Wojna już nie domowa na Ukrainie 01.10.2022r.- 2657 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 227).


„Niemy krzyk”– dzień 861.

Wobec gwałtownego wzrostu cen energii elektrycznej w Niemczech nie ma żadnych przesłanek do masowych protestów. 

Ogłosił kanclerz Niemiec Olaf Scholz, przekonując, że odpowiedzialność za obecną sytuację ponosi wyłącznie Rosja, która rzekomo „nie jest już wiarygodnym dostawcą energii”. Jednocześnie niemieckie media sugerowały, że opozycja w Niemczech jest w stanie organizować protesty podobne do tych, które miały miejsce wcześniej w Czechach. Wychodzi na to, że niemiecki kanclerz stara się ratować twarz wygłaszając optymistyczne tyrady. Jednak w rzeczywistości gospodarka europejska jest na skraju recesji, która może doprowadzić do bardzo poważnych protestów społecznych.

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz uważa, że ​​nie ma przesłanek do masowych protestów w związku z gwałtownym wzrostem cen energii w Niemczech. Oświadczył to po wynikach negocjacji między kierownictwem partii koalicji rządzącej.

„Jeśli niektórzy się nie zgadzają (…) to mówimy tylko o niektórych. Większość obywateli wie, że dobrze jest żyć w potężnym gospodarczo państwie opiekuńczym”- powiedział Scholz, dodając, że koalicja rządząca uzgodniła środki wsparcia ludności na kwotę 65 mld euro.

Jednocześnie gazeta Die Welt przypomniała, że ​​niemiecka opozycja może inspirować się antyrządowym wiecem w Czechach, którego uczestnicy domagali się poprawy stosunków z Rosją i wsparcia ludności w obliczu kryzysu energetycznego.

Przypomnijmy, że masowy protest odbył się w Pradze 3 września. Protestujący domagali się dymisji rządu premiera Petra Fiali, a także natychmiastowych negocjacji z Rosją w celu zawarcia bezpośrednich kontraktów na dostawy gazu do Czech.

Die Welt przyznaje, że podobne akcje w Niemczech mogą zorganizować połączone siły Alternatywy dla Niemiec i Partii Lewicy przy wsparciu związków zawodowych.

Z punktu widzenia kanclerz Niemiec Rosja od dawna łamie zobowiązania wynikające z kontraktów na dostawy gazu i nie jest już wiarygodnym dostawcą.

„Coś, co zawsze działo się, nawet podczas zimnej wojny, już nie działa: Rosja nie jest już wiarygodnym dostawcą energii”– stwierdził Scholz, dodając, że mimo trudności Berlin będzie nadal wspierał reżim w Kijowie, a odpowiedzialność za sytuację spoczywa na Rosji. Podkreślił, że Niemcy czekają trudne czasy, ale przetrwają nadchodzącą zimę. 

„Nasz kraj przeżywa trudny okres”– stwierdził niemiecki kanclerz.

Moskwa odpowiedziała na wypowiedzi Scholza. 

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew przypomniał, że obecnie Niemcy zachowują się wyjątkowo wrogo wobec Rosji.

„Niemcy: a) kraj nieprzyjazny, b) nałożyły sankcje na całą rosyjską gospodarkę i jej obywateli, c) dostarczają Ukrainie śmiercionośnej broni skierowanej przeciwko naszym siłom zbrojnym. Innymi słowy, Rosji wypowiedziała wojnę hybrydową. Dlatego Niemcy działają jako wróg Rosji”– napisał Miedwiediew w Telegramie.

Miedwiediew dodał, że „drobne problemy z gazem” na tym tle nie powinny dziwić Scholza.

Przypomnijmy, że wcześniej, ze względów technicznych, Gazprom całkowicie wstrzymał dostawy gazu do Europy przez Nord Stream 1. Rosyjski rurociąg został tymczasowo wyłączony z powodu konserwacji już 31 sierpnia, a jego uruchomienie zaplanowano na 3 września.

Jednak w pracy ostatniej działającej turbiny gazociągu stwierdzono awarie uniemożliwiające jej eksploatację. Jednocześnie antyrosyjskie sankcje Zachodu ingerują w remont sprzętu– wyjaśnia Gazprom.

Wicepremier Rosji Aleksander Nowak, komentując wyłączenie Nord Streamu, zaznaczył, że to wina krajów UE, z powodu których sankcji nie można było naprawić i konserwować bloków.

