Wojna już nie domowa na Ukrainie 29.09.2022r.- 2655 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 225).


„Niemy krzyk”– dzień 859.

Mieszkańcy Federacji Rosyjskiej domagają się jak najszybszej reakcji na wyniki referendów w Donbasie i na wyzwolonych terytoriach Ukrainy. 

Poinformował Witalij Miłonow, deputowany Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej.

„Jest życzenie naszych wyborców, a ludzie są głównym źródłem władzy. I domagają się tego (uznania wyników referendum- dopisek mój) jak najszybciej. I jestem pewien, że z naszej strony (Duma Państwowa- dopisek mój) nie będzie opóźnień”– powiedział Miłonow, odpowiadając na pytanie o czas, jaki zajmie Dumie Państwowej uznanie wyników referendów.

Przypomnijmy, że Miłonow po ogłoszeniu częściowej mobilizacji w Federacji Rosyjskiej powiedział, że udał się osobiście aby walczyć jako ochotnik w Donbasie.

Wcześniej centralne komisje wyborcze obwodów DRL, ŁRL, Zaporoskiego i Chersońskiego podały dane, według których większość mieszkających tam mieszkańców poparła w referendach przystąpienie ich obwodów do Rosji.

Frekwencja w DRL wyniosła 97,51%, wzięło w niej udział 2 131 207 osób; w regionie Chersonia – 571 001 osób, czyli 78,86% populacji; w regionie Zaporoża 541 093 osób to 85,4%; w ŁRL – 1 662 607 mieszkańców, to jest 94,15%.

Wyniki referendum:

W DRL przystąpienie do Rosji poparło 99,23% wyborców,

W ŁRL – 98,42%,

W regionie Chersonia – 87,05%,

W regionie Zaporoża – 93,11%.

Szef ŁRL Leonid Pasecznik zwrócił się dziś do prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina z prośbą o rozpatrzenie sprawy przyłączenia Ługańskiej Republiki Ludowej do Rosji jako podmiotu Federacji Rosyjskiej. 

„Od ośmiu lat mieszkańcy Ługańskiej Republiki Ludowej są poddawani brutalnemu ostrzałowi i ludobójstwu przez reżim kijowski. W bezsilnej wściekłości z powodu nieudanych prób wtargnięcia na terytorium ŁRL i niepowodzeń w otwartej walce z obrońcami republiki, neonaziści jedynie nasilili terror i ostrzał infrastruktury cywilnej i przemysłowej, niszcząc szkoły, szpitale, przedszkola. Podżegany przez Zachód reżim kijowski nikogo nie oszczędza: umierają starcy, kobiety, a co najgorsze dzieci”– powiedział Pasecznik.

Dodał, że „cywilizowany” świat milczy: ani jedno państwo, ani organizacja międzynarodowa nie potępiły działań Kijowa w Donbasie. Jednocześnie przez te wszystkie osiem lat jedynie Federacja Rosyjska udzielała i nadal udziela wszechstronnej pomocy mieszkańcom Donbasu. Według Pasecznika nie ma wątpliwości, że zbrodniarze wojenni staną przed sprawiedliwym procesem, a wszyscy wydający rozkazy kryminalne zostaną ukarani.

Szef ŁRL dodał, że mieszkańcy obwodu ługańskiego są szczerze wdzięczni za uznanie niepodległości republiki w lutym 2022 roku, ta decyzja miała dla nich ogromne znaczenie.

„Drogi Władimir Władimirowicz, piszę do Ciebie w imieniu mieszkańców obwodu Ługańskiego. Mając na uwadze aprobatę tej decyzji przez ludność republiki w referendum, proszę o rozważenie kwestii wejścia Ługańskiej Republiki Ludowej do Rosji jako podmiotu Federacji Rosyjskiej”– podkreślił szef LPR. .

Także szef administracji obwodu chersońskiego Władimir Saldo zwrócił się do prezydenta Putina. 

„Apeluję do prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Władimirowicza Putina z propozycją przyjęcia regionu Chersonia jako części Federacji Rosyjskiej jako nowego podmiotu. Nasi mieszkańcy dokonali historycznego wyboru i postanowili stać się częścią wielonarodowego narodu Federacji Rosyjskiej”– przekazał Saldo w swoim oświadczeniu.

*

Popołudniowa (28.09.2022r. 13:10) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej kontynuują specjalną operację wojskową.

W wyniku zmasowanego ostrzału punktów tymczasowego rozmieszczenia 14 i 92 brygady zmechanizowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) na terenach osiedli Dworrecznaja, Kondraszówka i Pietrówka w obwodzie charkowskim, ponad 150 żołnierzy i 12 pancernych pojazdów zostało zlikwidowanych.

Precyzyjny strajk rosyjskich sił powietrznych w pobliżu miasta Charków uderzył w hale produkcyjne fabryki broni pancernej, w której znajdowało się ponad 90 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych dla USZ.

