Wojna już nie domowa na Ukrainie 06.10.2022r.- 2662 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 232).


„Niemy krzyk”– dzień 866.

Kilka dni temu, minister obrony Niemiec Christina Lambrecht złożyła niezapowiedzianą wizytę na Ukrainie i spotkała się z ministrem obrony kraju Aleksiejem Reznikowem. 

Według niemieckiego departamentu wojskowego Berlin będzie wspierał Kijów „tak długo, jak to będzie potrzebne”. Odnotowano również, że Niemcy udzielają dodatkowej pomocy „ukraińskim przyjaciołom” w ich walce z Rosją i obiecują szybko dostarczyć system obrony powietrznej IRIS-T SLM. Wcześniej szef europejskiej dyplomacji Josep Borrell powiedział, że zakończenie konfliktu na Ukrainie jest prawie niemożliwe ze względu na niedawną aneksję nowych terytoriów do Federacji Rosyjskiej. Tym sposobem unijni politycy wpadli w pułapkę własnej retoryki, porzucając opcje pokojowego rozwiązania problemu ukraińskiego.

Minister obrony Niemiec Christina Lambrecht złożyła niezapowiedzianą wizytę na Ukrainie – pierwszą od 24 lutego. Spotkała się z szefem Ministerstwa Obrony Republiki Aleksiejem Reznikowem, poinformował niemiecki departament wojskowy na Twitterze.

„Dzisiaj minister obrony Lambrecht spotkała się na Ukrainie ze swoim odpowiednikiem Aleksiejem Reznikowem. Będziemy wspierać naszych przyjaciół tak długo, jak będzie to konieczne”– zapowiedziało w oświadczeniu niemieckie Ministerstwo Obrony.

Zwraca się również uwagę, że Niemcy udzielają Kijowowi pomocy i obiecują szybko dostarczyć system obrony powietrznej IRIS-T SLM.

„Wspieramy naszych ukraińskich przyjaciół w walce z rosyjską agresją, udzielając im dodatkowej pomocy. Wkrótce między innymi dostarczymy system obrony powietrznej IRIS-T SLM”– poinformował niemiecki departament obrony.

Reznikow także potwierdził spotkanie z Lambrechtem na swoim Twitterze, ujawniając pewne szczegóły negocjacji.

„Spotkałem się z moją niemiecką koleżanką Christiną Lambrecht na południu Ukrainy. Minister przyniósł dobre wieści i dodatkowe narzędzia do wzmocnienia ukraińskiej armii. Omówiliśmy obecne środowisko geopolityczne i bezpieczeństwa. Minister z przyjemnością rozmawiała z naszym wojskiem i widziała (przeciwlotniczą samobieżną- dopisek mój) instalację Gepard w gotowości bojowej”– napisał Reznikow.

Tymczasem w kręgach politycznych Niemiec panuje pewien sceptycyzm co do dalszego poparcia dla reżimu kijowskiego.

„Nie pomagamy Ukrainie niszcząc przemysł i dobrobyt w Niemczech”– powiedziała posłanka Bundestagu z frakcji Lewicy Sarah Wagenknecht w wywiadzie dla gazety Weser Kurier, zauważając również potrzebę „protestów społecznych”.

Ponadto Wagenknecht nazwał to „wstydem”, że Zachód nie ma planu pokojowego rozwiązania na Ukrainie, podkreślając, że kraje zachodnie są również odpowiedzialne za zaostrzenie konfliktu.

Jednocześnie szef europejskiej dyplomacji Josep Borrell  poinformował wcześniej , że przystąpienie do Rosji regionów DRL, ŁRL, Chersonia i Zaporoża sprawia, że ​​zakończenie konfliktu na Ukrainie jest rzekomo „znacznie trudniejsze, prawie niemożliwe”.

„Ukraina i ja nadal udzielamy jej pomocy wojskowej, kontynuujemy politykę sankcji gospodarczych wobec Rosji w ramach międzynarodowej walki dyplomatycznej o izolację Rosji od społeczności światowej”– powiedział Borrellw wywiadzie dla Canal 24 Horas.