„Jest takie zdanie: ‚Narzekanie chorej głowy na zdrową’. W tej chwili cały problem leży właśnie po tej stronie, ponieważ wszystkie warunki umowy naprawczej zostały całkowicie naruszone, warunki transportu tego sprzętu zostały naruszone. Ponadto na odpowiedni sprzęt nałożono sankcje zarówno z Kanady, jak i Unii Europejskiej, więc należy je dostosować do warunków umownych (ich działania- dopisek mój), aby ten sprzęt naprawdę działał nadal”– powiedział Nowak na antenie programu „Moskwa. Kreml. Putin” na kanale telewizyjnym „Rosja 1”.

Z kolei sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow powiedział na antenie tego samego programu, że obecna sytuacja w sektorze energetycznym jest wynikiem działań europejskich „niefortunnych polityków”.

„I to właśnie ci nieszczęśni politycy powodują, że ich obywatele umierają z powodu udarów, gdy widzą rachunki za prąd. A teraz, kiedy zrobi się chłodniej, sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej”– przewidział Pieskow.

Według analityków Niemcy były w stanie zgromadzić pewną rezerwę gazu, więc sytuacja raczej nie rozwinie się według najbardziej pesymistycznego scenariusza, ale to wszystko niewątpliwie wpłynie na rozwój gospodarczy Niemiec.

Niemcy zgromadziły zapasy gazu, więc nie należy spodziewać się, że zimą cały kraj zamarznie. To pierwsza gospodarka w strefie euro, która skupując gaz z całego świata po fantastycznych cenach, przetrwa tę zimę. Pytanie, jest tylko jedno: do czego to wszystko w ostateczności doprowadzi. Już teraz ceny paliwa są tam nie do zniesienia, ponieważ prowadzą do zamknięcia lub likwidacji wielu branż w sektorze gospodarki.

Można, np. w stu procentach przyjąć, że w obliczu spadającej produkcji przemysłowej i spadku bilansu handlowego, proponowane przez rząd Scholza działania mające na celu wsparcie ludności doprowadzą do wzrostu inflacji.

Po pierwsze stanie się to dlatego, bo dodrukują pieniądze i przeznaczą po 200-300 euro na osobę w formie dotacji na opłacenie mieszkania i usług komunalnych. Doprowadzi to tylko do kolejnej rundy inflacji. Scholz wkroczył na drogę zabijania niemieckiej gospodarki – musi zrozumieć, że ta zima nie jest ostatnią. Co zrobi dalej? Czy nadal będzie kupował gaz z Ameryki, Kataru i innych krajów, który będzie co najmniej dwa razy droższy niż niebieskie paliwo rurociągowe z Rosji?

I nie ma co się łudzić, że jeśli obywatele nawet zaprotestują przeciwko takiej polityce, zostaną one brutalnie spacyfikowane przez policję i wspomagające ją specjalne jednostki wojskowe. Będzie po prostu bardzo gorąco, a rewolta obejmie większą część kraju. I nawet w pewnym momencie może zacząć przypominać powstanie ludowe, skierowane przeciwko swojej władzy.

Tym bardziej, że ​​szef niemieckiego rządu, mówiąc o braku przesłanek do aktywnego niezadowolenia obywateli z polityki energetycznej, robi tylko dobrą minę do złej gry.

Scholz reprezentuje myślenie życzeniowe, mające na celu zachowanie twarzy. Media już teraz przekonują, że Niemcy powinny spodziewać się protestów przeciwko rosnącym cenom energii elektrycznej, takich jak te w Pradze. Z kolei lider CDU Friedrich Merz  przewiduje kroczące blackouty na wiosnę przyszłego roku. Dla większości obywateli Niemiec przyzwyczajonych do dobrego, ciepłego i spokojnego życia będzie to wyjątkowo nieprzyjemne. Scholz po prostu niezdarnie próbuje odwrócić uwagę ludzi od spodziewanego krachu.

Obecny rząd koalicyjny całkowicie oderwał się od problemów i żądań większości obywateli Niemiec- podobnie jak większość rządów krajów UE aktywnie działających na rzecz popierania Kijowa i dalszego eskalowania sytuacji. Widać to wyraźnie w retoryce wicekanclerza Roberta Habeka i minister spraw zagranicznych Niemiec Annaleny Burbock, reprezentujących w koalicji Partię Zielonych. Oboje, jakby funkcjonowali w świece równoległym do realnej rzeczywistości.

Wcześniej w Niemczech nie było takiego rozejścia się poglądów lansowanych przez rządzących w stosunku opinii publicznej. Zostało to publicznie ogłoszone przez minister Burbock, która brutalnie stwierdziła, że mało dba o interesy własnych wyborców, bo nadal będzie wspierać Ukrainę. W tym przypadku jesteśmy świadkami oczywistego bezmyślnego trzymania się jakieś wydumanej doktryny, a nie polityki zdrowego rozsądku, którym od dawien dawna cechowała się niemiecka elita polityczna.

