Wojna już nie domowa na Ukrainie 30.09.2022r.- 2656 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 226).


„Niemy krzyk”– dzień 860.

Rosja wyraziła gotowość pomocy w śledztwie w sprawie incydentów na trzech nitkach gazociągu Nord Stream. 

Jednocześnie sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow stwierdził, że Gazprom ma prawo uczestniczyć w procesie jako jeden z właścicieli magistrali gazowej. Wielu europejskich polityków zgadza się, że sytuacja nadzwyczajna może być wynikiem sabotażu, ale niektórzy z nich w ciemno obwiniają Rosję. Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęcone kryzysowi na gazociągach transbałtyckich odbędzie się jutro w dniu 30 września. Poinformował o tym pierwszy zastępca stałego przedstawiciela Federacji Rosyjskiej przy ONZ Dmitrij Poliański w swoim kanale Telegram.

Rosja zadeklarowała gotowość wzięcia udziału w badaniu incydentów na gazociągach Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow zwrócił uwagę na potrzebę dialogu między Moskwą a krajami europejskimi w tej sprawie.

„Pytań jest wiele (…) To sytuacja wymagająca dialogu, który wymaga szybkiej interakcji wszystkich stron, aby jak najszybciej dowiedzieć się, co się stało, ocenić szkody i przewidzieć działania mające na celu naprawienie tej sytuacji. Na razie oczywiście widzimy absolutny brak takiego dialogu”– powiedział Pieskow, dodając też, że Rosja zamierza ubiegać się o dopuszczenie do śledztwa Gazpromu, jednego z właścicieli uszkodzonych rurociągów.

Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Gruszko zaznaczył, że Moskwa przeanalizuje propozycje udziału w czynnościach śledczych z krajów europejskich, jeśli otrzyma odpowiedni wniosek. 

„Jeśli będą jakieś sprzeciwy, rozważymy je, na razie nie było, o ile mi wiadomo”– podkreślił Gruszko.

26 września okazało się, że na jednej z dwóch nitek Nord Stream 2 oraz na obu nitkach Nord Stream 1 w pobliżu duńskiej wyspy Bornholm odnotowano gwałtowny spadek ciśnienia w rurach gazociągu. Jak podał kanał SVT TV według informacji Szwedzkiego Narodowego Centrum Sejsmicznego, na trasach obu magistrali gazowych zarejestrowano dwie podwodne eksplozje. Firma Nord Stream AG– będąca właścicielem gazociągu nazwała uszkodzenia rur bezprecedensowymi, poinformowała również o tym, że trudno określić ramy czasowe, w których można by przeprowadzić prace renowacyjne.

Duńskie władze morskie ustanowiły w rejonie incydentu pięciomilową strefę bezpieczeństwa. Z kolei szwedzkie służby bezpieczeństwa wszczęły wstępne śledztwo, kwalifikując incydent jako „rażący sabotaż”. Jak donosi szwedzki departament bezpieczeństwa 28 września, nie wykluczają, że za tym sabotażem mogą stać obce siły.

Prokuratura Generalna Rosji również rozpoczęła śledztwo. Sprawa została otwarte na podstawie części 1 art. 361 Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej („Ustawa o międzynarodowym terroryzmie”).

Tymczasem gazeta Der Tagesspiegel, powołując się na źródła w rządzie niemieckim, poinformował o tym, że ​​niemieckie służby bezpieczeństwa sugerują, że wszystkie trzy uszkodzone gazociągi mogą na zawsze pozostać bezużyteczne, jeśli nie zostaną wkrótce naprawione. Powodem jest nadmierne wnikanie słonej wody do rur, co spowoduje korozję. Według publikacji policja federalna wzmocni kontrolę nad wodami terytorialnymi Niemiec i będzie ściśle monitorować trasy infrastruktury krytycznej.

Rurociągi Nord Stream biegnące po dnie Bałtyku umożliwiają bezpośrednie pompowanie gazu z Rosji do Niemiec w łącznej objętości do 110 mld m sześciennych gazu rocznie.

Na incydent zareagowało już wielu europejskich polityków. Szwedzka minister spraw zagranicznych Ann Linde na swoim Twitterze wyraziła opinię, że wyciek gazu na dużą skalę był wynikiem eksplozji spowodowanych sabotażem.

„Nadal zbieramy informacje i nie wykluczamy żadnych przyczyn, tematów ani motywów”– napisała Ann Linde.

Z kolei szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zwróciła uwagę na to, że za umyślne naruszanie europejskiej infrastruktury energetycznej, grożą odpowiednie reakcje.

„Każde świadome zakłócanie funkcjonowania istniejącej europejskiej infrastruktury energetycznej jest niedopuszczalne i doprowadzi do najsilniejszej reakcji”– powiedziała na Twitterze, nie precyzując, do kogo skierowane są jej groźby, ale zapewne chodziło jej o sprawców zamachu terrorystycznego.

Podobną wypowiedź wygłosił szef europejskiej dyplomacji Josep Borrell, który zwrócił uwagę na nieprzypadkowość incydentów.

„Wszystkie informacje, którymi dysponujemy, wskazują, że te przecieki są wynikiem celowego działania. Poprzemy wszelkie dochodzenia mające na celu uzyskanie pełnej jasności co do charakteru i przyczyn tego, co się wydarzyło”– podkreślił unijny dyplomata.

Na incydent zareagował również prezydent Litwy Gitanas Nausėda, który określił sytuację kryzysową w Nord Stream sabotażem i próbą destabilizacji dostaw energii do Europy.

„To także przypomnienie, że musimy nadać priorytet własnemu bezpieczeństwu energetycznemu. Musimy ostrożnie dobierać naszych partnerów energetycznych. Nord Stream nie jest ani niezawodny, ani bezpieczny”– zaznaczył polityk.

Z kolei premier Łotwy  Krišjānis Kariņš wezwał UE i NATO do wspólnego śledztwa w sprawie okoliczności incydentu.

Stany Zjednoczone poinformowały też, że monitorują sytuację z Nord Stream. Sekretarz stanu Anthony Blinken rozmawiał o rzekomym sabotażu ze swoim duńskim odpowiednikiem Jeppe Kofodem, a doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan rozmawiał z Jean-Charlesem Ellermannem-Kinombem, szefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych duńskiego premiera. Jednocześnie, choć Waszyngton do tej pory powstrzymywał się od spekulacji na temat przyczyn kryzysu, już zwracał uwagę na znaczenie alternatywnych dróg dostaw gazu do Europy.

„To tylko podkreśla znaczenie naszych wspólnych wysiłków na rzecz zapewnienia Europie alternatywnych źródeł gazu, wspierania wysiłków na rzecz zmniejszenia zużycia gazu i przyspieszenia prawdziwej niezależności energetycznej poprzez przejście na czystą gospodarkę energetyczną”– powiedziała sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre.

W Polsce pojawiają się już różne wersje dotyczące incydentów na Nord Stream: w szczególności pojawiają się oskarżenia przeciwko Rosji, np. premier Mateusz Morawiecki nazwał rzekomy akt sabotażu 27 września „sygnałem ze strony Federacji Rosyjskiej”.

„To wyraźnie pokazuje, w jaki sposób Rosjanie uciekają się do dalszej destabilizacji Europy. Sytuacja jest już bardzo skomplikowana, a Rosjanie tylko dolewają oliwy do ognia, siejąc zamieszanie”– powiedział mediom Morawiecki.

