Wojna już nie domowa na Ukrainie 05.10.2022r.- 2661 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 231).


„Niemy krzyk”– dzień 865.

Przyczyną która doprowadziła do zamachu, były prowadzone tajne rozmowy między Rosją a Niemcami w sprawie rozwiązania problemów z Nord Stream 1 i 2 (NS1 i NS2). 

Szwedzcy sejsmolodzy oszacowali, że siła eksplozji mogła sięgać nawet użyciu 700 kg trotylu. Zarówno NS1, jak i NS2, w pobliżu silnych prądów wokół Borholmu, znajdują się na dnie morza na głębokości około 60 metrów.

Rury zbudowane są ze zbrojonego betonu, odpornego na uderzenia kotwic największych nawet statków i są w zasadzie niezniszczalne bez użycia ładunków wybuchowych o bardzo dużej mocy. 

Operacja– powodująca dwa przecieki koło Szwecji i dwie na wodach morskich w pobliżu Danii– musiałaby zostać przeprowadzona przez zmodyfikowane drony podwodne.

Każda zbrodnia implikuje motyw. Rosyjski rząd chciał– przynajmniej do sabotażu– sprzedawać do UE ropę i gaz ziemny. Przekonanie więc w tym kontekście, że rosyjska grupa dywersyjna zniszczy rurociągi Gazpromu, jest absurdalne. Jedyne, co Gazprom musiałby zrobić aby nie płyną na Zachód jego gaz, to tylko po prostu zakręcić zawory. Tym bardziej, że NS2 nie funkcjonował w wyniku politycznych decyzji Berlina. Natomiast przepływ gazu w NS1 był utrudniony przez zachodnie sankcje, które doprowadziły do tego, że turbiny gazowe nie były właściwie serwisowane. 

Tak więc, taki akt samo destrukcji na swoim gazociągu oznaczałby utratę przez Moskwę kluczowego wpływu strategicznego na UE.

Źródła dyplomatyczne potwierdzają, że Berlin i Moskwa były zaangażowane w  tajne negocjacje  dotyczące rozwiązania zarówno kwestii NS1, jak i NS2. Musieli więc zostać powstrzymani– a w tym przypadku wszystkie brzydkie chwyty są dozwolone, bo jak wiadomo tonący brzytwy się chwyta. W tym kontekście zyskać mógł geopolitycznie tylko taki kraj (lub kraje), który miał motyw, by skutecznie zatrzymać wszelkie niemiecko-rosyjskie porozumienia, szczególnie, że prowadziły one w dalszej perspektywie do sojuszu między Niemcami, Rosją i Chinami. A to jak wiadomo, dla hegemona jest najbardziej absorbującym go koszmarem.

Dlatego też możliwość przeprowadzenia bezstronnego śledztwa przez wszystkie strony zainteresowane, w sprawie tak monumentalnego aktu sabotażu- koordynowanego przez kraje członkowskie NATO– jest w żaden sposób nie realne. Fragmenty materiałów wybuchowych i podwodnych dronów użytych do operacji z pewnością zostaną odnalezione, ale dowody zostaną ukryte. Dlatego też ze strony hegemona i jego pachołów, już od pierwszych chwil po ujawnieniu tego terrorystycznego zamachu, padają jednoznaczne oskarżenia kierowane w stronę Rosji.

Oczywiście Moskwa ma już całkiem niezłe pojęcie o tym, co się stało (satelity i monitoring elektroniczny pracują 24 godziny na dobę) w oparciu o informacjach z rosyjskich źródeł wywiadowczych, ale nie poda tego do wiadomości publicznej.

Z ujawnionych przecieków można przyjąć udział polskiej Marynarki Wojennej i sił specjalnych jako fizycznych sprawcach, przy amerykańskim wsparciu planistycznym i technicznym oraz pomocy ze strony wojsk duńskich i szwedzkich. Co jest nieuniknione, biorąc pod uwagę to, że miejsce operacji specjalnej znajdowało się bardzo blisko ich wód terytorialnych, nawet jeśli miała miejsce na wodach międzynarodowych.

Hipoteza ta doskonale z ujawnionym faktem przez Bundesnachrichtendienst (BND lub niemiecki wywiad),że jego kierownictwo było  „wściekłe” ,  ponieważ  „nie zostali nawet poinformowani”

Oczywiście, że swych partnerów niemieckich zamachowcy o niczym nie informowali, bo była to rażąco antyniemiecka operacja, niosąca potencjał przerzutów do wojny wewnątrznatowskiej.

Często cytowany Artykuł 5 NATO – „atak na jednego z nas jest atakiem na nas wszystkich”– oczywiście nie mówi nic o ataku NATO-na-NATO. Po wysadzeniu rurociągu NATO wydało łagodne oświadczenie, „wierząc”, że to, co się stało, było sabotażem i „zareaguje” na każdy celowy atak na swoją krytyczną infrastrukturę. Nawiasem mówiąc, NS1 i NS2  nie są  częścią infrastruktury NATO, tylko prywatnym biznesem.

Cała operacja musiała więc zostać zatwierdzona przez Amerykanów i wdrożona pod ich znakiem firmowym „divide and rule” (dziel i rządź). 

To wypowiedzenie wojny Niemcom, przedsiębiorstwom i obywatelom UE, a nie kafkowskiej machinie eurokratów w Brukseli. Bo to pod amerykańską dyrygenturą NATO kieruje Brukselą,  a nie  szefowa Komisji Europejskiej (KE) i wściekła rusofobka Ursula von der Leyen, która jest po prostu skromną służebnicą kapitalizmu finansowego.

Nic dziwnego, że Niemcy są w absolutnym szoku, i dlatego  jak dotąd nikt z rządu niemieckiego nie powiedział nic istotnego.

Jak dotąd, znany na świecie gaduła tweetowy- były polski minister obrony, a nawet spraw zagranicznych, a obecnie eurodeputowany Radek Sirkorski pochwalił się swoją wiedzą, gdy zamieścił wpis:

„Dziękuję, USA”.

 Ale dlaczego słaba Polska miałaby być na czele? 

Istnieje atawistyczna rusofobia, wiele bardzo zawiłych wewnętrznych powodów politycznych, ale przede wszystkim skoordynowany plan ataku na Niemcy zbudowany na tłumionej urazie– w tym nowe żądania odszkodowań za II wojnę światową.

Polskie władze są ponadto przerażone, że wraz z częściową mobilizacją Rosji i nową fazą Specjalnej Operacji Wojskowej (SOW) – wkrótce przekształconej w operację antyterrorystyczną (OAT) – ukraińskie pole bitwy przesunie się na zachód. Ukraińska infrastruktura energetyczna i przesyłu CO na pewno zostaną zniszczone. Miliony nowych uchodźców z zachodniej Ukrainy będą próbowały przedostać się do Polski.

Jednocześnie pojawiło się poczucie wielkiego zwycięstwa ekipy rządzącej przez częściowego otwarcia Baltic Pipe w północno-zachodniej Polsce, które znastapiło niemal równocześnie z sabotażem.

Baltic Pipe będzie transportować gaz z Norwegii do Polski przez Danię. Maksymalna pojemność to zaledwie 10 miliardów metrów sześciennych, czyli  dziesięć  razy mniej niż łączny wolumen dostarczany przez NS1 i NS2. Tak więc Baltic Pipe może z trudnością wystarczyć Polsce, ale nie ma żadnej wartości dla innych odbiorców z UE.