W wyniku niepowodzenia ofensywy ukraińskiej grupy wojsk na kierunku krasnolimańskim straty 66 i 93 brygady zmechanizowanej wyniosły ponad 70 zabitych, cztery czołgi, sześć bojowych wozów piechoty oraz trzy pojazdy opancerzone.

Uderzenia rosyjskich sił powietrznych uderzyły w tymczasowe punkty rozmieszczenia grupy taktycznej Czajka z 36 brygady morskiej USZ na wyspie Chortycja oraz 56 zmotoryzowanej brygady piechoty USZ w obwodzie zaporoskim. Zlikwidowano ponad 100 żołnierzy i 20 jednostek sprzętu wojskowego.

W wyniku precyzyjnego uderzenia w punkt naprawy sprzętu na terenie zakładu EnergoMechKomplekt w Zaporożu zniszczono 10 sztuk artylerii polowej, w tym dwie amerykańskie haubice M777, cztery wyrzutnie rakiet wielokrotnych Olcha i 15 pojazdów.

W rejonie miasta Mikołajew zostały trafione zmasowanym ostrzałem miejsca tymczasowego rozmieszczenia 28 zmechanizowanej i 59 zmotoryzowanej brygady piechoty USZ, a także jednostki zagranicznych najemników. Zlikwidowano ponad 90 żołnierzy i najemników oraz 18 jednostek sprzętu wojskowego.

Uderzenia lotnictwa operacyjno-taktycznego i wojskowego, sił rakietowych i artylerii uderzyły w pięć stanowisk dowodzenia USZ na terenach osiedli Pieremoga w obwodzie charkowskim, Słowiańsk, Bogdanowka w Donieckiej Republice Ludowej, Nowonikołajewka, Hulajpole w Zaporożu, a także 75 jednostek artylerii, siła robocza i sprzęt wojskowy w 167 okręgach.

Na terenach osiedli Kupjańsk w obwodzie charkowskim, Kramatorsk w Donieckiej Republice Ludowej, Kołomijcewo w obwodzie dniepropietrowskim i Prylimańskoje w obwodzie odeskim zniszczono cztery magazyny amunicji i broni rakietowej oraz artyleryjskiej.

W rejonie wsi Wiesiełoje w obwodzie mikołajowskim została zniszczona stacja radiolokacyjna ukraińskiego systemu rakiet przeciwlotniczych S-300,

Samoloty myśliwskie rosyjskich sił powietrznych zestrzeliły samolot Su-24 ukraińskich sił powietrznych w pobliżu wsi Gusarówka w obwodzie charkowskim.

W ciągu dnia rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły pięć bezzałogowych statków powietrznych na terenach osiedli Biełogorówka, Gorłówka, Marinka w Donieckiej Republice Ludowej, Pawłówka, obwód zaporoski, Jewgienowka, obwód mikołajowski.

Dwie rakiety balistyczne Toczka-U zostały przechwycone na terenach osiedli Kazaczja Łopan w obwodzie charkowskim i Bolszije Kopan w obwodzie chersońskim.

Ponadto nad terytorium miasta Donieck, nad osadą Brjanka w Ługańskiej Republice Ludowej, Nowaja Kachowka i Wiesiołoje w rejonie Chersonia, w powietrzu zniszczono siedem pocisków systemów rakiet wielokrotnych HIMARS i Olcha.

Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono: 305 samolotów, 155 śmigłowców, 2099 bezzałogowych statków powietrznych, 377 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 5143 czołgi i inne bojowe wozy opancerzone, 851 bojowych wozów wielorakietowych , 3433 dział artylerii polowej i moździerzowej oraz 5963 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.

Eksperci wojskowi z przedstawicielstwa DRL w WCKiK potwierdzili ostrzał dzielnicy leninskiej w Doniecku, a także określili broń i kierunek ostrzału.


USZ przeprowadziły ostrzał przy użyciu systemu rakietowego wielokrotnego startu BM-27 „Huragan” z głowicą kasetową 9M27K, z kierunku swoich pozycji znajdujących się w rejonie osady Aleksandropol.

Rejon ten jest obszarem odpowiedzialności 68 samodzielnej brygady jegerów.

Zarejestrowano zniszczenia budynku mieszkalnego pod adresem: ul. Wierchowińska, 20 „a”.

Siły DRL wraz z rosyjskimi siłami zbrojnymi zniszczyły w ciągu ostatniego dnia dziewięć jednostek sprzętu wojskowego armii kijowskiej i wyeliminowały około 40 nacjonalistów. 

O tym poinformował dziś zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej Republiki Eduard Basurin.

Wyjaśnił, że wspólne działania personelu wojskowego DRL i Sił Zbrojnych FR zniszczyły: czołg, trzy transportery opancerzone, dwa bezzałogowe statki powietrzne, trzy jednostki pojazdów specjalnych i zlikwidowały do 40 personelu w szeregach formacji zbrojnych Ukrainy.

