Wojna już nie domowa na Ukrainie 05.10.2022r.- 2661 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 231).


„Niemy krzyk”– dzień 865.

Przyczyną która doprowadziła do zamachu, były prowadzone tajne rozmowy między Rosją a Niemcami w sprawie rozwiązania problemów z Nord Stream 1 i 2 (NS1 i NS2). 

Szwedzcy sejsmolodzy oszacowali, że siła eksplozji mogła sięgać nawet użyciu 700 kg trotylu. Zarówno NS1, jak i NS2, w pobliżu silnych prądów wokół Borholmu, znajdują się na dnie morza na głębokości około 60 metrów.

Rury zbudowane są ze zbrojonego betonu, odpornego na uderzenia kotwic największych nawet statków i są w zasadzie niezniszczalne bez użycia ładunków wybuchowych o bardzo dużej mocy. 

Operacja– powodująca dwa przecieki koło Szwecji i dwie na wodach morskich w pobliżu Danii– musiałaby zostać przeprowadzona przez zmodyfikowane drony podwodne.

Każda zbrodnia implikuje motyw. Rosyjski rząd chciał– przynajmniej do sabotażu– sprzedawać do UE ropę i gaz ziemny. Przekonanie więc w tym kontekście, że rosyjska grupa dywersyjna zniszczy rurociągi Gazpromu, jest absurdalne. Jedyne, co Gazprom musiałby zrobić aby nie płyną na Zachód jego gaz, to tylko po prostu zakręcić zawory. Tym bardziej, że NS2 nie funkcjonował w wyniku politycznych decyzji Berlina. Natomiast przepływ gazu w NS1 był utrudniony przez zachodnie sankcje, które doprowadziły do tego, że turbiny gazowe nie były właściwie serwisowane. 

Tak więc, taki akt samo destrukcji na swoim gazociągu oznaczałby utratę przez Moskwę kluczowego wpływu strategicznego na UE.

Źródła dyplomatyczne potwierdzają, że Berlin i Moskwa były zaangażowane w  tajne negocjacje  dotyczące rozwiązania zarówno kwestii NS1, jak i NS2. Musieli więc zostać powstrzymani– a w tym przypadku wszystkie brzydkie chwyty są dozwolone, bo jak wiadomo tonący brzytwy się chwyta. W tym kontekście zyskać mógł geopolitycznie tylko taki kraj (lub kraje), który miał motyw, by skutecznie zatrzymać wszelkie niemiecko-rosyjskie porozumienia, szczególnie, że prowadziły one w dalszej perspektywie do sojuszu między Niemcami, Rosją i Chinami. A to jak wiadomo, dla hegemona jest najbardziej absorbującym go koszmarem.

Dlatego też możliwość przeprowadzenia bezstronnego śledztwa przez wszystkie strony zainteresowane, w sprawie tak monumentalnego aktu sabotażu- koordynowanego przez kraje członkowskie NATO– jest w żaden sposób nie realne. Fragmenty materiałów wybuchowych i podwodnych dronów użytych do operacji z pewnością zostaną odnalezione, ale dowody zostaną ukryte. Dlatego też ze strony hegemona i jego pachołów, już od pierwszych chwil po ujawnieniu tego terrorystycznego zamachu, padają jednoznaczne oskarżenia kierowane w stronę Rosji.

Oczywiście Moskwa ma już całkiem niezłe pojęcie o tym, co się stało (satelity i monitoring elektroniczny pracują 24 godziny na dobę) w oparciu o informacjach z rosyjskich źródeł wywiadowczych, ale nie poda tego do wiadomości publicznej.

Z ujawnionych przecieków można przyjąć udział polskiej Marynarki Wojennej i sił specjalnych jako fizycznych sprawcach, przy amerykańskim wsparciu planistycznym i technicznym oraz pomocy ze strony wojsk duńskich i szwedzkich. Co jest nieuniknione, biorąc pod uwagę to, że miejsce operacji specjalnej znajdowało się bardzo blisko ich wód terytorialnych, nawet jeśli miała miejsce na wodach międzynarodowych.