Tymczasem mgła wojny gęstnieje z minuty na minutę. Zostało już udokumentowane, że amerykańskie helikoptery przelatywały nad węzłami sabotażowymi zaledwie kilka dni wcześnie. Także brytyjski statek „badawczy” krążył po wodach duńskich od połowy września. Ponadto NATO ogłosiło na Twitterze o testowaniu „nowych systemów bezzałogowych na morzu” dokładnie w dniu dokonanego sabotażu. Nie wspominając już o tym, że  Der Spiegel  opublikował zaskakujący raport zatytułowany „CIA ostrzegła niemiecki rząd przed atakami na rurociągi na Morzu Bałtyckim”, być może sprytną grą na rzecz wiarygodnego zaprzeczenia.

Rosyjskie MSZ odpowiedziało natychmiast i bardzo ostro:

„Incydent miał miejsce na obszarze kontrolowanym przez amerykański wywiad”. 

Biały Dom został zmuszony do wyjaśnienia, że prezydent Joe Biden– w lutowym filmie, który stał się dowodem winy– nie obiecał zniszczyć NS2; obiecał tylko, że „nie pozwoli” mu zadziałać. Ze swej strony Departament Stanu USA oświadczył, że pomysł, w który zaangażowały się Stany Zjednoczone, jest „niedorzeczny”.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, po zamachu powiedział szczerze, że : uszkodzenie rurociągów stanowi „duży problem” dla Rosji, zasadniczo tracąc najważniejsze i najbardziej pewne trasy dostaw gazu do Europy. Obie rury NS2 zostały napełnione gazem i– co najważniejsze– przygotowane do dostarczenia go do Europy. Pieskow ujawnił, że negocjacje z Niemcami były w toku.

Pieskow dodał: „ten gaz jest bardzo drogi i teraz wszystko unosi się w powietrzu”. Podkreślił ponownie, że ani Rosja, ani Europa nie mają nic do zyskania na sabotażu, zwłaszcza Niemcy. W piątek- na wniosek Rosji- odbyło się specjalne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sabotażu. Ono także nic pozytywnego nie wniosło.

Na Wielkiej Szachownicy szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW) w Samarkandzie w Uzbekistanie dwa tygodnie temu podyktował ramy wielobiegunowego świata. Jeśli połączy się to z referendami niepodległościowymi w DRL, ŁRL, Chersoniu i Zaporożu, które rosyjski prezydent Władimir Putin formalnie włączył do Rosji, to motywacja zamachowców staje się bardzo jasna.

Ponieważ możliwości „kontrofensywy” zbliżają się szybko do przełomu w Kijowie przed pierwszymi początkami mroźnej zimy i częściowej mobilizacji Rosji, aby wkrótce wejść do odnowionej SzOW, osiągnięto taktyczne zwycięstwo: Niemcy i Rosja skutecznie się rozdzieliły.

Jednak akcja wywoła wcześniej czy później reakcję– w nieoczekiwany sposób – nawet gdy Europa stanie się coraz bardziej ukrainizowana, a nawet trochę przypudrowana- z natury neofaszystowska, nieskrępowana marionetka Stanów Zjednoczonych jako drapieżnika, a nie partnera. Bardzo niewielu w całej UE ma na tyle wyprane mózgi, aby zrozumieć, jak Europa jest przygotowana, przez ukrytych głęboko w cieniu za kulisami reżyserów, na ostateczny upadek.

Wojna, prowadzona przez te towarzystwo spod ciemnej gwiazdy– zarówno neokonserwatywnych, jak i neoliberałów– nie ustąpi. Bo to jest tak na prawdę wojna z Rosją, Chinami, Niemcami i różnymi mocarstwami euroazjatyckimi. Niemcy właśnie zostały ścięte. Chiny obecnie uważnie obserwują. A Rosja– nuklearna i naddźwiękowa– nie będzie zastraszana, bo jej nikt nigdy nie zastraszył.

*

Popołudniowa (04.10.2022r. 15:35) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Rosyjskie Siły Zbrojne kontynuują specjalną operację wojskową.

Siedziba dowództwa lotniczego Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ) „Wostok” została trafiona przez rosyjskie lotnictwo uderzeniem wysoce precyzyjnym na południowo-zachodnich obrzeżach Dniepropietrowska.

Na kierunku kupjańskim w rejonach Dwureczna, Pietropawłowki i Kupińska w obwodzie charkowskim w wyniku uderzeń rakietowych w rejony koncentracji jednostek 14 i 92 brygady zmechanizowanej USZ do zlikwidowano 100 żołnierzy, w tym zagranicznych najemników oraz zniszczono 16 sztuk sprzętu wojskowego.

Na kierunku krasnolimskim w pobliżu osady Torskoje przeprowadzono zmasowany atak ogniowy na jednostki 66 brygady zmechanizowanej sił zbrojnych Ukrainy oraz dwie tymczasowe lokalizacje nacjonalistów. Zlikwidowanych zostało ponad 120 nacjonalistów i zniszczonych 14 pojazdów opancerzonych.

Na kierunku Lisiczańskim uderzenie rakietowe na siły i sprzęt 54 brygady zmechanizowanej USZ w pobliżu wsi Grigoriwka zlikwidowano do 90 żołnierzy oraz zniszczono trzy czołgi i sześć pojazdów opancerzonych.

Uderzenia rakietowe w pobliżu Zaporoża trafiły w skład amunicji 65 brygady zmechanizowanej sił zbrojnych Ukrainy, a także w hale produkcyjne do naprawy samolotów w zakładach Motor Sicz. Zniszczono ponad 15 ton amunicji, w tym pociski do amerykańskiego systemu rakiet wieloprowadnicowych HIMARS, a także dwa ukraińskie śmigłowce szturmowe Mi-24.

Na kierunkach Krzywego Rogu i Andrejewska uderzenia rosyjskiego lotnictwa na jednostki 24 brygady zmechanizowanej, 17 brygady czołgów i 128 brygady szturmów górskich sił zbrojnych Ukrainy w rejonach Biełaja Krynica, Archangielskoje, Liubimowka i Zołotaja Bałka zniszczyły dziewięć czołgów, 12 bojowych wozów piechoty, 20 pojazdów i zlikwidowały do 250 żołnierzy obsługi.

Lotnictwo operacyjne i wojskowe, siły rakietowe i uderzenia artyleryjskie uderzyły w pięć stanowisk dowodzenia ukraińskich sił zbrojnych w obwodach charkowskim, kramatorskim w Donieckiej Republice Ludowej, nikopolskim w obwodzie dniepropietrowskim, żelenijskim w obwodzie chersońskim i bereznewackim w obwodzie mikołajowskim, a także w 43 jednostki artyleryjskie, zasoby ludzkie i sprzęt wojskowy w 157 rejonach.

Pięć składów amunicji i broni rakietowej i artyleryjskiej zostało zniszczonych w pobliżu osiedli Torskoje, Maliniwka, Żelannoje w obwodzie donieckim, Dimitrowo w obwodzie zaporoskim i Szewczenkowje w obwodzie mikołajowskim.

W pobliżu Czasowa Jaru w Donieckiej Republice Ludowej, zniszczono system pocisków ziemia-powietrze Buk-M1.

Radar systemu rakietowego ziemia-powietrze S-300 został zniszczony w pobliżu wsi Aleksandrowka w obwodzie dniepropietrowskim.

Samoloty myśliwskie rosyjskich sił powietrznych zestrzeliły ukraińskiego Su-25 w pobliżu osady Toreck w Donieckiej Republice Ludowej oraz Su-24 ukraińskich sił powietrznych w pobliżu osady Biełaja Krynica, obwód chersoński.

Osiem bezzałogowych statków powietrznych zostało zniszczonych przez środki obrony przeciwlotniczej w okolicach Mikołajki (obwód charkowski), Urożajnoje i Stiepnoje oraz Zaporożonoje (obwód doniecki), Piatichatki, Aleksandrowki, Kachówki i Koszara (obwód chersoński).

