Wojna już nie domowa na Ukrainie 26.09.2022r.- 2652 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 222).


„Niemy krzyk”– dzień 856.

W Donieckiej Republice Ludowej wczoraj był trzeci dzień głosowania w referendum w sprawie przystąpienia do Federacji Rosyjskiej. 

W niedzielę, podobnie jak w poprzednich dwóch dniach, wola obywateli DRL była wyrażona w miejscu ich zamieszkania. Prace w tym formacie potrwają do 26 września włącznie. Lokale wyborcze zostaną otwarte w ostatnim dniu referendum.

Głosowanie w referendum w DRL jest zorganizowane na wysokim profesjonalnym poziomie. Ogłosił wczoraj na konferencji prasowej w Doniecku międzynarodowy obserwator z Centralnej Komisji Wyborczej Federacji Rosyjskiej Igor Sopow.

„Od razu zauważam wysoki profesjonalizm i przygotowanie komisji wyborczych. Sam jestem przewodniczącym komisji obwodu pskowskiego. Tutaj moi koledzy z innych regionów pracują jako obserwatorzy. Odwiedziłem około 20 obwodowych komisji wyborczych w Doniecku i Szachtarsku. I mogę powiedzieć, że wszystkie komisje są przygotowane. Obserwowaliśmy, jak przebiegają przygotowania do referendum”– powiedział Sopow.

Dodał, że system wyborczy republiki przechodzi obecnie test profesjonalizmu. „A dzisiaj jest trzeci dzień głosowania, a oni radzą sobie z tym egzaminem”– podkreślił przedstawiciel rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej.

Sopow stwierdził również brak naruszeń, jakichkolwiek skarg i komentarzy. 

Referendum, w którym mieszkańcy mają odpowiedzieć na pytanie, czy popierają wejście DRL do Rosji jako podmiotu Federacji Rosyjskiej, potrwa do 27 września włącznie. W głosowaniu mogą wziąć udział obywatele, którzy w ostatnim dniu głosowania ukończyli 18 lat. W tym samym czasie plebiscyt odbywa się w obwodach ŁRL, Chersoniu i Zaporożu.

W Mariupolu rozpoczęły pracę wizytujące komisje referendalne w sprawie przyłączenia DRL do Rosji. W mieście panuje spokojna atmosfera, poinformował wczoraj burmistrz miasta Konstantin Iwaszczenko.

„Komisje wyjścia już rozpoczęły pracę w terenie. Głosowanie odbywa się we wszystkich dzielnicach miasta w spokojnym i spokojnym otoczeniu”– powiedział burmistrz.

Tymczasem wczorajsze głosowanie w Doniecku, Gorłowce, Makiejewce, Jasinowatej i innych miejscowościach odbywało się pod kanonadą, która nie słabła od nocy. Wróg wyprowadza chaotyczne ciosy z artylerii i czołgów. W stolicy ostrzeliwane zostały cztery dzielnice, w tym te znajdujące się na względnym tyle, czyli powinny być bezpieczne. Wiadomo o  zniszczeniach budynków przedszkola i mleczarni. 

Poniżej relacja fotograficzna z Mariupola:

Głosuje też wieś energetyków Nowy Swiet w rejonie Starobieszewskim.

Wieś znajduje się 15 km na południowy wschód od Doniecka. Znajduje się tu największy zakład energetyczny w DRL, elektrownia cieplna Starobieszewska, zasilająca znaczną część republiki. W elektrociepłowni tej pracuje prawie cała populacja Nowego Świata. 

Wraz z przybyciem zlecenia do jednego z apartamentowców spotykamy – Romana. 

„Długo czekaliśmy na to referendum i wreszcie czekaliśmy. To nasze wspólne marzenie, na które czekaliśmy od 2014 roku. Teraz wszystko będzie z nami w porządku, jestem pewien”– powiedział Roman, pracownik elektrociepłowni.

Jest on przekonany, że wyniki głosowania bezpośrednio wpłyną na pracę jego przedsiębiorstwa, a po zjednoczeniu z Rosją elektrociepłownia czeka zakrojona na szeroką skalę modernizację. 

Jego współlokator Igor ma nadzieję, że po zjednoczeniu z Rosją w Donbasie zapanuje wreszcie pokój.

„Nadejdzie zupełnie nowy czas, w końcu będziemy mogli śmiało patrzeć w przyszłość i budować swoje życie. Działa zamilkną, nie będzie ostrzału, cierpienia i łez”– zapewnia Igor.

„Czekamy na poprawę życia. Już zmęczony tą wojną. Na ten dzień czekamy od 2014 roku. Dziś głosuję jednoznacznie ‚за'”– dodała emerytka Galina.

I taka jest postawa prawie każdego mieszkańca Nowego Świata- wszyscy wierzą w Rosję i lepszą przyszłość wspólnie z nią. 

Poniżej fotorelacja z Nowego Świata:

Gospodarka DRL otrzyma poważny impuls po przystąpieniu republiki do Rosji, zapewniała wczoraj w Doniecku  Marina Żeinowa, przewodnicząca Komitetu Rady Ludowej ds. Budżetu, Finansów i Polityki Gospodarczej.

„Z ekonomicznego punktu widzenia czekamy na wielkie inwestycje, rozwój budownictwa i renowacji. Będzie to inne życie i standard życia ludności, a szansami, które się pojawią, jest rozwój systemu bankowego i sektora finansowego. Czekamy na wielkie zmiany właśnie pod względem finansowym i przyciągania inwestycji”– powiedziała Żeinowa.

Przypomnijmy, że wczoraj był trzeci dzień jest głosowania. Frekwencja dla dwóch poprzednich wyniosła 55,05%. Liderami byli Debalcewo – 67,19%, Makiejewka – 65,66%,a na trzecim miejscu medalowym dzielnica kirowska w Doniecku – 65,20%. 

 Frekwencja po wynikach trzydniowego głosowania w referendum w sprawie wejścia DRL do Rosji przekroczyła 77%, poinformował przedstawicieli mediów na wczorajszym briefingu w Doniecku przewodniczący CKW republiki Władimir Wysocki.

„Przez trzy dni frekwencja w DRL wyniosła 77,12%”– powiedział Wysocki. Dodał, że na terenie DRL głosowało 1 202 855 osób, a za granicą 327 093 osób.

Pracownicy Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego (MBP) DRL zatrzymali grupę ukraińskich dywersantów, którzy planowali ataki terrorystyczne podczas referendum w republice, o czym poinformował wczoraj rzecznik prasowy Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego Michaił Popow.

Według Popowa, w kwietniu 2022 roku Walery Owsiannikow, mieszkaniec wsi Wołodarskoje, został zatrzymany podczas próby uniknięcia działań weryfikacyjnych. W jego telefonie znaleziono materiały świadczące o szpiegostwie w interesie ukraińskiej Służby Wywiadu Zagranicznego (SWZ). Uzyskane dane umożliwiły ustalenie lokalizacji siedziby SWZ w Mariupolu– znajdowała się ona przy ul. Zelińskiego 17b. 