A europoseł, były minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski, na swoim Twitterze bezpośrednio podziękował Stanom Zjednoczonym, zamieszczając zdjęcie z miejsca zdarzenia. Jednocześnie wyjaśnił później, że stawia tylko „hipotezy robocze” na temat tego, kto miał motyw i zdolność do aranżowania eksplozji.

https://t.me/MariaVladimirovnaZakharova/3812

Rzeczniczka MSZ Maria Zacharowa zareagowała na wypowiedź Sikorskiego , zastanawiając się, czy jego słowa można uznać za „oficjalne oświadczenie o ataku terrorystycznym”. Później przypomniała oświadczenia złożone w styczniu i lutym br. przez prezydenta USA Joe Bidena i zastępcę sekretarza stanu Victorię Nuland w sprawie Nord Stream, jednoznacznie grożące ich likwidacją.

„Prezydent USA Joe Biden ma obowiązek odpowiedzieć na pytanie, czy Stany Zjednoczone Ameryki zdały sobie sprawę ze swojego zagrożenia 25 i 26 września 2022 r., kiedy na trzech liniach SP-1 i SP-2 wystąpiła sytuacja nadzwyczajna, która jest wstępnie zakwalifikowano jako pęknięcie rurociągu, spekulując o ich wysadzeniu”– podkreśliła Zacharowa.

Po aferze jaka wybuchła ze skandalicznymi podziękowaniami Sikorskiego dla Amerykanów za skuteczne zablokowanie gazociągów Nord Stream, usunął on ten wpis, a zamiast tego zamieścił kolejne, odwracając w ten sposób kota ogonem- czyli to co zawsze robił:

https://twitter.com/sikorskiradek/status/1574777986737655810

https://twitter.com/sikorskiradek/status/1574797025375297536

Z kolei Dmitrij Pieskow zauważył, że „pytań jest dużo. Czy pamiętacie wypowiedzi prezydenta Stanów Zjednoczonych, które padły na początku lutego, a w których to obiecał pozbyć się Nord Stream 2. Nie wiemy, co miał na myśli prezydent Stanów Zjednoczonych. Widzimy (…) histeryczno-euforyczną reakcję Polaków graniczących z obłędem, którzy dziękują za to Stanom Zjednoczonym”.

Tymczasem senator z FR Konstantin Dołgow w rozmowie z RT nazwał wątpliwą sytuację, w której kraje europejskie nie spieszą się z zaproszeniem Rosji do udziału w śledztwie, która ma do tego pełne prawo.

„Te gazociągi mają właścicieli, przede wszystkim mówimy o Gazpromie. Ponieważ jest z tym bezpośrednio związany, mówimy o utrudnianiu wykonywania odpowiednich zobowiązań umownych. Europa powinna zrozumieć, że obiektywne badanie incydentów jest niemożliwe bez udziału Rosji. W przeciwnym razie albo ktoś nie jest nim zainteresowany, albo sprawcy są już komuś znani”– powiedział Dołgow.

Senator podkreślił też niedorzeczność prób oskarżania Rosji o incydent przez niektórych europejskich polityków i zwrócił uwagę na zainteresowanie USA zerwaniem energetycznych więzi między Federacją Rosyjską a Europą.

„Wszyscy doskonale rozumiemy upolitycznienie dostaw energii do Europy przez Waszyngton. Jest to temat, który działa bezpośrednio na szkodę ludności krajów UE. Mam nadzieję, że logika inkluzywności nadal będzie dominować w tym śledztwie. Jednak na razie widać wyraźny brak kontaktów między UE a stroną rosyjską w tym zakresie. Chociaż szybkie i kompleksowe śledztwo powinno być priorytetem dla krajów europejskich, jeśli uważają się za suwerenne państwa”– podsumował Dołgow.

*

Popołudniowa (29.09.2022r. 13:40) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej kontynuują specjalną operację wojskową.

Precyzyjny nalot rosyjskich sił powietrznych na pozycje jednostek zagranicznych najemników „Legion Zagraniczny” w rejonie osady Nikołajewka w Donieckiej Republice Ludowej zlikwidował do 80 z nich.

Zlikwidowano ponad 70 ukraińskich żołnierzy i 14 jednostek sprzętu wojskowego zostało zniszczonych w wyniku ostrzału tymczasowego punktu rozmieszczenia drugiego batalionu 92 brygady zmechanizowanej Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) w pobliżu miasta Kupjańsk w obwodzie charkowskim.

W ciągu ostatniego dnia uderzenia lotnictwa operacyjno-taktycznego i wojskowego, sił rakietowych i artylerii uderzyły w sześć stanowisk dowodzenia USZ, w tym w stanowiska dowodzenia 53 brygady zmechanizowanej USZ na obszarze osada Elizawietówka w Donieckiej Republice Ludowej i 14 brygady zmechanizowanej na terenie osady Dwurecznaja w obwodzie Charkowa, a także 87 jednostek artylerii, siłę roboczą i sprzęt wojskowy w 198 okręgach.

Podczas walki przeciwbateryjnej w rejonie osady Pawłograd w obwodzie dniepropietrowskim unieruchomiono amerykański system rakietowy wielokrotnego startu HIMARS. Stanowisko artylerii amerykańskich haubic M777 zostało trafione w pobliżu wsi Hulaipole w rejonie Zaporoża. Stanowisko artylerii dział wielkokalibrowych „Hiacynt” zostało zniszczone w rejonie osady Jewgienowka w Donieckiej Republice Ludowej.

Zniszczono również dziewięć magazynów amunicji oraz broni rakietowej i artyleryjskiej na terenach osiedli Kołomijcewo w obwodzie dniepropietrowskim, Kotlarewo, Bierieznegowatoje i Szewczenko w obwodzie Mikołajewa, Leżino w obwodzie Zaporoża, a także Kramatorsk i Malinówka w Donieckiej Republice Ludowej.

W rejonie osady Władimirówka w obwodzie mikołajowskim została zniszczona stacja radiolokacyjna ukraińskiego systemu rakiet przeciwlotniczych S-300.

Samolot myśliwski Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych zestrzelił w powietrzu: MiG-29 Sił Powietrznych Ukrainy w rejonie osiedla Kurachowo w Donieckiej Republice Ludowej i ukraiński Su-24 w rejonie ​​​​osady Kaługa w obwodzie mikołajowskim.

Osiem bezzałogowych statków powietrznych zostało trafionych przez systemy obrony przeciwlotniczej na terenach osad Aleksandrówka w obwodzie mikołajowskim, Bruskinskoje, Rajskoje i Sadok w obwodzie Chersoniu, Jasieniewka w Ługańskiej Republice Ludowej, Pawłowka i Pietrowskoje w Donieckiej Republice Ludowej.

Ponadto siedemnaście pocisków amerykańskich systemów rakietowych wielokrotnego startu HIMARS i jeden pocisk przeciwradarowy produkcji USA HARM zostało zniszczonych w powietrzu na obszarach osiedla Nowaja Kachowka, obwód Chersoń i miasta Chersoń.

Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono: 307 samolotów, 155 śmigłowców, 2107 bezzałogowych statków powietrznych, 377 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 5147 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 855 bojowych wozów wielowyrzutniowych. , 3439 sztuk artylerii polowej i moździerzy oraz 5973 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.

Dziewczyna, która w dniu referendum podłożyła zaimprowizowany ładunek wybuchowy w pobliżu jednego z lokali wyborczych w Mariupolu, otrzymała zlecenie od ukraińskiej służby bezpieczeństwa. 

Poinformowało o tym wczoraj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych DRL.

Przypomnijmy, że 27 września poinformowano, że w lokalu wyborczym w Mariupolu zapobieżono atakowi terrorystycznemu. Funkcjonariusze policji DRL zatrzymali dziewczynę, która próbowała dokonać eksplozji w pobliżu jednej z miejskich komisji wyborczych.

„Powiedziała, że ​​podczas przekraczania przejścia zwerbowali ją przedstawiciele służb specjalnych Ukrainy. Życie cywilów w Mariupolu oszacowali byli rodacy z SBU na zaledwie 100 tys. hrywien”– zaznaczył przedstawiciel MSW.