Zestrzelono też dwie rakiety balistyczne Toczka-U w pobliżu Rowienki w Ługańskiej Republice Ludowej.

Ponadto dziewięć pocisków systemów rakietowych wielokrotnego odpalania HIMARS i Olcha zostało zniszczonych w powietrzu w pobliżu osiedli Nowa Kachówka i Czarnobajówka w obwodzie chersońskim.

Od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono łącznie: 312 samolotów, 157 śmigłowców, 2 145 bezzałogowych statków powietrznych, 379 systemów rakietowych ziemia-powietrze, 5 336 czołgów i innych opancerzonych wozów bojowych, 860 wozów bojowych systemu rakietowego wielokrotnego odpalania, 3 445 sztuk artylerii polowej i moździerzy oraz 6 226 sztuk wyposażenia specjalnych pojazdów wojskowych.

Eksperci wojskowi WCKiK potwierdzili ostrzał dzielnic kirowskiej i kujbyszewskiej w Doniecku przy użyciu artylerii 155 mm i określili kierunki ostrzału.

Ustalono, że USZ prowadziły ostrzał ze swoich pozycji w okolicach Karłowki.

❗️ Obszar odpowiedzialności 56 samodzielnej mariupolskiej zmotoryzowanej brygady piechoty, pod dowództwem płk Sergieja Anatolijewicza Sirczenki, gdzie szefem artylerii płk Artem Jurjewicz Puczkow.

💣 Ostrzał Doniecka od strony USZ prowadzony był z broni dostarczonej przez kraje NATO, które kontynuują wraz zachodnimi mocodawcami kontynuują zabijanie cywilów i niszczenie infrastruktury społecznej DRL.

🚑 W ostrzale zginęły dwie osoby: kobieta urodzona w 1950 roku i mężczyzna urodzony w 1969 roku.

Pod trzema adresami również odnotowano szkody:

Dzielnica kirowska:

ulica Gazety Komsomolec Donbasu nr. 21 – uszkodzona została szyba sklepu spożywczego „Westa” oraz sklepu „Diamant”.

Dzielnica kujbyszewska:

ulica Jugosłowiańska nr. 26 – budynek spółki „Skald”,
ulica Jugosłowiańska nr. 36 B – uszkodzone zostały szyby budynku administracyjnego, a także autobusy Donelektroawtotrans, komunalnego przedsiębiorstwa administracji miasta Doniecka.

❗️ W ciągu ostatnich 24 godzin misja WCKiK w DRL odnotowała 49 przypadków ostrzału ze strony Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ).

Na kierunku donieckim przeciwnik użył artylerii 155 mm i 152 mm.
Na kierunku Jasinowatej- artyleria 122 mm.
Na kierunku Gorłówki – artyleria 155 i 152 mm oraz moździerze 120 mm.

W sumie, w wczorajszych wyniku ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 193 sztuk różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 8 miejscowości republiki:

stołeczny Donieck, a tam dzielnica kirowska, kijowska, kujbyszewska i piotrowska, a także Zaicewo, Gorłówka, Wierchnietoreckoje, Nowobachmutowka, Panteleimonowka, Jakowlewka, Makiejewka (dzielnice czerwonogwardyjska i kirowska).

W ciągu ostatniej doby w dzielnicach kirowskiej i kujbyszewskiej w Doniecku odnotowano 2 dwóch cywilów.

Również 2 cywilów odniosło obrażenia o różnym stopniu ciężkości: mężczyzna w dzielnicy kirowskiej w Doniecku i nastolatek w dzielnicy Czerwieńsk w Makiejewce.

🏠 Uszkodzonych zostało 5 budynków w dzielnicy kirowskiej w Doniecku, Gorłowce i dzielnicy Czerwieńsk w Makiejewce oraz 4 obiekty infrastruktury cywilnej.

Siły DRL, przy wsparciu Sił Zbrojnych Rosji, zlikwidowały w ciągu ostatniego dnia 40 bojówkarzy ukraińskich. 

„Wspólne działania personelu wojskowego DRL i Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zniszczyły następującą broń i sprzęt wojskowy wroga: MLRS Huragan, dwa stanowiska ostrzału załóg moździerzy, trzy wozy opancerzone i dwa bezzałogowe statki powietrzne. Straty w sile roboczej wroga wyniosły 40 osób”- poinformował dziś zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej Republiki Eduard Basurin.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 05 жовтень 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania lin
ku do źródła.

150 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 05.10.2022r.- 2661 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 231).

 1. https://t.me/boris_rozhin/66173
  Komitet Monitorujący OPEC+ zalecił wdrożenie decyzji o zmniejszeniu wydobycia ropy o 2 000 000 baryłek dziennie. Główna redukcja nastąpi kosztem Arabii Saudyjskiej i Rosji, które wystąpiły jako lobbyści tej decyzji.
  Głównym celem tej decyzji jest podniesienie cen ropy poprzez ograniczenie produkcji, co jest korzystne dla krajów eksportujących, w tym Rosji i Arabii Saudyjskiej, które nawet przy zmniejszeniu produkcji skorzystają na gwałtownym wzroście cen.

  Polubione przez 7 ludzi

 2. https://t.me/OstashkoNews/30068
  Irlandzki najemnik zabity na Ukrainie – The Sun
  Irlandzka państwowa firma medialna RTE donosi, że 23-letni mieszkaniec hrabstwa Meath został zniszczony podczas ofensywy ukraińskich sił zbrojnych w obwodzie charkowskim.
  Według brytyjskich mediów Rory Mason wstąpił do Legii Cudzoziemskiej w ramach Sił Zbrojnych Ukrainy w marcu 2022 roku. Wcześniej „pracował” w Niemczech, aby gromadzić fundusze na udział w działaniach wojennych.
  Kolejny poszukiwacz przygód na Ukrainie zniszczony, gratulujemy udanego safari.
  foto

  Polubione przez 3 ludzi

 3. „Brak odczuwania strachu w sytuacjach zagrożenia nie jest przejawem odwagi ale zaburzeń psychicznych. Strach jest bowiem jedną z cech pierwotnych, wywodzących się wprost z mechanizmu przetrwania. Fakt, że znaczna część z nas go nie odczuwa, bądź odczuwa w stopniu nieadekwatnym do wymiaru zagrożeń, już kilkakrotnie objawiał się w dziejach naszego narodu. Za każdym razem kończąc się widowiskowym samobójstwem”…

