  Dlatego różni emerytowani idioci z butami generałów nie muszą nas straszyć gadką o uderzeniu NATO na Krym.

  Broń hipersoniczna to gwarancja znacznie szybszego dotarcia do celów w Europie i USA.

  Ale zachodni establishment i w ogóle wszyscy obywatele krajów NATO muszą zrozumieć, że Rosja wybrała własną drogę. Nie ma drogi powrotnej – podsumował Miedwiediew w Telegramie.
  Źródło: https://rusvesna.su/news/1663838342

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Brawo Rosja! Wśród uwolnionych „żołnierzy Azowa”*, według doniesień medialnych, byli tacy ludzie jak Dawid Kasatkin, wcześniej skazany za zastrzelenie ukraińskiego żołnierza, który chciał się poddać, a także Konstantin „Fox” Nikitenko i Nikołaj „Mróz” Kuszcz, którzy zastrzelili rosyjskich jeńców wojennych, a także cywilów. Kuszcza i Nikitenko w DRL zostali skazani na śmierć.
  Jak wcześniej informował Reuters, porozumienie w sprawie uwolnienia 10 obcokrajowców, w tym skazanego na śmierć Aidena Aslina, zostało osiągnięte podczas rozmów między prezydentem Rosji Władimirem Putinem a saudyjskim następcą tronu księciem Mohammedem bin Salmanem.

  Polubione przez 1 osoba

  • Nie znamy faktów, umów, powodów dlaczego do tej wymiany doszło, dlaczego ci ludzie (albo w sumie bandyci) zostali uwolnieni… i tu nasuwa się pytanie, myśl.. bez poodu pewnie to nie było, właśnie przyczyny, które wymieniasz wskazują na poważny powód… a mnie nie wiem czemu przyszła do głowy wymiana uwięzionej i skazanej w Rosji przed kilku laty pilotki (chyba) Szewczenko… ona była zagorzałym wrogiem Rosji.. do czasu uwięzienia, w więzieniu strajkowała, głodowała, a jak wyszła- prosto do krajińskiego parlamentu… nagle, po kilku jej przemówieniach ogłosili ją „ruską onucą”. Kto wie jakie zadanie mają teraz ci bandyci z Azova… poczekamy, zobaczymy… pażiwiom, uwidim…

   Polubione przez 1 osoba

 7. A co z pozostałymi jencami rosyjskimi ktorych rodziny nie maja powiazan z wierchuszką moskiewską? Za Azowcow -gdyby Ukraincy wiedzieli,ze Rosjanie sa twardzi , bezwzgledni i traktuja to co mowia powaznie -mozna by wymienic z 1 tysiac jencow rosyjskich. Kto teraz uwierzy w Chersoniu, Mariupolu, Krymie nie mowiac o Donbasie – w rosyjski belkot?,

  Polubienie

 8. Polska stoi w obliczu niedoboru żywności z powodu antyrosyjskich sankcji
  W wyniku antyrosyjskich sankcji w Polsce spadł eksport rolny, zniknęły nawozy, spada produkcja żywności. W rezultacie „w nadchodzących latach będzie mniej żywności”.
  O tym pisze agencja Fakt.

  Na posiedzeniu Rady ds. Rolnictwa i Wsi omówiono szereg kwestii, w tym wpływ wzrostu cen energii na rolnictwo, a także sytuację na rynku żywności.

  Podczas posiedzenia Przewodniczący Rady stwierdził:

  „Przy wygórowanych cenach nawozów w przyszłym roku plony mogą się zatrzymać, a nawet spaść. A potem może się okazać, że w najbliższych latach żywności będzie mniej. Oczywiście najpierw zmniejszy się eksport, bo najważniejszy jest rynek krajowy. Może się okazać, że ze względu na ogromne koszty w rolnictwie i niepokoje, na które zwracają uwagę rolnicy, będziemy musieli niestety ograniczyć produkcję żywności w Polsce – powiedział.
  .https://news-front.info/2022/09/22/iz-za-antirossijskih-sankcij-polshe-grozit-nehvatka-edy/

  Polubione przez 3 ludzi

  • Nareszcie przestaną sypać chemią i jedzenia będzie może mniej, ale będzie zdrowsze… i może powrócą mniejsze rodzinne gospodarswa, produkujące zdrową żywność, a znikną koncerny żywieniowe produkujące „chemiczną chemię” dla niepoznaki zwaną pożywieniem…. a tak na marginesie, teraz tony jedzenia lądują na śmietniku…