Podczas przeszukania w mieszkaniu Owsiannikowa i jego syna Olega, który był pracownikiem SWZ, znaleziono „pamięć flash” z tajnymi dokumentami z mariupolskiego oddziału wywiadu. Analiza pamięci i zeznania oskarżonego Owsiannikowa pomogły ujawnić zbrodnicze plany Kijowa, a także zidentyfikować osoby udzielające poufnej pomocy jego służbom specjalnym.

„Dzięki otrzymanym informacjom zidentyfikowano i zatrzymano grupę mieszkańców DRL, którzy przeszli szkolenie sabotażowe i terrorystyczne w Czechach pod okiem zagranicznych i ukraińskich specjalistów i na polecenie SWZ zaplanowali szereg aktów terrorystycznych podczas referendum”– powiedział przedstawiciel MBP DRL.

Wcześniej informowano, że pracownicy Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego  uniemożliwili przeprowadzenie zamachu terrorystycznego polegającego na wysadzeniu budynku administracyjnego w Wołodarsku (miejscowość niedaleko Mariupola). Do urzędu zgłosił się obywatel Ukrainy Jewgienij Karpenko, zwerbowany wcześniej przez ukraińskie służby specjalne w Czechach. Miał zaaranżować wysadzenie siedziby burmistrza w czasie referendum w sprawie wejścia republiki do Federacji Rosyjskiej.

*

Popołudniowa (25.09.2022r. 13:50) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej nadal prowadzą specjalną operację wojskową.

Do stu zagranicznych najemników i 15 jednostek sprzętu wojskowego zostało wyeliminowanych w wyniku ataku rakietowego na tymczasowe rozmieszczenie obcych najemników w pobliżu miasta Zaporoże.

Zlikwidowano do 50 bojówkarzy i zniszczono 28 jednostek sprzętu wojskowego w wyniku precyzyjnego uderzenia Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych (SP-K) na punkt naprawy i odtworzenia sprzętu 72 brygady zmechanizowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) w rejonie ​​​​osady Annówki w Donieckiej Republice Ludowej.

Skoncentrowane ostrzały rosyjskiej artylerii udaremniły próby ataku ze strony 79 brygady powietrzno-szturmowej USZ w kierunku osady Marinka w Donieckiej Republice Ludowej. Straty wroga wyniosły ponad 50 osób personelu wojskowego.

W wyniku precyzyjnych uderzeń SP-K FR na punkty stałego rozmieszczenia i centrum łączności 46 brygady lotniczej i 60 brygady piechoty USZ na terenach osad Bezimiennoje, Miroliubowka i Osokorowka w regionie Chersonia zlikwidowano do 30 bojówkarzy i zniszczono pięć sztuk sprzętu wojskowego. W ciągu zaledwie jednego dnia w kierunku Mikołajew-Krzywy Róg straty USZ wyniosły ponad 110 zabitych i rannych, a także 13 jednostek sprzętu wojskowego.

Operacyjno-taktyczne i wojskowe lotnictwo, siły rakietowe i ostrzał artyleryjski trafiły w ciągu jednego dnia: w stanowisko dowodzenia batalionu 80 brygady powietrznodesantowej USZ w pobliżu miasta Mikołajew, punkty tymczasowego rozmieszczenia zagranicznych najemników i 10 górskiej brygady szturmowej USZ rozmieszczonych na zachodnich obrzeżach miasta Zaporoża i w obwodzie drużkowskim w Donieckiej Republice Ludowej, a także 33 jednostki artylerii, siłę roboczą i sprzęt wojskowy w 178 obwodach.

W rejonie osady Jawkino w obwodzie mikołajowskim wyrzutnia MLRS „HIMARS” została trafiona na stanowisku strzeleckim.

Podczas walki przeciwbateryjnej siedem jednostek artylerii zostało trafionych na ich stanowiskach ogniowych 57 piechoty zmotoryzowanej, 10 brygady szturmowo-górskiej, 24 brygady zmechanizowanej USZ i 102 brygady obrony terytorialnej na terenach osiedli LUBIMOWKA- obwód dniepropietrowski, Markowo i Majskoje- Doniecka Republika Ludowa, Szewczenkowo, obwód mikołajowski, Zatisze i Rownopolie, obwód Zaporoże.

Ponadto zniszczono: wyrzutnię przeciwlotniczego systemu rakietowego AKM-Osa w rejonie osady Nowosiołówka w rejonie Zaporoża, dwie składy amunicji w rejonach Antonówka i Andrejewka w Donieckiej Republice Ludowej, radar obrony przeciwlotniczej stacja w obwodzie krasnoarmejskim Donieckiej Republiki Ludowej oraz łódź pancerna „Gjurza” sił morskich Ukrainy w rejonie portu Oczaków.

Samoloty myśliwskie Rosyjskich Sił Powietrznych i Kosmicznych w rejonach osiedli Nowoukrainka i Basztanka w rejonie Mikołajewa zestrzeliły dwa samoloty MiG-29 ukraińskich sił powietrznych, przystosowane do użycia amerykańskich pocisków antyradarowych HARM.

W ciągu dnia rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły 12 bezzałogowych statków powietrznych na terenach osiedli Jasinowata, Staromłynówka, Nowotroickoje, Kirilłówka i Jegorówka w Donieckiej Republice Ludowej, Majaczka, w obwodzie Zaporoża oraz Dawidowy Bród, Małokachowka, Czariwnoje i Michajłowe w obwodzie Chersonia.

Przechwycono również w powietrzu: 21 wyrzutni rakietowych, w tym 18 rakiet HIMARS na terenach miejscowści Nowaja Kachowka w obwodzie chersońskim i Walerianówka w Donieckiej Republice Ludowej oraz trzy rakiety Olcha na terenach osad Gusielskoje i Nieskucznoje w Donieckiej Republice Ludowej.

Trzy amerykańskie pociski antyradarowe HARM zostały zestrzelone w pobliżu Nowej Kachowki w obwodzie chersońskim i Swatowa w Ługańskiej Republice Ludowej.

Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono: 301 samolotów, 155 śmigłowców, 2074 bezzałogowe statki powietrzne, 377 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 5111 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 845 wozów bojowych wielokrotnego startu systemy rakietowe, 3413 dział i moździerzy polowych oraz 5874 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.

Reżim kijowski kontynuował prowokacje na terenie elektrowni atomowej w Zaporożu.

Artyleria USZ po raz kolejny ostrzeliwała dzielnice mieszkalne miasta Energodar i tereny przylegające do elektrowni atomowej. W ciągu dnia ukraińska artyleria wystrzeliła 59 pocisków.

Cztery z nich eksplodowały w rejonie ulicy Kazaczja w mieście Energodar, jeden trafił w kanał wodny w pobliżu elektrowni atomowej.

Ostrzał prowadzono z terenów miejscowści Marganiec i Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim, kontrolowanych przez USZ. Siła ognia wroga została stłumiona przez ogień powrotny rosyjskiej artylerii.

Ponadto udaremniono próby uderzenia przez USZ na terytorium elektrowni atomowej ośmioma dronami „kamikaze”. Wszystkie ukraińskie samobójcze bezzałogowe bojowe statki powietrzne zostały zestrzelone poza terenem elektrowni jądrowej.