Poza tym, w ciągu ostatnich 24 godzin misja DRL w WCKiK odnotowała 36 przypadków ostrzału ze strony USZ terytorium republiki.

Na kierunku donieckim przeciwnik użył rakiet AGM-88 HARM, artylerii 155 mm, 152 mm i 122 mm.
Na kierunku Jasinowatej – artyleria 152 i 122 mm.
I w rejonie Gorłówki – artyleria 155 i 152 mm oraz czołgi.

W sumie, w wyniku wczorajszych ostrzałów na terytorium DRL spadło 156 sztuk różnej amunicji.

Pod ogniem wroga znalazło się dziewięć następujących miejscowości republiki:

jej stolica Doniecka (obwody kaliniński, leninowski, kirowski, kijowski, kujbyszewski i piotrowski), Zaicewo, Gołmowski, Panteleimonowka, Nowobachmutowka, Jasinowata, Mineralne, Kasztanowe i Jakowlevka.

🏠 Uszkodzone zostały dwa budynki mieszkalne w dzielnicy piotrowskiej w Doniecku, a także jeden obiekt infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

5 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 29 вересень 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania lin
ku do źródła.

130 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 29.09.2022r.- 2655 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 225).

 1. 😏 Trochę trollingu na poprawę humoru 😁

  ⚡️🗳️Dlaczego Referenda są ostatecznie Zwycięstwem dla Ukrainy.

  W ⚡️ tej chwili 🇷🇺 kontroluje 15-20% 🇺🇦terytorium i 🇺🇦kontroluje 0% 🇷🇺.
  Kiedy te 4 regiony połączą się 🇷🇺, 🇺🇦 zajmą znaczną część 🇷🇺 terytorium i 🇷🇺 będą posiadać 0% 🇺🇦 ziemi.
  Sława Ukraine!
  .https://twitter.com/DeuNachrichten/status/1575123307422023680
  #Humor #Satyra

  ****;

  Baron Tajgi
  @baronitai
  Ukraina wkrótce będzie kontrolowała więcej Rosji niż Rosja kontroluje Ukrainę, w przeliczeniu na nieprzetworzone kilometry kwadratowe.
  To trudna do przetworzenia rzeczywistość 🥃 dla Rosjanina.
  .https://twitter.com/baronitaigas/status/1575120704713986051

  ***;
  Do czego to doszło!!!!
  Znów Wielką Wojnę Ojczyźnianą muszą ogłosić.
  Znów od nazizmu Matuszkę Rossiję muszą wyzwalać.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Wczoraj p. Presumer67 zarzucil mi trollowanie w sprawie wuderwaffe.
  Karabin UR nie byl wunderwaffe bo taka nie istnieje ale mogl zmienic kampanie wrzesniowa. Glownym problemem bylo utajnienie projektu w zwiazku z tym proby poligonowe i cwiczenia operacyjne byly bardzo ograniczone. Zolnierze nie potrafili stosowac tej broni zgodnie z przeznaczeniem i przewidziana dla niej taktyka. Czesto dostawali karbin i sami kobinowali jak go zastosowac na polu walki. Po drugie nie byla ona powszechna a taki byl zamysl pomyslodawcow. W kazdej kompanii powinny byc co najmniej dwa pododzialy wyposazone lacznie w 4 karabiny UR. Co wiecej rownorzednym celem obok powstrzymywania frontalnego ataku sil pancernych bylo spowalnianie/niszczenie kolumn marszowych przeciwnika w tym poprzez ostrzal silnikow ciezarowek czy opancerzonych pojazdow. Taktyka ta nie zostala ani wypracowana poligonowo ani obsluga nie byla odpowiednio przeszkolona – powod tajnosc projektu.
  Prosze pamietac ze to byl poczatek IIWS i tzw. hitlerowskie zagony pancerne to w zdecydowanej wiekszosci nie byly typowe czolgi a marnie opancerzone tankietki, zasieg skutecznego ognia ktory Pan przytoczyl (300m) byl bardzo przyzwoity na tamte czasy podobnie trwalosc lufy – to nie mialo byc walenie we wszystko co sie rusza tylko w wybrane cele, w przypadku niszczenia silnikow ciezarowek zasieg przekraczal 700m i problemem byla bardziej celnosc niz zasieg.
  Polski sztab nie skladal sie tylko z tchorzy ktorzy znali jedynie droge na Zaleszczyki. Stratedzy dobrze wiedzieli, ze Polski nie stac na droga artylerie czy wojska pancerne i dlatego opracowano skuteczny i wysokomobilny system powstrzymywania pojazdow przeciwnika.
  Czy karabin UR mogl wygrac ta kampanie ? Pewnie nie ale mogl na tyle spowolnic postepy nazistow ze walki przeciagnelyby sie do poznej deszczowej jesieni gdzie przewaga w pojazdach zostalaby zniwelowana ze wzgledu na powszechnosc nieutwardzonych drog gruntowych. Luftwaffe tez stracilaby impet – to nie byly czasy termowizji, noktowizorow czy GPS – noc i niski pulap chmur bardzo ograniczaly wykorzystanie lotnictwa. Mozliwe ze nie byloby panicznej ucieczki rzadu i sztabu wojskowego. W tamtym czasie faszysci nie mieli wielu rezerw – przeciaganie sie walk zapewne ostudziloby tez zapal Stalina do „ochrony” ludnosci na wschodzie Polski.
  Mozna gdybac – konkluzja jest jedna – jesli masz ponadprzecietnie dobra bron to jej uzywaj bo potem moze byc za pozno – to o obecnej postawie Rosji na ukropii.