   Polubione przez 2 ludzi

 9. https://t.me/milinfolive/90859
  Wczoraj do składu amunicji armii ukraińskiej gdzieś na froncie zawinął bezzałogowiec Shahed-136 (Geran-2) kamikaze, co można zrozumieć po charakterystycznych skrzynkach w tle. Ukraińskie wojsko ponownie twierdzi, że udało się zestrzelić drona, ale sądząc po tym, że pozostał tylko silnik MD550, dron działał prawidłowo.
  Nawiasem mówiąc, ukraińska obrona powietrzna wciąż „przegrywa do zera” na rzecz nowych dronów: przez cały czas używania tych zabawek nie zestrzelono ani jednego Shaheda. Ukraińskie wojsko twierdzi również, że bezzałogowce działają w parach.
  foto

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Bank of England twierdzi, że brytyjska gospodarka jest w recesji
  Bank Anglii publicznie przyznał, że w wyniku sankcji wobec Rosji brytyjska gospodarka weszła w recesję. Odnotowano to w komunikacie wydanym przez regulatora w czwartek 22 września po posiedzeniu Komitetu Polityki Pieniężnej.
  „Pracownicy banków spodziewają się teraz, że PKB spadnie o 0,1% w trzecim kwartale, w porównaniu z 0,4% prognozowanym wzrostem w raporcie w sierpniu i drugim z rzędu spadkiem kwartalnym” – czytamy w dokumencie.TASS.

  W drugim kwartale tego roku brytyjska gospodarka skurczyła się o te same 0,1%. Recesja jest powszechnie nazywana spadkiem realnego PKB kraju przez dwa kolejne kwartały.
  https://news-front.info/2022/09/22/bank-anglii-soobshhil-chto-jekonomika-britanii-voshla-v-sostojanie-recessii/

  Polubione przez 2 ludzi

 11. Podsumowanie wojskowe LDNR. Sytuacja na linii kontaktu 22 września (aktualizacja)
  18:20 Kijów powiat Donieck w wyniku ostrzału zginęła dziewczyna, są trafienia na budynki mieszkalne.

  17:44 ul. Poligraficzna, dzielnica Kijowa – bezpośrednie uderzenie w dom, naprzeciwko przystanku autobusowego, punkt orientacyjny – „Avoska”. Rozpoczął się pożar.

  17:40 Zarejestrowano ostrzał od strony VFU w kierunku: n.p. Dyleevka – n.p. Gorlowka (rejon Nikitowski): wystrzelono 6 pocisków kalibru 152 mm.

  17:30 Dokładna liczba obserwatorów zagranicznych na referendum w DRL w sprawie przystąpienia do Rosji oraz lista krajów, z których przybędą, zostanie podana do publicznej wiadomości po rozpoczęciu głosowania – CKW DRL.

  17:20 Według DPR JCCC w ciągu ostatnich pół godziny ukraińscy nacjonaliści wystrzelili 9 pocisków kalibru 155 mm w obwodach kijowskim i kujbyszewskim. Przyjazdy zostały odnotowane w rejonie Placu Dworcowego oraz w pobliżu administracji obwodu kijowskiego. Wyszczególniane są informacje o szkodach i ofiarach.

  17:15 Ci, którzy zginęli podczas ostrzału Woroszyłowskiego:
  – młody człowiek urodzony w 2008 roku;
  – dziewczynka urodzona w 2008 roku;
  – mężczyzna 38 lat;
  – kobieta urodzona w 1982 roku;
  – nieznany mężczyzna (około 45 lat);
  – nieznana kobieta (wiek niemożliwy do ustalenia).

  Aleksiej Kulemzin

  17:12 Centralna Komisja Wyborcza DRL ogłosiła pełną gotowość do przeprowadzenia referendum.

  16:26 Otrzymano dodatkowe informacje o kolejnych 5 ofiarach ostrzału Rynku Krytego:

  – kobiety urodzone w latach 1953, 1963, 1973, 1982;

  – mężczyzna urodzony w 1979

  Wszyscy ranni otrzymują wykwalifikowaną pomoc w placówkach medycznych miasta.

  16:07 Ze względu na niebezpieczeństwo działań wojennych w wiosce. Abakumov w rejonie Kirowskim został czasowo wstrzymany ruch linii autobusowej nr 41. Do czasu ustabilizowania się sytuacji ruch będzie się odbywał skróconą trasą do przystanku Kopalnia Lidiewka.

  15:42 Zarejestrowano ostrzał od strony VFU w kierunku: n.p. Orłowka – Donieck (obwód kijowski): wystrzelono 6 pocisków kalibru 155 mm.

  15:31 Mieszkańcy LNR są gotowi powiedzieć „TAK” Rosji podczas zbliżającego się referendum. Agitacja działaczy młodzieżowych – członków ruchu „Wolontariusze dla Rosji” na ulicach Ługańska za udział w referendum w sprawie wejścia LPR do Federacji Rosyjskiej.