Niecały tydzień temu, bo 30 września prezydent Rosji Władimir Putin podczas ceremonii podpisania umów o przyjęciu do Rosji obwodów DRL, ŁRL, Chersonia i Zaporoża oświadczył, że Moskwa jest gotowa do negocjacji z Kijowem i wezwał Ukrainę do wstrzymania ognia .

„Wzywamy reżim kijowski do natychmiastowego wstrzymania ognia, wszelkich działań wojennych, wojny, którą rozpętał w 2014 roku i powrotu do stołu negocjacyjnego. Jesteśmy na to gotowi, niejednokrotnie zostało to powiedziane. Ale nie będziemy dyskutować o wyborze ludzi w Doniecku, Ługańsku, Zaporożu i Chersoniu, został on dokonany, Rosja go nie zdradzi. A dzisiejsze władze Kijowa powinny z szacunkiem traktować tę wolną wolę ludzi- i nic więcej. To jedyna droga do pokoju”– podkreślił rosyjski przywódca.

Później szef Ukrainy Władimir Zełenski w swoim przekazie wideo powiedział, że Kijów jest gotowy do dialogu, ale „już z innym prezydentem Rosji”. Nie wiadomo tylko, co konkretnie miał na myśli.

Następnie rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w rozmowie z dziennikarzami przypomniał słowa Putina, że ​​„ci, którzy odmawiają” negocjacji z Rosją w sprawie uregulowania sytuacji na Ukrainie, powinni zrozumieć, że „im dłużej zwlekają, tym trudniej będzie przystąpić do negocjacji.”

„Jestem przekonany, że to zdanie należy traktować poważnie”– powiedział Ławrow.

Z kolei szef DRL Denis Puszilin wyraził przekonanie, że Zachód nie dopuści do negocjacji Kijowa z Moskwą.

„Bardzo długo brałem udział w negocjacjach i nie mam złudzeń co do tego, że Ukraina, jako już nie niepodległe państwo, straciła swoją podmiotowość po 2014 roku, że nawet gdyby mieli chęć, to mogliby wejść w jakieś negocjacje”– powiedział dziennikarzom Puszilin.

Obecne wypowiedzi i działania władz europejskich wskazują jedynie, że UE będzie nadal podsycać konflikt na Ukrainie i nie zamierza przyczyniać się do dalszej jego eskalacji. Ponadto wizyta niemieckiego ministra obrony to także próba przerwania procesu związanego z akcesją regionów DRL, ŁRL, Chersonia i Zaporoża do Rosji, a także ponowne wyrażenie poparcia dla Ukrainy. Jednak retoryka ta wciąż jest płynna i się ciągle zmienia. Jeśli wcześniej chodziło o pomoc Kijowowi do „zwycięstwa na polu bitwy”, to teraz to sformułowanie zmieniło się na „tyle, ile trzeba”. Tylko komu to jest potrzebne? Widać jasno, że Zachód wykorzystuje Ukrainę jako narzędzie przeciwko Rosji.

Borrell i jego współpracownicy w UE wpadli w pułapkę własnej retoryki.

Szef europejskiej dyplomacji miał wygrać na polu bitwy, ale teraz musi de facto uznać przystąpienie nowych regionów do Rosji. Urzędnicy z UE są już zmuszeni do podążania ścieżką, który wydeptali przez siebie, bez możliwości pokojowego ugody- jak to ocenia wspomniana wcześniej niemiecka polityk Sarah Wagenknecht. Ona, jako polityk opozycyjny, może sobie pozwolić na nazywanie rzeczy po imieniu i mówienie, że Zachód jest odpowiedzialny za kryzys ukraiński. Natomiast żaden z oficjalnych przedstawicieli rządów krajów członkowskich UE oraz samej Unii, już nie mają takiego przywileju, bo muszą się trzymać oficjalnej wykładni narzuconej im przez Stany Zjednoczone. Inaczej zrobią z takim niepokornym, to samo co z Orbanem.

Jakby nie było, w ciągu najbliższych trzech miesięcy stanie się jasne, czy UE będzie nadal udzielać Kijowowi realnej pomocy, w tym wojskowej, a nie słownej, biorąc w tym względzie pod uwagę narastające w Unii kryzysy i rosnące niezadowolenie ludności.