Dodali, że gdy dziewczyna była na terytorium DRL, ukraińskie siły bezpieczeństwa skontaktowały się z nią i podały współrzędne skrytki z materiałami wybuchowymi. Na miejscu wzięła zaimprowizowany ładunek wybuchowy oraz pilota zdalnego sterowania do detonacji. Bomba zawierała około 1 kg materiałów wybuchowych i pocisków. Przywiozła ładunek wybuchowy do jednej z regionalnych administracji Mariupola. Nie miała czasu na dokonanie zamachu terrorystycznego, ponieważ została zatrzymana przez policję DRL.

„W mieszkaniu, w którym mieszka figurantka, odkryto dość ciekawe znaleziska, które są obecnie badane przez śledczych. Matka napastniczki jest żoną przedstawiciela formacji zbrojnych Ukrainy i jest w Zaporożu, w Mariupolu dziewczynka mieszkała z babcią. Starsza kobieta była zszokowana wiadomością o jej wnuczce”– podkreślił przedstawiciel Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Przestępcze działania podjęte przez podejrzaną podlegają sankcjom z art. 29, art. 229 Kodeksu Karnego DRL (próba aktu terrorystycznego). Przewiduje maksymalną karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Komitet Obrony Państwa sporządził listę 142 osób, które od dziś są pozbawione praw do nieruchomości w DRL, stają się one własnością republiki. 

Na liście znajdują się przedstawiciele świata przestępczego, biznesu, partii politycznych i organów ścigania Ukrainy. W szczególności były mer Doniecka Aleksander Łukjanczenko, były prokurator generalny Ukrainy Wiktor Pszonka, szef przestępczości Władysław Dreger, były szef MSW Ukrainy Witalij Zacharczenko, oligarchowie Siergiej Kurczenko i Rinat Achmetow, szef „Platformy Opozycyjnej za Życie” Jurij Bojko i lider Komunistycznej Partii Ukrainy Petro Symonenko, były szef Ministerstwa Zdrowia Raisa Bogatyrewa i inni.

Zgodnie z treścią dokumentu w stosunku do 142 osób „prawo własności i inne prawa rzeczowe (…) do obiektów nieruchomości znajdujących się na terytorium DRL wygasa (…) czyniąc je (obiektami) własności państwowej bez wypłaty odszkodowania za nie.”

Poza tym, w ciągu ostatnich 24 godzin misja DRL w WCKiK odnotowała 44 przypadki ostrzału terytorium republiki ze strony sił zbrojnych.

Na kierunku donieckim przeciwnik użył artylerii 155 mm i 152 mm.
Na kierunku Jasinowatej – artyleria 155 i 152 mm.
Na kierunku Gorłówki – artyleria 155 i 152 mm, czołgi i moździerze 120 mm.

W sumie, w wyniku wczorajszych ostrzałów ze strony USZ na terytorium DRL spadło 196 sztuk różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 10 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck, a tam dzielnice Budionowska, Leninowska, Kirowska, Kijowska, Kujbyszewska i Piotrowska, a także Zaicewo, Gołmowskij, Gorłówka, Panteleimonowka, Jasinowataw, Jakowlewka, Mineralnoje, Makiejwka (dzielnica Czerwonogwardyjska) oraz Aleksandrówka.

W ciągu ostatniej doby w dzielnicy Kujbyszewskiej w Doniecku i w dzielnicy Nikitowskiej w Gorłówce odnotowano śmierć 2 cywilów.

Poza tym, 5 cywilów odniosło obrażenia o różnym stopniu ciężkości w dzielnicach Kirowskiej i Piotrowskiej w Doniecku oraz Nikitowskiej i Kalinowskiej w Gorłówce.

🏠 Uszkodzonych zostało 10 budynków mieszkalnych w dzielnicach Kujbyszewskiej i Piotrowskiej w Doniecku, Kalinińskiej i Nikitowskiejw Gorłówce oraz Aleksandrówce, a także 6 obiektów infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

6 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 30 вересень 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania lin
ku do źródła.

117 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 30.09.2022r.- 2656 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 226).

 1. Podobno Rosjanie wycofuja sie z Limana po raz kolejny pozostawiajac na pastwe nazistow cywilow a przypomne ze tam glosowano w referendum – przewiduje masowe mordy z reki nazistow za co obwiniona zostanie Rosja.
  W przypadku potwierdzenia ewakuacji rosyjskich sil mamy swietna dla ukropropagandy zbojke info : Putin gadajacy o rosyjskich ziemiach i ludziach ktorzy zostana w Rosji na zawsze i jednoczesne oddanie kolejnego miasta razem z owymi ludzmi.

  Polubione przez 1 osoba

  • Nad wyraz zastanawiający jest fakt, że drugie mocarstwo wojskowe świata a pierwsze lądowe (przynajmniej do niedawna, według wszelkich statystyk i tzw. ekspertów) nie było od ponad dwóch tygodni w stanie odblokować Lymana leżącego nie na drugim końcu świata lecz w prostej linii kilkanaście kilometrów od granic federacji. Nawet dla głupawego laika jest to co najmniej zdumiewające tym bardziej, że wszelkie ruchy Ukraińców dążących do okrążenia miasta m.in były analizowane na setkach blogów, do których najwidoczniej nie dotarła wierchuszka kremlowska. Zatem z jednej strony mamy mobilizację tysięcy rezerwistów, harde przemówienie Putina o obronie ruskiej ziemi a dokładnie w tym samym czasie Rosjanie opuszczają kolejne miasto w akurat co przyłączonym do Rosji obwodzie donieckim zostawiając na pastwę Ukraińców tych, którzy uwierzyli w „ruski mir”

   Polubienie

  • Też tak sądzę. Chciałbym aby Rosjanie trzy razy wezwali Kijów i ludność Ukrainy do opamiętania, do natychmiastowego zaprzestania ostrzeliwania terenów Rosji pod rygorem ich zniszczenia. Powinni wezwać też mieszkańców Ukrainy, Rosjan i innych porządnych ludzi do natychmiastowej ewakuacji po odmowie Kijowa, a potem, a potem powinni wypalić to europejskie NAZISTOWSKIE nasienie, zakałę tej ziemi.