  Polubione przez 1 osoba

  • Byłeś w Wojsku?
   Strzelałeś z karabinu na 100 metrów, bo taka była praktyczna skuteczność karabinu Ur wz.35?
   100 metrów to w przybliżeniu od słupa oświetleniowego Í do drugiego Í Í
   Z takiej odległości strzelanie z karabinu do czołgu jadącego w osłonie drużyny piechoty to samobójstwo strzelca, bo trzeba się liczyć z tym, że w większości przypadków czołg po trafieniu z tej broni przemieszczał się dalej.
   I właśnie głównie dlatego, z powodu niskiej – poniżej 100 metrów , skuteczności praktycznej nie mógł być ,,cudowną bronią” i nie był tak chętnie i skutecznie używany na froncie.
   Mógłby przedstawiać jakąś wartość w walkach miejskich, do strzelania z bliskiej odległości z poza barykad i umocnionych punktów oporu, ale nie na otwartym terenie.

   Po drugie niska żywotność lufy , w związku z tym, by wyszkolić na nim żołnierzy w krótkim czasie, trzeba by było poświęć na to z 1/5 stanu tych karabinów..

   Nawet Javeliny , którymi Amerykanie zasypali Ukraińców tysiącami nie przełamały sytuacji na froncie.
   I nie przełamią też HIMARSy.
   Armii , która przegrywa wojnę nie pomoże już żadne Wunderwafe, czego Wehrmacht dowodem.

   Polubione przez 4 ludzi

   • Mozna sie przerzucac informacjami, opieram sie na pamietnikach i wspomnieniach tworcow tej broni oraz tych ktorzy jej uzywali. Nigdy tej broni w reku nie mialem ani nawet nie widzialem na oczy. Moze i ma Pan racje ze to byla sciema i taka cud wydmuszka nie ma co sie klocic a juz na pewno zarzucac trollingu.
    Niestety ale podobnie wyglada dzis technika rosyjska – na papierze i w mediach niemajaca analogow i przodujaca w swiecie de facto nic nie moze bo primo jest tak tajna i dobra ze jej nigdy nie uzyjemy, secundo jest do dupy i dlatego jej nie uzywamy.

    Polubienie

    • A ja się tak zastanawiam, czy rzeczywiście nie jesteś trollem…. Jestem na tym blogu praktycznie od początku jego istnienia. Czytałem wiele Twoich wpisów i rzeczywiście potrafiłęś podzielić się wiedzą. Jednak teraz, to jakaś abstrakcyjna porażka jest z Tobą, człowieku. Nadajesz teksty, które można wybaczyć trollowi Krzyś1., ale nie Tobie.
     Przecież wiesz czego dokonali Rosjanie w Syrii, wiesz co zrobili z Krymem i że 20% terytorium upadliny jest w rękach Rosjan, więc czemu tak kwiczysz, jednocześnie obrzucając Rosjan błotem? Masz dostęp do sztabu generalnego Rosji, jakis twój kolega ma? Wyciągasz wnioski z bajdurzenia gości, którzy zarabiają na swoje utrzymanie wprowadzaniem i utrzymywaniem u ludzi strachu.
     Przeciez gdyby tak było jak piszesz, to NATO razem z beretem Skrzypczaka już by świetowali na Placu Czerwonym wielkie zwycięstwo. Jak może Rosja mieć sprawne systemu jądrowe, gdy wczoraj stwierdziłeś, że poborowych ubierają tylko w pampersy? (oczywiście o pampersach nie pisałeś, ale z wypowiedzi Twojej mozna było taki wniosek wysnuć). Więc czego się bać, skoro Rosja nie ma broni strategicznej, konwencjonalnej, nie posiada żadnych nowoczesnych zabawek i do tego toczą ją milionowe hordy wrogów Putina i Rosji? Czego się boją w NATO? Może ich największym błędem jest to, że nie wzięli sobie M. Blazko na swojego głównego doradcę?