Sytuacja radiacyjna w EJ Zaporoże jest normalna.

Siły ML DRL zlikwidowały w ciągu dnia pięć jednostek sprzętu wojskowego armii kijowskiej i dwa tuziny ukraińskich żołnierzy. 

„Wspólne działania personelu wojskowego Donieckiej Republiki Ludowej i Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zniszczyły następującą broń i sprzęt wojskowy wroga: dwa BM-21 Grad, trzy ciężarówki”– poinformował dziś zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej Republiki Eduard Basurin.

Wiceszef DML DRL dodał, że jednostki ukraińskie w walkach z ML straciły ponad 20 zabitych. 

Poza tym, w ciągu ostatniego dnia przedstawicielstwo DRL w WCKiK zgłosiło 75 faktów ostrzelania przez USZ terytorium republiki.

W rejonie Doniecka wróg użył artylerii 155 i 152 mm.
Na odcinku Jasinowatej – artyleria 155, 152 i 122 mm.
I na Gorłowskim – artyleria 152 mm, czołgi oraz moździerze 120 mm.

W sumie, w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadły 354 sztuki różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 10 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck, a tam dzielnica lenińska, kalinińska, kirowska, kijowska, kujbyszewska i piotrowska, a także Zajcewo, Gołmowski, Gorłówka, Jasinowata, Kasztanowoje, Mineralnoje, Makiejewka (rejon czerwonogwardyjski) oraz Staromichajłowka i Wołnowacha.

W ciągu ostatniego dnia otrzymano informacje o zranieniu 5 cywilów w dzielnicy piotrowskiej w Doniecku, a także w dzielnicy nikitowskiej w Gorłówce oraz w niedawno wyzwolonych miejscowościach: Piotrowskim i Staromłynowce.

Uszkodzonych zostało 9 budynków mieszkalnych w dzielnicy Piotrowskiej i kujbyszewskiej w Doniecku oraz w dzielnicy nikitowskej w Gorłówce i Aleksandrówce, a także obiektów infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

4 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 26 вересень 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania lin
ku do źródła.

110 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 26.09.2022r.- 2652 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 222).

 1. Uderzenia armii rosyjskiej na pozycje i bazy wroga zabiły setki ukraińskich bojowników i zagranicznych najemników | Russkaja Vesna
  Armia rosyjska kontynuuje specjalną operację wojskową.

  W wyniku zmasowanego uderzenia ogniowego na punkty rozmieszczenia 14 Brygady Zmechanizowanej i 95 Brygady Desantowo-Szturmowej AFU w rejonach Senkowo i Czerwieńsk w obwodzie charkowskim, przeciwnik poniósł straty w wysokości ponad 120 zabitych i rannych żołnierzy oraz 15 jednostek sprzętu wojskowego.

  Wysoce precyzyjne uderzenia rosyjskich sił powietrznych na miejsca tymczasowego rozmieszczenia Legii Cudzoziemskiej i oddziałów formacji narodowych w pobliżu Swiatogorska (Doniecka Republika Ludowa) wyeliminowały do 100 powstańców.

  Do 25 ukraińskich służących zginęło, a ponad 40 zostało rannych podczas spotkania dowódców brygady w trakcie uderzenia rakietowego na wysunięte stanowisko kontrolne 10. Brygady Szturmowej Górskiej Sił Zbrojnych Ukrainy w pobliżu wsi Chasov Yar w Donieckiej Republice Ludowej. Z akcji wycofano osiem sztuk specjalnego sprzętu wojskowego.

  Precyzyjne uderzenia na tymczasowy punkt rozmieszczenia 406. brygady artylerii AFU w pobliżu miasta Ochakow w obwodzie mikołajowskim zniszczyły do 50 myśliwców, 10 sztuk sprzętu wojskowego i ponad dwa tysiące pocisków artyleryjskich.

  Lotnictwo operacyjne i wojskowe, oddziały rakietowe i uderzenia artyleryjskie uderzyły w pięć stanowisk dowodzenia ukraińskich sił zbrojnych w obwodach Kupyńsk w obwodzie charkowskim, Szczurowo, Kirowo w Donieckiej Republice Ludowej, Kamyszewo w obwodzie zaporoskim i Wysokopole w obwodzie chersońskim, a także w 56 jednostek artylerii, siłę roboczą i sprzęt wojskowy w 163 rejonach. Więcej pod linkiem https://rusvesna.su/news/1664183046

  Polubienie

 2. Straty ukraińskiego wojska są «duże, a nawet ogromne» — The New York Times
  Trwające na południu Ukrainy walki są najgorsze pod względem skali strat ukraińskiego wojska od samego początku konfliktu. Do takich wniosków dochodzi amerykańska agencja informacyjna The New York Times, której korespondent rozmawiali z naocznymi świadkami wydarzeń.

  Władze w Kijowie wciąż ukrywają straty Sił Zbrojnych Ukrainy, ale po rozmowach z ukraińskimi bojownikami amerykańscy korespondenci doszli do wniosku, że straty były «duże, a nawet ogromne». Na przykład powiedziano im, że w walkach o tylko jedną wioskę zginęły setki ukraińskich żołnierzy. Gdzie indziej naoczni świadkowie mówili, że w ciągu dwóch godzin w kompanii zginęło 50 bojowników.

  «Każdy ukraiński żołnierz na południowym froncie nosi karabin szturmowy, ale niewielu z nich strzelało z tej broni. Śmierć tutaj przychodzi z dużej odległości. Jest bezkrytyczna i totalna» — zauważa gazeta. https://pl.news-front.info/2022/09/26/straty-ukrainskiego-wojska-sa-duze-a-nawet-ogromne-the-new-york-times/

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Ponad połowa zwolenników Partii Demokratycznej USA nie poparłaby nominacji urzędującego prezydenta Joe Bidena w kolejnych wyborach prezydenckich w 2024 roku. Wynika to z rezultatów wspólnego sondażu przeprowadzonego przez amerykańskie agencje informacyjne The Washington Post i ABC News.

  Według sondażu 56 proc. członków Partii Demokratycznej i jej sympatyzantów powiedziało, że chciałoby nominować innego kandydata na miejsce Bidena, który w chwili wyborów będzie miał 82 lata. Taka postawa jest jeszcze bardziej powszechna wśród młodszych Demokratów, z których 75% woli innego kandydata. Za nominacją Bidena opowiedziało się tylko 35% badanych.

  Badanie zostało przeprowadzone telefonicznie w dniach od 18 do 21 września. Grupa badawcza liczyła 1 006 osób. Statystyczny margines błędu wynosi około 3,5 punktu procentowego. https://pl.news-front.info/2022/09/26/sondaz-wiekszosc-demokratow-sprzeciwia-sie-kandydaturze-bidena-w-nadchodzacych-wyborach/

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Brytyjski generał opowiada, jak zbliżająca się zima wpłynie na wojnę na Ukrainie

  Nadchodzące mrozy spowolnią bieg wydarzeń na polu walki na Ukrainie, ale wojna nie zatrzyma się tylko dlatego, że zrobiło się chłodniej. Stwierdził to generał Richard Barrons, były szef brytyjskiego Dowództwa Sił Połączonych, w wywiadzie dla Sky News – donosi The Guardian.