Dlatego pewne jest, że ​​nie można wykluczyć ewentualnych akcji protestacyjnych, ponieważ w Europie rozwija się bardzo trudna sytuacja gospodarcza.

Europa już wykazuje oznaki recesji, a wejście w recesję z gwałtownie rosnącymi cenami energii to samobójstwo. Przyjęcie nowego pakietu sankcji z całkowitym embargiem na dostawy z Rosji doprowadzi również do gwałtownego wzrostu cen żywności. Wiosną przyszłego roku Europa spotka się nie tylko z kryzysem energetycznym, ale także z kryzysem żywnościowym i dwucyfrowymi wskaźnikami inflacji, po których może nastąpić pogłębienie recesji i ostatecznie załamanie gospodarki. A więc, w dalszej kolejności masowym bezrobociem, cięciem wydatków państwa- w tym przede wszystkim socjalnych i wzrost przestępczości.

Czyli, obecnie rządząca koalicja w Niemczech, ale też i rząd PiS w Polsce, doprowadzi w ostateczności do takiej sytuacji społecznej, w jakiej znalazła się Ukraina.

*

Popołudniowa (01.10.2022r. 13:30) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej kontynuują specjalną operację wojskową.

Precyzyjny strajk rosyjskich sił powietrznych w pobliżu miasta Dniepropietrowsk zniszczył warsztaty montażu ukraińskich pocisków operacyjno-taktycznych Grom-2 i Toczka-U na terenie związku produkcyjnego „Jużnej Fabryki Maszyn”.

Zlikwidowano do 200 nacjonalistów oraz 23 jednostki sprzętu wojskowego i ponad 30 ton zapasów amunicji do artylerii armatniej i rakietowej zostało zniszczonych w wyniku uderzeń rakietowych w punkty tymczasowego rozmieszczenia jednostek 81 brygady lotniczej Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) oraz magazyn broni rakietowej i artyleryjskiej 80 powietrzno-desantowej brygady szturmowej USZ w pobliżu miasta Kramatorsk w Donieckiej Republice Ludowej.

Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe, siły rakietowe i artyleria uderzyły w jednostki 26 brygady artyleryjskiej i 59 brygady piechoty zmotoryzowanej USZ na terenach osiedli Zakotnoje w Donieckiej Republice Ludowej i miasta Mikołajew, 128 górskiej brygady szturmowej USZ i 121 brygady obrony terytorialnej na terenach osiedli Osokorowka w obwodzie chersońskim i Wremiewka w Donieckiej Republice Ludowej, 66 i 93 brygady zmechanizowanej USZ na obszarze osada Redkodub w Donieckiej Republice Ludowej, a także 61 jednostek artylerii na stanowiskach ogniowych, siła robocza i sprzęt wojskowy w 148 okręgach.

Zniszczono sześć składów broni rakietowej i artyleryjskiej oraz amunicji na terenach osiedli Majaki w Donieckiej Republice Ludowej, Leżyno, obwód zaporoski, Pawłograd, Kołomicewo, obwód dniepropietrowski i miasto Mikołajew, a także dwa polowe punkty tankowania wyposażenie 93 brygady zmechanizowanej USZ w pobliżu osady Redkodub w Donieckiej Republice Ludowej.

W regionie Mikołajewa, w okolicy osady Czerwony Staw, po nalocie rosyjskich sił powietrznych, została zniszcozna mobilna grupa centrum wywiadu elektronicznego USZ.

Również podczas walki przeciwbateryjnej w okolicy Mikołajewa został trafiony zestaw amerykańskich systemów rakietowych wielokrotnego startu HIMARS.

Samoloty myśliwskie rosyjskich sił powietrznych zestrzeliły MiG-29 ukraińskich sił powietrznych w pobliżu osady Klesczeewka w Donieckiej Republice Ludowej.

Kolejny ukraiński Su-25 został zniszczony przez rosyjskie systemy obrony powietrznej w pobliżu wsi Ternowe Pody w obwodzie mikołajowskim.

Ponadto pięć bezzałogowych statków powietrznych zostało zestrzelonych przez środki obrony powietrznej rosyjskich sił powietrznych w ciągu jednego dnia w pobliżu miejscowości: Urożajnoje w obwodzie chersońskim, Swatowo i Władimirowka w Ługańskiej Republice Ludowej, Pietrowskie w Donieckiej Republice Ludowej i Nowojegorowka w regionie Charkowa.

Ponadto w powietrzu w pobliżu Chersonia zniszczono 18 rakiet HIMARS, w rejonach osiedli Nowaja Kachowka, Czerwoni Majak w regionie Chersoniu, a nad Nowaja Kachowka i zestrzelono dwie amerykańskie pociski antyradarowe HARM, także w pobliżu Chersonia.

Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono: 309 samolotów, 155 śmigłowców, 2112 bezzałogowych statków powietrznych, 377 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 5153 czołgi i inne bojowe wozy opancerzone, 856 bojowych wozów wielowyrzutniowych. , 3440 sztuk artylerii polowej i moździerzy oraz 5988 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.

***

Reżim kijowski kontynuuje prowokacje w celu stworzenia zagrożenia katastrofą spowodowaną przez człowieka w elektrowni atomowej w Zaporożu.

Ukraińska artyleria po raz kolejny ostrzeliwała dzielnicę mieszkalną miasta Energodar i tereny przylegające do elektrowni atomowej.

Ostrzały przeprowadzono z terenu osady Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim, kontrolowanej przez USZ.

Stanowiska ogniowe wroga została stłumiona przez ogień powrotny rosyjskiej artylerii.

Środowisko promieniowania jest normalne.

 Żołnierze DRL, przy wsparciu Sił Zbrojnych Rosji, zniszczyli w ciągu ostatniego dnia do 40 ukraińskich nacjonalistycznych bojówkarzy. 

„Wspólne działania żołnierzy DRL i rosyjskich sił zbrojnych zniszczyły następującą broń i sprzęt wojskowy wroga: czołg, dwie pozycje załóg moździerzy, dwa opancerzone wozy bojowe i dwa bezzałogowe statki powietrzne”– poinformował dziś wiceszef Oddziału Milicji Ludowej Eduard Basurin.

Dodał, że strata personelu wroga wyniosła 40 osób.

Poza tym, w ciągu ostatnich 24 godzin misja odnotowała 28 przypadków ostrzału ze strony ukraińskich sił zbrojnych.

Na kierunku donieckim przeciwnik użył artylerii 155 mm i 152 mm.
Na kierunku Jasinowatej – artyleria 155 mm.
Na kierunku Gorłówki – wielokrotne wyrzutnie rakiet Grad, artyleria 155 mm, 152 mm i 122 mm oraz czołgi.

W sumie, w ciągu minionej doby USZ wystrzeliły na terytorium DRL 118 sztuk różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazły się obszary 7 zaludnionych rejonów republiki:

jej stolica Donieck, a tam dzielnica kirowska, kijowska, kujbyszewska i piotrowska, a także Zaicewo, Nowosielówka, Gorłówka, Michajłowka, Jasinowata, Makiejwka (obwód czerwoński).

🆘W ciągu ostatnich 24 godzin pojawiły się doniesienia o śmierci 1 cywila (kobieta urodzona w 1978r.) w dzielnicy nikitowskiej w Gorłówce.

Ponadto, 4 cywilów odniosło obrażenia o różnym stopniu ciężkości w dzielnicach kijowskiej i kujbyszewskiej w Doniecku oraz Jakowlewce.

🏠 5 gospodarstw domowych zostało uszkodzonych w dzielnicach kirowskiej i kijowskiej w Doniecku, a także w dzielnicy Nikitowka w Gorłówce.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

8 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 02 жовтень 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania lin
ku do źródła.

138 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 01.10.2022r.- 2657 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 227).

 1. Smutne, ale prawdziwe a poza tym ktoś wyżej wymienia, co Putin zrobi, ale skończy się na deklaracjach i kolejnych czerwonych liniach, z których prawdziwa jest tylko krew żołnierzy i niewinnych cywilów, a cała reszta to pieprzenie i myślenie życzeniowe, które nawet w porażkach widzi głębszy cel i głębsza i „genialną” strategię Rosji

  Polubienie

  • Tak, tak, tak… ukropy jutro już będą w Doniecku, a pojutrze na Placu Czerwonym. Weźcie darujcie sobie ten napompowany defetyzm i jak chcecie się wzajemnie głaskać po jajach utwierdzając jeden drugiego, że Rosja już przegrała to NIE TUTAJ. Tu się liczy prawda i fakty, a nie wasze fochy, żale i zaklinanie rzeczywistości. Znajdźcie sobie inne miejsce, bo mnie już na wymioty zbiera jak po raz kolejny czytam wypociny kanapowych ekspertów jaka to Rosja słaba, przegrana, a do Putina nic nie dociera. To nawet nie jest śmieszne tylko żałosne. Znajdźcie sobie swoją enklawę i bawcie się tam w „ekspertów”.

   Polubione przez 4 ludzi

   • Według mnie to nie są żadne fochy i żale a specjalna robota ludzi z sbu….powoli wsączali się tutaj, opowiadali jacy to z nich prorosyjscy kibice, dalej to twierdzą, jednak wciąż i wciąż rajcuje ich najmniejsze chociaż potkniecie Rosji….w stylu, nie chciałem tego, ale jednak….Każdy błąd, każda strata terenu, nawet metru w ich komentarzach urasta do pozycji klęski XXI wieku….
    Jak Adnovum nie zrobi z nimi porządku, to oni nigdy się od tego „cycka” nie odkleją…Tam, czyli w sbu i w polskich służbach popychadeł sbu płaci sie za komentarz, a czasami i za wierszówkę, jak pokazał „kibic z breslau”….