  https://myslpolska.info/2022/10/05/warto-sie-bac/

  Polubione przez 1 osoba

  • Dobre spostrzeżenie @Justus, ale weź pod uwagę także fakt, że immanentną cechą psychopatii jest brak odczuwania strachu o czym ,,trąbię” tutaj od początku marca. Psychopatia nie jest normą, ale jest rodzajem choroby nazwijmy to ,,umownie psychicznej”, gdzie jednostka wydaje się wyjątkowo śmiała i odważna w podejmowaniu decyzji kompletnie nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa, na które jest narażona, a potrafi swoimi nieadekwatnymi do sytuacji decyzjami narazić nawet na śmierć całe narody i kontynenty. Nieodłączną cechą psychopatii jest patologiczny narcyzm, który objawia się tym, że jednostka tak dalece jest przekonana o swojej własnej nieomylności i niemal boskości, że każde odmienne zdanie od swojego własnego uważa za zamach na jej własną osobę. Dlatego potrafi gnębić, prześladować, a nawet zabijać swoich przeciwników politycznych, religijnych, rasowych, którzy przeważnie mają rację, ale psychopata jest przekonany, że zdanie inne niż jego nie może mieć miejsca, a sam nie potrafi tego ocenić.
   Psychopata uważa, że jest tak wspaniałomyślny, sprytny, doskonały, że nikt go nie złapie na kłamstwie, oszustwie, ani policja, służby ani inny człowiek. Odnosząc to, co właśnie powiedziałem do jakiegoś drobnego złodziejaszka nie robi żadnej różnicy, ale odnosząc do prezesa korporacji zatrudniającej dziesiątki, setki tysiące ludzi, szefa armii, właściciela banku, wpływowego polityka, wysokiego kapłana danej religii, barona, zmienia to diametralnie sytuację reszty ludzi od niego zależnych.
   Pytanie kluczowe: czy w dowolnym kraju jest jakaś instytucja, która bada przed objęciem jakiegokolwiek urzędu, czy dana jednostka/człowiek jest psychopatyczna?
   Odpowiedź: nie ma żadnej. Trzeba mieć kursy i zdany egzamin na poruszanie się pojazdem mechanicznym, dźwigiem, wózkiem widłowym itd, ale nie potrzeba mieć żadnego dokumentu, ani zaświadczenia, że jest się normalnym człowiekiem będąc prezydentem kraju, posłem, wysokim urzędnikiem, dyrektorem, biskupem itp?

   Polubione przez 4 ludzi

 4. Do czego to już doszło, żeby włoskie myśliwce musiały bronić polskiego i szwedzkiego nieba przed rosyjskimi samolotami… ;!:

  Polubione przez 1 osoba

 5. Aktualna sytuacja na linii frontu w rejonie starobielskim – na czterech kierunkach trwają działania zaczepne wojsk ukraińskich…

  Polubione przez 1 osoba

 6. https://t.me/milchronicles/1173
  Mocne wideo: prawdziwą powściągliwość wykazał oficer 1. batalionu 4. brygady Ługańskiej Republiki Ludowej z sygnałem wywoławczym Denchik, który wyjechał swoim BMP-1, aby pomóc załodze sojuszniczego pojazdu uszkodzonego wcześniej w bitwie.
  Nawet po tym, jak ppk Javelin uderzył w rozgrzaną maskę BMP-1, Denchik zachował spokój i, wykonując zwrotny odwrót, był w stanie wykonać zadanie ewakuacji chłopaków. Operator-strzelec 73-mm armaty „Grzmot” również pokazał się bohatersko, zapewniając osłonę ogniową dla operacji.
  Dziękujemy Z4 za współpracę.
  @milchronicles
  video

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Kilka dni temu MBlazko kpiąc sobie z Rosjan, jak zwykle, ze wspaniałomyślnej z ich strony wymiany jeńców, na której to znów dali się orżnąć Ukraińcom jak małe dzieci,
  przyjmując za dobrą monetę ich zapewnienia , że tych 37 jeńców dostarczą im w późniejszym terminie.

  MBłazko, Tobie nienawiść do Ruskich tak mózg przeżarła, że Ci raczej już tylko współczuć należy .

  Rosja w tym przypadku, jako scenariusz wymiany przyjęła ,, izraelski model wymiany jeńców”.
  Izrael za jednego żołnierz wydał 1027 więźniów Palestyńskich.
  Wśród nich byli więźniowie skazani na wielokrotne dożywocie.
  ( w Izraelu nie ma ks – kary śmierci )

  *****;
  Izraelskie służby więzienne opublikowały listę 477 z ponad tysiąca palestyńskich więźniów, którzy zostaną wymienieni za izraelskiego żołnierza Gilada Szalita, przetrzymywanego przez Hamas od ponad pięciu lat.

  Wymiana ma się odbyć dwuetapowo: 477 więźniów za Szalita oraz kolejnych 550 w późniejszym terminie. Rzecznik prezydenta Izraela Szimona Peresa poinformował, że szef państwa otrzymał dokumenty więźniów, którzy mają zostać uwolnieni w pierwszym etapie, i na podpisanie aktów łaski ma 48 godzin.

  Tyle samo czasu mają przeciwnicy wymiany. Przed upływem drugiej doby mają prawo wnieść apelację do izraelskiego Sądu Najwyższego, by zapobiec uwolnieniu Palestyńczyków, z których wielu znalazło się za kratami z wyrokami wielokrotnego dożywocia za zamachy na Izraelczyków.

  https://www.newsweek.pl/swiat/izraelopublikowano-liste-palestynczykow-na-wymiane-za-szalita/3p5vw5s

  I jeśli, jak twierdzisz, Rosja zrobiona jest przez Ukrów w wuja , którzy negocjowali z nią w złej wierze,. to co do Rosji możesz się mylić – i to bardzo a bardzo mylić, ale Ty i tak tego nie przyjmiesz , bo cię nienawiść zaślepia.

  Rosjanie negocjując z całą świadomością stanu rzeczy wiedzieli, że wielu z tych 37 skatowanych więźniów z drugiej tury nie dożyje dnia wymiany.

  Ukraińcy aktualizowali im z dnia na dzień listę z jeszcze żywymi ich jeńcami i aby przekonać Rosjan o swej determinacji ostrzeliwali HIMARSami obóz ze swymi szeregowymi jeńcami z Azowa .

  A dlaczego była aż tak duża dysproporcja wymiany, bo Rosja ma tych jeńców od groma i musi się ich jakoś pozbyć przed zimą ze swego utrzymania.

  A Ukraińcy ? Nie brali jeńców… Nie było takiego rozkazu.

  .https://twitter.com/Horus543/status/1509557370862587908

  Polubione przez 4 ludzi

  • @presumer67 znakomity komentarz, ale zważ jednak na fakt, że w Izraelu nie ma kary śmierci, ale tylko dla Izraelczyków. Uzbrojeni żołnierze izraelscy Palestyńczyków zabijają całymi tysiącami od 1949 roku w tym dzieci i młodzież w liczbie ponad tysiąca rocznie, przeważnie bez żadnego powodu, a cały świat udaje, że tego nie dostrzega.

   Polubione przez 4 ludzi

   • Właśnie z powodu powyższego, czyli

    jako, że w Izraelu nie mają kary śmierci, bo należy do Oświeconej i humanitarnej Europy, więc doszli do wniosku, by nie powtarzać takich wymian w proporcjach : jeden za tysiąc,
    karę śmierci wymierzają teraz sami żołnierze według własnego uznania, od razu, bez zbędnych ceregieli bezpośrednio na ulicach.
    Tak więc owa wymiana okazała się być dla Palestyńczyków ,,Pyrrusowym zwycięstwem”
    Przedtem gnili w więzieniach a teraz giną śmiercią nagłą od kul snajperów na ulicach.

    Żydom , tak wolno, bo to oni stworzyli nam Boga, a on za to w zamian z wdzięczności uczynił ich narodem wybranym – umiłowanym.
    Wszytko co robią , robią z jego woli i nadania.

    By nie było nieporozumień…
    Wykład na temat systemu prawnego Izraela dał Wam Statler, ten stary zgred z Loży Szyderców.

    Polubione przez 1 osoba

    • @MBlazko, a nie pamiętacie jak za namową podoliaki @MBlazko kwiczał, gdy Opołczeńcy wstrzymali ofensywę w 2014 roku? @MBlazko i jego funfel od podoljaki azazel444.
     Teraz widać, jacy to zaprzańcy, bo właśnie wtedy decyzja o wstrzymaniu postepów Opołczeńców była zbawienna, inaczej by przepadli w wielkiej Ukrainie. Rosja nie była wtedy gotowa do konfrontacji z zachodem, tylko do kwiku byli gotowi @MBlazko i @azazel444. Teraz sytuacja sie powtarza, tylko Rosja juz nie jest taka jak 8 lat temu.