  15:15 Szef DRL poinformował, że obszar Rynku Krytego w Doniecku został dziś ostrzelany pociskami 155 mm, przypuszczalnie z francuskiej haubicy CAESAR – Szef DRL Denis Pushilin na antenie Rossija 24.

  15:10 Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia 6 zabitych i 7 rannych w wyniku ostrzału centrum Doniecka. Niestety dane te można jeszcze uzupełnić – szef DRL Denis Pushilin na antenie Rossija 24.

  15:00 W przyszłości, jak tylko będzie okazja do wyciągnięcia naszych chłopaków, zrobimy to – szef DPR Denis Pushilin na antenie Rossija 24.

  14:46 Według linii operacyjnych DPR JCCC z dnia 22 września otrzymano informacje o ofiarach cywilnych w miastach Rzeczypospolitej:

  Donieck (rejon woroszyłowski):

  Według wstępnych danych zginęło 6 cywilów, kolejne 6 osób zostało rannych o różnym stopniu ciężkości.

  Otrzymane dodatkowy informacje o zniszczeniach w wyniku ostrzału miast VFU Republiki:

  Donieck:

  Rejon Woroszyłowski:

  – św. Chelyuskintsev – uderzenie w tramwaj naprzeciwko pawilonów kwiatowych, minibus nr 38 został uszkodzony;

  – św. Artem, 133 „c” – bezpośrednie trafienie na basen Donieckiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego;

  – bul. Szewczenko, 6 „b” – bezpośrednie trafienia na terytorium Rynku Centralnego.

  Rejon Kirowski:

  – św. Achmatowa, 40 lat – w prywatnym budynku mieszkalnym zarejestrowano pożar.

  n.p. Gorlowka (rejon Nikitowski):

  – św. Malownicza, 46 – Miczurinsk kolonia karna nr 57.

  13:40 Pushilin o wymianie jeńców wojennych z Ukrainą:

  Rozumiem uczucia i emocje wszystkich, ale dekret podpisałem, wychodząc z tego, że życie naszych chłopaków jest najważniejsze.

  Szef DRL poinformował, że stronie ukraińskiej przekazano 215 osób, część z nich to przedstawiciele batalionów narodowych.

  13:20 W Doniecku podczas uderzenia na Kryty Rynek zginęło 6 osób, w tym dziewczyna urodzona w 2008 roku, sześć osób zostało rannych.

  13:00 Według wstępnych danych podczas ostrzału Rynku Krytego zginęło co najmniej 5 osób. Dane są określane.

  12:42 Donieck pod zmasowanym ostrzałem, ciosy spadły na kryty rynek iw rejonie Doniecka – burmistrza.

  12:31 Według wstępnych informacji, w wyniku ostrzału Rynku Krytego w donieckiej dzielnicy Woroszyłowskiej są zabici i ranni.

  12:27 Odnotowano przybycie na teren administracji miejskiej Doniecka na ulicy. Artem.

  Według JCCC pożar w centrum miasta prowadzony jest z osady. Orłówka. W rejonie Woroszyłowskim wystrzelono 5 pocisków kalibru 155 mm.

  12:17 Uwaga! Centrum Doniecka jest intensywnie ostrzeliwane przez ukraińskich faszystów. Obwody Woroszyłowski, Kijowski i Kalininski pod ostrzałem.

  Zarejestrowano trafienie przy wejściu do budynku Krytego Rynku, zgłoszono przyjazdy w rejonie Doniecka. Ogień prowadzony jest z ciężkiej artylerii kalibru 155 mm. Ostrzał trwa. Bądź ostrożny. Nie wychodź na zewnątrz, chyba że jest to absolutnie konieczne.

  12:04 Naziści z Sił Zbrojnych Ukrainy wysadzili w powietrze most Nikołajewskiego w Artemowsku (Bachmut).

  11:46 Zarejestrowano ostrzał od strony VFU w kierunku: n.p. Dyleevka – n.p. Gorlowka (rejon Nikitowski): wystrzelono 10 pocisków kalibru 152 mm.

  11:32 Zarejestrowano ostrzał ze strony Sił Zbrojnych Ukrainy: na osiedlu. Lisiczańsk przy użyciu MLRS HIMARS (4 pociski). Określane są informacje o ofiarach i szkodach – Reprezentacja LPR w JCCC.

  11:30 W wyniku ostrzału wsi Gurty (obwód kalininski Gorłówka) domy przy ulicy Krasnojarskiej zostały zniszczone przez ukraińskich neonazistów. Uszkodzone zostały również domy pod adresami: ul. Krasnojarska, 8a, ul. Krasnojarska, 1, ul. Krasnojarskaja, 1a.

  11:13 AFU ostrzeliwuje miasto Uglegorsk, jego przedmieścia. Mieszkańcy proszeni są o nieopuszczanie swoich domów, chyba że jest to absolutnie konieczne. Jeśli to konieczne, przejdź do osłony.