Ceny w Unii Europejskiej wciąż rosną, jest kryzys waluty euro, panika z powodu uszkodzonych rur Nord Stream. W Niemczech trwają protesty przeciwko podwyżkom cen, inflacji i obecnemu rządowi. Kryzys energetyczny w całej Unii Europejskiej również się pogłębia. Konsumenci są już zmuszeni oszczędzać zasoby, a zima jeszcze się nie zaczęła. Więc wszystko co „najlepsze” jeszcze jest przed Nami.

W odniesieniu do Ukrainy, wyraźnie już widać, że działania Unii Europejskiej i Niemiec w sprawie ukraińskiej należy rozpatrywać wyłącznie w kontekście narzuconej im woli ze strony Stanów Zjednoczonych.

Wydaje się, że Waszyngton koordynuje pewną sekwencję: kto, gdzie i kiedy się pokazuje i co mówi. Dyrygentem i scenarzystą akcji Brukseli i RFN są Stany Zjednoczone. Nie tak dawno sama Lambrecht powiedziała, że ​​niemieckie zasoby wojskowe są ograniczone. Ale prawdopodobnie pod naciskiem Stanów Zjednoczonych Berlin zdecydował się jednak na dostarczenie systemu obrony powietrznej IRIS-T SLM. Borrell kontynuuje także swoją retorykę militarystyczną. Najwyraźniej uczestniczy również w realizacji pragnienia Stanów Zjednoczonych, aby zademonstrować wsparcie dla Ukrainy z Europy.

Jednak, ​​mimo żądań wysuwanych przez Waszyngton wobec Brukseli i Berlina, w wielu krajach europejskich pojawia się coraz więcej głosów o potrzebie pokojowego rozwiązania kryzysu na Ukrainie.

Ponadto UE coraz bardziej wyraża niezadowolenie i oburzenie, że obecni zachodni politycy nie oferują pokojowych alternatyw, a jedynie kontynuują zwiększanie pomocy wojskowej dla Kijowa, zaostrzając tym samym konflikt na Ukrainie.

Mimo że Bruksela kieruje się wyłącznie ideologią a nie pragmatyzmem w sprawie wspierania reżimu kijowskiego i konfrontacji militarnej z Rosją, opór wobec takiego kursu rośnie w krajach UE w obronie partykularnych interesów narodowych.

To prowadzi do wzrostu nastrojów protestacyjnych i wzrostu rozłamu w tych społeczeństwach. Czyli mentalnego upadku samej idei Unii Europejskiej.

Jeśli o to chodziło mocodawcom ze Stanów Zjednoczonych, to osiągnęli swój cel. Jeśli zaś chodzi im jeszcze o depopulację przy wykorzystaniu do tego swych zasobów jądrowych, to czas ten się nieubłaganie zbliża.

*

Popołudniowa (05.10.2022r. 15:15) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Rosyjskie Siły Zbrojne kontynuują specjalną operację wojskową.

Zlikwidowano do 100 żołnierzy i zostało zniszczonych 13 jednostek sprzętu wojskowego w wyniku uderzeń rakietowych na jednostki pierwszego rzutu i rezerw 92 brygady zmechanizowanej USZ w rejonie Szipowatoje, Szewczenki i Pietrowki w obwodzie charkowskim w rejonie kupjańskim.

Podczas działań bojowych w pobliżu osiedli Pierszotrawieńskie i Orłjańskie w obwodzie charkowskim straty 14 brygady zmechanizowanej USZ wyniosły 15 zabitych i do 40 rannych, zniszczono też siedem opancerzonych wozów bojowych i pięć pickupów z wielkokalibrowymi karabinami maszynowymi.

Na kierunku krasnolimskim w rejonach Drużelubówka, obwód charkowski, i Redkoduba w Donieckiej Republice Ludowej, masowe ostrzały wyrządziły znaczne siły osobowe i w sprzęcie 93 brygady zmechanizowanej sił zbrojnych Ukrainy. Zlikwidowanych zostało ponad 90 ukraińskich żołnierzy i niszczonych zsiedem pojazdów opancerzonych.

Ponadto ostrzał artyleryjski w rejonach Jampolówka i Torskoje w Donieckiej Republice Ludowej (DRL) zniszczył dwie ukraińskie grupy dywersyjno-rozpoznawcze liczące łącznie 21 osób personelu.