  Barrons uważa, że zbliżająca się zima może mieć znaczący wpływ na rozwój sytuacji na Ukrainie.

  „W październiku robi się mokro, co oznacza, że przemieszczanie czołgów, ciężarówek i dużych ilości amunicji artyleryjskiej staje się trudniejsze i wolniejsze… A potem, gdy przychodzą mrozy, po prostu trudniej jest żyć w terenie. Krótsze godziny światła dziennego oznaczają, że proste rzeczy, takie jak używanie dronów bez możliwości widzenia w nocy, staną się bardziej ograniczone. Pogoda będzie spowalniać bieg wydarzeń. Ale wojna nie ustanie tylko dlatego, że zrobiło się zimniej – powiedział. https://strana.today/news/409080-zima-zamedlit-khod-sobytij-na-pole-boja-v-ukraine-no-vojna-ne-ostanovitsja-iz-za-kholodov.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Ukraiński wywiad twierdzi, że Rosja przygotowuje zmasowane cyberataki na infrastrukturę krytyczną Ukrainy, w szczególności na sektor energetyczny.

  Poinformowała o tym Agencja Planowania Państwowego Ministerstwa Obrony Ukrainy.

  Według nich, w ten sposób Moskwa będzie starała się wzmocnić efekt ataków rakietowych na obiekty energetyczne, przede wszystkim we wschodnich i południowych regionach Ukrainy, aby spowolnić kontrofensywę ukraińskich sił zbrojnych.

  Zagrożona atakami DDoS jest także infrastruktura krytyczna ukraińskich sojuszników, przede wszystkim Polski i krajów bałtyckich – podał wywiad. https://strana.today/news/409076-rossija-hotovit-massirovannye-kiberataki-na-obekty-kriticheskoj-infrastruktury-hur.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. OT. Ciekawostka 🙂
  Coraz więcej krajów, w tym Rosja, Iran, Turcja i… Polska chce handlować w rupiach – Bloomberg.

  Indie produkują aż 23% światowego eksportu herbaty, zajmując drugie miejsce po Chinach, przy czym w ostatnim czasie jej główni importerzy (przede wszystkim Rosja, Iran i ZEA) „wykazali zainteresowanie” planem indyjskich władz dotyczącym płacenia za herbatę w rupiach. Irak, Syria, Turcja i Polska są również zainteresowane importem indyjskiej herbaty w obliczu kryzysu gospodarczego na Sri Lance.

  „W przypadku Rosji można to zrobić szybciej, choć w przypadku innych krajów może to potrwać dłużej” – zaznaczył sekretarz generalny Tea Association of India P.K. Bhattacharya.

  Więcej handlu w rupiach – mniej handlu w dolarach.
  https://www.bnnbloomberg.ca/india-s-campaign-for-rupee-trade-finds-fans-from-russia-to-uae-1.1823693
  BNN

  Polubione przez 3 ludzi

  • Ta lista The Jerusalem Post jest dla głupich gojów, bo prawdziwi żydowscy władcy świata i siewcy śmierci nie są nigdy przez 200 lat wymieniani. Po pierwsze potężna rodzina Rotszyld z licznymi rodzinnymi koneksjami, która trzęsie całym zachodnim światem poprzez emisję dolara. To ten ród odpowiada za wszystkie wojny od co najmniej 1820 roku, kiedy faktycznie przejęła Bank Anglii w 1812 roku, zawsze finansowała obydwie strony konfliktu i za pomocą swoich ludzi maksymalnie przedłużała trwanie wojen i szuka nadal nowych. To oni stoją za stworzeniem państwa Izrael, oczywiście w cieniu polityków, a nade wszystko MOSSAD jest ich pomysłem i wynalazkiem działając na całym świecie tylko na korzyść tych ludzi.
   Rodzina Bronfman, Wexner, Adelson, Maxwell i z kilka setek innych zarówno w USA i całej Europie. Oni działają jak jeden organizm, jak jeden rój pszczół, każdy tam wie co ma robić i tak sterować resztą żydów na świecie, aby oni mogli stać się panami świata. Nie ma na ziemi grupy religijnej, bo żydzi nigdy nie byli i nie są żadnym narodem, a naród żydowski ,,wymyślili” w połowie XIX wieku żydowscy historycy w Niemczech. Mówią o tym sami żydzi: https://www.salon24.pl/u/lukasz-barczyk/923001,jak-wymyslono-narod-zydowski-wywiad-z-profesorem-szlomo-sandem
   Poziom psychopatii w tej grupie religijnej przewyższa poziom przeciętnej kilkukrotnie czy to w stosunku do innych religii, czy populacji danych krajów. Wynika to z faktu wielowiekowej separacji żydów od innych narodów, mieszania krwi żydowskiej z żydowską na masową skalę. Żydem jest ten kto urodzi się z matki żydówki, a psychopatia co odkryły badania genetyczne w XX wieku przenosi się właśnie w linii żeńskiej, a nie męskiej poprzez unikalną ekspozycję i zamianę chromosomów X i Y. Oznacza to, że dziecko, urodzone w rodzinie, gdzie ojciec posiada cechy psychopatyczne, nie będzie psychopatą, może posiadać fatalne wzorce z jego strony, ale będzie u niego istniało coś takiego jak sumienie i hamulce moralne, chociaż by cząstkowe. Nie ma specjalnego wzorca, ani reguły, ale zdarza się, że matka psychopatka rodzi dwoje dzieci i jedno z nich jest ,,normalne”, a drugie jest urodzonym w ten sposób psychopatą bez poczucia wstydu, moralności, sumienia, współczucia dla innych ludzi. Co ciekawe babka, prababka itd mogła byś osobą psychopatyczną i jej geny zamanifestują się w kolejnym pokoleniu. To nie dotyczy tylko żydów , ale wszystkich psychopatów na całym świecie i zasada przenoszenia psychopatii z pokolenia na pokolenie jest identyczna dla wszystkich mieszkańców Ziemi.
   Dla tych, którzy naprawdę chcą zrozumieć skąd się bierze zło na naszej planecie, czym to zło jest, w jaki sposób się tworzy nie ma chyba lepszej książki pisanej językiem zrozumiałym dla przeciętnego człowieka(chociaż dosyć hermetycznym i trudnym). Zapomniany, ale genialny polski profesor Andrzej Łobaczewski.

   https://lubimyczytac.pl/ksiazka/225815/ponerologia-polityczna-nauka-o-naturze-zla-w-adaptacji-do-zagadnien-politycznych