   Polubione przez 3 ludzi

  • „Rozpoczynający się jutro nowy miesiąc – październik może być rozstrzygający dla przebiegu rosyjsko-ukraińskiego konfliktu zbrojnego”… raczej miesiące zimowe będą kluczowe. Normalnie Ukraina powinna rozpocząć te ofensywy najlepiej w czerwcu jednak dopiero pod koniec września zaczęło jej to wychodzić, ponieważ przyjechali regularni żołnierze z Nato przefarbowani na najemników i kazali Załużnemu, dać ostatnie rezerwy sprzętu i doświadczonych wojskowych. Udana ofensywa przy wysokich stratach jest na Północy Ukrainy. Tymczasem Rosja szykuje 300 tysięcy rezerwistów (choć pojawia się przecieki, że po cichu tych rezerwistów ma być pond milion). Jednocześnie Rosja dokona aneksji terenów które opowiedziały się za przyłączeniem do Rosji. Dodajmy tylko Ługańska jest w 100% kontrolowany przez Rosjan a resztę regionów trzeba odbić i będą one traktowane jako część Rosji. Zobaczmy na mapę z punktu widzenia dowódcy frontu i dowództw korpusów to po takiej intensywności walk przy ostrej zimie ofensywa w zimie będzie miała dla Ukrainy katastrofalne skutki. Teren zdobyty trzeba utrzymać, Rosja będzie po aneksji prowadzić normalną wojnę z Ukrainą, gdzie będą atakowane elektrownie i zaplecze całego państwa w tym budynki rządowe doprowadzając do paraliżu państwa i wielkiej fali uchodźców na zachód.
   Nie bez powodu, najprawdopodobniej USA dokonało sabotażu Nord Stream 1 i 2. Generalicja z Waszyngtonu wie, że ta ofensywa na poziomie batalionów i operowania góra brygadami to tylko kretyński wymysł bolszewików rządzących USA czyli demokratów, aby próbować zmusić Rosję do negocjacji i zatrzymania procesu akcesji tych ziem.
   90% państw świata odwraca się od USA, widząc, że tam rządzą demokraci.
   Dlaczego Trumpa elity USA wysadziły ze stołka prezydenta??? Ponieważ on chciał podarować całą Ukrainę Rosji w zamiar za przyjazną neutralność w konflikcie z Chinami. Ponieważ naczelnym celem USA jest niedopuszczenie do powstania sojuszu Moskwy i Pekinu. Tymczasem demokraci, czyli realni komuniści naszych czasów nie rozumieli, że Trump miał racje. Aby zachęcić Rosję to trzeba jej dać coś co pozwoli skoncentrować się na Chinach. Jednak ogłupione żydowskie elity uważały, że „można ciągnąć kilka srok za ogon” i okazało się, że nie można.
   Zacytuje te mądre słowa Jezusa: „24 Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!” ew Mateusza rozdz. 23.
   Czy tutaj komentujący analizując obecną sytuacje na froncie czasami nie połykają wielbłąda analizując szczegóły.
   My tutaj jesteśmy na dołach swoich społecznych, jesteśmy niczym mrówki tymczasem każdy polityk na szczycie kast swoich społeczeństw jest bogiem, któy musi poświęcić Molochowi czyli swemu państwu określoną ilość ludzi aby pod niewolą czy śmiercią nie zgineło o wiele więcej obywateli. Rosja jest dla nas lepsza ponieważ ma bogactwa zaś USA jest dla nas zagrożeniem ponieważ ma ogromne długi i szuka ofiar które by te długi spłaciły. Jak mawiał jeden z filozofów” Nie ma takiej zbrodni jakiej by nie popełnił nawet najbardziej łagodny i liberalny rząd jeśli zabraknie mu pieniędzy”. A także „państwa nie upadają dlatego, że są złe czy okrutne ale upadają dlatego ponieważ bankrutują”.

   Polubione przez 6 ludzi

 2. Drodzy, nowi obywatele
  ROSJI.
  Korzystając z możliwości wypowiedzenia się tu i teraz z wielką przyjemnością – wiem, że to jeszcze nie koniec drogi formalno-prawnej, jeszcze sąd konstytu cyjny i głosowanie w parlamencie jednak praktycznie dziś wy i wasze domy, małe ojczyzny stały się Rosją. Serdeczne gratulacje. Życzenia najleszego na przyszłość, głównie zdrowia bo z resztą sobie zawsze poradzicie co udowodniliście.Wyrazy najgłębszego uznania i szacunku. To jeszcze nie koniec walki dla wielu z was jednak od dziś wszystko jest inne bo lepsze. Najlepszego na nowej drodze życia.

  Polubione przez 7 ludzi

 3. Wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina w sprawie wejścia czterech nowych regionów do Rosji
  Szefowie obwodów DRL, ŁPR, Chersoniu i Zaporoża podpisali porozumienie o przyłączeniu obwodów do Rosji. Rosyjski przywódca Władimir Putin przygotował komunikat na uroczystość.

  16:00 *Odtwarzany jest Hymn Federacji Rosyjskiej.

  15:57 *początek podpisania Układu między Federacją Rosyjską a Doniecką Republiką Ludową, Układu między Federacją Rosyjską a Ługańską Republiką Ludową, Układu między Federacją Rosyjską a Obwodem Zaporoskim, Układu między Rosją Federacja i obwód chersoński o przyjęciu do Federacji Rosyjskiej jako nowe podmioty.

  15:56 Ostatnie zdanie:

  „Prawda za nami, Rosja za nami!”.

  15:55 Zakończenie przemówienia słowami o miłości do Ojczyzny i pragnieniu bycia z Ojczyzną.

  15:54 Nie będzie tak jak wcześniej. Nie będzie już hegemonii Zachodu. Pole bitwy, do którego zostaliśmy wezwani, pole bitwy o przyszłość Rosji. Musimy chronić nasze dzieci przed zniewoleniem. Dziś potrzebujemy konsolidacji całego społeczeństwa, może ona opierać się tylko na suwerenności i wartościach moralnych.

  „Dzisiaj walczymy o wolną i uczciwą drogę. Dla siebie, dla Rosji.

  15:52 Mamy wielu zwolenników na świecie, którzy opowiadają się za rozpadem neokolonialnych dyktatów Zachodu. Widzimy to.

  15:52 Świat wszedł w okres rewolucyjnych przemian. Wiele krajów postrzega wielobiegunowość jako szansę na wzmocnienie swojej suwerenności poprzez zabezpieczenie ich prawa do normalnego, niekolonialnego rozwoju.

  15:52 Te „owoce” Zachodu są oczywiste dla świata.

  15:51 Ze swoją ideologią rozpadu tradycyjnego społeczeństwa Stany Zjednoczone dążą do zniszczenia społeczeństwa rosyjskiego – nie będzie w Rosji „Rodzic 1” i „Rodzic 2”.

  15:50 Stany Zjednoczone, jeśli nie poradzą sobie z Rosją, mogą zaryzykować pójście na zasadę „wojna wszystko skreśli”. Rosja zrobi wszystko, aby temu zapobiec.

  15:49 Dwie wojny światowe pomogły Stanom Zjednoczonym zebrać „zyski” i ustanowić hegemonię dolara.

  15:48 Zachód prawdopodobnie nie będzie szukał wyjścia z globalnej katastrofy humanitarnej, którą zaaranżowali i która rozpoczęła się na długo przed NWO.

  15:48 Nie możesz ogrzać domu za dolary, potrzebujesz zasobów energii.

  15:47 Za pomocą prohibicyjnej agresywnej propagandy Zachód wzbudza agresję na świecie.

  15:46 Stany Zjednoczone były niezmiernie zdziwione, gdy byli na świecie tacy, którzy nie zachowywali się służalczo i szli na zbliżenie z Rosją.

  15:45 W każdej chwili na byłych sojuszników mogą zostać nałożone sankcje USA.

  15:45 Ta polityka USA i NATO jest ukryta pod retoryką „powstrzymywania” Rosji, Chin, Iranu. Celem jest powstrzymanie suwerenności innych światowych ośrodków władzy.

  15:44 Amerykańskie bazy wojskowe mają na celu wprowadzenie całkowitej kontroli i dominacji.

  15:43 Ale to nie wystarczyło: Stany Zjednoczone przerzuciły się na terroryzm, inspirując podkopywanie Nord Stream.

  15:43 Europa rozumie, że Stany Zjednoczone, zmuszając swoje elity do nałożenia sankcji na Rosję, deindustrializują się.

  15:42 Tylko 5% ukraińskiego zboża trafiło do głodujących krajów afrykańskich, reszta trafiła do Europy.

  „Teraz eksportują chleb z Ukrainy – pod pretekstem zapewnienia bezpieczeństwa najbiedniejszym krajom świata, ale w rzeczywistości tylko 5% z tego trafiło do krajów najbiedniejszych”.

  15:41 Stany Zjednoczone kontrolują całe rządy narodowe, nazywając to „solidarnością społeczności euroatlantyckiej”.

  15:40 Stany Zjednoczone są jedynym stanem, który użył broni jądrowej i tym samym ustanowił precedens.

  15:39 Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć silne scentralizowane państwo, w którym chrześcijanie, muzułmanie, żydzi, buddyści żyją razem w pokoju.

  15:38 Zachód nazwał nas przyjaciółmi dopiero wtedy, gdy w latach 90. dotarli do naszych zasobów.

  15:37 Zachód jest zainteresowany tylko neokolonializmem.