Na kierunku Łysyczańskim w wyniku zmasowanego ostrzału pozycji 54 brygady zmechanizowanej, 80 brygady desantowo-szturmowej i 10 brygady desantowo-szturmowej USZ w rejonach osad Biełogoriwka, Spornoje i Jakowlewka zlikwidowano do 70 bojówkarzy oraz zniszczono jeden czołg, trzy opancerzone wozy bojowe i sześć pickupów z wielkokalibrowymi karabinami maszynowymi.

W wyniku uderzenia rakietowego na jednostki 102 brygady obrony terytorialnej w pobliżu wsi Riwnepillia w obwodzie zaporoskim zlikwidowano do 30 bojówkarzy i zniszczono siedem pojazdów.

Na kierunku Andriejewo-Kriworożskoje jednostki armii rosyjskiej utrzymują swoje pozycje, odpierając ataki przeważających sił wroga. Do 30 nacjonalistów, dwa czołgi i cztery bojowe wozy piechoty zostały wyeliminowane w ciągu dnia w rejonie miejscowości Nowaja Kamienka w obwodzie chersońskim.

Zmasowane uderzenia rosyjskiego lotnictwa na jednostki 35 brygady morskiej USZ w pobliżu wsi Dawidow Bród i 128 brygady szturmów górskich USZ w pobliżu wsi Dudczany w obwodzie chersońskim zlikwidowały ponad 120 żołnierzy obsługi oraz zniszczyły dwa czołgi i osiem opancerzonych wozów bojowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

W sumie w ciągu dnia na kierunku Mikołajew-Krzywy Róg przeciwnik poniósł straty w wysokości ponad 230 osób, czterech czołgów, 18 opancerzonych wozów bojowych, dwóch samobieżnych haubic Gwoździk, dwóch moździerzy i 20 pojazdów.

Uderzenia lotnictwa operacyjnego i wojskowego, rakietowe i artyleryjskie uderzyły w 10 stanowisk dowodzenia USZ w rejonach Kupiańska (obwód charkowski), Błagodatowki i Biełogórki (obwód chersoński), Kalinowki i Murachowki (obwód mikołowski), Nowego Komaru, Krasnogorowki i Drużkowki (Doniecka Republika Ludowa) oraz w tymczasowe miejsca rozmieszczenia 57 zmotoryzowanej brygady piechoty USZ w pobliżu Kalinindorfu, obwód chersoński, a także zagranicznych jednostek najemnych i formacji nacjonalistycznych w pobliżu Kostantynówki w Donieckiej Republice Ludowej i na terenie Charkowa.

Sześć składów amunicji i rakiet oraz artylerii zostało zniszczonych w pobliżu Andriejewki i Wyszyny, obwód zaporoski, Biłokuźminówki w Donieckiej Republice Ludowej oraz Nowooleksandrówki w obwódzie mikołajowskim.

W obwodzie mikołajowskim precyzyjne uderzenie pociskiem operacyjno-taktycznym Iskander w lotnisko wojskowe w Woźniesieńsku zniszczyło hangar z bezzałogowymi statkami powietrznymi Bayraktar TB-2.

Zniszczono również wyprodukowaną w USA stację radaru przeciwpancernego (AN/TPQ-36) w pobliżu wsi Murachówka w obwodzie mikołajowskim.

MiG-29 sił powietrznych Ukrainy został zestrzelony przez samoloty myśliwskie rosyjskich sił powietrznych w pobliżu wsi Nowowłodzimierowka w obwodzie mikołajowskim.

Sześć bezzałogowych statków powietrznych zostało zniszczonych przez środki obrony przeciwlotniczej w rejonach Grakowo- obwód charkowski, Nowoczerwone- Ługańska Republika Ludowa, Staromajorskie, Uroczysko i Dokuczajewsk- Doniecka Republika Ludowa.

Ponadto w ciągu dnia w powietrzu zniszczono 15 pocisków amerykańskiego systemu rakietowego wielokrotnego odpalania HIMARS w pobliżu osad Korobki, Wiesiełoje, Antonówka, Nowa Kachówka, Tokarewka i Rakówka w obwodzie chersońskim, jeden pocisk systemu rakietowego wielokrotnego odpalania Olcha w pobliżu osiedla Nowa Kachówka oraz dwie rakiety antyradarowe HARM w pobliżu osady Antonówka w obwodzie chersońskim.