     Polubione przez 1 osoba

     • Hahaha … a kto mowil ze trzeba bylo podbijac cala ukropie, jednak gdyby zostawili wtedy sobie Mariupol i odsuneli z 20 km front od Doniecka to dzis wszystko byloby inaczej. Zreszta w 2014 ukry po Ilowajsku i Debalcewe szykowaly obrone na linii Dniepru – mozna bylo brac cale obwody. To zreszta bylo bezposrednim powodem konfliktu ze Strielkowem i jego odsuniecia z projektu Donbas. Tak wygladaja genialne plany z Kremla i planowanie glebi strategicznej.Nie zrobiono tego tylko z jednego powodu : zeby zabezpieczyc interesy ukrainskich oligarchow ktorzy w lutym 2022 i tak zdradzili. Tak wygladaja genialne plany z Kremla i planowanie glebi strategicznej.
      Na razie na polu bitwy Rosja radzi sobie bardzo przecietnie a od kijowskiej rejterady w zasadzie tylko sie cofa, o przepraszam skrac front, mikro postepy w przelamywaniu obrony ukrow wokol Doniecka mozna pominac – nic nie osiagneli codziennie kilkaset pociskow spada na glowy cywilow.
      Wojna to nie defilada albo poligon co teraz dokladnie widac – wie to tow. Si ktory jak ognia unika goracej konfrontacji bo jego armia pod wzgledem doswiadczenia bojowego jest lata swietlne za Rosja.

      Polubione przez 1 osoba

     • Tyś wujciu dobra rada razem z azazelkiem dobry żarcik wtedy ryczeli, nie mówili…wiec myśl trochę, podoljaka za ciebie do kib;la nie pójdzie a już zaczyna ci sie ulewać. Więcej musicie ćpać, może nawet na zmianę, jeden śpi, drugi ćpa, wtedy te opowieści będa jeszcze barwniejsze…. 😀

      Polubienie

  • No pewnie, zwlaszcza jak sie wczesniej zapewnialo ze nikogo z azowa nie wypuszcza.
   Byl sobie taki koles, nazywali go Stalin, nazisci mieli w niewoli jego SYNA i chcieli go wymienic nie za 100 czy 1000 swoich soldatow a za jednego jedynego Paulusa. Stalin nie wyrazil zgody bo to byloby ZLAMANIEM zasad. Jego syn zginal.
   Putin wyciagnal z aresztu Medwedczuka – oligarche ktory nawet nie poparl rosyjskiej operacji. Moze dlatego ze to jego kum. Oczywiscie zrobil to rekami Puszylina zeby miec czyste rece ale wiadomo ze musial to zaakceptowac.
   Czujesz Pan roznice ? Rozumiesz dlaczego ta wymiana nie powinna miec miejsca nawet jakby ukry wszystkich jencow pocieli na plasterki ? To bylo szczanie na groby tych wszystkich pomordowanych, gwalconych i maltretowanych przez 8 lat przez jebanych azowcow. Azowcy powinni zawisnac na szubienicy.

   Polubione przez 1 osoba

   • @MBlazko czy zastanowiłeś się dokładnie co właśnie napisałeś??? Czy dokładnie zrozumiałeś treść swojej wypowiedzi? Szczerze mówiąc to wątpię! Porównywanie Stalina z roku 1943 i Putina z roku 2022 to jest tak jakby porównać mnie sprzed 30 lat kiedy wróble łapałem dupą, a dzisiaj jak podniosę trochę wyżej rękę lub nogę, to mi się wydaje, że świat się właśnie kończy. Władimir Putin miał 1 rok kiedy Stalin zmarł, a łączenie polityki Rosji sprzed 70-ciu lat z obecną jest cholernie karkołomne.

    Polubione przez 5 ludzi

   • Rosja nie prowadzi wojny totalnej jak w latach 1941-45 a operację specjalną, tak jest formalnie. Przynajmniej w tym momencie. Wymiany się odbywają i dobrze. Wielu normalnych ludzi z obu stron jest w domu. Niestety kwiatki się też zdarzają. Miedwiedczuk? Czemu nie? Też człowiek i to cenny. Azowcy ?Sporo normalnych żołnierzy rosyjskich wraca do domu. To w Rosji odbija się echem. Ludzie widzą, że niewola to jeszcze nie śmierć. Żołnierze mają rodziny Panie kolego. To działa i ma pozytywny odzew. Widzimy tylko czubek góry lodowej.

    Polubione przez 4 ludzi

    • „Rosja nie prowadzi wojny totalnej jak w latach 1941-45 a operację specjalną, tak jest formalnie. Przynajmniej w tym momencie. Wymiany się odbywają i dobrze. Wielu normalnych ludzi z obu stron jest w domu. Niestety kwiatki się też zdarzają. Miedwiedczuk? Czemu nie? Też człowiek i to cenny. Azowcy ?Sporo normalnych żołnierzy rosyjskich wraca do domu. To w Rosji odbija się echem. Ludzie widzą, że niewola to jeszcze nie śmierć. Żołnierze mają rodziny Panie kolego. To działa i ma pozytywny odzew. Widzimy tylko czubek góry lodowej.”

     Tak jest formalnie i realnie. Rosja potrafi prowadzić wojne, pokazała rto w Syrii, złaszcza w trakcie zdobywania Aleppo. Jeżeli ktoś w tej chwili ma za złe Rosji, że nie niszczy infrastruktury krytycznej, że nie równa z ziemią miast, mostów, to dla mnie jest idiotą.
     Przepraszam
     Natomiast Medwiedczuk, tak piętnowany przez dwóch tytanów wszelkiej wiedzy politycznej, wojskowej i gospodarczej @MBlazko i @azazel444 jest założycielem największej partii opozycyjnej, prorosyjskiej na banderowskiej upadlinie, czy to sie tym dwóm tuzom widzi, czy nie widzi…..

     Polecam wywiad z Medwiedczukiem przeprowadzony przez Oliviera Stone, tytuł: PRAWDZIWE OBLICZE UKRAINY- OLIVER STONE https://www.bitchute.com/video/Fxb48151BVb2/

     Polubione przez 1 osoba

     • Badzmy dokladni : Rosjanie rownaja miasta z ziemia ale wylacznie te na Donbasie.
      Co do umiejetnosci prowadzenia wojny to pozwole sobie zauwazyc ze przez 7 miesiecy nie byli w stanie zapewnic sobie panowania w powietrzu – posylaja setki drogich rakiet bo zaden samolot nie zapusci sie w glad ukropii bo zaraz zostanie zestrzelony.
      Dla mnie idiota jest ten ktory twierdzi ze cywilne ofiary prorosyjskie sa dobra cena za zachowanie dobrego samopoczucia ukrow na zachodniej ukropii.

      Polubione przez 2 ludzi

     • Czli jednak jestes srol, skoro powielasz propagandę banderowską, że Rosjanie sami siebie ostrzeliwują niszczą swoje mienie. Z tymi samolotami, to wujcio dobra rada, zbastuj, bo tylko się ośmieszasz….banderowskie samoloty jak tylko wystartuja, oderwą sie od ziemi, to zaraz spadają….jakie to cudowne…

      Polubione przez 1 osoba

   • Ad cytatu

    ,,Czujesz Pan roznice ? To bylo szczanie na groby tych wszystkich pomordowanych, gwalconych i maltretowanych przez 8 lat przez jebanych azowcow. Azowcy powinni zawisnac na szubienicy.”