Hipoteza ta doskonale z ujawnionym faktem przez Bundesnachrichtendienst (BND lub niemiecki wywiad),że jego kierownictwo było  „wściekłe” ,  ponieważ  „nie zostali nawet poinformowani”

Oczywiście, że swych partnerów niemieckich zamachowcy o niczym nie informowali, bo była to rażąco antyniemiecka operacja, niosąca potencjał przerzutów do wojny wewnątrznatowskiej.

Często cytowany Artykuł 5 NATO – „atak na jednego z nas jest atakiem na nas wszystkich”– oczywiście nie mówi nic o ataku NATO-na-NATO. Po wysadzeniu rurociągu NATO wydało łagodne oświadczenie, „wierząc”, że to, co się stało, było sabotażem i „zareaguje” na każdy celowy atak na swoją krytyczną infrastrukturę. Nawiasem mówiąc, NS1 i NS2  nie są  częścią infrastruktury NATO, tylko prywatnym biznesem.

Cała operacja musiała więc zostać zatwierdzona przez Amerykanów i wdrożona pod ich znakiem firmowym „divide and rule” (dziel i rządź). 

To wypowiedzenie wojny Niemcom, przedsiębiorstwom i obywatelom UE, a nie kafkowskiej machinie eurokratów w Brukseli. Bo to pod amerykańską dyrygenturą NATO kieruje Brukselą,  a nie  szefowa Komisji Europejskiej (KE) i wściekła rusofobka Ursula von der Leyen, która jest po prostu skromną służebnicą kapitalizmu finansowego.

Nic dziwnego, że Niemcy są w absolutnym szoku, i dlatego  jak dotąd nikt z rządu niemieckiego nie powiedział nic istotnego.

Jak dotąd, znany na świecie gaduła tweetowy- były polski minister obrony, a nawet spraw zagranicznych, a obecnie eurodeputowany Radek Sirkorski pochwalił się swoją wiedzą, gdy zamieścił wpis:

„Dziękuję, USA”.

 Ale dlaczego słaba Polska miałaby być na czele? 

Istnieje atawistyczna rusofobia, wiele bardzo zawiłych wewnętrznych powodów politycznych, ale przede wszystkim skoordynowany plan ataku na Niemcy zbudowany na tłumionej urazie– w tym nowe żądania odszkodowań za II wojnę światową.

Polskie władze są ponadto przerażone, że wraz z częściową mobilizacją Rosji i nową fazą Specjalnej Operacji Wojskowej (SOW) – wkrótce przekształconej w operację antyterrorystyczną (OAT) – ukraińskie pole bitwy przesunie się na zachód. Ukraińska infrastruktura energetyczna i przesyłu CO na pewno zostaną zniszczone. Miliony nowych uchodźców z zachodniej Ukrainy będą próbowały przedostać się do Polski.

Jednocześnie pojawiło się poczucie wielkiego zwycięstwa ekipy rządzącej przez częściowego otwarcia Baltic Pipe w północno-zachodniej Polsce, które znastapiło niemal równocześnie z sabotażem.

Baltic Pipe będzie transportować gaz z Norwegii do Polski przez Danię. Maksymalna pojemność to zaledwie 10 miliardów metrów sześciennych, czyli  dziesięć  razy mniej niż łączny wolumen dostarczany przez NS1 i NS2. Tak więc Baltic Pipe może z trudnością wystarczyć Polsce, ale nie ma żadnej wartości dla innych odbiorców z UE.

Tymczasem mgła wojny gęstnieje z minuty na minutę. Zostało już udokumentowane, że amerykańskie helikoptery przelatywały nad węzłami sabotażowymi zaledwie kilka dni wcześnie. Także brytyjski statek „badawczy” krążył po wodach duńskich od połowy września. Ponadto NATO ogłosiło na Twitterze o testowaniu „nowych systemów bezzałogowych na morzu” dokładnie w dniu dokonanego sabotażu. Nie wspominając już o tym, że  Der Spiegel  opublikował zaskakujący raport zatytułowany „CIA ostrzegła niemiecki rząd przed atakami na rurociągi na Morzu Bałtyckim”, być może sprytną grą na rzecz wiarygodnego zaprzeczenia.

Rosyjskie MSZ odpowiedziało natychmiast i bardzo ostro:

„Incydent miał miejsce na obszarze kontrolowanym przez amerykański wywiad”. 