  11:12 Siły DRL i ŁRL, przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych FR, wyzwoliły Żowankę w obwodzie artemowskim – kwaterę główną obrony terytorialnej DRL.

  11:04 Przyloty donieckiej dzielnicy Leninsky w rejon stacji telewizyjnej.

  10:25 Kijowska dzielnica Doniecka pozostaje pod ostrzałem wroga. O 10:00 ukraińscy faszyści wystrzelili 3 kolejne pociski 155 mm.

  09:39 Ostrzał został zarejestrowany od strony VFU w kierunku: n.p. Netaylovo – Donieck (rejon Kujbyszewski): wystrzelono 6 pocisków kalibru 155 mm.

  09:10 Zniszczenie stanowisko dowodzenia w rejonie Avdiivka. Siły specjalne DPR wymyśliły samochód, na którym poruszali się dowódcy, po czym ustalili dom, w którym znajdowała się kwatera główna. Wtedy do gry wkroczyła artyleria.

  09:07 Zarejestrowano ostrzał od strony VFU w kierunku: n.p. Przyjaźń – n.p. Gorlowka (rejon Nikitowski): wystrzelono 7 pocisków kalibru 152 mm.

  08:55 Zarejestrowano ostrzał od strony VFU w kierunku: n.p. Przyjaźń – n.p. Gorlowka (rejon Nikitowski): wystrzelono 7 pocisków kalibru 152 mm.

  08:37 W ciągu ostatnich 24 godzin, od godz. 08:00 21 września do godz. ranny.

  08:30 Zarejestrowano ostrzał od strony VFU w kierunku: n.p. Netailovo – n.p. Donieck (obwody kujbyszewski i kijowski): wystrzelono 6 pocisków kalibru 155 mm.

  08:05 Zarejestrowano ostrzał od strony VFU w kierunku: n.p. Kramotorsk – n.p. Enakievo: 5 rakiet zostało wystrzelonych z MLRS „HIMARS”.
  .https://news-front.info/2022/09/22/voennaja-svodka-ldnr-obstanovka-na-linii-soprikosnovenija-22-sentjabrja-obnovljaetsja/

  Polubione przez 2 ludzi

 12. Przygotowania do referendów: informacja na 22 września
  18:04 Mieszkańcy miasta Chwały Wojskowej Debalcewe nie mogą się doczekać jutra, kiedy będą mogli głosować za powrotem do domu. DONBASS ROSJA NA ZAWSZE

  16:21 Ukraina nie pozostawiła nam wyboru, musieliśmy przeprowadzić to referendum – Wiceprzewodniczący Rady Społecznej przy administracji obwodu chersońskiego Ihor Kachur.

  16:07 Ze względu na niebezpieczeństwo działań wojennych w wiosce. Abakumov w rejonie Kirowskim został czasowo wstrzymany ruch linii autobusowej nr 41. Do czasu ustabilizowania się sytuacji ruch będzie się odbywał skróconą trasą do przystanku Kopalnia Lidiewka.

  15:42 Zarejestrowano ostrzał od strony VFU w kierunku: n.p. Orłowka – Donieck (obwód kijowski): wystrzelono 6 pocisków kalibru 155 mm.

  15:31 Mieszkańcy LNR są gotowi powiedzieć „TAK” Rosji podczas zbliżającego się referendum. Agitacja działaczy młodzieżowych – członków ruchu „Wolontariusze dla Rosji” na ulicach Ługańska za udział w referendum w sprawie wejścia LPR do Federacji Rosyjskiej.

  15:15 Szef DRL poinformował, że obszar Rynku Krytego w Doniecku został dziś ostrzelany pociskami 155 mm, przypuszczalnie z francuskiej haubicy CAESAR – Szef DRL Denis Pushilin na antenie Rossija 24.

  15:10 Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia 6 zabitych i 7 rannych w wyniku ostrzału centrum Doniecka. Niestety dane te można jeszcze uzupełnić – szef DRL Denis Pushilin na antenie Rossija 24.

  15:00 W przyszłości, jak tylko będzie okazja do wyciągnięcia naszych chłopaków, zrobimy to – szef DPR Denis Pushilin na antenie Rossija 24.

  14:46 Według linii operacyjnych DPR JCCC z dnia 22 września otrzymano informacje o ofiarach cywilnych w miastach Rzeczypospolitej:

  Donieck (rejon woroszyłowski):

  Według wstępnych danych zginęło 6 cywilów, kolejne 6 osób zostało rannych o różnym stopniu ciężkości.