     Polubione przez 2 ludzi

   • Wy na prawdę takie gówno promujecie? Jesteście bardzo niepoważni. Podstawową linią obrony były armaty przeciwpancerne wz36 konstrukcji Boforsa. Jedne z najlepszych wtedy na świecie konstrukcji tego typu używane przez wiele krajów świata. Karabin wz.35 „UR” czy inny twór był tylko dodatkowym uzupełnieniem całego systemu obrony przeciwpancernej. Co ciekawe po wojnie 1939 Ury były używane nadal ale częściej jako karabiny wyborowe dalekiego zasięgu ( czyli można powiedzieć były pierwsze na świecie w swojej klasie broni długodystansowej).
    Dodatkowo zacznijmy od początku.
    Te czołgi niemieckie które w większości atakowały IIRP to były małe, słabo opancerzone i uzbrojone tankietki raczej niż to na co my teraz mówimy czołgi. Pzkw I i II to były wozy szkolne uzbrojone w 1 ckm 7.9mm wysokości człowieka gdzie jeździec na koniu górował nad czołgiem swoim wzrostem. Dopiero Pzkw III miał wersję z działkiem 37mm tylko ich było mało. Jeszcze mniej było Pzkw IV gdzie Niemcy dopiero planowały z IV zrobić swój podstawowy czołg, ale ta wersja z 1939r. była raczej nieudana. Nasze wyobrażenie takiej szarży wynika z tfu-rczości tego żydo-bolszewika Wajdy gdzie puścił ludzi na koniach na powojenne T34 o masie ponad 42 ton. Rozumiecie? 40 ton w 1939 roku to ważyły kurde 3 czołgi razem wzięte lub 4 tankietki z załogami dwuosobowymi i pełnymi magazynami amunicji.
    Wiem tylko o jednym przypadku szarży, ale nie na czołgi tylko na odpoczywających po walce niemieckich czołgistów gdzie Szwadron Kresowej Kawalerii idącej na rozpoznanie natknął się w lesie na polanie na czołgistów jedzących obiad, odpoczywających czy ładujących amunicję do tankietek. Ponieważ było zaskoczenie to wydano rozkaz ataku szarżą z szablami i z tego co opisywali kawalerzyści atak był skuteczny bo tylko 2 czołgi otworzyły ogień i musieli się wycofać. Wcześniej ubili iluś tam czołgistów, ale znacznie większej ilości poucinali uszy.

    Polubienie

    • ,,Wy na prawdę takie gówno promujecie?”
     Pomyliłeś adres. To MBlazko to gówno promuję.
     *;
     ,,Jesteście bardzo niepoważni.”
     Tak! Zgadłeś . Jestem niepoważny.
     A czy mogę być inny jako Statler z Loży Szyderców.

     Polubienie

  • Ojciec walczył we wrześniu jako oficer rezerwy. W czasie krótkiej kampanii dotarli do porzuconego posterunku policji, gzie oprócz karabinków (ojciec mógł się wreszcie uzbroić, bo to tej pory miał wyłącznie swój prywatny rewolwer nagan) znaleźli min jakąś porzuconą skrzynię z dziwnym karabinem, Przypadkiem podoficerem w jego oddziale był sierżant, który rozpoznał co to jest i przypadkiem był przeszkolony w jego użyciu. Zatrzymali nacierający czołg (tankietkę?), który się zapalił. Tu skończyła się kampania mojego Ojca, dostał postrzał.

   Polubione przez 5 ludzi

  • Bedzie wiecej takich zbrodni – Rosjanie wycofujac sie zostawiaja swoich pobratymcow na pastwe nazistow. Nalezy sie spodziewac intensyfikacji tego typu zdarzen. Rosyjscy generalowie wystapili z wnioskiem do Putina aby opuscic Cherson i sie wycofac. Poki co Putin zgody nie wyrazil … poki co.
   No a Rosjanie biora do niewoli nazistow lecza ich karmia potem wypuszczaja zeby dalej mogli mordowac … wie ktos co z tymi 37 jencami rosyjskimi ktorzy mieli byc pozniej przekazani bo chyba ukropy pokazali srodkowy palec w tej kwestii Rosji.

   Polubione przez 1 osoba

 3. John J. Mearsheimer: Ukraina nie była w NATO, ale NATO jest na Ukrainie od 2014 r.

  Sojusz rozpoczął szkolenie ukraińskich sił zbrojnych w 2014 roku, średnio 10 000 wyszkolonych żołnierzy rocznie

  „USA i ich sojusznicy uczynili Ukrainę de facto członkiem NATO.