Biały Dom został zmuszony do wyjaśnienia, że prezydent Joe Biden– w lutowym filmie, który stał się dowodem winy– nie obiecał zniszczyć NS2; obiecał tylko, że „nie pozwoli” mu zadziałać. Ze swej strony Departament Stanu USA oświadczył, że pomysł, w który zaangażowały się Stany Zjednoczone, jest „niedorzeczny”.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, po zamachu powiedział szczerze, że : uszkodzenie rurociągów stanowi „duży problem” dla Rosji, zasadniczo tracąc najważniejsze i najbardziej pewne trasy dostaw gazu do Europy. Obie rury NS2 zostały napełnione gazem i– co najważniejsze– przygotowane do dostarczenia go do Europy. Pieskow ujawnił, że negocjacje z Niemcami były w toku.

Pieskow dodał: „ten gaz jest bardzo drogi i teraz wszystko unosi się w powietrzu”. Podkreślił ponownie, że ani Rosja, ani Europa nie mają nic do zyskania na sabotażu, zwłaszcza Niemcy. W piątek- na wniosek Rosji- odbyło się specjalne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sabotażu. Ono także nic pozytywnego nie wniosło.

Na Wielkiej Szachownicy szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW) w Samarkandzie w Uzbekistanie dwa tygodnie temu podyktował ramy wielobiegunowego świata. Jeśli połączy się to z referendami niepodległościowymi w DRL, ŁRL, Chersoniu i Zaporożu, które rosyjski prezydent Władimir Putin formalnie włączył do Rosji, to motywacja zamachowców staje się bardzo jasna.

Ponieważ możliwości „kontrofensywy” zbliżają się szybko do przełomu w Kijowie przed pierwszymi początkami mroźnej zimy i częściowej mobilizacji Rosji, aby wkrótce wejść do odnowionej SzOW, osiągnięto taktyczne zwycięstwo: Niemcy i Rosja skutecznie się rozdzieliły.

Jednak akcja wywoła wcześniej czy później reakcję– w nieoczekiwany sposób – nawet gdy Europa stanie się coraz bardziej ukrainizowana, a nawet trochę przypudrowana- z natury neofaszystowska, nieskrępowana marionetka Stanów Zjednoczonych jako drapieżnika, a nie partnera. Bardzo niewielu w całej UE ma na tyle wyprane mózgi, aby zrozumieć, jak Europa jest przygotowana, przez ukrytych głęboko w cieniu za kulisami reżyserów, na ostateczny upadek.

Wojna, prowadzona przez te towarzystwo spod ciemnej gwiazdy– zarówno neokonserwatywnych, jak i neoliberałów– nie ustąpi. Bo to jest tak na prawdę wojna z Rosją, Chinami, Niemcami i różnymi mocarstwami euroazjatyckimi. Niemcy właśnie zostały ścięte. Chiny obecnie uważnie obserwują. A Rosja– nuklearna i naddźwiękowa– nie będzie zastraszana, bo jej nikt nigdy nie zastraszył.

*

Popołudniowa (04.10.2022r. 15:35) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Rosyjskie Siły Zbrojne kontynuują specjalną operację wojskową.

Siedziba dowództwa lotniczego Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) „Wostok” została trafiona przez rosyjskie lotnictwo uderzeniem wysoce precyzyjnym na południowo-zachodnich obrzeżach Dniepropietrowska.

Na kierunku kupjańskim w rejonach Dwureczna, Pietropawłowki i Kupińska w obwodzie charkowskim w wyniku uderzeń rakietowych w rejony koncentracji jednostek 14 i 92 brygady zmechanizowanej USZ do zlikwidowano 100 żołnierzy, w tym zagranicznych najemników oraz zniszczono 16 sztuk sprzętu wojskowego.

Na kierunku krasnolimskim w pobliżu osady Torskoje przeprowadzono zmasowany atak ogniowy na jednostki 66 brygady zmechanizowanej sił zbrojnych Ukrainy oraz dwie tymczasowe lokalizacje nacjonalistów. Zlikwidowanych zostało ponad 120 nacjonalistów i zniszczonych 14 pojazdów opancerzonych.

Na kierunku Lisiczańskim uderzenie rakietowe na siły i sprzęt 54 brygady zmechanizowanej USZ w pobliżu wsi Grigoriwka zlikwidowano do 90 żołnierzy oraz zniszczono trzy czołgi i sześć pojazdów opancerzonych.