  „Jesteśmy dumni, że to nasz kraj przewodził ruchowi antykolonialnemu”.

  16:36 Próbują przekonać wszystkich o nieomylności ich własnej liberalnej teorii 1 kto nie jest z nami, jest przeciwko nam.

  16:35 Dzielą świat na „demokracje” i „barbarzyńców i państwa zbójeckie”. Dzielą narody na pierwszą i drugą klasę. Nigdy nie zaakceptujemy takiego globalnego nacjonalizmu i rasizmu.

  „Sankcje nie wystarczą Anglosasom, przeszli na sabotaż. Niewiarygodne, ale to fakt! Organizując wybuchy na międzynarodowych gazociągach biegnących po dnie Bałtyku, faktycznie zaczęli niszczyć europejską infrastrukturę energetyczną. To jasne dla wszystkich, którzy z tego korzystają. Kto na tym skorzysta, oczywiście!

  16:34 Sam Zachód decyduje, według jakich zasad powinien żyć świat. Kto kiedykolwiek widział te zasady.

  „Wszystko, co słyszymy ze wszystkich stron, to to, że Zachód jest zwolennikiem porządku opartego na zasadach. Skąd oni przyszli? Kto w ogóle widział te zasady? Zaprojektowany dla głupców. Rosja jest wielką tysiącletnią cywilizacją i nie będzie żyła według tak sfałszowanych, fałszywych zasad”.

  16:33 Zachód nie potrzebuje Rosji jako państwa. Potrzebujemy Rosji. Będziemy bronić naszej Ojczyzny.

  16:31 Zachód jest zainteresowany tylko utrzymaniem „dzierżawy hegemona”. Od tego potrzebuje całkowitego odrzucenia suwerenności, nie potrzebuje niepodległych państw. Dla USA niezwykle ważne jest uzyskanie suwerenności innych krajów poprzez uczynienie ich wasalami. Ktoś jest narzucany siłą, komuś płaci się – tylko po to, by uzyskać własną korzyść. Ten sam sens jego dzisiejszej walki z Rosją.

  15:30 Rosja utrzymała się w latach 90. po silnym uderzeniu z Zachodu. Dziś Zachód stara się przywrócić wszystko tak, jak było w „zimnych” czasach po rozpadzie ZSRR.

  15:29 Kręgi rządzące „zrzuciły swoje maski” na Ukrainie. Świat zobaczył, co szykują dla wszystkich.

  15:28 Odbudujemy te terytoria, zwiększymy poziom bezpieczeństwa, aby mieszkańcy nowych regionów poczuli wsparcie wszystkich republik.

  „Odbudujemy Donbas. Poczuje wsparcie całej naszej ogromnej Ojczyzny”.

  15:27 Jesteśmy gotowi do negocjacji, ale status tych regionów nie jest już dyskutowany.

  „Wzywamy Kijów do negocjacji, ale nie będziemy dyskutować o wyborze narodu, został on dokonany, Rosja nie zdradzi narodu”.

  15:26 Reżim kijowski grozi śmiercią miliona ludzi w Donbasie, w obwodach Chersoniu i Zaporożu. Ale Kijów i jego „właściciele” muszą wiedzieć, że ci ludzie stają się naszymi obywatelami na zawsze.

  „Reżim kijowski groził odwetem nauczycielom szkolnym, którzy pracowali nad referendum. Chcę, aby władze Kijowa i ich zachodni panowie usłyszeli mnie: mieszkańcy Donbasu stają się obywatelami Rosji na zawsze”.

  15:25 ZSRR już nie istnieje, ale „nie dążymy do tego”. Ale są miliony ludzi, którzy chcą wrócić do swojej ojczyzny.

  15:24 W 1991 roku, nie pytając o wolę ludu, partyjni funkcjonariusze „rozerwali” milionową ojczyznę, zrujnowali wielki kraj, postawili ludzi przed faktem.

  15:23 Chwila ciszy ku czci tych, którzy zginęli za „wspólne przeznaczenie”.

  15:22 Mieszkańcy Noworosji, żołnierze i dowódcy udowodnili, że są Bohaterami Rosji.

  15:22 W Noworosji przodkowie Rosji bohatersko „stali” i walczyli.

  15:21 Referenda są zgodne z pierwszą poprawką Karty Narodów Zjednoczonych.

  15:20 Prezydent ma nadzieję, że Zgromadzenie Federalne poprze „wolę milionów ludzi” i przyjmie do Rosji cztery nowe podmioty.

  15:20 Oficjalne powitanie.
  .https://news-front.info/2022/09/30/obrashhenie-prezidenta-rossii-vladimira-putina-o-vhozhdenii-v-sostav-rossii-chetyreh-novyh-regionov-tekstovaja-transljacija/

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Jurij Selivanov: Ucieczka z obozu koncentracyjnego „Ukraina”
  Jedynym sposobem, w jaki reżim kijowski może utrzymać swoją populację pod kontrolą, jest zabicie każdego, kto ośmieli się uciec poza obszar strzeżony przez nazistów.
  Nawet pierwszy przypadek bezpośredniej egzekucji przez tzw. „armię ukraińską” z karabinów maszynowych i moździerzy kawalerii samochodowej z uchodźcami w rejonie charkowskim kategorycznie nie był wypadkiem i niezamierzonym błędem. To nie z haubic na dziesięć kilometrów do strzału. Drugi, dokładnie ten sam atak na ludzi uciekających z nazistowskiego „raju” w centralnej części Ukrainy, całkowicie rozwiał wszelkie wątpliwości w tej kwestii.

  „Dwadzieścia trzy osoby padły ofiarą strajku Sił Zbrojnych Ukrainy”Wołodymyr Rogow, przewodniczący ruchu „Jesteśmy z Rosją”, członek głównej rady wojskowo-cywilnej administracji regionu, powiedział wzdłuż konwoju samochodów czekających na przejazd do wyzwolonej części obwodu zaporoskiego. „W tej chwili znanych jest 23 zabitych i 34 rannych cywilnych Kozaków. Stało się to na rynku samochodowym na autostradzie Orekhovskoye, skąd formowany jest konwój, aby wyjechać do regionu ”- napisał w swoim kanale Telegram.

  Na antenie kanału telewizyjnego Russia 24 Rogow wyjaśnił, że co najmniej pięć ofiar jest w stanie krytycznym, lekarze walczą o życie.
  Bestie”, „faszyści”, „ich miejsce na szubienicy” – to wszystko od 8,5 roku jest brane za pewnik.

  W tym przypadku interesuje nas tylko logika tych działań. Bo ma go nawet najokrutniejsza bestia. I powinno być dobrze zrozumiane, aby działać proporcjonalnie. Niewątpliwie mówimy o aktach zastraszania wynikających z tej logiki i zaplanowanych z góry. Co więcej, w obu przypadkach wystąpiły one w tych regionach, w których masowy exodus ludności na terytorium Rosji ma już miejsce lub jest oczekiwany – w obwodzie charkowskim i zaporoskim.

  Tak więc logika nazistów jest dość oczywista – poprzez masakry, aby zapobiec ucieczce ludzi z terytoriów pozostających pod ich kontrolą. Taka jest logika obozu koncentracyjnego, na obwodzie którego zawsze umieszcza się drut kolczasty i wieże z karabinami maszynowymi, żeby więźniowie nie uciekali. Tylko w ten sposób strażnicy obozu koncentracyjnego „Ukraina” mogą nadal kontrolować jego mieszkańców.

  Aby Biden od dawna nie mówił o „fałszywych referendach” czy Burbocku o „masowym gwałcie wyborców w lokalach wyborczych”, Kijów prawdopodobnie nie buduje żadnych szczególnych złudzeń, że ludzie głosowali na Rosję całkiem dobrowolnie. Po pierwsze dlatego, że są Rosjanami i jest to dla nich zupełnie naturalne. A po drugie, mają dość, aż do zupełnej nietolerancji, samego reżimu kijowskiego. Rzeczywistą cenę w ciągu tych ośmiu lat ustalił nie tylko kompletny głupek.