    Polubione przez 3 ludzi

   • No tak, w sumie się z tobą zgadzam, jednak poza irytacją przedstaw argumenty. Wkurzasz się na ludzi. O.k. Piszesz, że tutaj liczą się prawda i fakty. No to się do tego sam stosuj. Fochy , jak mówisz wynikają z obserwacji tego co się dzieje dziś już w Rosji. Ludzie tu piszący , przynajmniej niektórzy nie radzą sobie ze zrozumieniem, co się dzieje. Pomijam zawodowych mącicieli. Prawdą jest, że np. stracili Krasny Liman, co obrazisz się za słowa o tym ? Poczytaj rosyjskie fora, zobacz, jak są zwykli Rosjanie wkur……..i. Wytłumacz rosyjską strategię. Proszę, bo ja nic nie rozumiem. A dopiero potem odsyłaj innych do enklaw. Z chęcią przeczytam, naprawdę. Super mocarstwo jądrowe z armią nr 1 lub nr 2 na świecie cofa się przed armią nr 21na świecie i to na własnym już terytorium. Prawda to czy defetyzm?

    Polubienie

    • Ja tylko skromnie wtrącę, że juz Poroch a później wirtuoz fortepianowy inaczej twierdzili z uporem maniakalno-paranoidalnym, że banderowcy maja najpotężniejsza armię Świata!! Tez przespałeś ten moment? Wiec jaki to wstyd dla Rosjan, oddać skrawek terenu najpotężniejszym bandytom zaraz po jankesach, choć Poroch nie zaznaczył tego? Poza tym mają za sobą wszystkie wyrzutnie jądrowe jankesów, brytoli, franc, to mało? Więc defetyzm to nie jest, ale probanderowska propaganda, co tutaj wypacasz….

     Polubione przez 1 osoba

  • Ale co jest „smutne, ale prawdziwe”? To, że jesteś durniem nie znającym się na startegii i na psychologii, czy może to, że „lajkujesz” i komentujesz komentarze kolegi zza biurka? Póki co, to głębszy cel widzą tutejsi zadaniowcy i ofermy nie potrafiące myslec w tym, że banderowcy przy olbrzymich stratach (sam pianista, tylko inaczej o nich wspominał kilkukrotnie) odbili kawałek terenu tracąc w tym czasie znacznie większy?
   Porażki banderowców nie widzisz?
   https://t.me/RVvoenkor/27731
   To kim ty tak naprawdę jesteś, skoro nie widzisz jak dostaja w dupsko banderowscy siepacze i ich funfle z nato natomiast kwilisz jak tylko jest coś na niekorzyść Rosji? Znaczy się cwany gapa zausznik banderowski lub dureń, wybieraj….

   Polubione przez 2 ludzi

   • Marnujesz się tu na forum, taki geniusz i znawca wszystkiego. Jeśli Rosja rozpierdzieli ten chory twór zjem własne kapcie i będę w tym im kibicował całym sercem, ale niech to robią bo póki co więcej psują nerwów niż sprawiają radości. Więcej zwykłej tolerancji, a nie tylko tniesz równo z trawa każdego kto myśli trochę inaczej.

    Polubione przez 1 osoba

    • A ja do ciebie to pisałem? To po kiego się pchasz, tracisz okazję, aby siedzieć cicho…
     Nie ma tolerancji dla pederastów udających życzliwych, juz to było nieraz przerabiane tutaj. Zaliczasz się do nich? Bo to co byś zrobił, gdyby…to mnie gila, naprawdę. Co do mnie, to się pomyliłem z sprawie Limania i na pewno sie nie myle co do tych co serce mają w dupie… Tak samo ja , jak i ty nie jesteśmy sztabowcami rosyjskimi, Tak samo szuje tutaj wypełzające z kanalizy gdy tylko Rosja jest w opałach, mniejszych lub większych…. ja do momentu odejścia Manii Przepraszania na tym blogu popełniłem może ze 8 wpisów, a obserwuję bloga od momentu odejścia Adnovum z Neona. To wy, tym swoim sraniem tutaj sprowokowaliście mnie do tego, abym tracił swój cenny czas na prostowanie waszych debilnych wyroków, nie zauważyłeś tego???? Widziałeś moje komentarze wcześniej? Nie sądzę…

     Polubione przez 2 ludzi

 2. Mam pytanie do ogółu tutaj: CO ZROBIĆ ABY MANIA PRZEPRASZANIA WRÓCIŁ??? Pamiętam, że już raz odchodził, wtedy po przerwie zaczął znowu komentować… Nie ukrywam, że jego komentarze były i z polotem i z merytoryczną wiedzą. Zresztą razem z nim zamilkł Gawroche Paryski… Kurna, chłopaki, nie oddajcie tego miejsca walkowerem!!!!