  Otrzymane dodatkowy informacje o zniszczeniach w wyniku ostrzału miast VFU Republiki:

  Donieck:

  Rejon Woroszyłowski:

  – św. Chelyuskintsev – uderzenie w tramwaj naprzeciwko pawilonów kwiatowych, minibus nr 38 został uszkodzony;

  – św. Artem, 133 „c” – bezpośrednie trafienie na basen Donieckiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego;

  – bul. Szewczenko, 6 „b” – bezpośrednie trafienia na terytorium Rynku Centralnego.

  Rejon Kirowski:

  – św. Achmatowa, 40 lat – w prywatnym budynku mieszkalnym zarejestrowano pożar.

  n.p. Gorlowka (rejon Nikitowski):

  – św. Malownicza, 46 – Miczurinsk kolonia karna nr 57.

  14:05 Drodzy koledzy, przyjaciele, rodacy! Osobiście proszę o zdecydowanie udział w referendum w sprawie zjednoczenia z Rosją. To ważne dla każdego z nas i dla całej Rzeczypospolitej! Od 23 do 26 września można głosować na terenie gminy lub w domu, 27 września – w lokalach lokali wyborczych. W razie jakichkolwiek pytań infolinia referendalna jest czynna przez całą dobę: z telefonu komórkowego – 45045, z telefonu stacjonarnego +7 (856) -28-45045. Zwycięstwo będzie nasze! — Z poważaniem szef administracji miasta Doniecka Aleksiej Waleryjewicz Kulemzin.

  13:48 Po przeprowadzeniu referendów na wyzwolonych terytoriach wezwania do zwrotu Chersonia i Zaporoża na Ukrainę mogą zostać objęte artykułem kryminalnym.

  11:07 W Sewastopolu otworzą się 4 lokale wyborcze dla mieszkańców obwodów DRL, ŁPR, Chersoniu i Zaporoża, gdzie będą mogli głosować w referendum w sprawie przyłączenia swoich regionów do Rosji jako podmiotów Federacji Rosyjskiej. Adresy do głosowania:

  DPR – Pałac Kultury Rybakov, ul. Pavel Korchagin, 1.
  LPR – Sewastopol Centrum Kultury i Sztuki, ul. Lenina, 25.
  Obwód Zaporoski – kino „Moskwa”, ul. Generał Ostryakowa, 70. Obwód
  chersoński – kompleks kulturowy „Korabel”, ul. praca, 2.

  11:00 Pierwsze wyniki głosowania w referendum w obwodzie zaporoskim zostaną ogłoszone 28 września – komisja wyborcza.

  08:57 Debalchane niecierpliwie czekają referendum, które odbędzie się w dniach 23-27 września. Mieszkańcy są przekonani, że wejście Donbasu do Rosji przyniesie długo oczekiwany pokój, rozwój regionu i oczywiście naszego miasta.

  08:35 Głosowanie na referendum w DRL będzie tylko w języku rosyjskim.

  08:17 Od 23 do 27 września odbędzie się głosowanie w sprawie przystąpienia do Federacji Rosyjskiej. Mieszkańcy Doniecka popierają przeprowadzenie referendum i są przekonani, że dzięki temu życie stanie się lepsze.

  08:16 Karty do głosowania w referendum w sprawie wejścia Ługańskiej Republiki Ludowej do Rosji zostały w całości wydrukowane.
  .https://news-front.info/2022/09/22/podgotovka-k-referendumam-informacija-na-22-sentjabrja/

  Polubione przez 2 ludzi

 13. https://t.me/ukraina_ru/101962
  Siergiej Ławrow przemawiał w Radzie Bezpieczeństwa ONZ
  Główne stwierdzenia:
  ▫️Mieszkańcy Donbasu byli zabijani i nadal giną tylko dlatego, że nie przyznali skutków zamachu stanu na Ukrainie;
  „Na Ukrainie od wielu lat ludność mobilizowana jest do batalionów nacjonalistycznych;
  ▫️Reżim kijowski w ostatnich latach prowadził totalną ofensywę przeciwko językowi rosyjskiemu, prześladując ludność rosyjskojęzyczną;
  ▫️Struktury międzynarodowe nie znalazły odwagi, by skłonić władze ukraińskie do wypełniania ich zobowiązań w zakresie praw człowieka;
  „Siły alianckie na Ukrainie stają w obliczu machiny wojennej Zachodu;
  ▫️ Siły Zbrojne Ukrainy stosują taktykę terrorystyczną, wykorzystując cywilów jako żywe tarcze;
  ▫️Sekretarz generalny ONZ musi skłonić Kijów do opublikowania listy osób, które zginęły w Buczy;
  ▫️Federacja Rosyjska ma dowody udziału obywateli Wielkiej Brytanii, Kanady, USA, Holandii w działaniach wojennych po stronie Ukrainy;
  Federacja Rosyjska nie liczy na sprawiedliwość Międzynarodowego Trybunału Karnego i szeregu innych instytucji międzynarodowych.