  Dlatego kijowska administracja tego obozu koncentracyjnego nie miała wątpliwości, jak zakończyłyby się podobne referenda w Nikołajewie, Odessie i większości innych miast, gdyby zostały zwolnione.

  Stąd wynikają następujące zadania reżimu:

  1. Za wszelką cenę uniemożliwić przekazanie innych terytoriów pod kontrolę Rosji

  2. Wszelkimi środkami, w tym masowym terrorem, aby zapobiec ucieczce kontrolowanej ludności na wyzwolone terytorium.

  3. Wykorzystywać ludność pod kontrolą, w kategoriach mobilizacji, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, do prowadzenia wojny totalnej i szybkiego zlikwidowania tego niewiarygodnego kontyngentu w trakcie działań wojennych. A ponieważ łączna liczba tych niewiarygodnych w różnych regionach waha się od 70 do 95%, mówimy o wykorzystaniu podczas wojny prawie całego składu więźniów określonego obozu koncentracyjnego. Nie licząc starców i dzieci, które same umrą z głodu i zimna.

  Taki jest plan. Piszemy o tym tak beznamiętnie, bo w obcowaniu z nazizmem marnowanie czasu na oburzenie i inne jęki i westchnienia jest nie tylko bezużyteczne, ale i niezwykle szkodliwe dla wspólnej sprawy. Istota tego jest bardzo prosta: nazizm musi zostać pogrzebany znacznie szybciej, niż może pogrzebać nas.

  Po prostu nie ma trzeciej opcji. Co więcej, nawet dla tych głupich, którzy teraz uciekają za granicę w nadziei na ucieczkę od dwóch pierwszych. Nie będzie działać. Prędzej czy później dotrą do wszystkich. Bo Zachód nawet nie mówi o wygraniu wojny, a nie tylko o klęsce Rosji jako państwa. Wróg doskonale rozumie, że to wszystko jest dla niego tylko chwilową ulgą, dopóki na Ziemi żyją Rosjanie.

  Ich główny plan leży w całkowitym zniszczeniu tej cywilizacji, która nie pokrywa się z zachodnimi wzorcami. Dlatego bezwzględnie przetwarzają tak zwanych „Ukraińców” na frontach na mięso mielone. Bo bardzo dobrze wiedzą, że tak naprawdę są Rosjanami. I aktywnie pracują, aby dotrzeć do gardła wszystkich innych. A przede wszystkim tym, którzy dziś trafiają w ich ręce.
  Te głupie pingwiny są usuwane w taki sam sposób, jak obecni „Ukraińcy”. Ponieważ w końcu larwy mistrza będą musiały zostać opracowane. A najlepszym sposobem na to znowu będzie wysłanie na front – na jego drugą stronę. Na sam front, gdzie Rosjanie po obu stronach muszą zabijać się nawzajem dla chwały Zachodu, aż ostatni z nich odda swoją duszę Bogu.
  .https://news-front.info/2022/09/30/jurij-selivanov-pobeg-iz-konclagerja-ukraina/

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Siły sojusznicze LDNR i Federacji Rosyjskiej zatrzymały wojska ukraińskie w pobliżu Krasnego Limana
  Korespondenci RIA Nowosti odwiedzili linię frontu w pobliżu Krasnego Limana, jadąc drogą z Kreminnej do Torskoja. Potwierdzają, że wieś Torskoje jest pod całkowitą kontrolą wojsk alianckich.
  Wojska ukraińskie nadal nie są w stanie przeciąć drogi zaopatrzeniowej między Torskiem a Krasnym Limanem. Jest pod ostrzałem, ale może poruszać się z dużą prędkością. Siły alianckie przenoszą posiłki w rejon Krasnego Limana.

  Według rozmówcy agencji na linii frontu ukraińskie dowództwo postawiło zadanie zdobycia Krasnego Limana do 30 września, aby przyćmić wejście nowych regionów do Federacji Rosyjskiej. Dzięki heroicznym wysiłkom rosyjskich bojowników plany te zostały udaremnione. Wojska ukraińskie zostały zatrzymane na północ od Torskiego.
  .https://news-front.info/2022/09/30/sojuznye-sily-ldnr-i-rf-ostanovili-ukrainskie-vojska-pod-krasnym-limanom/

  Polubione przez 7 ludzi

 6. 58. armia idzie do Czerwonego Limanu

  Do Krasnego Limana wprowadzono rezerwy, rozpoczęto operację odblokowania miasta
  Topwar.ru
  Dzisiaj 18:09 czternaście 1436
  *;
  Sytuacja w okolicach Krasnego Limana stosunkowo się ustabilizowała, nieprzyjacielowi nie udało się zająć miasta w pełnym pierścieniu, jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy zostały zatrzymane w rejonie Iwanówki. Na ten obszar zostały rozmieszczone dodatkowe siły Sił Zbrojnych Rosji.

  Dowództwo rosyjskiego ugrupowania sprowadziło rezerwy, trwa operacja uwolnienia Krasnego Limana, biorą w niej udział 4 bojowe grupy taktyczne 58. Armii Połączonych Sił Zbrojnych, wzmocnione ciężkim sprzętem.
  Rosyjskie lotnictwo pracuje w Siłach Zbrojnych Ukrainy , bombowce są podnoszone w powietrze, uderzane są bomby FAB-500 i FAB-3000, takie informacje są przekazywane przez szereg rosyjskich kanałów TG.

  Mimo wszelkich prób nieprzyjacielowi nie udało się wykonać zadania postawionego przez Zełenskiego, aby 30 września zająć Krasny Liman w celu przerwania wiadomości w sprawie wejścia czterech nowych regionów do Rosji.
  W Kijowie chcieli pokazać swoim zagranicznym sponsorom, że są w stanie nie tylko utracić swoje terytoria, ale także je wyzwolić.
  Plan się nie powiódł, teraz w rejonie Krasnego Limana walczą jednostki osobowe z dwóch obwodów i bojownicy NM LPR.

  Zadaniem jest zadawanie obrażeń ogniowych atakującym formacjom wroga, oczyszczanie sąsiednich połączeń z mobilnych grup Sił Zbrojnych Ukrainy, które przecinają drogi, zastawiają zasadzki i nakierowują artylerię i MLRS na twierdze
  , podają źródła wojskowe.

  Doniesiono również, że w okolicach Limana i Jampola kilka dużych zmotoryzowanych jednostek strzeleckich wojsk rosyjskich natychmiast posuwa się naprzód z zadaniem zarówno odblokowania samego miasta, jak i szlaków zaopatrzenia.
  Wcześniej kilka źródeł podało, że pod naciskiem Sił Zbrojnych Ukrainy nasi musieli opuścić Drobyszewo i Jampol. W celu całkowitego okrążenia wróg musiał przeciąć drogę do Torskoje, ale mu się nie udało.

  https://topwar.ru/202644-pod-krasnyj-liman-vvodjatsja-rezervy-operacija-po-deblokirovaniju-goroda-nachalas.html

  *******************;

  Sytuacja w mieście Krasny Lyman, na którego okrążenie ukraińskie dowództwo rzuciło poważne siły, pozostaje trudna. Wcześniej szereg źródeł podawał, że istnieje możliwość operacyjnego okrążenia zgrupowania sił sojuszniczych, które utrzymują obronę we wsi. Ukraińskie media trąbią o uformowanym „kociołku”.

  Z kolei rosyjski dowódca wojskowy Aleksander Sładkow mógł wjechać do miasta, jak to określił, „drogom życia” i opowiedział o obecnej sytuacji w Krasnym Limanie.
  Według niego 208 batalion MN LPR nadal broni osady.