   Polubione przez 3 ludzi

    • Widziałem ten film jakiś czas temu, ale czy to przeczy temu, co napisałem powyżej ? Czy rodzina Rockefeller pochodzi od żydów? Wątpię, nie ma źródeł potwierdzających tę tezę, dlatego ich nie wymieniłem w swoim komentarzu, bo akurat o żydach pisałem, ale na pewno rządzą światem na równi z Rotszyldami. Tam w Watykanie są jeszcze Jezuici, a jak twierdzą niektórzy światem chrześcijańskim rządzi namiestnik tychże ludzi czyli ,,czarny papież”, a ,,biały papież” jest dla miliarda chrześcijańskiej gawiedzi po to, aby go słuchali i uwielbiali. Na szczęście po lekturze wielu książek demaskujących Watykan, jego kapłanów i jego rzekome przywództwo duchowe wyleczyłem się na zawsze z katolicyzmu i chrześcijaństwa kilka lat temu. Po prostu nie boję się ani Boga katolickiego, ani muzułmańskiego, ni żydowskiego, tudzież islamskiego, stąd moja wewnętrzna siła i wiara w ludzi i Wszechświat, kosmos. Wykonałem przez swoje życie dużą pracę nad sobą, aby się nie bać, zarywałem noce, dnie i dzisiaj nikogo nie staram się ani pouczać, gwiazdorzyć, poniżać za jego wiarę, poglądy. Po prostu cierpliwie czekam na to, aż inni dojdą do tych samych wniosków co ja, ale to może zająć im wiele ,,żyć”. Śmierci się nie boję od 13-go roku życia, bo zrozumiałem wówczas fakt, że żadna dusza nie umiera nigdy: istniała, istniej i będzie istnieć na wieki niezależnie od tego kto i co próbuje nam wmówić.

     Polubione przez 2 ludzi

 7. SBU poinformowała, że podejrzani są organizatorzy „referendów” w samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej. Wkrótce zostaną wpisani na listę poszukiwanych
  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy podejrzewa organizatorów „referendów” w samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej – podała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

  Informowało o tym centrum prasowe SBU 26 września.

  W szczególności zadeklarowano podejrzenia:

  Wołodymyr Wysocki, „przewodniczący centralnej komisji wyborczej „DRL”;
  Olena Krawczenko, „przewodnicząca centralnej komisji wyborczej „LPR”;
  Aleksandr Kofman – „szef izby publicznej „DPR”;
  Marina Filippova, „doradca przewodniczącego „LPR””.

  Są oni oskarżeni z części 5 artykułu 111-1 (działalność kolaboracyjna) i części 2 artykułu 110 (wkroczenie na integralność terytorialną i nienaruszalność Ukrainy).

  W najbliższym czasie trafią na listę poszukiwanych.
  https://strana.today/news/409077-chetverym-orhanizatoram-psevdoreferendumov-na-donbasse-soobshchili-o-podozrenii.html

  Polubione przez 1 osoba

 8. Prognoza wzrostu gospodarczego na świecie pogorszyła się, a PKB Chin ma przyspieszyć w przyszłym roku – OECD

  Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) pogorszyła swoją prognozę wzrostu globalnego PKB w 2023 roku do 2,2% z 2,8% oczekiwanych w czerwcu.

  Mówi o tym raport zamieszczony na stronie internetowej organizacji.

  Wojna Rosji z Ukrainą będzie kosztować światową gospodarkę 2,8 mld dolarów w utraconym PKB do końca przyszłego roku.

  Konsekwencje mogą być poważniejsze, jeśli Europa będzie musiała racjonować zużycie energii w warunkach zimowych – stwierdziła organizacja.

  Według obecnych prognoz gospodarka strefy euro w 2023 roku wzrośnie zaledwie o 0,3%, a PKB Niemiec skurczy się o 0,7%. O ile prognozy z lipca sugerowały wzrost PKB strefy euro w przyszłym roku o 1,6%, to w przypadku Niemiec spodziewano się wzrostu o 1,7%.

  OECD obniżyła prognozę wzrostu PKB USA w 2023 r. do 0,5% z 1,2% oczekiwanych w czerwcu. https://strana.today/news/409070-prohnoz-rosta-mirovoho-vvp-v-2023-hodu-snizhen-na-0-5.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Wpisy o zniszczonym sprzecie przypominaja mi wpisy w mediach spolecznosciowych z pierwszych 2-3 miesiecy wojny na Ukrainie. Cieszono sie i pokazywano zniszczony rosyjski sprzet..Pisalem wtedy i teraz ze to nie ma znaczenia. Wazne ktora strona ma inicjatywe operacyjna nie mowiac o strategicznej. Teraz maja Ukraincy i to jest problem. A tak przy okazji ilu chetnych w referendum jest w chersonskim i zaporskim? Jest cisza wiec bardzo malo. A dlaczego? Bo nie wierza w Rosje i jej mozliwosci militarne

  Polubione przez 2 ludzi

  • „Wazne ktora strona ma inicjatywe operacyjna nie mowiac o strategicznej. ” A z czego wynika ta „inicjatywa operacyjna” Ukrainy??? Z tego, ze nie przejmują się ogromnymi stratami sprzętu i ludzi. Rosjanie staneli ponieważ mają za mało piechoty aby zdobywać kolejne tereny. Na froncie trwa impas. Rosja na razie ogłosiła mobilizacje oficjalnie 300 tysięcy rezerwistów nieoficjalnie pond milion. Zbliża się jesień, czyli dla Ukrainy oznacza to zaprzestanie nawet obecnych ataków.
   Zachodni eksperci uważają, że zimą nie będzie żadnych działań. Choć Rosjanie mogą zimą zacząć ofensywę.
   Przypominam Ukraina cały jej obszar jest objęty atakami na cele militarne przez ponad 7 miesięcy. Ukraina już nie ma możliwości produkowania własnej amunicji i ratują ją dostawy z zachodu. A zaopatrzenie trzeba dowieść z zachodnich państw na wschód Ukrainy czyli setki kilometrów. Rosja tymczasem ma swoje bazy i zaopatrzenie na froncie bliżej.
   Rosja rozgrywa tutaj karty, nie może być inaczej.
   Te wszystkie pisanie o „inicjatywie operacyjnej czy strategicznej” na podstawie ataków jakiś pojedynczych batalionów (ponieważ Ukraina nie ma już sprzętu i amunicji dla większych grup operacyjnych do prowadzenia ofensyw) to wróżenie z fusów. Ukraina ma rozciągnięte linie zaopatrzenia dla armii i to we własnym państwie.
   To jest typowa wojna na wyniszczenie.

   Polubione przez 6 ludzi

 10. https://t.me/otryadkovpaka/10932
  Prosty mieszkaniec Kazachstanu spokojnie opowiada o swoim stosunku do wojny z NATO i ich nazistowskich psów z byłej Ukrainy. A także prosi Prezydenta Federacji Rosyjskiej o rozmowę z szefami krajów WNP o stworzeniu punktów przyjmowania wolontariuszy w NWO w krajach WNP.
  Mężczyzna mówi, że poszedłby na wojnę przeciwko Unii Europejskiej i NATO dla dobra swoich dzieci i wnuków. A według niego jest wielu, którzy chcą tego tak jak on.
  ❗️ No cóż, wszystko powoli układa się na swoim miejscu, głębocy, prawdziwi ludzie budzą się i gotowi do trudnej, ale ważnej pracy oczyszczenia wszystkiego, co nas zatruwało przez ostatnie 30 lat.
  video

  Polubione przez 7 ludzi

 11. Podsumowanie wojskowe LDNR. Sytuacja na linii kontaktu 26 września
  17:55 Sytuacja w kierunku Soledarskim o godzinie 17.00 26 września 2022 r.:

  ▪️”PKW Wagner” wkroczył do Otradówki od wschodu i odciął południową stronę osady od Sił Zbrojnych Ukrainy. Równolegle trwa szturm na dużą twierdzę na autostradzie Artemowsk-Majorsk, położoną na zachód od Nikołajewki.