  Gdyby Rosjanie obalili prawowitego prezydenta w Ottawie, zbombardowali Montreal za francuskojęzyczność i rozmieścili armię zastępczą na granicach USA, Amerykanie nie czekaliby 8 lat… https://t.me/swiatinformacji/7793

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Podoliaka, szlachetny gest – wezwanie do narodu rosyjskiego podlane sosem patriotyzmu zeby zbierali i wysylali ciepla odziez dla wojakow bo MO FR nie zapewnilo odpowiedniej ilosci.
  .https://podolyaka.ru/2022/09/29/sbor-yuriya-podolyaki-v-ramkah-proekta-vse-dlya-pobedy-na-priobretenie-teplyh-veschey/

  Po prostu nie chce sie w to wierzyc co on mowi i nie da sie bez mocnych slow tego skomentowac : co to …. za armia, ze na skladach wojskowych nie ma cieplych gaci i kufajek – podobno NATO ma sie bac rosyjskiej armii … strach jest na pewno bo wiekszosc zolnierzy NATO moze umrzec ze smiechu.
  Tak wyglada wlasnie krecia robota rosyjskich zdrajcow na kazdym szczeblu administracji i armii. Zeby ten gnoj oczyscic trzeba ludzi formatu Kadyrowa.
  Byly juz w Rosji zbiorki na drony, teraz na cieple gacie … a co bedzie nastepne ? zarcie bo tuszonki w wojsku zabraklo czy na doladowania telefonow zeby byla lacznosc bo radiostacji nie ma. Kabaret trwa a nawet sie rozkreca. Podobno Rosja od groma zarabia mld ojro i baksow na gazie i ropie – gdzie jest ta kasa ? Na prywatnych kontach rosyjskich oligarchow ? Tylko nie piszcie, ze uszycie cieplych gaci to jakis kosmiczny problem.
  PS>
  Przypomne, ze swietnie zarekomendowany w Syrii program robotow bojowych (typu URAN) zostal skasowany osobiscie przez … no wlasnie teoretycznego patriote Sergieja Shoigu … Robotow nie ma i nie bedzie zostanie te pare sztuk z prototypowej serii – w sam raz do muzeum. Naprawde nie chce mi sie kopac lezacego i wyciagac innych kwiatkow jak swietne wojskowe opracowania koncza sie na etapie prototypu lub krotkiej nic nie znaczacej serii – wystarczy przejrzec rosyjskie strony rzadowe zeby zrozumiec w jakiej czarnej dupie jest WWP i FR (zakladam ze Putin to autentyczny patriota). Najwyrazniej Rosja wojuje na ukropii zabytkowym sprzetem nie dlatego, ze nie ma co z nim zrobic ale dlatego ze innego w sensownych ilosciach po prostu nie ma.
  Realnie gdyby nie bron jadrowa to po Rosji nie byloby dzis sladu i teraz zaczynam rozumiec dlaczego Putin za wszelka cene stara sie uniknac starcia z regularnymi wojskami NATO.

  Polubione przez 2 ludzi

 5. https://t.me/ukraina_ru/103579
  Dzielne dziewczyny z Kupjanska bez strachu i z uśmieszkiem odpowiadają zarozumiałej propagandzie ukraińskiej, że to USZ bombardowało centrum Kupjanska, a za Rosjan był porządek, pensje były wypłacane i można było coś kupić.
  Dziewczynom chciałoby się życzyć męstwa i odwagi, by znieść cały terror i horror, jaki przygotował dla nich reżim kijowski.
  video

  Polubione przez 3 ludzi

 6. W Turcji został zaatakowany francuski wolontariusz Adrien Bocquet, który w kwietniu stał się świadkiem tego, jak Ukraińcy, organizując prowokację w Buczy, wwozili do miasta zwłoki cywilów (i opowiadał o tym publicznie).
  Otrzymał kilka ran kłutych, ale jak na razie żyje.
  .https://twitter.com/Luca04223095/status/1574780690889056256

  ***.
  UWAGA – WAŻNE!!!
  Francuski wolontariusz, na antenie francuskiego radia opowiada o ukraińskich zbrodniach wojennych…!!!🤔🙂🙂😡👎👎👎
  .https://twitter.com/Luca04223095/status/1527559235709591552
  *;
  Zbrodnie Żołnierzy Ukraińskich. Napisy PL – Adrien Bocquet
  .https://www.youtube.com/watch?v=XM3TomEN364

  Polubione przez 2 ludzi

  • Cd.
   Niemiecka dziennikarka, która utrzymuje z nim kontakt twierdzi, że napadu dokonali Ukraińcy.
   W Turcji miał odebrać wizę FR.
   Podawane jest więcej szczegółów, ale na razie są niepotwierdzone przez kilka źródeł.
   Foto

   Polubione przez 2 ludzi

 7. Dzisiaj usłyszałem od „eksperta” z Ośrodka Studiów Wschodnich, że to Rosjanie wysadzili gazociągi żeby potem mogli to albo tamto….Polityk gada codziennie co innego. To rozumiem bo w polityce zasadą jest brak zasad. Faceta z Ośrodka nie rozumiem. Wraca do domu, staje przed lustrem i co widzi? No dobra nie będę używał wulgaryzmów. Ta „magia” mediów zaczyna na mnie działać bo można powiedzieć wszystko, żadnych ograniczeń dla absurdu. Myślałem, że takie rzeczy będę słyszał po wódce, jak się konkretnie napier……… a tu proszę wystarczy włączyć tv. Pana z OSW nie pozdrawiam.