  Polubione przez 3 ludzi

 3. !!RU!! Dagestańczycy strzelają do wroga na froncie – nigdy czegoś takiego nie widzieliście 😁
  „Nalejmy herbatę, a potem strzelajmy” – chłopaki są spokojni, jak czołgi) – TO TAK W GESTII KIPESKIEGO MORALE…..banderowcy już herbaty nie piją, tylko gorzałę….
  https://t.me/RVvoenkor/27743

  Polubienie

 4. Morale, morale, morale, jakie się ma morale, gdy na polskim portalu wciąż wieszczy sie zwyciestwa banderowcó, a realnie wpada się zasadzkę tych, co już „przegrali”?
  ‼️RU 🇺🇦Bojownicy APU na bronitechnice wpadli w zasadzkę podczas ataku na Jampol, to okolice Limania, prawda? 😀
  https://t.me/RVvoenkor/27747

  Polubione przez 2 ludzi

 5. I w ten sposób zostałem agentem sbu, pisząc tylko to jak odbieram, to, co się teraz dzieje. Najważniejsza jest pewność siebie i wiara we własny geniusz a reszta to agenci sbu, bnd, kgb i ch… wie jacy. Najwygodniej, bo nie dopuszczam do siebie myśli, że coś może jest jednak nie tak….

  Polubione przez 1 osoba

 6. Oby Szatan znów miał robotę tym razem cel to zniszczyć Londyn .

  Potwierdzono cechy konstrukcyjne na wszystkich etapach lotu rakiety. Niektórzy w NATO nazywają ją „Szatan II”. Ma zasięg operacyjny 18 000 Kilometrów przy prędkości ponad 25 000 Kilometrów na godzinę. Z Kaliningradu do Londynu leciałaby około 13 minut.

  Polubienie

  • Czy to prawda, że @maniaprzepraszania odszedł ?

   Wierzysz w reinkarnację w tym świecie ?
   Zapewne nie, bo w realu nie jest to możliwe…
   Ale w wirtualnym świecie – tak. Jest to możliwe…
   Czasem KtośZ nowym nickiem pojawia się w internecie

   Polubione przez 1 osoba

   • „Czasem KtośZ nowym nickiem pojawia się w internecie”
    No ty masz w tym wprawę.
    Ale @maniaprzepraszania miał swój styl i ja go w tej chwili nie widzę. Może się mylę….

    Polubione przez 2 ludzi

    • ,,No ty masz w tym wprawę.”
     – Bo jestem Presumerem – mniemanologiem vel Proteuszem
     Proteusz miał dar przepowiadania przyszłości i zdolność zmieniania swej postaci.

     ,,Ale @maniaprzepraszania miał swój styl i ja go w tej chwili nie widzę.
     Może się mylę…”
     -. Nie. W tej chwili nie, ale się znów pojawi.
     – Przynajmniej ja bym tak zrobił.

     Polubione przez 1 osoba

  • Przejście z soboty na drugi dzień października będzie spokojne. Jutro wrócimy. Będą dla was listy i single, diverchubowie i chubantanci, żyjący i nieżyjący. Ponieważ siły lądowe sił sojuszniczych działają. Nie mają weekendów, przerw na lunch ani snu. Ukraińscy żołnierze mają wybór – życie z założonymi rękami i podniesionym ✋🤚 lub 💀. Którą drogą iść, co wybrać i w co wierzyć, zależy tylko od nich samych. Od osobistej decyzji każdego.
   https://t.me/chub_detection/4972

   Polubione przez 3 ludzi

 7. Niektórzy wychodzą z podniesionymi rękami, niektórych wyciąga się najpierw stopy, innych trzeba wypalić z króliczych nor. W tym drugim przypadku stosuje się starą, ale niezwykle skuteczną metodę. Po kilku celnych trafieniach „zapalniczki” nerwy Bandery tracą nerwy, a jednocześnie rozpraszają się jak karaluchy od zapalonych świateł.

  Algorytm działań wroga jest spójny i bardziej niż przewidywalny, więc do gry wkraczają nasi dzielni strzelcy. Natychmiast sprowadzają ołowiany deszcz na głowy nazistów, niwecząc wszelkie możliwości ucieczki.