    Ale z Ciebie faryzeusz…
    sparafrazuje Twój cytat

    Czujesz Pan różnicę?
    To było szczanie na kości tych wszystkich pomordowanych, gwałconych i maltretowanych, rżniętych sierpami, widłami i siekierami, palonych żywcem w kościołach przez jebanych banderowców z UPA..

    Banderowcy z UPA powinni zawisnąć na szubienicy
    a znaleźli się wszyscy w Kanadzie.
    Kto ich przed ruską szubienicą uratował?
    Nie psioczycz na niego?
    Świętym oburzeniem się nie unosisz?

    I Ciebie nie razi jak ,,nasz” prezydent .oddaje salut pogrobowcom rezunów przy dźwiękach ,,Kaliny”, tej Kaliny”, przy której banderowcy z UPA nabijali na sztachety niemowlęta wyrwane z rozprutych brzuchów polskich kobiet?

    DLACZEGO?!

    I co! Stalin wieszając ich hurtowo wykorzenił tym ,,banderyzm”?
    Nie!!!! Uczynił z nich hiroji.
    Martwi stali się wiecznie żywą legendą.
    Masz jej teraz tego skutki.

    A pamiętasz ,,Heroinę Ukrainii” Sawczenko”
    Nie?! Wrzask o nią był na całą Europę.
    Putin ją uwolnił z mamra, chociaż winna była śmierci tych dziennikarzy.
    Gdzie i czym ona teraz jest?
    Gdzie teraz jest legenda Heroiny Ukrainy?

    Wypuszczając na wolność dowódców z Azowa zabił w zarodku nie wyklutą jeszcze legendę Hiroji z Azowa.
    Każdy widzi ich tylko zwyciężonych i poniżonych idących ze spuszczoną głową do niewoli
    i na tym stop klatka.
    Nie ma bohaterów z Azowa.
    Nie Istnieje, nie powstanie mit o Nowożytnych Spartanach z Ukrainy.

    Zamknąłby lepiej dziób faryzeuszu, bo robisz robotę odwrotną …

    Putin słysząc Twe rady, jakie mu udzielasz, zapewne by Richelieu sparafrazował:

    ,,Boże, chroń mnie przed takimi ,,przyjaciółmi”, bo z wrogami poradzę sobie sam”.

    Polubione przez 3 ludzi

    • Dyskusja jest o azowcach, a banderowcow przestal wieszac ukrainiec Chruszczow oglaszajac amnestie, Stalin nie zdazyl tematu doprowadzic do konca. Obecne wladze Polski nie realizuja interesow narodu ale o tym tez nie byla ta dyskusja. Na swiecie wiele rzeczy wola o pomste do nieba tym niemniej trzymaj sie czlowieku tematu.
     Pozyjemy zobaczymy na razie realia sa takie ze Rosjanie zwijaja front wszedzie gdzie sie da. Genralowie pytaja kto ukradl z magazynow 1.5 mln kompletow umundurowania ale nie martwmy sie Podoliaka zebral juz 300 mln rubli na cieple gacie. Nastepna zbiorka bedzie na buty a potem na tuszonke. Jak szweje sie najedza to pojda do przodu. Teraz wychodza wszystkie kwiatki, ktorych nikt tu nie przyjmowal do wiadomosci jak tzw. 500 czyli dezerterzy ktorzy widzac ten burdel porzucali jednostki jadac do domu. Obecnie jest masowy odplyw kontraktowych po skonczeniu kontraktu np. 6miesiecznego bo nikt o zdrowych zmyslach nie chce brac udzialu w tej klownadzie.
     Wszyscy tu uwazacie ze Putin ma genialny plan … niestety ale coraz bardziej przypomina plan Olsena.

     Polubione przez 1 osoba

     • Opieram sie na publicznej debacie w panstwowej rosyjskiej TV. Moze klamia, moze to TV to ukropska tuba propagandowa – szczerze – nie wiem. Jestem za to prawie pewien ze mundurow nikt nie ukradl … ukradziono kase a umundurowanie bylo tylko na papierze.

      Polubione przez 1 osoba

     • Czlowieku

      To jest przeze mnie wątek rozpoczęty
      i Ty mi go nie będziesz ograniczał unikając odpowiedzi.

      Zadałem Ci w nim pytania i na żadne nie odpowiedziałeś.

      Stalin wywieszał całe schwytane przywództwo UPA i właśnie Anders nie nie wydał ich Stalinowi by ich powywieszał.

      Na placu w cenrum Kijowa pod szubienice długie na kilkanaście metrów, podwożono ich hurtowo po kilkunastu na odkrytych platformach samochodów ciężarowych.
      Zakładano im stryczki i samochody odjeżdżały.

      Resztę szeregowych, którym nie udowodniono udziału w zbrodniach wysłał do łagrów.
      Ale pierdoły trollisz, że Stalin przez 8 lat nie zdążył powywieszać rezunów i przywódców z UPA. .
      Stalin zmarł w 1953 a Chruszczow destalinizację rozpoczął w po dojściu do pełnej władzy w 1956 roku
      i zwolnił z łagrów więźniów politycznych i przy okazji Ukraińców z UPA , co nie powinno dziwić, bo sam był Ukraińcem .

      Polubione przez 1 osoba

   • Ciekawa jestem, czy szanowny Pan miałby takie samo spojrzenie na sprawę, gdyby jego syn, brat, ojciec był w krajińskiej niewoli. Czy też tak łatwo poświęciłby jego życie… łatwo się pisze na klawiaturze… i jakie bohaterstwo… swoich poświęcić… byleby ktoś przed komputerem poczuł się usatysfakcjonowany… no cóż.. nie ma tu czego komentować w sumie… ja tylko przypomnę słynną „bohaterkę Krajiny” z poprzedniego rozdania- pilotkę, co to dla wolnej Krajiny chciała się w rosyjskim więzieniu zagłodzić… posłanką ją nawet zrobili… bez głosowania… a po wymianie… po kilku tygodniach… została ruską onucą… a potem słuch po niej zaginął… Nie wiesz Pan jakie zobowiązania na siebie wzięli Azowcy… ale klikać w klawiaturę i poświćcać czyjeś życie dla swoich idei łatwo…

    Polubione przez 3 ludzi

    • Kazdy zolnierz zna ryzyko sluzby, na ukropii Rosjanie wiedza co robia ukry z jencami jest mnostwo filmikow – skoro sie poddaja musza brac pod uwage co ich czeka.
     Pytanie dlaczego sie poddaja, dlaczego cale grupy zostaja w okrazeniu, moze to ma cos wspolnego z gowniana lacznoscia i brakiem sieciocentrycznosci – poszczegolne oddzialy czesto pojecia nie maja ze front wlasnie sie zwija i trwaja na posterunku.
     Wielu z tych Azowcow pracowalo w „bibliotece” w Mariupolu – latami katowali i mordowali cywilow jakie Pani mialaby spojrzenie gdyby Pani corke gwalcili przez tydzien a potem po torturach zamordowali. A takich przypadkow bylo tam tysiace.
     To sie nazywa elementarna sprawiedliwosc a tymczasem jak zwykle kunktatorstwo i uklady i ukladziki.

     Polubione przez 1 osoba

     • Odpuścił byś sobie już … to ,,oko za oko, ząb za ząb”)*
      To blog a nie kozetka psychoanalityka …

      Nie namawiamy Cię przecież, byś po chrześcijańsku nadstawiał lewy policzek,
      bynajmniej…
      Zasady, które wyznajesz są judejskie a mściwość typowo u’kraińska.