Od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono łącznie: 313 samolotów, 157 śmigłowców, 2 151 bezzałogowych statków powietrznych, 379 systemów rakietowych ziemia-powietrze, 5 376 czołgów i innych opancerzonych wozów bojowych, 861 pojazdów z wielokrotnymi wyrzutniami rakiet, 3 449 sztuk artylerii polowej i moździerzy oraz 6 277 sztuk specjalnych pojazdów wojskowych.

Kijowski reżim kontynuował ostrzał terytorium elektrowni atomowej w Zaporożu.

Ukraińskie siły zbrojne wystrzeliły ponad 43 pociski na północne obrzeża miasta Energodar i terytorium przylegające do elektrowni atomowej.

Uderzenia przeprowadzono z kontrolowanego przez USZ miasta Marganiec w obwodzie dniepropietrowskim.

Ogień odwetowy rosyjskiej artylerii stłumił siłę ognia przeciwnika.

Sytuacja radiacyjna w elektrowni atomowej jest normalna.

Siły DRL, przy wsparciu Sił Zbrojnych Rosji, zlikwidowały w ciągu ostatniego dnia 60 bojowników ukraińskich. 

„Wspólne działania personelu wojskowego DRL i Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zniszczyły następującą broń i sprzęt wojskowy wroga: haubicę M777, MLRS Grad, pięć pojazdów opancerzonych i trzy UAV. Straty w sile roboczej wroga wyniosły 60 osób”– poinformował dziś zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej Republiki Eduard Basurin. 

❗️ Poza tym, w ciągu ostatniej doby Misja odnotowała 57 incydentów ostrzału ze strony Ukraińskich Sił Zbrojnych.

Na kierunku donieckim przeciwnik użył artylerii 155 mm, 152 mm i 122 mm.
Na kierunku Jasinowatej – artyleria 155 i 122 mm oraz moździerze 120 mm.
Na kierunku Gorłówki – wielokrotne wyrzutnie rakiet Grad, artyleria 152 mm, niekierowane lotnicze pociski rakietowe (NLPR) oraz moździerze 120 mm.

W sumie, w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium DRL spadło 254 sztuk różnej amunicji.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 10 miejscowości republiki:

stołeczny Donieck, a w nim dzielnica kirowska, kijowska, kujbyszewska i piotrowska, a także Zaicewo, Gorłówka, Szirokaja Bałka, Nowosiełówka, Jasinowata, Kasztanowoje, Mineralnoje, Makiejewka (obwód Czerwieńsk) oraz Staromichaiłowka.

🆘W ciągu minionej doby odnotowano śmierć 3 cywilów (w tym nastolatka urodzonego w 2005 r.) w dzielnicy kirowskiej w Doniecku i w Staromichajłowce.

Sześciu cywilów odniosło obrażenia o różnym stopniu ciężkości w dzielnicach kijowskiej i kirowskiej w Doniecku i wcześniej wyzwolonym Mariupolu.

🏠 Uszkodzonych zostało 12 gospodarstw domowych w dzielnicach kijowskiej i piotrowskiej w Doniecku, Staromichajłowce i Gorłówce oraz 5 obiektów infrastruktury cywilnej.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

3 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 06 жовтень 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajki o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania lin
ku do źródła.

131 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 06.10.2022r.- 2662 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 232).

 1. Alkokanet = alkohol + kokaina + internet
  To dawka piorunująca w działaniu

  ****;

  Kiedy pierwszy raz o tym przeczytałem, pomyślałem, że to mistyfikacja lub wyrwane z kontekstu, ale nie, dokładnie to mówi.
  Wezwanie do pierwszego uderzenia nuklearnego na Rosję.
  00:00 / 00:43

  Zełenski wzywający do wyprzedzających uderzeń NATO na Rosję.
  .https://twitter.com/mtracey/status/1578060187541377026

  Sekretarz prasowy Zełenskiego Nikiforow próbuje kontrolować szkody, twierdzi, że Zełenski mówił o sankcjach(?), a nie o działaniach militarnych.