  ▪️W Zajcewie oddziały „wagnerytów” zajęły pozycje wzdłuż całych południowych przedmieść i przeniosły się w głąb sektora prywatnego w południowo-wschodniej części osady. Ponadto bojownicy Wagner PMC nadal przemieszczają się z podstacji Donbasskaja, aby następnie zaatakować pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy na wschodzie Zajcewa dwoma zbiegającymi się uderzeniami.

  ▪️Oddziały „Wagnerytów” kontynuują ofensywę na autostradę Soledar-Bachmut (Artemowsk) z południowych przedmieść Bachmutskoje.

  ▪️Udane działania PKW Wagnera w kierunku Soledar są częścią planu dotarcia do Bachmuta od południa, wschodu i północy w celu dalszego jednorazowego ataku na miasto z kilku kierunków. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych strat i przyspieszy wyzwolenie ważnej strategicznie osady.

  17:33 Centralna dzielnica miasta Gorłówka znalazła się pod ostrzałem wroga! Spokojny mieszkaniec, urodzony w 1951 został ranny na ulicy. Gagarina.

  15:10 Zarejestrowano ostrzał od strony VFU w kierunku: n.p. Dyleevka – n.p. Gorlowka (rejon Kalinin): wystrzelono 5 pocisków kalibru 155 m

  13:00 Zarejestrowano ostrzał od strony VFU w kierunku: n.p. Dyleevka – n.p. Zajcewo: wystrzelono 6 pocisków kalibru 152 mm.

  12:33 Według oficjalnych danych DPR JCCC od początku eskalacji* na dzień 12:30 26.09.22

  W ciągu 221 dni eskalacji zginęło 448 cywilów, m.in.22 dzieci.

  Opracowywane są pełne dane o zmarłych cywilach na terytorium wyzwolonym podczas NWO.

  Na terytorium w granicach przed rozpoczęciem NMD 1909 cywilów otrzymało obrażenia o różnym nasileniu, w tym. 135 dzieci.

  Zarejestrowano już 71 przypadków podważania ludności cywilnej, m.in. dwoje dzieci na kopalniach PFM-1″Płatek”. Jeden z rannych zmarł w szpitalu.

  Na terytorium wyzwolonym podczas NMD rannych zostało 1582 cywilów, m.in. 90 dzieci.

  Razem: 3491 w tym dzieci – 225.

  Szkoda:

  — 7657 budynków mieszkalnych;

  – 1695obiekty infrastruktury cywilnej, w tym 94 placówek medycznych, 336 placówek oświatowych, 639 zakładów ubezpieczeń społecznych, 46 obiektów infrastruktury krytycznej, 580 zakładów zaopatrzenia w energię elektryczną, wodę, ciepło i gaz.

  – 796 pojazdów.

  W chwili obecnej nie jest możliwe ustalenie z całą pewnością danych dotyczących uszkodzeń i zniszczeń budownictwa mieszkaniowego oraz obiektów infrastruktury cywilnej na terenie wyzwolonym podczas NWO.

  W ciągu 221 dni eskalacji DPR JCCC zarejestrowano 10 063 przypadków ostrzału, z czego 9732 z użyciem broni ciężkiej.

  Łącznie przeciwnik wystrzelił 74159 amunicji różnych kalibrów, w tym 32 pociski z OTRK„Punkt-U”, 21 pociskówMLRS „Himarowie”, 248 pocisków MLRSBM-27 „Huragan”i 10504 pocisków MLRSBM-21 „Grad”, a także 8609 pociskówkaliber 155 mm.

  12:21 Kijów rejon Donieck pod ostrzałem VFU

  Ukraińscy bojownicy z pozycji w Orłowce kontynuują masowy ostrzał dzielnic mieszkalnych Doniecka. Artyleria NATO kalibru 155 mm jest używana przeciwko cywilom.

  12:20 W dzielnicy Pietrowski w Doniecku na skrzyżowaniu ul. Pietrowski i ul. Znaleziono zwycięzcówporzuconeMiny przeciwpiechotne VFU PFM-1 „Płatek”.

  12:14 Na liniach operacyjnych DPR JCCC za 26 września odebranododatkowyinformacje o zniszczeniach w wyniku ostrzału miast VFU Republiki:

  Donieck:
  Rejon Kijowski:

  – św. Krupskaya, 24 – prywatny budynek mieszkalny;

  – św. Krupskaya, 26 – prywatny budynek mieszkalny, uszkodzony gazociąg;

  – św. Rudanskogo, 40 – prywatny budynek mieszkalny.

  Rejon Pietrowski:
  – w wyniku ostrzału na ulicy. Zwycięzcy są rozproszonymi PFM”Płatek”.
  Informacje o skutkach ostrzału wciąż napływają.
  .https://news-front.info/2022/09/26/voennaja-svodka-ldnr-obstanovka-na-linii-soprikosnovenija-26-sentjabrja-obnovljaetsja/

  Polubione przez 2 ludzi

 12. Operacja Denazyfikacji Ukrainy: Podsumowanie operacyjne 26 września
  17:08 Ciężarówki z paliwem zostały zniszczone w rejonie Izmail w obwodzie odeskim. Wcześniej informowano o aktywności rosyjskich bezzałogowych statków powietrznych nad tym obszarem.

  15:20 Stany Zjednoczone ogłosiły przyznanie Ukrainie nowej pomocy w wysokości 457,5 mln USD na pracę organów ścigania.

  14:35 W rejonie Charkowa potężne napływy do obiektów Sił Zbrojnych Ukrainy.

  13:10 Kolejny gwałciciel porządku publicznego siłąlewyObwód Zaporoże.

  12:02 Szef MAEA: rozpoczęły się negocjacje w sprawie stworzenia „strefy bezpieczeństwa” wokół elektrowni jądrowej w Zaporożu, będą kontynuowane w tym tygodniu.

  12:01 AFU ostrzelała wioskę letniskową „Wolna” w bezpośrednim sąsiedztwie elektrowni jądrowej Zaporoża – Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej.

  11:58 Raport Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej z przebiegu specjalnej operacji wojskowej na terytorium Ukrainy z dnia 26 września 2022 r. Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej kontynuują specjalną operację wojskową.

  ▪️W wyniku zmasowanego ostrzału punktów rozmieszczenia 14. zmechanizowanej i 95. brygady szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy na terenach osiedli SENKOWO i CZERWONY OSKOL obwodu charkowskiego straty wroga wyniosły ponad 120 żołnierzy zabitych i rannych, 15 sztuk sprzętu wojskowego.

  ▪️Do 50 bojowników, 10 jednostek sprzętu wojskowego i ponad 2000 pocisków artyleryjskich zostało zniszczonych przez precyzyjne uderzenie w punkt tymczasowego rozmieszczenia 406. brygady artylerii Sił Zbrojnych Ukrainy w pobliżu miasta OCHAKOV w obwodzie mikołajowskim .