      …)* – „Oko za oko, ząb za ząb”.
      Formuła talionu)** w biblijnym prawie Izraela1

      Oko za oko to zasada mówiąca o wyrównaniu krzywd, odpłacie za doznane krzywdy, to zasada odwetu. Nawiązuje do klasycznego sformułowanie prawa talionu (Oko za oko, ząb za ząb), czyli zasady odpłaty złem równym czynowi przestępczemu.

      …)** – Prawo talionu, kara talionu, talion, lex talionis – historyczna zasada prawa, wyrażająca jego sprawiedliwość, według której sankcja była identyczna ze skutkiem przestępstwa.
      Znana z obrazowej, starożytnej sentencji oko za oko, ząb za ząb.

      Jej stosowanie jest charakterystyczne dla społeczeństw pierwotnych.

      Polubione przez 1 osoba

    • Nie ma co z nim dyskutować… nieprzemakalny, już zaimpregnowany.

     Jego mentalność jest ,,pierwotna” charakterystyczna dla ,,żydobanderowca”.

     No cóż. Kto z kim przestaje , takim się staje.

     Polubione przez 1 osoba

 8. https://t.me/ukraina_ru/105362
  Ibragim Gobeev (sygnał „Kijów”), jeden z założycieli ochotniczych oddziałów osetyjskich „Alania” i „Osetia”, w rozmowie z projektem @wargonzo bardzo trafnie zauważył tragiczny rys tej wojny – użytkownicy tego samego języka, walczą między sobą. Tylko po drugiej stronie są rosyjskojęzyczni mamelucy przesyceni wartościami europejskimi, którzy nie pamiętają swego pokrewieństwa i płoną nienawiścią do wszystkiego, co rosyjskie.
  I tak okazuje się, że osetyjscy Kaukazi, którzy walczą w Zaporożu o rosyjski świat i tradycyjne wartości, są znacznie bliżej Rosjanom.
  video

  Polubione przez 5 ludzi

  • No własnie, właśnie, to miałem juz pisac, ze ten ćpun podoljaka robi biznesy jak Owsik w Polsce, czyli przekrętami na kasę i podkopywaniem wizerunku Rosji chce stać sie kolejnym carem….psychiczni tak mają….

   Polubione przez 1 osoba

 9. Podoliaka donosi ze rozpoczelo sie glowne natarcie a Cherson – jednoczesnie z trzech kierunkow -sily ukrow ocenia sie na ok. 40 tys ludzi i zapewne kilkaset sztuk ciezkiej techniki ( tyle sa warte bajki Knaszenkowa o ukropskich startach). Probuja okrazyc Snigiriowke. Rosjanom pomaga troche pogoda- deszcze. Jednoczesnie przewiduje sie rownie potezne uderzenie na Swatowo na polnocy. Jak zwykle ostatnio dzielna obrona przed przewazajacymi silami nazistow.
  .https://podolyaka.ru/2022/10/05/yuriy-podolyaka-novosti-na-ukraine-05-10-2022-na-19-00-nastuplenie-vsu-na-herson-nachalos/

  Polubione przez 2 ludzi

  • sprawdziłam, nic nie wychodzi… albo zielony włodzimierz, albo: Zeleny Volodya Pokój, wpisałam: Зеле нський Володи мир, znowu ktoś, coś przekręcił, żeby strach wywołać…

   Polubione przez 1 osoba

 10. Czeska minister obrony Jana Czernochova poinformowała w środę, że eksport uzbrojenia i sprzętu wojskowego z Czech na Ukrainę sięgnął w tym roku kwoty 47 mld koron, czyli około 1,9 mld euro. Czechy przekazały w formie pomocy sprzęt wartości 4,2 mld koron, czyli ponad 170 mln euro.
  Czernochova powiedziała, że rząd zatwierdził w środę dalszą pomocy dla Ukrainy. Dodała, że chodzi o ciężki sprzęt, ale ze względów bezpieczeństwa, nie ujawniła żadnych szczegółów. Minister spotkała się z przedstawicielami czeskiego przemysłu zbrojeniowego, którzy także nie ujawnili jakiego rodzaju uzbrojenie pojedzie na Ukrainę.
  https://tvn24.pl/swiat/wojna-rosja-ukraina-relacja-na-zywo-5-pazdziernika-6147760
  Komentarz: A rząd w warszawie dał Ukrainie sprzęt za darmo.

  Polubione przez 3 ludzi

 11. INFO z 21.48.
  ‼️RU 208. pułk kozacki przeszedł do ofensywy na Krasny Lyman. Kozacy już wyzwolili wioskę Dibrowa, według dowódcy wojskowego E. Lisitsina
  Sprawdzamy informacje. Podobno mówimy o Krasnoye Dibrovo, wieś jest bliżej Kremennaya, ale wciąż na tym terenie duże zgrupowanie Sił Zbrojnych Ukrainy przygotowuje się do ataku na naszą obronę, dlatego nie wszyscy rozumieją „atak na Krasny Liman”.
  „Dowódca wojskowy Jewgienij Lisitsin wyjaśnił nam tę informację, mówiąc, że została potwierdzona w kwaterze głównej Kozaków.
  https://t.me/RVvoenkor/28109

  Polubienie

 12. TU DO KOLEKCJI RADOSNA TWÓRCZOŚĆ BANDEROWSKICH PROPAGANDYSTÓW:
  ‼️🇺🇦🏴‍☠️ Psychiczne oddziały Sił Zbrojnych Ukrainy „schwytały” ukraińskich aktorów 😁

  ▪️„Wideo rozpowszechniane przez Ukrainę z bojowym wozem piechoty pod białą flagą, na którym „poddaje się” rosyjskie wojsko, jest w 100% niezaprzeczalne zainscenizowane.
  Nie chodzi nawet o to, że twarze więźniów nie są widoczne (w maskach nie są one zdejmowane). Tyle tylko, że dla tych, którzy przez wiele, wiele lat praktykowali i przeprowadzali takie akcje (schwytanie i zatrzymanie), fałsz szkolenia jest od razu widoczny ”- piszą nasi doświadczeni towarzysze z @Mig41.
  ▪️Zauważ, że fałszywe wideo zostało nakręcone przez CIPSO wyjątkowo nienaturalnie, aby zdemoralizować wroga i zwiększyć morale jego sił.
  https://t.me/RVvoenkor/28104

  Polubione przez 1 osoba

  • ,,Tumacz” coś potumanił…

   Powinno być:
   ,,Zauważ, że fałszywe wideo zostało nakręcone przez CIPSO wyjątkowo nienaturalnie, aby zdemoralizować wroga i OBNIŻYĆ morale jego sił”,
   bo to psyop skierowany na wroga.

   Z uzupełnieniem : ,, a swoich żołnierzy zmotywować i PODNIEŚĆ morale swoich sił”,
   bo to jest też jednocześnie psyop skierowany do swego wojska ,
   mający na celu podniesienie morale swoich własnych sił.