Uderzenia rakietowe w pobliżu Zaporoża trafiły w skład amunicji 65 brygady zmechanizowanej sił zbrojnych Ukrainy, a także w hale produkcyjne do naprawy samolotów w zakładach Motor Sicz. Zniszczono ponad 15 ton amunicji, w tym pociski do amerykańskiego systemu rakiet wieloprowadnicowych HIMARS, a także dwa ukraińskie śmigłowce szturmowe Mi-24.

Na kierunkach Krzywego Rogu i Andrejewska uderzenia rosyjskiego lotnictwa na jednostki 24 brygady zmechanizowanej, 17 brygady czołgów i 128 brygady szturmów górskich sił zbrojnych Ukrainy w rejonach Biełaja Krynica, Archangielskoje, Liubimowka i Zołotaja Bałka zniszczyły dziewięć czołgów, 12 bojowych wozów piechoty, 20 pojazdów i zlikwidowały do 250 żołnierzy obsługi.

Lotnictwo operacyjne i wojskowe, siły rakietowe i uderzenia artyleryjskie uderzyły w pięć stanowisk dowodzenia ukraińskich sił zbrojnych w obwodach charkowskim, kramatorskim w Donieckiej Republice Ludowej, nikopolskim w obwodzie dniepropietrowskim, żelenijskim w obwodzie chersońskim i bereznewackim w obwodzie mikołajowskim, a także w 43 jednostki artyleryjskie, zasoby ludzkie i sprzęt wojskowy w 157 rejonach.

Pięć składów amunicji i broni rakietowej i artyleryjskiej zostało zniszczonych w pobliżu osiedli Torskoje, Maliniwka, Żelannoje w obwodzie donieckim, Dimitrowo w obwodzie zaporoskim i Szewczenkowje w obwodzie mikołajowskim.

W pobliżu Czasowa Jaru w Donieckiej Republice Ludowej, zniszczono system pocisków ziemia-powietrze Buk-M1.

Radar systemu rakietowego ziemia-powietrze S-300 został zniszczony w pobliżu wsi Aleksandrowka w obwodzie dniepropietrowskim.

Samoloty myśliwskie rosyjskich sił powietrznych zestrzeliły ukraińskiego Su-25 w pobliżu osady Toreck w Donieckiej Republice Ludowej oraz Su-24 ukraińskich sił powietrznych w pobliżu osady Biełaja Krynica, obwód chersoński.

Osiem bezzałogowych statków powietrznych zostało zniszczonych przez środki obrony przeciwlotniczej w okolicach Mikołajki (obwód charkowski), Urożajnoje i Stiepnoje oraz Zaporożonoje (obwód doniecki), Piatichatki, Aleksandrowki, Kachówki i Koszara (obwód chersoński).

Zestrzelono też dwie rakiety balistyczne Toczka-U w pobliżu Rowienki w Ługańskiej Republice Ludowej.

Ponadto dziewięć pocisków systemów rakietowych wielokrotnego odpalania HIMARS i Olcha zostało zniszczonych w powietrzu w pobliżu osiedli Nowa Kachówka i Czarnobajówka w obwodzie chersońskim.

Od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono łącznie: 312 samolotów, 157 śmigłowców, 2 145 bezzałogowych statków powietrznych, 379 systemów rakietowych ziemia-powietrze, 5 336 czołgów i innych opancerzonych wozów bojowych, 860 wozów bojowych systemu rakietowego wielokrotnego odpalania, 3 445 sztuk artylerii polowej i moździerzy oraz 6 226 sztuk wyposażenia specjalnych pojazdów wojskowych.

Eksperci wojskowi WCKiK potwierdzili ostrzał dzielnic kirowskiej i kujbyszewskiej w Doniecku przy użyciu artylerii 155 mm i określili kierunki ostrzału.

Ustalono, że USZ prowadziły ostrzał ze swoich pozycji w okolicach Karłowki.

❗️ Obszar odpowiedzialności 56 samodzielnej mariupolskiej zmotoryzowanej brygady piechoty, pod dowództwem płk Sergieja Anatolijewicza Sirczenki, gdzie szefem artylerii płk Artem Jurjewicz Puczkow.