  Taki obraz wyłania się dzisiaj w kierunku Siewierska. Żołnierze sił specjalnych Akhmat wraz z ORB i siłami sojuszniczymi powoli oczyszczają odpowiedzialne terytorium z gryzoni Bandera. Już wkrótce jesień. Pola trzeba zasiać, a te szkodniki psują ziemię swoimi dziurami. Nie pracują sami i nie dają innym. A raczej nie. Teraz stały się nawozem.
  https://t.me/Kadyrov95V/1166

  Polubione przez 2 ludzi

 8. TO TAK JAKBY RAMZAN KADYROW MÓWIŁ O TYM BLOGU:
  Kto by pomyślał, ale kolejny koncert słynnej piosenkarki Jony w Groznym wywołał niezadowolenie wśród religijnych dyletantów. Widzisz, teologowie kanapowi (którzy mają dalekie od głębokiego zrozumienia wiedzy islamskiej i którzy przez chwilę nie studiowali nauk religijnych) z jakiegoś powodu stali się dzisiaj bardziej aktywni i postanowili przejść przez fikcyjne argumenty zarówno na sam temat koncertu, jak i na moją rodzinę, wyrzucając nawet takie drobiazgi jak… jak post!

  Nie będę cytował ich bzdur. Jestem pewien werbalizmu i tak doskonale zrozumiałem, że moje słowa są skierowane do nich. Jeśli ci samozwańczy teologowie chcą potwierdzić to, co zostało powiedziane i przedstawić dowody swojej wyjątkowej pobożności i przynależności do religii wszystkich członków ich rodzin, co pozwoliłoby im na krytykę innych, to zapraszamy jutro na otwarty dialog na Dom Obchodów w Groznym. Niech udowodnią, że ich nauki religijne nie są pustymi słowami, ale codzienną duchową walką.

  Interesujące jest to, czy sami żyją na co dzień zgodnie z kanonami islamu, czy po prostu gryzmują teksty na ten temat w sieciach społecznościowych. Jestem jednak pewien, że tak radykalne i kategoryczne komentarze zostawiają zwykli mokasyny, którzy nie chcą czegoś w życiu osiągnąć.
  https://t.me/Kadyrov95V/1167

  Polubione przez 1 osoba

 9. READOWKA

  Mapa działań wojennych i sytuacja na frontach wieczorem 1 października
  Kirył Gromow dzisiaj o 00:23

  Sytuacja na frontach z minionego dnia:

  w kierunku Krasnolimanskim Krasny Liman został zwolniony w nocy, najwyraźniej w celu wycofania garnizonu obrońców miasta. Teraz głównymi punktami naszej obrony są północne miasta regionu Ługańska – Swatowo i Kremennaja. W ostatnim i zabrali
  ocalały garnizon. W tej chwili wiadomo, że pozycje na autostradzie Kremennaja-Torskoje są wzmacniane.

  Kierunek południowy:

  na stronie Andreevsky’ego, po wczorajszej nieudanej próbie ataku na Davydov Brod, Siły Zbrojne Ukrainy podjęły dziś nowy manewr na rosyjskich pozycjach w tej osadzie, aby przeciąć drogę do Biełogorki. Wrogowie używali wielu pojazdów samochodowych i opancerzonych, pracowała nad nimi rosyjska artyleria. Atak został odparty, ale walki w okolicy trwają.
  w sektorze Olginsky wróg zaatakował w rejonie Wysokopoli z grupą czołgów, ciężkie walki trwają cały dzień i nadal.

  Z ciekawostek – Utrata rosyjskiego miasta Krasny Liman wywołała dziś w sieci falę oburzenia. Gorąca dyskusja w otwartych przestrzeniach Telegramu z aktywnym udziałem
  Ramzan Kadyrow i Jewgienij Prigozhin o winowajcach porażki doprowadzili do bardzo niejednoznacznego wyniku. Spowodowało to gorącą aprobatę części społeczeństwa – zniesławienie winnych, co zresztą nie przyniosło żadnych konstruktywnych skutków. A w Kijowie tymczasem zacierają ręce, zadowoleni z tej „sprawy”. Dlaczego ich własne „gorące głowy” są czasem gorsze od wroga w wojnie informacyjnej – wyjaśnia Readovka.

  Czytaj całość:
  https://readovka.news/news/114164

  Polubienie

  • PS.

   Prigozhin ponownie poparł Kadyrowa

   Przedsiębiorca i założyciel Wagnera PKW Jewgienij Prigożyn poparł szefa Czeczenii i wezwał do wysłania osób odpowiedzialnych za obronę Krasnego Limana „na front z bronią automatyczną”.

   Odpowiedni komentarz w sieci społecznościowej „VKontakte” opublikował służba prasowa Prigozhina.