  Na podstawie przychodzących wiadomości pomoc już nadeszła.
  Zmechanizowane formacje Sił Zbrojnych RF zostały wysłane do odblokowania arterii komunikacyjnych prowadzących do miasta.
  Informuje również o aktywnej pracy naszych sił powietrznych, które po prostu „mielą” siłę roboczą wroga i palą pojazdy opancerzone.
  Piszą o użyciu przez rosyjskie samoloty FAB-500 i 3000.

  Droga z Kremennaya do Torskoy jest nadal pod całkowitą kontrolą sił sojuszniczych.

  https://topwar.ru/202642-voenkor-sladkov-pobyval-v-krasnom-limane-i-rasskazal-o-polozhenii-v-gorode.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Jeszcze nie tak dawno było to w sferze domysłów i marzeń, a dziś proszę ! Nie tylko DRL i ŁRL stały się częścią Rosji, ale jeszcze dwa dodatkowej rejony powiększyły terytorium FR.
  Pamiętam dobrze jak nieśmiało dywagowaliśmy tutaj ze weteranami tego forum co czeka Donbas. 8 lat to bardzo długo, ale jego mieszkańcy umęczeni cierpieniem wojny w końcu doczekali się historycznej chwili. Donbas jest Rosją ! My tutaj jako obserwatorzy oraz ludzie którym prawda jest najbliższa sercu również czekaliśmy na ten dzień. Przeżywaliśmy tu ciężkie chwile jak zabójstwa Motoroli, Mozgowoja, Giviego, Zacharczenki, a także zwykłych obrońców obu republik i nóż się w kieszeni otwierał kiedy znów banderowskie ścierwa bezkarnie ostrzeliwały Donbas – wyczekując kiedy w końcu Rosja (bo kto inny ???) zareaguje. I oto po pół roku specjalnej operacji, Donbas stał się częścią Rosji. Za to przelewali i nadal przelewają krew obrońcy. Natomiast malkontentom radzę przypomnieć sobie słowa klauna Zeleńskiego kiedy został prezydentem i obiecał zakończyć wojnę na Donbasie. Jasne, że nie wszystko idzie zawsze jak się planuje, ale taka jest wojna. Ofiary były i będą, ale zrzucanie tego na karb Sił Zbrojny Rosji jest nie na miejscu.

  Polubione przez 8 ludzi

 8. Wyłowione z netu:

  Podsumowane przemówienie Putina

  – Po upadku Związku Radzieckiego miliony ludzi zostały wyrzucone i oddzielone od swoich rosyjskich korzeni.
  Nigdy nie głosowali za tym rozstaniem.
  Po próbie ludobójstwa ci ludzie wyrazili swoją wolę, są teraz naszymi obywatelami na zawsze.

  – Wzywamy reżim kijowski do negocjacji.
  Ale ludzie z Ługańska, Doniecka, Chersoniu itp. nie będą dyskutowani, oni dokonali wyboru.

  – Elitarne kręgi na Zachodzie pokazały, co mają do zaoferowania ludziom na całym świecie.
  Myśleli, że Rosja nigdy nie wróci.

  – Nie są zadowoleni z naszego bogatego w surowce kraju, który nie chce zrezygnować z naszej kultury.
  Są agresywni wobec tradycyjnych wartości i kultur.

  – Wszystkie kraje muszą oddać swoją suwerenność Stanom Zjednoczonym, ci, którzy odmawiają zostania wasalami, są niszczeni.

  – Walczą przeciwko nam w tej hybrydowej wojnie, ponieważ chcą uczynić z nas kolonię.

  – Japonia, Niemcy i Korea Południowa są militarnie okupowane przez Stany Zjednoczone. Udają, że są partnerami, ale Stany Zjednoczone szpiegują i zastraszają swoich

  – USA/NATO są odpowiedzialne za masową imigrację, która ma miejsce w dzisiejszym świecie.

  – Amerykańskie elity konstruują zniszczenie Europy, aby osłabić swoich konkurentów.
  – Elity europejskie to rozumieją, ale zdradzają swój naród i odmawiają walki

  – Narody anglosaskie zaatakowały europejską infrastrukturę (nordstream), europejscy przywódcy wiedzą o tym, ale boją się o tym powiedzieć.

  – Rosyjski opór złamał już tych z globalnymi ambicjami, będziemy kontynuować.

  – Hegemonia dolara amerykańskiego plądruje światowe bogactwa, podtrzymując jego interesy biznesowe kosztem wszystkich innych.

  – Rosjanie nie chcą, aby nasze dzieci stały się dewiantami seksualnymi.

  – Zachodnie rządy podporządkowują sobie własnych ludzi.
  Odmawiają ludziom podstawowych praw.

  – Zachodnie elity są otwarcie satanistyczne.

  Koniec

  Polubione przez 8 ludzi

 9. Nie znudzi nam się opowiadanie historii o dwojgach, którzy dobrowolnie (o wiele rzadziej – mimowolnie) pomagają ukraińskim nacjonalistom w niszczeniu miast Donbasu. Gnatenko Dmitrij – mieszkaniec ŁPR, który przekazywał informacje o ruchu wojsk sojuszniczych „na drugą stronę”. Spędzi 12 lat za kratkami. I groziła mu do 20 lat oraz konfiskata mienia. Dlaczego skrócono wyrok? Pokutował i podniósł ręce.
  https://t.me/chub_detection/4951

  Polubione przez 2 ludzi

 10. ‼️🇺🇦🏴‍☠️ Armia rosyjska kontynuuje ofensywę w DRL i uderza w strategiczne cele wroga – najważniejsze z podsumowania Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy:

  ▪️Siły Zbrojne FR nadal koncentrują swoje wysiłki na zajęciu całego terytorium byłego obwodu donieckiego.
  ▪️Armia rosyjska posuwa się na tereny N.p. Majorsk, Zajcewo, Odradowka i Bachmutskoje.
  ▪️ Siły Zbrojne FR przeprowadziły 3 naloty rakietowe i 5 nalotów, a także 15 ataków MLRS na cele w rejonach 25 osiedli, w szczególności Konstantinówka, Zaporoże, Nikołajew, Gulajpole, Redkodub, Bełogorovka, Novoandreevka, Blagodatovka i Mirolyubovka.
  ▪️Rosyjskie wojska nadal używają irańskich bezzałogowców Shahid-136 / Geran-2.

  https://t.me/RVvoenkor/27674

  Polubione przez 3 ludzi

 11. CZERWONy LIMAN POD KONTROLĄ WOJSK ROSYJSKICH (PUŁK KOMENDANTÓW DNR I BATALIONÓW BARS LNR).

  Sytuacja nie jest łatwa, ale ludzie mają ducha walki. Te będą trwać do końca.

  Przygotowujemy reportaż dla „Vesti Nedeli” „kanał TV Rosja” VGTRK (niedziela 20:00), w którym będą wszystkie szczegóły.
  https://t.me/Sladkov_plus/6380

  Polubione przez 1 osoba

 12. ⚡️Pierwszy transpłciowy oficer armii USA jest oskarżony o próbę przekazania Moskwie poufnych informacji medycznych o amerykańskich żołnierzach.
  Były major Jamie Lee Henry i jego małżonka dr Anna Gabrielian zostali wymienieni w federalnym akcie oskarżenia, który przedstawiono w czwartek w Baltimorze.

  https://freebeacon.com/national-security/trans-army-doctor-indicted-for-trying-to-give-soldiers-medical-info-to-russia/amp (https://freebeacon.com/national-security/trans-army-doctor-indicted-for-trying-to-give-soldiers-medical-info-to-russia/amp/

  Polubione przez 1 osoba

 13. PIĘKNE: „Rzeczniczka prasowa rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa:
  „Ukraina składa wniosek o członkostwo w NATO w trybie przyspieszonym, donosi biuro Zełenskiego.
  Dziś każdy wybrał własną ścieżkę. Brutalni rzeźnicy, którzy zabijają kobiety i dzieci, idą na śmietnik NATO. A my w stronę przyszłości. Czy to będzie trudne? Tak. Bo spadanie jest zawsze łatwiejsze niż wznoszenie się. Ale pamiętacie: skrzydła historycznie przeszkadzają nam w czołganiu się” – podkreśliła Zacharowa.”