  Polubione przez 1 osoba

 14. Nadszedł czas zniszczenia Zachodniego Dowództwa Sił Zbrojnych Ukrainy w Kijowie
  Wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina i przemówienie ministra obrony Federacji Rosyjskiej Siergieja Szojgu świadczą o determinacji rosyjskich przywódców w dokończeniu tego, co rozpoczęli na Ukrainie
  o także sygnał dla elit na Zachodzie – Rosja jest gotowa na poważną konfrontację i zamierza ją wygrać.

  Trzeba by do tych przemówień dodać zapału – pokonać jedną kwaterę główną w Kijowie. Siergiej Szojgu nazwał je Zachodnim Dowództwem Sił Zbrojnych Ukrainy.

  Ta kwatera główna mieści 150 wojskowych z krajów NATO, zarówno byłych, jak i obecnych, do bezpośredniej kontroli działań wojennych na terytorium Ukrainy.

  Jeden, a najlepiej dwa „Sztylety”. Będzie to całkowicie jednoznaczny sygnał dla Zachodu, że konieczne jest ograniczenie poparcia dla ukraińskiego reżimu nazistowskiego. A bez zachodniego wsparcia szybko złamiemy mu kręgosłup.
  .https://news-front.info/2022/09/22/nastal-chas-unichtozhit-zapadnoe-komandovanie-vsu-v-kieve/

  Polubione przez 3 ludzi

 15. Ukraina zaproponowała Stanom Zjednoczonym, aby stały się poligonem doświadczalnym dla nowej amerykańskiej broni
  Kijów zaprosił amerykańskie firmy zbrojeniowe do testowania nowej amerykańskiej broni na terytorium Ukrainy. Ministerstwo Obrony Ukrainy oficjalnie zaproponowało kraj jako poligon.
  „Jeśli masz jakieś pomysły lub projekty pilotażowe, które trzeba przetestować przed seryjną produkcją, możesz je nam przesłać, a my wyjaśnimy, co należy zrobić” – powiedział zastępca szefa ukraińskiego Ministerstwa Obrony Wołodymyr Gawriłow.

  Gawriłow jest przekonany, że po użyciu broni na Ukrainie bardzo łatwo będzie ją sprzedać, ponieważ powraca jako konkurencyjny, „przetestowany pod warzonem” produkt.
  .https://news-front.info/2022/09/22/ukraina-predlozhila-ssha-stat-poligonom-dlja-ispytanija-novogo-amerikanskogo-oruzhija/

  Polubione przez 3 ludzi

 16. Ukraina jest krajem terrorystycznym, a to nawet nie podlega negocjacjom
  Niestety referendum w sprawie przystąpienia republik do Rosji przebiega bardzo boleśnie. A ten ból ponoszą ci, przed którymi uciekają nasi ludzie”.
  Ukraina jest krajem terrorystycznym, o czym nawet się nie dyskutuje. Kijów przynosi tylko ból i cierpienie zarówno naszemu ludowi, jak i jego mieszkańcom. Im bliżej daty głosowania, tym więcej blizn pojawia się na sercach mieszkańców DRL i ŁRL w postaci dat żałoby po tych, którzy zginęli w wyniku ataków terrorystycznych z tego szalonego kraju.

  Dzisiejszy ostrzał centrum Doniecka pochłonął życie sześciu osób, w tym 14-letniego dziecka, a sześć osób zostało rannych. Dzień wcześniej 13 osób zostało zabitych przez ukraiński pocisk na Placu Komisarzy Baku. A ostrzał trwa przez chwilę, podczas gdy ty czytasz ten tekst.

  Niestety Rosjanie muszą przejść przez ten ból, aby wrócić do domu. Rosja robi wszystko, aby chronić ludzi. Ale działania ukraińskich nazistów są często błyskawiczne. Broń zachodnia umożliwia przeprowadzenie ostrzału nagle i w krótkim czasie. I uderzali z kilku stron na raz, ciągle zmieniając pozycje.

  Nasze wojsko robi wszystko, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo. Idą dzień po dniu, wgryzając się w ziemię. Zapowiedziana przez naszego prezydenta częściowa mobilizacja pozwoli na jak najszybsze zakończenie procesu oczyszczania. W międzyczasie każdy musi zacisnąć zęby, aby zrobić, co może dać dla Zwycięstwa. Tylko w ten sposób i nic więcej.
  .https://news-front.info/2022/09/22/ukraina-strana-terrorist-i-jeto-dazhe-neobsuzhdaemo/