   Polubione przez 2 ludzi

 13. ‼️🇬🇧🇺🇦Bitwa pod Avdiivką: „Rapiery” armii DRL uderzyły w ufortyfikowane obszary wroga
  W pobliżu Awdijewki artylerzyści DRL strzelają z dział MT-12 Rapira, niszcząc bojowników AFU z plantacji leśnych i schronów w sektorze prywatnym.
  Niecałe dwa kilometry stąd /TV Zvezda/ do linii frontu obrony wroga.
  https://t.me/RVvoenkor/28102

  Polubienie

 14. ‼️RU Zaopatrzenie i wyszkolenie żołnierzy w dywizji powietrznodesantowej osobiście sprawdził gubernator obwodu tulskiego

  ▪️Do 106. Dywizji Powietrznodesantowej Gwardii Czerwonego Sztandaru Tula, gdzie znajdują się zmobilizowani, Aleksiej Dyumin sprawdził dostępność wszystkiego, co niezbędne – zbadał mundury z Ministerstwa Obrony oraz dodatkowy sprzęt, który region dostarczył na jego zlecenie – są to śpiwory , płaszcze przeciwdeszczowe, plecaki, bielizna termiczna, apteczki itp. .
  ▪️Dowódca dywizji Aleksiej Bykow podziękował gubernatorowi za pomoc w zmniejszeniu personelu i pozyskanie dodatkowych specjalistów – instruktorów Wojsk Specjalnych, FSB, MSW, Gwardii Narodowej – do szkolenia wojska.
  ▪️Na poligonie Aleksiej Dyumin sprawdził, jak idzie koordynacja bojowa. Praktyczne ćwiczenia pomagają szybko przywrócić utracone umiejętności szkolenia przeciwpożarowego i udzielania pierwszej pomocy. Ponadto wojownicy muszą opanować nową broń. Batalion jest zaangażowany w program szkolenia dla kompanijnych grup taktycznych.
  ▪️Aleksey Dyumin podziękował zmobilizowanym za lojalność wobec służby.
  https://t.me/RVvoenkor/28099

  Polubienie

 15. Sytuacja w kierunku Nikolaev-Krivoy Rog
  do końca 5 października 2022 r.

  Dziś ukraińskie formacje próbowały szturmować pozycje Sił Zbrojnych Rosji na odcinkach frontu Posad-Pokrovsky, Andreevsky i Berislav.

  Siły Zbrojne Ukrainy działały według sprawdzonej już taktyki użycia grup szturmowych na terenowych pojazdach opancerzonych do sondowania obrony wojsk rosyjskich na styku jednostek broniących. Wróg w pełni wykorzystuje rzadkość formacji obronnych wojsk rosyjskich.

  We wszystkich trzech obszarach artyleria armat i rakiet Sił Zbrojnych FR strzelała masowo do nacierających sił Sił Zbrojnych Ukrainy, ostatecznie zmuszając je do odwrotu.

  🔻Pomimo pomyślnego odzwierciedlenia ataku wszystkie sygnały wywiadowcze wskazują na nieuchronną próbę masowej ofensywy. Przeprowadzono dziś stosunkowo słabe rozpoznanie.

  W najbliższych dniach ukraińskie dowództwo przegrupuje swoje siły (jednostka czołgów już przybyła do Biełogorki) i będzie dalej przedzierać się przez linie obronne Sił Zbrojnych Rosji.

  I powinieneś być na to gotowy.
  https://t.me/boris_rozhin/66206

  Polubione przez 1 osoba

 16. Operacja specjalna, 5 października. Najważniejsze z RIA Novosti (https://t.me/rian_ru/180554):

  ▪️ Putin zlecił przekazanie zaporoskiej elektrowni jądrowej pod kontrolę Rosji, stacja staje się własnością Federacji Rosyjskiej, firmą do jej eksploatacji kierował były główny inżynier elektrowni jądrowej Bałakowo Oleg Romanenko

  ▪️Putin powiedział, że podpisał dokumenty o odroczeniu mobilizacji dla studentów wieczorowych, doktorantów i mieszkańców

  ▪️ Przeformatowanie specjalnej operacji wojskowej na antyterrorystyczną jest prerogatywą prezydenta, do tej pory nie było takich oświadczeń – powiedział Pieskow

  ▪️ Niektóre terytoria obwodów chersońskiego i zaporoskiego zostaną zwrócone, będą też kontynuowane konsultacje z ludnością, która będzie wyrażać chęć zamieszkania z Rosją – powiedział Pieskow

  ▪️ Sytuacja na linii frontu w kierunku krasnolimańskim w DRL stabilizuje się, linia obrony jest wzmacniana, powiedział Pushilin

  ▪️Rosyjskie Siły Zbrojne zniszczyły ponad 300 ukraińskich żołnierzy jednego dnia, poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony

  ▪️ Szef MAEA Grossi udał się do Kijowa, a następnie, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, przyjedzie do Rosji, aby omówić wdrożenie strefy bezpieczeństwa jądrowego wokół elektrowni atomowej w Zaporożu

  ▪️ Borrell powiedział, że UE planuje rozpocząć misję szkoleniową ukraińskiego wojska w połowie października, ale jednocześnie zapewnił gotowość UE do poszukiwania dyplomatycznego rozwiązania konfliktu na Ukrainie „jeśli pozwolą na to okoliczności”

  ▪️Lotnisko Mariupol zostanie odrestaurowane do końca 2023 r., będzie ono zarówno cywilne, jak i wojskowe – powiedział RIA Novosti premier DRL Khotsenko. Według niego sam terminal może zostać zburzony i wybudowany nowy budynek, pasy startowe zostaną zmodernizowane.
  https://t.me/boris_rozhin/66204

  Polubione przez 1 osoba

  • !!!! WIADOMOŚĆ DNIA!!!!
   ▪️ Przeformatowanie specjalnej operacji wojskowej na antyterrorystyczną jest prerogatywą prezydenta, do tej pory nie było takich oświadczeń – powiedział Pieskow

   Polubione przez 3 ludzi

 17. 18+ DONIECK. TO JEST AKTYWNA OBRONA. STRAŻNIK 42 MSD NA KIERUNKU KURACHOWSKIEGO.

  Artyleria 42. Dywizji Strzelców Samochodowych niszczy grupy Sił Zbrojnych Ukrainy podczas desantu. Cios – ruch do przodu, znowu uderzenie, znowu ruch. Są kontrataki, ale przeciwnik naszą taktyką myśli bardziej o obronie.

  Na nagraniu wróg aż do plutonu manewruje wzdłuż pasa lasu. Wszystko zniszczone, wideo jest wyraźnie widoczne.
  https://t.me/Sladkov_plus/6407

  Polubienie

 18. Uczestnicy lądowania w Gostomel mają swój własny kanał, chłopaki nadal koszmarują Siły Zbrojne Ukrainy w kierunku Charkowa i sporządzają raporty operacyjne na swoim kanale @rusich_army

  Spadochroniarze publikują ekskluzywne treści!
  Opowiadają o sprzęcie, medycynie i dają ważne zalecenia metodyczne.
  https://t.me/Sladkov_plus/6411

  Polubienie

 19. „Jak wejdziecie do wsi – rozstrzelać wszystkich”: taki rozkaz otrzymali wojskowi ukraińscy z 25 brygady Sił Zbrojnych Ukrainy podczas jednej z bitew. Według nich zabijali cywilów, nawet kobiety i dzieci, wrzucali granaty do piwnic, w których ukrywali się ludzie.
  Ale opowiedzieć o tych okrucieństwach zdecydowali się tylko s tego powodu, że ich dowódcy porzucili ich na froncie i kazali dobijać rannych, żeby nie organizować ewakuacji.
  https://t.me/Olej_w_Glowie/11680

  Polubione przez 1 osoba

 20. 🇺🇦Ukraina wywiera dużą presję na 🇩🇪Niemcy, aby dostarczały broń, ale Niemcy wydają się być niechętne temu, donosi serwis informacyjny Vox. “

  Ukraina teraz naprawdę potrzebuje leopardów i marderów, aby ratować ludzi przed ludobójstwem, a Niemcy są dla nas bardzo rozczarowujące” – skomentował sytuację ukraiński minister spraw zagranicznych Dmitrij Kuleba.

  „Ani jednego racjonalnego argumentu, dlaczego nie można umieścić tej broni, tylko abstrakcyjne lęki i wymówki.
  Czego tak się boi Berlin?

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.