  „Uderzenia wyprzedzające są potrzebne, aby wiedzieli, co ich czeka, jeśli użyją broni jądrowej.
  Nie powinniśmy czekać, aż Rosja użyje najpierw broni jądrowej” najwyraźniej oznacza „sankcje”
  .https://twitter.com/RWApodcast/status/1578138457259606017

  ****.

  Z drugiej strony to natychmiastowe zaprzeczenie i próba dziurkowania pamięci to dobry znak.
  Ta kontrola uszkodzeń oznacza, że ​​jego kuratorzy z Waszyngtonu byli z tego powodu bardzo niezadowoleni.

  .https://twitter.com/RWApodcast/status/1578139782957318144

  Polubienie

 2. Praca artylerii Sił Zbrojnych FR w kierunku Zaporoża

  W ostatnich tygodniach ukraińskie dowództwo przygotowywało się do ofensywy w kierunku Zaporoża. Dlatego Siły Zbrojne RF aktywnie pracują nad wykrywaniem i niszczeniem pożarowym zidentyfikowanych obiektów.

  Film pokazuje moment, w którym dwie amerykańskie haubice M777 zostały objęte ogniem artyleryjskim w pobliżu wsi Preobrazhenka, na północny wschód od Orekhovo. W kadrze uwieczniono także zniszczenie twierdzy i stanowisk Sił Zbrojnych Ukrainy na plantacjach leśnych w pobliżu Nesteranki, które wielokrotnie stały się celem (https://t.me/rybar/38764) ataków sił ukraińskich we wrześniu.

  Teraz Siły Zbrojne Ukrainy przeniosły duże siły na linię frontu, aby przebić się z Orechowa w kierunku Tokmak i dalej do Melitopola. Ogień z kontrbaterii i celne uderzenia rosyjskiej artylerii utrudniają ukraińskim wojskom koncentrację przed ofensywą.

  Współrzędne:
  Pozycje haubic M777 – 47.592417, 35.850859
  Twierdza Sił Zbrojnych Ukrainy – 47.516972, 35.744613
  https://t.me/boris_rozhin/66239

  Polubione przez 1 osoba

 3. Ciemniejszy niż zmierzch. Ciemniej niż ciemno. Czarniejsza niż najbardziej bezksiężycowa noc. Wieczorna zmiana „Zidentyfikuj Ukraińca za grzywkę”. „Dzienniki” mówią, że połączenia do ich bota czatu (https://t.me/hhlchubot) nie wysychają. Nie jesteśmy takimi optymistami, a do komunikowania się z bliskimi… cóż, nie lubimy żywych. Za dużo hałasu od nich. Skoro żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy nie złożył broni i nie podniósł ✋🤚, to o czym tu mówić?
  https://t.me/chub_detection/5062

  Polubienie

   • Trzeba przyznać, że tego typu zagrania nawet ćpuna i ludobójcy własnego narodu, że kończyć sie muszą siły banderowcom, tak w sile żywej (ludzie nie chcą już być mięsem armatnim w pełzających atakach), jak i w sprzęcie. Jest nieporozumieniem porównywanie pianisty grającego inaczej do Hitlera, jednakże Hitlera też imały się różne, zbrodnicze pomysły gdy już widać było koniec III Rzeszy. Wtedy zaczynał wierzyć w cudowne odwrócenie losów wojny poprzez widowiskowe zadanie strat wrogom…Rakiety V1 i V2 głownie słuzyły do terroryzowania ludności cywilnej…a intensywne prace nad bronia atomową trwały….

    Polubione przez 3 ludzi

 4. 29 lat temu amerykańskie siły specjalne zabiły 700 Somalijczyków i zostawili okaleczonych 1000. Belgijscy, włoscy i kanadyjscy „siły pokojowe” ONZ byli zamieszani w liczne brutalne zbrodnie wojenne, w tym smażeniu somalijskiego nastolatka, publicznym zgwałcie somalijskiej dziewczyny na czołgu i wiele innych.
  Ci „rozjemcy” teraz stoją za Ukrorzeszą.
  https://t.me/Olej_w_Glowie/11787

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.