  Polubione przez 8 ludzi

 8. Amerykanie dementują, by mieli coś wspólnego z sabotażem gazociągów NS-1/ NS-2
  ***;
  Jen Griffin
  Nie ma dowodów ani wskazówek, że USA były w jakikolwiek sposób zaangażowane w wybuchy rurociągu Nordstream 2.
  Moje pytanie na dzisiejszej odprawie w Pentagonie: Czy możesz wykluczyć, że USA były w to zamieszane?
  Starszy urzędnik wojskowy: „Tak, absolutnie nie byliśmy w to zaangażowani”.
  .https://twitter.com/JenGriffinFNC/status/1575213239000240128
  ***;
  Jen Griffin
  USA twierdzi, że wycieki rurociągów są wynikiem sabotażu…”wypuszczając niebezpieczny gaz, Moskwa wydaje się sygnalizować, że jest gotowa zaszkodzić nie tylko swoim sąsiadom, ale także reszcie świata”:
  Wycieki z Nord Stream podkreślają zagrożenia związane z szarą strefą
  .https://twitter.com/JenGriffinFNC/status/1575070894350819330
  *;
  @Defenseone
  obrona.com
  Wycieki z Nord Stream podkreślają zagrożenia związane z szarą strefą
  Zniszczenie środowiska sąsiada może być łatwe, tanie i można temu zaprzeczyć.
  .https://www.defenseone.com/ideas/2022/09/nord-stream-leaks-underline-gray-zone-risks/377701/

  *************;

  Cóż, no tak, sprawa jest już zamknięta.

  Jak zauważa Chris Menahan , reporter Fox News był wcześniej winny bezczelnego wzmacniania fałszywej propagandy reżimu.

  „Na początku tego roku Griffin opublikował zdemaskowaną mistyfikację, że Rosja zbombardowała pomnik ofiar holokaustu Babi Yair na Ukrainie”.

  Raport został później zdemaskowany po tym, jak izraelski dziennikarz odwiedził stronę i stwierdził, że jest ona całkowicie nietknięta.

  Griffin powtórzył również kłamstwo, że Rosja używała „mobilnych krematoriów” do „odparowywania” zmarłych podczas wojny, kiedy rzekomy film dowodzący tego został zaczerpnięty z filmu na YouTube z 2013 roku.

  „Kiedy pojawiły się wiadomości o amerykańskich laboratoriach biologicznych na Ukrainie, Griffin po prostu powtórzył argumenty Pentagonu, aby odrzucić tę historię jako „nothburger” – pisze Menahan.

  Kiedy Griffin została niedawno nagrodzona nowym wieloletnim kontraktem, stwierdziła, że ​​„to zaszczyt zapewnić widzom zaufane relacje z Pentagonu i z całego świata dotyczące kwestii, które są dla nas najważniejsze – bezpieczeństwa naszych kolegów. obywatele i sojusznicy”.

  „Zaufane raportowanie”.
  .https://summit.news/2022/09/29/no-evidence-us-involved-in-nord-stream-pipeline-attack-because-pentagon-says-so/

  Polubione przez 3 ludzi

  • Nie sądzę, że to Jankesi osobiście dokonali tego zamachu terrorystycznego, ale na pewno wiedzieli o planach, a także mogli w tym pomagać np. logistycznie i pod kątem doradztwa……

   A kto w takim razie był bezpośrednim wykonawcą?

   Ślady są dwa.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

  • Kto mógłby wysadzić oba Nord Streams?

   Awaria gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2 to wydarzenie wyjątkowe w historii Europy. Istnieje kilka wersji tego, co się wydarzyło, ale główna jest podważeniem.
   Jak można wysadzić w powietrze rury gazowe na dnie Bałtyku i pozostać niezauważone? Komu potrzebny taki sabotaż i co się stanie z pozostałymi szlakami dostaw rosyjskiego gazu do Europy?
   https://vz.ru/economy/2022/9/27/1179615.html

   ***;

   Sabotaż przeciwko Nord Stream wskazuje na Amerykanów

   Istnieje coraz więcej dowodów na to, że oba gazociągi Nord Stream zostały celowo wysadzone w powietrze. Szereg pośrednich znaków wskazuje na udział Marynarki Wojennej USA w incydencie. Jak dokładnie można było zorganizować sabotaż i dlaczego ostatni nić gazociągu Nord Stream 2 pozostał nieuszkodzony?
   https://vz.ru/world/2022/9/28/1179688.html

   Dlaczego Zachód chce obwiniać Rosję za podkopywanie Nord Streams?