   Czytaj
   https://cont.ws/@Artemon/2388231

   Polubienie

  • Widać, że pan Kardyrow, albo jest wyznaczony przez Kreml do podpuszczania USA, zachodu i Ukrainy albo ma rozumowanie na poziomie generała brygady a nie polityka.
   Przecież celem operacji specjalnej nie są jej cele oficjalne ale nieoficjalne. Czyli wojna na Ukrainie ma pozbawić USA rolę światowego hegemona i stworzenia świata wielobiegunowego poprzez utratę reputacji USA wśród innych państw.
   Skoro utrata miasta Liman miasta powiatowego lub też dużej gminy o liczbie ludności ponad 20 tysięcy jest taka „bolesna” dla Rosjan, to dlaczego USA dokonały sabotażu na sieciach gazu Nrod Stream 1 i 2??? Dlaczego dalej bombardują elektrownie atomową w Zaporożu???
   Z punktu widzenia frontu czy nawet dowódcy korpusu utrata miasta ma pozytywne strony. Ukraina teraz musi tam trzymać nowe siły i jeśli chce dalej atakować to musi wysłać więcej ludzi i sprzętu. A naprawdę Ukraina to duże państwo gdzie jest pochowane jeszcze sporo postsowieckiej ciężkiej broni zwożonej z państwa Środkowej Europy czyli nowych członków NATO. Dodatkowo teraz Ukraina musi dostarczać żywność dla wojska i cywili. Natomiast nie oszukujmy się. cywile w mieście frontowym Liman mieli dość czasu aby ewakuować się do Rosji. Znają oni Rosyjski dostali by w Rosji mieszkanie i pracę i przetrwali by te kilka miesięcy aby powrócić do domu. W mieście Liman zostali ludzie którzy czują się Ukraińcami. Te 8 lat ukrainizacji oraz możliwość emigracji zarobkowej na zachód w tym do Polski skutecznie to uczynił. Rozumie to Putin i eksperci od tych spraw.
   Wojna na Ukrainie ma fazy. Każda z faz ma kilka planów. I tak gdyby USA zmusiły Zełeńskiego do negocjacji i warunków Rosji to nie było by aneksji tych ziem. Powstały by republiki państwa buforowe, Ukraina by stała się państwem federalnym z nową konstytucją. Niemcy powróciły by do biznesu z Rosją.
   Jednak USA uznało i słusznie… że ponownie zbliżenie Niemiec i Rosji to utrata ich wpływów i to znaczących w całej Europie. Dla USA lepiej jest ciągnąć konflikt ponieważ wtedy duży korporacyjny kapitał ucieknie do zadłużonego po uszy USA. USA już nie liczą na osłabienie Rosji co na wzmocnienie upadającego USA realnym kapitałem z państw zachodniej Europy. Ta polityka doprowadzić może paradoksalnie do ponownego wzrostu mocarstwowej pozycji Rosji nie tylko na poziomie militarnym ale też gospodarczym i ludnościowym. Nie oszukujmy się bez pieniędzy, jak słusznie zauważył Napoleon nie można prowadzić wojny. Inflacja to jest oznaka utrata pieniędzy przez państwo. I tak Turcja ze swoją inflacja nie może prowadzić już wojny. Co z tego, że ma „drugą największą armie Nato”, jak inflacja w Turcji w czasie pokoju jest taka jakby te państwo toczyło długą wojnę domową czy z też z Iranem i Irakiem. Polska jak i cała Europa jest już zdemilitaryzowana. Cel Rosji demilitaryzacji zachodu został spełniony. Polacy i inne narody nie chcą żadnej wojny. Społeczeństwa sprzed 1 wojny światowej były chętne do wojny. Polacy sprzed 2 wojny światowej tuż po odzyskaniu niepodległości byli chętni do wojny… jest to logiczne, sprzed 1 wojną światową potęgi kolonialne były bogate i nie odczuwały skutków wojny dawno. Polacy zaś byli chętni do wojny ponieważ niedawno odzyskali niepodległość i to po zwycięstwie na polach bitwie nad mocarstwami jakimi były ZSRR (bitwa Warszawska) i Niemcy (powstanie Wielkopolskie). Z Ukraińcami jest podobnie, oni niedawno odzyskali niepodległość, zaś te ziemię Krym i nawet Donbas i Ługańsk stracili bez walki. 8 lat tłoczenia w nich propagandy z technologią i technikami o którym nie śniło się nawet Hitlerowi czy Stalinowi zrobiło swoje.
   USA mają zatem świadomość, że jak Ukraina by się poddała to jest po wojnie. Dlatego dla nich zdobycie takiego Limana to jest sukces ogromny…. niczym bitwa pod Wiedniem, bitwa Warszawska… ponieważ przedłuża wojnę która jest i tak przegrana.

   Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.