  Polubione przez 3 ludzi

 14. Gennadij Dubowoj: Dlaczego nie będziemy brać ich do niewoli

  Giennadij Dubowoj, korespondent wojenny Noworosji, ochotnik operacji specjalnej, mówi, że ostrzały SZU chaotyczne i powszechne, w rzeczywistości nie ma tyłów: wróg uderza nie tylko w stolicę DRL, ale także prawie po całym terytorium Donbasu w celu wywołać panikę i pozbawić nas tyłów.
  https://t.me/Olej_w_Glowie/11516

  Polubione przez 1 osoba

 15. RYBAR
  Sytuacja w kierunku limańskim
  na godz. 20.00 dnia 30 września 2022 r

  . Po wycofaniu się z Drobyszewa i Jampola na obrzeżach Limana i w strefie buforowej wokół drogi Liman – Zarecznoje – Torskoje zbudowano obronę Sił Zbrojnych FR . Siły Zbrojne Ukrainy próbują całkowicie zablokować korytarz, ale wojska rosyjskie do tej pory skutecznie odpierały strajki.

  Według wstępnych szacunków w zamachu na Liman bierze udział co najmniej 6 tys . ukraińskich żołnierzy i zagranicznych najemników. Grupy pancerne próbują posuwać się z Drobyszewa , Stawkowa, Dibrowa i Jampola w kierunku samego Limana .

  Z TorskoySiły Zbrojne RF rozmieściły posiłki, w tym artylerię, MLRS i pojazdy opancerzone. W pobliżu Jampola i na północ od Limana toczą się walki manewrowe.

  Na północ od Zarechnego wojsko ukraińskie, wspierane przez pojazdy pancerne, próbowało wejść do Terny wzdłuż zapory na rzece Żerebet , ale zostało stamtąd wyparte przez zbliżające się jednostki rosyjskich sił zbrojnych i wycofało się na zachodni brzeg w Iwanowce . W celu wzmocnienia szturmu Siły Zbrojne Ukrainy pospiesznie przenoszą jednostki z okolic Siewierska i Soledaru , rezerwy ze Słowiańska i Kramatorska . Muszą częściowo odsłonić kierunek Soledar, gdzie nacierają jednostki Wagnera PMC, NM LPR i DPR.

  Sytuacja pozostaje niezwykle napięta, ale na razie Siły Zbrojne FR nadal kontrolują Liman i powstrzymują ofensywę Sił Zbrojnych Ukrainy. Jeśli wojskom alianckim uda się powstrzymać szturm, obronić miasto i zadać ciężkie straty atakującym siłom ukraińskim, to wojska rosyjskie faktycznie przejmą inicjatywę. W takim przypadku sytuacja na froncie może się diametralnie zmienić.

  Polubione przez 3 ludzi

 16. Raport służby prasowej NM DPR z Krasnego Limana

  Mimo wszystko wojska alianckie nadal bronią Krasnego Limana i utrzymują pod swoją kontrolą „drogę życia”, którą zaopatrywany jest garnizon. Korespondenci wojenni służby prasowej NM DPR mogli przejechać tą drogą i sporządzić raport o sytuacji w mieście. Pomimo tego, że wróg przyciągnął do ofensywy znaczne siły, otrzymuje godną odmowę.
  https://t.me/wargonzo/8539

  Polubione przez 3 ludzi

 17. ❗️Do identyfikacji❗️

  Żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy zatrzymani przez siły alianckie podczas SVO opowiadają o zbrodniach ukraińskiej armii nacjonalistycznej. A jak wiecie, zbrodnie wojenne nie mają przedawnienia. Ten chubantan, który okazał rozsądek, złożył broń i podniósł ✋🤚, opowiada o tym, co wydarzyło się w rejonie Aleksandrówki w kwietniu tego roku.

  „13 kwietnia dowódca o znaku wywoławczym „Borzoj” wydał rozkaz otwarcia ognia artyleryjskiego na budynek przedszkola w Aleksandrówce. Ukrywali się w nim cywile. „Borzojowi” to nie przeszkadzało”
  https://t.me/chub_detection/4953

  Polubione przez 3 ludzi

 18. Rybar
  przekazane z
  Kotsnews

  Według Limana sytuacja jest nadal bardzo trudna.
  Garnizon Krasnego Lymana utrzymuje teraz obronę właściwie wzdłuż granic miasta. Fizycznie droga do Torskiej, w kierunku Kremennej, nie została jeszcze przecięta.
  Jednak w rzeczywistości znajduje się pod kontrolą artylerii Sił Zbrojnych Ukrainy.

  Na polach widziano „latające oddziały” )* w lekko opancerzonych pojazdach terenowych. Tacy zaatakowali pierwszą falą w kierunku Balakliya. Tutaj ich wysiłki rekompensuje heroiczne poświęcenie broniących się Barów, Kozaków i 20 Armii.

  Dzisiaj w okolicy widziałem pracę naszych samolotów szturmowych na bardzo niskich wysokościach. Prace artyleryjskie. Czołgi i inne pojazdy opancerzone są sprowadzane do odblokowania garnizonu.

  …)* -Na polach widziano „latające oddziały” )* w lekko opancerzonych pojazdach terenowych.
  Ukraińcy skopiowali od ISIS z Syrii taktykę ataku
  ,,latającymi oddziałami” na lekko opancerzonych pojazdach terenowych.

  *****;
  Heroiczna obrona bazy Deir Ez-Zor w Syrii , miasto było oblężone przez 3 lata!
  Terroryści z ISIS masowo mordowali wziętych do niewoli żołnierzy i chroniącą się pod ich osłoną ludność cywilną na zajętym terenie.

  Tragedia Syrii. Heroiczna obrona Deir Ez-Zor
  oraz inne rzeczy, o których nie usłyszymy z mediów głównego nurtu.
  https://re.taraka.pl/tragedia_syrii_heroiczna_obrona

  ***;
  Bitwa o Dajr az-Zaur – operacja wojskowa przeprowadzona jesienią 2017 roku przez Siły Zbrojne Syrii w muhafazie Dajr az-Zaur przeciwko organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie (ISIS).
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_o_Dajr_az-Zaur

  ***/
  Rosjanie byli tam doradcami wojskowymi,
  znają się na tym wojskowym rzemiośle.
  To oni wyszkolili i uzbroili ,,Siły Tygrysa”, które odblokowały Dajr az- Zaur.
  *;
  Tiger Forces (arabski قوات النمر) to elitarna siła armii syryjskiej kierowanego przez Souheil al-Hassan , sam przydomek „Tiger”.
  Siły Tygrysa powstały w 2013 roku podczas wojny domowej w Syrii . Głównie z prowincji Hama, Siły Tygrysów są jedną z nielicznych dywizji armii syryjskiej, która ma czołgi T-90 .
  Walczyli we wszystkich gorących punktach konfliktu: Aleppo, Maskaneh, Palmyra i Dajr az-Zaur na południe od Rakki.

  ***/

  Spoko Panowie Dajr az-Zaur bronił się trzy lata przed takimi hordami na pikapach,
  już z odsieczą do Limana zbliżają się ,,Tygrysy”

  Rybar nadaje
  Za Limanem zbliża się bitwa, zbliżają się rezerwy rzucone do uwolnienia Limana

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.