   Ze wszystkich krajów bezpośrednio dotkniętych bombardowaniem Nord Stream Szwecja jako pierwsza rozpoczęła śledztwo.
   Najwyraźniej Dania i Niemcy jej pomogą.
   Rosja nie została zaproszona. Choć wiadomo, że na dnie Bałtyku nie da się dojść do sedna prawdy bez udziału właściciela gazociągu.
   Co więcej, przywódcy UE powiedzieli już, że sama Moskwa wysadziła własne gazociągi. Jakie korzyści odniosą z rozpowszechniania takich mitów?
   https://vz.ru/world/2022/9/28/1177714.html

   Polubienie

 9. Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre ogłosiła w środę kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy warty 1,1 mld dolarów. W jego skład wejdzie m.in. 18 nowych wyrzutni HIMARS i setki pojazdów opancerzonych, jednak ich dostawy spodziewane są w dalszym terminie.
  Nowa transza pomocy zostanie dostarczona w ramach programu Ukraine Security Assistance Initiative (USAI), co oznacza, że broń zostanie zakupiona dla Ukrainy bezpośrednio od producenta, a nie podarowana z inwentarza USA, wyjaśniła Jean-Pierre. To zwykle znaczy, że dostawa nie nastąpi prędko. Dotychczas USA dostarczyły Ukrainie 16 wyrzutni HIMARS, zaś Niemcy i Wielka Brytania 11 gąsienicowych wersji tego systemu M270 MLRS.
  https://defence24.pl/wojna-na-ukrainie-raport-specjalny-defence24/amerykanie-kupuja-wyrzutnie-himars-dla-ukrainy
  Komentarz: Czyli co? Obie strony są już wyczerpane przedłużającą się wojną ? Kończą się zapasy sprzętu/ludzi? Wygląda na to, że wygra ten kto będzie miał wolę walki.

  Polubione przez 1 osoba

 10. Jeśli nie możesz wygrać prawdziwej wojny, wygraj wyimaginowaną.
  #Wojna wyobrażeniowa
  .https://twitter.com/imetatronink/status/1575531946201198593

  ***;
  Obrona Ukrainy
  @ObronaU
  Podczas gdy nasz wróg próbuje pokonać Ukrainę za pomocą 50-letnich czołgów i 100-letnich dział, nasza armia dysponuje technologią XXI wieku – Starlink!

  Zgadnij kto wygra?
  Dziękuję @elonmuskowi!
  .https://twitter.com/DefenceU/status/1575485554203967488

  Komentarze:

  Ci goście jadą na wojnę czołgów/apc nieopancerzonym pickupem.
  *;
  To dobry występ bo w wirtualu, w realu dostaliby się pod ostrzał artyleryjski na długo przed tym, zanim zobaczą wrogiego żołnierza.
  **;
  Wspaniała strategia NATO, która wyczerpuje zapasy amunicji, broni i pojazdów, a także strategiczne rezerwy ropy naftowej USA jako preludium do trzeciej wojny światowej.

  Polubione przez 1 osoba

 11. Rosyjski „Kanał 1” łączył nasze wieczorne i dzienne zmiany. Najpierw nierozsądne grzywki, a potem te, które dokonały właściwego wyboru w maszynce do mięsa, gdzie zostały rzucone przez „opiekuńczych” dowódców. Uzupełniamy więc listę tych, którzy dobrowolnie złożyli broń i podnieśli ✋🤚 w okolicy.

  – Kowtun Siergiej Iwanowicz. Urodzony 29 grudnia 1968 w Bogodukhov w obwodzie charkowskim. W życiu cywilnym był traktorzystą. Weteran wojny afgańskiej.
  – żołnierz batalionu „Aidar” Aleksiej Mamonow.
  https://t.me/chub_detection/4933

  Polubienie

  • I to ma sens. Po spektakularnych sukcesach, gdy 50 tysięcy żołnierzy rosyjskich weszło jak w masło milionowej armii aż po Kijów (milion według propagandy kijowskiej), okazało się, że banderowcy przenikali na tyły często bezkarnie. Teraz to się zmieni.
   Tylko niech MBlazko zacznie szyć dla Rosjan mundury zimowe….rękawice, czapki i gacie też.

   Polubione przez 1 osoba

 12. Siły alianckie rozpoczęły miażdżącą ofensywę na całym sektorze frontu w rejonie Bachmutu, donosi korespondent Izwiestii Denis Kułaga.

  „Słychać, jak działa system wielokrotnego wystrzeliwania rakiet, a wsparcie zapewnia również artyleria armat. Tam, na linii frontu, do walki wkraczają oddziały szturmowe” – relacjonuje dziennikarz.
  https://t.me/boris_rozhin/65594

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.