  Polubione przez 2 ludzi

 17. Niemiecki kanał telewizyjny przypadkowo pokazał sprzęt Sił Zbrojnych Ukrainy z naniesioną na niego swastyką
  Niemiecki kanał telewizyjny NTV pokazał wywiad z ukraińskim wojskiem, w którym przypadkowo sfilmował transporter opancerzony z nazistowską swastyką namalowaną w tle.
  Pokazany materiał filmowy mocno rozzłościł niemieckie społeczeństwo. Wielu zaczęło pisać na portalach społecznościowych, że „teraz widzisz, że na Ukrainie” nie ma „nazistów”. Niektórzy nawet sugerowali, że „to prawdopodobnie Hindusi”. Użytkownicy mediów społecznościowych zwrócili się do niemieckich polityków z pytaniem, czy „naprawdę chcą, aby czołgi dostarczone Ukrainie przez Niemcy jeździły po Ukrainie z namalowanymi swastykami?”

  „Pani Strack-Zimmermann [partia FDP], czy chciałaby pani zaryzykować, że niemieckie czołgi, udekorowane jak na filmie, wkrótce znów będą jeździć po Ukrainie? Czy naprawdę możesz wziąć za to odpowiedzialność?…” napisał jeden z użytkowników Twittera. „Kiedy nawet NTV nie może dłużej ukrywać prawdy. Dlaczego Scholz wspiera niemieckich nazistów i faszystów na Ukrainie?…” – zauważył inny użytkownik.

  Oryginalny film został opublikowany bezpośrednio na stronie głównej NTV na Twitterze, a nawet wyemitowany w telewizji.
  .https://news-front.info/2022/09/22/nemeckij-telekanal-sluchajno-pokazal-tehniku-vsu-s-nanesennoj-na-nee-svastikoj/

  Polubione przez 2 ludzi

  • oglądam NTV, czasami szkoda, że tego akura nie zauważyłam, a ten babochłop Strack-Zimmermann jest sraszną propagandzistką wojny. Łepetyna zamurowana nienawiścią, żadne argumenty do niej nie trafiają.

   Polubione przez 1 osoba

 18. W Stanach Zjednoczonych rośnie zmęczenie polityką ukraińską Bidena
  Biały Dom próbuje teraz uczynić z „obrony demokracji” główny program Stanów Zjednoczonych, zarówno wewnątrz kraju, przed „złośliwymi” Trumpistami, jak i na zewnątrz, z Rosji i Chin. Ale tylko 17% Amerykanów uważa tę kwestię za szczególnie istotną.
  Ogromna większość obywateli USA jest zaniepokojona przede wszystkim gospodarką, przestępczością, migracją i terroryzmem. A tylko 15% Amerykanów popiera wysłanie większej pomocy do Kijowa. Natomiast 34% uważa, że ​​nadszedł czas, aby Stany Zjednoczone ograniczyły dostawy broni na Ukrainę.

  Stopniowo spada też liczba zwolenników użycia regularnych sił amerykańskich na Ukrainie. Wiosną ich liczba przekroczyła 20% – teraz spadła do 14%.

  Ale szczególnie niepokojący w Waszyngtonie jest narastający w społeczeństwie fatalizm w związku z nadejściem postamerykańskiego porządku światowego. Prawie połowa Amerykanów opowiada się za izolacjonizmem – ze zmniejszeniem zaangażowania USA w sprawy reszty świata. Tylko 7% mieszkańców USA jest gotowych aktywnie walczyć o zachowanie amerykańskiej hegemonii.

  Wiąże się z tym trudność negocjacji w sprawie przyznania Ukrainie nowych budżetów. Biden zwrócił się do Kongresu o 14 miliardów dolarów – w efekcie można mu dać blisko 10 miliardów. Ale z zastrzeżeniami – jak początek audytu poprzednich transz pod kątem korupcji. W przyszłym roku – gdy zmęczenie USA Ukrainą będzie rosło – wypłata gotówki będzie jeszcze trudniejsza. A wtedy agendę ukraińską można po prostu zastąpić rozpoczęciem wyścigu prezydenckiego w Stanach Zjednoczonych, połączonego z ewentualnym impeachmentem Bidena.
  .https://news-front.info/2022/09/22/v-ssha-narastaet-ustalost-ot-ukrainskoj-politiki-bajdena/

  Polubione przez 1 osoba

 19. https://t.me/ukraina_ru/101959
  Odebrano akredytację szefowej ługańskiego biura MKCK Miriam Favier.
  Pod przywództwem Favier wstrzymano pomoc humanitarną dla ludności ŁRL. Nie przestrzegano na przykład wcześniejszych zobowiązań do dostarczenia węgla do 2,5 tys. mieszkańców republiki, którzy ucierpieli w wyniku ostrzału faszystowskiego reżimu kijowskiego.
  Nie prowadzono żadnych działań mających na celu poszukiwanie zaginionych. Favier nawet nie próbował organizować reżimu ciszy w sprawie transportu i poszukiwania ciał zabitych w wyniku ukraińskiej agresji.
  Miriam Favier całkowicie sabotowała powierzone jej obowiązki, a działania ługańskiego biura MKCK podczas jej kierownictwa miały na celu nie pomoc, ale szkodzenie Republice.