  ▪️W ciągu dnia rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły 13 bezzałogowych statków powietrznych na terenach osiedli BOBROVIY KUT , ZELENY GAY, UKRAINKA , SADOK , NOWAYA KAHOVKA , MAKSIMA GORKY obwodu Chersoń , MOLOCHANSK obwodu Zaporoskiego , SELIDOVKA i KIRILLO Donieckiej Republiki Ludowej.

  🔻Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczeniu uległy: 302 samoloty, 155 śmigłowców, 2087 bezzałogowych statków powietrznych, 377 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 5114 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 845 wozy bojowe wielokrotnego startu systemy rakietowe, 3417 dział i moździerzy polowych oraz 5904 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.

  🔻Reżim kijowski kontynuuje prowokacje na terenie elektrowni atomowej w Zaporożu .

  Artyleria Sił Zbrojnych Ukrainy ostrzelała wioskę letniskową Volna , położoną w pobliżu elektrowni atomowej.

  W sumie wystrzelono 25 pocisków z obszarów kontrolowanych przez reżim kijowski w osadach Nikopol i MARGANETS w obwodzie dniepropietrowskim.

  Siła ognia wroga została stłumiona przez ogień powrotny rosyjskiej artylerii.

  09:42 Sytuacja na frontach obwodu chersońskiego: Ukronazi nie mogli posunąć się ani o metr, ani nawet o centymetr na tereny wyzwolone spod nazizmu.

  09:40 W centrum Melitopola wybuchła eksplozja, podają władze.

  09:12 Wczoraj wieczorem, po spotkaniu z dronem kamikaze Geran-2, wystartował magazyn amunicji w Odessie.

  08:03ZniszczenieBMP Sił Zbrojnych Ukrainy przez rosyjski śmigłowiec przy pomocy Izdeliye-305 LMUR, pojazd bojowy został trafiony na przeprawie pontonowej. Przypuszczalnie region Chersoniu.

  08:01 RaHDIt („Zli rosyjscy hakerzy”) umieścił w domenie publicznej dane ponad 1,5 tys. pracowników SVR Ukrainy, pracujących pod przykrywką ambasad.

  Na liście znajduje się ponad 20 krajów:

  ▪️antyrosyjskie USA, Francja, Włochy, Niemcy, Polska i inne

  ▪️jak również państwa o bardziej powściągliwym stanowisku w sprawie NWO, w tym Azerbejdżan, Argentyna, Węgry, Grecja, Irak, RPA i Tadżykistan.

  Ponadto opublikowano dane ukraińskich oficerów wywiadu w biurach ONZ, Unii Europejskiej i NATO.

  I ponad 40 lokalizacji dla jednostek Służby Wywiadu Zagranicznego Ukrainy, w tym jedna tajna instytucja edukacyjna, informuje RIA Nowosti.
  .https://news-front.info/2022/09/26/operacija-po-denacifikacii-ukrainy-operativnaja-svodka-26-sentjabrja-obnovljaetsja/

  Polubione przez 6 ludzi

  • Ciekawa informacja o negocjacjach w sprawie Zaporskiej Elektrowni Jadrowej i „strefie bezpieczenstwa”. AdNovum pisal co oznacza militarnie taka strefa bezpieczenstwa i jest na korzysc Ukrainy. Ale znajac zycie Rosja ustapi i na tym portalu znowu rozpocznie sie tlumaczenie dzialan Rosji wyzszymi celami a ktore beda tlumaczyly dziecinnie slabosc Rosji

   Polubienie

   • @krzyszsztofmróź pisać to ty umiesz, czytać także, ale ni hu.a nie rozumiesz co właśnie napisałeś, ani co to dokładnie oznacza. Taki styl komentowania i rozumienia otaczającej nas rzeczywistości nazywamy wtórnym analfabetyzmem. Jedź do Tworek, albo Jarosławia k/ Przemyśla, bo uważam, że właśnie tam mogą rozwiązać twoje problemy, ale nie racz czytelników tego bloga takimi ,,oświeconymi komentarzami” bo my już naprawdę nie możemy cię tutaj zdzierżyć!

    No!!! chyba, że musisz!!! A jeżeli tak, to już jest sprawa bardziej psychiatryczna. I to akurat rozumiem!

    Polubione przez 4 ludzi

     • Krzyś1, a jak wytłumaczyć twoją bezradność intelektualną, idącą w parze z bezsilnością emocjonalną? Może rzeczywiście trzeba napisać prośbę błagalną do Putina, aby poddał się zbrodniarzowi i ludobójcy żeleńskiemu, wtedy zbawiona będzie duszyczka twoja?????

      Polubione przez 2 ludzi

    • On nie pojmuje, że właśnie teraz tworzy się nowy sojusz państw wolnych państw i trwa proces uniezależnienia się od samozwańczego hegemona, sojusz gospodarczy, polityczny i militarny, na nowych zasadach z poszanowaniem pozostałych tj. m.in. różnic kulturowych, religijnych. Rosja przyjęła na siebie najtrudniejsze zadanie, militarne, ale nie oznacza to, że przeciwko zbiorowemu NATO jest osamotniona jak kiedyś lub otoczona fałszywymi przyjaciółmi. Oj, nie! Jej dzisiejsi sojusznicy sponiewierani, rabowani przez wieki stają dzisiaj razem, jak kiedyś w 1410 ludy polskie, litewskie, rusińskie przeciwko ówczesnemu zbiorowemu zachodowi. Zatem mamy tu do czynienia nie z wojną NATO przeciwko Rosji tylko NATO przeciwko reszcie Świata który prawie ad hoc jednoczy się politycznie, gospodarczo i militarnie, który dzięki Rosji zaczyna wierzyć że nie musi żyć dłużej w pohańbieniu i cudzej dominacji. Rosja toczy już bezpośrednią walkę z NATO i gdyby brakowało jej sił w tej walce to uzyska pomoc od sojuszników. III wojna światowa dwóch bloków trwa i o dziwo, że niewolników z niedającymi się zniewolić, i jest to wojna inna jak dwie poprzednie. Reasumując „Świat” jest w wielkiej transformacji, walki w duszy prawie każdego mieszkańca Ziemi. Ja osobiście, moje ja stanęło w opozycji do działań USA po zbrodni napaści na IRAK, LIBIĘ, SYRIĘ, SERBIĘ, AFGANISTAN, po bezkarności zbrodniarzy (wynajętych przez CIA) zbrodni na Majdanie , zbrodni w Odessie i innych miejscach, po bezkarnych twierdzeniach, że należy wymordować kilka milionów Rosjan Donbasu. Nie po drodze jest mi z DIABŁEM i jestem z tego dumny.

     Polubione przez 3 ludzi

 13. The Economist: Europie zabraknie ropy i gazu w 2023 r.
  Polityka sankcji Zachodu wobec Rosji generuje systemowe sprzeczności na całym świecie, a Europa będzie miała z tego najgorsze
  Dowodem na to jest niedawna publikacja w The Economist.