💣 Ostrzał Doniecka od strony USZ prowadzony był z broni dostarczonej przez kraje NATO, które kontynuują wraz zachodnimi mocodawcami kontynuują zabijanie cywilów i niszczenie infrastruktury społecznej DRL.

🚑 W ostrzale zginęły dwie osoby: kobieta urodzona w 1950 roku i mężczyzna urodzony w 1969 roku.

Pod trzema adresami również odnotowano szkody:

Dzielnica kirowska:

ulica Gazety Komsomolec Donbasu nr. 21 – uszkodzona została szyba sklepu spożywczego „Westa” oraz sklepu „Diamant”.

Dzielnica kujbyszewska:

ulica Jugosłowiańska nr. 26 – budynek spółki „Skald”,
ulica Jugosłowiańska nr. 36 B – uszkodzone zostały szyby budynku administracyjnego, a także autobusy Donelektroawtotrans, komunalnego przedsiębiorstwa administracji miasta Doniecka.

❗️ W ciągu ostatnich 24 godzin misja WCKiK w DRL odnotowała 49 przypadków ostrzału ze strony Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ).

Na kierunku donieckim przeciwnik użył artylerii 155 mm i 152 mm.
Na kierunku Jasinowatej- artyleria 122 mm.
Na kierunku Gorłówki – artyleria 155 i 152 mm oraz moździerze 120 mm.

W sumie, w wczorajszych wyniku ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 193 sztuk różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 8 miejscowości republiki:

stołeczny Donieck, a tam dzielnica kirowska, kijowska, kujbyszewska i piotrowska, a także Zaicewo, Gorłówka, Wierchnietoreckoje, Nowobachmutowka, Panteleimonowka, Jakowlewka, Makiejewka (dzielnice czerwonogwardyjska i kirowska).

W ciągu ostatniej doby w dzielnicach kirowskiej i kujbyszewskiej w Doniecku odnotowano 2 dwóch cywilów.

Również 2 cywilów odniosło obrażenia o różnym stopniu ciężkości: mężczyzna w dzielnicy kirowskiej w Doniecku i nastolatek w dzielnicy Czerwieńsk w Makiejewce.

🏠 Uszkodzonych zostało 5 budynków w dzielnicy kirowskiej w Doniecku, Gorłowce i dzielnicy Czerwieńsk w Makiejewce oraz 4 obiekty infrastruktury cywilnej.

Siły DRL, przy wsparciu Sił Zbrojnych Rosji, zlikwidowały w ciągu ostatniego dnia 40 bojówkarzy ukraińskich. 

„Wspólne działania personelu wojskowego DRL i Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zniszczyły następującą broń i sprzęt wojskowy wroga: MLRS Huragan, dwa stanowiska ostrzału załóg moździerzy, trzy wozy opancerzone i dwa bezzałogowe statki powietrzne. Straty w sile roboczej wroga wyniosły 40 osób”- poinformował dziś zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej Republiki Eduard Basurin.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 05 жовтень 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania lin
ku do źródła.

150 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 05.10.2022r.- 2661 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 231).

  • Moskwa w odpowiedzi na uwolnienie brytyjskich „woluntariuszy” –
   bezprecedensowe zmniejszenie wydobycia ropy.

   Prince Saudi Arabia i Abramowicz otrzymały dobry rozgłos, a Moskwa otrzymała decyzję, która nie tylko zwiększy dochody z ropy, ale także znacząco osłabi nowy pakiet sankcji UE.
   Nałożenie limitu cenowego będzie teraz jeszcze bardziej uderzać w zachodnich konsumentów.
   A wszystko, co im bardziej boli Europę, tym silniej rozwija gospodarki Indii i Chin.
   Taka jest równowaga świata.
   .https://twitter.com/Sprinter99880/status/1577779696921632768

   Polubione przez 3 ludzi

 1. Rosjanie zaczęli masowo używać irańskich dronów kamikaze, aby zaoszczędzić na precyzyjnych pociskach. Mówił o tym na antenie teletonu Jurij Ignat, rzecznik dowództwa Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy.
  Według niego „ocalone” rakiety Federacji Rosyjskiej chcą wykorzystać je zimą do uderzania w obiekty infrastrukturalne, aby pozbawić Ukraińców prądu i gazu.
  .https://twitter.com/Sprinter99880/status/1577764689869737998

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.