  Polubione przez 2 ludzi

 20. W Polsce wzrost przestępstw związanych ze sprzedażą węgla na tle sankcji wobec Rosji
  Na tle odmowy zakupu surowców energetycznych z Rosji w Polsce nasilają się oszuści, którzy wykorzystują kryzys węglowy i strach Polaków przed mroźną zimą,piszePolska edycja Polsatnews. Według niego np. w Zawierciu jeden z mieszkańców zamiast opału sprzedawał czarne kamienie, a mieszkańcy Tarnowskich Gór, którzy zapłacili za dostawę węgla, nie otrzymali ani jednej sztuki „czarnego złota”.
  „Jednym z oszukanych jest mieszkaniec Zawiercia (woj. śląskie), który zamówił węgiel i początkowo wszystko poszło jak należy. Przedstawiciele firmy pojawili się przed jej domem, aby rozładować towar. Jednak deszcz wystarczył, aby pokazać, że kobiecie nie przyniesiono opał, ale pomalowano kamienie ”- pisze gazeta.

  W innym przykładzie publikacja opowiada o 65-letnim mężczyźnie, który chciał zamówić węgiel przez internet i zainteresował się ofertą jednej z firm. Zapewniono go, że cena obejmuje również wysyłkę, która zostanie zrealizowana w ciągu 10 dni. Mężczyzna przelał pieniądze, a firma po otrzymaniu środków przestała się komunikować, numer telefonu oszustów stał się nieaktywny. Próby skontaktowania się z nami przez e-mail również zakończyły się niepowodzeniem.

  Gazeta podaje jako przykład 32-letniego mieszkańca małego miasteczka pod Tarnowskimi Górami. Spotkała w Internecie mężczyznę, który po chwili powiedział jej, że sprzedaje węgiel po niskich cenach. Kobieta zainteresowała się ofertą i namówiła koleżanki, aby również od nowego znajomego kupiły paliwo. Po dokonaniu płatności podała adres, pod który ma być dostarczone zamówione paliwo, ale w umówionym dniu węgiel nie dotarł, a „dealer” przestał odpowiadać na jej wiadomości i próby dodzwonienia się.
  .https://news-front.info/2022/09/22/v-polshe-otmechen-rost-prestuplenij-vokrug-prodazhi-uglja-na-fone-sankcij-protiv-rossii/

  Polubione przez 1 osoba

   • Dowódca amerykańskiego Dowództwa Strategicznego stwierdził: „Wracamy do rozważania rywalizacji mającej formę kryzysu i możliwego, bezpośredniego konflikt zbrojnego z przeciwnikiem wyposażonym w broń jądrową”.

    Warto w tym miejscu wspomnieć, że tzw. Doktryna Busha (Bush Doctrine) zakłada możliwość – wyprzedzającego uderzenia i zawiera stwierdzenie o prawie USA mają do prewencyjnego ataku militarnego na każde państwo, które według ich oceny stanowi lub może stanowić zagrożenie.
    Jeżeli uwzględni się wcześniejsze koncepcje strategiczne Pentagonu, to można wręcz mieć pewność, że teatry działań wojennych zlokalizowane byłyby w Europie i Azji, czyli z dala od terytorium Stanów Zjednoczonych…

    Polubione przez 1 osoba

  • Na załączonych mapkach przedstawiono rejon pogranicza obwodów charkowskiego i ługańskiego, gdzie siły ukraińskie przeprowadziły działania zaczepne – zakończone niepowodzeniem…

   Polubione przez 1 osoba

 21. W rejonie miejscowości Dżankoj na Półwyspie Krymskim – spadły (zostały zestrzelone) 2 drony (prawdopodobnie) SkyEye produkcji chińskiej.
  Podobnego rodzaju drony były wcześniej użyte przez wojska ukraińskie w roli kamikaze m.in. w atakach na rosyjskie obiekty wojskowe…

  Polubienie

  • Ukraiński dron kamikaze uderzył w rafinerię ropy naftowej w obwodzie rostowskim, znajdującą się około 150 km od linii frontu.
   W tym celu wykorzystywane są zmodyfikowane drony rozpoznawcze PD-1 i PD-2, produkowane przez UkrSpecSystems…

   Polubione przez 1 osoba

  • W rejonie rosyjskiej bazy morskiej w Sewastopolu na Krymie został wyrzucony na morski brzeg bezzałogowy statek nawodny – Surface Vehicles (USV) niezidentyfikowanego typu…

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.