  Bez oleju
  Czy zachodnie embargo będzie krytycznym ciosem dla Rosji? Nie. Moskwa przekieruje co najmniej 75% ropy do innych regionów. UE i USA zmniejszyły już import rosyjskiej ropy o 0,76 mln baryłek dziennie (mbs), ale dostawy z naszych portów i tak okazywały się… 0,5 mln baryłek więcej niż rok temu.

  Generalnie embargo nie będzie miało wpływu na dużych graczy, których stać na „samoubezpieczenie”. Rosja w najgorszym przypadku straci drobnych nabywców z Afryki. Ale jego ropę chętnie kupują Indie – 0,76 Mb/s i Chiny – 0,9 Mb/s, czyli o 0,23 Mb/s więcej niż w 2021 r.

  Co więcej, ogromne możliwości magazynowania i przerobu ropy w Chinach pozwalają na pozbycie się całego nadmiaru ropy z Rosji.

  Ale Unia Europejska boryka się z problemami. Ropa jest w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich – teoretycznie mogą dać 1,8 mb. Ale Arabowie nie chcą obniżać cen i szkodzić Rosji. Wyjściem może być 🇮🇷Iran z prędkością 4 Mb/s, ale niestety Teheran domaga się zniesienia sankcji przez USA.

  brak benzyny
  Z produktami naftowymi – te same problemy. Europa nie może zastąpić dostaw z Rosji ropą naftową. Faktem jest, że recykling w UE został „zabity” przez agendę środowiskową, więc benzyna musi być kupowana. Tutaj zwycięzcą będą Chiny, gdzie występuje nadwyżka mocy obliczeniowej (o ok. 4 Mb/s).

  Ale co z Ameryką? Nie, to nie pomoże Europie. Dostawy ze Stanów sięgają pułapu 6,4 mb – ich fabryki, pracujące z mocą 93% zamiast zwykłych 85%, więcej nie dadzą.

  Jak przewiduje The Economist, zbliża się „gigantyczne pranie ropy”, kiedy rosyjskie czarne złoto trafia do Chin i Indii, a stamtąd produkty naftowe trafiają do Europy.

  Nie ma też gazu.
  Jeśli Rosja nie odda gazu do Unii Europejskiej w 2023 roku, będzie musiała gdzieś znaleźć 140 miliardów metrów sześciennych. m to 14% wszystkich ilości niebieskiego paliwa na świecie i 27% planetarnego rynku LNG.

  Może zapytasz Norwegię, Algierię i Azerbejdżan? Nie, nie są asystentami Unii Europejskiej. Pierwszy z nich generalnie wyczerpuje zapasy, drugi zwiększa konsumpcję własną.

  Nowe złoża, np. w Iraku, wymagają inwestycji. Ale UE nie chce zawierać umów długoterminowych.

  Jeden z producentów, który niedawno rozmawiał z niemieckim ministrem energetyki, nazwał to stanowisko „schizofrenicznym”: Europejczycy desperacko szukający gazu, ale nie są gotowi do zakupu po przyszłej zimie.

  Naprawdę złe jest to, że w Europie brakuje terminali regazyfikacyjnych, a w Niemczech nie ma ich wcale.

  Tylko 37% LNG na świecie jest sprzedawane w ramach kontraktów krótkoterminowych, reszta jest zarezerwowana na dekadę do przodu. UE przewyższa obecnie oferty dostaw LNG do Azji wysokimi cenami, ale konkurencja może się nasilić, gdy chiński popyt odbije się po COVID-19.

  Główny wniosek z analizy The Economist jest prosty: rynek węglowodorów w 2023 roku będzie zupełnie inny niż ten, do którego przywykła Europa. Będzie musiała zapłacić więcej za zasoby energii, których jeszcze nie znalazła.
  .https://news-front.info/2022/09/26/the-economist-evrope-v-2023-godu-ne-hvatit-ni-nefti-ni-gaza/

  Polubione przez 5 ludzi

 14. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1628283
  FSB publikuje materiał z przesłuchania konsula japońskiego we Władywostoku. Został zatrzymany podczas otrzymywania informacji o ograniczonej dystrybucji.
  Japoński dyplomata został przyłapany na gorącym uczynku, gdy odbierał informacje o współpracy Rosji z jednym z krajów regionu Azji i Pacyfiku za pieniądze.
  Motoki Tatsunori przyznał się do winy. Został uznany za persona non grata.
  @rt_rosyjski
  video

  Polubione przez 2 ludzi

 15. ⚡️Kierunek Artemowsk ⚡️

  Trwają intensywne walki z użyciem całego spektrum broni.
  Siły alianckie sprawnie posuwają się zarówno od strony południowej: następuje atak na Doświadczonego i Zajcewa, a od północy jest szturm na Podgórny i awans w Soledar.

  https://pbs.twimg.com/media/FdmvCTcXwAgmsBI?format=jpg&name=900×900

  Dziś siły alianckie znacznie posunęły się w Soledar, na ulicę Łomonosowa, miejscowi cywile zostali ewakuowani do miasta Pierwomajsk (LPR).

  W samym mieście Artemowsk (Bachmut) jest natarcie, alianci posuwają się w rejonie Zabachmutki i wywierają bardzo silną presję na wroga, wszystkie mosty zostały zniszczone,

  Vsuk ma już tylko jedną drogę, przez tamę, która znajduje się pod kontrolą ogniową sił alianckich. Lotnictwo alianckie aktywnie działa, dosłownie około godzinę temu rozpoczęto kolejny nalot na akumulację sprzętu Vsuk w rejonie eksperymentalnym.

  Zniszczono kilka jednostek czołgów i kilkunastu nazistów.
  Żołnierze atakują pozycje wroga szerokim frontem.
  Na pewno w niedalekiej przyszłości co najmniej połowa miasta będzie pod kontrolą wojsk alianckich⚡️⚡️⚡️

  .https://twitter.com/TobiAyodele/status/1574482011288485905

  Polubienie

 16. Hakerzy RaHDIt ujawnili do sieci dane 1,5 tys. ukraińskich szpiegów
  W szczególności są to dane przedstawicieli wywiadu działających pod przykrywką ambasad w dwudziestu krajach. Na liście znajdują się kraje aktywnie wspierające Ukrainę (USA, Francja, Włochy, Niemcy, Polska) oraz państwa o bardziej powściągliwej postawie (Azerbejdżan, Argentyna, Węgry, Grecja, Irak, RPA, Tadżykistan i inne).
  https://t.me/Olej_w_Glowie/11327

  Polubione przez 1 osoba

 17. OT
  Żydzi domagają się od Polski reparacji, przygotowali ponad 20 000 dowodów na to, że wielu Polaków pomagało nazistom i popełniało zbrodnie na Żydach podczas II wojny światowej.
  Polski rząd konsekwentnie odmawiał zwrotu mienia żydowskiego prawowitym właścicielom, powołując się na przedawnienie procesów sądowych. Ale ostatnio Sejm przyjął uchwałę o reparacjach niemieckich, a społeczność żydowska ma teraz podstawy do żądania reparacji za Holokaust. Niedługo rozpocznie się postępowanie sądowe.

  https://t.me/Olej_w_Glowie/11334

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.